Розрізна ущільнювальна складання і спосіб її встановлення

 

Перехресне посилання на споріднені заявки

Дана заявка претендує на пріоритет згідно з розділом 35кодексу законів США, § 119, попередньої заявки на патент США № 61/313975, зареєстрованої 15 березня 2010 р. під назвою «Разрезное ущільнювальне пристрій», включеної в дану заявку в її повному обсязі шляхом посилання.

Область техніки

Дане винахід відноситься до ущільнювальних пристроїв для обертається обладнання. Більш конкретно, воно відноситься до розрізної механічної торцевій ущільнювальної збірці для утримування рідини від протікання між корпусом і обертається валом і до способу установки розрізної механічної торцевій ущільнювальної складання між корпусом і обертається валом.

Попередній рівень техніки

Відомі механічні торцеві ущільнювачі збірки для ущільнення обертових валів, таких, які використовують, наприклад, між валом робочого колеса і корпусом насоса. В деяких випадках застосування такі ущільнювальні складання встановлюють, замінюють і обслуговують в польових умовах, де вільний кінець вала обертається недоступний, так як він, наприклад, приєднаний до мотору або іншому головному рушію, посрЏ або заміни ущільнювачів компонентів у таких умовах навколишнього середовища були створені повністю розрізні механічні торцеві ущільнювальні пристрої. Ці повністю розрізні механічні торцеві ущільнювальні пристрої зазвичай мають два розрізних, обертаються відносно один одного кільця, містять лицьові поверхні, за допомогою яких забезпечують ущільнення. Кільця містять ковзні, що тягнуться в радіальному напрямку лицьові поверхні, звернені один до одного, діють як ущільнення. Одне кільце, зазвичай зв'язане в осьовому напрямі, називають «стикувальним ущільнювальним кільцем». Воно може бути приєднано до вращаемому валу і виконано з можливістю його обертання разом з цим валом. Друге кільце, яке можна переміщати в осьовому напрямку, зазвичай зване «головним кільцем», може міститися в нерухомому корпусі у вигляді сальникової плити, навколишнього вал, де він виходить з корпусу. Два кільця вводять в контакт один з одним з допомогою компонента для створення попереднього навантаження в осьовому напрямі для забезпечення ущільнення ковзаючого між вращаемими один щодо одного лицьовими поверхнями. Стикувальний ущільнювальне кільце і головне ущільнювальне кільце, а також усі пов'язані з ними оточують і підтримують компоненти розрізані, зазвичай по діаметру, для забезпечення�рімери відомих повністю розрізних ущільнювальних конструкцій наведені в патентах США № 5662340, № 5961122, №6485023 та інших. Такі ущільнювальні пристрої містять: розрізні кільця, містять лицьові поверхні, за допомогою яких забезпечують ущільнення, містять напівкруглі сегменти; пов'язані з ними напівкруглі несучі елементи для головного ущільнювального кільця і стикувального ущільнювального кільця; допоміжні ущільнення, зазвичай є еластомірними кільцями або смугами, що розташовуються між кільцями і несучими елементами; і елемент для створення попереднього навантаження, що складається з напівкруглих сегментів, з допомогою якого підтискають в осьовому напрямку головне кільце ущільнювальне взаємовідношення лицьовими поверхнями з нерухомим в осьовому напрямку стикувальним ущільнювальним кільцем. Ущільнювальні компоненти розташовані всередині сальникової плити, прикріпленою до корпусу таким чином, щоб вони оточували вал і забезпечували виконання функції запобігання витоку рідини.

Компоненти, що включають стикувальний ущільнювальне кільце і головне ущільнювальне кільце, що містять лицьові поверхні, за допомогою яких забезпечують ущільнення, розрізані за діаметром навпіл або на сегменти. Половини ущільнювальних кілець, утримуючи�ють елементах, іноді званих «адаптерами», за допомогою яких утримують сегменти кілець, що містять лицьові поверхні, до тих пір, поки ущільнювальне пристрій не буде встановлено і прикріплено до вращаемому валу і корпусу. Зазвичай з допомогою пальців, сполучених з несучими елементами, що запобігають випадання половин кілець з пов'язаного з ними несучого елемента до та під час встановлення і завершення процесу складання.

Хоча згадані вище приклади розрізних ущільнювальних збірок ефективні як ущільнювальні пристрої, які можуть бути зібрані навколо валу без доступу до вільного кінця валу, вони володіють певними істотними недоліками. Один такий недолік полягає в необхідності використання адгезиву для утримування різних пружних еластомерних ущільнювальних елементів на місці до завершення установки і складання розрізної механічної торцевій ущільнювальної складання між корпусом і валом. Іншим недоліком є те, що постачальник не може візуально перевірити стан двох лицьових поверхонь ущільнювальних кілець при введенні їх в контакт під час установки. Введення половин ущільнювальних кілець у картриджі, призводить в результаті до ущільнювального �конструкціях покладаються на те, що забезпечують правильне, остаточне розташування кожного сегмента ущільнювального кільця відносно зібраного картриджа під час установки, коли картриджі розташовують навколо вала обертається, і дві половини з'єднують разом. Хоча правильне розташування кілець в таких умовах зазвичай досягається, попадання яких-небудь сторонніх часток між сегментом ущільнювального кільця і його картриджем, що залишається непоміченим для складальника, може викликати неспіввісність в готової ущільнювальної збірці, яка може згубно впливати на працездатність і довговічність (обладнання).

Також має місце можливість в існуючих розрізних механічних торцевих ущільнювальних вузлів, що містять попередньо зібрані компоненти, такі як сегменти несучого елемента стикувального ущільнювального кільця з прикріпленими сегментами стикувального ущільнювального кільця і сегменти несучого елемента з прикріпленими сегментами головного ущільнювального кільця, де сегменти ущільнювального кільця жорстко підтримують в межах їх відповідних несучих елементів. Таким чином, переваги, одержувані від застосування не жорсткої підтримки в осьовому направленииретения

Застосування розрізної механічної торцевій ущільнювальної складання згідно з цим винаходу дозволяє подолати недоліки відомих ущільнювальних пристроїв. Розкрита розрізна механічна торцева ущільнювальна збірка містить: попередньо збирається збірку стикувального ущільнювального кільця, в якій за допомогою пружної сполучної смуги пружно утримують кожен сегмент стикувального ущільнювального кільця відносно пов'язаного з ним несучого елемента, забезпечуючи підтримку в осьовому і радіальному напрямках до установки. За допомогою пружної сполучної смуги забезпечують нежорстку підтримку в осьовому напрямку стикувального ущільнювального кільця всередині зібраного механізму. Крім того, сегменти головного ущільнювального кільця окремо збирають навколо вала обертається без використання окремого несучого елемента для забезпечення можливості візуальної перевірки складальником поверхні розділу з стикувальним ущільнювальним кільцем. Таким чином, виключають проблеми сумісності, пов'язані з установкою наосліп. Крім того, не використовують адгезив, або виключають необхідність в ньому, для скріплення попередньо зібраних компонентів �саніє креслень

Фіг.1 зображує вид в ізометрії з вирізом розрізної механічної торцевій ущільнювальної складання згідно винаходу.

Фіг.2 - вигляд спереду, з зовнішнього боку, розрізний, механічної торцевій ущільнювальної складання, показаної на фіг.1, встановленої між корпусом і валом.

Фіг.3 - часткове переріз 3-3 на фіг.2 розрізної механічної торцевій ущільнювальної складання, показаної на фіг.2.

Фіг.3a - повернути фрагмент перерізу 3a-3a на фіг.12 частини пристрою, представленого на фіг.3, на якій показані конкретні деталі поджимающей складання.

Фіг.3b - повернути фрагмент перерізу 3b-3b на фіг.12 частини пристрою, представленого на фіг.3, на якій показані інші конкретні деталі поджимающей складання.

Фіг.4 - фрагмент поперечного перерізу в збільшеному масштабі частини адаптера в зборі стикувального ущільнювального кільця, стикувального ущільнювального кільця і пружною сполучної смуги згідно винаходу, в розібраному стані.

Фіг.5 - фрагмент поперечного перерізу в збільшеному масштабі компонентів, показаних на фіг.4, у зібраному стані.

Фіг.6 - вигляд у плані, з частковими вириваючи, з зовнішнього боку, адаптера в зборі стикувального ущільнювального кільця согласноотнительного кільця в зборі розрізної механічної торцевій ущільнювальної складання згідно винаходу.

Фіг.8 - вигляд у плані, з зовнішнього боку, з частковими вириваючи, головного ущільнювального кільця в зборі згідно винаходу.

Фіг.9 - поперечний розріз 9-9 на фіг.8 головного ущільнювального кільця в зборі, показаного на фіг.9.

Фіг.10 - вид у плані, з внутрішньої сторони, з частковим вириваючи, сегмента сальникової плити згідно винаходу.

Фіг.11 - вид з торця сегмента сальникової плити згідно винаходу.

Фіг.12 - вигляд у плані сегментів поджимающего кільця розрізної механічної торцевій ущільнювальної складання згідно винаходу.

Фіг.13 - частковий вид у плані з внутрішньої сторони сальникової плити в зборі згідно винаходу.

Найкращий варіант здійснення винаходу

Розрізна механічна торцева ущільнювальна збірка, загалом позначена позицією 90 і представлена тут у вигляді ілюстрації, володіє ознаками, вдосконаленими характеристиками і перевагами відповідно до цього винаходу. На фіг.1 показаний вигляд у перспективі, з вирізом, розрізний механічної торцевій ущільнювальної складання 90, на фіг.2 показано вигляд спереду, з зовнішнього боку, а на фіг.3 показано часткове розтин. На додаткових кресленнях показано, для більшої ясності, до�логічну торцеву ущільнювальну збірку 90 встановлюють для забезпечення ущільнення, з допомогою якого запобігають витоку рідини, між валом обертається 91, що виходять з корпусу 92, і зовнішньої лицьовою поверхнею 93 корпусу 92. Корпус 92 може бути корпусом насоса, що містить обертається робоче колесо (не показано) тиску на рідину всередині корпусу. В даному описі винаходу під терміном «всередину» розуміють напрямок всередину корпусу, а під терміном «назовні» розуміють напрямок назовні з корпусу. Аналогічним чином під термінами «внутрішній» або «всередину» розуміють направлення до поздовжньої осьової лінії в радіальному напрямку ущільнювальної складання, а під термінами «зовнішній» або «назовні» розуміють напрямок назовні в радіальному напрямку від поздовжньої осьової лінії.

