Штифтова вкладка культевая

 

Винахід відноситься до медицини, а саме до ортопедичної стоматології, і може бути використане для відновлення клінічної коронки зуба, відсутньої в результаті травми або розвитку каріозного процесу.

З рівня техніки відома суцільнолита штифтова вкладка з металу, що містить культову частина з непараллельними каналами і розміщені в них штифти, що відрізняється тим, що вона забезпечена стрежнями, мають нерухоме конічне потовщення на нижньому кінці і рухливе в осьовому напрямку конічне потовщення на верхньому кінці, канали на зовнішній поверхні кульшових вкладки виконані з розширеннями, штифти виконані трубчастими з поздовжніми вирізами на обох кінцях, що утворюють пелюстки, при цьому стрижні встановлені в трубчастих штифтах, а конічне потовщення на нижньому кінці має широку частину, що відповідає зовнішньому діаметру штифта, і встановлено внизу штифта (патент №2201170 від 27.03.2003).

Відома лита культова штифтова вкладка містить культову частина і штифтових частина, один з штифтів якої виконаний з можливістю переміщення в кульшових частині вкладки, що відрізняється тим, що рухомий штифт має постійний діаметр на всьому протязі, а його ра�ристанням в бік лунки зуба, і має округлений край (патент №2098040 від 10.12.1997).

Відома культова вкладка для відновлення анатомічної форми коронкової частини залишився фрагмента багатокореневого зуба після резекції кореня, що відрізняється тим, що вона виконана у вигляді розбірного усіченого конуса, а з боку її більшої підстави є закриті отвори під виступаючі частини ендодонто-эндооссального імплантату, розташовані в непаралельних кореневих каналах зуба і сполучені з вкладкою допомогою стеклоиономерного цементу, при цьому отвори під ендодонто-эндооссальний імплантат виконані в кожній частині розбірного усіченого конуса, а кількість його частин відповідає числу резерцированних коренів зуба, причому одна частина виконана з можливістю ковзання по її контактної поверности поверхонь однієї або двох інших частин при установці їх на ендодонто-эндооссальний імплантат (патент №2098040 від 10.12.1997).

Відома культова вкладка містить коронковую частину, виконану у вигляді усіченого конуса, і кореневу конусну частину, при цьому коронкова частина виконана з двома поздовжніми отворами, в яких розміщені два щічних штифта, розміри яких відповідають щечним каналах кордка, виготовляється шляхом отримання двошарового двохетапного відбитка і виготовлення моделі, яка потім (робоча ділянка) сканується апаратом, наприклад InEos (Sirona, Німеччина) і перетворюється в 3D-модель на комп'ютері, далі проводиться віртуальна моделювання вкладки на програмному забезпеченні, наприклад Cerec 3D (Sirona, Німеччина), з подальшим фрезеруванням вкладки (Пріоритетна довідка 2009107782/14, 05.03.2009).

Відома культевая вкладка для відновлення трьохканального зуба після ендодонтичного лікування при непаралельних каналах, містять коронковую частину, виконану заодно з вкладками для введення в два паралельних один одному каналу, при цьому третя вкладка в корінь виконана у вигляді стандартного анкерного штифта, що вводиться в попередньо підготовлений для нього канал через сформований отвір у коронкової частини (UA 50812 U1, 27.01.2006).

Завданням, на вирішення якої спрямовано винахід, є відновлення жувальної ефективності пацієнта із зруйнованими коронками зубів.

Технічний результат винаходу полягає у відновленні зруйнованої коронки і тонкою, зруйнованої, пришийковій поддесневой частини кореня зуба незнімної ортопедичної конструкц�ения.

Технічний результат досягається за рахунок того, що штифтова культевая вкладка складається з двох складових кульшових і штифтової, соединнених між собою за допомогою цементної фіксації, де культевая складова виготовлена з кераміки методом комп'ютерного фрезерування і має внутрикорневую і надкорневую частини, внутрикорневая частина має форму усіченого конуса з циліндричною бічною поверхнею, а надкорневая частина має форму кукси препарованого під незнімну ортопедичну конструкцію зуба і кругової уступ, скошений під кутом 135 градусів, всередині культевой частини протягом всієї довжини проходить циліндричний отвір, в якому згодом фіксується штифтова складова конструкції, представлена стандартним скловолоконим штифтом класичних типорозмірів.

