Керамічні середовища і фарби в порошкоподібної формі

 

ОБЛАСТЬ ТЕХНІКИ, ДО ЯКОЇ НАЛЕЖИТЬ ВИНАХІД

Даний розкриття відноситься до друкованих середовищ для керамічних пігментів у порошкоподібної формі, до композицій фарб для кераміки в порошкоподібної формі і до способів художнього оформлення сирих або відпалених керамічних тіл шляхом використання зазначених друкованих засобів і композицій.

Композиції фарб для кераміки, в основному, складаються з керамічних пігментів, глазурей і фритт, диспергованих у друкованих середовищах в порошкоподібної формі, які є заснованими на гликолях, сечовини та неорганічному абсорбенті.

ОПИС ПОПЕРЕДНЬОГО РІВНЯ ТЕХНІКИ

Друковані середовища для керамічних пігментів (керамічні середовища), в загальному, являють собою рідини, які використовують для одержання фарб для кераміки для диспергування керамічних пігментів, для регулювання їх в'язкості, властивості плинності й связивающе-когезионного поведінки.

Більшість традиційних вироблених керамічних продуктів, таких як стінова плитка і статева плитка, виготовляють з керамічної тіла, яке надає форму і механічні властивості об'єкту; керамічне тіло, зазвичай, володіє певною порист�ьтернативним чином, "відпаленим", якщо раніше піддали випалу, потім зазвичай покривають керамічним шаром, званим керамічної глазур'ю; керамічну глазур повністю спікають шляхом відпалу таким чином, щоб отримати придатні естетичні якості поверхні і в той же час створити флюїдо-непроникний бар'єр; справді, після відпалу керамічна глазур зазвичай має нульову пористість і, зазвичай, є стійкою до стирання і до дії хімічних засобів, таких як кислоти, луги, барвники.

Естетичне завершення керамічного матеріалу можна закінчити шляхом фази художнього оформлення, тобто шляхом нанесення спекают і різноманітно пофарбованих керамічних матеріалів (керамічних пігментів), які наносять у відповідності з точним малюнком (орнамент).

Орнамент можна нанести або на сире, або на піддана випалу керамічне тіло, на яке глазур вже завдали раніше, або на так званому художньому оформленні третього відпалу, після відпалу глазурі. Основні прийоми друку, що використовуються в художньому оформленні або сирого, або підданого випалу керамічного субстрату, являють собою печатку плоскими сітчастими шаблонами, ротационпри допомоги гравірованого лазером ролика, або "ротаційну глибокий друк", і друк через рельєфно гравірований ролик або "силіконове тиснення"); художнє оформлення силіконовим роликом також називають ротаційним.

Всі ці прийоми художнього оформлення вимагають ряд друкованих операцій з перекриттям, одну для кожного кольору, які складають малюнок. Керамічні барвники та друковані середовища становлять відповідно з типом керамічного тіла, на яке їх будуть наносити (сира кераміка, відпалений кераміка, спеченная глазур...), і у відповідності з прийомом нанесення (кисть, і шпатель, трафаретний друк, ротаційна глибока друк...).

В отриманні фарб для кераміки для трафаретного друку або ротаційного художнього оформлення сирих або відпалених керамічних тіл, загалом, використовують рідкі друковані середовища, засновані на сумішах води і гліколів і зазвичай містять добавки, такі як модифікатори реології, сполучні і пластифікатори.

Традиційні рідкі друковані середовища містять великі кількості води, зазвичай, приблизно 50 масових % води; їх транспортування та витрати на їх зберігання мають економічне та енергетичне значення.

Більш того, рідкі друковані середовища буду зберігатися в бочках ииятии, бочки і ємності часто вимагають циклів промивки з додатковими витратами води та промислових миючих засобів.

Отже, було б переважним створити концентровані керамічні середовища в порошкоподібної формі, мають хорошу універсальність.

В попередньому рівні техніки BR PI0503487 описана тверда фарба для кераміки, яка є готовою для використання після розведення у воді і містить фритту, сполучна, загусник, противопенное і консервуючий засіб; однак BR PI0503487 не розкривається тверда порошкоподібна середовище.

В BR PI92202137 розкривається напівматова фарба для кераміки у формі пасти, яка містить фритту і, можливо, безводну тиксотропні середовище, яке включає поліетиленгліколь; однак BR PI92202137 не розкривається тверда порошкоподібна середовище.

Тепер було виявлено, що вільно-текучі суміші неорганічного абсорбенту, гліколю, сечовини та, необов'язково, звичайних інгредієнтів керамічних середовищ можна отримати у формі порошку і використовувати в якості концентрованих керамічних середовищ.

Ці концентровані керамічні середовища можна розбавити у воді і змішати з керамічними плитками з утворенням фарб для �ерамическими пігментами з утворенням композицій фарб для кераміки в порошкоподібної формі, які можна розбавити у воді перед використанням, з утворенням рідкої фарби для кераміки; в іншому варіанті здійснення їх можна подрібнити спільно з керамічними плитками і водою з утворенням рідкої фарби для кераміки в одну стадію.

