Вирівнювання інтраокулярної лінзи

 

РОДИННІ ЗАЯВКИ

По даній заявці витребовується пріоритет за попередньою заявкою під серійним номером 61/153,709, зареєстрованої 19 лютого 2009 року, а також попередній заявці під серійним номером 61/155,562, зареєстрованої 26 лютого 2009 року.

РІВЕНЬ ТЕХНІКИ

За минуле десятиліття хірурги-офтальмологи випробували ряд способів коригування доклінічного астигматизму в процесі хірургічного лікування катаракти ока, в тому числі розсічення рогівки для зміни форми ока. В даний час завдяки унікальній конструкції торичних інтраокулярних лінз (ІОЛ) астигматизм може бути знижений або астигматизм може бути виправлений без додаткового хірургічного втручання. Торическая ІОЛ відновлює фокус очі, коли природний кришталик або катаракта видалені, але вона також виконана з можливістю коригування доклінічного астигматизму з використанням тієї ж технології, яка успішно застосовується в контактних лінзах.

Перед виконанням операції повинна бути визначена ступінь рогівкового астигматизму, який потрібно виправити. В загальному випадку процедура полягає в наступному:

1. Передопераційне обстеження (кератом�Л.

4. Хірургічне введення історичної ІОЛ і правильне розташування згідно попередньо розрахованої осі.

Успіх таких процедур частково залежить від кутової точності виставлення (вирівнювання) ІОЛ. Всі згадані етапи потенційно можуть внести деяку помилку, що приводить до недостатньої корекції астигматизму. Проте основне джерело помилки - помилкове відносне розташування історичної ІОЛ згідно із розрахованим значенням кутового після її введення в передню камеру ока пацієнта в процесі операції по лікуванню катаракти. Це може бути пов'язано, наприклад, з тим, що розраховане кутове положення ІОЛ побудовано на вимірах, проведених на пацієнта, що сидить прямо (за схемою передопераційної підготовки) і перебуває в ясній свідомості, у той час як в процесі операції пацієнт знаходиться в положенні лежачи на спині, коли відбувається циклоротация, а також під дією місцевої анестезії. Кожен градус кутовий помилки може призводити до зниження корекції астигматизму, виконуваної з допомогою історичної ІОЛ, на 3,3%. Таким чином, помилка в 10° може призвести до зниження ефекту використання історичної ІОЛ на 33%, що рівнозначно застосування сферичної лінзи, не володіє вяшний день існує декілька технологій маркування очі з допомогою меридіана і попередньо розрахованої осі вирівнювання (правильного розташування ІОЛ у ході передопераційного обстеження. Ці технології зазвичай вимагають від хірурга розміщення контрольних міток на меридіанах з направленням на 3 години і 9 годин по каймі з використанням маркерів або проколюють пристроїв. Мітки, виконані за допомогою маркерів, можуть бути неточними, а також можуть бути змиті або зрушені. Крім цього, проколювання рогівки є інвазивною процедурою і створює значний ризик інфікування та/або інших побічних ефектів.

СУТНІСТЬ ВИНАХОДУ

В деяких варіантах здійснення цього винаходу спосіб створення покажчика радіального вирівнювання відносно очі включає в себе збір передопераційних даних вирівнювання відносно зіниці, отриманих на оці, який не дилатирован. Спосіб також включає в себе визначення місцезнаходження центру зіниці ока, коли він дилатирован. Спосіб додатково включає в себе відображення даних вирівнювання на зображенні дилатированного ока по відношенню до центру зіниці. В окремих варіантах здійснення програмне забезпечення, реалізоване на машиночитаемом носії, може виконуватися процесором для виконання етапів такого способу.

В інших варіантах здійснення система для створення індексу для радий�ойство відображення. ЗУ виконано з можливістю зберігання передопераційних даних вирівнювання відносно зіниці, отриманих на оці, який не дилатирован. Процесор виконаний з можливістю визначення місцезнаходження центру зіниці ока, коли він дилатирован. Пристрій виконано з можливістю відображення даних вирівнювання на зображенні дилатированного ока по відношенню до центру зіниці.

