Безпечна система перфузійна

 

Винахід стосується системи для безпечної перфузії, зокрема для переливання крові, а також способу її реалізації.

Після виявлення лікарем конкретної клінічної ситуації (захворювання, травми, кровотечі тощо), лікування може вимагати введення пацієнту відповідного продукту: лікарської речовини, крові і т. д. Винахід стосується введення шляхом ін'єкції, зокрема шляхом перфузії.

Як відомо, перфузія через периферичну вену виконується наступним чином.

Після виявлення периферичної вени шкіру перфорують голкою, на яку надітий катетер (такий пристрій відомо під маркою Cathlon®). Коли голка розташована у відні, дистальний кінець катетера просовують у вену, голку видаляють, а проксимальний кінець катетера закріплюють на шкірі пацієнта, використовуючи стерильну пов'язку. Існують різні діаметри катетера, які зазвичай виражаються калібром (G). Діаметр використовуваного катетера залежить від стану пацієнта, від операції, яку необхідно виконати (забір проби або ін'єкційне введення), а також від віку пацієнта. Наприклад, будуть обрані наступні катетери: 22-24-го калібру - для новонароджених, 22-го калібру - для дітей у віці від 1�ібра (т. е. з зовнішнім діаметром від 1,1 мм до 1,3 мм) до 14-го калібру (тобто з зовнішнім діаметром від 1,8 мм до 2,2 мм).

Нижче наведена таблиця для перекладу «калібру» в метричну систему одиниць.

Калібр (внутрішній діаметр голки)Зовнішній діаметр (мм)
24G0,6-0,7
22G0,7-0,9
20G0,9-1,1
18G1,1-1,3
16G1,5-1,8
14G1,8-2,2

Катетер несе на собі, на своєму проксимальному кінці, з'єднувальний пристрій, наприклад люэровского типу, а на своєму дистальному кінці - перфузійні трубку. Дане з'єднувальний пристрій може бути таким, що при від'єднаному катетері його проксимальний кінець закритий і витік крові неможлива.

У загальному випадку після приєднання катетера утворюють запобіжну петлю за допомогою трубки, що закріплюється на шкірі пацієнта за допомогою стрічки. Даннабки.

Проксимальний кінець трубки повідомляється з текучої середовищі з розширювальним посудиною, сполученим з жорстким або гнучким мішком з перфузионним продуктом, закріплених на стійці. Остання повинна бути достатньо високою щодо катетера пацієнта, так щоб перфузионний продукт перетікав просто під дією гравітації в напрямку катетера і далі в судинну систему пацієнта.

Трубка переважно містить зубчасте колесо для керування швидкістю перфузійного потоку або іншу систему управління.

Перед наданням можливості надходження продукту за допомогою перфузії принципово важливо провести остаточну перевірку відповідності лікування, призначеного раніше лікарем, лікування, яке передбачається провести пацієнту. Така перевірка дозволяє переконатися, що продукт дійсно відповідає встановленої клінічної ситуації та/або він добре переноситься пацієнтом.

Наприклад, при переливанні крові, коли лікар призначив пацієнту переливання певної групи крові, фахівець із середньою медичною освітою повинен переконатися, що наявні в його розпорядженні мішки з кров'ю відповідають групі крові пацієнта, оскільки можливі помилки пст із середнім медичним освітою використовує пачку карток, просоченої реагентом анти-A і реагентом анти-B, на які він завдає кров пацієнта (зібрану шляхом проколювання кінчика пальця або вени), а також зразок крові з трансфузионного мішка. Для цієї мети трансфузійні мішки мають основний контейнер для переливання крові та додаткові пробоотборние контейнери, які можуть відділятися від основного контейнера.

Далі фахівець із середньою медичною освітою визначає наявність агглютинатов на пачці карт і порівнює результати реакцій з кров'ю пацієнта і кров'ю зразка. Потім фахівець із середньою медичною освітою застосовує правила сумісності, освоєні ним, для інтерпретації результатів тесту. Інтерпретація може виявитися скрутною, особливо при наявності слабких антигенів або при певних патологіях.

Таким чином, відзначено, що у процесі інтерпретації тестів за раніше існує багато помилок, пов'язаних з втомою, наявністю екстреної ситуації або неуважністю, а також в процесі установки трансфузионного мішка і, в більш загальному випадку, другого контуру перфузії.

Зокрема, зазначено, що продукт для проведення другої перфузії занадто часто не той, що був призначений лікарем.

�фузии продукту нижче призначеної лікарем для лікування пацієнта. Вони також можуть призвести до смерті пацієнта, наприклад, якщо перфузируемая кров несумісна з групою крові пацієнта (A, B, AB або O), або коли перфузируемий антибіотик викликає у пацієнта алергії, в той час як спочатку призначений антибіотик алергію у пацієнта не викликав.

Можливі також помилки виконання, які становлять небезпеку для середнього медичного персоналу, якщо є прямий контакт з кров'ю пацієнта.

Для подолання цієї проблеми сучасні рішення націлені на те, щоб забезпечити збіг письмовій інформації на трансфузионном мішку з письмовою інформацією на штативі пацієнта. Дані технологічні рішення головним чином полягають у використанні систем контролю, побудованих на застосування штрихового коду або RFID-міток. Однак помилки виконання і раніше існують, особливо внаслідок помилок при присвоєнні міток перфузионним мішків або помилок ідентифікації пацієнтів.

Перше завдання цього винаходу, таким чином, полягає в тому, щоб запропонувати перфузійні систему, що забезпечує можливість просто, ефективно і з низьким енергоспоживанням проводити заключну перевірку сумісності лікування, раніше назнай метою у винаході запропоновано створити перфузійні систему, в якій заключна перевірка виконується на тому ж перфузійному контурі, приєднаному до пацієнта.

Крім того, коли пацієнт (людина або тварина) піддається перфузії, наприклад з терапевтичного використання продукту (сольового розчину, розчину антибіотика і т. д.) може виникнути необхідність у проведенні пацієнту другий перфузії з використанням іншого продукту, такого як кров, після розпізнавання лікарем конкретної клінічної ситуації (захворювання, травми, кровотечі тощо). В описаному прикладі потрібна кров.

У цьому випадку уповноважена особа (лікар, фахівець із середньою медичною освітою або ветеринар) має встановити другий перфузионний контур, конкретно для переливання крові.

Традиційно для доступу в периферичну вену другий перфузионний контур встановлюється на протилежній руці. Таким чином, пацієнт піддається введення першої голки для налагодження першої перфузії, а потім введення другої голки для налагодження другий перфузії.

У контексті цього винаходу здійснюється збір проби фізіологічної рідини з метою проведення заключної перевірки перед введенням продукту для другої перфузія. Следоваазмещении трубки, обладнаній триходовим запірним краном, щоб приєднати до нього трубку для другої перфузії, не вдаючись до повторного введення голки пацієнту. У цьому прикладі пацієнту доведеться зазнати введення другої голки для збору проби.

Щоб уникнути введення другої голки пацієнту, якому вже проведено перфузія, в документі WO 2006/088771 запропоновано оснастити традиційну схему перфузії реверсивної помпою, пов'язаної із засобом управління. Останнє виконано з можливістю періодичного переривання роботи перфузійної помпи у поступальному напрямку (тобто від мішка з перфузионним продуктом у напрямку до пацієнта), щоб помпа працювала в зворотному напрямку (тобто від пацієнта до контуру для збору проби). Таким чином, з'являється можливість збору проби крові пацієнта через перфузионний катетер.

Однак даний пристрій вимагає ретельного контролю роботи помпи і наявності складного рідинного контуру, до складу якого входить безліч клапанів.

Крім цього, така система може створювати шум (внаслідок роботи помпи), при цьому потрібно джерело енергії для збору проби крові для введення перфузійного продукту.

Отже, інша задача винаходу заключ�е надасть можливість легко здійснити збір фізіологічної рідини, не вдаючись до додаткового втручання в організм пацієнта і обмежуючи потреба в прочищенні до проведення збору проби.

Позиціонування перфузійного катетера в організмі пацієнта не становить частину цього винаходу. Навпаки, винахід дозволяє використовувати перевагу в тому, що перфузионний контур вже приєднаний до пацієнта для збору проби фізіологічної рідини, зокрема крові, і уникнути додаткового введення голки в тіло пацієнта.

З цією метою перша задача винаходу полягає у створенні системи для безпечної перфузії фізіологічної рідини, що містить:

- рідинний контур перфузії, що містить перфузионний катетер, перфузійні трубку, а також контейнер з заданим перфузионним продуктом, що вводяться за допомогою перфузії пацієнта;

- засіб для збору проби фізіологічної рідини у пацієнта;

- контейнер для збору проб, обладнаний засобом з'єднання з текучої середовищі із засобом для збору проб;

- засіб для аналізу і порівняння зібраної фізіологічної рідини і зразка заданого продукту;

- засіб з'єднання з текучого середовища між засобом для аналізу і контейнером для збору проб;

- средѱно передавати засобу керування потоком інформацію за результатами порівняння зібраної фізіологічної рідини і зразка заданого продукту.

