Вузол штока для поворотного клапану і спосіб його складання

 

Пріоритет цієї заявки заявляється за датою подання попередньої заявки на патент США №61/319,342, поданої 31 березня 2010 року, і за датою подання попередньої заявки на патент США №61/333,517, поданої 11 травня 2010 року.

ПЕРЕДУМОВИ ВИНАХОДУ

1. Область винаходу

Даний винахід в цілому відноситься до поворотних клапанів і, зокрема, до вдосконаленому клапанного вузла штока.

2. Область винаходу

У поворотних клапанах великого діаметру, таких як кульові клапани та конічні клапани, для закріплення поворотного елемента в корпусі клапана зазвичай використовуються власники. Іншими словами, поворотний елемент встановлений на тримачі. В якості альтернативного варіанту кріплення на тримачі поворотного елемента в клапанах меншого діаметру поворотний елемент може вільно переміщатися в корпусі клапана. У цих клапанах меншого розміру клапанний шток може мати кінець збільшеного розміру для утримання зазначеного штока в корпусі клапана. Збільшений кінець штока закріплює шток в корпусі клапана, по суті оберігаючи шток від виривання. Проте в поворотних елементів, встановлених на тримачі, збільшений кінець не може використовуватися, оскільки�ользующихся протягом останніх десятиліть клапанах з поворотними елементами, встановленими у тримачі для кріплення клапанного штока до корпусу клапана використовується зовнішня пластина. Пластина кріпиться до корпусу клапана за допомогою болтів. При цьому шток може мати збільшений кінець, розмір якого більше, ніж отвір в пластині, прикріплених болтами до клапана, але не більше, ніж отвір у поворотному клапані, через яке шток взаємодіє з поворотним елементом і повертає його.

Проте в клапані цього типу, який використовується протягом десятиліть, зусилля, створювані приводом при неодноразовому відкриванні та закриванні клапанів, можуть призвести до зносу болтів будь-якого типу, прикрепляющих пластину до корпусу, при цьому існує ймовірність виходу клапанного штока з клапана, коли клапан знаходиться під тиском.

В описаному вище попередньому рівні техніки відсутній конструктивне рішення, яке дозволяло б обійтися без кріплення болтами до корпусу або без кріпильних засобів будь-якого виду, призначених для утримування клапанного штока в зоні тиску клапана з поворотним елементом, встановленим в утримувачі. Фахівці оцінять даний винахід, у якій вирішуються зазначені вище проблеми і інші істотні проблеми, ре�вованний поворотний клапан.

Іншою метою цього винаходу є створення клапанного штока з захистом від виривання при використанні поворотного пункту, встановленого в утримувачі.

Іншою метою цього винаходу є також створення корпусу клапана, який утримує клапанний шток, в якому у тримачі встановлений поворотний елемент.

Ці та інші цілі, ознаки і переваги цього винаходу будуть зрозумілі з креслень, наведеного тут опису і додаються пунктів формули винаходу. Тим не менш, очевидно, що згадані вище мети та/або переваги винаходи використовуються лише для більш ясного розуміння аспектів винаходи і не обмежують винахід, тому не містять повного або всебічного списку цілей, та/або ознак, та/або переваг,

Таким чином, у цьому винаході пропонується поворотний клапан, що містить корпус, який обмежує отвір для клапанного штока. Шток містить виступаючу частину, максимальний діаметр якої більше внутрішнього діаметра отвори для клапанного штока, що дозволяє зафіксувати клапанний шток в корпусі клапана шляхом обмеження радіального, в зовнішньому напрямку, переміщення клапанного штока отенние з можливістю завершення частини, виконані з можливістю установки в корпусі клапана з його протилежних сторін. При установці в корпусі клапана перший комплект розрізних опорних елементів може обмежувати перше отвір.

В одному варіанті виконання винаходу поворотний елемент має першу виступаючу частину, розташовану в першому отворі, обмеженому першим комплектом розрізних опорних елементів, при цьому перша виступаюча частина виконана з можливістю повороту в першому отворі. Перша виступаюча частина виконана з можливістю з'єднання в корпусі клапана з клапанним штоком, в результаті чого поворотний елемент повертається як наслідок повороту клапанного штока.

В одному варіанті виконання винаходу поворотний клапан може додатково містити другий комплект розрізних опорних елементів, щонайменше з двома виконаними з можливістю завершення частинами, виконаними з можливістю установки в корпусі клапана на його протилежних сторонах.

В іншому можливому варіанті виконання, при установці в корпусі клапана, другий комплект розрізних опорних елементів обмежує в ньому друге отвір. У цьому варіанті виконання друга виступаюча частина на �сть розташована у другому отворі, обмеженому першим комплектом розрізних опорних елементів, у результаті чого перша виступаюча частина виконана з можливістю повороту в отворі.

Поворотний клапан може додатково містити перший підшипник, встановлений у першому отворі навколо виступаючої частини першої, і другий підшипник, встановлений у другому отворі навколо другої виступаючої частини.

Поворотний клапан додатково містить перший кінцевий з'єднувач, виконаний з можливістю установки на корпусі клапана, і другий кінцевий з'єднувач, виконаний з можливістю установки навпроти першої частини. Перший кінцевий з'єднувач і другий кінцевий з'єднувач фіксують разом розрізні опорні елементи в корпусі клапана.

В одному варіанті виконання поворотний елемент має кулясту форму. В одному варіанті виконання винаходу перша виступаюча частина має циліндричну форму.

Поворотний клапан додатково може містити завзяте кільце штока, встановлене на збільшеному кінці клапанного штока, який взаємодіє з внутрішньою поверхнею корпуса клапана.

В іншому варіанті виконання винаходу спосіб складання поворотного клапану включає такі эттверстие збільшеної частині штока для утримування штока в корпусі клапана.

Інші етапи можуть включати вставляння поворотного елемента в корпус клапана, при цьому верхня виступаюча частина поворотного елемента взаємодіє з клапанним штоком і підтримує першу виступаючу частину на поворотному клапані для виконання переміщення поворотного шляхом встановлення першого комплекту розрізних опорних елементів з протилежних кінців корпусу клапана.

