Електричний з'єднувач, зокрема, бурильних колон

 

Область техніки, до якої належить винахід

Даний винахід відноситься до електричного соединителю.

Електричний з'єднувач включає в себе

першу і другу частини з'єднувача, що з'єднуються один з одним і містять перший і другий контактні елементи відповідно, придатні для замикання електричного контакту один з одним, коли перша і друга частини з'єднувача з'єднуються один з одним, і

перший і другий власники, які утримують першу і другу частини з'єднувача, відповідно, і встановлюються один в інший за допомогою байонетного або гвинтового засоби кріплення для отримання з'єднання між першою і другою частинами з'єднувача,

при цьому перша частина з'єднувача містить пружну опорну конструкцію, перший проксимальний кінець, об'єднаний з першим власником, і дистальний кінець, утримує перший контактний елемент,

друга частина з'єднувача містить опорне кільце, виконане з можливістю зачеплення ковзаючим чином з першим контактним елементом під час кріплення між першим і другим власниками, причому опорне кільце вміщує другий контактний елемент.

Попередній рівень техніки

<�ения ліній електропередачі всередині бурильних колон, використовуються при спорудженні свердловин. Такі лінії електропередачі використовуються для того, щоб передавати наземні сигнали, характерні для умов роботи бурового обладнання або для геологічних або метеорологічних умов всередині свердловини.

Зазвичай використовуються колони містять сотні труб і деякі інші компоненти, що з'єднуються послідовно. Тому лінії електропередачі повинні передавати сигнали через всі з'єднання між послідовними компонентами колон. В результаті, поодинокі несправні з'єднання можуть призвести до несправності цілої лінії.

Є різні фактори, що впливають на надійність з'єднувачів. Насамперед, оскільки, як правило, з'єднання між компонентами бурових колон здійснюється загвинчуванням, і так як технологічні похибки компонентів буріння зазвичай не досягають рівня точності, необхідного для електричного обладнання, при завершенні складання може виявитися, що електричні контакти послідовних компонентів не вирівняні один з одним і/або що є осьовий зазор між ними, який запобігає досягнення контакту. На додаток, може ненавмисне виникнути певне кутове отклонтов.

Ці проблеми розглядалися, наприклад, в US 6929493, в якому описується електричний з'єднувач типу, описуваного в даному документі у введенні. З'єднувач в US 6929493 включає в себе кілька круглих контактів, які приймаються відповідні круглі гнізда допомогою занурення в пружний матеріал. Незважаючи на те, що це пристрій являє рішення вищевказаних проблем, проте, очевидно, воно здатне вирішити тільки ті технологічні похибки, які є не дуже великими і, безсумнівно, не може впоратися з ситуацією, коли є значне відносне кутове відхилення, а значить також значне зближення між одним і іншим компонентом батареї.

Сутність винаходу

Завданням винаходу є забезпечення електричного з'єднувача, що ефективно вирішує вищевказані проблеми.

Відповідно, об'єктом винаходу є електричний з'єднувач, який визначено вище, у якому другий контактний елемент розташовується на обмеженій кругової дузі опорного кільця, засоби зупинки передбачені для зупинки першого контактного елемента у другого контактного елемента для забезпечення з'єднання між �ти з'єднувача зміщує перший контактний елемент в осьовому напрямку навпаки опорного кільця і в круговому напрямку навпаки згаданих коштів зупинки.

Згідно з цим рішенням, гнучке з'єднання між пружною конструкцією і опорним кільцем дозволяє не тільки уникати розбіжності і осьових проміжків між електричними контактами при збиранні, а також дозволяє компенсувати кутове відхилення між власниками під час роботи, як і протистояти подальшому зближенню між власниками.

Пристрої електричного з'єднання відповідно до пунктів 10 та 15 формули винаходу також є об'єктом винаходу.

Короткий опис креслень

Додаткові характеристики і переваги цього винаходу будуть краще зрозумілі з наступного далі докладного опису з посиланням на додані креслення, які представлені за допомогою неограничивающих прикладів, на яких:

Фіг.1 зображує вертикальний вигляд збоку пари бурових труб під час етапу складання;

Фіг.2 зображує вид в розрізі по лінії АА на фіг.1;

Фіг.3 зображує вид, подібний фіг.2, але в збільшеному масштабі;

Фіг.4 зображує збільшений вигляд частини, позначеної цифрою IV на фіг.3;

Фіг.5 зображує вид, подібний фіг.3, в якому труби додатково свинчиваются для того, щоб отримувати електричний контакт між відповідними контактними�насичений розібраний вид компонентів електричного з'єднувача згідно винаходу;

Фіг.8 зображує загальний вигляд з'єднувача на фіг.7;

Фіг.9 зображує вертикальний вигляд збоку з'єднувача на фіг.7 в закритому стані;

Фіг.10 зображує збільшений вигляд частини, зазначеної Х на фіг.2;

Фіг.11 зображує вид в розрізі, подібний фіг.2, пари бурових труб у відповідності з варіантом здійснення винаходу,

Фіг.12 зображує загальний вид додаткового варіанту здійснення з'єднувача згідно винаходу.

Опис варіантів здійснення винаходу

Фіг.1 зображує кілька бурових труб 1 і 3. Незважаючи на те, що винахід буде описано в застосуванні до цих трубах, зрозуміло, що воно не обмежується таким спеціальним застосуванням і може використовуватися в інших областях техніки додатково до буріння ділянки землі. Ці труби зазвичай виготовляються з трубчастих елементів, до кінців яких кріпляться зазвичай споюванням кінцеві елементи сполуки, які призначені для того, щоб здійснювати з'єднання між наступними один за одним трубами бурової колони (так звані «замкові з'єднання»). Ці кінцеві елементи зазвичай забезпечені конічними різьбами. Зокрема, кінцеві елементи, які призначені для того, щоб створювати охоплення�ті елементи, які призначені для того, щоб створювати охоплює частину сполук, і які забезпечуються внутрішньою різьбою, позначені 1b і 3b.

