Створює загасання елемент

 

Даний винахід відноситься до створює загасання елементу.

Створює загасання елемент даного типу можна використовувати для ослаблення дії хвиль, наприклад, на гідротехнічні споруди, такі як дамби. Крім того, створює загасання елемент згідно з цим винаходу можна використовувати для створення затухання звукових хвиль, при цьому кілька створюють загасання елементів утворюють бар'єр або стіну глушіння звуку. Інші можливості зменшення енергії хвиль можна отримати з допомогою створюють загасання елементів, наприклад видалення великих обсягів води.

У відомій техніці ряд блоків, встановлених впритул один до одного, використовують в якості створюють загасання елементів для дамб, при цьому верхні поверхні таких блоків встановлюють більш або менш суміжними. Виявлено, що можливе досягнення поліпшення, якщо створити дросельні отвори на верхній стороні, в які вода може переміщатися. В результаті, потік води, що проходить по дамбі, порушується, і дієвість створення загасання посилюється.

Разом з тим у відомій техніці це вимагає досить складних елементів, з відповідною високою вартістю виробництва.

У патенті US 2002/00орной частиною. Така структура є дуже складною в установці, природно, не може не встановлюватися вручну і не дає можливості модифікацій форми тіла, розташованого внизу, такого як тіло дамби або інша стіна. Внаслідок загальної опорної частини відсутня взаємодія з іншою частиною греблі.

У патенті US 5556230 описана система захисту берега, що складається з деякого числа елементів з звуженими і збільшеними частинами, встановленими з почерговим упором один з одним. Хоча це робить можливим слідувати формі тіла дамби, досягається тільки обмежене додаткове загасання, якщо взагалі досягається. Така структура є придатною тільки для запобігання ерозії матеріалу.

Всі структури даного виду мають недолік, будучи настільки важкими, що їх не можна встановлювати вручну і, крім того, їх дуже складно виготовляти з бетону. Конкретніше вони вимагають дуже складної форми для виливки, в результаті їх неможливо виробляти з високою швидкістю і широкомасштабно при відносно низькій вартості.

У заявці WO 03/076727 описаний екологічний блок, який можна використовувати на берегах річок, з порожнинами, що підлягають заповненню рослинністю. Блок явожних сторонах. В іншому варіанті (фіг.6) одна його сторона є плоскою, і протилежна сторона має верхньою частиною і опорною частиною. Він призначений для установки з упором в стінку плоскою стороною.

Завданням цього винаходу є створення створює загасання елемента, за допомогою якого можна оптимально створювати загасання хвиль, таких як хвилі на воді або звукові хвилі. Крім того, завданням цього винаходу є забезпечення можливості виготовлення такого створює загасання елемента простим способом, при цьому елемент має відносно складну форму при експлуатації, але додатково полегшується установка і зроблена можливої його установка вручну.

Цю задачу вирішує створює загасання елемент, що має ознаки за п. 1 формули винаходу.

Згідно з цим винаходу особливо ефективне загасання отримують завдяки примиканню вузької частини до верхньої частини. Завдяки площі перерізу менше ніж в опорній частині верхня частина повідомляється текучої середовищем з вузькою частиною, в результаті чого шлях переміщення середовища, в якій створюється загасання, порушується внаслідок того, що частина, наприклад, хвилі на дамбі йде в вузьку частину через верхню �є, по суті, ідентичними і встановлюються, по суті, одним способом, що відрізняється від структури, показаної в патенті US 5556230.

Внаслідок використання окремих створюють загасання елементів, кожного має окремі опорні частини, з допомогою цього винаходу можливе досягнення взаємодії з шаром, що знаходяться внизу.

Якщо створює загасання елемент згідно з цим винаходу, наприклад, використовують на дамбі, ряд створюють загасання елементів можна встановлювати на фільтруючому або шарі гравію дамби. Такий фільтруючий шар забезпечує переміщення води і також робить можливим видалення води. Разом з тим важливо, що такий фільтруючий шар також залишається на місці в тяжких умовах роботи, таких як потужний вплив хвиль.

За допомогою цього винаходу є можливим регулювання обсягу води, що проходить між суміжними верхніми частинами. По-перше, його можна регулювати, визначаючи зазор між суміжними верхніми частинами. Вода, яка послідовно проходить уздовж верхньої частини, може вилучатися або за допомогою каналу, утвореного декількома суміжними вузькими частинами, або за допомогою отворів, наявних між опорними частинами, і ухЂимальной адаптації так, що, з одного боку, можна досягати оптимального ослаблення виникає дії хвилі, а з іншого боку, можна запобігати пошкодженню фільтруючого шару або іншої підстави тіла дамби.