Спосіб також може включати забезпечення підтримки другий виступаючій частині на поворотному клапані для здійснення переміщення поворотного шляхом встановлення другого комплекту розрізних опорних елементів з протилежних кінців корпусу клапана. У цьому випадку спосіб може включати використання першого кінцевого з'єднувача і другого кінцевого з'єднувача для закріплення в корпусі клапана першого комплекту розрізних опорних елементів і другого комплекту розрізних опорних елементів. Спосіб може включати установку першого підшипника навколо першої виступаючій частині та встановлення другого підшипника навколо другої виступаючої частини.

В одному варіанті виконання винаходу спосіб може включати установку упорного кільця на збільшеному кінці клапанного штока для взаємодії з внутрішньої пожность того, що перший комплект розрізних опорних елементів обмежує перший отвір, в який вставляється перша виступаюча частина.

В іншому можливому варіанті виконання винаходу поворотний клапан може містити корпус клапана, обмежує отвір для клапанного штока, при цьому збільшена частина клапанного штока більше, ніж отвір для клапанного штока, завдяки чому шток закріплений. Поворотний елемент на своїй одній стороні може містити першу частину. Перший комплект розрізних опорних елементів може містити щонайменше дві виконані з можливістю завершення частини, виконані з можливістю установки в корпусі клапана на його протилежних сторонах. Перший комплект розрізних опорних елементів обмежує першу частину поворотного елемента для забезпечення поворотного переміщення. Поворотний елемент виконаний з можливістю з'єднання в корпусі клапана з клапанним штоком, в результаті чого поворотний елемент повертається як наслідок повороту штока. Поворотний елемент містить другу частину, розташовану на другій стороні поворотного елемента, протилежної першій стороні.

В одному варіанті виконання винаходу другий комплект �ти, виконані з можливістю установки в корпусі клапана з його протилежних сторін. При установці в корпусі клапана другий комплект розрізних опорних елементів фіксує першу частину поворотного елемента для забезпечення поворотного переміщення і запобігає осьове переміщення вздовж осі проточного каналу, що проходить через клапан.

В одному варіанті виконання винаходу перша частина поворотного елемента має першу виступаючу частину циліндричної форми, а друга частина поворотного елемента містить другу виступаючу частину циліндричної форми.

В іншому варіанті виконання винаходу поворотний клапан може містити корпус, що обмежує отвір для клапанного штока, завдяки чому клапанний шток, зі збільшеною часткою в порівнянні з отвором для клапанного штока, закріплений в корпусі клапана.

Поворотний елемент може мати верхні та нижні виступи. Верхні і нижні розрізні утримувачі можуть бути використані для осьової підтримки верхніх і нижніх виступів для забезпечення повороту поворотного елемента.

Навколо верхніх і нижніх виступів поворотний клапан може додатково містити верхні і нижні підшипники власника.

В іншому вариае в корпусі клапана, в результаті чого отвір утримує щодо збільшену частину клапанного штока в корпусі клапана.

Інші етапи можуть включати вставляння поворотного елемента в корпус клапана, у результаті чого верхній виступ вступає в контакт з клапанним штоком, який може представляти собою збільшену частину клапанного штока.

Крім того, спосіб може включати забезпечення опори на поворотному клапані для верхніх і нижніх виступів шляхом вставляння верхніх і нижніх елементів розрізних власників з протилежних кінців корпусу клапана.

КОРОТКИЙ ОПИС КРЕСЛЕНЬ

Різні інші цілі, ознаки та супутні переваги цього винаходу будуть більш зрозумілі спільно з розглядом доданих креслень, на яких:

Фіг.1 являє собою вид в аксонометрії поворотного клапану в розібраному вигляді, з утримує корпусом клапанного штока і розрізними держателями, у відповідності з одним можливим варіантом виконання цього винаходу;

Фіг.2 являє собою вид в аксонометрії, частково в перерізі, поворотного клапану, показаного на Фіг.1, згідно з одним можливим варіантом виконання цього винаходу.

Незважаючи�дме розуміти, що це опис не призначене обмежувати винахід зазначеними варіантами виконання. Навпаки, воно включає в себе альтернативи, модифікації та еквіваленти, що знаходяться в межах сутності винаходу, як визначено в доданих пунктах формули винаходу.

ОПИС КРАЩИХ ВАРІАНТІВ ВИКОНАННЯ

З посиланням на креслення, зокрема на Фіг.1 і Фіг.2, даний винахід являє собою поворотний клапан 10, в даному випадку кульовий клапан, що передбачає утримуваний корпусом клапанний шток 16, розташований в корпусі 12 клапана.

Корпус 12 обмежує отвір 14 для клапанного штока в ньому. В одному варіанті виконання винаходу отвір 14 представляє собою циліндричний отвір з прямими стінками. Отвір 14 може також мати й інші конфігурації. Шток 16 може містити видовжений циліндричний корпус 18 з збільшеною частиною 20 на одному кінці, яка також може мати циліндричну форму. Діаметр збільшеної частини 20 більше діаметра отвору 14, тому вона утримується в корпусі 12, що має полнопрочную стінку 24, без використання болтів або кріпильних елементів.

Збільшена частина 20 може бути виконана різними способами і в пов�безпосередньо чи опосередковано вступає в контакт з внутрішньою поверхнею стінки 24 корпуса клапана або з внутрішньою частиною отвори 14, для обмеження радіального спрямованого назовні переміщення штока 16 і утримання штока 16 в корпусі 12. В іншому варіанті виконання збільшений кінець 20 може містити упорний підшипник або аналогічний йому елемент, який має збільшений розмір порівняно з отвором 14.

В іншому прикладі шток 16 може містити конічну або звужену частину, яка взаємодіє з конічною або звужується частиною отвори 14. При цьому отвір 14 і шток 16 мають будь відповідне відношення розмірів, при якому шток 16 містить частину більшого діаметру, ніж щонайменше частина отвори 14, так що шток 16 утримується в корпусі 12.