Згідно з іншими варіантами здійснення:

засіб для аналізу може бути здатне керувати засобом управління потоком, так, що воно блокує потік перфузійного продукту, якщо інформація порівняння вказує, що фізіологічна рідина і перфузионний продукт несумісні, і дозволяє потік перфузійного продукту, якщо інформація порівняння вказує, що фізіологічна рідина і перфузионний продукт сумісні;

безпечна перфузійна система може містити засіб для відображення інформації порівняння стосовно зібраної фізіологічної рідини і зразка заданого продукту;

засіб для аналізу може бути здатне керувати засобом управління потоком, так, що воно автоматично генерує потік перфузійного продукту, якщо фізіологічна рідина і перфузионний продукт сумісні, і не генерує потік перфузійного продукту, якщо фізіологічна рідина і перфузионний продукт несумісні;

засіб для аналізу може містити реакційну камеру і засіб детектування;

засіб для збору проб може містити:

- канал для збору проб, що містить проксимальний кінець, призначений для з'єднання з контейнером для збору�кісткового контуру перфузії і містить трубчасту конструкцію для з'єднання з рідинним контуром перфузії, обладнану:

зоною інтубації каналу для збору проб, що містить дистальний кінець; а також

засобом для утримування в трубчастій конструкції ділянки каналу для збору проб, що містить дистальний кінець, так що в роботі згаданий дистальний кінець звернений до перфузионному катетеру, в напрямку потоку перфузійного продукту, від контейнера з перфузионним продуктом до перфузионному катетеру;

зона інтубації може бути виконана так, що в роботі вона розташовується на заданому максимальному вертикальному відстані від проксимального кінця катетера;

задане максимальне вертикальне відстань може залишати від 0 см до 50 см;

ділянка, що містить дистальний кінець каналу для збору проб, може бути зафіксований у трубчастої конструкції, а ділянку, що містить проксимальний кінець каналу для збору проб, виступає за межі трубчастої конструкції врівень з зоною інтубації;

зона інтубації може містити засіб для введення, придатне для забезпечення введення в трубчасту конструкцію ділянки каналу для збору проб, що містить дистальний кінець;

засіб для введення може вибиратися з наступного ряду:

- мембрана, виконана з герметичного матеріалу, сатериал, зберігає свою герметичність після проколювання, може представляти собою силіконовий полімер, такий як полідиметилсилоксан (PDMS), поліметилметакрилат (PMMA), полівінілхлорид (PVC), а також Tygon®;

пристрій для збору проб додатково може містити:

- засіб з'єднання з проксимальним кінцем перфузійного катетера, а також

- засіб з'єднання з дистальним кінцем перфузійної трубки;

канал для збору проб може мати довжину між двома кінцями, складову від 10 см до 100 см, переважно від 20 см до 50 см;

безпечна перфузійна система може містити перфузионний катетер, який містить:

- дистальний кінець, призначений для введення в організм пацієнта;

- проксимальний кінець, призначений для з'єднання з дистальним кінцем перфузійної трубки;

- пристрій для збору проб, розташоване між дистальним кінцем і проксимальним кінцем і містить трубчасту конструкцію для з'єднання з рідинним контуром перфузії, обладнану:

зоною інтубації каналу для збору проб, що містить дистальний кінець; а також

засобом для утримування в трубчастій конструкції ділянки каналу для збору проб, що містить дистальний кінець, так що в ра�кта, від контейнера з перфузионним продуктом до перфузионному катетеру;

безпечна перфузійна система може містити перфузійні трубку, що містить:

- проксимальний кінець, призначений для з'єднання з контейнером з перфузионним продуктом;

- дистальний кінець, призначений для з'єднання з проксимальним кінцем перфузійного катетера, введеного в організм пацієнта;

- пристрій для збору проб, розташоване між дистальним кінцем і проксимальним кінцем і містить трубчасту конструкцію для з'єднання з рідинним контуром перфузії, обладнану:

зоною інтубації каналу для збору проб, що містить дистальний кінець; а також

засобом для утримування в трубчастій конструкції ділянки каналу для збору проб, що містить дистальний кінець, так що в роботі згаданий дистальний кінець звернений до перфузионному катетеру, в напрямку потоку перфузійного продукту, від контейнера з перфузионним продуктом до перфузионному катетеру;

зона інтубації може розташовуватися на заданому максимальному вертикальному відстані від проксимального кінця катетера;

задане максимальне вертикальне відстань може залишати від 0 см до 50 см

Винахід так�орой було попередньо пристосоване до пацієнта, містить наступні етапи:

- установка повідомлення з текучого середовища між засобом для збору проб, контейнером для збору проб і засобом для аналізу і порівняння;

- встановлення контейнера для збору проб на висоту, яка нижче висоти розташування катетера пацієнта, так щоб фізіологічна рідина потрапляла в канал для збору проб у напрямку до контейнеру для збору проб;

- утримання контейнера для збору проб на висоті, яка нижче висоти розташування катетера пацієнта, протягом достатнього часу для збирання у контейнері для збирання проб обсягу, достатнього для отримання проби фізіологічної рідини;

- аналіз і порівняння зібраної фізіологічної рідини і зразка заданого продукту;

- створення порівняння інформації стосовно зібраної фізіологічної рідини і зразка заданого продукту;

- передача інформації порівняння на засіб для управління потоком перфузійного продукту;

- блокування потоку перфузійного продукту, якщо інформація порівняння вказує, що фізіологічна рідина і перфузионний продукт несумісні, і дозвіл потоку перфузійного продукту, якщо інформація порівняння вказує, що фізіологічна жидкост�єльне містити етап відображення інформації порівняння стосовно зібраної фізіологічної рідини і зразка заданого продукту;

спосіб може містити наступні етапи:

вбудовані пристрої для збору проб рідинної контур першої перфузії, раніше приєднаного до пацієнта і оснащеного перфузионним катетером, у зовнішній ділянку рідинного контуру відносно тіла пацієнта;

- утримання всередині трубчастої конструкції ділянки каналу для збору проб, що містить дистальний кінець, так що згаданий дистальний кінець звернений до перфузионному катетеру, в напрямку потоку перфузійного продукту, від контейнера з перфузионним продуктом до перфузионному катетеру;

- установка повідомлення з текучого середовища між каналом для збору проб, контейнером для збору проб і засобом для аналізу і порівняння;

- встановлення контейнера для збору проб на висоту, яка нижче висоти розташування катетера пацієнта, так щоб фізіологічна рідина потрапляла в канал для збору проб з протилежним напрямком течії по відношенню до перфузионному продукту, а далі по напрямку до контейнеру для збору проб;

- утримання контейнера для збору проб на висоті, яка нижче висоти розташування катетера пацієнта, протягом достатнього часу для збирання у контейнері для збирання проб обсягу, достатнього для сразца заданого продукту;

- створення порівняння інформації стосовно зібраної фізіологічної рідини і зразка заданого продукту;

- передача інформації порівняння на засіб для управління потоком продукту для другої перфузії;

- блокування потоку продукту для другої перфузії, якщо інформація порівняння вказує, що фізіологічна рідина і продукт для другої перфузії несумісні, і дозвіл потоку продукту для другої перфузії, якщо інформація порівняння вказує, що фізіологічна рідина і продукт для другої перфузії сумісні;

пристрій для збору проб може бути виконано так, що в роботі зона інтубації розташовується на заданому максимальному вертикальному відстані від проксимального кінця катетера;

задане максимальне вертикальне відстань може залишати від 0 см до 50 см; та/або

дистальний кінець каналу для збору проб може бути розташований на заданій відстані від проксимального кінця перфузійного катетера, при цьому зазначене відстань названо «стикувальним відстанню» і складає від 0 см до 20 см, переважно від 0 см до 3 см

Інші ознаки винаходу будуть викладені нижче докладного опису, наведеному з посиланням на додані креслення�ційну системи щодо винаходу;

- на Фіг. 2 показаний схематичний вигляд зверху другого варіанту здійснення безпечної перфузійної системи щодо винаходу;

- на Фіг. 3 показаний схематичний вигляд зверху третього варіанту здійснення одного конкретного використання пристрою для збору проб по винаходу;

- на Фіг. 4 показаний схематичний вигляд зверху четвертого варіанту здійснення безпечної перфузійної системи щодо винаходу, що містить пристрій для збору проб, що дозволяє уникнути другого введення голки пацієнта;

- на Фіг. 4a, збільшеному фрагменті Фігу. 4, докладно показано пристрій для збору проб по винаходу;

- на Фіг. 5 показаний схематичний вигляд зверху п'ятого варіанту здійснення безпечної перфузійної системи щодо винаходу, передбачає дві перфузії;

- на Фіг. 5a, збільшеному фрагменті Фіг. 5, докладно показано пристрій для збору проб по винаходу;

- на Фіг. 6 показаний схематичний вигляд зверху шостого варіанту здійснення безпечної перфузійної системи щодо винаходу, передбачає дві перфузії;

- на Фіг. 6a, збільшеному фрагменті Фіг. 3, докладно показано пристрій для збору проб по винаходу;

- на Фіг. 7 показаний схематичний вигляд зверху сьомого варіанти осувеличенном фрагменті Фіг. 7, докладно показано пристрій для збору проб по винаходу;

- на Фіг. 8 і 9 показано схематичні види зверху двох варіантів здійснення перфузійного катетера по винаходу;

- на Фіг. 10 і 11 показано схематичні види зверху двох варіантів здійснення перфузійної трубки винаходу;

- на Фіг. 12 показаний схематичний вигляд зверху іншого варіанту здійснення пристрою для збору проб по винаходу, в якому трубчаста конструкція включає в себе ділянку каналу для збору проб; а також

- на Фіг. 13 і 14 показано схематичні види зверху двох варіантів здійснення контейнера для збору проб по винаходу.

Приклад, описаний далі, відноситься до безпечного переливання крові. Однак винахід охоплює будь перфузионний продукт, який повинен вводитися пацієнту після виконання тесту на сумісність з організмом пацієнта або відповідність захворювання, яким пацієнт страждає (сеча, спинномозкова рідина, плевральна рідина, асцитна рідина, перитонеальна рідина тощо).

Безпечна перфузійна система винаходу може переважно використовуватися для безпечного виконання переливання крові.

