Допомога в підборі розміру пристроїв в процесі оперативних втручань

 

Винахід стосується забезпечення допомогою у підборі розміру пристроїв в процесі медичних втручань, наприклад черезшкірних коронарних втручань. Як вказано нижче, визначення відповідного розміру інтервенційного пристрої, наприклад балона або стента, - важливе завдання і вирішальна для успішного оперативного втручання.

Приклад галузі застосування винаходу - визуализирующая система для черезшкірного коронарного втручання (PCI, Percutaneous Coronary Intervention) в лабораторії катетеризації, призначена для лікування кардиостеноза. Опис основної інтервенційної процедури можна знайти в [1]:

Після введення катетера в судинну систему в місці доступу він просувається по великих судинах до васкулярної структурі, що вимагає медичного втручання. За допомогою катетера вводиться контрастна речовина, при цьому рентгенівське обладнання лабораторії катетеризації реєструє послідовність ангиографических зображень, на яких показані судини при їх заповненні контрастною речовиною. Отримання діагностичних ангіограм може повторюватися із зміною геометрії візуалізуючих пристроїв. На таких діагностичних ангіограмах ґрунтується �бкий дротяний направитель, володіє рентгеноконтрастностью частково або у повній мірі, просувається до уражених васкулярним структурам (наприклад, до ділянок стенозу коронарних артерій, нейроваскулярним аневризмам або артеріовенозних мальформациям). Під контролем низкодозовой рентгеноскопії здійснюється візуалізація дротяного направителя (...), що дозволяє здійснити зорову координацію рухів рук хірурга при просуванні дротяного направителя. Будучи розміщеним, дротяний направитель служить в якості рейкової направляючої для доставки інтервенційних пристроїв (наприклад, доставки дилатаційних балонів і стентів, знімних спіралей для емболізації аневризми). Доставка та розміщення інтервенційних пристроїв також здійснюється під контролем рентгеноскопії.

При виконанні PCI вирішальним моментом є правильний підбір розміру інтервенційних пристроїв, таких як балон або стент. Зокрема, дуже важливо визначити правильну довжину стента. Занадто короткий стент не перекриє весь патологічний ділянку і може пошкодити бляшки на його кінцях (крайовий ефект, що призводять до розвитку рестеноза). З іншого боку, занадто довгий стент може перекриватися не з�під літературних джерел, досліджень і настанов стосовно стратегії вибору ідеальної довжини в процесі виконання PCI, причому довжина може варіюватися в залежності від виду використовуваного стента (стент з чистого металу або містить лікарський препарат). Проте суть полягає в тому, що визначення правильної довжини стента - ключове питання.

По суті лікар-кардіолог визначає довжину стента головним чином по довжині патологічного ділянки (стент повинен повністю перекрити патологічний ділянка). Однак довжину патологічного ділянки, видиму в рентгенівських променях на послідовності ангиографических зображень (включаючи введення контрастної речовини), важко використовувати головним чином з-за ракурсної скорочення: доступна лише проекція патологічного ділянки, при цьому, в залежності від тривимірної просторової орієнтації патологічного ділянки щодо орієнтації площини проекції, спостережувана довжина може бути істотно зменшена.

Тим не менш, можливі два основних рішення задачі точного вимірювання довжини:

- використання интраваскулярного пристрою, такого як пристрій для проведення интраваскулярного УЗД (IVUS) [2];

- використання декількох англучения 3D-подання патологічного ділянки, до якого можуть бути застосовані алгоритми кількісних вимірювань [3].

Однак обидва рішення недосконалі:

- IVUS-пристрій є дорогим, витрати на нього не завжди відшкодовуються, при цьому IVUS-пристрій не завжди легко проходить через стенозированний ділянку (що створює додатковий ризик при оперативному втручанні). З цих причин IVUS зазвичай не розглядається як засіб виключно для рішення задачі підбору розміру пристрою. Воно застосовується переважно в тих країнах, де витрати на нього компенсуються, і тільки для особливих оперативних втручань (зазвичай передбачають дослідження великого сегмента судини, такого як ліва головна коронарна артерія).

3D-подання є певною мірою обтяжливою завданням (від коронарного моделювання в двох проекціях до коронарної реконструкції при повному обертанні). Але навіть найпростіша з цих процедур (моделювання в двох проекціях) на практиці мало використовується для оцінки довжини. Зокрема, це пояснюється їх «руйнівною» природою стосовно звичайного потоку операцій. Вони, безумовно, припускають передачу зображень на робочу станцію, множинний збір даних або ротаційне ск�тоби їх використовувати лише для оцінки довжини патологічного ділянки.

В US 6620114 B2 розкрито дротяний направитель, який може бути поміщений в судинну систему або порожнину тіла пацієнта. Дротяний направитель включає в себе один або кілька рентгеноконтрастних маркерів, які візуалізуються за допомогою рентгеноскопії або іншим способом. Маркери переважно рознесені в поздовжньому напрямку вздовж дротяного направителя, так що маркери та/або відстані між маркерами можуть використовуватися для вимірювання анатомічних або штучних структур в організмі.

В US 5253653 A розкрито складальний вузол дротяного направителя для вимірювання розміру оклюзій в кровоносних судинах, який включає в себе дротяний направитель, має гнучкий дистальний кінець, що розміщується в кровоносній судині. Дротяний направитель має розміщений у нього стрижневий провід, який проходить до дистального кінця. Примикаючи до дистальному кінця стрижневого дроти, розташований лінійний масив рентгеноконтрастних маркерів. Маркери рознесені один від одного на задані відстані, тим самим допомагаючи користувачеві точно виміряти розмір і діаметр оклюзій в кровоносних судинах, використовуючи радіологічні технології.