Особливо просту структуру можна отримати, конструюючи створює загасання елемент з двох частин створює загасання елемента. Створює загасання елемент переважно ділиться вертикально, так що кожна частина створює загасання елемента містить верхню частину, вузьку частину і опорну частину. Ділиться елемент переважно з утворенням плоскій поверхні. При такому способі є достатнім створення простої форми опалубки або в комбінації з пресом, де верхня сторона форми або опалубки лежить в розділяє площині. Це робить можливим швидке виготовлення великої кількості частин створюють загасання елементів з відносно низькими витратами. Дані половини створюють загасання елементів можуть прикріплятися один до одного, якщо необхідно, після виготовлення (або під час виготовлення). Для цього можливе використання, наприклад, методики склеювання. Разом з тим при встановленні ряду елементів також можлива установка частин створює загасання елемента ти можна, наприклад, виготовляти з використанням пресів. У цьому разі утримання вологи і, отже, пластичність матеріалу, який підлягає використанню, обирають так, що, з одного боку, можна здійснити оптимальне формоутворення, і з іншого боку, час перебування під пресом у формі можна встановити наскільки можливо коротким. У варіанті можливо пристрій допоміжного корпусу, виконаного з відносно тонкого матеріалу в прес-формі, з формою такого допоміжного корпусу, відповідній формі створює загасання елемента, і пресування матеріалу створює загасання елемента в ньому. Пластичність вибирають так, що елемент є ще недостатньо стійким за розмірами після пресування. Завдяки використанню допоміжного корпусу і видалення його з преса матеріалу надається можливість додаткового затвердіння під допоміжною формою до того, як стає можливим зняття допоміжної форми. Вартість виготовлення таких допоміжних форм значно нижче, ніж витрати, пов'язані із збільшеним часом знаходження під пресом.

У приватному варіанті здійснення цього винаходу з деяким числом створюють зл. У варіанті похилій дамби, на якій встановлюють створюють загасання елементи, вода повинна проходити в вузьку частину через верхню частину і опинятися в каналі, утвореному суміжними вузькими частинами суміжних створюють загасання елементів, і потім проходити тому. З одного боку, результатом цього є дуже ефективне створення затухання, а з іншого боку, отримують видалення води. Переважно цей зазор також присутній між опорними частинами створюють загасання елементів. В результаті вода може йти, наприклад, в тіло дамби. Переважно зазор значно менше зазору між верхніми частинами. Це запобігає виникненню вакуумного ефекту, коли створюють загасання елементи повністю закриває вода, і коли вода відступає, результатом є винос матеріалу, присутнього між суміжними опорними частинами, такого як матеріал типу гравію.

Згідно винаходу кожен створює загасання елемент переважно складається з двох частин створює загасання елемента, які можуть бути встановлені впритул один до одного, при цьому, коли дві такі частини встановлені впритул один до одного по їх граничної поверхні, виходять верхня частина, узкаѺроме того, можливе створення вузької частини з матеріалом глушіння звуку, таким як волокнистий матеріал.

Верхня частина може мати будь-яку можливу форму. Верхня частина може бути виконана з конфігурацією, що впливає на потік текучого середовища для створення загасання. Інакше кажучи, з допомогою додання деякої конфігурації верхній частині потік текучого середовища можна пропустити, наприклад, у певному напрямі або розділяти на окремі потоки.

Так, при глушении звуку може бути кращим розсіювання звуку з допомогою загострених, сферичних чи аналогічних форм верхньої частини. Дана форма може, якщо необхідно, бути симетричною. Низ верхній частині, інакше кажучи перехід до вузької частини, може бути виконаний з такою конфігурацією, що замикає і/або утримує звук у вузькій частині. Даний винахід передбачає можливість надання верхній частині такої форми, що стикається з нею текуча середовище, а також звук відхиляється в певному напрямку.

Підстава переважно також виконано в конфігурацію багатокутника і конкретніше квадрата.

Конкретніше відповідний багатогранник має викривлені, сферичні, опуклі сторони. Це робить можливим встановлення сме�іал повинен входити у проміжний простір, присутнє між суміжними підставами, результатом чого є додаткова стабілізація елементів. Наприклад, квадратна форма створює більше простору в порівнянні з багатокутною формою для опуклої частини, що покращує стійкість.

Якщо необхідно, опорні частини можуть бути виконані звужуються. Конструкція, що містить частини елементів складної форми, представлена в цьому винаході, робить можливим отримання складних форм створює загасання елемента недорогим способом.

Зазначаємо, що площа перерізу верхньої частини створює загасання елемента повинна становити, щонайменше, на 10% менше площі опорної частини. Кращою є площа не більше ніж на 50% менше площі перерізу опорної частини.

Те ж відноситься до верхньої частини. Коли їх послідовно встановлюють рядами, наприклад, для отримання тіла дамби, що створюють загасання елементи переважно виконують з такою конфігурацією, що верхні частини і переважно також опорні частини прилягають впритул один до одного. Це дає в результаті особливо високу ступінь стійкості таких рядів створюють загасання елементів.

Згідно додаткового кращого вариааются пошкодження, коли з верхньої частини ходять і коли по тілах дамби ходять або їздять.

Верхні частини переважно і конкретніше при використанні в тілах дамб виконують з такою конфігурацією, що, коли ряд створюють загасання елементів встановлюють впритул один до одного, отримують отвори між суміжними верхніми частинами, через які вода може проходити у вузькі частини, що перебувають під ними. Розмір таких отворів визначає "протитиск", з яким вода стикається, коли хвиля переміщується по тілу дамби. Крім того, форма вузької частини може впливати на видалення води через такі отвори. Ця вузька частина може бути виконана з конфігурацією більше або менше верхній частині. Крім того, можливе виконання вузькій частині асиметричної конфігурації так, що для потоку в одному напрямку площа перерізу стає більше, ніж в іншому.

Переважно створює загасання елемент виконують з конфігурацією з максимально можливим числом заокруглень, таким чином, досягаючи максимальної міцності в результаті відсутності гострих кутів.

Вибір оздоблення повинен залежати від варіанта застосування.

