Спосіб виробництва вогнестійкого целюлозного продукту і відповідний пристрій

 

ОБЛАСТЬ ТЕХНІКИ

Рівень техніки

Аспекти цього винаходу відносяться до способів отримання вогнетривких продуктів і, більш конкретно, до способу отримання вогнестійкого целюлозного продукту, такого як стінова плита, та відповідного пристрою.

Опис спорідненої галузі техніки

Іноді бажано, щоб певні продукти проявляли стійкість до вогню. Наприклад, може бути бажано, щоб картонсодержащие продукти, використовувані в будівництві будівель, володіли певним ступенем вогнестійкості. У разі гіпсокартону, який зазвичай містить гіпсовий сердечник з картонними облицювальними листами, саме від гіпсового сердечника, а не від картонних облицювальних листів, залежить здатність протистояти вогню. Однак оскільки гіпсокартон складається з двох різних матеріалів, його виробництво може бути складним і/або порівняно дорогим. Крім того, вогнетривка здатність гіпсокартону не обов'язково може бути достатньою для забезпечення суттєвої переваги при будівництві будівлі в цілому.

Одним з суттєвих перешкод на шляху використання целюлозних продуктів на широкій основі є ризик виникнення пожарат бути заздалегідь виключені з-за явної відсутності вогнестійкості, притаманною зазначеним целюлозним продуктів. У деяких випадках картонсодержащий продукт може містити вогнезахисний продукт, нанесений на нього після виготовлення, для надання зазначеного продукту вогнетривкої здібності. То є типовий свежеотформованний картонсодержащий продукт можна піддати поверхневій обробці, наприклад, шляхом нанесення на нього рідкого вогнезахисного складу, щоб оброблений продукт виявляв щонайменше деяку вогнестійкість. Однак у таких випадках одна з можливих обмежень при обробці свежеотформованного картонсодержащего продукту для додання йому вогнестійкості, зокрема, з допомогою рідкого вогнезахисного складу, полягає в забезпеченні рівномірного і однорідної обробки такого продукту. Зокрема, результатом деяких способів обробки для додання вогнестійкості, включаючи нанесення на свежеотформованний картонсодержащий продукт рідкого вогнезахисного складу, може бути нерівне або іншим чином нерівномірне покриття вогнезахисного складу, нанесене на продукт. У таких випадках нерівномірна обробка може призвести до варіювання рівнів вогнестійкості обробленого картонсодержащего продукту, що може, �еспечить зазначений продукт. Крім того, зазначені способи обробки, засновані на нанесення вогнезахисного складу на картонсодержащий продукт, не обов'язково можуть бути ефективними.

До того ж навіть у разі свежеотформованних целюлозних продуктів, оброблених рідким вогнезахисним складом, оброблений продукт не обов'язково може бути теплостійких. Тобто навіть якщо свежеотформованний целюлозний продукт, оброблений рідким вогнезахисного складу, повинен був бути вогнестійким в певних місцях, відповідне тепло може зруйнувати целюлозу і дозволити вогню проникнути в продукт.

Таким чином, існує потреба в способі відповідному пристрої для рівномірного і узгодженого нанесення вогнезахисного складу, зокрема рідкого вогнезахисного складу, на целюлозний продукт, такий як, наприклад, картонсодержащий продукт та/або волокнистий продукт. У деяких випадках, також може бути бажаним отримати целюлозний продукт (тобто, стінну плиту) з характеристиками існуючого продукту, що містить два або більше окремих компонентів (тобто, гіпсокартон), при одночасному забезпеченні підвищеного рівня вогнестійкості.

КОРОТКИЙ ОПИС ВИНАХОДУ

Аспекти нас�ится до способу отримання вогнестійкого целюлозного продукту. Зазначений спосіб включає комбінування вогнезахисного розчину і сполучного агента з очищеними целюлозними волокнами з отриманням волокнистої суміші, в якій вогнезахисний розчин і сполучний агент по суті рівномірно розподілені серед целюлозних волокон у зазначеній волокнистої суміші. Волокнисту суміш піддають впливу виконавчого елемента, призначеного для активізації сполучного агента для полегшення когезії целюлозних волокон та формування волокнистої суміші в елемент волокнистої плити, що містить противолежащие головні поверхні. Целюлозний листової елемент з'єднують з кожної з головних поверхонь елемента волокнистої плити, так що кожен целюлозний листової елемент по суті покриває відповідну головну поверхню.

Ще один аспект цього винаходу відноситься до пристрою для отримання вогнетривкого целюлозного продукту. Такий пристрій містить змішувальний пристрій, виконане з можливістю комбінування вогнезахисного розчину і сполучного агента з очищеними целюлозними волокнами для отримання волокнистої суміші, в якій вогнезахисний розчин і сполучний агент по суті рівномірно розподілені �жностью впливу на волокнисту суміш виконавчим елементом, при цьому зазначений виконавчий елемент призначений для активізації сполучного агента з метою полегшення когезії целюлозних волокон та формування волокнистої суміші в елемент волокнистої плити, що містить противолежащие головні поверхні. Друге обробляє пристрій виконано з можливістю з'єднання целюлозного листового елементу з кожної з головних поверхонь елемента волокнистої плити, так що кожен целюлозний листової елемент по суті покриває відповідну головну поверхню.

В деяких аспектах, суміш, що містить щонайменше вогнезахисний розчин і целюлозні волокна, висушити, наприклад, сушарки, перед впливом на волокнисту суміш виконавчим елементом. В інших аспектах, перед впливом на волокнисту суміш виконавчим елементом, зазначену суміш можна помістити в формувальне пристрій, виконаний з можливістю розміщення волокнистої суміші і полегшення впливу на неї виконавчим елементом.

