Запускає пристрій для твердотільної лампи

 

ОБЛАСТЬ ТЕХНІКИ

Даний винахід відноситься головним чином до галузі освітлення.

ПОПЕРЕДНІЙ РІВЕНЬ ТЕХНІКИ

З метою освітлення, наприклад, житлових будинків, протягом довгого часу було відомо використання ламп розжарювання, електроживлення яких здійснюється за допомогою ланцюга живлення; в Європі ланцюг живлення зазвичай передає змінний струм напруги 230 В 50 Гц. Велика проблема ламп розжарювання полягає в тому, що вони перетворюють тільки невелику частину доступною електричної енергії в енергію світла: багато енергії витрачається і втрачається у вигляді тепла. Таким чином, розроблялися і нині розробляються більш ефективні у використанні лампи, наприклад газорозрядні лампи, і, зокрема, твердотільні лампи, такі як LED (світлодіоди). Вкрай бажано замінювати лампи розжарювання твердотільними лампами в існуючій ситуації. Твердотільні джерела світла, такі як LED, необхідно запускати електронним запускає пристроєм, який отримує напругу живлення електромережі і генерує вихідний струм лампи. Це може бути окремий пристрій, але для зручності були розроблені світлодіодні (LED) лампові блоки, в яких об'єднані світлодіодний іст�иненним твердотілим ламповим блокам, здатним замінити існуючі лампи розжарювання.

Лампи розжарювання мають номінальну потужність, наприклад 60 Вт, 100 Вт і т. д., яка відповідає струму лампи при запуску напругою електромережі і яка відповідає певній кількості світла, що випромінюється лампою. Подібним чином, світлодіоди мають номінальну потужність, що відповідає номінальному струму лампи. У деяких обставинах бажано, щоб було можливо зменшити кількість світла, випромінюваного однієї і тієї ж лампою. З цією метою були розроблені світлорегулятори (диммери). Для випадку світлодіодів електронне запускає пристрій, в якому вихідний струм лампи регулюється, має функцію зменшення сили світла. Також, зокрема, для ламп розжарювання, були розроблені електронні диммери для електромережі, які працюють на підставі відсічення фази. Оскільки диммери з відсіченням фази загалом відомі, то їх обговорення тут буде опущено. Зазначимо, що такі диммери можуть бути виконані як настінні диммери, з тим щоб напруга живлення лампи завжди було «регульованими» напругою живлення.

Фіг. 1А зображує блок-схему, схематично ілюструє один можливий приклад освітлювальної системи з настінним инимает змінний струм електромережі (Європа: 230 В, 50 Гц) в якості вхідної напруги і виводить змінний струм з відсіченням фази в якості вихідної напруги. Користувач може керувати діммером 1, наприклад шляхом обертання керуючої рукоятки 2, яка спонукає диммер 1 змінювати інсталяційний параметр фази, при якому відсікається напруга змінного струму. У прикладі на Фіг. 1А представлена мережева розетка 3, підключена до виходу диммера, а арматура 20 лампи забезпечена електричним шнуром 23, закінчуються виделкою 24, яка повинна вставлятися в мережеву розетку 3. У системі на Фіг. 1В арматура 20 лампи безпосередньо підключається до виходу диммера. В обох випадках на арматуру 20 лампи харчування подається через електронний диммер 1, тобто вона приймає тільки напруга змінного струму з відсіченням фази, позначене як PCACV.

Фіг. 2 ілюструє, що арматура 20 може містити 21 патрон лампи для механічного прийому та утримання цоколя 12 лампи електролампи 10 і для електричного підключення цоколя 12 лампи до електропроводки 22 арматури 20.

Фігура 3А зображує блок-схему, схематично ілюструє світлодіодний ламповий блок 30, містить, щонайменше, одну твердотільну лампу 31, наприклад світлодіодний елемент джерела світла, і запускає пристрій 32 світлодіода, що має вхідні клеми 33, 34 електромережі для прийому напруги електромережі �а.

Фігура 3В схематично ілюструє бажану фізичну реалізацію світлодіодного лампового блоку 30 згідно з цим винаходом, що містить першу частину 37 корпусу, де розміщуються електронну схему 32 запуску пристрою і сконструйовану для об'єднання з патроном 21 арматури лампи, і другу частину 38 корпусу, в якій розміщуються один або кілька світлодіодних елементів джерела світла.

