Ліжко (варіанти)

 

Винахід відноситься до меблів, зокрема до ліжок.

Ліжко складається з спинки або головах, ножний спинки або ізножья, боковин або царг, ложа і опор. В залежності від виду ложа опорами можуть бути спинки ліжка. Невід'ємною частиною ліжка є матрац. Спинки бувають різними по висоті. Так як узголів'я і ізножье ліжка несуть різне функціональне значення, тому і їх висоти розглянемо окремо. Узголів'я по висоті буває чотирьох рівнів: високий (висота від підлоги 80-120 см), середня (60-70 см), занижене (40-50 см), низький (близько 30 см).

Високе узголів'я - це класичний варіант виготовлення ліжок, в цьому випадку воно служить не тільки опорою для подушки, але і створює зручне посадочне місце для відпочинку, перегляду телевізора в ліжку, читання. Узголів'я середньої висоти також фіксує подушку, але зручної посадки в ліжку вже не забезпечує. Низьке і занижене узголів'я виготовляються рідко.

Основним недоліком таких спинок є відсутність фіксації подушки. Ізножье також виконується у чотирьох варіантах по висоті. Висока ногах і головах створюють форму колиски, такі ліжка виконувалися для утримання великої кількості перин і матраців. Класика�ться, ізножье створює зоровий бар'єр, але, сидячи в ліжку, з'являється достатній огляд. На відміну від нього занижений варіант ножний спинки зорового бар'єру вже не створює, але в теж час добре фіксує матрац. При використанні низької ножний спинки в цій частині ліжка можна присісти, а також підставити банкетку для зручності сну при великому зростанні. Царги ліжка з'єднують спинки і служать для бічної фіксації матраца на ложе, а також для фіксації самого ложа. Ложе ліжка - це та частина ліжка, де знаходиться матрац, а значить від нього, так само як і від матраца, залежить сон людини. Ложе виконують у вигляді щита, металевої сітки або часто розташованих рейок. Щитовий варіант ложа надійніший за умови, якщо воно досить закріплено на царгах або поставлено на опори, але матрац на такому ложі не має притоку повітря знизу, а значить гірше "дихає". Застосування ложа з рейок і металевої сітки усуває недолік щитового ложа по вентиляції матрацу. Останнім часом замість рейок для виготовлення ложа ліжка стали застосовувати гнутоклеение планки - латофлекси, які володіють високою міцністю, забезпечують вільну вентиляцію повітря, а також створюють ортопедичний ефект по довжині кр�к, відома ліжко, містить підставу, виконане у вигляді прямокутної форми рами для розміщення матраца, що складається з поздовжніх і поперечних елементів, при цьому до одного з поперечних елементів прикріплено узголів'я (див. BG1792, А47С 19/12, опубл. 29.11.2013).

На сьогоднішній день ліжка з бортиками або боковинами для дорослих людей не виробляють. Такі бортики роблять для дітей для дитячих ліжечок, щоб уникнути того, щоб дитина не впав. При цьому у дорослих також може виникнути загроза падіння, також багато людей люблять спати, якщо є збоку якась опора, також дорослі в таку ліжко можуть з собою брати дітей спати і т. д.

Бортики як елемент конструкції ліжка застосовуються виключно для спеціалізованих медичних ліжок (наприклад, RU 114268). Наявність бортів як огорож по всій довжині ліжка обумовлено необхідністю забезпечення чіткого позиціонування хворого в габаритах ліжка і не вирішувало питання підвищення комфорту чи зручності користування.

