Пристрій спостереження

 

Даний винахід відноситься до пристрою спостереження для підземної виробки.

Використання камер в підземній виробці в принципі відомо з рівня техніки. Такого роду відомі камери служать переважно в якості сенсорного пристрою, тобто для реєстрації відстаней або для реєстрації об'єктів у галузі вимірювань.

Камери для грубого застосування відомі з рівня техніки в різних варіантах здійснення. Таким чином, є, наприклад, купольні камери для зовнішньої області, які, будучи незахищеними, відповідно схильні до забруднення. Крім того, відомі нерухомі камери, які мають, тим не менше, тільки одну незмінну область реєстрації. Нарешті відомі також камери, які є рухомими і карданно підвішені разом з корпусом камери та які мають склоочисник. Однак такого роду камери не придатні для роботи під землею, так як вони занадто великі й занадто чутливі щодо пошкоджень. Застосування пристроїв спостереження в підземній виробці бажано саме зокрема при низькій товщині пласта. Однак там дуже обмежена наявне в розпорядженні простір.

Завдання даного винаходу предтором забезпечена низька ступінь забруднення, обумовлена конструкцією.

Рішення цієї задачі відбувається за допомогою ознак пункту 1 формули винаходу і, зокрема, за допомогою пристрою спостереження для підземної виробки, яке має взривонепроницаемий корпус з кількома оглядовими вікнами, в якому розташована поворотна відеокамера.

Згідно винаходу обладнана поворотним приводом відеокамера розташовується під взривонепроницаемом корпусі, так що знаходяться всередині корпусу електричні та електронні компоненти задовольняють вимогам в підземній виробці щодо захисту від вибуху. Тут під взривонепроницаемим корпусом розуміється, що конструкція корпусу відповідає вимогам для застосування електричних апаратів в здатної до вибуху атмосфері згідно з нормами EN 60079-1:2007, IEC 60079-1:2007 або GB3836.2.

Крім того, при відповідному винаходу пристрої спостереження передбачено не єдине оглядове вікно, а відеокамера може проводити зйомку через кілька оглядових вікон. Таким чином, можуть краще виконуватися не тільки вимоги до вибухонепроникної оболонки корпусу. Крім цього оглядові вікна і корпус можуть також оптимізуватися таким чином, що враховуються уучитиваться, пролягає відповідне оглядове вікно поперечно до напрямку рудникового повітря або в напрямку рудникового повітря, щоб мінімізувати забруднення.

Кращі варіанти здійснення винаходу описані в описі, кресленнях, а також залежних пунктах формули винаходу.

По першому кращого варіанту здійснення корпус може бути сконструйований для монтажу під верхняком каркаса кріплення (кріплення) очисного вибою. З цією метою корпус може мати принципово плоску конструкцію, яка, наприклад, є прямокутною в основних контурах. Крім того, корпус може мати кошти прикріплення, зокрема магніти, щоб закріплювати пристрій спостереження на нижній стороні верхняка каркаса кріплення очисного вибою. При використанні магнітів в якості засобів прикріплення виходить додаткова перевага швидкого і простого монтажу, який можливий без застосування інструментів.

З наступного кращого варіанту здійснення оглядові вікна можуть бути розташовані з нахилом по відношенню до монтажного основи корпусу, так що при монтажі пристрою спостереження в очисному вибої оглядові вікна нахилені относительноутри корпусу є в наявності для камери збільшена поворотна область. З іншого боку, похиле положення оглядових вікон робить позитивний вплив на осадження бруду на оглядових вікнах.

З наступного кращого варіанту здійснення оглядові вікна можуть бути трапецієподібної форми і перебувати на бічних поверхнях усіченої піраміди. Таким чином, можна отримувати дуже плоску конструкцію корпусу, причому вимоги до міцності на стиск можуть виконуватися конструктивно особливо просто за допомогою конструкції у вигляді піраміди. Тому може бути також переважно конструювати корпус в цілому у формі усіченої піраміди.