Труднощі виникають, якщо регульований ламповий світлодіодний блок 30 повинен бути об'єднаний з арматурою 20, на яку подається живлення таким діммером для електромережі, наприклад з-за того, що регульована лампа розжарювання повинна бути замінена регульованим ламповим світлодіодним блоком 30. У такому регульованому ламповому світлодіодному блоці запускає пристрій 32 тоді брала б напругу PCACV електромережі c відсіченням фази на своїх вхідних клемах 33, 34 харчування. Це запускає пристрій 32 лампи, в той же час, сконструйоване для прийому повного напруги змінного струму, як пояснювалося вище, було б здатне працювати в режимі светорегулирования при прийомі напруги PCACV змінного струму з відсіченням фази. Так що з одного боку електронне запускає устройст� харчування. З іншого боку, напруга електромережі з відсіченням фази містить інформацію про регулювання світла у вигляді фазового кута, що відноситься до рівня регулювання світла, необхідного користувачеві, і необхідно, щоб електронний світлодіодний диммер міг використовувати цю інформацію в якості вхідного інтерфейсу сигналу управління, зчитувати цю інформацію про регулювання світла і, відповідно, регулювати вихідний струм для світлодіодної лампи. Такі диммери, самі по собі, відомі і призначені для успішного виконання регулювання світла так, щоб регулювати світло відповідних світлодіодів, тобто він забезпечує відповідний вихідна напруга або струм для відповідних йому світлодіодів у відповідь на фазовий кут вхідної напруги живлення.

КОРОТКИЙ ВИКЛАД суті ВИНАХОДУ

Даний винахід відноситься, головним чином, до проблеми детектування інформації про регулювання світла в напрузі живлення електромережі змінного струму з відсіченням фази на виході диммера, яка є вхідною напругою живлення для запуску пристрою. В попередньому рівні техніки це зазвичай робиться шляхом вимірювання діючого значення (RMS) вхідного напряжениѵния димера (допускаючи, що навантаження немає або підключена активне навантаження), використовуючи регулювання світла по задньому фронту. Форма хвилі вихідного напруги має форму синусоїди, що починається від нуля і досягає певну фазу, в момент якої вихідна напруга різко падає до нуля, і вихідна напруга залишається нульовим до наступного перетину нульової позначки синусоїди.

Фіг. 5 зображує спрощену блок-схему, яка ілюструє деякі основні принципи виконання настінних діммеров. Настінні диммери здатні замінити звичайні мережеві вимикачі, з цієї причини вони мають тільки один вхід 51 для підключення до лінії електромережі і один вихід 59 для підключення навантаження. Між входом 51 і виходом 59 монтується керований перемикач 52, який або замкнутий (проводить струм) або розімкнений. Диммер 1 додатково містить схему 53 управління для керування перемикачем 52, ця схема 53 управління приймає електроживлення від входу 51 і виходу 59. Очевидно, коли перемикач 52 замкнутий, то падіння напруги між входом 51 і виходом 59 і, отже, подача напруги в схему 53 управління були б дорівнюють нулю. Додатково, тверде перемикання викликає електромагнітні перешкоди. Щоб зменшити � перемикачу 52 підключається ємнісний елемент 54 між входом 51 і виходом 59. Цей ємнісний елемент 54 намагається підтримувати своє напруження. Як наслідок, вихідна напруга диммера 1 не падає до нуля так різко, як це показано на фіг. 4.

Фіг. 6А зображує діаграму, що показує дійсне вихідна напруга диммера, у разі напруги електромережі 50 Гц, коли в цьому диммере встановлюється час провідності 2 мс (фаза відсічення =36°) і підключена активна навантаження LR. Активна навантаження викликає відносно швидку розрядку ємнісного елемента 54, а фаза відсічення легко може бути визначена. Значення RMS напруги в цьому випадку дорівнює 54 Ст.

Фіг. 6В зображує таку діаграму для ситуації, коли активна навантаження LR замінюється запускає пристроєм 32 світлодіодів. Таке запускає пристрій світлодіодів, зазвичай має вхідний каскад мостового випрямляча, не забезпечує достатнього проходження струму, коли перемикач 52 розімкнений, а ємнісний елемент 54 зберігає свій розряд. Важко визначити фазу відсічення. Значення RMS напруги в цьому випадку дорівнює 140 В. При цьому дуже важко не тільки розмежувати кілька рівнів регулювання світла з точки зору зменшеного діапазону значень RMS, але також важко передбачити, як буде змінюватися згому.

