Спосіб усунення викривлення перегородки носа

 

Винахід відноситься до галузі медицини, а саме мануальної терапії та оториноларингології.

Відомий спосіб репозиції та фіксації хряща носової перегородки при його вивиху з зовнішньої травматичної деформацією носа (патент №2497470, RU, клас А61В 17/24), який полягає в тому, що після здійснення хірургічного доступу проводять мануальну репозицію кісткового піраміди носа з одночасною репозицією носової перегородки шляхом різнобічного натягу ниток, закріплених на верхньому і нижньому краях мобілізованого чотирикутного хряща.

Недоліком відомого способу є досить тривала тривалість операцій, значні крововтрати, необхідності застосування анестезії та високотехнологічного інструментарію.

Відомий спосіб зовнішнього вправляння викривленої перегородки носа (Багатотомне керівництво по оториноларингології. Під ред. А. Р. Лихачова. М: Медгиз, 1963, стор 159), взятий в якості прототипу, полягає в тому, що під місцевою анестезією проводять зовнішнє вправлення кісткових відламків шляхом встановлення великих пальців на вищому уламку, а інші пальці обох рук обхоплюють обличчя хворого і шляхом сильного натискання зміщують отломо�ь використаний лише у перші 5-7 днів після отриманої травми. Крім того, спосіб досить болючий і вимагає анестезії.

Завданням заявленого винаходу є підвищення ефективності способу, зниження травматичності і спрощення.

Дана задача вирішується тим, що згідно способу усунення викривлення перегородки носа, що включає мануальний вплив на спинку носа, вплив на спинку носа здійснюють надавлюють ритмічними рухами з силою 8-10 кг, 20-25 разів, докладаючи зусилля зверху-вниз вперед під кутом 45 градусів по відношенню до горизонтальної площини, далі впливають ритмічними стискають рухами з силою 6-8 кг, 15-20 разів на бічні поверхні носової кістки і на лобові відростки верхньої щелепи і проводять 15-20 згладжуючих рухів на бічні поверхні носової кістки.

Використання даного способу дозволить підвищити його ефективність, шляхом можливості проведення процедури не залежно від терміну давності отриманої травми і виключення необхідності хірургічного втручання. Крім того, заявлений спосіб не вимагає застосування анестезії, використання дорогих матеріалів, інструментів і апаратів.

Винахід пояснюється фігурами, на яких зображено:

фіг. 1 - вплив на спинку але�. - напрямок згладжуючих рухів на бічні поверхні носової кістки.

Спосіб здійснюється наступним чином.

Вказівний, середній, безіменний і мізинець в напівзігнутому стані розташовуються подушечками дистальних фаланг на виличної кістки і виличної дуги. Великий палець лівої руки дистальної фалангою поміщають подушечкою на горбок спинки носи, утворюючи кут 45 градусів з сагітальній площиною черепа. Подушечкою дистальної фаланги великого пальця правої руки впираються в нігтьову пластину дистальної фаланги майора лівої руки під кутом 100 градусів. Потім легкими надавлюють ритмічними рухами з силою 8-10 кг, 20-25 разів впливають на спинку носа, докладаючи зусилля зверху-вниз вперед під кутом 45 градусів по відношенню до горизонтальної площини (фіг. 1).

Зайти збоку від пацієнта. Вказівний і великий пальці правої руки подушечками дистальних фаланг розташовують на бічній поверхні носової кістки, пальці розташовують у фронтальній площині. Вказівний і великий пальці лівої руки подушечками дистальних фаланг розташовують на лобових відростках верхньої щелепи, пальці розташовують у горизонтальній площині, утворюють з вказівним і великим пальцями правої �силою 6-8 кг, 15-20 разів пальцями кожної руки по напряму один до одного в горизонтальній площині (фіг. 2).

