Муфта для кабельного з'єднання

 

Посилання на заявки, що мають відношення до справжньої

Справжня заявка претендує на встановлення пріоритету за попередньою патентної заявки США 61/394503, поданої 19 жовтня 2010 року, попередньої патентної заявки США 61/483207, поданої 6 травня 2011 року та попередньої патентної заявки США 61/497718, поданої 16 червня 2011 року. Зміст кожної зі згаданих патентних заявок включено в дану заявку цілком допомогою посилання.

Область застосування

Даний винахід відноситься до муфти для захисту з'єднання двох кабелів, з'єднання кабелю з корпусом елемента обладнання. Зокрема, даний винахід відноситься до муфті, що має ущільнювальний елемент, що міститься у внутрішній оболонці і закріплюється навколо кабельного з'єднання за рахунок використання жорсткої зовнішньої оболонки, яка встановлюється поверх внутрішньої оболонки і входить в зачеплення з нею, в результаті чого забезпечується надійний захист кабелю від впливу факторів навколишнього середовища.

Рівень техніки

Телекомунікаційні кабелі сьогодні використовуються повсюдно для передачі різних даних за великим мережам. При прокладці кабельних мереж часто доводиться виконувати різного родинений може вимагатися захист самого з'єднання і граничних з ним областей кабелів від впливу факторів навколишнього середовища. Такий захист може бути виконана шляхом обмотки місця з'єднання стрічкою, закладення мастикою і/або приміщення кабельного з'єднання кабелів в захисну муфту. Захисна муфта, як правило, має один або кілька отворів, через які кабелі можуть входити до неї і виходити з неї. Після заклади кабелів у муфту можуть бути виконані необхідні з'єднання.

Типові муфти для застосування в телекомунікаційних мережах, наявні в продажі, забезпечують захист кабельних з'єднань від механічних впливів і/або впливів факторів навколишнього середовища. Захисні муфти можуть бути призначені для різних типів кабелів: кабелів ліній зв'язку, ліній електропередачі, волоконно-оптичних кабелів, коаксіальних кабелів і багатьох інших типів кабелів. З'єднання кабелів можуть виконуватися шляхом безпосереднього зрощування або за допомогою з'єднувального пристрою (коннектора), і можуть вимагати захисту від впливу факторів навколишнього середовища, в якій вони перебувають, зокрема, від попадання вологи, бруду, солі, кислотних дощів та інших зовнішніх впливів, а також від механічних впливів.

У продажу є безліч муфт, що забезпечують різні ступені захисту кабельних соединеням кабелів. Такого типу муфти, як правило, використовуються в телекомунікаційній галузі для захисту безлічі сполук кручених пар мідних проводів і/або сполук волоконно-оптичних кабелів зовнішньої установки. Такі муфти часто є досить громіздкими і не дуже придатні для додатків, в яких потрібно захистити поодиноке місце з'єднання двох або більше кабелів, місце з'єднання між кабелем і корпусом елемента устаткування (наприклад, коробкою, шиною або ще більшою муфтою, яка фактично є корпусом іншого елемента обладнання), або місце з'єднання між кабелем і елементом обладнання, особливо якщо кабельні з'єднання щільно розміщені або згруповані один з одним, як це має місце, наприклад, вежі стільникового зв'язку. Тому існує потреба в більш компактній і легкої в установці муфті, яка може бути встановлена в умовах обмеженого простору і більш придатна для використання в польових умовах.

Сутність винаходу

У цьому винаході пропонується муфта для захисту кабельного з'єднання. Муфта включає захисний елемент, що міститься у внутрішній оболонці. Ущільнювальний елемент закріплюється навколо кабельного з�їй оболонки і входить в зачеплення з внутрішньою оболонкою. Внутрішня оболонка має топографію зовнішньої поверхні, що визначає профіль внутрішньої оболонки, а зовнішня оболонка має топографію внутрішньої поверхні, що визначає профіль зовнішньої оболонки, і при цьому профіль зовнішньої оболонки аналогічний профілю внутрішньої оболонки.

В одному з втілень винаходу внутрішня оболонка має звужується профіль, і має перший діаметр на першому кінці внутрішньої оболонки і другий, більший, діаметр на другому кінці внутрішньої оболонки.

Внутрішня оболонка може включати дві частини оболонки, в які виявляється ув'язненим кабельне з'єднання при складанні двох частин оболонки один з одним. В одному з втілень частини оболонки можуть бути з'єднані один з одним шарнірно вздовж одного з поздовжніх країв кожної з частин оболонки.

В іншому втіленні винаходу ущільнювальний елемент може бути листовим ущільнювальним елементом, що включає гелеподібний ущільнювальний матеріал, нанесений у вигляді покриття на еластомерний лист або об'ємно-деформирующийся лист.

Короткий опис креслень

Нижче наводиться більш докладний опис цього винаходу з посиланнями на прикладені креслення. Аналогічні номери поз�ові цього винаходу, у розібраному вигляді.

Фіг.1B. Ізометричний вигляд зібраної муфти згідно з одним зі втілень цього винаходу.

Фіг.2A і 2B. Ізометричні види внутрішньої оболонки муфти, зображеної на фіг.1A і 1B.

Фіг.3A і 3B. Ізометричні види зовнішньої оболонки муфти, зображеної на фіг.1A і 1B.

Фіг.4A. Ізометричний вигляд муфти згідно з ще одним втіленням цього винаходу.

Фіг.4B. Муфта, зображена на фіг.4A, в розібраному вигляді.

Фіг.4C. Вид зверху зібраної муфти, зображеної на фіг.4A.

Фіг.4D. Подовжній перетин зібраної муфти, зображеної на фіг.4A.

Фіг.5A-5C. Спосіб збору муфти згідно з одним зі втілень цього винаходу.

Фіг.6A-6E. Різні способи кріплення ущільнювального елемента до внутрішньої оболонці згідно з цим винаходом.

Фіг.7. Ізометричний вигляд муфти згідно з ще одним втіленням цього винаходу.

Фіг.8. Альтернативний спосіб використання муфти згідно з одним зі втілень цього винаходу.

Фіг.9. Ізометричний вигляд корпусу елемента обладнання з безліччю кабельних з'єднань, захищених кількома захисними муфтами у відповідності з одним із воплощенЉего винаходу.

Фіг.11. Ізометричний вигляд зовнішньої оболонки муфти, зображеної на фіг.10.

Фіг.12A і 12B. Ізометричні види внутрішньої оболонки муфти, зображеної на фіг.10.

Фіг.13A і 13B. Види збоку муфти, зображеної на фіг.10.

Фіг.14. Ізометричний вигляд зовнішньої оболонки у відповідності із ще одним втіленням цього винаходу.

Фіг.15. Ізометричний вигляд зовнішньої оболонки, зображеної на фіг.14, в яку затиснутий кабель для запобігання її зісковзування при установці.

Фіг.16. Ізометричний вигляд внутрішньої оболонки згідно з ще одним втіленням цього винаходу.

Фіг.17. Ізометричний вигляд ущільнювального елемента у відповідності з одним зі втілень цього винаходу.

Фіг 18A і 18B. Види збоку, відображають збірку муфти з ущільнювальним елементом, зображеним на фіг.17.

Незважаючи на те, що винахід допускає різні модифікації і альтернативні форми, на кресленнях показані нижче будуть детально описані, як приклади, деякі основні особливості таких втілень. При цьому слід розуміти, що не мається на увазі обмежити винахід конкретними показаними і описаними втіленнями. Навпаки, мається на увазі охопити всі �набуття.

Детальний опис винаходу

У цьому докладному описі даються посилання на такі, що додаються креслення, які становлять його невід'ємну частину, на яких, в якості ілюстрацій, показані конкретні втілення, у вигляді яких може бути реалізовано даний винахід. У зв'язку з цим слід зазначити, що терміни, пов'язані з напрямками, такі, як «верхній», «нижній», «передні», «задній», «ведучий», «хвостовий» та інші, що використовуються у відповідності з орієнтацією описуваних креслень. Оскільки компоненти втілень цього винаходу можуть бути розташовані в різних орієнтаціях, використовувана термінологія напрямків є ілюстративною і жодною мірою обмежує. Слід розуміти, що можуть бути реалізовані й інші втілення винаходу, і в різних втіленнях можуть бути зроблені структурні або логічні зміни без відходу від масштабів цього винаходу. Тому наведене нижче докладний опис не слід розглядати в ограничивающем сенсі, а масштаб винаходу визначено, що додається формулі винаходу.

В одному з втілень винаходу пропонується муфта для захисту з'єднання двох або більше кабелів, або сооваться для ремонту оболонки пошкодженого кабелю, наприклад, при проведенні бригадами комунальних служб земляних робіт поблизу підземних кабелів. Ще в одному втіленні винаходу пропонована муфта може використовуватися для захисту від зовнішніх впливів місця входу кабелю в канал і проникнення в канал можливих забруднювачів. Ще в одному втіленні винаходу пропонована муфта може використовуватися для захисту місця з'єднання кабелю з заземлюючим проводом.

