Пальовий фундамент для облаштування опор повітряної лінії електропередачі

 

Винахід відноситься до галузі енергетики, а точніше до пальових фундаментів опор ліній електропередач, що влаштовуються в різних типах ґрунтів. Винахід може бути використаний при будівництві та ремонті пальових фундаментів опор ліній електропередач, а також в інших галузях промисловості при роботі паль на горизонтальне навантаження і при дії на палю сил морозного пученія грунту.

Відомо пристрій бурозабивной палі, що містить циліндричний стовбур, виконаний з металу, з привареним встик до торця циліндричного стовбура наконечником з нанесеним на циліндричний стовбур антикорозійним покриттям (патент UA №123795, МПК E02D 5/22).

Відомо пристрій паль з підвищеною надійністю від впливу морозного пученія грунту на палю, містить монолітний залізобетонний стовбур, бетонируемий в свердловині, з металевою обоймою в зоні впливу морозного пученія грунту, перетин якої менше перерізу свердловини. Обойма має противопучинистое покриття зовнішньої поверхні. Відмітні особливості пропонованої палі полягають у тому, що обойма закріплена до арматури палі і використовується для закріплення різних конструкцій металевих або залізобетонних опор (вариа0).

Недоліком вищевказаних пристроїв є недостатня несуча здатність паль на сприйняття горизонтальних навантажень, відсутність можливості виключити вплив сил морозного пученія.

Відомо пристрій забивний палі, що складається з ствола з поздовжнім отвором в ньому, гострого наконечника, пристрої збільшення несучої здатності палі. На нижній частині ствола є поглиблення з циліндричною поверхнею, еластична оболонка із засобами закріплення її верхнього і нижнього кінців, що охоплює циліндричну поверхню поглиблення; порожнину між еластичною оболонкою і циліндричною поверхнею поглиблення, розсувний в радіальному напрямку захисний кожух із засобами його закріплення на стовбурі, що охоплює еластичну оболонку; в стовбурі є радіальний отвір, що з'єднує поздовжній отвір з згаданої порожниною, перетворюваної в опорний пояс після занурення палі на задану глибину заповнення порожнини затвердевающим розчином через отвори в стовбурі і затвердіння розчину (патент UA №85171, МПК E02D 5/48).

Проте виготовлення такої конструкції палі вимагає великих трудовитрат на виготовлення і, як наслідок, збільшення часу підприємствах, гострого наконечника, пристрої збільшення несучої здатності палі, розташованого між стовбуром і наконечником у вигляді приєднаного до них вставки з поздовжнім отвором, що має еластичну оболонку із засобами закріплення її верхнього і нижнього кінців, що охоплює циліндричну поверхню вставки. Пристрій має порожнину між еластичною оболонкою і циліндричною поверхнею вставки, розсувний в радіальному напрямку захисний кожух із засобами його закріплення на стовбурі, що охоплює еластичну оболонку. У стовбурі є радіальний отвір, що з'єднує поздовжній отвір з порожниною, перетворюваної в опорний пояс після занурення палі на задану глибину, заповнення порожнини затвердевающим розчином через отвори в стовбурі і затвердіння розчину. Стовбур палі може бути призматичним або циліндричним, а наконечник - конічним, пірамідальним або клиновим. Паля має високу несучу здатність при зменшеній силі занурення в грунт (патент UA №2386749, МПК E02D 5/48).

Однак дана конструкція палі має невисоку несучу здатність при дії горизонтальних сил на палю, при дії вітрових навантажень на опору і дроти.

Найбільш поселен� при зведенні фундаментів, сприймають значні вертикальні і горизонтальні навантаження. Паля включає об'єднані вертикальний і похилі стволи, мають арматурні каркаси, які підвищують стійкість вертикальних паль за рахунок підкосів і анкерів з буроін'єкційних паль (патент UA №2303103, МПК E02D 5/46).

Недоліком даного винаходу є складність і трудомісткість виконання даного пристрою, відсутність можливості виключити вплив сил морозного пученія, а також висока вартість виробництва робіт.

Завданням винаходу є розробка пристрою палі для облаштування опор, що встановлюється в обсадну трубу.

Технічний результат полягає в підвищенні надійності несучої здатності палі на горизонтальні навантаження, зменшення трудомісткості і вартості виконання робіт, збільшення надійності від дії сил морозного пученія грунту на палю.