У GB 2355797 A розкрито дротяний направик, щоб забезпечити положення маркерів, щонайменше, частини вздовж його довжини, при цьому положення маркерів або інтервали між ними є рентгеноконтрастними або рентгенопрозрачними з метою детектування і зчитування інформації засобами рентгенографії.

В WO 03/049794 A1 запропоновано пристрій і спосіб для калібрування з метою сприяння точному визначенню довжини і розміру відповідного стента, який потрібно розмістити. Дистальний кінець катетера забезпечений поряд рентгеноконтрастних міток за схемою, яка може бути використана для сприяння визначенню довжини стента. Мітки також допомагають визначити розмір стента. Дистальний кінець того ж калібрувального катетера з цією метою виконаний з можливістю моделювання профілю вузла стента і балона.

В US 2003/0088195 A1 розкрито пристрій і способи для виготовлення дротяного направителя, має безліч рентгеноконтрастних маркерів. У кращому варіанті здійснення створений дротяний направитель, має конусоподібну дистальну секцію, містить безліч маркерів на основі золота, отриманих напиленням на дротяний направитель з заданими інтервалами, так що зовнішня поверхня дротяного нап�ування дротяного направителя і сприяють точному визначенню розмірів особливостей судин, таких як довжина патологічного ділянки.

Завдання винаходу полягає у створенні більш досконалого допоміжного засобу для підбору розміру пристроїв, призначених для медичних втручань.

Винахід відображено в незалежних пунктах формули винаходу. Кращі варіанти здійснення винаходу відображені в залежних пунктах формули винаходу.

Одне з основних переваг винаходу полягає в реченні допоміжного засобу для підбору розміру PCI-пристроїв, зокрема для оцінки довжини пристроїв. Це допоміжний засіб допоможе лікарю-кардіологу точно розрахувати розмір розглянутого патологічного ділянки (а значить, пристрою) так, що розрахунок буде зроблено швидко і без помилки, пов'язаної з ракурсним скороченням.

Винахід дозволяє оцінити розмір патологічного ділянки щодо так званого «кінчики дроту», який проходить через патологічний ділянку, перед тим як потрібно підібрати розмір пристрою. Кінчик дроту легко розпізнається, оскільки проявляється у вигляді короткого сегмента дроту, що володіє високою рентгеноконтрастностью, довжина якого нормалізована і извесѽо в той момент часу, коли здійснюється проходження ділянки стенозу (патологічний ділянку візуалізується за допомогою впорскування малої кількості контрастної речовини або визначається за допомогою засобу створення маршрутної карти), а з іншого боку, - видачі інформації по кількісній оцінці розміру (головним чином, відносного), яка буде використана для оцінки протяжності патологічного ділянки. Наприклад, зображення може містити накладену вигнуту лінію, паралельну кінчика дроту і проградуированную в частках довжини кінчики дроту, з якої має проводитися порівняння.

Оскільки кінчик знаходиться в межах патологічного ділянки, будь-які вимірювання, що виконуються по відношенню до обох об'єктів, не схильні ракурсному скорочення. Оскільки дане зображення створюється автоматично і його використання не вимагає клацання миші, з'являється можливість його застосування з робочого столу.

Лінійка, масштабована по кінчику дроту (градуювання на основі довжини кінчики дроту), може накладатися на різні зображення, причому необов'язково на зображення, де кінчик розбитий на сегменти, а вигнута лінійка розрахована:

a) вона мож�мков, реєструють як кінчик дроту, так і стеноз, який проглядається в присутності малої кількості контрастної речовини;

b) вона може накладатися на ділянку в послідовності рентгенівських знімків, де стався впорскування контрастної речовини, але до того, як кінчик дроту введений на ділянку стенозу;

c) вона може накладатися на відповідне ангіографічне зображення.

У варіанті «b» потрібна внутрішня прив'язка рентгенівського зображення, так щоб накласти лінійку приблизно в потрібному місці (зауважимо, що точна оцінка даного місця розташування не потрібно, оскільки має значення лише відносне порівняння довжин). У варіанті «c» може використовуватися засіб створення маршрутної карти для визначення того, до якого рентгенівського зображення і приблизно в якому місці потрібно прикласти лінійку. Основна перевага варіантів «b» і «c» полягає в тому, що кінчик дроту «не постає на шляху» і порівняння патологічного ділянки з лінійкою виконати простіше.

Крім того, можна також відобразити оцінку ракурсної скорочення в околиці патологічного ділянки або, більше того, навіть оцінку кута в третьому вимірі. Такий розрах�визначення кута можуть бути використані прості правила, відносяться до геометрії системи спостережень і розташування кінчика дроту, щоб дозволити невизначеність ориентационного положення.

Далі винахід буде описано докладніше на основі доданих креслень, де

на фіг.1 і 2 показані приклади очікуваних результатів;

на фіг.3 показані два варіанти рішення завдання.

На фіг.1 розрахована лінійка показана поверх рентгенівського зображення під час проходження ділянки стенозу (спільно з упорскуванням контрастної речовини). Це відповідає варіанту «a», представленому в попередньому розділі.

На фіг.2 розрахована лінійка показана поверх ангіографічного зображення (кінчик дроту відсутній). Відповідність між рентгенівським зображенням, на якому кінчик розбитий на сегменти (а лінійка розрахована), та даними ангіографічні зображенням може бути встановлено, наприклад, за технологією створення маршрутної карти, що відноситься до серця, як описано в [4]. Це відповідає варіанту «c», представленому в попередньому розділі.

Щоб отримати такого роду результати, потрібно виконати кілька етапів, як показано на фіг.3. На цьому кресленні показані обидва варіанти «a» і «c» (варіант «b» - приватний випадок вар�я проходження, і накладення на зображення, де кінчик дроту відсутній.