Багато традиційно застосовуються з'єднувачі, використовувані в галузях телекомунікацій, кабельного телебачення, житлово-комунального господарства, навіть з'єднувачі, містять внутрішні ущільнювальні елементи (наприклад, ущільнювальні кільця), самі по собі не забезпечують достатнього захисту місць з'єднання кабелів від механічних впливів та чинників навколишнього середовища. Якщо не виконана додаткова зовнішня охорона, вода та інші забруднювачі можуть потрапляти в систему і поступово руйнувати електричне або оптичне з'єднання. Для компенсації цього недоліку стандартних з'єднувачів оператори мереж додатково захищають кабельне з'єднання литий муфтою, стрічкової обмоткою та/або мастикою, забезпечуючи тим самим необхідну ступінь захисту від хутра�о, особливо в яких вимагається наявність індивідуального захисту окремих сполук в умовах обмеженого простору, наприклад, в системах стільникового зв'язку, може бути занадто мало місця для звичайних литих муфт. У деяких випадках оператори застосовують спосіб, що полягає в обмотці коннектора і прилеглих ділянок кабелів декількома шарами стрічки, переміжними з шарами мастики, що підвищує ступінь захисту місця з'єднання від впливу факторів навколишнього середовища. Сам процес обмотки може бути досить трудомістким і копіткою, і його ефективність залежить від досвіду робітника. Крім того, якщо процес обмотки використовується у повітряних лінях, наприклад, вежі стільникового зв'язку, то необхідність роботи на висоті різко ускладнює завдання якісного нанесення даних матеріалів і може навіть загрожувати безпеці робітника. І нарешті, покриття з стрічки і мастики доводиться зрізати при операціях планового ремонту і техобслуговування, і потім повторно наносити після їх завершення, що викликає додаткові витрати часу та коштів.

Тому існує потреба у нового типу захисної муфті, яка може бути швидко і легко встановлена в обмеженому просторі, напр�ожна замінити трудомісткий процес стрічкової обмотки і більш громіздкі литі пластмасові муфти.

Описана в цій заявці малорозмірна муфта 100 має просту конструкцію, в якій використовується порівняно мале число компонентів, що дозволяє легко зібрати її в польових умовах, навіть в місцях утрудненого доступу.

На фіг.1A і 1B показано одне з втілень муфти 100 для захисту кабельного з'єднання, в розібраному і зібраному вигляді відповідно. Муфта 100 включає три частини: внутрішню оболонку 120, зовнішню оболонку 140 і ущільнювальний елемент 110, який може бути розташований у внутрішній оболонці.

Внутрішня оболонка 120 фактично є утримувачем для ущільнювального елемента 110. Внутрішня оболонка включає «точки тиску», які будуть більш детально описані нижче і призначені для забезпечення достатнього ущільнення в ключових місцях при установці внутрішньої оболонки та ущільнювального елемента навколо кабельного з'єднання.

Зовнішня оболонка 140 встановлюється поверх внутрішньої оболонки для додатка до внутрішньої оболонці радіальної стискаючого навантаження. Дана радіальна навантаження стискає ущільнювальний елемент і приводить його в контакт з кабелем (кабелями) і коннектором, і таким чином створює захисне ущільнення від факторів навколишнього � забезпечує зазор, через який можна завести кабель всередину зовнішньої оболонки. Після створення достатнього тиску зовнішня оболонка може бути зафіксована на своєму місці за допомогою монтажного пристрою, такого, як, наприклад, замикаються важелі 130, виконані за єдине ціле з внутрішньою оболонкою. Перевагою муфти 100 є те, що вона може бути відкрита для огляду або обслуговування кабельного з'єднання і знову встановлена на те ж місце з'єднання після закінчення огляду або технічного обслуговування. Так, наприклад, зовнішню оболонку 140 можна зняти з внутрішньої оболонки 120, відігнувши защелкивающие важелі 130. Після зняття зовнішньої оболонки може бути розкрита внутрішня оболонка і відділений ущільнювальний елемент для доступу до кабельному з'єднанню.

В одному з втілень винаходу зовнішня оболонка може бути прив'язана до внутрішньої оболонці, щоб зовнішню оболонку можна було впустити під час установки внутрішньої оболонки навколо кабельного з'єднання. Для прив'язі зовнішньої оболонки до внутрішньої оболонці можуть використовуватися шпагат, нитка або провід малого діаметру.

У втіленні, зображеному на фіг.2A, внутрішня оболонка 120 може включати дві частини 125a, 125b в які може�окуляри можуть бути з'єднані один з одним шарніром 128 вздовж першого поздовжнього краю 126a, 126b кожної з частин оболонки. Шарнір 128 може бути живим шарніром, або будь-яким іншим звичайним малогабаритним шарніром, наприклад, шарніром у вигляді барильця. Шарнір 128 може бути протяжним вздовж всієї довжини перших поздовжніх країв частин оболонки, або може бути протяжним тільки уздовж частини перше поздовжніх країв 126a, 126b частин 125a, 125b відповідно, як показано на фіг.2A. Шарнір дозволяє легко розкрити внутрішню оболонку, внаслідок чого вона може бути легко розміщена навколо кабельного з'єднання і потім закрита для захисту даного кабельного з'єднання.

Ще в одному втіленні частини 125a, 125b оболонки можуть бути двома окремими частинами, кожна з яких має ущільнювальний елемент, розташований на її увігнутій поверхні. Дві окремі частини оболонки можуть бути пов'язані один з одним, після чого зовнішня частина оболонки може бути насунута на поєднані частини внутрішньої оболонки, і вона замкне їх один з одним, одночасно забезпечуючи радіально спрямовану навантаження, що стискає внутрішню оболонку, що в свою чергу забезпечить щільний контакт ущільнювальних елементів з кабелями та/або коннекторами, і таким чином забезпечить ущільнення проти факторів навколишнього середовища.

<10. Ущільнювальний елемент може бути прикріплений до внутрішньої оболонці вздовж двох друге поздовжніх країв 127a, 127b внутрішньої оболонки. У втіленні, показаному на фіг.2A і 2B, є фланці 129, протяжні перпендикулярно двом другим поздовжніх краях 127a, 127b внутрішньої оболонки. Ущільнювальний елемент 110 може бути прикріплений до фланця адгезивом, таким, як, наприклад, клеепереносящая стрічка 9672 виробництва 3M company (Сент-Пол, штат Міннесота, США), а також термошвом, прошивкою нитками або механічною системою кріплення. Два можливі механічні системи кріплення показані на фіг.6A-6E.

На фіг.6A-6C показано, як кріпильний елемент 138 типу «грибок» може використовуватися для кріплення ущільнювального елемента 110 до внутрішньої оболонці 120. Ущільнювальний елемент при цьому може бути покладений вздовж однієї сторони боку фланця 129 (Фіг.6A) або загорнутий через верх фланця і закріплений «грибком» 138, що проходять через ущільнювальний елемент, фланець 129 внутрішньої оболонки 120, і ще раз через ущільнювальний елемент (фіг.6C). Насічки на шийці «грибка» забезпечують надійне утримання даного елемента кріплення на своєму місці. Кріпильні елементи можуть бути встановлені через деякі проміжки вздовж поздовжнього спрямо�ибки» розташовані на фланцях 129 навпроти один одного. В якості альтернативи, кріпильні елементи 138 («грибки») можуть бути розташовані вздовж поздовжнього напрямку фланців в шаховому порядку, так, щоб вони не заважали один одному при закритті внутрішньої оболонки. Подібним чином можуть використовуватися і інші малогабаритні елементи кріплення, наприклад, заклепки.

На фіг.6D і 6Е показано, як для кріплення ущільнювального елемента 110 до внутрішньої оболонці 120 може використовуватися пружний затискач 139. Ущільнювальний елемент може бути покладений уздовж одного боку фланця 129 (фіг.6A), або може бути загорнутий через вершину фланця і закріплений на фланці з допомогою пружного затиску 139, встановленого поверх ущільнювального елемента і фланця 129 внутрішньої оболонки 120. Пружні затискачі можуть бути встановлені через деякі проміжки вздовж поздовжнього напрямку фланця, або може використовуватися один суцільний і довгий затиск, протяжний по всій, або майже по всій довжині фланця.

Альтернативно можливі способи кріплення ущільнювального. елемента 110 у внутрішній оболонці 120 включають зв'язування, використання затискачів типу струбцини, липкої стрічки, кріплення скобами і формування по місцю. В одному з втілень ущільнювальний елемент може бути непосруктурние елементи, які створюють «точки тиску» в критичних місцях, де потрібно особливо надійне ущільнення, або в безпосередній близькості до них. У втіленні на фіг.2A такі структурні елементи виконані у формі притискних гребенів 132, 134, розташованих на першому кінці 122 і другому кінці 124 внутрішньої оболонки 120 відповідно. Притискні гребені 132, 134 допомагають забезпечити надійне ущільнення навколо зовнішніх контурів кабелів, прийомних гнізд пристроїв або входів в корпус елементу устаткування.