Сполучний агент може містити компонент, вибраний з смоли і парафіну. У деяких випадках, сполучний агент може містити сполучна речовина, що представляє собою метилендифенилендиизоцианого повітря, пара, мікрохвильової енергії та інфрачервоної енергії. Після формований елемент волокнистої плити може містити від приблизно 2% до приблизно 30% твердої фази як вогнезахисного розчину, так і сполучного агента.

В деяких аспектах, пристрій для очищення може бути виконано з можливістю очищення одного з необробленої деревної маси, відходів пальмових дерев, відходів волокна, макулатури та відходів від дощок, з отриманням целюлозних волокон, що використовуються для включення в волокнисту суміш. Вогнезахисний розчин може містити з'єднання, вибране з сполуки бору, бората, неорганічного гідрату, сполуки брому, гідроксиду алюмінію гідроксиду магнію, гидромагнезита, триоксиду сурми, солі фосфония, фосфату амонію, фосфатів диаммония та їх комбінацій. В цілому, вогнезахисний розчин може включати один изводного вогнезахисного розчину, нетоксичного рідкого вогнезахисного розчину і рідкого вогнезахисного розчину з нейтральним значенням рн. Тобто, у конкретних аспектах, вогнезахисний розчин може представляти собою водний вогнезахисний розчин або може бути кращим, щоб вогнезахисний розчин був нетоксичним та/або мав нейтральний pH і/або був гипоаллерген�нт, вибраний з елемента паперового листа, елемента волокнистої плити середньої щільності (МДФ) і елемента орієнтованої стружкової плити (OSB). Целюлозний листової елемент можна з'єднувати з кожної з головних поверхонь елемента волокнистої плити з допомогою матеріалу смоли та адгезивного матеріалу, поміщеного між кожним целюлозним листовим елементом і відповідною головною поверхнею.

В деяких аспектах, перед впливом на волокнисту суміш виконавчим елементом до волокнистої суміші можна додати речовина, вибране з фунгіциду та засоби для відлякування комах. Для забезпечення засоби для відлякування термітів, засіб для відлякування комах може містити матеріал, вибраний зі скляних частинок і боратного з'єднання.

Таким чином, аспекти цього винаходу стосуються виявлених потреб і забезпечують інші переваги, які іншим чином докладно описані в цій заявці.

КОРОТКИЙ ОПИС КРЕСЛЕНЬ

Після опису таким чином в загальних рисах цього винаходу, далі будуть зроблені посилання на прикладені креслення, які не обов'язково зображені в масштабі та на яких:

На фіг. 1 схематично зображено тенією;

На фіг. 2 схематично зображено обробляє пристрій, що містить формувальне пристрій, згідно з одним із аспектів цього винаходу;

На фіг. 3 схематично показаний спосіб отримання вогнестійкого целюлозного продукту, відповідно до одного з аспектів цього винаходу.

ДЕТАЛЬНИЙ ОПИС ВИНАХОДУ

Далі даний винахід буде описано більш докладно з посиланням на додані креслення, на яких показані деякі, але не всі аспекти винаходу. Дійсно, винахід може бути втілено в багатьох різних формах і його не слід розглядати, як обмежене аспектами, викладеними в цій заявці; швидше, зазначені аспекти наведені для того, щоб даний опис відповідало застосовуваним правовим вимогам. У всьому описі однакові числа ставляться до однакових елементів.

Аспекти цього винаходу, в цілому, відносяться до пристроїв і способів одержання вогнестійкого целюлозного продукту, такого як стінова плита. Одним з суттєвих перешкод на шляху втілення целюлозних продуктів на широкій основі є ризик виникнення пожежі. Тобто, хоча целюлозні продукти можна реалізувати під многЂи, притаманною зазначеним целюлозним продуктів. Крім того, як було описано раніше, одне з можливих обмежень при обробці свежеотформованних целюлозних продуктів, таких як картонсодержащий продукт, для додання вогнестійкості, зокрема, з допомогою рідкого вогнезахисного складу, полягає в досягненні рівномірної і однакової обробки такого целюлозного продукту. Більш конкретно, результатом деяких способів обробки для додання вогнестійкості може бути нерівне або іншим чином нерівномірне нанесення вогнезахисного складу на целюлозний продукт. У таких випадках, нерівномірна обробка може призвести до варіювання рівнів вогнестійкості обробленого картонсодержащего продукту, що може, в свою чергу, стати небезпечним при пожежі, уповільнення або іншим чином протидію яким повинен забезпечити зазначений продукт. Крім того, навіть якщо такі свежеотформованние целюлозні продукти повинні були бути оброблені рідким вогнезахисним складом, оброблений продукт не обов'язково може бути теплостійких (тобто може не забезпечити теплоізолюючий бар'єр у випадку пожежі). Тобто, навіть якщо свежеотформованний целюлозний продукт, оброблений рідким огнезащ�люлозу і дозволити вогню проникнути в продукт.

По суті, один аспект цього винаходу включає пристрій для отримання вогнетривкого целюлозного продукту, такого як стінова плита, вказаний пристрій на фіг. 1 позначено як елемент 100. Такий пристрій 100 може містити, наприклад, змішувальний пристрій 200, виконане з можливістю комбінування вогнезахисного розчину 250 і сполучного агента 260 з очищеними целюлозними волокнами 225 для отримання волокнистої суміші 275, при цьому вогнезахисний розчин 250 і сполучний агент 260 по суті рівномірно розподілені серед целюлозних волокон 225 в волокнистої суміші 275 (див. також блок 850 на фіг. 3). Перше обробляє пристрій 300 виконано з можливістю впливу виконавчим елементом 320 на волокнисту суміш 275, при цьому виконавчий елемент 320 призначений для активізації сполучного агента 260 для полегшення когезії целюлозних волокон 225 і формування волокнистої суміші 275 в елемент волокнистої плити 600, причому елемент волокнистої плити 600 містить противолежащие головні поверхні 600А, 600В (див. також блок 900 на фіг. 3). Друге обробляє пристрій 400 виконано з можливістю з'єднання целюлозного листового елемента 700, який може мати або не облад� кожен целюлозний листової елемент 700 по суті покриває відповідну головну поверхню 600А, 600В (див. також блок 950 на фіг. 3).