Порошкоподібні керамічні середовища по справжньому розкриття дають фарби для кераміки, які роблять можливими здійснення орнаментів, які мають порівнянну або поліпшену чіткість по відношенню до фарб, отриманим з використанням традиційних рідких середовищ.

КОРОТКИЙ ОПИС СУТНОСТІ РОЗКРИТТЯ

В одному аспекті даний розкриття відноситься до суміші в порошкоподібної формі, що включає:

a) від 5 до 50 масових %, переважно, від 10 до 30 масових % неорганічного абсорбенту

b) від 10 до 50 масових %, переважно, від 15 до 40 масових % гліколю

з) від 20 до 70 масових %, переважно, від 30 до 60 масових % сечовини

d) від 0,1% до 10% модифікатора реології,

яку можна використовувати як концентрованої керамічної середовища.

В іншому аспекті даний розкриття відноситься до композиції фарби для кераміки в порошкоподібної формі, яка є придатною для друку плоскими сітчастими шаблонами або ротациических тіл і складається з від 30 до 80 масових % керамічних пігментів по масі і від 20 до 70 масових % вищевказаної концентрованої керамічної середовища.

У відповідності зі все ще іншим аспектом даний розкриття являє собою спосіб художнього оформлення сирих або відпалених керамічних тіл, що включає наступні стадії:

i. одержують вищезазначену концентровану керамічну середовище;

ii. концентровану керамічну середу диспергируют від 50 до 100 частин води по масі для отримання рідкої керамічної середовища;

iii. отримують рідку композицію фарби для кераміки шляхом змішування від 30 до 70 частин по масі керамічних пігментів з від 30 до 70 частин по масі рідкої керамічної середовища;

iv. на поверхні сирої або відпаленого керамічного тіла розподіляють глазур;

v. здійснюють художнє оформлення шляхом друку плоскими сітчастими шаблонами або ротаційного трафаретного друку, або ротаційної глибокого друку, шляхом використання одного або більше рідких фарб для кераміки, отриманих у відповідності зі стадіями i-iii.

vi. отриманий субстрат отжигают при температурі, укладеною між 900 і 1250°С протягом 15-240 хвилин.

Відповідно з подальшим аспектом розкриття являє собою спосіб художнього оформлення сирих або відпалених керамічних тіл, що включає наступні стадії:

керамічних пігментів і від 20 до 70 частин по масі вищевказаної концентрованої керамічної середовища;

ii. композицію фарби для кераміки в порошкоподібної формі диспергируют з від 30 до 70 частин по масі води з отриманням рідкої фарби для кераміки;

iii. на поверхні сирої або відпаленого керамічного тіла розподіляють глазур;

iv. здійснюють художнє оформлення шляхом друку плоскими сітчастими шаблонами або ротаційного трафаретного друку, або ротаційної глибокого друку, шляхом використання одного або більше рідких фарб для кераміки, отриманих у відповідності зі стадіями i і ii.

v. отриманий субстрат отжигают при температурі, укладеною між 900 і 1250°С протягом 15-240 хвилин.

Згідно все ще подальшим аспектом розкриття являє собою спосіб художнього оформлення сирих або відпалених керамічних тіл, що включає наступні стадії:

i. отримують композицію фарби для кераміки шляхом гомогенізації в турбінному змішувачі або шляхом подрібнення від 30 до 80 частин по масі керамічних пігментів і від 20 до 70 частин по масі вищевказаної концентрованої керамічної середовища з водою;

ii. на поверхні сирої або відпаленого керамічного тіла розподіляють глазур;

iii. здійснюють художнє оформлення шляхом друку плоскими сетчатй або більш рідких фарб для кераміки, отриманих у відповідності зі стадією i.

iv. отриманий субстрат отжигают при температурі, укладеною між 900 і 1250°С протягом 15-240 хвилин.

ДЕТАЛЬНИЙ ОПИС

Порошкоподібна суміш, що включає a) від 5 до 50 масових % неорганічного абсорбенту, b) від 10 до 50 масових % гліколю і в) від 20 до 70 масових % сечовини, переважно, додатково включає аж до 15 масових % звичайних органічних інгредієнтів керамічних друкованих середовищ, таких як сполучні, пластифікатори, кошти-консерванти, протипінні кошти, диспергатори і водоутримуючі кошти.

Неорганічні абсорбенти, які можна використовувати для отримання концентрованих керамічних середовищ по розкриттю, являють собою нерозчинні у воді хімічні нереакционноспособние неорганічні порошки, які є здатними абсорбувати рідини без втрати своєї порошкоподібної форми.

Приклади неорганічних абсорбентів являють собою обложений діоксид кремнію, силікагель, силікати кальцію і оксид алюмінію.

Інші мікрокристалічні матеріали, які є придатними, являють собою алюмінати, глини, включаючи каолін, бентоніти, кальцинований каолін, малахіт, цеол�м для здійснення цього винаходу, являє собою діоксид кремнію.