За першим сценарієм, показаному на фіг.3, отримують рентгенівське зображення. Детектування кінчика дротяного направителя виконується як рішення фонової задачі. Далі заміряють контраст навколо кінчика, після чого слід розрахунок за схемою вибору найкращого моменту («best-instant»). Проводять розбиття на сегменти і моделювання кінчики дроту, після чого виконують розрахунок зігнутої лінійки. Потім здійснюють накладення лінійки на «best-instant» - рентгенівське зображення.

Інша процедура, показана на фіг.3, включає в себе детектування кінчика на рентгенівському зображенні; виконання тригерній дії в момент часу, коли кінчик проходить ділянка стенозу. Далі кінчик розбивається на сегменти і моделюється, при цьому виконується розрахунок відповідної зігнутої лінійки. Лінійка накладається на зареєстроване зображення патологічного ділянки.

Третій підхід, який схематично представлений на фіг.3, стосується ангіографічного зображення. Здійснюється розрахунок зареєстрованого зображення патологічного ділянки, який виконується на основі тригерній дії під час проходження вете�а.

У варіанті «a» може використовуватися кілька етапів.

- Виявлення або відстеження кінчики дроту при вирішенні фонової задачі. Завдяки досить високій здатності до поглинання рентгенівського випромінювання і обмеженою довжині кінчика даний процес детектування досить просто здійснити і його можна виконати з використанням традиційних технологій підсилення контурів і визначення порогів. Такий підхід може бути навіть підкріплений технологіями відстеження контуру. Так чи інакше, ця фонова завдання полягає в забезпеченні розбиття кінчика на сегменти на кожному окремому знімку поточного рентгеноскопического дослідження.

- Коли контрастна речовина вводиться через інжекційний катетер, воно швидко досягає околиці кінчика. Безперервне розбиття кінчика на сегменти дозволяє визначити геометрію області, у якій слід шукати контрастну речовину і проводити аналіз. Зазвичай контролюються рівні кольору з сірою шкалою навколо кінчика і на самому кінчику, що дозволяє побудувати кілька кривих в координатах «час-інтенсивність» (наприклад, одну криву середнього рівня сірого на кінчику (у часі) і одну - для середнього рівня по обидва сторЀиваются найкращим чином.

- Для вибраного моменту часу кінчик далі акуратно розбивається на сегменти і моделюється (наприклад, у вигляді сплайнової кривої). Це досягається з допомогою традиційних інструментів для розбиття на сегменти і апроксимації кривої.

- Далі можна побудувати модель лінійки, яка по суті являє собою криву, паралельну кривий кінчика, і містить градуювання, розраховану виходячи з довжини кінчика, спостережуваної в поточній проекції.

- Вигнута лінійка далі може бути накладено поряд з дійсними «кінчиком + патологічним ділянкою», тим самим дозволяючи лікарю-клініцисту оцінити довжину патологічного ділянки у вигляді частки довжини кінчика або кратно його довжині, при цьому незалежно від ракурсної скорочення.

У варіанті «c» в додаток до вже описаних етапів потрібно наступне:

- Яким-небудь способом вказується або визначається час проходження ділянки стенозу. У найпростішому випадку критичний сигнал може бути просто отриманий від натискної кнопки, задействуемой в потрібний момент часу. У більш складному варіанті можуть бути використані зображення по маршрутній карті (див. [4]) і патологічний ділянку (на зображенні по маршрутній карті), розпізнаний в окрестастку, може бути виданий критичний сигнал.

- Критичний сигнал визначає референсне рентгенівське зображення і відповідно референсне положення кінчика на цьому зображенні. Використовуючи засіб для встановлення відповідності та реєстрації, таке як передбачено в побудові маршрутної карти (див. [4]), далі представляється можливим знайти для даного референсного рентгенівського зображення відповідне ангіографічне зображення (зване зареєстрованим зображенням патологічного ділянки) і визначити рух, який потрібно застосувати для референсного розташування кінчика, так щоб воно прийшло у відповідність з ангіографічні зображенням.

- Володіючи цією інформацією, існує можливість далі виконати накладення зігнутої лінійки (розрахованої так само, як і раніше, але в момент рентгенівського дослідження, визначається тригерним сигналом) на відповідну ангіографічне зображення і при цьому в належному місці.

Є безліч інших можливостей і варіантів винаходу, як викладено нижче.

- Як вже зазначалося, зареєстроване зображення патологічного ділянки може бути розраховане з використанням впорскування конт�патологічного ділянки.

- Якщо довжина кінчика якимось чином введена в дану систему (дуже мало можливостей для оцінки такої довжини), тоді шляхом перетворення пікселів в міліметри і вимірювання довжини кінчика на зображенні можна визначити і відобразити оціночну ступінь ракурсної скорочення. Це досягається простим порівнянням очікуваної і спостерігається довжини.

Крім того, тим же способом можна навіть визначити кут в трьох вимірах. Щоб усунути звичайну кутову невизначеність, можна скористатися простими правилами, що стосуються геометрії системи спостережень і розташування кінчика.

Система візуалізації по справжньому винаходу може ґрунтуватися на традиційній системі візуалізації, яка відповідним чином змінена або адаптована шляхом введення в її склад засоби для отримання інформації про розмірах згідно способу по справжньому винаходу. Система візуалізації може включати в себе обчислювальні засоби для розрахунку віртуальної лінійки. Система візуалізації може також містити засіб відображення для відображення лінійки в накладену вигляді.

Іншими словами, система візуалізації по справжньому винаходу може ґрунтуватися на традиційній сист�ві можливості для реалізації способу згідно винаходу.