Не змінюючи позиції, стоячи збоку від пацієнта, вказівний і великий пальці правої руки подушечками дистальних фаланг розташовують на бічній поверхні носової кістки, пальці розташовують у фронтальній площині. Здійснюють 15-20 згладжуючих рухів (фіг. 3).

Приклад 1. Хворий В., 20 років, студент, з діагнозом: викривлення перегородки носа з вираженим порушенням носового дихання. В анамнезі зазначає травму носа в 7-річному віці (падіння з гойдалок). Клінічний діагноз: викривлення носової перегородки. Після проведеного лікування носове дихання повністю відновився після 3 сеансу. Поверхня носової перегородки рівна, носове дихання вільне.

Приклад 2. Хворий А, 45 років, звернувся 10.09.2013 р. зі скаргами на утруднене дихання через ніс.

Вважав себе хворим після перенесеної травми носа у квітні 2003 р. При огляді: носова перегородка З-образно викривлена, носові раковини набряклі, носове дихання утруднене з обох сторін, більше праворуч.

Клінічний діагноз: викривлення носової перегородки.

Після 4-х сеансів носова перегородка по середній лінії, носове дихання вільне�ичающийся тим, що вплив на спинку носа здійснюють надавлюють ритмічними рухами з силою 8-10 кг, 20-25 разів, докладаючи зусилля зверху-вниз вперед під кутом 45 градусів по відношенню до горизонтальної площини, далі впливають ритмічними стискають рухами з силою 6-8 кг, 15-20 разів на бічні поверхні носової кістки і на лобові відростки верхньої щелепи і проводять 15-20 згладжуючих рухів на бічні поверхні носової кістки. 

Схожі патенти:

Спосіб лікування дегенеративно-дистрофічних змін у шийно-грудному відділі хребта

Винахід відноситься до медицини, реабілітації хворих з дегенеративно-дистрофічними змінами шийно-грудного відділу хребта. Проводять комплекс дозованого фізичного навантаження у вигляді вправ і курс білкового харчування. Комплекс включає послідовні етапи: активно-пасивна розминки гімнастика (АПРГ), активна гімнастика на тренажері (АГТ), корекція м'язово-зв'язкового апарату (КМСА) шляхом міофасциальний корекції, спрямованої на нормалізацію тонусу м'язів, задіяних на етапі активної гімнастики, а також м'язів, не розроблених на попередніх етапах: ремінна, грудинно-ключично-соскоподібного, сходові, довгий м'яз голови, довгий м'яз шиї, передня і латеральна прямі м'язи голови, короткі м'язи задньої області шиї. При цьому АПРГ включає 5 вправ, охарактеризованих у формулі винаходу. АГТ проводять на тренажері кросовер, здійснюючи видих і втягування живота на обтяження, з тягою вантажу однією рукою з верхнього блока, однією рукою з нижнього блока, однією рукою з середнього блоку, а також вертикальною тягою, горизонтальною тягою з декомпресією, пуловерів лежачи, тягою до підборіддя, шраги зі зведенням. Дотримуються дробовий питний режим порціями ппутем прийому ізотоніка, а через годину після тренування приймають білкове харчування. Під час курсу лікування пацієнт приймає препарати хондроїтину сульфату кальцію. Спосіб забезпечує скорочення часу лікування, спрощення процедур, зниження ймовірності больових відчуттів. 4 з.п. ф-ли, 19 іл., 1 пр.