Обложений діоксид кремнію являє собою добре поглинаючий матеріал і складається з тривимірної мережі коагулированних первинних частинок діоксиду кремнію; останні виростають до розмірів, більших ніж 4-100 нм, перед тим, як вони коагулюють з утворенням агрегованих кластерів або агломерату, що має розмір приблизно від 1 до 40 мкм і середній розмір пор >30 нм; обложений висушений діоксид кремнію можна піддати стадіями подрібнення і класифікації для отримання конкретного розподілу розмірів частинок.

Використання обложеного діоксиду кремнію в якості абсорбенту є кращим, так як він надає відмінну реологічних стабільність кінцевим рідким фарби для кераміки.

Гліколі в концентрованих керамічних середовищах щодо винаходу являють собою водорозчинні продукти.

Переважно, їх вибирають серед монопропиленгликоля (MPG), дипропиленгликоля (DPG), моноэтиленгликоля (MEG), діетиленгліколю (DEG), гліцерину і поліетиленгліколю, що має середню молекулярну масу нижче 5000 (PEG), і таких сумішей.

Більш переважно, гліколь є рідким при стандартних умовах; найвпевненіше,енний продукт, який широко використовують у сільському господарстві і навіть в засобах особистої гігієни, таких як мило, зубна паста, миючі засоби.

Для отримання порошкоподібних керамічних середовищ винаходу можна використовувати як очищену, так і технічну товарну сечовину.

Отримання концентрованої керамічної середовища у відповідності з винаходом можна здійснити шляхом змішування до гомогенності гліколю і неорганічного абсорбенту, який, переважно, являє собою обложений кремнезем, і додавання сечовини і додаткових звичайних інгредієнтів до отриманої суміші в потрібних кількостях і подальшої гомогенізації.

Переважно, сечовину подрібнюють на молотковій дробарці перед додаванням у суміш гліколь-абсорбент.

Отриману порошкоподібну свободнотекучую суміш можна використовувати саму по собі для складання композиції фарби для кераміки в порошкоподібної формі або для створення рідких керамічних середовищ при розбавленні водою.

Згідно з одним варіантом здійснення розкриття рідку фарбу для кераміки отримують шляхом розбавлення порошкоподібної вільно-текучого суміші у воді і подальшого змішування отриманої таким чином жи� з іншим варіантом здійснення розкриття композицію фарби для кераміки в порошкоподібної формі отримують шляхом змішування (або подрібнення) вищевказаної порошкоподібної вільно-текучого суміші з керамічними плитками та іншими можливими твердими компонентами фарби.

Отримання фарби для кераміки можна також провести шляхом гомогенізації концентрованої керамічної середовища в порошкоподібної формі з іншими твердими компонентами (фриттами, глазур і пігментами) і водою з утворенням рідкої фарби для кераміки в одну стадію.

З метою сприяти регулюванню кінцевої в'язкості рідкої середовища і фарби концентрована керамічна середовище по розкриттю включає від 0,10 до 10% модифікатора реології по масі.

Кращі модифікатори реології являють собою модифіковані природні полімери, такі як гідроксиетилцелюлоза, карбоксиметилцелюлоза, гидроксипропилгуар і гидроксипропилкрахмал, і синтетичні полімери, такі як поліакрилові загусники; також є можливим використовувати суміші модифікаторів реології, мають різні загущають властивості і різне реологічне поведінку.

В'язкість і псевдопластичность регулюють відповідно з тим, що є добре відомим фахівцям в даній області техніки за допомогою кількості води і кількості та типу модифікатора реології.

Після розведення водою керамічні середовища являють собою рідини з однорідним видом і в'язкістю, закл� низьку в'язкість (30-100 мПа*с) і ньютоновское або злегка псевдопластичное поведінку, використовують тоді, коли необхідно отримати фарбу для кераміки для ротаційної глибокого друку; середовища, що мають більш високу в'язкість (100-1000 мПа*с) і більш псевдопластичное поведінку, використовують, коли необхідно отримати фарбу для кераміки для трафаретного друку плоскими шаблонами або ротаційної.

В'язкість і псевдопластичность рідких середовищ і фарб можна потім далі регулювати шляхом додавання більшої кількості модифікаторів реології у відповідності з типом прийому друку, обраного для художнього оформлення, як це є добре відомим в рівні техніки.

Керамічні пігменти, придатні для фарб для кераміки щодо винаходу, являють собою тверді спекаемие матеріали; це означає, що вони перетворюються в кераміку під час процесу відпалу; такі являють собою оксиди, пігменти, фритти, скла та інші керамічні матеріали; вони знаходяться у формі твердих частинок, що мають розміри, які змінюються від 0,5 до 100 мікрон. Зазвичай вони включають оксиди заліза, титану, хрому, цинку, магнію, алюмінію, кобальту та кадмію, і силікати цирконію і празеодіма.