Дана система і її реалізація проиит рідинний контур першої перфузії 100, містить перфузионний катетер 101, перфузійні трубку 102, а також контейнер 103 із заданим перфузионним продуктом, що вводиться пацієнту B. З цим контуром пов'язано засіб 730 для управління потоком перфузійного продукту в трубці, щоб дозволити або заборонити створення потоку продукту.

Позиціонування перфузійного катетера в організмі пацієнта не становить частину цього винаходу.

Безпечна перфузійна система винаходу також містить засіб 200 для збору проби фізіологічної рідини пацієнта. На Фіг. 1-3 це засіб для збору проб містить традиційний катетер 201, пристосовується до пацієнта, переважно до судинної системи пацієнта. На Фіг. 4-6a представлений один конкретний варіант здійснення засоби 200 для збору проб.

В роботі засіб 200 для збору проб повідомляється з текучої середовищі з контейнером 303 для збору проб за допомогою каналу 300. Всюди далі в цьому описі контейнери для збору проб переважно мають закривається вхідний повітряний отвір.

Крім того, за допомогою магістралі 306 контейнер 303 для збору проб повідомляється з текучої середовищі із засобом 700 для аналізу і порівняння зібраної фізіологічної рідини і зразка задано являє собою кров, запасені в одному з додаткових пробоотборних контейнерів 810, відокремлюваних від основного контейнера 103 трансфузионного мішка 800.

Засіб 700 для аналізу здатне провести аналіз зібраної фізіологічної рідини і зразка заданого продукту 810, а також провести порівняння їх між собою. Засіб 700 для аналізу і порівняння також здатне передавати на засіб 730 управління потоком інформацію ICпорівняння стосовно зібраної фізіологічної рідини 304 зразка заданого продукту 810.

Реакційна камера 710 може мати будь-яку форму, придатну для проведення реакції, яку потрібно детектувати.

В одному прикладі варіанти здійсненні реакційна камера являє собою касету, що містить біочіп, передбачений в рідинному контурі.

В одному особливо кращому прикладі в контексті безпечної системи для переливання крові використовуються биофункциональние біочіпи 710 на основі золота в поєднанні з пристроєм 720 детектування на основі оптичних перетворень (такі як комерційно реалізовані компанією GE Healthcare під маркою «BIAcore system»).

На базі поверхневого плазмонного резонансу даний тип пристроїв вимірює зміна резонансного кута �ет бути взаємопов'язаний з зміною маси.

Функціоналізація, що реалізується на скляній підкладці, забезпеченою тонким шаром золота, виконується у два етапи. Перший етап забезпечує відновлення тонкої органічної плівки, що має певні активуються хімічні функції (групи типу SH, COOH, NH2і т. д.) для подальшої підсадки антитіл. На другому етапі цей шар активується і відбувається іммобілізація антитіл, поміщених на його поверхню.

Автори винаходу виявили, що після хімічної обробки золотий поверхні іммобілізація анти-A і анти-B антитіл IgM типу значно поліпшувалася при рівні pH, приблизно рівному 4,65.

В даних pH-умовах «ступінь підсадки» досягає в середньому 1500 IgM/мкм2, що створює можливість залучити до 100000 антитіл на одне захоплене червоне кров'яне тільце.

Це призводить до сильного взаємодії між еритроцитами і иммуносенсором, мають поверхню, функционализированную анти-A і анти-B IgM, навіть після кількох промивань.

Таким чином, засіб 700 здатне проводити аналіз зібраної крові 304 шляхом інтерпретації інформації з детектування, отриманої засобом 720 детектування, що відноситься до взаємодії між кров'яними тільцями і антитілами, присутствѷ на сумісність крові навіть при наявності патології або у випадку слабких антигенів.

Можуть використовуватися інші види взаємодії та інші засоби детектування крім тих, що описані раніше, для аналізу крові (розпізнавання вірусів, протеїнів, циркулюючих рідкісних клітин і т. д.) або інших зібраних фізіологічних рідин.

У варіанті здійснення на Фіг. 1 засіб 700 для аналізу містить реакційну камеру 710 і засіб 720 детектування.

Засіб 720 детектування, що входить до складу засобу 700 для аналізу, розташоване поблизу реакційної камери 710, передає інформацію ICпорівняння на засіб 730 управління потоком для першої перфузії. Засіб 730 управління потоком переважно оснащене засобом 740 відображення інформації порівняння.

Практично засіб 700 для аналізу в даному варіанті здійснення розташоване нижче катетера пацієнта, в околиці контейнера 303 для збору проб.

Такий варіант здійснення має перевагу в тому, що потрібні лише короткі рідинні магістралі (канал 300 і магістраль 306). Однак загальний обсяг простору, потрібного для системи, може бути великим, оскільки містить засіб 700 для аналізу і незалежний засіб 730 управління потоком.

У варіанті здійснення, показаному на Фіг. 2, �даного продукту.

Коли реакційна камера готова для проведення аналізу та порівняння, оператор від'єднує її від магістралі 306 (для цієї мети переважно передбачений запірний клапан, який тут не показаний) і з'єднує її із засобом 730 управління потоком. Останнім обладнано засобом 721 детектування і проведення аналізу, а також засобом 741 відображення інформації ICпорівняння (не показано), переданої засобом 721. З'єднання камери 710 із засобом 731 управління може виконуватися з використанням монтажного кошти (не показано).

Кріпильний засіб може представляти собою фіксатор, розєм реакційну камеру 710, так щоб положення камери було оптимальним для детектування і аналізу з допомогою кошти 721.

Даний варіант здійснення має перевагу в тому, що більш компактний, ніж представлений на Фіг. 1. Однак він вимагає проведення етапу від'єднання за текучого середовища реакційної камери 710, що може нести ризик контакту оператора з зібраної рідиною.

У варіанті здійснення, показаному на Фіг. 3, контейнер 303 для збору проб за допомогою магістралі 306 повідомляється з текучої середовищі з реакційною камерою 710.

Магістраль 306 має достатню довжину, щоб п�а засіб (не показано) для кріплення до засобу 731 управління потоком, за аналогією з тим, як описано на Фіг. 2. Воно обладнане засобом 721 для детектування та аналізу, а також засобом 741 відображення інформації ICпорівняння (не показано), переданої засобом 721.

Кріпильний засіб може представляти собою фіксатор, розєм реакційну камеру 710, так щоб положення камери було оптимальним для детектування і аналізу з допомогою кошти 721.

Даний варіант здійснення не вимагає від'єднання камери від магістралі 306. Таким чином, ризик прямого контакту оператора з зібраної рідиною знижується.

Крім цього, детектування та аналіз проводяться на одній перфузійної магістралі. Оскільки є з'єднання між камерою 710 і пацієнтом (за допомогою пристрою 200-400 для збору зразків, каналу 300, контейнера 303 і магістралі 306), неможливо допустити помилку з'єднання між камерою 710 і засобом 731 управління потоком; неможлива «інверсія» реакційної камери 710 між одним пацієнтом та іншим пацієнтом.

Система винаходу, таким чином, створює можливість побудови замкнутого контуру: кров збирається, аналізується та порівнюється з кров'ю з трансфузионного мішка, після чого видається дозвіл/заборона на створення потік�виготовлення, коли аналіз виконується за допомогою засобу 700-720-721 для аналізу, останнім передає на засіб 730-731 управління потоком для другої перфузії інформацію ICпорівняння стосовно зібраної фізіологічної рідини і зразка заданого продукту.

Дана інформація далі відображається з допомогою кошти 740-741 відображення.

Після цього середній медичний персонал знає, чи сумісний продукт для першої перфузії з організмом пацієнта та/або діагностованою клінічною ситуацією. У прикладі з переливанням крові середній медичний персонал знає, чи належить кров у трансфузионном мішку 800 до групи ABO, сумісної з групою ABO пацієнта.

В іншому прикладі середній медичний персонал зможе визначити, що антибіотик, присутній в перфузійному мішку, не викликає алергічну реакцію у пацієнта.

Коли інформація ICпорівняння вказує, що продукт для першої трансфузії сумісний з організмом пацієнта, середній медичний персонал може діяти кількома шляхами.

Згідно першого варіанту здійснення мішок для першої трансфузії ще не повідомляється текучого середовища з пацієнтом. В цьому випадку, в залежності від інформації ICпорівняння, средниейнером 103 мішка 800.

Даний варіант здійснення створює можливість приєднання мішка 800 з продуктом для першої перфузії, тільки якщо він сумісний з пацієнтом. Це дозволяє уникнути втрати мішка з продуктом, оскільки дана система дозволяє повернути в ужиток мішок, визнаний несумісним.

Згідно другого варіанту здійснення мішок 800 вже повідомляється текучого середовища з іншою частиною перфузійного контуру.

Щоб виключити протягом продукту, засіб 730, 731 управління потоком містить соленоїдний клапан 751.

Засіб 730, 731 управління потоком встановлено для блокування потоку продукту для першої перфузії, якщо інформація порівняння вказує, що фізіологічна рідина і продукт для першої перфузії несумісні, і дозволу потоку продукту для першої перфузії, якщо інформація порівняння вказує, що фізіологічна рідина і продукт для першої перфузії сумісні.

Згідно першого варіанту даний соленоїдний клапан 751 може активуватися вручну з допомогою ручного кошти 900 для створення потоку.

Таким чином, у випадку сумісності середній медичний персонал активує ручне засіб 900 для створення потоку згаданого продукту в трубці 102. Оскільки п�ок продукту і відкриває соленоїдний клапан 751.