Як правило, в підземній виробці не буває статичного заряду, так як завдяки вибору матеріалу і конструкції використовуваних апаратів запобігає можливе статичну електрику. До того ж вологість повітря в очисному вибої зазвичай дуже висока. Частинки пилу, які є в повітряному потоці, що викидаються за допомогою руху повітря на поверхню (оглядове вікно) і завдяки її властивості потім залишаються там, можливо прилипають. Однак у нерухомому повітрі ці частинки пилу осідають вниз. Якщо дбати про те, щоб перед оглядовим вікном утворювався стояче повітря, для чого пть передбачена воронка, яка додатково може бути розділена перегородками на окремі заспокійливі зони. Однак, якщо оглядове вікно орієнтоване в напрямі рудникового повітря та напрямку потоку, що протікає повз повітря має прискорюватися з ним, щоб пил не відкладалася на склі. Щоб задовільно здійснювати перехід між зонами стоячого повітря і рухомого повітря, у цих перехідних областях за типом сопла можуть розташовуватися перегородки або пластини, які дбають про те, щоб з малорухливого або нерухомого повітря виходив повітря з високою швидкістю потоку паралельно поверхні.

Щоб отримувати по можливості мале забруднення оглядового вікна, з наступного варіанту здійснення може бути краще, якщо корпус зовні оглядових вікон має площинні напрямні повітря елементи. Вони можуть бути - в залежності від орієнтації оглядового вікна щодо направлення рудникового повітря - сконструйовані таким чином, що наявний перед оглядовим вікном повітряний потік або заспокоюється, або ж ламінарно проводиться повз оглядового вікна. Якщо оглядове вікно орієнтоване поперечно до напрямку рудникового повітря, може бути віддай перевагу�трового вікна, причому воронкоподібне розташування напрямних повітря елементів тут переважно, щоб створювати перед оглядовим вікном область зі стоячим повітрям. В стоячому повітрі пил відкладається істотно менше на оглядовому вікні, зокрема, якщо воно спрямоване похило вниз. В залежності від величини оглядового вікна може бути також бажано передбачати додаткові напрямні повітря елементи (паралельно напрямку рудникового повітря), тобто по суті поперечно до оглядового вікна, щоб перед оглядовим вікном, тобто всередині «воронки», запобігати утворення завихрень або турбулентний потік.

Для оглядового вікна, яке спрямоване паралельно напрямку рудникового повітря, беручи до уваги поведінку повітря, мають місце інші умови. Рудникове повітря повинен рівномірно в одному і тому ж напрямку омивати таке оглядове вікно (переднє скло). З цією метою по обидва боки цього оглядового вікна з відстанню один від одного і, зокрема, у вигляді сопла можуть бути розташовані відповідно кілька площинних направляючих повітря елементів (пластин), для того щоб падаючий паралельно до поверхні оглядового вікна повітряний потік тих, що н�ря того, що знаходиться між напрямними повітря елементами обсяг скорочується в напрямку потоку або розширюється в напрямку потоку.

За кращого варіанту здійснення винаходу можуть бути передбачені, щонайменше, три оглядові вікна, причому пристрій є розташованим в очисному вибої таким чином, що два оглядові вікна спрямовані поперечно до напрямку рудникового повітря, а одне оглядове вікно - в напрямку рудникового повітря. Так, що знаходиться в корпусі камера допомогою повертання може розгортатися навколо тільки одній осі таким чином, що вона показує в напрямку вироблення, проти напрямку вироблення і в напрямку бічної вугільної стінки підземної виробки. Якщо камера є додатково поворотної навколо другої горизонтальної осі, можуть реєструватися всі питання в районі очисного вибою області. Здатності камери до повороту всередині корпусу навколо не більш ніж двох або навколо рівного двох осей, таким чином, достатньо, щоб проводити спостереження всередині очисного вибою.

Для спостереження за очисним вибоєм в підземній виробці приймаються в розрахунок різні зони. Таким чином, за допомогою пристрою наб�паратом підземної виробки. Для цього повинно контролюватися, не знаходиться щит занадто далеко попереду і чи можливо відсуватися назад зсувне верхняки.

Крім того, за допомогою відповідного винаходу пристрої спостереження може контролюватися різання на покрівлі пласта і апарат підземної виробки може управлятися таким чином, що він не ріже в камінь. Цю ситуацію можна добре бачити зі щита, і ця ситуація може добре реєструватися, зокрема, з найбільш можливо високого розташування, так як з апарату підземної виробки розбризкується вода і виникають пил і частинки матеріалу. При розгляді в напрямку рудникового повітря можна особливо добре реєструвати ситуацію з різанням.

Поза зоною, в якій відбуваються руху, камера орієнтована таким чином, що бічна вугільна стінка підземної виробки може спостерігатися в повній довжині. Для цього в напрямку очисного вибою камера повинна повертатися лише незначно щодо бічній вугільної стінки підземної виробки. В цьому випадку спостереження за очисним вибоєм, що може відбуватися з відносно невеликою кількістю камер. У цьому зв'язку може бути бажано, якщо за допомогою камер ртр спостереження.