Винахід може застосовуватися в кардиосистеме для PCI-оперативних втручань. У силу важливості такого роду втручань, а також важливості точного підбору розміру пристроїв, ефект, забезпечуваний винаходом, вельми значний.

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

[1] "Algorithmic Solutions for Live Device-to-Vessel Match", J. Bredno, B. Martin-Leung & K. Eck. In Proceedings of SPIE - Volume 5370 - Medical Imaging 2004. Image Processing, J. Michael Fitzpatrick, Milan Sonka, Editors, May 2004, pp. 1486-1497.

[2] "The accuracy of length measurements using different intravascular ultrasound motorized transducer pullback systems". Tanaka K., S. G. Carlier, etc... The International Journal of Cardiovascular Imaging (formerly Cardiac Imaging). Volume 23, Number 6/decembre 2007.

[3] Intra-procedural coronary intervention planning using hybrid 3-dimensional reconstruction techniques. Academic Radiology, Volume 10, Issue 12, Pages 1433-1441.

[4] "Algorithmic Solutions for Live Device-to-Vessel Match", J. Bredno, B. Martin-Leung & K. Eck. In Proceedings of SPIE - Volume 5370 - Medical Imaging 2004: Image Processing, J. Michael Fitzpatrick, Milan Sonka, Editors, May 2004, pp. 1486-1497.

[5] US 6 620 111 B2 (2003).

[6] US 5 253 653 A (1993).

[7] GB 2 355 797 A (2001).

[8] WO 03/049794 A1 (2003).

[9] US 2003/0088195 Al (2003).

1. Спосіб забезпечення допомогою у підборі розміру пристроїв при медичному втручанні, що містить:
отримання рентгенівського зображення судини;
введення в посудину дротяного направителя, має рентгеноконтрастний кінчик дроту;
отримання рентгенівського зображення кінчики дроту;
рав розмірах стосовно розміру посудини на основі розміру кінчики дроту,
при цьому для надання інформації про розміри віртуальну лінійку, продовжується паралельно дроті, накладають на зображення,
лінійка отградуирована в частках довжини кінчики дроту,
лінійка являє собою криву, паралельну кінчика дроту та
крива містить градуювання, розраховану виходячи з довжини кінчика, спостережуваної в поточній проекції.

2. Спосіб за п. 1, в якому зображення кінчики дроту являє собою посилене зображення кінчики дроту.

3. Спосіб за п. 1, в якому лінійка являє собою вигнуту лінійку.

4. Спосіб за п. 1, в якому кінчик дроту розбивається на сегменти і моделюється.

5. Спосіб за п. 1, в якому лінійка накладається на вигляд, розрахований з послідовності рентгенівських зображень, на яких зафіксовані як кінчик дроту, так і посудину, видимий в присутності малої кількості контрастної речовини.

6. Спосіб за п. 1, в якому лінійка накладається на ділянці послідовних рентгенівських зображень, де відбулося впорскування контрастної речовини, але до введення в посудину кінчики дроту.

7. Спосіб за п. 1, в якому лінійка накладається на відповідному ангіографічному локі, порівнюється з дійсним розміром кінчики дроту.

9. Спосіб за п. 8, в якому забезпечується оцінка ракурсної скорочення судини.

10. Спосіб за п. 8, в якому забезпечується оцінка кута кінчики дроту в третьому вимірі, причому кут розраховують за результатами порівняння розміру кінчики дроту і спостережуваного розміру.

11. Рентгенівська визуализирующая система, що містить засіб для отримання інформації про розмірах по кожному з пп. 1-10, при цьому рентгенівська визуализирующая система виконана з можливістю
отримання рентгенівського зображення судини;
введення в посудину дротяного направителя, має рентгеноконтрастний кінчик дроту;
отримання рентгенівського зображення кінчики дроту;
розбиття на сегменти кінчики дроту при його проходженні через посудину; а також
надання інформації про розмірах стосовно розміру посудини на основі розміру кінчики дроту,
при цьому рентгенівська визуализирующая система містить також обчислювальні засоби для розрахунку віртуальної лінійки, причому лінійка отградуирована в частках довжини кінчики дроту, лінійка являє собою криву, паралельну кінчика дроту, і крива сЏ визуализирующая система додатково виконана з можливістю накладати на зображення зазначену віртуальну лінійку, продовжується паралельно дроті, для надання інформації про розмірах.

12. Визуализирующая система п. 11, що містить засіб відображення для відображення лінійки в накладену вигляді. 

Схожі патенти:

Ослаблення кісток на рентгенологічних знімках

Винахід відноситься до системи виділення об'єкта з початкового зображення, при цьому згаданий об'єкт описаний контуром. Технічним результатом є підвищення точності виділення об'єкта на рентгенологічних знімках за рахунок забезпечення ослаблення заважають вигнутих об'єктів. Система містить градієнтний блок для обчислення градієнтного поля вихідного зображення на підставі вихідного зображення, що згладжує блок для згладжування градієнтного поля вихідного зображення і інтегруючий блок для обчислення зображення об'єкта за допомогою інтегрування згладженого градієнтного поля вихідного зображення і тим самим виділення об'єкта з початкового зображення. У кожній точці вихідного зображення згладжування задається 2-мірним ядром згортки, яке є твором першого 1-вимірного ядра згортки в першому напрямку, по суті, паралельному контурі, і другого 1-вимірного ядра згортки в другому напрямку, по суті, нормальному до контуру. Перше 1-вимірний ядро згортки задає згладжування всередині кожної області, відокремленої контуром, тоді як друге 1-вимірний ядро згортки задає згладжування поперек контуру, що розділяє дві області, незалежно від ориентаци�

Спосіб ідентифікації особистості по рукописному тексту

Винахід відноситься до галузі ідентифікації особистості по рукописному тексту. Технічним результатом є підвищення достовірності ідентифікації особистості. Спосіб ідентифікації особистості по рукописному тексту полягає в тому, що попередньо формують базу даних, перетворених в цифрову форму еталонних рукописних текстів у вигляді шаблонів та матриць, що містять ідентифікаційні параметри у вигляді середніх значень кутів нахилу траєкторії тексту, отриманих поділом тексту на окремі фрагменти, дробленням малюнка тексту на елементарні складові та їх линеаризацией. А при дослідженні нового пред'явленого зразка рукописного почерку формують шаблон і ідентифікаційну матрицю аналогічним еталонним зразкам чином. Порівнюють і приймають рішення про віднесення пред'явленого рукописного тексту до однієї з еталонних. 1 з.п. ф-ли, 3 іл.