Якщо середній медичний персонал випадково вирішить вручну створити потік шляхом активації кошти 900 генерування, коли перфузионний продукт несумісний з організмом пацієнта, засіб 730, 731 управління потоком заблокує потік продукту для першої перфузії, зберігаючи соленоїдний клапан 751 закритим.

Згідно другого варіанту соленоїдний клапан 751 може запускатися автоматично засобом 730, 731 управління потоком.

В деяких випадку практичного застосування може знадобитися, щоб засіб для аналізу володіла можливістю керування засобом управління потоком, так щоб воно автоматично генерувало потік продукту для другої перфузії, якщо фізіологічна рідина і продукт для другої перфузії сумісні, а також щоб воно не генерувало потік продукту для другої перфузії, якщо фізіологічна рідина і продукт для другої перфузії несумісні.

Таким чином, у випадку сумісності засіб 730, 731 управління потоком дозволяє створити потік продукту і відкриває соленоїдний клапан 751.

Навпаки, у разі несумісності засіб 730, 731 управління потоком блокує потік продукту для першої перфузії, зберігаючи соленоїдний клапан 751 закритим.

Тсоединенной до пацієнта. Отже, більше не існує ризику появи помилки між заключною перевіркою і дійсним проведенням самої процедури, оскільки перевірка і дозвіл процедури безпосередньо пов'язані з пацієнтом, не допускаючи потенційно небезпечного втручання середнього медичного персоналу.

Щоб уникнути введення пацієнту двох голок, у винаході запропонована система безпечного проведення перфузії, що містить засіб для збору проб, спеціально виконане з можливістю забезпечення, з одного боку, збору проби фізіологічної рідини, а з іншого боку, - потоку продукту для першої перфузії 100. Цей варіант здійснення проілюстрований на Фіг. 4 і 4a.

Конкретніше, засіб для збору проб містить канал 300 для збору проб, що містить проксимальний кінець 302, призначений для з'єднання з контейнером 303 для збору проб, а також дистальний кінець 301.

Засіб для збору проб також містить пристрій 400 для збору проб, призначене не для «вбудовування» в організм пацієнта, а для вбудовування в рідинний контур перфузії 100, раніше пристосований до пацієнта, між катетером і перфузионним контейнером, на зовнішньому ділянці рідинного контуру відносно тіла пантуром перфузії 100, обладнаною зоною інтубації каналу 300 для збору проб, що містить дистальний кінець 301.

Дана трубчаста конструкція також містить утримує засіб 403. Воно придатне для забезпечення утримування в трубчастій конструкції ділянки каналу 300 для збору проб, що містить дистальний кінець 301, так що дистальний кінець 301 каналу 300 для збору проб звернений у напрямку до перфузионному катетеру 101, в напрямку F1 потоку перфузійного продукту 102, від контейнера 101 з перфузионним продуктом до перфузионному катетеру 104.

Термін «утримання» слід розуміти в широкому сенсі. З одного боку, він відноситься до утримування оборотним чином ділянки каналу для збору проб, введеного в трубчасту конструкцію. У цьому випадку пристрій винаходу не містить каналу для збору проб. Він повинен бути введений користувачем в трубчасту конструкцію у період збору (див. Фіг. 4-11).

Термін «утримання» також відноситься до постійного утримування ділянки каналу для збору проб в трубчастій конструкції, так що він утворює один і той же ділянку, що містить дві трубки. Таким чином, в роботі ділянка каналу 2100 для збору проб розташований у трубчастої конструкції 2002 так, що дистальний кінець 2101 каналу 2100 для сбЂ контейнера 103 з перфузионним продуктом до перфузионному катетеру 101 (див. Фіг. 12).

У варіантах здійснення на Фіг. 4-11 зона Zi інтубації містить засіб для введення.

У варіантах здійснення на Фіг. 4 і 4a трубчаста конструкція 402 являє собою Y-подібну сполучну систему, що має гілку, призначену для повідомлення текучого середовища з трубкою 102 для перфузії 100, а також гілка 404, оснащену зоною Zi інтубації, що містить утримує засіб 403 і мембрану 408 для герметичного введення каналу 300. Дана мембрана виконана з герметичного матеріалу, який зберігає свою герметичність після проколювання.

Альтернативним варіантом конструкція мембрани (товщина і/або жорсткість) і її розташування в Y-подібної системи можуть бути такими, що канал для збору проб одночасно введений і утримується в експлуатаційному положенні, тобто всередині трубчастої конструкції 202. У цьому випадку мембрана виконує роль утримуючого засоби та засоби для введення. Іншими словами, канал 300 для збору проб введений і утримується в експлуатаційному положенні, тобто всередині трубчастої конструкції 202, при цьому дистальний кінець 301 каналу 300 для збору проб звернений у напрямку до перфузионному катетеру 101, в напрямку F1 потоку перфузійного продукту, від контейнер�може містити утримує засіб, незалежне від мембрани, яка в цьому випадку буде використовуватися тільки для введення.

Герметичний матеріал, що зберігає свою герметичність після проколювання, може представляти собою силіконовий полімер, такий як полідиметилсилоксан (PDMS), поліметилметакрилат (PMMA), полівінілхлорид (PVC), а також Tygon® (вироблений компанією Saint-Gobain) та ін

Канал 300 для збору проб містить дистальний кінець 301, що має жорсткість, достатню для проколювання мембрани 408, а також проксимальний кінець 302, призначений для сполучення з текучої середовищі з контейнером 303 для збору проб. Контейнер для збору проб переважно має закривається повітряне вхідний отвір (не показано).

Згідно одному варіанту, який не показаний, утримує засіб являє собою герметичний з'єднувач типу, наприклад люэровского замку. У цьому випадку канал 300 обладнаний відповідним люеровскім з'єднувачем, який проходить, зберігаючи герметичність, ділянка каналу, що містить дистальний кінець 301. Об'єднання люэровских з'єднувачів забезпечує введення каналу для збору проб в трубчасту конструкцію і утримання ділянки каналу, що містить дистальний кінець 301, зверненим у напрямку до перфѾм до перфузионному катетеру 101.

В роботі трубчаста конструкція 402 з'єднана з катетером 101 і ластами 102. Це з'єднання переважно виконується з використанням люэровских з'єднувачів. Дане з'єднання відбувається в околиці проксимального кінця 101a перфузійного катетера 101, а значить не безпосередньо в організмі пацієнта, а на зовнішньому ділянці контуру текучого середовища щодо тіла пацієнта.

На другому етапі, використовуючи засіб 404 для введення в пристрій 400 для збору проб, дистальний кінець 301 каналу 300 для збору проб вводиться в трубчасту конструкцію 402 пристрою для збору проб, так що згаданий дистальний кінець 301 звернений у напрямку до перфузионному катетеру 101, в напрямку F1 потоку перфузійного продукту. Дистальний кінець 301 каналу 300 для збору проб залишається розташованим за межами перфузійного катетера 101, а значить поза організму пацієнта.

Інший варіант здійснення пристрою 2000 для збору проб по винаходу показано на Фіг. 12. Він містить трубчасту конструкцію 2002 для з'єднання з рідинним контуром перфузії, представленим на даній Фіг. 12 катетером 101 і ластами 102. Для цієї мети трубчаста конструкція 2002, катетер 101 і трубка 102 переважно мають люэровские замкові соедин�4, придатне для забезпечення утримування всередині трубчастої конструкції 2002 ділянки каналу 2100 для збору проб, що містить дистальний кінець 2101. Таким чином, в роботі дистальний кінець 2101 каналу 2100 для збору проб звернений у напрямку до перфузионному катетеру 101, в напрямку F1 потоку перфузійного продукту.

Ділянка каналу 2100 для збору проб, що містить дистальний кінець 2101, таким чином, безпосередньо вбудований в трубчасту конструкцію 2002, при цьому ділянка 2003 каналу 2100 для збору проб, що містить проксимальний кінець, виступає за межі трубчастої конструкції врівень з зоною Zi інтубації.

Утримує засіб 2004 в даному випадку утворено механічним з'єднанням між каналом 2100 і трубчастої конструкцією. Канал 2100 і трубчаста конструкція 2002 утворюють єдиний ділянку. Утримує засіб може представляти собою поздовжнє зварне з'єднання.

Дистальний кінець каналу для збору проб розташований на заданому стикувальному відстані від проксимального кінця перфузійного катетера 101, становить від 0 см до 20 см, переважно від 0 см до 3 див. Ця відстань не може регулюватися середнім медичним персоналом, а задається в процесі виготовлення пристрою. Це упрощФиг. 12 утримує засіб при необхідності містить тверду частину 2004a, що нагадує Y-відгалуження у варіантах здійснення, представлених на Фіг. 4 і 4a. Дана тверда частина створює можливість частково підтримувати ділянку 2003, виступаючий з трубчастого ділянки 2002, і тим самим уникнути перегину каналу 2100. Ця тверда частина може розташовуватися над або під каналом для збору проб, або по всій його окружності.

Пристрій для збору проб по винаходу, яке безпосередньо вбудовується ділянка каналу для збору проб, позбавляє користувача від необхідності введення каналу в трубчасту конструкцію. Зокрема, таке введення являє собою лікарське дія, яка може виконуватися незадовільно, наприклад, якщо стикувальний відстань занадто велика. Крім того, введення може призвести до перегину каналу, що завадить вступу фізіологічної рідини в контейнер 303.

Щоб уникнути явища перегину, канал 2100 для збору проб може містити, щонайменше, одну гофровану конструкцію, що забезпечує вигин без освіти перегинів.

Такий гофрованої конструкцією може бути оснащений канал для збору проб у всіх варіантах здійснення перфузионнои перфузійного катетера, а отже, поза організму пацієнта.

