Підйомний кран з переміщуваним противагою

 

Передумови до створення винаходу

Даний винахід загалом має відношення до створення підйомних кранів, а зокрема, самохідних підйомних кранів, що мають противагу, який може бути переміщений в різні положення, щоб врівноважувати об'єднаний момент стріли і вантажу на крані.

Підйомні крани типово містять противаги, які допомагають врівноважувати кран, коли кран опускає свою стрілу і/або піднімає вантаж. Іноді противагу на задній частині крана є таким важким, що шасі також постачають противагою, щоб запобігти перекидання крана тому при підйомі вантажу. Крім того, іноді використовують додатковий пристрій противаги, таке як трейлер противаги, яке додають до крана, щоб додатково підвищити вантажопідйомність самохідного крану. Так як вантаж часто переміщують всередину і назовні відносно центра обертання крана, за рахунок чого виникають різні моменти під час операції захоплення, переміщення та укладання вантажу, доцільним є також переміщення противаги, разом з будь-якими додатковими противагами, вперед і назад відносно центра обертання крана. За рахунок цього може бути використаний меншу вагу прТипичним прикладом такого крана є кран Terex Demag CC8800 з противагою типу Superlift. Цей кран містить противагу шасі вагою 100 метричних тонн, противага верхній частині конструкції крана вагою 280 метричних тонн і додатковий противагу вагою 640 метричних тонн, всього 1020 метричних тонн противаги. Додатковий противагу може переміщатися в напрямку усередину та назовні за допомогою висувного елемента. Незважаючи на те що всі ці противаги дозволяють піднімати важкі вантажі, ці противаги необхідно транспортувати після розбирання крана для його переміщення на нову робочу площадку. З урахуванням діючих обмежень для автомагістралей в США, 15 вантажних автомобілів для транспортування 300 метричних тонн противаги.

Якщо використовують самохідний підйомний кран, до нього необхідно кріпити всі додаткові противаги. Однак, в тому випадку, коли на гаку немає вантажу, зазвичай ці додаткові противаги лежать на землі окремо від основного крана; в іншому випадку, ці додаткові противаги можуть створювати такий момент, що кран може перекинутися. Таким чином, якщо кран повинен рухатися без вантажу на гаку, додаткові противаги також повинні рухатися по землі. Це означає, що поверхня землі повинна бути подгооворачиваться або переміщатися. У зв'язку з викладеним, бажано створити конструкцію крана, що має рухливий противагу, що не потребує підтримки на землі крім як через гусениці на крані.

У патенті США No, 7,546,928 розкриті різні варіанти самохідних підйомних кранів зі змінним положенням противаги, які мають високу вантажопідйомність при менших вагах противаги, причому рухливий противагу не потребує підтримки на землі. Незважаючи на те що ці варіанти являють собою значний прогрес у створенні кранів високої вантажопідйомності, є крани з меншою вантажопідйомністю, у разі яких також було бажано підвищити вантажопідйомність крана без підвищення повного ваги противаги крана, особливо якщо противагу не потребує підтримки на землі під час роботи крана. Крім того, описані в патенті США No. 7,546,928 крани мають фіксоване положення гратчастої щогли, на якій противагу підвішений за допомогою працюючого на розтяг елемента. Іноді є вигідним, щоб самохідний підйомний кран не мав фіксованого щогли, так як решітчаста щогла потребує додаткових компонентах, що доставляються на робочу площадку, причому висока фіксована щогла іноді ств�ниях систем противаги для самохідних підйомних кранів.

Сутність винаходу

У відповідності з цим винаходом пропонується самохідний підйомний кран і відповідний спосіб експлуатації для кранів невеликої вантажопідйомності, які дозволяють знизити повний вага противаги в порівнянні з іншими кранами такої ж вантажопідйомності, однак при цьому кран все ще є самохідним краном і може піднімати вантаж, порівнянний з вантажем, порушуваних іншим краном, мають противагу зі значно більшим повним вагою. У відповідності з першим аспектом цього винаходу, пропонується підйомний кран, який містить: шасі; рухливі елементи зачеплення з землею, встановлені на шасі і дозволяють крану рухатися по землі; поворотний підставу, поєднане з шасі з можливістю повороту щодо осі обертання, причому поворотна підстава містить опорну раму противаги; стрілу, шарнірно встановлену відносно нерухомої точки шарніра стріли на передньому ділянці поворотного підстави і містить канат вантажопідйомної лебідки для переміщення вантажу; систему підйому стріли, з'єднану з поворотним підставою і стрілою, яка дозволяє змінювати кут стріли відносно площини повороту поворотногоельно опорної рами противаги; пристрій переміщення вузла противаги, приєднане між поворотним підставою і вузлом противаги так, що воно дозволяє переміщати вузол противаги в напрямку до стріли і в напрямку віддалення від неї; причому кран має таку конфігурацію, що, під час роботи крана, коли вузол противаги переміщений, щоб компенсувати зміни об'єднаного моменту стріли і вантажу, момент, створений вузлом противаги, впливає на поворотний підставу головним чином через опорну раму противаги.

У відповідності з другим аспектом цього винаходу пропонується підйомний кран, який містить: шасі; елементи зачеплення з землею, піднімають шасі над землею; поворотний підставу, поєднане з шасі з можливістю повороту щодо осі обертання, причому поворотна підстава має фіксований самий задній ділянку; стрілу, шарнірно встановлену на передньому ділянці поворотного підстави і містить канат вантажопідйомної лебідки для переміщення вантажу; щоглу, з'єднану з поворотним підставою, і такелаж підйому стріли регульованої довжини, приєднаний між щоглою і стрілою, який дозволяє змінювати кут стріли відносно площини повороту поворот�пристрій переміщення опорної балки противаги, приєднане між опорною балкою противаги і поворотним підставою, так що опорна балка противаги може переміщатися уздовж довжини поворотного заснування в напрямку віддалення від шарнірного з'єднання поворотного підстави і шасі, і виступати в задньому напрямку за фіксований самий задній ділянка поворотного підстави; працює на розтяг елемент, приєднаний між щоглою і опорною балкою противаги; вузол противаги, підтримуваний на опорній балці противаги з можливістю переміщення відносно опорної балки противаги; та пристрій для переміщення вузла противаги, приєднане між опорною балкою противаги і вузлом противаги, дозволяє переміщати вузол противаги в напрямку до стріли і в напрямку віддалення від неї; причому вузол противаги може бути переміщений в положення попереду вершини щогли і може утримуватися в цьому положенні, і може бути переміщений в положення позаду вершини щогли і може утримуватися в цьому положенні.

Згідно з третім аспектом цього винаходу пропонується самохідний підйомний кран, який містить, під час складання, шасі, має рухомі елементи зачеплення з землею; поворотне основаг осі обертання відносно елементів зачеплення з землею; стрілу, шарнірно встановлену на передньому ділянці поворотного підстави, з підйомним канатом, звисаючим з неї; причому кран виконаний з можливістю складання з двома різними можливими конфігураціями встановлення противаги: i) з першою можливою конфігурацією встановлення противаги, в якій перша система переміщення противаги може переміщати перший вузол противаги між першим положенням і другим положенням, причому першим положенням є положення, в якому перший вузол противаги знаходиться можливо ближче до осі обертання першої установки конфігурації противаги, що утворює перше відстань від осі обертання, а другим положенням є положення, в якому перший вузол противаги знаходиться можливо далі від осі обертання першої установки конфігурації противаги, що утворює друге відстань від осі обертання; ii) з другою можливою конфігурацією встановлення противаги, в якій друга система переміщення противаги може переміщати другий вузол противаги між третім станом та четвертим положенням, причому третім положенням є положення, в якому другий вузол противаги знаходиться можливо ближче до осі обертання другий конфігурації установки �криком другий вузол противаги знаходиться можливо далі від осі обертання другий конфігурації установки противаги, що утворює четверте відстань від осі обертання; причому четверте відстань більше ніж друге відстань, при цьому різниця між третім і четвертим відстанями більше різниці між першим і другим відстанями.

Згідно з четвертим аспектом цього винаходу пропонується підйомний кран, який містить: шасі; елементи зачеплення з землею, піднімають шасі над землею; поворотний підставу, шарнірно сполучений з шасі; опорну балку противаги, телескопічно з'єднану з поворотним підставою, так що задній ділянка опорної балки противаги може виступати від шарнірного з'єднання поворотного підстави з шасі; стрілу, шарнірно встановлену на передньому ділянці поворотного підстави і містить канат вантажопідйомної лебідки для переміщення вантажу; щоглу, з'єднану з поворотним підставою, і такелаж підйому стріли регульованої довжини, приєднаний між щоглою і стрілою, який дозволяє змінювати кут стріли відносно площини обертання поворотного підстави; працює на розтяг елемент, приєднаний між щоглою і опорною балкою противаги; вузол противаги, підтримуваний на опорній балці противаги з можливістю перемі� переміщення вузла противаги в напрямку до стріли, до положення попереду вершини щогли, і в напрямку віддалення від стріли, положення позаду вершини щогли, причому система переміщення противаги спонукає вузол противаги рухатися відносно задньої частини опорної балки противаги і спонукає задню частину опорної балки противаги рухатися щодо поворотного підстави.

Згідно з п'ятим аспектом цього винаходу пропонується підйомний кран, який містить: шасі, що має рухомі елементи зачеплення з землею, встановлені на шасі і дозволяють крану рухатися по землі; поворотний підставу, поєднане з шасі з можливістю повороту навколо осі обертання, так що поворотна підстава може здійснювати поворот відносно рухомих елементів зачеплення з землею; стрілу, шарнірно встановлену на передньому ділянці поворотного підстави і містить канат вантажопідйомної лебідки для переміщення вантажу; щоглу, шарнірно встановлену на першому кінці на поворотному підставі; систему підйому стріли, яка містить підвіски, приєднані між щоглою і стрілою, причому стріла і щогла з'єднані разом із використанням такелажу фіксованої довжини між стрілою і щоглою, при цьому система підйому стор стріли відносно площини обертання поворотного підстави; рухомий вузол противаги, підтримуваний на поворотному підставі; і систему переміщення противаги, приєднану між поворотним підставою вузлом і противаги, так що вона дозволяє переміщати вузол противаги в напрямку до стріли і від неї.

Згідно з шостим аспектом цього винаходу пропонується самохідний підйомний кран, який містить: шасі, що має рухомі елементи зачеплення з землею; поворотний підставу, поєднане з шасі з можливістю повороту навколо осі обертання, так що поворотна підстава може здійснювати поворот відносно рухомих елементів зачеплення з землею; стрілу, шарнірно встановлену на передньому ділянці поворотного підстави; вузол противаги верхній частині конструкції крана, який здійснює поворот разом з поворотним підставою і ніколи не підтримується на землі під час операцій захоплення, переміщення і укладання вантажу краном, крім побічно за рахунок рухомих елементів зачеплення з землею на шасі, причому відношення i) ваги вузла противаги верхній частині конструкції крана до ii) повного ваги крана, що має стрілу базової довжини, перевищує 52%.

Згідно з сьомим аспектом цього винаходу україн�най рухомі елементи зачеплення з землею; поворотна підставка, поєднане з шасі з можливістю повороту, так що поворотна підстава може здійснювати поворот відносно рухомих елементів зачеплення з землею; стрілу, шарнірно встановлену на передньому ділянці поворотного підстави, з підйомним канатом, звисаючим з неї; рухому опорну балку противаги; і рухомий вузол противаги, підтримуваний на рухомий опорній балці противаги, причому зазначений спосіб передбачає: здійснення операції захоплення, переміщення та укладання вантажу, коли рухомий вузол противаги переміщують у напрямку переднього ділянки поворотного підстави та у напрямку віддалення від нього під час операції захоплення, переміщення та укладання вантажу, щоб допомагати врівноважувати об'єднаний момент стріли і вантажу, при цьому вузол противаги знаходиться на опорній балці противаги під час операції захоплення, переміщення та укладання вантажу, причому як опорна балка противаги, так і вузол противаги переміщуються для того, щоб врівноважувати кран, коли змінюється об'єднаний момент стріли і вантажу.

Згідно з восьмим аспектом цього винаходу пропонується спосіб підвищення вантажопідйомності крана, який включає в себсси, має рухомі елементи зачеплення з землею, встановлені на шасі і дозволяють крану рухатися по землі; поворотний підставу, поєднане з шасі з можливістю повороту навколо осі обертання, так що поворотна підстава може здійснювати поворот відносно рухомих елементів зачеплення з землею: стрілу, шарнірно встановлену на передньому ділянці поворотного підстави і містить канат вантажопідйомної лебідки для переміщення вантажу; і рухомий вузол противаги, підтримуваний на поворотному підставі, причому вузол противаги містить безліч противаг, покладених стопою один на одного, при цьому вузол противаги виконаний з можливістю переміщення з першого стану в друге положення, більш віддалене від стріли, ніж перше положення; b) видалення щонайменше деяких противаг з крана; з) додавання опорної балки противаги до крана, прикріпленою до поворотного основи; і d) повернення назад у кран щонайменше деяких з противаг, віддалених в операції b), щоб отримати кран, що має другу вантажопідйомність, більшу ніж перша вантажопідйомність, причому повернені противаги підтримуються на опорній балці противаги таким чином, що повернення В підйомному крані в відповідності з цим винаходом противагу може бути встановлений так далеко попереду, що він створює дуже малий задній момент на крані, коли на гаку немає вантажу. В результаті немає необхідності в тому, щоб шасі мало додатковий прикріплений до нього противагу. Цей великий противагу може бути встановлений так далеко позаду, що він може врівноважувати важкий вантаж. З іншого боку, згідно з одним з варіантів здійснення цього винаходу, вантаж може бути піднятий без необхідності використання гратчастої щогли, на якій підвішений противагу. Натомість, згідно з деякими варіантами здійснення цього винаходу, поворотна підстава забезпечено опорною рамою противаги, на якій вузол противаги може переміщатися назад. Цікаво, що, згідно з деякими варіантами, базова модель крана також може мати гратчасту щоглу і рухому опорну балку противаги, щоб додатково підвищити вантажопідйомність крана. Як і в крані великої вантажопідйомності згідно з патентом США No. 7,546,928, іншою перевагою кращого варіанту здійснення цього винаходу є те, що немає необхідності в тому, щоб встановлювати на противагу землю, коли кран кладе вантаж. Відсутній дополнительакого трейлера.

Зазначені раніше і інші характеристики і переваги винаходи будуть більш зрозумілі з подальшого детального опису, наведеного з посиланням на супровідні креслення.

Короткий опис креслень

На фіг.1 показаний вид збоку першого варіанту самохідного крану з змінюваним положенням противаги, показаного з противагою в самому передньому положенні, причому, для спрощення, умовно видалені стріла, активна щогла та інші компоненти, які зазвичай наявні на підйомному крані.

На фіг.2 показаний вигляд збоку самохідного крану, показаного на фіг.1, з противагою в середньому положенні, причому кран показаний з його стрілою і активної щоглою.

На фіг.3 показаний вид збоку самохідного крану, показаного на фіг.1, з противагою в задньому положенні.

На фіг.4 показаний частково вигляд у перспективі крана, показаного на фіг.1, з противагою в задньому положенні.

На фіг.5 показаний частково вигляд ззаду крана, показаного на фіг.1, по лінії 5-5 на фіг.4.

На фіг.6 показаний частково вид збоку крана, показаного на фіг.1, по лінії 6-6 на фіг.4.

На фіг.7 показаний вид збоку опорної балки противаги, яка може бути прикріплена до лотка противаги, использованномустоящим винаходом.

На фіг.8 показаний вид збоку показаної на фіг.7 опорної балки противаги, прикріпленою до лотка противаги.

На фіг, 9 показаний зі збільшенням вид збоку прикріпленого ділянки показаної на фіг.7 опорної балки противаги, прикріпленою до лотка противаги.

На фіг.10 показаний вид збоку показаної на фіг.7 опорної балки противаги, прикріпленою до лотка противаги, з індивідуальними противагами (контргрузами), укладеними стопою на опорній балці противаги.

На фіг.11 показаний вигляд ззаду опорної балки противаги і противаг, показаних на фіг.10.

На фіг.12 показаний вид зверху опорної балки противаги, показаної на фіг.10.

