Спосіб лікування і профілактики захворювань дистальної ділянки кінцівок у копитних

 

Винахід відноситься до ветеринарної медицини, зокрема до ортопедії та лікування захворювань кінцівок у коней, великої та дрібної рогатої худоби та інших копитних тварин на тваринницьких фермах і комплексах.

У промисловому тваринництві залишається актуальною проблема хвороб кінцівок, особливо важливою при прив'язному і безвигульном утриманні тварин. Хвороби кінцівок посідають третє місце за вибракування корів, серед них лідируюче положення займають гнійно-некротичні запальні процеси, що вражають дистальні ділянки кінцівок, шкіру і підлеглі тканини. Серед інших видів тварин також часто уражаються кінцівки у дрібної рогатої худоби при утриманні на глибокій підстилці. У коней проблеми з гниттям стрілки зустрічаються при відсутності регулярної розчищення копит і утриманні в приміщеннях з підвищеною вологістю.

В даний час застосовують індивідуальні і масові методи лікування захворювань кінцівок у копитних тварин з використанням хімічних препаратів.

Масовий метод включає індивідуальну підготовку (розчищення, обрізка надміру отросшего рогу) уражених кінцівок та обробку хімічними препаратами одновременмассовий метод лікування копитної гнилі овець шляхом прогону тварин через ванну з 2-10%-ним розчином формаліну (Ветеринарне законодавство. М, «Колос», 1972, т. 1, с. 269-274).

Недолік способу - низький лікувальний ефект. Крім того, формалін має виражену кератинизирующим дією і його застосування може викликати нагноєння копитного віночка.

Відомий також «Спосіб лікування захворювань копит у сільськогосподарських тварин» шляхом послідовного прогону тварин через ванни, що містять электроактивированний 1-2%-ний водний розчин природного бішофіту, отриманий в диафрагменном електролізері, при якому обробку копит проводять спочатку анодної фракцією (анолітом), а потім катодного (католітом), при цьому окислювально-відновний потенціал аноліта для обробки копит становить не менше +1000 мВ, а католіта - 450 мг (див. патент РФ №2187312, A61K 33/00, 20.08.2002. Бюл. №23).

Недолік способу - складність його виконання, в тому числі отримання двох розчинів з заданими потенціалами і підвищена вартість лікування за рахунок застосування апарату для электроактивации розчину бішофіту і потреба в установці послідовно двох ванн для обробки копит.

Завданням винаходу є розробка ефективного способу лікування і зниження витрат на його здійснення, при розширенні асортименту хімічних засобів для літа, для здійснення якого не були б потрібні імпортні препарати і великі додаткові витрати на обладнання, простого у виконанні і не викликає стресів у тварин і забруднення навколишнього середовища і не погіршує якості одержуваної від тварин продукції.

Задача вирішується тим, що для лікування і профілактики захворювань дистальної ділянки кінцівок у копитних, обробку проводять водним розчином препарату «Биопаг-Д» в концентрації 2-4% шляхом прогону тварин через ванни з розчином глибиною занурення до карпального суглоба причому обробку проводять протягом не менше 3-х хвилин щодня протягом 10-15 днів при цьому ванни з розчином препарату встановлюють на вході на пасовище або вигульних двір, а водний розчин готують з сухого 100% концентрату «Биопаг-Д» шляхом розведення. При цьому у коней можна використовувати не тільки великі ванни, але і використовувати індивідуальні ванночки, які фіксують на кінцівках. Індивідуальні ванночки виготовляють з прогумованого матеріалу, у вигляді своєрідних мішків.

Склад препарату - дезінфікуючого засобу «Биопаг-Д»: полігексаметиленгуанідин гідрохлорид розчин 20% або 100% суху речовину. Діючою речовиною ащий хлору, фенолу та інших токсичних речовин. Гуанідинів, що входить до складу полімеру, блокує активні центри мікроорганізму, який, як наслідок, гине.

Консистенція властивості: прозора рідина від безбарвної до жовтого кольору. pH концентрату - 6,5-8,5.

Відповідно до інструкції (див. Л. С. Федорова, Л. Р. Пантелєєва, Т. З. Рисіна і ін. Методичні вказівки щодо застосування дезінфікуючого засобу «Биопаг-Д». 27.12.2002 р. - М., 2002, 14 с.) норма витрати (для дезінфікуючих розчинів): при обробці поверхонь в приміщеннях і санітарно-технічного обладнання способом протирання 100 мл/м2; способом зрошення - 300 мл/м2.

Дезінфікуючий засіб «Биопаг-Д» володіє антимікробною активністю щодо грамнегативних та грампозитивних бактерій (включаючи мікобактерії туберкульозу), вірусів, грибів роду кандида, дерматофітів, цвілі, володіє віруцидну активність щодо вірусу грипу птахів H5N1при обробці поверхонь, санітарно-технічного устаткування і виробів медичного призначення, забруднених матеріалом, що містить даний вірус. Засіб «Биопаг-Д» має пролонговану дезинфікуючим ефектом на оброблених поверхнях - часом сох�меренно небезпечних речовин при введенні в шлунок, до 4 класу мало небезпечних речовин при нанесенні на шкіру, пари кошти при інгаляції малоопасни. Чинить місцево-подразнюючу дію у вигляді концентрату при однократному впливі на шкіру та очі, не має сенсибілізуючої дії.