Також важливо розуміти, що у всьому описі компоненти, описані як кільцеві або ідентифіковані як кільця, насправді є розрізаними вздовж діаметральної площини і освіченими з двох напівкруглих сегментів. Аналогічним чином визначені еластомірні компоненти можуть бути описані як кільця, але в дійсності вони є лінійними відрізками з пов'язаними кінцями, і ці відрізки згинають, надаючи їм напівкруглу форму, для освіти совсборка 90 містить: сальникову плиту 100 в зборі; стикувальний ущільнювальне кільце 200 в зборі; головне ущільнювальне кільце 300 в зборі і поджимающую збірку 400. Сальникове плита 100 в зборі (див. фіг.3) фіксовано встановлена її внутрішньої лицьовою поверхнею 107 близько зовнішньої лицьовій поверхні 93 корпусу 92, навколишнього вал 91. Сальникової плитою 100 в зборі обмежена кільцева ущільнювальна камера 94, навколишнє вал 91, всередині якої діють компоненти зібраного ущільнення.

Сальникове плита 100 в зборі містить сегменти 110 сальникової плити, розрізаної з утворенням поперечних решт 109, примикають один до одного лицьовими поверхнями в області поверхні розділу. Кожен сегмент 110 містить фланцеву частина 112 та корпусні частина 114. Один із сегментів 110 містить фрезерованную сходинку 108, розташовану поруч з поперечним кінцем 109. Цей сегмент 110 містить різьбові отвори з расточними отворами 105 без різьби, відкритими з боку кожного поперечного кінця 109. Інший із сегментів 110 сальникової плити містить різьбові отвори 106, суміщаються по осі з расточними отворами 105 при стикуванні сегментів 110 поперечними кінцями 109. Кріпильні болти 135 з тілом 137 болта без різьби угвинчують в отвори першого сегмента. Болт�егментов 110 сальникової плити. Їх потім угвинчують в суміщені по осі різьбові отвори 106 в іншому сегменті 110 для скріплення сегментів один з одним для утворення сальникової плити 110 в зборі. Установчий штифт 131 (див. фіг.10 і 11) закріплюють в одному поперечному кінці 109 кожного сегмента 110 сальникової плити. Установчий штифт 131 пов'язують з відповідним отвором у поперечному кінці 109 іншого сегмента 110 сальникової плити для поєднання сегментів.

Фланцева частина 112 кожного сегмента 110 сальникової плити містить пази 116, через які пропускають болти 139 або інші кріпильні засоби для приєднання розрізної механічної торцевій ущільнювальної складання 90 до корпусу 92 близько настановної лицьовій поверхні 93. Внутрішня лицьова поверхня 107 корпусної частини 114 кожного сегмента 110 сальникової плити містить напівкруглу канавку 117 для ущільнення, в яку закладають ущільнювальне кільце 119, сформований з еластомірної ущільнювальної смуги, що стискають, забезпечуючи непроникний для рідини контакт з зовнішньої настановної лицьовій поверхні 93 корпусу 92. Слід зазначити, що напівкругла канавка 117 для ущільнення має конічний переріз, щоб її отвір був трохи менше зовнішнього �ться в канавці 117.

Напівкругла канавка 124 для ущільнення (див. фіг.3 і 11) у корпусної частини 114 кожного сегмента 110 сальникової плити відкрита з боку ущільнювальної камери 94. В канавку 124 закладають ущільнювальне кільце, сформований з еластомірної ущільнювальної смуги 126. За допомогою ущільнювальної смуги 126 забезпечують додаткове ущільнення між рухомим в осьовому напрямку головним ущільнювальним кільцем 300 в зборі і сальникової плитою 100 в зборі, як це пояснено нижче. Як і у випадку з канавкою 117, вхід в канавку 124 менше діаметра ущільнюючого кільця, сформованого з ущільнювальною смуги 126, для утримування смуги в канавці 124.

Як показано на фіг.10, ущільнювальна смуга 119 типу ущільнювального кільця трохи довше протяжності півкруглої канавки 117. Виступаючі кінці стискають разом в області з'єднання сегментів 110 сальникової плити. Смуга 126 трохи довше протяжності півкруглої канавки 124. Виступаючі кінці стискають разом в області з'єднання сегментів 110 сальникової плити для освіти непроникного для рідини ущільнення.

Один поперечний кінець 109 кожного сегмента 110 сальникової плити забезпечений пружним ущільнювальним елементом 140 (як це особливо про� бути сформований за одне ціле з еластомірної ущільнювальної смугою 119, еластомірної ущільнювальної смугою 126 або з обома. Один такий ущільнювальний елемент 140 забезпечений в кожному сегменті 110 на одній поперечній лицьової поверхні. При з'єднанні сегментів 110 ущільнювальний елемент 140 притискають до протилежної лицьової поверхні поперечного кінця 109 іншого сегмента.

У корпусної частини 114 сегментів 110 сальникової плити визначена камера 127 для підтискання, що є частиною ущільнювальної камери 94, у якій (в камері 127) міститься підтискає збірка 400. Радіально тягнеться кільцевої стінкою 128 визначена зовнішня довжина сегментів 110 сальникової плити. Зібраними разом сегментами 110 визначається звернена всередину, радіально тягнеться кільцева поверхню 129 радіально тягнеться кільцевої стінки 128, де звернена всередину поверхню 129 є наполегливої поверхнею, в яку впирається підтискає збірка 400, за допомогою якої підтискають головне ущільнювальне кільце 300 в зборі до стикувального ущільнювального кільця 200 в зборі.

Камера 127 для підтискання містить тягнеться в осьовому напрямку циліндричну стінку 130, що простягається між радіально тягнеться кільцевої стінкою 128 і радіально тягнуться колуплотнения. Цим виступом забезпечена радіально тягнеться упорна поверхня 133, до якої підтискають поджимающую збірку 400 до завершення установки сальникової плити 100 в зборі близько зовнішньої настановної лицьовій поверхні 93 корпусу 92.

У радіально тягнеться стінці 128 кожного сегмента 110 міститься два отвори 125, показаних на фіг.3a і 10, кожне з яких розташоване на радіальної лінії, нахиленої під кутом приблизно тридцять градусів (30°) відносно поперечного кінця 109. У повністю зібраної розрізної механічної торцевій ущільнювальної збірці 90 отвори 125 взаємодіють з елементами поджимающей складання 400 для опору обертанню головного ущільнювального кільця 300 в зборі.

Стикувальний ущільнювальне кільце 200 в зборі (див. фіг.1 і 3, зокрема, фіг.6 і 7) фіксують таким чином, щоб воно оберталося разом з валом 91. Воно містить розрізану по діаметру ущільнювальну лицьову поверхню, визначальну стикувальний ущільнювальне кільце 230 пружно, або не жорстко, підтримуване в осьовому напрямку всередині несучого елемента, або адаптера, 250 в зборі ущільнювального кільця на пружній сполучної смузі 240. Лицьова поверхня, що визначає сегменти уплотннения ущільнення.

Стикувальний ущільнювальне кільце 230 виконано за розмірами таким чином, щоб воно вільно оточувало вал 91, і воно розділене на два напівкруглих сегмента з радіально простирающимися кінцями, пов'язаними уздовж поверхні розділу 234. Сполучені сегменти кільця утворюють звернену назовні безперервну радіально тягнеться кільцеву прокладку лицьову поверхню 236. З протилежного боку звернена всередину, радіально тягнеться лицьова поверхня 237 кожного з сегментів стикувального ущільнювального кільця 230 містить радіально тягнеться паз 238, краще всього показаний на фіг.3 і 6. Він розташований посередині між кінцями, пов'язаними в області поверхні розділу 234.

Стикувальний ущільнювальне кільце 230 (найкраще показано на фіг.4 і 5) містить зовнішню, простирається в осьовому напрямку циліндричну поверхню 242. Воно додатково містить звернену всередину, радіально тягнеться кільцеву поверхню 243 і саму зовнішню, простирається в осьовому напрямку циліндричну поверхню 244. Зовнішня, що простягається в осьовому напрямку циліндрична поверхня 242 з'єднана з зверненої всередину, радіально тягнеться кільцевої поверхн�вмо напрямку захоплююча канавка 246 простягається в радіальному напрямку всередину від зовнішньої, тягнеться в осьовому напрямку циліндричної поверхні 242 всередину від спрямованої назовні радіальної захоплюючої канавки 245.

Несучий елемент, або адаптер, 250 в зборі стикувального ущільнювального кільця є металевим підтримує компонентом, в якому розміщено сегментоване стикувальний ущільнювальне кільце 230. Несучий елемент, або адаптер, 250 в зборі сформований з напівкруглих сегментів 251 з поперечними кінцями 252. Один із сегментів 251 адаптера (як найкраще показано на фіг.6) стикувального ущільнювального кільця містить фрезерованную сходинку 253, розташовану поруч з поперечними кінцями 252. Цей сегмент містить 251 різьбовий отвір з розточувальних отвором 254 без різьби, відкрите у кожного поперечного кінця 252. Інший сегмент адаптера стикувального ущільнювального кільця містить різьбовий отвір 255, совмещаемое по осі з расточними отворами 254 при стикуванні сегментів 251 їх поперечними кінцями 252. Кріпильні болти 235 з тілом болта 239 без різьби пропускають через отвори сегмента 251, містять розточувальні отвори 254 без різьби. Різьбові кінці болтів вводять в розточувальні отвори 254 без різьби до використання їх для з'єднання разом сегментверстия 255 в іншому сегменті 230 для скріплення сегментів разом, для утворення єдиного адаптера 250 в зборі стикувального ущільнювального кільця. Установчий штифт 231, показаний на фіг.1, закріплений в одному тягнеться в поперечному напрямку кінці 252 кожного сегмента 251 адаптера стикувального ущільнювального кільця, пов'язують з відповідним отвором в тягнеться в поперечному напрямку кінці 252 іншого сегмента 251 адаптера стикувального ущільнювального кільця для забезпечення поєднання сегментів.

