Терка

 

Винахід відноситься до будівництва, зокрема до інструментів, використовуваних при оздоблювальних роботах для затирання накривного шару штукатурного намету.

Відома терка (див. ГОСТ 25782-90 «Правила, терки та напівтерки», Терка Тип Т, рис. 5), що містить стійку з робочою поверхнею і ручку, закріплену в двох точках на верхній поверхні стійки.

Відома також терка (див. ГОСТ 25782-90 «Правила, терки та напівтерки», Терка суцільнолита Тип ТЦ, чорт. 6), що містить пінопластову стійку з робочою поверхнею і пінопластову ручку, виконану за одне ціле зі стійкою і закріплену в двох точках на верхній поверхні стійки.

Відома терка зносостійка в роботі і прийнятна за ціною, проте недоліком відомої терки є те, що часто на початку експлуатації, зважаючи внутрішніх ливарних дефектів масиву пінопластової ручки або використання пінопласту за характеристиками міцності низької якості, відбувається руйнування ручки в місцях примикання до верхньої поверхні пінопластової стійки або на горизонтальній частині ручки в місцях зміни конфігурації і переходу до закругленню ручки. У першому випадку терка повністю приходить в непридатність і підлягає утилізації практичеѼере відновлювальний ремонт шляхом вкручування довгомірного саморіза з боку облому ручки в зовнішнє місце заокруглення ручки співвісно горизонтальної частини, перекриваючи таким чином місце перелому і з'єднуючи дві частини ручки з подальшим обмотуванням місця розриву ізоляційною стрічкою. Така терка якийсь час може експлуатуватися, але без будь-якої гарантії, т. к. аналогічний розлом може відбутися в якомусь іншому місці.

Завданням запропонованого рішення є підвищення надійності експлуатації.

Ця задача досягається тим, що терка, що містить пінопластову стійку з робочою поверхнею і пінопластову ручку, виконану за одне ціле зі стійкою і закріплену в двох точках на верхній поверхні стійки, всередині ручки співвісно їй встановлена закладна деталь у вигляді пластмасового стрижня, по міцності перевищує міцність пенопластового масиву ручки, на кінцях пластмасового стрижня виконані анкерні пластини у вигляді круглої або прямокутної форми, з отворами в кількості не менше чотирьох, перпендикулярно осі стрижня і паралельно площині робочої поверхні стійки, закріплені в масиві стійки, причому відстань по вертикалі від нижньої робочої поверхні стійки до нижньої поверхні анкерних пластин не більше двох третин товщини стійки.

У порівнянні з відомою запропонована терка забезпечує полнвишая таким чином надійність експлуатації.

На фіг. 1 зображена терка, загальний вигляд; на фіг. 2 - вид А на фіг. 1 (анкерні пластини круглої форми); на фіг. 3 - вид А на фіг. 1 (анкерні пластини прямокутної форми).

Терка містить пінопластову стійку 1 з робочою поверхнею 2 і пінопластову ручку 3, виконану за одне ціле зі стійкою 1, і закріплену в двох точках на верхній поверхні 4 стійки 1. Всередині ручки 3, співвісно їй, встановлена закладна деталь у вигляді пластмасового стержня 5, по міцності перевищує міцність пенопластового масиву ручки 3. На кінцях пластмасового стрижня 5 виконані анкерні пластини 6 у вигляді круглої або прямокутної форми, з отворами 7 в кількості не менше чотирьох, перпендикулярно осі стержня 5 і паралельно площині робочої поверхні 2 стійки 1, закріплені в масиві стійки 1. Причому відстань по вертикалі від нижньої робочої поверхні 2 стійки 1 до нижньої поверхні анкерних пластин 6 повинно бути не більше двох третин товщини стійки 1.

Терка працює наступним чином.

