Спосіб закриття перфорації барабанної перетинки

 

Винахід відноситься до медицини, а саме до оториноларингології, і може бути використане при мирингопластике, для відновлення втрачених анатомічних утворень, таких як барабанна перетинка.

Перфорації, що виникли внаслідок травми або перенесеного гострого середнього отиту, дуже часто приводять до формування хронічного мезотимпанита. Ця патологія проявляється у вигляді зниження слуху в мовному діапазоні за кондуктивному типу, сприяє проникненню і персистированию інфекції в порожнинах середнього вуха.

Для відновлення барабанної перетинки, будь то тимпанопластика або мірінгопластіка, запропоновано велику кількість різних матеріалів. До них можна віднести, стала вже класичної, фасцію скроневої м'язи, венозний клапоть, межа виділення після переміщення на живильної ніжці шкіра слухового проходу, різні полімерні сітчасті імплантати, аутогенні та алогенні хрящові трансплантати вушної раковини або козелка.

Відомий спосіб закриття перфорації барабанної перетинки.

Мірінгопластіка подвійним фасциальні клаптем. RU 2157161 C1, 1999 р.

Спосіб полягає в тому, що подвійний фасціальний клапоть формують з скроневої фасції м'яза, розташовуючи по обидва боки пер�ами аналога є: збільшення часу хірургічного втручання, обмеження кількості аутологического матеріалу.

Найбільш близьким до пропонованого нами способу мирингопластики є розроблений спосіб закриття перфорації барабанної перетинки з використанням опорної аутохрящевой пластини (Автори: Ахмедов Ш. М., Мухамедов І. Т., Корвяков B. C., Агаронова З. Б., Жидков В. Л. A61F 11/00) - 2483700 С1. Опубліковано 10.06.2013 р. Цей спосіб ми беремо за прототип.

Згідно прототипу для відновлення цілісності барабанної перетинки пропонують трансмеатально під контролем операційного мікроскопа зробити освіження країв перфорації барабанної перетинки. Після цього виробляють тимпанотомию з ревізією, а при необхідності санацію порожнин середнього вуха і оссикулопластику; проводиться забір пластинки аутохряща з області човна вушної раковини, потім для запобігання западання переднього краю створеної неотимпанальной мембрани в якості опори використовують пластинку аутохряща. Опорну пластину встановлюють, щільно притиснувши її до передньої і внутрішньої стінок барабанної порожнини та від нижньої стінки внизу області до гирла слухової труби вгорі.

Даний спосіб застосовується в медицині, але має обмежене застосування внаслідок того що викроювання трастую хрящову пластинку і технічну складність/неможливість рівномірного зменшення її товщини скальпелем, обмежена кількість аутохряща з області човна вушної раковини у випадку, якщо перший зразок трансплантата був посічений більше, ніж дефект барабанної перетинки, і виникає необхідність в повторному паркані хряща. Ще одним істотним недоліком даного способу ми вважаємо складність виконання і формування косметичного дефекту вушної раковини.

Щоб усунути ці недоліки, ми пропонуємо розроблений нами спосіб закриття часткової перфорації барабанної перетинки (до ½ площі барабанної перетинки) платівкою Аллоплант «аллогенний хрящ».

Завдання заявленого винаходу полягає в створенні простого, надійного способу закриття дефекту барабанної перетинки.

Поставлена задача досягається тим, що пацієнтові під час операції на деэпителизированние краю барабанної перетинки укладається попередньо стоншена до 0,2-0,3 мм платівка Аллоплант «аллогенний хрящ», завтовшки до 0,2 мм.

Спосіб закриття перфорації барабанної перетинки, що включає операцію під місцевою або загальною анестезією, укладання трансплантата з наступною тампонадою слухового проходу. Операцію виконують за Хеерману эндоурально, отсепаровивают меатотимпанальний клапоть з деэпителизихрящ», у вигляді пластини, який перед укладанням нарізають на фрагменти товщиною до 0,2-0,3 мм з діаметром 0,8-0,9 см, після чого укладають їх назад у флакон з фіксуючою рідиною, а на завершальному етапі хірургічного втручання на краю дефекту барабанної перетинки укладають хрящову пластинку більшого розміру перфорації на 1,0-1,5 мм з перекриттям країв шкірою слухового проходу, яку розрівнюють за допомогою інструментів. При цьому відкритий ділянку кістки слухового проходу епітелізіруется самостійно.

Загальні ознаки прототипу і заявленого винаходу. Спосіб закриття перфорації барабанної перетинки, що включає операцію під місцевою або загальною анестезією, укладання трансплантата з наступною тампонадою слухового проходу.

