Спосіб реконструкції мосту з використанням поперечної пересування існуючого залізобетонного монолітного прогонової будови

 

Винахід відноситься до мостобудування, а саме до способів і пристроїв для послідовного переміщення моста або його секцій, і може бути використано при реконструкції мостів.

Відомо винахід №1793031, МПК E04G 23/00, «Спосіб реконструкції споруди». Дане винахід відноситься до будівництва, а саме до способів реконструкції будівель і споруд. Суть винаходу: установка додаткових поперечних ригелів і поздовжніх балок з катучими пристроями. З використанням для їх прикріплення стінок суміжних блоків старого покриття збірка секцій нового покриття, встановлення цих секцій на балки з катучими пристроями, з'єднання їх в блоки з подальшою їх рухом у проектне положення, об'єднання блоків системою зв'язків між собою, укладання профнастилу, обрізка стінок блоку старого покриття з одночасним посиленням місць кріплення поперечних ригелів, демонтаж старого покриття, посилення залишилися несучих конструкцій.

Найбільш близьким до заявляється винаходу є винахід №815111, МПК E01D 21/00, «Спосіб поперечної пересування важких вантажів». Винахід відноситься до мостобудування і може бути використано переважно для поперечної пересування прол� встановлення батареї гідравлічних домкратів на опору моста під домкратную балку і циклічний підйом і переміщення прогонової будови, перед початком чергового циклу між верхніми опорними гранями домкратів і домкратної балкою, нижніми опорними гранями домкратів і опорою мосту розміщують кососимметрично з ексцентриситетом відносно вертикальної осі кожного з домкратів опорні листи.

Недоліком даного способу є значна трудомісткість операцій і недостатня стійкість мосту, пов'язана з установкою опорних листів, а також незручності, пов'язані з зупиненням експлуатації мосту.

Технічним завданням цього винаходу є зменшення трудомісткості операцій в максимально короткі терміни з забезпеченням можливості експлуатації мостового споруди під час реконструкції.

Технічний результат досягається за рахунок того, що попередньо розширюють ригель з однією з сторін існуючих опор існуючого прогонової будови, після цього відрізають частину існуючої прольотної будови (уздовж всього прогонової будови), потім піднімають існуюче пролітна будова і під його нижній пояс встановлюють катки, після чого встановлюють домкрати і домкратами пересувають існуюче прогонову будову поперек існуючих опор мосту в напрямку уширенного ригеля, потім �його встановлюють нові опори, які в плані не збігаються з існуючими опорами, після цього встановлюють нове прогонову будову на нові опори, потім демонтують існуюче пролітна будова та існуючі опори і облаштовують дорожнє полотно нового прогонової будови мосту.

Заявлений винахід пояснюється кресленнями, де:

На фіг. 1 зображено існуюче прогонову будову мосту на існуючих опорах (поперечний переріз).

На фіг. 2 зображено існуюче прогонову будову мосту і влаштований на існуючих опорах тимчасовий ригель, а також відзначена частина існуючої прольотної будови, що підлягає відрізання (поперечний переріз).

На фіг. 3 зображено існуюче прогонову будову мосту з встановленими під нижній пояс катками і домкратом (поперечний переріз).

На фіг. 4 зображено передвинутое існуюче прогонову будову мосту, передвинутое на тимчасовий ригель (поперечний переріз).

На фіг. 5 зображено передвинутое існуюче прогонову будову мосту, передвинутое на тимчасовий ригель, і організований рух за передвинутой частини прогонової будови (поперечний переріз).

На фіг. 6 зображено передвинутое існуюче прогонову будову мосту і новречное розтин).

Пропонований спосіб реконструкції прогонової будови з використанням поперечної пересування існуючого залізобетонного монолітного прогонової будови 1 полягає в наступному:

Спочатку розширюють ригель 2 з однією з сторін існуючих опор 3 існуючої прольотної будови 1 (див. фіг. 1, 2).

Після цього відрізають частина 4 (визначається розрахунковим шляхом) існуючої прольотної будови 1 (вздовж всього прогонової будови) (див. фіг. 2).