Спосіб оздоровлення організму

Винахід відноситься до медицини, немедикаментозного оздоровлення людини шляхом здійснення комплексу заходів, таких як: медитація, дихальні вправи, самомасаж і фізичні вправи. Комплекс виконують щодня. При цьому медитацію здійснюють не менше 10-15 хвилин в день. Дихальні вправи полягають у виконанні глибокого вдиху через ніс, на початку якого роздувають живіт, потім продовжують вдих, підводячись навшпиньки і відводячи плечі назад, закінчують вдих, затримують дихання. Потім здійснюють видих у зворотній послідовності, останнім етапом видиху втягують живіт. Самомасаж виконують у вигляді вібраційного і погладжуючого впливів попередньо розігрітими шляхом розтирання один про одного долонями. Самомасаж починають з голови, далі послідовно масажують шию, грудну клітку, живіт, поясницю, крижі, стегна, тазостегнові, колінні і гомілковостопні суглоби, плечові та ліктьові суглоби зап'ястя. Фізичні вправи включають біг у спокійному темпі або скандинавську ходьбу не менше 20-40 хвилин в день і гімнастику. Гімнастика включає в себе послідовно виконувані вправи для тренування м'язів обличчя, рук, шиї, вправи для витягива�оработку кульшових суглобів. Спосіб забезпечує комплексне оздоровлення людини без використання тренажерів або додаткових коштів, зручність і простоту проведення вправ протягом всього дня при виконанні звичайних, рутинних справ, життєво необхідних рухів м'язів, що несуть основне навантаження, в тому числі перебуваючи поза домом. 3 з.п. ф-ли, 1 табл.
Винахід відноситься до спортивної медицини, фізичної культури, оздоровчої гімнастики, відновленню організму спортсменок високої кваліфікації у художній гімнастиці та інших видах спорту. Спочатку здійснюють аутотренінг шляхом м'язової і психічної релаксації під музичний супровід з включенням текстів, спрямованих на розслаблення усіх груп м'язів. Далі виконують послідовно три комплекси фізичних вправ на основі асан хатха-йоги, з сидячого в позі «лотоса», лежачи на спині, животі, седа ноги вперед, а також седа на колінах, де вправи включають різні нахили, обертання, прогини, перекати, виконання різкого дихання - «вогняного дихання», почергові згинання і розгинання кінцівок, підняття рук і ніг, розслаблення і релаксацію, як це охарактеризований у формулі винаходу. Спосіб забезпечує зняття психічної й м'язової напруги при м'яких режимах виконання фізичних вправ на основі асан хатха-йога, а також оздоровлення і відновлення організму гімнасток після максимальних за обсягом і інтенсивності тренувальних і змагальних навантажень. 1 табл.
Винахід відноситься до спортивної медицини, фізичної культури, підготовці спортсменів. Функціональна тренування полягає у виконанні кругового тренування, під час якої виконують вправи на станціях. Перед основною частиною тренування виконують кардиоразминку і вправи на попередню розтяжку м'язів, а після тренування - затримку. В якості основної частини тренування виконують 2-4 кола аеробних вправ, де кожне коло включає наступні станції: вправа загального впливу - задействующее в роботу понад 2/3 м'язових груп всього тіла, потім дві вправи вибіркового впливу - задіють в роботу окремі регіонарні групи м'язів. Між вправами - відпочинок, в кінці кожного кола проводять станцію вправ кардиовставки. Рівень складності регулюють залежно від рівня підготовленості людини шляхом зміни частоти повторень, тривалості, типу вправ на станціях, тривалості відпочинку. Залежно від рівня підготовленості задають співвідношення часу відпочинку і виконання вправ: для початкового рівня - 2:1, для середнього рівня - 1:1, для просунутого рівня - 1:2. Спосіб забезпечує збільшення временЕтв людини при відповідності високого рівня фізичних якостей людини високого рівня функціонального стану серцево-судинної системи, з виключенням монотонності, звикання у процесі тренувального циклу, втомі ЦНС, при тривалій підтримці інтересу і позитивної мотивації до занять фізичною культурою. 3 з.п. ф-ли.