Основне застосування дезінфікуючого засобу «Биопаг-Д»: обробка об'єктів проводиться розчинами концентрацій 0,25-25% по препарату.

Термін зберігання дезінфікуючого засобу «Биопаг-Д»: 2 роки; робочих розчинів 2 місяці і більше.

Умови зберігання дезінфікуючого засобу «Биопаг-Д»: у герметично закритій упаковці при температурі від 0 до 35°C.

Дезінфікуючий засіб «Биопаг-Д» для лікування і профілактики захворювань дистальної ділянки кінцівок у коней, великої рогатої худоби у зазначених концентраціях і параметри способу у ветеринарній практиці раніше не застосовувалися.

З літературних джерел відомо, що водні розчини ПАГов стабільні і довгостроково зберігають свої фізико-хімічні властивості і біоцидних активність.

Висихаючи на поверхні шкіри, полімер утворює плівку, яка перешкоджає подальшій резорбції антисептика, тому всмоктування полімеру при контакті зі шкірою швидко припиняється.

Поердловской області.

Для практичних досліджень і випробувань було проведено 2 серії дослідів на групах тварин: коні і велика рогата худоба.

Приклад 1. Для дослідження були підібрані 9 голів спортивних коней у КЛЛ «Вільний вітер» з ознаками кульгавості типу спирається кінцівки і гниття стрілки у віці 5-10 років, до лікування, зменшення стрілки (Фіг. 1), тварини утримувалися в індивідуальних денниках і вигул здійснювався в обгороджених левадах. Схема досліду представлена в Таблиці 1.

Тварини знаходилися вдень тривало до 8 годин на леваді на глибокій підстилці, з підвищеним вмістом вологи. Після загороди тварин переводили на ніч у денники, вранці проводилася чистка шкірного покриву, тварин і знову переводили вдень в леваду, або коні були на роботі. Власник помітив кульгавість у тварин. Була проведена розчистка ратиць, виявлено - гниття стрілки, 2-м коням розчищали та обробляли копита дьогтем протягом 10 днів. Після лікування кульгавість стала менше, до 9-10 днів лікування тварини практично не кульгали, стрілка була зменшена в розмірі. 7-мі коням розчищали та обробляли копита із застосуванням ножних ванн з «Биопагом-Д». Перед проведенням ножних ванн у лошад�стрілки. Проведені аналізи в бактеріологічному відділі обласної ветеринарної лабораторії на визначення збудника хвороби і посів на антибиотикочувствительность. Додатково проведено сліпе дослідження на чутливість виявленої мікрофлори до препарату Биопаг-Д» в різній концентрації. Результати змивів з дистальних ділянок кінцівок (копитну стінка і підошва копита) представлені в Таблиці 2.

За результатами бактеріологічного дослідження визначена бактерицидна активність «Биопага-Д» у концентрації 2% до виділених збудників. Крім того, визначали в'язкість розчину і його адгезивні властивості. При цьому дослідженні доведена пряма залежність концентрації препарату з в'язкістю і його адгезивними властивостями (зі збільшенням концентрації розчину зростають в'язкість і адгезивність).

В якості експериментального лікувального та профілактичного засобу застосовували розчин препарату «Биопаг-Д» у 4% концентрації. Розчин препарату застосовували у вигляді індивідуальних ножних ванн на кожну кінцівку. Тривалість знаходження у ванні в середньому становила 13-15 хвилин. Як ванни були використані мішки з прогумованого �0 днів, але поліпшення (зникнення кульгавості, відсутність запаху гниття, відсутність відмерлих тканин) спостерігали вже після 5-6-й процедури. З 6 процедури відзначили відновлення (відростання) стрілки (Фіг. 2).

Розчищення підошви копита проводили щодня. Результати досліджень піддавали статистичній обробці.

При аналізі результатів проведених досліджень випливають висновки:

1. Застосування 4-2% розчину препарату дезінфікуючого засобу «Биопаг-Д» технічно здійсненно, ефективно і виправдано в лікуванні захворювань дистальної ділянки кінцівок у коней.

2. Тварини добре переносять процедури запропонованих ножних ванн.

3. Розчин препарату «Биопаг-Д» можна рекомендувати в якості лікувального і профілактичного засобу в боротьбі з запальними інфекційними та незаразними хворобами кінцівок у коней.

Використання запропонованого способу у ветеринарній практиці дозволить підвищити ефективність лікування захворювання копит і дистальних ділянок кінцівок коней.