Поставлена задача вирішується тим, що пальовий фундамент для облаштування опор повітряної лінії електропередачі містить обсадну трубу і розміщену в ній палю, включає стовбур і п'яту, закріплену в нижній частині стовбура, при цьому паля містить жорсткі елементи, які встановлені на стовбурі за напрямом действиѷонтальних зусиль від палі на обсадну трубу і розташовані на стовбурі з кроком не менше довжини жорсткого елемента.

Фундамент додатково містить відсічною екран, розташований на палі від її верхньої частини до рівня сезонного промерзання - відтавання ґрунтів, який може бути виконаний з поліетиленової плівки або листового пластику або металевого оцинкованого листа.

Жорсткі елементи (ребра жорсткості) мають плоску або квадратну, або трикутну, або круглу форму. Довжина конструктивних елементів може бути 5-15 см, ширина 0,5-2 см, висота 2-10 див. Жорсткі елементи розташовані з протилежних сторін палі в одній площині.

Стовбур палі виконаний з бетону, або сталі, або із залізобетону. П'ята палі має конічну, або округлу, або плоску форму і закріплена за допомогою зварювання або відлита єдиною монолітною конструкцією.

Паля може бути прямокутного або круглого перерізу.

Винахід пояснюється кресленням, на якому показана схема пальового фундаменту з обсадною трубою і жорсткими елементами.

Позиціями на кресленні позначені: 1 - паля, 2 - стовбур палі, 3 - п'ята палі, 4 - обсадна труба, 5 - заповнювач, 6 - відсічною екран, 7 - жорсткі елементи.

Паля 1 включає стовбур 2 і п'яту 3. Стовбур палі 1 може бути виконаний з бетону класу B10-B40, з металопрокату з маркою сталі 17Г1С, 17Г1С-У, Ст2кп, Ст2пс, Сапример, 6-20 м, циліндричної форми, діаметром d1, наприклад, 15-150 см або прямокутної форми зі сторонами S1, наприклад, 10-100 см і S2, наприклад, 10-100 див. Стовбур палі 2 служить для сприйняття вертикальних, горизонтальних і інших навантажень. В нижній частині стовбура палі 2 може кріпитися п'ята палі 3, яка може мати конічну, округлу або плоску форми і монтуватися до стовбура 2 за допомогою зварювання або відливатися єдиною монолітною конструкцією у разі влаштування бетонних і залізобетонних паль. У верхній частині стовбура 2 довжиною від 1 м до L1/2 м може кріпитися відсічною екран 6 і жорсткі елементи 7. Відсічною екран 6 може виконуватися з поліетиленової плівки, листового пластику або металевого оцинкованого листа. Відсічною екран 6 встановлюється впритул до стовбура 2 і кріпиться до нього за допомогою хомутів до або в процесі забивання палі 1. Відсічною екран 6 служить для відсікання палі від матеріалу заповнення з метою збільшення надійності від дії сил морозного пученія грунту на палю 1. Жорсткі елементи 7 стовбура 2 виконуються з металевих пластин з маркою сталі 09Г2С, 10Г2, 15ГС, 16ГС, 17ГС довжиною L3, наприклад, 1-50 см, шириною S3, наприклад, 1-20 см і товщиною Н3, наприклад, 0,1-5 див. Жорсткі елементи 7 можуть бути плоскою, квадратної, тре�авлению дії горизонтальних сил на палю 1 і кріпляться до стовбура 2 за допомогою зварювання з кроком, рівним не менше L3. Жорсткі елементи 7 служать для передачі горизонтальних зусиль від палі на обсадну трубу 4. Стовбур палі 2 встановлюється в обсадну трубу 4. Обсадна труба 4 виконується з трубного металопрокату з маркою сталі 17Г1С, 17Г1С-У, Ст2кп, Ст2пс, Ст2сп, Ст3кп, Ст3пс, Ст3сп, Ст3пс3, Ст3сп3, Ст3пс4, Ст3сп40, 9Г2С, класом міцності К34-К60, довжиною L2, наприклад, 1-10 м, діаметром d2, наприклад, 20-200 див. Обсадна труба 4 служить для сприйняття горизонтальних навантажень від палі 1 і передачі їх на навколишній грунт з більшою робочою площею. Заповнювачем 5 простору між палею 1 і обсадної трубою 4 служить цементно-піщаний розчин марки М100-М350 або бетон класу В10-В40 або сипучим інертним непучиністим матеріалом.

Пальовий фундамент облаштовується таким чином.

