Звукоізолююча каркасно-обшивна облицювання з перфорованими стоечними профілями каркаса зігнутої форми

 

Винахід відноситься до будівництва і може бути використано для зниження рівня шуму в житлових, громадських і виробничих приміщеннях.

На сьогоднішній день гостро стоїть проблема захисту від шуму. Дана проблема особливо актуальна при будівництві нових і реконструкції існуючих житлових будинків. Житлове приміщення є місцем відпочинку людини, відновлення сил після робочого дня і виконання інших особистих справ. Відповідно, дані приміщення повинні надавати проживає людині максимум комфорту. З іншого боку, сама діяльність людини обумовлена створенням короткочасного або тривалого шуму. Наприклад, багато сучасні домашні прилади широко застосовуються в побуті, виробляють шум. Таким чином, проблема створення ефективних звукоізолюючих внутрішніх огороджувальних конструкцій для забезпечення комфортного середовища відпочинку і проживання людини є актуальною.

В якості аналога запропонованого винаходу може бути прийнята конструкція звукоізолюючої каркасно-обшівной перегородки (облицювання), виконана з листової обшивок з гіпсокартонних або гіпсоволокнистих листів, закріплених на каркасі з направляючого тонкостінного метатрукций житлових, громадських та промислових будівель і споруд на основі виробів зі скляного штапельного волокна «КНАУФ ИНСУЛЕИШН», Москва/ Київ 2010, с. 27-28, 42-44) (D1).

Недоліком відомої каркасно-обшивна облицювання є недостатня звукоізоляція.

Завданням винаходу є удосконалення каркасно-обшівной облицювання.

Технічний результат від використання винаходу полягає в підвищенні звукоізоляції каркасно-обшівной облицювання без значного збільшення її маси, ускладнення конструкції облицювання і збільшення кількості номенклатури елементів, необхідних для її монтажу.

Зазначений результат досягається тим, що в звукоізолюючої каркасно-обшівной облицювання, виконаної з листових обшивок, закріплених на каркасі з направляючого тонкостінного металевого профілю і стійкового тонкостінного металевого профілю, як стійкового тонкостінного металевого профілю використовують перфорований стієчний профіль зігнутої форми з радіусом (1,5-2,5)S, де S - ширина профілю.

На фіг. 1 зображено вигляд зверху фрагмента каркасно-обшівной облицювання; на фіг. 2 показаний фрагмент стійкового тонкостінного металевого профілю; на фіг. 3 показано попі власні звукоізоляції каркасно-обшівной облицювання.

Звукоізолююча каркасно-обшивна облицювання виконана з листових обшивок з гіпсокартонних або гіпсоволокнистих листів 1, закріплених на каркасі з направляючого тонкостінного металевого профілю 2 і стійкового тонкостінного металевого профілю 3. Облицювання монтується на відстанні від стіни 4. Стієчний тонкостінний металевий профіль 2 має перфорацію 5 і вигнуту форму з радіусом (1,5-2,5)S, де S - ширина профілю. Залежно від технічних вимог, що пред'являються до каркасно-обшівной облицювання, можуть бути обрані потрібні параметри перерізу профілю.

Порядок зведення каркасно-обшівной облицювання з стоечними перфорованими профілями:

Проводиться розмітка на підлозі, стінах і стелі з заданим относом від капітальної стіни 4, для точного позиціонування каркасу облицювання.

Монтуються напрямні профілі 2 каркасу: на підлозі і на стелі. Монтуються стійкові перфоровані профілі 3: біля стін 4 безпосередньо до стін приміщення, в прольоті облицювання до встановлених раніше напрямних 2 профілями. Стійкові перфоровані профілі 3 встановлюються з рівним кроком. Каркас обшивається листовими обшивками 1 листовим матеріалом, наприклад, ГВЛ, ГКЛ. Стики армируютофиль виробляють у відповідності з нормами ТУ 1121-012-04001508-2011 на профілегибочному обладнанні за методом холодної прокатки тонкої сталевої стрічки. На відміну від стандартного С-образного профілю, перфорований профіль проходить додатковий етап пробивання отворів у стінці і додання стінці потрібного вигину.

Частотні характеристики звукоізоляції отримували за результатами вимірювань згідно з ГОСТ 27296-2012.

На фіг. 4 показані дві криві, що ілюструють власні звукоізоляції облицювань. Крива під номером 1 показує звукоізоляцію облицювання на стандартних стоєчних профілів. Крива під номером 2 показує звукоізоляцію каркасно-обшівной облицювання з перфорованими стоечними профілями каркаса зігнутої форми. Всі інші елементи облицювань ідентичні один одному. Як видно з порівняння кривих звукоізоляції, у каркасно-обшівной облицювання з перфорованими стоечними профілями каркаса зігнутої форми спостерігається підвищення звукоізоляції значною області нормованого діапазону частот за рахунок меншої жорсткості на кручення стоєчних профілів, що забезпечує меншу передачу звукових коливань і відповідно більшу звукоізоляцію. За індексом приріст звукоізоляції становить 1 дБ.

Таким чином, пропоноване винахід дозволяє підвищити звукоізоляцію каркасно-обшівной облицювання без значительнообходимих для її монтажу.


Звукоізолююча каркасно-обшивна облицювання, виконана з листової обшивок з гіпсокартонних або гіпсоволокнистих листів, закріплених на каркасі з направляючого тонкостінного металевого профілю і стійкового тонкостінного металевого профілю, відрізняється тим, що в якості стійкового тонкостінного металевого профілю використовують перфорований стієчний профіль зігнутої форми з радіусом (1,5-2,5)S, де S - ширина профілю. 

Схожі патенти:

Конструкція для поділу приміщень

Винахід відноситься до конструкції для поділу приміщень

Стінова каркасна конструкція

Винахід відноситься до стіни каркасної конструкції

С-подібний профіль

Винахід відноситься до З-образного профілю з листового металу для перегородок з двосторонньою обшивкою

Каркасна перегородка і профілі для неї

Винахід відноситься до галузі будівництва і призначений для використання при спорудженні перегородок офісних та торгових приміщень великої площі для поділу їх на робочі зони, кімнати для персоналу та кабінети

Каркасна перегородка і профілі для неї

Винахід відноситься до галузі будівництва і призначений для використання при спорудженні перегородок офісних та торгових приміщень великої площі для поділу їх на робочі зони, кімнати для персоналу та кабінети

Внутрішня перегородка і елементи для неї

Винахід відноситься до галузі будівництва і призначений для використання при спорудженні перегородок офісних та торгових приміщень великої площі для поділу їх на робочі зони, кімнати для персоналу та кабінети

Спосіб побудови офісних перегородок

Винахід відноситься до галузі будівництва і призначений для використання при спорудженні офісних та торгових приміщень великої площі

Конструкція листової обшивки, заснована на решітчастій системі, і метод для її установки

Винахід відноситься до галузі будівництва, зокрема до конструкцій листових панелей і способу їх установки

Стіна з двома розташованими на відстані один від одного панелями

Винахід відноситься до стінних конструкціях будівлі, які мають щонайменше один стіновий елемент, який зібраний з виконаної з U-або С-образного профілю опорної рами і закріплених по обох боках панелей, а також розташованого між ними заповнювача з тепло-та/або звукоізолюючого матеріалу, щонайменше одне розпірне пристосування на одній кромці опорної рами для компенсації зазору між стінових елементом і частиною будівлі, в якому він встановлений
Up!