В деяких аспектах, пристрій 100 може також включати пристрій для очищення 500, виконане з можливістю обробки/очищення целюлозних матеріалів, що надходять з одного або більше джерел 150 з отриманням придатних очищених целюлозних волокон 225 для виготовлення волокнистої суміші 275. Тобто, згідно з аспектів цього винаходу, припускають, що отримані целюлозні продукти або їхні компоненти можуть складатися з повторно використовуваних целюлозних волокон (тобто, отриманих з необробленої деревної маси, відходів пальмових дерев, макулатури, відходів від дощок, відходів картону або будь-якого іншого відповідного джерела відходів целюлозних волокон, вже використаних для виготовлення продукту і придатних для повторного використання). Проте фахівець в даній області техніки зрозуміє, що неочищені, первинні або інші колишні у вживанні целюлозні волокна також можна використовувати поряд з переробленими целюлозними волокнами/відходами целюлозних волокон, у комбінації з ними або замість них. Наприклад, відходи лісопильних заводів і/або порожні контейнери для фруктів/зв'язки пальмових дерев або інші відходи п�правляемих на очищення, при необхідності, для отримання волокнистої суміші 275. Крім того, в деяких аспектах, може бути необов'язковим вимога, щоб целюлозні волокна не містили забруднюючих речовин, оскільки зазначені забруднюючі речовини можна переробити/ очистити разом з целюлозним матеріалом при очищенні целюлозного волокна з отриманням форми, придатної для волокнистої суміші 275. По суті, процес видалення домішок не обов'язково може бути передбачений, але може бути включений, якщо є необхідність або бажання використання в целюлозний продукті волокнистої суміші, не містить забруднюючі речовини. Ступінь обробки/очищення целюлозних матеріалів може змінюватися в значній мірі залежно, наприклад, від необхідного рівня очищення (тобто, співвідношення крупна/дрібна фракція) волокнистої суміші та/або готового целюлозного продукту. Пристрій для очищення 500 може являти собою будь-який верстат, підходящий для руйнування целюлозної сировини розглянутим способом, при цьому один з таких типових верстатів може бути виготовлений компанією Siempelkamp в Дюссельдорфі, Німеччина.

Після очищення целюлозної сировини до потрібного стану (тобто, співвідношення крупна/дрібна пристрій 200, в якому зазначені волокна 225 змішують з вогнезахисним розчином 250 і єднальним агентом 260 з отриманням волокнистої суміші 275. Змішувальний пристрій 200 виконано з можливістю змішування целюлозних волокон 225, вогнезахисного розчину 250 і сполучного агента 260 таким чином, щоб вогнезахисний розчин 250 і сполучний агент 260 були по суті рівномірно розподілені серед целюлозних волокон 225 в волокнистої суміші 275. У деяких випадках, змішувальний пристрій 200 може бути виконано з можливістю додавання та/або розміщення інших відповідних речовин/матеріалів/хімічних реагентів, призначених для додавання до волокнистої суміші 275. Наприклад, змішувальний пристрій 200 може бути виконано з можливістю розміщення фунгіциду 255, призначеного для додавання до волокнистої суміші 275. В інших випадках, змішувальний пристрій 200 може бути виконано з можливістю розміщення засоби для додання водовідштовхувальних властивостей, водонепроникного або іншого водоустойчивого речовини (не показано), призначеного для введення в волокнисту суміш 275 з тим, щоб готовий продукт виявляв водовідштовхувальні властивості. В інших прикладах, змішувальний пристрій 200 може бути в волокнистої суміші 275. Таке засіб для відлякування комах може включати, наприклад, скляні частинки, скляні волокна, скляні шматочки, скляні осколки або будь-які інші скляні елементи відповідних форм і/або боратного з'єднання, для забезпечення засоби для відлякування термітів. У будь-якому випадку, може бути кращим, щоб будь-які додаткові речовини, введені в волокнисту суміш 275, були відповідним чином оброблені з допомогою змішувального пристрою 200 для по суті рівномірного розподілу в волокнистої суміші 275. Крім того, в деяких аспектах, суміш, що містить щонайменше вогнезахисний розчин 250 і целюлозні волокна 225, висушити, наприклад, з допомогою сушарки 125, показаної на фіг. 1, перед впливом виконавчим елементом 320 на волокнисту суміш 275. Тобто, целюлозні волокна 225 можна висушити, зокрема, після додавання до них вогнезахисного розчину 250, хоча сполучний агент 260 не обов'язково є компонентом суміші. Проте фахівець в даній області техніки зрозуміє, що при необхідності чи бажанні волокнисту суміш 275, що містить як вогнезахисний розчин 250, так і сполучний агент 260, можна висушити за допомогою сушарки 125.