Чоловік кілька разів за ніч перевертається з боку на бік, то з живота на спину, то підтискаючи, то витягаючи ноги. Вчені визначили, що руху у сні можуть виникати як відповідна реакція на подразники, або яні у разі, якщо з'являються якісь відхилення від оптимальних для індивіда умов сну. Шум, раптові спалахи світла, зміна температури повітря в приміщенні, руху сплячого поруч з подружжя або дитини - все це змушує нас ворушитися. Доведено, що 70% всіх рухів, здійснюваних людиною уві сні, згубно позначаються на інтенсивності сну. Вони перешкоджають переходу організму в стадію глибокого сну. Інакше кажучи, чим більше рухів здійснює людина уві сні, тим менше шансів повноцінно виспатися. Але, як не парадоксально, зовсім не міняти положення тіла під час сну теж не вийде. З-за земного тяжіння ділянки нашого тіла, що контактують з поверхнею, на якій ми спимо, відчувають тиск. Тривалий тиск на шкіру порушує нормальне кровопостачання окремих ділянок тіла і викликає їх пошкодження. Щоб розвантажити ділянки від тиску, людина періодично перевертається уві сні, роблячи це на підсвідомому рівні.

Крім того, при відпочинку на дивані або в кріслі, що має підлокітники, людина може прийняти зручну позу з обпиранням на підлокітник. У традиційно випускаються ліжках побутового призначення бортики не передбачаються, так як створюють незручність при сходженні �лено на досягнення технічного результату, полягає в підвищенні комфортності і зручності в експлуатації і безпеки сну за рахунок формування бічних обмежників.

Зазначений технічний результат досягається тим, що ліжко, містить підставу, виконане у вигляді прямокутної форми рами для розміщення матраца на ложі, що складається з поздовжніх і поперечних елементів, при цьому до одного з поперечних елементів прикріплено узголів'я, забезпечена боковинами або бортиками завдовжки не більше довжини поздовжнього елемента рами, кожен з яких жорстко прикріплений до відповідного подовжньому елементу рами і виконаний висотою менше висоти головах і більше висоти розташування поверхні матраца, покладеного на ложі в рамі.

При цьому боковина або бортик можуть бути виконані менше довжини поздовжнього елемента рами і прикріплена до цього елемента з боку головах з примиканням до останнього або на відстані від нього.

Зазначений технічний результат досягається тим, що ліжко, містить підставу, виконане у вигляді прямокутної форми рами для розміщення матраца на ложі, що складається з поздовжніх і поперечних елементів, при цьому до одного з поперечних елементів прикріплено узголів'я, забезпечена боковинами іл�одольному елемента рами з можливістю переміщення уздовж поздовжнього елемента та/або у вертикальному напрямку і з можливістю фіксації в потрібному положенні відносно поздовжнього положення елемента.

Зазначений технічний результат досягається тим, що ліжко, містить підставу, виконане у вигляді прямокутної форми рами для розміщення матраца на ложі, що складається з поздовжніх і поперечних елементів, при цьому до одного з поперечних елементів прикріплено узголів'я, забезпечена боковинами або бортиками довжиною менше довжини поздовжнього елемента рами, кожен з яких прикріплений до відповідного подовжньому елементу рами з можливістю переміщення уздовж поздовжнього елемента та/або у вертикальному напрямку і з можливістю фіксації в потрібному положенні відносно поздовжнього положення елемента, при цьому кожна боковина або бортик виконані з двох частин, одна з яких вставлена в іншу і оснащена приводом її висунення з іншої частини.

Зазначені ознаки є суттєвими і взаємопов'язані з утворенням стійкої сукупності суттєвих ознак, достатню для отримання необхідного технічного результату.

Даний винахід пояснюється конкретними прикладами виконання, які, однак, не є єдино можливими, але наочно демонструють можливість досягнення необхідного технічного результату.

На фіг. 1 - ліжко, вид змагання бортиками;

фіг. 4 - ліжко з піднімаючими над підставою бортиками;

фіг. 5 - ліжко з телескопічними бортиками;

фіг. 6 - ліжко з регулюванням положення бортиків по висоті і уздовж підстави.