При складанні зазначеного варіанта виконання винаходу циліндричний подовжений кінець 18 штока 16 вставляють з внутрішнього боку отвори 14 у корпус 12. При цьому подовжений кінець 20 потім розташовують у внутрішній частині корпусу 22 12, в результаті чого внутрішня поверхня корпусу 12 запобігає подальше радіальне, спрямоване назовні, переміщення штока 16. Таким чином, товщина стінки 24 корпусу 12 надійно утримує шток 16 в корпусі 12, оберігаючи утримуваний корпусом шток 16 від виривання. Перед установкою в отвір 14 для ущільнення штока 16 можуть викори�про можливі коштів, в даному варіанті виконання використовують завзяте кільце 68 для штока, верхнє ущільнення 70 штока і ущільнювальні кільця 72 штока. Потім завзяте кільце 68 вступає в контакт з внутрішньою поверхнею стінки 24 корпусу 12.

В даному варіанті виконання винаходу для забезпечення складання встановленої тримач поворотного клапану 10 з утримуваним корпусом штоком 16 використовують верхній і нижній розрізні власники 26 і 28. Розрізні власники містять окремі елементи 26а, 26b і 28а, 28b, які можуть бути вставлені з протилежних сторін корпусу 12.

В залежності від конструктивного виконання елементів, нижній тримач 28, при необхідності, може бути виконаний не розрізним через відсутність необхідності в клапанному штоку на нижній стороні. Проте щонайменше верхній тримач 26 переважно виконаний розрізним для того, щоб верхній тримач 26 можна було вставити в корпус 12 після того, як поворотний елемент 30 і шток 16 вставлені в корпус 12.

Як використовується в цьому документі, тримач являє собою опорний елемент, що використовується для підтримки верхніх і нижніх частин поворотного елемента 30 в корпусі 12, для обмеження поворотного переміщення поворотного , �роходящего через клапан 12. Іншими словами, поворотний елемент 30 не «переміщається вільно» вздовж осі проточного каналу, як в інших згаданих вище типах поворотних клапанів. Таким чином, термін «опорний елемент» або «розрізної опорний елемент» може ставитися до верхньої і/або нижньої власникам 26 і 28. Власники взаємодіють з верхніми і нижніми частинами поворотного елемента 30, які можуть мати різну форму і які можуть мати, а можуть і не містити виступаючі частини або виступи поворотного елемента 30.

У цьому варіанті виконання винаходу верхній і нижній розрізні власники 26 і 28 призначені для кріплення або підтримки верхніх і нижніх виступів 32 і 34. Верхній і нижній виступи 32 і 34 можуть бути, але не обов'язково, виступаючими або видовженими частинами на верхніх і нижніх сторонах поворотного елемента 30. У цьому варіанті виконання винаходу верхній і нижній виступи 32 і 34 містять подовження циліндричної форми, що мають по суті однаковий діаметр по всій довжині.

При цьому не потрібно мати однаковий діаметр верхнього і нижнього виступів 32 і 34, а також виступи або подовження не обов'язково повинні мати пряму сторону. Наприклад, подовжена частина �про прикладу верхні і нижні виступи можуть містити верхню частину поверхні поворотного елемента 30 без подовження.

По суті, верхній і нижній виступи 32 і 34 являють собою посадочні ділянки на елементі 30, які підтримуються верхніми і нижніми власниками, для обмеження переміщення поворотного, без переміщення в осьовому напрямку вздовж проточного каналу 42. Це рішення відрізняється від інших поворотних клапанів з вільно переміщається поворотним елементом. Верхній і нижній виступи 32 і 34 не обов'язково повинні представляти собою виступаючі частини, але можуть містити будь-який можливий поворотний ділянку для підтримки поворотного елемента 30 або для обмеження переміщення поворотного елемента 30, одночасно перешкоджаючи переміщення в осьовому напрямку вздовж проточного каналу 42.

У цьому варіанті виконання винаходу верхній і нижній власники 26 і 28 обмежують верхні і нижні пов'язані циліндричні отвори 36 і 38, які підтримують верхні і нижні виступи 32 і 34 для поворотного переміщення поворотного елемента 30 в корпусі 12 для відкриття і закриття клапана 10. Отвори або контактні поверхні, виконані у верхньому і нижньому власників 26 і 28, сполучаються з верхніми і нижніми виступами 32 і 34 та мають отвори і/або опорні поверхні будь-якої форми, які соотв�і сторонами, в іншому прикладі отвори 36 і 38 можуть бути звужуються і/або криволінійними в діаметрі.

Наскрізне проточне отвір 40 в елементі 30 може бути повернуто паралельно або перпендикулярно до проточного каналу 42 для відкриття і закриття клапана 10. Коли проточне отвір 40 відкрито, проточний канал 42 може бути циліндричним і проходити по осі через клапан 10.

Верхні і нижні елементи 26а, 26b і 28а, 28b власників запресовані разом у внутрішній частині корпусу 22 і зафіксовані за допомогою кінцевих з'єднувачів 44 і 46, щоб, тим самим, зафіксувати верхні і нижні виступи 32 і 34 таким чином, щоб переміщення поворотного елемента 30 було обмежено поворотним переміщенням, без переміщення в осьовому напрямку вздовж проточного каналу 42. Іншими словами, поворотний 30 елемент не є так званим вільно переміщається поворотним елементом.

Після вставляння штока 16 в корпус 12 поворотний 30 елемент може бути вставлений в корпус 12 з метою введення в зачеплення зі штоком 16. В даному варіанті виконання шток 16 містить блокувальний елемент, який вставляється в спряжений паз 48 у верхньому виступі 32, щоб прикріпити з можливістю повороту шток 16 до верхнього виступу 32, в результа�чи фіксації штока 16 до верхнього виступу 32 з можливістю повороту можуть бути використані різні типи блокувальних елементів, блокувальний елемент і пов'язаний паз 48 являють собою лише один приклад такого виконання.

Як показано на Фіг.1 і 2, при складанні поворотного клапану 10 кінець 18 штока 16 вставляють через отвір 14 з внутрішньої частини корпусу 22 12. Таким чином, збільшена частина або кінець 20, або завзятий підшипник, або аналогічний йому елемент входять в контакт з внутрішньою поверхнею стінки 24 корпуса клапана, перешкоджаючи виходу штока 16 радіально назовні з поворотного клапану 10, навіть якщо клапан 10 знаходиться під високим тиском. Потім поворотний 30 елемент може бути вставлений в корпус 12, при цьому шток 16 блокується з пазом 48 у верхньому виступі 32 елемента 30.