У конкретних а�ельним, щоб вогнезахисний розчин був нетоксичним та/або мав нейтральний pH і/або був гіпоалергенним і/або мав ряд інших бажаних властивостей, що впливають на людину/тваринного і/або екологічну безпеку, при збереженні необхідної ефективності при втіленні і після впливу тепла та/чи полум'я. В деяких аспектах, вогнезахисний розчин 250 може містити будь сполук, вибране з сполуки бору, бората, неорганічного гідрату, сполуки брому, гідроксиду алюмінію гідроксиду магнію, гидромагнезита, триоксиду сурми, солі фосфония, фосфату амонію, і фосфату диаммония або їх різних комбінацій. В цьому відношенні, фахівець в даній області техніки зрозуміє, що різні вогнезахисні або вогнетривкі речовини, відомі в даний час або розроблені чи виявлені пізніше, можуть бути застосовні в описаних в цій заявці способи і пристрої в рамках обсягу даного винаходу. Фахівець в даній області техніки також зрозуміє, що вогнезахисний розчин можна отримати шляхом додавання твердого вогнезахисного продукту до рідини (тобто, воді) або іншій хімічній речовині. У деяких випадках, змішувальний пристрій 200 може бути виконано з возможностного розчину та/або сполучного агента. Змішувальний пристрій 200 може являти собою будь-який верстат, підходящий для комбінування описаним способом згаданих компонентів, необхідних або можливих, з отриманням волокнистої суміші 275, при цьому один з таких типових верстатів може бути виготовлений компанією Siempelkamp в Дюссельдорфі, Німеччина.

Перше обробляє пристрій 300 виконано з можливістю розміщення волокнистої суміші 275 із змішувального пристрою 300, і впливу на зазначену суміш 275 виконавчим елементом 320, призначеним для активізації сполучного агента 260 для полегшення когезії целюлозних волокон 225 і отримання з волокнистої суміші 275 елемента волокнистої плити 600. В цьому відношенні, сполучний агент 260 може містити смолистий та/або парафіновий матеріал. У деяких випадках, сполучний агент 260 може містити сполучна речовина, що представляє собою метилендифенилендиизоцианат (MDI). Відповідно, виконавчий елемент 320 може бути переважно призначений для полегшення активації сполучного агента 260 з тим, щоб сполучний агент 260 виявляв необхідну ефективність для полегшення когезії між целюлозними волокнами 225 в волокнистої суміші 275. У цьому відношенні, як буде зрозумілий виконавчий елемент 320 може являти собою, наприклад, вплив, вибране з тепла нагрітого повітря (тобто, нагрітого з допомогою спаленого природного газу або іншого відповідного джерела палива), нагрітого вологого повітря, пара, мікрохвильової енергії та/або інфрачервоної енергії. Один з таких типових способів отримання елемента волокнистої плити описаний, наприклад, у міжнародній заявці на патент №WO 2010/022864, поданої компанією Siempelkamp, хоча зазначений спосіб не розглядає будь-яке введення в готовий продукт вогнезахисного речовини і не стосується відповідних проблем вогнестійкості або термостійкості щодо вогню/тепла.

Після активізації з допомогою виконавчого елемента 320, призначеного для полегшення когезії між целюлозними волокнами 225, сполучний агент 260 може також поліпшувати деякі бажані характеристики, що виявляються елементом волокнистої плити 600, такі як, наприклад, ступінь водостійкості (тобто, знижений або усуненийі "набухання" елемента волокнистої плити 600 при впливі на неї водою).

Крім того, в деяких випадках, перше обробляє пристрій 300 може містити формувальне пристрій 325 (див., наприклад, фіг. 2), виконане з можливістю розміщення волокнистої смеѶе виконано з можливістю полегшення впливу виконавчим елементом 320 на зазначену суміш 275. Наприклад, коли виконавчий елемент 260 являє собою пару або нагріте вологе повітря, формувальне пристрій 325 може включати пористий елемент 325А, що містить джерело 320А виконавчого елемента, сполучені з вказаним пристроєм. Після розміщення волокнистої суміші 275 у формувальному пристрої 325 виконавчий елемент 320 з джерела виконавчого елемента 320А можна направити в зазначений пристрій 325 для проникнення в нього через пористий елемент 325С з метою взаємодії з волокнистої сумішшю 275, що знаходиться в зазначеному пристрої. Проникнення виконавчого елемента 320 через волокнисту суміш 275 активізує сполучний агент 260, призначений для полегшення когезії/прилипання целюлозних волокон 225 в волокнистої суміші 275, і дозволяє отримати елемент волокнистої плити 600. В деяких аспектах, формувальне пристрій 325 може додатково включати пов'язаний із застосуванням тиску аспект для прикладання тиску до волокнистої суміші 275, в той час як волокнисту суміш 275 піддають впливу виконавчим елементом 320. Наприклад, формувальне пристрій 325 може містити контейнер з відкритим верхом" (тобто, пористий елемент 325А) для розміщення волокнист�ожения тиску до волокнистої суміші 275, у той час як виконавчий елемент 320 впливає на зазначену суміш. У наведених вище прикладах, при необхідності чи бажанні, можна визначити ступінь стиснення волокнистої суміші 275 і, таким чином, щільність отриманого елемента волокнистої плити 600. В інших випадках, перше обробляє пристрій 300 може містити будь-яке інше підходяще пристрій для пресування або додатка тиску, таке як, наприклад, пристрій для безперервного пресування ContiPress, вироблене компанією Siempelkamp.Відповідно, спеціаліст в даній області техніки зрозуміє, що, при необхідності чи бажанні, можна значно змінювати щільність елемента волокнистої плити 600.

Після виготовлення, елемент волокнистої плити 600 переважно може містити від приблизно 2% до приблизно 30% твердої фази кожного з компонентів, вибраних з вогнезахисного розчину 250 і сполучного агента 260. Тобто, конкретні аспекти цього винаходу потребують комбінування відповідного кількості вогнезахисного розчину 250 з єднальним агентом 260 і целюлозними волокнами 225 (і можливими компонентами, що представляють собою фунгіцид та/або засіб для відлякування комах), так що загальний вміст твердої фази�ой суміші 275/волокнистому елементі 600 становить приблизно від 2% до приблизно 30%. В деяких випадках кількість вогнезахисного розчину 250, введеного в волокнисту суміш 275, може переважно корелювати зі ступенем вогнестійкості та/або теплоізоляційними властивостями, проявляемими елементом волокнистої плити 600.