На фіг.13 показаний вид збоку базового (базової моделі) крана, показаного на фіг.1, з прикріпленими опорною балкою противаги і противагами, показаними на фіг.10-12, а також з гратчастої щоглою і стрілою, з опорною балкою противаги і противагами в самому передньому положенні.

На фіг.14 показаний вид збоку крана, показаного на фіг.13, з опорною балкою противаги в передньому положенні і з вузлом противаги в задньому положенні.

На фіг.15 показаний вид збоку крана, показаного на фіг.13, з опорною балкою противаги у висунутому положенні і з вузлом проти�н кран, показаний на фіг.13, з опорною балкою противаги у висунутому положенні, з вузлом противаги в задньому положенні і з додатковим допоміжним противагою, прикріпленим до задньої частини опорної балки противаги.

На фіг.16А показаний вид збоку з збільшенням, частково з просторовим розділенням деталей, допоміжного противаги, прикріпленого до крана, показаному на фіг.16.

На фіг.17 показаний вид збоку четвертого варіанту підйомного крана у відповідності з цим винаходом, з прикріпленою альтернативної опорною балкою противаги, з опорною балкою противаги і з вузлом противаги в передньому положенні.

На фіг.18 показаний вид збоку крана, показаного на фіг.17, з опорною балкою противаги і з вузлом противаги в задньому положенні.

На фіг.19 показаний вид збоку опорної балки противаги і вузла противаги, використаних на крані, показаному на фіг.17.

На фіг.20 показаний вид зверху крана, показаного на фіг.17, причому стріла і щогли умовно зняті для спрощення.

На фіг.21 показаний вид збоку крана, показаного на фіг.17, причому стріла і щогли умовно зняті для спрощення.

На фіг.22 показаний вигляд ззаду крана, показаного на фіг.17, причому стріла і щогли умовно знятий�емим положення противаги, показаного з противагою в задньому положенні.

На фіг.24 показаний вигляд у перспективі шостого варіанту самохідного крану, в якому використані основні компоненти крана, показаного на фіг.23, але з фіксованою щоглою, показаного з противагою в передньому положенні.

На фіг.25 показаний вигляд у перспективі самохідного крану, показаного на фіг.24, з противагою в задньому положенні.

На фіг.26 показаний частково вигляд ззаду в перспективі крана, показаного на фіг.24, з наборами індивідуальних противаг (контргрузов), умовно віддалених для спрощення, але з лотком противаги в задньому положенні.

На фіг.27 показаний вид збоку крана, показаного на фіг.24, з противагою в передньому положенні.

На фіг.28 показаний вид збоку крана, показаного на фіг.24, з противагою в задньому положенні.

На фіг.29 показаний зі збільшенням вигляд у перспективі опорної рами противаги і наборів противаг крана, показаного на фіг.24, від'єднаних від крана.

На фіг.30 показаний вид зверху опорної рами противаги, показаної на фіг.29, і пов'язаного з нею пристрої переміщення вузла противаги.

На фіг.31 показаний вид збоку опорної рами противаги, показаної на фіг.30.

На фіг.32 показаний нді 34-34 на фіг.31.

На фіг.35 показаний вигляд ззаду в перспективі пристрої переміщення вузла противаги, використаного на крані, показаному на фіг, 24, і показаного на фіг.30.

На фіг.36 показано вигляд спереду в перспективі пристрої переміщення вузла противаги, показаного на фіг.35.

На фіг.37 показаний вигляд ззаду пристрої переміщення вузла противаги, показаного на фіг.35.

На фіг.38 показаний вигляд ззаду в перспективі крана, показаного на фіг.23, з опорною балкою противаги і з вузлом противаги в задньому положенні.

На фіг.39 показаний вид збоку крана, показаного на фіг.23, з опорною балкою противаги і з вузлом противаги в передньому, втягненому положенні.

На фіг.40 показаний вид збоку крана, показаного на фіг.23, з опорною балкою противаги в передньому, втягненому положенні і з вузлом противаги в задньому положенні на опорній балці противаги.

На фіг.41 показаний вид збоку крана, показаного на фіг.23, з опорною балкою противаги і з вузлом противаги в повністю висунутому, задньому положенні.

На фіг.42 показано вигляд спереду в перспективі опорної балки противаги, використаної на крані, показаному на фіг.23, з рамою опорної балки противаги у втягненому положенні, а також показано пристрій переміщений

На фіг.43 показано вигляд спереду в перспективі опорної балки противаги, показаної на фіг.42, з рамою опорної балки противаги у висунутому положенні.

На фіг.44 показано перспективне зображення з просторовим розділенням деталей висувний рами опорної балки противаги, показаної на фіг.42.

На фіг.45 показано вигляд спереду в перспективі опорної балки противаги, показаної на фіг.42, у втягненому положенні, причому верхні пластини висувних деталей рами умовно видалені для спрощення.

На фіг.46 показано вигляд спереду в перспективі опорної балки противаги показаної на фіг.42, у висунутому положенні, причому верхні пластини висувних деталей рами умовно видалені для спрощення.

На фіг.47 показано вигляд спереду в перспективі дільниць опорної балки противаги, показаної на фіг.42, у втягненому положенні, причому також показано пристрій переміщення вузла противаги.

На фіг.48 показано вигляд спереду в перспективі дільниць опорної балки противаги та пристрої для переміщення вузла противаги, показаних на фіг.47, у висунутому положенні.

На фіг, 49 показаний вид збоку опорної балки противаги, показаної на фіг.42, у висунутому положенні, причому пристрій переміщення вузла проти�вовеса, показаної на фіг.49, у висунутому положенні, причому верхні пластини деталей рами умовно видалені для спрощення.

На фіг.51 показаний вид збоку опорної балки противаги, показаної на фіг.42, у висунутому положенні, з пристроєм для переміщення вузла противаги в задньому положенні, але без лотка противаги.

На фіг.52 показаний вид зверху опорної балки противаги, показаної на фіг.51, у висунутому положенні.

На фіг.53 показаний вигляд ззаду по лінії 53-53 на фіг.51.

На фіг.54 показаний розріз по лінії 54-54 на фіг.51.

На фіг.55 показаний розріз по лінії 55-55 на фіг.51.

На фіг.56 показаний розріз по лінії 56-56 на фіг.51.

На фіг.57 показаний розріз по лінії 57-57 на фіг.51.

На фіг.58 показаний розріз по лінії 58-58 на фіг.51.

На фіг.59 показаний розріз по лінії 59-59 на фіг.51.

На фіг.60 показаний розріз по лінії 60-60 на фіг.51.

На фіг.61 показаний вид збоку крана, показаного на фіг.23, аналогічний показаному на фіг.39, але з кронштейнами альтернативного з'єднання поворотного підстави і опорної балки противаги.

На фіг.62 показаний вигляд ззаду в перспективі крана, показаного на фіг.61, де можна бачити деталі кронштейнів альтернативного з'єднання, причому лівий боковий ділянку лівого кронштейна опорної балки противовесстоящее винахід буде описано більш докладно, причому в наступних абзацах будуть більш детально описані різні аспекти цього винаходу. Кожен такий аспект може бути об'єднаний з будь-яким іншим аспектом або аспектами, якщо лише чітко не зазначено інше. Зокрема, будь-які бажані ознаки можуть бути об'єднаний з будь-якими іншими переважними ознаками.

Різні терміни, використані в описі винаходу і у формулі винаходу, можуть бути визначені наступним чином.

Термін "поворотний підставу" відноситься до верхньої частини конструкції крана (до частини, яка здійснює поворот відносно шасі), але яка не містить стрілу або гратчасту щоглу будь-якої конструкції. Поворотна підстава може мати безліч деталей. Наприклад, у відповідності з цим винаходом, з'єднувальна плата, розкрита в патенті США No. 5,176,267, може вважатися частиною поворотного підстави крана, в якому її використовують. Крім того, якщо кран розбирають для транспортування між робочими майданчиками, поворотна підставка, згідно з використаним тут терміном, може транспортуватися у вигляді декількох деталей. Крім того, коли компонент, такий як опорна рама противаги, показана на фіг.24, прикреплеснования, поки його повністю не знімуть, то цей компонент можна вважати частиною поворотного підстави.

Термін "щогла" відноситься до конструкції, яка прикріплена до поворотного основи і є частиною системи підйому стріли. Щоглу використовують для створення точки, що підноситься над іншими частинами поворотного підстави, через яку створюють лінію дії, так що система підйому стріли не намагається тягнути стрілу вгору вздовж лінії, що проходить майже через шарнірний палець стріли при операції налаштування (складання). В цьому відношенні, портал (козли) або деяка інша височіє конструкція на поворотному підставі може бути використана як щогла. Щоглою може бути фіксована щогла, щогла дерріка або активна щогла, в залежності від варіанту здійснення цього винаходу. Активної щоглою є щогла, яка має підвіски фіксованої довжини між щоглою і стрілою при нормальних операціях захоплення, переміщення і укладання вантажу краном, причому кут стріли змінюється за рахунок зміни кута щогли. Фіксована щогла виконана так, що вона залишається під постійним кутом відносно поворотного підстави при нормальних операціях захоплення, переміщення і укладання вантажу краном. �вовеса і об'єднаного моменту стріли і вантажу, так що противагу тягне щоглу тому. У цьому випадку, упори щогли використовують для утримання щогли, однак ці упори щогли можуть допускати невелику ступінь переміщення.) Само собою зрозуміло, що щогла, яка фіксована під час нормальних операцій крана, може здійснювати поворот при операціях налагодження крана. Щоглою дерріка є щогла, яка має такелаж підйому стріли регульованої довжини між щоглою і стрілою, що дозволяє змінювати кут стріли відносно площини обертання поворотного підстави, причому ця щогла шарнірно з'єднана з поворотним підставою, і має з'єднання з задньою частиною поворотного підстави за допомогою елемента з'єднання регульованої довжини. Щогла дерріка може бути використана як фіксована щогла за рахунок підтримки постійного кута щогли дерріка щодо поворотного підстави під час операції захоплення, переміщення і укладання вантажу.

Переднім ділянкою (частиною) поворотного підстави є ділянка поворотного підстави, який розташований між віссю обертання поворотного підстави і положення вантажу при його підйомі. Задньою частиною поворотного підстави є ділянка, протилежний передньому ділянці поворотного підстави �які належать до іншим частинам поворотного підстави або до приєднаним до них компонентів, таким як щогла, розуміють у такому ж самому контексті, незалежно від дійсного положення поворотного підстави щодо елементів зачеплення з землею.

Фіксований самий задній ділянка поворотного підстави визначений як частина поворотного підстави, яка виконана без можливості переміщення відносно іншої частини поворотного підстави при нормальних операціях захоплення, переміщення і укладання вантажу краном, причому вказана ділянка є найбільш віддаленим від осі обертання між поворотним підставою і шасі.

Поворотом хвостовій частині крана називають відстань від осі обертання крана до самого віддаленого ділянки поворотного підстави (або іншого компонента, який здійснює поворот разом з поворотним підставою). Поворот хвостовій частині диктується ділянкою крана, який здійснює поворот разом з поворотним підставою, але знаходиться позаду осі обертання в порівнянні зі стрілою і який створює саму широку дугу, коли кран робить поворот щодо шарнірного з'єднання між шасі і поворотним підставою. Якщо задній кут поворотного підстави знаходиться на відстані 25 метрів від осі обертання, то кажуть, що кран має поворот хвіст�х відстані повороту хвостовій частині. У багатьох кранах фіксований противагу встановлений на задній частині поворотного підстави і утворює самий віддалений ділянку поворотного підстави, і, таким чином, диктує поворот хвостовій частині крана. На кранах з рухомим противагою, противага часто переміщується назад, щоб компенсувати найбільший вантаж, що збільшує поворот хвостовій частині крана. Потрібно пам'ятати, що ширина деталі на задній частині крана може впливати на поворот хвостовій частині, так як відстань до осі обертання цієї деталі є функцією того, як далеко назад знаходиться ця деталь на поворотному підставі, і як далеко вона знаходиться від осьової лінії крана.

Положення вузла противаги визначено як центр ваги комбінації елементів противаги і будь-який утримує лотка, до якого прикріплені противаги, або в сполученні з яким вони рухаються разом. Всі противаги на крані, які пов'язані один з одним, так що вони завжди рухаються одночасно, вважають єдиним вузлом противаги при визначенні центру тяжіння.

Термін "противагу верхній частині конструкції крана" означає противагу, який прикріплений до поворотного основи і робить поворот разом з поворотни�вани набори індивідуальних противаг (контргрузов). Часто противагу верхній частині конструкції крана виконаний з можливістю зняття з іншої частини поворотного підстави. Термін "вузол противаги верхній частині конструкції крана" містить противагу верхній частині конструкції крана і будь-лоток, на якому утримуються індивідуальні противаги. Якщо противагу виконаний з можливістю переміщення, тоді "вузол противаги верхній частині конструкції крана" містить елементи, які обов'язково переміщуються разом з противагою. Наприклад, у варіанті, показаному на фіг.38-60, вузол противаги верхній частині конструкції крана містить лоток 533, індивідуальні противаги, укладені стопою на лотку, і візок 570, яка рухається разом з противагою. Зовнішня деталь каркасу 532 не є частиною вузла противаги верхній частині конструкції крана, так як вузол противаги може рухатися незалежно від зовнішньої деталі каркаса 532.

Термін "повна вага крана" означає вага крана без вантажу на гаку, але містить вагу всіх компонентів крана, коли він зібраний для виконання конкретного підйому вантажу. Таким чином, повна вага самохідного крану містить вага будь-яких противаг, які можуть бути введені в кран для підйому вантажу, а також�будь-яка наявна щогла, весь такелаж і барабани лебідки, і всі інші приналежності на крані, які переміщуються разом з краном, коли зібраний кран рухається по землі.

Термін "повна вага крана, що має стрілу базової довжини" означає повний вага крана в конфігурації з базовою стрілою, як це описано далі більш докладно.

Вершиною щогли називають найдальше заднє положення на щоглі, від якого звисає будь-канат або працює на розтяг елемент, підтримуваний щоглою.

Об'єднаний момент стріли і вантажу визначена як момент відносно центра обертання поворотного підстави, створений власною вагою стріли, що містить канат вантажопідйомної лебідки і крюкоблок, і будь-яким вантажем, підвішеним до стріли. Якщо на канаті вантажопідйомної лебідки немає вантажу, тоді об'єднаний момент стріли і вантажу буде моментом, створеним власною вагою стріли. Момент враховує довжину стріли, кут стріли і радіус вантажу.

Рухомі елементи зачеплення з землею визначені елементи, які призначені для того, щоб залишатися в зачепленні з землею, коли кран рухається по землі, такі як шини або гусениці, але не елементи зачеплення з землею, які призначені для того, щоб бути неподвижнѲаемом кільцем крані і аутригери, які зазвичай маються на кранах, встановлених на вантажному автомобілі.

Термін "рух" у застосуванні до роботи крана позначає рух крана відносно землі. Це може бути операція переміщення, коли кран проходить відстань по землі на своїх рухомих елементах зачеплення з землею; операція повороту, при якій поворотний підставу здійснює поворот відносно землі; або це можуть бути комбінації операцій переміщення і повороту.

Термін "центр ваги стріли" позначає точку, щодо якої може бути врівноважена стріла. При обчисленні центру ваги, необхідно враховувати всі прикріплені до конструкції стріли компоненти, які необхідно підняти при першому підйомі стріли, такі як будь-шківи для каната вантажопідйомної лебідки, встановлені на вершині стріли.

Так як стріли можуть мати різні форми поперечного перерізу, але спроектовані з осьовою лінією, щодо якої переважно розподілені стискаючі навантаження, то термін "кут стріли" слід розуміти як кут осьової лінії стріли щодо горизонталі.

Термін "довжина базової стріли" відноситься до довжини конфігурації самої короткої стріли, яку фірма-изготови�тносится до стрілі, коли стріла знаходиться в положенні, образующем прямий або практично прямий кут з напрямком сили тяжіння. Аналогічно, термін "паралельно землі" має таке ж значення. Обидва ці терміни мають значення, яке враховує невеликі відхилення, що виникають при нормальній складання крана, але якими фахівці в даній нехтують при визначенні горизонтального положення. Наприклад, коли стрілу спочатку збирають на землі, раніше її підйому в робоче положення, вважають, що стріла розташована горизонтально, навіть якщо земля є нерівною або якщо частини стріли лежать на блоках. Стріла може бути трохи вище або трохи нижче точного горизонтального положення, в залежності від використовуваної системи блоків, проте її все ще вважають горизонтальної і паралельної землі.