Відмітні ознаки прототипу і заявленого винаходу. Операцію виконують эндоуральним розрізом по Хеерману эндоурально, отсепаровивают меатотимпанальний клапоть з деэпителизированними краями барабанної перетинки, закриття перфорації виробляють Аллоплантом «аллогенний хрящ», у вигляді тонкої пластини, яку заздалегідь нарізають у вигляді фрагментів товщиною до 0,2-0,3 мм з діаметром 0,8-0,9 см, зберігаючи їх у флаконі з фіксуючою рідиною, а на завершальному этапи на 1,0-1,5 мм з перекриттям країв шкірою слухового проходу, яку трансплантаті розрівнюють за допомогою інструментів. При цьому відкритий ділянку кістки слухового проходу епітелізіруется самостійно.

Технічний результат запропонованого способу полягає в зменшенні часу хірургічного втручання, необмеженій застосуванні Аллопланта «аллогенний хрящ», у вигляді тонкої пластини, з технічною можливістю рівномірного зменшення його товщини скальпелем, без формування косметичного дефекту вушної раковини, поліпшення морфологічних і функціональних результатів тимпанопластики.

Технічний результат досягається тим, що на відміну від прототипу виконується укладка трансплантата за Хеерману, заздалегідь нарізаного у вигляді фрагментів товщиною до 0,2-0,3 мм з діаметром 0,8-0,9 см, що забезпечує надійну фіксацію трансплантата, стійкість до дії протеолітичних ферментів, надає «жорсткість» хрящовій пластинці й є надійною профілактикою западання і зміщення в післяопераційному періоді неотимпанальной мембрани, з відновленням аудіологічних характеристик, максимально наближених до характеристик нормального барабанної перетинки, сприяючи поліпшенню трофіки пересаджених тканин, не викликає пользовали Аллоплант «аллогенний хрящ» для хірургії середнього вуха. Розміри і локалізація перфорації у всіх пацієнтів були різними, але не менше 1/2 від площі барабанної перетинки. Техніка втручання була стандартною для «onlay» техніки. Цілісність барабанної перетинки була відновлена у всіх пацієнтів.

Клінічний досвід показав, що найбільш ефективно використовувати Аллоплант «аллогенний хрящ» для відновлення барабанної перетинки.

Даний спосіб схематично представлений на кресленні, де 1 - барабанна порожнина, 2 - залишки барабанної перетинки, 3 - тонка алогенна платівка хряща, 4 - шкіра слухового проходу, покладена на краю трансплантата, 5 - слухова труба.

Спосіб здійснюється наступним чином.

Нами вперше запропоновано метод закриття перфорації барабанної перетинки Аллоплант «аллогенний хрящ», ми використовували у пацієнтів аллогенний хрящ для мирингопластики, який здійснили наступним чином. З метою економії інтраопераційного часу ми заздалегідь заготовляли пластинки з Аллопланта «аллогенний хрящ». Для зручності ми використовували операційний мікроскоп і лезо бритви, в стерильних умовах операційної нарізаючи хрящ на фрагменти товщиною до 0,2-0,3 мм з діаметром 0,8-0,9 см, після чого укладали їх назад у флакон�щади барабанної перетинки. Операція виконується під місцевою або загальною анестезією, розріз эндоурально за Хеерману, отсепаровивают меатотимпанальний клапоть з деэпителизацированними краями барабанної перетинки. Техніка втручання була стандартною для «onlay» техніки. На завершальному етапі операції истонченним заздалегідь підготовленим трансплантатом Аллоплант «аллогенний хрящ», у вигляді пластини товщиною до 0,2-0,3 мм з діаметром 0,8-0,9 см, укладають пластину на краю дефекту барабанної перетинки, причому хрящова пластина більше розміру перфорації на 1,0-1,5 мм, з обов'язковим перекриттям її країв шкірою слухового проходу. Шкіру розрівнюють на трансплантаті з допомогою інструментів. При цьому невелику ділянку кістки слухового проходу залишається відкритим, який надалі епітелізіруется самостійно. Далі проводилася тампонада слухового проходу марлевими турундами на 7-10 днів. Післяопераційний період протікав без особливостей. Дефект барабанної перетинки був закритий у всіх пацієнтів.

Приклад конкретного виконання.

Методика операції проведено у 10 пацієнтів у чоловіків і жінок у віці від 30 до 60 років. Контрольне аудіологічне дослідження виконали 8 пацієнтів. У всіх відзначалося підвищення порогу з«C2», що на наш погляд пов'язано з процесами ремоделювання неотимпанальной мембрани і поступовим поліпшенням її еластичних і відповідно акустичних властивостей.

