Світловий маркер для повітряних ліній електропередачі

 

Винахід відноситься до галузі електроенергетики і може бути використано в якості запобіжного світлової сигналізації для повітряних ліній електропередавання, проводи яких представляють майже невидиму перешкоду для низько летять літальних апаратів (літаків, вертольотів тощо).

Відомий світловий повітряний маркер для високовольтної лінії електропередачі, що представляє собою сферичну непрозору ємність (куля) з газонаповненими лампами, електрично приєднаними до зовнішньої поверхні кулі, при цьому один електрод ламп приєднаний до високовольтного джерела, а інший до провідної галузі кулі або куль, якщо їх кілька; лампи розташовані так і обрані таких розмірів, щоб забезпечити яскраве світіння в нічний час з відстані, принаймні, в 4000 футів [1].

В даному технічному рішенні серйозною проблемою є забезпечення оптимального кута ненаправленного світлового випромінювання і необхідного рівня загальної освітленості для того, щоб надійно спрацьовував світловий маркер, особливо в нічний час; необхідного ефекту можна досягти збільшенням числа газонаповнених лам і відповідним їх розташуванням на кулі, однак це будетних ліній, містить газорозрядну лампу, одним кінцем з'єднані за допомогою провідника і металевого затиску до повітряного грозотросу лінії електропередачі, при цьому другим провідником лампа приєднана до перетворювача енергії, чинному від електромагнітного поля високовольтних ліній електропередачі [2].

Цей світловий маркер розрахований тільки на установку на грозозахисний трос повітряної лінії електропередачі, що істотно обмежує його експлуатаційні робочі характеристики і функціональні можливості практичного застосування.

Заявник ставив перед собою практичну задачу розробки світлового маркера для повітряних ліній електропередачі, що забезпечує застерігає світлову сигналізацію для літальних апаратів, наприклад низько летять літаків, з метою виключення їх зіткнення з проводами і молниезащитними тросів повітряних ліній електропередачі, що характеризується високою надійністю в процесі тривалої експлуатації при суворих навколишніх умовах, простотою монтажу на лініях, автономністю електроживлення без застосування додаткових джерел, низькою собівартістю виготовлення. Вищезгаданий позитивний техническетового маркера для повітряних ліній електропередачі, представленої в наведеній нижче формулі винаходу: «світловий маркер для повітряних ліній електропередачі, що складається з захищений від вологи і пилу кожуха сферичної або еліпсоїдної форми, забезпеченого плашковим, клиновим, спіральним або лінійним зажимом будь-якого іншого типу для закріплення на дроті або молниезащитном тросі повітряної лінії, у якому розташовані індуктивний трансформатор і частотний перетворювач, що забезпечують за рахунок електромагнітного поля, що оточує провід лінії або грозозахисний трос, електроживлення потужністю не менше 1 Вт твердотільного джерела світла або світлодіода(ів), дають ненаправленное в горизонтальній площині світлове випромінювання не менше 50 кд при вертикальній проекції під кутом від 0° до 180°, при цьому маркер забезпечений захисним від радіоперешкод пристроєм, виконаним у вигляді тороїдального кругового екрану або еліпсоїдного екрану, закріпленого на вищевказаному кожусі, і вимикачем, виконаним у вигляді вбудованого фотоелемента, і реагує на низький рівень загальної освітленості, порогова величина якої для спрацьовування світлової сигналізації встановлюється на 30-50 люкс; затискач плашковий кожуха встановлюється на закріпленій на про�рачивание маркера при вітрових і вібраційних впливах; спіральний затискач кожуха встановлюється на закріплений на дроті або молниезащитном тросі лінії спіральний протектор; він розрахований на експлуатацію при робочих температурах оточення в межах від -60°C до +60°C; захисний пристрій від радіоперешкод закріплено на кожусі допомогою похилих штанг».

Суть запропонованого винаходу пояснюється на кресленні, де на фіг.1 представлений загальний вигляд світлового маркера для повітряних ліній електропередачі, виконаного відповідно до цього винаходу.

