Штроп бурильний однострунний

 

Винахід відноситься до нафтогазовидобувної промисловості, а саме до пристроїв для спускоподъемних операцій з трубами при бурінні і капітального ремонту свердловин.

Штропи бурильні однострунние призначені для підвішування елеваторів, вертлюгов та інших пристосувань до спеціальним талевим крюкам загальної системи.

Штропи бурильні однострунние є невращающейся деталлю талевої системи - штропи, крюкоблок талевої системи, осі талевого блоку, кронблока, елеватор і схильні до пошкоджень при перевантаженнях. Штропи бурильні однострунние використовуються лише парами (комплектом).

В якості аналога обраний штроп бурильний однострунний, який представляє з себе замкнуті з двох сторін овальні петлі на витягнутій штанзі. Кожен комплект штроп виконаний однакової довжини, щоб виключити можливість перекосу елеватора або іншого подвешиваемого пристрою. Невідповідність штроп по довжині може утруднити завод штропов у вушка елеватора і призвести до нерівномірності навантаження на вушка елеватора і, як наслідок, до руйнування елеватора і аварії. (Див. Вадецкий Ю. В. Буріння нафтових і газових свердловин. 2003 р. - М: Видавничий центр «Академія», 352 с., стор 51).

Штропи бу�бработке піддаються тільки отвори і торцеві поверхні вушок.

Заготовка для виготовлення штропа бурильного однострунного представляє з себе штангу з потовщеннями на кінцях. Заготівлю отримують з прутка в горизонтальних кувальних машинах в процесі гарячої ковки.

Перший етап полягає в послідовному розігріві кінців заготовки і штампування у відкритих штампах або шляхом сплющивания їх на механічному молоті з метою надання їм заданої форми і товщини та подальшої прошивкою отворів. Виходить напівфабрикат.

Другий етап - це розігрів обробленого напівфабрикату до температури, при якій здійснюють процес пластичної деформації матеріалу, в даному випадку кування. Причому обробці піддається центральна частина штропа (до вушок). Для здійснення якісної кування напівфабрикат обертають спеціальними пристосуваннями, підвішеними на балочному крані.

Третій етап - після кування проводять термообробку (загартування) з розігрівом штропа і подальшої його витримкою в нагрівальному пристрої поки температура по всьому тілу (обсягу) штропа не досягне необхідного значення для рівномірної структури.

Четвертий етап - вогнева зачистка.

П'ятий етап - доведення виробу до необхідних розмірів в результаті механическойления. Враховуючи, що довжина штропа може досягати 16 м і більше, а вага понад тонни, виготовляється спеціальне обладнання, яке призводить до значних витрат і в кінцевому підсумку різко здорожує виріб. Крім цього при деформації центральній частині штропа (основний вид поломок) комплект штроп бракується і підлягає заміні.

Пропоноване винахід виключає вищевказані недоліки аналога. Наприклад, при деформації штанги штропа вона легко замінюється.

На Фіг.1 показаний штроп бурильний однострунний в збірці.

На Фіг.2 показаний штроп бурильний однострунний у напіврозібраному вигляді.

На Фіг.3 зображений штроп бурильний однострунний в розібраному вигляді.

На Фіг.4 зображена штанга штропа бурильного однострунного.

На Фіг.5 зображена верхня вушко штропа бурильного однострунного.

На Фіг.6 зображена нижня вушко штропа бурильного однострунного.

На Фіг.7 зображений вузол зчеплення штанги і вушок штропа бурильного однострунного.

На Фіг.8 зображена полумуфта.

Штроп бурильний однострунний складається з наступних деталей:

1 - штанга;

2 - верхня вушко;

3 - верхня рукоятка;

4 - гвинт кріпильний;

5 - нижня вушко;

6 - нижня рукоятка;

�енергетичний та економічний ефект полягає в конструкції штропа бурильного однострунного. Суть винаходу полягає в наступному: штроп бурильний однострунний розділений на три основні складові - стійку (1) та два вушка, нижню (5) і верхню (2).

Штанга (1) являє собою стрижень, виготовлений на обтискному прокатному стані і пройшов термообробку на заводі-виробнику, або виготовлену з полімерних матеріалів. Діаметр штанги залежить від несучої навантаження.