На підставі вищевикладеного видно, що запропонований нами спосіб забезпечує поліпшення морфологічних і функціональних результатів тимпанопластики, надійну фіксацію трансплантата, стійкість до дії протеолітичних ферментів, надає «жорсткість» хрящовій пластинці, є надійною профілактикою западання і зміщення в післяопераційному періоді неотимпанальной мембрани, з відновленням аудіологічних характеристик, максимально наближених до характеристик нормального барабанної перетинки, сприяючи поліпшенню трофіки пересаджених тканин, не викликає вираженої імунної реакції.

Ні в одній з 10 операцій ми не спостерігали реакції відторгнення алогенного хрящового трансплантата.

Джерела інформації

1. Тос М. Керівництво по хірургії середнього вуха: том 2. Сибірський державний медичний університет. - Томськ, 2004. 408 с.

2. Козаренко А. В., Єгоров в. І. Формування переднього кута при мирингопластике: Сб. мат. 18 з'їзду оториноларингологів Росії. СПб., 2011. Т. 2. С. 304-305.

3. Кочерг�ке тотальних і субтотальних дефектів: Сб. мат. 18 з'їзду оториноларингологів Росії. СПб., 2011. Т. 2. С. 318-321.

4. Карпов В. П. «Аллоплант» - новий матеріал для реконструкції барабанної перетинки у хворих хронічним перфоративний середнім отитом. // Ріс. оториноларингологія.- 2008. - №5. (36). - С. 78-83.

5. Ars Ст., Miled I., Ars-Piret N. Allograft myringoplasty. // Acta Otorhinolaryngol Belg. - 1995. Vol. 49, №2, - P. 207-218.

6. Ars B. Tympano-ossicular allograft tympanoplasty. Physiocompatibility. // Acta Otorhinolaryngol Belg. - 1991 - Vol. 45, №1, - P. 17-20.

7. Патент 2483700 Cl, A61F 11/00 (Автори: Ахмедов Ш. М., Мухамедов І. Т., Корвяков B. C., Агаронова З. Б., Жидков В. Л.) - Опубліковано 10.06.2013 р.

8. Патент UA 2157161 С1, 1999 р. Мірінгопластіка подвійним фасциальні клаптем.

Спосіб закриття перфорації барабанної перетинки, що включає операцію під місцевою або загальною анестезією, укладання трансплантата з наступною тампонадою слухового проходу, який відрізняється тим, що закриття дефекту барабанної перетинки виробляють на завершальному етапі операції истонченним, заздалегідь підготовленим трансплантатом Аллоплант «аллогенний хрящ», у вигляді пластини, який перед укладанням нарізають на фрагменти товщиною до 0,2-0,3 мм з діаметром 0,8-0,9 см, після чого укладають пластини у флакон з фіксуючою рідиною, з подальшим укладанням під час операції на краю дефекту барабанної пере�рохода. 

Схожі патенти:
Винахід відноситься до медицини і стосується способу обробки амніотичної мембрани людини перед кератопластикой, полягає в тому, що нативну амніотичну мембрану поміщають в розчин для консервації, що містить BSS, гентаміцин-сульфат, амфотерицин Б, рибофлавін. Потім амніотичну мембрану переміщують у стерильну ємність і обробляють ультрафіолетом, причому в процесі обробки ультрафіолетом на амніотичну мембрану капають рибофлавін. Після цього оброблену амніотичну мембрану поміщають в розчин, що містить BSS, гентаміцин-сульфат, амфотерицин Б. Винахід забезпечує посилення міцнісних і біологічних властивостей амніотичної мембрани людини для підвищення ефективності кератопластики. 2 пр.
Винахід відноситься до медицини, конкретно до ортопедії та гнійної хірургії. Описаний спосіб виготовлення спейсера з кісткового цементу з антибіотиком, який полягає в тому, що на поверхню спейсера наносять великі гранули кухонної солі, повністю занурюючи їх у шар окладу кісткового цементу, а після повного застигання кісткового цементу спейсер занурюють у воду. Технічний результат полягає в підвищенні ефективності віддачі міститься антибіотика шляхом збільшення площі поверхні цементного спейсера.