Внутрішня оболонка 120 може мати топографію зовнішньої поверхні, що визначає профіль внутрішньої оболонки 120, а зовнішня оболонка може мати топографію внутрішньої поверхні, що визначає профіль зовнішньої оболонки, так, що при цьому профіль зовнішньої оболонки буде аналогічний профілю внутрішньої оболонки. У першому втіленні, зображеному на фіг.1A, внутрішня оболонка 120 має звужується профіль, і перший діаметр d на першому кінці 122 внутрішньої оболонки і другий, більший, діаметр D на другому кінці 124 внутрішньої оболонки. Звужується профіль внутрішньої оболонки може мати циліндричну частину першу на першому кінці внутрішньої оболонки, і другу циліндричну частину на другому кінці внутрішньої оболонки�може мати циліндричну форму, тобто практично постійний діаметр вздовж усієї своєї довжини. В якості альтернативи, внутрішня оболонка може мати безперервно звужується профіль, дзвоноподібний профіль або будь-який інший відповідний профіль, за умови, що на внутрішню оболонку може бути насунута щільно прилегла зовнішня оболонка (тобто діаметр внутрішньої оболонки на одному її кінці повинен бути більше або дорівнює діаметру внутрішньої оболонки на протилежному її кінці).

У втіленні, показаному на фіг.2B, ущільнювальний елемент 110 може бути листовим ущільнювальним елементом 112, включає гелеподібний ущільнювальний матеріал 114, нанесений у вигляді покриття на еластомерний лист або об'ємно-деформований лист. В альтернативному втіленні ущільнювальний елемент може бути не має підкладки гелеподібні матеріалом, який може бути безпосередньо нанесений на внутрішню стінку внутрішньої оболонки з достатньою товщиною, так, щоб він заповнив усі можливі повітряні зазори навколо кабельного з'єднання, що захищається муфтою. Ще в одному втіленні гелевидний матеріал без підкладки може бути завдано по периметру внутрішньої оболонки для забезпечення захисту від впливу факторів окружающе�елементу 110 структурну цілісність. Листовий ущільнювальний елемент може працювати, як підкладка для більш м'якого гелеобразного ущільнювального матеріалу 114, який утворює ущільнення навколо поверхні кабелю, коннектора або входу в пристрій, і може також використовуватися для кріплення матеріалу 114 до внутрішньої оболонці. Листовий ущільнювальний елемент може бути тканим або нетканим полотном, еластомерним листом, включаючи листову гуму або полімерну плівку, об'ємно-деформованим листом, наприклад, листом пінистого матеріалу з закритими та/або відкритими осередками, або їх поєднанням (наприклад, гумовим листом з тканинною підкладкою). Листовий ущільнювальний елемент повинен бути виготовлений з матеріалу, сумісного з гелеподібні ущільнювальним матеріалом, використовуваним в ущільнювальному елементі. Приклади відповідних матеріалів для виготовлення листового ущільнювального елемента включають неопрен, поліуретани, силікони, а також полімерні матеріали з перехресними зв'язками. Прикладом відповідного матеріалу для виготовлення листового ущільнювального елемента є неопренова піна з закритими осередками, ламінована з нейлоновим полотном на одній стороні, пропонована як продукт номер 201400BN производствзический бар'єр проти проникнення зовнішніх забруднювачів в області, захищені гелеподібні матеріалом. Типові гелевидні матеріали включають набухаючі під впливом олії мережі з полімерів з перехресними зв'язками. Перехресні зв'язки можуть бути утворені як фізичним зачепленням, так і хімічними зв'язками між полімерними ланцюгами всередині мережі. Приклади набухаючих під впливом олії гелеобразних матеріалів включають маслонаповнені термопластичні еластомірні гуми (наприклад, блок-сополімери типу стирол/гума/стирол), термоотверждаемие склади і склади, вулканизирующиеся при кімнатній температурі (наприклад, силікони, епоксидні склади, уретан-ізоціанати, складні ефіри, стирол-бутадієновий каучук, каучук з етилен-пропілен-дієнового мономеру (ЕПДМ), нітрилові і бутилові каучуки та інші), а також матеріали, що полімеризуються під впливом опромінення, включаючи суміші, чутливі до опромінення електронним пучком, ультрафіолетових або видимим світлом.

Одне з втілень гелеобразного ущільнювального матеріалу може містити від 70 до 95 вагових частин мінерального масла, диспергованого у від 5 до 30 вагових частинах термопластичного еластомеру.

В контексті цього опису термін «мінеральне масло» означаеѻяется білим мінеральним маслом, хоча можуть використовуватися і інші мінеральні масла. Білі мінеральні масла зазвичай є безбарвними, які не мають (або не мають) запаху і не мають смаку сумішами насичених парафінових та нафтенових вуглеводнів, в'язкість яких знаходиться в діапазоні 50-650 універсальних секунд за Сейболту (від 5 до 132 сантистоксов) при температурі 100°F (38°С). Хімічно практично інертні, білі мінеральні масла в сутності не містять азоту, сірки, кисню і ароматичних вуглеводнів. Приклади відповідних мінеральних масел включають олії KAYDOL виробництва Crompton Corporation (Мидлбэри, штат Коннектикут, США), DuoPrime 350 і DuoPrime 500 виробництва Citgo Petroleum Corporation (Х'юстон, штат Техас, США), Crystal Plus 200T і Crystal Plus 500T виробництва STE Oil Company, Inc. (Сан Маркос, штат Техас, США). В цих оліях, як правило, міститься від 70 до 95 вагових частин, або навіть більш типово - від 85 до 93 вагових частин мінерального масла в поєднанні з від 7 до 15 ваговими частинами щонайменше одного термопластичного еластомеру.

В інших втіленнях мінеральне масло може бути повністю або частково замінено на інше масло на нафтовій основі, рослинне масло або модифіковане масло будь-якого з двох згаданих типів.

Подходяют трьох-блочний сополімери типу стирол-гума-стирол (SRS), двоблокові полімери типу стирол-гума (SR), зіркоподібні сополімери типу стирол-гума-стирол (SRS) та їх суміші. Приклади трехблочних кополімерів типу стирол-гума-стирол включають стирол-бутадієн-стирол (SBS), стирол-ізопрен-стирол (SIS) і їх частково або повністю гидрогенизованние похідні, такі, як, наприклад, стирол-етилен/бутилен-стирол (SEBS), стирол-етилен/пропілен-стирол (SEPS), стирол-етилен/етилен/пропілен-стирол та їх поєднання (SEEPS). Приклади наявних у продажу відповідних блок-кополімерів типу SEBS, які можуть використовуватися в ущільнювальному матеріалі, включають блок-сополімери "KRATON G-1651" і "KRATON G-1633" виробництва Kraton Polymers (Х'юстон, штат Техас, США). Приклади наявних у продажу відповідних двухблочних кополімерів типу SR включають "KRATON G-1701" і "KRATON G-1702" виробництва Kraton Polymers (Х'юстон, штат Техас, США), а також високоефективний термопластический каучук "SEPTON S 1020" виробництва Kuraray Company (Токіо, Японія). Приклади наявних у продажу відповідних блок-кополімерів типу SEPS і SEEPS, які можуть використовуватися в ущільнювальному матеріалі, включають високоефективні термопластичні каучуки "SEPTON S 4055" і "SEPTON S 4077" виробництва Kuraray Company (Токіо, Японія). Kuraray Company (Токіо, Японія) пропонує також�ті можуть використовуватися в складі ущільнювального матеріалу, включають високоефективні термопластичні каучуки "HYBRAR 7125" і "HYBRAR 7311" також виробництва Kuraray Company (Токіо, Японія). Максимальна концентрація блок-сополімеру в гелевидний ущільнювальному матеріалі становить приблизно 30% по вазі, по відношенню до сумарною вагою гелеобразного ущільнювального матеріалу.

Інші добавки, які можуть бути додані до гелеподібному ущільнювального матеріалу у відповідності з цим винаходом, включають каталізатори тверднення, стабілізатори, антиоксиданти, біоциди, барвники (наприклад, сажа газова, тальк, інші пігменти або барвники, теплопровідні наповнювачі, поглиначі опромінення, сповільнювачі горіння та інші. Відповідні стабілізатори та антиоксиданти включають феноли, фосфити, фосфорити, тиосинергические речовини, аміни, бензоати та їх поєднання. Відповідні наявні у продажу антиокиданти на фенольної основі включають "IRGANOX 1035", "IRGANOX 1010" і "IRGANOX 1076" - антиоксиданти та термостабілізатор для проводів і кабелів виробництва Ciba Specialty Chemicals Corp. (Тэрритаун, штат Нью-Йорк, США) і антиоксиданти на основі вітаміну E, такі, як α-токоферол виробництва Sigma-Aldritch (Сент-Льюїс, штат Міссурі, США). Відповідна максимальна концентрація стабиарного ваги гелеобразного ущільнювального матеріалу. Для приготування гелеобразного ущільнювального матеріалу стабілізатори та антиоксиданти можуть бути розчинені або дисперговані в мінеральному маслі перед змішуванням двоблокового сополимера з мінеральним маслом.