Спосіб микродиссекции і система обробки інформації

Винахід відноситься до області мікроскопічного дослідження тканини і клітин. Технічним результатом є підвищення точності вилучення матеріалу з об'єкта в області біології, гістології або патології. Спосіб містить етапи, на яких: забезпечують об'єкт, що містить біологічний матеріал і включає в себе безліч суміжних шарів і представляє інтерес особливість, що тягнеться через згадане безліч суміжних шарів; забезпечують зображення зрізу першого з цього безлічі суміжних шарів, відрізаного від об'єкта; генерують зображення зрізу другого з цього безлічі суміжних шарів, відрізаного від об'єкта, затримку між відрізанням зрізів першого і другого суміжних шарів згаданого безлічі суміжних шарів вибирають з будь-якого годин, днів, тижнів, місяців, років; визначають представляє інтерес область зображення зрізу другого шару на підставі представляє інтерес області на зображенні зрізу першого шару, визначають представляє інтерес область в зрізі другого шару на підставі представляє інтерес області на зображенні зрізу другого шару і беруть матеріал із представляє інтерес області в зрізі другого шару. 4 н. і 12 �

Багатосекційні вирівнювання даних для отримання зображень

Винахід відноситься до засобів обробки об'ємних зображень. Технічним результатом є зменшення часу створення кінцевих зображень при вирівнюванні об'ємних секцій даних зображення. У способі вибирають первинну об'ємну секцію і вторинну об'ємну секцію, суміжну первинної об'ємної секції для отримання зображень, визначають один або більше параметрів (310) вирівнювання по осі z; визначають один або більше параметрів (314) вирівнювання по осях х і y; застосовують (316) один або більше параметрів (310) по осі z і один або більше параметрів (314) по осі x і осі y для зміщення положення вторинної об'ємної секції для її вирівнювання з первинної об'ємної секцією. 13 з.п. ф-ли, 16 іл.

Формування даних об'єкта

Винахід відноситься до формування 3D моделі судин області, що представляє інтерес, об'єкта. Технічним результатом є підвищення точності формування 3D моделі судин області, що представляє інтерес, об'єкта. Система містить, принаймні, один пристрій отримання даних зображення; блок обробки даних; пристрій відображення; і блок інтерфейсу; при цьому пристрій отримання даних зображення виконано з можливістю отримання даних зображення області об'єкта, що представляє інтерес; при цьому блок обробки даних виконаний з можливістю визначення значень ймовірностей для зумовлених особливостей в даних зображення для кожного елемента картини; визначення найбільш точно відповідають зумовлених особливостей з урахуванням зазначених особливостей; обчислення об'єкта з урахуванням певних особливостей; використання обчислених даних об'єкта для додаткових процесів; при цьому пристрій виконано з можливістю відображення значень ймовірностей для кожного елемента картини даних зображення в цілях взаємодії; при цьому блок інтерфейсу виконаний для позначення особливостей у відображених значення�

Побудова анатомічної моделі для позначення меж представляє інтерес пухлинної області

Винахід відноситься до засобів для діагностичної візуалізації. Система виявлення вогнищ містить блок сегментації анатомічного першого представляється зображення області, блок виявлення вогнищ високого накопичення радіоактивного індикатора за функціональним другого звіту зображення, блок класифікації області високого накопичення радіоактивного індикатора згідно з їх положенням відносно анатомічних структур, блок визначення накопичення, який досліджує сегментовані області щоб ідентифікувати нормальні та аномальні області, блок ослаблення області високого накопичення радіоактивного індикатора на функціональному другому представляється зображенні на підставі результатів блоку класифікації, при цьому зазначені ослабляемие області відповідають анатомічним структурам, які ідентифіковані як нормальні, блок ідентифікації області високого накопичення як одне з можливого патологічного зміни і відсутності можливого патологічного зміни і блок нормування, виконаний з можливістю порівнювати метаболічну активність неослаблених областей високої інтенсивності з метаболічної активнизуализации для здійснення способу діагностичної візуалізації містить сканер анатомічного зображення, сканер для візуалізації методом позитронної емісійної томографії і систему виявлення вогнищ. Використання винаходу дозволяє проводити кількісну оцінку патологічних змін і скоротити час їх ідентифікації. 3 н. і 12 з.п. ф-ли, 5 іл.

