Спосіб ентеро-энтероанастомоза

 

Винахід відноситься до медицини, а саме до хірургії шлунково-кишкового тракту, і може бути використане при резекції тонкої кишки в умовах перитоніту, кишкової непрохідності.

Найбільш близьким технічним рішенням по відношенню до запропонованого за сукупністю суттєвих ознак є спосіб формування межкишечного анастомозу, полягає в тому, що після резекції тонкої кишки накладають міжкишковий анастомоз шляхом зшивання відвідної кишки по брижових краю U-образно, формуючи сліпу відводить частини, розкривають просвіт кишки в відводить частині, що приводить кишку укладають на відвідну частина відвідної кишки, инвагинируют на 1,5 см в просвіт відводить частини і фіксують, а сліпу частина відвідної кишки підшивають до відвідної частини поверх инвагинационного анастомозу і привідної кишки для додаткового укриття (див. патент РФ №2272586, опубл. 27.03.2006).

До причин, що перешкоджають досягненню зазначеного нижче технічного результату при використанні відомого способу, прийнятого за прототип, відноситься те, що при резекції тонкої кишки та виконанні ентеро-энтероанастомоза у хворих в умовах перитоніту, кишкової непрохідності призводить петля кишечника �стомоза згідно прототипу. Просвіт відвідної петлі тонкої кишки розкривають, виконуючи поздовжній розріз довжиною 3 см, пошкоджується мускулатура кишки, що призводить до рефлюксу кишкового вмісту в приводить петлю тонкої кишки з подальшим розвитком синдрому привідної петлі, гострого панкреатиту. Не досягається повного гемостазу на кінці привідної кишки, так як кінець привідної кишки инвагинируют через виконаний розріз в просвіт відводить частини відвідної кишки на 1,5 см, що може призводити до кровотеч з не прошитих оболонок кінця привідної кишки при подразненні кишковим вмістом.

Завданням винаходу є створення способу ентеро-энтероанастомоза в умовах перитоніту, кишкової непрохідності, що забезпечує одержання технічного результату, що складається в тому, що при різних діаметрах привідної і відвідної петлі тонкого кишечника можливе формування анастомозу без технічних труднощів, відсутність пошкоджень поздовжньої і поперечної мускулатур тонкого кишечника, оболонки кишечника в зоні анастомозу точно і надійно зіставляються один з одним, забезпечуючи герметичність сполучення, виключається ризик розвитку кровотечі, синдрому привідної петлі, гострого панкреатиту.

ію тонкої кишки.

Особливістю є те, що приводить кінець тонкої кишки вшивають наглухо окремими вузловими швами і занурювальним кисетним швом, який потім укладають U-образно і зшивають з брижових краю серо-серозними вузловими швами, утворюючи при цьому сліпу і приводить частини, потім на привідної частини розсікають серозну оболонку на довжину 18-20 мм поперечно до длиннику тонкої кишки, розкривають точковим проколом 2-3 мм м'язовий, підслизовий і слизовий шари, слизовий шар розширюють довгим зігнутим зажимом в напрямку, перпендикулярному длиннику тонкої кишки до 18-20 мм, утворюючи при цьому отвір у поперечному напрямку на привідної частини приводить кінця, після чого відвідну кишку укладають на що приводить частина U-образно сформованого приводить кінця тонкої кишки і формують однорядний анастомоз між кінцем відвідної кишки і виконаним отвором в поперечному напрямку на привідної частини тонкої кишки, а сліпу частина приводить кінця тонкої кишки підшивають поверх відвідної кишки вузловими серозно-м'язовими швами, що утворюють другий ряд швів, для додаткового укриття анастомозу.

Суть винаходу пояснюється кресленнями.

Фіг. 1 ілюструє формування U-обслепая частина приводить кінця 1 тонкої кишки, 3 - приводить частина приводить кінця 1 тонкої кишки, 4 - отвір в привідної частини 3 тонкої кишки в поперечному напрямку, 5 - відводить кишка.

Фіг. 2 ілюструє сформований ентеро-энтероанастомоз і підшивання сліпий частини 2 приводить кінця 1 тонкої кишки поверх відвідної кишки 5 вузловими серозно-м'язовими швами, де 6 - однорядний анастомоз між кінцем відвідної кишки 5 і виконаним розрізом в поперечному напрямку привідної частини 3 приводить кінця 1 тонкої кишки.