Гелеподібний ущільнювальний матеріал може бути розплавлений і нанесений у вигляді покриття на неопреновий лист з тканинною підкладкою (продукт номер 201400BN виробництва Perfectex plus LLC, Хантінгтон Біч, штат Каліфорнія, США). В одному з втілень гелеподібний ущільнювальний матеріал є сумішшю 5%-ного розчину Kraton G1633 в олії Kaydol з 0,2% антиоксиданту Irganox 1010. Гелеподібний ущільнювальний матеріал може бути розплавлений в дозаторі для клею-розплаву, в якому підтримується температура резервуара від приблизно 170°C до приблизно 180°C. Розплавлений гелеподібний ущільнювальний матеріал наносять на листовий ущільнювальний елемент у вигляді покриття необхідної товщини стандартним способом ножового нанесення покриття. В якості альтернативи може використовуватися екструзійний спосіб нанесення покриття, або інші традиційно застосовувані способи нанесення покриттів з розплавів. Після нанесення на листовий ущільнювальний матеріал покриття з гелеобразного ущільнювального матеріалу п�іі листової ущільнювальний матеріал може бути нарізаний по необхідним розмірам до нанесення на нього гелеобразного ущільнювального матеріалу. Ще в одному альтернативному втіленні нарізаний листової ущільнювальний матеріал може бути вставлений в форму, і гелевидний ущільнювальний матеріал може бути нанесений на нього способом інжекційного формування під тиском.

Ще в одному втіленні гелеподібний ущільнювальний матеріал є сумішшю 9%-ного розчину Kraton G1651 в олії Kaydol з 0,2% антиоксиданту Irganox 1010 і следовим кількістю (0,002%) барвника Raven 660R (сажа газова) виробництва Columbian Chemicals Company (Марієтта, штат Джорджія, США). Ще в одному втіленні гелеподібний ущільнювальний матеріал є сумішшю приблизно 5%-ного розчину Septon S4055 в олії Kaydol з 0,2% антиоксиданту Irganox 1010 і следовим кількістю (0,002%) барвника Raven 660R (сажа газова). Ще в одному втіленні гелеподібний ущільнювальний матеріал є сумішшю 9%-ного розчину Kraton G1651 в олії Crystal Plus 500T з 0,2% антиоксиданту Irganox 1010 і следовим кількістю (0,002%) барвника Raven 1200 (сажа газова) виробництва Columbian Chemicals Company (Марієтта, штат Джорджія, США). Ще в одному втіленні гелеподібний ущільнювальний матеріал є сумішшю приблизно 5%-ного розчину Kraton G1633 в олії Crystal Plus 500T з 0,2% антиоксиданту Irganox 1010. Ще в одному втіленні гелеподібний ущільнювальний матеріал є сумішшю приклад�en 660R (сажа газова). Ще в одному втіленні гелеподібний ущільнювальний матеріал є сумішшю приблизно 9%-ного розчину Septon S4077 в олії Crystal Plus 350T з 0,2% антиоксиданту Irganox 1010. Ще в одному втіленні гелеподібний ущільнювальний матеріал є сумішшю, що включає 90,8% DuoPrime 500, 9% Kraton G1651 і 0,2% α-токоферолу. Ще в одному втіленні гелеподібний ущільнювальний матеріал є сумішшю, що включає 90,5% DuoPrime 500, 9% Kraton G1651 і 0,5% α-токоферолу. Слід зазначити, що оптимальні умови процесу приготування гелеобразного ущільнювального матеріалу можуть бути різними, залежно від обраного складу матеріалу, але вони можуть бути легко визначені обізнаними у даній області техніки, виходячи з властивостей матеріалів і за допомогою стандартних методів експериментального підбору.

Гелеподібний ущільнювальний матеріал може бути нанесений на листовий ущільнювальний матеріал у вигляді покриття з остаточною товщиною гелеобразного ущільнювального матеріалу від приблизно 1,5 мм до приблизно 5 мм. В одному з втілень гелеподібний ущільнювальний матеріал може бути завдано шаром товщиною приблизно 3 мм на лист з неопрену. Товщина покриття з гелеобразного ущільнювального матеріалу може бути різною в залежності від конкретними сумами�м на фіг.17, ущільнювальний елемент 110' може представляти собою листовий ущільнювальний елемент 112', на який у вигляді покриття нанесений шар гелеобразного ущільнювального матеріалу 114'. Листовий ущільнювальний елемент 112' може бути еластомерним листом або об'ємно-деформованим листом. Ущільнювальний елемент 110' може включати горбки 113' з гелю, протяжні за межі відкритої поверхні гелеобразного ущільнювального матеріалу. Такі горбки з гелю забезпечують його додаткові кількості в критичних ділянках ущільнення, таких, як, наприклад, потрійні точки, в яких в контакті один з одним перебувають дві поверхні гелеобразного ущільнювального матеріалу і поверхня кабельного з'єднання, на обох кінцях муфти. В альтернативному втіленні ущільнювальний матеріал може містити гребінь з гелю (не показаний), протяжний уздовж кожного з поздовжніх країв ущільнювального елемента і забезпечує додаткову кількість гелю вздовж поздовжнього стику ущільнювального елемента, що утворюється навколо кабельного з'єднання при закритті муфти.

На фіг.3А і 3АВ детально показана зовнішня оболонка 140 муфти. Зовнішня оболонка має радіальну стискає навантаження по меншій мЀе на частину внутрішньої оболонки. У першому втіленні, показаному на фіг.1A-1B і 3A-3B, зовнішня оболонка має конфігурацію, при якій вона щільно сідає поверх внутрішньої оболонки 120 уздовж значної частини довжини внутрішньої оболонки. Це забезпечує контрольовану і постійну радіальну стискає силу, прикладену до внутрішньої оболонці і створює ущільнення навколо кабельного з'єднання, укладеного в муфту 100, для його захисту від впливу факторів навколишнього середовища.

Зовнішня оболонка 140 може бути напівжорстким або жорстким елементом, що включає отвір 145 навколо всієї довжини однієї із сторін зовнішньої оболонки, що забезпечує зазор, через який у зовнішню оболонку може бути вставлений кабель, як показано на фіг.3A і 3B. В якості альтернативи, один з кабелів може бути пройде через суцільну зовнішню оболонку (тобто не має поздовжнього отвору) перед з'єднанням його з іншим кабелем або елементом обладнання. Після того, як з'єднання виконано і встановлена на місце внутрішня оболонка, суцільна зовнішня оболонка може бути зрушена і насаджена на внутрішню оболонку для забезпечення радіального стискального зусилля, потрібного для створення ущільнення навколо кабельного з'єднання, що захищає його від воздеимерно 65% в критичних місцях муфти, таких, як, наприклад, по периферії кабелю на першому та другому кінці муфти і вздовж поздовжнього стику внутрішньої оболонки. В альтернативному втіленні гелеподібний ущільнювальний матеріал стиснутий на приблизно від 40% до приблизно 50%. Після досягнення необхідного стискального зусилля зовнішня оболонка 140 може бути зафіксована на своєму місці защелкивающими важелями 130, виконаним у вигляді структурно цілих частин внутрішньої муфти 120, як показано на фіг.1B. Для проведення огляду або технічного обслуговування кабельного з'єднання зовнішня оболонка може бути знята шляхом відгин защелкивающихся важелів, і після проведення операцій огляду або технічного обслуговування може бути знову встановлена на місце і закрита.

Зовнішня оболонка 140 може включати містить фаску вхідні область 143, розташовану на першому кінці 142 та/або другому кінці 144 зовнішньої оболонки, для полегшення зсуву зовнішньої оболонки та її установки поверх внутрішньої оболонки при установці муфти, як показано на фіг.3A. Зовнішня оболонка 140 може також включати канавку 146, приймаючу шарнір 128 внутрішньої оболонки 120 (показано на фіг.1A і 2A), якщо такий шарнір передбачений конструкцією внутрішньої оболонки. У деяких втіленнях �утворюються на внутрішній оболонці при її закритті, як буде детально описано нижче з посиланнями на фіг.9.

На додаток до цього, зовнішня оболонка 140 може включати одне або більше ребер жорсткості, розташованих на її зовнішній поверхні та протяжних в поздовжньому напрямку або навколо бічної поверхні. На фіг.3A і 3B показано втілення, в якому є єдине ребро жорсткості 148, розташоване поблизу до кінця першого 142 зовнішньої оболонки 140. Крім того, протяжне навколо бічної поверхні ребро жорсткості 148 може використовуватися, як поверхня захоплення, полегшує зняття зовнішньої оболонки під час огляду або технічного обслуговування кабельного з'єднання, укладеного в муфту.

На фіг.3B показаний вид зовнішньої оболонки з першого кінця 142. Зовнішня оболонка може мати безліч внутрішніх виступів, або гнучких ребер 149, розташованих в безпосередній близькості до кінця першого зовнішньої оболонки і протяжних від внутрішньої поверхні зовнішньої оболонки. Коли таку зовнішню оболонку попередньо встановлюють на кабель при складанні муфти, або коли зовнішня оболонка знята з внутрішньої оболонки для огляду або операцій технічного обслуговування, гнучкі ребра тиснуть на оболонку кабелю, що проходить че� додатках, пов'язаних з повітряними лініями зв'язку, таких, як, наприклад, під'єднання антенних проводів веж стільникового зв'язку, або інші сполуки на вертикально протяжних ділянках кабелів.