Стійкість створює найбільшу заклопотаність, коли кран в цілому може стояти вертикально при операціях підйому вантажу краном. Стійкість від перекидання назад для підйомних кранів, які мають верхню частину конструкції крана, яка здійснює поворот відносно нижньої частини конструкції крана, може бути виражена як відношення а) відстані між центром тяжіння всього крана і віссю обертання чаї гусеничного крана) і віссю обертання. Таким чином, якщо відстань між центром ваги всього крана і віссю обертання становить 3.5 м, і відстань між задньою точкою перекидання і віссю обертання становить 5 м, то стійкість складає 0.7. Чим менше це відношення, тим вища стійкість крана. Само собою зрозуміло, що центр ваги крана є функцією відносних значень і відносних положень центрів тяжіння різних компонентів крана. Таким чином, довжина і вага стріли і кут стріли можуть сильно впливати на розташування центру ваги всього крана, і, отже, на стійкість крана, також як вага і положення вузла противаги. Стійкість від перекидання назад створює найбільшу заклопотаність при великих кутах стріли і відсутності вантажу на гаку. Підйом стріли знижує стійкість від перекидання назад крана, так як центр ваги стріли переміщається ближче до осі обертання, і, таким чином, центр ваги всього крана може переміщатися додатково тому від осі обертання. При цьому визначальне стійкість значення відношення стає більше, так як чисельник (дробу) у вказаному відношенні зростає, а це означає, що стійкість крана знижується,

При визначенні центру тяжкості всегона і відстань центра ваги цього компонента від опорної точки, а потім підсумовуючи моменти, створені кожним компонентом щодо цієї опорної точки. Індивідуальні значення при підсумовуванні визначають шляхом множення ваги індивідуального компонента на відстань між центром ваги цього компонента і опорною точкою. Для обчислення стійкості від перекидання назад, зазвичай використовують вісь обертання в якості опорної точки, коли проводять підсумовування для визначення центру ваги всього крана.

При розгляді моменту, створюваного стрілою, зазвичай поділяють повний вага стріли, розташований в центрі ваги всієї стріли, на два окремих ваги, а саме, на вагу хвостовика (нижньої частини) стріли і на вагу вершини (верхньої частини) стріли. Повний вага стріли дорівнює вазі вершини стріли плюс вага хвостовика стріли. Ці ваги визначають шляхом обчислення того, яка сила буде створена, якщо стріла буде просто підтримуватися на кожному кінці, за умови, що канат вантажопідйомної лебідки доходить до вершини стріли, але не запасован через неї, і що планки стріли з'єднані. Таким чином, якщо одні ваги встановлені під хвостовиком стріли, в точці з'єднання стріли з поворотним підставою (в точці шарніра стріли), а інші ваги встановлені під вершиною буде повним вагою стріли, а вага на індивідуальних терезах буде відповідно вагою хвостовика стріли і вагою вершини стріли.

На доданих кресленнях показані різні варіанти здійснення цього винаходу. Перша базова модель крана з першої конфігурацією встановлення противаги показано на фіг.1-6. Ця ж сама базова модель крана може бути використана з другої конфігурацією встановлення противаги, як це показано на фіг.13-15. Додаткова модифікація першої базової моделі крана з третьої конфігурацією встановлення противаги показано на фіг.16. Друга базова модель крана з першої конфігурацією встановлення противаги показано на фіг.24-28. Ця ж сама друга базова модель крана може бути використана з другої конфігурацією встановлення противаги, як це показано на фіг.23 і 38-41. На фіг.17-22 показана третя базова модель крана з конфігурацією встановлення противаги, аналогічної другий конфігурації установки противаги інших базових моделей крана.

У першому конструктивному варіанті, показаному на фіг.1-6, самохідний підйомний кран 10 містить нижню частину конструкції крана, також звану шасі 12 (яка найкраще показано на фіг.4 і 5), (рухливі) елементи зачеплення з землею, подн�осі обертання. Рухомі елементи зачеплення з землею на крані 10 мають форму двох гусениць 14, тільки одну з яких можна бачити у вигляді збоку, показаному на фіг.1. (На фіг.1 для спрощення не показано стріла і щогла.) Іншу гусеницю 14 можна бачити в вигляді в перспективі, показаному на фіг.4, і у вигляді ззаду, показаному на фіг.5. В крані 10, рухомі елементи зачеплення з землею можуть бути виконані у вигляді безлічі наборів гусениць, наприклад, у вигляді двох гусениць на кожній стороні, або у вигляді інших рухомих елементів зачеплення з землею, таких як шини. В крані 10, гусениці утворюють передню і задню точки для перекидання крана. На фіг.1 показано задня точки 16 перекидання і передня точка 17 перекидання крана 10.

Поворотна підстава 20 встановлено на шасі 12 з використанням поворотного кільця, так що поворотна підстава 20 може здійснювати поворот навколо вертикальної) осі відносно елементів 14 зачеплення з землею. Поворотна підстава 20 підтримує стрілу 22, шарнірно встановлена у фіксованому положенні на передньому ділянці поворотного підстави; активну щоглу 28, перший кінець якої встановлений на поворотному підставі 20; рухомий вузол 35 противаги, має противаги 34, встановлені на противаг (контргрузов) 34 на опорному елементі 33, як це показано на фіг.4 і 5. Поворотна підстава має фіксований самий задній ділянку, як це описано далі більш докладно. В крані 10, так як противагу виконаний з можливістю переміщення, він не утворює фіксований самий задній ділянка поворотного підстави, навіть тоді, коли противагу переміщений в заднє положення і зовнішній кут противаг 34 буде самим далеким від осі повороту і, таким чином, визначає поворот хвостовій частині крана. Однак, коли вузол 35 противаги втягнутий вперед, як це показано на фіг.1, фіксований самий задній ділянка поворотного підстави визначати поворот хвостовій частині крана.

Система підйому стріли на крані 10 дозволяє змінювати кут стріли 22 відносно площини обертання поворотного підстави 20. В крані 10, система підйому стріли містить такелаж, приєднаний між поворотним підставою 20, щоглою 28 і стрілою 22. Система підйому стріли містить барабан підйому стріли і канат підйому стріли, запасованний між набором шківів на щоглі і набором шківів на поворотному підставі. Щогла 28 шарнірно з'єднана з поворотним підставою і такелаж підйому стріли між щоглою і стрілою містить тільки елементи фіксованої довжини в видершиной стріли 22. Крім того, такелаж підйому стріли містить безліч ділянок каната 27 підйому стріли між шківами 23 на поворотному підставі і шківами на другому кінці щогли 28. Таким чином, барабан 21 підйому стріли на поворотному підставі може бути використаний для намотування або розмотування каната 27 підйому стріли, що дозволяє змінювати кут активної щогли 28 щодо поворотного підстави, що, в свою чергу, змінює кут стріли 22 щодо поворотного підстави 20. (Шківи 23 і барабан 21 на фіг.4-6 для спрощення не показано.) Альтернативно, щогла 28 може бути використана як фіксована щогла при нормальній роботі крана, з канатом підйому стріли, що йде між балансиром і вершиною щогли, щоб змінювати кут між щоглою і стрілою.

Підйомний канат 24 (канат вантажопідйомної лебідки) для переміщення вантажу звисає зі стріли 22 і підтримує гак 26. Поворотна підстава 20 також може містити й інші елементи, які зазвичай маються на самохідному підйомному крані, такі як кабіна машиніста і барабан 29 стропа. Барабан 13 вантажопідйомної лебідки для каната 24 вантажопідйомної лебідки переважно встановлений на хвостовику стріли, як це показано на фіг.2. За бажанням, барабан 19 дополЌ додаткову піднімальну стрілу, шарнірно закріплену на вершині основної стріли, або може мати інші конфігурації стріли.

Вузол 35 противаги виконаний з можливістю переміщення відносно іншої частини поворотного підстави 20. В крані 10, поворотний підставу 20 містить опорну раму 32 противаги, переважно у вигляді зварної пластинчастої конструкції, як це показано на фіг.4-6. Опорна рама 32 противаги підтримує рухомий вузол 35 противаги з можливістю переміщення відносно опорної рами 32 противаги. Опорна рама 32 противаги містить похилу поверхню, утворену за допомогою фланців 39, по якій рухається вузол 35 противаги, причому ця поверхня має нахил вгору відносно площини повороту між поворотним підставою і шасі, коли опорна рама противаги виступає тому. Лоток 33 противаги містить ролики 37, які спираються на фланці 39, приварені до пластинчастої конструкції опорної рами. Ролики 37 розташовані на верхній частині лотка 33 противаги, так що лоток 33 підвішений під опорною рамою 32 противаги. В крані 10, опорна рама противаги утворює фіксований самий задній ділянка поворотного підстави. Додатково, опорна рама 32 противаги Ѓет головним чином на поворотний підставу 20, а в цьому випадку, тільки через опорну раму противаги.

Система переміщення противаги приєднана між поворотним підставою 20 і вузлом 35 противаги таким чином, що вона дозволяє переміщати вузол 35 противаги в напрямку до стріли і в напрямку віддалення від неї. Вузол 35 противаги виконаний з можливістю переміщення між становищем, в якому вузол противаги знаходиться попереду фіксованого самого заднього ділянки поворотного підстави, так що поворот хвостовій частині крана диктується фіксованим самим заднім ділянкою поворотного підстави (як це показано на фіг.1 і 2), та положенням, в якому вузол противаги диктує поворот хвостовій частині крана (як це показано на фіг.3, 4 і 6), Переважно, вузол 35 противаги може бути переміщений в таку точку, що центр ваги вузла противаги буде знаходитися поблизу а переважно навіть попереду задньої точки перекидання 16 крана, як це показано на фіг.1.

Система переміщення противаги в крані 10 містить пристрій для переміщення вузла противаги, що містить приводний електродвигун 40 і барабан на задній частині опорної рами 32 противаги. Переважно, пристрій переміщення вузла противаги має два сну 42, як найкраще це показано на фіг.4. Кожен вузол пристрою переміщення вузла противаги додатково містить гнучкий працює на розтяг елемент, який проходить навколо веденого шківа і холостого шківа 41 (як це показано на фіг.1). Ведені шківи утворені за допомогою барабанів 42. Гнучким працюють на розтяг елементом може бути дротяний канат 44, як це показано, або ланцюг. Само собою зрозуміло, що якщо використовують ланцюг, то веденим шківом буде зірочка. Обидва кінця кожного гнучкого працює на розтяг елемента з'єднані з лотком 33 противаги, як це показано на фіг.6, так що вузол 35 противаги можна тягнути в напрямку до стріли, так і в напрямку віддалення від неї. Переважно це здійснено за рахунок наявності вушок 43 на обох кінцях дротового каната 44 і отворів в з'єднувачі 45 на лотку 33 противаги, і штифтів, пропущених через вушка і з'єднувач 45. Таким чином, в крані 10, пристрій переміщення вузла противаги приєднано між опорною рамою 32 противаги і вузлом 35 противаги.

У той час як на фіг.1 показаний вузол 35 противаги у своєму самому передньому положенні, на фіг.2 показаний вузол 35 противаги в середньому положенні, а на �, �коли стріла 22 робить поворот вперед для додаткового переміщення вантажу від поворотного підстави. У кожному з цих положень, кран має таку конфігурацію, що під час роботи крана, коли противагу переміщений, щоб компенсувати зміни в об'єднаному моменті стріли і вантажу, вага вузла 35 противаги передається до поворотного основи тільки через опорну раму 32 противаги. Фраза "тільки через опорну раму противаги" призначена для вказівки відмінності від відомих раніше кранів, у яких працює на розтяг елемент між вершиною щогли і противагою забезпечує щонайменше деяку опору для противаги, наприклад, як в крані, розкритому в патенті США No. 4,953,722, який має підвіску 149 заднього упору, що з'єднує задню частину опорної балки 84 з щоглою 54, і, таким чином, підтримує балку 84 з двох кінців. В крані 10, вся сила врівноваження, створена вузлом 35 противаги, передається через опорну раму 32 противаги до іншої частини поворотного підстави. Між тим, такелаж підйому стріли передає зусилля перекидання вперед від стріли і будь-якого вантажу на гаку на задній частині поворотного підстави.

Відповідно до кращим варіантом осущестЀаботи. Кран може здійснювати операції захоплення, переміщення та укладання вантажу, при цьому рухливий противагу може переміщатися в напрямку до переднього ділянці поворотного підстави та у напрямку віддалення від нього, за допомогою гідравлічного двигуна 40 і барабанів 42, дозволяють переміщати противагу під час роботи крана, щоб допомагати врівноважувати вантаж, однак противагу ніколи не підтримується на землі крім побічно за допомогою рухомих елементів зачеплення з землею на шасі. Крім того, рухомий вузол 35 противаги являє собою єдиний функціональний противагу на крані. Шасі не має ніякого окремого функціонального противаги. Той факт, що вузол противаги може бути переміщений дуже близько до осі обертання крана, означає, що противагу не створює великий момент перекидання тому в цій конфігурації, що в іншому випадку вимагало б наявності додаткового противаги на шасі. Фраза "не має ніякого окремого функціонального противаги" призначена для вказівки відмінності від відомих раніше кранів, у яких шасі специфічно проектують так, що воно містить противагу великої ваги, використовуваний для запобігання перекидання зв�, а поворотний підставу забезпечено противагою верхній частині конструкції крана, мають вагу 332,000 фунтів. У кранах у відповідності з цим винаходом, всі 452,000 фунтів противаги можуть бути використані в рухомому вузлі противаги, і ніякої функціональний противагу до шасі не додають.

Установкою противаги в задане положення можна управляти вручну, або ж кран 10 може додатково містити датчик (не показаний), який визначає стан, пов'язаний з необхідністю переміщення противаги. У найпростішій формі здійснення цієї операції, противага можна переміщати у відповідь на зміну кута стріли. У більш складною формою здійснення цієї операції, об'єднаний момент стріли і вантажу може бути використаний для управління переміщенням противаги, так що зміна кута стріли або захоплення вантажу буде приводити до переміщення противаги. За бажанням, це може бути здійснено автоматично, якщо комп'ютерний процесор пов'язаний з датчиком. У цьому випадку, комп'ютерний процесор, який керує системою переміщення противаги і, можливо, іншими операціями крана, отримує сигнали від датчика, що вказують стан (таке як кут стріли), або деяку функциютрели і вантажу, або про момент стріли і вантажу щодо шарнірних пальців стріли), і управляє положенням сайту противаги. Положення противаги може бути виявлено за рахунок підрахунку оборотів обертання барабанів 42, або з використанням спеціального пристосування (не показано). Кран, в якому використовують таку систему, переважно містить зчитаний комп'ютером носій інформації, що містить завантажений в нього код програмування (програму), який може бути виконаний за допомогою комп'ютерного процесора, щоб управляти положенням сайту противаги.

На фіг.13-15 показано другий варіант крана 110 згідно з цим винаходом. В доповнення до активної щоглі 128, цей варіант містить щоглу 117 з фіксованим положенням, що створює деякі недоліки порівняно з краном 10, так як для конструкції фіксованого щогли необхідно доставляти додаткові компоненти на робочу площадку, і іноді можуть бути перешкоди, які необхідно усунути при перестановці крана. Однак, додавання фіксованого щогли 117 дозволяє забезпечити кран 110 іншими можливостями, які підвищують вантажопідйомність крана. Як і в крані 10, в крані 110 шасі не містить ніякого окремого Ѿпераций захоплення, переміщення та укладання вантажу краном, крім побічно за допомогою рухомих елементів зачеплення з землею на шасі.