Заявляється світловий маркер для повітряних ліній електропередачі складається з кожуха 1 з затиском 2, яким він кріпиться до проводу (молниезащитному тросу) 3 повітряної лінії електропередачі. Кожух 1 виготовляється з міцного матеріалу (металу або пластику) зі спеціальним покриттям для захисту від проникнення всередину вологи, пилу та інших забруднень і може бути сферичної, еліпсоїдної або якоїсь іншої геометричної форми. Як затиску 2 можуть бути обрані затискачі з номенклатури стандартної лінійної арматури, конструктивно виконані, наприклад, плашкового, клинових або спірального типу.

У кожусі 1 розташовуються індуктивний трансформатор 4, частотний перетворювач 5, твердий�трансформатор 4 і частотний перетворювач 5 діють від електромагнітного поля, навколишнього провід 3 лінії, забезпечуючи електроживлення потужністю не менше 1 Вт. Твердотільний джерело світла (світлодіоди) дає ненаправленное в горизонтальній площині світлове випромінювання не менше 5 кд при вертикальній проекції під кутом від 0° до 180°, а вбудований фотоелемент 1 здатний реагувати на низький рівень загальної освітленості, порогова величина якої для спрацьовування світлової сигналізації встановлюється на 30-50 люкс.

У конструкції маркера передбачено також захист від радіоперешкод, для чого навколо кожуха 1 за допомогою, наприклад, похилих штанг 8 кріпиться тороїдальний кругової або еліпсоїдної екран 9.

Затискач 2 може кріпитися на проводі (молниезащитном тросі) 3 через розрізну втулку (не показана), виготовлену з немагнітного матеріалу і виключає провертання маркера при вітрових і вібраційних впливах або через спіральний протектор (також не показаний).

Маркер розрахований на експлуатацію при робочих температурах оточення в межах від -60°C до +60°C.

Заявляється світловий маркер працює на принципі використання і перетворення енергії електромагнітного поля, наявного завжди навколо проводів повітряних ліній електропередачі в світлове випромінювання�льного апарату з повітряною лінією електропередачі. Для реалізації цієї мети в запропонованому маркер застосовується електрична схема, що складається з індуктивного трансформатора 4 і частотного перетворювача 5, які і створюють контактну ланцюжок з індуктивним опором (індуктивністю) між проводом і джерелом світла, забезпечуючи його електроживлення потужністю в межах декількох ватів. При цьому частотний перетворювач дає можливість працювати маркеру на лініях з досить широким діапазоном напруг (до 500 кВ) і з змінним струмом частотою від 45 Гц до 60 Гц. Джерело світла (світлодіоди) 6 вибирається з таким розрахунком, щоб забезпечувати при вищевказаної потужності електроживлення світлове випромінювання в межах не менше 50 кд і, за рахунок вбудованого фотоелемента 7, реагувати на можливий низький рівень освітленості.

Пропонований світловий маркер для повітряних ліній електропередачі відрізняється високими технічними характеристиками в якості надійної попереджувальної сигналізації для низколетящих літальних апаратів у будь-яких навколишніх умовах (у денний та нічний час), у ньому не використані додаткові джерела електроживлення, що спрощує його конструкцію, роблячи її більш компактною, здешевлює процес изгоluminated aerial marker», клас 315/344, опублікований 19 березня 1991 р.

[2] Патент США №5,208,577 «Магкег light arrangement for power lines», клас 340/310 R, опубліковано 4 травня 1993 р.

[3] Патент США №4,904,996 «Line-mounted, movable, power line monitoring system», клас 340/870.07, опубліковано 27 лютого 1990 р.

[4] Патент США №5,808,424 «Illuminated power line marker», клас 315/344, опублікований 15 вересня 1998 р.