Рішення попереднього рівня техніки спрямовані на розрядку ємнісного елемента 54 шляхом забезпечення схеми розподілу напруги в запускающем пристрої світлодіода. Поки цей підхід працює в тому сенсі, що здатність детектувати фазу відсічення збільшується, недолік же полягає в тому, що підвищується потужність розсіювання.

Головне завдання цього винаходу - виключити або, принаймні, зменшити вищевказані проблеми. В особливості, завдання цього винаходу - забезпечити спосіб більш точного детектування фази відсічення з меншою потужністю розсіювання.

Щоб вирішити ці завдання в даний винахід пропонує вимірювати вхідний струм запуску пристрою, а не вхідна напруга.

Додаткові переваги згадуються в залежних пунктах формули.

КОРОТКИЙ ОПИС КРЕСЛЕНЬ

В подальшому винахід пояснюється описом кращих варіантів втілення винаходу з посиланнями на супровідні креслення, на яких:

Фіг. 1А зображує блок-схему, схематично ілюструє один можливий приклад настінного диммера для електромережі;

Фіг. 1В зображує блок-схему, схематично ілюструє інший можливий приклад настінного д�тодиодний ламповий блок;

Фіг. 3В схематично зображує бажану фізичну реалізацію світлодіодного лампового блоку;

Фіг. 4 зображує діаграму, схематично ілюструє ідеальну форму хвилі вихідного напруги димера з використанням регулювання по задньому фронту;

Фіг. 5 зображує спрощену блок-схему, яка ілюструє деякі основні принципи реалізації настінного диммера;

Фіг. 6А зображує діаграму, що показує вихідна напруга диммера у разі активного навантаження;

Фіг. 6В зображує діаграму, що показує вихідна напруга диммера у разі запуску пристрою світлодіоди в якості навантаження;

Фіг. 7 зображує блок-схему, схематично ілюструє запускає пристрій світлодіода згідно з цим винаходу;

Фіг. 8 зображує блок-схему, схематично ілюструє можливий варіант здійснення вхідного каскаду запускає пристрої;

Фіг. 9А та 9В зображують форми хвилі сигналів в запускающем пристрої згідно з цим винаходом.

ОПИС ПЕРЕВАЖНИХ ВАРІАНТІВ ЗДІЙСНЕННЯ ВИНАХОДУ

Фіг. 7 зображує блок-схему, схематично ілюструє запускає пристрій 100 світлодіода, яке в соответсѿускающее пристрій 100 світлодіода має вхідні клеми 101, 102 для прийому напруги PCACV електромережі змінного струму з відсіченням фази від димера і вихідні клеми 198, 199 для підключення до одного або декількох світлодіодів L. Випрямляч 110 має вхідні клеми 111, 112, підключені до вхідних клем 101, 102 запускає пристрої, і має вихідні клеми 118, 119, забезпечують випрямлена напруга RPCAC електромережі. Це напруга використовується для зарядки буфера 120, викликаючи струм ICзарядки. Керований генератор 130 струму лампи отримує харчування від буфера 120 і сконструйований для генерування відповідного струму ILлампи. Пристрій 140 управління, що може, наприклад, містити відповідний програмований мікропроцесор, керуючий генератор 130 струму лампи, так що струм ILлампи генерується у відповідності з деяким бажаним вихідним рівнем регулювання світла на підставі вхідного сигналу, прийнятого на вхідний клемі 141 даних. Так як конструкція і робота відповідних генераторів струму лампи і пристроїв керування самі по собі відомі і не є предметом цього винаходу, то більш докладне пояснення їх конструкції і роботи буде тут опущено.

Запускає пристрій 100 додатково містить детектор 150 струму, � випадку, сигналу, що представляє один з цих струмів, або сигналу, пропорційного цим струмів. Схема 160 формувача сигналу приймає вихідний сигнал від детектора 150 струму і забезпечує сигнал Sdr запиту на регулювання світла для вхідних клеми 141 даних пристрою 140 управління. Зауважимо, що схема 160 формувача сигналу може бути об'єднана з детектором 150 струму або може бути об'єднана з пристроєм 140 управління.

