Квітковий консервант

 

ПЕРЕДУМОВИ СТВОРЕННЯ ВИНАХОДУ

Винахід відноситься до консервирующему або гидратирующему розчину для зберігання зрізаних квітів і рослин. Зокрема, винахід відноситься до електрохімічно обробленому розчину, удлиняющему термін зберігання зрізаних квітів і рослин і предотвращающему биозагрязнение стебел.

Свіжі квіти починають втрачати свою свіжість безпосередньо після зрізання. У зв'язку з цим квіткові магазини і їх покупці зацікавлені у продовженні строку зберігання зрізаних квітів.

Звичайною практикою є додавання консервантів у воду, в якій зберігаються свіжі зрізані квіти. Зазначені консерванти варіюють від порошків до суспензії або рідини, що містить різні інгредієнти. Багато з існуючих консервантів не забезпечують біоцидний контроль і усунення запаху у квіткових розчинах і вазах і часто потрібно додаткове введення дезінфікуючих засобів.

У документі DE 102006043267 розкривається спосіб створення дезінфекційного засобу за рахунок електрохімічної активації води, яка здійснюється додаванням до води розчину електроліту і пропусканням через розведений розчин вода/електроліт електричного тока3/075638 розкриваються склади консервантів для рослин, включають загусник, гормон проти в'янення, солі і/або інгібітори мікроорганізмів. До складу може входити грунт, агар в якості згущувача, антибіотик і добавка протимікробного засобу.

У документі WO 2004/027116 розкрито водний розчин з біоцидним дією, що отримується в електролізері, що має величину рН від 5 до 7 та зміст вільного активного хлору від 500 до 1000 млн-1. Спосіб приготування розчину з біоцидним дією включає внесення розчину з концентрацією солі 2,0 - 5,0 г/дм3у електролізер, так щоб розчин протікав через анодне простір зі швидкістю (на одиницю площі поверхні анода), що дорівнює 1,25×103- 2,75×103дм3ч-1м-2. В роботі NAKAGAWARA S з співавт.: Spectroscopic characterization and the рН dependence ofbactericidal activity of the aqueous chlorine solution. Analytical Sciences, Japan Society for Analytical Sciences, Japan Society for Analytical Chemistry, Tokio, JP, vol. 14, №4, 1.08.1998, pages 91-698, розкривається застосування спектроскопії КР для ідентифікації хімічних частинок, присутніх у водному розчині хлору. Бактерицидну активність підкисленою электролизованной води оцінювали в інтервалі рН 2-9 по відношенню до Escherichia coli До 12 і Bacillus subtilis PCI219 напівкількісним біологічним методом, причому максимальна активність наблюдатрохимически оброблений розчин для збереження зрізаних квітів і рослин, містить не менше 99,5% по масі води, калій, не більше 0,01% по масі хлорнуватистої кислоти і розчинений кисень.

В іншому варіанті цього винаходу пропонується електрохімічно оброблений розчин для збереження зрізаних квітів і рослин, що містить не менше 99,5% по масі води, не більше 0,3% за масою хлориду калію, не більше 0,01% по масі хлорнуватистої кислоти і не більше 0,00,1% по масі розчиненого кисню. Розчин має величину рН в інтервалі від близько 2,5 до 8 і електропровідність близько 0,2-18 мСм/див.

Ще в одному варіанті винаходу пропонується спосіб подовження терміну життя зрізаних квітів і рослин, що включає отримання електрохімічно обробленого водного розчину, що містить калій, хлорнуватисту кислоту і розчинений кисень, і занурення стебла в електрохімічно оброблений водний розчин.

ДЕТАЛЬНИЙ ОПИС ВИНАХОДУ

Згідно винаходу, пропонується електрохімічно оброблений розчин, який служить для обробки зрізаних квітів і рослин, в тому числі і нецветкових рослин, які застосовуються в букетах та інших квіткових композиціях, а також зрубаних дерев і зрізаних гілок. В даній заявці поняття зрізані квіти отнример, він постачає рослинам мікроелементи, такі як калій. Крім цього, біоцидний розчин скорочує биозагрязнение розчину для зберігання квітів і зростання біоплівки, на стеблах рослин, сповільнює псування і захищає стебла від гниття. Далі розчин запобігає накопичення слизового осаду на стінках судин для зберігання, що скорочує необхідність миття судин.