Коли використовують тіло дамби, стійкість може збільшуватися після встановлення ряду з�очтительно вводитися між опорними частинами.

Описані вище створюють загасання елементи можна виготовляти будь-якими відповідними способами.

Особливо придатним є спосіб їх виготовлення з бетону. Опалубку у формі підлягає виготовленню створює загасання елемента заповнюють бетоном і після деякого (незначної) затвердіння створює загасання елемент виймають з неї.

Крім того, можливе створення, зокрема, на верхній стороні створюють загасання елементів, інакше кажучи частинах, звернених до навколишнього середовища, шаром, відповідним вимогам екології краще звичайного бетону. В якості прикладу такого покриваючого шару можна згадати базальт, на якому можуть утримуватися живі істоти.

Можливе створення такого шару перед укладанням бетону у форму чи опалубку. Якщо необхідно, таку форму чи опалубку можна також забезпечувати знімними перегородками, дають в результаті різні простору, які, з одного боку, можна заповнювати матеріалом, краще відповідає вимогам екології, і, з іншого боку, звичайним бетоном.

Крім того, можна укладати забруднюють навколишнє середовище матеріали в матеріали, з яких виготовляють елементи. Це забезпечує відсутність їх утеч�ользуемого для виготовлення частині елементу.

При даному способі виготовлення можливе надання створює загасання елементу будь-якої необхідної форми. Таким чином, сторони опорної частини можуть бути опуклими.

Завдяки цим способом виготовлення, але також будь-яким іншим прийнятним способом, можна виготовляти опорні частини, пристосовані для конкретного використання. На додаток до описаного вище створенню простору між опорними частинами для забезпечення видалення води в тіло дамби також можливе виконання опорних частин таким способом, що вони стикуються, що дає в результаті точну установку і, зокрема, їх скріплення.

Як зазначено вище, можливо конструювання створюють загасання елементів з двох, якщо необхідно, рівних половин або з однієї частини.

На додаток до описаної вище методики також можливе отримання швидкого способу виготовлення за допомогою пресування бетону. Якщо створює загасання елемент виконаний як моноблок, повинні використовувати форму, що складається з двох взаємно смещающихся частин.

Справжній винахід також відноситься до ряду створюють загасання елементів, описаних вище, в яких межі каналу утворені вузькими частками.

Такий ряд переважно містить, ханіе елементи бажано, по суті, ідентичні. Згідно додаткового кращого варіанту здійснення таких створюють загасання елементи з одного ряду орієнтують по суті, однаково.

Якщо створюють загасання елементи використовують для послаблення звуку, їх можна встановлювати під кутом і у крайньому випадку навіть вертикально, таким чином, отримуючи вертикальну стіну.

Додатковим варіантом застосування цього винаходу є видалення дощової води в тунелях або інших місцях, де можуть збиратися великі об'єми води.

В залежності від варіанту застосування може створюватися ряд створюють загасання елементів. Так, можна, наприклад, вільно встановлювати впритул один до одного у варіантах застосування в дамбах і т. п. В інших варіантах застосування, але також коли послаблюють дію води, що створюють загасання елементи можуть бути склеєні один з одним, і, наприклад, у варіантах застосування для глушіння звуку матеріали глушіння звуку можуть бути встановлені між різними, створюють загасання елементами для додаткового посилення дії глушіння. Такий створює загасання матеріал може бути пружним типом клею, але може також складатися з шматків наполнителяществления, показані на наступних кресленнях.

На фіг.1 схематично показано гідротехнічна споруда, як дамба.

На фіг.2 показано створюють загасання елементи, використовувані в прикладі варіанту здійснення фіг.1.

На фіг.3 показаний додатковий варіант здійснення створюють загасання елементів для глушіння звуку.

На фіг.4 показаний ряд створюють загасання елементів фіг.3.

На фіг.5 показаний спосіб виготовлення частин створює загасання елемента.

На фіг.6 показаний вид зверху деяких форм верхній частині створюють загасання елементів.

На фіг.7 показаний вид зверху приклад установки створюють загасання елементів.

На фіг.8 показана деталь гідротехнічної споруди, показаного на фіг.1.

На фіг.1 позицією 1 показана дамба. Верхня сторона даної греблі забезпечена армуванням та/або захистом, зазначеною позицією 2, для запобігання ерозії матеріалу. Таке армування та/або захист складається з ряду створюючих загасання елементів 3 згідно з цим винаходу, встановлених впритул один до одного.

На фіг.2 показаний приклад таких створюють загасання елементів. Як можна бачити, кожен створює загасання елемент 3 складається з двох частин 4 і 5 створює затухаЉие поверхні 12 кожної з частин створює загасання елемента повинні встановлюватися з упором один до одного при конструюванні ряду створюють загасання елементів 3, як показано на фіг.1.

Кожна частина створює загасання елемента складається з верхньої частини 6, вузької частини 7 і опорної частини 8. Переважно опорна частина є прямокутної і конкретніше квадратної. Як можна бачити на фіг.2, вона має трохи опуклу форму. Коли частини встановлені впритул один до одного, є можливість наливати матеріал в получающееся проміжний простір, або останнє повинно автоматично заповнюватися таким матеріалом, коли, наприклад, морська вода протікає через нього. Вузька частина може бути забезпечена ребром 25 для збільшення її міцності без значного впливу на поверхню потоку.