Фіг.2 і 3 зображують більш ясно охоплюваний кінцевий елемент 3а і охоплює кінцевий елемент 1b, коли збірка ще не завершена. На кресленні показані внутрішня різьба 1f і зовнішня різьба 3f охоплює кінцевого елемента 1b і охоплюваного кінцевого елемента 3а. Основна та другорядна ступінчасті поверхні 1g, 1h додатково передбачено на що охоплює кінцевому елементі 1b, які розташовуються на протилежних кінцях внутрішньої різьби 1f; відповідні основна та другорядна ступінчасті поверхні 3g, 3h передбачені на охоплюваному кінцевому елементі 3а, поверхні якого розташовуються на протилежних кінцях зовнішньої різьби 3f. Фіг.2 і 3 зображують, що між відповідними ступінчастими поверхнями 1g, 3g і 1h, 3h є певна відстань, яке означає, що гвинтове з'єднання між охоплює кінцевим елементом 1b і визначеним кінцевим елементом 3а ще не завершено. Фіг.5 зображує охоплює кінцевий елемент 1b й охоплюваний кінцевий елемент 3а, коли з'єднання ще не завершено, в стані, виї повного з'єднання (не показано) відстань між відповідними ступінчастими поверхнями 1g, 3g і 1h, 3h, по суті, зводиться до нуля, виключаючи технологічні похибки.

На внутрішній поверхні кожної бурової труби 1, 3 розміщується відповідний ділянку електричного кабелю С1, С3. Переважно, ця ділянка кабелю С1, С3 оточений шаром керамічного матеріалу, який, збільшуючи жорсткість, служить причиною того, що провід становить одне ціле з відповідною внутрішньою поверхнею труби. На кінцевих елементах 1а, 1b і 3a, 3b розташовується додатковий відповідний ділянка кабелю, позначуваний С1', 3', який проходить через отвори або пази, виготовлені в корпусі кінцевих елементів. Всередині кожної бурової труби 1, 3 ділянка кабелю С1, С3 серединної частини труби з'єднується з кожним з ділянок кабелю С1', 3' кінцевих елементів за допомогою відповідних внутрішніх елементів 5 сполуки, які поміщаються у відповідні гнізда, що забезпечуються в кінцевих елементах труб. Один з цих внутрішніх елементів з'єднання ілюструється більш докладно на фіг.10 і в цьому прикладі виконується як гвинтового затяжного затиску. Як результат, 5 елемент включає в себе першу і другу частини клем 6, 7, кожна з яких включає в себе корпус 6а, 7а, виготовляється і�вливається з електропровідного матеріалу. Для скріплення першої та другої частин клем 6, 7 один з одним передбачений розєм елемент 8, який містить втулку, що має зовнішню різьбу, придатну для зачеплення відповідної внутрішньої різьби, яка передбачена всередині гнізда, вміщує 5 елемент з'єднання. За допомогою пружного кошти 8а, розміщується між зажимающим елементом і першою частиною клеми 6, розєм елемент 8, завинчиваемий всередині гнізда, підганяє першу частину клеми 6 навпроти другої частини клеми 7, яка притискається до нижньої сторони гнізда, тим самим забезпечуючи розєм елемент 5 з'єднання. Кінці ділянок С1, С1' кабелю розміщуються між першою частиною клеми 6 і другою частиною клеми 7 в контакті з контактними тілами 6b, 7b, кінці яких вставлені з протилежних сторін по відношенню до них.

Охоплює кінцевий елемент 1b й охоплюваний кінцевий елемент 3а утримують першу і другу частини 10 і 20 з'єднувача відповідно. Ці перша і друга частини 10, 20 з'єднувача вміщуються у відповідні круглі гнізда, які сформовані в основних ступінчастих поверхнях 1g і 3g охоплює кінцевого елемента 1b і охоплюваного кінцевого елемента 3а і тому розміщуються співвісно з загальною віссю y удлит 1b й охоплюваний кінцевий елемент 3а проходять співвісно. У наведеному прикладі вісь y в сутності є віссю зачеплення труб 1 і 3.

Перша частина 10 з'єднувача і друга частина 20 з'єднувача здатні з'єднуватися один з одним і містять перший контактний елемент 11 і другий контактний елемент 21, відповідно, які виготовляються з провідного матеріалу, який придатний для замикання електричного контакту одного з іншим, коли перша і друга частини з'єднувача з'єднуються один з одним. Це з'єднання між першою і другою частинами з'єднувача досягається, коли охоплює кінцевий елемент 1b й охоплюваний кінцевий елемент 3а, щонайменше, частково приєднуються один до одного, як показано на фіг.5 і 6.

Як може бути більш ясно видно на фіг.7 та 8, перша частина 10 з'єднувача містить пружну опорну конструкцію 13, її проксимальний кінець 13а, виготовляється нероздільно з першим власником, і її дистальний кінець 13b, що утримує перший контактний елемент 11. Пружна опорна конструкція 13 має форму спіральної пружини, що проходить співвісно з віссю y з'єднання, і корпус якої має порожнистий ділянку. У наведеному прикладі порожнистий ділянка також є круглим. Однак кругла форма ділянки не є обов'язковою, а також може побут� кінцевий ділянку С1', який з'єднується з ділянкою електричного кабелю С1 так, щоб електрично з'єднувати цей кабель з першим контактним елементом 11 (для спрощення представлений ділянку С1' всередині каналу 15 не показаний). У цьому застосуванні пружна опорна конструкція 13 може бути виготовлена з металевого матеріалу, наприклад сталі.