Таким чином, має місце ex vivo установка каналу для збору проб в рідинному контурі перфузії, що виконується поза організму пацієнта. Вона не є in vivo установкою, тобто встановленням в тілі пацієнта.

Потім перфузионая трубка 102 затискається, після чого канал 300 для збору проб розблокується і контейнер 303 для збору проб поміщається на висоту HCнижче висоти Hcatкатетера пацієнта. Переважно в каналі для збору проб і контейнері створюється атмосферний тиск завдяки закриваемому повітряному вхідного отвору контейнера.

Як не дивно, це забезпечує створення потоку крові в каналі 300 для збору проб, має зворотне напрямком струму по стрілці F2 щодо перфузійного продукту, розташованого між катетером 101 і затиском трубки 102. Перфузионний продукт, розташований вище каналу для збору проб і нижче затиску трубки 102 не збирається паралельно з кров'ю.

Крім того, помічено, що немає необхідності в опусканні перфузійного контейнера 103, щоб кров затікала в канал для збору проб.

Коли кров надходить у канал 300 для збору проб, контейнер 303 для збору проб утримується в цьому положенні протягом достаточногь потік крові в хороших умовах (з точки зору швидкості потоку, для комфорту пацієнта тощо), зона Zi інтубації пристрою для збору проб встановлена так, що в експлуатаційному положенні вона розташована на заданому максимальному вертикальному відстані DVmaxвід проксимального кінця катетера 101. Вертикальний напрям - напрям гравітаційного поля.

Вертикальне відстань DVвизначається як відстань між висотою HZiзони інтубації і висотою Hcatперфузійного катетера за шкалою висот H. Максимальне вертикальне відстань DVmaxстановить менше 50 див. Переважно воно лежить у діапазоні від - 50 до 50 см (знак мінус означає, що зона інтубації розташована нижче проксимального кінця катетера).

На Фіг. 6-7a зона Zi інтубації розташована нижче перфузійного катетера 101. Вертикальне відстань, позначене відповідно як DV6і DV7таким чином, є негативним. Дана схема оптимальна для створення потоку крові.

Однак на практиці може статися, що перфузионний катетер 101 розташований нижче зони Zi інтубації. Дана ситуація, зображена на Фіг. 4-5a, може статися, наприклад, коли перфузійний пристрій винаходу розташоване в запобіжної петлі. У цьому випадку расстояниеолжно залишатися менше заданого максимального вертикального відстані DVmax.

На практиці в більшості випадків пристрій для збору проб вбудовується в рідинний контур перфузії в околиці перфузійного катетера, тобто так, що зона інтубації розташована на відстані від 0 до 50 см, переважно від 5 см до 15 див.

Таким чином, в процесі роботи невеликий ризик того, що зона інтубації виявиться вище проксимального кінця катетера, на вертикальному відстані, що перевищує задане максимальне вертикальне відстань DVmax.

На самому початку збору проби (перехідний стан) зібрана рідина утворена сумішшю крові і перфузійного продукту, розташованого між судинною системою пацієнта і дистальним кінцем 301 каналу 300 для збору проб.

Отже, переважно під'єднати контейнер 303 для збору проб тільки коли з'явиться чиста кров (визначається візуально або з допомогою аналізу).

За альтернативного варіанту обсяг перфузійного продукту, що знаходиться між судинною системою пацієнта і дистальним кінцем 301 каналу 300 для збору проб, може бути відомий завдяки відомим розмірами катетера і виміру відстані dc1, званого «стикувальним відстанню» між проксимальним кінцем 101a катетера 101 (визначальним потрібно розрахувати ступінь розведення крові, зібраної в контейнері 303.

Згідно з іншим варіантом здійснення може бути створений контейнер 3000, має два відділення 3010 і 3020, розділених системою односторонньої дії, такої як клапан 3030, затвор, кульова засувка, поплавковий вентиль і т. д. (див. Фіг. 13).

По одному варіанту два відділення 4010 і 4020 контейнера 4000 встановлені незалежно в послідовному порядку і розділені системою 4030 односторонньої дії (див. Фіг. 14). У двох проілюстрованих прикладах відділення 3020 або відділення 4020, далекі по ходу, повинні дозволяти запасати кількість фізіологічної рідини, що дорівнює об'єму перфузійного продукту, розташованого між судинною системою пацієнта і дистальним кінцем 301 каналу 300 для збору проб, або незначно перевищує його. В ході такого запасания повітря виводиться за допомогою випускного клапана 3040-4040.

Коли відділення 3020 або відділення 4020, далеке по ходу, заповнено, заповнюється відділення 3010 або відділення 4010, розташоване ближче по ходу. Системи 3030-4030 односторонньої дії не дозволяють цій розведеної рідини, розташованої в далекому по ходу відділенні, змішуватися з «чистою» рідиною, запасеної в близькому по ходу відділенні.

Подальший аналіз тмеют клапани 3050-4050 для скидання повітря і для під'єднання до засобу для проведення аналізу зібраної фізіологічної рідини (не показаної на цих фігурах).

Після того як фізіологічна рідина зібрано та збережено у контейнері 303, вона піддається аналізу, як описано раніше.

Якщо фізіологічна рідина і перфузионний продукт сумісні, засіб 731 управління потоком дозволяє створити потік перфузійного продукту, що поступає в трубку 102 і далі пацієнтові через катетер 101.

Таким чином, немає необхідності у виконанні двох введень голки пацієнту для збору проб і проведення перфузії.

Коли пацієнту вже проведена перфузія, наприклад, з використанням терапевтичної рідини, може знадобитися провести пацієнту другу перфузію іншої рідини, наприклад крові, після виявлення лікарем певної клінічної ситуації (захворювання, травми, кровотечі тощо).

Відповідно до одного кращого варіанту здійснення винаходу безпечна перфузійна система може бути реалізована, коли до користувача вже підключений контур першої перфузії 1000, не вимагаючи ні додаткового введення голки пацієнту, ні будь-якого хірургічного втручання для установки на своєму місці пристрою по винаходу або його введення в дію.

Цей варіант здійснення показано на Фіг. 5-7a. З цією метою безпечна перфузионнпечения потоку продуктів першої перфузії 1000 і другий перфузії 100, а також збору проби фізіологічної рідини.

Схема першої перфузії 1000 містить рідинний контур, до складу якого входять перфузійна трубка 1002, а також контейнер 1003 із заданим перфузионним продуктом, що вводиться пацієнту B.

Між перфузійної трубкою 1002 і контейнером 1003 переважно є фільтр 1008, розширювальний посудину 1010, а також зубчасте колесо 1012 для керування швидкістю потоку перфузійного продукту.

Трубка 1002 з'єднана з судинною системою пацієнта з допомогою перфузійного катетера 101.

Для з'єднання контуру другий перфузії 100 з судинною системою пацієнта без додаткового введення голки фільтр 1008 містить засіб для приєднання другої трубки 102.

Альтернативним варіантом трубка 1002 для першої перфузії може містити засіб для приєднання другої трубки 102.

Засіб 731 управління потоком перфузійного продукту пов'язане з трубкою 102, щоб дозволити або заборонити створення потоку продукту для другої перфузії 100.

Як і у варіанті здійснення, показаному на Фіг. 4 і 4a, безпечна перфузійна система винаходу, представлена на Фіг. 5 і 5a, містить пристрій 400 для збору проб, призначене для включення до складу жидкосчей середовищі з трубкою 1002 для першої перфузії 1000, оснащену зоною Zi інтубації, що несе на собі утримує засіб 403 і мембрану 408 для герметичного введення каналу 300. Утримує засіб 403 придатне для забезпечення утримування в трубчастій конструкції 402 ділянки каналу 300 для збору проб. Мембрана виконана з герметичного матеріалу, який зберігає свою герметичність після проколювання. Альтернативним варіантом конструкція мембрани (товщина і/або жорсткість) і її розташування в Y-подібної системи можуть бути такими, що канал для збору проб одночасно введений і утримується в експлуатаційному положенні, тобто всередині трубчастої конструкції 202. У цьому випадку мембрана виконує роль утримуючого засоби та засоби для введення.

Коли є необхідність у зборі проби фізіологічної рідини, в даному випадку крові, пристрій 400 для збору проб по винаходу вбудовується в рідинний контур першої перфузії 1000, раніше пристосований до пацієнта B.

Дане вбудовування виконується в околиці проксимального кінця 101a перфузійного катетера 101, а значить не безпосередньо в організмі пацієнта, а на зовнішньому ділянці рідинного контуру відносно тіла пацієнта.

Таким чином, не потрібно додаткового вве�оем місці пристрою по винаходу або його введення в дію.

Далі дистальний кінець 301 каналу 300 для збору проб вводиться з допомогою кошти 404 для введення в пристрій 400 для збору проб в трубчасту конструкцію 402 пристрою для збору проб, так що згаданий дистальний кінець 301 звернений у напрямку до перфузионному катетеру 101, в напрямку F1 потоку перфузійного продукту. Дистальний кінець 301 каналу 300 для збору проб залишається розташованим за межами перфузійного катетера 101, а отже, поза організму пацієнта.

Цей етап введення не вимагається, якщо використовується пристрій для збору проб, яка вже включає в свій склад ділянка каналу для збору проб.

Потім контейнер 303 для збору проб поміщається на висоту HCнижче висоти Hcatкатетера пацієнта, що забезпечує створення потоку крові в канал для збору проб, має зворотне напрямком струму по стрілці F2. Перфузионний продукт, розташований вище каналу для збору проб і нижче затиску трубки 102, не збирається паралельно з кров'ю.

Збір проби здійснюється тим же способом, як і в системі, показаної на Фіг. 4 і 4a.