Потім з метою встановлення елемента 30 у тримачі верхній і нижній розрізні власники 26 і 28 вставляють з протилежних сторін корпусу 12. Слід розуміти, що кріплення у тримачі / виступі може мати безліч різних конфігурацій. В даному випадку верхній і нижній розрізні власники 26 і 28, коли зібрані разом, мають в цілому прямокутну форму і криволінійні зовнішні поверхні 49 і 50. У зібраному стані внутрішній діаметр отворів 36 і 38 трохи більше зовнішнього діаметра циліндричних виступів 32 і 34.

Перед вставлянням пов�ступи 32 і 34. Верхній і нижній поворотні підшипники власників 56 і 58 можна також встановити на верхньому і нижньому виступах 32 і 34. Потім при вставлянні поворотний 30 елемент може бути встановлений під кутом так, щоб паз 48 спочатку входив у контакт зі штоком 16, не пошкоджуючи верхній поворотний підшипник 56.

В даному варіанті виконання поворотного клапану 10 поворотний 30 елемент має кулясту форму. Однак даний винахід може бути використаний з будь-яким типом поворотного клапану, такими як кульові клапани, конічні клапани і т. п.

В даному варіанті виконання комплект первинних ущільнень 72 і вторинних ущільнень 74 використовується для герметизації простору між циліндричним проточним каналом 42 крізь поворотний клапан 10 і протилежними сторонами поворотного елемента 30. Однак, згідно з цим винаходом, для герметизації елемента 30 при необхідності можуть використовуватися й інші ущільнення.

Кінцеві з'єднувачі 44 і 46 клапана 10 фіксують власники, ущільнювачі та інші елементи в корпусі 12 шляхом використання кріпильних деталей, болтів, штирів, гайок і/або аналогічних їм деталей, як показано номером позиції 60.

При цьому шток 16 проходить четові, штирів, гайок і/або аналогічних їм деталей, як показано номером позиції 66. Однак для закріплення штока 16 на корпусі 12 перехідна пластина 64 не обов'язкова. Замість цього шток 16 вставляють у корпус 12 так, що збільшена частина 20, яка в даному варіанті виконання знаходиться в нижньому кінці штока 16, утримує шток 16 в корпусі 12 без використання кріпильних деталей. В даному варіанті виконання перехідна пластина 64 використовується для з'єднання приводу (не показаний) з корпусом 12.

Під час складання ущільнювальні кільця 73, верхнє ущільнення 70 штока і завзяте кільце 68 штока встановлюють на штоку 16. Упорні кільця 52, 54 і підшипники 56, 58 власників розміщують на верхньому і нижньому виступах 32, 34 елемента 30. Після цього, при необхідності, поворотний 30 елемент може бути вставлений в корпус 12 під таким кутом, що з'єднувач на штоку 16 входить в контакт з пазом 48 або з іншим блокуючим елементом на верхньому виступі 32 поворотного елемента 30. Коли згадані елементи знаходяться на своєму місці в корпусі 12, то потім верхній і нижній розрізні власники 26, 28 можуть бути встановлені на верхньому і нижньому виступах 32, 34 з протилежних сторін корпусу 12. Первинне 72 і вторинне ущільнення 74 встановлюють на прот�им сторонах корпусу 12. Потім за допомогою гвинтів 66 з буртом або аналогічних кріпильних деталей прикручують на місце перехідну пластину 64 приводу.

В цілому слід розуміти, що вирази «вгору», «вниз», «вертикально» і аналогічні їм дані з посиланнями на креслення і/або по відношенню до поверхні землі, при цьому пристрої можуть і не розташовуватися у зазначених положеннях на всіх етапах, залежно від варіантів експлуатації, транспортування, установки і т. п. Наприклад, такі вирази в даному документі, як «верхній» і «нижній», можна замінити термінами «перший» і «другий». Крім того, креслення призначені для опису сутності винаходу, тому представлені варіанти виконання винаходу будуть очевидні фахівцям, при цьому вони не використовуються як промислові креслення або зображення готових виробів і можуть містити спрощені концептуальні види для спрощення і полегшення розуміння або пояснення винаходу. Після ознайомлення з описом винаходу фахівцям буде зрозуміло, що відносний розмір і конфігурація елементів можуть суттєво відрізнятися від зображених на кресленнях і що винахід може бути використаний у відповідності з новими принципами роботи, викладеними в данляются ілюстративними і пояснюючими, при цьому слід розуміти, що без відступу від сутності винаходу можуть бути внесені різні зміни в послідовність етапів, діапазони, посадки з натягом, зазори, кріплення та/або характеристики і параметри, а також детальні креслення або в сукупності ознак, властивих описаних способів і системі.

1. Поворотний клапан, що містить:
корпус, що обмежує отвір для клапанного штока, і проточний канал, що проходить через зазначений клапан,
клапанний шток, що має збільшену частину, діаметр якої більше діаметра зазначеного отвори для клапанного штока із забезпеченням тим самим закріплення штока в корпусі клапана шляхом обмеження радіального спрямованого назовні переміщення штока відносно корпусу клапана,
перший комплект розрізних опорних елементів, що містить щонайменше дві виконані з можливістю завершення частини, виконані з можливістю установки в корпусі клапана з його протилежних сторін, при цьому коли перший комплект розрізних опорних елементів встановлений в корпусі клапана, він обмежує перше циліндричне наскрізний отвір,
поворотний елемент з першої виступаючою частиною, яка розташована в зазначеному пенена з можливістю повороту в зазначеному першому циліндричному отворі, при цьому перша виступаюча частина виконана з можливістю взаємного з'єднання в корпусі клапана з зазначеним штоком з забезпеченням повороту поворотного елемента при повороті зазначеного штока.