Приклад 2. Для дослідження були підібрані 2 групи корів у ДСП «Глинське» Свердловської області з ознаками ураження дистальної ділянки кінцівок у віці в середньому 6,5 років в кількості 98 корів.

Кількість кривих корів склало 44-45% (45 і 44 голів відповідно) від загальної кількості тварин у групі.

У першому загоні тварини (100 голів) оброблялися ножними ваннами з 5% розчином формаліну один раз у 7 днів (контрольна група), у другому - 98 голів щодня з ножними ваннами з 4% розчину «Биопаг-Д» (дослідна група). Дослідження проводилися в пасовищний період.

В якості експериментального лікувального та профілактичного засобу застосовували розчин препарату - дезінфікуючий розчин «Биопаг-Д» у 2-4% концентрації. Розчин препарату застосовували у вигляді ножних ванн на пасовище. Перед проведенням ножних ванн у корів проводилося клінічне дослідження. Результати піддавали статистичній обробці.

Перед початком досліду у тварин відзначалася скутість рухів і різна ступінь кульгавості. В результаті досліджень виявили різні захворювання дистальної ділянки кінцівок у великої рогатої худоби і різну ступінь ураження шкіри надкопитцевой зони:

підвищення місцевої температури,

припухлість і болючість в області віночка і безпосередньо над віночком,

а також ураження рогу копитної стінки і підошви копитець:

- тріщини,

- виразки (до лікування - - гнійний пододерматит,

- відшарування копитного рогу та ін

Тварини були розміщені в загонах на пасовищі. Ножні ванни, у вигляді корит, розміром 2×3 м2, висота бортиків до 0,3 м, рівень розчину 15-20 див. Ступінь занурення кінцівок у розчин показано на Фіг. 5.

Ванни розташовували (встановлювали) на вході на пасовище або вигульних двір.

У першому контрольному загороді ванни заливали 5% розчин формаліну, а в другому 4% розчин препарату - «Биопаг-Д». Водний розчин готують з сухого 100% концентрату шляхом розведення. Кожні 2 дні розчин «Биопаг-Д» додавали до певного рівня. Концентрація розчину препарату внаслідок забруднення частинками грунту та ін. біоматеріалом знижувалася з 4% приблизно до 2% (не менше 2%).

Тварини першого загону у ванну з формаліном заходили примусово на 1-2 хвилини при першій і другій обробці, а тварини другого загону протягом 1-2-х днів.

У другому загоні на початку ножні ванни були примусовими тривалістю 3-5 хвилин. З 2-3 дня тварини самостійно відвідували ванну.

Тривалість знаходження кінцівок тварин у ванні була в середньому до 5 хвилин.

З 10 дня кількість тварин, які відвідують ванну з розчином «Биопаг-Д», скоротилося в 2 рази, � ран і виразок (Після лікування. Відсутність дефекту. Фіг. 4). Незначна кульгавість відзначалася у окремих корів (4 голови) 3,5%. Тварини стали спокійніше. Піднялися середньодобові надої. Результати контрольних доїнь представлені в Таблиці 3.

У першому контрольному загоні з 10 дня з економічних міркувань і виявленим результатами дослідного варіанту розчин формаліну замінили на розчин препарату «Биопаг-Д», т. к. зменшення ознак запалення було менш виражене.

У корів першої групи через тиждень використання «Биопаг-Д» зазначалося також значне зниження кількості кривих корів.

З 10 дня кількість тварин, які відвідують ванну, скоротилося в 2 рази, у багатьох корів відзначалася активна грануляція ділянок відкритих ран і виразок.

До 20 дня вдруге, а до 25 дня в першій групі кривих корів не спостерігали (Фіг. 4).

Результати досліджень відображені в Таблиці 4.

При аналізі результатів проведених досліджень випливають висновки:

1. Застосування 2-4% розчину препарату «Биопаг-Д» технічно здійсненно, ефективно і виправдано в лікуванні різних захворювань кінцівок у великої рогатої худоби.

2. Тварини добре переносять процедури пррофилактического засоби в боротьбі з запальними інфекційними та незаразними хворобами кінцівок у великої рогатої худоби. Використання запропонованого способу у ветеринарній практиці дозволяє підвищити ефективність лікування захворювання копит і дистальних ділянок кінцівок сільськогосподарських тварин і знизити поява небажаних ускладнень і рецидивів.

Новизною способу є використання відомого препарату - дезінфікуючого засобу «Биопаг-Д» за новим призначенням та рекомендованої концентрації 2-4% - для лікування і профілактики захворювань дистальної ділянки кінцівок у копитних різної етіології у великої рогатої худоби, так і у коней в промисловому тваринництві.

Неочевидним ефектом способу є те, що тварини добровільно проходять в лікувальні ванни (без стресів), що призводить до підвищення надоїв у корів та покращення санітарно-гігієнічного стану на фермах і пасовищах.

1. Спосіб лікування і профілактики захворювань дистальної ділянки кінцівок у копитних шляхом обробки копит і копитець, відрізняється тим, що обробку проводять водним розчином препарату «Биопаг-Д» в концентрації 4-2% шляхом прогону тварин через ванни з розчином глибиною занурення до карпального суглоба.