Щодо подальшого аспекту винаходу при способі спостереження за очисним вибоєм в підземній виробці вздовж очисного вибою може бути передбачено велику кількість окремо керованих засобів освітлення, причому для запобігання засліплення за допомогою розсіювання при відображенні ті засоби освітлення, які розташовані ближче до камери, вимикаються, а віддалені далі від камери засоби освітлення включаються.

Далі за відповідним винаходу способу може бути передбачено централізоване управління, з яким з'єднані кілька відповідних винаходу пристроїв спостереження, причому централізоване управління реєструє поточний стан апарату підземної виробки вздовж очисного вибою. Таким чином, можливо не тільки відповідну камеру направляти на місце апарату підземної виробки. Для спрощеного управління також у централізованому управлінні може бути збережений поворотний цикл, який активізується послідовно один за іншим для сусідніх камер. При цьому особливо важливо, якщо для сусідніх камер використовується один і той же поворотний цикл.

В подальшому за допомогою доданих креслень і посилаючись на після�надані:

фіг. 1 вид в перспективі пристрої спостереження для підземної виробки;

фіг. 2 у частковому розрізі вид пристрою з фіг. 1;

фіг. 3 частковому розрізі вид збоку пристрою з фіг. 1 і фіг. 2;

фіг. 4 вид зверху поперечного розрізу пристрою з фіг. 1, фіг. 2 і фіг. 3; і

фіг. 5 збільшення фрагмента з фіг. 4.

Фіг. 1 показує вигляд у перспективі пристрої спостереження для підземної виробки, яке включає в себе взривонепроницаемий корпус 10 з кількома оглядовими вікнами 12, 14 і 16 (фіг. 2), причому в корпусі 10 розташована обладнана моторами відеокамера 18, яка є поворотною навколо двох розташованих перпендикулярно по відношенню один до одного осей.

Корпус 10 сконструйований для стельового монтажу під верхняком каркаса кріплення очисного вибою і має для цього монтажне підстава 20, з одного боку, на задній стороні якого знаходяться штекерні роз'єми 22 і 24, які придатні для гірських розробок. З іншого боку, на монтажному підставі 20 передбачені в сукупності чотири магнітні пари 26, за допомогою яких пристрій спостереження може закріплюватися під верхняком каркаса кріплення очисного вибою.

Корпус 10 принципово має форму усеченн�т вниз при монтажі під верхняком каркаса кріплення очисного вибою. У корпусі 10 передбачені в сукупності три оглядових вікна 12, 14 і 16, які відповідно (вид зверху) сконструйовані з трапецієподібної формою і знаходяться на бічних поверхнях (згаданої) усіченої піраміди. Як роз'яснює фіг. 4 в розрізі, три оглядові вікна примикають один до одного відповідно торцевою стороною, причому між оглядовими вікнами 12 і 14 знаходиться ущільнення 28, а між оглядовими вікнами 14 і 16 - ущільнення 30. При зображена на фіг. 2 призначенням відповідної орієнтації пристрою спостереження всі три оглядових вікна нахилені по відношенню до вертикалі, а саме є вихідними з кріпильного підстави 20 в напрямку камери 18.

Камера 18 всередині корпусу 10 є поворотною за допомогою двох сервомоторів навколо двох розташованих перпендикулярно по відношенню один до одного осей, а саме навколо вертикальної поворотної осі S і навколо проходить перпендикулярно до неї горизонтальній осі. Записані цифровою відеокамерою відеодані через обробну електроніку, яка передбачена також у корпусі, передаються в централізоване управління за допомогою штекерів 22 і 24, які служать також для енергопостачання.

Для подальшого опису направляючих воздчто воно могло б відбуватися також у протилежної орієнтації.