Установка іонно-плазмової обробки виробів

Винахід відноситься до галузі медицини і може бути використане для модифікації поверхневого шару об'ємних виробів, наприклад кардиоимплантатов. Установка іонно-плазмової обробки виробів містить: робочу камеру з джерелом іонів; шлюзову камеру; вакуумний затвор; системи вакуумування, прогрівання і охолодження робочої і шлюзових камер; пневмосистему; системи керування та електроживлення, а також систему позиціонування оброблюваних виробів, що включає механізм переміщення робочого столу. На робочому столі розташовані вертикальні шпинделі з зірочками, з'єднаними між собою замкнутої ланцюгом, причому один з шпинделів з нижньої сторони робочого столу оснащений зірочкою або шестернею, яка виконана з можливістю котитися по закріпленій на підставі робочої камери рейці, на якій розташована ланцюг або відповідно зубчаста рейка, і обертати вертикальні шпинделі столу, посадочні отвори яких встановлені легкознімні повідці. На зазначені повідці встановлені малі шпинделі, виконані з можливістю котитися своїм шківом по поверхні столу і обертатися разом з встановленими на них виробами навколо власної осі, нахиленої під кутом до�ения заданої структури і складу приповерхневого шару виробу. 3 з.п. ф-ли, 10 іл.

Абсорбери видимого світла для матеріалів офтальмологічних лінз

Винахід відноситься до абсорберам видимого світла, зокрема до нових мономерам азосоединений, особливо придатним для використання в матеріалах для імплантованих офтальмологічних лінз. Матеріал для офтальмологічного пристрою включає азосоединение, утворює пристрій акриловий мономер і зшиваючий агент. Офтальмологічне пристрій отримують з матеріалу для офтальмологічного пристрою і воно являє собою внутрішньоочні лінзи, контактні лінзи, кератопротези і корнеальний імплантат або кільце. Азосоединения підходять для застосування в якості мономерів, які абсорбують частина спектра видимого світла (приблизно 380-495 нм). 6 н. і 11 з.п. ф-ли, 6 іл., 3 табл.

Швидке одержання і застосування штучних тканин і каркасів в якості індивідуальних імплантатів

Винахід відноситься до способів, технічних пристроїв і композицій для виготовлення в стислі терміни графту або трансплантата у формі каркаса, які можуть знайти застосування для лікування або загоєння ушкоджень і травм різноманітних тканин і органів центральної або периферичної локалізації організму людини або тварини. Зокрема, винахід відноситься до регенерації тканин за допомогою стовбурових клітин і різних факторів, що сприяють репарації спеціалізованих тканин і органів, що стимулюють диференціацію згаданих ендогенних або екзогенних стовбурових клітин в клітини спеціалізованих тканин, таким чином відтворюючи вихідне мікрооточення постраждалих при пошкодженні клітин. 2 н. і 8 з.п. ф-ли, 11 іл., 14 пр.
Винахід відноситься до отримання оксидних покриттів танталу на підкладці з титану і його сплавів і може бути використана для формування покриттів пентаоксида танталу для виготовлення матеріалів, що містять плівкові структури з новими електричними, магнітними, оптичними характеристиками, а також для отримання імплантатів з електретними властивостями. У способі покриття формують з містить тантал органічного розчину, в якості якого використовують екстракт, отриманий екстракцією танталу сульфатами довголанцюгових третинних амінів або четвертинних амонієвих підстав з сульфатооксалатного розчину танталу, при цьому екстракт наносять на підкладку і здійснюють випал підкладки при температурі 600-700°С. Також у способі перед нанесенням на підкладку екстракти попередньо упарюють для відгонки розчинника до отримання маслообразного екстракту. Використання екстракційно-піролітичної методу дозволяє спростити формування покриттів з Та2О5 на титанових підкладках. 1 з.п. ф-ли, 4 ін.

Спосіб виготовлення внутрішньокісткового стоматологічного імплантату

Винахід відноситься до галузі медичної техніки, а саме до ортопедичної стоматології, і може бути використане при виготовленні внутрішньокісткових стоматологічних імплантатів шляхом нанесення на металеву основу багатошарових плазмових покриттів. Проводять піскоструминну обробку поверхні імплантату частинками оксиду алюмінію. Здійснюють пошарове напилення плазмовим методом на основу імплантату системи біосумісних покриттів із суміші порошків титану або гідриду титану і гідроксиапатиту кальцію. На багатошарову систему покриттів дистанційно наносять плазмовим методом дискретний шар із частинок дисперсного порошку з поверхневою щільністю вкраплення частинок 10÷15 частинок/дм2. При цьому в якості дисперсного порошку використовують оксид алюмінію з дисперсністю 80-100 мкм. Спосіб за рахунок нанесення на багатошарову систему дискретного шару з частинок дисперсного порошку дозволяє підвищити механічні властивості поверхні біологічно активного шару імплантату. 1 з.п.ф-ли, 1 іл., 1 табл.