Кран 110 має таку ж базову конструкцію, що і кран 10, але має додаткову опорну балку 160 противаги, додану до неї, а також фіксовану щоглу 117. Замість фіксованого щогли також може бути використана щогла дерріка. Опорна балка 160 противаги показано на фіг.7-12. Опорна балка 160 противаги з'єднана з поворотним підставою 120 з можливістю переміщення В крані 110 використовують таку ж конструкцію, яка переміщує вузол 35 противаги на крані 10, в якості пристрою переміщення опорної балки противаги, як це описано далі більш докладно. Таким чином, у цьому конструктивному варіанті, система переміщення противаги містить пристрій для переміщення вузла противаги і пристрій переміщення опорної балки противаги. Це пристрій переміщення опорної балки противаги приєднано між опорною балкою 160 противаги і поворотним підставою 120, таким чином, що опорна балка противаги може рухатися уздовж довжини поворотного заснування в напрямку віддалення від шарнірного з'єднання поворотного підстави і шасі, і виступати тому за �рной балки 160 противаги є в основному горизонтальним і збігається за напрямом з довжиною опорної балки противаги. Кран 110 додатково містить працює на розтяг елемент 131, приєднаний між фіксованою щоглою 117 і опорною балкою 160 противаги. Вузол 135 противаги підтримується на опорній балці 160 противаги з можливістю переміщення відносно опорної балки противаги. Пристрій переміщення вузла противаги приєднано між опорною балкою 160 противаги і вузлом 135 противаги, з можливістю переміщення вузла противаги в напрямку до стріли 122 і в напрямку віддалення від неї. Вузол 135 противаги може бути переміщений в положення попереду фіксованої вершини щогли 117 і може утримуватися в цьому положенні, а також може бути переміщений в положення позаду фіксованої вершини щогли 117 і може утримуватися в цьому положенні.

Кран 110 містить активну щоглу 128, аналогічну активної щоглі 28 на крані 10. Однак, після використання для підйому (установки) фіксованого щогли 117, блокують можливість зміни положення активної щогли 128. Для зміни кута стріли на крані 110 використовують канат 115 підйому стріли, який йде від барабана 118 підйому стріли, встановленого біля основи щогли 117, і запасован з використанням безлічі ділянок каната між балансиром 129 і шкивамини. Підвіски 125 фіксованої довжини з'єднують вершину фіксованого щогли 117 з вершиною щогли 128. Такелаж 127 з'єднує вершину щогли 128 з поворотним підставою 120 через набір шківів 123 і барабан 121, аналогічно такелажу 27 підйому стріли, шківа 23 і барабану 21 на крані 10. Незважаючи на те, що це не показано, кран 110 також містить канат вантажопідйомної лебідки і крюкоблок, які аналогічні використовуваним в крані 10.

Опорна балка 160 противаги переважно має U-образну форму, утворену за допомогою двох зміщених один від одного бічних елементів 162, з'єднаних разом в задній частині за допомогою поперечки 164, як це показано на фіг.12. Передні кінці двох бічних елементів 162 з'єднані з лотком 133 противаги, який встановлений на опорній рамі 132 противаги на поворотному підставі 120, з можливістю переміщення, з використанням приводного електродвигуна і барабанів на задній частині поворотного підстави. Це аналогічно тому, як лоток 33 противаги встановлений з можливістю переміщення на поворотному підставі 20 на крані 10. Опорна балка 160 противаги додатково забезпечена пристроєм для переміщення вузла противаги, приєднаним між опорною балкою 160 противаги і уеса, а також може переміщатися щодо опорної балки 160 противаги.

Працює на розтяг елемент 131 переважно виконаний у вигляді двох наборів сполучених плоских планок (тільки один набір яких можна побачити у вигляді збоку), прикріплених поруч з вершиною фіксованого щогли 117 і підтримують задню частину опорної балки 160 противаги в підвішеному стані. Так як працює на розтяг елемент має фіксовану довжину, то коли опорна балка 160 противаги рухається назад, тоді задня частина опорної балки противаги буде рухатися по дузі, при цьому центр дуги буде знаходитися в точці, в якій працює на розтяг елемент 131 з'єднаний з вершиною фіксованого щогли 117. Таким чином, задня частина опорної балки противаги буде злегка підніматися, коли балка рухається назад. Для утримання опорної балки 160 противаги можливо ближче до горизонталі, поверхня на опорній рамі 132 противаги на поворотному підставі 120, за якою лоток 133 противаги рухається назад, містить похилу поверхню (фланці 139, як це показано на фіг.11), яка має нахил вгору відносно площини повороту між поворотним підставою і шасі, коли опорна ба�бути проведена механічна обробка поверхні по траєкторії, збігається з формою дуги, по якій рухається задня частина опорної балки противаги, проте, що більш практично, використовують просту пряму похилу траєкторію, яка забезпечує такий же підйом вгору задній частині опорної балки 160 противаги, коли опорна балка 160 противаги переміщається в її заднє положення. Таким чином, рух опорної балки 160 противаги є в основному горизонтальним і відбувається в напрямку довжини опорної балки противаги. Як найкраще це показано на фіг.7 і 10, ролики 137 встановлені на лотку 133 противаги, таким чином, що задні ролики 137 розташовані вище передніх роликів 137 (фіг.7). За рахунок цього, сам лоток 133 противаги буде залишатися горизонтальним, коли ролики 137 котяться по похилій поверхні. Опори 182, які введені в якості заходів захисту, можуть забезпечувати підтримку сайту противаги в разі раптового скидання вантажу. Однак ці опори мають такі розміри, що коли опорна балка 160 противаги знаходиться в її самому передньому положенні (фіг.13), і, таким чином, опори 182 знаходяться найближче до землі на дузі, створеної за рахунок повороту працює на розтяг елемента 131 щодо вершини щогли 117, опори 182 будуть все ще н82 ніколи не будуть контактувати з землею під час операцій захоплення, переміщення та укладання вантажу.

Таку ж конструкцію, яка використана в крані 10 для переміщення лотка 33 противаги, використовують для переміщення лотка 133 противаги в крані 110. Однак, так як опорна балка 160 противаги тепер з'єднана з лотком противаги, опорна балка 160 противаги тепер рухається разом з лотком 133 противаги. Таким чином, опорна балка 160 противаги може бути переміщена в різні положення щодо поворотного підстави і закріплена в них, а це означає, що вона може бути переміщена на малу відстань, велику відстань (до максимального переміщення лотка 133 противаги на опорній рамі 132 противаги на поворотному підставі), або на будь-яке проміжне відстань між ними. Це відрізняється від інших опорних поверхонь висувного противаги, таких як опорна балка 84 противаги в патенті США No. 4,953,722, яка може бути висунута і закріплена тільки в двох різних робочих положеннях.

На фіг.9 показано з'єднання опорної балки 160 противаги з лотком 133 противаги. Індивідуальні противаги 134 не поміщають на лотку противаги у цьому конструктивному варіанті. Кронштейни 179, які приварені до боковин 162, з'єднані з соеди�отивовеса, причому вушка на обох кінцях дротового каната 144 і отвори в з'єднувачі 145 на лотку 133 противаги використовують для з'єднання за допомогою штифтів, пропущених через вушка і з'єднувач 145. У цьому ж самому місці, штифт з'єднує кожну вушко 179 із з'єднувачем 145. Коли двигун обертає барабани на кінці опорної рами 132 противаги на поворотному підставі 120, дротяний канат 144 рухається вперед і назад, аналогічно тому, як рухається дротяний канат 44 на крані 10. Дротяний канат 144 тягне з'єднувач 145 на лотку 133 противаги. В цей же час, опорна балка 160 противаги переміщається за рахунок з'єднання між кронштейнами 179 та з'єднувачем 145.

Секції 134 противаги покладені стопою на опорній балці 160 противаги рухомим чином, наприклад, на ковзних зносостійких подушках (не показано). Коли секції противаги знаходяться в самому передньому положенні, вони перебувають безпосередньо над лотком противаги, до якого прикріплена опорна балка 160 противаги. У цьому положенні, аналогічно противаги 35, вузол 135 противаги виконаний з можливістю переміщення в положення попереду фіксованого самого заднього ділянки поворотного підстави. Крім того, так як балка 160 протито вузол 135 противаги може бути переміщений в перше положення попереду фіксованої вершини щогли 117 і може утримуватися в цьому положенні, і може бути переміщений в друге положення позаду фіксованої вершини щогли 117 і може утримуватися в цьому положенні.

У цьому конструктивному варіанті, вузол противаги містить два набору противаг, які рухаються одночасно. Кожен такий набір містить такі ж противаги 134, як і противаги 34, використані на крані 10, плюс деякі додаткові противаги 136 (фіг.10 і 11). Кожен набір спочиває на опорній плиті 163 противаги, яка містить повзуни (не показано), що дозволяють опорним плитам противаги рухатися по поверхні боковин 162. Замість повзунів можуть бути використані ролики. Пара гнучких працюють на розтяг елементів 173, кожним з яких може бути ланцюг, як це показано, або дротяний канат, проходить навколо провідних пучків у вигляді зірочок 176 і холостих шківів 172 (як це показано на фіг.7 і 12). Зірочки 176 встановлені на осях 178, які приводяться в обертання за допомогою редуктора і двигуна (не показано). Кожна з опорних плит 163 з'єднана з гнучкими працюють на розтяг елементами 173 через з'єднувач 189, так що набори противаг можна тягнути в напрямку до передньої частини опорної балки противаги, так і в напрямку удалениеса для спрощення на фіг.12 не показані).

Таким чином, кран 110 містить рухливу опорну балку 160 противаги і рухомий вузол 135 противаги, підтримуваний на рухомий балці противаги, який може рухатися незалежно на опорній балці противаги. Кут стріли може змінюватися, або ж кран може здійснювати операції захоплення, переміщення та укладання вантажу, при цьому рухомий вузол противаги переміщається в напрямку переднього ділянки поворотного підстави та у напрямку віддалення від нього, коли кут стріли змінюється або коли проводять операції захоплення, переміщення та укладання вантажу, щоб допомагати врівноважувати об'єднаний момент стріли і вантажу. Спочатку вузол 135 противаги буде рухатися до задньої частини крана, при цьому опорна балка противаги залишається в її передньому положенні. Якщо необхідно додаткове урівноваження, вузол 135 противаги може стояти нерухомо на опорній балці 160 противаги під час зміни об'єднаного моменту стріли і вантажу, та опорна балка противаги і вузол противаги можуть рухатися разом, щоб врівноважувати кран, коли зменшується кут стріли або коли виробляють захоплення вантажу. Як і в крані 10, у відповідності з кращим конструктивним варіантом, вузол 135 проти як базовий кран 10 може бути використаний для створення крана 110, згідно з одним із аспектів цього винаходу пропонується кран, який може бути зібраний (налаштовано) з двома різними можливими конфігураціями встановлення противаги. У першій можливої конфігурації установки противаги (кран 10) є перша система переміщення противаги, яка може переміщати перший вузол 35 противаги між першим положенням (фіг.1) та другим положенням (фіг.3). У разі крана 10, у першій можливої конфігурації установки противаги, вузол 35 противаги безпосередньо підтримується на опорній рамі 32 противаги, а пристрій переміщення вузла противаги з'єднане так, щоб переміщати вузол противаги відносно опорної рами противаги. Першим положенням є положення, в якому перший вузол противаги знаходиться можливо ближче до осі обертання для першої можливої конфігурації установки противаги. Це відстань утворює перше відстань від осі обертання. Другим положенням є положення, в якому перший вузол противаги знаходиться можливо далі від осі обертання для першої можливої конфігурації установки противаги. Це відстань утворює друге відстань від осі обертання.

У другій можливої конфігурації уой вузол 135 противаги між третім станом (фіг.13) і четвертим положенням (фіг.15). У разі крана 110, у другій можливої конфігурації установки противаги, опорна балка 160 противаги з'єднана з можливістю переміщення з опорною рамою 132 противаги, а вузол 135 противаги підтримується на опорній балці противаги, причому пристрій переміщення опорної балки противаги з'єднане так, щоб переміщати опорну балку противаги відносно опорної рами противаги. Третім положенням є положення, в якому другий вузол противаги знаходиться можливо ближче до осі обертання для другої можливої конфігурації установки противаги. Це утворює третє відстань від осі обертання. Четвертим положенням є положення, в якому другий вузол противаги знаходиться можливо далі від осі обертання для другої можливої конфігурації установки противаги, що утворює четверте відстань від осі обертання.

Як можна зрозуміти з розгляду креслень, у разі кранів 10 і 110, четверте відстань більше ніж друге відстань, і різниця між третім і четвертим відстанями більше, ніж різниця між першим і другим відстанями. Різниця між третім і четвертим відстанями переважно щонайменше в 1.5 рази більше, ніж різниця між першим і �стояниями, а ще краще, принаймні в 2.5 рази більше, ніж різниця між першим і другим відстанями. У відповідності з кращими варіантами здійснення цього винаходу, різниця між третім і четвертим відстанями щонайменше в 3 рази більше, ніж різниця між першим і другим відстанями.

У відповідності з кращим конструктивним варіантом, кран 10 містить лоток 33 противаги, який підтримується з можливістю переміщення на опорній рамі 32 противаги, причому в першому можливому варіанті противаги 34 безпосередньо покладені стопою на лотку 33 противаги, а в другому можливий варіант опорна балка 160 противаги прикріплена до лотка 133 противаги і противаги 134 покладені стопою на опорній балці 160 противаги. Другий вузол противаги типово має більше число противаг, ніж перший вузол противаги. Однак, незважаючи на те, що це не показано у наведених варіантах цього винаходу, перший і другий вузли противаги можуть мати однакову конфігурацію.

На фіг.16 показаний третій конструктивний варіант крана, який аналогічний крану 110 у всьому, крім однієї характеристики. Тому на фіг.16 аналогічні компоненти крана 210 мають однаковий� стрілі 122 на крані 110. Аналогічним чином, канат 215 підйому стріли, фіксована щогла 217, барабан 218 підйому стріли, поворотна підстава 220, барабан 221, набір шківів 223, підвіски 225 фіксованої довжини, підвіски 226 фіксованої довжини, щогла 228, балансир 229, що працює на розтяг елемент 231 і вузол 235 противаги є аналогічними відповідним компонентам в крані 110. Єдиною відмінністю є те, що кран 210 містить додатковий вузол 237 противаги, прикріплений до задньої частини опорної балки 260 противаги. Додатковий вузол 237 противаги використовують для того, щоб додатково підвищити вантажопідйомність базового крана 10. Він рухається всередину і назовні разом з опорною балкою 260 противаги.

На фіг.16А показані деталі того, як допоміжний противагу прикріплений до опорній балці 260 противаги. Допоміжний противагу 237 містить лоток 252 противаги, забезпечений бічними панелями 254, які містять гаки 256. Опорна балка 260 противаги має подовження 266 на задній стороні поперечки 264, які сполучаються з бічними панелями 254. Штифт 268 на кожному подовженні 266 дозволяє з поворотом надіти на нього гак 256. Кожна бічна панель 254 має опорну поверхню 258, причому поперечка 264 імее�зі штифтом 268, так щоб утримувати лоток 252 в сполученому, горизонтальному положенні.

На фіг.17-22 показаний четвертий конструктивний варіант крана 310 згідно з цим винаходом. Аналогічно крану 110, кран 310 містить шасі 312, гусениці 314, поворотна підстава 320, стрілу 322, такелаж 325 підйому стріли, фіксовану щоглу 317, активну щоглу 328, опорну балку 360 противаги, приєднану з можливістю переміщення до поворотного основи, так що задній ділянка опорної балки 360 противаги може виступати в напрямку віддалення від шарнірного з'єднання поворотного підстави і шасі, вузол противаги 335, підтримуваний на опорній балці 360 противаги з можливістю переміщення відносно опорної балки противаги, і працює на розтяг елемент 331, приєднаний між фіксованою щоглою і опорною балкою 360 противаги. Основною відмінністю між краном 310 і краном 110 є те, що опорна балка 360 противаги є висувний (телескопічної), а її передній ділянка залишається весь час сполученим з поворотним підставою 320 в одному і тому ж місці. Крім того, система переміщення противаги одночасно спонукає вузол 335 противаги рухатися назад відносно опорної балки 360 пго підстави 320. Це дозволяє використовувати єдине приводний пристрій для переміщення опорної балки противаги щодо поворотного підстави (при цьому зазначене приводний пристрій використовують як пристрій переміщення опорної балки противаги) для переміщення вузла противаги відносно опорної балки противаги (при цьому зазначене приводний пристрій використовують як пристрій переміщення вузла противаги).