Згідно з цим винаходу розглядається конструкція ліжка побутового призначення, що складається з підстави, виконаного у вигляді прямокутної форми рами для розміщення матраца 1 на ложі, що складається з поздовжніх 2 і поперечних 3 елементів. До одного з поперечних елементів прикріплено узголів'я 4 у вигляді пластини, до іншого поперечному елементу може бути прикріплено ногах у вигляді пластини. Під пластинами розуміється просторово розширений плоский елемент, який може бути декорований або яким може бути надана фантазійна форма. У загальному випадку узголів'я або ногах можуть бути виконані у вигляді пластини прямокутної форми. Основа у вигляді рами може бути виконано у двох варіантах. Перший - це рама прямокутної форми, виконана з плоских пластин (дерево, ДСП, МДФ тощо), пов'язаних між собою з розташуванням пластин вертикально орієнтованими. По кутах пластини скріплюються кутовими кронштейнами, які можуть служити опорами для розміщення ложа. Рама може бути ви�нення така рама є силовим елементом для прикріплення принаймні головах і для розміщення на ній або в ній ложа. На ложі укладається матрац так, що верхня його частина виступає над рамою як мінімум на величину зминання матраца, коли людина сідає на цей матрац (щоб не було контакту тіла людини з рамою). Взагалі, розглядається традиційної конструкції ліжко побутового неспеціалізованого призначення.

Новизна заявленого рішення полягає в тому, що по першому варіанту виконання (фіг. 1 і 2) ліжко виконане з боковинами 5 або бортиками завдовжки не більше довжини поздовжнього елемента рами. При цьому кожен з боковин або бортиків жорстко прикріплений до відповідного подовжньому елементу рами і виконаний висотою менше висоти головах і більше висоти розташування поверхні матраца, покладеного на ложі в рамі.

Наприклад, боковина або бортик можуть бути виконані менше довжини поздовжнього елемента рами і прикріплена до цього елемента з боку головах з примиканням до останнього, як це показано на фіг. 1 і 2, або на відстані від нього (цей приклад не показаний). Такий варіант виконання бортиків не повністю перекриває ліжко по бічних сторонах, залишаючи частину простору для переміщення на матрац. Зона біля обмежена самим узголів'ям і виступають над рівнем матраца частямом, як правило, при перевертанні з лежачого положення в сидяче людина розташовується приблизно в середині ліжка, в тому місці, де, як показано на фіг. 1 і 2, бортики закінчуються.

Для стаціонарного варіанту кріплення бортів або боковин розмір верхнього краю бортика від підлоги знаходиться приблизно від 500 до 1000 мм (у верхній межі).

Бортики або боковини можуть бути виконані у вигляді панелей або у вигляді об'ємних конструкцій типу диванних подушок або диванних підлокітників. Особливо ефективним застосування боковин стає в ліжках з розмірами: довжина-від 2,10 м до 2,5 м і ширина від 2 м до 2,5 м. Для розглянутого прикладу боковина або бортик виконані менше довжини поздовжнього елемента рами і можуть бути прикріплені до цього елемента з боку головах з примиканням до останнього або на відстані від нього.

На базі розглянутої стаціонарного варіанту використання боковин або бортів може бути реалізований варіант, згідно з яким боковини або бортики можуть переміщатися вручну уздовж поздовжнього елемента підстави (фіг. 3). Таке переміщення можливе по напрямних, змонтованим на поздовжньому елементі рами. При цьому бортики можуть нефиксировано вільно переміщатися або іме�про зусилля переміщення до бортика потім його зафіксувати в заданому положенні, тобто або у головах або на деякій відстані від нього. Конструкція механізму переміщення по напрямних у рамках цього винаходу не розглядається. Але в якості прикладі можна привести напрямні, які використовуються для висунення кухонних або білизняних полиць і ящиків (кулькові або роликові направляючі або напрямні прихованого монтажу, представлені в статті «Вибираємо фурнітуру для висувних ящиків», викладеному на сайті «Студія меблів Махаон» в Інтернет в режимі он-лайн доступу за адресою: http://promebel-ufa.ru/stati-o-mebeli/vybiraem-furnituru-dlya-vykatnyx-yashhik/, 2010).