Спосіб лікування пацієнтів зі стійкими функціональними порушеннями голосу

Винахід відноситься до медицини, а саме до отоларингології, фоніатрії та фізіотерапії. Спосіб включає проведення електростимуляції і вправ, спрямованих на відновлення роботи нервово-м'язового апарату гортані. Електростимуляцію здійснюють струмом з біполярної асиметричною формою імпульсу, частотою 20-120 Гц, тривалістю імпульсу 0,2 мс, при інтервалі між імпульсами 2 секунди. Час впливу 5-10 хвилин. Використовують сім пар електродів, розташованих симетрично. Першу і другу пари електродів розташовують в області переднього і заднього черевець двочеревцевого м'яза зліва і справа. Третю і четверту пари електродів розташовують горизонтально зліва і справа в областях верхньої і нижньої третин бічній поверхні шиї, перетинаючи грудинно-ключично-соскоподібний м'яз. П'яту пару електродів - на рівні 3 і 6 шийних хребців в області задньої поверхні шиї зліва. Шосту пару електродів - на рівні 3 і 6 шийних хребців в області задньої поверхні шиї справа. Сьому пару електродів - в області середньої третини трапецієподібної м'язи ліворуч і праворуч від хребта. Після чого пацієнт самостійно виконує ряд вправ. При цьому висуває язик до зубів, потім втягує корінь яз�ого, не відкриваючи рот, робить вдих і одноразово затискає крила носа на 5-7 секунд з наступним їх відкриванням протягом одного видиху. Потім робить вдих, затискає крила носа і здійснює видих через рот, одноразово стискаючи на 1 секунду губи. Повторює цю вправу, збільшуючи тривалість стискання губ до 5-7 секунд. Кожна вправа пацієнт виконує 3-4 рази підряд. Під час виконання вправ пацієнт пригинає голову до грудей, притискаючи до неї підборіддя. Після виконання вправ впливають вибростимуляцией на область плечового пояса. Вплив здійснюють частотою 20-60 Гц, амплітудою 1,5 мм, зі швидкістю наростання частоти вібрації на 20% за 10 секунд. Час впливу 10-15 хвилин. На курс 8-12 процедур, що проводяться щодня. Спосіб збільшує робочий діапазон голосу, відновлює час фонації за рахунок відновлення скорочення м'язів гортані, нормалізує функції дихального апарату. 2 іл., 3 пр.

Пристрій для підводного вертикального витягнення хребта

Винахід відноситься до галузі медицини і медичної техніки, а конкретно до пристрою для підводного вертикального витягнення хребта. Пристрій містить консольну раму з поверхнею для розміщення користувача, опорний елемент, що контактує з краєм басейну, механізм переміщення консольної рами, навантажувальний механізм, верхній і нижній елементи кріплення і фіксації користувача. Опорний елемент містить центральну і дві бічні секції. Кожна із стійок виконана з можливістю індивідуального регулювання по висоті. Механізм переміщення виконаний з можливістю плавного або з зупинками перекладу консольної рами з горизонтального положення у вертикальне і назад у вигляді гідро - або електроприводу. Вал приводу рухомо контактує з двома фігурними пластинами, кожна з яких забезпечена отворами. Великі боку консольної рами оснащені пластинами з отворами, діаметр і крок яких дорівнює діаметру і кроку отворів фігурних пластин. Засіб тяги виконано у вигляді двох штанг. Рама забезпечена поперечиною з гачками для взаємодії з верхнім елементом кріплення і фіксації користувача. Поверхня для розміщення користувача являє собою єдину пл�і користувача. Пристрій дозволяє підвищити експлуатаційні можливості і зручності за рахунок створення умов щодо забезпечення функціонального результату в басейнах з різними конструктивними особливостями оформлення краю і з широким діапазоном глибини при одночасному досягненні мінімізації стресових факторів. 9 з.п. ф-ли, 7 іл.