Спосіб відновлення втраченого зуба і спосіб виготовлення відновного матеріалу

Група винаходів відноситься до медицини, а саме до стоматології, і може бути використана для виготовлення відновного матеріалу, використовуваного для відновлення галузі втраченого зуба в порожнині рота. Для цього поміщають на носій першу клітинну масу, утворену клітинами/кліткою з мезенхімальних або епітеліальних клітин, і другу клітинну масу, утворену інший кліткою/іншими клітинами з мезенхімальних або епітеліальних клітин. При цьому одну з мезенхімальних або епітеліальних клітин отримують із зубного зачатка і зазначені клітинні маси розташовують у тісному контакті один з одним без змішування. Вирощують зазначені клітинні маси з формуванням цілого відновлюваного зуба або його зачатка. Потім визначають орієнтацію цілого відновлюваного зуба або його зачатка, сформованого вирощуванням, що дозволяє впровадити цілий відновлюваний зуб або його зачаток в області втраченого зуба таким чином, щоб коронкова частина зуба була спрямована всередину порожнини рота, при цьому зубний зачаток або зуб використовують в якості відновного матеріалу для одержання еквівалента втраченого зуба в області втраченого зуба. Група изобрете� відновлюваного цілого зуба, виготовляється вказаним способом. 2 н. і 8 з.п. ф-ли, 5 іл., 2 пр.

Антиинфекционние функционализированние поверхні і способи їх отримання

Винахід відноситься до галузі медицини. Медичне пристрій, що має антиінфекційних поверхню, що включає функционализирующий шар, нанесений на неї, і антиинфекционное засіб, нанесене на функционализирующий шар, що включає щонайменше одну частку або функціональну групу, сприяє приєднанню до нього антиинфекционного кошти, і щонайменше одну частку або функціональну групу, сприяє прикріпленню функционализирующего шару до поверхні, де антиинфекционное засіб являє собою дендример четвертинного амонію. Винахід забезпечує отримання антиинфекционного кошти на поверхні. 12 з.п. ф-ли, 3 іл.
Винахід відноситься до галузі металургії, а саме до функціональних металевих сплавів на основі титану і способом їх обробки і може бути використане для сверхупругих елементів конструкцій, а також в ортопедичної хірургії та імплантології

Спосіб відновлення задньої стінки зовнішнього слухового проходу

Винахід відноситься до медицини, а саме до оториноларингології і може бути використане при хірургічному лікуванні хворих хронічним гнійним середнім отитом. Видаляють зовнішню стінку аттика. Видаляють задню стінку зовнішнього слухового проходу з розкриттям клітин соскоподібного відростка. Проводять ревізію порожнин середнього вуха, ланцюга слухових кісточок. Видаляють кісткові навіси і патологічно змінені тканини зі згладжуванням стінки трепанационной порожнини. З кортикальної кістки соскоподібного відростка отримують аутогенне кісткове борошно. Кісткове борошно покривають біологічним клеєм «BioGlue» з двох сторін шарами товщиною 1 мм Формують пластинку товщиною 3-5 мм, відповідну за формою і розмірами кісткового дефекту задньої стінки. Фіксують її на стінках порожнини в області проекції задньої стінки зовнішнього слухового проходу. Виконують оссикулопластику, мирингопластику. Виконують пластику зовнішньої стінки аттика аутохрящом і охрястям. Поверх пластинки трансплантата розкладають стоншену аутофасцию скроневої м'язи або надхрящницу. Меатотимпанальний клапоть укладають поверх аутофасции/охрястя на природному рівні. Проводять тампонаду зовнішнього слухового проходу. Спосіб забезпечення�нього і зовнішнього вуха, дозволяє уникнути травмування хряща вушної раковини, зміщення трансплантата у післяопераційному періоді, післяопераційних ускладнень за рахунок використання в якості трансплантата аутотканини, формування певної пластинки трансплантата і використання біологічного клею «BioGlue». 2 з.п. ф-ли, 2 іл., 2 пр.