Фіг. 8 зображує блок-схему, схематично ілюструє можливий варіант здійснення вхідного каскаду запускає пристрою 100 більш докладно. Випрямляч 110 реалізується як мостова схема з чотирьох діодів в добре відомій конфігурації. Запускає пристрій 100 має лінію 103 позитивної шини, об'єднану з вихідною позитивної клемою 118 випрямляча і лінію 104 мінусової шини. У цьому варіанті здійснення детектор 150 струму пов'язаний з виходом випрямляча 110, більш точно підключений між лінією 104 мінусової шини і вихідний негативною клемою 119 випрямляча. Детектор 150 струму реалізований як збірка резистора 151, підключеного паралельно послідовному з'єднанню безлічі діодів 152. У цьому варіанті здійснення два діода розміщені последоваттока і вихідний негативною клемою 119 випрямляча становить вихід детектора струму.

Схема 160 формувача сигналу містить перший транзистор Q1, має колектор, з'єднаний з позитивним напругою живлення Vcc через перший резистор R1, має базу, з'єднану з лінією 104 мінусової шини через другий резистор R2, і має емітер, з'єднаний з виходом А детектора. Схема 160 формувача сигналу містить другий транзистор Q2, має колектор, з'єднаний з лінією 103 позитивної шини через третій резистор R3, має базу, з'єднану з колектором першого транзистора через четвертий резистор R4, і має эммитер, з'єднаний з лінією 104 мінусової шини. П'ятий резистор R5 підключається до клем колектора і емітера другого транзистора Q2. Паралельно з цим п'ятим резистором R5 підключається паралельна компонування шостого резистора R6 і конденсатора С1. Вузол між шостим резистором R6 і конденсатором С1 становить вихід 169 схеми 160 формувача сигналу, виводячи сигнал Sdr запиту на регулювання світла на пристрій 140 управління.

Переважно, щоб буфер 120 був такого типу, який забезпечував би високий коефіцієнт потужності. Приблизний варіант здійснення буфера 120, зображений на фіг. 8, виконує цю вимогу. Альтернативні варіанти осущана далі.

Без вхідного струму падіння напруги на діодах 152 відсутня, перший транзистор Q1 не проводить струм, другий транзистор Q2 приймає позитивне напруга живлення Vcc і проводить струм для розрядки конденсатора С1.

При наявності вхідного струму з'являється достатня падіння напруги на діодах 152, щоб змусити перший транзистор Q1 проводити струм. Напруга на колекторі другого транзистора Q2 призводить до миттєвого виникнення напруги на лінії 103 позитивної шини, і це напруга використовується для зарядки конденсатора С1.

Таким чином, напруга на конденсаторі С1 приймає істотне постійне значення, яке підвищується, коли періоди часу з вхідним струмом тривалі, і знижується, коли періоди часу з вхідним струмом короткі. Напруга на конденсаторі С1 передається на вихід 169. Фактично R5, R6 та C1 становлять низькочастотний фільтр.

Фіг. 9А зображує діаграму, що показує форму хвилі напруги на колекторі першого транзистора Q1 для тієї ж самої ситуації, як на Фіг. 6В. Значення RMS дорівнює 100 мВ у цьому прикладі. Фіг. 9В зображує діаграму, що показує форму хвилі того ж напруги для ситуації, коли час провідності дорівнює 9 мс. Значендит для об'єднання зі схемами управління, які були розроблені для вимірювання і аналізу значення RMS вхідного сигналу, отриманого з вхідної напруги. Але також можливо, що схема управління дійсно вибирає момент часу відсічення вхідного сигналу. Для таких випадків було б достатньо прямокутного сигналу з широтно-імпульсною модуляцією, і сигнал на колекторі першого транзистора Q1 міг би використовуватися без необхідності наявності схеми навколо другого транзистора Q2.

В результаті даний винахід забезпечує електронне запускає пристрій 100 для запуску твердотільної лампи L, виконане з можливістю:

- прийому напруги PCACV живлення змінного струму з відсіченням фази;

- отримання з напруги живлення змінного струму з відсіченням фази інформації про регулювання світла, що визначає необхідний рівень регулювання світла на виході лампи;

- запуску твердотільної лампи в режимі регулювання світла на рівні регулювання світла, що відповідає необхідному рівню регулювання світла, виведеному з напруги живлення електромережі змінного струму з відсіченням фази.