Крім того, після формування, елемент волокнистої плити 600 може бути обмежений протилежними головними поверхнями 600А, 600В. Противолежащие головні поверхні 600А, 600В, після виготовлення, можуть бути по суті плоскими. У деяких випадках, коли противолежащие головні поверхні 600А, 600В по суті не є плоскими, елемент волокнистої плити 600 можна обробити за допомогою стругального пристрою (не показано), виконаного з можливістю обробки елемента волокнистої плити 600 для додання протилежними головним поверхонь 600А, 600В по суті плоскої конфігурації.

Друге обробляє пристрій 400 може бути виконано з можливістю розміщення елемента волокнистої плити 600, що надходить в деяких випадках, безпосередньо з першого обробного пристрою 300 (в деяких інших прикладах, після обробки елемента волокнистої плити 600 з допомогою стругального пристрою) і з'єднання целюлозного листового елемента 700 являти собою, наприклад, листовий елемент, вибраний з лицювальної папери, елемент волокнистої плити середньої щільності (МДФ) і елемент орієнтованої стружкової плити (OSB). У деяких конкретних випадках, целюлозний листової елемент 700 може складатися з целюлозних волокон, подібних або по суті таких же, що і целюлозні волокна, що містяться в волокнистої суміші 275. В інших конкретних прикладах, целюлозний листової елемент 700 може також містити той же або по суті схожий вогнезахисний розчин 250 і, можливо, той же або по суті однаковий сполучний агент 260, що і волокниста суміш 275. В деяких бажаних аспектах, целюлозний листової елемент 700 оброблено вогнезахисним розчином і містить вогнезахисний розчин, незалежно від того, є чи вогнезахисний розчин тим же розчином, який введено в елемент волокнистої плити 600. Тобто, целюлозний листової елемент 700 не обов'язково може бути оброблено вогнезахисним розчином, хоча така обробка може бути кращою. У будь-якому прикладі, целюлозний листової елемент 700, при з'єднанні з елементом волокнистої плити 600, може полегшувати, сприяти, посилювати або іншим чином надавати елементу волокнистої плити 600 структи з'єднанні його з обома головними поверхнями 600А, 600В. Таке структурне посилення може бути більш очевидно у прикладах, в яких елемент волокнистої плити 600 є порівняно тонкою. Крім того, целюлозний листової елемент 700 може забезпечити отриманого продукту поверхню, придатну для нанесення фарб, барвників або інших засобів поверхневої обробки для поліпшення естетичних властивостей готового продукту. Однак фахівця в даній області техніки буде зрозуміло, що хоча листової елемент 700 розглядається в цій заявці як що складається з целюлозного матеріалу, будь-який інший відповідний матеріал, виявляє необхідні властивості, описані в цій заявці, також може бути рекомендований і використаний в рамках обсягу даного винаходу.

В деяких аспектах, целюлозний листової елемент 700 можна нанести на відповідну головну поверхню 600А, 600В елемента волокнистої плити 600 з допомогою смолистого матеріалу і/або адгезивного матеріалу (зазвичай позначуваного як елемент 650), розташованого між кожним целюлозним листом 700 і відповідною головною поверхнею 600А, 600В, і друге обробляє пристрій 400, відповідно, можна виконати з можливістю нанесення такого матеріалу на додаток ержащий целюлозні листові елементи 700, сполучені з ним описаним способом, утворює, таким чином, вогнестійкий целюлозний продукт 800, який можна реалізувати, в деяких типових аспектах, у вигляді стіновий плити, яку можна використовувати в процесі будівництва. У деяких конкретних випадках, целюлозний продукт, що представляє собою стінну плиту, виготовлений згідно винаходу, може мати структурні властивості звичайного гіпсокартону (гіпсового сердечника з картонними облицювальними листами), але може володіти меншою масою. Згідно деяким аспектам, перевага різниці в масі (менша маса) целюлозної стіновий плити згідно винаходу порівняно з масою звичайного гіпсокартону на основі гіпсу може бути істотним.

Крім того, в деяких аспектах, целюлозний продукт 800, отриманий згідно з аспектів цього винаходу, може також мати інші бажані і поліпшені властивості порівняно з властивостями звичайного гіпсокартону на основі гіпсу. Наприклад, зазначені целюлозні продукти 800 можуть проявляти "нульове займання" та/або "нульове розповсюдження полум'я" зокрема, при обробці целюлозних листових елементів 700 вогнезахисним розчином 250 (тобто,та вогнезахисним складом). В іншому прикладі, обробка елемента волокнистої плити 600 вогнезахисним розчином 250 призводить до більш однорідного і повного диспергуванню і розподілу вогнезахисного розчину 250 в продукті, що, таким чином покращує вогнестійкість (поширення полум'я), а також теплоізолюючі характеристики (термостійкість /термоізоляцію).

Готовий продукт, виконаний у вигляді стіновий плити, може бути, наприклад, по суті плоским, з товщиною приблизно від 0,125 дюймів до приблизно 16 дюймів і/або шириною приблизно 1 дюйма до приблизно 16 футів і/або довжиною приблизно від 1 дюйма до приблизно 100 футів. Однак фахівця в даній області техніки буде зрозуміло, що розміри такого плоского целюлозного продукту можуть значно варіюватися і що діапазони, згадані вище, наведені лише для прикладу. В інших аспектах, целюлозний продукт 800 можна отримати у вигляді листа потрібної довжини, ширини і товщини; або у вигляді безперервного полотна, яке пізніше підрозділяють на шматки потрібної довжини, ширини і/чи товщини. В інших аспектах, целюлозний продукт 800, наприклад, стінну плиту, можна отримати у вигляді окремих аркушів з розмірами, схожими з розміром традиційного гіпсокартону. Наприклад, в на 8 футів, аркуша розміром 4 фути на 12 футів або аркуша розміром 4 фути на 16 футів. Крім того, можна отримати окремі аркуші целюлозного продукту 800 з товщиною, наприклад, 4 дюйма, 6 дюймів або 8 дюймів, так що готовий продукт можна реалізувати, наприклад, у вигляді збірних несучих стінових панелей.