Щоб уникнути, наприклад в ході невмілого поводження, повернення крові з каналу для збору проб в напрямку рідинного контуру перфузії дистальний кінець 301 кон�лапан хитного типу або тристулковий безповоротний клапан. Альтернативним варіантом засіб односторонньої дії може також розташовуватися на проксимальному кінці контуру 300 для збору проб.

Реалізація безпечної перфузійної системи аналогічна тій, що описана на Фіг. 1 і 3, і забезпечує ті ж переваги.

Таким чином, при використанні варіанту здійснення, показаного на Фіг. 4-5a, контейнер 303 для збору проб повідомляється текучого середовища допомогою магістралі 306 з реакційною камерою 710.

Магістраль 306 має достатню довжину, щоб дозволити оператору, коли реакційна камера готова для проведення аналізу та порівняння, помістити камеру 710 на засіб (не показано) для кріплення до засобу 731 управління потоком. Останнім обладнано засобом 721 детектування і проведення аналізу, а також засобом 741 відображення інформації ICпорівняння (не показано), переданої засобом 721.

Кріпильний засіб може представляти собою фіксатор, розєм реакційну камеру 710, так щоб положення камери було оптимальним для детектування і аналізу з допомогою кошти 721.

В даному варіанті здійснення не потрібно від'єднувати камеру від магістралі 306. Таким чином, ризик прямого контакту оператора з зібраної рідин та си�а 710, як і на Фіг. 2, з'єднана з контейнером 303 із зібраною рідиною і з зразком 810 заданого продукту.

Коли реакційна камера готова для проведення аналізу та порівняння, оператор від'єднує її від магістралі 306 (для цієї мети переважно передбачений запірний клапан, який тут не показаний) і приєднує до засобу 731 управління потоком. Останнім обладнано засобом 721 детектування і проведення аналізу, а також засобом 741 відображення інформації ICпорівняння (не показано), що видається засобом 721. З'єднання камери 710 з керуючим засобом 731 може виконуватися з допомогою кріпильного кошти (не показано).

Нарешті, по варіанту здійснення, показаному на Фіг. 7 та 7а, детектирующее засіб 720 кошти 700 для аналізу, розташоване в околиці реакційної камери 710, передає інформацію ICпорівняння на засіб 730 управління потоком контуру першої перфузії. Засіб 730 управління потоком переважно обладнано засобом 740 для відображення та порівняння інформації.

Практично засіб 700 для аналізу в даному варіанті здійснення розташоване нижче катетера пацієнта, в околиці контейнера 303 для збору проб.

Такий варіант здійснення имеий обсяг простору, потрібного для системи, може бути великим, оскільки містить засобом 700 для аналізу і незалежний засіб 730 управління потоком.

На Фіг. 7 та 7a також показаний інший варіант здійснення пристрою 450 для збору проб по винаходу.

На цих фігурах пристрій 450 для збору проб по винаходу містить трубчасту конструкцію 452 для з'єднання з рідинним контуром перфузії 1000, оснащену зоною Zi інтубації, що містить засіб 454 для введення в трубчасту конструкцію 452 ділянки каналу 300 для збору проб.

В даному варіанті здійснення засіб 454 для введення являє собою мембрану, виконану з герметичного матеріалу, який зберігає свою герметичність після проколювання. Ця мембрана 454 може займати всю стінку трубчастої конструкції 452 або її частину. Дана мембрана 454 має конструкційні характеристики (товщину і/або жорсткість, та/або матеріал, та/або схему розташування), що дозволяють їй виконувати роль стримуючого кошти, так і кошти для введення. Іншими словами, канал 300 для збору проб введений і утримується в експлуатаційному положенні, тобто всередині трубчастої конструкції 452, при цьому дистальний кінець 301 каналу 300 для збору проб звернений за напрямом кодуктом до перфузионному катетеру 101. Альтернативним варіантом трубчаста конструкція може містити утримує засіб, незалежне від мембрани, яка у цьому випадку використовується тільки для введення.

Пристрій для збору проб по винаходу може вбудовуватися в рідинний контур перфузії між перфузионним катетером і перфузійної трубкою. Для цього пристрій для збору проб містить:

- засіб для з'єднання із проксимальним кінцем перфузійного катетера, а також

- засіб для з'єднання з дистальним кінцем перфузійної трубки.

Для встановлення даного пристрою оператор від'єднує проксимальний кінець перфузійного катетера і дистальний кінець перфузійної трубки і з'єднує з пристроєм.

Засіб з'єднання може бути люэровского типу.

Даний варіант здійснення, тим не менш, передбачає тимчасове роз'єднання контуру перфузії.

Може виявитися кращим передбачити катетер або перфузійні трубку, заздалегідь обладнані на етапі виготовлення пристроєм для збору проб по винаходу.

Як показано на Фіг. 8 і 9, перфузионний катетер по 500 винаходу містить:

- дистальний кінець 502, призначений для введення в організм пацієнта;

- проксималѺонцом перфузійної трубки; а також

- розташоване між дистальним кінцем 502 і проксимальним кінцем 504 пристрій 506-509 для збору проб фізіологічної рідини по винаходу, встановлене так, що в роботі зона Zi інтубації розташовується на заданому максимальному вертикальному відстані DVmaxвід проксимального кінця катетера.

Така компоновка забезпечує хороший струм фізіологічної рідини в процесі використання системи. Задане максимальне вертикальне відстань DVmaxстановить від 0 см до 50 см

На цих фігурах голка для перфорації катетера не показана.

У варіанті здійснення на Фіг. 8 пристрій 506 має трубчасту конструкцію 507, що представляє собою Y-подібну сполучну систему, що містить утримує засіб 503, оснащений мембраною 508 для введення, виконаної з герметичного матеріалу, який зберігає свою герметичність після проколювання. Дана трубчаста конструкція схожа з тією, що описана у зв'язку з Фіг. 4-6a.

У варіанті здійснення на Фіг. 9 пристрій 509 має трубчасту конструкцію 501, обладнану мембраною 510, виконаної з герметичного матеріалу, який зберігає свою герметичність після проколювання. Дана мембрана 510 має конструкційні оль як утримуючого кошти, так і засоби для введення. Дана мембрана 510 схожа з тією, що описана у зв'язку з Фіг. 7 і 7а.

Таким чином, коли контур перфузії встановлюється на місці з використанням катетера щодо винаходу, пристрій для збору проб по винаходу вбудовується в рідинний контур перфузії між перфузионним катетером і перфузійної трубкою.

Аналогічним чином, як показано на Фіг. 10 і 11, перфузійна трубка 600 винаходу містить:

- проксимальний кінець 602, призначений для з'єднання з контейнером з першим перфузионним продуктом;

- дистальний кінець 604, призначений для з'єднання через люэровского з'єднувача 605, з проксимальним кінцем перфузійного катетера, введеного в організм пацієнта; а також

- розташоване між проксимальним кінцем 602 і дистальним кінцем 604 пристрій 606-609 для збору проб фізіологічної рідини по винаходу, встановлене так, що в роботі зона інтубації розташовується на заданому максимальному вертикальному відстані DVmaxвід проксимального кінця перфузійного катетера.

Дане пристрій для збору проб переважно розташоване як можна ближче до дистальному кінця 604, так щоб в експлуатаційно�рианте здійснення на Фіг. 10 пристрій 606 має трубчасту конструкцію 607, що представляє собою Y-подібну сполучну систему, що містить утримує засіб 603, оснащений мембраною 608 для введення, виконаної з герметичного матеріалу, який зберігає свою герметичність після проколювання. Дана трубчаста конструкція схожа з тією, що описана у зв'язку з Фіг. 4-6a.

У варіанті здійснення на Фіг. 11 пристрій 609 має трубчасту конструкцію 601, обладнану мембраною 610, виконаної з герметичного матеріалу, який зберігає свою герметичність після проколювання. Дана мембрана 610 має конструкційні характеристики (товщину і/або жорсткість, та/або матеріал, та/або схему розташування), що дозволяють їй виконувати роль стримуючого кошти, так і кошти для введення. Дана мембрана 610 схожа з тією, що описана у зв'язку з Фіг. 7 і 7а.

Таким чином, коли контур перфузії встановлюється на місці з використанням даної трубки по винаходу, пристрій для збору проб по винаходу вбудовується в рідинний контур перфузії між перфузионним катетером і перфузійної трубкою.

При використанні катетера або трубки, що включають в свій склад з моменту виготовлення і далі пристрій для суб�я збору проб по винаходу.

У всіх безпечних перфузійних системах, представлених на Фіг. 4-11, відношення діаметра Dc каналу для збору проб до діаметру Dt трубчастої конструкції пристрою для збору проб переважно становить менше 1, звичайно від 1/20 до 1/3. Це дозволяє забезпечити безперервність подачі перфузійного продукту, незважаючи на збір проби крові.

Аналогічним чином зовнішній діаметр перфузійного катетера переважно становить від 14 G (калібр) до 24 G, переважно від 14 G до 18 G.

Чим більше цей діаметр, тим вище може бути швидкість потоку при зборі проби. Змінюючи висоту контейнера щодо катетера пацієнта, можна відрегулювати швидкість потоку і збільшити пропускну здатність. Збір проби, таким чином, може виконуватися на відрізку часу, комфортний для пацієнта, протягом 10 секунд або менше.