З метою отримання інформації про регулювання світла запускає пристрій реєструє свій вхідний струм.

У одномройство 140 управління, управляє генератором струму лампи;

- випрямляч 110, випрямляючий прийняте напруга живлення змінного струму з відсіченням фази;

- детектор 150 струму, реєструючий вихідний струм Ic випрямляча;

- схема 160 формувача сигналу, обробна вихідний сигнал датчика струму і генеруюча вхідний сигнал для пристрою 140 управління.

Хоча винахід було проілюстровано і докладно описано на кресленнях і в попередньому описі, фахівцям в даній області техніки буде ясно, що така ілюстрація і опис повинні розглядатися як ілюстративні або зразкові, а не обмежують. Винахід не обмежується розкритими варіантами здійснення, швидше деякі варіанти і модифікації можливі в охоронюваному обсязі винаходу в якості описаних в прикладеній формулі винаходу. Наприклад, запускає пристрій регулювання світла може бути пов'язано з арматурою лампи.

Інші варіанти для розкритих варіантів здійснення можуть бути зрозумілі і реалізовані фахівцями в даній області техніки при здійсненні заявленого винаходу з вивчення креслень, опису і додаються пунктів формули винаходу. У формулі слово «містить» не исключае�р або інший блок може виконувати функції декількох блоків, перелічених у пунктах формули. Простий факт того, що деякі кошти перераховані в безлічі різних залежних пунктів формули, не вказує на те, що комбінація цих коштів не може бути використана для отримання переваги. Будь-які умовні позначення в пунктах формули не повинні розглядатися як обмежуючі обсяг винаходу.

Вище даний винахід пояснювалося з посиланням на блок-схеми, що ілюструють функціональні блоки пристрою у відповідності з цим винаходом. Слід розуміти, що один або кілька цих функціональних блоків можуть бути реалізовані в апаратному забезпеченні, де функції такого функціонального блоку можуть бути виконані окремими компонентами апаратного забезпечення, але також можливо, що один або кілька цих функціональних блоків реалізуються в програмному забезпеченні, що функція такого функціонального блоку виконується однією або декількома програмними рядками комп'ютерної програми або програмованим пристроєм, таким, як мікропроцесор, мікроконтролер, цифровий сигнальний процесор і т. д.

1. Електронне запускає пристрій (100) для запуску твердотільної лампи (L), що містить:
- вхід напруги (PCACV) живлення змінного струму з відсіченням фази інформації про регулювання рівня напруження, визначає необхідний рівень світловіддачі лампи (L);
- запускають кошти для запуску твердотільної лампи (L) в режимі регулювання напруги на рівні напруження, що відповідає необхідному рівню світловіддачі, отриманому з напруги (PCACV) живлення змінного струму з відсіченням фази;
причому, з метою отримання інформації про рівень напруження, засоби обробки містять детектор (150) струму для реєстрації вхідного струму запуску пристрою.

2. Запускає пристрій за п. 1, що містить:
- керований генератор (130) струму лампи для генерування струму (IL) лампи;
- буфер (120) для забезпечення напруги живлення керованого генератора (130) струму лампи;
- пристрій (140) управління з входом (141) даних для прийому сигналу (Sdr) запиту на регулювання світла, сконструйоване з можливістю керування генератором (130) струму лампи, для генерування струму регулювання світла лампи згідно із сигналом (Sdr) запиту на регулювання світла;
- випрямляч (110) для перетворення прийнятого напруги (PCACV) живлення змінного струму з відсіченням фази в випрямлена напруга (RPCACV) живлення змінного струму з відсіченням фази, при цьому випрямляч (110) має вхідні клеми (111, 112) для прийому н� постачання випрямленою напругою (RPCAC) живлення змінного струму з відсіченням фази згаданого буфера (120) так, щоб заряджати буфер (120) струмом (Ic) зарядки;
- детектор (150) струму, пристосований для реєстрації вихідного струму (Ic) зарядки випрямляча (110);
- схема (160) формувача сигналу, пристосована для обробки вихідного сигналу детектора струму і для генерації сигналу (Sdr) запиту на регулювання світла для пристрою (140) управління.