1. Світловий маркер для повітряних ліній електропередачі, що складається з захищений від вологи і пилу кожуха сферичної або еліпсоїдної форми, забезпеченого плашковим, клиновим, спіральним або лінійним зажимом будь-якого іншого типу для закріплення на дроті або молниезащитном тросі повітряної лінії, у якому розташовані індуктивний трансформатор і частотний перетворювач, що забезпечують за рахунок електромагнітного поля, що оточує провід лінії або грозозахисний трос, електроживлення потужністю не менше 1 Вт твердотільного джерела світла або світлодіода(ів), дають ненаправленное в горизонтальній площині світлове випромінювання не менше 50 кд при вертикальній проекції під кутом від 0° до 180°, при цьому маркер забезпечений захисним від радіоперешкод пристроєм, виконаним у вигляді тороїдального кругового екрану або еліпсоїдного екрану, закріпленого на вищевказаному кожусі, і вимикачем, вико�на якій для спрацьовування світлової сигналізації встановлюється на 30-50 люкс.

2. Маркер по п. 1, в якому спеціальний затискач кожуха встановлюється на закріпленій на дроті або молниезащитном тросі розрізної втулці, виготовленого з немагнітного матеріалу і виключає провертання маркера при вітрових і вібраційних впливах.

3. Маркер по п. 1, в якому спіральний затискач кожуха встановлюється на закріплений на дроті або молниезащитном тросі лінії спіральний протектор.

4. Маркер по п. 1, в якому він розрахований на експлуатацію при робочих температурах оточення в межах від -60°C до +60°C.

5. Маркер по п. 1, в якому захисний пристрій від радіоперешкод закріплено на кожусі допомогою похилих штанг. 

Схожі патенти:
Винахід відноситься до галузі світлотехніки. Технічним результатом винаходу є підвищення якості охолодження оптичних блоків зі світлодіодами і джерела живлення. Оптичні блоки зі світлодіодами з'єднані з корпусом (1) з утворенням між ними теплового контакту. Кришка (2) зсередини виконана з порожниною, в якій, також з утворенням теплового контакту, встановлений джерело (5) харчування. Корпус (1) і кришка (2) з'єднані між собою з утворенням повітряних зазорів (24) між ними через теплоізолюючі торцеві заглушки (3, 4), що мають наскрізні вентиляційні отвори. Повітряні зазори (24) повідомляються з порожниною кришки (2). Наскрізні вентиляційні отвори повідомляються з порожниною корпусу (1) і з порожниною кришки (2) і виконані з можливістю пропускання конвекційних потоків повітря в порожнину корпусу (1) і порожнину кришки (2), забезпечуючи більш ефективне охолодження корпусу (1) і кришки (2). Тепловідбивний екран (23), виконаний з теплоізолюючого матеріалу, закріплений горизонтально на бічних стінках кришки (2) зсередини і виконаний з можливістю теплоізоляції порожнини кришки (2) зі сторони корпуса (1). Джерело (5) харчування та оптичні блоки зі світлодіодами виконані герметичними і ний, дозволяють легко і швидко від'єднати кришку для заміни джерела живлення. 20 з.п. ф-ли, 3 іл.

Світлодіодний світильник стельовий

Винахід відноситься до галузі світлотехніки і може бути використане в світильниках і з твердотільними напівпровідниковими джерелами світла, що застосовуються для установки в клітинку клітку з розмірами від 40×40 мм до 250×250 мм і товщиною перегородок від 1 до 30 мм підвісних стель з вертикальним профілем. Технічним результатом є зниження витрат на монтаж світильників у приміщеннях з використанням підвісних стель, а також можливість оперативного зміни місця розташування світильника згідно обстановці освітлюваного приміщення. Монтаж світильника виключає деформацію і зміна конструкцій підвісної стелі. Світильник світлодіодний стельовий містить корпус-радіатор з встановленим в ньому світловим модулем, джерело живлення і плафон, корпус-радіатор світильника розташований зверху підвісної пористого стелі, світловий модуль і плафон прикріплені до корпусу-радіатору та розміщені всередині комірки - клітини підвісної стелі. 27 з.п. ф-ли, 21 іл.