Зазначений розчин являє собою консервуючий або гидратирующий розчин для зрізаних квітів, подовжує термін їх зберігання, тобто час, протягом якого зрізані квіти витримуються при охолодженні у роздрібного або оптового продавця, а також термін життя у вазі, тобто час, протягом якого зрізані квіти зберігаються в будинку у споживача. В результаті квіти залишаються свіжими протягом більш тривалого часу порівняно з варіантом, коли квіти не знаходяться в даному розчині або знаходяться в чистій воді.

Свіжі зрізані квіти являють собою живі зразки, хоча вони і відокремлені від вихідного рослини. В якості таких вони здійснюють звичайні процеси фотосинтезу і дихання, швидкості яких значно нижче, ніж безпосередньо у живої рослини.

Термін життя зрізаних квітів у вазі залежить від�терей вологи зрізаними квітами, (3) недостатнім надходженням вуглеводів для підтримання дихання, (4) захворюваннями, (5) дією газоподібного етилену.

Для збільшення терміну життя свіжих зрізаних квітів у вазі в квітковій галузі застосовуються різноманітні консерванти. У загальному випадку консерванти забезпечують три різні функції: (1) надходження вуглеводів для забезпечення процесу дихання, (2) наявність бактерицидного препарату для запобігання росту мікроорганізмів і блокування водопровідних клітин в стеблах і (3) підкислення розчину для зберігання для інтенсифікації струму води по стеблу. Застосування квіткового консерванту значно збільшує термін життя у вазі для деяких рослин.

Ефективність консерванту залежить не тільки від освітленості і температури, але також від кількості та якості води, типу кольорів і завантаження вази (кількості кольорів на одну вазу або кількості букетів у відрі). Дихання і фотосинтез можуть регулюватися зміною температури і освітлення. Згідно з цим винаходу, дихання і швидкість фотосинтезу в ході зберігання регулюються за рахунок попередження дефіциту калію.

Калій являє собою макроелемент, активно бере участь в процесах фотосинтезу і дихання. Калвную роль у перенесенні води і поживних речовин у клітинах. Рослинам потрібно калій для регулювання відкриття і закриття продихів - пор, через які листя обмінюються з атмосферою діоксидом вуглецю (СО2), парами води і киснем (Oz). Надійна робота продихів є життєво важливою для фотосинтезу, транспорту води і поживних речовин і охолодження рослини. Якщо калій надходить в клітини близько продихів, клітини накопичують воду і збільшуються в обсязі, що змушує пори відкриватися і дозволяє газам вільно переміщатися в клітини і з них. Якщо надходження води недостатньо, калій з клітин йде.

Якщо порушено надходження калію, здатність рослин поглинати воду знижується.

Здатність калію стимулювати біохімічні процеси, у тому числі фотосинтез і дихання, можна використовувати як спосіб дати зрізаним квітам заряд енергії. Введення калію активує виробництво цукру в результаті фотосинтезу.

Калій може бути введений в розчин у формі солі калію.

Переважно, для постачання іонів калію як джерело поживних речовин для зрізаних квітів використовують електроліт на основі калію. Більш переважно, для постачання іонів калію як джерело поживних речовин для зрізаних квітів іс�нсерванта для свіжих зрізаних квітів: (1) він являє собою біоцид, перешкоджає росту мікроорганізмів; (2) він забезпечує оптимальну величину рН для зберігання; і (3) він дає зрізаним квітам заряд енергії, причому всі ці властивості призводять до поліпшення процесів дихання і фотосинтезу в період зберігання і під час життя у вазі. Розчин хлориду калію, оброблений в електролітичній комірці з діафрагмою, збагачений хлорнуватистої кислоти і розчиненим киснем, має рН переважно в інтервалі від 2,5 до 8 і більш переважно, від 3 до 6, і величину TDS (загальний вміст розчинених твердих речовин), переважно нижче 9 г/дм3і, більш переважно, нижче 2,5 г/дм3, може служити в якості універсального консерванту для зрізаних квітів на післязбиральної стадії та на всіх стадіях зберігання.

Енергетичний заряд часто пов'язують з наявністю цукрів у складі квіткового консерванту. В дійсності не для всіх зрізаних квітів корисні добавки цукру. При надмірно високій концентрації цукру можливе пошкодження квітів. Використання калію в якості альтернативного джерела енергії підвищує термін життя квітів у вазі.