Завдяки тому, що культевая частина виготовлена з кераміки методом комп'ютерного фрезерування, забезпечується прецизійна її фіксація до стінок кореневого каналу, відсутність гальванічних струмів і фарбування ясен, можливих при використанні сплавів металів, а також підвищення естетичних характеристик подальшої незнімний зубний штучної коронки. Скловолокон�кість фіксацію всієї конструкції в кореневому каналі. Особливості конструкційного матеріалу штифта забезпечують рівномірний перерозподіл жувального навантаження всередині кореня зуба. У разі необхідності повторного ендодонтичного лікування можливі видалення незнімної ортопедичної конструкції і механічне видалення скловолоконного штифта, при цьому культевая частина залишається незмінною, так як надійно фіксована до стінок кореневого каналу, що функціонально і економічно вигідно для пацієнта.

Пристрій пропонованої штифтової кульшових вкладки пояснюється кресленням, де позначено:

1 - корінь зуба;

2 - кореневий канал зуба;

3 - штифтові культова вкладка;

4 - культова складова штифтової кульшових вкладки;

5 - внутрикорневая частина культевой складової штифтової кульшових вкладки;

6 - надкорневая частина культевой складової штифтової кульшових вкладки;

7 - циліндричний отвір всередині надкорневой частини культевой складової штифтової кульшових вкладки;

8 - штифтові частина штифтової кульшових вкладки;

9 - штучна коронка.

Зубне протезування з використанням пропонованої штифтової кульшових вкладки здійснюється наступним чином. Пломбування кореневого кані препарують кореневий канал 2 на дві третини від загальної довжини. Діаметр препарованого каналу повинен відповідати діаметру скловолоконного штифта 8, планованого до використання в даному зубі. Далі фісурним бором здійснюється формування садивного виступу з циліндричною бічною поверхнею навколо входу в кореневий канал. З препарованого кореневого каналу 2 і зовнішньої поверхні кореня зуба 1 отримують силіконовий відбиток, за яким виготовляють модель з високоміцного гіпсу. На моделі у відображенні кореневого каналу 2 встановлюється скловолоконний штифт, адаптований до діаметру каналу, поверх якого з воску моделюється внутрикорневая частина 5 штифтової кульшових вкладки 3, що має форму усіченого конуса з циліндричною бічною поверхнею, і надкорневая частина 6 штифтової кульшових вкладки 3, що має форму кукси препарованого під незнімну ортопедичну конструкцію зуба. Далі по контуру змодельованої вкладки фрезерується кругової уступ, скошений під кутом 135 градусів, і витягується скловолоконний штифт. Вийшла воскова конструкція сканується в оптичному модулі CAD/CAM системи, і віртуальне зображення переноситься в комп'ютерний блок, після чого фрезерується з керамічного блоку. У резую частина 5 форму усіченого конуса і циліндричної бічною поверхнею, і надкорневую частина 6 за формою кукси препарованого під незнімну ортопедичну конструкцію зуба з круговим уступом, скошеним під кутом 135 градусів, всередині культевой частини протягом всієї довжини проходить циліндричний отвір 7. Отримана конструкція фіксується в порожнині рота на стеклоиномерний цемент, одночасно з чим і фіксується штифтова складова конструкції 8, представлена стандартним скловолоконим штифтом діаметром, відповідним діаметру препарованого зуба. Надалі на дану конструкцію виготовляється і фіксується штучна коронка 9.

Штифтові культевая вкладка, яка складається з двох складових частин: кульшових і штифтової, при цьому культевая складова виготовлена з кераміки методом комп'ютерного фрезерування і має внутрикорневую частину, виконану з можливістю її прецизійної фіксації до стінок отпрепарированного кореневого каналу, і надкорневую частину у формі кукси препарованого під незнімну ортопедичну конструкцію зуба з круговим уступом, скошеним під кутом 135 градусів, причому всередині культевой частини на протязі всієї її довжини виконано циліндричний отвір під штифтову частина у вигляді стандартноответствует діаметру скловолоконного штифта. 