В'язкість рідких фарб для кераміки, які можна отримати шляхом розведення у воді порошкоподібної компо і 2000 мПа*с, як це є звичним у цій області.

ПРИКЛАДИ

Всі в'язкості, наведені в цьому описі, вимірювали за допомогою ротаційного віскозиметра Haake; вимірювання в'язкості здійснювали за допомогою кривих плинності при "керованої швидкості зсуву" між 1 і 200 сек-1.

Приклад 1

Середовища 1-7

Отримували шість концентрованих середовищ в порошкоподібної формі спочатку шляхом отримання суміші гліколь/абсорбент і потім шляхом додавання сечовини та інших інгредієнтів.

Отримували порівняльну суху середовище шляхом гомогенізації гліколя з високої молекулярною масою (PEG 6000) з сечовиною та іншими інгредієнтами.

Склад середовищ наведено в таблиці 1, де вказані інгредієнти і їх дозування (масові %).

Приклад 2

Отримання фарб для кераміки та художнє оформлення кераміки

Отримували сім сухих порошкоподібних композицій фарби для кераміки шляхом змішування у млині кожної з середовищ, отриманих в прикладі 1, з сумішшю керамічних пігментів у співвідношенні по масі, наведеною в таблиці 2 (композиція фарби I1 є отриманої із середовища 1, композиція фарби I2 - з середи 2 і так далі).

Комповляли 40 частинами води по масі, з утворенням семи стабільних, готових до використання рідких фарб для кераміки (відповідно, LI1, LI2, LI3, LI4, LI5, LI6 і LI7). В'язкість і стабільність рідких фарб для кераміки наведені в таблиці 3.

В'язкість (Vp0) являє собою середню в'язкість в мПа*с, виміряну протягом 1 години після отримання фарби.

В'язкість (Vp72h) являє собою середню в'язкість в мПа*с, виміряну протягом 72 годин після отримання фарби.

Фарба вважається "недостатньо стабільною" (-), якщо присутні ефекти седиментації або утворення грудок при зберіганні при кімнатній температурі протягом 72 годин після її отримання.

Фарба вважається "досить стабільною" (+), якщо відсутні ефекти седиментації або утворення грудок при зберіганні при кімнатній температурі протягом 72 годин після її отримання.

Фарба вважається "стабільною" (++), якщо відсутні ефекти седиментації або утворення грудок при зберіганні при кімнатній температурі протягом 72 годин після її отримання та додатково має Vp72h=±10% Vp0.

Фарби LI1-LI4 наносили за допомогою ротаційної глибокого друку; фарби LI5-LI7 наносили за допомогою шовкотрафаретного друку на ту ж саму підкладку.

По�висушування - якість чіткості самого орнаменту (D).

Результати наведені в таблиці 3.

Результати з таблиці 3 показують, що фарби, отримані з порошкоподібними концентрованими середовищами, по розкриттю володіють хорошим реологическим поведінкою, достатньою стабільністю і працюють добре, хоча рідкі фарби, отримані з концентрованих середовищ, які містять в якості абсорбенту обложений діоксид кремнію, відчутно проявляють більшу ефективність, володіючи відмінним часом висушування і стабільністю.

Таблиця 3
ФарбаVp0Vp72hСтабільністьЧас висушування (с)D
LI1170181++12Гарне
LI2800920+15-7Гарне
LI4850950+5Гарне
LI5200210++10Гарне
LI6230240++9Гарне
LI7220230++8Гарне
* порівняльна

1. Суміш порошкоподібної формі для застосування в якості керамічних середовищ для виготовлення фарб для кераміки, що включає:
a) від 5 до 50 мас.% неорганічного абсорбенту,
b) від 10 до 50 мас.% гліколю,
c) від 20 до 70 мас.% сечовини,
d) від 0,1 до 10 мас.% модифікатора реології.

2. Суміш порошкоподібної формі за п. 1, включающаючающая аж до 15 мас.% органічних інгредієнтів керамічних друкованих середовищ, вибраних із сполучних, пластифікаторів, засобів консервантів, протипінних коштів, диспергаторів і водоудерживающих коштів.

3. Суміш порошкоподібної формі за п. 1 або 2, в якій неорганічний абсорбент вибирають з обложеного діоксиду кремнію, силікагелю, силікатів кальцію, оксиду алюмінію, алюмінатів, глин.

4. Суміш порошкоподібної формі за п. 3, в якій неорганічний абсорбент являє собою обложений діоксид кремнію.

5. Суміш порошкоподібної формі за п. 4, в якій гліколь вибирають з монопропиленгликоля (MPG), дипропиленгликоля (DPG), моноэтиленгликоля (MEG), діетиленгліколю (DEG) і поліетиленгліколю, що має середню молекулярну масу нижче 5000 (PEG), і таких сумішей.

6. Суміш порошкоподібної формі за п. 5, в якій гліколь являє собою моноетиленгліколь.