Пристрій для тренування згинання-розгинання кисті

Винахід відноситься до медицини, зокрема до лікувальної фізкультури, і може бути використане у відновлювальному лікуванні хворих травматолого-ортопедичного і неврологічного профілів для відновлення функції кисті. Пристрій містить підставу у вигляді двох пластин. Верхня пластина виконана з ложементом для передпліччя. Ложемент складається з двох рухомих опор. Нижня пластина має амплітудну шкалу і обмежувачі рухів. Обмежувачі рухів виконані за типом струбцин і обладнані стопорними гвинтами. Гвинти мають можливість переміщення по борозенці нижньої пластини. Під нижньою пластиною розташований нагружаюче механізм. Механізм складається з U-образного затиску і проходить через нього гвинта, закріпленого на опорах і забезпеченого гайкою і маховиком з лімбом. Верхня і нижня пластини закріплені на металевих стійках, які розташовані на різних рівнях паралельно один одному і з'єднані віссю. На осі розташовані важіль з покажчиком і рукояткою і стрілки-індикатори. Пристрій дає можливість дозувати силу і амплітуду рухів кисті у сагітальній площині. 5 іл.

Спосіб вибору тактики мануальної терапії при лікуванні неврологічних проявів гриж і протрузій поперекових міжхребцевих дисків з в. к. калабанову

Винахід відноситься до медицини, мануальної терапії (МТ) і корисна для лікування хворих з грижами і протрузії (пролапсами) міжхребцевих дисків поперекового відділу хребта (ПОП) в стадії загострення та регресу. Досліджують напрям блокування в ПОП, обирають тактику МТ в бік вільного руху. При неврологічному огляді визначають экстравертебральние синдроми (ЕВС), анатомічно пов'язані з поперековим (ПС), з крижовим (КС) або обома сплетеннями, що визначають взаємозв'язок напрямки міофіксації нижніх кінцівок (НК) з напрямком саногенирующей міофіксації в пошкоджених хребетно-рухових сегментах ПОП і з напрямком міофіксації грудного (ГОП) і шийного відділів хребта (ШОП). При наявності ЕВС в обох ПК техніки МТ виконують на обох ПК, і при ЕВС, анатомічно пов'язаних з ПС, що виконують мобілізаційну техніку - постактивизационное розтягнення (ПАР) або релаксаційні техніки - постізометричну релаксацію (БЕНКЕТ), постреципрокную релаксацію (ПРР) на ШОП, на ПК м'язів, що згинають, привідних та обертаючих назовні стегно, і на ГОП і ПОП в сгибательном положенні хребта і ПК. При ЕВС, анатомічно пов'язаних з КС, виконують ПАР або БЕНКЕТ, ВРР на ШОП, на ПК м'язів, �обов'язкове положенні хребта і ПК. При ЕВС, анатомічно пов'язаних як з ПС, так і з КС, виконують ПАР або БЕНКЕТ, ВРР на ШОП, на ПК м'язів, що згинають і приводять стегно, м'язів, разгибающих, відвідних і обертаючих назовні стегно, м'язів, разгибающих і згинають стопу, і на ГОП і ПОП в нейтральному положенні хребта і ПК. Впливають на ПК спочатку на м'язових групах, взаємопов'язаних з менш, а потім з більш вираженими ЕВС. ПАР або БЕНКЕТ, ВРР на ШОП завершують маніпуляціями з обох сторін, на ПК прессурой міофасциальних тригерних пунктів ПК і попереку, на таз мобилизациями або маніпуляціями на крижово-клубових зчленуваннях, на ГОП маніпуляціями, на ПОП мобілізацією шкіри. Завершують маніпуляціями на здорових хребетно-рухових сегментах ПОП з обох сторін. Маніпуляції на ПОП виконують при відсутності секвестрація гриж поперекових міжхребцевих дисків, з глибиною грижі не більше 1 див. Спосіб підвищує точність і об'єктивність вибору тактики МТ, в залежності від ЕВС, анатомічно пов'язаних з ПС, КС, із збереженням саногенирующей міофіксації хребетно-рухових сегментів ПОП, покращенням відтоку венозної крові і лімфи від ПК і хребта за рахунок активізації роботи м'язово-венозної помпи нижній ПК і дурально-м'язово-венозно-ів лікування. 20 іл., 3 пр.