Схожі патенти:

Спосіб виготовлення металокерамічних зубних протезів

Винахід відноситься до медицини, а саме до ортопедичної стоматології, і призначений для використання при виготовленні металокерамічних зубних протезів. Виготовляють металеву основу з металів вентильної групи. Здійснюють її очищення і обробку. На металевій основі микродуговим оксидуванням формують керамічний шар, товщиною не менш 50 мкм, у водному розчині електроліту на основі сульфату алюмінію, з подальшим нанесенням глазурі і термічною обробкою протеза у вакуумі при температурах, що не перевищують температур аллотропічеськіх перетворень в матеріалі металевої основи, але не менше 830°С, час витримки не менше 15 хвилин. При цьому швидкість підйому температури повинна бути не більше 15°C/хв, швидкість охолодження - не більше 7°C/хв, а відношення товщини керамічного шару до загальної товщині покриття має становити 0,6 - 0,8. Спосіб, за рахунок отримання металокерамічних конструкцій, що володіють необхідними фізичними властивостями і високими міцнісними характеристиками, дозволяє виготовляти протези з меншою трудомісткістю, високій якості, надійності та естетичних характеристик. 20 іл., 10 табл., 1 пр.

Спосіб відновлення коронкової частини зуба

Винахід відноситься до медицини, а саме до ортопедичної стоматології, і призначений для використання при відновленні клінічної коронки зуба. Пломбування кореневого каналу кореня зруйнованого зуба до фізіологічного отвори під контролем рентгену. Препарують кореневий канал на дві третини від загальної довжини діаметром, відповідним діаметру скловолоконного штифта, планованого до використання в даному зубі. Здійснюють формування садивного виступу з циліндричною бічною поверхнею навколо входу в кореневий канал. З препарованого кореневого каналу і зовнішньої поверхні кореня зуба отримують силіконовий відбиток, за яким виготовляють модель, на якій відображення кореневого каналу встановлюють скловолоконний штифт. Поверх штифта з воску моделюють внутрикорневую і надкорневую частини штифтової кульшових вкладки. По контуру змодельованої вкладки фрезерують кругової уступ, скошений під кутом 135 градусів, і витягують скловолоконний штифт. Отриману воскову конструкцію сканують у модулі CAD/CAM системи. Віртуальне зображення переносять у комп'ютерний блок фрезеруванням з наступним з керамічного блоку. Отриману конструкцію фіксують пку. Спосіб дозволяє відновити зруйновану клінічну коронку зуба і стоншену зруйновану пришийкову поддесневую частину кореня зуба незнімної ортопедичної конструкцією з биоинертного матеріалу з можливістю проведення, при необхідності, повторного ендодонтичного лікування. 1 іл.

Пристрій для забезпечення проведення заходів індивідуальної гігієни у пацієнтів з післяопераційними дефектами щелеп

Винахід відноситься до галузі медицини, зокрема до ортопедичної стоматології, і може бути використане для забезпечення проведення заходів індивідуальної гігієни у пацієнтів з післяопераційними дефектами щелеп. Пристрій виконано монолітним з м'якого полімеру з внутрішньоротовою і обтурирующей поверхнями і поверхнею, зверненої до порожнини носа. Обтурирующая поверхня виконана з можливістю розміщення на фіброзному кільці і має ретенційні елементи з шириною 1-2 мм по всьому периметру обтурирующей частині пристрою, зверненої в бік порожнини носа. Зовнішній діаметр обтурирующей поверхні виконаний з можливістю перевищення діаметра фіброзного кільця на 2-3 мм. Внутриротовая поверхня виконана з можливістю відповідати за формою твердого піднебіння пацієнта і має на зовнішній поверхні кільце. Винахід дозволяє розмежувати порожнини рота і носа у пацієнтів з післяопераційними дефектом верхньої щелепи в період виконання процедур індивідуальної гігієни. 1 іл.