На дистальному кінці 13b пружною опорної конструкції 13 кріпиться коробчастий корпус 17, який відкривається в дистальному напрямку, причому перший контактний елемент 11 поміщається в ньому. Як паказано на фіг.4 і 6, перший контактний елемент 11 має форму бруска і забезпечений серединним фланцевим ділянкою 11а. Перший контактний елемент 11 вставляється ковзаючим чином всередині проміжного корпусу 19, що має форму втулки, який виготовляється з ізолюючого матеріалу, який, у свою чергу, вставляється ковзаючим чином всередині коробчатого корпусу 17. Напрямок ковзання першого контактного елемента 11 і проміжного корпусу 19 паралельно осі y. У наведеному прикладі є два перших контактних елемента 11, з'єднуються з двома відповідними дротами електричного кабелю С1', який у наведеному прикладі є двополюсним кабелем.

Перший ко�щоб виступати назовні з дистальної поверхні коробчатого корпусу 17, коли перша частина 10 з'єднувача не приєднана до другої частини 20 з'єднувача (положення, показане на фіг.3 і 4). З цією метою в межах коробчатого корпусу 17 пружне засіб 19а, пов'язане з проміжним корпусом 19, і пружне засіб 19b, пов'язане з першим контактним елементом 11, розміщуються співвісно відносно один одного. Зокрема, пружне засіб 19а складається з блоку тарілчастих пружин, що упирається на одній стороні у внутрішню поверхню коробчатого корпусу 17, а на іншій стороні упирається в поверхню проміжного корпусу 19; пружне засіб 19b складається з трубчастого елемента, виготовленого із пружного і ізолюючого матеріалу, наявного навколо того кінця кабелю С1', який з'єднується з кінцевою частиною першого контактного елемента 11, причому циліндр на одній стороні впирається у внутрішню поверхню коробчатого корпусу 17, а на іншій стороні впирається в серединний фланцевий ділянку 11а першого контактного елемента 11. Стопорне кільце 19с, що розміщується між проміжним корпусом 19 і коробчатим корпусом 17, розташовується так, щоб визначати максимальне переміщення проміжного корпусу 19 за межі коробчатого корпусу 17. З іншого боку, ступенева 11, визначає максимальне переміщення першого контактного елемента 11 за межі проміжного корпусу 19.

Як видно на фіг.7 та 8, друга частина 20 з'єднувача містить опорне кільце 23, придатне для зачеплення ковзаючим чином з першим контактним елементом 11 під час кріплення між трубами 1 і 3. В опорному кільці 23 розміщений другий контактний елемент 21. Контактний елемент 21 електрично з'єднаний з кінцевим ділянкою С3', з'єднуються з ділянкою кабелю С3, пов'язаного з другої бурової трубою 3. У цьому застосуванні опорне кільце 23 може бути виготовлений з металевого матеріалу, наприклад сталі.

Другий контактний елемент 21 розташовується на обмеженій кругової дузі опорного кільця 23. Під обмеженою кругової дугою мається на увазі кругова дуга контуру опорного кільця 23, має таку довжину, що відношення довжини дуги до довжини контуру опорного кільця менше ніж 1. Зокрема, другий контактний елемент 21 має форму бруска і забезпечується серединним фланцевим ділянкою 21а (фіг.4 і 6). Другий контактний елемент 21 вставляється в стійкому положенні всередині корпусу 27, який має форму втулки і виготовляється з ізолюючого матеріалу, який, у свою чергу, розміщується в стійкому полента 21, з'єднуються з двома відповідними дротами електричного кабелю С3', який у приведеному прикладі складається з двополюсного кабелю. Як показано, зокрема, на фіг.8, другі контактні елементи 21 і відповідні корпусу 27 розміщуються так, щоб мати їх відповідні дистальні поверхні нарівні з дистальної кільцеподібної поверхнею 23а опорного кільця 23, тобто поверхнею, на якій перший контактний елемент 11 ковзає на останньому етапі загвинчування між першою і другою буровими трубами 1, 3.

Згідно винаходу передбачені кошти 30 зупинки, які придатні для того, щоб зупиняти перший контактний елемент 11 у другого контактного елемента 21 для того, щоб досягати з'єднання між першою і другою частинами 10, 20 з'єднувача, як показано на фіг.9. У стані з'єднання між першою і другою частинами 10, 20 з'єднувача пружна опорна конструкція 13 першій частині 10 з'єднувача зміщує перший контактний елемент 11 в осьовому напрямку навпаки опорного кільця 23 і в круговому напрямку навпаки коштів 30 зупинки.

Переважно, кошти 30 включають в себе виступає освіта 31, передбачене на опорному кільці 23, яке в осьовому спрямовуючи� придатне для зачеплення з виїмкою 17а, яка має форму, певною мірою відповідну йому, і передбачено на коробчатому корпусі 17, всередині якого розміщується перший контактний елемент 11. Переважно, виступає освіта 31 і виїмка 17а мають відповідні підрізані поверхні 31b, 17b, за допомогою яких вони призначені для того, щоб зачіпатися один з одним.