Фіг. 3 ілюструє остаточний етап операції, де 7 - вузлові серозно-м'язові шви для підшивки сліпий частини 2 приводить кінця 1 тонкої кишки поверх відвідної кишки 5.

Спосіб здійснюють наступним чином.

Після резекції тонкої кишки приводить кінець 1 тонкої кишки вшивають наглухо окремими вузловими швами і занурювальним кисетним швом. Приводить кінець 1 тонкої кишки складають U-образно на ділянці 5-6 см і зшивають з брижових краю серо-серозними вузловими швами, утворюючи сліпу 2 і приводить 3 частини приводить кінця 1 тонкої кишки. На привідної частини 3 приводить кінця 1 тонкої кишки розсікають серозну оболонку поперечно до длиннику тонкої кишки на відстань 18-20 мм. Потім розкривають точечнѼ зажимом в напрямку, перпендикулярному длиннику тонкої кишки до 18-20 мм, утворюючи при цьому отвір 4 в привідної частини 3 приводить кінця 1 тонкої кишки в поперечному напрямку.

Відвідну кишку 5 укладають на що приводить частина 3 U-образно сформованого приводить кінця 1 тонкої кишки, формують однорядний анастомоз 6 між кінцем відвідної кишки 5 і виконаним отвором 4 на привідної частини 3 приводить кінця 1 тонкої кишки. Сліпу частина 2 приводить кінця 1 тонкої кишки підшивають поверх відвідної кишки 5 вузловими серозно-м'язовими швами 7, утворюють другий ряд швів, додатково вкривають анастомоз 6. Анастомоз сформований.

Клінічний приклад

Пацієнт В., 43 років, поступив у відділення хірургії ДНЗ «Центральна міська клінічна лікарня» р. Ульяновська з скаргами на сильні болі по всьому животі, нудоту, блювоту, затримку стільця, газів протягом 8 годин. Три роки тому було оперативне втручання з приводу деструктивного апендициту, поширеного гнійного перитоніту. При обстеженні: на оглядовій рентгенографії органів черевної порожнини множинні тонкокишечние чаші Клойбера.

Огляд: загальний состояниетяжелое; шкірний покрив вологий, блідий; пульс слабкого наповнення і на�здут, симетричний, в акті дихання не бере участь. При пальпації напружений і різко болючий у всіх відділах. Печінкова тупість присутній. Притуплення над лоном. Перистальтика кишечника ослаблена. Симптом Щоткіна-Блюмберга позитивний у правій здухвинній ділянці, над лоном, лівій здухвинній ділянці.

Поставлений діагноз: Спайкова хвороба черевної порожнини. Странгуляційна кишкова непрохідність. Вторинний поширений перитоніт.

Операція: Среднесрединная лапаротомія. Інтраопераційно виявлена спайкова хвороба черевної порожнини, странгуляційна кишкова непрохідність, некроз петлі тонкого кишечника в 130 см від зв'язки Трейца протягом 15 см, діаметр привідної петлі 6,0 см, відводить 1,8 див. Вторинний поширений перитоніт.

Виконана резекція тонкої кишки, що приводить кінець тонкої кишки ушили наглухо окремими вузловими швами і занурювальним кисетним швом. Приводить кінець тонкої кишки склали U-образно на ділянці 6 см і зшили з брижових краю серо-серозними вузловими швами, утворюючи сліпу і приводить частини. На привідної частини розсікли серозну оболонку поперечно до длиннику тонкої кишки на відстані 20 мм, розкрили точковим проколом 3 мм м'язовий, подслизисярном длиннику тонкої кишки до 20 мм, утворюючи при цьому отвір в поперечному напрямку. Відвідну кишку поклали на U-образно сформований приводить кінець тонкої кишки і формували однорядний анастомоз між кінцем відвідної кишки і виконаним отвором на привідної частини тонкої кишки. Сліпу частина приводить кінця тонкої кишки підшили поверх відвідної кишки вузловими серозно-м'язовими швами, що утворюють другий ряд швів, додатково вкривають анастомоз.

Дренування черевної порожнини, пошарове ушивання рани черевної стінки. Післяопераційний період протікав без ускладнень. Дренажі видалені на 6-ту добу. Загоєння рани первинним натягом. Виписаний у задовільному стані на 12-ту добу після операції. Обстежений через 6 місяців. Скарг не пред'являв, намагається дотримуватися дієти, працює за фахом, результат операції оцінює як хороший.