Нижня вушко (5) служить для захоплення елеватора або іншого подвешиваемого пристрою і має менший розмір. Верхня отвір (2) зачіпляється на талевом гаку і має більший розмір. Вушка можуть мати різні форми і вигини щодо штанги (1) в залежності від конструкції гака і розмірів подвешиваемого пристрої, наприклад елеватора, а також від ваги колони труб, утримуваної елеватором.

З торця нижній частині вушок (2) і (5) висвердлене отвір (d) з розточенням (D) з метою охоплення напівмуфт (7), що кріпляться на штанзі (1) (див. Фіг.5 і Фіг.6).

На торцях штанги (1) виконано різьбовий отвір (В) для кріпильних гвинтів (4). Кріпильними гвинтами (4) кріпляться нижня (6) та верхня (3) рукоятки.

Рукоятки (3) і (6) призначені для зручності закладу штроп на гак і в вушка елеватора, а також для вилучення штро�спомогательной лебідки бурової установки для закладу на ріг силового гака бурової установки.

Рукоятка (3) має П-подібну форму з кільцевої частиною на одному кінці з отвором для проходу кріпильного гвинта (4) і С-подібної частиною на іншому, службовцям для кріплення на стійці шляхом її охоплення.

Запобіжні скоби (8) призначені для фіксації верхньої (3) і нижній (6) рукояток на штанзі (1) штропа і з'єднуються з рукоятками зварними з'єднаннями при монтажі штроп. Рукоятки і скоби не є навантаженими (силовими) елементами штроп.

Напівмуфти (7) служать для зчленування штанги (1) і вушок (2) і (5). Напівмуфти є навантаженими (силовими) елементами штроп і виготовляються з легованої сталі з обов'язковою термообробкою.

Збірка штроп бурильних однострунних здійснюється за наступною схемою: штанга (1) заводиться в верхню і нижню вушка через отвори (d) і далі з обох кінців на штангу надіваються напівмуфти (7). Потім за допомогою розтягуючого гідравлічного кондуктора напівмуфти вводяться в розточки (D) вушок. Таким чином вибираються всі люфти. Потім в такому положенні штанга і вушка фіксуються зварним з'єднанням. Надалі при витяганні штропа з розтягуючого кондуктора штанга і вушка проварюються суцільним швом (9) і (10). Зварювальні з'єднання нешин на штанзі.

Далі у вушка вставляються рукоятки (3) і (6) і кріпляться до торця штанги кріпильними гвинтами (4). З-образна частина рукоятки при цьому охоплює штангу (1) під вушками (2) і (5) і виступаючими назовні частинами напівмуфт (7). Рукоятки (3) і (6) фіксуються на штанзі за допомогою приварювання до них запобіжних скоб (8). Рукоятки можуть розташовуватися зовні напівмуфт, але не зварюються зі штангою.

Збірка штроп бурильних однострунних проводиться парами в розтягувати кондукторі з підгонкою їх по довжині шляхом підбору напівмуфт з кроком по посадковому розміром Н (наприклад, в 1 мм) (Фіг.8), що вигідно відрізняє пропоноване винахід від аналога, у якого є постійний розкид по довжині.

Далі штропи бурильні однострунние піддаються механічним випробуванням.

Штроп бурильний однострунний, що складається з штанги з вушками, відрізняється тим, що він розділений на три основні частини: штангу і два вушка, верхню і нижню, з торців нижніх частин яких висвердлене отвір з розточенням для охоплення напівмуфт, утримують штангу, на кінцях якої виконані різьбові отвори для кріпильних гвинтів, які з'єднують верхню частину рукояток з корпусом штанги, що мають П-подібну форму з кільцевої годину�ни на штанзі запобіжними скобами, а зчленування штанги і вушок здійснюється з допомогою напівмуфт, причому штанга і вушка проварені суцільним зварним з'єднанням з торців штанги. 

Схожі патенти:

Спосіб і система регулювання швидкості блоку

Винахід відноситься до області вантажопідйомних механізмів і призначене для регулювання швидкості вантажозахватного пристрою

Талевий блок

Винахід відноситься до устаткування для буріння нафтових і газових свердловин

Спуско-підйомний комплекс бурової установки

Винахід відноситься до гірської промисловості, а саме до бурового обладнання, призначеного для спуску, підйому і утримання на вазі бурильних і обсадних колон і забезпечення технологічно необхідних маніпуляцій з ними при проведенні свердловин

Бурова установка і талевий блок для неї

Винахід відноситься до гірської промети , м.б
Up!