На останньому етапі загвинчування між буровими трубами 1 і 3 в певній точці перший контактний елемент 11 починає зачіпати дистальну кільцеподібну поверхню 23а опорного кільця 23. Під час продовження операції загвинчування контактний елемент 11 і його проміжний корпус 19 проштовхуються всередину коробчатого корпусу 17, долаючи опір блоку тарілчастих пружин 19а і пружного елемента 19b. Коли опорним кільцем 23 досягається певний кутове положення, коробчастий корпус 17 впирається в виступаюче освіта 31 опорного кільця 23, тим самим запобігаючи додаткове відносне обертання коробчатого корпусу 17 щодо опорного кільця 23. В цій точці перший контактний елемент 11, утримуваний коробчатим корпусом 17, вирівнюється з відповідним контактним елементом 21, утримуваним опорним кільцем 23, тим�инителя. Ковзаюче переміщення між першим контактним елементом 11 і опорним кільцем 23, яке виникає на останньому етапі загвинчування до зупинки коробчатого корпусу 17 навпаки виступає освіти 31, викликає тертя дистальних поверхонь контактних елементів 11 і 21, яке видаляє будь-який бруд, що може бути присутнім на них. Додаткове загвинчування бурових труб після зупинки коробчатого корпусу 17 навпаки виступає освіти 31 має ефект збільшення пружної навантаження на пружну опорну конструкцію 13 до завершення кріплення між трубами.

Збереження контакту між першим і другим контактними елементами 11, 21 здійснюється за допомогою пружного зусилля пружною опорної конструкції 13 першій частині 10 з'єднувача, яке підганяє перший контактний елемент 11 навпроти другого контактного елемента 21, і за допомогою пружного кошти 19b, які зміщують перший контактний елемент 11 навпроти другого контактного елемента 21. Для запобігання попадання води, бруду та інших рідин під час роботи до електротехнічним частинах забезпечені прокладки G1, G2, G3, які розміщуються

на дистальній поверхні проміжного корпусу 19 навколо першого промежуточноельное кільце G2) і

між оболонкою 27 другого контактного елемента 21 і опорним кільцем 23 (ущільнювальне кільце G3).

Відрізані поверхні 17b і 31b коробчатого корпусу 17 і виступає освіти 31 опорного кільця 23 діють як похилих площин, які сприяють разом з пружним зусиллям пружною опорної конструкції 13 першій частині 10 з'єднувача утримання коробчатого корпусу 17 і відповідно контактного елемента 11 навпаки опорного кільця 23 і далі навпроти другого контактного елемента 21.

Якщо під час складання або роботи виникне додаткове відносне кутове відхилення між першою і другою буровими трубами 1, 3, це переміщення не викличе будь-яких розбіжності контактних елементів 11, 21, лише додаткову деформацію пружного опорної конструкції 13, яка має сприятливий ефект збільшення пружного зусилля, яке зміщує перший контактний елемент 11 в осьовому напрямку навпаки опорного кільця 23 і в круговому напрямку навпаки виступає освіти 31 опорного кільця 23. Пружна опорна конструкція 13 також витримує збільшення тиску, що виникає з-за зближення між кінцевими елементами труб.

Фіг.11 зображує варіант осуѻьной пружини з правим ходом, на відміну від варіанту здійснення, описаного раніше, в якому пружина була з лівим ходом. Це для того, щоб виконувати електричний з'єднувач згідно винаходу з різним способом загвинчування. Так як елементи варіанту здійснення на фіг.11 відповідають елементам попереднього варіанту здійснення, вони позначені тими ж цифровими посиланнями і не будуть додатково описуватися.

Фіг.12 зображує першу частину з'єднувача згідно варіанту здійснення, у якому перша частина 10 з'єднувача включає в себе пружну опорну конструкцію 13, має трубчасту форму. Ця пружна опорна конструкція 13 включає в себе спіральну пружину, що проходить співвісно з віссю y кріплення і має порожнистий складовою корпус, пружина якого має подібні конструкцію та призначення спіральних пружин, описаних вище. Оболонка 13с з еластомерного матеріалу також входить в конструкцію 13 того ж варіанту здійснення, оболонка якої розташовується так, щоб закривати проміжок між витками пружини для того, щоб забезпечувати безперервність конструкції 13. Цей варіант здійснення забезпечує кращу герметизацію, ніж без еластомірної оболонки. Так як елементи варіанти здійснена здійснення, вони позначені тими ж ссилочними позиціями і не будуть додатково описуватися.

Незважаючи на те, що винахід описано застосовно до буровим трубах, зрозуміло, що воно не обмежується тими спеціальними застосуваннями, які воно може знаходити в інших областях техніки додатково до буріння ділянки землі. Відповідно, замість утримування відповідними кінцевими елементами бурових труб, перша і друга частини з'єднувача можуть бути утримані, загалом, першим і другим держателями відповідно, які можуть бути зібрані один з іншим за допомогою гвинтового або байонетного засоби кріплення. Важливо, що в скрепляющем переміщенні між цими власниками поступальне переміщення в напрямку осі кріплення (яке в цьому прикладі збігається з віссю y подовження труб 1 і 3) і обертальне переміщення навколо осі кріплення об'єднуються.

