Захист від вицвітання барвників з натуральних джерел, що використовуються в продуктах напиткових

 

Справжня заявка має пріоритет заявки США Сер.№ 61/509,864 від 20 липня 2011, зміст якої включене в даний опис шляхом посилання.

Область техніки

Даний винахід відноситься до напоїв та іншим напитковим продуктів, які містять барвники з натуральних джерел, таких як готові напої, концентрати, сиропи тощо. Зокрема, даний винахід відноситься до напитковим продуктів з композиціями для запобігання знебарвлення або інгібування знебарвлення барвників з натуральних джерел або їх синтетичних еквівалентів.

Рівень техніки

Вже давно відомо отримання напоїв з різними композиціями. Для досягнення заданих поживних характеристик, смаку і аромату, лежкоспособности та інших цілей бажані поліпшені і нові композиції. Наприклад, було б бажано запобігти знебарвлення барвників з натуральних джерел, в напоях, що часто трапляється з часом, по суті коли напій піддається дії світла, такого як УФ-випромінювання, природне освітлення та їх комбінації. Наприклад, після отримання напитковие продукти, як правило, не зберігають в темряві в процесі дистрибуції. Додаткові�тижнів під час зберігання перед продажем.

Вважається, що редукування несе основну відповідальність за нестабільність барвника або за знебарвлення барвника. Редукування може бути индуцировано хімічно, світлом або біологічно за рахунок мікробів або ферментів в даній композиції напою, хоча, як правило, основним ініціатором є світло. У певних напоях можуть бути присутніми ініціатори вторинного хімічного редукування, такі як аскорбінова кислота і гидроксиметилфурфурал (HMF, що утворився HFCS). Крім цього ці ініціатори працюють зі світлом по знебарвлення барвників, отже, присутність антиоксидантів, таких як аскорбінова кислота, в продукті типу напою може сприяти знебарвлення барвників з натуральних джерел.

Інтенсивність барвника у водному розчині розглядається, як фактор знебарвлення барвника. Зокрема, продукт, що містить низьку концентрацію барвника, має тенденцію до явного знебарвлення більшою мірою, ніж той самий продукт, що містить більш високі концентрації барвника. В результаті інгібування знебарвлення барвника в продуктах, що містять світлі або пастельні барвники, є особливо складним завданням.

�олезними для здоров'я властивостями. Завдання щонайменше деяких варіантів винаходу полягає у створенні напоїв і напиткових продуктів з поліпшеною композицією для інгібування знебарвлення барвників з натуральних джерел. Ці та інші об'єкти, ознаки і переваги цього винаходу або конкретні варіанти винаходу будуть зрозумілі фахівцям в даній області, з наступного опису та зразкових варіантів винаходу.

Сутність винаходу

В одному аспекті даний винахід відноситься до напитковому продукту, що містить воду, барвник з натуральних джерел, або його синтетичні еквіваленти та інгібітор знебарвлення барвника, що містить флаванолгликозид, такий як з'єднання, вибирається з ферментативно модифікованого изокверцитрина (EMIQ), рутина і міріцітріна, для інгібування знебарвлення барвника напиткового продукту. В деяких варіантах винаходу напитковий продукт також включає фумаровую кислоту. Барвник може представляти собою бета-каротин, чорну моркву і яблучний екстракт, а також їх комбінації. Необов'язково, напитковий продукт може додатково містити щонайменше один нутрієнт.

В деяких варіантах винаходу обесцвечив� чином, що напитковий продукт має коефіцієнт поглинання при оптимальній довжині хвилі для барвника з натуральних джерел, не більше ніж на 25% нижче значення світла, виміряного у такого ж напиткового продукту, що зберігався протягом такого ж періоду часу в темряві, при використанні спектрофотометра після впливу на напитковий продукт протягом тридцяти шести годин УФ-випромінюванням.

В іншому аспекті даний винахід відноситься до напитковому продукту, що містить воду, барвник з чорної моркви, фумаровую кислоту і ферментативно модифікований ізокверцитрин (EMIQ), для інгібування знебарвлення напиткового продукту. В деяких варіантах винаходу фумарова кислота присутня в напитковом продукті в концентрації від близько 100 м. д. до близько 1000 м. д. (мільйонних часток). Необов'язково додатково напитковий продукт містить щонайменше один нутрієнт, обираний з мальтодекстрину, аскорбінової кислоти, вітаміну Е, магнію і цинку.

В іншому аспекті даний винахід відноситься до способу інгібування знебарвлення барвників з натуральних джерел, які зазнали впливу світла, за рахунок забезпечення композиції напою, що містить барвник з моє з групи, складається з ферментативно модифікованого изокверцитрина, рутина і міріцітріна, в композицію напою. Барвник може представляти собою бета-каротин, чорну морква, натуральний яблучний екстракт і їх комбінації. Спосіб додатково може включати додавання фумарової кислоти в композицію напою. Необов'язково додатково композиція напою містить щонайменше один нутрієнт.

В деяких варіантах винаходу напитковий продукт може представляти концентрат, наприклад, сироп. В деяких інших варіантах винаходу концентрат може представляти суху порошкоподібну суміш. В деяких варіантах винаходу використовують безліч барвників з натуральних джерел.

Фахівця в даній області, слід розуміти ті переваги, які наведені у цьому описі для конкретних примірних варіантів винаходу - напою та інших напиткових продуктів, описаних тут, які щонайменше в конкретних варіантах винаходи мають поліпшені або альтернативні композиції, відповідні для забезпечення заданих смакових профілів, поживних характеристик тощо. Ці та інші аспекти, ознаки і переваги цього винаходу або�римерних варіантів його виконання.

Короткий опис креслень

Фіг.1 - порівняння знебарвлення барвника після впливу УФ-випромінювання протягом різних періодів часу, зразки напою, пофарбовані 71,8 м. д. бета-каротину і містять ферментативно модифікований ізокверцитрин.

Фіг.2 - порівняння знебарвлення барвника після впливу УФ-випромінювання протягом різних періодів часу, зразки напою пофарбовані 8,6 м. д. бета-каротину і містять ферментативно модифікований ізокверцитрин.

Фіг.3 - порівняння знебарвлення барвника після впливу УФ-випромінювання, зразки напою пофарбовані 90 µл/л натурального екстракту яблук.

Фіг.4 - порівняння знебарвлення барвника після впливу УФ-випромінювання протягом різних періодів часу, зразки напою пофарбовані 0,403 г/л чорної моркви і містять ферментативно модифікований ізокверцитрин і фумаровую кислоту.

Фіг.5 - порівняння знебарвлення барвника після впливу УФ-випромінювання, зразки напою пофарбовані 0,403 г/л чорної моркви.

Фіг.6 - порівняння знебарвлення барвника після впливу УФ-випромінювання, зразки напою пофарбовані 0,2 г/л фіолетового солодкої картоплі.

Фіг.7 - порівняння знебарвлення барвника після впливу УФ-изл�ри цього винаходу несподівано виявили, що знебарвлення барвника напиткових продуктів, пофарбованих певними барвниками з натуральних джерел (або їх синтетичні аналоги), при впливі УФ-випромінювання інгібується присутністю флаванолгликозида, такого як ферментативно модифікований ізокверцитрин (EMIQ). Додаткові приклади відповідних флаванолгликозидов включають без обмеження рутин і мірицитрин. В деяких варіантах винаходу концентрація EMIQ становить щонайменше близько 30 м. д. або щонайменше близько 100 м. д., таке як від близько 30 м. д. до близько 1000 м. д., або близько 80 м. д. до близько 500 м. д., або близько 150 м. д.. EMIQ також відомий як альфа-гликозилизокверцитрин і комерційно доступний, як продукт SANMELIN®(San-Ei Gen F. F. I., Inc.). EMIQ має таку загальну структуру, де число глюкозних одиниць варіює від 1 до 11:

Ферментативно модифікований ізокверцитрин

Це відкриття активності проти знебарвлення EMIQ суперечить опису патенту США 8158183 (Заявник), в якому тестували ферментативно модифікований ізокверцитрин на ефективність інгібування знебарвлення барвників з одного або більше натурального джерела, в напиткових продуктах, подвергшиѴкий барвник з фіолетового солодкої картоплі, одного з безлічі сполук, що містять 200 µл ферментативно модифікованого изокверцитрина з подальшою витримкою кожного з напоїв після введення при температурі 110°F (43,3°C). EMIQ не показав себе як перспективний для інгібування знебарвлення барвника з фіолетового солодкої картоплі, який представляє антоцианинное з'єднання в тестованому напої. У патенті США 8142829 (Заявник) описано, що флавонолгликозиди, включаючи EMIQ, рутин і мірицитрин, інгібують деградацію підсолоджувача монатина при нагріванні і стресі, викликаному УФ-випромінюванням.