Переважно довжина каналу для збору проб між його двома кінцями становить від 10 см до 100 см, переважно від 20 см до 50 см

Згідно з іншим варіантом здійснення, який не показаний, пристрій для збору проб містить контейнер, переважно обладнаний площин повітряним вхідним отвором, з'єднаний з трубкою, яка може бути на своєму дистальному �орном крані, який вже встановлений на місці, розташовуючись на консольній частині або на рамі запірного крана, з'єднаної, з одного боку, з катетером, встановленому на пацієнта, а з іншого боку, - з перфузійної трубкою. У цьому разі збір проби виконується шляхом опускання контейнера, як описувалося раніше. Цей варіант здійснення має перевагу в тому, що дуже простий. Однак він призводить до отримання розведеного обсягу (крові і перфузійної рідини), при цьому час заповнення збільшується порівняно з раніше описаними варіантами здійснення.

В задачі способу винаходу не входять діагностика клінічної ситуації (захворювання, травми, кровотечі тощо) та/або вибір лікування для конкретного випадку, оскільки ці етапи були раніше реалізовані лікарем з урахуванням клінічної картини і станом пацієнта.

Спосіб ставить метою забезпечення проведення лікування в суворій відповідності з вказівкою лікаря. Наприклад, лікар визначив клінічну ситуацію X і прийняв рішення про лікування пацієнта Y за допомогою продукту Z, сумісного з клінічною ситуацією X і організмом пацієнта Y. Після постановки такого діагнозу спосіб за винаходом забезпечує можливість виконати заключну проЕтимий з клінічною ситуацією X і організмом пацієнта Y.

У прикладі з кров'ю спосіб за винаходом забезпечує можливість виконати заключну перевірку в процесі реалізації лікування шляхом підтвердження того, що кров у трансфузионном мішку, необхідна для лікування в раніше продиагностированной клінічної ситуації X, сумісна з ABO групою крові пацієнта Y.

Цей спосіб, таким чином, не ставить метою діагностику клінічної ситуації, що вимагає переливання крові, або запобігання клінічної ситуації, що вимагає переливання крові.

Даний спосіб націлений на те, щоб уникнути медичних ускладнень і помилок, пов'язаних з несумісністю між терапевтичним продуктом і організмом пацієнта), але не на лікування патологічного стану.

1. Система для безпечної перфузії фізіологічної рідини, що містить:
- рідинний контур перфузії (100, 1000), містить перфузионний катетер (101), перфузійні трубку (102, 1002), а також контейнер (103, 1003) з заданим перфузионним продуктом, що вводяться за допомогою перфузії пацієнта (В);
- засіб (200, 400) для збору проби фізіологічної рідини пацієнта;
- контейнер (303, 3000, 4000) для збору проб, обладнаний засобом (300) рідинного з'єднання із засобом (200, 400) для збору проб;
- срЂа;
- засіб рідинного з'єднання між засобом для аналізу і контейнером для збору проб;
- засіб (730, 731) для управління потоком перфузійного продукту в трубці, при цьому засіб (700, 720) для аналізу і порівняння виконано з можливістю передачі засобу (730, 731) управління потоком інформації (Іс) порівняння зібраної фізіологічної рідини (304) і зразка заданого продукту (810).

2. Система п. 1, в якій засіб (700, 720) для аналізу виконано з можливістю керувати засобом (730, 731) управління потоком, так, що воно блокує потік перфузійного продукту, якщо інформація (Іс) порівняння вказує, що фізіологічна рідина і перфузионний продукт несумісні, а також дозволяє потік перфузійного продукту, якщо інформація (Ic) порівняння вказує, що фізіологічна рідина і перфузионний продукт сумісні.

3. Система п. 1 або 2, що містить засіб (740, 741) для відображення інформації (Ic) порівняння стосовно зібраної фізіологічної рідини (304) і зразка заданого продукту (810).

4. Система п. 1, в якій засіб (700, 720) для аналізу виконано з можливістю керувати засобом (730, 731) управління потоком, так, що воно автоматично генерує потік перфузійного про продукту, якщо фізіологічна рідина і перфузионний продукт несумісні.

5. Система п. 1, в якій засіб (700) для аналізу містить реакційну камеру (710) і засіб (720, 721) детектування.

6. Система п. 1, в якій засіб для збору проб містить:
- канал (300, 2100) для збору проб, що містить проксимальний кінець (302, 2003), призначений для з'єднання з контейнером (303) для збору проб, і дистальний кінець (301, 2101), а також
- пристрій(400, 450, 500, 600, 2000) для збору проб, виконане з можливістю вбудовування в рідинної контур перфузії (100, 1000) і містить трубчасту конструкцію(402, 452, 507, 607, 2002) для з'єднання з рідинним контуром перфузії, обладнану:
зоною (Zi) інтубації каналу (300, 2100) для збору проб, що містить дистальний кінець (301, 2101); а також
засобом(403, 408, 454, 503, 510, 603, 610, 2004, 2004а) для утримування в трубчастій конструкції ділянки каналу (300, 2100) для збору проб, що містить дистальний кінець (301, 2101), так що в роботі згаданий дистальний кінець (301, 2101) звернений до перфузионному катетеру (101), напрямку (F1) потоку перфузійного продукту (102), від контейнера (103) з перфузионним продуктом до перфузионному катетеру (101).

7. Система п. 6, в якій зона інтубації виконана так, що в роботі вона . �система по п. 7, в якій задане максимальне вертикальне відстань (DVmax) залишає від 0 см до 50 см

9. Система п. 6, в якій ділянка, що містить дистальний кінець (2101) каналу (2100) для збору проб, зафіксований в трубчастій конструкції (2002), а ділянка (2003), що містить проксимальний кінець каналу (2100) для збору проб, виступає за межі трубчастої конструкції (2002) на рівні зони (Zi) інтубації.

10. Система п. 6, в якій зона інтубації містить засіб(408, 454, 508, 510, 608, 610) для введення, виконане з можливістю забезпечення введення в трубчасту конструкцію ділянки каналу (300) для збору проб, що містить дистальний кінець (301).

11. Система п. 10, в якій засіб для введення може вибиратися з наступного ряду:
- мембрана(408, 454, 508, 510, 608, 610), виконана з герметичного матеріалу, що зберігає свою герметичність після проколювання; а також
- герметичний з'єднувач.

12. Система п. 11, в якій герметичний матеріал, що зберігає свою герметичність після проколювання, може представляти собою силіконовий полімер, такий як полідиметилсилоксан (PDMS), поліметилметакрилат (РММА), полівінілхлорид (PVC).

13. Система п. 6, в якій пристрій для збору проб додатково містить:

14. Система п. 6, в якій канал (300) для збору проб може мати довжину між двома кінцями, складову від 10 см до 100 см, переважно від 20 см до 50 см

15. Система п. 6, оснащена перфузионним катетером (500), що містить:
- дистальний кінець (502), призначений для введення в організм пацієнта;
- проксимальний кінець (504), призначений для з'єднання з дистальним кінцем перфузійної трубки;
- пристрій (506-509) для збору проб, розташоване між дистальним кінцем (502) і проксимальним кінцем (504) і містить трубчасту конструкцію (507) для з'єднання з рідинним контуром перфузії, обладнану:
зоною (Zi) інтубації каналу (300) для збору проб, що містить дистальний кінець (301); а також
засобом (503) для утримування в трубчастій конструкції ділянки каналу (300) для збору проб, що містить дистальний кінець (301), так що в роботі згаданий дистальний кінець (301) звернений до перфузионному катетеру (101), напрямку (F1) потоку перфузійного продукту (102), від контейнера (103) з перфузионним продуктом до перфузионному катетеру (101).

16. Система п. 6, що містить перфузійні трубку, що містить:
- проксимальний кінець (602), призначений для з'єднання з контейнером з перфузионним продукц�, введеного в організм пацієнта;
- пристрій (606-609) для збору проб, розташоване між дистальним кінцем (602) і проксимальним кінцем (604) і містить трубчасту конструкцію (607) для з'єднання з рідинним контуром перфузії, обладнану:
зоною (Zi) інтубації каналу (300) для збору проб, що містить дистальний кінець; а також
засобом (603) для утримування в трубчастій конструкції ділянки каналу (300) для збору проб, що містить дистальний кінець (301), так що в роботі згаданий дистальний кінець (301) звернений до перфузионному катетеру (101), напрямку (F1) потоку перфузійного продукту, від контейнера (103) з перфузионним продуктом до перфузионному катетеру (101).

17. Система п. 6, в якій зона інтубації розташовується на заданому максимальному вертикальному відстані (DVmax) від проксимального кінця катетера.

18. Система п. 17, в якій задане максимальне вертикальне відстань (DVmax) становить від 0 см до 50 см

19. Спосіб використання безпечної перфузійної системи по кожному з пп. 1-18, засіб(200, 400, 450, 500, 600, 2000) для збору проб в якому було попередньо приєднано до пацієнта, який відрізняється тим, що містить наступні етапи:
- забезпечують повідомлення текучого середовища між средстейнер (303) для збору проб на висоті (Нс), яка нижче висоти (Hcat) розташування катетера пацієнта, так щоб фізіологічна рідина потрапляла в канал (300) для збору проб у напрямку до контейнеру для збору проб;
- утримують контейнер для збору проб на висоті, яка нижче висоти розташування катетера пацієнта, протягом достатнього часу для збирання у контейнері для збирання проб обсягу, достатнього для отримання проби фізіологічної рідини;
- аналізують і порівнюють зібрану фізіологічну рідину і зразок заданого продукту;
- створюють порівняння інформації стосовно зібраної фізіологічної рідини і зразка заданого продукту;
- передають інформацію порівняння на засіб для управління потоком перфузійного продукту;
- блокують потік перфузійного продукту, якщо інформація порівняння вказує, що фізіологічна рідина і перфузионний продукт несумісні, і дозволяють потік перфузійного продукту, якщо інформація порівняння вказує, що фізіологічна рідина і перфузионний продукт сумісні.

20. Спосіб за п. 19, додатково містить етап відображення інформації порівняння стосовно зібраної фізіологічної рідини і зразка заданого продукту.