1. Електричний з'єднувач, що містить
першу частину (10) з'єднувача і другу частину (20) з'єднувача, що з'єднуються один з одним і містять перший контактний елемент (11) і другий контактний елемент (21), відповідно, для замикання електричного контакту одного з іншим, коли перша і друга частини з'єднувача з'єднуються ін�єлю, відповідно, і придатні для установки один в інший за допомогою байонетного або гвинтового засоби кріплення для отримання з'єднання між першою і другою частинами з'єднувача,
при цьому перша частина з'єднувача містить пружну опорну конструкцію (13), проксимальний кінець (13а) якої прикріплений до першого держателя, а дистальний кінець (13b) виконаний з можливістю підтримки першого контактного елемента, і
при цьому друга частина з'єднувача містить опорне кільце (23), виконане з можливістю зачеплення ковзаючим чином з першим контактним елементом під час кріплення між першим і другим власниками, причому опорне кільце вміщує другий контактний елемент,
відрізняється тим, що другий контактний елемент розташований на обмеженій кругової дузі опорного кільця, засіб (30) зупинки передбачено для зупинки першого контактного елемента у другого контактного елемента для здійснення з'єднання між першою і другою частинами з'єднувача, при цьому в сполученому стані пружна опорна конструкція першої частини з'єднувача виконана з можливістю зміщення першого контактного елемента в осьовому напрямку навпаки опорного кільця і в круговому направленальную пружину, проходить співвісно з віссю (y) кріплення з'єднувача, і корпус якої має порожній поперечний переріз для вміщення кінцевого ділянки електричного кабелю (С1'), електрично з'єднується з першим контактним елементом (11).

3. З'єднувач з п. 2, в якому пружна опорна конструкція має трубчасту форму і додатково містить оболонку (13с), що виготовляється з еластомерного матеріалу, яка розміщується таким чином, щоб заповнювати проміжки між витками спіральної пружини.

4. З'єднувач з п. 1, в якому коробчастий корпус (17), що відкривається в дистальному напрямку, прикріплений до дистальному кінця (13b) пружною опорної конструкції (13), причому перший контактний елемент (11) розміщений всередині коробчатого корпусу.

5. З'єднувач з п. 4, в якому засіб зупинки містить виступає освіта (31), сформований на опорному кільці (23), яке виступає в осьовому напрямку щодо дистальної поверхні (23а) кільця опорного кільця (23), причому виступає освіта виконано з можливістю зачеплення з коробчатим корпусом (17) частини першої (10) з'єднувача, коли перша і друга частини з'єднувача знаходяться в сполученому стані.

6. З'єднувач з п. 5, в якому коробчр>

7. З'єднувач з п. 6, в якому виступає освіта опорного кільця (23) і виїмка коробчатого корпусу (17) мають відповідні підрізані поверхні (31b, 17b), за допомогою яких вони призначені для зачеплення один з одним.

8. З'єднувач з п. 4, в якому проміжний корпус (19) виконаний з можливістю вставляння ковзаючим чином всередину коробчатого корпусу, перший контактний елемент виконаний з можливістю вставляння ковзаючим чином всередину проміжного корпусу, при цьому пружне засіб (19а, 19b) виконано з можливістю розміщення всередині коробчатого корпусу (17) для зміщення першого контактного елемента і корпуса (19) в дистальному напрямку, незалежно один від одного.

9. З'єднувач з п. 8, в якому пружне засіб містить перше пружне засіб (19b), пов'язане з першим контактним елементом (11), і друге пружне засіб (19а), пов'язане з проміжним корпусом (19), причому перше і друге пружні засоби розташовані співвісно відносно один одного.

10. З'єднувач по кожному з пп.1-9, в якому перший і другий власники являють собою кінцеві елементи (1b, 3b) відповідних компонентів (1, 3) бурової колони, зокрема бурових труб.

11. Пристрій элекѰтель (1b), пристосований для установки за допомогою гвинтового або байонетного засоби кріплення до відповідного держателю (3а) комплементарного пристрою,
контактний елемент (11) для замикання електричного контакту з відповідним контактним елементом (21) комплементарного пристрої та
пружну опорну конструкцію (13), проксимальний кінець (13а) якої виконаний з можливістю прикріплення до держателя і дистальний кінець (13b) якої виконаний з можливістю підтримки контактного елемента пристрою електричного з'єднання,
відрізняється тим, щопружна опорна конструкція містить спіральну пружину, що проходить співвісно з віссю (y) кріплення пристрою електричного з'єднання, і корпус якої має порожній поперечний переріз для розміщення кінцевого ділянки електричного кабелю (C1'), електрично з'єднується з контактним елементом (11) пристрою електричного з'єднання.

12. Пристрій п. 11, в якому пружна опорна конструкція має трубчасту форму і додатково містить оболонку (13с), виготовлену з еластомерного матеріалу, яка розміщується таким чином, щоб заповнювати проміжки між витками спіральної пружини.

13. Пристрій п. 11, в кот�ної конструкції (13), при цьому проміжний корпус (19) виконаний з можливістю вставляння ковзаючим чином всередину коробчатого корпусу, контактний елемент пристрою електричного з'єднання виконаний з можливістю вставляння ковзаючим чином всередину проміжного корпусу, при цьому пружне засіб (19а, 19b) розміщено всередині коробчатого корпусу (17) для зміщення контактного елемента і корпуса (19) в дистальному напрямку, незалежно один від одного.

14. Пристрій п. 13, в якому пружні засоби містять перше пружне засіб (19b), пов'язане з контактним елементом (11) пристрою електричного з'єднання, і друге пружне засіб (19а), пов'язане з проміжним корпусом (19), причому згадані перші і другі засоби розташовані співвісно відносно один одного.

15. Пристрій п. 13, в якому коробчастий корпус має виїмку (17а) для зачеплення відповідної ділянки комплементарного пристрою.

16. Пристрій п. 15, в якому виїмка коробчатого корпусу (17) має підрізану поверхню (17b) для зачеплення відповідної поверхні (31b) комплементарного пристрою.