В деяких варіантах винаходу барвники з натуральних джерел містять каротиноїд, такий як бета-каротин, з'єднання, отримане при ферментативному або не ферментативному покоричневении, таке як натуральний яблучний екстракт, або антоціанин, наприклад, з чорної моркви. Кожен барвник з натуральних джерел, може бути присутнім в напитковом продукті в концентрації від 0,01 до 500 м. д. (мільйонних часток), або від близько 5 м. д. до близько 400 м. д., або близько 10 м. д. до близько 300 м. д., або близько 15 м. д. до близько 200 м. д. Згідно з деякими варіантами винаходу один або більше барвник містить синтетичний еквівалент красителѹ був отриманий синтетично. В деяких варіантах винаходу фумарова кислота, присутня в напитковом продукті, синергетично з EMIQ інгібує знебарвлення барвника.

В деяких варіантах винаходу інгібування знебарвлення світлом визначають кількісно. У таких варіантах винаходу після впливу УФ-випромінювання напитковий продукт за винаходу демонструє прийнятне поліпшення зовнішнього вигляду порівняно з таким же напитковим продуктом без флаванолгликозида. Прийнятний зовнішній вигляд кількісно визначають, порівнюючи напитковий продукт, що піддався впливу УФ-випромінювання з контрольним напитковим продуктом, який містить ті ж самі інгредієнти, але не піддався впливу УФ-випромінювання.

Інгібування знебарвлення світлом також визначають кількісно. В деяких варіантах винаходу після впливу УФ-випромінювання, має інтенсивність 0,35 Вт/м2, виміряну при 340 нм і довжину хвилі, що імітує не фільтрований сонячне світло, при температурі повітря 86 градусів Фаренгейта (30°C) протягом тридцяти шести годин після отримання, напитковий продукт має коефіцієнт поглинання при оптимальній довжині хвилі для барвника з натуральних джерел, не бого ж періоду часу в темряві. Аналогічно, в деяких варіантах винаходу після впливу на напитковий продукт УФ-випромінювання, має інтенсивність 0,35 Вт/м2, виміряну при 340 нм і довжину хвилі, що імітує не фільтрований сонячне світло, при температурі повітря 86 градусів Фаренгейта (30°C) протягом дванадцяти годин після отримання, напитковий продукт має коефіцієнт поглинання при оптимальній довжині хвилі для барвника з натуральних джерел не більше ніж на 10% менше ніж виміряне значення світла такого ж напиткового продукту, що зберігався протягом такого ж періоду часу в темряві.

Інгібування знебарвлення барвника при такому сильному УФ-випромінювання припускає, що напитковие продукти за варіантами винаходу також демонструють ингибированное знебарвлення барвника при менш інтенсивних кімнатних умовах освітленості протягом тривалого періоду часу, такому як натуральне та штучне освітлення в процесі транспортування і зберігання напиткових продуктів перед споживанням.

Слід розуміти, що напої та інші напитковие продукти по винаходу можуть мати безліч різних конкретних композицій або входять в композицію складових. Композиція нов, як сегмент ринку, для якого призначений продукт, задані поживні характеристики, профіль смаку і аромату тощо. Наприклад, як правило, необов'язково додавати додаткові інгредієнти в композицію конкретного варіанта виконання-напою щодо винаходу, включаючи будь-яку композицію напою щодо винаходу, наведену нижче. Можуть бути додані додаткові (тобто, більше і/або іншого) підсолоджувачі, ароматизатори, електроліти, вітаміни, фруктові соки або інші фруктові продукти, тастанти, маскуючі агенти тощо, підсилювачі смаку та аромату та/або карбонізатори, як правило, можуть бути додані в будь-яку таку композицію для варіювання смаку, відчуття в роті при споживанні, поживних характеристик і тому подібного.

Як правило, напитковий продукт за винаходу традиційно включає щонайменше воду, один або більше барвник з натуральних джерел (або їх синтетичні аналоги), інгібітор знебарвлення барвника, що містить флаванолгликозид, такий як з'єднання, вибирається з EMIQ, рутина і міріцітріна, підкислювач і ароматизатор, і також, як правило, підсолоджувач. У деяких аспектах переважно напитковие продукти�тизаторов, які можуть підходити щонайменше для конкретних композицій щодо винаходу, включають трав'яні ароматизатори, фруктові ароматизатори, ароматизатори спецій та інше. Для виділення бульбашок газу може бути проведена карбонізація у формі діоксиду вуглецю. Якщо потрібно, можуть бути додані консерванти, залежно від інших інгредієнтів, технології отримання, заданої лежкоспособности і тому подібного. Додатково в якості альтернативи, відповідні інгредієнти, що дають переваги щодо винаходу, відомі фахівцям в даній області.

Напитковие продукти по винаходу включають напої, тобто композиції готових до споживання рідких напоїв, концентрати напоїв тощо. Напої включають, наприклад, збагачену воду, рідкі, у вигляді суспензії або тверді концентрати, напої зі смаком і ароматом фруктів і соковмісні напої.

Щонайменше в конкретних зразкових варіантах винаходу концентрати напоїв передбачається отримувати з початковим об'ємом води, в яку додають інгредієнти. Готові композиції відновлених напоїв можуть бути отримані з концентрату напоїв додаванням в концентрат додаткових объратов комбінуванням близько 1 частини концентрату з в межах близько від 3 до 7 частин води. У конкретних зразкових варіантах винаходу готову композицію відновленого напою отримують комбінуванням близько 1 частини концентрату з 5 частинами води. У конкретних зразкових варіантах винаходу додаткова вода, використовувана для отримання готових композицій відновлених напоїв, являє газовану воду. В інших конкретних варіантах винаходу готовий відновлений напій одержують безпосередньо, без отримання концентрату і подальшого його розведення.

Слід розуміти, що використовується в описі цієї патентної заявки і прикладеної формули винаходу термін «близько» використовують для опису звичайних неточностей і коливань вимірювань тощо.

Вода, що є основною інгредієнтів напоїв щодо винаходу, як правило, являє середу або первинну рідку частину, в якій розчинені, эмульгировани, суспендовано дисперговані або інші інгредієнти. При отриманні конкретних варіантів виконання напоїв по винаходу може бути використана очищена вода і вода стандартної якості для напоїв, якщо вона не надає погіршуючого впливу на смак, запах або зовнішній вигляд напою. Як правило, вода прозора, беѲ, з низькою лужністю і прийнятним мікробіологічними якістю на основі промислових і державних стандартів, що діють на момент отримання напою. У конкретних варіантах винаходу воду додають в межах від 80% до близько 99,9% по масі напою. Щонайменше в конкретних зразкових варіантах винаходу вода, використовувана в напоях і концентратах, зазначена в цьому описі як «оброблена вода», відноситься до води, що пройшла обробку для зниження вмісту загальних розчинених сухих речовин перед необов'язковим додаванням, наприклад, кальцію, як описано, наприклад, у патенті США № 7052725. Способи обробки води відомі фахівця в даній області, і включають, серед іншого деионизацию, дистиляцію, фільтрацію і зворотний осмос («о-о»). Використовуваний в описі цієї патентної заявки термін «оброблена вода», «очищена вода», «демінералізованою вода», «дистильована вода» і «про-вода» є синонімами, що відносяться до води, з якої по суті видалено мінеральне вміст, як правило, містить не більше ніж близько 500 м. д. загальних розчинених сухих речовин, наприклад 250 м. д. загальних розчинених сухих речовин.

У конкретних варіантах з барвники з натуральних фруктів, овочів або мікробних джерел, уникаючи, таким чином, використання синтетичних сполук для забезпечення заданого кольору композиції. У конкретних варіантах винаходу в якості джерела доданого барвника в композиції напоїв можуть бути використані тільки синтетичні еквіваленти одного або більше барвника з натуральних джерел. В якості альтернативи, один або більше барвник з натуральних джерел, або його синтетичні аналоги можуть бути застосовані в комбінації із синтетичними барвниками. У конкретних варіантах виконання напоїв по винаходу один або більше барвник з натуральних джерел, містить один або більше барвник, кожен з яких отримано з натуральних джерел. Використовуваний в описі цієї патентної заявки термін «барвник з натуральних джерел» включає будь-продукти, екстраговані з одного або більше пігментованого біологічного матеріалу. У конкретних зразкових варіантах винаходу біологічні матеріали включають рослинні матеріали. Фарбування, забезпечене барвниками з натуральних джерел, відбувається за рахунок присутності флавоноїдних сполук, таких як сполуки �ють барвник з чорної моркви. В якості альтернативи, фарбування може бути забезпечено різними іншими натуральними сполуками, наприклад, каротиноїдами, такими як бета-каротин, або натуральний екстракт яблука. Використовуваний в описі цієї патентної заявки термін «синтетичні еквіваленти» включає в обсяг поняття будь-які і всі синтетично отримані сполуки, що мають таку ж структуру, як барвник з натурального джерела.

Як зазначено вище, антоцианіни представляють клас сполук, які можуть забезпечити фарбування барвниками з натуральних джерел. Наприклад, антоцианіни чорної смородини (Ribes nigrum), що забезпечують фарбування, включають 3-діглюкозід і 3 - рутинозид ціанідину і делфинидина. Аналогічно, в чорниці (Vaccinium augustifolium або Vaccinium corymbosum), як правило, містяться такі антоцианіни, що забезпечують фарбування: 3-глюкозиди, 3-галактозиди і 3-арабинозиди ціанідину, делфинидина, пеонидина, петунидина і малвидина. Базова хімічна структура для опису антоцианінів наведена нижче. У Таблиці 1 наведені різні сполуки антоцианінів, які можуть бути отримані заміщенням різних обраних хімічних груп R-R3.