7. Композиція фарби для кераміки в порошкоподібної формі, складається з від 30 до 80 мас.% керамічних пігментів, які являють собою оксиди, пігменти, фрити або скла, і від 20 до 70 мас.% концентрованої керамічної середовища, що складається з суміші по кожному з пп.1-6.

8. Спосіб художнього оформлення сирих або підданих випалу керамічних тіл, що включає наступні стадії:
i. отримую�ї керамічної середовища по масі диспергируют від 50 до 100 частин води по масі для отримання рідкої керамічної середовища;
iii. отримують рідку композицію фарби для кераміки шляхом змішування від 30 до 70 частин по масі керамічних пігментів, які являють собою оксиди, пігменти, фрити або скла, з від 30 до 70 частин по масі рідкої керамічної середовища;
iv. на поверхні сирої або відпаленого керамічного тіла розподіляють глазур;
v. здійснюють художнє оформлення шляхом друку плоскими сітчастими шаблонами або ротаційного трафаретного друку, або ротаційної глибокого друку, шляхом використання одного або більше рідких фарб для кераміки, отриманих у відповідності зі стадіями i-iii;
vi. отриманий субстрат отжигают при температурі, укладеною між 900 і 1250°C протягом 15-240 хвилин.

9. Спосіб художнього оформлення сирих або відпалених керамічних тіл, що включає наступні стадії:
i. отримують композицію фарби для кераміки в порошкоподібної формі за п. 7;
ii. 100 частин композиції фарби для кераміки в порошкоподібної формі диспергируют з від 30 до 70 частин по масі води з отриманням рідкої фарби для кераміки;
iii. на поверхні сирої або підданого випалу керамічного тіла розподіляють глазур;
iv. здійснюють художнє оформлення шляхом друку плоскими сітчастими�і більш рідких фарб для кераміки, отриманих у відповідності зі стадіями i і ii;
v. отриманий субстрат отжигают при температурі, укладеною між 900 і 1250°C протягом 15-240 хвилин.

10. Спосіб художнього оформлення сирих або підданих випалу керамічних тіл, що включає наступні стадії:
i. отримують композицію фарби для кераміки шляхом гомогенізації в турбінному змішувачі або в млині від 30 до 80 частин по масі керамічних пігментів, які являють собою оксиди, пігменти, фрити або скла, і від 20 до 70 частин по масі концентрованої керамічної середовища, що складається з суміші по кожному з пп.1-6, і води;
ii. на поверхні сирої або відпаленого керамічного тіла розподіляють глазур;
iii. здійснюють художнє оформлення шляхом друку плоскими сітчастими шаблонами або ротаційного трафаретного друку, або ротаційної глибокого друку, шляхом використання одного або більше рідких фарб для кераміки, отриманих у відповідності зі стадією i;
iv. отриманий субстрат отжигают при температурі, укладеною між 900 і 1250°C протягом 15-240 хвилин. 

Схожі патенти:

Способи виготовлення електретних тонкодисперсних частинок або крупнозернистого порошку

Винахід відноситься до способу отримання електретних тонкодисперсних частинок або крупнозернистого порошку. Спосіб отримання електретних тонкодисперсних частинок включає стадії, в яких фторвмісний матеріал, який містить винилиденфторид-гексафторпропилен-тетрафторэтиленовий потрійний сополімер, емульгують у рідини, що не змішується з фторвмісними матеріалом, для отримання емульгованих або микрокапсульних частинок, потім піддають емульговані або микрокапсульние частинки опромінення електронним пучком, впливу радіоактивного випромінювання, або обробці коронним розрядом. Заявлений також варіант способу отримання крупнозернистого порошку. Технічний результат - прояв чудових электрофоретических характеристик. 2 н. і 6 з.п. ф-ли, 4 табл., 5 іл., 24 пр.

Порошкова полімерна композиція для супергидрофобного покриття та спосіб отримання покриття супергидрофобного

Винахід відноситься до області хімії, а саме до полімерним порошковим композицій для супергидрофобного покриття і способів одержання супергидрофобних покриттів. Композиція в якості основи містить термореактивную порошкову композицію з эпоксиполиэфирним або епоксидним, або поліефірним, або поліуретановим пленкообразователем і додатково містить модифікатор у вигляді гідрофобних частинок, вибраних з групи, що включає мікро - і наночастинок фторопласту з розмірами частинок не більш 5 мкм, мікрочастинки фторопласту, модифіковані поверхнево-активними речовинами, з розмірами частинок не більш 5 мкм, мікрочастинки фторопластового воску з розмірами частинок не більше 35 мкм і суміш мікро - і нанорозмірних частинок фторопласту і нанорозмірних частинок оксиду алюмінію Al2O3 та/або діоксиду кремнію SiO2 при їх співвідношенні від 10:1 до 100:1 в. ч. відповідно, при наступному співвідношенні компонентів, мас.%: основа - 95-99,5, модифікатор - 0,5-5. Спосіб отримання покриття включає нанесення зазначеної порошкової композиції і затвердіння отриманого покриття при температурі 180-190°с протягом 15-20 хвилин, при необхідності на згаданий шар до його затвердіння наносять другий шар модифікатора, потім проводять від� гідрофобності покриття, досягнення супергидрофобного стану і тим самим збільшення надійності і довговічності покриття. 2 н. п. ф-ли, 5 табл., 15 пр.