Внутрішня оболонка 120 і зовнішня оболонка 140 можуть бути виготовлені з використанням таких процесів, як, наприклад, инжекционное формування, формування з роздуванням, формування з обертанням, екструзійне формування, вакуумне формування, формування з центрифугуванням і термічне формування. Внутрішня і зовнішня оболонки можуть бути виготовлені з різноманітних матеріалів, таких, як, наприклад, алюміній, сталь, металеві сплави і пластмаси, зокрема, термопластичні матеріали для інжекційного формування, такі, як поліолефіни, поліаміди, полікарбонати, полімери складних ефірів, поливинили та інші полімерні матеріали. Типові термопластичні матеріали, придатні для виготовлення внутрішньої оболонки, включають поліаміди (Nylon® 12, Nylon® 6,6 та інші), поліолефіни (наприклад, поліетилен, поліпропілен, наприклад, Slovalen PH91N виробництва Plastcom (Братислава, Словаччина), Profax 8523 виробництва LyondellBasel (Роттердам, Нідерланди) і Borsoft SG220MO виробництва Borealis (Лінц, Австрія), і полібутилен), вініл ацетат, полиодходящие виготовлення з них зовнішньої оболонки, включають наповнені і ненаполненние термопластичні і термоотверждаемие матеріали, включаючи поліолефіни (наприклад, поліетилен, поліпропілен та полібутилен), вініл ацетат, полімери простих ефірів, полісульфони, полістироли, полівінілхлорид, диеновие каучуки, акрилонітрил бутадієн стирол, поліаміди, полибутадиен, блок-сополімери простих поліефірів з амідами, полиэфиримиди, полііміди, полісечовину, поліуретани, силікони, смоли складних вінілових ефірів, фенольні смоли меламінові і сечовино-формальдегідні смоли, фторовані смоли (наприклад, ПТФЕ), поліефірефіркетони, полімери складних ефірів (полибутилфталат, ПЕТ та інші), а також їх кополімери і суміші. Прикладами сумішей типу полікарбонат/полибутилфталат, які можуть використовуватися для виготовлення зовнішньої оболонки, є Xenoy x4820 або Valox® 533 виробництва SABIC Innovative Plastics (Піттсфілд, штат Массачусетс, США). В одному з втілень зовнішня оболонка виготовлена з полиэфиримидной смоли, такий, як Ultem 1010 виробництва SABIC Innovative Plastics (Піттсфілд, штат Массачусетс, США). Ще в одному втіленні зовнішня оболонка виготовлена з напів-кристалічного термопластичного полімеру складних ефірів, такого, як Ertalyte® виробництва Quadrant (Йоха� розібраному і зібраному вигляді відповідно. На фіг.4C показаний вид зверху муфти 200 в зібраному вигляді, встановленої навколо кабельного з'єднання. На фіг.4D показано поперечний переріз муфти 200 в зібраному вигляді, встановленої навколо кабельного з'єднання. Муфта 200 включає три частини: внутрішню оболонку 220, зовнішню оболонку 240 і ущільнювальний елемент 210, який може бути розташований у внутрішній оболонці.

Внутрішня оболонка 220 фактично є утримувачем для ущільнювального елемента 210. Зовнішня оболонка 240 встановлюється поверх внутрішньої оболонки для додатка до внутрішньої оболонці радіальної стискаючого навантаження. Дана радіальна навантаження стискає ущільнювальний елемент і приводить його в контакт з кабелем (кабелями) і коннектором, і таким чином створює захисне ущільнення від факторів навколишнього середовища. Після створення достатнього тиску зовнішня оболонка може бути зафіксована на своєму місці з допомогою защелкивающихся важелів 230, виконаних за єдине ціле з внутрішньою оболонкою 220. Зовнішню муфту можна зняти для огляду або обслуговування місця з'єднання кабелів, відігнувши замикаються важелі, і знову встановити на те ж місце з'єднання після закінчення огляду або технічного обслуговування.

У воплоѵльное з'єднання, після укладення внутрішньої оболонки в зовнішню оболонку 240.

Як згадувалося вище, внутрішня оболонка 220 фактично є утримувачем для ущільнювального елемента 210. Ущільнювальний елемент може бути прикріплений до внутрішньої оболонці за допомогою ряду штифтів, які виступають з зовнішньої поверхні внутрішньої оболонки вздовж двох поздовжніх країв 227a, 227b. Штифти сполучаються з рядом отворів 218 (фіг.4B). В одному з втілень штифти 229 мають форму грибків, так що їх «капелюшок» по діаметру трохи більше, ніж «ніжка». При цьому отвори в ущільнювальному елементі повинні бути трохи меншого діаметру, ніж діаметр капелюшка штифта, так, щоб ущільнювальний елемент утримувався штифтами.

Внутрішня оболонка 220 включає структурні елементи, які створюють «точки тиску» в критичних місцях необхідного ущільнення або в безпосередній близькості до них. У втіленнях на фіг.4A і 4D такі структурні елементи мають форму сегментних притискних гребенів 232, 234, розташованих на першому кінці 222 і другому кінці 224 внутрішньої оболонки 220 відповідно. Сегментні притискні гребені можуть бути розділені один від одного проміжками 233, які підвищують гнучкість внутрішньої оболонки. Сегментні прижимниойств або входів в корпуси пристроїв.

В одному з втілень ущільнювальний елемент 210 може бути листовим ущільнювальним елементом, що включає гелеподібний ущільнювальний матеріал, нанесений у вигляді покриття на еластомерний лист або об'ємно-деформований лист, як було описано вище. В альтернативному втіленні ущільнювальний елемент може бути не має підкладки гелеподібні матеріалом, який може бути безпосередньо нанесений на внутрішню стінку внутрішньої оболонки з достатньою товщиною, так, щоб він заповнив усі можливі повітряні зазори навколо кабельного з'єднання, що захищається муфтою. Ще в одному втіленні гелевидний матеріал без підкладки може бути завдано по периметру внутрішньої оболонки для забезпечення захисту від факторів навколишнього середовища в даних критичних місцях. У такому втіленні внутрішня оболонка сама по собі частково виконує функцію бар'єру на шляху проникнення води.

Зовнішня оболонка 240 може бути напівжорстким або жорстким елементом, що включає отвір 245 вздовж всієї довжини однієї із сторін зовнішньої оболонки, що забезпечує зазор, через який у зовнішню оболонку може бути вставлений кабель, як показано на фіг.4A-4C. В якості альтернативи, один з кабелів може бути пройде черели елементом обладнання. Після того, як з'єднання виконано і встановлена на місце внутрішня оболонка, суцільна зовнішня оболонка може бути зрушена і насаджена на внутрішню оболонку для забезпечення радіального стискального зусилля, потрібного для створення ущільнення навколо кабельного з'єднання, що захищає його від факторів навколишнього середовища. Після досягнення необхідного стискального зусилля зовнішня оболонка 240 може бути зафіксована на своєму місці защелкивающимися важелями 230, виконаним у вигляді структурно цілих частин внутрішньої муфти 220, як показано на фіг.4A та 4B. Для проведення огляду або технічного обслуговування кабельного з'єднання зовнішня оболонка може бути знята шляхом відгин защелкивающихся важелів, і після проведення операцій огляду або технічного обслуговування може бути знову встановлена на місце і закрита.

Зовнішня оболонка 240 може включати містить фаску вхідні область 243, розташовану на першому кінці 242 та/або другому кінці 244 зовнішньої оболонки, для полегшення зсуву зовнішньої оболонки поверх внутрішньої оболонки при установці муфти.

На додаток до цього, зовнішня оболонка 240 може включати одне або більше ребер жорсткості, розташованих на її зовнішній поверхні та пзм зовнішня оболонка має протяжність навколо бічної поверхні ребро жорсткості 248а, розташоване поблизу до кінця першого 242 зовнішньої оболонки і протяжне в поздовжньому напрямку ребро жорсткості 248b, розташоване навпроти отвору 245 в зовнішній оболонці. Крім того, протяжне по колу бічній поверхні ребро жорсткості 248а може використовуватися, як поверхня захоплення, полегшує зняття зовнішньої оболонки під час огляду або технічного обслуговування кабельного з'єднання, укладеного в муфту.

На фіг.4C і 4D показано вигляд і поздовжній переріз муфти 200 в зібраному стані, встановленої навколо кабельного з'єднання, а саме, з'єднання між кабелем 10 і гніздом 70 в стінці 90 корпусу деякого елемента обладнання. Кабель закінчуватися з'єднувачем 50, сопрягающимся з гніздом 70 в стінці корпусу. На фіг.4D показано, як ущільнювальний елемент досить добре, але не зовсім точно облягає поверхню кабельного з'єднання. Сегментні притискні гребені 232, 234 внутрішньої оболонки 220 стискають ущільнювальний елемент і притискають його до кабелю і гнізда в стінці корпусу відповідно. При необхідності на внутрішній оболонці можуть бути виконані додаткові притискні гребені для збільшення ступеня контакту між ущільнювальним елементом і кабельним соеения 5 між кабелем 10 і гніздом 70 в стінці (не показана) корпусу. Кабельне з'єднання розташовують у частині 125b внутрішньої оболонки 120 і притискають до ущільнювального елементу 110. Частина 125a повертають навколо осі шарніра 128, щоб закрити внутрішню оболонку, як показано стрілкою 99 на фіг.5A, в результаті чого утворюється стик 239 з других поздовжніх країв або фланців внутрішньої оболонки. Після цього на фланці 129 внутрішньої оболонки може бути встановлено засіб тимчасового кріплення або затискач 133, для утримання внутрішньої оболонки закритій до установки поверх неї зовнішньої оболонки. Це дає особливі переваги в додатках з високою щільністю кабельних з'єднань, в яких бажано встановити внутрішню оболонку навколо всього пакету розташованих в безпосередній близькості один до одного кабельних з'єднань до установки зовнішніх оболонок навколо відповідних внутрішніх оболонок при остаточній збірці муфт.