КОРОТКИЙ ОПИС КРЕСЛЕНЬ

Даний винахід можна усвідомити з урахуванням наступних креслень, де:

на Фіг.1 показано зображення ока з накладенням радіальної схеми згідно з одним варіантом здійснення цього винаходу;

на Фіг.2 показана альтернативна конфігурація накладення радіальної сітки спільно з наданими користувачем радіальними вимірами згідно з іншим варіантом здійснення цього винаходу;

на Фіг.3 показана альтернативна конфігурація накладення радіальної сітки спільно з наданими користувачем радіальними вимірами згідно з іншим варіантом здійснення цього винаходу;

на Фіг.4 показана блок-схема хірургічної системи згідно приватному варіантом здійснення цього винаходу;

на Фіг.5 показласно одному варіанту здійснення цього винаходу.

ДЕТАЛЬНИЙ ОПИС

У різних варіантах здійснення цього винаходу вирівнювання історичної інтраокулярної лінзи для хірургії катаракти удосконалюється за допомогою створення точної радіальної сітки або покажчика для вирівнювання з метою сприяння хірурга при розміщенні лінзи. Зображення ока можуть бути отримані з допомогою мікроскопа на основі щілинної лампи, при цьому може бути створено накладення на зображення, в тому числі радіальна сітка, покажчик для вирівнювання лінзи та/або інші опорні мітки для кутового вирівнювання, що використовуються в якості хірургічного шаблону у будь-якій прийнятній формі, в тому числі з використанням хірургічного пристрою відображення, надрукованого зображення ока, що містить відповідну інформацію, або шляхом безпосереднього проектування на-віч в ході операції.

Відповідно до різних способів і систем, представлених в цьому описі, радіальна сітка вибудовується відносно центру зіниці і накладається на зображення ока (або в одному варіанті здійснення - безпосередньо на око). Може бути визначене місце розташування центру зіниці, наприклад, в автоматичному режимі з використанням відпо�про інтерфейсу на основі «вказівки і клацання» і т. п. Наприклад, розташування центра зіниці може бути визначено з використанням різних технологій аналізу зображення, в тому числі, але не тільки, технологій, описаних у патенті США № 5740803, Gray та інші, включеному в даний опис шляхом посилання. Сітка може включати в себе вертикальні і горизонтальні меридіани і масштабну шкалу з будь-якою відповідною ступенем точності. На інтерфейсі користувача можуть бути обрані кутові виміри і відзначені на сітці щодо різних елементів очі, таких як кровоносні судини, елементи райдужної оболонки або будь-які інші відповідні опорні точки. Сітка також може включати в себе покажчик для вирівнювання, що показує коректну кутову орієнтацію ІОЛ, розраховану до хірургічного втручання. Шляхом розрахунку кута відносно, наприклад, вертикального меридіана, на радіальної сітці може бути відображений точний дороговказ для використання хірургом.

На Фіг.1 показано зображення ока з накладенням радіальної схеми. Як можна бачити, горизонтальний меридіан проходить через 0 градусів і 180 градусів, а вертикальний меридіан проходить через позначки плюс і мінус 90 градусів. Кут, рівний 82,5 градуси, відзначений як опорний кут у відношенні�иравнивании історичної інтраокулярної лінзи (яка також згадується в цьому описі як лінза).

Інші аспекти систем і способів вирівнювання лінзи описані нижче. У варіанті здійснення з використанням мікроскопа на основі щілинної лампи відповідна відеокамера може бути встановлена на мікроскопі, виконаному на основі щілинної лампи, за допомогою расщепителя променя. Камера може бути підключена до комп'ютера з апаратним забезпеченням для отримання зображень, використовуючи з'єднувач, такий як порт USB, Fire Wire або GigE. Можна починати безпосереднє відображення інформації, при цьому камера може бути вирівняна так, що горизонтальна вісь поля огляду камери поєднана з горизонтальною щілиною щілинної лампи. На пацієнта, що сидить прямо, можуть бути отримані високоякісні зображення, і за допомогою програмного забезпечення можна спробувати визначити місце розташування центральної точки зіниці в автоматичному режимі. Програмне забезпечення може також включати в себе ручний інструмент для локалізації зіниці. Як тільки центральна точка зіниці визначена, програмне забезпечення може забезпечити накладення радіальної сітки, центр якої буде розташований в цій точці, як показано, наприклад, на Фіг.1. Радіальна вісь 0-180° буде збігатися з меридіанами очі, направленниЕпечение може також забезпечити наступне:

- накласти вісь історичної ІОЛ згідно з кутового значенням, розрахованим за допомогою кератометрии. Вісь історичної ІОЛ перетне центр кругової шкали, при цьому кутова величина буде мати відношення до осі 0-180° накладеної кругової шкали (див. пряму на Фіг.1, кутове положення якої становить 156 градусів);

- накласти осі, перетинає центр кругової шкали та інші анатомічні орієнтири, які хірург вибирає в якості опорних міток по периферії райдужної оболонки ока або на лимбальних судинах. Програмне забезпечення відображає кутову величину для кожної з цих опорних точок (див. пряму на Фіг.1, кутове положення якої становить 82,5 градуси).