При такому з'єднанні адаптер 250 в зборі стикувального ущільнювального кільця, загалом, являє собою кільце, і в ньому визначено внутрішнє отвір 256, розмір якого близький до зовнішнього діаметру вала 91. Кожен сегмент 251 адаптера стикувального ущільнювального кільця містить радіально тягнуться різьбові отвори з настановними гвинтами 257 для фіксації адаптера 250 в зборі стикувального ущільнювального кільця на валу 91, для обертання адаптера 250 в зборі разом з валом. Кожен сегмент 251 адаптера стикувального ущільнювального кільця містить радіально тягнеться канавку 258 з боку внутрішнього отвору 256. За допомогою ущільнюючого кільця, сформованого з еластомірної ущільнювальної смуги 259, закладеної в уплотнита 258 має конічний переріз, подібне з формою канавки 117 в сегментах 110 сальникової плити, для утримування ущільнювальної смуги 259 на місці. Це означає, що отвір канавки трохи менше зовнішнього діаметра смуги 259. Смуга 259 також трохи довше напівкруглої протяжності канавки 258 в кожному сегменті 251 адаптера 250 в зборі стикувального ущільнювального кільця. Виступаючі кінці стискають разом в області з'єднання сегментів 251 болтами 235 для освіти непроникного для рідини ущільнення.

Поверхня розділу 234 (див. фіг.1 і 7) між поперечними кінцями 252 сегментів 251 адаптера стикувального ущільнювального кільця забезпечена пружним еластомерним ущільнювальним елементом 290. Один такий ущільнювальний елемент 290 забезпечений в кожному сегменті 230 на одному тягнеться в поперечному напрямку кінці 252 в канавці, сформованої відповідним чином. Ущільнювальний елемент 290 може бути сформований за одне ціле з еластомірної ущільнювальної смугою 259, еластомірної ущільнювальної смугою 240 або з обома. При з'єднанні сегментів 230 ущільнювальний елемент 290 притискають до протилежного простягається в поперечному напрямку кінця 252 іншого сегмента 251 адаптера стикувального ущільнювального кільця.

Ад�оторое вводять стикувальний ущільнювальне кільце 230 в жорсткому не підтримує взаємовідносини в осьовому напрямку. Це расточное отвір містить звернену назовні радіально тягнеться стінку 274. Встановлений в осьовому напрямку палець 272 (краще всього показаний на фіг.1 і 6-8) проходить у напрямку назовні від радіально тягнеться стінки 274. Кожний встановлений в осьовому напрямку палець 272 розташований у радіально тягнеться пазу 238 в сегменті стикувального ущільнювального кільця 230, і з його допомогою забезпечують приводний сполучення між адаптером 250 в зборі стикувального ущільнювального кільця і стикувальним ущільнювальним кільцем 230. Встановлений в осьовому напрямку палець 272 розташований посередині між простирающимися в поперечному напрямку кінцями 252 кожного сегмента 251 адаптера 250 в зборі стикувального ущільнювального кільця. Таким чином, кожен сегмент стикувального ущільнювального кільця 230 пов'язаний з пальцем 272 сегмента адаптера 250 в зборі стикувального ущільнювального кільця. Слід зазначити, що розмір радіально простираються пазів 238 істотно більше в радіальному напрямку, ніж діаметр встановленого в осьовому напрямку пальця 272, завдяки чому забезпечується великий зазор в радіальному напрямку. Таким чином, з допомогою пальців 272 забезпечують пов'язаний� пазів 238.

Кожен сегмент 251 адаптера стикувального ущільнювального кільця містить напівкруглу утримуючу канавку 280 для розташування в ній пружною сполучної смуги 240. Утримує канавка 280 (найкраще показано на фіг.3-5) сформована в сегментах 251 адаптера стикувального ущільнювального кільця в радіальному напрямку назовні від оберненого назовні розточувального отвору, в якому розміщують стикувальний ущільнювальне кільце 230. Таким чином, пружну сполучну смугу 240 розташовують у радіальному напрямку назовні від зовнішньої в радіальному напрямку, що тягнеться в осьовому напрямку циліндричної поверхні 242 стикувального ущільнювального кільця 230.

Утримує канавка 280 (див. фіг.4) обмежена зверненої назовні, радіально тягнеться кільцевої стінкою 282 і тягнеться в осьовому напрямку напівциліндричною стінкою 284, сполученими округленим кутом 283. Зовнішній кінець утримує канавки 280 близько тягнеться в осьовому напрямку напівциліндричною стінки 284 містить спрямовану назовні виїмку 286, обмежену напівкруглим заплечиком 288.

Окремі сегменти стикувального ущільнювального кільця 230 (кожен) розташовують усередині оберненого назовні равочного ущільнювального кільця, де розділені кінці сегментів стикувального ущільнювального кільця 230 поєднані простирающимися в поперечному напрямку кінцями 252 сегмента 251 адаптера стикувального ущільнювального кільця. Зовнішня в радіальному напрямку, що простягається в осьовому напрямку циліндрична поверхня 242 і сама зовнішня, що простягається в осьовому напрямку циліндрична поверхня 244 стикувального ущільнювального кільця 230 виконані за розмірами таким чином, щоб був забезпечений невеликий зазор щодо оберненого назовні розточувального отвору стикувального ущільнювального кільця таким чином, щоб кожен сегмент стикувального ущільнювального кільця 230 підтримувався нежестко в осьовому напрямку всередині кожного сегмента 251 адаптера стикувального ущільнювального кільця допомогою пружної сполучної смуги 240. Крім того, кожен сегмент стикувального ущільнювального кільця 230 пружно підтримується в осьовому і радіальному напрямках у зв'язаному з ним сегменті 251 адаптера стикувального ущільнювального кільця, попередньо зібраної подсборке з допомогою пружної сполучної смуги 240.

Головне ущільнювальне кільце 300 в зборі найкраще показано на фіг.8 і 9. Воно сод�ьцо розділене на два напівкруглих сегмента з радіально простирающимися кінцями, спряженими уздовж поверхні розділу 334. Сполучені сегменти утворюють звернену всередину, безперервну, радіально тягнеться кільцеву прокладку лицьову поверхню 336. Протилежна зовнішня кільцева лицьова поверхня 337 кожного з сегментів головного ущільнювального кільця 330 містить радіально тягнеться паз 338 з фаскою 339 на його зовнішньому кінці в радіальному напрямку. Він розташований посередині між зв'язаними кінцями в області поверхні розділу 334.

Сегментами головного ущільнювального кільця 330 визначена зовнішня в радіальному напрямку, що простягається в осьовому напрямку циліндрична ущільнювальна поверхня 340. Вона являє собою поверхню для ущільнювального сполучення з можливістю ковзання ущільнювального кільця, сформованого з ущільнювальною смуги 126, в сальникової плиті 100 в зборі для підтримки в центрированном положенні головного ущільнювального кільця 300 в зборі щодо валу 91. Лицьова поверхня, яка визначається сегментами головного ущільнювального кільця 330, може бути виготовлений з карбіду кремнію або вуглецю в залежності від конкретного застосування ущільнення. Керамічний матеріал для стиковочногосочетание, особливо придатне для роботи без мастила, що застосовується, наприклад, в ємкостях міксерів.

Канавка 342, спрямована радіально всередину, виконана навколо головного ущільнювального кільця 330 близько внутрішнього кінця циліндричної ущільнювальної поверхні 340. Головне ущільнювальне кільце 300 в зборі (див. фіг.8 і 9) містить замкове кільце 350, з допомогою якого утримують разом з можливістю вивільнення сегменти головного ущільнювального кільця 330 у вигляді кільця. Замкове кільце 350, загалом, має напівкруглу форму, але утворює сегмент кола, трохи більший, ніж півколо. Це означає, що його кінці 352 розташовуються на відстані один від одного, меншому внутрішнього діаметра канавки 342. Внутрішні краї решт 352 замкового кільця 350 виходять назовні. Завдяки такій формі полегшується операція введення замкового кільця 350 в радіальну канавку 342 для скріплення разом сегментів головного ущільнювального кільця 330.

Поджимающую збірку 400 (див. фіг.3, 12 і 13) розташовують в камері 127 для підтискання корпусної частини 114 сальникової плити 100 в зборі. При розташуванні розрізної механічної торцевій ущільнювальної складання 90 на місці між корпусом 92 і валом 91 з допомогою поджимающей складання 400 створюють силу в осево�стирающуюся кільцеву прокладку лицьову поверхню 336 з утворенням ущільнювального взаємини, при якому забезпечують відносне обертання з зверненої назовні, радіально тягнеться кільцевою прокладкою лицьовою поверхнею 236 стикувального ущільнювального кільця 230.

Підтискає збірка 400 (див., зокрема, фіг.12 і 13) містить пару, загалом, напівкруглих сегментів 430 поджимающего кільця, виконаних з поперечними кінцями 432. Кожен сегмент 430 поджимающего кільця містить зовнішню, простирається в осьовому напрямку поверхню 431, виконану з радіусом, трохи меншим радіусу тягнеться в осьовому напрямку циліндричної стінки 130 кільцевої камери 127 для підтискання в сальникової плиті 100 в зборі.

Сегменти 430 поджимающего кільця (див. фіг.12) трохи скорочено, і їх поперечні кінці 432 розташовані на відстані, позначеному «P» (див. фіг.12), від уявної поперечної осьової лінії «C» кола, утвореного зовнішньої, що тягнеться в осьовому напрямку поверхнею 431 сегментів 430 поджимающего кільця, їх зібраному стані всередині камери 127 для підтискання в корпусної частини 114 кожного сегмента 110 сальникової плити.