Верхня частина має багатогранну форму зі скосами 10. Установка чотирьох створюють загасання елементів 3 згідно з цим винаходу впритул один до одного, таким чином, дає в результаті отвір 11, провідне до вузьких частинах 7. Оскільки вузькі частини мають площу перерізу менше верхніх частин, вузькі частини встановлюють межі безперервного каналу, зазначеного позицією 9. Площа перерізу верхньої частини, щонайменше, на 10% і максимально на 50% менше площі перерізу опорної частини. На практиці опорні частини 8 повинні бути встановлені впритул один до одного согвующих норм для забезпечення проходу води через нього в напрямку вниз. Голландські держоргани, наприклад, встановлюють, що необхідно наявність зазору, щонайменше, у 8-15% від загальної площі поверхні, і максимальне отвір повинен бути менше 5 див. Звичайно, можливе відхилення від даної системи. При установці опорних частин впритул один до одного має завжди залишатися достатній простір для проходу води назад до вузьких частинами 7 і потім виходу через канал 9, утворений ними внаслідок меншої площі перерізу верхніх частин.

Разом з тим також можливе виготовлення створюють загасання елементів таким чином, що, коли вони встановлені впритул один до одного, верхні частини прилягають один до одного. Установка як верхніх частин, так і опорних частин впритул один до одного при встановленні ряду елементів дає в результаті досить стійку структуру. Можливе створення верхніх частин з невеликим округленням аналогічно опорних частин. Крім того, опорні частини можуть звужуватися від своєї нижньої сторони до верхньої сторони, тобто якщо два послаблюють елемента встановлені впритул один до одного, існує зазор між ними, який донизу зменшується.

Нерівність поверхні створюють загасання елементів можна вибирати на основі існуючих требовк що, коли створюють загасання елементи встановлені впритул один до одного, вузькі частини в кожному варіанті встановлюють межі каналу проходу, який у кожному варіанті має відрізняються розміри перерізу в двох напрямках.

Виявлено, що даний варіант здійснення дає в результаті особливо висока ослаблення хвиль на воді, в результаті чого підводну частину дамби можна виконати досить легкою, але забезпечує достатній захист.

На фіг.3 показаний додатковий варіант створює загасання елемента згідно винаходу, зазначений позицією 13. Кожен створює загасання елемент складається з частин 14 і 15 створює загасання елемента. Кожна частина створює загасання елемента складається з верхньої частини 16, вузької частини 17 і опорної частини 18. Аналогічно попередньому варіанту здійснення площа перерізу верхньої частини 16 менше площі перерізу опорної частини 18. На відміну від попереднього варіанту верхня частина 16 не плоска, але забезпечена загостреною вершиною 20.

Вузька частина та суміжні, що створюють загасання елементи разом утворюють канал 19. Якщо необхідно, можливе створення вузької частини з матеріалу глушіння звуку, такого як мінеральна вата або т. п., коли використовують создающЀа для звуку з опорною поверхнею опорних частин, встановленою, по суті, вертикально. Виявлено, що особливо простий і стійкий бар'єр для звуку можна виготовляти таким способом. Крім того, можливе забезпечення росту рослин над бар'єром для звуку. Якщо необхідно, верхні частини можуть спиратися одна на іншу.

На фіг.5 показаний приклад для виготовлення частини 4, 5 і 14, 15 створює загасання елемента відповідно. Представлена форма для відливання або опалубка 26, в якій створено порожнину 27, відповідна формі частині створює загасання елемента, що підлягає виготовленню. Нижня сторона містить пластину, відповідну подальшої площині 12.

На фіг.6 показано кілька варіантів верхнього боку верхніх частин 6 і 16 відповідно.

На фіг.7 показаний вид зверху встановлення деякої кількості створюють загасання елементів, таких як показані на фіг.2. Як можна бачити, опукла форма опорних частин 8 полегшує створення кривих. Завдяки поділу кожного створює загасання елемента вага кожної частини створює загасання елемента можна утримувати відносно низьким. В якості прикладу згаданий вага приблизно 6 кг. Можна досягати економії ваги до 40%.

Хоча це не показано на фіг.7, створюють затухак ясно показано на фіг.2. Разом з тим також можливе виготовлення створюють загасання елементів у вигляді моноблоків.

Перші випробування показали, що для "пологого" укосу можна досягати значного ослаблення, означає, що хвилі мають зменшену досяжність або переміщення по висоті відносно тіла дамби. Наслідком є те, що для однакового прогнозованого дії хвиль достатнім є більш низьке тіло дамби. Таким чином, можливо надати існуючих дамбах стійкість до більш високих хвилях за допомогою установки описаних вище, створюють загасання елементів.

На фіг.8 показано кілька суміжних, створюють загасання елементів 3, встановлених на дамбі 1. Ця дамба 1 складається з підстави 31, що складається з будь-якого відомого в техніці матеріалу та фільтруючого шару 32, встановленого на ньому. Такий фільтруючий шар може складатися з гравію, наприклад гравію, що має діаметр 5-6 див. Крім того, можливе застосування фільтруючого шару 32 з декількох фільтруючих шарів, кожного з гравію або каменю різної крупності. Крім того, тут може застосовуватися шар геотекстилю.