17. Пристрій електричного з'єднання для приєднання до комплементарному додаткового пристрою, содержаще� відповідний тримач (1b) комплементарного пристрою,
контактний елемент (21) для замикання електричного контакту з відповідним контактним елементом (11) комплементарного пристрої та
опорне кільце (23) для зачеплення ковзаючим чином з контактним елементом комплементарного пристрою під час кріплення з'єднання між пристроєм і комплементарним пристроєм, причому кільце вміщує контактний елемент пристрою електричного з'єднання,
відрізняється тим, що контактний елемент розташований на обмеженій кругової дузі опорного кільця, виступає освіта (31), утворене на опорному кільці (23), виступає в осьовому напрямку щодо дистальної поверхні (23а) опорного кільця (23), причому виступає освіта призначене для зачеплення відповідної ділянки (17) комплементарного пристрої для забезпечення вирівнювання між контактними елементами.

18. Пристрій п. 17, в якому виступає освіта має підрізану поверхню (31b) для зачеплення з відповідною поверхнею (17b) комплементарного пристрою. 

Схожі патенти:

Пристрій електричного з'єднання елементів з провідного матеріалу та спосіб його виготовлення

Винахід відноситься до електронної техніки і може бути використане в приладобудуванні радіоелектронної апаратури, газорозрядних і электролюминисцентних панелей для здійснення електричних з'єднань провідних елементів у цих приладах

Токопереход для підводних робіт

Винахід відноситься до устаткування, призначеного для роботи під водою, зокрема, для лебідок в комплексах видобутку корисних копалин на дні

З'єднувальний пристрій

Винахід відноситься до електротехніки

Пристрій для одноразового роз'єднання електричних кіл

Винахід відноситься до електротехніки

Випробувальний пристрій

Винахід відноситься до обладнання радіотехнічних систем

Рейковий стикового электросоединитель

Винахід відноситься до електричних зєднувачів рейкових ланцюгів, що входять в состай колійних пристроїв автоблокування, і має своєю метою повьшение надійності електричного з'єднувача при спрощення монтажу
Винахід відноситься до засобів передачі даних з вибою свердловини при кодуванні інформації шумоподобними сигналами (ШПС). Технічним результатом є забезпечення ефективного використання доступної корисного навантаження інформаційного пакета в каналі зв'язку з ШПС і зробити значно більш гнучкою послідовність передач виміряної свердловинної інформації. Запропоновано спосіб організації зв'язку забою з поверхнею безкабельного телеметричної системою в процесі буріння свердловини, який включає кодування даних каналів вимірювань шумоподобним сигналом і подальшу передачу даних каналів вимірювань пакетами, що містять синхропоследовательность, код переданого пакета і дані каналів. При цьому дані каналів вимірювань перетворять в сторінки довільної довжини. Сторінки розбивають на частини для передачі пакетами. Розмір пакета погоджують з розміром корисного навантаження ШПС. Код переданого пакета містить позначку про початок нової сторінки і помер її формату, або позначку про продовження сторінки, що почалася раніше.

Забойная телеметрична система з наддолотним модулем і спосіб бездротової передачі даних на земну поверхню

Запропонована група винаходів відноситься до області буріння свердловин і призначена для передачі забійній інформації на земну поверхню по електромагнітному каналу зв'язку. Технічним результатом є підвищення надійності передачі інформаційних даних від наддолотного модуля (НДМ) на забійну телеметричну систему (базова телесистема) і далі на земну поверхню. Запропоновано спосіб бездротової передачі на земну поверхню даних базової телесистемой з НДМ, в якому здійснюють вимірювання забійних параметрів, кодування та передачу сигналів шляхом випромінювання його електродом в породу зі швидкісного бездротового електромагнітного каналу зв'язку, прийом цих сигналів базової телесистемой і передачу на поверхню за допомогою електричного розділення базової телесистеми. При цьому встановлюють у безпосередній близькості від НДМ додатковий електричний роздільник з ключовим елементом, керованим базової телесистемой, і здійснюють з його допомогою прийом сигналів, випромінюваних електродом НДМ. Причому в процесі прийому сигналів ключовим елементом розмикають електроди диполя, а при передачі сигналів базової телесистемой ключовим елементом замикають зазначені а електроди диполя додаткового розділювача з прийомним блоком базової телесистеми. 2 н. п. ф-ли, 1 іл.

Генератор для живлення свердловинної апаратури

Винахід відноситься до галузі промислової геофізики і призначене для постачання електроенергією автономної свердловинної апаратури. Технічним результатом є підвищення надійності генератора і зниження трудомісткості проведення ремонтних та профілактичних робіт. Генератор, зовнішній статор, розміщений в герметичному корпусі, внутрішній ротор, встановлений на валу генератора з підшипниками кочення в герметичній порожнини, заповненої мастильно-охолоджуючою рідиною, і ущільнювальні елементи. При цьому герметичний корпус генератора розділений на три герметичних контуру - електричний, кінематичний і захисний. Електричний контур статора забезпечений власною діафрагмою-компенсатором, заповнений діелектричної охолоджуючої рідиною і відділений від кінематичного контуру екраном з немагнітного матеріалу. Кінематичний контур підшипників заповнений мастильної рідиною і відділений системою манжетних ущільнень і внутрішньої діафрагмою від захисного контуру компенсатора торцевого ущільнення, заповненого мастильної рідини в об'ємі, обмеженому зовнішньою діафрагмою. Електричний контур заповнений діелектричної охолоджувальною рідиною без надлишкового тиску, киней рідиною з надлишковим тиском. Крім того, захисний контур може бути заповнений мастильної рідиною, що має більш високу в'язкість і високий поверхневий натяг порівняно з мастильною рідиною кінематичного контуру. Нульова точка обмоток статора з'єднана з корпусом через пробку-контакт. Система заправки захисного і кінематичного контурів містить золотник для перемикання заправляють контурів при вакуумуванні та вивантаженні мастильної рідини. Жорсткість діафрагм електричного і кінематичного контурів вище, ніж жорсткість зовнішньої діафрагми захисного контуру. 5 з.п. ф-ли, 1 іл.