Крім застосування калію в розчині, спільне застосування хлорнуватистої кислоти і регулювання�відвертає ріст мікроорганізмів. Далі, застосування електрохімічно обробленого розчину хлориду калію, збагаченого хлорнуватистої кислоти і розчиненим киснем, знижує негативний вплив температурних коливань і водного напруги у зрізаних квітів не тільки під час зберігання, але і під час життя у вазі, незалежно від того, чи зберігаються квіти в промисловому консерванті або у звичайній водопровідній воді. Хлорнуватиста кислота переважно знаходиться в недиссоциированном вигляді.

Електрохімічно оброблений розчин хлориду калію, збагачений хлорнуватистої кислоти і розчиненим киснем, не тільки забезпечує більш високу якість води, але також забезпечує більш високу якість стебел і квітів. Розчин чинить позитивний вплив на квіти будь-якого типу, включаючи змішані букети.

В склад електрохімічно обробленого розчину входить вода, хлорид калію, хлорнуватиста кислота і розчинений кисень. В одному варіанті здійснення винаходу до складу входить не менш 99.5% по масі води, 0,3% за масою або менш хлориду калію, 0,01% по масі або менш хлорнуватистої кислоти і 0,001% по масі або менше розчиненого кисню.

В іншому варіанті здійснення в склад вхоти і 0,002% по масі або менше розчиненого кисню.

В одному варіанті здійснення розчин має також питому електропровідність або мінералізацію близько 0,2-18 мСм/см (миллисименсов на сантиметр) і виготовляється за оптимізованою величиною рН близько 2,5-10 і при еквівалентної концентрації вільного активного хлору (AFC), рівній 5-600 мг/л. В іншому варіанті здійснення розчин також має питому електропровідність 0,2-18 мСм/см та виготовляється за оптимізованою величиною рН близько 2,5-8 і при еквівалентної концентрації вільного активного хлору, рівній 5-600 мг/л. Еквівалентна концентрація AFC є мірою сумарної кількості окислювачів. У більш кращому варіанті здійснення розчин має питому електропровідність 0,2-6 мСм/см та виготовляється за оптимізованою величиною рН близько 3-6 та еквівалентної концентрації AFC, рівній 25-120 мг/л. У найбільш кращому варіанті здійснення розчин має питому електропровідність 2-4 мСм/см та виготовляється за оптимізованою величиною рН близько 4-5 і еквівалентної концентрації AFC, що дорівнює 50 мг/м. В даному розчині величина рН обмежена знизу вмістом калію і зверху - іонізацією. Мінералізація обмежена чутливістю цвра. Для електрохімічної обробки може бути використано пристрій, таке як Sterilox® 2200; однак придатне і будь-яке інше пристрій з електролізером.

У цьому винаході також пропонується спосіб подовження терміну життя зрізаних квітів і рослин, що включає отримання електрохімічно обробленого водного розчину, що містить калій, хлорнуватисту кислоту і розчинений кисень, і занурення стебла в електрохімічно оброблений водний розчин. Спеціальних методик обігу та зберігання не потрібно. Зберігання квітів за цього способу можливо в будь-якому контейнері, в тому числі у вазі або у відрі в місцях роздрібної торгівлі, оптової торгівлі або в будинках. Зазначений спосіб може припускати повторну обрізку зрізаних квітів, заміну розчину або змішування розчину з водою, з тим же розчином або іншими розчинами. Далі, крім стебла, інші частини квітки можуть також бути занурені в розчин або просочені їм.

До переваг даного способу відноситься зниження помутніння розчину і утворення слизового осаду, зниження появи неприємного запаху стебла або приєднаного до нього квітки, подовження терміну життя стебла і приєднаного до нього квітки і придушення раз�озможно більше, в залежності від умов зберігання стебел і квіток і часу, що пройшов до їх занурення у розчин.

Нижче наведено приклади, що ілюструють даний винаходу. У прикладах використані наступні терміни:

Розчин (А) означає розчин, отриманий на основі електроліту - хлориду калію, що містить хлорид калію у кількості, відповідному AFC 50 мг/л, величиною рН в інтервалі 4-5 і величиною мінералізації 2-4 мСм/див.