2. Спосіб лікування і профілактики захворювань дистального участь�о, протягом 10-15 днів.

3. Спосіб лікування і профілактики захворювань дистальної ділянки кінцівок у копитних за п. 1, який відрізняється тим, що ванни з розчином препарату встановлюють на вході на пасовище або вигульних двір, а водний розчин препарату готують з сухого 100% концентрату «Биопаг-Д» шляхом розведення. 

Схожі патенти:

Спосіб стимуляції регенерації резецированной печінки l-норвалином

Винахід відноситься до експериментальної фармакології і експериментальної хірургії, і може бути використане для стимуляції регенерації резецированной печінки. Для цього лабораторного тварині на другу добу експерименту здійснюють резекцію печінки в обсязі 70%. Як стимулятор регенерації печінки вводять L-норвалин внутрішньошлунково у добовій дозі 10,0 мг/кг кожні 46 годин перші 7 діб експерименту. Спосіб забезпечує ефективну стимуляцію регенерації резецированной печінки, що підтверджується зниженням летальності тварин, поліпшенням мікроциркуляції в печінці, зменшенням вираженості цитолізу, поліпшенням синтетичної функції печінки. 2 табл., 1 пр.
Винахід відноситься до медицини, а саме до терапевтичної стоматології, і може бути використане для місцевого лікування хронічного гінгівіту, обумовленого тютюнопалінням, у осіб молодого віку. Для цього попередньо проводять люминолзависимую хемілюмінесценцію ротової рідини, визначаючи значення максимальної спалаху і светосумми світіння. При значеннях максимальної спалаху від 3,3 до 18,15 умовних одиниць і светосумми світіння від 8,2 до 40 умовних одиниць антиоксидантну терапію проводять шляхом використання поперечної методики електрофорезу 5% водного розчину прополісу на слизову ясен за допомогою щелепних електродів в капі, при силі струму 0,5-1 мА, експозицією 8-10 хвилин. При цьому змінюють полярність, починаючи з позитивного полюса. Курс лікування становить 4 процедури, що проводяться через день. Додатково використовують зубну пасту і ополіскувач «Колгейт з прополісом» тривалістю 30 днів. При значеннях максимальної спалаху від 0,8 до 1,24 умовних одиниць і светосумми світіння від 3,34 до 7,5 умовних одиниць проводять прооксидантную терапію шляхом використання МІЛ-терапії в зоні проекції ясен лазером «Оптодан» з пародонтальної насадкою. Режим впливу: 2-2000 Гц посегментарно,ень. Додатково використовують зубну пасту і ополіскувач «Пародонтакс» тривалістю 12 днів. Спосіб спрощує і скорочує тривалість лікування у даної категорії хворих. 2 пр.

2,5-заміщені похідні оксазолопиримидина

Винахід відноситься до оксазолопиримидиновим з'єднанням формули I, де А представляє собою; R1 обраний з фенила або пиридинила, які необов'язково заміщені R11; R2 являє собою феніл, який необов'язково заміщений за 1-3 атомів вуглецю кільця однаковими або різними заступниками R22; R11 являє собою галоген; R22 обраний з гідроксильної групи, (C1-C4)-алкила, який необов'язково заміщений 1-3 атомами фтору, (C1-C4)-алкилокси, (С1-С4)-алкіл-S(Про)m-; m дорівнює 2. Винахід відноситься до фармацевтичної композиції, що містить сполуки формули I, і до способу отримання сполук формули I. Технічний результат - з'єднання формули I, призначені для активації рецептора EDG-1 і застосовуються для загоєння ран. 3 н. і 12 з.п. ф-ли, 2 табл., 2 пр.

Похідні гетероциклічних карбонових кислот, що містять 2,5,7-заміщення оксазолопиримидиновое кільце