В деяких аспектах, пристрій для формування (не показано) може бути виконано з можливістю з'єднання целюлозного продукту 800 з прес-формою, обраної з негативною прес-форми і позитивної прес-форми, для отримання целюлозного продукту з поверхнею, що обмежує негативний відбиток прес-форми, вибраної з негативною прес-форми і позитивної прес-форми. Тобто, наприклад, на плиту може бути нанесений відповідний догори і/або втиснутий візерунок, так що отриманий целюлозний продукт буде мати відповідну поверхню, що обмежує негативний відбиток такого візерунка. Фахівця в даній області техніки також буде зрозуміло, що можливість маніпулювання з целюлозним продуктом 800 таким способом вказує, що готова форма целюлозного продукту не обов'язково повинна мати плоску форму, але може приймати багато різних форм, контурів і розмірів крім форми, описаної олнительно обробити, наприклад, для видалення "шлюбу" або іншим чином вирівнювання країв целюлозного продукту. У зазначених прикладах, пристрій 100 може також включати пристрій для збирання (не показано), яке може бути виконано з можливістю уловлювання твердих відходів, що утворюються в результаті обробки целюлозного продукту 800 після його отримання. У таких випадках, уловлені тверді відходи можна ввести в інші продукти (тобто, заливну теплоізоляцію) при забезпеченні їх вогнезахисних властивостей.

Безліч модифікацій і інші аспекти винаходу, викладені в цій заявці, прийдуть на думку фахівця в даній області техніки, до якої має відношення даний винахід, що володіє перевагою завдяки ідеям, представленим у наведеному вище описі і відповідних кресленнях. Наприклад, фахівця в даній області техніки буде зрозуміло, що пристрої, описані в цій заявці, легко приведуть до відповідних процесів та способів одержання вогнестійкого целюлозного продукту. Більш конкретно, фахівця в даній області техніки буде зрозуміло, що, в деяких аспектах, волокнисту суміш і/або целюлозний продукт можна отримати у вигляді основного целюлозного елемента, котор, �таких як, наприклад, дошки, стінові плити, несучі стінові панелі, складові покрівельні дранки, складові покрівельні гонти, складові бічні дранки, складова покрівельна черепиця в іспанському стилі типу "червона глина", захисні оболонки для електричних розеток, дверей, обшивка внутрішніх стін, зовнішня обшивка, центральні частини столярних виробів, шафи, лицьові сторони дверей складових шаф, статеві дошки, ламіновані підлоги, облицьовані складові підлоги або т. п. Однак не припускають, що наведені в якості прикладів готові продукти, описані в цій заявці, обмежені яким-небудь способом відносно широкого різноманіття розглянутих готових продуктів. Таким чином, загальну концепцію целюлозного елемента можна поширити на приклади, в яких готовий продукт можна виготовити багатьма різними способами, такими як, наприклад, формування, екструзія, пресування, штампування або будь-яким іншим відповідним способом виробництва.

Крім того, загальна концепція целюлозного елемента може бути застосована для отримання основного целюлозного елемента як компонента або іншій частині подальшої кінцевої збірної конструкції. Зокрема, як показано в попередньому�ючающий вогнезахисний розчин, утворює компонент кінцевої збірної конструкції. Так, фахівця в даній області техніки буде зрозуміло, що целюлозні продукти згідно з аспектів цього винаходу можна виготовити таким чином, щоб вогнезахисний розчин був розподілений по всьому продукту щонайменше частково, якщо не однаково і рівномірно. По суті, компоненти кінцевої збірної конструкції, що містять вогнезахисний целюлозний продукт, ймовірно, цілком можуть протистояти вогню і/або бути нездатними до займання на більш постійній основі (тобто, оскільки вогнезахисний розчин ефективно включений в целюлозний продукт), порівняно з простими засобами поверхневої обробки, які можуть бути легко видалені, змиті або піддані руйнуванню з плином часу.

Відповідно, слід розуміти, що даний винахід не має обмежуватися конкретними описаними аспектами і що, як передбачають, модифікації та інші аспекти включені в обсяг додається формули винаходу. Хоча в цій заявці застосовують конкретні терміни, що їх використовують лише в загальному і описовому сенсі, а не з метою обмеження.

1. Спосіб отримання вогнестійкого целюлозного картонсодержащего пр�лозних волокон, містить вогнезахисний розчин і сполучний агент, по суті, рівномірно розподілених у вказаній суміші серед целюлозних волокон, при цьому вогнезахисний розчин містить з'єднання, вибране з сполуки бору, бората, неорганічного гідрату, сполуки брому, гідроксиду алюмінію гідроксиду магнію, гидромагнезита, триоксиду сурми, солі фосфония, фосфату амонію, фосфатів диаммония та їх комбінацій;
вплив на целюлозну волокнисту суміш впливом, вибраним з тепла, нагрітого вологого повітря, пара, мікрохвильової енергії та інфрачервоної енергії, для активізації сполучного агента для полегшення когезії целюлозних волокон, серед яких розподілений вогнезахисний розчин, і формування целюлозної волокнистої суміші в елемент целюлозної волокнистої плити, що містить противолежащие головні поверхні;
з'єднання целюлозного листового елементу з кожної з головних поверхонь елемента целюлозної волокнистої плити, так що кожен целюлозний листової елемент, по суті, покриває відповідну головну поверхню.