Опорна балка 360 противаги переважно має U-образну форму, утворену за допомогою двох зміщених один від одного бічних елементів 362, з'єднаних разом в задній частині за допомогою поперечки 364, як це показано на фіг.20. Передні кінці двох бічних елементів 362 з'єднані з поворотним підставою 320. Кожен бічний елемент 362 складається з двох секцій, які з'єднані разом з можливістю висунення. На фіг.17 показані дві секції у втягненому положенні, в той час як на фіг.18-21 показані дві секції у висунутому положенні.

На фіг.19 показана власне опорна балка 360 противаги, на якій знаходиться вузол 335 противаги, а на фіг.20 показана опорна балка 360 противаги, поєднана з поворотним підставою 320 крана 310, причому інші ділянки крана �про переміщення опорної балки противаги містить телескопічний циліндр 355, прикріплений між поворотним підставою 320 та опорною балкою 360 противаги, і безліч гнучких працюють на розтяг елементів у вигляді дротяних канатів 373, які відбуваються навколо шківів 371 і 372 та які з'єднані з вузлом 335 противаги в з'єднаннях 376 та з опорною балкою 360 противаги в з'єднаннях 378. Вузол 335 противаги може бути втягнутий в напрямку до стріли, коли телескопічний циліндр 355 втягується і тягне задній ділянка 364 опорної балки противаги в напрямку до стріли. Коли це відбувається, шківи 372 на опорній балці 360 противаги також повинні рухатися вперед. Так як дротяні канати 373 з'єднані з обома сполуками 376 і 378, то для того, щоб шківи 372 рухалися вперед, дротяний канат повинен рухатися за годинниковою стрілкою (у вигляді збоку на фіг.21), за рахунок чого з'єднання 376 рухається вперед, що, в свою чергу, тягне вузол 335 противаги вперед на опорній балці противаги, на додаток до руху секції самої опорної балки противаги. З іншого боку, коли циліндр 355 висувається, шківи 371 під натиском рухаються назад, так як телескопічний циліндр висувається і натискає на задній ділянка опорної балки противаги в напрямку віддалення від стріли. Це спонукає пр показано на фіг.17, поворотна підстава 320 має фіксований самий задній ділянку, а вузол 335 противаги виконаний з можливістю переміщення в положення, в якому вузол противаги 335 знаходиться попереду фіксованого самого заднього ділянки поворотного підстави. Вузол 335 противаги може бути переміщений в положення попереду фіксованої вершини щогли (фіг.17) і може утримуватися в цьому положенні, і може бути переміщений в положення позаду фіксованої вершини щогли (фіг.18) і може утримуватися в цьому положенні, під час операцій захоплення, переміщення і укладання вантажу. Під час цього переміщення, рухомий вузол 335 противаги ніколи не підтримується на землі крім побічно за допомогою рухомих елементів 314 зачеплення з землею на шасі 312. Опора 382 введена в якості міри захисту і може забезпечувати підтримку сайту противаги в разі раптового скидання вантажу. Однак ці опори мають такі розміри, що коли задня частина 364 опорної балки 360 противаги знаходиться безпосередньо під вершиною щогли 317 (фіг.17) і, таким чином, опора 382 знаходиться найближче до землі на дузі, утвореної поворотом працює на розтяг елемента 331 щодо вершини щогли 317, опора 382 буде все ще знаходитися на достаточй під час операцій захоплення, переміщення та укладання вантажу.

На фіг.23-60 показані деталі іншого конструктивного варіанту крана, який може бути зібраний з двома різними конфігураціями встановлення противаги. На фіг.24-28 показаний кран 410 з рухомим противагою, підтримуваним на опорної рами противаги. На фіг.23 і 38-41 показаний цей же кран з щоглою і рухливий опорною балкою противаги. У цій конфігурації кран називають краном 510.

Аналогічно крану 10, кран 410 має шасі 412; рухливі елементи 414 зачеплення з землею, встановлені на шасі і дозволяють крану 410 рухатися по землі; поворотний підставу 420, поєднане з шасі з можливістю повороту щодо осі обертання; стрілу 422, шарнірно встановлену відносно нерухомої точки шарніра стріли на передньому ділянці поворотного підстави; і систему підйому стріли, утворену за допомогою активної щогли 428 і такелажу 427 підйому стріли, приєднаного між набором шківів на поворотному підставі і стрілою, що дозволяє змінювати кут стріли відносно площини обертання поворотного підстави. Як і в крані 10, система підйому стріли містить барабан підйому стріли і канат підйому стріли, запасованнний між набором шківів на щоглі і набором шкиво�ивовеса, яка прикріплена до іншої частини поворотного підстави 420 з можливістю вимкнення, як це описано далі більш докладно. Вузол 435 противаги підтримується на опорній рамі 432 противаги з можливістю переміщення відносно опорної рами 432 противаги. Пристрій переміщення вузла противаги, яке також описано далі більш докладно, приєднано між поворотним підставою і вузлом 435 противаги так, що воно дозволяє перемішати вузол 435 противаги в напрямку до стріли 422 і в напрямку віддалення від неї. У цій конфігурації, як і в крані 10, під час роботи крана, коли вузол противаги переміщений, щоб компенсувати зміни об'єднаного моменту стріли і вантажу, момент, створений вузлом 435 противаги, впливає головним чином на поворотний підставу, а в цьому випадку тільки через опорну раму противаги.

Опорна рама 432 противаги у цьому конструктивному варіанті розташована під іншою частиною поворотного підстави. Опорна рама 432 противаги виготовлений у вигляді зварної пластинчастої конструкції, як це показано на фіг.29-34. Вона прикріплена з можливістю від'єднання до іншої частини поворотного підстави. Перехідник 450 використаний для Ѹвовеса. Перехідник 450 містить отвори 452 у вушках 454, які щільно входять між кронштейнами 429 на нижній ділянці поворотного підстави 420, щоб з'єднувати перехідник 450 і, отже, опорну раму 432 противаги, з поворотним підставою 420. Сам перехідник 450 прикріплений до опорної рами 432 противаги за допомогою шпильок 456 (як це показано на фіг.34). Використання шпильок 456 дозволяє від'єднувати перехідник 450 від опорної рами 432 противаги, так що опорна рама 432 противаги може бути повторно використана у конфігурації крана 510. Передні отвори 481 служать для з'єднання шпильками опорної рами 432 противаги і перехідника 450. Задні отвори 483 і верхні отвори 484 в опорній рамі 432 противаги у цьому конструктивному варіанті не використовують, однак вони передбачені для того, щоб опорну раму 432 противаги можна було використовувати в конфігурації крана 510, як це описано далі більш докладно.

В задній частині, опорна рама 432 противаги з'єднана з поворотним основою за допомогою двох коротких елементів 462 зв'язку. Кожен з елементів 462 зв'язку прикріплений на одному кінці до кронштейна 464 на поворотному підставі і на іншому кінці закріплений між парою кронштейнів 466 на заднейми 462 зв'язку в задній частині, опорна рама 432 противаги в дійсності буде представляти собою знімний ділянку поворотного підстави крана 410.

В крані 410, пристрій переміщення вузла противаги приєднано між поворотним підставою 420 і вузлом 435 противаги, за рахунок приєднання між опорною рамою 432 противаги, як частиною поворотного підстави, і вузлом противаги. Вузол 435 противаги містить лоток 433 противаги, прикріплений до рухомому візку 470 (фіг.35-37). Як і описані раніше конструктивних варіантах, лоток противаги підвішений під опорною рамою противаги. Лоток 433 з'єднаний шпильками, пропущеними через отвори 471 (фіг.31) у візку 470. Отвори 471 мають більший розмір у верхній частині, ніж у нижній частині. Розмір нижньої частини відповідає зовнішньому діаметру шпильок (не показано), які використовують для з'єднання лотка 433 та візки 470. Більший розмір у верхній частині спрощує введення шпильок.

Візок 470 котиться на чотирьох вертикальних роликах 476, які входять в зачеплення з фланцем 438 на кожній стороні опорної рами 432 противаги. Візок 470 також містить чотири горизонтальних ролика 478 (фіг.33), які забезпечують заданий бічне положення візка 470 на опорній рамі 432 противаги.

�ва вузла 472 гідравлічних двигуна і редуктора, кожен з яких обертає зубчасте колесо 474, поєднане з візком 470. Опорна рама 432 противаги містить зуби 436 (фіг.29) на кожній стороні. Зубчасті колеса 474 входять у зачеплення з зубами 436 на двох сторонах опорної рами 432 противаги, щоб переміщати візок 470 щодо опорної рами противаги, коли вузол 472 двигун і редуктор обертає зубчасте колесо 474. Таким чином, вузол 435 противаги може переміщатися щодо опорної рами 432 противаги за рахунок того, що він встановлений на візку 470.

Для спрощення виготовлення, різні індивідуальні змінні секції сталевого бруса 434 (які найкраще видно на фіг.29) можуть бути з'єднані гвинтами з головкою під торцевий ключ з іншою частиною опорної рами 432 противаги, щоб утворити як фланець 438, так і зуби 436. Крім того, бічні поверхні цих сталевих брусів утворюють поверхні зачеплення для горизонтальних роликів 478, як це показано на фіг.33. Бічні поверхні цих сталевих брусів 434, по яких котяться ролики 476 і 478, переважно загартовані для підвищення зносостійкості. Сталеві бруси 434 містять поверхні 439 блоків зрізу (фіг.32 і 33), допомагають передавати навантаження від роликів 476 на візку 470 до опорноЌной площині, що зубчасті колеса 474.

Відповідно до кращим варіантом здійснення цього винаходу кран має таку конфігурацію, що, під час роботи крана, коли вузол противаги переміщений, щоб компенсувати зміни об'єднаного моменту стріли і вантажу, момент, створений вузлом противаги відносно передньої точки перекидання крана, не передається до поворотного основи через щоглу. Швидше, цей момент передається до поворотного основи за допомогою опорної рами противаги, наприклад, через штифти в кронштейнах 429 і 464.

Кран 510 містить такі ж компоненти, що і використані в крані 410, з додаванням фіксованого щогли 517 і рухомий опорної балки 560 противаги. Крім того, конструкцію, яку використовували як активну щоглу 428 в крані 410, більше не використовують як активну щоглу. Замість цього, передбачений такелаж 519 підйому стріли між вершиною стріли і вершиною фіксованого щогли 517, що дозволяє змінювати кут стріли. Підвіски 525 фіксованої довжини з'єднують вершину фіксованого щогли 517 з вершиною щогли 528. Такелаж 527 і щогла 528 утримуються в фіксованому положенні при нормальній роботі крана 520. Крім того, працює на розтяг елемент 531 в�спользованним на крані 410, мають однакові позиційні позначення. Таким чином, стріла 422 на крані 410 відповідає стрілі 522 на крані 510. Вузол 535 противаги аналогічний сайту 435 противаги.

Вузол 535 противаги на крані 510 може переміщатися з використанням двох можливостей. По-перше, аналогічно вузлу 435 противаги, вузол 535 противаги містить візок 570 з роликами 576, які котяться по фланців на опорній рамі 532 противаги. Однак, у цій конфігурації установки противаги, опорна рама 532 противаги є частиною висувний (телескопічної) опорної балки 560 противаги. Таким чином, виникає інша можливість переміщення вузла 535 противаги, а саме, за рахунок висування балки 560, при збереженні розташування вузла 535 противаги на рамі 532. Перший тип переміщення можна побачити при порівнянні фіг.39 та 40, а другий тип переміщення можна побачити при порівнянні фіг.40 і 41. Обидва типи переміщення можуть бути здійснені незалежно одна від одної, причому немає необхідності здійснювати їх у повному можливому обсязі. Проте, зазвичай вузол 535 противаги переміщують у заднє положення на рамі 532, поки він не буде переміщений можливо далі, раніше висування балки 560. Як можна побачити при порівнянні фіг.39 і 41, за рахунок ісп�криком він знаходиться між набором шківів підйому стріли на поворотному підставі і віссю обертання шасі, і може бути переміщений в положення, у якому він знаходиться позаду набору шківів підйому стріли на поворотному підставі.

Опорна балка 560 противаги переважно виконана у вигляді трьох вставлених один в одного телескопічних (висувних елементів балки, а саме: внутрішнього елемента 592 балки, середнього елемента 582 балки і зовнішнього елемента 532 балки, який також названий вище як опорна рама 532 противаги. Таким чином, пристрій переміщення опорної балки противаги містить висувний каркас, щонайменше з однією внутрішньою деталлю каркаса, щільно входить всередину зовнішньої деталі каркаса. Як це показано на кресленнях, опорна балка противаги переважно містить проміжну деталь каркасу всередині зовнішньої деталі каркаса, яка охоплює внутрішню деталь каркасу. Опорна балка противаги містить зовнішню деталь висувного каркаса, яка є частиною пристрою переміщення опорної балки противаги.

Цікаво, що конструкція, використана як опорна рама 432 противаги при першій можливої конфігурації установки противаги (кран 410) може бути використана як зовнішній елемент 532 балки в опорній балці 560 противаги при другою можливою кон�балки, вона містить додаткову внутрішню конструкцію, що дозволяє з'єднувати її з іншими елементами балки і переміщати щодо поворотного підстави 520.

Так як візок 570 аналогічна візку 470, а зовнішній елемент 532 балки має зовнішню конфігурацію, аналогічну конфігурації опорної рами 432 противаги, то далі не описано детально, щоб не повторюватися, як вузол 535 противаги рухається відносно зовнішнього елемента 532 балки, і не описані докладно конструкція візка 570, вузли 572 двигуна і редуктора та зубчасті колеса 574, які входять в зачеплення з зубами на секціях сталевого бруса 534. Під причини наявності цих схожих елементів, у цьому варіанті поєднане з візком ведуче зубчасте колесо входить в зачеплення з зубами на опорній балці 560 противаги, щоб переміщати візок щодо опорної балки 560 противаги, коли двигун обертає зубчасте колесо 574.

Опорна балка 560 противаги з'єднана з іншою частиною крана 510 аналогічно тому, як опорна рама 432 противаги з'єднана з іншою частиною крана 410. Замість коротких елементів 462 зв'язку, приєднаних між кронштейнами 466 і задньою частиною поворотного підстави, використані працюють на розтяг элемЕа. В передній частині, замість перехідника 450, внутрішній елемент 592 балки містить з'єднувач 550 на його кінці. Цей з'єднувач має вушка 554 з отворами 552, так що з'єднувач 550 може бути з'єднаний шпильками з нижньою частиною поворотного підстави 520, аналогічно тому, як перехідник 450 був з'єднаний шпильками з поворотним підставою 420.

Пристрій переміщення опорної балки противаги містить лінійне виконавчий пристрій, переважно у вигляді встановленого на цапфі гідравлічного циліндра. Пристрій переміщення опорної балки противаги додатково містить канати та шківи, встановлені на проміжній і зовнішньої деталі каркаса, так що зовнішня деталь каркасу рухається синхронно з проміжною деталлю каркаса щодо внутрішньої деталі каркаса. У відповідності з кращим конструктивним варіантом опорної балки 560 противаги, гідравлічний циліндр 540 подвійної дії зі штоком 542 приєднаний між внутрішнім елементом 592 балки і середнім елементом 582 балки. Таким чином, при втягуванні та висуванні штока 542, середній елемент 582 балки переміщається щодо внутрішнього елемента 592 балки. Між тим, зовнішній елемент 532 балки з'єднаний з іншими эзательно і одночасно викликає переміщення зовнішнього елемента 532 балки відносно середнього елемента 582 балки, Подробиці щодо того, як це відбувається, краще всього показані на фіг.42-52, з додатковими деталями, показаними на фіг.53-60.

Кожен внутрішній, середній і зовнішній елементи балки виготовлені із зварених пластин у вигляді коробчатої конструкції. Ролики 585 і 586 підтримують внутрішню поверхню зовнішнього елемента 532 балки зовні від середнього елемента 582 балки. Аналогічним чином, ролики 587 та 588 підтримують внутрішню частину середнього елемента 582 балки зовні від внутрішнього елемента 592 балки. Отвори 481 і 483 в стінках опорної рами 432 противаги використовують для установки роликів 585 і 586, коли елемент 432 повторно використовують як зовнішній елемент 532 балки в крані 510.