2. Поворотний клапан по п. 1, додатково містить другий комплект розрізних опорних елементів, що містять щонайменше дві виконані з можливістю завершення деталі, виконані з можливістю установки в корпусі клапана з його протилежних сторін, при цьому коли другий комплект розрізних опорних елементів встановлений в корпусі клапана, він обмежує друге циліндричний наскрізний отвір, причому на поворотному елементі на його протилежному від першої виступаючій частині стороні розташована друга виступаюча частина, розташована в зазначеному другому циліндричному отворі, виконаному у першому комплекті розрізних опорних елементів, із забезпеченням можливості повороту першої виступаючої частини в другому циліндричному отворі.

3. Поворотний клапан по п. 2, додатково містить перший підшипник, встановлений у зазначеному першому циліндричному отворі навколо виступаючої частини першої, і другий підшипник, встановлений у зазначеному другому цилиндричесЋй кінцевий з'єднувач, виконаний з можливістю установки на корпусі клапана, і другий кінцевий з'єднувач, виконаний з можливістю установки на корпусі навпроти зазначеної першої частини, при цьому перший і другий кінцеві з'єднувачі закріплюють разом в корпусі клапана перший комплект розрізних опорних елементів.

5. Поворотний клапан по п. 1, в якому поворотний елемент має кулясту форму.

6. Поворотний клапан по п. 1, додатково містить завзяте кільце штока, встановлене на зазначеному збільшеному кінці штока і знаходиться у взаємодії з внутрішньою поверхнею корпуса клапана.

7. Поворотний клапан по п. 1, в якому перша виступаюча частина має циліндричну форму.

8. Спосіб складання поворотного клапану, що включає:
вставляння клапанного штока через отвір у корпусі клапана і використання збільшеної частини зазначеного штока, не проходить через зазначене отвір, для утримування зазначеного штока в корпусі клапана,
вставляння поворотного елемента в корпус клапана, при цьому перша виступаюча частина зазначеного поворотного елемента входить в контакт з зазначеним штоком,
забезпечення опори для зазначеної першої виступаючій частині на поворотному клапані дляконцов корпусу клапана, при цьому зазначений перший комплект розрізних опорних елементів обмежує перше циліндричний отвір, у яке вставляють першу виступаючу частину.

9. Спосіб за п. 8, в якому забезпечують опору для другої виступаючій частині на поворотному елементі для переміщення поворотного шляхом вставляння другого комплекту розрізних опорних елементів з протилежних кінців корпусу клапана, при цьому зазначений другий комплект розрізних опорних елементів обмежує друге циліндричний отвір, в якому розташовують другу виступаючу частину.

10. Спосіб за п. 9, в якому використовують перший кінцевий з'єднувач і другий кінцевий з'єднувач для закріплення в корпусі клапана першого і другого комплектів розрізних опорних елементів.

11. Спосіб за п. 10, в якому встановлюють перший підшипник навколо першої виступаючої частини і встановлюють другий підшипник навколо другої виступаючої частини.

12. Спосіб за п. 8, в якому встановлюють завзяте кільце на зазначеному збільшеному кінці штока із забезпеченням його взаємодії з внутрішньою поверхнею корпуса клапана.

13. Поворотний клапан, що містить:
корпус, що обмежує отвір для клапанного штока, і проточний ка�ше діаметра отвори для зазначеного штока із забезпеченням тим самим закріплення штока в корпусі клапана шляхом обмеження радіального спрямованого назовні переміщення штока відносно корпусу клапана,
поворотний елемент, що містить на одній стороні першу виступаючу частину,
перший комплект розрізних опорних елементів, що містить щонайменше дві виконані з можливістю завершення деталі і при установці в корпусі клапана обмежує перше циліндричний отвір, причому зазначені деталі виконані з можливістю установки в зазначеному корпусі клапана з його протилежних сторін, при цьому перший комплект розрізних опорних елементів обмежує зазначену першу виступаючу частину поворотного елемента для забезпечення поворотного переміщення, і поворотний елемент виконаний з можливістю взаємного з'єднання з зазначеним штоком в корпусі клапана з забезпеченням повороту поворотного елемента при повороті зазначеного штока.

14. Поворотний клапан по п. 13, в якому поворотний елемент містить другу виступаючу частину, розташовану на його другій стороні, протилежній першій стороні, і другий комплект розрізних опорних елементів, що містить щонайменше дві виконані з можливістю завершення деталі і при установці в корпусі клапана обмежує друге циліндричний отвір, причому зазначені деталі виконані з можливістю установки лементах встановлений в корпусі клапана, він обмежує зазначену першу виступаючу частину поворотного елемента для забезпечення поворотного переміщення.

15. Поворотний клапан по п. 14, в якому вказана перша виступаюча частина поворотного елемента являє собою першу циліндричну виступаючу частину, а зазначена друга виступаюча частина поворотного елемента являє собою другу циліндричну виступаючу частину.

16. Поворотний клапан, що містить:
корпус, що обмежує отвір для клапанного штока, і проточний канал, що проходить через поворотний клапан,
клапанний шток, що містить збільшену частину, діаметр якої більше діаметра зазначеного отвори для штока із забезпеченням тим самим закріплення зазначеного штока в корпусі клапана шляхом обмеження радіального зовнішнього переміщення штока відносно корпусу клапана,
поворотний елемент, що має перший і другий виступи на своїх протилежних сторонах і виконаний з можливістю з'єднання з зазначеним штоком в корпусі клапана з забезпеченням повороту поворотного елемента при повороті зазначеного штока для відкриття і закриття поворотного клапану,
перший і другий власники, що обмежують відповідно перше і друге цилин� повороту поворотного елемента з одночасним запобіганням його осьового переміщення вздовж осі зазначеного проточного каналу, проходить через зворотний клапан, причому зазначені перший і другий власники містять щонайменше дві виконані з можливістю завершення деталі, виконані з можливістю установки в корпусі клапана з його протилежних сторін.