3. Запускає пристрій за п. 2, в якому детектор (150) струму містить один діод або компонування послідовно з'єднаних двох або більше діодів (152), розміщених послідовно з вихідною клемою (119) випрямляча.

4. Запускає пристрій за п. 3, в якому детектор (150) струму додатково містить резистор (151), розташований паралельно з діодом або діодами (152).

5. Запускає пристрій за п. 2, в якому схема (160) формувача сигналу спроектована з можливістю генерування сигналу (Sdr) запиту на регулювання світла як сигналу, пропорційного середньому значенню вихідного сигналу детектора струму.

6. Запускає пристрій за п. 5, в якому схема (160) формувача сигналу містить:
другий транзистор (Q2) з клемою емітера, з'єднаної з однією шиною (104) напруги запуску пристрою, з клемою колектора, з'єднаної з іншою шиноЃющим джерелом (Vcc) через дільник (R1, R4) напруги;
низькочастотний фільтр (R5, R6, С1) з входом, сполученим з клемою колектора першого транзистора (Q1), і з виходом, сполученим з сигнальним виходом (169) схеми (160) формувача сигналу;
перший транзистор (Q1) з клемою колектора, з'єднаної з вузлом дільника (R1, R4) напруги, з клемою бази, з'єднаної з шиною (104) напруги запускає пристрою через другий резистор (R2), і з клемою емітера, з'єднаної з виходом (А) детектора (150) струму.

7. Запускає пристрій за п. 2, в якому буфер (120) містить, щонайменше, один конденсатор.

8. Ламповий блок (30) містить, щонайменше, одну твердотільну лампу (31) і, щонайменше, один запускає пристрій (32, 100) по кожному з пп. 1-7, для запуску, щонайменше, однієї твердотільної лампи.

9. Арматура (20) для прийому, щонайменше, однієї твердотільної лампи (31), що містить, щонайменше, одне запускає пристрій (32, 100) по кожному з пп. 1-7, для запуску, щонайменше, однієї твердотільної лампи. 

Схожі патенти:

Модуль освітлення

Винахід відноситься до модуля освітлення для електричного і термічного з'єднання з силовою інфраструктурою, що має, щонайменше, одне джерело живлення, причому кожен джерело живлення містить два електрода. Модуль освітлення містить джерело світла для випромінювання світла, в якому джерело світла є джерелом тепла при випромінюванні світла, два електричних контакту для здійснення контакту з електродами, щонайменше, одного джерела живлення, за допомогою чого встановлюється електричне з'єднання між модулем освітлення і силового інфраструктурою, систему управління, розташовану між джерелом світла і електричними контактами для управління подачею живлення до джерела світла, в якому модуль освітлення містить систему вимірювання для вимірювання термічного опору термічного з'єднання між модулем освітлення і силового інфраструктурою при встановленні електричного з'єднання і в якому система управління виконана з можливістю скорочувати подачу живлення до джерела світла, коли термічний опір знаходиться вище заздалегідь заданого значення, для захисту модуля освітлення від перегріву. Винахід відноситься до спосо3 з.п. ф-ли, 5 іл.

Спосіб і пристрій для збільшення діапазону регулювання освітленості твердотільних освітлювальних приладів

Винахід відноситься до пристроїв освітлення та управління роботою пристроїв освітлення. Технічний результат полягає в зменшенні світловіддачі в твердотільної освітлювальної навантаження при низькій встановленні відповідного регулятора освітленості. Результат досягається тим, що система для управління рівнем світловіддачі твердотільної освітлювальної навантаження, керованої регулятором освітленості, включає в себе детектор фазових кутів і перетворювач живлення. Детектор фазових кутів виконаний з можливістю вимірювання фазового кута регулятора освітленості на основі випрямленої напруги з регулятора освітленості і визначення сигналу керування потужністю на основі порівняння вимірюваного фазового кута з заданим першим порогом. Перетворювач живлення виконаний з можливістю подачі вихідної напруги в твердотільну освітлювальну навантаження, причому перетворювач живлення працює в режимі без зворотного зв'язку на основі випрямленої напруги з регулятора освітленості, коли вимірюється фазовий кут більше першого порога, і працює в режимі з зворотним зв'язком на основі випрямленої напруги з регулятора освітленості і певного сигналу управління мо�

Багатоканальний освітлювальний блок і збудник для подачі струму на джерела світла в багатоканальному освітлювальному блоці

Винахід відноситься до галузі світлотехніки. Освітлювальний блок включає в себе щонайменше два канали джерел світла і збудник для джерел світла. Збудник включає в себе перетворювач напруги постійного струму і систему управління для управління струмом, що надходять на щонайменше один з двох каналів, у відповідь на сигнал управління, вироблений перетворювачем напруги постійного струму. Переважно контур зворотного зв'язку управляє пристроєм перемикання в перетворювачі напруги постійного струму для підтримки рівня світла, виробленого джерелами світла, на потрібному рівні незалежно від змін напруги джерела живлення і навантаження. Технічний результат - підвищення ефективності управління джерелом світла для досягнення бажаного ефекту освітлення. 3 н. і 15 з.п. ф-ли, 5 іл.

Спосіб і пристрій регулювання діапазону виведення світла твердотільного освітлення на підставі максимальної і мінімальної налаштувань регулятора освітленості

Винахід відноситься до пристроїв освітлення та управління роботою пристроїв освітлення. Технічним результатом є управління перетворювачем потужності для забезпечення рівномірного діапазону регулювання освітленості в навантаження твердотільного освітлення незалежно від типу регулятора освітленості. Результат досягається визначенням максимального і мінімального кутів фази регулятора (204) освітленості, сполученого з перетворювачем (220) потужності, під час роботи навантаження (240) твердотільного освітлення; і динамічним регулюванням вихідної потужності перетворювача потужності на основі виявлених мінімального і максимального кутів фази регулятора освітленості. Відрегульована вихідна потужність перетворювача потужності регулює верхній рівень виведення світла навантаженням твердотільного освітлення при максимальному куті фази, щоб відповідати заздалегідь заданому верхньому значенню, і регулює нижній рівень виведення світла навантаженням твердотільного освітлення при мінімальному куті фази, щоб відповідати заздалегідь заданому нижньому значенню. 3 н. і 15 з.п. ф-ли, 12 іл., 2 табл.

Пристрій освітлення

Винахід відноситься до галузі світлотехніки. Пристрій (1) висвітлення містить, щонайменше, одне джерело (50) світла низької потужності; вхідний каскад (20) харчування, придатний для прийому низького змінного напруги від електронного трансформатора (ET); буферний каскад (30) харчування, що має вхід (31), з'єднаний з виходом (29) вхідного каскаду харчування; схему (40) збудження для порушення джерела світла і прийому електроживлення від буферного каскаду харчування. Вхідний каскад живлення формує вихідні імпульси струму, щоб зарядити буферний каскад харчування, на відносно низькій частоті, і під час кожного вихідного імпульсу струму вхідний каскад харчування споживає вхідний струм, вхідний потік завжди має величину струму вище, ніж мінімальна необхідна навантаження електронного трансформатора. Технічний результат - зниження мерехтіння світла шляхом поліпшення сумісності між світлодіодними джерелами світла і електронним трансформатором. 4 н. і 11 з.п. ф-ли, 8 іл.

Підтримання сталості кольору в світлодіодному освітлювальному пристрої, що містить різні типи світлодіодів

Винахід відноситься до освітлення. Технічним результатом є запобігання зміни співвідношення виходу світлового потоку світлодіодів різного типу у складі одного освітлювального пристрою. Результат досягається тим, що освітлювальний пристрій має безліч світлодіодів, підключені послідовно. В освітлювальному обладнанні перша збірка світлодіодів має світлодіоди першого типу, що мають перший вихід світлового потоку, зменшується у вигляді першої функції їх температури переходу. Друга збірка світлодіодів має світлодіоди другого типу, що мають другий вихід світлового потоку, зменшується у вигляді другої функції їх температури переходу, відмінної від першої функції. Щонайменше, один з світлодіодів першого типу і світлодіодів другого типу підключені паралельно до резисторним збірці, має залежне від температури опір. Температурна залежність опору стабілізує відношення першого виходу світлового потоку до другого виходу світлового потоку при різних температурах переходу першої збірки світлодіодів і другої збірки світлодіодів. 3 н. і 10 з.п. ф-ли, 11 іл.