2. Спосіб отримання вогнестійкого целюлозного картонсодержащего продукту, що включає:
отримання целюлозної волокнистої см�рівномірно розподілені вогнезахисний розчин і сполучний агент, причому вогнезахисний розчин містить з'єднання, вибране з сполуки бору, бората, неорганічного гідрату, відмінного від гіпсу, сполуки брому, гідроксиду алюмінію гідроксиду магнію, гидромагнезита, триоксиду сурми, солі фосфония, фосфату амонію, фосфатів диаммония та їх комбінацій;
вплив на целюлозну волокнисту суміш впливом, вибраним з тепла, нагрітого вологого повітря, пара, мікрохвильової енергії та інфрачервоної енергії, для активізації сполучного агента для полегшення когезії целюлозних волокон, серед яких розподілений вогнезахисний розчин, і формування целюлозної волокнистої суміші в елемент целюлозної волокнистої плити, що містить противолежащие головні поверхні;
з'єднання целюлозного листового елементу з кожної з головних поверхонь елемента целюлозної волокнистої плити, так що кожен целюлозний листової елемент, по суті, покриває відповідну головну поверхню.

3. Спосіб за п. 1 або 2, додатково включає одну з наступних стадій:
сушку суміші, що містить щонайменше вогнезахисний розчин і целюлозні волокна, перед впливом, вибраним з тепла, нагрітого вологого повітря, пара, мікрохвильовою�сі у формувальному пристрої перед впливом, обраним з тепла, нагрітого вологого повітря, пара, мікрохвильової енергії та інфрачервоної енергії, на целюлозну волокнисту суміш; та
очищення матеріалу, вибраного з необробленої деревної маси, відходів пальмових дерев, відходів волокна, макулатури та відходів від дощок, з отриманням целюлозних волокон, що використовуються для включення в целюлозну волокнисту суміш.

4. Спосіб за п. 1 або 2, в якому одержання целюлозної волокнистої суміші додатково включає одну з наступних стадій:
отримання целюлозної волокнистої суміші, що складається з очищених целюлозних волокон, серед яких у вказаній суміші, по суті, рівномірно розподілені вогнезахисний розчин і сполучний агент, що представляє собою речовину, вибране з смоляного адгезиву і парафіну, з отриманням целюлозної волокнистої суміші;
отримання целюлозної волокнистої суміші, що складається з очищених целюлозних волокон, серед яких у вказаній суміші, по суті, рівномірно розподілені вогнезахисний розчин і сполучний агент, що представляє собою метилендифенилендиизоцианат (MDI), з отриманням целюлозної волокнистої суміші;
отримання целюлозної волокнистої суміші, що складається з очищених целлюл�тримає одне з водного вогнезахисного розчину, нетоксичного рідкого вогнезахисного розчину і рідкого вогнезахисного розчину з нейтральним значенням pH, і сполучний агент, з отриманням целюлозної волокнистої суміші.

5. Спосіб за п. 1 або 2, в якому вплив, вибране з тепла, нагрітого вологого повітря, пара, мікрохвильової енергії та інфрачервоної енергії, на целюлозну волокнисту суміш додатково включає:
вплив на целюлозну волокнисту суміш впливом, вибраним з тепла, нагрітого вологого повітря, пара, мікрохвильової енергії та інфрачервоної енергії, для формування целюлозної волокнистої суміші в елемент целюлозної волокнистої плити, що містить приблизно від 2% до приблизно 30% твердої фази кожного з компонентів, вибраних з вогнезахисного розчину і сполучного агента.

6. Спосіб за п. 1 або 2, в якому з'єднання целюлозного листового елементу з кожної з головних поверхонь елемента целюлозної волокнистої плити додатково включає одне з наступних:
з'єднання целюлозного листового елемента, що представляє собою елемент, вибраний з лицювальної паперового листа, елемента волокнистої плити середньої щільності (МДФ) і елемента орієнтованої стружкової плити (OSB), з кожної з голо�тву, покриває відповідну головну поверхню; і
з'єднання целюлозного листового елементу з кожної з головних поверхонь елемента целюлозної волокнистої плити з допомогою матеріалу, вибраного з смоли і адгезиву, розміщеного між кожним целюлозним листовим елементом і відповідною головною поверхнею.

7. Спосіб за п. 1 або 2, додатково включає одну з наступних стадій:
додавання до целюлозної волокнистої суміші речовини, вибраного з фунгіциду, обробного кошти для підвищення водостійкості та засоби для відлякування комах, перед впливом, вибраним з тепла, нагрітого вологого повітря, пара, мікрохвильової енергії та інфрачервоної енергії, на целюлозну волокнисту суміш; та
додавання до целюлозної волокнистої суміші засоби для відлякування комах, що містить матеріал, вибраний зі скляних частинок і боратного з'єднання, перед впливом, вибраним з тепла, нагрітого вологого повітря, пара, мікрохвильової енергії та інфрачервоної енергії, на целюлозну волокнисту суміш, для забезпечення засоби для відлякування термітів.

8. Пристрій для отримання вогнетривкого целюлозного картонсодержащего продукту, містить:перше обробляє пристрій, виконаний з можливістю впливу на целюлозну волокнисту суміш впливом, вибраним з тепла, нагрітого вологого повітря, пара, мікрохвильової енергії та інфрачервоної енергії, для активізації сполучного агента з метою полегшення когезії целюлозних волокон, серед яких розподілений вогнезахисний розчин, і формування целюлозної волокнистої суміші в елемент целюлозної волокнистої плити, що містить противолежащие головні поверхні;
друге обробляє пристрій, виконаний з можливістю з'єднання целюлозного листового елементу з кожної з головних поверхонь елемента целюлозної волокнистої плити, так що кожен целюлозний листової елемент, по суті, покриває відповідну головну поверхню.