Зовнішню оболонку 140 встановлюють поверх кабелю 10 шляхом закладу кабелю через отвір 145 в зовнішній оболонці, як показано на фіг.5В. В якості альтернативи, зовнішня оболонка може бути встановлена навколо кабелю до приміщення кабельного з'єднання у внутрішню оболонку. Внутрішні виступи, або гнучкі ребра (149 на фіг.3B), протя�оболонку муфти, що запобігає сдвиговое зміщення зовнішньої оболонки щодо кабелю при встановленій навколо кабельного з'єднання внутрішній оболонці.

Зовнішню оболонку 140 насувають на внутрішню оболонку, як показано стрілкою 98 на фіг.5B, до тих пір, поки замикаються важелі 130 не увійдуть в зачеплення з першим кінцем зовнішньої оболонки. Після цього установка муфти 100 вважається закінченою, як показано на фіг.5C.

Зовнішню оболонку можна зняти, відігнувши защелкивающие важелі 130, як показано стрілками 97 на фіг.5C, для проведення огляду або технічного обслуговування кабельного з'єднання, і встановити її на місце після завершення цих операцій. Внутрішня оболонка також може бути відкрита для доступу до кабельному з'єднанню 5.

На фіг.7 показано третє втілення муфти 300 для захисту кабельного з'єднання. Муфта 300 включає три частини: внутрішню оболонку 320, зовнішню оболонку 340 і два ущільнювального елемента: 310a, 310b, які можуть бути розташовані у внутрішній оболонці.

У втіленні, зображеному на фіг.7, внутрішня оболонка 320 може включати дві окремі частини оболонки: 325a, 325b, в які виявляється ув'язненим кабельне з'єднання після збору двох даних частин оболонки друплотнительних елементів. А саме, ущільнювальний елемент 310a може бути прикріплений до частини 325a оболонки, а ущільнювальний елемент 310b може бути прикріплений до частини 325b оболонки. Способи кріплення ущільнювальних елементів 310a, 310b до частин 325а, 325b оболонки відповідно можуть включати адгезивное скріплення, термозварку, використання затискачів, обмотку стрічкою, прошивання, кріплення скобами, механічне кріплення і лиття за місцем. В одному з втілень ущільнювальний елемент може бути безпосередньо прикріплений до внутрішньої стінці внутрішньої оболонки.

Зовнішня оболонка 340 може бути встановлена поверх внутрішньої оболонки для програми радіального стискального зусилля до внутрішньої оболонці. Дана радіальна навантаження стискає ущільнювальний елемент і приводить його в контакт з кабелем (кабелями) і коннектором, і таким чином створює захисне ущільнення від факторів навколишнього середовища.

У втіленні, показаному на фіг.7, внутрішня оболонка 320 включає дві частини 325a, 325b, закривають кабельне з'єднання після складання двох даних частин один з одним. Частини 325a, 325b оболонки можуть містити перші фланці 328a, 328b, протяжні перпендикулярно першим двом поздовжніх краях 326a, 326b відповідних частин оболонки, і вториетренняя оболонка 320 може включати структурні елементи, які створюють «точки тиску» в критичних місцях необхідного ущільнення або в безпосередній близькості до них. В даному втіленні такі структурні елементи виконані у формі притискних гребенів 334a, 334b, розташованих на першому кінці 322 (не показаний) і другому кінці 324 частин 325a, 325b оболонки відповідно. Притискні гребені дозволяють забезпечити необхідне ущільнення в критичних місцях навколо кабелів, прийомних гнізд пристроїв або входів в корпус пристрою.

В даному втіленні ущільнювальні елементи 310a, 310b можуть бути листовими ущільнювальними елементами, що включають гелеподібний ущільнювальний матеріал, нанесений у вигляді покриття на еластомерний лист або об'ємно-деформований лист, як було описано вище. В альтернативному втіленні ущільнювальний елемент може бути не має підкладки гелеподібні матеріалом, який може бути безпосередньо нанесений на внутрішню стінку внутрішньої оболонки з достатньою товщиною, так, щоб він заповнив усі можливі повітряні зазори навколо кабельного з'єднання, що захищається муфтою. Ще в одному втіленні гелевидний матеріал без підкладки може бути завдано по периметру внутрішньої оболонки для забезпечення захисту від факторів окруЂом, включає пару канавок 346a, 346b, що входять у зачеплення з першими і другими фланцями 328а, 328b і 329a, 329b частин 325a, 325b внутрішньої оболонки 320 і таким чином фіксують внутрішню оболонку в закритому стані. Зовнішня оболонка 340 може бути надіта на кабель перед з'єднанням його з іншим кабелем або елементом обладнання. Після того, як з'єднання виконано і встановлена на місце внутрішня оболонка, зовнішня оболонка 340 може бути зрушена і насаджена на внутрішню оболонку для забезпечення радіального стискального зусилля, потрібного для створення ущільнення навколо кабельного з'єднання, що захищає його від впливу факторів навколишнього середовища.

На фіг.8 показана зібрана муфта 100, встановлена навколо з'єднання двох кабелів. А саме, як показано на цьому кресленні, кабельне з'єднання являє собою з'єднання двох кабелів різного діаметру: кабелю 10 малого діаметра і кабелю 15 більшого діаметра. В даному втіленні профілі внутрішньої оболонки 120 і зовнішньої оболонки 140 мають звужену форму. В альтернативному втіленні з'єднуються кабелі можуть мати однаковий діаметр, і в даному випадку може бути краща циліндрична форма зовнішньої і внутрішньої оболонок.

Зовнішня оболонка 940 може бути напівжорстким або жорстким елементом, що включає отвір 945 навколо всієї довжини однієї із сторін зовнішньої оболонки, що забезпечує зазор, через який у зовнішню оболонку може бути вставлений кабель. Зовнішня оболонка 940 може додатково включати одне або більше зовнішніх ребер 941, підсилюють конструкцію зовнішньої оболонки в ключових місцях уздовж довжини муфти.

Зовнішня оболонка 940 може мати безліч внутрішніх виступів, або профільованих пальців 949, розташованих в безпосередній близькості до кінця першого зовнішньої оболонки і протяжних від внутрішньої поверхні зовнішньої оболонки. Коли таку зовнішню оболонку попередньо встановлюють на кабель при складанні муфти, або коли зовнішня оболонка знята з внутрішньої оболонки для огляду або операцій технічного обслуговування, профільовані пальці 949 тиснуть на оболонку кабелю, що проходить через зовнішню оболонку і перешкоджають зісковзуванню е�їх, як, наприклад, під'єднання антенних проводів веж стільникового зв'язку, або інші сполуки на вертикально протяжних ділянках кабелів.

В одному з втілень зовнішня оболонка може додатково включати пару фіксуючих зубців 951, розташованих на другому кінці 944 поздовжніх країв 952 отвору 945. Фіксуючі зубці звужують отвір 945 в проміжках між ними, і тим самим перешкоджають зісковзуванню кабелю після того, як він заведений в отвір.

Внутрішня оболонка 920 фактично є утримувачем для ущільнювального елемента. Внутрішня оболонка включає «точки тиску», які будуть більш детально описані нижче і призначені для забезпечення достатнього ущільнення в ключових місцях при установці внутрішньої оболонки та ущільнювального елемента навколо кабельного з'єднання.

Зовнішня оболонка 940 встановлюється поверх внутрішньої оболонки для додатка до внутрішньої оболонці радіальної стискаючого навантаження. Дана радіальна навантаження стискає ущільнювальний елемент і приводить його в контакт з кабелем (кабелями) і коннектором, і таким чином створює захисне ущільнення від факторів навколишнього середовища. Зовнішня оболонка може бути жорстким елементом, що включає отвір по всій д�ки. Після створення достатнього тиску зовнішня оболонка може бути зафіксована на своєму місці за допомогою монтажного пристрою, такого, як, наприклад, замикається важіль 930, який може бути виконаний за єдине ціле з внутрішньою оболонкою. Замикається важіль 930 включає елементи 930a (фіг.12B), які входять в зачеплення з першим кінцем 942 зовнішньої оболонки 940 при її установці поверх внутрішньої оболонки, як показано на фіг.10.