Хімічна структур1
З'єднання антоцианінівЗ'єднанняRR1R2R3Ціанідин 3-О-глікозид1OHOHHарабіноза або глюкоза або галактозаДелфинидин 3-О-глікозид2OHOHOHарабіноза або глюкоза або галактозаМалвидин 3-О-глікозид3OCH3OHOCH3арабіноза або глюкоза або галактозаПеонидин 3-О-глікозид4OCH3OHHарабіноза або глюкоза або галактозаПетунидин 3-О-глікозид5OHOHOCH32. Mazza G., Miniati E., Anthocyanins in Fruits,Vegetables and Grains, Boca Raton: CRC, p 362.- Cited in Prior et al., J. Agric. Food Chem. 46, 2686 (1998).
3. Brenneisen R., Steinegger E., Pharm. Acta Helv. 56, 180 (1981).
4. Brenneisen R., Steinegger E., Pharm. Acta Helv. 56, 341 (1981).
5. Jaakola L., Maatta K., Pirttila A. M., Torronen R., Karenlampi S., Hothola A., Plant Physiology 130, 729 (2002).

Додатковими прикладами барвників з натуральних джерел, є каротиноїди. Каротиноїди включають червоний, помаранчевий і жовтий пігменти, отримані з певних фруктів, овочів і цільного зерна. Наприклад, бета-каротин є попередником вітаміну A і є найпоширенішою формою каротину. Хімічна структура бета-каротину наведена нижче.

Бета-каротин

Додатковими прикладами барвників з натуральних джерел, є сполуки, що утворюються в результаті ферментативного і не ферментативного покоричневения. Натуральний екстракт яблук являє приклад коричневого барвника, отриманого при використанні сполук, що утворилися в результаті ферментативного і не ферментативного покоричневения, в цьому прикладі покоричневение плода ябению під впливом УФ-випромінювання до кінця не ясний. Не бажаючи бути обмеженими якої-небудь теорії, автори цього винаходу вважають, що знебарвлення барвників з натуральних джерел, є результатом зменшення кількості електронів у молекулі барвника. Однак ефективність EMIQ спостерігалася для інгібування знебарвлення тільки певних барвників з натуральних джерел, при впливі УФ-випромінювання. Наприклад, EMIQ (у комбінації з фумарової кислоти) незначно ефективний для інгібування знебарвлення барвника з фіолетового солодкої картоплі (антоціанин), як наведено у Порівняльному прикладі 8 нижче.

Кислота, яка використовується у напоях щодо винаходу, може виконувати одну або більш функцію, включаючи, наприклад, забезпечення антиоксидантної активності, надання кислоти смаку напою, посилення смакової привабливості, підвищення ефекту втамування спраги, модифікування солодощі і дія в якості м'якого консерванту за рахунок забезпечення мікробіологічної стабільності. Аскорбінова кислота, як правило, вказується, як «вітамін C», часто використовується як підкислювач в напоях і також забезпечує споживача вітаміном. Однак аскорбінова кислота діє як антиоксидант в напитЎтся термічного стресу. Було встановлено, що додавання в напій інгібітора знебарвлення барвника, що містить EMIQ, і необов'язково фумаровую кислоту, може інгібувати знебарвлення барвників з натуральних джерел, під впливом УФ-випромінювання навіть у присутності аскорбінової кислоти.

Наприклад, для забезпечення інгібування знебарвлення барвників з натуральних джерел, в композиції напою може бути використана фумарова кислота як така або в комбінації принаймні з однієї іншої харчової кислотою з EMIQ для забезпечення синергетичного інгібування знебарвлення барвників з натуральних джерел, поряд з виконанням будь-якої іншої функції кислотою в напоях, як вказано вище. У конкретних варіантах винаходу для інгібування знебарвлення барвників з натуральних джерел, може бути введено в межах від близько 100 м. д. до близько 1000 м. д. фумарової кислоти в композицію напою, що містить EMIQ.

У конкретних варіантах винаходу ефективне кількість EMIQ може бути визначено, як кількісно, так і якісно. Наприклад, ефективне кількість може бути ефективним кількістю, інгібуючим знебарвлення барвника, таким чином, що будь зм�ть визначено кількісно, кількість EMIQ, яке запобігає поглинанню композицією напою при оптимальній довжині хвилі, як виміряно при використанні спектрофотометра, від зниження більш ніж на конкретну магнітуду, таку як на 25% або 20%, або 15%, або 10% від початкового поглинання композицією при максимальній довжині хвилі.

Більш узагальнено, коефіцієнт поглинання будь-якого напою, що містить барвники з натуральних джерел, може бути знижений на близько 15% або менше у процесі зберігання під впливом світла, коли напій містить EMIQ в якості інгібітора знебарвлення, наприклад, тільки один або в комбінації з фумарової кислоти. Це кількісне вимірювання має дуже близьку відповідність з візуальної якісною оцінкою напоїв споживачем. Умови світлового впливу можуть включати 36 room опромінення УФ-випромінюванням, що має інтенсивність 0,35 Вт/м2, виміряну при 340 нм і довжину хвилі, що імітує не фільтрований сонячне світло, при температурі повітря 86 градусів Фаренгейта (30°C). Переважно інгібування знебарвлення барвників з натуральних джерел, достатню для запобігання поглинання композиції від зниження більш ніж на 10% і потенційно помітне не вооруж�рової кислоти, яблучної кислоти та винної кислоти, яка комерційно доступна як Fruitaric® кислота, така як Fruitaric® кислота, вироблена Isegen South Africa (Pty) Ltd, Isipingo, Durban, South Africa.

Кислота може бути використана, наприклад, у формі розчину в кількості, достатній для забезпечення заданого pH напою. Як правило, наприклад, одну або більше кислоту використовують як подкислителя в кількості в сукупності в межах від близько 0,01% до близько 1,0% по масі напою, наприклад, в межах від близько 0,05% до 0,5% по масі напою, таких як від 0,1% до 0,25% по масі напою, в залежності від використовуваного подкислителя, заданого pH, інших використовуваних інгредієнтів і тому подібного. У конкретних варіантах винаходу всі кислоти, що входять в композицію напою, можуть бути забезпечені однієї чи більше альфа, бета-ненасиченої карбоновою кислотою.

Показник pH щонайменше в конкретних зразкових варіантах виконання напою щодо винаходу може становити в межах від 2,5 до 4,6. Кислота в конкретних зразкових варіантах винаходу може підсилювати смак і аромат напою. Занадто багато кислоти може надати негативний вплив на смак і аромат напою, надавши йому кислий або інший неприємний присмак, у той час �кта. Фахівця в даній області, слід розуміти ті переваги, які наведені в даному описі при виборі відповідних кислот або комбінацій кислот і кількостей таких кислот для подкисляющего компонента в кожному конкретному варіанті виконання напиткового продукту по винаходу.

Підсолоджувачі, придатні для застосування в різних варіантах виконання напоїв щодо винаходу, включають калорійні і не калорійні, натуральні і штучні або синтетичні підсолоджувачі. Підходять не калорійні підсолоджувачі і комбінації підсолоджувачів вибирають для заданих поживних характеристик, профілю смаку, відчуття в роті при споживанні напою та інших органолептичних факторів. Некалорійні підсолоджувачі, відповідні щонайменше для конкретних примірних варіантів винаходу, включають без обмеження, наприклад, підсолоджувачі на основі пептидів, наприклад, аспартам, неотам і алитам, і підсолоджувачі на не пептидної основі, наприклад, сахарин натрію, сахарин кальцію, ацесульфам калію, цикламат натрію цикламат кальцію, неогеспередин дигидрохалкон і сукралозу. У конкретних варіантах винаходу підсолоджувачі включають ацесульфам калію. Інші не калорійні натур�апример, сорбіт, маніт, ксиліт, гліциризин, D-тагатозу, эритрит, мезоэритрит, мальтит, мальтозу, лактозу, фруктоолігосахариди, порошкоподібний Ло Хан Го, ксилозу, арабінозу, ізомальт, лактит, мальтит, трегалозу і рибозу, і білкові підсолоджувачі, такі як тауматин, монеллин, браззеин, L-аланін і гліцин, відповідні сполуки і суміші будь-яких з них. Ло Хан Го, ребаудиозид A, і монатин і відповідні їх з'єднання є натуральними некалорійними підсолоджувачами.