9. Пристрій для отриманий з можливістю отримання целюлозної волокнистої суміші без гіпсу, складається з очищених целюлозних волокон, серед яких у вказаній суміші, по суті, рівномірно розподілені вогнезахисний розчин і сполучний агент, причому вогнезахисний розчин містить з'єднання, вибране з сполуки бору, бората, неорганічного гідрату, відмінного від гіпсу, сполуки брому, гідроксиду алюмінію гідроксиду магнію, гидромагнезита, триоксиду сурми, солі фосфония, фосфату амонію, фосфатів диаммония та їх комбінацій;
перше обробляє пристрій, виконаний з можливістю впливу на целюлозну волокнисту суміш впливом, вибраним з тепла, нагрітого вологого повітря, пара, мікрохвильової енергії та інфрачервоної енергії, для активізації сполучного агента з метою полегшення когезії целюлозних волокон, серед яких розподілений вогнезахисний розчин, і формування целюлозної волокнистої суміші в елемент целюлозної волокнистої плити, що містить противолежащие головні поверхні;
друге обробляє пристрій, виконаний з можливістю з'єднання целюлозного листового елементу з кожної з головних поверхонь елемента целюлозної волокнистої плити, так що кожен целюлозний листової елемент, по суті, покриває відпо�тройств:
сушарку, виконану з можливістю сушіння суміші, що містить щонайменше вогнезахисний розчин і целюлозні волокна, перед впливом на целюлозну волокнисту суміш впливом, вибраним з тепла, нагрітого вологого повітря, пара, мікрохвильової енергії та інфрачервоної енергії;
формувальне пристрій, виконаний з можливістю розміщення целюлозної волокнистої суміші і полегшення впливу, вибраного з тепла, нагрітого вологого повітря, пара, мікрохвильової енергії та інфрачервоної енергії, на целюлозну волокнисту суміш; та
пристрій для очищення, виконане з можливістю очищення матеріалу, вибраного з необробленої деревної маси, відходів пальмових дерев, відходів волокна, макулатури та відходів від дощок, з отриманням целюлозних волокон, що використовуються для включення в целюлозну волокнисту суміш.

11. Пристрій п. 8 або 9, що відрізняється тим, що змішувальний пристрій виконано з можливістю:
отримання целюлозної волокнистої суміші, що складається з очищених целюлозних волокон, серед яких у вказаній суміші, по суті, рівномірно розподілені вогнезахисний розчин і сполучний агент, що представляє собою речовину, вибране з смоляного�, складається з очищених целюлозних волокон, серед яких у вказаній суміші, по суті, рівномірно розподілені вогнезахисний розчин і сполучний агент, що представляє собою метилендифенилендиизоцианат (MDI), з отриманням целюлозної волокнистої суміші; або
отримання целюлозної волокнистої суміші, що складається з очищених целюлозних волокон, серед яких у вказаній суміші, по суті, рівномірно розподілені вогнезахисний розчин, що містить компонент, вибраний з водного вогнезахисного розчину, нетоксичного рідкого вогнезахисного розчину і рідкого вогнезахисного розчину з нейтральним значенням pH, і сполучний агент, з отриманням целюлозної волокнистої суміші.

12. Пристрій п. 8 або 9, в якому перше обробляє пристрій виконано з можливістю формування целюлозної волокнистої суміші в елемент целюлозної волокнистої плити, що містить приблизно від 2% до приблизно 30% твердої фази кожного з компонентів, вибраних з вогнезахисного розчину і сполучного агента.

13. Пристрій п. 8 або 9, в якому друге обробляє пристрій виконано з можливістю:
з'єднання целюлозного листового елемента, що представляє собою елемент, вибраний з облицовоч�ой плити (OSB), з кожної з головних поверхонь елемента целюлозної волокнистої плити, так що кожен целюлозний листової елемент, по суті, покриває відповідну головну поверхню; або
з'єднання целюлозного листового елементу з кожної з головних поверхонь елемента целюлозної волокнистої плити з допомогою матеріалу, вибраного з смоли і адгезиву, розміщеного між кожним целюлозним листовим елементом і відповідною головною поверхнею.

14. Пристрій п. 8 або 9, в якому змішувальний пристрій виконано з можливістю:
додавання до целюлозної волокнистої суміші речовини, вибраного з фунгіциду, обробного кошти для підвищення водостійкості та засоби для відлякування комах; або
додавання до целюлозної волокнистої суміші засоби для відлякування комах, що містить матеріал, вибраний зі скляних частинок і боратного з'єднання, для забезпечення засоби для відлякування термітів. 

Схожі патенти:

Спосіб виготовлення листового матеріалу

Винахід відноситься до способу виготовлення листового матеріалу, що має, щонайменше, одне вікно, а також до захищеного документу, що отримується з використанням цього способу

Спосіб виготовлення листового матеріалу

Винахід відноситься до способу виготовлення листового матеріалу, що має щонайменше два накладених один на інший волокнистих шару, що включає в себе наступні етапи: виконують перший паперовий шар, що має щонайменше одну подовжену зону нульової товщини, за допомогою фільтрування водної суспензії волокон на сітці першого барабана чи фермера, виконують другий паперовий шар на сітці другого барабана з формуванням, щонайменше, однієї виїмки у другому шарі, поміщають по меншій мірі один, щонайменше частково прозорий, елемент між двома ще вологими шарами і з'єднують обидва шари таким чином, щоб зазначена щонайменше одна виїмка другого шару, зазначений щонайменше один, щонайменше частково прозорий елемент і зазначена щонайменше одна подовжена зона нульової товщини першого шару були розташовані один навпроти одного, висушують отриману таким чином структуру

Субстрат для шпалер і спосіб його виготовлення

Винахід відноситься до обойному субстрату, тобто

Ламіноване паперовий виріб і паперове полотно

Винахід відноситься до виробу і полотна, призначеного для виготовлення такого паперового вироби, як, наприклад, туалетна і кухонна папери
Up!