Програмне забезпечення може також надати позначення зображень, вказавши лівий або правий очей, а також скроневу або назальний бік очі (див. літерні позначення «R» і «T» на Фіг.1).

Оброблені зображення можуть зберігатися на жорсткому диску комп'ютера, знімному ЗУ або в базі даних пацієнтів медичного закладу. Хірург може зробити і відобразити зображення з накладеним схемою в операційній на фотографії високої якості або на моніторі, або накладена схема може проектуватися безпосередньо на глрург має можливість точно розташувати хірургічний протрактор, який визначає введення історичної ІОЛ незалежно від ефекту циклоротации. Коли протрактор вирівняний з дійсними меридіанами очі, хірург може далі приступити до побудови історичної ІОЛ згідно розрахованої кутовий величиною. На Фіг.2 і 3 показано альтернативні схеми для радіального накладення спільно з отриманими від користувача вимірами і/або інформацією про правильному розташуванні лінзи.

Даний спосіб стосується усунення декількох джерел помилок в процесі вирівнювання ІОЛ в хірургії катаракти шляхом

a) забезпечення механізму для точного вирівнювання камери з мікроскопом, виконаним на основі щілинної лампи;

b) надання точного місцезнаходження центру зіниці на основі аналізу зображення;

c) забезпечення точного розміщення протрактора в процесі хірургічного втручання шляхом надання керівництва хірурга по розміщенню протрактора згідно з дійсним меридіанах ока, створюючи тим самим точну опорну систему кутового розташування.

Способи або операції, описані вище, а також їх етапи можуть бути реалізовані апаратними засобами, програмним забезпеченням або будь-яким поєднанням таких, придатним для �вання згідно з окремим варіантом здійснення цього винаходу. Система 100 включає в себе консоль 102 з процесором 104. Процесор 104 може являти собою один або декілька мікропроцесорів, мікроконтролерів, вбудованих мікроконтролерів, програмованих процесорів цифрових сигналів або інше програмований пристрій спільно з внутрішніх та/або зовнішніх ЗУ 106. Процесор 104 може або замість входити до складу інтегральної схеми спеціалізованого застосування, програмованої матриці логічних елементів, програмованої логічної схеми матричної або будь-якого іншого пристрою або комбінації пристроїв, виконаних з можливістю обробки електронних сигналів. Пам'ять (ЗУ) 106 може приймати вигляд будь-якого відповідного накопичувача інформації, у тому числі електронного, магнітного або оптичного ЗУ, енергозалежної або енергонезалежного, що включає в себе код 108, містить інструкції, що виконуються процесором 104. Слід також розуміти, що виконується комп'ютером код 108 може бути створений з використанням мови структурного програмування, таких як C, об'єктно-орієнтованої мови програмування, таких як C++, або будь-якого іншого мови програмування високого рівня або нижчого рівня (у тому числі мови асемблера, мови оплогий), який може бути виконаний з можливістю прогонки на одному з вищеописаних пристроїв, а також гетерогенних комбінацій процесорів, архітектур процесорів або поєднань різних апаратних засобів і програмного забезпечення.

У варіанті здійснення, представленому на Фіг.4, система 100 також включає в себе пристрій 108 відображення і мікроскоп 110 для спостереження за оком у процесі хірургічного втручання. Пристрій 108 відображення може включати в себе будь-яке придатне вихідна пристрій для створення індексу для вирівнювання відносно ока, в тому числі принтер, відеодисплей або світловий проектор. В окремих варіантах здійснення пристрій 108 відображення може бути з'єднане з мікроскопом 110, так що зображення проектується в поле зору мікроскопа. Мікроскоп 110 може являти собою будь придатний інструмент для візуального огляду ока, який може містити електронний та/або оптичне зображення. Різні інші придатні компоненти, в тому числі будь-якій з наведених тут прикладів, можуть бути використані замість компонентів системи 100.