Щонайменше в конкретних зразкових варіантах виконання напоїв по винаходу підсолоджувальних компонент може включати калорійні, натуральні кристалічні або рідкі підсолоджувачі, такі як сахароза, рідка сахароза, фруктоза, рідка фруктоза, глюкоза рідка глюкоза, глюкозно-фруктозний сироп з натуральних джерел, таких як яблука, цикорій, мед тощо, наприклад, високофруктозний кукурудзяний сироп інвертний цукор, кленовий сироп кленовий цукор, мед, мелясний коричневий цукор, наприклад, тростинний мелясний цукор, такий як першої меляси, другий меляси, цукор чорної меляси і цукор меляси цукрового буряка, сироп сорго, концентрат соку Ло Хан Го і/або інше. Такі підсолоджувачі складають �ка, таке як від близько 6% до 16% за масою, залежно від заданого рівня солодощі напою. Для досягнення заданої однорідності, текстури та смаку в конкретних зразкових варіантах виконання натуральних продуктів типу напоїв по винаходу можуть бути використані стандартизовані рідкі цукру, загальноприйняті в індустрії напоїв. Як правило, такі стандартизовані підсолоджувачі вільні від слідових кількостей нецукрових сухих речовин, які можуть мати негативний вплив на смак, аромат, колір і консистенцію напою.

Некалорійні, високоінтенсивні підсолоджувачі, як правило, використовують у міліграмах на унцію (~29,5 мл) рідкого напою, згідно їх подслащивающей здібності, будь діючої регулятивній нормі країни, де напій представлений на ринку, із заданим рівнем солодощі напою тощо. Вибір відповідних додаткових або альтернативних підсолоджувачів для застосування в різних варіантах виконання напоїв по винаходу буде знаходитися в компетенції фахівця в даній області, виходячи з тих переваг, які наведені в описі цієї патентної заявки.

У конкретних варіантах виконання напоїв по винаходу можуть�жать необов'язкову розчинену консервуючу систему. Розчини з рн нижче 4 і, зокрема, нижче 3, як правило, «микростабильни», тобто, вони стійкі до зростання мікроорганізмів і, отже, підходять для тривалого зберігання перед споживанням без необхідності в додаткових консерванти. Однак, якщо потрібно, може бути використана додаткова консервуюча система. У разі, коли використовують консервуючу систему, вона може бути додана в продукт типу напою у відповідний період часу в процесі виробництва, наприклад, у деяких випадках перед доданням підсолоджувача. Використовуваний в описі цієї патентної заявки термін «система консервує або «консерванти» включає всі відповідні консерванти, дозволені для застосування в композиціях харчових продуктів і напоїв, включаючи без обмеження такі відомі хімічні консерванти, як бензойна кислота, бензоати, наприклад, бензоат натрію, кальцію і калію, сорбати, наприклад, сорбат натрію, кальцію і калію, цитрати, наприклад, цитрат натрію та цитрат калію, поліфосфати, наприклад, гексаметафосфат натрію (SHMP), лауриловий ефір (lauryl arginate ester), корична кислота, наприклад, коричнокислий натрій і калій, полилизин і володіють антимікробними властивостями ефірні масла, �ислота, этоксихин, гептилапарабен і їх комбінації.

Консерванти можуть бути використані в кількостях, що не перевищують максимальні дозволені законами і нормативними актами рівні. Як правило, рівень використовуваних консервантів регулюють згідно із заданим рн готового продукту, поряд з оцінкою потенційної мікробіологічної псування конкретної композиції напою. Максимальний рівень, як правило, становить близько 0,05% по масі напою. Фахівця в даній області, слід розуміти ті переваги, які наведені в даному описі при виборі відповідних консервантів або комбінацій консервантів для напою щодо винаходу. У конкретних варіантах винаходу в якості консервантів у продуктах типу напою можуть бути використані бензойна кислота або її солі (бензоати).

Інші методи консервації напоїв, відповідні щонайменше для конкретних примірних варіантів виконання напою щодо винаходу включають, наприклад, асептичну упаковку та/або теплову обробку або технологічні стадії термічної обробки, такі як гарячий розлив і тунельна пастеризація. Такі стадії можуть бути використані для зниження зростання в напоях дріжджів, цвілі ичении напоїв, фруктових соків, поряд із застосуванням відповідних консервантів в газованих напоях. У патенті США 4925686, виданому Kastin, описується пройшла теплову пастеризацію замораживаемая композиція фруктового соку, що містить бензоат натрію і сорбат калію. Як правило, теплова обробка включає методи гарячого розливу, як правило, при використанні високих температур протягом короткого періоду часу, наприклад, при температурі близько 190°F (87,8°C) протягом 10 секунд, в методах тунельної пастеризації, як правило, використовують більш низькі температури і більш тривалі періоди часу, наприклад, близько 160°F (71,1°C) протягом 10-15 хвилин, і в методах автоклавування, як правило, використовують, наприклад, температуру близько 250°F (121°C) протягом 3-5 хвилин при підвищеному тиску, тобто, при тиску вище 1 атмосфери.

Напитковие продукти по винаходу необов'язково містять ароматизирующую композицію, наприклад, натуральні і синтетичні фруктові ароматизатори, рослинні ароматизатори, інші ароматизатори та їх суміші. Використовуваний в описі цієї патентної заявки термін «фруктові ароматизатори» відноситься до ароматизаторів, отриманими з харчових репродуктивних частин насіння рослин. Включають як ті�е мають дрібні м'ясисті ягоди. Обсяг поняття терміна ягода також включає складні плоди, тобто не «справжні» ягоди, але традиційно асоціюються з такими. Також в обсяг поняття терміна «фруктовий ароматизатор» входять синтетично отримані ароматизатори для імітації фруктових ароматизаторів з натуральних джерел. Приклади відповідних фруктових або ягідних джерел включають цільні ягоди або їх частини, ягідний сік, концентрати ягідного соку, ягідні пюре та їх суміші, порошкоподібні ягоди, порошкоподібні ягідні соки тощо.

Приклади фруктових ароматизаторів включають цитрусові ароматизатори, наприклад, апельсин, лимон, лайм, грейпфрут і такі ароматизатори, як яблуко, гранат, виноград, вишня і ананас тощо та їх суміші. В конкретних, наведених як приклади варіантах винаходу концентрати напоїв та напої включають фруктовий ароматизуючі компонент, наприклад, концентрат соку або сік. Використовуваний в описі цієї патентної заявки термін «рослинний ароматизатор» відноситься до ароматизаторів, отриманим з інших частин рослин, ніж плід. Отже, рослинні ароматизатори можуть включати такі, отримані з ефірних масел і екстрактів горіхів, кожур�е ароматизатори для імітації рослинних ароматизаторів з натуральних джерел. Приклади таких ароматизаторів включають ароматизатор колу, ароматизатор чай тощо та їх суміші. Ароматизуючі компонент додатково може включати суміш зазначених вище ароматизаторів. Конкретна кількість ароматизуючого компонента, що використовується для надання впливу на смакові і ароматичні характеристики напоїв щодо винаходу, може залежати від обраного ароматизатора(ів), заданого враження від смаку і аромату і форми ароматизуючого компонента. Фахівець в даній області, беручи до уваги переваги, які наведені в даному описі, легко може визначити кількість будь-якого конкретного ароматизуючого компонента(ів), що використовується для досягнення заданого впливу на смак і аромат.

Соки, які підходять для застосування щонайменше в конкретних, наведених як приклади варіантах виконання напоїв щодо винаходу, включають, наприклад, фруктові, овочеві та ягідні соки. Соки можуть бути використані у цьому винаході у формі концентрату, пюре, відновленого соку або в інших відповідних формах. Використовуваний в описі цієї патентної заявки термін «сік» включає відновлений фруктовий, ягідний або ів�роматом може бути скомбинировано безліч різних фруктових, овочевих та/або ягідних соків, необов'язково поряд з іншими ароматизаторами. Приклади відповідних джерел соку включають сливу, сливу домашню, фініки, смородину, фіги, виноград, червоний виноград, солодкий картопля, ізюмні сорти винограду, журавлину, ананас, персик, банан, яблуко, грушу, гуаву, абрикоси, іргу ольхолистную, чорницю, ягоди, які ростуть на рівнинах, ягоди, які ростуть у степах, тутовник, бузину, барбадоську вишня (ацерола), черемху, фініки, кокоси, оливки, малину, полуницю, лохину, логанову ягоду, смородину, ожину сизу, бойзенову ягоду, ківі, вишню, ожину, айву, крушину, маракуйю, тернина, горобину, аґрус, гранати, хурму, манго, ревінь, папайю, лічі, лимон, апельсин, лайм, мандарин, мандарин, мандарин, помело, грейпфрут тощо. Фахівця в даній області, слід розуміти ті переваги, які наведені в даному описі при виборі безліч додаткових і альтернативних соків, придатних для застосування в конкретних, наведених як приклади варіантах винаходу. У напоях щодо винаходу при використанні соку, сік використовують, наприклад, у кількості щонайменше близько 0,2% по масі напою. В конкретних, наведених як приклади �льзуют, якщо взагалі використовують, в межах від близько 1 до близько 20% по масі.

Інші ароматизатори, які підходять для застосування в конкретних, наведених як приклади варіантах виконання напоїв щодо винаходу, включають, наприклад, ароматизатори спецій, таких як касія, гвоздика, кориця, перець, імбир, ваніль, кардамон, коріандр, мускатне масло, сассафрас, женьшень та інші. Безліч додаткових і альтернативних ароматизувальних агентів, придатних для застосування щонайменше в конкретних зразкових варіантах винаходи будуть знаходитися в компетенції фахівця в даній області, виходячи з тих переваг, які наведені в цьому описі. Ароматизатори можуть бути у формі екстракту, олеорезини, концентрату соку, концентрованої основи (bottler's base) або інших форм, відомих з попереднього рівня техніки. Щонайменше в конкретних зразкових варіантах винаходу такі спеції або інші ароматизатори поєднуються з соком або комбінацією соків.