Способи і системи для свердловинної телеметрії

Винахід відноситься до галузі геофізики і може бути використано під час проведення каротажних робіт. Заявлені способи і системи для свердловинної телеметрії з використанням приладу, настроєний або спроектованого для розгортання в свердловині, що перетинає підземний шар. Прилад включає в себе свердловинний телеметричний модуль, наземний телеметричний модуль і лінію передачі даних між свердловинних і наземним модулями, зконфігуровану або спроектовану для передачі даних по одному або декільком каналам передачі даних з використанням щонайменше однієї телеметричної схеми, обраної з безлічі телеметричних схем на підставі щонайменше одного свердловинного параметра. Технічний результат - підвищення якості передачі розвідувальних даних. 5 н. і 21 з.п. ф-ли, 7 іл.

Спосіб передачі інформації із свердловини за електричному каналу зв'язку і пристрій для його здійснення

Винахід відноситься до області каротажу в процесі буріння свердловин і призначене для передачі сигналів вимірювання з свердловини на поверхню по бездротовому каналу зв'язку. Технічним результатом є спрощення технології передачі сигналів із вибою свердловини, підвищення швидкості та інформативності передавального сигналу. Запропоновано спосіб передачі інформації із свердловини за електричному каналу зв'язку, що включає збудження електричного струму в колоні металевих труб у свердловині, розділених діелектричною вставкою на верхню та нижню частини, та реєстрацію на поверхні зміни напруги, викликаного пульсацією струму в трубі. При цьому корисним сигналом служить зміна напруги на затискачах приймальної циліндричної котушки, що є функцією змінного струму, що тече в трубі збуджуваного за допомогою змінної ЕРС, прикладеної до діелектричної вставці. Запропоновано також пристрій для здійснення зазначеного способу, що містить джерело змінного струму, приєднаний до колоні металевих труб у свердловині, розділених діелектричною вставкою на верхню та нижню частини, і наземну циліндричну приймальну котушку з магнітопроводом у вигляді коаксиа�вих один над одним і забезпечених смуговими підсилювачами, виходи яких підсумовуються на вході реєстратора напруги. 2 н.п. ф-ли, 1 іл.

Спосіб наземного прийому-передачі інформації в процесі буріння і пристрій для його реалізації

Винахід відноситься до галузі буріння свердловин і призначене для наземної передачі в межах бурової площадки інформації, одержуваної від свердловинної апаратури і від різних наземних датчиків, встановлених на майданчику бурової, і використовується для контролю і управління процесом буріння в реальному режимі часу. Технічним результатом є забезпечення оперативного моніторингу віддалених реєструючих приладів, розподілених на буровій майданчику, підвищення надійності системи наземної передачі інформації і зручності в експлуатації. Запропоновано спосіб наземного прийому-передачі інформації у процесі буріння, що включає прийом даних від датчиків забійній телеметричної системи, наземну передачу даних з подальшою дешифрацией і передачею даних на реєструючі прилади споживачів інформації. При цьому здійснюють передачу даних по проводах силової електромережі, живильної реєструючі прилади споживачів інформації та наземні датчики, встановлені на майданчику бурової і насосному обладнанні. Крім того приймачі інформації від датчиків забійній телеметричної системи, наземні датчики, базовий комп'ютер та приймачі інформації реєструючих приладів �нтерфейсний блок і програмні модулі сполучення для прийому-передачі даних по силовій електромережі. Запропоновано також пристрій для здійснення зазначеного способу. 2 н.п. ф-ли, 1 іл.

Уневерсальний перехідник для свердловинного бурильного двигуна, що має проводу або порти

Група винаходів відноситься до області буріння, а саме до універсального перехідника для бурильного двигуна, що має проводу або порти. Вузол нижньої частини бурильної колони містить вибійний двигун, розташований на бурильній колоні і має ротор і статор, причому в роторі виконано перший отвір, шпиндель, розташований знизу від свердловинного двигуна, в якому виконано другий отвір, вал, в якому виконано третє отвір і який має перший і другий кінці, причому перший кінець з'єднаний з ротором допомогою першого універсального перехідника, при цьому другий кінець з'єднаний зі шпинделем за допомогою другого універсального перехідника, і внутрішній стрижень, розташований в третьому отворі валу, причому внутрішній стрижень має внутрішній прохід і має третій і четвертий кінці при цьому третій кінець герметизує повідомлення внутрішнього проходу з першим отвором ротора, а четвертий кінець герметизує повідомлення внутрішнього проходу з другим отвором шпинделя. Забезпечується передача сигналу з датчиків, подача живлення всередині обертових елементів вузла. 3 н. і 18 з.п. ф-ли, 8 іл.