Для спрощення пояснення переміщення балок один щодо одного, на деяких кресленнях, таких як фіг.45-50, деякі пластинчасті елементи умовно видалені. Як найкраще це показано на фіг.45 і 46, гідравлічний циліндр встановлений на цапфі через опору 541 на бічних стінках внутрішнього елемента 592 балки. Ділянка 542 штока гідравлічного циліндра закінчується головкою 539 з отвором, яка може бути закріплена між кронштейнами 538, привареними до задньої пластини середнього елемента 582 балки. Таким чином, коли�чином висувається і втягується щодо внутрішнього елемента 592 балки.

Рухом зовнішнього елемента 532 балки управляють за допомогою пари втягиваемих дротяних канатів 544 і пари удлиняемих дротяних канатів 546. Удлиняемие дротяні канати 546 прив'язані на одному кінці за допомогою з'єднувачів 545 до передньої частини зовнішнього елемента 532 балки. Удлиняемие дротяні канати проходять через отвори 584, які аналогічні невикористаним отворів 484 в опорній рамі 432 противаги. Удлиняемие дротяні канати 546 проходять навколо висунутих шківів 596, встановлених на задньому ділянці середньої деталі 582 каркаса. Зовнішні кінці удлиняемих дротяних канатів 546 прив'язані за допомогою з'єднувачів 595 до задньої частини з'єднувача 550 опорної балки противаги, розташованого в передній частині внутрішнього елемента 592 балки. Якщо опорна балка 560 противаги знаходиться в режимі втягування, а гідравлічний циліндр 540 висунутий, то це викликає переміщення середнього елемента 582 балки тому щодо внутрішнього елемента 592 балки, при цьому висуваються шківи 596 будуть примусово зміщуватися назад за допомогою середнього елемента балки, що вимагає подовження дротяних канатів 546, проходять навколо висунутих шківів 596, і викликає втягування передній частині зовнішнього элеменх 545 до зовнішнього елементу 532 балки і з'єднувачах 595 до передньої частини внутрішнього елемента 592 балки, але проходять навколо висунутих шківів 596, прикріплених до середнього елементу 582 балки, то переміщення на відстань один фут середнього елемента балки спонукає зовнішній елемент 532 балки подовжуватися на два фути.

Втягиваемие дротяні канати 544 прив'язані на одному кінці за допомогою з'єднувачів 543 (фіг.49 і 56) до задньої частини внутрішнього елемента 592 балки. Втягиваемие дротяні канати проходять навколо втягиваемих шківів 594, встановлених на передньому ділянці середнього елемента 582 балки. Інші кінці втягиваемих дротяних канатів 544 прив'язані за допомогою з'єднувачів 593 до задньої частини зовнішнього елемента 532 балки. Якщо опорна балка 560 противаги знаходиться в режимі подовження, а гідравлічний циліндр 540 втягнутий, то це викликає переміщення середнього елемента 582 балки вперед щодо внутрішнього елемента 592 балки, при цьому втягиваемие шківи 594 будуть примусово переміщатися вперед за допомогою середнього елемента балки, що вимагає втягування дротяних канатів 544, що проходять навколо втягиваемих шківів 594, і викликає втягування задній частині зовнішнього елемента балки вперед за допомогою з'єднувачів 593. Так як втягиваемие дротяні канати прив'язані в з'єднувачах 543 до внутрішнього елементу б�асстояние один фут середнього елемента балки буде викликати втягнення зовнішнього елемента 532 балки на два фути. Втягиваемие дротяні канати 544 можуть бути прикріплені до зовнішнього елементу 532 балки в будь-якій точці балки позаду розташування втягиваемих шківів 594, коли балка втягнута. Однак, якщо прив'язувати втягиваемие дротяні канати 544 з великим зміщенням тому від зовнішнього елемента 532 балки, то полегшується доступ до зєднувачів 593, якщо необхідна регулювання.

Як це показано на фіг, 58 і 59, ролики 588 мають фланці на зовнішній стороні, які допомагають утримувати балки суміщеними пліч-о-пліч. Ролики 585, 586 і 587 також мають такі фланці. Переважно, ролики 585, 586, 587 та 588 встановлені в стінці середнього елемента 582 балки, з підшипниками (не показано) між віссю ролика і роликом. Крім того, незважаючи на те, що це не показано на кресленнях, фахівці легко зрозуміють, що є невеликий зазор між стінками і частиною верхньої або нижньої частиною роликів і підтримуваними на них елементами балки.

На фіг.61 і 62 показано альтернативне з'єднання між задньою частиною поворотного підстави 420 і опорною рамою 432 противаги, коли кран зібраний без фіксованої щогли 517 (коли кран зібраний у своїй першій конфігурації установки противаги), а також альтернативне з'єднання між висувний опорною балкою 560 ки противаги. Замість використання коротких елементів 462 зв'язку, опори на задній частині поворотного підстави у вигляді кронштейнів 523 розташовані так, що вони можуть бути безпосередньо з'єднані з кронштейнами 620 на зовнішньому елементі 532 балки, який використаний як частина опорної балки 560 противаги в конструктивному варіанті, показаному на фіг.61 і 62. Аналогічно кронштейнів 566, кожен з кронштейнів 620 виконаний у вигляді двох пластин з наскрізними отворами, які використовують для створення штифтового з'єднання з поворотним підставою (коли кран зібраний у своїй першій конфігурації установки противаги) або з підставою працює на розтяг елемента 531 (коли кран зібраний у своїй другій конфігурації установки противаги). У першій конфігурації установки противаги, штифти (не показано) пропущені через отвори в 632 кронштейнах 620 і отвори 562 в кронштейнах 523.

Одним з переваг кронштейнів 620 є те, що вони мають верхній брус 624 і нижній брус 626 між пластинами 621 та 622, які входять в зачеплення з кронштейном 523 на поворотному підставі 520, коли опорна балка 560 противаги повністю втягнута, як це показано на фіг, 62 (ліва бокова пластина для спрощення умовно видалена). Таким обратаким чином, що коли опорна балка 560 противаги повністю втягнута, опора 523 і бруси 624 дозволяють передавати навантаження від опорної балки 560 противаги безпосередньо до поворотного основи. При високих кутах стріли і при відсутності вантажу на гаку, момент системи противаги може перевищувати смещающий об'єднаний момент стріли і вантажу, прикладений до фіксованої щоглі 517. У цій ситуації, фіксована щогла може рухатися назад і стискати упори 529 фіксованого щогли, поки верхні бруси 624 на кронштейнах 620 зовнішнього елемента балки не увійдуть в зачеплення з кронштейном 523 на поворотному підставі 520. (Слід мати на увазі, що коли кран зібраний з щоглою 517, штифти в отвори 562 і 632 не вводять. Ці отвори будуть поєднані, коли працює на розтяг елемент 531 з'єднаний з кронштейнами 620 і опорна балка 560 противаги повністю втягнута.) У цей момент, задня частина поворотного підстави будуть нести частину навантаження противаги, що додатково знижує ймовірність перекидання щогли 517 тому.

Переважно, вузол противаги виконаний з можливістю переміщення в таке положення, що центр ваги вузла противаги буде знаходитися на відстані від осі обертання, що становить менше ніж 1я, становить менше ніж 110% відстані від осі обертання до задньої точки перекидання.

Як вже було зазначено тут вище, відомі раніше самохідні підіймальні крани зазвичай мають безліч вузлів противаги. Противагу із змінним положенням заявленого крана має тільки один вузол противаги. У той час як відомі раніше крани вимагають 330 метричних тонн противаги, кран 10 з єдиною противагою з змінюваним положенням потребує орієнтовно 70% цієї ваги, або 230 метричних тонн противаги, щоб створити такий самий момент навантаження. Зниження на 30% ваги противаги прямо знижує вартість противаги, однак при цьому необхідно враховувати вартість системи переміщення противаги. З урахуванням діючих обмежень для автомагістралей в США, 5 вантажних автомобілів для транспортування 100 метричних тонн противаги. Таким чином, зниження повної ваги противаги дозволяє зменшити число вантажних автомобілів, необхідних для транспортування крана між робочими майданчиками. За рахунок істотного зниження ваги противаги, знижується також максимальне вплив на землю. Противагу переміщують тому тільки на таку відстань, яке потрібно для поЌко якщо потрібен додатковий момент навантаження. Додатковою характеристикою є можливість роботи з зменшеним противагою в середньому положенні. Зменшений противагу дозволяє задовольняти вимоги стійкості від перекидання назад, коли на гаку немає вантажу. Після цього функція зміни положення противаги може бути відключена і кран може працювати як звичайний підйомний кран. У відповідності з кращими варіантами здійснення цього винаходу, повний вага противаги заявленого крана порівняно з краном порівнянної вантажопідйомності може бути зменшений, або ж може бути використаний такий же повний вага противаги, але при цьому стійкість заявленого крана може бути підвищена або ж кран може бути спроектований з меншими опорами. Само собою зрозуміло, що деяка комбінація цих трьох переваг може бути використана при створенні нової моделі крана.

Замовник крана спочатку може прийняти рішення про купівлю і використанні крана 410 тільки з опорною рамою 432 противаги, без внутрішнього елемента 592 балки і середнього елемента 582 балки, і без фіксованої щогли 517. Проте пізніше при необхідності кран 410 може бути перетворений в кран 510 за рахунок додавання фіксованого ма�и отримати опорну балку 560 противаги. Після цього, при необхідності, внутрішній елемент 592 балки і середній елемент 582 балки можуть бути видалені, коли кран збирають без фіксованої щогли 517. Однак, що більш імовірно, опорна балка 560 противаги буде залишатися після його складання на крані і використовуватися на крані 410 без її висунення, просто як опорна рама 432 противаги.

При першій можливої конфігурації установки противаги (кран 10 або кран 410), вузол противаги не підтримується за допомогою фіксованої щогли або щогли дерріка. Швидше, вузол противаги підтримується на опорній рамі противаги на поворотному підставі. Система переміщення противаги містить пристрій для переміщення вузла противаги, приєднане так, щоб переміщати вузол противаги відносно опорної рами противаги. При другій можливої конфігурації установки противаги (кран 110 або кран 510), другий вузол противаги підтримується за допомогою фіксованої щогли або щогли дерріка. Опорна балка противаги з можливістю переміщення з'єднана з поворотним підставою і вузол противаги підтримується на опорній балці противаги. Система переміщення противаги містить пристрій переміщення опорної балки противаги, присо�рная балка противаги з можливістю переміщення з'єднана з поворотним підставою, за рахунок з'єднання з можливістю переміщення з опорною рамою противаги. В крані 510, опорна балка противаги з можливістю переміщення з'єднана з поворотним підставою, за рахунок наявності висувної секції, яка рухається і з можливістю переміщення з'єднана з поворотним основою за допомогою переднього опорної ділянки балки противаги.

При першій можливої конфігурації установки противаги, кран 10 або кран 410 містить лоток противаги, який з можливістю переміщення підтримується на опорній рамі противаги, причому противаги покладені стопою безпосередньо на лотку противаги. При другій можливої конфігурації установки противаги в крані 110, опорна балка противаги прикріплена до лотка противаги і противаги покладені стопою на опорній плиті опорної балки противаги.

У разі використання кранів 110 і 510, спосіб експлуатації самохідного крану передбачає проведення операцій захоплення, переміщення та укладання вантажу, коли рухомий вузол противаги переміщують у напрямі до переднього ділянці поворотного підстави та у напрямку віддалення від нього під час операції захоплення, переміщення та укладання вантажу, щоб допомагати уравновешиваѼя операції захоплення, переміщення та укладання вантажу. Як опорна балка противаги, так і вузол противаги переміщуються, щоб врівноважувати кран, коли змінюється об'єднаний момент стріли і вантажу. Додатково, вузол противаги може переміщатися щодо опорної балки противаги під час операції захоплення, переміщення та укладання вантажу, щоб допомагати врівноважувати об'єднаний момент стріли і вантажу.

Кращі крани у відповідності з цим винаходом мають рухомий вузол противаги верхній частині конструкції крана, який здійснює поворот разом з поворотним підставою, і систему переміщення противаги, приєднану між поворотним підставою вузлом і противаги. Вузол противаги може бути переміщений в переднє положення, так і в заднє положення, і може утримуватися в кожному з цих положень, але ніколи не підтримується на землі під час операцій захоплення, переміщення і укладання вантажу краном, крім побічно за допомогою рухомих елементів зачеплення з землею на шасі. Ставлення i) ваги вузла противаги верхній частині конструкції крана до ii) повного ваги крана, забезпеченого стрілою базової довжини, перевищує 52%, а переважно перевищує 60%. У деяких конструк�оворотного підстави, при цьому вузол противаги виконаний з можливістю переміщення відносно опорної рами противаги.

Даний винахід особливо стосується кранів, які мають вантажопідйомність від 200 до 1500 метричних тонн, а переважно від 300 до 1200 метричних тонн.

Слід мати на увазі, що у відповідності з цим винаходом пропонується спосіб підвищення вантажопідйомності крана. Підйомний кран, який має першу вантажопідйомність, може бути модифікований, щоб стати краном, мають другу вантажопідйомність, більшу ніж перша вантажопідйомність. Кран з першої вантажопідйомністю містить вузол противаги, що має безліч противаг, покладених стопою один на одного. Вузол противаги виконаний з можливістю переміщення з першого стану в друге положення, більш віддалене від стріли крана, ніж перше положення. Спосіб передбачає видалення щонайменше деяких противаг з крана; додавання опорної балки противаги до крана, прикріпленою до поворотного основи; і повернення назад у кран щонайменше деяких з противаг, щоб отримати кран з більшою вантажопідйомністю. Повернені противаги підтримуються на опорній балці противаги таким обр�е положення. Згідно з деякими варіантами цього винаходу, опорна балка противаги прикріплена до поворотного основи за рахунок прикріплення до пристрою переміщення опорної балки противаги, яка безпосередньо прикріплена до поворотного основи, причому пристрій переміщення опорної балки противаги приєднано між опорною балкою противаги і поворотним підставою так, що опорна балка противаги може рухатися уздовж довжини поворотного заснування в напрямку віддалення від шарнірного з'єднання поворотного підстави і шасі. У деяких засобах у відповідності з цим винаходом, повернуті противаги переміщуються в третє положення за рахунок переміщення разом з опорною балкою противаги, або за рахунок переміщення відносно опорної балки противаги, або ж за рахунок переміщення разом з опорною балкою противаги і переміщення відносно опорної балки противаги. Як вже було зазначено тут вище, операція додавання опорної балки противаги може передбачати видалення зовнішньої рамної конструкції, з'єднаної з поворотним основою за допомогою перехідника, складання цієї зовнішньої рамної конструкції з висувною внутрішньої рамної конс� конструкції до поворотного основи.

Слід мати на увазі, що описані вище бажані варіанти здійснення цього винаходу можуть бути внесені різні зміни і модифікації, зрозумілі фахівцям в даній області. Наприклад, система підйому стріли може містити один або кілька гідравлічних циліндрів, встановлених між стрілою і поворотним підставою, щоб змінювати кут стріли. Замість активної щогли або гратчастої щогли може бути використаний фіксований портал для підтримки такелажу підйому стріли. В цьому відношенні, такий портал вважають щоглою в прикладеній формулі винаходу. Кран 10 може бути модифікований, щоб утримувати гратчасту щоглу, яку використовують на крані 110, але тільки з рухомим противагою на опорній рамі 32 противаги, а не з опорною балкою 160 противаги, причому в такому разі такелаж підйому стріли буде містити балансир між гратчастої щоглою і стрілою. Якщо кран збирають таким чином на робочої майданчику, він спочатку може виробляти підйом невеликих вантажів, а потім може бути додана опорна балка 160 противаги, щоб отримати кран 110 без проведення нової установки крана. Крім того, компоненти крана не обов'язково повинні бути соединдинен з щоглою за рахунок з'єднання з заднім упором, який з'єднаний з щоглою. Такі зміни та модифікації можуть бути зроблені у відповідності з духом цього винаходу і не виходячи за рамки цього винаходу і не знижуючи його заявлених переваг. Тому вважають, що всі такі зміни та модифікації перекриваються формулою винаходу.