Сегменти 430 поджимающего кільця містять: звернену назовні, радіально тягнеться стінку 436, звернену до радіально тягнеться кільцевої, обра�льно тягнеться стінку 437. Відстань в осьовому напрямку між радіально тягнеться кільцевої стінкою камери 128 127 для підтискання і виступом 132 більше протяжності в осьовому напрямку сегментів 430 поджимающего кільця між зверненої всередину, радіально тягнеться стінкою 437 і зверненої назовні, радіально тягнеться стінкою 436. Сегменти 430 поджимающего кільця, таким чином, є рухомими в осьовому напрямку всередині камери 127 для підтискання.

Кожен сегмент 430 поджимающего кільця містить безліч гнізд 438 для пружин, показаних на фіг.3b та 12, відкритих з боку, зверненої до упорної поверхні 129 радіально тягнеться кільцевої стінки 128. Безліччю тягнуться в осьовому напрямку циліндричних пружин стиснення 440, кожна з яких простягається між дном гнізда 438 для пружини і наполегливої поверхнею 129, підтискають звернену всередину, радіально тягнеться стінку 437 кожного сегмента 430 поджимающего кільця в положення упору в радіально тягнеться наполегливу поверхню 133 кільцевого виступу 132.

Два утримують пальця 444 (найкраще показано на фіг.3a) виступає назовні з зверненої назовні, радіально тягнеться стінки 436 кожного сегмента 430 поджимающего кільця. Пальці 444 рас�сти 114 сегментів 110 сальникової плити для підтримки сегментів 430 поджимающего кільця всередині пов'язаних з ними сегментів 110 сальникової плити 100 в зборі. Пальці 444 і отвори 125 розташовані таким чином, щоб кожен сегмент 430 поджимающего кільця підтримувався всередині камери 127 для підтискання таким чином, щоб зовнішня, що простягається в осьовому напрямку поверхню 431 розташовувалася поблизу тягнеться в осьовому напрямку циліндричної стінки 130 камери 127 для підтискання.

Поперечні кінці 432 кожного сегмента поджимающего кільця 430, загалом, паралельні поверхні розділу між поперечними кінцями 109 сегментів 110 сальникової плити. У цьому взаємному розташуванні сегменти 430 поджимающего кільця розташовані таким чином, щоб сила, створювана циліндричними пружинами стиснення 440, діюча в осьовому напрямку, виламував звернену всередину, радіально тягнеться стінку 437, вводячи її в контакт з радіально тягнеться наполегливої поверхнею 133 радіально тягнеться кільцевого виступу 132 всередині камери 127 для підтискання, що є частиною ущільнювальної камери 94, визначеної в сальникової плиті 100 в зборі. В цих умовах сегменти 430 поджимающего кільця (кожен) утримуються всередині одного з сегментів 110 сальникової плити, утворюючи заздалегідь зібрану подсборку для установки розрізної механічної торцевій уплотнителѾверхности 431 сегмента 430 поджимающего кільця, і отвори, визначеного у радіально тягнеться кільцевому виступі 132, а також через положення утримують пальців 444 щодо отворів 125 в радіально тягнеться кільцевої стінці 128 сегментів 110 сальникової плити, при введенні сегмента 430 поджимающего кільця в сегмент 110 сальникової плити потрібно, щоб кінці 432 сегмента 430 поджимающего кільця були нахилені відносно радіально тягнеться, кільцевої, зверненої всередину упорної поверхні 129 в камері 127 для підтискання для введення пальців 444 в отвори 125 в радіально тягнеться кільцевої стінці 128 і для введення зверненої усередину, радіально тягнеться стінки 437 позаду радіально тягнеться кільцевого виступу 132. Після здійснення такої установки сила циліндричних пружин стиснення 440, діюча в осьовому напрямку, утримує кожен сегмент 430 поджимающего кільця всередині камери 127 для підтискання у вигляді попередньо зібраного інсталяційного компонента. Слід зазначити, що завдяки тому, що кінці 432 скорочено, забезпечується можливість нахилу таким чином, щоб зовнішня, що простягається в осьовому напрямку поверхню 431 сегмента 430 поджимающего кільця проходила, минаючи виступ 132, і при цьому нЏ всередину, радіально тягнеться стінка 437 кожного сегмента 430 поджимающего кільця містить тягнеться в осьовому напрямку палець 448, розташований посередині між поперечними кінцями 432 (див. фіг.3). У повністю зібраному стані розрізної механічної торцевій ущільнювальної складання 90 палець 448 кожного сегмента розташований у радіальному пазу 338 одного з сегментів головного ущільнювального кільця 330, роблячи головне ущільнювальне кільце 330 невращаемим щодо пов'язаного з ним сегмента 430 поджимающего кільця.

Кожен сегмент 430 поджимающего кільця фіксують від обертання щодо сальникової плити 100 в зборі допомогою установки утримують пальців 444 в отворах 125 в радіально тягнеться стінці 128 корпусної частини 114 кожного сегмента 110 сальникової плити. Слід зазначити, що отворів 125 додані такі розміри, щоб забезпечувалась можливість вільного ковзання пальців 444 для забезпечення можливості стиснення в осьовому напрямку пружин 440 при переміщенні всередину в осьовому напрямку сальникової плити 100 в зборі до зовнішньої лицьовій поверхні 93 корпусу 92 під час установки розрізної механічної торцевій ущільнювальної складання 90 між корпусом 92 і валом 91. Таке мкі 437 з зверненої назовні, радіально тягнеться кільцевої лицьовою поверхнею 337 головного ущільнювального кільця 330.

Під час установки розрізної механічної торцевій ущільнювальної складання 90 ущільнювальну лицьову поверхню 236 стикувального ущільнювального кільця встановлюють у попередньо визначеному місці в осьовому напрямку щодо зовнішньої лицьовій поверхні 93 корпусу 92 і адаптера 250 в зборі стикувального ущільнювального кільця, зафіксованого на валу 91. Ущільнювальну лицьову поверхню 336 головного ущільнювального кільця розташовують в упор з ущільнювальною лицьовою поверхнею 236 стикувального ущільнювального кільця. Сегменти 110 сальникової плити з встановленими сегментами поджимающего кільця розташовують навколо головного ущільнювального кільця 300 в зборі. При затягуванні болтів 139 відбувається переміщення в осьовому напрямку сальникової плити 100 в зборі до зовнішньої лицьовій поверхні 93 корпусу 92. Звернена всередину, радіально тягнеться стінка 437 сегментів 430 поджимающего кільця відокремлюється від радіально тягнеться упорної поверхні 133, і при цьому відбувається стиснення циліндричних пружин 440. За допомогою такого стиснення забезпечують необхідну попередню �ольца в кільце взаємовідношення з ущільнювальною лицьовою поверхнею 236 стикувального ущільнювального кільця 230.

Далі докладно описані пружні сполучні смуги 240 (див., зокрема, фіг.4 і 5) і пружна підтримка в осьовому і радіальному напрямках сегментів стикувального ущільнювального кільця 230 з боку пов'язаного з ним сегмента 251 адаптера стикувального ущільнювального кільця. За допомогою такого з'єднання забезпечують нежорстку підтримку в осьовому напрямку стикувального ущільнювального кільця 230 всередині оберненого назовні розточувального отвору в адаптері 250 в зборі стикувального ущільнювального кільця. Як можна зрозуміти, кожен сегмент 251 адаптера стикувального ущільнювального кільця містить утримуючу канавку 280, в якій розташовують відрізок пружною сполучної смуги 240. Утримує канавка 280 і аналогічним чином сполучна смуга 240 мають напівкруглу форму між простирающимися в поперечному напрямку кінцями 252 сегментів 251 адаптера стикувального ущільнювального кільця. Смуга 240 трохи довше напівкруглої протяжності канавки. Отже, кінці смуги 240 в кожному сегменті виступають за тягнуться в поперечному напрямку кінці 252. При скріпленні разом сегментів 251 адаптера стикувального ущільнювального кільця ці кінці впираються один в одного і дефоавлении решт 252 сегментів 251 адаптера 250 в зборі стикувального ущільнювального кільця.

Кожна пружна сполучна смуга 240 (див. фіг.4 і 5) має, загалом, прямокутний поперечний переріз. Вона містить: звернену всередину, радіально тягнеться кільцеву лицьову поверхню 260, звернену назовні, радіально тягнеться кільцеву лицьову поверхню 264, звернену на територію, що простягається в осьовому напрямку поверхню 266 і звернену назовні, простирається в осьовому напрямку поверхню 268. Гнучкість забезпечується за рахунок матеріалу пружною сполучної смуги 240, який вибирають таким, щоб він був пружно-еластичною. Відповідні типи матеріалів також вибирають, грунтуючись на їх стійкості при роботі в оточенні рідини, для забезпечення ущільнення, і вони можуть включати еластомірні матеріали, наприклад: каучук на основі сополімеру етилену, пропілену та дієнового мономеру (EPDM), фторуглеродние полімери і т. п.

Звернена всередину, радіально тягнеться кільцева лицьова поверхня 260 і звернена назовні, простягається в осьовому напрямку поверхню 268 з'єднуються плавним радіусом 270. Звернена всередину, радіально тягнеться кільцева лицьова поверхня 260 і звернена всередину, що простягається в осьовому напрямку поверхню 266 з'єднані на�йся в осьовому напрямку поверхні 266. Буртик 262 має, загалом, напівкругле поперечний переріз.

Звернена всередину, що простягається в осьовому напрямку поверхню 266 і звернена назовні, радіально тягнеться кільцева лицьова поверхня 264 з'єднані виступають назовні тягнуться в осьовому напрямку буртиком 267, простирається в осьовому напрямку назовні від зверненої назовні, радіально тягнеться кільцевої лицьовій поверхні 264. Буртик 267 має, загалом, напівкругле поперечний переріз.

Звернена назовні, радіально тягнеться кільцева лицьова поверхня 264 і звернена назовні, простягається в осьовому напрямку поверхню 268 з'єднані спрямованим назовні ребром 269, тягнуться назовні від зверненої назовні, радіально тягнеться кільцевої лицьовій поверхні 264.