Один або більше ароматизатор може бути використаний у формі емульсії. Ароматизуюча емульсія може бути отримана змішуванням деяких або всіх ароматизаторів разом, необов'язково разом з іншими інгредієнтами нааторов, змішуються разом. У конкретних зразкових варіантах винаходу эмульгирующий агент є водорозчинним. Відповідні приклади емульгуючих агентів включають камедь акації, модифікований крохмаль, карбоксиметилцелюлозу, трагакантовую камедь, камедь гхатти та інші відповідні камеді. Додаткові відповідні емульгуючі агенти будуть зрозумілі фахівця в області композицій напоїв, виходячи з тих переваг, які наведені в цьому описі. Емульгатор в конкретних зразкових варіантах винаходу становить більш ніж близько 3% від суміші ароматичних агентів і емульгатора. У конкретних зразкових варіантах винаходу емульгатор становить в межах від 5% до близько 30% від суміші.

В конкретних, наведених як приклади варіантах виконання напоїв по винаходу для забезпечення відчуття виділення бульбашок газу може бути використаний діоксид вуглецю. Для карбонізації напоїв може бути використана будь-яка з технологій і пристроїв для карбонізації з попереднього рівня техніки. Діоксид вуглецю може підсилювати смак напою і покращувати зовнішній вигляд, і сприяти збереженню чистоти напою інгібуванням і руйнуванням небажаних бактерій�емов діоксиду вуглецю. У типових варіантах винаходу рівень може становити, наприклад, в межах від 0,5 до 5,0 обсягів діоксиду вуглецю. Використовуваний в незалежних пунктах формули один об'єм діоксиду вуглецю визначається, як кількість діоксиду вуглецю, абсорбированное даними кількістю води при температурі 60°F (16°C) і атмосферному тиску. Обсяг газу займає той самий простір, що та вода, яка його абсорбує. Вміст діоксиду вуглець може бути легко вибрано фахівцем в даній області, виходячи з заданого рівня виділення бульбашок газу і впливу діоксиду вуглецю на смак або відчуття у роті при споживанні. Карбонізація може бути натуральною або синтетичною.

Концентрати напоїв і напої винаходу можуть містити додаткові інгредієнти, такі як нутрієнти, включаючи, як правило, будь-які з традиційно входять до композиції напоїв. Ці додаткові інгредієнти, наприклад, як правило, додають у стабілізований концентрат напою. Приклади таких додаткових інгредієнтів включають без обмеження харчові волокна, кофеїн, карамель та інші фарбувальні агенти або пігменти, агенти проти спінювання, камеді, емульгатори, сухі речовини чаю, заступнику�міри, вітаміни.

Приклади відповідних мінеральних поживних інгредієнтів добре відомі фахівця в даній області, і включають без обмеження доданий кальцій, хлор, хром, калій, магній, фосфор, натрій, сірка, кобальт, мідь, фтор, йод, марганець, молібден, нікель, селен, ванадій, цинк, залізо та аналогічне їм або їх комбінації. Мінеральні речовини можуть бути додані в будь-якій формі, сумісній з потребою людини в поживних речовинах і можуть бути додані до будь-якого заданого рівня. Кількості в напитковом продукті або композиції може бути будь-яким підходящим відсотком від рекомендованої денної норми споживання (RDI), де така RDI визначена. Наприклад, мінеральна речовина може бути у верхньому межі близько: 2%, 5%, 10%, 20%, 25%, 30%, 40%, 50%, 60%, 75%, 100%, 150%, 200%, 300%, 400%, або близько 500% RDI. Мінеральна речовина може бути присутнім в нижній межі близько: 1%, 2%, 5%, 10%, 20%, 25%, 30%, 40%, 50%, 60%, 75%, 100%, 150%, 200%, або близько 300%, де така RDI визначена. В якості альтернативи, кількість доданих мінеральних речовин може бути виміряна в міжнародних одиницях (IU) або маса/маса (м/м). Слід розуміти, що використовується в описі цієї патентної заявки і прикладеної формулі винаходу �нешних джерел, і не містить компонент, який споконвічно присутня в напитковом продукті або композиції. Наприклад, використовуваний в описі цієї патентної заявки і прикладеної формулі винаходу термін «доданий кальцій» відноситься до кальцію, отриманого із зовнішніх джерел, і не містить кальцій, який споконвічно присутня в напитковом продукті або композиції. Відповідні додані мінеральні речовини для напиткових продуктів і композицій з винаходу можуть бути отримані з будь-яких відомих або інших джерел поживних речовин, які забезпечують заданий мінеральна речовина окремо. Наприклад, джерела доданого кальцію включають без обмеження, наприклад, лактат магнію, лактат цинку або будь-який інший джерело магнію або цинку, придатний для застосування в напитковом продукті або композиції.

Приклади мінеральних поживних інгредієнтів добре відомі фахівця в даній області, і включають, наприклад, антиоксиданти, вітаміни, включаючи вітаміни A, D, E (токоферол), C (аскорбінова кислота), B1(тіамін), B2(рибофлавін), B3(нікотинамід), B4(аденін), B5(пантотенова кислота, пантотенат кальцію), B6(пірі� Необов'язкові не мінеральні поживні добавки, як правило, присутні в кількості, загальноприйнятому у виробничій практиці. Приклади кількостей складають в межах від близько 1 до близько 100% RDI, де така RDI визначена. В конкретних, наведених як приклади варіантах винаходу не мінеральний живильний додатковий інгредієнт(и) присутній у межах від 5% до близько 20% RDV, де визначена.

У варіантах винаходу в композицію входить будь-яке підходяще харчове волокно, добре відоме фахівця в даній області. Одним з прикладів інгредієнта - харчового волокна є мальтодекстрин, який представляє харчове волокно, резистентное до перетравлювання. Мальтодекстрин комерційно доступний, як продукт Fibersol®-2 (Archer Daniels Midland Company, Clinton, Iowa).

ПРИКЛАДИ

Приклад 1

Тестували ефективність інгібування знебарвлення барвників з натуральних джерел, в напиткових продуктах, які зазнали впливу УФ-випромінювання, додаванням 152 м. д. (чнм, мг/л) ферментативно модифікованого изокверцитрина (EMIQ) в композицію напою, пофарбованого 71,8 м. д. натурального бета-каротину і містить близько 132 м. д. аскорбінової кислоти. Інгредієнти композиції напою наведені в Таблиці 2 нижче.

Отримали пісні�иции напоїв піддали впливу УФ-випромінювання, має інтенсивність 0,35 Вт/м2, виміряну при 340 нм і довжину хвилі, що імітує не фільтрований сонячне світло, при температурі повітря 86 градусів Фаренгейта (30°C) протягом 36 годин. Проводили спостереження за зовнішнім виглядом композицій напоїв з бета-каротином на знебарвлення барвника кожні дванадцять годин.

Таблиця 2
Композиція напою з бета-каротином
ІнгредієнтВміст в напої
(у мільйонних частках, м. д.)
Кислота700-800
Аскорбінова кислота130-140
Збагачення (вітаміни/мінеральні речовини)9000-10000
EMIQ150-200
Концентрат соку63000-65000
Ароматизатор2700-2900
Рідкий бета-каротин70-75
Конц�ter">до 1 літра

Додатково до зразків композиції напою з бета-каротином, що зазнали впливу УФ-випромінювання, як зазначено вище, тестували контрольний зразок на зміну кольору композиції при зберіганні в темряві. На Фіг.1 наведені результати впливу УФ-випромінювання на зразки композиції напоїв. Тестували чотири зразка з композиціями, наведеними в Таблиці 2; Зразки A-D: Зразок A представляв контрольний зразок, не піддався впливу УФ-випромінювання. Зразок B являв зразок, що піддався впливу УФ-випромінювання протягом 12 годин, Зразок C являв зразок, що піддався впливу УФ-випромінювання протягом 24 годин, і Зразок D являв зразок, що піддався впливу УФ-випромінювання протягом 36 годин. У Зразках B, C, або D навіть після 36 годин УФ-випромінюванням (тобто, Зразок D) спостерігалося дуже слабке знебарвлення інтенсивного жовтого кольору композиції напою, пофарбованого барвником з бета-каротину і містив 152 частини на мільйон EMIQ.

Приклад 2

Тестували ефективність інгібування знебарвлення барвників з натуральних джерел, в напиткових продуктах, які зазнали впливу УФ-випромінювання, додаванням близько 152 �турального бета-каротину і містить близько 132 м. д. аскорбінової кислоти. Інгредієнти композиції напою з бета-каротином наведені в Таблиці 3 нижче.