Освітлювальний пристрій

Винахід відноситься до галузі світлотехніки. Технічним результатом є розширення арсеналу технічних засобів. Освітлювальний пристрій містить кожух, з'єднувальний елемент, щонайменше один відбивач і вузол джерела світла. З'єднувальний елемент з'єднаний з внутрішньої верхньою поверхнею кожуха і має паз вставки, виконаний в його середній частині, у напрямку внутрішньої верхньої поверхні кожуха, за допомогою якого знімно з'єднаний з вузлом джерела світла. В середині паза вставки розташований перший з'єднувальний роз'єм. Щонайменше один відбивач з'єднаний з внутрішньою поверхнею стінки кожуха і зовнішньою поверхнею стінки з'єднувального елемента. Вузол джерела світла має верхню частину, призначену для з'єднання з з'єднувальним елементом, і другий з'єднувальний роз'єм, призначений для підключення до першого з'єднувальний роз'єму, а також нижню частину, испускающую світло на відбивач. 3 м. і 16 з.п. ф-ли, 18 іл.

Освітлювальний пристрій

Винахід відноситься до галузі світлотехніки. Технічним результатом є розширення арсеналу технічних засобів. Освітлювальний пристрій містить кожух, з'єднувальний елемент, щонайменше один відбивач і вузол джерела світла. З'єднувальний елемент має перший паз вставки, виконаний в його середній частині, і перший з'єднувальний роз'єм, розташований в середині першого паза вставки. Вузол джерела світла містить першу корпусні деталь, що має перший з'єднувальний вузол, першу похилу поверхню і перший виступаючий шарнір, другу корпусні деталь, що має другий з'єднувальний вузол, другу похилу поверхню і другий виступаючий шарнір, середню корпусні деталь, що має другий паз вставки і містить другий з'єднувальний роз'єм, електрично підключений до першого з'єднувальний роз'єму, коли вузол джерела світла приєднаний до сполучного елементу, і основний модуль світловипромінюючих діодів, розташований на першій похилій поверхні і другий похилій поверхні відповідно. 2 н. і 19 з.п. ф-ли, 17 іл.

Освітлювальний пристрій

Винахід відноситься до галузі світлотехніки. Технічним результатом є розширення арсеналу технічних засобів. Досягнення технічного результату забезпечується за рахунок того, що в освітлювальному обладнанні, що включає в себе: кожух, розташовані всередині нього щонайменше один відбивач і вузол джерела світла, що випускає світло на відбивач. Вузол джерела світла виконаний з пазом випущення світла, сформованим в ньому, який включає в себе базисну поверхню, нахилену до відбивача, і безліч світловипромінюючих діодів, розташованих з нахилом вздовж базисної поверхні в пазу випущення світла. Паз випущення світла включає в себе виступаючу частину, сформовану з базисної поверхні, яка блокує світло, що випускається безпосередньо з безлічі світловипромінюючих пристроїв назовні кожуха. 2 н. і 16 з.п. ф-ли, 18 іл.

Автономний комплекс облаштування пішохідного переходу з телеметрією на основі gsm/gprs модуля

Винахід відноситься до галузі облаштування пішохідних переходів, а саме до автономного комплексу облаштування пішохідного переходу з телеметрією на основі GSM/GPRS модуля. Комплекс обладнаний сонячною батареєю, контролером зарядки АКБ, датчиком присутності, GSM/GPRS модулем, блоком управління, світлофором Т7, знаком світлодіодним «Пішохідний перехід», світлодіодними ліхтарями бічній підсвічування пішохідного переходу, світлодіодними ліхтарями підсвічування зони очікування, сонячною батареєю, блоком управління, двома шумовими смугами на проїжджій частині. Два додаткових світлодіодних ліхтаря бічній підсвічування переходу являють собою світлодіодні прожектори, винесені кожен по відношенню до центральної осі переходу в бік транспорту, що наближається. Блок керування контролює стан датчиків, світлофора та світлодіодних прожекторів, світлодіодного знаку «Пішохідний перехід», а також передає команду на спрацьовування блоку управління, що знаходиться на протилежній стороні дороги. GSM/GPRS модуль з програмним управлінням забезпечує проведення налаштування контролерів, автоматичний облік показань роботи базових блоків або систем, дистанційне керування всією системою. ТехЂи водія, підвищення безпеки пішохода. 3 іл.