Потім піднімають існуюче прогонову будову 1 і під його нижній пояс 5 встановлюють катки 6, після чого встановлюють домкрати 7 і домкратами 7 пересувають існуюче прогонову будову 1 поперек існуючих опор 3 мосту в напрямку уширенного ригеля 2, потім знімають катки 6, встановлюють огорожі 8 і організовують рух транспорту 9 на передвинутом існуючому пролетном будові 1 (див. фіг. 3, 4, 5).

Після цього встановлюють нові опори 10, які в плані не збігаються з існуючими опорами 3, після цього встановлюють нове прогонову будову 11 на нові опори 10, потім демонтують існуюче прогонову будову 1 та існуючі опори 3 і облаштовують дорожнє полотно 12 нового прогонової будови 11 моста (див. фіг. 6).

З�дять розширення ригеля, вибирають протилежну тієї, з якою за проектом передбачено встановлення нових опор).

2. Відрізають частину 4 існуючої прольотної будови 1, причому розмір відрізаній частині 4 визначається розрахунковим шляхом.

3. Піднімають існуюче прогонову будову 1 і під його нижній пояс 5 встановлюють катки 6.

4. Встановлюють домкрати 7 і пересувають існуюче прогонову будову 1 в напрямку уширенного ригеля 2.

5. Встановлюють огорожі 8 і організовують руху транспорту 9.

6. Встановлюють нові опори 10, не співпадаючі в плані з існуючими опорами 3.

7. На нові опори 10 встановлюють нове прогонову будову 11.

8. Демонтують існуюче прогонову будову 1 та існуючі опори 3.

9. Облаштовують дорожнє полотно 12 на новому пролетном будові 11.

У даному способі реконструкції мосту пропонуємо відмовитися від оббудови опор і демонтажу ригелів, а використовувати більш ефективну технологію розширення ригелів опор (Винахід РФ №2205914) і зробити подовження ригелів за рахунок збільшення консолей ригелів, де для формування додаткових консольних елементів здійснюють буріння в головній частині кожної існуючої опори щодо її продо�ор, потім закріплюють у наскрізних каналах співвісно з ними з однієї або з обох сторін кожної опори порожнисті каналообразователи, виступаюча частина яких виконана довжиною, що відповідає довжині формуються додаткових консольних елементів, після чого здійснюють закладення в усі глухі отвори кінців стрижнів арматури, стрижні арматури потім зв'язують між собою додатковими стержнями арматури в єдиний каркас додаткових консольних елементів, після чого до полому каналообразователю монтують анкерний пристрій і виробляють формування додаткових консольних елементів шляхом обетонирования в опалубці створеного каркаса з порожніми каналообразователями пристроями і після відповідної витримки бетону в каналообразователи через анкерні пристрої заводять високоміцну арматуру, потім здійснюють її натяг з подальшим ін " єктування матеріалами наскрізного каналу твердеющим матеріалом.

Використання такої технології уширення ригеля значно скорочує терміни, трудовитрати.

Алмазна різка, яку пропонуємо використовувати в даному способі, - швидкий, зручний і безпечний спосіб. Завдяки цьому способу проводиться точна різання (буріння) навіть у труднодоступ�і коливань, шуму і пилу. Природна порода, або бетон при традиційних способах різання, руйнується крихко внаслідок зростання тріщин. Будь ударний вплив на породу або бетон викликає появу растягивающихся напруг, що генерує і фіксує дефекти і в кінцевому підсумку може призвести до зародження тріщин і подальшого руйнування породи або бетону.

Пропонований раціональний технологічний спосіб з використанням різання (буріння) отворів алмазними дисками (свердлами і т. д.), різання алмазним канатом забезпечує збереження міцності масиву, підвищення продуктивності при мінімальній енергоємності і безпеку виконуваних робіт.

Встановлювати батарею домкратів для поперечної пересування прогонової будови можна як зі сторони, в яку буде проводиться пересувка, так і з іншого боку.

Це дозволяє вибирати більш зручне місце для встановлення домкратів і не робити додаткових прибудов або пристосувань.