Отримали композиції напоїв згідно композиціям і пастеризовали в 480 мл скляних пляшках. Потім композиції напоїв піддали впливу УФ-випромінювання, має інтенсивність 0,35 Вт/м2, виміряну при 340 нм і довжину хвилі, що імітує не фільтрований сонячне світло, при температурі повітря 86 градусів Фаренгейта (30°C) протягом 36 годин. Проводили спостереження за зовнішнім виглядом композицій напоїв з бета-каротином на знебарвлення барвника кожні дванадцять годин.

Таблиця 3
Композиція напою з бета-каротином
ІнгредієнтВміст в напої
(у мільйонних частках, м. д.)
Кислота895,9
Аскорбінова кислота130-140
Збагачення (вітаміни/мінеральні речовини)9000-10000
EMIQ150-200
1600-1700
Рідкий бета-каротин8-10
Гранульована сахароза13700
Оброблена водадо 1 літра

Додатково до зразків композиції напою з бета-каротином, що піддався впливу УФ-випромінювання, як зазначено вище, тестували контрольний зразок на зміну кольору композиції напою з бета-каротином при зберіганні в темряві. На Фіг.2 наведені результати впливу УФ-випромінювання на зразки композицій напоїв. Тестували чотири зразка з композиціями, наведеними в Таблиці 3; Зразки A-D: Зразок A представляв контрольний зразок, не піддався впливу УФ-випромінювання, і мав блідо-жовтий колір. Зразок B являв зразок, що піддався впливу УФ-випромінювання протягом 12 годин, Зразок C являв зразок, що піддався впливу УФ-випромінювання протягом 24 годин, і Зразок D являв зразок, що піддався впливу УФ-випромінювання протягом 36 годин. Спостерігалося дуже слабке знебарвлення блідо-жовтого кольору композиції напою, пофарбованого 8,6 м. д. барвника з бета-каротину і содержавшегвия УФ-випромінюванням.

Приклад 3

Тестували ефективність інгібування знебарвлення барвників з натуральних джерел, в напиткових продуктах, які зазнали впливу УФ-випромінювання, додаванням близько 146 м. д. (чнм, мг/л) ферментативно модифікованого изокверцитрина (EMIQ) в композицію напою, пофарбованого 90 µл/л натурального екстракту яблук. Інгредієнти композиції напою з натуральним екстрактом яблук наведені в Таблиці 4.

Отримали композиції напоїв згідно композиціям і пастеризовали в 480 мл скляних пляшках. Потім композиції напоїв піддали впливу УФ-випромінювання, має інтенсивність 0,35 Вт/м2, виміряну при 340 нм і довжину хвилі, що імітує не фільтрований сонячне світло, при температурі повітря 86 градусів Фаренгейта (30°C) протягом 36 годин. Проводили спостереження за зовнішнім виглядом композицій напоїв з натуральним екстрактом яблук на знебарвлення барвника по закінченню тридцяти шести годин.

Таблиця 4
Композиція напою з натуральним екстрактом яблук
ІнгредієнтВміст в напої
(у мільйонних частка="1">Збагачення (вітаміни/мінеральні речовини)
3000-3200
EMIQ146,0

Концентрат соку білого винограду59686
Натуральний
екстракт яблук
0,098
Ароматизатор980-1000
Гранульована сахароза18591
Оброблена водадо 1 літра

Додатково до зразків композиції напою з натуральним екстрактом яблук, зазнала впливу УФ-випромінювання, як зазначено вище, тестували контрольний зразок на зміну кольору композиції напою при зберіганні в темряві. На Фіг.3 наведені результати впливу УФ-випромінювання на зразки композиції напоїв, наведених у Таблиці 4; Зразки A і B: Зразок A представляв контрольний зразок, не піддався впливу УФ-випромінювання, та Зразок B являв зразок, що піддався впливу УФ-випромінювання протягом 36 годин. Спостерігалося оакта яблук і містив 146 м. д. EMIQ після 36 годин УФ-випромінюванням (тобто, Зразок B).

Порівняльний приклад 4

Провели тести на ефективність інгібування знебарвлення барвників з натуральних джерел, відсутність EMIQ в напиткових продуктах, які зазнали впливу УФ-випромінювання, отриманням композиції напою, пофарбованого 90 µл/л натурального екстракту яблук. Інгредієнти композиції напою наведені в Таблиці 4 вище за винятком додавання EMIQ.

Отримали композиції напою згідно композиціям і пастеризовали в 480 мл скляних пляшках. Потім композиції напоїв піддали впливу УФ-випромінювання, має інтенсивність 0,35 Вт/м2, виміряну при 340 нм і довжину хвилі, що імітує не фільтрований сонячне світло, при температурі повітря 86 градусів Фаренгейта (30°C) протягом 36 годин. Проводили спостереження за зовнішнім виглядом композицій напоїв з натуральним екстрактом яблук на знебарвлення барвника після тридцяти шести годин.

Додатково до зразків композиції напою, зазнала впливу УФ-випромінювання, як зазначено вище, тестували контрольний зразок на зміну кольору композиції напою при зберіганні в темряві. На Фіг.3 наведені результати впливу УФ-изл�піддався впливу УФ-випромінювання, і Зразок D являв зразок, що піддався впливу УФ-випромінювання протягом 36 годин. Спостерігалося значне знебарвлення світло жовтого кольору композиції напою, пофарбованого 90 µл/л натурального екстракту яблук після 36 годин (тобто, Зразок D) УФ-випромінюванням. Отже, інгібування знебарвлення композиції напою за Прикладом 3 при дії УФ-випромінювання може бути віднесена на рахунок присутності EMIQ.

Приклад 5

Тестували ефективність інгібування знебарвлення барвників з натуральних джерел, в напиткових продуктах, які зазнали впливу УФ-випромінювання, додаванням близько 152 м. д. (чнм, мг/л) ферментативно модифікованого изокверцитрина (EMIQ) і 353,2 м. д. фумарової кислоти в композицію напою, пофарбованого 189,5 м. д. чорної моркви і містить близько 132 м. д. аскорбінової кислоти. Інгредієнти композиції напою наведені в Таблиці 5 нижче.

Отримали композиції напоїв згідно композиціям і пастеризовали в 480 мл скляних пляшках. Потім композиції напоїв піддали впливу УФ-випромінювання, має інтенсивність 0,35 Вт/м2, виміряну при 340 нм і довжину хвилі, що імітує не фільтрований сонячне світло, при температурі повітря�ної морквою на знебарвлення барвника кожні дванадцять годин.

Таблиця 5
Композиція напою з чорною морквою
ІнгредієнтВміст в напої
(у мільйонних частках, м. д.)
Буфер132,1
Аскорбінова кислота130-140
Збагачення (вітаміни/мінеральні речовини)9000-10000
Фумарова кислота353,2
EMIQ150-200
Концентрат соку63200-65200
Ароматизатор4000-4400
Концентрат соку чорної моркви189,5
Гранульована сахароза13700
Оброблена водадо 1 літра

Додатково до зразків композиції напою, зазнала впливу УФ-излуч темряві. На Фіг.4 наведені результати впливу УФ-випромінювання на зразки композиції напоїв. Тестували чотири зразка з композиціями, наведеними в Таблиці 5; Зразки A-D: Зразок A представляв контрольний зразок, не піддався впливу УФ-випромінювання. Зразок B являв зразок, що піддався впливу УФ-випромінювання протягом 12 годин, Зразок З являв зразок, що піддався впливу УФ-випромінювання протягом 24 годин, і Зразок D являв зразок, що піддався впливу УФ-випромінювання протягом 36 годин. Спостерігалося дуже слабке знебарвлення темного червоного кольору композиції напою, пофарбованого барвником з чорної моркви і містив 152 частини на мільйон EMIQ в Зразках після 24 годин (тобто, Зразок C) і після 36 годин (тобто, Зразок D) УФ-випромінюванням.

Приклад 6

Тестували ефективність інгібування знебарвлення барвників з натуральних джерел, в напиткових продуктах, які зазнали впливу УФ-випромінювання, додаванням близько 152 м. д. (чнм, мг/л) ферментативно модифікованого изокверцитрина (EMIQ) і 353,2 м. д. фумарової кислоти в композицію напою, пофарбованого 403 м. д. чорної моркви.

Отримали композиції напоїв згідно композиціям і пастеро інтенсивність 0,35 Вт/м2, виміряну при 340 нм і довжину хвилі, що імітує не фільтрований сонячне світло, при температурі повітря 86 градусів Фаренгейта (30°C) протягом 36 годин. Проводили спостереження за зовнішнім виглядом композицій напоїв з чорною морквою на знебарвлення барвника після тридцяти шести годин.

Додатково до зразків композиції напою, зазнала впливу УФ-випромінювання, як зазначено вище, тестували контрольний зразок на зміну кольору композиції напою при зберіганні в темряві. На Фіг.5 наведено результати впливу УФ-випромінювання на зразки композиції напоїв; Зразки C і D: Зразок з представляв контрольний зразок, не піддався впливу УФ-випромінювання, та Зразок D являв зразок, що піддався впливу УФ-випромінювання протягом 36 годин. Спостерігалося дуже слабке знебарвлення темного червоного кольору композиції напою, пофарбованого 403 м. д. натурального барвника з чорної моркви після 36 годин (тобто, Зразок D) УФ-випромінюванням.