Одну пружну сполучну смугу 240 з'єднують з кожним сегментом 251 адаптера стикувального ущільнювального кільця, прокладаючи її всередині його напівкруглої утримує канавки 280. Звернену всередину, радіально тягнеться кільцеву лицьову поверхню 260 розташовують близько зверненої назовні, радіально тягнеться кільцевої стінки 282 сегмента 251 адаптера стикувального ущільнювального кільця (як це показано нася в осьовому напрямку напівциліндричною стінки 284, укладаючи спрямованим назовні ребром 269 пружною сполучної смуги 240 до спрямовану назовні виїмку 286, визначену заплечиком 288 сегмента 251 адаптера стикувального ущільнювального кільця. Пружною сполучної смузі 240 надають такі розміри, щоб вона була трохи стиснута між заплечиком 288 і зверненої назовні, радіально тягнеться кільцевої стінкою 282. Таке взаємовідношення є адекватним для забезпечення утримуючої сили, достатньої для утримування пружною сполучної смуги 240 всередині утримує канавки 280.

Кожну пружну сполучну смугу 240 (див. фіг.5) також пружно прикріплюють до сегменту стикувального ущільнювального кільця 230. Таким чином, кожен сегмент стикувального ущільнювального кільця 230 підтримують в осьовому і радіальному напрямках на сегменті 251 адаптера стикувального ущільнювального кільця таким чином, щоб поверхня розділу 234 стикувального ущільнювального кільця 230 була поєднана з простирающимися в поперечному напрямку кінцями 252 пов'язаного сегмента 251 адаптера стикувального ущільнювального кільця. Сегменти стикувального ущільнювального кільця 230 і пов'язаний сегмент 251 адаптера 250 в зборі стикувального ущільнювального коль�оединительних смуг 240 забезпечують нежорстку підтримку в осьовому напрямку стикувального ущільнювального кільця 230 всередині адаптера 250 в зборі стикувального ущільнювального кільця.

Пружну сполучну смугу 240 пружно прикріплюють до стикувального ущільнювального кільця 230, зверненої назовні в радіальному напрямку, що тягнеться в осьовому напрямку циліндричної поверхні 242. Звернену територію, що простягається в осьовому напрямку поверхню 266 пружною прокладкою смуги 240 укладають на звернену назовні в радіальному напрямку, що тягнеться в осьовому напрямку циліндричну поверхню 242 сегмента стикувального ущільнювального кільця 230. Звернену назовні, радіально тягнеться кільцеву лицьову поверхню 264 пружною прокладкою смуги 240 прикладають до зверненої всередину, радіально тягнеться кільцевої поверхні 243 стикувального ущільнювального кільця 230. Спрямований радіально всередину буртик 262 пружною прокладкою смуги 240 розташовують у спрямованою всередину, що тягнеться в осьовому напрямку захоплюючої канавці 246, а виступає назовні в осьовому напрямку буртик 267 розташовують у спрямованою назовні радіальної захоплюючої канавці 245. Пружною сполучної смузі 240 надають такі розміри, щоб вона була трохи стиснута між радіально тягнеться кільцевої, зверненої всередину поверхнею 243 і спрямований�авлении захоплюючої канавці 246. Таке взаємовідношення є адекватним для забезпечення утримуючої сили, достатньої для прикріплення пружною сполучної смуги 240 до сегменту стикувального ущільнювального кільця 230, зверненої назовні в радіальному напрямку, що тягнеться в осьовому напрямку циліндричної поверхні 242. Таким чином, за допомогою кожної пружною сполучної смуги 240 пружно підтримують сегмент стикувального ущільнювального кільця 230 всередині пов'язаного з ним сегмента 251 адаптера стикувального ущільнювального кільця і протидіють випадкового зміщення прикріплення до стикувального ущільнювального кільця 200 в зборі до вращаемому валу 91. Для зчеплення пружною сполучної смуги 240 з стикувальним ущільнювальним кільцем 230 або сегментами 251 адаптера 250 в зборі стикувального ущільнювального кільця не потрібне використання адгезиву.

Слід згадати, що конкретні місця розташування виступаючих буртиков 262, 267 і ребра 269 пружною прокладкою смуги 240, та місця розташування призначених для них вибірок, виконаних в сегментах стикувального ущільнювального кільця 230 і сегментах 251 адаптера стикувального ущільнювального кільця, представлені тільки ілюстративно і не оени десь в іншому місці, наприклад, вздовж зовнішніх обмежуючих поверхонь 260, 264, 266 чи 268 пружною прокладкою смуги 240 при відповідному перенесення взаємодіючих з ними елементів стикувального ущільнювального кільця 230 і сегментів 251 адаптера стикувального ущільнювального кільця. Запропонований пристрій у його найширшому розумінні являє собою пружну сполучну смугу 240, пружно прикріплену до сегменту 251 адаптера стикувального ущільнювального кільця і до сегменту стикувального ущільнювального кільця 230 для запобігання радіального або осьового зсуву стикувального ущільнювального кільця 230.

Розрізна механічна торцева ущільнювальна збірка 90 згідно з цим винаходу може бути встановлена між корпусом 92 і обертається валом 91 при відсутності доступу до кінця вала. Вона придатна, таким чином, для установок, де вал з'єднаний з головним рушієм, який неможливо легко зняти. Процес установки спрощений, і повна і правильна установка забезпечена завдяки використанню різних ознак розрізної механічної торцевій ущільнювальної складання 90 згідно винаходу.

Зокрема, всі пружні компоненти, тобто різні пружні еластомірні уплотнитом положенні на пов'язаних з ними компонентах без використання адгезивів для забезпечення тимчасового з'єднання. Кріпильні болти 235 для складання сегментів 251 адаптера стикувального ущільнювального кільця, для освіти адаптера 250 в зборі стикувального ущільнювального кільця, вставлені в один сегмент 251 адаптера стикувального ущільнювального кільця різьбовими кінцями, розташовуються у розточувальних отворах 254 без різьби. При складанні ці болти угвинчують в різьбові отвори 255 іншого сегмента 251 адаптера стикувального ущільнювального кільця. Таким чином, болти 235 присутні в одному сегменті 251 стикувального ущільнювального кільця для прикріплення до іншого сегменту 251 стикувального ущільнювального кільця, чим спрощується завдання складання.

Аналогічним чином кріпильні болти 135 сальникової плити 100 в зборі вільно закріплені в поперечних кінцях 109 одного сегмента 110 сальникової плити, і їх різьбові кінці розташовують у розточувальних отворах 105 без різьби. При складанні доступ для здійснення збірки необхідний тільки до сегменту 110 сальникової плити, несе болти 135 для закручування болтів в різьбові отвори 106 в поперечних кінцях 109 іншого сегмента 110 сальникової плити.

Сегмент стикувального ущільнювального кільця 230 пружно утримується, оскільки він підтримується в осьовому і радіальному�тнительного кільця. Тягнеться в осьовому напрямку палець 272 кожного сегмента 251 розташовують у пазу 238 сегмента стикувального ущільнювального кільця 230.

Пружну сполучну смугу 240 пружно прикріплюють до сегменту 251 адаптера стикувального ущільнювального кільця в утримує канавці, або каналі, 280 допомогою взаємного сполучення зверненої всередину, радіально тягнеться кільцевої лицьовій поверхні 260 і спрямованого назовні ребра 269 смуги 240, де звернена назовні, радіально тягнеться кільцева стінка 282 і напівкруглий заплечик 288 утворюють звернену назовні виїмку 286 утримує канавки 280. Пружну сполучну смугу 240 пружно прикріплюють до сегменту стикувального ущільнювального кільця 230 допомогою взаємного сполучення виступає назовні в осьовому напрямку буртика 267 і спрямованого радіально всередину буртика 262, відповідно, з спрямованої назовні радіально тягнеться захоплюючої канавкою 245 і спрямованої радіально територію, що простягається в осьовому напрямку захоплюючої канавкою 246. З сегментом 251 адаптера стикувального ущільнювального кільця і пружно закріпленим сегментом стикувального ущільнювального кільця 230 можна легко звертатися і можна легко вуст� складання 400 виконана аналогічним чином, де сегменти 430 поджимающего кільця містять всередині пов'язаних з ними сегментів 110 сальникової плити 100 в зборі.

Встановлення розрізної механічної торцевій ущільнювальної складання 90 починають з прикріплення стикувального ущільнювального кільця 200 в зборі до валу 91. Попередньо зібрана зборка компонентів стикувального ущільнювального кільця містить: сегмент 251 адаптера 250 в зборі стикувального ущільнювального кільця; еластомерний ущільнювальний елемент 290; эластомерную ущільнювальну смугу 259 і сегмент стикувального ущільнювального кільця 230, пружно підтримуваний на пружній сполучної смузі 240. Ці дві подсборки розташовують навколо валу поперечними кінцями 252 одного сегмента 251, зверненими до поперечним кінцях 252 іншого сегмента. Між зовнішньою лицьовою поверхнею 93 корпусу 92 і зверненої назовні, радіально тягнеться кільцевою прокладкою, лицьовою поверхнею 236 стикувального ущільнювального кільця 230 утворюють відповідний зазор. Це розташування може бути утворено за допомогою використання одноразових проставок (не показано), попередньо прикріплених до сегментів 251 адаптера 250 в зборі стикувального ущільнювального кільця. Проставки вводять в контаптера стикувального ущільнювального кільця угвинчують в різьбові отвори 255 в іншому сегменті 251 адаптера стикувального ущільнювального кільця для завершення складання адаптера 250 в зборі стикувального ущільнювального кільця. При такому затягуванні болтів 235 пружним ущільнювальним елементом 290 ущільнюють тягнуться в поперечному напрямку кінці 252 сегментів 251 адаптера стикувального ущільнювального кільця. Також стискають ущільнювальні кільця, сформовані з еластомерних ущільнювальних смуг 259, створюючи непроникне для рідини ущільнення навколо валу 91. Потім затягують настановні гвинти 257 для фіксації адаптера 250 в зборі стикувального ущільнювального кільця на валу 91.