Пристрій і спосіб визначення кількісного показника стану тіла тварини

Винахід відноситься до розведення тварин і, зокрема, до пристроїв і способів для визначення оцінок стану тіла (BCS) тварин. Технічними результатами є підвищення точності і достовірності, а також виключення помилок при визначенні кількісного показника стану тіла тварини. Додатковими технічними результатами є забезпечення автоматичного, ефективного, швидкого, безпечного, легкого для використання і має недорогу вартість визначення кількісного показника стану тіла тварини. Пристрій для визначення кількісного показника стану тіла тварини (50) містить систему (51) тривимірної камери і пристрій (52) обробки зображень. Система (51) тривимірної камери спрямована на тварину і передбачена для запису тривимірного зображення тварини. Пристрій (52) обробки зображень приєднано до системи (51) тривимірної камери і передбачено для формування тривимірного представлення поверхні частини тварини з тривимірного зображення, для статистичного аналізу поверхні і для визначення кількісного показника стану тіла тварини на підставі статистично проаналізованої повер�

Знімальне пристрій, система камери, пристрій управління і програма

Винахід відноситься до засобів управління камерою. Технічний результат полягає в збільшенні діапазону отриманого зображення. Отримують першу інформацію, яка використовується для управління першою областю, яка задана в межах повного зображення, зафіксованого блоком камери. Отримують другу інформацію, яка використовується для управління другою областю, яка задана в межах повного зображення. Керують механічним переміщенням блоку камери на основі першої інформації. Одержують зображення першої області з повного зображення, зафіксованого блоком камери, і витягують зображення другої області з першої області на основі другий інформації. 5 н. і 13 з.п. ф-ли, 20 іл.

Пристрій обробки зображень та спосіб управління ним

Винахід відноситься до пристроїв і способів обробки зображень. Технічним результатом є підвищення точності визначення виділення контуру в об'єкті. Запропоновано пристрій обробки зображень. Пристрій містить блок збору, виконаний з можливістю збирати дані зображення, виражають зображення, що включає в себе заданий об'єкт. Пристрій також містить блок формування, виконаний з можливістю формувати сигнал контуру, що виражає частину контуру, включеного до зображення. А також пристрій містить блок виявлення, виконаний з можливістю виявляти на основі сигналу контуру характерне напрямок контуру для кожної з безлічі розділених областей, отриманих шляхом ділення зображення. Крім того, пристрій включає в себе блок визначення, виконаний з можливістю визначати тип об'єкта, і блок корекції, виконаний з можливістю коригувати дані зображення у відповідності зі способом корекції, відповідним типом об'єкта. 3 н. і 7 з.п. ф-ли, 44 іл.

Кількісний аналіз перфузії

Винахід відноситься до засобів аналізу перфузійних зображень. Технічним результатом є підвищення точності вилучення, що відноситься до перфузії інформації з зображення. Система містить підсистему (7) ідентифікації частини крайньої області, що оточує центральну область ураження, яка є сферою інтересу, підсистему (1) обчислення безлічі частотних розподілів значень інтенсивності області інтересу на зображеннях; екстрактор (2) інформації про перфузії для отримання інформації, яка відноситься до перфузії, з безлічі частотних розподілів. 5 н. і 8 з.п. ф-ли, 2 іл.
Винахід відноситься до медицини і може бути використане для відновлення шкірного покриву після деформацій, викликаних різними факторами (опік, видалення татуювання, невдалий татуаж), рубцевих змін шкіри, в тому числі післяопераційних, шкірних стрій. Проводять комплексний вплив: загальний гідродинамічний масаж (ОГДМ) і гідродинамічний масаж (ГДМ) області деформації шкіри за допомогою насадки, виконаної з можливістю подачі води за принципом водяний воронки; кишковий лаваж; психотерапія. При цьому процедури ОГДМ проводять 3 дні поспіль, потім день перерва, під час масажу опрацьовують масажними рухами всю поверхню тіла, включаючи голову. При ГДМ області деформації шкіри спочатку обробляють всю область деформації шкіри, для чого за допомогою насадки виконують чергуються кругові і різноспрямовані рухи. Потім впливають на область деформації точково, затримуючи в кожній точці насадку на 20-30 с, обробляють таким чином всю область. Кишковий лаваж проводять у дні, коли не виконують ОГДМ. Психотерапію проводять у вигляді музикотерапії, що реалізується на тлі ОГДМ, ГДМ області деформації шкіри і кишкового лаважу. Причому проведення ОГДМ супроводжують музикотерапиемплексного впливу становить не менше 14 днів, починають з процедур ГДМ. Спосіб дозволяє усунути косметичні дефекти шкіри за рахунок комплексного ефекту: поліпшення трофіки даній галузі, прискорення репаративних процесів, підвищення активності імунної системи, поліпшення функціонального стану організму, за умови виключення ризику розвитку побічних ефектів і ускладнень лікування. 6 з.п. ф-ли, 2 табл.