Регульований по силі світла джерело світла зі зміщенням по колірній температурі

Винахід відноситься до галузі світлотехніки. Пристрій (1) висвітлення містить вхідні висновки (2) для зв'язку з мережею змінного струму (AC); ланцюжок (10) світловипромінюючих діодів (LED), з'єднаних послідовно з вхідними висновками; випрямляч (30), який має вхідні висновки (31, 32), з'єднані послідовно з ланцюжком LED, кероване джерело (40) напруги, що має вхідні висновки, пов'язані з вихідними висновками випрямляча; послідовну компонування щонайменше одного допоміжного LED (51) і другого баластного резистора (52), з'єднану з вихідними висновками керованого джерела напруги. Джерело напруги містить послідовну компонування регульованого першого резистора (46) і другого резистора (47), з'єднану паралельно з вхідними висновками; регульований напівпровідниковий стабілітрон (49), з'єднаний паралельно з вихідними висновками, що має керуючий вхідний висновок (48), з'єднаний з точкою з'єднання між двома резисторами; при цьому позитивний вихідний висновок з'єднаний з позитивним вхідним висновком, а негативний вихідний висновок з'єднаний з негативним вхідним висновком. Технічний результат - спрощення регулювання пристрою по силі світла і зміщення све�

Світлодіодна ланцюг

Винахід відноситься до галузі світлотехніки. У світлодіодних ланцюгах (1), що містить послідовно з'єднані першу і другу ланцюга (11, 12) з першими і другими світлодіодами, треті ланцюга (13) з'єднані паралельно з другими ланцюгами (12) для управління першими світлодіодами в перших колах (11) та/або третіми світлодіодами в четверте ланцюгах (14). Світлодіодна ланцюг (1) приймає напруга джерела живлення від джерела (2, 3) для живлення світлодіодного ланцюга (1). Третя ланцюг (13) приймає напруга живлення від другого ланцюга (12) для живлення третьої ланцюга (13). Напруга живлення може представляти собою напруга на другий ланцюга (12). Третя ланцюг (13) може додатково управляти другими світлодіодами у другій ланцюга (12). Згадане управління може містити управління струмом, поточним через згадані світлодіоди, з метою приглушення світла, придушення мерехтіння, регулювання кольору і/або захисту від перегріву. Технічний результат - підвищення ефективності управління. 2 н. і 11 з.п. ф-ли, 5 іл.

Регулювання яскравості схеми воздуждения світловипромінюючих діодів

Винахід відноситься до галузі світлотехніки. Схема збудження LED з регульованою яскравістю містить резонансний перетворювач постійного струму в постійний, підключений до резонансної схемою. Перетворювач містить однополупериодную або двухполупериодную перемикає схему, підключену до резонансної схемою. Вихідний сигнал резонансної схеми випрямляється і подається на вихідну схему. Вихідна схема може містити щонайменше один послідовний або шунтувальний перемикач LED для включення і виключення блоку LED. Керуюча схема управляє перемикачами перемикає схеми із змінною частотою перемикання і налаштована для управління перемикає схемою для амплітудної модуляції перетворювача і для широтно-імпульсної модуляції перетворювача з першої частотою широтно-імпульсної модуляції, меншою, ніж частота перемикання. Керуюча схема може бути налаштована для управління перемиканням перемикача LED з другої частотою широтно-імпульсної модуляції, меншою, ніж частота перемикання. Технічний результат - забезпечення глибокого регулювання яскравості зі стабільним керуванням робочим циклом широтно-імпульсно

Схема для світлодіодного пристрою і світлодіодний модуль

Винахід відноситься до галузі світлотехніки. світлодіодне пристрій містить декілька паралельно включених гілок з одного або більше послідовно розташованих світлодіодів, через які в робочому стані протікає відповідна частина робочого струму, що протікає через світлодіодне пристрій, і джерело струму для надання робочого струму. Схема виконана таким чином, щоб розпізнавати найбільший частковий струм, і забезпечуваний джерелом струму робочий параметр на основі цього найбільшого часткового струму регулювати таким чином, щоб жоден з часткових струмів не перевищував заданий максимальний струм. Технічний результат - підвищення надійності роботи пристрою. 2 н і 13 з.п. ф-ли, 1 іл.
Up!