Точно так само боковини або бортики можуть бути виконані з можливістю ручного переміщення по висоті з використанням напрямних з фіксаторами стопоріння (фіг. 4). Це дозволить індивідуально підганяти положення боковини для конкретного користувача. При цьому можна розглянути приклад виконання, згідно з яким боковина в нижньому положенні може розташовуватися нижче рівня матраца або на його рівні, а шляхом регулювання боковину можна піднімати над матрацом на бажаний рівень.

Використання механічних направляючих з ручним переміщенням дозволяє кожну боковину виставляти у тому бажаному положенні, кіт�, �одержащей підстава, виконане у вигляді прямокутної форми рами для розміщення матраца на ложі, що складається з поздовжніх і поперечних елементів, при цьому до одного з поперечних елементів прикріплено узголів'я. Боковини або бортики виконані довжиною менше довжини поздовжнього елемента рами. При цьому ці боковини або бортики прикріплені до відповідних поздовжніх елементів рами з можливістю переміщення або вздовж поздовжнього елемента, або у вертикальному напрямку, або одночасно і в поздовжньому і в вертикальному напрямках і з можливістю фіксації в потрібному положенні відносно поздовжнього положення елемента.

Особливістю виконання боковин або бортів для цього ліжка є те, що кожна боковина або бортик виконані з двох частин 6 і 7, одна з яких 7 вставлена в іншу 6 і оснащена приводом її висунення з іншої частини (так зване телескопічне з'єднання). При цьому у такий боковині або бортику висунута частина може переміщатися тільки в поздовжньому напрямку, як це показано на фіг. 6, або у вертикальному напрямку (приклад ілюстративно не показаний). А перша частина може бути виконана стаціонарної, як на фіг. 1 і 2, або мати можливість авт� рішення задачі автоматизації процесу переміщення боковин або бортів може використовуватися електропривод. Боковини або бортики прикріплюються до відповідного подовжньому елементу рами з можливістю переміщення уздовж поздовжнього елемента та/або у вертикальному напрямку і з можливістю фіксації в потрібному положенні відносно поздовжнього положення елемента. При цьому можливі наступні приклади виконання такого рішення:

- з електроприводом (тобто в головах встановлені кнопки, які при натисканні дають сигнал про підняття бортів). Даний вид має також кілька підвидів:

- з електроприводом фіксований, тобто при натисканні кнопки бортики автоматично піднімаються нагору.

- з електроприводом регульований, тобто при натисканні кнопки та її отжатии бортики зупиняються на певній висоті.

- з електроприводом може бути як одна кнопка для підняття бортиків, так і дві, тобто для кожної із сторін, розміщених з двох боків узголів'я відповідно.

В якості електроприводу можна застосувати електропривод підйому скла дверей автомобіля (http://www.automnl.com/model/vaz_2110/72/) або кришки багажника (http://www.nexia-club.ru/f/dop/2676-elektroprivod-otrkyvaniya-zakryvaniya/р6). Дані механізми відпрацьовані, надійні і мають малі габарити. В якості електроприводу може використовуватися електричний приоложение боковини або бортика окремо в горизонтальному і вертикальному переміщеннях, так і одночасно в цих напрямках (фіг. 6).