17. Спосіб складання поворотного клапану, що включає:
вставляння клапанного штока через отвір у корпусі клапана, при цьому розмір зазначеного отвори забезпечує утримування щодо збільшеної частини зазначеного штока в корпусі клапана,
вставляння поворотного елемента в корпус клапана, при цьому верхній виступ входить у взаємодію з зазначеним штоком,
використання тримачів для установки поворотного елемента, причому верхній тримач обмежує циліндричний отвір для підтримки верхнього виступу, при цьому зазначені власники обмежують переміщення поворотного елемента із забезпеченням поворотного переміщення зазначеного поворотного клапану з одночасним запобіганням осьового переміщення поворотного елемента уздовж осі проточного каналу, що проходить через зворотний клапан,
причому використовуються власники являють собою верхній і нижній розрізні власники, кожен з яких містить від�утем вставляння зазначених елементів власників з протилежних кінців корпусу клапана. 

Схожі патенти:

Клапан, що містить пристрій для позбавлення цапфи рухливості, установка перетворення енергії, мережа розподілу текучого середовища, які включають в себе такий клапан, і спосіб демонтажу такого клапана

Група винаходів відноситься до арматуростроению і призначена для використання в якості клапана в мережі розподілу текучого середовища для виборчого переривання або дозволу циркуляції текучого середовища в живильній трубі. Клапан (2) містить блокуючий текуче середовище елемент, по черзі приводиться в обертання виконавчим пристроєм клапана, і щонайменше одну цапфу (20), порожнистий корпус (24), всередині якого може переміщатися блокуючий елемент (22) і який обмежує щонайменше один отвір (A26) для прийому цапфи (20), і підшипник (31), розташований навколо цапфи (20) і всередині отвори (A26) корпусу (24), забезпечуючи підтримання цапфи (20) і напрямок її обертання щодо отвори (A26), тим самим центрируя цапфу (20). Клапан (2) додатково включає в себе пристрій (30) для позбавлення цапфи рухливості щодо корпусу (24) клапана (2) і ущільнення її. Це пристрій (30) розташоване на тій же стороні підшипника (31), що й внутрішній об'єм (V24) корпусу (24), і виконано з можливістю переміщення за допомогою підшипника (31) для переходу від незажимной першої конфігурації до затискної другий конфігурації, в якій воно позбавляє цапфу (20) рухливості в отворі (A26), і навпаки. Є так�про демонтажу такого клапана. Група винаходів спрямована на підвищення надійності роботи та полегшення технічного обслуговування підшипника, придатного для будь-якого типу обтюратора. 4 н. і 15 з.п. ф-ли, 7 іл.

Клапан для регулювання витрати гарячого газу

Винахід відноситься до області машинобудування і призначене для управління вектором тяги літальних апаратів

Клапан, що містить пристрій для позбавлення цапфи рухливості, установка перетворення енергії, мережа розподілу текучого середовища, які включають в себе такий клапан, і спосіб демонтажу такого клапана

Група винаходів відноситься до арматуростроению і призначена для використання в якості клапана в мережі розподілу текучого середовища для виборчого переривання або дозволу циркуляції текучого середовища в живильній трубі. Клапан (2) містить блокуючий текуче середовище елемент, по черзі приводиться в обертання виконавчим пристроєм клапана, і щонайменше одну цапфу (20), порожнистий корпус (24), всередині якого може переміщатися блокуючий елемент (22) і який обмежує щонайменше один отвір (A26) для прийому цапфи (20), і підшипник (31), розташований навколо цапфи (20) і всередині отвори (A26) корпусу (24), забезпечуючи підтримання цапфи (20) і напрямок її обертання щодо отвори (A26), тим самим центрируя цапфу (20). Клапан (2) додатково включає в себе пристрій (30) для позбавлення цапфи рухливості щодо корпусу (24) клапана (2) і ущільнення її. Це пристрій (30) розташоване на тій же стороні підшипника (31), що й внутрішній об'єм (V24) корпусу (24), і виконано з можливістю переміщення за допомогою підшипника (31) для переходу від незажимной першої конфігурації до затискної другий конфігурації, в якій воно позбавляє цапфу (20) рухливості в отворі (A26), і навпаки. Є так�про демонтажу такого клапана. Група винаходів спрямована на підвищення надійності роботи та полегшення технічного обслуговування підшипника, придатного для будь-якого типу обтюратора. 4 н. і 15 з.п. ф-ли, 7 іл.

Металеве ущільнення для кульових клапанів і кульовий клапан, що містить згадане ущільнення

Група винаходів відноситься до області арматуробудування і призначена в якості металевого ущільнення для забезпечення герметичності в кульових кранах. Металеве ущільнення (50) для клапанів (10) кульового (30) типу містить кільцевий корпус (51) і кільцевий виступ (52) з передньою поверхнею (52a) для відносного контакту з поверхнею кулі (30). Згаданий кільцевий корпус (51) має велику товщину в поздовжньому напрямку і є жорстким. Згадана передня поверхня (52a) для здійснення відносного контакту містить поглиблені радіальні канавки (53). Є кульковий клапан, що містить згадане металеве ущільнення (50). Група винаходів спрямована на підвищення герметичності при використанні клапана при високих робочих тисках і дуже високих і/або дуже низьких температурах. 2 н. і 5 з.п. ф-ли, 12 іл.

Кульовий клапан

Винахід відноситься до арматуростроению, а саме до кульовим клапанів з дистанційним управлінням, і призначене для використання в умовах кріогенних температур, наприклад, в ракетній техніці для пуску і відсічення компонентів в агрегати двигуна. Кульовий клапан містить корпус 1 з вхідним перехідником 2, вихідним перехідником 26 з отвором, кульової затвор 3 з шліцьовим отвором і проточкою, вал 4, ущільнення валу 4 і нижню опору 5. У вхідному перехіднику 2 виконана проточка, в яку встановлено ущільнення у вигляді манжети 6. Ущільнення взаємодіє з поверхнею проточки вхідного перехідника 2 кромкою і манжети 6 з кульовим затвором 3. Вал 4 встановлений в підшипниках 8. В проточку кульового затвора 3 встановлено шарикопідшипник 8, взаємодіє з нижньою опорою 26. На внутрішній поверхні кромки манжети 6 виконаний уступ з конічною поверхнею, паралельної дотичній до окружності кульового затвора 3. Винахід направлено на спрощення конструкції, на зниження моменту повороту затвора з валом, на підвищення герметичності кульового клапана при великих прохідних перетинах в умовах кріогенних температур компонентів, на збільшення ресурсу роботи кульового клапана. 1 і