На Фіг.5 показана блок-схема 200, ілюструє приклад способи створення хірургічного пристрою отя цього винаходу. На етапі 202 здійснюється збір передопераційних даних по вирівнюванню щодо зіниці з використанням очі, який не дилатирован. На етапі 204 очей дилатирован. На етапі 206 визначається розташування центру зіниці. Розташування центру зіниці може визначатися в ручному режимі, наприклад, з використанням координатно-вказівного пристрою, або в автоматичному режимі, наприклад, за допомогою програми аналізу зображення. На етапі 208 покажчик для вирівнювання відображається на зображенні дилатированного ока по відношенню до центру зіниці. Покажчик для вирівнювання може відповідати кожному з різних варіантів здійснення, представлених в цьому описі.

Таким чином, в одному аспекті кожен з вищеописаних способів та їх поєднання можуть бути реалізовані у виконуваному комп'ютером коді, який, будучи виконуваним на одному або декількох обчислювальних пристроях, виконує їх етапи. В іншому аспекті способи можуть бути реалізовані в системах, які виконують їх етапи, і можуть бути розподілені серед пристроїв різними шляхами, або всі виконувані функції можуть бути інтегровані в деякому виділеному автономному пристрої або іншому аппарожет включати в себе будь-яке з апаратних засобів та/або програмних засобів, описаних вище. Передбачається, що всі подібні перестановки і комбінації підпадають під даний розкриття.

У той час як винахід розкрито стосовно кращим варіантами здійснення, докладно показаним і описаним, фахівцям в даній області техніки стануть очевидні можливі їх модифікації і вдосконалення.

1. Спосіб створення покажчика для радіального вирівнювання відносно очі, що містить:
збір передопераційних даних кутового вирівнюванню щодо зіниці ока, який не дилатирован;
визначення місця розташування центру зіниці ока, коли він дилатирован;
відображення осі кутового вирівнювання для історичної інтраокулярної лінзи під час операції на зображенні дилатированного ока по відношенню до центру дилатированного зіниці на підставі передопераційних даних кутового вирівнювання.

2. Спосіб за п. 1, в якому відображення даних по вирівнюванню містить відображення радіальної сітки.

3. Спосіб за п. 1, в якому відображення даних по вирівнюванню містить відображення, щонайменше, одного меридіана щодо очі.

4. Спосіб за п. 3, додатково містить вирівнювання протрактора по відношенню кдинатно-вказівного пристрою в ручному режимі для визначення місцезнаходження центру очі.

6. Спосіб за п. 1, в якому визначення місцезнаходження центру зіниці містить визначення місцезнаходження центру зіниці в автоматичному режимі з використанням програмного забезпечення аналізу зображення.

7. Система для створення індексу для радіального вирівнювання відносно очі, що містить:
запам'ятовуючий пристрій, виконаний з можливістю зберігання передопераційних даних кутового вирівнюванню щодо зіниці ока, який не дилатирован;
процесор, виконаний з можливістю визначення місцезнаходження центру зіниці ока, коли він дилатирован;
пристрій, виконане з можливістю відображення осі кутового вирівнювання для історичної інтраокулярної лінзи під час операції на зображенні дилатированного ока по відношенню до центру дилатированного зіниці на підставі передопераційних даних кутового вирівнювання.

8. Система п. 7, в якій відображення даних по вирівнюванню містить радіальну сітку.

9. Система п. 7, в якій відображення даних по вирівнюванню включає в себе відображення, щонайменше, одного меридіана щодо очі.

10. Система п. 7, додатково містить протрактор, виконаний з�-вказівний пристрій, здатне переміщатися в ручному режимі для вказівки процесору центру зіниці.

12. Система п. 7, в якій процесор виконаний з можливістю визначення місцезнаходження центру зіниці з використанням програмного забезпечення аналізу зображення.

13. Машиночитаемий носій, який зберігає програму для створення індексу для радіального вирівнювання відносно очі, виконувану процесором для виконання етапів:
збору передопераційних даних кутового вирівнюванню щодо зіниці ока, який не дилатирован;
розташування центру зіниці ока, коли він дилатирован;
відображення осі кутового вирівнювання для історичної інтраокулярної лінзи під час операції на зображенні дилатированного ока по відношенню до центру дилатированного зіниці на підставі передопераційних даних кутового вирівнювання.

14. Носій з п. 13, в якому відображення даних по вирівнюванню містить відображення радіальної сітки.

15. Носій з п. 13, в якому відображення даних по вирівнюванню містить відображення, щонайменше, одного меридіана щодо очі.

16. Носій з п. 13, в якому визначення місцезнаходження центру зіниці містить отримання уместоположения центру зіниці містить визначення місцезнаходження центру зіниці в автоматичному режимі з використанням програмного забезпечення аналізу зображення. 