Захисне композиційне полимерматричное порошкове покриття на основі полифениленсульфида

Винахід відноситься до композиційним порошковим покриттям на основі полімерів, призначених для захисту виробів з металевих сплавів від впливу агресивного середовища. Порошкова композиція для покриття включає полифениленсульфид і додатково містить ультрадисперсних порошок монтморилоніту і порошок політетрафторетилену 4-МБ при наступному співвідношенні, мас.%: полифениленсульфид - 65-67; політетрафторетилен 4-МБ - 11-15; монтмориллонит - 20-22. Винахід дозволяє одержати механічну суміш порошкових матеріалів на основі полифениленсульфида для використання її в якості вихідного матеріалу для виробництва захисного композиційного полимерматричного порошкового покриття, що володіє поліпшеними фізико-механічними, тепловими, трибологическими і гідрофобними властивостями. 4 іл., 1 пр.

Захисне кільце порошкове покриття на основі полисульфона для різьбових з'єднань відповідальних виробів

Винахід відноситься до захисних порошковим ущільнювальним покриттів на основі полімерів, для захисту від корозії та зносу, наприклад, нафтогазового обладнання. Складу порошкової композиції для покриття включає порошковий полісульфон з температурою склування не менше 210°C і додатково містить ультрадисперсних порошок монтморилоніту і порошок політетрафторетилену 4-МБ при наступному співвідношенні, мас. %: полісульфон - 50-58; політетрафторетилен 4-МБ - 24-28; монтмориллонит - 18-22. Винахід дозволяє отримати покриття для різьбових з'єднань відповідальних виробів, що володіють поліпшеними фізико-механічними, тепловими і трибологическими властивостями. 1 іл., 1пр..
Винахід відноситься до пігментних гранул, які містять один або більше впливають пігментів пластівчасту форми, а також до їх застосування для пігментації середовища нанесення, наприклад, для порошкових покриттів і, зокрема, пластмас, а також для приготування концентрованих барвників. Пігментні гранули містять один або більше впливають пігментів пластівчасту форми, вибраних з групи перламутрових пігментів, интерферированних пігментів, пігментів з металевим ефектом, багатошарових пігментів, мають прозорі, напівпрозорі і/або непрозорі шари, гониохроматических пігментів, голографічних пігментів, покритих або непокритих BiOCI пластівців і/або LCP пігментів, полімерні частинки або суміші полімерних частинок, прискорювач адгезії, антиоксидант та, необов'язково, звичайні добавки. Причому полімерні частинки складаються з поліолефінових частинок і мають розмір частки 1-5 мм Пігментні гранули готують змішуванням зазначених компонентів один з одним одночасно або послідовно. Гранули є беспилевими, вони можуть бути досить добре введені в середу нанесення, зокрема, в поліолефінові пластмаси, і в той же самий час не проявляти тенденцію до небез�

Порошкова композиція покриває

Винахід розкриває композицію маткової суміші, спосіб одержання композиції маткової суміші, спосіб отримання порошкової покриває композиції, порошкову покриває композицію, одержувану зазначеним способом, а також застосування композиції маткової суміші для порошкового покриває композиції або для підвищення непрозорості отвержденного порошкового покриття. Композиція маткової суміші містить, щонайменше, 50% мас. частинок діоксиду титану і, щонайменше, 10% мас. компонента (b1), (b2), або (b3), який містить, щонайменше, одну епоксидну смолу. Компонент (b1) містить епоксидну смолу, має, щонайменше, один вуглець-вуглецевий подвійний і/або потрійну зв'язку, які не є кінцевими. Компонент (b2) містить суміш, щонайменше, однієї епоксидної смоли без вуглець-вуглецевого подвійний і потрійний зв'язків і, щонайменше, одного ненасиченого органічного з'єднання, що має один вуглець-вуглецевий подвійний або потрійний зв'язку, які не є кінцевими. Компонент (b3) являє собою будь-яку суміш (b1) та (b2). Винахід дозволяє отримувати порошкові покриття зі зниженою товщиною плівки і володіють підвищеною непрозорістю. 8н. і 7 з.п. ф-ли, 7 табл., 10 пр.