Порівняльний розчин (В) відноситься до води, у якій розчинений твердий гранульований продукт, використовується для консервації кольорів згідно інструкції виробника.

«Непридатний для продажу» означає, що квіти втратили листя і/або зів'яли.

«Термін зберігання» означає час зберігання квітів при охолодженні у роздрібного або оптового продавця.

«Термін життя будинку» означає час, протягом якого квіти зберігаються в будинку у споживача.

МЕТОДИ ВИПРОБУВАНЬ

Концентрацію AFC у воді і у квіткових розчинах визначали за допомогою набору НАСН®(Hach Company, Лавленд (Колорадо).

Електропровідність вимірювали на кондуктометрі Oakton®(Oakton Instruments, Вірною Хілс, Іллінойс, США).

Розчинений кисень визначали з допомогою люмінесцентного вимірювача ода (БПК) у відпрацьованих розчинах та концентрації розчиненого кисню у готових до застосування розчинах.

Величину рН визначали на рН-метрі Oakton®(Oakton Instruments, Вірною Хілс, Іллінойс).

Каламутність вимірювали на спектрофотометрі СФ HACH®DR4000 і методом компанії НАСН®3750 (Hach Company, Лавленд (Колорадо).

Якість води оцінювали на підставі двох параметрів - каламутності і рівня розчиненого кисню.

ПРИКЛАДИ Приклад 1: Ефективність розчину стосовно змішаних букетів

Проведені лабораторні дослідження для порівняння оптимізованого електрохімічно обробленого розчину з розчином твердого гранульованого продукту за ефективністю щодо зберігання змішаних букетів, їх життя в будинку і збереження прозорості розчину на відро.

Досвід 1

У чотири вази наливали по 1,5 літра або розчину (А), отриманого на основі електроліту - хлориду калію, або Порівняльного розчину (). Спочатку змішані букети квітів обрізали по стеблах на один дюйм, потім 2 або 3 букета по 15 кольорів поміщали у вази. Загальна кількість стебел квітів в кожній вазі для кожного типу розчину становила від 30 до 45. Через один тиждень розташування букетів міняли, поміщаючи їх в розчин (А), Порівняльний розчин (У) і у водопровідну воду (З), по одному букету в кожній вазі.

Регистриѻьние квіти виводили з досвіду після того, як вони ставали непридатними для продажу». Також вимірювали каламутність, електропровідність, вміст розчиненого кисню і рН розчину, а також загальна кількість поглиненої води на кожну вазу.

Кожні три дні у вази доливали до початкового об'єму (на першій стадії) або воду в разі квітів, оброблених Порівняльним розчином (В), або розчин (А) у випадку квітів, оброблених розчином (А), і далі (на другій стадії) або водопровідну воду в разі квітів, оброблених Порівняльним розчином (В) або водопровідною водою (З), або розчин (А) у випадку квітів, оброблених розчином (А).

Досвід 2

У п'ять ваз наливали по 1,5 літра або розчину (А) або Порівняльного розчину (). Спочатку змішані букети квітів обрізали по стеблах на один дюйм, потім 1, 2 або 3 букета по 15 кольорів поміщали у вази. Загальна кількість стебел квітів в кожній вазі для кожного типу розчину становила від 15 до 45. Через один тиждень розташування букетів міняли, поміщаючи їх у водопровідну воду по одному букету в кожній вазі.

Реєстрували спостереження, що стосуються зовнішнього вигляду і жвавості кольорів та їх стебел і прозорості розчину. Індивідуальні квіти виводили з досвіду після того, як вони складав�роду і рН розчину, а також загальна кількість поглиненої води на кожну вазу.

Кожні три дні у вази доливали до початкового об'єму (на першій стадії) або воду в разі квітів, оброблених Порівняльним розчином (В), або розчин (А) у випадку квітів, оброблених розчином (А), і (на другій стадії) водопровідну воду.

Результати

Збереження кольорів, які в ході терміну зберігання та терміну життя в будинку містилися при кімнатній температурі, оцінювали через 14 діб. Велика частина квітів, оброблених протягом терміну зберігання Порівняльним розчином (В), загинули через 7 діб життя в будинку (більше 14 діб випробування). Якість стебел у контрольних зразків оцінювали для обробки розчином (А), або Порівняльним розчином (В). У квітів, оброблених розчином (А), зростання цвілі на стеблах не спостерігалося в ході всього випробування, а також каламутність виявилася низькою.