Порівняльний приклад 7

Провели тести на ефективність інгібування знебарвлення барвників з натуральних джерел, відсутність EMIQ, в напиткових продуктах, які зазнали впливу УФ-випромінювання, отриманням коПримере 6, за винятком додавання EMIQ.

Отримали композиції напою згідно композиціям і пастеризовали в 480 мл скляних пляшках. Потім композиції напоїв піддали впливу УФ-випромінювання, має інтенсивність 0,35 Вт/м2, виміряну при 340 нм і довжину хвилі, що імітує не фільтрований сонячне світло, при температурі повітря 86 градусів Фаренгейта (30°C) протягом 36 годин. Проводили спостереження за зовнішнім виглядом композицій напоїв з чорною морквою на знебарвлення барвника після тридцяти шести годин.

Додатково до зразків композиції напою, зазнала впливу УФ-випромінювання, як зазначено вище, тестували контрольний зразок на зміну кольору композиції напою при зберіганні в темряві. На Фіг.5 наведено результати впливу УФ-випромінювання на зразки композиції напоїв, отримані за Прикладом 6 за винятком EMIQ: Зразки A і B: Зразок A представляв контрольний зразок, не піддався впливу УФ-випромінювання, та Зразок B являв зразок, що піддався впливу УФ-випромінювання протягом 36 годин. Спостерігалося значне знебарвлення темно червоного кольору композиції напою, пофарбованого 403 м. д. барвника з чорної моркви і містив 353,2 м. д. фумаробесцвечивания композиції напою з Прикладу 6 при впливі УФ-випромінювання може бути віднесена на рахунок присутності EMIQ.

Порівняльний приклад 8

Провели тести на ефективність інгібування знебарвлення барвників з натуральних джерел, відсутність EMIQ, в напиткових продуктах, які зазнали впливу УФ-випромінювання, отриманням композиції напою, пофарбованого додаванням близько 146 м. д. (чнм, мг/л) ферментативно модифікованого изокверцитрина (EMIQ) і 353,2 м. д. фумарової кислоти в композицію напою, пофарбованого 200 м. д. фіолетового солодкої картоплі.

Отримали композиції напою згідно композиціям і пастеризовали в 480 мл скляних пляшках. Потім композиції напоїв піддали впливу УФ-випромінювання, має інтенсивність 0,35 Вт/м2, виміряну при 340 нм і довжину хвилі, що імітує не фільтрований сонячне світло, при температурі повітря 86 градусів Фаренгейта (30°C) протягом 36 годин. Проводили спостереження за зовнішнім виглядом композицій напоїв з фіолетовим солодким картоплею на знебарвлення барвника після тридцяти шести годин.

Додатково до зразків композиції напою, зазнала впливу УФ-випромінювання, як зазначено вище, тестували контрольний зразок на зміну кольору композиції напою при зберіганні в темряві. На Фіг.6 наведено результати впливу УФ-з�ію УФ-випромінювання, і Зразок B являв зразок, що піддався впливу УФ-випромінювання протягом 36 годин. Спостерігалося значне знебарвлення світло червоного кольору композиції напою, пофарбованого 200 м. д. натурального барвника з фіолетового солодкої картоплі після 36 годин (тобто, Зразок B) УФ-випромінюванням. Отже, комбінація EMIQ і фумарової кислоти не ефективна по суті для інгібування знебарвлення барвника з антоцианинового барвника з фіолетового солодкої картоплі.

Порівняльний приклад 9

Провели тести на ефективність інгібування знебарвлення барвників з натуральних джерел, відсутність EMIQ, в напиткових продуктах, які зазнали впливу УФ-випромінювання, отриманням композиції напою, пофарбованого 200 м. д. фіолетового солодкої картоплі. Інгредієнти композиції напою наведені в Порівняльному прикладі 8 вище за винятком додавання EMIQ.

Отримали композиції напою згідно композиціям і пастеризовали в 480 мл скляних пляшках. Потім композиції напоїв піддали впливу УФ-випромінювання, має інтенсивність 0,35 Вт/м2, виміряну при 340 нм і довжину хвилі, що імітує не фільтрований сонячне світло, при температурі�з фіолетовим солодким картоплею на знебарвлення барвника після тридцяти шести годин.

Додатково до зразків композиції напою, зазнала впливу УФ-випромінювання, як зазначено вище, тестували контрольний зразок на зміну кольору композиції напою при зберіганні в темряві. На Фіг.6 наведено результати впливу УФ-випромінювання на зразки композиції напоїв; Зразки C і D: Зразок з представляв контрольний зразок, не піддався впливу УФ-випромінювання, та Зразок D являв зразок, що піддався впливу УФ-випромінювання протягом 36 годин. Спостерігалося значне знебарвлення світло червоного кольору композиції напою, пофарбованого 200 м. д. барвника з фіолетового солодкої картоплі і містив 353,2 м. д. фумарової кислоти, але без EMIQ, після 36 годин (тобто, Зразок D) УФ-випромінюванням. Знебарвлення барвника було навіть більшим, ніж у Порівняльному прикладі 8, содержавшем EMIQ.

Приклад 10

Тестували ефективність інгібування знебарвлення різних кількостей барвників з натуральних джерел, в напиткових продуктах, які зазнали впливу УФ-випромінювання, додаванням 146 м. д. (чнм, мг/л) ферментативно модифікованого изокверцитрина (EMIQ) в композицію напою, пофарбованого 18,1 або 7,6 м. д. натурального бета-каротину і містив ок�л скляних пляшках. Потім композиції напоїв піддали впливу УФ-випромінювання, має інтенсивність 0,35 Вт/м2, виміряну при 340 нм і довжину хвилі, що імітує не фільтрований сонячне світло, при температурі повітря 86 градусів Фаренгейта (30°C) протягом 36 годин. Проводили спостереження за зовнішнім виглядом композицій напоїв з бета-каротином на знебарвлення барвника після тридцяти шести годин.

Додатково до зразків композиції напою, зазнала впливу УФ-випромінювання, як зазначено вище, тестували контрольний зразок на зміну кольору композиції напою при зберіганні в темряві. На Фіг.7 наведено результати впливу УФ-випромінювання на зразки композиції напоїв за Прикладом 10; Зразки A-D: Зразок A представляв контрольний зразок, що містив 18,1 м. д. бета-каротину, не піддався впливу УФ-випромінювання, та Зразок B являв зразок, який містив 18,1 м. д. бета-каротину, що піддався впливу УФ-випромінювання протягом 36 годин, Зразок C представляв контрольний зразок, що містив 7,6 м. д. бета-каротину, не піддався впливу УФ-випромінювання, та Зразок D являв зразок, який містив 7,6 м. д. бета-каротину, піддався впливу УФ-випромінювання протягом 36 годин.

Не наблюа і містив 146 м. д. EMIQ в Зразках після 36 годин (тобто Зразок B) УФ-випромінюванням. В протилежність, спостерігалося дуже слабке знебарвлення блідо-жовтого кольору композиції напою, пофарбованого 8,6 м. д. барвника з бета-каротину і містив 146 м. д. EMIQ після 36 годин (тобто Зразок D) УФ-випромінюванням. Відповідно композиція напоїв, що містила більш низьку концентрацію барвника з натуральних джерел, демонструвала більшу схильність до знебарвлення барвника під впливом УФ-випромінювання, ніж така ж композиція напою, що містила більш високу концентрацію того ж барвника.

Фахівця в даній області, слід розуміти, що переваги, які наведені в описі конкретних примірних варіантів винаходу відносяться до численні альтернативним і відмінними варіантами виконання, що не виходять за рамки цього винаходу. Фахівця в даній області, слід розуміти, що всі такі різні модифікації і альтернативні варіанти виконання входять в обсяг домагань цього винаходу. Всі такі модифікації і альтернативні варіанти виконання входять в обсяг формули винаходу. Використані тут і в прикладеній формулою изЏ інше, крім того, однина передбачає, щонайменше, один. В цьому документі і формулі винаходу дієслово «включати» і його форми слід інтерпретувати у відкритому, а не закритому значенні, якщо явно не вказано інше, за винятком додаткових об'єктів, ознак, компонентів і тому подібного.

1. Напитковий продукт, що містить:
воду;
барвник з натуральних джерел, обраний із групи, що складається з бета-каротину, чорної моркви, натурального яблучного екстракту та їх комбінації;
інгібітор знебарвлення барвника, що містить ферментативно модифікований ізокверцитрин (EMIQ) у кількості щонайменше 30 мільйонних часток (м. д.) для інгібування знебарвлення барвника з натуральних джерел або синтетичного еквівалента.

2. Напитковий продукт за п. 1, в якому EMIQ присутній в концентрації від близько 30 м. д. до близько 1000 м. д.

3. Напитковий продукт за п. 2, в якому EMIQ присутній в концентрації від близько 80 м. д. до близько 500 м. д.