Композиція термоотверждаемого порошкового покриття

Винахід відноситься до термоотверждаемой композиції порошкового покриття, придатної для затвердіння при температурі 60-130°С. Композиція включає термічну систему ініціювання і систему смоли, в якій реакційна здатність термічної системи ініціювання така, що термічна система ініціювання забезпечує час гелирования 2,5-1000 хвилин при 60°С бутандиол-диметакрилате при визначенні згідно DIN 16945 з використанням 1 мас.% термічної системи ініціювання 99 мас.% бутандиол-диметакрилатая. і в якій кількість термічної системи ініціювання вибрано так, щоб при нанесенні композиції порошкового покриття на підкладку і затвердінні при температурі 130°С протягом 20 хв получающееся покриття витримувало, щонайменше, 50 подвійних кроків при стиранні в ацетоні. Система смоли містить смолу і спільний зшиваючий агент, в якій смола містить реакционноспособную ненасиченість і в якій зазначена реакционноспособная ненасиченість є подвійними зв'язками вуглець вуглець, сполученими безпосередньо з электроноакцепторной групою. Спільний зшиваючий агент обраний із групи акрилатів, метакрилатів, складних вінілових ефірів, простих виниловиѿропаргилових ефірів, складних пропаргилових ефірів, итаконатов, енаминов і їх сумішей. Маса на подвійний зв'язок в системі смоли складає 100-1000 г/моль за визначенням з використанням 1Н ЯМР, маса на ненасиченість в спільному сшивающем агента становить 150-870 г/моль за визначенням з використанням 1Н ЯМР. Композиція порошкового покриття є однокомпонентною системою. Описаний спосіб одержання композиції порошкового покриття, спосіб покриття підкладки, підкладка і застосування композиції порошкового покриття для покриття термочутливою підкладки. Технічний результат - композиції порошкового покриття винаходу поєднують здатність до затвердіння при низькій температурі з хорошою перерабативаемостью в екструдері без формування гелю. 5 н. і 38 з.п. ф-ли, 12 табл., 7 пр.

Композиція термоотверждаемого порошкового покриття

Винахід відноситься до термоотверждаемому порошковому покриттю, способу його одержання, використання композиції порошкового покриття для нанесення її на підкладку, підкладки, покритої композицією порошкового покриття, і способу нанесення покриття на підкладку з використанням композиції порошкового покриття. Композиція порошкового покриття містить смолу з реакційноздатні ненасиченістю, в якій вся зазначена ненасиченість є подвійними зв'язками вуглець-вуглець, безпосередньо з'єднаними з электроноакцепторной групою, систему термічного ініціювання, містить каталізатор на основі перехідного металу і пероксид, і спільний зшиваючий агент. Причому пероксид обраний з пероксиэфиров, монопероксикарбонатов і їх сумішей, а спільний зшиваючий агент обраний з простих вінілових ефірів, складних вінілових ефірів, виниламидов, итаконатов, енаминов і їх сумішей. Кількість термічної системи ініціювання вибрано так, щоб при нанесенні композиції порошкового покриття на підкладку і затвердінні при температурі 130°C протягом 20 хвилин виходило покриття зі стійкістю до ацетону, що дорівнює, щонайменше, 50 подвійних кроків при стиранні. Результатом є созв екструдері і яка може бути отверждена до прийнятної при затвердінні при низьких температурах. 5 н. і 36 з.п. ф-ли, 8 табл., 4 пр.

Композиція термоотверждаемого порошкового покриття

Винахід відноситься до однокомпонентної термоотверждаемой композиції порошкового покриття, що містить смолу з реакційноздатні ненасиченістю, в якій вся зазначена реакционноспособная ненасиченість є подвійними зв'язками вуглець-вуглець, безпосередньо з'єднаними з электроноакцепторной групою, термічну систему ініціювання, містить пероксид, вибраний з групи сполук, представлених формулою (1) де R1 і R2, кожен, незалежно означає необов'язково замещенний алкіл з 1-30 С-атомами, в якому 1-30 С-атомів не включають З-атоми заступників, або необов'язково замещенний арил з 6-18 С-атомами, в якому 6-18 С-атомів не включають З-атоми заступників, і зшиваючий агент, вибраний з групи простих вінілових ефірів, простих вінілових ефірів уретанів, складних вінілових ефірів, виниламидов, итаконатов, енаминов, винилмочевин і їх сумішей. Винахід забезпечує композицію порошкового покриття, що легко переробляється в екструдері і яка може бути частково або повністю термоотверждена при низьких температурах. 5 н. і 27 з.п. ф-ли, 3 ін., 7 табл.

Фторовмісні вирівнюють кошти

Винахід відноситься до композиції покриття. Композиція для покриттів містить: a) пленкообразующую сполучну смолу, і b) сополімер, отриманий контрольованої полімеризацією або радикальною полімеризацією, що містить мономер (М1х), вибраний з ненасичених мономерів з групи (мет)акрилатів, стирольних мономерів або (мет)акриламидов, де даний сополімер містить, щонайменше, >30 мас.% (мет)акрилатів; мономер (M2y), вибраний з 2,2,2-трифторэтил(мет)акрилату, 2,2,3,3,3-пентафторпропил(мет)акрилату і 2,2,3,4,4,4-гексафторбутил(мет)акрилату; х означає загальне число мономерів М1 у структурному елементі (М1х):х>5, y означає загальне число мономерів М2 у структурному елементі (M2y):y>1. Заявлено також застосування сополімеру в якості вирівнюючого кошти для пігментованих і непигментированних композицій для покриттів. Технічний результат - сополімер і композиція характеризуються хорошими вирівнюючими властивостями. 2 н. і 7 з.п. ф-ли, 12 табл., 8пр.