Спосіб системної реабілітації пацієнтів з плегией в області передпліччя і кисті

Винахід відноситься до медицини, системної реабілітації пацієнтів з плегией в області передпліччя і кисті. Проводять послідовне, дискретне ортезування верхніх кінцівок. Використовують нічний ортез з ергономічного, низькотемпературного термопластика (НТТМ), у вигляді гільзи на передпліччя з дистальним зрізом на рівні нігтьових фаланг з перфорацією по всій довжині гільзи з отвором для великого пальця і ортезів - «випрямлячів» на інші пальці; з елементами кріплення, що забезпечують можливість спіралеподібного закріплення нічного ортезу на передпліччя і кисті. Використовують денний ортез з НТТП у вигляді гільзи на передпліччя з перфораціями по всій довжині гільзи з отвором для великого пальця і з дистальним зрізом на рівні головок п'ясткових кісток, що забезпечує вивільнення пальців руки для функції руки в денний час з елементами кріплення, що забезпечують можливість прямолінійного або спіралеподібного закріплення денного ортезу на передпліччі. Використовують динамічний ортез з НТТП у вигляді гільзи на передпліччя з отвором для великого пальця з перфораціями по всій довжині гільзи і з дистальним зрізом на рівні головок п'ясткових кісток, рознімної сполученого з динамічним �н петлею, з'єднаної з пружинної тягою з динамічним пружинним ортезом; з елементами кріплення, що забезпечують можливість прямолінійного або спіралеподібного закріплення динамічного ортезу на передпліччі. Використовують ортез - фіксатор променево-зап'ясткового суглоба (ОФЛС), виконаний з НТТП у вигляді гільзи з перфораціями по всій довжині гільзи з вмонтованими в гільзу електродами для электронейромиостимуляции, для одночасного спільного випрямляючого і фіксуючого впливів, і з елементами кріплення, що забезпечують можливість прямолінійного або спіралеподібного закріплення ОФЛС. В якості елементів кріплення використовують замок «блискавка» або на застібку стрічку «Велкро», що фіксують стик гільзи ортеза по прямій або по спіралі. Спосіб забезпечує повне усунення згинальної контрактури в променевозап'ястному суглобі і пальцях. 1 з.п. ф-ли, 4 іл., 1 табл.

Пристрій для механізованого масажу хребта

Винахід відноситься до медицини і медичної техніки, а більш конкретно - до засобів для лікувально-механічного впливу на хребет. Пристрій для механізованого масажу хребта містить масажну візок, виконану у вигляді першого коромисла, на плечах якого розміщена перша пара роликів-масажерів, і друге коромисло, на плечах якого розміщена друга пара роликів-масажерів, і вузол поджатия. Вісь коромисла встановлена перпендикулярно напрямку переміщення масажної візки. Вузол поджатия встановлений на парі роликів переміщення під масажної візком і забезпечений четирехзвенним важільним механізмом, двома додатковими ланками, електроприводом і направляючими. Кожна пара ланок чотириланкового важільного механізму одним кінцем шарнірно з'єднана з віссю коромисла, а іншим кінцем - з відповідною віссю пари роликів переміщення. Кожне з двох додаткових ланок з'єднане з відповідною віссю пари роликів переміщення. Кінці штока електроприводу пов'язані з відповідними додатковими ланками вузла поджатия. Ролики переміщення встановлені на напрямних. Обидва коромисла виконані з можливістю регулювання їх положення як у спрямо�ах поздовжніх наскрізних прорізів, через які пропущена згадана вісь, обладнана різьбовим ділянкою з встановленими на ньому гайками кріплення. Винахід дозволяє розширити лікувальні можливості пристрою шляхом забезпечення механізованого ротаційного масажу кожного хребта. 1 з.п. ф-ли, 7 іл.
Up!