В принципі, фільтруючий шар є пористим, і різні потоки води вказані з допомогою різних стрілок. На греблі, і створюють загасання елементи 3, показані тут, служать для захисту фільтруючого шару. Креслення ясно показує, що обсяг води, який переміщується між верхніми частинами, частково повертається з каналів між вузькими частинами і частково йде на шар гравію і видаляється через останній. Важливо, з одного боку, виникнення потоку між вузькими частинами і шаром гравію, але, з іншого боку, важливо, щоб цей потік не ставав надмірно потужним, що обумовлює втрату міцності і поява нестійкості шару гравію, підтримує створюють загасання елементи. З допомогою узгодження розмірів отворів до поверхні, утворених верхніми частинами, розмірів вузьких частин і отворів між суміжними опорними частинами дані потоки можна точно регулювати під максимальне прогнозована дія хвиль.

Слід розуміти, що верхня частина, опорна частина і вузька частина можуть мати будь-яку іншу форму. Важливо, щоб середовище могло проходити з верхньої частини в вузьку частину, для даної мети верхня частина має площу перерізу менше опорної частини. Вузька частина, в свою чергу, для освіти вищеописаного каналу має площу перетину, яка значно менше верхній частині.

Крім т�письмі всі проілюстровано на прикладі тіла дамби, на якій присутня вода. Разом з тим також можлива установка таких створюють загасання елементів на іншій стороні тіла дамби, в результаті чого можна запобігати пошкодження дамби тунельної ерозією або вирами.

Після прочитання наведеного вище опису фахівець в даній області техніки повинен придумувати варіанти, які є очевидними і визначеними об'ємом додається формули винаходу.

1. Ряд, по суті, ідентичні, створюють загасання елементів (2, 22), орієнтованих, по суті, однаково, в якому кожен створює загасання елемент містить верхню частину (6, 16), вузьку частину (7, 17) і опорну частину (8, 18), суміжні один з одним, при цьому зазначені частини утворюють бетонний блок, причому площа перерізу верхньої частини (6), щонайменше, на 10% менше, ніж опорної частини (8, 18), при цьому опорна частина (8, 18) являє собою багатогранник, і вузька частина має, по суті, перетин менше верхній частині (6, 16), і при цьому створюють загасання елементи (2, 22) містять дві частини (4, 14; 5, 15) створює загасання елемента, встановлені впритул один до одного, які разом утворюють створює загасання елемент, і розділені, по суті, по плоскій поверхні (12).

2. Ряд по �вного шляху (9) потоку.

3. Ряд по п. 1, в якому верхні частини (6, 16) встановлені впритул один до одного.

4. Ряд по п. 2, в якому верхні частини (6, 16) встановлені впритул один до одного.

5. Ряд по п. 1, в якому верхні частини (6, 16) утворюють зазор (10), а суміжні вузькі частини (7, 17) утворюють канал.

6. Ряд по п. 5, в якому зазор (10) проходить до вузької частини.

7. Ряд по п. 2, в якому верхні частини (6, 16) утворюють зазор (10), а суміжні вузькі частини (7, 17) утворюють канал.

8. Ряд по п. 7, в якому зазор (10) проходить до вузької частини.

9. Ряд по п. 3, в якому верхні частини (6, 16) утворюють зазор (10), а суміжні вузькі частини (7, 17) утворюють канал.

10. Ряд по п. 9, в якому зазор (10) проходить до вузької частини.

11. Ряд по п. 4, в якому верхні частини (6, 16) утворюють зазор (10), а суміжні вузькі частини (7, 17) утворюють канал.

12. Ряд по п. 11, в якому зазор (10) проходить до вузької частини.

13. Стіна глушіння звуку, що містить ряд по одному з пп.1-12, в якому опорні поверхні виконані, по суті, вертикальними.

14. Стіна глушіння звуку по п. 13, в якій пружний матеріал глушіння звуку розміщений між опорними частинами створюють загасання елементів.

15. Гідротехнічна споруда (1), містить ряд створюють загасання елементів по одному з пп.1-12, в якому опор�за п. 15, містить тіло (31) дамби, забезпечене фільтруючим шаром (32), причому на вказаний фільтруючий шар встановлені створюють загасання елементи.

17. Створює загасання елемент (3, 13) для використання у рядку по кожному з пп.1-12, що містить верхню частину (6, 16), вузьку частину (7, 17) і опорну частину (8, 18), суміжні один з одним, причому зазначені частини утворюють бетонний блок, при цьому площа перерізу верхньої частини (6), щонайменше, на 10% менше, ніж опорної частини (8, 18), при цьому опорна частина (8, 18) являє собою багатогранник, а вузька частина має, по суті, перетин менше верхній частині (6, 16), і при цьому створюють загасання елементи (2, 22) містять дві частини (4, 14; 5, 15) створює загасання елемента, встановлені впритул один до одного, які разом утворюють створює загасання елемент і розділені, по суті, по плоскій поверхні.

18. Створює загасання елемент по п. 17, в якому опорна частина виконана звужується.

19. Створює загасання елемент по одному з пп.17-18, в якому вузька частина виконана асиметричною.

20. Створює загасання елемент по одному з пп.17-18, в якому верхня частина (6, 16) являє собою багатогранник.

21. Створює загасання елемент по одному з пп.17-18, в якому веэлемент по одному з пп.17-18, в якому верхня сторона верхній частині (6) виконана, по суті, плоскою.

23. Створює загасання елемент по одному з пп.17-18, в якому верхня частина забезпечена простором (11), сполученим з вузькою частиною.

24. Створює загасання елемент по одному з пп.17-18, що містить елемент глушіння звуку.