Схожі патенти:

Спосіб визначення розбіжностей між координатними системами різних технічних систем

Винахід відноситься до медицини, а саме до способів і пристроїв визначення розбіжності між координатними системами різних технічних систем. Спосіб включає визначення координатного положення референтного елемента на тест-об'єкті в координатній системі (u-v), пов'язаної з першою технічною системою; зв'язування з тест-об'єктом щонайменше одного тест-елемента, становище якого визначено в координатній системі (x-y) другий технічної системи щодо координатного положення референтного елемента; визначення координатного стану принаймні одного тест-елемента та/або щонайменше одного похідного від нього елемента в координатній системі (u-v) першої технічної системи. Далі спосіб включає визначення розбіжностей між координатними системами першої та другої технічних систем з використанням знайденого координатного стану принаймні одного тест-елемента та/або щонайменше одного похідного від нього елемента в координатній системі (u-v) першої технічної системи і координатного положення референтного елемента в координатній системі (u-v) першої технічної системи. Тест-об'єкт, що використовується в способі, має оптично вид� опромінення лазером оптично виділяються тест-елементів. Пристрій для лазерної хірургічної офтальмології містить лазерний пристрій, айтрекер і керуючий блок для забезпечення здійснення способу визначення розбіжностей між координатними системами. 3 н. і 12 з.п. ф-ли, 3 іл.

Спосіб і пристрій для монокулярного вимірювання міжзіничної відстані

Група винаходів відноситься до офтальмології, і може бути застосовне для монокулярного вимірювання міжзінична відстані. Пристрій для монокулярного вимірювання міжзіничної відстані містить вимірювальну лінійку з лазерної градуюванням штрихів у міліметрах з нульовою точкою відліку вліво і вправо від середини перенісся, забезпечена рухомими рамками з вертикальними стержнями і закріплена на оправі з допомогою затискачів, рамки виконані з можливістю пересування вправо і вліво по лінійці, а вертикальні стрижні з можливістю пересування вгору-вниз. При вимірюванні міжзіничної відстані проводять вимірювання поздовжнього розміру очної щілини при прямому погляді вдалину, центр зіниці повинен знаходиться на рівному видаленні від зовнішнього і внутрішнього кутів очної щілини. Група винаходів дозволяє збільшити точність вимірювання. 2 н. і 2 з.п. ф-ли, 2 іл.

Спосіб визначення траєкторії зміщення мимовільного зорового уваги на зображенні

Винахід відноситься до галузі неврології. На екрані монітора пред'являють тестове зображення на 300-400 мс і потім замінюють його постэкспозиционной матрицею такого ж розміру і формату. Матриця містить кольорові сектору з нанесеними всередині цифрами. Випробуваний називає цифру і колір сектору згідно з першою точкою фіксації мимовільного зорового уваги, що визначає місце розташування першої точки фіксації мимовільного зорового уваги. Для визначення другої точки фіксації мимовільного зорового уваги процедуру повторюють з збільшенням експозиції до 600-800 мм; для визначення третьої точки експозицію збільшують до 900-1200 мм. При цьому висувають не менш двох зображень. Траєкторію зміщення мимовільного зорового уваги для кожного пред'являється зображення будують шляхом послідовного з'єднання точок, починаючи від центру зображення до місця першої, потім до місця розташування другої і третьої точок фіксації. Винахід дозволяє підвищити достовірність визначення зміщення мимовільного зорового уваги, що досягається за рахунок пред'явлення зображення і постэкпозиционной матриці на час, необхідний для здійснення�нимания і побудови з них траєкторії. 2 іл., 3 пр.

Спосіб визначення швидкості складної зорово-моторної реакції випробуваного і пристрій для його здійснення