Таким чином, пропонований спосіб ентеро-энтероанастомоза в умовах перитоніту, кишкової непрохідності дозволяє сформувати анастомоз при різних діаметрах привідної і відвідної петель тонкого кишечника, не пошкоджується ні поздовжня, ні поперечна мускулатура тонкого кишечника, оболонки кишечника в зоні анастомозу точно і надійно сдрома привідної петлі, гострого панкреатиту.

Спосіб ентеро-энтероанастомоза, що включає резекцію тонкої кишки, який відрізняється тим, що приводить кінець тонкої кишки вшивають наглухо окремими вузловими швами і занурювальним кисетним швом, який потім укладають U-образно і зшивають з брижових краю серо-серозними вузловими швами, утворюючи при цьому сліпу і приводить частини, потім на привідної частини розсікають серозну оболонку на довжину 18-20 мм поперечно до длиннику тонкої кишки, розкривають точковим проколом 2-3 мм м'язовий, підслизовий і слизовий шари, слизовий шар розширюють довгим зігнутим зажимом в напрямку, перпендикулярному длиннику тонкої кишки до 18-20 мм, утворюючи при цьому отвір у поперечному напрямку на привідної частини приводить кінця, після чого відвідну кишку укладають на що приводить частина U-образно сформованого приводить кінця тонкої кишки і формують однорядний анастомоз між кінцем відвідної кишки і виконаним отвором в поперечному напрямку на привідної частини тонкої кишки, а сліпу частина приводить кінця тонкої кишки підшивають поверх відвідної кишки вузловими серозно-м'язовими швами, що утворюють другий ряд швів, для додаткового укриття анастомозу. 

Схожі патенти:

Спосіб комбінованого малоінвазивного лікування внутрішньопечінкового холангиолитиаза

Винахід відноситься до медицини, хірургії. Здійснюють малоінвазивне лікування холангиолитиаза. Попередньо під ультразвуковим контролем здійснюють черезшкірну чреспеченочную пункцію периферичних відділів жовчного дерева. Заводять в жовчні протоки провідник до рівня блоку. По провіднику вводять катетер діаметром 5-6 Fr. Через катетер за допомогою інструментів виробляють дистальне зміщення холангиолита антеградно в загальний жовчний проток до рівня подальшою ретроградної ендоскопічної литоэкстракции. Ендоскопічно видаляють конкремент. Спосіб дозволяє провести лікування внутрішньопечінкового холангиолитиаза малоінвазивно, без виконання травматичною порожнинної операції. 1 пр., 6 іл.

Спосіб формування анастомозу тонкотолстокишечного

Винахід відноситься до медицини, хірургії. Виконують правобічну геміколектомія. На дистальному кінці тонкої кишки формують «хоботок» з живильним брижеечним посудиною. Поперечно розсікають стінку товстої кишки. Спочатку формують передню, потім задню губи анастомозу однорядними вузловими швами. При формуванні илеотрансверзоанастомоза рассасивающейся ниткою здійснюють вкол голки в стінку тонкої кишки на 2,0-2,5 см від краю з боку серозної оболонки, проводять через м'язову оболонку, підслизову основу і роблять викол голки на серозну оболонку тонкої кишки на 1,0-1,5 см від краю. Здійснюють вкол голки з боку серозної оболонки тонкої кишки на 0,5-0,8 см від краю і виводять у вільний край «хоботка» в точку між підслизової та м'язової оболонок тонкої кишки. Зсередини назовні голку вколюють в точку між підслизової та м'язової оболонок товстої кишки і виводять на її серозної оболонці, відступивши від краю 0,25-0,3 див. Нитки перехрещують між собою і натягують. Надлишок слизової і підслизової тонкої кишки, вивернуті назовні, заправляють всередину, утворюючи стулки антирефлюксного клапану. Серозні оболонки тонкої і товстої кишок точно зіставляють один з одним, забезпечуючи герметичноишечними швами, додатково вкриваючи анастомоз. Спосіб дозволяє забезпечити надійність гемостазу, герметичність, достатню клапанну функцію концебокового поперечного инвагинационного тонкотолстокишечного анастомозу за рахунок точного зіставлення шарів кишкових стінок. 1 пр., 2 іл.