Винахід відноситься до оксазолопиримидиновим з'єднанням формули (I), де А представляє собою; X являє собою (С1-С6)-алкандиил або (C1-C6)-алкандиилокси, де атом кисню (С1-С6)-алкандиилокси групи приєднаний до групі R2; Y являє собою пирролидинил; R1 являє собою (C1-C4)-алкіл; R2 являє собою фенілен, необов'язково замещенний з одного або двох атомів вуглецю в кільці однаковими або різними заступниками R22; R3 вибирають із групи, що складається з циклоалкіл-CuH2u-, де u дорівнює 1; радикала насиченого 3-10-членного моноциклического кільця, фенила або пиридила, де радикал кільця необов'язково заміщений по одному або двом атомам вуглецю кільця заступниками R31; R4 являє собою водень; R22 являє собою (C1-C4)-алкіл; R31 вибирають із групи, що складається з галогену і (C1-C4)-алкила. Винахід відноситься до (S)-l-[2-(2,6-диметил-4-{5-[метил-(3,3,3-трифторпропил)аміно]-7-пропоксиоксазоло[5,4-d]піримідин-2-іл}фенокси)ацетил]піролідин-2-карбонової кислоти, фармацевтичної композиції і до способу отримання сполук формули (I). Технічний результат - з'єднання формули (I), призначені для активації рецептора EDG-1 і застосовуються для загоєння ран. 4 н. і 12 з. п. ф-ли, 2 табл., 2 пр.
Винахід відноситься до ветеринарії і може бути використане в тваринництві для стимуляції обмінних процесів, ростової активності телят. Препарат для стимуляції обмінних процесів і ростової активності телят включає в якості енергетичного стимулятора бурштинову кислоту, в якості активатора бурштинової кислоти використовують лимонну кислоту, в якості вуглеводного компонента бурякову мелясу, як стимулятори системи травлення метіонін і натрію хлорид. Використання винаходу дозволяє забезпечити виражене прискорення енергії росту в ранній постнатальний період. 3 табл., 2 пр.
Винахід відноситься до медицини, а саме до фармакології, і стосується підвищення адаптаційних можливостей організму в умовах теплового стресу. Для цього лабораторних тварин (щурів) щоденно безпосередньо перед перегріванням в повітряному лабораторному термостаті при температурі +40±1-2°С протягом 45 хвилин вводять препарат Цитофлавин. Препарат вводять внутрішньочеревно в дозі 100 мг/кг маси протягом 14 днів. Спосіб забезпечує підвищення адаптаційних можливостей організму за рахунок збільшення антиоксидантної активності та зниження ступеня накопичення продуктів перекисного окислення ліпідів на тлі теплового впливу. 4 табл.
Винахід відноситься до медицини, а саме до хірургії, і може бути використане для комплексного лікування хворих з ускладненими формами діабетичної стопи. Для цього проводять малу ампутацію стопи з наступною некрэктомией. Після накладення антимікробної пов'язки і дренажу рану герметизують від зовнішнього середовища шляхом створення над раною негативного тиску в поєднанні з медикаментозним лікуванням. При цьому лікування проводять у два етапи. На першому етапі рану з антимікробною пов'язкою і дренажем герметизують зверху липкою плівкою, створюють і підтримують над раною негативний тиск не менше 80 мм рт.ст. Додатково щоденно внутрішньовенно крапельно вводять Урокиназу 500000 ОД на 100 мл фізіологічного розчину, Весел-Дуе-Ф по 600 ЛЕ на 100 мл фізіологічного розчину і ВАП 20 - алпростадил по 40 мкг на 100 мл фізіологічного розчину. Крім того, пацієнтові вводять Антистакс в капсулах. На другому етапі продовжують активну цілодобову вакуум-аспірацію з зміною негативного тиску від 10 до 80 мм рт.ст. протягом дня. Додатково вводять Весел-Дуе-Ф по 1 капсулі по 250 ЛЕ 2 рази на добу між прийомами їжі і Антистакс. При цьому на першому і другому етапах Антистакс вводять по 2 капсули вранці з�підвищення ефективності лікування за рахунок повного і своєчасного очищення рани від патологічного ексудату, виключення прогресії гнійно-некротичного процесу, підвищення регенеративної активності тканин, активізації місцевого імунітету, відновлення мікроциркуляції та оксигенації уражених тканин. 1 з.п. ф-ли, 2 ін.
Винахід відноситься до медицини, а саме до стоматології, і може бути використане для хірургічного лікування важкого пародонтиту. Для цього проводять попередню професійну гігієну порожнини рота, яка полягає у видаленні над - і підясенних зубних відкладень за допомогою ультразвуку, поліровці надясенний частини зубів. При необхідності проводять шинування і відновлення цілісності зубного ряду. Далі після відшаровування слизисто-надкостнічного клаптя за відомою методикою проводять санацію оперується зони за допомогою фотодинамічної терапії (ФДТ). При цьому ФДТ проводять з використанням діодного лазера при довжині хвилі 660±5 нм і потужності випромінювання 0,5-1,0 Вт. Вводиться за допомогою канюлі фотосенсибілізатор «Фотодитазин» у вигляді 0,5% гелю проводять у міжзубні проміжки, під відшарування ділянки клаптя і на слизову тканина на 5 хв. Потім фотосенсибілізатор змивають і проводять повторне опромінення пародонтальних кишень лазерним випромінюванням протягом 2-3 хв при тих же умовах. Після цього в кісткові дефекти вводять стерильний остеопластичний матеріал і зшивають клапоть. Спосіб забезпечує ефективне очищення операційного поля, усунення запалення тканин пародонту, стимулх перегородок альвеол і збереження зубів. 1 з.п. ф-ли, 1 пр.