1. Підйомний кран, який містить:
a) шасі;
b) рухливі елементи зачеплення з землею, встановлені на шасі і дозволяють крану рухатися по землі;
c) поворотна підставка, поєднане з шасі з можливістю повороту щодо осі обертання, причому поворотна підстава містить опорну раму противаги;
d) стрілу, шарнірно встановлену відносно нерухомої точки шарніра стріли на передньому ділянці поворотного підстави і містить канат вантажопідйомної лебідки для переміщення вантажу;
e) систему підйому стріли, з'єднану з поворотним підставою і стрілою, яка дозволяє змінювати кут стріли відносно площини обертання поворотного підстави і містить активну щоглу, шарнірно з'єднану з поворотним підставою, і такелаж підйому стріли, приєднаний між щоглою і стрілою, причому такелаж підйому стріли між щоглою і стрілою містить тільки элемеЀемещения щодо опорної рами противаги; і
g) пристрій переміщення вузла противаги, приєднане між поворотним підставою і вузлом противаги так, що воно дозволяє переміщати вузол противаги в напрямку до стріли і в напрямку віддалення від неї;
причому кран має таку конфігурацію, що під час роботи крана, коли вузол противаги переміщений, щоб компенсувати зміни об'єднаного моменту стріли і вантажу, момент, створений вузлом противаги, впливає на поворотний підставу головним чином через опорну раму противаги.

2. Підйомний кран за п. 1, в якому під час роботи крана, момент вузла противаги впливає на поворотний підставу тільки через опорну раму противаги.

3. Підйомний кран за п. 1, в якому рухомі елементи зачеплення з землею являють собою гусениці.

4. Підйомний кран за п. 1, який має таку конфігурацію, що під час роботи крана, коли вузол противаги переміщений, щоб компенсувати зміни об'єднаного моменту стріли і вантажу, момент, створюваний вузлом противаги, впливає на поворотний підставу тільки через опорну раму противаги.

5. Підйомний кран за п. 1, в якому поворотна підстава має задній фіксований ділянку, причому опорн, � якому поворотна підстава має задній фіксований ділянку, причому вузол противаги виконаний з можливістю переміщення між становищем, в якому вузол противаги знаходиться попереду заднього фіксованого ділянки поворотного підстави на такій відстані, що задній фіксований ділянку поворотного підстави диктує поворот хвостовій частині крана, та положенням, в якому вузол противаги диктує поворот хвостовій частині крана.

7. Підйомний кран за п. 1, в якому рухомі елементи зачеплення з землею являють собою гусениці, що утворюють передню і задню точки для перекидання крана, а вузол противаги виконаний з можливістю переміщення в таке положення, що центр ваги вузла противаги буде знаходитися на відстані від осі обертання, що становить менше ніж 125% відстані від осі обертання до задньої точки перекидання.

8. Підйомний кран за п. 1, в якому рухомі елементи зачеплення з землею являють собою гусениці, що утворюють передню і задню точки для перекидання крана, а вузол противаги виконаний з можливістю переміщення в таке положення, що центр ваги вузла противаги буде знаходитися на відстані від осі обертання, що становить меньшжние елементи зачеплення з землею являють собою гусениці, утворюють передню і задню точки для перекидання крана, а вузол противаги виконаний з можливістю переміщення в таке положення, що центр ваги вузла противаги буде знаходитися попереду задньої точки перекидання.

10. Підйомний кран за п. 1, в якому опорна рама противаги містить похилу поверхню, по якій рухається вузол противаги, причому ця поверхня має нахил вгору відносно площини обертання між поворотним підставою і шасі, коли опорна рама противаги виступає тому.

11. Підйомний кран за п. 1, в якому опорна рама противаги встановлена з можливістю переміщення відносно іншої частини поворотного підстави.

12. Підйомний кран за п. 1, в якому опорна рама противаги розташована нижче решті частини поворотного підстави.

13. Підйомний кран за п. 1, в якому система підйому стріли містить барабан підйому стріли.

14. Підйомний кран за п. 1, в якому пристрій переміщення вузла противаги містить приводний електродвигун і барабан на задній частині опорної рами противаги.

15. Підйомний кран за п. 1, в якому вузол противаги містить безліч деталей противаги, покладених в стопу на лотку противаги.

<рй кран п. 1, в якому пристрій переміщення вузла противаги приєднано між опорною рамою противаги і вузлом противаги.

18. Підйомний кран за п. 1, в якому пристрій переміщення вузла противаги містить гнучкий працює на розтяг елемент, який проходить навколо веденого шківа і холостого шківа, причому обидва кінця зазначеного елемента з'єднані з лотком противаги, так що вузол противаги може бути витягнутий в напрямку до стріли, так і в напрямку віддалення від неї.

19. Підйомний кран за п. 1, в якому вузол противаги містить візок і пристрій для переміщення вузла противаги, яке містить щонайменше один двигун, що приводить в обертання зубчасте колесо, поєднане з візком, причому зубчасте колесо входить в зачеплення з зубами на опорній рамі противаги, щоб переміщати візок щодо опорної рами противаги, коли двигун обертає зубчасте колесо.

20. Підйомний кран за п. 1, який додатково містить датчик для вимірювання кута стріли; і комп'ютерний процесор, пов'язаний з датчиком для отримання сигналів від датчика відносно кута стріли, щоб регулювати положення вузла противаги на підставі кута стріли.

21. Підйомний кран єли і вантажу; і комп'ютерний процесор, пов'язаний з датчиком, щоб отримувати сигнали від датчика, що вказують об'єднаний момент стріли і вантажу, та управляти положенням сайту противаги на підставі об'єднаного моменту стріли і вантажу.

22. Підйомний кран, який містить:
а) шасі;
b) елементи зачеплення з землею, піднімають шасі над землею;
c) поворотна підставка, поєднане з шасі з можливістю повороту щодо осі обертання, причому поворотна підстава має самий задній фіксований ділянку;
d) стрілу, шарнірно встановлену на передньому ділянці поворотного підстави і містить канат вантажопідйомної лебідки для переміщення вантажу;
e) щоглу, з'єднану з поворотним підставою, і такелаж підйому стріли регульованої довжини, приєднаний між щоглою і стрілою, який дозволяє змінювати кут стріли відносно площини обертання поворотного підстави;
f) опорну балку противаги, з'єднану з можливістю переміщення з поворотним підставою;
g) пристрій переміщення опорної балки противаги, приєднане між опорною балкою противаги і поворотним підставою, так що опорна балка противаги може переміщатися уздовж довжини поворотного основани�нді за самий задній фіксований ділянку поворотного підстави;
h) працює на розтяг елемент, приєднаний між щоглою і опорною балкою противаги;
i) вузол противаги, підтримуваний на опорній балці противаги з можливістю переміщення відносно опорної балки противаги;
j) пристрій переміщення вузла противаги, приєднане між опорною балкою противаги і вузлом противаги, що дозволяє переміщати вузол противаги в напрямку до стріли і в напрямку віддалення від неї;
причому вузол противаги може бути переміщений в положення попереду вершини щогли і може утримуватися в цьому положенні, і переміщений в положення позаду вершини щогли і може утримуватися в цьому положенні.

23. Підйомний кран за п. 22, в якому щогла являє собою фіксовану щоглу.

24. Підйомний кран по одному з пп.22-23, в якому вузол противаги містить візок, а пристрій переміщення вузла противаги, приєднане між опорною балкою противаги і вузлом противаги, містить щонайменше один двигун, що приводить в обертання зубчасте колесо, поєднане з візком, причому зубчасте колесо входить в зачеплення з зубами на опорній балці противаги для переміщення візка відносно опорної балки противаги, коли дв�противаги містить висувний каркас щонайменше з однією внутрішньою деталлю каркаса, входить всередину зовнішньої деталі каркаса.

26. Підйомний кран за п. 25, в якому висувний каркас містить проміжну деталь каркасу, входить всередину зовнішньої деталі каркаса і охоплює внутрішню деталь каркасу.

27. Підйомний кран за п. 25, в якому опорна балка противаги містить зовнішню деталь висувного каркаса, який є частиною пристрою переміщення опорної балки противаги.

28. Підйомний кран за п. 22, в якому пристрій переміщення опорної балки противаги додатково містить лінійне виконавчий пристрій.

29. Підйомний кран за п. 28, в якому лінійне виконавче пристрій містить гідравлічний циліндр.

30. Підйомний кран за п. 29, в якому гідравлічний циліндр встановлений на цапфі.

31. Підйомний кран за п. 26, в якому пристрій переміщення опорної балки противаги додатково містить гідравлічний циліндр, встановлений на цапфі на внутрішній деталі каркаса, з кінцем штока, сполученим з проміжною деталлю каркаса.

32. Підйомний кран за п. 31, в якому пристрій переміщення опорної балки противаги додатково містить троси та шківи, встановлені на проміжній і зовнішньої деталі каркаса, так що зовнішня так.

33. Підйомний кран за п. 22, в якому вузол противаги виконаний з можливістю переміщення в положення попереду самого заднього фіксованого ділянки поворотного підстави.

34. Підйомний кран за п. 22, в якому елементи зачеплення з землею являють собою гусениці, причому гусениці мають задню точку перекидання крана, а вузол противаги виконаний з можливістю переміщення в таке положення, що центр ваги вузла противаги буде знаходитися на відстані від осі обертання, що становить менше ніж 125% відстані від осі обертання до задньої точки перекидання.

35. Підйомний кран за п. 22, в якому опорна балка противаги може бути переміщена і закріплена в самих різних положеннях щодо поворотного підстави.

36. Підйомний кран за п. 22, в якому поворотна підстава містить опорну раму противаги і лоток противаги, встановлений з можливістю переміщення опорної рами противаги, причому опорна балка противаги з'єднана з поворотним підставою через лоток противаги.

37. Підйомний кран за п. 36, в якому пристрій переміщення опорної балки противаги містить пристрій переміщення лотка противаги, приєднане між опорною рамою про�нді видалення від неї.

38. Підйомний кран за п. 22, в якому шасі не містить окремого функціонального противаги.

39. Підйомний кран за п. 22, в якому пристрій переміщення опорної балки противаги містить приводний електродвигун і барабан на задній частині поворотного підстави.

40. Підйомний кран за п. 22, в якому поворотна підстава містить похилу поверхню, по якій рухається опорна балка противаги, причому ця поверхня має нахил вгору відносно площини повороту між поворотним підставою і шасі, коли опорна балка противаги рухається назад.

41. Підйомний кран за п. 36, в якому пристрій переміщення вузла противаги містить гнучкий працює на розтяг елемент, який проходить навколо веденого шківа і холостого шківа, причому обидва кінця зазначеного елемента з'єднані з вузлом противаги, так що вузол противаги може бути витягнутий в напрямку до стріли, так і в напрямку віддалення від неї.

42. Підйомний кран за п. 22, в якому рухомий вузол противаги не підтримується на землі під час операцій захоплення, переміщення і укладання вантажу краном, крім побічно за рахунок рухомих елементів зачеплення з землею на шасі.

43. Підйомний кран за п. 22, �щодо містить зачеплення з опорою, розташоване так, що, коли балка противаги знаходиться в повністю втягненому положенні, опора і зачеплення з опорою дозволяють передавати навантаження від балки противаги до поворотного основи.

44. Підйомний кран за п. 22, який додатково містить додатковий вузол противаги, прикріплений до задньої частини опорної балки противаги.

45. Самохідний підйомний кран, який містить шасі, що має рухомі елементи зачеплення з землею; поворотний підставу, поєднане з шасі з можливістю повороту, так що поворотна підстава може здійснювати поворот навколо осі обертання відносно елементів зачеплення з землею; стрілу, шарнірно встановлену на передньому ділянці поворотного підстави, з підйомним канатом, що звисають із неї, і систему підйому стріли, з'єднану з поворотним підставою і стрілою, яка дозволяє змінювати кут стріли відносно площини обертання поворотного підстави; причому кран виконаний з можливістю складання з двома різними можливими конфігураціями встановлення противаги: i) з першою можливою конфігурацією встановлення противаги, в якій перша система переміщення противаги може переміщати перший вузол противаги між першим полоаходится можливо ближче до осі обертання першої конфігурації противаги, що утворює перше відстань від осі обертання, а другим положенням є положення, в якому перший вузол противаги знаходиться можливо далі від осі обертання першої установки конфігурації противаги, що утворює друге відстань від осі обертання; ii) з другою можливою конфігурацією встановлення противаги, в якій друга система переміщення противаги може переміщати другий вузол противаги між третім станом та четвертим положенням, причому третім положенням є положення, в якому другий вузол противаги знаходиться можливо ближче до осі обертання другий конфігурації установки противаги, що утворює третє відстань від осі обертання, а четвертим положенням є положення, в якому другий вузол противаги знаходиться можливо далі від осі обертання другий конфігурації установки противаги, що утворює четверте відстань від осі обертання; причому четверте відстань більше ніж друге відстань, при цьому різниця між третім і четвертим відстанями більше різниці між першим і другим відстанями.

46. Самохідний підйомний кран за п. 45, в якому перший і другий вузли противаги мають однакову конфігурацію.

47. Самохідний подъемнибольше різниці між першим і другим відстанями.

48. Самохідний підйомний кран по одному з пп.45-46, в якому різниця між третім і четвертим відстанями щонайменше в 2 рази більше різниці між першим і другим відстанями.

49. Самохідний підйомний кран по одному з пп.45-46, в якому різниця між третім і четвертим відстанями щонайменше в 2.5 рази більше різниці між першим і другим відстанями.

50. Самохідний підйомний кран по одному з пп.45-46, в якому різниця між третім і четвертим відстанями щонайменше в 3 рази більше різниці між першим і другим відстанями.

51. Самохідний підйомний кран за п. 45, в якому, при першій можливої конфігурації установки противаги, перший вузол противаги не підтримується за допомогою фіксованої щогли або щогли дерріка і в якому, при другій можливої конфігурації установки противаги, другий вузол противаги підтримується за допомогою фіксованої щогли або щогли дерріка.

52. Самохідний підйомний кран за п. 45, в якому i) при першій можливої конфігурації установки противаги, перший вузол противаги підтримується на опорній рамі противаги на поворотному підставі, причому перша система переміщення противаги містить пристрій перемрами противаги, і ii) при другій можливої конфігурації установки противаги, опорна рама противаги з'єднана з можливістю переміщення з поворотним підставою і другий вузол противаги підтримується на опорній рамі противаги, причому друга система переміщення противаги містить пристрій переміщення опорної балки противаги, приєднане так, щоб переміщати опорну балку противаги щодо поворотного підстави.

53. Самохідний підйомний кран за п. 52, в якому, при другій можливої конфігурації установки противаги, друга система переміщення противаги приєднана так, щоб переміщати опорну балку противаги щодо поворотного підстави і щоб переміщати противагу щодо опорної балки противаги.

54. Самохідний підйомний кран по одному з пп.52-53, в якому конструкцію, яку використовують як опорну раму противаги при першій можливої конфігурації установки противаги, використовують як опорну балку противаги при другій можливої конфігурації установки противаги.

55. Самохідний підйомний кран по одному з пп.52-53, в якому друга система переміщення противаги при другій можливої конфігурації установки противаги содержно опорної балки противаги, а також містить пристрій переміщення опорної балки противаги, яка переміщує опорну балку противаги щодо іншої частини поворотного підстави.

56. Самохідний підйомний кран за п. 55, в якому пристрій переміщення вузла противаги також використовують для переміщення вузла противаги відносно опорної рами противаги при першій можливої конфігурації установки противаги, причому пристрій переміщення опорної балки противаги не використовують при першій можливої конфігурації установки противаги.

57. Самохідний підйомний кран за п. 56, у якому вузол противаги містить візок і пристрій для переміщення вузла противаги, яке містить щонайменше один двигун, що приводить в обертання зубчасте колесо, поєднане з візком, причому зубчасте колесо входить в зачеплення з зубами на опорній рамі противаги при першій можливої конфігурації установки противаги, щоб переміщати візок щодо опорної рами противаги, коли двигун обертає зубчасте колесо.