Система і спосіб ізоляції струму, що подається на електричну навантаження в свердловині

Винахід відноситься до управління електроживленням свердловинних пристроїв. Технічним результатом є забезпечення ефективної подачі електроенергії на свердловинні пристрої, зокрема зменшення кількості або повного усунення приймачів електричної енергії свердловинних пристроїв, що живляться небажаним струмом або отримують електроенергію іншими небажаними шляхами за рахунок забезпечення ізоляції струму, що подається на приймач. Запропонована система для з'єднання з струмоведучими лініями, що включають в себе токоведущую лінію оболонки, першу токоведущую лінію, другу токоведущую лінію і третю токоведущую лінію, містить: перший керуючий модуль, виконаний з можливістю з'єднання з першої струмоведучої лінією і з можливістю знаходитися в послідовному електричному з'єднанні з першим електроприймачем в свердловині, сполученим з другої струмоведучої лінією; другий керуючий модуль, виконаний з можливістю з'єднання з другої струмоведучої лінією і з можливістю знаходитися в послідовному електричному з'єднанні з другим електроприймачем в свердловині, сполученим з першої струмоведучої лінією; третій керуючий модуль, виконаний з можлив.�оединении з третім електроприймачем в свердловині, сполученим з третьої струмоведучої лінією; і четвертий керуючий модуль, виконаний з можливістю з'єднання з першої струмоведучої лінією і з можливістю знаходитися в послідовному електричному з'єднанні з четвертим електроприймачем в свердловині, сполученим з струмоведучої лінією оболонки. Причому при пропущенні першим керуючим модулем струму на перший електроприймач в свердловині другий, третій і четвертий керуючі модулі не пропускають небажаний струм на другий, третій і четвертий електроприймачі в свердловині відповідно. 2 н. і 16 з.п. ф-ли, 6 іл.

Порт зв'язку для використання на скважинном вимірювальному приладі

Група винаходів відноситься до скважинному вимірювального приладу, який може бути використаний в гірничодобувній промисловості, а також до способу виготовлення з'єднувального пристрою зв'язку для даного приладу. Прилад містить кожух, виконаний з можливістю переміщення всередині стовбура свердловини і, щонайменше, один датчик, виконаний з можливістю вимірювання параметра стовбура свердловини. У кожусі встановлений контролер, що включає в себе, щонайменше, одне з наступного: пристрій збереження даних і пристрій керування роботою щонайменше одного датчика. Також прилад містить порт зв'язку, встановлений в отворі в кожусі і включає в себе відповідний промисловим стандартам з'єднувач, стикующийся з кабелем, що має відповідне промисловим стандартам кінцеве пристрій для з'єднання з наземним пристроєм, коли прилад знаходиться на земній поверхні. Причому відповідний промисловим стандартам з'єднувач містить відповідну промисловим стандартам базу з'єднувача, виконану в корпусі, виготовленому з вологонепроникного і електроізолюючі матеріалу. Спосіб виготовлення з'єднувального пристрою зв'язку для сквЂеля, укладення зазначеного з'єднувача в оболонку корпусу, виготовленого з вологонепроникного і електроізолюючі матеріалу. Потім здійснюють електричне з'єднання контактних штирів на базі з'єднувача з вибраними електричними ланцюгами в приладі, а введення корпусу в порт в стінці кожуха приладу виконують, принаймні, з запобіганням попадання вологи всередину кожуха. Досягається при цьому технічний результат полягає в забезпеченні більш низької вартості виготовлення і техобслуговування свердловинних вимірювальних приладів. 2 н., 8 з.п. ф-ли, 23 іл.

Спосіб моніторингу та управління добувної нафтової свердловиною з використанням батарейного живлення в свердловині

Винахід відноситься до нафтовидобувної промисловості, а саме до моніторингу та управління добувної нафтової свердловиною. Технічний результат спрямований на підвищення нафтовидобутку, коефіцієнта вилучення нафти (КІН) з пласта або декількох пластів, осушених свердловиною, за рахунок твори прямого виміру параметрів газорідинного стовпа на різних його рівнях, управління продуктивністю заглибного насоса і дебітом нафтовидобутку з урахуванням найбільш сприятливих умов нафтовіддачі пласта. Спосіб моніторингу та управління добувної нафтової свердловиною, в якому здійснюють контроль параметрів заглибного насоса, передбачають моніторинг параметрів газорідинного стовпа в свердловині в області заглибного насоса. Для чого розміщують датчики на насосно-компресорної колоні у заглибного насоса. Одержують результати вимірів на поверхню, обробляють і використовують ці результати для управління заглибним насосом при нафтовидобутку. При цьому моніторинг параметрів газорідинного стовпа в свердловині здійснюють на різних його рівнях, включаючи положення динамічного рівня і його відстань до заглибного насоса. Датчики розміщують на декількох фіксованих оро�багато електричного живлення. Ці можливості та результати використовують при управлінні продуктивністю заглибного насоса для підтримки депресії і параметрів газорідинного стовпа в свердловині, відповідних рівноваги між дебітом нафтовіддачі пласта або пластів і дебітом нафтовидобутку свердловини при максимально допустимій продуктивності насоса. 12 з.п. ф-ли, 2 іл.

Спосіб герметизації різьбового з'єднання муфта кондуктора-монтажний патрубок колоною головки на свердловині без виводу в капітальний ремонт

Винахід відноситься до нафтогазовидобувної промисловості. Технічним результатом є підвищення герметичності з'єднання муфта кондуктора - монтажний патрубок колоною головки на свердловині без виводу в капітальний ремонт. Спосіб включає вимір витоку газу, монтаж відвідної лінії для стравлювання газу на безпечній відстані від свердловини, очищення місця зварювання, накладення зварного шва, проведення візуально вимірювального, рентгенівського та ультразвукового контролю зварного шва, демонтаж відвідної лінії, перевірку зони зварного шва на відсутність витоків газу. 1 з.п. ф-ли, 2 іл.
Up!