Спосіб профілактики печінкової недостатності після обширних резекцій печінки

Винахід відноситься до медицини, хірургії. Проводять емболізацію правою ворітної вени для гіпертрофії лівої частки печінки за 2-3 тижні до операції. Виконують центральну бисекционэктомию S4, S5, S8. Після резекції розкривають просвіт правої гілки ворітної вени і видаляють эмболизационний матеріал. Спосіб забезпечує зниження кількості пацієнтів з гострою печінковою недостатністю у післяопераційному періоді за рахунок профілактики печінкової недостатності після обширних резекцій печінки за рахунок збільшення функціонального обсягу залишається після резекції паренхіми. 1 іл., 1 пр.

Спосіб профілактики та лікування синдрому низької резекції прямої кишки і анастомоз-асоційованих ускладнень

Винахід відноситься до медицини, а саме до колопроктології. Роблять илеоасцендоцекального комплексу на живильної ніжці після резекції прямої кишки, його ротацію проти годинникової стрілки після апендектомії і низведення. Формують анастомози між оральним кінцем клубової кишки і аборальним кінцем висхідного відділу ободової кишки, оральним кінцем сигмовидної або низхідного відділу ободової кишки і аборальним кінцем клубової кишки илеоасцендоцекального трансплантата. При цьому оральний кінець висхідної кишки вшивають наглухо ручним швом або лінійним степлером. З боку черевної порожнини формують обвівним кисетний шов кукси прямої кишки в просвіт вводять головку циркулярного зшиваючого апарату з боку черевної порожнини та кисетний шов затягують, в результаті чого головка фіксується в культі прямої кишки. У купол сліпої кишки трансплантата формують отвір, відповідний діаметру зшиваючого апарату, накладають кисетний шов навколо нього. Укладають трансплантат в пресакральное простір, в просвіт илеоасцендоцекального комплексу вводять циркулярний зшиваючий апарат відповідного діаметра антеградно, перфорують стінку кишки кількість з головкою степлера в культі прямої кишки або анального каналу. Формують апаратний анастомоз і витягують апарат, після чого кисетний шов затягують і вшивають одиничними вузловими швами. Спосіб дозволяє знизити частоту розвитку та ступінь вираженості порушень дефекації і континенции після резекції прямої кишки і анастомоз-асоційованих ускладнень. 1 іл.

Спосіб ендоскопічної зупинки і профілактики виразкових кровотеч з дефектів стінки 12-палої кишки

Винахід відноситься до медицини, а саме до гастроентерології. Виконують ендоскопічну установку в просвіт 12-палої кишки з джерелом кровотечі або виразковим дефектом стінки покритого металевого саморозширюючого стента. При цьому використовують стент з діаметром розкриття не менше 22 мм Для установки доставочное пристрій стента проводять за область кровотечі. Після чого встановлюють стент таким чином, щоб його воронкообразно розширені краї щільно впиралися в стінки 12-палої кишки, утворюючи замкнену порожнину між проксимальним і дистальним краями стента. Спосіб дозволяє забезпечити надійний гемостаз, ефективну герметизацію області дефекту стінки трубчастого органу в умовах миниинвазивного впливу, а також ізолювати область дефекту і запобігти його контакт з фізіологічними рідинами, за рахунок чого забезпечити профілактику розвитку супутніх ускладнень основного захворювання. 1 з.п. ф-ли, 1 пр., 2 іл.

Спосіб пластичного заміщення поєднаних дефектів орбіти і межуючих з нею анатомічних областей

Винахід відноситься до медицини, а саме до онкології, офтальмології та пластичній хірургії. Видаляють блок тканин передньої поверхні особи, проводять экзентерацию орбіти. Виконують пластичне заміщення дефекту особи за рахунок надкостнично-апоневротического клаптя. При цьому формують лобно-скроневу надкостнично-апоневротичний клапоть, що включає a. frontalis, a. supraorbitalis, а. trochlearis. Після мобілізації тканин по краю сформованого дефекту в скроневій, виличної і лобової області формують тунель, від ніжки завитка вушної раковини до брови протилежного боку. Потім клапоть перекидають через сформований тунель в бік дефекту, укладають на нього і фіксують швами по всій поверхні рани дефекту. Донорську рану ушивають. Спосіб дозволяє знизити травматичність оперативного втручання, поліпшити кровопостачання застосовуваного клаптя, скоротити терміни реабілітації хворих. 6 іл., 1 пр.
Винахід відноситься до медицини, а саме до стоматології, щелепно-лицевої хірургії, і призначений для використання при хірургічному лікуванні хворих фіброзним епулісом. Паркан вільного аутотрансплантата, що включає сполучно-тканий і епітеліальний шари слизової оболонки, здійснюють з області бугра верхньої щелепи. Формують нішу, розщеплюючи на всьому протязі слизову оболонку, що оточує дефект, на кордоні її власної пластинки і окістя з медіального, дистального і апікального країв рани на глибину 0,3-0,5 див. Трансплантат переносять в область дефекту таким чином, щоб його деэпителизированние ділянки опинилися в "ніші", фіксують його п-образними швами в проекції "ніші", а поверх трансплантата додатково накладають хрестоподібний компресійний шов. Спосіб, за рахунок одночасного усунення післяопераційного дефекту і створення необхідного обсягу прикріплених ясен для подальшої успішної реабілітації пацієнта, дозволяє підвищити естетичний і функціональний результат. 1 пр.