Встановлення нових опор для нового прогонової будови може здійснюватися будь-яким зручним для певної місцевості та погодних умов способом. Існуючі опори не можуть перешкодити встановленню нових, так як вони розташовуються з певним розрахунковим смещени�пролетному будовою і під ним, наприклад, в процесі реконструкції можна уширить подмостовой габарит і т. д.

Демонтаж існуючої прольотної будови та існуючих опор також можна проводити з використанням алмазного різання, що значно підвищить продуктивність і безпеку виконуваних робіт за мінімальної енергоємності.

Промислова придатність полягає в тому, що для здійснення заявляється способу використовують відоме обладнання, що застосовується у різних областях і не вимагає додаткового виготовлення та доопрацювання.

Все вищевикладене свідчить про рішення поставленої задачі, а саме: зменшення трудомісткості операцій в максимально короткі терміни з забезпеченням можливості експлуатації мостового споруди під час реконструкції.

Перелік позицій

1. Існуюче пролітна будова

2. Ригель

3. Існуючі опори

4. Частина існуючої прольотної будови

5. Нижній пояс

6. Катки

7. Домкрат

8. Огорожі

9. Транспорт

10. Нові опори

11. Нове пролітна будова

12. Дорожнє полотно

Спосіб реконструкції прогонової будови з використанням поперечної пересування існуючого залізобетонного монолітного польотного будови, встановлення домкратів і пересувку прогонової будови, відрізняється тим, що попередньо розширюють ригель з однією з сторін існуючих опор існуючого прогонової будови, після цього відрізають частину існуючої прольотної будови (уздовж всього прогонової будови), потім під нижній пояс існуючої прольотної будови встановлюють катки, після чого домкратами пересувають існуюче прогонову будову поперек існуючих опор мосту в напрямку уширенного ригеля, потім знімають катки і організовують рух транспорту на передвинутом існуючому пролетном будову, після чого встановлюють нові опори, які в плані не збігаються з існуючими опорами, після цього встановлюють нове прогонову будову на нові опори, потім демонтують існуюче пролітна будова та існуючі опори і облаштовують дорожнє полотно нового прогонової будови моста. 

Схожі патенти:

Пристрій для поздовжнього насування прогонових будов мостів

Пристрій для поздовжнього насування прогонових будов мостів включає накаточний шлях з бічними упорами, який штовхає пристрій і накаточное пристрій, що складається з роликових кареток з опорними листами, гумових прокладок і перехідною балки, взаємодіючої з нижнім поясом насуваємо прогонової будови. Новим є те, що перехідна балка уздовж осі моста забезпечена симетрично розташованими опорними консолями, до яких за допомогою пружинних підвісок прикріплені силові домкрати, а в поперечному від осі моста напрямку перехідна балка має з двох сторін упори з вбудованими в них регулюючими пристроями, які взаємодіють з опорними листами роликових кареток. Регулюючі пристрої виконані у вигляді системи гвинт-гайка, гвинт яких взаємодіє з опорними листами роликових кареток. Опорні листи забезпечені направляючими пазами, у яких закріплені роликові каретки. Силові домкрати виконані гідравлічними з приводом від ручної насосної станції. 3 з.п. ф-ли, 3 іл.

Штовхає пристрій для насування прогонових будов мостів

Винахід відноситься до галузі мостобудування і може бути застосоване для поздовжнього насування металевих коробчатих або балкових польотних будівель із суцільною стінкою

Пристрій струнно-роликової насування балок

Винахід відноситься до області мостобудування, зокрема до технологічних пристроїв, використовуваних для встановлення балок на основні опори мостів балкових систем

Пристрій для поздовжнього насування прогонової будови моста

Винахід відноситься до мостобудування і може бути використане в пристроях для поздовжнього насування прогонової будови моста

Спосіб монтажу прогонової будови мосту та вантажопідйомний пристрій для його здійснення

Винахід відноситься до мостобудування і, зокрема, до способу монтажу прогонової будови мосту та пристрою для здійснення даного способу

Пристрій для поздовжнього насування прогонової будови моста

Винахід відноситься до мостобудування і може бути використане при поздовжньої надвижке прогонових будов мостів
Up!