Спосіб реконструкції латеральної стінки аттика

Винахід відноситься до медицини, а саме до оториноларингології, і може бути використано для реконструкції латеральної стінки аттика. Здійснюють доступ до латеральної стінки аттика шляхом розрізу по перехідній складці в завушній області. Відшаровують м'які тканини. Отсепаровивают шкіру задньої стінки зовнішнього слухового проходу. Розкривають бором аттик. Відновлюють аттик з допомогою укладання истонченного трансплантата Аллоплант «аллогенний хрящ». Трансплантат використовують товщиною до 1.0 мм і діаметром, сформованим за розміром країв кісткового дефекту. Гнучкість трансплантату надають нанесенням полупроникающих розрізів на всю його довжину з одного боку. Податливість трансплантата формують шляхом згинання трансплантата. Спосіб забезпечує надійне відновлення латеральної стінки аттика, збереження акустичних характеристик середнього вуха, ефективний механізм самоочищення слухового проходу за рахунок використання попередньо истонченного трансплантата Аллоплант «аллогенний хрящ», а також високий косметичний ефект операції за рахунок здійснення доступу в завушній області. 3 іл., 1 пр.
Винахід відноситься до засобів захисту від шкідливого впливу шуму. Протишумові навушники для персоналу флоту володіють позитивною плавучістю в прісній і солоній воді і містять наголов'я, на кінцях якого розташовані чашки навушників, кожна з яких виконана у вигляді корпусу з пружним вкладишем, наповнювачем у вигляді шумопоглинального пакету, амортизатором, що зберігають еластичність в діапазоні температур від мінус 40 до плюс 40 градусів, і з зовнішнім покриттям, що забезпечує відображення інфрачервоного та/або ультрафіолетового випромінювання. Пристрій також містить аварійний радіомаяк, що передає сигнали на заздалегідь визначеної аварійній частоті, переважно на морський міжнародній аварійній частоті (406 МГц) і/або на аеронавігаційної аварійній частоті (121,5 МГц), герметичну камеру, автоматично наполняющуюся газом при попаданні у воду, багаторежимний світловий індикатор небезпеки навколишнього акустичної обстановки. Навушники обладнані гарнітурою зв'язку, системою активного гасіння звуку з плавним регулюванням гучності, засобом кріплення ліхтаря, лицьовим щитком, підборідним ременем, світлоповертаючими елементами, відеокамерою. Також навушники містять систему ра�их робіт. 19 з.п. ф-ли.
Винахід відноситься до медицини, а саме до пластичної хірургії, і може бути використане при хірургічному лікуванні оттопиренности вушних раковин, обумовленої недорозвиненням протизавитка. Проводять мобілізацію хряща зовнішньої поверхні від шкірно-надхрящничного клаптя через наскрізний розріз хряща по задній поверхні. Наскрізний розріз хряща виконують довжиною 1.5 см в зоні переходу зовнішньої ніжки протизавитка в завиток. Наносять поздовжні некрізні насічки на хрящ. Січуть ділянку хряща трикутної форми з основою, зверненою до завитку в області хвоста протизавитка. Накладають на хрящ три матрацних шва. Фіксують хрящ швами з використанням рассасиваемой нитки. Спосіб забезпечує мінімальну травматичність, виключення післяопераційних ускладнень, природну форму протизавитка і швидкий реабілітаційний період, а також перешкоджає деформації контуру завитка за рахунок виконання розрізу хряща в зоні переходу зовнішньої ніжки протизавитка в завиток, висічення ділянки хряща трикутної форми. 2 пр.

Спосіб відновлення оссикулярной системи при тимпанопластике

Винахід відноситься до медицини, а саме до оториноларингології, і може бути використане для відновлення оссикулярной системи при тимпанопластике при сохранном стремена. Проводять оссикулопластику, в процесі якої з кортикального шару Planum Mastoideum або сохранного тіла ковадла пацієнта формують протез трапецієподібної форми висотою 2,5-3,5 мм. На стороні протеза, відповідної меншого основи трапеції, для фіксації до стремена формують ложі для головки стремена і виїмку за формою верхньої чверті дуги стремена. При відсутності головки стремена ложі формують тільки за формою верхньої чверті дуги стремена. Протилежну сторону протеза, відповідну більшого основи трапеції, підводять під неотимпанальную мембрану. Спосіб забезпечує більш стабільне положення протеза за рахунок більшої контактує з стременем поверхні. 3 іл., 2 пр.

Спосіб хірургічної санації тимпанального синуса

Винахід відноситься до медицини, а саме до оториноларингології. Здійснюють трансканальную аттикотимпанотомию, видалення пірамідального піднесення і кісткового масиву над передньою стінкою низхідного відділу каналу лицьового нерва до периневрия. Підхід до тимпанальному пазухи здійснюють з боку соскоподібного відростка, ззаду і медіальніше низхідного відділу каналу лицьового нерва. Здійснюють свердління в переднемедиальном напрямку в трикутнику, обмеженому спереду низхідним відділом каналу лицьового нерва, ззаду зверху ділянкою латерального напівкружного каналу, ззаду знизу ділянкою заднього напівкружних каналу. Спосіб забезпечує хороший огляд важкодоступних ділянок середнього вуха, виключає пошкодження лицьового нерва і проникнення в переддень. 1 пр., 6 іл.