Реакційноздатні барвники, їх одержання та їх застосування

Винахід відноситься до нових реакционноспособним фарбників, призначеним для фарбування або нанесення малюнка на текстильні волокнисті матеріали. Описуються реакційноздатні барвники формули (1) , де А - бівалентний радикал формули , або , R1-R7, X, T, q, s, t, u мають зазначені у формулі значення. Описуються також спосіб отримання зазначеного барвника, водні чорнило на його основі і застосування. Запропоновані барвники забезпечують підвищену стійкість кольору або малюнка на синтетичних азот - або гидроксисодержащих волокнистих матеріалах до прання і світла, особливо на поліамідних волокнистих матеріалах. 5 н. і 9 з.п. ф-ли, 5 пр.

Шаруватий матеріал, покритий радіаційно отверждаемой друкарською фарбою або друкованим лаком, і формована деталь

Винахід відноситься до шаруватого матеріалу, що включає покриття друкарською фарбою або друкованим лаком. Друкарська фарба чи друкований лак включає в якості сполучного щонайменше один нерадиационно отверждаются ароматичний полікарбонат на основі геминально дизамещенного дигидроксидифенилциклоалкана і в якості розчинника сполучного щонайменше один радіаційно отверждаются мономер, обраний із групи, що включає акрилати, метакрилат, прості вінілові ефіри та азотовмісні сполуки з этиленовой подвійним зв'язком. Зазначене сполучна розчинено в розчиннику, при цьому розчинник після затвердіння залишається в друкарській фарбі або друкованому лаку в хімічно зшитому стані. Винахід забезпечує підвищену адгезію друкарської фарби чи друкованого лаку до підкладки, виключення їх висихання на сітці трафаретної форми в процесі друку, необхідності їх розведення розчинником і небажаного вимивання фарби з відбитка в процесі лиття під тиском. 4 н. і 12 з.п. ф-ли, 11 табл., 11 пр.

Спосіб виготовлення полікарбонатного багатошарового композиту

Даний винахід відноситься до застосування композиції, що містить: а) від 0,1 до 20% за масою сполучного, що включає полікарбонатний дериват на основі геминально дизамещенного дигидроксидифенилциклоалкана, б) від 30 до 99,9% по масі розчинника, в) від 0 до 10% по масі, по відношенню до сухої маси, барвника або суміші барвників, г) від 0 до 10% по масі функціонального матеріалу або суміші функціональних матеріалів, д) від 0 до 30% за масою присадок та/або допоміжних речовин або суміші таких речовин, як фарби для струменевого друку. Винахід відноситься до способу виготовлення композиту та композиту, що містить полімерний шар, на якому розташований шар для струменевого друку з зазначеної композиції. Винахід спрямовано на розробку засобів, що дозволяють застосування струменевого друку в рамках виготовлення захищених від підробки документів та/або цінних документів на основі полікарбонатних шарів і забезпечують нанесення шарів струменевого друку на задовольняють всім оптичним вимогам шари, які можуть бути кольоровими, при цьому при ламінуванні оптичні властивості шарів не погіршуються і вони не виступають в якості розділяючого шару, а сприяють утворенню монолітного
Винахід відноситься до магнітним складів, використовуваних у якості фарб або тонерів для отримання пігментованих магнітних матеріалів
Винахід відноситься до полімерної композиції, яка квазистабильно містить велику кількість функціонального компонента, і отриманих з неї полімерним продуктів - формованим виробів з хорошими ізоляційними властивостями і фільтром для пиловловлювання, брудовідштовхуючими продуктів, для прокладок, плівок, волокон, а також отриманими з неї адгезивам, чорнила, фарби, порошковому каталізатору

Затвердіння рідини

Винахід відноситься до отверждающим агентам для висушування на повітрі алкідних смол, що покривають складів, таких як фарба, лак, морилка, друкарські фарби і лінолеумні покриття для підлоги

Чорнильна композиція для струменевого друку

Винахід відноситься до чорнильною композиції для струменевого друку
Винахід відноситься до активаторам адгезії друкарських чорнил, до субстрату і до складів друкованих чорнила, що містить активатори адгезії
Винахід відноситься до створення художніх фарб для ручного розпису декоративних виробів
Винахід відноситься до універсальних чорнила для струменевого друку з глянцевою і простий папері
Винахід відноситься до складів глазурей для нанесення на керамічні вироби декоративно-художнього і господарсько-побутового призначення. Технічний результат винаходу полягає у підвищенні водостійкості глазурі. Кольорова глазур включає, вага.ч.: свинцевий глет 4-4,5; кварцовий пісок 4-4,5; каолін 0,5-1; окис кобальту 0,3-0,5; борат кальцію 0,5-1; буру 0,5-1. 1 табл.
Up!