Система напрямки і катетерна система

Група винаходів відноситься до медичної техніки, а саме до системи напрямку для направлення трубчастого об'єкта, а також до катетерної системі, що містить дану систему напрямку. Система напрямки містить два радіально протилежно розташованих приводних шківа для направлення трубчастого об'єкта, розташованого між приводними шківами. Кожен приводний шків має вісь обертання шківа і містить безліч роликів, розподілених навколо осі обертання шківа. Ролики розташовані з можливістю обертання. Кожен ролик має вісь обертання ролика і зовнішню приводну поверхню з увігнутим вигином в напрямку, відповідному осі обертання ролика. Вісь обертання ролика орієнтована похило відносно осі обертання шківа. Ролики кожного приводного шківа формують спільно напрямну периферію для трубчастого об'єкта. Катетерна система містить катетер і вищезгадану систему напрямку. При цьому катетер утворює трубчастий об'єкт. Група винаходів дозволяє безперервно обертати трубчастий об'єкт без небезпеки, що трубчастий об'єкт вийде з контакту з роликами. 2 н. і 11 з.п. ф-ли, 4 іл.
Винахід відноситься до медицини, а саме до травматології, ортопедії та анестезіології, і може бути використане при проведенні знеболювання при ендопротезуванні кульшового суглоба. Для цього перед операцією одноразово вводять внутрішньовенно дексаметазон у дозі 8 мг і кетопрофен у дозі 100 мг. Блокаду поперекового сплетення здійснюють в комбінації з парасакральной блокадою і проведенням периневральних катетерів з подальшим введенням через них низької концентрації місцевого анестетика 0,2% розчину ропивакаина в обсязі 20 мл За 30 хвилин до закінчення операції вводять парацетамол у дозі 1000 мг внутрішньовенно. Після закінчення операції через периневральний катетер поперекового сплетення здійснюють інфузію 0,2% розчину ропивакаина в об'ємі 300 мл зі швидкістю 6-8 мл/год протягом 4-5 днів. Кетопрофен у дозі 100 мг вводять внутрішньом'язово 2 рази на добу протягом 3 днів. Через периневральний катетер парасакрального сплетення вводять 0,2% розчин ропивакаина в обсязі 10 мл 2 рази з інтервалом 12 годин. Спосіб забезпечує адекватне знеболення у даної категорії пацієнтів за рахунок впливу на основні компоненти болю, а також забезпечує безперервність і тривалість знеболювання як воиндрома, забезпечує профілактику моторної блокади кінцівок, знижує частоту розвитку токсичних ускладнень. 1 пр.
Винахід відноситься до медицини, гепатопанкреатобилиарной і абдомінальної хірургії рентгенорадіології. Проводять введення рентгеноконтрастного препарату в кровоносне русло і мультиспиральную комп'ютерно-томографическую МСКТ-артеріографію з одномоментною поворотної мультиспіральному комп'ютерно-томографічної МСКТ-портографией. Одночасно виконують селективну катетеризацію чревного стовбура (НС) та верхнебрижеечной артерії (ВБА), першу порцію контрастного препарату вводять у ВБА в обсязі 25,0-35,0 мл зі швидкістю 1-2 мл/с під тиском 200 PSI. Через 13-17 з ЧС й ВБА вводять другу порцію контрастного препарату в обсязі 12,0-18,0 мл зі швидкістю 3-5 мл/с під тиском 200 PSI. Сканування здійснюють в одну фазу через 2-4 с після введення другої порції контрастного препарату, напрямок сканування - краніо-каудальное або каудо-краниальное, параметри сканування: товщина зрізу - 1,5 мм, швидкість обертання трубки - 0,5 с, 100-140 кв (кіловольт), 250-350 mA (міліампер). Веріфіціруют пухлинну інвазію судин станом контурів судинної стінки на отриманих зображеннях. Спосіб забезпечує достовірне визначення інвазії судин пухлиною на доопераційному етапі, з хорошою візуалізацією як�х судин, мінімізацією променевого навантаження на організм з максимальною інформативністю, розширення арсеналу засобів діагностики у хворих з пухлинами билиопанкреатодуоденальной зони (пухлини підшлункової залози, термінального відділу холедоха і великого сосочка дванадцятипалої кишки). 1 пр.

Спосіб визначення всмоктуючої функції тонкої кишки

Винахід відноситься до медицини, медичної радіології і може бути застосовано для оцінки всмоктуючої функції тонкої кишки з використанням динамічної адсорбційної энтеросцинтиграфии з зондовим способом введення 99mTc-пертехнетата. Спосіб включає введення в тонку кишку через назоэнтеральний зонд 99mTc-пертехнетата з розрахунку 1,0-14 МБк/кг, розведеного до об'єму 20 мл фізіологічним розчином. Відразу після цього проводять динамічну сцинтиграфію з допомогою двухдетекторной ротаційної гамма-камери протягом 60 хв з установкою детектора гамма-камери над проекцією кишечника і печінки. За підсумками дослідження розраховують коефіцієнт всмоктування радіофармпрепарату (К), після чого сцинтиграфію продовжують в режимі «Все тіло», за підсумками якої визначають відсоток абсорбованого з просвіту кишки радіофармпрепарату (А). При показнику коефіцієнта всмоктування менш 3 і абсорбції менше 50% введеного радіофармпрепарату визначають порушення всмоктуючої здатності тонкої кишки. При цьому визначають за сцинтиграммі з найбільш чітким зображенням печінки, на якій в області печінки виділяють зону інтересу розміром 100 pxls і формують криву «активність-час». Розраховують як y1)/(t2-t1)×60, де До - коефіцієнт всмоктування, t1 і t2 - тимчасові інтервали в секундах, y1 - кількість імпульсів у часовому інтервалі t1, y2 - кількість імпульсів у часовому інтервалі t2. Для розрахунку А сцинтиграммі виділяють область, що включає все тіло пацієнта, і область з захопленням визуализирующихся петель тонкої кишки. Розрахунок проводять за формулою: А=(n(t)-n(к))/n(t)×100%, де n(t) - загальний рахунок імпульсів, зафіксований з області всього тіла; n(до) - загальний рахунок імпульсів, зафіксований з області тонкої кишки. Спосіб забезпечує високу інформативність дослідження за рахунок комплексного аналізу параметрів функції тонкої кишки у ранні терміни після операцій. 2 з.п. ф-ли, 3 іл., 1 пр.