58. Самохідний підйомний кран за п. 52, в якому, при другій можливої конфігурації установки противаги, опорна балка противаги з'єднана з можливістю перемещени�. �амоходний підйомний кран за п. 52, в якому, при першій можливої конфігурації установки противаги, кран містить лоток противаги, підтримуваний на опорній рамі противаги з можливістю переміщення, і противаги, безпосередньо укладені стопою на лотку противаги; а за другий можливої конфігурації установки противаги, кран містить опорну балку противаги, яка прикріплена до лотка противаги, і противаги, укладені стопою на опорній балці противаги.

60. Самохідний підйомний кран за п. 52, в якому, при першій можливої конфігурації установки противаги, опорна рама противаги має фіксоване положення щодо іншої частини поворотного підстави.

61. Спосіб експлуатації самохідного крану, що містить шасі, що має рухомі елементи зачеплення з землею; поворотний підставу, поєднане з шасі з можливістю повороту, так що поворотна підстава може здійснювати поворот відносно рухомих елементів зачеплення з землею; стрілу, шарнірно встановлену на передньому ділянці поворотного підстави, з підйомним канатом, звисаючим з неї; рухому опорну балку противаги; і рухомий вузол противаги, підтримуваний �ещения та укладання вантажу, коли рухомий вузол противаги переміщують у напрямку переднього ділянки поворотного підстави та у напрямку віддалення від нього під час операції захоплення, переміщення та укладання вантажу, щоб допомагати врівноважувати об'єднаний момент стріли і вантажу, при цьому вузол противаги знаходиться на опорній балці противаги під час операції захоплення, переміщення та укладання вантажу, причому як опорна балка противаги, так і вузол противаги переміщуються для того, щоб врівноважувати кран, коли змінюється об'єднаний момент стріли і вантажу.

62. Спосіб за п. 61, в якому вузол противаги рухається відносно опорної балки противаги під час операції захоплення, переміщення та укладання вантажу, щоб допомагати врівноважувати об'єднаний момент стріли і вантажу.

63. Підйомний кран, який містить:
a) шасі;
b) елементи зачеплення з землею, піднімають шасі над землею;
c) поворотна підставка, шарнірно сполучений з шасі;
d) опорну балку противаги, телескопічно з'єднану з поворотним підставою, так що задній ділянка опорної балки противаги може виступати від шарнірного з'єднання поворотного підстави з шасі;
e) стрілу, шарнірно встановлену на передньому ділянці п�ю з поворотним підставою, і такелаж підйому стріли регульованої довжини, приєднаний між щоглою і стрілою, який дозволяє змінювати кут стріли відносно площини обертання поворотного підстави;
g) працює на розтяг елемент, приєднаний між щоглою і опорною балкою противаги;
h) вузол противаги, підтримуваний на опорній балці противаги з можливістю переміщення відносно опорної балки противаги;
i) систему переміщення противаги, виконану з можливістю переміщення вузла противаги в напрямку до стріли, положення попереду вершини щогли, і в напрямку віддалення від стріли, положення позаду вершини щогли, причому система переміщення противаги спонукає вузол противаги рухатися відносно задньої частини опорної балки противаги і спонукає задню частину опорної балки противаги рухатися щодо поворотного підстави.

64. Підйомний кран за п. 63, в якому система переміщення противаги спонукає вузол противаги рухатися в задньому напрямку відносно опорної балки противаги, одночасно з рухом задній частині опорної балки противаги в задньому напрямку щодо поворотного підстави.

65. Підйомний кран за п. 64, коѾвания і вузол противаги відносно опорної балки противаги.

66. Підйомний кран по одному з пп.63-65, в якому система переміщення противаги містить лінійне виконавчий пристрій, підключений між поворотним підставою і опорною балкою противаги, і гнучкий працює на розтяг елемент, який проходить навколо шківів і який з'єднаний з вузлом противаги і з опорною балкою противаги, так що вузол противаги i) може бути втягнутий у напрямку стріли, коли лінійне виконавче пристрій втягується і тягне задній ділянка опорної балки противаги в напрямку стрілки, та ii) може примусово зміщуватися в напрямку віддалення від стріли, коли лінійне виконавче пристрій подовжується і примусово зміщує задній ділянка опорної балки противаги в напрямку віддалення від стріли.

67. Підйомний кран за п. 63, в якому поворотна підстава має самий задній фіксований ділянку, а вузол противаги виконаний з можливістю переміщення в положення, в якому вузол противаги знаходиться попереду самого заднього фіксованого ділянки поворотного підстави.

68. Підйомний кран за п. 63, в якому щоглою може бути фіксована щогла або щогла дерріка і в якому вузол противаги може бути переміщений в положенЈини щогли і може утримуватися в цьому положенні.

69. Підйомний кран, який містить:
a) шасі, що має рухомі елементи зачеплення з землею, встановлені на шасі і дозволяють крану рухатися по землі;
b) поворотна підставка, поєднане з шасі з можливістю повороту навколо осі обертання, так що поворотна підстава може здійснювати поворот відносно рухомих елементів зачеплення з землею;
c) стрілу, шарнірно встановлену на передньому ділянці поворотного підстави і містить канат вантажопідйомної лебідки для переміщення вантажу;
d) щоглу, шарнірно встановлену на першому кінці на поворотному підставі;
e) систему підйому стріли, яка містить підвіски, приєднані між щоглою і стрілою, причому стріла і щогла з'єднані разом із використанням такелажу фіксованої довжини між стрілою і щоглою, при цьому система підйому стріли встановлена між щоглою і поворотним підставою, причому система підйому стріли дозволяє змінювати кут стріли відносно площини обертання поворотного підстави;
f) рухомий вузол противаги, підтримуваний на поворотному підставі;
g) систему переміщення противаги, приєднану між поворотним підставою вузлом і противаги, так що вона дозволяє переміщати бо�єли містить барабан підйому стріли і підйомний канат стріли, запасованний між набором шківів на щоглі і набором шківів на поворотному підставі.

71. Підйомний кран за п. 70, в якому вузол противаги може бути переміщений в положення, у якому він знаходиться між набором шківів лебідки підйому стріли на поворотному підставі і віссю обертання шасі, і може бути переміщений в положення, у якому він знаходиться позаду набору шківів лебідки підйому стріли на поворотному підставі.

72. Самохідний підйомний кран, який містить:
a) шасі, що має рухомі елементи зачеплення з землею;
b) поворотна підставка, поєднане з шасі з можливістю повороту навколо осі обертання, так що поворотна підстава може здійснювати поворот відносно рухомих елементів зачеплення з землею;
c) стрілу, шарнірно встановлену на передньому ділянці поворотного підстави;
d) вузол противаги верхній частині конструкції крана, який здійснює поворот разом з поворотним підставою і ніколи не підтримується на землі під час операцій захоплення, переміщення і укладання вантажу краном, крім побічно за рахунок рухомих елементів зачеплення з землею на шасі,
причому відношення ваги вузла противаги верхній частині конструкції крана до повного ваги крана, имеерхней частини конструкції крана являє собою рухомий вузол противаги.

74. Самохідний підйомний кран за п. 73, який додатково містить систему переміщення противаги, приєднану між поворотним підставою і вузлом противаги таким чином, що вузол противаги може бути переміщений в переднє положення, так і в заднє положення і може утримуватися в цих положеннях.

75. Самохідний підйомний кран за п. 74, в якому вузол противаги підтримується на опорній рамі противаги, яка є частиною поворотного підстави, причому вузол противаги виконаний з можливістю переміщення відносно опорної рами противаги.

76. Самохідний підйомний кран за п. 75, який має таку конфігурацію, що, під час роботи крана, коли вузол противаги переміщений, щоб компенсувати зміни об'єднаного моменту стріли і вантажу, момент вузла противаги впливає на поворотний підставу тільки через опорну раму противаги.

77. Самохідний підйомний кран по одному з пп.72-76, в якому відношення ваги вузла противаги верхній частині конструкції крана до повного ваги крана, що має стрілу базової довжини, перевищує 60%.

78. Самохідний підйомний кран по одному з пп.72-76, в якому рухомі елементи зачеплення з землею являють собою стю переміщення в таке положення, що центр ваги вузла противаги буде знаходитися на відстані від осі обертання, що становить менше ніж 125% відстані від осі обертання до задньої точки перекидання.

79. Спосіб підвищення вантажопідйомності крана, який включає в себе наступні операції:
a) використання підйомного крана, має першу вантажопідйомність, який містить шасі, що має рухомі елементи зачеплення з землею, встановлені на шасі і дозволяють крану рухатися по землі; поворотний підставу, поєднане з шасі з можливістю повороту навколо осі обертання, так що поворотна підстава може здійснювати поворот відносно рухомих елементів зачеплення з землею: стрілу, шарнірно встановлену на передньому ділянці поворотного підстави і містить канат вантажопідйомної лебідки для переміщення вантажу; і рухомий вузол противаги, підтримуваний на поворотному підставі, причому вузол противаги містить безліч противаг, покладених стопою один на одного, при цьому вузол противаги виконаний з можливістю переміщення з першого стану в друге положення, більш віддалене від стріли, ніж перше положення;
b) видалення щонайменше деяких противаг з крана;
c) додавання �їй міру деяких з противаг, видалених операції b), щоб отримати кран, що має другу вантажопідйомність, більшу ніж перша вантажопідйомність, причому повернені противаги підтримуються на опорній балці противаги таким чином, що повернуті противаги можуть переміщатися в третє положення, більш віддалене від стріли, ніж друге положення.

80. Спосіб за п. 79, в якому опорна балка противаги прикріплена до поворотного основи за рахунок прикріплення до пристрою переміщення опорної балки противаги, яке безпосередньо прикріплене до поворотного основи.

81. Спосіб за п. 80, в якому пристрій переміщення опорної балки противаги приєднано між опорною балкою противаги і поворотним підставою, таким чином, що опорна балка противаги може переміщатися по довжині поворотного заснування в напрямку віддалення від шарнірного з'єднання поворотного підстави і шасі.

82. Спосіб за п. 81, в якому повернуті противаги переміщуються в зазначене третє положення за рахунок переміщення разом з опорною балкою противаги.

83. Спосіб за п. 81, в якому повернуті противаги переміщуються в зазначене третє положення за рахунок переміщення разом з опорною балкою противаги �тивовеси переміщуються в зазначене третє положення за рахунок переміщення відносно опорної балки противаги.

85. Спосіб за п. 80, у якому операція додавання опорної балки противаги передбачає видалення зовнішньої каркасної конструкції, з'єднаної з поворотним основою за допомогою перехідника, складання цієї зовнішньої каркасної конструкції з висувною внутрішньої каркасною конструкцією, щоб створити пристрій переміщення опорної балки противаги, і прикріплення внутрішньої конструкції до поворотного основи.

86. Спосіб за п. 79, в якому рухомий вузол противаги не підтримується на землі під час операцій захоплення, переміщення і укладання вантажу краном, крім побічно за рахунок рухомих елементів зачеплення з землею на шасі, як в крані, має першу вантажопідйомність, так і в крані, що має другу вантажопідйомність.

87. Спосіб експлуатації самохідного крану, що містить а) шасі; b) рухливі елементи зачеплення з землею, встановлені на шасі і дозволяють крану рухатися по землі; з) поворотна підставка, поєднане з шасі з можливістю повороту щодо осі обертання, причому зазначене поворотна підстава містить опорну раму противаги; d) стрілу, шарнірно встановлену відносно нерухомої точки шарніра стріли на передньому ділянці поворотно�иненную з поворотним підставою і стрілою, яка дозволяє змінювати кут стріли відносно площини обертання поворотного підстави; f) вузол противаги, підтримуваний на опорній рамі противаги з можливістю переміщення відносно опорної рами противаги; g) пристрій переміщення вузла противаги, приєднане між поворотним підставою і вузлом противаги і дозволяє переміщати вузол противаги в напрямку до стріли і в напрямку віддалення від неї; причому спосіб передбачає, під час роботи крана, переміщення вузла противаги, щоб компенсувати зміни в об'єднаному моменті стріли і вантажу, причому момент, створюваний вузлом противаги, впливає на поворотний підставу головним чином через опорну раму противаги.

88. Спосіб за п. 87, в якому під час роботи крана момент вузла противаги впливає на поворотний підставу тільки через опорну раму противаги.

89. Спосіб по одному з пп.87-88, в якому рухомий вузол противаги не підтримується на землі під час операцій захоплення, переміщення і укладання вантажу краном, крім побічно за рахунок рухомих елементів зачеплення з землею на шасі.

90. Самохідний підйомний кран за п. 52, в якому під час другої можливої конфігурації али регульованої довжини приєднаний між гратчастої щоглою і стрілою, який дозволяє змінювати кут стріли відносно площини обертання поворотного підстави, а працює на розтяг елемент приєднаний між гратчастої щоглою і опорною балкою противаги.

91. Самохідний підйомний кран за п. 90, в якому під час другої можливої конфігурації блокована можливість зміни положення активної щогли.

92. Самохідний підйомний кран за п. 45, в якому рухомі елементи зачеплення з землею являють собою гусениці, які забезпечують передні і задні точки перекидання крана, а вузол противаги виконаний з можливістю переміщення в положення, у якому центр тяжіння вузла противаги буде знаходитися на відстані від осі обертання, що становить менше ніж 110% відстані від осі обертання до задньої точки перекидання.

93. Самохідний підйомний кран за п. 45, в якому i) у першій можливої конфігурації противаги система підйому стріли містить активну щоглу, шарнірно з'єднану з поворотним підставою, барабан підйому стріли і такелаж підйому стріли, приєднаний між барабаном підйому стріли, щоглою і стрілою, причому такелаж підйому стріли між щоглою і стрілою містить тільки елементи фіксованої довжини, та ii) у другій возмбарабан підйому стріли і такелаж підйому стріли, приєднаний між барабаном підйому стріли, щоглою і стрілою, причому такелаж підйому стріли між щоглою і стрілою містить такелаж підйому стріли регульованої довжини, який дозволяє змінювати кут стріли відносно площини обертання поворотного підстави.

94. Самохідний підйомний кран за п. 45, в якому в першій і другій можливих конфігураціях рухомий вузол противаги не підтримується на землі під час операцій захоплення, переміщення і укладання вантажу краном, крім побічно за рахунок рухомих елементів зачеплення з землею на шасі.

95. Самохідний підйомний кран за п. 22, в якому вузол противаги виконаний з можливістю переміщення в положення, в якому вузол противаги знаходиться попереду нерухомого заднього ділянки поворотного підстави. 

Схожі патенти:

Блоки противаги і вузли противаги для кранів

Винахід відноситься до блоків противаги для самохідних підйомних кранів. Пристрій з блоками противаги містить пару сполучених блоків противаги, що мають верхні і нижні поверхні, причому зазначені блоки противаги мають площину з'єднання уздовж їх суміжних сторін. Зрізний стрижень закріплений з можливістю від'єднання між суміжними сторонами сполучених блоків противаги, встановлений головним чином перпендикулярно до площини з'єднання, щоб створювати опір відносному вертикальному переміщенню сполучених блоків противаги вздовж площини з'єднання. Кожен блок противаги має щонайменше в одній своїй стінці заглиблення, що йде від верхньої поверхні блоку противаги на меншу глибину, ніж товщина блоку противаги. Поглиблення має фланець для захоплення рукою. Отвір може бути утворено через іншу товщину блоку противаги в кожному поглибленні, причому кріпильний ремінь може бути пропущений через всі отвори безлічі покладених один на одного блоків противаги, щоб скріпити їх один з одним. Досягається зменшення часу транспортування і складання противаг, уникнення перекидання при роботі крана. 13 н. і 14 з.п.

Самохідний підйомний кран та спосіб забезпечення його роботи

Винахід відноситься до підйомним кранів

Спосіб врівноваження вантажопідйомного стрілового крана і пристрій для його здійснення

Винахід відноситься до вантажопідйомним поворотним стріловим кранів

Рухливий противагу вантажопідйомного крана

Винахід відноситься до галузі кранобудування

Козловий кран

Винахід відноситься до подъемнотранспортному машинобудування, а саме до пристроїв для врівноваження козлового крана

Баштовий кран

Винахід відноситься до подъемнотранспортному машинобудування

Вантажопідйомний пристрій

Винахід відноситься до лесозаготовительним машин маніпуляторного типу Мета винаходу - підвищення надійності та безпеки пристрої
Up!