Засіб для корекції патологічних змін у життєздатного потомства, викликаних цитостатичних дією на організм матері

Винахід відноситься до медицини, зокрема до фармакології, і стосується розширення арсеналу засобів для корекції патологічних змін стану життєздатного потомства при цитостатичному впливі. Для цього препарат глутоксим вводять щурів-самок у дозі 50 мкг/кг за 5 днів до і через 5 днів після введення цитостатичного препарату вепезид. Останній вводять одноразово внутрішньовенно в максимально переносимої дози, що дорівнює 30 мг/кг. Встановлено, що глутоксим може бути використаний в якості засобу для корекції патологічних змін у життєздатного потомства щурів, отриманого від спарювання через 3 місяці після цитостатичного впливу. Застосування глутоксима в якості засобу коригувальної терапії дозволяє підвищити ефективність і скоротити її побічні ефекти. 6 іл.

Пов'язані дисульфидной зв'язком кон'югати поліетиленгліколю/пептиду для трансфекції нуклеїнових кислот

Винахід відноситься до варіантів молекули полімерного носія, до комплексу полімерного носія з вантажем, до способу отримання молекули полімерного носія, а також до фармацевтичної композиції та вакцини. В одному з варіантів молекула полімерного носія має таку формулу (I): L-P1-S-[S-P2-S]n-S-P3-L і додатково містить у структурі щонайменше один амінокислотний компонент (АА)x. При цьому АА є амінокислотою, x означає ціле число, вибране з діапазону від 1 до 100. Якщо амінокислотний компонент (ΑΑ)x присутній у структурі, то він є лінкером між Р1 або Р3 і компонентом L. Якщо компонент L відсутня, то щонайменше один амінокислотний компонент (АА)x є частиною Ρ1 або Ρ3. Компоненти Р1 і Р3 різні або ідентичні по відношенню один до одного і представляють лінійну або розгалужену ланцюг гідрофільного полімеру поліетиленгліколю (ПЕГ); Р2 є катіонним або поликатионним пептидом або білком довжиною від 3 до 100 амінокислот, або катіонним або поликатионним полімером з молекулярною масою від 0,5 кДа до 30 кДа; -S-S є дисульфидной зв'язком; L означає необов'язковий ліганд, n означає ціле число, вибране з діапазону від 1 до 50. За другим варіантом молекула полі�е незалежно від цілого числа b з діапазону від 1 до 50, b означає ціле число, вибране незалежно від цілого числа а з діапазону від 1 до 50. Окремі компоненти [S-P2-S] і [S-(AA)x-S] присутні в будь-якому порядку в подформуле {[S-P2-S]a[S-(AA)x-S]b}. Комплекс полімерного носія з вантажем сформований молекулою полімерного носія і нуклеїнової кислотою. Фармацевтична композиція і вакцина включає комплекс полімерного носія з вантажем і необов'язково фармацевтично прийнятний носій та/або розчинник. Молекули полімерного носія та комплекс полімерного носія з вантажем застосовують в якості лікарського засобу для лікування різних захворювань. Винахід дозволяє отримати стабільний полімерний носій, який дозволяє ефективно здійснювати трансфекцію нуклеїнових кислот в клітини in vivo та in vitro. 8 н. і 12 з.п. ф-ли, 16 іл., 2 табл., 4 пр.

Спосіб обробки робочих поверхонь дезинфікуючим розчином за допомогою водяної пари і установка для його здійснення

Група винаходів відноситься до галузі спеціальної сільськогосподарсько-харчової техніки і призначене для дезінфекції робочих поверхонь. Спосіб обробки робочих поверхонь включає утворення аерозолю гумату у водяному парі з температурою не менше 60°C, дисперсністю 5-10 мкм, з концентрацією гуматів у водяному парі від 80 до 150 мл/л. Обробку проводять протягом 15-20 секунд випуском аерозолю на відстані не більше 0,5 м від зазначеної поверхні. Установка для отримання аерозолю гуматів у водяному парі містить генератор 1 пара з паропроводом 2 і соплом 3, вбудованим в трубчастий корпус 4, що має всередині камеру 5 для дезінфікуючого розчину і відкритий кінець 6 для випуску дезинфікуючого розчину з водяною парою. У трубчастому корпусі 4 камера 5 має зовнішній вхідний патрубок 7 у вигляді штуцера. Камера 5 виконана кільцевої з можливістю теплообміну з соплом 3 і введення дезинфікуючого розчину у вигляді гумату в канал 8 сопла 3. Сопло 3 виконано у вигляді розпірної втулки. Використання групи винаходів дозволяє створити універсальну доступну технологію екологічно безпечною дезінфекції з високою антимікробною активністю з застосуванням переносної установки для отримання аеро

Набір, який представляє собою багатокомпонентну систему, для отримання дезінфікуючого засобу типу пероцтової кислоти

Винахід відноситься до медицини і описує набір, який представляє собою багатокомпонентну систему, що включає тверду частина A, яка містить щонайменше один ацетильний донор, рідку частину B у формі водної композиції, яка містить 3-35% мас. перекису водню, і одну або більше частин C, де тверда частина A і/або частину(і) C містить принаймні одне поверхнево-активна речовина, обраний із групи, що включає аніонні поверхнево-активні речовини, амфотерні поверхнево-активні речовини та неіонні поверхнево-активні речовини. Описаний спосіб одержання перуксуснокислого дезінфікуючого засобу. Даний засіб володіє хорошою стабільністю після змішування компонентів набору, а також забезпечує різке підвищення виходу пероцтової кислоти. 3 н. і 11 з.п. ф-ли, 12 табл., 10 пр.