Виконується занурення обсадної труби 4 в грунт методом забивання з подальшим вибуриванием грунту всередині обсадної труби на глибину занурення обсадної труби. Після вибуривания ґрунту виконується забивання палі 1 до проектних відміток і виконується засипка заповнювачем 5 - грунтом або заливка цементно-піщаним розчином (бетоном) порожнин між палею 1 і обсадної трубою 4. При використанні жорстких елементів 7 для передачі зусиль від палі 1 на Еваи 1 і засипанням порожнин між палею 1 і обсадної трубою 4.

При влаштуванні бурозабивних паль виконується буріння лідерної свердловини палі, після чого виконується занурення обсадної труби в грунт методом забивання з подальшим вибуриванием грунту всередині обсадної труби на глибину занурення обсадної труби. Після вибуривания ґрунту виконується забивання палі в лидерную свердловину до проектних відміток і виконується засипка грунтом або заливка цементно-піщаним розчином (бетоном) порожнин між палею і обсадної трубою. При використанні жорстких елементів для передачі зусиль від палі на обсадну трубу перед забиванням паль виконується монтаж жорстких елементів на палю з подальшим забиванням палі і засипанням порожнин між палею і обсадної трубою.

1. Пальовий фундамент для облаштування опор повітряної лінії електропередачі, що характеризується тим, що містить обсадну трубу і розміщену в ній палю, включає стовбур і п'яту, закріплену в нижній частині стовбура, при цьому паля забезпечена жорсткими елементами, які встановлені на стовбурі за напрямом дії горизонтальних сил на палю від впливу навантажень від проводів повітряної лінії, службовці для передачі горизонтальних зусиль від палі на обсадну трубу і розташовані на стовбурі з кроком не межен відсічним екраном, розташованим на стовбурі від верхньої частини палі до рівня сезонного промерзання-відтавання грунтів і виконаним з поліетиленової плівки, або листового пластику, або металевого оцинкованого листа.

3. Пальовий фундамент з п. 1, що характеризується тим, що жорсткі елементи мають плоску або квадратну, або трикутну, або круглу форму.

4. Пальовий фундамент з п. 1, що характеризується тим, що стовбур палі виконаний з бетону, або сталі, або із залізобетону.

5. Пальовий фундамент з п. 1, що характеризується тим, що п'ята палі має конічну, або округлу, або плоску форми.

6. Пальовий фундамент з п. 1, що характеризується тим, що п'ята закріплена за допомогою зварювання або відлита єдиною монолітною конструкцією.

7. Пальовий фундамент з п. 1, що характеризується тим, що жорсткі елементи розташовані з протилежних боків стовбура в одній площині. 

Схожі патенти:

Фундаментна система сприймає навантаження розміщення корпусу або щонайменше одного корпусного модуля автомати самообслуговування

Винахід відноситься до будівництва, а саме до фундаментної системі для сприймає навантаження розміщення корпусу або щонайменше одного корпусного модуля автомати самообслуговування. Фундаментна система сприймає навантаження розміщення корпусу або щонайменше одного корпусного модуля автомати самообслуговування містить щонайменше один цокольний елемент, який має щонайменше одну опорну поверхню для корпусу або принаймні одного корпусного модуля автомати самообслуговування. Цокольний елемент містить бетонне тіло і щонайменше один спирається на нього металевий несучий елемент, на якому виконана щонайменше одна опорна поверхня для корпусу або корпусного модуля автомати самообслуговування. Металевий несучий елемент виконаний з можливістю нівелювання щодо бетонного тіла цокольного елемента з допомогою принаймні одного регулювального пристосування. Принаймні одній стороні, зокрема до передньої сторони і/або задній стороні цокольного елемента, приєднаний щонайменше один елемент мощення з бетону. Цей елемент мощення з'єднаний з цокольним елементом, відповідно, з е�результат полягає в підвищенні несучої здатності, зниження трудомісткості і матеріаломісткості при спорудженні. 35 з.п. ф-ли, 13 іл.

Фундамент під спорудження баштового типу

Винахід відноситься до галузі будівництва і може бути використано в конструкціях фундаменту під колону або споруду баштового типу. Фундамент під колону або споруду баштового типу включає верхню оболонку у формі усіченого конуса, що розширюється до основи. З метою підвищення несучої здатності фундаменту, верхню оболонку виконують на з'єднаних у верхній частині опорних нижніх оболонках, виконаних у вигляді внутрішньої і зовнішньої циліндричної оболонки у формі усіченого конуса, що розширюється до основи, виконаної з виступом в нижній частині нижче внутрішньої циліндричної оболонки на 0.1 діаметра фундаменту, і має кут нахилу до вертикалі внутрішньої сторони, рівний куту внутрішнього тертя грунту підстави. У внутрішній частині оболонок покладені матеріали у вигляді грунту і цементогрунта різної міцності і під різним кутом. Технічний результат полягає в підвищенні несучої здатності фундаменту, зниження трудомісткості і матеріаломісткості. 1 з.п. ф-ли, 2 іл.