Перевагою муфти 900 є те, що вона може бути відкрита для огляду або обслуговування місця з'єднання кабелів і знову встановлена на те ж місце з'єднання після закінчення огляду або технічного обслуговування. Так, наприклад, зовнішню оболонку 940 можна зняти з внутрішньої оболонки 920, відігнувши замикається важіль 930. Для виведення елементів 930а защелкивающегося важеля 930 із зачеплення з краєм зовнішньої муфти необхідно натиснути на пелюстку 93 Ob в напрямку стрілки 999, після чого зовнішня муфта може бути знята з внутрішньої муфти в напрямку, позначеному стрілкою 998 на фіг.10. Після зняття зовнішньої оболонки може бути розкрита внутрішня оболонка і відділений ущільнювальний елемент для доступу до кабельному з'єднанню.

У втіленні, зображеному �оединение шляхом складання двох даних частин оболонки один з одним. Частини 925a, 925b оболонки можуть бути з'єднані один з одним шарніром 928 вздовж першого поздовжнього краю 926a, 96b кожної з частин оболонки. Шарнір 928 може бути живим шарніром, або будь-яким іншим звичайним малогабаритним шарніром, наприклад, шарніром у вигляді барильця. Шарнір 928 може бути протяжним вздовж всієї довжини перших поздовжніх країв частин оболонки, або може бути протяжним тільки уздовж частини перше поздовжніх країв 926a, 926b частин 925a, 925b відповідно, як показано на фіг.12B. Шарнір дозволяє розкрити внутрішню оболонку, внаслідок чого вона може бути легко розміщена навколо кабельного з'єднання і потім закрита для захисту даного кабельного з'єднання.

Як згадувалося вище, внутрішня оболонка 920 може фактично бути утримувачем для ущільнювального елемента. Ущільнювальний елемент може бути прикріплений до внутрішньої оболонці вздовж двох друге поздовжніх країв 927a, 927b внутрішньої оболонки. Ущільнювальний елемент 910 може бути прикріплений до фланця адгезивом, термошвом, прошиванням або механічною системою кріплення.

На фіг.13A і 13B показані місцеві види другого кінця 924 внутрішньої оболонки 920, з ущільнювальним елементом, який перебуває в стислому стані. На фіг.13B показано, як уплоѾтсутствие кабелю. У втіленні, зображеному на фіг.13A і 13B, другі поздовжні краю можуть бути нахилені один до одного таким чином, що другі поздовжні краю 927a, 927b частин 925a, 925b оболонки розташовані далі один від одного поблизу кабелю 915, і ближче один до одного далеко від кабелю. Такий нахил двох друге поздовжніх країв 927a, 927b забезпечує стиснення гелеобразного ущільнювального матеріалу 914, нанесеного на листовий ущільнювальний елемент 912 ущільнювального елемента 910, таким чином, що гелеподібний ущільнювальний матеріал буде штовхатися всередину внутрішньої оболонки при встановленні зовнішньої оболонки, повідомляє внутрішній оболонці радіальну стискає навантаження, як показано на фіг.13A. Так, наприклад, ущільнювальний елемент може бути стиснутий на 50% на лінії, що проходить через верхні частини фланців 929а, 929b, другі утворюють поздовжні краю 927a, 927b (тобто на лінії, самої далекої від кабелю 915 на фіг.13B) і на 45% на лінії, що проходить через нижні частини фланців 929a, 929b, другі утворюють поздовжні краю 927a, 927b (тобто на лінії, самої близької до кабелю 915 на фіг.13B). Виникає різниця тисків штовхає гель всередину муфти, що в свою чергу забезпечує посилене ущільнення в «потрійний» точці 995 (тобто в місці стику двох гранренняя оболонка 920 може включати структурні елементи, які створюють «точки тиску» в критичних місцях, де потрібно особливо надійне ущільнення, або в безпосередній близькості до них. У втіленні на фіг.12B, такі структурні елементи виконані у формі притискних гребенів 932, 934, розташованих на першому кінці 922 і другому кінці 924 внутрішньої оболонки 920 відповідно. Притискні гребені 932, 934 допомагають забезпечити надійне ущільнення навколо зовнішніх контурів кабелів, прийомних гнізд пристроїв або входів в корпус елементу устаткування.

Внутрішня оболонка 920 може включати додатковий гребінь або іншу структуру 936, що працює, як упор для гайки. У такому втіленні гайка кабельного з'єднання розташовується між притискним ребром 934 і упором 936 для гайки, в результаті чого забезпечується належне положення кабельного з'єднання всередині муфти. Упор для гайки може бути виконаний навколо істотної частини внутрішньої поверхні внутрішньої оболонки, як показано на фіг.12B. В якості альтернативи, як показано на фіг.16, упор 1136 для гайки може бути виконаний у виді переривчастого кільця, протяжного навколо внутрішньої поверхні внутрішньої оболонки 1120. Упори 1136 для гайки являють собою гребені, виконані на внутрішній поверхні часчастей. У втіленні, зображеному на фіг.16, є по одному упору для гайки на кожній з частин внутрішньої оболонки. В альтернативних втіленнях на кожній з частин внутрішньої оболонки може бути розташовано безліч більш коротких упорів для гайки, протяжних уздовж окружності внутрішньої поверхні внутрішньої оболонки. Такі втілення є логічними модифікаціями цього винаходу, і тому входять в його масштаб.

Як показано на фіг.12A, внутрішня оболонка 920 додатково включає упор 935 для зовнішньої оболонки, виконаний в безпосередній близькості до другого кінця внутрішньої оболонки і протяжний від зовнішньої поверхні внутрішньої оболонки. Упор 935 запобігає надмірний зсув вперед зовнішньої оболонки при її установці поверх внутрішньої оболонки.

Внутрішня оболонка може додатково включати орієнтує елемент 931, протяжний від зовнішньої поверхні внутрішньої оболонки. Орієнтує елемент 931 сполучається з отвором 945 в зовнішній оболонці, як показано на фіг.10. Орієнтує елемент 931 забезпечує правильну орієнтацію зовнішньої оболонки щодо внутрішньої оболонки.

Вздовж одного з других поздовжніх країв 927a або 927b внутрішньої про�ка пов'язана з другими поздовжніми краями живим шарніром. Застібка призначена для тимчасового закриття внутрішньої оболонки при установці муфти, до тих пір, поки поверх внутрішньої оболонки не буде встановлена зовнішня оболонка. Це дає особливі переваги в додатках з високою щільністю кабельних з'єднань, у яких може бути бажано встановити внутрішню оболонку навколо декількох близько розташованих кабельних з'єднань до установки зовнішніх оболонок на відповідні внутрішні оболонки при остаточному зборі муфт.

Внутрішня муфта може додатково включати фіксуючий елемент 937, як показано на фіг.12A і 12B. Таким фіксуючим елементом може бути отвір 937a, виконане у виступі 937b. Через такий фіксуючий елемент у внутрішній оболонці і відповідне отвір (не показано) в зовнішній оболонці може бути пройде хомут або тросик із замком для скріплення зовнішньої оболонки і внутрішньої оболонки один з одним після того, як зовнішня оболонка буде встановлена поверх внутрішньої оболонки.

В одному з втілень внутрішня оболонка може включати безліч притискних горбків 938, розташованих на зовнішніх поверхнях фланців 929a, 929b для забезпечення оптимального ступеня стиснення ущільнювального элемет включати одну або більше тонких накладок, протяжних від одного або обох фланців 1129 в цілому перпендикулярно їм, і від других поздовжніх країв частин 1125а, 1125b внутрішньої оболонки 1120, як показано на фіг.16. Такі тонкі накладки можуть забезпечувати правильне положення внутрішньої оболонки всередині зовнішньої оболонки при складанні муфти навколо кабельного з'єднання. У втіленні, зображеному на фіг.16, внутрішня оболонка містить дві тонких накладки 1121, протяжних від фланця 1129b на першому кінці 1122 і другому кінці 1124 внутрішньої оболонки. При установці тонких накладок на першому та другому кінцях внутрішньої оболонки таким чином, забезпечується додаткова перевага полягає в тому, що створюється замкнута поверхня для концентрації гелеобразного ущільнювального матеріалу в тих місцях, де це необхідно, зокрема, для забезпечення достатнього рівня захисту кабельного з'єднання від факторів навколишнього середовища на кінцях муфти.

Таке досконале втілення показано на фіг.18A і 18 Ст. На даних кресленнях показаний другий кінець 1124 внутрішньої оболонки 1120 на різних етапах складання муфти 1100. Так, на фіг.18A показана внутрішня оболонка 1120 безпосередньо перед її закриттям навколо кабельного з'єднання 1190. Внутрішня обоодним адгезивом (не показано). Показано також горбки 113' на ущільнювальному елементі 110' в момент приведення їх у контакт один з одним. При закритті внутрішньої оболонки навколо кабельного з'єднання 1190 в напрямку, показаному стрілкою 1199, за рахунок переміщення частини 1125a оболонки стосовно частини 1125b навколо живого шарніра 1128, горбки гелю стискуються, заповнюють зазори і забезпечують гарне ущільнення в потрійний точці 1195 (фіг.18B) між муфтою і кабельним з'єднанням.

На фіг.18B показано, як ущільнювальний матеріал 114' утворює ущільнення навколо кабельного з'єднання. Тонка накладка 1121 запобігає видавлювання ущільнювального матеріалу через верх стику між частинами 1125a, 1125b, і направляє надлишки гелю, що утворюються за рахунок наявності горбків гелю, у бік кабельного з'єднання, в результаті чого забезпечується ущільнення в потрійний точці 1195.