На відміну від цього, у квітів, оброблених Порівняльним розчином (В), спостерігали помутніння через 3 дні зберігання, а також видиму цвіль на стеблах на 5-й день життя у вазі. Далі, в обох дослідах знайдені значно більш високі показники мутності для поживних квіткових розчинів під час терміну зберігання.

Розчин (А) показав більш вирузкой ваз. Квіти, які перебували розчинах (А) під час строку зберігання, мали гарний зовнішній вигляд під час життя в будинку, незалежно від їх обробки на цій стадії.

Навпаки, у квітів, оброблених Порівняльним розчином (В), спостерігали помутніння через 3 дні зберігання при високій, так і при завантаженні ваз. Далі, на всіх стадіях знайдені значно більш високі показники мутності для поживних квіткових розчинів. В обох дослідах на п'ятий день на стеблах квітів було виявлено накопичення слизового осаду. Значне зростання цвілі спостерігався до кінця стадії життя в будинку.

В цілому розчин (А) забезпечував більш якісне «життя в будинку», ніж Порівняльний розчин (В), обмежував помутніння і утворення слизового осаду в розчині і на стеблах, захищав стебла від гниття і зростання цвілі під час життя в будинку, а також знижував неприємний запах змішаних букетів під час життя в будинку.

Приклад 2. Ефективність розчину по відношенню до зрізаним трояндам

Проведені лабораторні дослідження для порівняння оптимізованого електрохімічно обробленого розчину з розчином твердого гранульованого продукту за ефективністю щодо подовження терміну сохранноливали по 1,5 літра або розчину (А), отриманого на основі електроліту - хлориду калію, або Порівняльного розчину (). Червоні троянди обрізали по стеблах на один дюйм, потім по 25 троянд поміщали у вази. Загальна кількість троянд для кожного типу випробуваного розчину становила 75. Реєстрували спостереження, що стосуються зовнішнього вигляду, і жвавості троянд, і прозорості розчину, індивідуальні троянди виводили з досвіду після того, як вони ставали непридатними для продажу». Також вимірювали каламутність, електропровідність, вміст розчиненого кисню і рН розчину. Кожні два дні у вази доливали до початкового об'єму або воду в разі квітів, оброблених Порівняльним розчином (В), або розчин (А) у випадку квітів, оброблених розчином (А).

Результати

Збереження троянд при кімнатній температурі оцінювали через 15 діб. Всі контрольні зразки троянд протягом 15 діб загинули. Як показує табл.1, для обробки розчином (А) і Порівняльним розчином (В) спостерігалася еквівалентна збереження троянд. Троянди, що зберігалися в розчинах (А), не виявляли помутніння в ході випробування, а також мали низькі показники каламутності, як видно з табл.2.

Навпаки, троянди, оброблені Порівняльним розчином (В), виявляли помутніння після 2 а накопичуватися протягом усього випробування. Далі, з табл.2 видно, що у випадку Порівняльних розчинів (В) показник каламутності був значно вище.

Таблиця 1
Збереження троянд, оброблених розчином Sterilox або квітковим живильним розчином
ДобуКількість стебел
Живильний розчинРозчин Sterilox
02525
12525
32525
62525
91617
121513
1598

Показник мутності для троянд, оброблених розчином Sterilox або квітковим живильним розчином
ДобуСередня мутність (одиниць)
Живильний розчинРозчин Sterilox
000
1100
3160
6160
9233
12233
15323

Приклад 2.2: Гвоздики

У чотири вази наливали по 1,5 літра або розчину (А), отриманого на основі електроліту - хлориду калію, або Порівняльного розчину (). Гвоздики обрізали по стеблах на один дюйм, потім поміщали у вази або 48 гвоздик (досвід 1) або 34 гнаблюдения, стосуються зовнішнього вигляду і жвавості гвоздик та прозорості розчину. Індивідуальні гвоздики виводили з досвіду після того, як вони ставали непридатними для продажу». Також вимірювали каламутність, електропровідність, вміст розчиненого кисню і рН розчину. Кожні два дні у вази доливали до початкового об'єму або воду в разі квітів, оброблених Порівняльним розчином (В), або розчин (А) у випадку квітів, оброблених розчином (А).