25. Створює загасання елемент по п. 24, в якому покриття глушіння звуку виконано навколо вузької частини.

26. Створює загасання елемент по одному з пп.17-18, що представляє собою послаблює дію води елемент.

27. Створює загасання елемент по одному з пп.17-18, в якому багатогранник має опуклі сторони.

28. Створює загасання елемент по одному з пп.17-18, в якому вузька частина має симетричну форму, не є формою обертання. 

Схожі патенти:

Універсальний гнучкий захисний бетонний мат

Винахід відноситься до гідротехнічному будівництва, а саме до гідротехнічним спорудам, і може бути використане для кріплення підводних схилів, берегів річок і водойм, бортів каналів, ремонту вимоїн, а також в якості обважнювача трубопроводів і захисту їх при прокладанні через водні акваторії. Бетонний мат містить з'єднані між собою замоноличенним канатом бетонні блоки, нижня частина яких виконана у вигляді усіченої піраміди з загальним великим прямокутним підставою і з меншою вершиною. Верхня частина бетонних блоків виконана у вигляді кульового шару з загальним великим підставою і з меншою вершиною, усіченого, принаймні, однією похилою площиною, що проходить через ребро піраміди. Використання винаходу дозволить збільшити термін експлуатації захисного мата. 6 з.п. ф-ли, 7 іл.

Спосіб створення елементів конструкцій для будівництва морського міста

Винахід відноситься до будівництва морських платформ, споруд, міст, зокрема до способу виготовлення елементів конструкцій для будівництва морського міста. Спосіб полягає в наповненні оболонки випариваемой морською сіллю, з доданням оболонці форми будівельного блоку. При використанні повітронепроникної оболонки всередині неї створюють розрідження. Забезпечується можливість створення елементів конструкцій для будівництва з використанням недорогих і доступних матеріалів. 1 з.п. ф-ли, 2 іл.

Гнучке захисне бетонне покриття і мат для його створення

Група винаходів відноситься до гідротехнічному будівництва. Гнучке захисне бетонне покриття утворено з гнучких захисних бетонних матів. Мат містить бетонні блоки. Між собою блоки з'єднані з зазором арматурними канатами. Щонайменше, один з блоків замоноличен додатковий канат діаметром від 6 мм до 8 мм Причому додатковий канат замоноличен з утворенням вільного кінця. Довжина вільного кінця достатня для зав'язування на ньому сайту. Мати пов'язані між собою із зазором додатковим канатом. Причому щонайменше два додаткових каната мають більшу еластичність, ніж арматурні канати. Додаткові канати мають однакову еластичність між собою. Підвищується міцність скріплення гнучких захисних матів між собою. 2 н. і 5 з.п. ф-ли, 6 іл.

Армуючий блок для прибережного або берегового споруди і спосіб його укладання

Винахід відноситься до галузі гідротехнічного будівництва і стосується армуючих блоків (АБ) для прибережного або берегового споруди і способів укладання зазначених блоків з гідравлічною стійкістю поверхні укосу та економічною вартістю будівництва

Облицювання для водозахисних споруд та елемент для її формування

Винахід відноситься до галузі гідротехнічних споруд і стосується облицювань водоудерживающих споруд

Складана конструкція многоячеистая

Винахід відноситься до будівництва, у тому числі гідротехнічному, зокрема до швидкого зведення загороджувальних споруд

Берегозащитное споруда

Винахід відноситься до гідротехнічному будівництва і призначене для захисту берегів водойм від хвильових впливів

Берегозащитний волногасящий блок

Винахід відноситься до гідротехнічному будівництва і може бути використане в берегозахисних спорудах

Опорна конструкція і спосіб споруди збірної опорної конструкції

Винахід відноситься до промислового і цивільного будівництва і може бути використано при будівництві доріг, аеродромів, фундаментів під різні споруди, а також під час будівництва будь-яких споруд на слабких грунтах

Спосіб охорони берегових ландшафтів річок від підтоплень

Винахід відноситься до комплексам заходів, спрямованих на підвищення екологічної ситуації водних і прибережних зон. Здійснюють комплекс досліджень - маршрутне обстеження ділянки русла, інженерно-геодезичні, геологічні, морфологічні, гідрологічні і грунтово-екологічні вишукування. Встановлюють історичну природну берегову лінію річки шляхом поділу русла на поперечні створи. Визначають глибину донних відкладень за допомогою проб. Проби беруть у кожному створі через рівні відстані. За отриманими результатами будують план карту. Зіставляючи гідрологічні та геодезичні вишукування, будують поперечні профілі, на яких відображають ухил берегового ландшафту і рівень підтоплення. Визначають глибину розчищення русла за формулою: де hp - глибина розчищення русла по фарватеру; bе - ширина відновленого природного русла; Δh - рівень підтоплення; i - ухил берегового ландшафту до урізу води. Відзначають глибину на поперечних профілях. Формують дно річки з урахуванням природної берегової лінії. В якості механізму для видалення і транспортування донних відкладень використовують земснаряд. Забезпечується підвищення ефективності захисту берегових зон. 3 іл.