На фіг.14 показаний ізометричний вигляд ще одного втілення зовнішньої оболонки 1040, яка може бути встановлена на будь-який з описаних вище внутрішніх оболонок у відповідності з цим винаходом. Зовнішня оболонка 1040 включає дві пари утримують зубців 1051, розташованих на другому кінці 1044 поздовжніх країв 1052 отвору 1045, і відокремлених один від одного вирізами 1053. ль заведений в цю оболонку через отвір. Під час установки муфти 1100 зовнішня оболонка 1040 може бути розташована під кутом до кабелю 15, і в такому положенні кабель спочатку входить в зачеплення з другим кінцем 1044 зовнішньої оболонки. При подальшому зсуві кабелю через перший зубець 1051, найбільш близький до другого кінця зовнішньої оболонки, і розташуванні кабелю між горбками 1053, зовнішню оболонку можна відпустити, і вона буде утримуватися на кабелі, як показано на фіг.15. Таке поєднання двох пар фіксуючих зубців і вирізів утворює фіксуючий елемент, що дозволяє тимчасово зафіксувати кабель в двох вирізах між двома парами фіксуючих зубців, що запобігає зісковзування зовнішньої оболонки по кабелю під час установки внутрішньої оболонки навколо кабельного з'єднання. Як тільки внутрішня оболонка встановлена навколо кабельного з'єднання, зовнішню оболонку можна підвести ближче до кабелю, щоб кабель міг повністю пройти через отвір 1045, після чого зовнішня оболонка може бути насунута на внутрішню оболонку і надійно закріплена на своєму місці поверх внутрішньої оболонки.

На фіг.9 показаний вид з торця корпусу 800 елемента обладнання з безліччю кабельних з'єднань, які показані на цьому кресленні в виЋ поруч муфт 400, 500, 600 у відповідності з цим винаходом. Зовнішні оболонки 440, 540, 640 муфт 400, 500, 600 можуть бути зафіксовані на своїх місцях поверх внутрішніх оболонок 420, 520, 620 з допомогою фіксуючого пристрою, якими можуть бути, наприклад, замикаються важелі 430, 530, 630, виконані за єдине ціле з внутрішніми оболонками. Конструкція зовнішніх оболонок 440, 540, 640 забезпечує захист шарніра і/або стику, наприклад, стику 239 (фіг.5), який утворюється між другими поздовжніми краями або фланцями внутрішньої оболонки, коли внутрішню оболонку переводять в закрите положення. Захист стику та/або шарніра всередині зовнішньої оболонки забезпечується за рахунок наявності канавок в зовнішній оболонці.

Пропоновані в цьому винаході муфти можуть використовуватися для захисту щільно розташованих кабельних з'єднань. В одному з втілень пропоновані муфти можуть використовуватися для захисту кабельних з'єднань, відстань між центрами яких становить 50 мм. В одному з втілень пропоновані муфти можуть використовуватися для захисту сусідніх кабельних з'єднань, розташованих на відстані приблизно 6 мм один від одного. Ще в одному втіленні пропонована муфта може використовуватися для захисту кабельного ного доступ елемента, розташованого зовні корпусу елемента обладнання.

Так, наприклад, зовнішня оболонка 440 муфти 400 має одну велику канавку 447 для прийому стику між фланцями 429 внутрішньої оболонки 420, і меншу канавку 448, приймаючу живий шарнір 428, з'єднує один з одним частини внутрішньої оболонки 420. Кожна з канавок може бути протяжною по всій довжині зовнішньої оболонки, і може бути розташована під кутом приблизно +/-90° до отвору, протяжному уздовж довжини оболонки. Внутрішня оболонка може бути вставлена в зовнішню оболонку в орієнтації, зображеної на цьому кресленні.

Для більшої універсальності запропонованої конструкції зовнішня оболонка 540 муфти 500 має дві великих канавки 547, 548, що приймають стик між фланцями 529 внутрішньої оболонки 420 і шарнір 528, що з'єднує один з одним частини внутрішньої оболонки 520. Кожна з канавок може бути протяжною по всій довжині зовнішньої оболонки, і може бути розташована під кутом приблизно +/-90° до отвору, протяжному уздовж довжини оболонки. Канавка більшого розміру може приймати шарнір більшого розміру, або може дозволяти встановлення внутрішньої оболонки всередині зовнішньої оболонки в будь-якому з двох положень, показаних на фіг.9.

Крім того, як показаннней оболонки 620. Канавка може бути протяжною по всій довжині зовнішньої оболонки, і може бути розташована під кутом приблизно 180°. Шарнір 628 внутрішньої оболонки може розташовуватися в прорізі, протяжному вздовж всієї довжини зовнішньої оболонки 640.

Незважаючи на те, що в даному документі ілюструються і описуються конкретні втілення цього винаходу, досвідченим в даній області техніки буде очевидно, що можливе внесення в них інших змін і модифікацій, що не порушують ідею і призначення винаходу. Мається на увазі, що даний винахід охоплює всі можливі видозміни втілень, обговорюваних у цій заявці, та їх адаптації під різні додатки. У зв'язку з цим мається на увазі, що даний винахід обмежена тільки його формулою і еквівалентами сформульованих в ній втілень.

1. Муфта для захисту кабельного з'єднання, що містить:
листовий ущільнювальний елемент, прикріплений до внутрішньої оболонці вздовж двох поздовжніх країв внутрішньої оболонки і міститься у внутрішній оболонці, при цьому внутрішня оболонка виконана з можливістю закріплення навколо кабельного з'єднання шляхом насунення і введення в зачеплення жорсткої зовнішньої оболонки поверй поверхні, визначальну профіль внутрішньої оболонки, і при цьому внутрішня оболонка має звужується профіль, і має перший діаметр на першому кінці внутрішньої оболонки і другий, більший, діаметр на другому кінці внутрішньої оболонки, а зовнішня оболонка має топографію внутрішньої поверхні, що визначає профіль зовнішньої оболонки, і при цьому профіль зовнішньої оболонки аналогічний профілю внутрішньої оболонки.

3. Муфта за пп. 1 або 2, який відрізняється тим, що внутрішня оболонка складається з двох частин оболонки.

4. Муфта з п. 3, яка відрізняється тим, що згадані частини оболонки пов'язані один з одним шарніром вздовж одного з поздовжніх країв кожної з частин оболонки.

5. Муфта за пп. 1 або 2, який відрізняється тим, що додатково містить щонайменше один замикається важіль для фіксації зовнішньої оболонки на місці поверх внутрішньої оболонки.

6. Муфта за пп. 1 або 2, який відрізняється тим, що додатково містить щонайменше один пристрій тимчасового кріплення, протяжне від внутрішньої поверхні і розташоване в безпосередній близькості до кінця першого зовнішньої оболонки.

7. Муфта за пп. 1 або 2, який відрізняється тим, що додатково містить пристрій тимчасового кріплення для вре�средственной близькості до другого кінця кожного з поздовжніх країв поздовжнього отвору, виконаного в зовнішній оболонці.

8. Муфта за пп. 1 або 2, який відрізняється тим, що листової ущільнювальний елемент є листовим ущільнювальним елементом, що містить гелеподібний ущільнювальний матеріал, нанесений у вигляді покриття на еластомерний лист або об'ємно-деформований лист.

9. Муфта з п. 8, відрізняється тим, що гелеподібний ущільнювальний матеріал містить набряклу під дією масла полімерну мережу з перехресними зв'язками.

10. Муфта з п. 9, що відрізняється тим, що листової ущільнювальний елемент містить горбки з гелю, протяжні відкритої поверхні гелеобразного ущільнювального матеріалу.

9. Муфта з п. 8, відрізняється тим, що гелеподібний ущільнювальний матеріал містить набряклу під дією масла полімерну мережу з перехресними зв'язками.

10. Муфта з п. 9, що відрізняється тим, що ущільнювальний елемент може включати горбки з гелю, протяжні відкритої поверхні гелеобразного ущільнювального матеріалу. 

Схожі патенти:

Герметизуючий елемент

Винахід відноситься до герметизирующему елементу або опорної гільзі з багатошаровим будовою для кабельних захисних труб з прокладеними в них кабелями, який в якості самого верхнього шару містить з'єднання, наприклад, перфоровану плівку, причому через перфорацію може проникати знаходиться під нею герметик, забезпечуючи при цьому герметизацію між кабельної захисною трубою і опорної гільзою і одночасно переміщення герметизуючого елемента або опорної гільзи, наприклад, для введення нових кабелів тощо

Роз'ємна захисна камера для кабельних з'єднань

Винахід відноситься до області електротехніки, зокрема до рознімної захисній камері для кабельних з'єднань, що складається з двох кришок (1, 3), внутрішні стінки яких утворюють порожнину (7, 9), що вміщає в себе кабельне з'єднання, коли кришки (1, 3) змикаються, утворюючи закриту камеру

Корпус затвора

Винахід відноситься до електротехніки

Затвор для зрощування кабелів

Винахід відноситься до галузі телекомунікацій

Кабельна муфта

Винахід відноситься до електротехніки
Up!