Система доставки трубки для вирівнювання тиску на барабанну перетинку

Група винаходів відноситься до медицини. Система для виконання розрізу барабанної перетинки і доставки трубки для вирівнювання тиску в розріз містить корпус, подовжений стрижневий блок і блок кулачків. Корпус включає рукоятку. Подовжений стрижневий блок з'єднаний з корпусом. Стрижневий блок містить зовнішній стрижень, ріжучий елемент, штовхач, трубку для вирівнювання тиску, захисне пристосування і дилататор. Зовнішній стрижень має тупий дистальний наконечник. Ріжучий елемент лінійно переміщується всередині зовнішнього стрижня. Штовхач розташований з можливістю переміщення поверхні ріжучого елемента всередині зовнішнього стрижня. Трубка для вирівнювання тиску розташована з можливістю переміщення близько ріжучого елемента на дистальному кінці штовхача. Захисне пристосування розташоване з можливістю переміщення поверх штовхача і трубки для вирівнювання тиску. Дилататор розташований з можливістю переміщення поверх захисного пристосування. Блок кулачків містить кулачковий вал. Кулачковий вал розташований всередині корпусу з можливістю обертання. Кулачковий вал включає профіль першого кулачка, профіль другого кулачка, профіль третього кулачка і профіль чечку ролик, третій працюючий по кулачку ролик, четвертий працюючий по кулачку ролик, пружину і спусковий пристрій. Перший працюючий по кулачку ролик має рухоме з'єднання з профілем першого кулачка, приєднаний до ріжучого елемента. Другий працюючий по кулачку ролик має рухоме з'єднання з профілем другого кулачка і приєднаний до штовхальника. Третій працюючий по кулачку ролик має рухоме з'єднання з профілем третього кулачка і приєднаний до захисного пристосування. Четвертий працюючий по кулачку ролик має рухоме з'єднання з профілем четвертого кулачка і приєднаний до дилататору. Пружина затиснута між корпусом і кулачковим валом і має стиснуте положення, в якому момент кручення переноситься на кулачковий вал, і послаблений стан. Спусковий пристрій має рухоме з'єднання з кулачковим валом, перше положення, в якому пружина утримується в стиснутому положенні, і друге положення, в якому пружина може переміщатися в послаблений стан. При переміщенні спускового пристосування в ослаблене положення відбувається ослаблення пружини, що викликає переміщення кулачкового вала і змушує працюють по кулачку ролики переміщати відпо�и ріжучого елемента, розширення розрізу за допомогою дилататора і просування трубки для вирівнювання тиску захисного пристосування в розріз за допомогою штовхача. Спосіб виконання розрізу та установки трубки для вирівнювання тиску на барабанну перетинку вуха включає приведення тупого дистального кінця стержня пристрою доставки трубки в контакт з барабанною перетинкою; висунення ріжучого елементу за межі дистального кінця стержня для виконання розрізу барабанної перетинки, причому дилататор розташовується поверх щонайменше частини різального елемента; висунення захисного пристосування, розміщеного поверх ріжучого елемента всередині дилататора, за межі дистального кінця стержня і введення його у розріз для розширення дилататора, причому захисне пристосування розташовують поверх трубки для вирівнювання тиску; втягування ріжучого елемента в стрижень; втягування захисного пристосування в стрижень, в результаті чого звільняється дистальний фланець трубки для вирівнювання тиску, переходячи в розширене положення; і виштовхування трубки для вирівнювання тиску захисного пристосування за допомогою штовхача, розташованого всередині захисного пристосування, в резуль�ок в ток. Після виштовхування з захисного пристосування середню частину трубки для вирівнювання тиску розміщують у розрізі у барабанної перетинки, а дистальний і проксимальний фланці розташовують по протилежних сторонах розрізу. Винаходи забезпечують можливість встановлення тимпаностомической трубки без використання безлічі інструментів та багатоетапної процедури. 2 н. і 34 з.п. ф-ли, 5 іл.
Винахід відноситься до галузі медицини, а саме до оториноларингології, і стосується лікування ексудативного середнього отиту. Проводять эндоуральную ультразвукову терапію, що включає ультразвукове вплив на тканини середнього вуха з використанням лікарського засобу в якості середовища, причому в якості середовища використовують розчин препарату тиамфеникола глицинат ацетилцистеината. Ультразвукове вплив проводять при амплітуді коливань 40 мкм, частоті 26,5 кГц тривалістю 15 сек, курсом 7 процедур, що проводяться щодня. Спосіб дозволяє підвищити ефективність лікування ексудативного середнього отиту за рахунок використання заявлених параметрів ультразвукового впливу, що дозволяють уникнути травматизацію тканин середнього вуха, а також забезпечують зростання біодоступності препарату, що володіє широким спектром антибактеріальної дії, антиадгезивним, антиоксадантним, протизапальну дію. 1 пр.