Протипаводкове споруда

Винахід відноситься до гідротехнічному будівництва. Споруда у формі призми з полігональними напірним і низовим укосом збирають з розпірних трубок вздовж усього берега річки. Закріплення розпірних трубок здійснюють хомутами навколо поперечної арматури з утворенням вузлів. Під каркасом споруди на підготовлений грунт підстави покладений водонепроникний матеріал. З напірної сторони на полігональний укіс укладена і закріплена водонепроникна тканина з утворенням подовженого понура. Довжина водонепроникного ділянки L буде L≥СН, де L - довжина розгорнутого підземного контуру, при якій відсутні фільтраційні деформації; З - коефіцієнт Бляя - величина зворотна градієнту; Н - діючий напір. Каркас споруди закріплений до грунту підстави анкерами. Діаметри розпірних трубок 30-100 мм Конструкція володіє підвищеною стійкістю споруди на зсув, знижує фільтрацію, збільшує довжину шляху фільтрації та запобігає можливі фільтраційні деформації. Підвищується довговічність і забезпечується можливість використання протипаводкового споруди багато разів. 2 з.п. ф-ли, 3 іл.

Спосіб захисту берегів річок на передгірських ділянках

Винахід відноситься до берегоукріплювальною споруд. Спосіб захисту берегів річок на передгірських ділянках полягає в тому, що спочатку горизонтально укладають залізобетонні балки 4, до кінців яких з боку річки кріплять тетраедри 5, кістяк яких являє собою тільки ребра конструкції. Після чого укладають габіони 1, причому камінь, покладений в габионние ящики, виступає з осередків сітки на 3-4 див. Забезпечується захист габіонної конструкції від абразиву при підвищених швидкостях потоку та збільшеної концентрації абразиву. Підвищується надійність берегоукріплювальних робіт. 2 іл.

Захисна система для берегової лінії

Винахід відноситься до захисній системі, зокрема до захисної системи, призначеної для збереження та відновлення берегової лінії. Захисна система (1) містить габіонів, що має протилежні бічні стіни (13, 15), з'єднані між собою через певні інтервали по довжині габіону кількома розділовими стінками (7, 9), причому проміжки між сусідніми парами розділювальних стінок (7, 9) обмежують разом з бічними стінками щонайменше один окремий відсік (7) габіону. Щонайменше один окремий відсік габіону обмежений відповідними протилежними бічними стінками або протилежними ділянками бічних стінок у відповідних протилежних бічних стінках. Розділові стінки шарнірно з'єднані з бічними стінками, а окремий відсік габіону проходить звідти в зовнішньому напрямку принаймні частковим сходженням панелей відкритого каркаса (21), що утворюють в цілому або частково виступаючий вперед відсік (5) габіону. Спосіб збереження або відновлення берегової лінії містить наступні операції, які включають створення вищезазначеної захисної системи; щонайменше часткове заповнення щонайменше одного відсіку заповнюють матеріалом, переважно піском, камінням та/або рослинністю; щонайменше часткове заповнення виступає вперед відсіку устричним раковинами і здійснення щонайменше часткової облицювання берегової лінії захисною системою. Захисну систему застосовують для зміни спрямованості хвильової енергії, особливо морський хвильової енергії, для збереження берегової лінії, а також для відновлення берегової лінії. 5 н. і 31 з.п. ф-ли, 11 іл.

Модульна конструкція берегозащитная

Пропоноване винахід відноситься до гідротехнічному будівництва і може бути використано в якості берегозащитного споруди для запобігання розмивів морських берегів. Модульна берегозащитная конструкція складається з наскрізних хвилеломів, розташованих у водоймі в шаховому порядку. Кожен хвилелом має чотири стійки у формі прямокутних трикутників, вершини кутів яких жорстко з'єднані між собою трьома перемичками з утворенням каркаса. Грань каркаса, утворена гипотенузами трикутників, встановлена на морському дні. Грань каркаса, що утворює відбивну поверхню, складає кут 20 - 35° по відношенню до дна. На відбиваючої поверхні, з інтервалом паралельно перемичках, жорстко закріплені нижні кромки напрямних. Кожна напрямна має увігнуту поверхню, в перерізі представляє півколо. При цьому внутрішня порожнина направляючих спрямована в бік набігаючої хвилі, а утворена напрямними ребриста поверхня має прорізи між сусідніми ребрами. Забезпечується високоефективне гасіння енергії хвиль і зниження хвильового навантаження на захищають береги. 1 з.п. ф-ли, 5 іл.

Цунамі-гаситель

Винахід відноситься до гідротехнічним спорудам, зокрема до пристроїв захисту від впливу на узбережжя руйнівних хвиль, і може бути використане для ослаблення хвиль цунамі з ефективністю, що знаходиться в прямій залежності від їх інтенсивності. Цунамі-гаситель складається з розташованого на морському дні блоку каналів 1 у вигляді, наприклад, пакетів труб великого діаметру. З боку моря до торця блоку каналів 1 примикають стискаючі дефлектори 2, верхній з яких посилений ребрами жорсткості 3, а нижній спирається на донне підстава, попередньо спрофилированное і зміцнене проти розмиву, і оснащений анкерними кріпленнями. До іншого торця блоку, з боку берега, примикає реверсирующий дефлектор 4, що має жолобчасті форму і посилений опорними конструкціями 5 з анкерними кріпленнями. Гасіння хвиль цунамі здійснюється впливом на них потужним зустрічним гідравлічним потоком, сформованим на їх шляху заявленим пристроєм, що і зводить до мінімуму їх руйнівну енергію. Використання таких цунамі-гасників дозволить, до того ж, зберегти природні умови для екосистем прибережної зони і її природний ландшафт. 2 іл.