Група винаходів відноситься до медицини і медичної техніки, а саме до нейрофізіології. Реєструють траєкторію руху центра зіниці ока при розпізнаванні оптотипа. Попередньо розміщують поруч з оком шаблон круглої форми, таким чином, щоб різке зображення шаблону і очі випробуваного можна було поєднати на одному кадрі. Виробляють наводку відеокамери на різке зображення зіниці і шаблону. Подають сигнал розпізнавання оптотипа і синхронно з сигналом пред'являють оптотип на екрані одного з моніторів, розташованих на однакових кутових відстанях щодо оптичної осі відеокамери. Реєструють раскадрованний відеоряд траєкторії руху центра зіниці, відповідний правильної ідентифікації оптотипа. Визначають положення центру шаблону на кадрі і приймають його за початок координат. Вимірюють діаметр шаблону на кадрі і розраховують коефіцієнт масштабу. Визначають координату положення центра зіниці на кожному кадрі відносно початку координат, вимірюють час переміщення центру зіниці і по часу судять про шуканої швидкості складної зорово-моторної реакції. При цьому використовують пристрій, що містить фіксатор для голови, пов'язаний з регістр пред'явлення оптотипов, введений шаблон, жорстко з'єднаний з фіксатором і розміщений в одній площині з оком випробуваного. Реєструючий пристрій виконано у вигляді високошвидкісної відеокамери, розміщеної на зорової осі випробуваного і підключеного до блоку управління і обробки інформації через перетворювач сигналів. Блок пред'явлення оптотипов виконаний у вигляді двох моніторів, розташованих на однакових кутових відстанях щодо оптичної осі відеокамери. Винахід підвищує точність вимірювань зорово-моторної реакції, що дозволяє підвищити інформативність діагностичних ознак. 2 н.п. ф-ли, 1 іл., 1 пр.
Винахід відноситься до медицини, а саме до способів і систем для корекції астигматизму або інших асиметричних оптичних аберацій. Спосіб створення покажчика для радіального вирівнювання інтраокулярної лінзи щодо очі включає в себе збір передопераційних даних топографії рогівки. Дані включають у себе місце розташування вершини рогівки і розташування центра зіниці ока, який не дилатирован. Спосіб далі включає в себе визначення місцезнаходження центру дилатированного зіниці ока, після того як зіницю ока дилатирован. Спосіб додатково включає в себе визначення вивіреного відхилення між вершиною рогівки і центром дилатированного зіниці, а також відображення даних вирівнювання на зображенні очі на основі виваженого відхилення. Система виконана з можливістю здійснення етапів способу і включає в себе запам'ятовуючий пристрій, процесор і пристрій відображення, а також машиночитаемий носій, що містить програмне забезпечення. Використання винаходу забезпечує точне кутове позиціонування інтраокулярної лінзи всередині очі. 3 н. і 17 з.п. ф-ли, 3 іл.

Система для здійснення квазиупругого розсіювання світла та/або сканування флуоресцентного ліганду в оці суб'єкта

Винахід відноситься до галузі медицини. Система містить: джерело світла, що забезпечує передачу світла в напрямку ока суб'єкта; лінзу, що забезпечує фокусування світла, яке передається з джерела і прийнятого з ока суб'єкта; вимірювальний відбивач, встановлений для прийому частині сфокусованого світла і відображення першій частині прийнятого світла; телекамеру, налаштовану і встановлену для прийому частині прийнятого світла і забезпечення характеристики зображення, що відповідає першій частині прийнятого світла; екран дисплея для виводу зображення для оператора для завдання очі області для аналізу і блок обробки інформації, з'єднаний з телекамерою і налаштований для аналізу величини інтенсивності світла зображення для визначення місця розташування опорної точки, відповідної кордоні частини ока. Застосування винаходу дозволить проводити більш точні точкові вимірювання в кришталику ока. 3 н. і 22 з.п. ф-ли, 14 іл.

Спосіб диференціальної діагностики різних стадій хвороби штаргардта

Винахід відноситься до галузі медицини, а саме до офтальмології. У пацієнтів з підозрою на БШ, починаючи з віку 5-6 років і старше, проводять візометрію, дослідження полів зору, реєстрацію скотопической, фотопической электроретинограмми, візуальний огляд очного дна, перевірку кольорового зору, флюоресцентную ангіографію (ФАГ), реєстрацію аутофлюоресценции (АФ) очного дна, оптичну когерентну томографію (ОКТ). По поєднанню і кількістю виявлених порушень діагностують початкову стадію, розвинену стадію, далекозашедшую стадію або термінальну стадію хвороби Штаргардта. Спосіб дозволяє підвищити достовірність диференціальної діагностики, що досягається за рахунок встановлення кількісних критеріїв тяжкості захворювання. 8 іл., 4 пр.
Винахід відноситься до галузі медицини, зокрема неврології, психології, психіатрії, офтальмології

Спосіб діагностування стану окорухових м'язів

Винахід відноситься до медицини, а саме до офтальмології

Спосіб вимірювання сприйняття

Винахід відноситься до способу вимірювання сприйняття, зокрема вимірювання зорової уваги
Up!