Даний винахід є промислово придатним і може бути реалізовано з використанням відпрацьованих в меблевій галузі механізмів і технологій створення розбірної та корпусних габаритних меблів. Новизна заявленого винаходу заснована на тому, що більшість людей періодично стикаються з ситуацією, коли під час засипання відбувається раптове скорочення м'язів спини і засипав або вже сплячого підкидає на ліжку. Як правило, такий спазм відбувається, коли ми майже вже заснули і триває частку секунди. Мимовільні скорочення спинних м'язів в процесі засипання - це спазми, які відбуваються на стадії занурення в сон. Вчені називають їх гипнагогическими скороченнями м'язів. Однак у основної частини людей в цей час можна помітити лише недовговічні різкі скорочення м'язів. Руху тіла є невід'ємною частиною течії нормального сну, а спонтанні рухи тіла можна бачити під час фази швидкого сну. А ось гіпнагогічні скорочення м'язів відбуваються перш, ніж ми засинаємо. До кінця не встановлена природа таких скорочень м'язів перед сном, але у людей, які працюють фізично, кількість таких посмикувань було заѺоординационной складової мозкової діяльності, забезпечує руху тільки в локально зафіксованої зоні ліжка, то частина людей мають здатність здійснювати великі рухи і переміщення по поверхні ліжка. Обмеження цих переміщень забезпечується заявленими бортиками або боковинами.

1. Ліжко, що містить підставу, виконане у вигляді прямокутної форми рами для розміщення матраца на ложі, що складається з поздовжніх і поперечних елементів, при цьому до одного з поперечних елементів прикріплено узголів'я, відрізняється тим, що вона забезпечена боковинами або бортиками довжиною менше довжини поздовжнього елемента рами, кожен з яких прикріплений до відповідного подовжньому елементу рами з можливістю переміщення уздовж поздовжнього елемента та/або у вертикальному напрямку і з можливістю фіксації в потрібному положенні відносно поздовжнього положення елемента.

2. Ліжко, що містить підставу, виконане у вигляді прямокутної форми рами для розміщення матраца на ложі, що складається з поздовжніх і поперечних елементів, при цьому до одного з поперечних елементів прикріплено узголів'я, відрізняється тим, що вона забезпечена боковинами або бортиками довжиною менше довжини поздовжнього елемента рами, кожен з котолемента та/або у вертикальному напрямку і з можливістю фіксації в потрібному положенні відносно поздовжнього положення елемента, при цьому кожна боковина або бортик виконані з двох частин, одна з яких вставлена в іншу і оснащена приводом її висунення з іншої частини. 

Схожі патенти:

Матрац

Матрац // 2519931
Винахід відноситься до меблів, зокрема до кроватним приладдя - матрацам, виконаним з декількох шарів, з'єднаних профілем. Пропонується матрац, що включає F-образні профілі, розташовані по периметру підстави, в паз яких вставлена панель підстави, яка виконана у вигляді трьох шарів, зовнішніми першим і третім шарами якої є пластик, внутрішнім другим шаром служить утеплювач. В заглибленні, утвореному профілями і верхньою стороною панелі підстави, кріпиться м'яка панель, що включає, щонайменше, один наповнювач. З зовнішньої частини м'яких панелі розташовується тканинне покриття - чохол, яке облягає профілі, загортається всередину паза F-образного профілю і фіксується. Технічний результат заявленого винаходу - зниження ваги конструкції матраца при одночасно високою волого - і теплозащищенности користувача, а також легкість збірки і розбирання конструкції матраца. 8 з.п. ф-ли, 2ил.

Ліжко з пружинним матрацом

Винахід відноситься до ліжка з пружинним матрацом і спрямовано на зниження витрат матеріалу при виробництві ліжка

Ліжко

Ліжко // 2325098
Винахід відноситься до меблів, а саме до ліжок, виконаним переважно з деревини

Ліжко

Ліжко // 2250069

Ліжко

Ліжко // 2188569
Винахід відноситься до меблів, зокрема до ліжок

Опорний пристрій для спальної меблів

Винахід відноситься до спальних меблів

Ліжко з піднімається частиною

Винахід відноситься до меблів для лежання, а саме до ліжок, у яких одна з частин повертається проти годинникової стрілки і фіксується в піднятому положенні упором у вигляді усіченого клина, що створює сприятливі умови для лежання з піднятими ногами

Масажний стіл-тренажер

Винахід відноситься до трансформованою меблів, зокрема до масажного столу-тренажеру, преобразуемому в письмовий або обідній стіл, а також в ліжко і назад
Up!