Робочий, кистю руки взявшись за ручку 3, виконує на свіжому накривочном шар штукатурного намету затиральну операцію, переміщаючи робочу поверхню 2 стійки 1 по площині штукатурки зі знакозмінними круговими і �забезпечує жорсткість останньої практично без збільшення ваги виробу в цілому. Наявність анкерних пластин 6, виконаних за одне ціле зі стрижнем 5, у масиві стійки 1 забезпечує жорсткість з'єднання ручки 3 зі стійкою 1. Стрижень 5 з анкерними пластинами 6 можуть бути виконані з поліаміду або поліуретану, які по міцності значно перевершують пінопласт і надають виробу міцність і надійність в експлуатації, і встановлюються в прес-форму виробу безпосередньо перед виготовленням терки. Наявність отворів 7, в кількості не менше чотирьох, виконаних на анкерних пластинах 6, забезпечує більш надійне розподіл по поверхні зчеплення анкерних пластин 6 з масивом стійки 1. Відстань по вертикалі від нижньої робочої поверхні 2 стійки 1 до нижньої поверхні анкерних пластин 6 повинно бути не більше двох третин товщини стійки 1 з наступних причин. Під час експлуатації товщина стійки 1 шляхом стирання весь час зменшується практично до граничного розміру, коли робоча поверхня 2 стійки 1 співпаде з нижньою поверхнею анкерних пластин 6. При цьому зносостійкість анкерних пластин з поліаміду 6 або поліуретану більше зносостійкості робочої поверхні 2 з пінопласту, що може призвести до спотворення площині робочої поверхні 2, а сл�еньшается загальна жорсткість площині робочої поверхні 2 і з'являється можливість облому кутів стійки 1 при знакозмінних рухах терки. Причому при виробленні двох третин товщини стійки 1 периферія робочої поверхні 2 стійки 1 утворюється закругленою, що також впливає на якість виконуваних робіт у місцях сполучення двох поверхонь стін. Наявність відстані від нижньої поверхні анкерних пластин 6 до верхньої поверхні 4 стійки 1 в одну третину товщини стійки 1 достатньо для забезпечення залишкової загальної жорсткості вироби до повного його виходу з експлуатації.

Таким чином, запропонована терка забезпечує надійність використання виробу за повний період експлуатації.

Терка, що містить пінопластову стійку з робочою поверхнею і пінопластову ручку, виконану за одне ціле зі стійкою і закріплену в двох точках на верхній поверхні стійки, відрізняється тим, що всередині ручки, співвісно їй, встановлена закладна деталь у вигляді пластмасового стрижня, по міцності перевищує міцність пенопластового масиву ручки, на кінцях пластмасового стрижня виконані анкерні пластини у вигляді круглої або прямокутної форми, з отворами в кількості не менше чотирьох, перпендикулярно осі стрижня і паралельно площині робочої поверхні стійки, закріплені в масиві стійки, причому відстань по вертик�и стійки. 

Схожі патенти:

Правило

Правило // 2430223
Винахід відноситься до галузі будівництва, а саме - до інструментів, використовуваних при оздоблювальних роботах, зокрема - до конструкцій правил, призначеним для вирівнювання будівельних розчинів на поверхні, наприклад при оштукатурюванні стін

Правило

Правило // 2385393
Винахід відноситься до будівництва, зокрема до інструментів, використовуваних при оздоблювальних роботах для розрівнювання грунтовки і покривного шарів штукатурного намету

Правило

Правило // 2346121
Винахід відноситься до галузі будівництва

Ручка для інструменту

Винахід відноситься до ручки для інструменту, що має захоплювальний отвір для великого пальця

Валковое заглаживающее пристрій

Винахід відноситься до галузі будівельних машин, а саме до пристроїв для загладжування бетонних поверхонь виробів, і може бути використане у виробництві залізобетонних виробів

Пристрій для загладжування бетонних поверхонь

Винахід відноситься до будівельних машин і призначений для використання в якості лопатевого робочого органу оздоблювальних машин, переважно портальних і консольних, при виробництві залізобетонних виробів заводським способом, а також може бути використано на ручних машинах загладжуючих

Пересувна машина для комплексної обробки горизонтальних і інших поверхонь

Винахід відноситься до засобів комплексної механізації і може бути використане для технологічної обробки різних поверхонь на різних висотах без улаштування риштувань, драбин тощо

Пристрій для обробки і вирівнювання поверхонь

Винахід відноситься до засобів механізації, що використовуються в будівництві при виробництві оздоблювальних та інших робіт, а саме для вирівнювання поверхонь стін і підлог з піно - і газобетону, зрізання (видалення) напливів отверділого розчину, бетону, і може бути використане для зняття старої фарби зі стін і панелей

Напівтертка штукатурна

Винахід відноситься до будівельно-оздоблювальних робіт, а саме до ручних інструментів для штукатурення поверхонь споруд

Хрестовина для укладання облицювальної плитки

Винахід відноситься до техніки оздоблювальних робіт
Up!