Спосіб ендоваскулярної лазерної коагуляції великої підшкірної вени з варикозною трансформацією

Винахід відноситься до медицини, а саме до судинної хірургії. На першому етапі антеградно через розріз у медіальної щиколотки, вводять з пальпаторним супроводом флебэкстрактор з потовщеним кінцем для випрямлення варикозно-трансформованих ділянок. Після чого виводять флебэкстрактор з розрізу у медіальної кісточки. Виконують по ходу стовбура вени тумесцентную анестезію. Потім здійснюють коагуляцію лазерним світловодом неспроможного ділянки голенного сегмента великої підшкірної вени. Виводять лазерний світловод з розрізу у медіальної кісточки. Вшивають рану косметичним швом. На другому етапі: ретроградно через кроссэктомический розріз вводять з пальпаторним супроводом флебэкстрактор з потовщеним кінцем для випрямлення варикозно-трансформованих ділянок. З допомогою флебэкстрактора з потовщеним кінцем видаляють неспроможні клапани, доставляють лазерний світловод під контролем пілотного променя вздовж флебэкстрактора. Після чого здійснюють виведення флебэкстрактора з кроссэктомического розрізу. Виконують тумесцентную анестезію. Потім виконують лазерну коагуляцію на неспроможнім стегновому сегменті вени. Виводять лазерний світловод з кроссэктомическог�сс операції проводиться під постійним ультразвуковим контролем. Спосіб дозволяє провести коагуляцію лазерним світловодом неспроможних ділянок вени, не викликаючи в ній паравазальной запальної реакції, здійснити точну доставку лазерного светововда за рахунок застосування флебэкстрактора з потовщеним кінцем. 11 іл.
Винахід відноситься до медицини і може бути використане в хірургії і, зокрема, щелепно-лицьовій хірургії. Синхронно вимірюють внутрішньотканинний тиск (Р) жувального м'яза ураженій області (P1) і жувальної м'язи інтактної області (P2) і визначають різницю тисків (R). При значенні R, що дорівнює 15 мм рт. ст. і більше, виконують через порожнину рота Z-подібну фасциотомию фасциального футляра жувального м'яза на стороні ураження при довжині кожного розрізу, що становить букву «Z», за 1,0 див. Спосіб дозволяє знизити ускладнення, що досягається за рахунок виявлення гострого тканинного гіпертензійного синдрому та виконання ранньої радикальної декомпресії шляхом фасциотомии фасциального футляра жувального м'яза. 2 пр.

Компоненти для використання в стерильному оточенні

Винахід відноситься до медицини. Хірургічний інструмент містить першу частину і другу частину. Перша частина герметично закрита мембраною. Друга частина містить корпус хірургічного інструменту і порожнину в корпусі хірургічного інструменту. Порожнина виконана з можливістю прийому першої частини. Друга частина містить першу область, що містить сполучається з порожниною отвір, і закриває елемент, виконаний з можливістю переміщення між першим положенням і другим положенням. Закриває елемент знаходиться в герметизирующем контакті з другою областю, будучи в першому положенні, і, принаймні частково не знаходиться в герметизирующем контакті з другою областю, будучи у другому положенні. Один або більше електричних контактів у першій частині або в другій частині виконані з можливістю проходження через мембрану для встановлення з'єднання між частиною першою і другою частиною, коли закриває елемент переміщується з другого положення в перше положення. В результаті частина інструменту може бути використана в стерильному середовищі. 4 н. і 16 з.п. ф-ли, 66 іл.
Up!