Освітлювальний пристрій, що включає в себе кілька джерел світла і одну відбивну систему, і блок відбивача

Винахід відноситься до галузі світлотехніки. Технічним результатом є підвищення потужності. Освітлювальний пристрій (1) включає в себе кілька джерел (4) світла і одну відбивну систему, при цьому джерела (4) світла розташовані перед відбивною поверхнею відбивальної системи і включають в себе кілька засобів освітлення, які розташовані навколо вихідного отвору (10) відбивальної системи. Промінь світла від джерел (4) за рахунок відбиття світла відхиляється в основному напрямку випромінювання освітлювального пристрою (1) за допомогою відбивальної системи. Освітлювальний пристрій забезпечений першим відбивним ділянкою (2) і виконаним опуклим другим відбивним ділянкою (5), перший і другий відбивні ділянки погоджені один з одним таким чином, що основний світловий промінь може створюватися за рахунок того, що світло від джерел (4) світла спочатку падає на другий відбивачем ділянку (5), а потім на перший відбивачем ділянку (2) і виходить з освітлювального пристрою в основному напрямку випромінювання. 4 н. і 22 з.п. ф-ли, 13 іл.

Світлофорна система

Винахід відноситься до конструкцій світлотехнічних пристроїв. Світлофорна система містить корпус із захисним елементом і з розміщеними всередині корпусу джерелом світла, виконаним у вигляді матриці світлодіодів, розташованих на друкованій платі. Система складається з N - числа незалежних світлодіодних лінійок з загальним тепловідводом, виконаним на основі сталевої пластини. Джерело живлення виконаний лінійним, кожен світлодіод шунтувати стабілітронів, а в якості захисного елемента корпусу використаний розсіювач, який представляє собою прозорий плафон з полікарбонату. Підвищується надійність світлотехнічної частини. 2 іл.

Світлодіодний світильник для прихованого монтажу

Винахід відноситься до галузі світлотехніки і може бути використане для прихованого монтажу світлодіодного світильника (1, 2, 3, 4) і для електричного і механічного підключення до стандартної розетки пристрою. Технічним результатом є підвищення електричної безпеки при експлуатації. Світильник забезпечений монтажною рамою (22), цоколем (6) з блоком живлення від мережі/перетворювачем (7), блоком (8) підключення проводів електромережі, радіатором (11) і щонайменше одним пристроєм з'єднання щонайменше одного модуля (15) світло випромінюючого діода з принаймні одним светоизлучающим діодом (16). Цоколь (6) або радіатор (11) забезпечений направляючими (12). Причому щонайменше один модуль (15) світло випромінюючого діода приведений термічний в контакт з бічною поверхнею радіатора (11). Світильник забезпечений ковпаком (18) з щонайменше одним отвором (19, 20) для виходу світла. 7 з.п. ф-ли, 9 іл.

Освітлювальний блок і ліхтар для освітлення доріг та/або вулиць

Винахід відноситься до галузі світлотехніки. Технічним результатом є спрощення налаштування розподілу світла. Освітлювальний блок (10) для використання в ліхтарі (1), зокрема ліхтарі для освітлення доріг та/або вулиць, має настроюється розподіл світла. Освітлювальний блок (10) містить щонайменше два джерела (11, 12) світла або дві групи джерел світла, при цьому кожен зі згаданих джерел (11, 12) світла або кожна із згаданих груп джерел світла має індивідуальну характеристику розподілу світла, причому сукупний розподіл світла освітлювального блоку (10) налаштовується за допомогою зміни співвідношення светоотдач згаданих щонайменше двох джерел (11, 12) світла або груп джерел світла. 3 н. і 7 з.п. ф-ли, 9 іл.
Up!