Стерилізатор

Винахід відноситься до області стерилізації і може бути використане для стерилізації абсорбуючих тіл, наприклад губок. Стерилізатор (10) для стерилізації абсорбуючого тіла (30) містить контейнер (12) для дезінфікуючого засобу, що має положення напитивания і положення випорожнення, і модуль спорожнення (14), виконаний з можливістю взаємодії з згаданим контейнером (12) і містить віджимною відсік (28), виконаний з можливістю розміщення в ньому абсорбуючого тіла (30). Модуль спорожнення виконаний з можливістю пересування між положенням відпускання, при якому абсорбуюче тіло (30) має бути розміщене всередині віджимного відсіку (28), та положенням стиснення, при якому всередині віджимного відсіку до абсорбуючому тілу докладено стискуюче зусилля з боку модуля спорожнення. Контейнер (12) виконаний з можливістю вміщати віджимною відсік в положенні напитивания, коли модуль спорожнення знаходиться в положенні відпускання та абсорбуюче тіло абсорбує дезінфікуючий засіб. Модуль спорожнення виконаний з можливістю переходу в положення стиснення, коли віджимною відсік знаходиться в стані спорожнення із забезпеченням можливості віддачі абсорбуючим тілом дезинфицибсорбирующем тілі (губки) перед його використанням. 15 з.п. ф-ли, 9 іл.
Винахід відноситься до галузі птахівництва і призначене для санації інкубаційних яєць птиці. Спосіб включає обробку поверхні яєць водним розчином препарату на основі молочної сироватки з лактулозою і четвертинного амонійного з'єднання триметилоктадецил амонію бромід. В якості водного розчину препарату на основі молочної сироватки з лактулозою і четвертинного амонійного з'єднання триметилоктадецил амонію бромід використовують 0,1-0,2%-ний водний розчин препарату, взятих у рівних співвідношеннях і розведених у воді в співвідношенні 1:10. Інкубаційні яйця обробляють за 2-4 години до закладання їх на інкубацію. Використання заявленого способу дозволяє ефективно проводити санацію інкубаційних яєць птиці. 1 табл., 1 пр.
Винахід відноситься до сільського господарства, зокрема до ветеринарії. Винахід являє собою склад для дезінфекції об'єктів тваринництва, що включає розчин оксидантів, синтезований з 10-20,0%-ного розчину хлориду натрію, підданого впливу постійного електричного струму з інтенсивністю, що забезпечує досягнення величини рН 7-8, концентрації оксидантів 0,7-0,9% і окислювально-відновного потенціалу + 950-1050 мВ, і сіль металу, як солі металу використовують хлорид кальцію і додатково неионогенное поверхнево-активна речовина при певних співвідношеннях компонентів. Як неіоногенної поверхнево-активної речовини склад містить синтанол або синтамид. Винахід ефективно в санітарній обробці об'єктів тваринництва, птахівництва, транспортних засобів і інших об'єктів при мінусових температурах. 1 з.п. ф-ли, 3 табл., 7 пр.

Автоматичний пристрій для миття рук

Винахід відноситься до автоматичного пристрою для миття рук, що містить корпус з двома отворами для введення в них, з метою дезінфекції, рук користувача та засоби для автоматичного безконтактного розпилення антисептичного розчину через розпилювальні сопла струмінь антисептичного розчину з яких направляється точно в задану зону, відповідну пальцях і частини долоні. Вищевказані отвори мають форму вертикально орієнтованих еліпсів або овалів, пов'язаних з порожнинами, по суті, однакової форми, направляючими руки на період дезінфекції в потрібне положення. Досягається підвищення надійності роботи пристрою, економія миючих засобів і прискорення процесу миття рук. 10 з.п. ф-ли, 3 іл.

Пристрій для вимірювання концентрації та стерилізаційна камера і расфасовочная машина, що включають вказаний пристрій