Результати

Збереження троянд при кімнатній температурі оцінювали через 14 або 17 діб. Як видно з табл.3 і 5, для двох дослідів спостерігалася еквівалентна збереження гвоздик при обробці або розчином (А), або Порівняльним розчином (В). Гвоздики, які зберігалися в розчинах (А), ні в одному з двох дослідів не виявляли помутніння в ході випробування, а також мали низькі показники мутності в обох дослідах, як видно з табл.4 і 6.

Навпаки, гвоздики, оброблені Порівняльним розчином (В), виявляли помутніння після 2 діб зберігання (див. табл.2), а через п'ять діб на стінках вази утворилася видима слизова плівка. Далі, з табл.4 і 6 видно, що у випадку Порівняльних розчинів (В) показник каламутності був значно вище. На стеблах цвяхи�cellpadding="0" cellspacing="0" frame="all">Таблиця 3Збереження гвоздик, оброблених розчином Sterilox або квітковим живильним розчином, в досвіді 1ДобуКількість стебелЖивильний розчинРозчин Sterilox03434134345343483333112730142529

Таблиця 4
Показник мутності для гвоздик, оброблених розчином Sterilox або квітковим живильним раствортность (одиниці)
Живильний розчинРозчин Sterilox
000
10,50
55,50,5
831,5
1111,50
14446,5

Таблиця 5
Збереження гвоздик, оброблених розчином Sterilox або квітковим живильним розчином, досвід 2
ДобуКількість стебел
Живильний розчинРозчин Sterilox
04545
34545
54545
74545
104543
144141
173238

Таблиця 6
Показник мутності для гвоздик, оброблених розчином Sterilox або квітковим живильним розчином, досвід 2
ДобуСередня мутність (одиниці)
Живильний розчинРозчин Sterilox
000
181r>
5121,5
793
10956,5
141905,5
1721313

Незважаючи на те, що винахід докладно описано і дано посилання на конкретні варіанти його здійснення, для спеціаліста очевидно, що в межах сутності та обсягу даного винаходу можливі його різні модифікації. Наприклад, електрохімічно оброблений розчин може містити додаткові компоненти, додані до або після електролізу для отримання певних характеристик. Такими додатковими компонентами можуть бути цукру, солі, ПАР, стабілізатори рН, бактерицидні агенти, фунгіцидні агенти, поживні речовини та інші консерванти. Таким чином, винахід охоплює різні зміни і модифікації цього винаходу пр�в.

1. Розчин для збереження зрізаних квітів і рослин, що містить:
не менш 99.5% по масі води;
калій;
до 0,01% по масі хлорнуватистої кислоти;
розчинений кисень,
відрізняється тим, що розчин електрохімічно оброблений і має величину pH від 4 до 6.

2. Розчин по 1 п., в якому калій присутня у вигляді електроліту на основі калію.

3. Розчин по 1 п., в якому загальний вміст розчинених твердих речовин становить не більше 2,5 г/дм3.

4. Розчин по п. 3, електропровідність якого становить 0,2-6 мСм/див.

5. Розчин по 1 п., в якому еквівалентна концентрація вільного активного хлору (AFC) становить близько 25-120 мг/л.

6. Розчин по 1 п., в якому хлорнуватиста кислота знаходиться в недиссоциированной формі.

7. Розчин по 1 п., що дозволяє зберігати зрізані квіти і рослини протягом більш ніж 15-20 діб.

8. Розчин для збереження зрізаних квітів і рослин, що містить:
не менш 99,5% по масі води;
до 0,25% по масі хлориду калію;
до 0,01% по масі хлорнуватистої кислоти;
до 0,001% по масі розчиненого кисню,
відрізняється тим, що розчин електрохімічно оброблений і має величину pH від 4 до 6 і електропровідність 0,2-6 мСм/див.

9. Спосіб удлинени�ного розчину, містить калій, хлорнуватисту кислоту, розчинений кисень, і має величину pH від 4 до 6; і занурення стебла в зазначений розчин.

10. Спосіб за п. 9, в якому загальний вміст розчинених твердих речовин у розчині не більше 2,5 г/дм3.

11. Спосіб за п. 10, в якому розчин має електропровідність 0,2-6 мСм/див.