Потім сегменти головного ущільнювального кільця 230 розташовують навколо валу 91, вводячи в контакт звернену всередину, радіально тягнеться кільцеву прокладку лицьову поверхню 336 з зовнішньої радіально тягнеться кільцевою прокладкою лицьовою поверхнею 236 стикувального ущільнювального кільця 230. Замкове кільце 350 розташовують у тягнеться радіально всередину канавці 242 кожного сегмента головного ущільнювального кільця 330 для утримування разом сегментів головного ущільнювального кільця до установки сальникової плити 100 в зборі.

Потім розташовують у накладену один на одного вигляді сегменти 110 сальникової плити з еластомірними ущільнювальними елементами 140 і еластомірними ущільнювальними смугами 126, сф�а 300 в зборі, і вводять в контакт звернену всередину, радіально тягнеться стінку 437 сегментів поджимающего кільця 430 з радіально тягнеться кільцевої лицьовою поверхнею 337 сегментів головного ущільнювального кільця 330. Для центрування адаптера 250 в зборі стикувального ущільнювального кільця навколо валу 91 можуть бути використані одноразові пластикові проставки (не показано). Також слід приділяти увагу запровадженню тягнеться в осьовому напрямку пальця 448 кожного напівкруглого сегмента 430 поджимающего кільця в радіально тягнеться паз 338 одного з сегментів головного ущільнювального кільця 330. Наявність фасок 339 сприяє правильному введення пальця 448.

Розташувавши поперечні кінці 109 одного сегмента 110 таким чином, щоб вони були звернені до поперечним кінцях 109 іншого сегмента, болти 135, вставлені в перший сегмент, угвинчують в різьбові отвори 106 в іншому сегменті 110 для завершення складання сальникової плити 100 в зборі. При такому затягуванні болтів 135 пружним ущільнювальним елементом 140 ущільнюють тягнуться в поперечному напрямку кінці 109 сегментів 110 сальникової плити.

Також еластомірними ущільнювальними смугами 126, сформованими у вигляді уплотнительружной в радіальному напрямку, тягнеться в осьовому напрямку напівциліндричною поверхні 340 сегментів головного ущільнювального кільця 330. Таким чином, за допомогою смуг 126 забезпечують виконання допоміжної ущільнювальної функції між зовнішніми в радіальному напрямку простирающимися в осьовому напрямку напівциліндричними поверхнями 340 сегментів рухомого в осьовому напрямку головного ущільнювального кільця 330 і сегментами 110 сальникової плити.

Болти 139 вводять в пази 116 фланцевої частини сегментів 110 сальникової плити. Затягуванням болтів 139 викликають переміщення в осьовому напрямку всередину сальникової плити 100 в зборі. При переміщенні в осьовому напрямку всередину сальникової плити 100 в зборі радіально тягнеться кільцева стінка 128 зовнішнього кінця сальникової плити 100 в зборі переміщується до зовнішньої радіально тягнеться кільцевої лицьовій поверхні 337 головного ущільнювального кільця 330, викликаючи стиснення циліндричних пружин 440. Звернена всередину, радіально тягнеться стінка 437 напівкруглих сегментів 430 поджимающего кільця відсувається від радіально тягнеться упорної поверхні 133 радіально тягнеться кільцевого виступу 132. Сила, створювана цилиндричес�про тягнеться кільцевої лицьовій поверхні 337 головного ущільнювального кільця 330, забезпечуючи створення попереднього навантаження в осьовому напрямку, з якою діє звернена всередину, радіально тягнеться кільцева ущільнювальна лицьова поверхня 336 головного ущільнювального кільця 330 на звернену назовні, радіально тягнеться кільцеву прокладку лицьову поверхню 236 стикувального ущільнювального кільця 230.

Затягуванням болтів 139 завершують процес установки. За допомогою еластомерних ущільнювальних смуг 119, сформованих у вигляді ущільнювального кільця, покладених в канавки 117 сегментів 110 сальникової плити, забезпечують нерухоме ущільнення щодо зовнішньої лицьовій поверхні 93 корпусу 92. Еластомірні ущільнювальні смуги 126, сформовані у вигляді ущільнювального кільця, укладені в напівкруглі канавки 124 для ущільнення в сегментах 110 сальникової плити, притискають в радіальному напрямку до зовнішньої в радіальному напрямку, що тягнеться в осьовому напрямку циліндричної поверхні 340 головного ущільнювального кільця 330 і центрируют головне ущільнювальне кільце 300 в зборі щодо валу 91.

Слід розуміти, що у попередньому описі представлені приклади розкритих системи і технології. Однак пере�ів. Всі посилання на винахід або на приклади його здійснення являють собою посилання на конкретні приклади, розглянуті на даний момент часу, і не призначені для накладання будь-яких обмежень на обсяг винаходу в більш загальному сенсі.

1. Розрізна механічна торцева ущільнювальна збірка для установки між корпусом і обертається валом, що містить:
- сальникову плиту в зборі, виконану з можливістю розміщення навколо валу і прикріплену до зовнішньої лицьовій поверхні корпусу;
- стикувальний ущільнювальне кільце в зборі, виконане з можливістю кріплення до вращаемому валу в попередньо визначеному взаємному розташуванні щодо зовнішньої лицьовій поверхні корпусу, причому згадане стикувальний ущільнювальне кільце в зборі містить:
- сегментне стикувальний ущільнювальне кільце, яке визначає радіально проходить кільцеву прокладку лицьову поверхню;
- адаптер в зборі стикувального ущільнювального кільця, що містить:
- сегменти адаптера стикувального ущільнювального кільця;
- пружні сполучні смуги, кожна з яких приєднана до сегменту згаданого стикувального ущільнювального кільця, і сегментом і в радіальному напрямках кожен згаданий сегмент стикувального ущільнювального кільця на сегменті адаптера стикувального ущільнювального кільця;
- рухливе в осьовому напрямку головне ущільнювальне кільце в зборі, містить:
- сегментне головне ущільнювальне кільце, яке визначає радіально проходить кільцеву прокладку лицьову поверхню, розташовану торець до торця із забезпеченням ущільнення щодо згаданої, радіально тягнеться кільцевою прокладкою лицьовій поверхні згаданого стикувального ущільнювального кільця;
- поджимающую збірку, за допомогою якої підтискають згадане головне ущільнювальне кільце торець до торця із забезпеченням ущільнення до згаданого стикувального ущільнювального кільця.

2. Збірка за п. 1, в якій за допомогою згаданих пружних з'єднувальних смуг нежестко підтримують в осьовому напрямку згадане стикувальний ущільнювальне кільце всередині згаданого адаптера в зборі стикувального ущільнювального кільця.

3. Збірка за п. 2, в якій:
- кожен сегмент адаптера згаданого стикувального ущільнювального кільця містить напівкруглу утримуючу канавку;
- кожен згаданий сегмент згаданого стикувального ущільнювального кільця містить зовнішню в радіальному напрямку, що тягнеться в осьовому напрямку циліндричну поверхн�овочного ущільнювального кільця у згаданій напівкруглої утримує канавці і до сегменту згаданого стикувального ущільнювального кільця у згаданої зовнішньої, тягнеться в осьовому напрямку циліндричної поверхні.

4. Збірка за п. 3, в якій:
- згадана напівкругла утримує канавка кожного згаданого сегмента адаптера стикувального ущільнювального кільця містить:
- звернену назовні, радіально проходить кільцеву стінку;
- напівкруглий заплечик, розташований на відстані в осьовому напрямку назовні від згаданої, зверненої назовні, радіально тягнеться кільцевої стінки; де
- згадана пружна сполучна смуга пружно розташована між згаданої, зверненої назовні, радіально тягнеться кільцевої стінкою і згаданим напівкруглим заплечиком.

5. Збірка за п. 4, в якій:
- кожна згадана, зовнішня в радіальному напрямку, що проходить в осьовому напрямку циліндрична поверхня кожного згаданого сегмента згаданого стикувального ущільнювального кільця містить спрямовану на територію, що простягається в осьовому напрямку захоплюючу канавку, що проходить в радіальному напрямку всередину від згаданої поверхні; і звернену всередину, що проходить в радіальному напрямку кільцеву лицьову поверхню, з'єднану з згаданої зовнішньої в радіальному напрямку, що проходить в� осьовому напрямку захоплюючої канавки, за допомогою спрямованої назовні радіальної захоплюючої канавки;
- згадана пружна сполучна смуга пружно розташована між згаданої, спрямованої всередину в радіальному напрямку захоплюючої канавкою і згаданої, спрямованої назовні захоплюючої канавкою.

6. Збірка за п. 5, в якій:
- кожна згадана пружна сполучна смуга містить внутрішню, що проходить в радіальному напрямку кільцеву лицьову поверхню і
- внутрішню, що проходить в осьовому напрямі поверхню, з'єднану з згаданої внутрішньої, тягнеться в радіальному напрямку кільцевої лицьовою поверхнею спрямованим всередину буртиком, що проходить в радіальному напрямку всередину від згаданої внутрішньої, що проходить в осьовому напрямку поверхні;
- кожна згадана пружна сполучна смуга додатково містить зовнішню, що проходить в радіальному напрямку кільцеву лицьову поверхню, з'єднану з згаданої внутрішньої, що проходить в осьовому напрямку поверхнею, що проходить в осьовому напрямку зовнішнім буртиком, що проходить в осьовому напрямку назовні від згаданої зовнішньої, що проходить в радіальному напрямку кільцевої лицьовій поверхневими�згаданої, спрямованої всередину, що проходить в осьовому напрямку захоплюючої канавці цього сегмента стикувального ущільнювального кільця, а згаданий виступає назовні в осьовому напрямку буртик згаданої пружною сполучної смуги розташовують у згаданій, спрямованої назовні, радіальної захоплюючої канавці.