Спосіб знеболювання та профілактики запальних ускладнень після серединної стернотомии

Винахід відноситься до медицини, а саме до анестезіології та хірургії, і може бути використане при необхідності знеболювання та профілактики запальних ускладнень в післяопераційному періоді у пацієнтів, яким виконана серединна стернотомія. Для цього після проведення серединної стернотомии встановлюють перикардіальний і середостінний дренажі і вшивають грудину. Після ушивання грудини на довжину всієї її передній поверхні встановлюють катетер через контрапертуру шкіри, відступивши 1,0-2,0 см від нижнього краю рани. Проксимальний кінець катетера фіксують до підшкірно-жировій клітковині розсмоктується шовним матеріалом, а дистальну частину катетера з канюлею фіксують шляхом підшивання до шкіри нерозсмоктувальним шовним матеріалом. Через встановлений катетер кожні 6 годин вводять місцевий анестетик, а кожні 8 годин - антибіотик. Введення препаратів здійснюють протягом 3-5 діб. Спосіб забезпечує ефективне знеболювання з одночасним дренуванням передньої поверхні грудини і шкірної рани за рахунок введення в дану зону по катетеру анестетиків і антибіотиків, що додатково знижує кількість ексудативно-запальних ускладнень в післяопераційному пері
Винахід відноситься до галузі медицини, а саме до хірургії та ендоскопії, і може бути використане при проведенні эндосокпической ретроградної холангіопанкреатографії у пацієнтів з виконаної раніше холецистостомией. Для цього здійснюють введення ендоскопа в дванадцятипалу кишку. Потім проводять туге наповнення холедоха через холецистостому стерильним розчином, наприклад, 0.25% новокаїну. Далі катетерізіруют великий дуоденальний сосочок і проводять ендоскопічну папиллосфинктеротомию. Спосіб дозволяє забезпечити ефективне хірургічне лікування жовчно-кам'яної хвороби при одночасному зниженні ймовірності розвитку ускладнень, за рахунок забезпечення можливості швидкої ідентифікації і гарної візуалізації великого дуоденального сосочка. 1 пр.
Винахід відноситься до медицини, а саме до онкології, і може застосовуватися для лікування пухлин хребта. Для цього проводять транспедикулярну черезшкірну пункцію тіла хребця троакарной голкою. Після цього виконують веноспондилографию і визначають час появи контрастної речовини в тілах суміжних хребців. Потім у просвіт троакарной голки вводять катетер. Катетер і порт імплантують підшкірно з подальшим введенням через порт-систему цитостатиків инъектоматом. Швидкість і хвилинний об'єм введення цитостатиків розраховують за часом контрастування суміжних хребців при веноспондилографии. При цьому для грудного відділу обсяг цитостатиків не повинен перевищувати 2-2,5 см3 за час заповнення контрастом суміжних хребців, а в поперековому відділі - від 3 до 4,5 см3. Спосіб забезпечує ефективне лікування хворих з пухлинами хребта за рахунок введення протипухлинних хіміопрепаратів безпосередньо в тіло ураженого пухлиною або метастазом хребця, що дозволяє підвищити концентрацію хіміопрепаратів безпосередньо в пухлині і призводить до зменшення розмірів пухлини або до припинення її продовженого росту або рецидиву.1 пр.

Спосіб забору жовчі з холедоха

Винахід відноситься до медицини, а саме до дуоденоскопии, і може бути використане для забору жовчі з холедоха. Виконують дуоденоскопию ендоскопом з бічним розташуванням оглядового вікна. Візуалізують великий дуоденальний сосочок. Проводять його канюляцию тефлоновим катетером з робочим кінцем, мають отвір по центру. Торець робочого кінця катетера скошений під кутом 45°. По його боках діаметрально протилежно розташовані два отвори діаметром 0,2 див. Перше отвір розташований на відстані 0,4 см від торця. Друге - 0,8 см. За допомогою руху металевого підйомника катетер просувають в просвіт холедоха. До конектора катетера приєднують стерильний шприц, поршень шприца підтягують на себе, затягуючи жовч в катетер. Поршень шприца підтягують до позначки 8 мл, потім відпускають. Маніпуляцію повторюють до появи жовчі в шприці. Після візуалізації надходження жовчі в шприц, підтягують поршень до позначки в 5 мл Роблять паузу на 2 сек. Потім поршень відпускають. Під час аспірації жовчі катетер просувають по холедоху на 1-2 см вгору. Спосіб дозволяє швидко і ефективно виконати аспірацію жовчі з просвіту холедоха, отримати якісний матеріал без домішок кишкового содЕтрукции катетера і певної послідовності рухів поршня шприца. 4 іл., 1 пр.

Спосіб анестезіологічного посібника при оперативних втручаннях у пацієнтів з синдромом діабетичної стопи

Винахід відноситься до медицини, а саме до анестезіології та реаніматології, і може бути використано в якості анестезіологічного посібника при проведенні некректомія на нижньої кінцівки у пацієнтів з синдромом діабетичної стопи. Для цього здійснюють провідникову блокаду сідничного нерва місцевим анестетиком. При цьому блокаду проводять протягом 72 годин. Спосіб забезпечує скорочення термінів епітелізації рани і прискорення її загоєння за рахунок поліпшення кровообігу, обумовленого тривалим збереженням ефекту вазодилатації, у тому числі і після закінчення введениия анестетика у даної категорії хворих. 2 іл., 3 табл., 2 пр.

Система для виявлення глобального переміщення у пацієнта під час процедури візуалізації

Винахід відноситься до медичної техніки, а саме до систем виявлення переміщення пацієнта під час процедури візуалізації. Система містить камеру, опорний елемент, який закріплюється на частини зовнішньої області пацієнта з можливістю виявлення в потоці отриманих камерою зображень і процесор. Опорний елемент має площинну твердість, більшу, ніж площинна жорсткість зовнішньої частини області пацієнта, а площинні розміри опорного елемента дорівнюють площинним розмірами частини зовнішньої області пацієнта. Процесор виконаний з можливістю обробки зображень зміщення опорного елемента на підставі послідовних, отриманих камерою зображень і формування вихідного сигналу, що характеризує згадане зміщення. Використання винаходу дозволяє підвищити точність виявлення загального переміщення пацієнта під час процедур. 11 з.п. ф-ли, 5 іл.
Up!