4. Напитковий продукт за п. 1, в якому після впливу УФ-випромінювання протягом тридцяти шести годин, має інтенсивність 0,35 Вт/м2, виміряну при 340 нм і довжину хвилі імітує не фільтрований со�мальной довжини хвилі для барвника з натуральних джерел, не більше ніж на 25% менше ніж виміряне значення світла такого ж напиткового продукту, що зберігався в темряві протягом тридцяти шести годин, як виміряно при використанні спектрофотометра.

5. Напитковий продукт за п. 1, в якому після впливу УФ-випромінювання протягом тридцяти шести годин, має інтенсивність 0,35 Вт/м2, виміряну при 340 нм і довжину хвилі, що імітує не фільтрований сонячне світло, при температурі повітря 86 градусів Фаренгейта (30°C), напій має коефіцієнт поглинання при оптимальній довжині хвилі для барвника з натуральних джерел, не більше ніж на 10% менше ніж виміряне значення світла такого ж напиткового продукту, що зберігався в темряві протягом дванадцяти годин, як виміряно при використанні спектрофотометра.

6. Напитковий продукт за п. 1, додатково містить щонайменше один нутрієнт, обраний із групи, що складається з мальтодекстрину, аскорбінової кислоти, вітаміну Е, магнію і цинку.

7. Напитковий продукт за п. 1, додатково містить фумаровую кислоту.

8. Напитковий продукт, що містить:
воду;
барвник з чорної моркви;
фумаровую кислоту;
від 30 м. д. до 1000 м. д. ферментативно модифікованого изокверци�з групи, складається з мальтодекстрину, аскорбінової кислоти, вітаміну Е, магнію і цинку.

10. Напитковий продукт за п. 8, в якому фумарова кислота присутня в концентрації від близько 100 м. д. до близько 1000 м. д.

11. Напитковий продукт за п. 8, в якому після впливу УФ-випромінювання протягом тридцяти шести годин, має інтенсивність 0,35 Вт/м2, виміряну при 340 нм і довжину хвилі, що імітує не фільтрований сонячне світло, при температурі повітря 86 градусів Фаренгейта (30°C), напій має коефіцієнт поглинання при оптимальній довжині хвилі для барвника з натуральних джерел, не більше ніж на 25% менше ніж виміряне значення світла такого ж напиткового продукту, що зберігався в темряві протягом тридцяти шести годин, як виміряно при використанні спектрофотометра.

12. Напитковий продукт за п. 8, в якому після впливу УФ-випромінювання протягом тридцяти шести годин, має інтенсивність 0,35 Вт/м2, виміряну при 340 нм і довжину хвилі, що імітує не фільтрований сонячне світло, при температурі повітря 86 градусів Фаренгейта (30°C), напій має коефіцієнт поглинання при оптимальній довжині хвилі для барвника з натуральних джерел, не більше ніж на 15% менше ніж вимір�змерено при використанні спектрофотометра.

13. Спосіб інгібування знебарвлення барвника напиткового продукту, яка зазнала впливу світла, що включає:
одержання композиції напою, що містить барвник з натуральних джерел, обраний із групи, що складається з бета-каротину, чорної моркви, натурального яблучного екстракту та їх комбінації;
додавання в композицію напою інгібітора знебарвлення барвника, що містить з'єднання, вибирається з групи, що складається з ферментативно модифікованого изокверцитрина, рутина і міріцітріна в кількості ефективному для інгібування знебарвлення барвника.

14. Спосіб за п. 13, додатково включає додавання фумарової кислоти в композицію напою.

15. Спосіб за п. 13, в якому композиція напою додатково містить аскорбінову кислоту.

16. Спосіб за п. 13, в якому після одного тижня зберігання при температурі аж до 110°F (43,3°C) після отримання напій має коефіцієнт поглинання при оптимальній довжині хвилі для барвника з натуральних джерел, не більше ніж на 25% нижче значення світла, виміряного у такого ж напиткового продукту, що зберігався протягом такого ж періоду часу при температурі 40°F (4,4°C), як виміряно при использованииодин нутрієнт, обраний із групи, що складається з мальтодекстрину, аскорбінової кислоти, вітаміну Е, магнію і цинку.



 

Схожі патенти:
Винахід відноситься до композиції білкового регидратирующего і відновлюючого напою. Напій містить воду в кількості щонайменше 80 вага.% від ваги напою, гідролізований білок в кількості від 2 вагу.% до 15 вагу.% від ваги напою і кислий сульфат натрію. Причому гідролізований білок містить гідролізований білок молочної сироватки. При цьому напій має pH близько 3,6 до близько 4,1. Як варіант, напій містить суміш кислот. Суміш кислот містить перший кислотний компонент, що включає принаймні одна з фосфорної кислоти і лимонної кислоти, і другий кислотний компонент, що включає принаймні одна з винної кислоти, фумарової кислоти, яблучної кислоти, глюконової кислоти, аскорбінової кислоти та молочної кислоти. При цьому напій має певну гіркоту, кислість і терпкість. Також запропоновано спосіб одержання композиції білкового відновлювального напою. Винахід дозволяє отримати стабільний регидратирующий і відновлюючий напій, що володіє чистим профілем смаку і має низьку в'язкість. 4 н. і 38 з.п. ф-ли, 17 табл., 13 пр.

Композиція, збагачена кальцієм, і спосіб її отримання

Винахід відноситься до збагаченої кальцієм композиції
Винахід відноситься до ароматизованим напоїв зі смаком лимона/лайма
Винахід відноситься до виробництва безалкогольних напоїв і може бути використане для збагачення раціону біологічно активними речовинами і вітамінами для профілактики ряду захворювань і поліпшення функціонального стану органів і систем організму
Винахід відноситься до харчової промисловості і може бути використане у виробництві безалкогольних напоїв

Спосіб виробництва красяще-смакової основи для безалкогольного напою

Винахід відноситься до безалкогольної промисловості
Винахід відноситься до харчової промисловості, зокрема до стабілізації напоїв при зберіганні. Спосіб зниження осадження сорбінової кислоти в процесі отримання і зберігання стабільного сиропу консервованого передбачає отримання микроэмульсии з сорбінової кислоти, неводного розчинника і поверхнево-активної речовини у воді. Інгредієнти сиропу додають у великий об'єм рідини і микроэмульсию додають в рідину. В іншому аспекті з'єднання сорбінової кислоти розчиняють в інгредієнті сиропу на основі олії. Інгредієнти сиропу додають у великий об'єм рідини і інгредієнт сиропу на основі олії, що містить з'єднання сорбінової кислоти, додають в рідину. В іншому аспекті описаний спосіб зниження осадження сорбінової кислоти в процесі отримання і зберігання стабільного консервованого сиропу. З'єднання сорбінової кислоти і полісорбат розчиняють у воді. Інгредієнти сиропу додають у великий об'єм рідини і отриману рідину, що містить з'єднання сорбінової кислоти, додають в рідину. Пропоноване винахід забезпечує одержання прозорих напоїв, не втрачають своєї прозорості у процесі зберігання за рахунок запобігання осадження �

Склад антиоксидантної композиції для поліпшення якості питної води

Винахід відноситься до харчової промисловості, зокрема до поліпшення якості питної води. Склад для поліпшення якості води надає воді антиоксидантні властивості і являє собою суміш дигидрокверцетина і глюкози, взятих у співвідношенні 1:1 у концентрації 1 мг/мл Пропоноване винахід забезпечує отримання води з підвищеним антиоксидантною дією на організм людини. 1 табл., 2 іл.
Винахід відноситься до безалкогольної промисловості. Спосіб передбачає проведення електрохімічної активації води до рівня окислювально-відновного потенціалу не менш -450 мВ при значенні pH 7-8, очищення электроактивированной води шляхом пропускання її через колонку, заповнену активованим вугіллям, і фінішну фільтрацію. Останню здійснюють з допомогою фільтроелементів з діаметром пор не більше 1 мкм, а потім вводять харчову добавку «Антиоксилен-1 БВ» і фруктове ефірне масло. Це забезпечує підвищення антиоксидантних і профілактичних властивостей напою.

Напій з консервуючої системою, що містить пимарицин-циклодекстриновий комплекс

Винахід відноситься до систем консервантів для напоїв
Винахід відноситься до способу консервування напою

Композиція напою і спосіб зменшення деградації монатина

Винахід відноситься до монатинсодержащему напою і до способу запобігання деградації монатина в напої

Стабілізація диэфиров диугольной кислоти протонними кислотами

Винахід відноситься до застосування, щонайменше, однієї протонної кислоти, виділеної з ряду неорганічних кислот та органічних карбонових кислот, для стабілізації диэфиров диугольной кислоти проти реакцій хімічної і термічної деструкції, причому протонні кислоти застосовують у кількості від 0,01 до 100000 частин на мільйон в перерахунку на діалкіловие ефіри диугольной кислоти або їх суміш

Стабілізація диэфиров диугольной кислоти

Винахід відноситься до застосування, щонайменше, одного з'єднання з ряду фосфорних сполук для стабілізації диэфиров диугольной кислоти проти реакцій хімічної і термічної деструкції, причому фосфорні сполуки являють собою сполуки фосфору з киснем, які містять, принаймні, один зв'язок фосфор-кисень
Up!