7. Збірка за п. 6, в якій згадана напівкругла утримує канавка в кожному згаданому сегменті адаптера стикувального ущільнювального кільця містить проходить в осьовому напрямку полуцилиндрическую стінку, з'єднану з згаданої, зверненої назовні, проходячи в радіальному напрямку кільцевої стінкою, де згадана, що проходить в осьовому напрямку напівциліндрична стінка утворює спрямовану назовні виїмку із згаданим напівкруглим заплечиком;
- кожна така пружна сполучна смуга містить зовнішню, що проходить в осьовому напрямі поверхню, з'єднану з згаданої спрямованої назовні, проходячи в радіальному напрямку кільцевої лицьовою поверхнею спрямованим назовні ребром; і в якій зазначене, спрямоване назовні ребро згаданої пружною сполучної смуги розташовують у згаданій, спрямованої назовні виемкоторих визначена камера для підтискання, містить ближню до зовнішньої сторони, радіально тягнеться кільцеву стінку;
- згадана підтискає збірка містить: сегмент поджимающего кільця в кожній зазначеній частині камери для підтискання, в кожному згаданому сегменті сальникової плити; і пружини стиснення, розташовані між згаданої ближньої до зовнішньої сторони (пристрої), радіально проходить кільцевої стінкою і згаданими сегментами сальникової плити, з допомогою яких підтискають згадані сегменти до згаданих сегментами головного ущільнювального кільця.

9. Збірка за п. 8, в якій згадані сегменти поджимающего кільця (кожен) містять звернену назовні, радіально проходить стінку і звернену всередину, радіально тягнеться стінку;
- згадана, звернена назовні, радіально проходить кільцева стінка згаданої камери для підтискання містить кільцеву, звернену всередину наполегливу поверхню і безліч циліндричних пружин стиснення, що проходять між згаданої, зверненої всередину наполегливої поверхнею і кожним згаданим сегментом поджимающего кільця.

10. Збірка за п. 9, в якій згадана зовнішня, радіально проходить кільцева стінка кожного згаданого сегмента сальникової плити містить,руглую форму з поперечними кінцями, розташованими на відстані один від одного; і в якій кожен згаданий сегмент поджимающего кільця містить, щонайменше, один виступаючий назовні утримує палець, який виступає назовні від згаданої, зверненої назовні, радіально проходить стінки; де згаданий, щонайменше, один палець розташований з можливістю ковзання в згаданому щонайменше одному отворі у згаданій, зверненої назовні, радіально проходить кільцевої стінці згаданих сегментів сальникової плити.

11. Збірка за п. 10, в якій згадана, звернена назовні, радіально проходить кільцева стінка кожного згаданого сегмента сальникової плити містить два отвори, а кожен згаданий сегмент поджимающего кільця містить два виступаючих назовні пальця, виступаючих назовні від згаданої, зверненої назовні, радіально проходить стінки, де кожен згаданий палець розташований з можливістю ковзання в одному з цих отворів у згаданій, зверненої назовні, радіально проходить кільцевої стінці цього сегмента сальникової плити.

12. Збірка за п. 10, в якій кожен із згаданих сегментів згаданого головного ущільнювального кільця містить поперечні кінці і зовнішню �поперечними кінцями; і в якій кожен згаданий сегмент поджимающего кільця містить проходить в осьовому напрямку палець, розташований в пазу одного із згаданих сегментів згаданого головного ущільнювального кільця.

13. Збірка за п. 12, в якій в кожному згаданому сегменті сальникової плити визначена канавка для ущільнювального кільця, і кожен з цих сегментів згаданого головного ущільнювального кільця містить зовнішню в радіальному напрямку, що проходить в осьовому напрямку полуцилиндрическую поверхню, а згадана сальникове плита в зборі містить пружну эластомерную ущільнювальну смугу, розташовану у згаданій канавці, що знаходиться в ущільнювальному контакті в радіальному напрямку з згаданої зовнішньої в радіальному напрямку, що проходить в осьовому напрямку напівциліндричною поверхнею згаданого головного ущільнювального кільця.

14. Збірка за п. 13, в якій кожен згаданий сегмент сальникової плити містить кільцевий виступ, визначає радіально проходить наполегливу поверхню з зовнішнього боку від згаданої канавки для ущільнювального кільця, де кожен згаданий сегмент поджимающего кільця розташований між згаданої, радіально пнутого сегмента сальникової плити з згаданої, зверненої всередину, радіально проходить стінкою цього сегмента поджимающего кільця, сопрягаемого з згаданої, радіально проходить наполегливої поверхнею.

15. Збірка за п. 6, в якій згадана сальникове плита в зборі містить сегменти сальникової плити, в яких визначена камера для підтискання, що містить зовнішню, радіально проходить кільцеву стінку; причому
- згадана підтискає збірка містить: сегмент поджимающего кільця в кожній зазначеній частині камери для підтискання, в кожному згаданому сегменті сальникової плити; пружини стиснення, розташовані між згаданої зовнішньої, радіально тягнеться стінкою і згаданими сегментами сальникової плити, з допомогою яких підтискають згадані сегменти до згаданих сегментами головного ущільнювального кільця.

16. Збірка за п. 15, в якій кожен із згаданих сегментів поджимающего кільця містить звернену назовні, радіально тягнеться стінку і звернену всередину, радіально тягнеться стінку, причому:
- згадана зовнішня, радіально проходить кільцева стінка згаданої частини камери для підтискання містить: кільцеву, звернену всередину наполегливу поверхню; і безліч циліндричних пружин стиснення, пего кільця.

17. Збірка за п. 16, в якій згадана зовнішня, радіально проходить кільцева стінка кожного згаданого сегмента сальникової плити містить, щонайменше, один отвір в ній; кожен згаданий сегмент поджимающего кільця має усічену напівкруглу форму і поперечні кінці, розташовані на відстані один від одного; і в якій кожен згаданий сегмент поджимающего кільця містить, щонайменше, один виступаючий назовні утримує палець, який виступає назовні від згаданої, зверненої назовні, радіально проходить стінки; де згаданий, щонайменше, один палець розташований з можливістю ковзання в згаданому, щонайменше одному отворі у згаданій зовнішньої, радіально проходить кільцевої стінці цього сегмента сальникової плити.

18. Збірка за п. 17, в якій кожен із згаданих сегментів згаданого головного ущільнювального кільця містить поперечні кінці і зовнішню кільцеву лицьову поверхню, що містить радіально тягнеться паз в ній, розташований посередині між її поперечними кінцями; і в якій кожен згаданий сегмент поджимающего кільця містить проходить в осьовому напрямку палець, розташований в пазу одного з упомянум сегменті сальникової плити визначена канавка для ущільнювального кільця, і кожен згаданий сегмент згаданого головного ущільнювального кільця містить зовнішню в радіальному напрямку, що проходить в осьовому напрямку полуцилиндрическую поверхню; а згадана сальникове плита в зборі містить пружну эластомерную ущільнювальну смугу, розташовану у згаданій канавці, що знаходиться в ущільнювальному контакті в радіальному напрямку з згаданої зовнішньої в радіальному напрямку, що проходить в осьовому напрямку, напівциліндричною поверхнею згаданого головного ущільнювального кільця.

20. Збірка за п. 19, в якій кожен згаданий сегмент сальникової плити містить кільцевий виступ, визначає радіально проходить наполегливу поверхню, розташовану з зовнішньої сторони від згаданої канавки для ущільнювального кільця; де кожен згаданий сегмент поджимающего кільця розташований між згаданої, радіально проходить наполегливої поверхнею і згаданої зовнішньої, радіально проходить кільцевої стінкою кожного згаданого сегмента сальникової плити; де згадана, звернена всередину, радіально проходить стінка цього сегмента поджимающего кільця може бути пов'язана з згаданої, радіально проходить наполегливої повер�м і корпусом, в якому:
- встановлюють два сегмента адаптера стикувального ущільнювального кільця навколо обертається валу, причому кожен згаданий сегмент містить сегмент стикувального ущільнювального кільця, пружно підтримуваний в осьовому і радіальному напрямках на ньому;
- встановлюють стикувальний ущільнювальне кільце і адаптер стикувального ущільнювального кільця в осьовому напрямку вздовж вала обертається на заздалегідь визначеній відстані в осьовому напрямку від лицьової поверхні корпусу;
- встановлюють два сегмента головного ущільнювального кільця навколо вала обертається для освіти головного ущільнювального кільця в зборі;
- розташовують головне ущільнювальне кільце із забезпеченням ущільнювального контакту щодо стикувального ущільнювального кільця;
- виробляють попередню збірку сегментів сегментованої поджимающей складання в сегментах сальникової плити у зборі;
- встановлюють згадані сегменти сальникової плити навколо головного ущільнювального кільця;
- поєднують два сегмента сальникової плити із засобами для запобігання обертання головного ущільнювального кільця;
- скріплюють два сегмента сальникової плити один з д�альниковую плиту із забезпеченням ущільнення до корпусу за допомогою підтискання згаданої сальникової плити в зборі до згаданої лицьовій поверхні згаданого корпусу для застосування попереднього навантаження в осьовому напрямку за допомогою згаданої поджимающей складання до згаданого головному ущільнювального кільця в зборі.

22. Спосіб за п. 21, в якому пружне пару в осьовому і радіальному напрямках між стикувальним ущільнювальним кільцем і сегментами адаптера стикувального ущільнювального кільця здійснюють за допомогою використання пружною сполучної смуги між ними, причому пружною сполучної смугою пов'язані поверхні, визначені вздовж сегментів адаптера стикувального ущільнювального кільця і зовнішньої частини сегментів стикувального ущільнювального кільця.

23. Спосіб за п. 22, в якому за допомогою згаданого стикувального ущільнювального кільця в зборі нежестко підтримують в осьовому напрямку згаданий сегмент стикувального ущільнювального кільця у згаданій розрізної механічної торцевій ущільнювальної збірці. 

Схожі патенти:

Насосний агрегат з пристроєм контролю герметичності подвійного торцевого ущільнення з перепускний трубкою

Винахід відноситься до насосостроению і може бути використане для насосів, що перекачують рідини, в тому числі взривопожарние середовища з присутністю абразивних механічних домішок. Насосний агрегат складається з двигуна, опорної плити, валопроводу, камери з затворної рідиною, розташованої між двома торцевими ущільненнями, пристрої контролю затворної рідини. Ємність пристрою контролю рівня затворної рідини встановлена безпосередньо на опорній плиті насосного агрегату і містить перепускного трубку, верхній зріз якої розташований вище нормального рівня і через яку відбувається скидання зайвого об'єму рідини. Наявність встановленого всередині ємності пристрою контролю герметичності подвійного торцевого ущільнення з перепускний трубкою, що проходить через опорну плиту, забезпечує циркуляцію рідини і зниження тиску перед верхнім торцевим ущільненням при втраті герметичності нижнього торцевого ущільнення. 1 іл.