Кульовий кран

Винахід відноситься до электроприводной арматурі і призначене для забезпечення вибухобезпечного та економічного спалювання вуглеводневого палива (газ, мазут) в енергетичних котлоагрегатах. При аварійному зникненні напруги в ланцюгах захисту енергоустановки та управління електроприводом крана зникає магнітне поле, яке утримує штовхачі 27 і важелі 21 в робочому положенні. Під дією додаткових пружинних штовхачів 29 ролики 23 долають опір заглиблень у собачок 28, більше не утримуваних штовхачами 27, важелі 21 і відповідно 22 повертаються, звільняється плаваючий фланець 15, який під дією пружини осьового переміщення 16 рухається вгору, переміщаючи в тому ж напрямку муфту зчеплення 12. Шплінт 19 виходить з нижньої прорізи муфти зчеплення 12, звільняючи проміжний вал 10 від зчеплення з приводним валом 13. Пружина кручення 14 отримує можливість розкручуватися, її рух передається проміжного валу 10 і сполученого з ним шпинделя 3, які повертаються на кут 90° до положення закриття кульового запірного елемента 2 кульового крана. Винахід спрямовано на підвищення надійності за рахунок забезпечення автоматичного миттєвого закриття оследующего дистанційного повернення кульового крана у вихідне положення. 2 іл.

Обтюраторний клапан для з'єднувального пристрою для труб

Група винаходів відноситься до арматуростроению і призначена в якості обтюраторного клапана для з'єднання труб. Клапан 1 містить, щонайменше, один корпус з проточним проходом, обтюратор 16, утримуваний у положенні спокою навпаки гнізда 14 допомогою дії першої сили, утвореною засобом 38 попереднього навантаження. Засіб 28 для обертання обтюратора виконано з можливістю повороту обтюратора між відкритим положенням клапана 1 для проходу текучого середовища і закритим положенням для перекриття проходу текучого середовища. Засіб 26, 40 для прямолінійного переміщення обтюратора 16 з першого положення навпроти гнізда 14 по друге положення, в якому між обтюратором 16 і гніздом 14 створений зазор j1. Зазначене засіб 26,40 для прямолінійного переміщення виконано з можливістю прямолінійного переміщення обтюратора16 незалежно від обертового переміщення цього обтюратора 16. Засіб 28 для обертання обтюратора 16 виконано з можливістю обертання обтюратора 16 незалежно від прямолінійного переміщення обтюратора 16. Є пристрій для з'єднання труб і спосіб з'єднання труб з таким обтюраторним клапаном. Група винаходів спрямована на підвищення надійності пристрою

Кран

Кран // 2542774
Винахід відноситься до трубопровідної арматури і призначене для управління потоком робочого середовища з абразивними включеннями в якості запірного і запірно-регулюючого крана. Кран містить корпус із співвісними вхідним і вихідним отворами, два сідла з конічною ущільнювальної поверхнею, запірний елемент у вигляді двох окремих сегментів з ущільнювальними сферичними поверхнями. Сегменти розміщені з ексцентриситетом в протилежні сторони щодо осі вхідного і вихідного отворів корпусу. Кожен сегмент забезпечений введеними сполучаються елементами у вигляді пружинного втулки і циліндричної втулки зі шпонковим пазом, взаємодіючими при повороті відповідно з хвостовиком шпинделя і валом зі шпонкою. З'єднання з валом кожного сегмента забезпечує співвісно розташування ущільнювальних поверхонь сегментів і сідел. Пружинні втулки забезпечують поворот сегментів до поєднання їх ущільнювальних сферичних поверхонь з конічними поверхнями сідел і додаткове поджатие. Лінії контакту хвостовика шпинделя з пружинними втулками збігаються з осями ущільнювальних поверхонь сідел. Винахід спрямовано на підвищення двосторонньої ге�ли, 3 іл.

Кульовий кран

Винахід відноситься до запірної трубопровідної арматури і призначене для перекриття і регулювання потоку різних рідких середовищ. Кульовий кран містить корпус з вхідним і вихідним патрубками, кульову порожнисту пробку з профільованим центральним прохідним отвором, стиснуті до кульової пробці вхідна і вихідна сідла, встановлені відповідно на вихідному і вхідному ділянках вхідного і вихідного патрубків, і пов'язаний з кульової пробкою шпиндель, на якому закріплена ручка. Проекція прохідного отвору на площину, розташовану перпендикулярно бічних стінок прохідного отвори, має грибоподібну форму. «Капелюшок» цієї грибоподібної форми виконана з загнутими в бік «ніжки» закругленими краями і утворена опуклою дугою окружності. Закруглені краї, утворені дугою кола, пов'язані з «ніжкою» увігнутою всередину «шляпки» кривий, плавно поєднаної з «ніжкою», розташованої горизонтально, плавно звужується від «шляпки» до основи «ніжки», виконаної в середній частині з постійною шириною. Підстава «ніжки» виконано ширше середньої частини «ніжки» та утворено опуклою дугою окружності з закругленими по опуклій дузі окружності краями, плавно сопряженн�щодо його подовжньої осі. Винахід спрямовано на зниження факторів освіти кавітації у процесі регулювання витрати через кульовий кран, на підвищення плавності і точності регулювання витрати і на зниження рівня шуму в процесі дроселювання потоку через кульову порожнисту пробку. 3 іл.

Кульовий кран

Винахід відноситься до трубопровідної арматури, зокрема до вузлів ущільнення рухомих сполук, а саме до кульовим кранів з ущільнювальними сідлами з матеріалу з низьким модулем пружності, наприклад з терморозширеного графіту, і призначене для надійного перекриття та/або регулювання потоків робочої середовища, що транспортується по трубопроводу. Кульовий кран містить корпус, в якому у двох сідлах у формі кільця розміщений сферичний запірний орган, пов'язаний з приводом його обертання. Кожне з сідел сформовано з фольги, що містить шар терморозширеного графіту з рівномірно розподіленим по його ширині щонайменше одним розправленим вуглецевим джгутом допомогою її спіральної навивки з подальшою подпрессовкой в напрямку осі кільця. Винахід спрямовано на підвищення зносостійкості кульового крана і його ерозійну стійкість при високих робочих температурах, а також на підвищення його надійності і довговічності. 1 з.п. ф-ли, 2 іл.