Спосіб реабілітації слуху з використанням ультразвукового випромінювання

Винахід відноситься до галузі медицини, а саме до отоларингології. Через заушную поверхню голови людини контактним способом здійснюють опромінення равлики внутрішнього вуха сфокусованим ультразвуковим випромінюванням (УЗ). Амплітуду УЗ випромінювання модулюють електричним сигналом мікрофонним приймачем звуку. Сам мікрофон розташовують поблизу ультразвукового випромінювача, забезпечуючи бинауральность слуху. При цьому електричні вихідні сигнали мікрофона фільтрують в частотному діапазоні 0,5÷5 кГц, частоту ультразвукових коливань встановлюють не менше 100 кГц, а величину інтенсивності ультразвукового випромінювання встановлюють не вище 0,1 Вт/см2 і забезпечують формування радіаційного тиску в равлику внутрішнього вуха не менше 2·10-4 Па. Спосіб дозволяє відновити слухові відчуття і компенсувати порушення функції середнього вуха, що досягається за рахунок модуляції випромінювання УЗ слуховими сигналами від мікрофона і створення при цьому необхідного радіаційного тиску в равлику. 2 іл.

Спосіб формування неотимпанальной мембрани при субтотальних дефектах барабанної перетинки

Винахід відноситься до медицини, а саме до оториноларингології, і може бути використано в якості методу формування неотимпанальной мембрани при виконанні мирингопластики великих дефектів барабанної перетинки. Проводять освіження країв перфорації барабанної перетинки, тимпанотомию з ревізією. При необхідності проводять санацію порожнин середнього вуха і оссикулопластику. Здійснюють мирингопластику з використанням трансплантата з аутохряща вушної раковини. Вирізують округлої форми ділянку аутохряща діаметром 10-11 мм із збереженням покриває його з двох сторін охрястя. На одній із сторін надхрящницу видаляють, з іншого - зберігають. Аутохрящу, не відокремлюючи його від решти охрястя, надають форму підкови шириною 1,5-2 мм. Верхненижний розмір формованої хрящової частини більше розміру кісткового кільця. Виробляють отсепаровку слизової оболонки внутрішньої поверхні залишків барабанної перетинки і стінок переднього відділу кісткового кільця, зміщують її від фіброзного кільця. Формують ложі для трансплантата. Сформований трансплантат укладається в ложі охрястям назовні, опуклою стороною хрящової підкови до переднього відділу кісткового кільця. Надхрящничная частина �ривается меатотимпанальним клаптем, на який укладаються смужки латексної гуми. Проводиться тампонада зовнішнього слухового проходу. Спосіб забезпечує надійну фіксацію трансплантата у передніх відділах за рахунок форми і розміру хрящового компонента, що попереджає латерализацию неотимпанальной мембрани, западіння трансплантата у передніх відділах барабанного кільця. 2 іл., 2 пр.

Спосіб хірургічного лікування раку товстої кишки

Винахід відноситься до медицини, хірургії. Здійснюють хірургічне лікування раку товстої кишки при низькій обтураційній товстокишковій непрохідності. Після серединної лапаротомії і ревізії органів черевної порожнини виконують мобілізацію товстої кишки. Резецирують ділянка товстої кишки з пухлиною. Здійснюють декомпресію ободової кишки електровідсмоктувачі. Прошивають скрепочним апаратом куксу прямої кишки. Мобілізують для низведення вищерозміщений відділ ободової кишки. Позаду кукси прямої кишки формують тунель з боку заднього проходу як можна ближче до орального кінця кукси. По задній стінці електроножем формують отвір, через яке за допомогою провідника забирають мобилизованную ободову кишку. Фіксують кишку до країв отвору чотирма швами. Надлишок кишки виводять через задній прохід і фіксують до шкіри промежини. В черевну порожнину вводять розчин діоксидину. Куксу прямої кишки щодня промивають розчинами антисептиків аж до відсікання надлишку низведеної кишки на 10-14 добу. Спосіб дозволяє накласти первинний безшовний колоректальний анастомоз, не вимагає реконструктивно-відновного етапу лікування раку товстої кишки, за рахунок природного фокачество життя пацієнтів. 1 пр., 2 іл.
Up!