Пристрій для вимірювання концентрації пероксиду водню містить каталізатор, який має впуск і випуск, термометр, розміщений для вимірювання температури навколишнього середовища поблизу впуску, і засіб для створення течії через каталізатор. Пристрій містить також другий термометр, змонтований всередині каналу між впуском і випуском каталізатора, і засіб для розрахунку концентрації по різниці між першою і другою температурою. Стерилізаційна камера для розфасовувальною машини для отримання упаковок з харчовими продуктами і расфасовочная машина містять вищеописане пристрій. Група винаходів забезпечує поліпшення стерилізації за рахунок підвищення точності контролю концентрації пероксиду водню. 3 н. і 12 з.п. ф-ли, 4 іл.
Винахід може бути використано для знезараження різних типів вод питної води, міських і промислових стічних вод, води плавальних басейнів і системи охолодження обладнання, а також для захисту трубопроводів і споруд від патогенних бактерій і біологічного обростання. Склад включає з'єднання полигуанидина на основі полі-(4,9-диоксадодекангуанидина) або полігексаметиленгуанідину і гідроксиетилцелюлоза при наступному співвідношенні компонентів, мас.%: з'єднання полигуанидина - (0,1-8,0), гідроксиетилцелюлоза (0,1-3,0) і вода - решта. Технічним результатом заявленого складу є підвищення ступеня ефективності дезінфекції води, зниження токсичних властивостей препарату, в тому числі його алергічної активності. 3 табл., 1 пр.
Винахід відноситься до області санітарії та гігієни, зокрема до знезараження різних типів вод. Дезінфікуючий засіб для знезараження води включає з'єднання полигуанидина-фосфат полі-(4,9-диоксадодекангуанидина), або хлорид полі-(4,9-диоксадодекангуанидина), або, глюконат полі-(4,9-диоксадодекангуанидина), або цитрат полі-(4,9-диоксадодекангуанидина), або бензоат полі-(4,9-диоксадодекангуанидина, або цитрат полігексаметиленгуанідину або глюконат полігексаметиленгуанідину, або бензоат полігексаметиленгуанідину, або полігексаметиленгуанідину фосфат або хлорид, полігексаметиленгуанідину; гідроксиетилцелюлоза, гуанідинів гідрохлорид і воду при наступному співвідношенні компонентів, мас.%: з'єднання полигуанидина - 0,5-8,0; гідроксиетилцелюлоза - 0,1-2,0; гуанідинів гідрохлорид - 0,001-0,02; вода - решта. Винахід дозволяє підвищити ефективність дезінфекції води, знизити токсичні властивості дезінфікуючого засобу і в тому числі алергічну активність. 3 табл.

Універсальний спосіб очищення повітря, рідких середовищ і поверхонь за допомогою біосумісного мікропористого кремнію для противірусної обробки в побуті, в медицині і на виробництві

Винахід відноситься до очищення і дезінфекції повітря, рідких середовищ і поверхонь і може бути використана у побуті, медицині і на виробництві. Спосіб очищення повітря, рідких середовищ і поверхонь полягає в їх противірусної обробці розчином частинок мікропористого кремнію. Винахід забезпечує ефективну очистку повітря, рідких середовищ і поверхонь від вірусів при низькій концентрації робочого розчину. 4 іл., 3 табл.
Винахід відноситься до медицини, а саме до ревматології, і може бути використане при лікуванні хворих на ревматоїдний артрит. В якості лікарських препаратів призначають метотрексат 15 мг на тиждень всередину, фолієву кислоту 5 мг на тиждень всередину, моваліс 15 мг на добу всередину. При другому ступені активності ревматоїдного артриту, рівні ІЛ-1β, рівному та понад 1,3±0,3 пг/мл, рівні ІЛ-6, рівному та понад 1,5±0,3 пг/мл, рівні ФНП-α, рівному і більше 1,78±0,35 пг/мл, рівні ІЛ-4, рівному і менше 3,7±0,34 пг/мл, рівні лептину, рівному і більше 6,4±0,42 пг/мл, рівні глікозаміногліканів 0,310±0,032 г/л призначають 7 щоденних процедур внутрішньовенного лазерного опромінення. Чергують через день випромінюючу головку КЛ-ВЛОК з довжиною хвилі 635 нм, потужність на кінці одноразового світловоду 1,5 мВт, часом експозиції 15 хвилин і лазерну головку КЛ-ВЛОК-365 для УФОК з довжиною хвилі 365 нм, потужністю на кінці світловода 1,0 мВт та часом експозиції 5 хвилин. При третього ступеня активності, рівні ІЛ-1β, рівному і більше 2,01±0,18 пг/мл, рівні ІЛ-6, рівному і більше 3,01±0,38 пг/мл, рівні ФНП-α, рівному і більше 3,3±0,25 пг/мл, рівні ІЛ - 4, рівному і менше 1,3±0,24 пг/мл, рівні лептину, рівному і більше 8,8±0,72 пг/мл, рівні ГАГ, рівному та більш ніж 1,3±0,54 г/л, проводять 10 щоденних процедур. Ча 1,5-2,0 мВт, часом експозиції 15 хвилин і лазерну головку КЛ-ВЛОК-365 для УФОК з довжиною хвилі 365 нм, потужністю на виході одноразового світловода 1,0 мВт, часом експозиції 5 хвилин. Спосіб дозволяє знизити частоту загострень, вираженість клінічних проявів, медикаментозне навантаження на хворого, збільшити тривалість ремісій за рахунок нормалізує дії на динаміку показників цитокінів - зниження рівня прозапальних та підвищення рівня протизапальних цитокінів. 2 пр.
Up!