Ущільнення валу

Винахід відноситься до галузі суднобудування і може бути використане на надводних судах і підводних об'єктах для ущільнення валів движительних установок, а також в машинобудуванні в якості ущільнення обертових валів насосів, які працюють, перш за все в імпульсних режимах з тривалою готовністю в режимі очікування. Ущільнення валу містить основне ущільнення, силовий еластичний елемент з ущільнюючим кільцевим елементом, взаємодіючим з відповідним ущільнювальним елементом і утворюють з ним торцевій ущільнювальний вузол і аварійне торцеве ущільнення. Силовий еластичний елемент виконаний у вигляді нерухомо і герметично закріпленої по зовнішньому контуру металевої мембрани з розташованим на її внутрішньому, охоплює вал контурі відповідь, жорстко закріпленим на валу ущільнювальним кільцевим елементом і утворюють з ним-це, навантажених зовнішнім зусиллям торцеве ущільнення підвищеної теплостійкості. Ущільнення валу додатково включає дистанційно керований привід розкриття стоянкового торцевого ущільнення, а аварійне торцеве ущільнення виконано нормально розкритим і містить температуростойкие взаємодіючі кільцеві ущільнювач�л виконаний з можливістю його переміщення вздовж осі і забезпечений наполегливою, сприймає зовнішнє зусилля підшипником з пристроєм аварійного його розкріплення від поздовжнього зсуву. Технічний результат: підвищення надійності і стійкості ущільнення вала шляхом вдосконалення його конструкції, в тому числі і за рахунок використання взаємодіючих ущільнювальних елементів з теплостійких матеріалів, і підвищення ремонтопридатності. 1 іл.

Ущільнювальне пристрій для насоса

Винахід відноситься до ущільнювальної техніки. Пристрій (1) для ущільнення насоса електростанції містить корпус насоса, що включає в себе перший і другий трубопроводи для проходження текучого середовища, вал, що включає в себе, поряд з корпусом насоса, перший канал для текучого середовища, механічне ущільнення, вмонтоване між валом і корпусом насоса і містить фрикційні елементи для тертя один об одного обертової деталі і стаціонарної деталі. Пристрій має два стани. Існує перше стан зупинки, в якому текуча середовище не циркулює через вказаний пристрій, і друге робочий стан, в якому текуча середовище протікає в циркуляційному контурі, проходячи через: - перший канал для подачі текучого середовища в контур, - другий канал, який знаходиться між корпусом насоса і ущільненням і повідомляється з зазначеними фрикційними елементами, причому другий канал також утворює засіб охолодження фрикційних елементів і тепловий екран, - перший трубопровід для подачі охолодженої текучого середовища в другий канал, - другий трубопровід для видалення гарячої текучого середовища з другого каналу. Винахід підвищує надійність ущільнювального пристрою. 9 з.п. ф-ли, 1 іл.

Кільце низького тертя ковзання, що має економічне алмазне покриття

Винахід відноситься до ущільнювального кільця для механічного ущільнення, що містить базову тіло (2) з алмазним шаром (3), який нанесений на базове тіло (2) і виконаний в якості поверхні ковзання, в якому алмазний шар (3) має товщину (D), яка менше або дорівнює 4 мкм, зокрема менше або дорівнює 3 мкм, зокрема менше або дорівнює 2 мкм, особливо переважно близько 1 мкм, і в якому базове тіло (2) не містить тріщин або містить лише тріщини, які мають максимальне поздовжнє подовження (L) на поверхні базового тіла (2) або в базовому тілі (2), менше або дорівнює 5 мкм. Винахід підвищує надійність ущільнювального кільця. 10 з.п. ф-ли, 2 іл.

Ущільнення в зборі

Винахід відноситься до ущільнювальної техніки. Ущільнювальний вузол містить перше ущільнююче кільце з ущільненням, пов'язане з першим із компонентів без обертання і з можливістю обмеженого переміщення по осі, друге ущільнююче кільце пов'язане співвісно з першим ущільнюючим кільцем. Згадане друге ущільнююче кільце з ущільненням пов'язано з другим компонентом без обертання і з можливістю обмеженого переміщення по осі, перші пружні елементи з'єднані з другим ущільнюючим кільцем, штовхаючи його осі в напрямку першого ущільнюючого кільця, а другі пружні елементи впливають на перше ущільнююче кільце, відштовхуючи його від другого ущільнюючого кільця, тим самим відділяючи перше і друге ущільнюючі кільця. Відцентровий привід з'єднаний з першим ущільнюючим кільцем і має камеру, радіально розташовану між першим ущільнюючим кільцем і сполученим з ним компонентом. Камера підключена до джерела рідини, за допомогою чого, коли компоненти обертаються відносно один одного, підвищення відцентрового тиску рідини в камері буде впливати за допомогою осьового навантаження на перше ущільнююче кільце, штовхаючи його по осі в бік друге пружних элеменѾтняющего кільця. 10 з.п. ф-ли. 7 іл.

Торцеве ущільнення ротора турбомашини

Винахід відноситься до галузі авіаційного двигунобудування, а саме до масляних ущільнень порожнин газотурбінних двигунів та енергетичних установок. Технічним результатом є спрощення конструкції ущільнення і підвищення його надійності при роботі за рахунок зниження ступеня зносу графітового кільця. Торцеве ущільнення ротора турбомашини містить встановлений на валу ротора кільцевий елемент з ущільнювальними кільцями, на зовнішній поверхні якого виконаний радіально зорієнтований бурт, і притискну втулку, встановлену на кільцевому елементі з можливістю осьового переміщення, в якій встановлено кільце графітове. Між притискною втулкою і буртом кільцевого елемента розташоване пружинне кільце з поперечним розрізом, що контактує з ними торцевими поверхнями, при цьому контактують торцеві поверхні притискної втулки і пружинного кільця з поперечним розрізом виконані конічними. 3 з.п. ф-ли, 2 іл.

Ковзне кільцеве ущільнення з обертовим контркольцом з точно визначеним затиском

Винахід відноситься до ущільнювальної техніки. Ковзне кільцеве ущільнення містить обертове контркольцо і нерухоме кільце ковзання, причому контркольцо і кільце ковзання мають відповідно ущільнювальні поверхні, прилеглі один до одного. Ущільнювальна поверхня контркольца противолежит ущільнювальної поверхні кільця ковзання. Контркольцо має дві радіальні площині, яким відповідає по одному зажимному упору. Описана конструкція з ковзаючим кільцевим ущільненням. Винахід забезпечує надійне функціонування та експлуатаційну надійність пристрою навіть при мінливих і різних числах обертів, тисках і температурах. 2 н. і 4 з.п. ф-ли, 2 іл.

Осьове торцеве ущільнення

Винахід відноситься до конструкції осьового торцевого ущільнення, виконаної з можливістю спільного обертання з ведучим валом в ротаційному пристрої, причому осьового торцевого ущільнення, що містить основний елемент (1) і рухому частину (2), причому основний елемент (1) виконаний з можливістю з'єднання з ведучим валом для спільного з ним переміщення, рухома частина (2) має ущільнювальну торцеву поверхню (3) і має можливість переміщення в осьовому напрямку щодо основного елемента (1), і зміщується від основного елемента (1) за допомогою пружини (4), причому рухома частина (2) і основний елемент (1) містять взаємодіючі кошти (14, 15) передачі крутного моменту для спільного обертального переміщення рухомої частини (2) з основним елементом (1), причому засоби передачі крутного моменту містять, щонайменше, один палець (14) для передачі крутного моменту і, щонайменше, одне відповідне отвір (15), яке згаданий палець (14) для передачі крутного моменту вставлений з можливістю зміщення, при цьому, щонайменше, один палець (18) для захисту від зносу розташований між згаданим пальцем (14) для передачі крутного моменту і згаданим отвором

Ущільнення валу для турбомашини

Винахід відноситься до ущільнення валу для турбомашини. Ущільнення валу для турбомашини містить нагружаемое технологічним газом і замикається з боку процесу ущільнення технологічного газу і нагружаемое повітрям і замикається з боку атмосфери атмосферне ущільнення. Навколо валу турбомашини проходить вентиляційна камера, яка розміщена між ущільненням технологічного газу і атмосферних ущільненням, Для збору і відводу витоку технологічного газу, проникаючої через ущільнення технологічного газу, і витоку повітря, що проникає через атмосферний ущільнення, вентиляційна камера на своїй радіально розташованої всередині стороні містить впускний отвір витоку, а на своїй радіально розташованої зовні стороні - випускний отвір витоку, а також насадки між впускним отвором витоку та випускним отвором витоку. Насадки виконані таким чином, що вентиляційна камера має функцію блокування полум'я відносно запалення витоку на впускному отворі витоку, та/або витік у вентиляційній камері є негорючою. Винахід підвищує надійність ущільнення. 13 з.п. ф-ли, 2 іл.

Ковзне кільцеве ущільнення

Винахід відноситься до ущільнювальної техніки. Ковзне кільцеве ущільнення містить обертове контркольцо і нерухоме кільце ковзання, причому контркольцо і кільце ковзання мають, відповідно, ущільнювальні поверхні, прилеглі один до одного, причому ущільнювальна поверхня контркольца противолежит ущільнювальної поверхні кільця ковзання. Контркольцо містить першу аксіальну опуклість, яка виступає щодо радіальної площини контркольца, і другу аксіальну опуклість, яка виступає щодо радіальної площини і розташовану на відстані від першої опуклості. Винахід забезпечує надійне функціонування ущільнення при мінливих і різних швидкостях, тисках і температурах. 2 н. і 23 з.п. ф-ли, 10 іл.
Up!