12. Спосіб за п. 9, в якому еквівалентна концентрація вільного активного хлору становить 25-125 мг/л.

13. Спосіб за п. 9, в якому розчин містить:
не менш 99,5% по масі води;
не більше 0,3% за масою хлориду калію;
не більше 0,01% по масі хлорнуватистої кислоти;
не більше 0,001% по масі розчиненого кисню.

14. Спосіб за п. 9, при якому стадія занурення:
знижує каламутність і утворення слизу в розчині;
підвищує збереженість стебла і будь-якої квітки, приєднаного до стебла, більш ніж на 15-20 добу;
обмежує розвиток цвілі і слизового осаду на стеблі.

15. Спосіб за п. 9, в якому розчин має рн від 4 до 6, електропровідність 0,2-4 мСм/см і містить:
не менш 99,7% по масі води;
не більше 0,2% по масі хлориду калію;
не більше 0,01% по масі хлорнуватистої кислоти;
не більше 0,001% по масі розчиненого кисню. 

Схожі патенти:
Винахід відноситься до галузі декоративного квітництва

Спосіб одержання 1-метилциклопропена

Винахід відноситься до технології одержання 1-метилциклопропена - інгібітора дозрівання і старіння рослин і плодів, який використовується для післязбиральної обробки плодоовочевої та іншої сільськогосподарської продукції з метою збільшення термінів її зберігання
Винахід відноситься до технології препаратів, що використовуються для післязбиральної обробки плодоовочевої та іншої сільськогосподарської продукції з метою збільшення термінів її зберігання

Водопоглинаючі папір або нетканий матеріал для запобігання знебарвлення зрізу рослин і спосіб запобігання обесвечивания поверхні зрізу рослин

Винахід відноситься до харчової та сільськогосподарської промисловості, забезпечує збереження свіжості овочів, фруктів та зрізаних квітів, а також запобігає знебарвлення поверхні зрізу рослин в процесі зберігання

Препарат для збереження декоративного вигляду зрізаних квітів гладіолусів і ксифиумов

Винахід відноситься до сільського господарства, зокрема до декоративного квітникарства, а саме до способів збереження декоративних якостей зрізаних квітів

Спосіб збереження зрізаного квітки

Винахід відноситься до сільського господарства , зокрема до декоративного квітникарства , і може бути використане при зберіганні зрізаних квітів і для продовження їх життя у вазі

Поживна суміш для збереження зрізаних квітів гвоздики

Винахід відноситься до галузі сільського господарства, зокрема до засобів для збереження зрізаних квітів гвоздики, і може бути використане в квітникарстві при транспортуванні зрізаних квітів у фазі бутона

Спосіб отримання ді-{ 4-[(тетрагидро-4н-1,4-оксазин-4-іл)-метилсульфанил]-фенилового} ефіру щавлевокислого - водорозчинного кошти з фунгіцидною активністю

Винахід відноситься до способу отримання ді-{4-[(тетрагидро-4H-1,4-оксазин-4-іл)-метилсульфанил]-фенилового} ефіру щавлевокислого формули (1) в якості водорозчинного кошти з фунгіцидною активністю. Сутність способу полягає у взаємодії ді-{4-[(тетрагидро-4H-1,4-оксазин-4-іл)-метилсульфанил]-фенилового}ефіру з эквимольним кількістю щавлевої кислоти (СООН)2 при кімнатній (~20°С) температурі протягом 15 хв. Вихід становить 99%. 2 н. п. ф-ли, 1 табл., 1 пр.
Винахід відноситься до харчової промисловості

Заміщені в индольном ядрі похідні трииндолилметанов, спосіб їх отримання і їх антибактеріальна та протигрибкова активність

Винахід відноситься до нових похідних трииндолилметанов загальної формули I або II, що володіє антибактеріальною і протигрибковою дією

Спосіб консервування виноградного листя

Винахід відноситься до харчової промисловості

Спосіб підготовки біологічного об'єкта до металізації

Винахід відноситься до хіміко-гальванічної металізації і може бути використане в сфері біології, зоології, у сфері прикладного мистецтва і в ювелірній справі

Спосіб виготовлення гербарію

Винахід відноситься до галузі ботаніки і може бути використане для виготовлення навчальних і декоративних гербаріїв в наукових, навчальних і виробничих організаціях
Up!