Як роз'яснює фіг. 4, при відповідному призначенням монтажі оглядові вікна 12 і 16 розташовані поперечно до напрямку W рудникового повітря, в той час як оглядове вікно 14 орієнтоване паралельно до напрямку W рудникового повітря. Щоб заспокоювати перед оглядовими вікнами 12 і 16 повітряний потік, зовні цих оглядових вікон передбачені по обидва боки оглядових вікон 12 і 16 площинні напрямні повітря елементи, які спільно дбають про заспокоєння потрапляє повітряного потоку. При погляді на оглядове вікно 12 на його лівій стороні знаходиться направляючий повітря елемент 32, який утворює перед оглядовим вікном 12 воронкоподібне повітряний простір. На правій стороні оглядового вікна 12 передбачені в цілому три пластинообразних площинних направляючих повітря елемента 34, 36 і 38, які по відношенню до оглядового вікна 12 мають схожу дію як направляючий повітря елемент 32, а саме приводять в нерухомість повітря перед оглядовим вікном 12 з допомогою лійкоподібної форми. Однак по відношенню до оглядового вікна 14 напрямні повітря елементи 34-38 мають інше вплив: за рахунок звужується між напрямними повітря елементами 34-38 повітряного п�ться і направляється по суті ламінарно повз оглядового вікна 14. Перед оглядовим вікном 12 між направляючим повітря елементом 32 і направляючими повітря елементами 34-38 передбачено дві додаткові перегородки 40 і 42, які додатково піклуються про заспокоєння потрапляє повітряного потоку. При цьому направляючі повітря елементи 40 і 42 злегка нахилені один щодо одного і проходять перпендикулярно до монтажного основи 10.

Вищевикладене опис направляючих повітря листів проводилося на підставі прикладу здійсненні лише у зв'язку з оглядовим вікном 12 і 14. Для оглядового вікна 16 вищевказані здійснення діють за змістом таким же чином.

На фіг. 4 окремими стрілками позначені виникають в очисному вибої умови протікання: вступник в напрямку W рудникового повітря повітряний потік перед оглядовим вікном 12 сповільнюється або заспокоюється за допомогою напрямних повітря елементів 32, 40, 42 і 34-38. Однак за допомогою напрямних повітря елементів 34-38, які створюють ефект сопла, повітряний потік перед оглядовим вікном 14 направляється ламінарно повз нього. Таким же чином повітряний потік заспокоюється в області перед оглядовим вікном 16.

Фіг. 5 показує збільшене зображення стику між оглядовими вікнами 14 і 16, заподія�ля вибухонепроникної оболонки, промінь заломлюється L1 і промінь L2 таким чином, що напрямні повітря елементи 34-38 є невидимими від камери 18. У виникає зображенні відсутній лише відповідна ширина, що, однак, не заважає вихоплювати об'єкт, який віддалений на кілька метрів.

Для спостереження за очисним вибоєм в підземній виробці вздовж очисного вибою можуть розташовуватися кілька вищеописаних пристроїв спостереження, які можуть з'єднуватися з централізованим управлінням. Крім того, вздовж очисного вибою можуть передбачатися керовані окремо засоби освітлення. При цьому для запобігання розсіяних відбиттів може бути краще для зйомки, якщо вимикаються знаходяться ближче до камери освітлювальні пристрої, а знаходяться більш віддалено освітлювальні пристрої включаються.

Крім того, в централізованому управлінні може реєструватися поточне положення апарата підземної виробки, причому в такому випадку камера або декілька камер повертаються у відповідності з поточним положенням апарату підземної виробки. Крім того, в централізованому управлінні для кожної камери може бути передбачений нормований поворотний цикл, причому цей поворотний цикемной виробітку. Таким чином, можна контролювати весь очисний вибій з допомогою простого програмування.

1. Пристрій спостереження для підземної виробки, що включає в себе взривонепроницаемий корпус (10) з декількома оглядовими вікнами (12-16), в якому розташована поворотна відеокамера (18), причому передбачено, щонайменше, три оглядові вікна, і при цьому пристрій виконано з можливістю розташування в очисному вибої таким чином, що два оглядові вікна (12, 16) спрямовані поперек напрямку (W) рудникового повітря, а одне оглядове вікно (14) - в напрямку (W) рудникового повітря.

2. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що корпус (10) виконаний для монтажу під верхняком каркаса кріплення очисного вибою.

3. Пристрій п. 1 або 2, який відрізняється тим, що оглядові вікна (12-16) розташовані з нахилом по відношенню до монтажного основи (20) корпусу (10).

4. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що оглядові вікна (12-16) мають трапецієподібну форму і знаходяться, зокрема, на бічних поверхнях усіченої піраміди.

5. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що корпус (10) має форму усіченої піраміди.

6. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що корпус (10) зовні оглядових вікон (12-16) має площинні нап�.

7. Пристрій п. 1 або 6, відмінне тим, що по обидва боки оглядового вікна (12) з відстанню один від одного і, зокрема, за типом сопла розташовані відповідно кілька площинних направляючих повітря елементів (31-38) для того, щоб потрапляє паралельно поверхні оглядового вікна повітряний потік направляти по суті ламінарно повз оглядового вікна.