Спосіб лагодження знімного зубного протеза

Винахід відноситься до медицини, а саме до ортопедичної стоматології, і може бути використане для лагодження знімних зубних протезів при повній або частковій відсутності зубів при їх поломці. Спосіб лагодження знімного зубного протеза верхньої щелепи полягає у зіставленні та фіксації відламків знімних зубних протезів за допомогою клею, виготовленні за фіксованим протезу гіпсової моделі, розширенні зуботехнічної фрезою кордонів розлому і формуванні по зовнішнім кордонам ретенційних порожнин, паралельних лінії розлому, в кількості трьох, на всьому протязі лінії розлому, рівнозначно віддалених один від одного. Співвідношення площі лінії, що проходить по лінії розлому, і площі ретенційних порожнин має відповідати як один до трьох, тоді як спочатку площа відповідає діаметру фрези, подбираемому індивідуально за значенням, отриманим в результаті ділення довжини лінії розлому на п'ять. Після описаної підготовки протез промивають, висушують, встановлюють на моделі, а утворилися в процесі фрезерування пази заповнюють пластмасою з подальшою полімеризацією в киплячій воді під тиском. Отриманий протез обробляють, шліфують, полірують і фіксую�ъемних зубних протезів економічно доступними для пацієнта способом. 1 іл.
Винахід відноситься до медицини, а саме до ортопедичної стоматології, і призначений для використання при виготовленні знімних зубних протезів. В порожнині рота пацієнта на протезному ложі вимірюють податливість слизової оболонки. Визначають межі мало податливих ділянок. Перед пакуванням тесту базисної пластмаси на модель в кюветі на протезному ложі окреслюють межі мало податливих ділянок. Розширюють їх на 1,5-2 мм у бік податливих зон. На ці мало податливі ділянки приклеюють міцний ізолюючий матеріал товщиною не менше величини податливості слизової оболонки з розширеним кордонів мало податливих ділянок. Кювету з гіпсовою моделлю заповнюють тістом базисної пластмаси і поміщають під прес. Проводять полімеризацію пластмаси. Після полімеризації протез виймають з кювети і обробляють. Спосіб, за рахунок підготовки гіпсової моделі щелепи перед пакуванням базисної пластмаси, дозволяє знизити надмірний тиск, травму і атрофії тканин протезного ложа в області мало податливих ділянок протезного ложа.

Спосіб визначення відновлення фонетичної функції після протезування зубів

Винахід відноситься до медицини, зокрема до ортопедичної стоматології, логопедії. Проводять комп'ютерний аналіз мовного матеріалу пацієнта. Визначають частоту звуку в нормі для фонеми, обраної з групи: «з», «ц» і «ф», частоту того ж звуку у пацієнта до протезування, частоту того ж звуку після протезування. Після протезування розраховують фонетичний показник реабілітації (ФПР) за математичною формулою. При ФПР більше одиниці визначають успішну фонетичну адаптацію пацієнта до зубного протезу з даної фонеме. Спосіб дозволяє підвищити точність оцінки якості проведеного стоматологічного втручання/корекції в такому аспекті, як речеобразование, за трьома фонемам «з», «ц» і «ф» за рахунок використання комп'ютерного аналізу мовного матеріалу пацієнта і математичної обробки отриманих даних. 3 іл., 1 пр.

Спосіб виготовлення тимчасових незнімних зубних протезів

Винахід відноситься до медицини, а саме до ортопедичної стоматології, і призначене для виготовлення тимчасових зубних протезів. Здійснюють зняття відбитка до одонтопрепарирования. Відливають гіпсову модель. Відновлюють воском на моделі анатомічні форми опорних зубів і моделюють проміжну частину протеза. Отримують відбиток силіконовим матеріалом з гіпсової моделі. Здійснюють препарування зубів. Готують армуючу волоконну стрічку. На зуби встановлюють по довжині протеза, з урахуванням повторення рельєфу жувальної поверхні зубів до екватора, просочений універсальним адгезивом відрізок волоконної стрічки. Фіксують підготовлений відрізок на зубах універсальним адгезивом за рахунок полімеризації галогеновим світлом. У силіконовий відбиток поміщають самотвердеющую пластмасу і вводять його в порожнину рота. Після самополимеризации пластмаси відбиток разом з протезом виводять з порожнини рота. Протез витягують з відбитка і додатково полимеризуют в області проміжної частини. Спосіб, за рахунок армування протеза фіксованого армуючої волоконної стрічкою, дозволяє підвищити міцність тимчасового протеза, виготовити тимчасовий протез за одне відвідування і збе�

Знімний резекционний протез верхньої щелепи з миогимнастическим елементом

Винахід відноситься до галузі медицини, зокрема до стоматології, і може бути використано в ортопедичній стоматології для онкологічних хворих. Знімний резекционний протез верхньої щелепи з миогимнастическим елементом містить фіксуючу і резекційну частини і знімний миогимнастический елемент. Фіксуюча частина виконана у вигляді фіксуючої пластинки, що має систему кламмерной фіксації на зуби, що залишилися. Резекційних частина виконана з штучними зубами з пластмаси з можливістю її розміщення в прямому контакті з рештою тканинами верхньої щелепи і формування протезного ложа для постійного протеза. Миогимнастический елемент виконаний у вигляді індивідуально зігнутої для кожного пацієнта ортодонтичного дроту різного перерізу з бусинкою регульованої діаметра, встановленої з можливістю ковзання по ортодонтичного дроту. В базисі в місцях фіксації миогимнастического елемента виконані напливи з пластмаси. Ортодонтична дріт шляхом напруги зафіксована в сліпі канали. Винахід дозволяє забезпечити можливість поєднання зубного протезування і корекції післяопераційних дисфункцій мови у онкологічних біль�

Спосіб отримання стоматологічного інструменту

Група винаходів відноситься до галузі медицини, призначена для використання в стоматології і включає спосіб отримання стоматологічного інструменту, стоматологічний інструмент, сконструйований для використання дантистом, набір накладок, що підлягають використанню дантистом (варіанти) і спосіб підготовки зуба для обробки (варіанти). Спосіб отримання містить накладку стоматологічного інструменту, настроєний для використання дантистом з принаймні одним стоматологічним ріжучим інструментом при видаленні структури зуба з зуба містить стадії: визначення накладки, що відповідає вказаним зуба і відповідної щонайменше частини сусіднього зуба зазначеного зуба; моделювання попередньо визначаються горизонтальних, вертикальних і похилих рухів, які повинен повторити щонайменше один стоматологічний ріжучий інструмент для того, щоб видалити принаймні частина попередньо визначається частини структури зуба, що підлягає видаленню; визначення першого та другого направляючого країв всередині накладки; отримання зазначеної визначається накладки з зазначеними першим і другим направляючими краями. Зазначений перший�експлуатаційним руху. Другий направляючий край всередині накладки віддалений від першого направляючого краю на відстань d. Другий направляючий край відповідає попередньо визначеним горизонтальним, вертикальним і похилим руху. Перший і другий напрямні краю, таким чином, надані для контакту зі стоматологічним ріжучим інструментом, щоб направляти його горизонтальні, вертикальні і похилі руху згідно з попередньо визначеним горизонтальним, вертикальним і похилим руху для видалення щонайменше зазначеної частини попередньо визначається частини структури зуба, що підлягає видаленню. Група винаходів дозволяє забезпечити точність обробки зуба для наступного етапу лікування як досвідченим, так і початківцям дантистом. 7 н. і 14 з.п. ф-ли, 8 іл.
Винахід відноситься до галузі медицини і призначений для використання при лікуванні молярів нижньої щелепи з деструкцією в області біфуркації коренів. Проводять лабораторні, рентгенологічні дослідження в області ураженого зуба. Здійснюють короно-радикулярний сепарацію з подальшим внесенням остеотропного матеріалу. Препарують залишилися кукси зуба під суцільнолиті коронки. Одержують робочий відбиток нижньої щелепи і допоміжний відбиток з верхньої щелепи. Виготовляють суцільнолиту коронку з промивним простором в області розділеної біфуркації. Фіксують її на стоматологічний цемент. Спосіб за рахунок комплексного лікування, що включає в себе хірургічне та ортопедичне втручання, дозволяє зберегти функції зуба і відновити анатомічну форму. 1 пр.
Up!