Спосіб захисту від хвильового впливу одиночного гідротехнічної споруди та пристрій для його здійснення

Спосіб захисту від хвильового впливу одиночного гідротехнічної споруди полягає в тому, що набігають на гідротехнічна споруда хвилі розводять по обидві сторони навколо споруди шляхом створення розходяться в обидві сторони поперек напрямку хвиль горизонтальних приповерхневих течій, що формуються плоскосимметричним спливаючим газорідинним потоком, який створюють у водному середовищі під набігають хвилями. Площина симетрії розташована в діаметральній площині споруди і перпендикулярна руху хвиль. Витрата газу, переважно повітря, підбирають так, щоб горизонтальна швидкість приповерхневих течій газорідинного потоку була не менше 0,2 швидкості хвиль, що набігають. Зону, де формують газорідинний потік, розташовують у зазначеній площині симетрії на відстані перед гідротехнічною спорудою не ближче (0,3-0,5) ширини і не далі (1,5-2,0) довжини гідротехнічної споруди. Довжиною вважається габарит споруди по діаметральній площині в напрямку хвилі, а шириною вважається габарит по фронту хвилі. Газорідинний потік створюють на глибині не менше 0,6 амплітуди набігаючої хвилі шляхом подачі під тиском у водне середовище повітря з образоваЅнического споруди набігаючих хвиль на основі використання газоподібного речовини, переважно повітря. Зазначене засіб виконано у вигляді аератора водного середовища бульбашкових повітряними включеннями, що складається з розташованої по діаметральній площині споруди вздовж напрямку руху хвиль, що набігають перфорованої трубки 1 і повідомленого з нею магістраллю 2 джерела підвищеного тиску повітря 3. Довжина трубки становить 1 (1-1,5) довжини гідротехнічної споруди, а отстояние ближнього від згаданого споруди торця трубки становить (0,3-0,5) ширини споруди. Трубка розташована занурена під воду на глибину, що дорівнює не менше 0,6 амплітуди набігаючої хвилі, рахуючи від поверхні спокійної води. Забезпечується ефективний захист одиночного гідротехнічної споруди від силового впливу набігають на нього хвиль. 2 н. і 4 з.п. ф-ли, 4 іл.

Спосіб і пристрій для запобігання розмиву берегової кромки

Винахід відноситься до гідротехнічним спорудам, зокрема до будівництва берегозахисних споруд. Спосіб полягає у використанні пристрої для запобігання розмиву берегової кромки. Пристрій складається з елементів, встановлених з утворенням розкосів і розташованих довгою стороною поперек руху потоку. Елементи являють собою сетние полотна, виконані з гнучкого матеріалу, має позитивну плавучість. Сетние полотна забезпечені плавом у верхній частині і вантажем в нижній частині і заглиблені в берегову кромку з прикріпленням до дна шпильками, довжина яких обрана таким чином, щоб виключити відрив нижньої кромки сіткового полотна від дна при різкому збільшенні швидкості потоку, зміні його напрямку або різкому збільшенні рівня поверхні. Сетние полотна встановлені рядами. Бічні сетние полотна, що входять в ряд, розходяться від центрального в протилежну сторону. Ряди сіткових полотен виконані різними по висоті для знаходження верхньої кромки на поверхні води і відстеження профілю дна нижньої кромки. Відстань між рядами вибрано таким чином, що відстань між сусідніми полотнами повинно бути не менше двох висот сіткового поедотвращается розмив берегової кромки і забезпечується можливість утворення нової берегової лінії. 2 н.п. ф-ли, 2 іл.

Спосіб охорони земель прибережних ландшафтів річок

Винахід відноситься до галузі гідротехнічного будівництва і призначене для захисту берегів і відновлення прибережних ландшафтів річок

Пристрій для захисту узбережжя від хвиль

Винахід відноситься до гідротехнічному будівництва і може використовуватися для захисту прибережних територій населених морів і океанів від ударного руйнівного впливу хвиль цунамі

Звукоізолюючі огорожу кочетова

Винахід відноситься до засобів зниження шуму машин та обладнання. Звукоізолюючі огорожу містить кожух, встановлений на віброізолюючиєї опорі, виконаної у вигляді коробообразного каркаса. Між стінками каркаса розміщений звукопоглинальний матеріал, що містить гладку і перфоровану поверхні. Між поверхнями розміщена звукопоглинаюча конструкція, що складається з трьох шарів. Перший шар, більш жорсткий, виконаний суцільним профільованим і закріплений на гладкій поверхні. Другий шар, більш м'який, ніж перший, виконаний переривчастим і розташований в фокусі звуковідбивальних поверхонь першого шару. Третій шар виконаний з будівельної герметизуючої піни і розташований між першим шаром і перфорованою поверхнею. Переривчастий шар виконаний у вигляді куль або еліпсоїдів обертання і кріпиться за допомогою стрижнів, жорстко пов'язаних з гладкою поверхнею допомогою кріпильних елементів у вигляді пластин. Один кінець пластини жорстко закріплений на гладкій поверхні, а другий виконаний у вигляді хомута, що охоплює стрижень і стягуючого його гвинтом. Суцільний профільований шар виконаний з матеріалу, у якого коефіцієнт відбиття звуку більше, ніж коефіцієнт зваждий з профілів утворює цілісний куполоподібний профіль. Досягається підвищення ефективності поглинання шуму. 5 іл.
Up!