Фундамент під колону

Винахід відноситься до галузі будівництва і стосується зведення фундаментів на просадочних грунтах під колони і стіни промислових і сільськогосподарських будівель. Технічним результатом винаходу є зниження металоємності і зниження трудомісткості виготовлення фундаменту. Збірний фундамент під колону або стіну включає розміщену в грунті зовнішню оболонку, звернену розширенням до основи. При цьому в нижній частині фундамент має шарнірне з'єднання з внутрішньої опорної оболонкою, зверненої розширенням до основи. 2 іл.

Опора і спосіб її зведення

Винахід відноситься до будівництва, а саме до конструкцій і способів зведення опор, і може бути використане в промисловому і цивільному будівництві при пристрої фундаментів опор, що зазнають великі горизонтальні навантаження, наприклад опор ліній електропередач, переважно в слабких грунтах. Опора містить заглиблені в грунт стійку і плиту, в якій виконано центральне отвір, через яке пропущена стійка. У стійці виконано поперечний наскрізний отвір, а в плиті з боку її верхній поверхні виконані поглиблення, опора забезпечена з'єднуючим стрижнем довжиною, більшою розміру поперечного перерізу стійки, вставленим в наскрізний отвір у стійці, при цьому виступаючі кінці сполучного стрижня розташовані в поглибленнях плити і забетоновані в них. Технічний результат полягає в підвищенні несучої здатності опори, зниження матеріаломісткості, зниження трудомісткості. 2 н. і 4 з.п. ф-ли, 2 іл.

Спосіб зведення вежі і вежа

Група винаходів відноситься до способів зведення башти, зокрема вежі вітроенергетичної установки, і вежі вітроенергетичної установки. Виготовляється фундамент (100), на фундаменті розміщуються декілька блоків (500) регулювання по висоті, на декількох блоках (500) регулювання по висоті розміщується розподіляє навантаження кільце (200), причому розподіляє навантаження кільце (200) нівелюється шляхом налаштування блоків (500) регулювання по висоті, і шов між фундаментом (100) і распределяющим навантаження кільцем (200) заповнюється заливальної масою (300). На распределяющем навантаження кільці (200) зводиться вежа (400). Блоки (500) регулювання по висоті розраховані так, що вони можуть нести першу навантаження у вигляді маси розподіляє навантаження кільця (200), однак просідають, якщо на один з декількох блоків регулювання по висоті діє таке велике зусилля, що на фундамент через блоки регулювання по висоті діє питомий тиск, що перевищує задане граничне значення. Блоки регулювання по висоті виготовлені з пластику. Використання способу забезпечить надійне і економічне зведення вежі, в тому числі вежі вітроенергетичної установки. 4 н. і 4 з.п. ф-ли, 6 іл.

Спосіб підвищення надійності і довговічності кріплення сталевої опори лінії електропередачі до фундаменту

Винахід відноситься до сталевих опор ліній електропередач, контактної мережі залізниць, антенно-щоглових споруд зв'язку та інших подібних споруд, що експлуатуються на відкритому повітрі

Фундамент опори лінії електропередачі і спосіб підвищення його довговічності

Винахід відноситься до будівництва фундаментів під сталеві опори лінії електропередачі та інших споруд, що експлуатуються на відкритому повітрі, і може бути використане при їх виготовленні та будівництві

Спосіб посилення опори лінії електропередачі

Винахід відноситься до посилення або ремонту опор ліній електропередачі і може бути використане при ремонтно-відновлювальних роботах на повітряних лініях електропередачі або інших об'єктах, де використовуються такі опори, для відновлення їх несучої здатності, низької від фізичного зносу або пошкоджень, а також при збільшенні технологічних навантажень

Пальовий фундамент для поодиноко стоять об'єктів і способи зведення такого фундаменту

Винахід відноситься до будівництва фундаментів поодиноко стоять об'єктів

Каркас будівлі, що споруджується поблизу існуючих будівель

Винахід відноситься до будівництва, а саме до конструкцій будівель, що зводяться в безпосередній близькості від існуючих будівель
Up!