8. Пристрій п. 1 або 6, відрізняється тим, що перед оглядовим вікном (12) з відстанню один від одного розташовані кілька площинних направляючих повітря елементів (40-42) для того, щоб потрапляє поперечно до поверхні оглядового вікна (12) повітряний потік загальмувати перед оглядовим вікном.

9. Спосіб спостереження за очисним вибоєм в підземній виробці при використанні щонайменше одного пристрою по одному з пп. 1-8, відрізняється тим, що вздовж очисного вибою передбачають кілька окремо керованих засобів освітлення і що для зйомки камерою вимикають знаходяться ближче до камери засоби освітлення та включають віддалені далі від камери засоби освітлення.

10. Спосіб спостереження за очисним вибоєм в підземній виробці при використанні декількох пристроїв в одному з пп. 1-8, відрізняється тим, рата підземної виробки вздовж очисного вибою, і що камери повертають в залежності від поточного стану апарату підземної виробки.

11. Спосіб за п. 10, відрізняється тим, що в централізованому управлінні збережений поворотний цикл для камери, причому цей поворотний цикл активізують послідовно один за іншим для сусідніх камер в залежності від положення апарату підземної виробки. 

Схожі патенти:

Панорамна штативная головка для камери з двухклеммним фіксуючим з'єднувачем

Винахід відноситься до фотографічного устаткування

Пристрій для кріплення відеокамери в салоні автомобіля

Винахід відноситься до техніки кріплення відеокамери, яка встановлюється в салоні автомобіля для отримання зображення спостережуваного простору навколо автомобіля
Винахід відноситься до галузі кіно - і фототехніки, зокрема до допоміжних пристроїв для відеокамер

Опора для знімальної камери

Винахід відноситься до опорних пристроїв для знімальних камер (фотоапаратів і кінокамер) і може бути використане для панорамної зйомки різних об'єктів і, зокрема, в криміналістиці для сигналитической зйомки особи трупа і ушкоджень (ран) на тілі трупа

Пристрій для кріплення камери на штатив

Винахід відноситься до галузі приладобудування та може бути використане для встановлення відео-, кіно - та фотокамер на штатив, а також для установки на штатив або іншу нерухому або пересувну опору камер (корпусів) інших приладів, наприклад, геодезичних

Штатив

Штатив // 2119183
Винахід відноситься до фотокинотехнике, служить для установки фотокиноаппаратов при зйомці і може бути використане для встановлення інших приладів, наприклад, теодолітів та ін

Штатив

Штатив // 2093878

Штатив

Штатив // 2080640
Винахід відноситься до оснащення фотосъемних робіт, до конструкцій малогабаритних настільних штативів, направлена на розширення функціональних можливостей штатива шляхом забезпечення плавного зміни робочої висоти штатива

Автоматизована система аерогазового контролю і запобігання вибуху в забої

Винахід відноситься до автоматизованої системи аерогазового контролю в очисному вибої шахти. Технічним результатом є мінімізація небезпеки вибуху шляхом надійного виявлення маніпуляції з газовими датчиками і попередження самозаймання вугілля у вибої. Автоматизована система аерогазового контролю і запобігання вибуху в забої з пристроєм зрошення вироблення і видобувної машиною містить встановлені на кожній секції кріплення стаціонарні датчики температури і встановлене на видобувних машині щонайменше одне комплексне вимірювальний пристрій, що включає компактно розміщені в єдиному корпусі датчик метану, датчик температури, датчик оксиду вуглецю. При цьому в програму кожного блоку контролю та управління введена логіка порівняння вимірювань встановленого на видобувних машині датчика температури з вимірами стаціонарних датчиків температури, для видачі попереджувального сигналу при фіксації недостатнього збігу зазначених вимірювань. Крім того, блоки контролю і управління мають радіомодулями для бездротового зв'язку з комплексним вимірювальним пристроєм і стаціонарними датчиками температури. Комплексне вимірювальне устройстустройства зрошення. На видобувних машині можуть бути розміщені два комплексних вимірювальних пристрої на максимально віддалених кінцях її корпусу. 3 з.п. ф-ли, 1 іл.