Металеве посадочне місце для високотемпературних рідинних клапанів

Винахід відноситься до рідинним запірно-випускних пристроїв, зокрема до металевого посадочним місцем для високотемпературних рідин. Металеве посадочне місце забезпечене безпосереднім ущільненням типу метал до металу з корпусом клапана шляхом зміни форми самого посадкового місця. Останнє має металеву крайку. Зазначена кромка, призначена для взаємодії з корпусом клапана за рахунок попереднього тиску на зазначену крайку у ході складання і за рахунок тиску рідини в ході роботи клапана. Зазначена кромка має металевий кільцевий виступ і виконану під зазначеним виступом і проходить уздовж осі кільцеву порожнину. Остання призначена для поліпшення пружності кромки, на якій розташовується виступ. Винахід спрямовано на розширення діапазону робочих температур і виключення потреби в додаткових металевих ущільненнях між посадковим місцем і корпусом клапана. 9 іл.

Кульовий кран

Винахід відноситься до электроприводной арматурі, що використовується, зокрема, в системах забезпечення енергетичних котлоагрегатів та газоспоживаючих систем, і призначене для забезпечення вибухобезпечного та економічного спалювання вуглеводневого палива (газ, мазут) в енергетичних котлоагрегатах. При аварійному зникненні напруги в ланцюгах захисту енергоустановки та управління електроприводом крана відбувається спрацьовування пружинних штовхачів 21, повертаючих важелі 19. При цьому звільняється плаваючий фланець 15, який під дією пружини осьового переміщення 16 рухається вгору, переміщаючи в тому ж напрямку муфту зчеплення 12. Шплінт 17 виходить з нижньої прорізи муфти зчеплення 12, звільняючи проміжний вал 10 від зчеплення з приводним валом 13. Пружина кручення 14 отримує можливість розкручуватися, її рух передається проміжного валу 10 і сполученого з ним шпинделя 3, які повертаються на кут 90° до положення закриття кульового запірного елемента 2 кульового крана. Винахід спрямовано на підвищення надійності за рахунок забезпечення автоматичного миттєвого закриття кульового крана у випадку припинення подачі електроенергії до приводу крана. 1 і

Кульовий клапан

Винахід відноситься до арматуростроению, а саме до кульовим клапанів з дистанційним управлінням, і призначене для використання в умовах кріогенних температур, наприклад, в ракетній техніці для пуску і відсічення компонентів в агрегати двигуна. Кульовий клапан містить корпус 1 з вхідним перехідником 2, вихідним перехідником 26 з отвором, кульової затвор 3 з шліцьовим отвором і проточкою, вал 4, ущільнення валу 4 і нижню опору 5. У вхідному перехіднику 2 виконана проточка, в яку встановлено ущільнення у вигляді манжети 6. Ущільнення взаємодіє з поверхнею проточки вхідного перехідника 2 кромкою і манжети 6 з кульовим затвором 3. Вал 4 встановлений в підшипниках 8. В проточку кульового затвора 3 встановлено шарикопідшипник 8, взаємодіє з нижньою опорою 26. На внутрішній поверхні кромки манжети 6 виконаний уступ з конічною поверхнею, паралельної дотичній до окружності кульового затвора 3. Винахід направлено на спрощення конструкції, на зниження моменту повороту затвора з валом, на підвищення герметичності кульового клапана при великих прохідних перетинах в умовах кріогенних температур компонентів, на збільшення ресурсу роботи кульового клапана. 1 і

Гідравлічний клапан з регулюванням герметичності

(57) Група винаходів відноситься до арматуростроению і призначена в якості гідравлічних клапанів з характеристиками настроюється герметичності для управління потоком текучих середовищ в установках або системах управління технологічними процесами. Гідравлічний клапан містить корпус клапана. Корпус клапана складається з першого отвору і другого отвору. Перше отвір включає настановну поверхню з сідлом елемента керування потоком текучого середовища. Згаданий елемент управління, щонайменше, частково розташована в межах корпусу клапана. Друге отвір призначений для приймання кінцевій частині складання ковпачка клапана і має розмір, що забезпечує утворення зазору між зазначеною кінцевий частиною і корпусом клапана. Цей зазор дозволяє регулювати положення складання ковпачка клапана відносно корпусу клапана уздовж шляху проходження потоку текучого середовища через корпус клапана та регулювати положення зазначеної кінцевої частини та керування потоком текучого середовища в межах другого отвору корпусу щодо зазначеної настановної поверхні. Є конструктивний варіант виконання гідравлічного клапана. Група винаходів н�щодо сідла при відкритті і закритті клапана. 3 м. і 16 з.п. ф-ли, 5 іл.

Полукорпус кульового крана з фланцем і спосіб його виготовлення

Група винаходів відноситься до області обробки металів тиском і може бути використана при виготовленні корпусних деталей трубопровідної арматури, зокрема цельноштампованного полукорпуса кульового крана, що має фланець. Вихідну трубну заготовку розміщують у матриці першого штампа і виробляють формування напівфабрикату, що містить циліндричну частину, горловину і прилеглий до неї фланець, шляхом зворотного і радіального видавлювання. Товщину стінки вихідної заготовки вибирають в залежності від товщини стінки циліндричної частини напівфабрикату. Отриманий напівфабрикат піддають локальному нагріванню до температури 1150-1100°C в циліндричній частині. Потім формують сферичну частину полукорпуса роздачею нагрітої до зазначеної температури частини напівфабрикату у другому штампі на сферичному пуансоні. В результаті забезпечується підвищення міцнісних характеристик отриманого виробу. 2 н. і 3 з.п. ф-ли, 2 іл.

Багатоходової кран

Винахід відноситься до арматуростроению і призначене для здійснення зв'язку між відповідними каналами корпуса многоходового крана і прохідними каналами запірного елемента многоходового крана
Up!