Спосіб аерогазового контролю (агк) атмосфери вугільних шахт

Винахід відноситься до способів контролю складу та параметрів атмосфери вугільних шахт, а саме до газового аналізу. Технічним результатом є підвищення ефективності аерогазового контролю в гірничих виробках вугільних шахт за рахунок виконання діагностики та виявлення незаконних втручань в штатний режим роботи систем аерогазового контролю (АГК), а також реагування на короткочасні пульсації концентрацій метану, що перевищують по амплітуді допустимі норми. Запропонований спосіб АГК атмосфери вугільної шахти полягає в безперервному моніторингу складу і параметрів рудникової атмосфери та використання даних для діагностики її стану, а також для виявлення «несанкціонованого втручання» в штатний режим роботи системи АГК. При цьому для підвищення інформативності АГК забезпечують збільшення кількості точок контролю метану на об'єкті до величини n, яка залежить від довжини лави і визначається як оптимальне по мінімуму число точок контролю, достатню для відстеження мінливої картини розподілу концентрацій метану з вентиляційного потоку об'єкта контролю. Причому для виявлення несанкціонованого втручання здійснюють наступні операельную зміну при незмінному вентиляційному потоці і непрацюючих забійних машинах і механізмах; потім в робочі зміни у режимі онлайн фіксують поточні значення цих сигналів та порівнюють їх з відповідними фоновими значеннями, і судять про «несанкціоноване втручання», якщо поточні значення сигналів нижче фонових значень. 4 з.п. ф-ли, 1 іл.

Система шахтної зв'язку

Винахід відноситься до гірничої справи, зокрема до систем шахтної зв'язку, оповіщення, управління, моніторингу стану навколишнього середовища, визначення місця розташування і стану гірників у штатному і аварійному режимах роботи шахти. Технічним результатом є створення аварійно-стійкої системи шахтної зв'язку, основні функції якої зберігаються під час аварії і після аварії, у тому числі на аварійних ділянках підземної виробки. Система містить пристрій розпізнавання і формування команд управління, щонайменше, один термінал спостереження, пристосований для інформування оператора та отримання від нього керуючих команд, пов'язаний з пристроєм розпізнавання і формування команд управління, сполучені мітки УВЧ і НЧ діапазонів, переносимі горнорабочими, і датчики стану навколишнього середовища, розподілені по підземній виробці та пов'язані каналами зв'язку з пристроєм розпізнавання і формування команд управління. Система містить сполучені ретранслятори УВЧ і НЧ діапазонів, виконані з можливістю ретрансляції сигналів сполучених міток УВЧ і НЧ діапазонів, а також сигналів інших сполучених ретрансляторів УВЧ і НЧ діапазонів на ісп�ної виробленні та пов'язані каналами зв'язку з пристроєм розпізнавання і формування команд управління. 4 з.п. ф-ли, 1 іл.

Пристрій для передачі повідомлень в підземні виробки

Винахід відноситься до систем зв'язку, в яких передавальним середовищем є земля, а саме до пристроїв подачі сигналів, використовуваних в підземних шахтах або тунелях. В якості джерела повідомлення використовують друкуючий пристрій, поєднане з перетворювачем тексту, містить електронний словник пронумерованих звукових одиниць, у послідовність двійкових чисел, які відповідають номерам звукових одиниць, сполученим виходом з входом передавача електромагнітного сигналу, який з допомогою електромагнітного сигналу з'єднаний з прийомним пристроєм у підземних виробках. Приймальний пристрій включає перетворювач послідовності двійкових чисел в послідовності звуків за допомогою електронної бази пронумерованих звуків, з'єднаний виходом із гучномовцем. Технічний результат полягає в підвищенні надійності та оперативності управління діяльністю персоналу. 1 іл.

Автоматизована система зв'язку

Винахід відноситься до систем автоматичного контролю і управління і може бути застосоване на рудниках і шахтах для контролю і управління технологічними процесами, для контролю та аналізу стану навколишнього середовища, для моніторингу місця розташування робітників, для передачі їм аварійних та інших повідомлень

Пристрій для запобігання вибуху горючих газів

Винахід відноситься до засобів безпечного ведення робіт і може бути використане в шахтах небезпечних за раптовими викидами і суфлярних виділень метану

Система моніторингу рухомих об'єктів

Винахід відноситься до устаткування, призначеного для спостереження за переміщенням рухомих об'єктів і надання інформації про їх місцезнаходження відповідним службам

Кожух пристрої з електричним приводом

Винахід відноситься до кожуха згідно преамбулі п.1

Шахтна система моніторингу, оповіщення та позиціонування гірників

Винахід відноситься до гірничої справи, зокрема до систем моніторингу, оповіщення та позиціонування гірників

Шахтний комплекс аварійного зв'язку

Винахід відноситься до галузі радіотехніки і може бути використане в шахті при проведенні рятувальних робіт підрозділами ВГРЧ
Up!