21. Спосіб вико� вбудовують пристрій (400, 450, 2000) для збору проб рідинної контур першої перфузії (1000), раніше приєднаний до пацієнта і оснащений перфузионним катетером, у зовнішній ділянку рідинного контуру відносно тіла пацієнта (В);
- утримують всередині трубчастої конструкції (402, 452, 2002) ділянка каналу (300) для збору проб, що містить дистальний кінець (301), так що згаданий дистальний кінець (301) звернений до перфузионному катетеру (101), напрямку (F1) потоку перфузійного продукту, від контейнера (103) з перфузионним продуктом до перфузионному катетеру (101);
- забезпечують повідомлення текучого середовища між каналом (300) для збору проб, контейнером для збору проб і засобом (700) для аналізу і порівняння;
- встановлюють контейнер (303) для збору проб на висоті (Нс), яка нижче висоти (Hcat) розташування катетера пацієнта, так щоб фізіологічна рідина потрапляла в канал (300) для збору проб з протилежним напрямком (F2) течії по відношенню до перфузионному продукту, а далі по напрямку до контейнеру для збору проб;
- утримують контейнер для збору проб на висоті, яка нижче висоти розташування катетера пацієнта, протягом достатнього часу для збирання у контейнері для збирання проб обсягу, достатнього для отримання п�даного продукту;
- створюють інформацію порівняння стосовно зібраної фізіологічної рідини і зразка заданого продукту;
- передають інформацію порівняння на засіб для управління потоком продукту для другої перфузії;
- блокують потік продукту для другої перфузії, якщо інформація порівняння вказує, що фізіологічна рідина і продукт для другої перфузії несумісні, і дозволяють потік продукту для другої перфузії, якщо інформація порівняння вказує, що фізіологічна рідина і продукт для другої перфузії сумісні.

22. Спосіб за п. 21, в якому пристрій (400, 450, 2000) для збору проб виконано так, що в роботі зона (Zi) інтубації розташовується на заданому максимальному вертикальному відстані (DVmax) від проксимального кінця катетера.

23. Спосіб за п. 22, в якому задане максимальне вертикальне відстань (DVmax) становить від 0 см до 50 см

24. Спосіб за п. 22, в якому дистальний кінець каналу для збору проб розташований на заданій відстані від проксимального кінця перфузійного катетера, при цьому зазначене відстань названо «стикувальним відстанню» і складає від 0 см до 20 см, переважно від 0 см до 3 див. 

Схожі патенти:

Пристрій для забору крові з плаценти та/або пуповини

Винахід відноситься до медичної техніки, а саме до пристроїв для забору та збору крові з плаценти та/або пуповини з метою її збереження для подальшого використання або для наукових цілей або з метою використання при необхідності для потреб трансплантації стосовно пацієнтам, що страждають різними вродженими або набутими захворюваннями, такими як імунодефіцити, онкологічні захворювання або метаболічні порушення, пов'язані, серед іншого, з відкладеннями. Пристрій для забору крові з плаценти та/або пуповини містить щонайменше один засіб забору крові, складається щонайменше з однієї голки або катетера, придатного для проколювання пуповинної вени і/або венозної системи плаценти, а також щонайменше однієї трубки, або каналу, по якому забрана кров циркулює. Кожна трубка з'єднана щонайменше з одним засобом збору крові. Кров стікає в засіб збору під дією гравітації. Засіб збору з'єднане щонайменше з одним засобом відсмоктування, що містить плунжерную систему. Винахід забезпечує можливість збільшення об'єму крові, що збирається з плаценти і пуповини так, щоб зміст екстрагованих стовбурових до�пе безпосередньо після пологів, забезпечуючи природне вигнання плаценти без будь-якого ризику для здоров'я. 8 з.п. ф-ли, 1 іл.
Винахід відноситься до медицини, а саме до травматології та ортопедії, і може бути використане для хірургічного лікування несросшихся переломів та несправжніх суглобів трубчастих кісток при наявності дефіциту м'яких тканин. Для цього за 5-6 днів до операції виконують пункційну біопсію кісткових і м'якотканинних фрагментів з вогнища поразки трубчастої кістки і визначають наявність і характер облігатно внутрішньоклітинної вірусної інфекції (ОВВИ). Також виконують суперселективние ангіографічні дослідження микрососудистого капілярного русла до ланки. За 2-4 дні до операції пацієнтові вводять лікарський засіб валтрекс в дозі 500 мг 2 рази на день. Далі виконують остеосинтез або реостеосинтез з резекцією кінців відламків кістки, розтин кістково-мозкових каналів, кісткову стимуляцію і пухке заповнення простору кісткового дефекту гелеподібні наноструктурованим композитним імплантатом. При наявності ОВВИ резекцію кісткових уламків виконують в розширеному обсязі до появи «кров'яної роси», тобто до ділянок із задовільним внутрикостним кровопостачанням. Композитний імплантат містить збагачену тромбоцитами аутоплазму, змішану у співвідношенні 1:(1-2) з гранулами комплексног�мплантат також містить 0,08-2,8 мас.% колоїдного розчину наночастинок нульвалентного металевого срібла Ag0, або золота Au0, або міді Cu0, або паладію Pd0, або платини Pt0, або 5-12 мас.% наночасток зазначених металів у вигляді сухої форми. Розмір наночастинок становить від 2 нм до 40 нм. В гранули КАП вводять колоїдний розчин цих наночастинок, або колоїдні наночастинки зазначених металів у вигляді сухої форми. Після цього підготовлені гранули гелеобразного комплексного аллопластического препарату викладають в обраному співвідношенні на шар збагаченої тромбоцитами аутоплазми, не перемішуючи, для подальшого перенесення в простір кісткового дефекту. У разі виконання резекції кісткових відламків в розширеному обсязі до появи «кров'яної роси» на оперованої трубчастої кістки додатково виконують кортікотомію з подальшою дистракцією кісткового регенерату будь-яким відомим способом. Далі виконують репозицію кісткових уламків з подальшим металлоостеосинтезом. Після цього перед ушиванням рани поверхню площі дефіциту м'яких тканин в проекції несросшихся переломів та несправжніх суглобів обкладають напівпроникною гнучкою пластиною, виконаної з комплексного аллопластического препарату на основі гідроксиапатиту, що містить 50-60 мас.% колагену. Товщина пластини становить від 0,25 мм�уюся в процесі виготовлення збагаченої тромбоцитами аутоплазми частина еритроцитної маси та плазми повертають у кров'яне русло пацієнта внутрішньовенно крапельно під час оперативного втручання або в ранньому післяопераційному періоді. Після операції пацієнтові вводять валтрекс у дозі 500 мг 1 раз на день протягом 2 тижнів, потім в дозі 500 мг через день протягом 2 тижнів. Спосіб забезпечує надійне запобігання ОВВИ в осередку ураження, нормалізацію локальної мікроциркуляції крові, виключення ішемічних процесів, а також компенсацію укорочення довжини оперується кінцівки пацієнта при виключенні ослаблення процесу репаративного остеогенезу та алергічних реакцій організму. 5 з.п. ф-ли, 4 ін.

Пристрій для відкривання каналу

Винахід відноситься до медичної техніки і стосується пристроїв для відкривання каналу, зокрема каналу системи шлангів для крові або контейнерів для крові. При цьому канал являє собою шланг, в якому знаходиться запірний прохідний отвір каналу закриває елемент. У першому варіанті виконання пристрій для відкривання каналу системи шлангів для крові або контейнерів для крові має, щонайменше, одне відкриває пристрій, який виконано таким чином, що воно надає чинне на канал зовні зусилля, завдяки чому закриває елемент стискається і канал відкривається. Відкриває пристрій виконано з таким контуром, що канал може вкладатися в пристрій відкриває тільки таким чином, що чиниться на канал зусилля діє виключно або, по меншій мірі, також у тій області, в якій знаходиться закриває елемент. Передбачені кошти, які перешкоджають тільки часткового вкладання каналу відкриває пристрій. Ці кошти мають пружинний механізм, який виконаний таким чином, що канал або видавлюється з початкового пристрою, або вдавлюється в правильне положення відкриваючого пристрої. У другому варіан�, що він показує або викликає підлягає здійсненню приведення в дію відкриває пристрою в задані моменти часу та/або викликає це приведення в дію лише тоді, коли канал перебуває у своєму правильному положенні відкриває пристрої, і/або контролює процес відкривання каналу. У третьому варіанті виконання відкриває пристрій має відкриває елемент і приводний вузол. Відкриває елемент або приводний вузол з'єднаний з кулисной направляючої. Приводний вузол або відкриває елемент - з обертовим або ковзаючим елементом, який при роботі приводного вузла приводиться в обертальний рух відносно кулисной направляючої. Кулісні напрямна виконана таким чином, що відносне переміщення між обертовим або ковзаючим елементом і кулисной направляючої викликає рух висування або втягування початкового елемента. Винахід спрощує і прискорює процес відкривання і при цьому одночасно виконує високі стандарти безпеки і якості. 3 н. і 20 з.п. ф-ли, 18 іл.

Контейнерна система крові і касета

Винахід відноситься до медицини

Пристрій для переливання трансфузійної середовища

Винахід відноситься до медичної техніки і може бути використане в трансфузіології для переливання крові, її продуктів, кровозамінників та інфузійних розчинів

Пристрій для переливання трансфузійної середовища

Винахід відноситься до медичної техніки і може бути використане в трансфузіології для переливання крові, її продуктів, кровозамінників та інфузійних розчинів

Пристрій для переливання трансфузійної середовища

Винахід відноситься до медичної техніки і може бути використане в трансфузіології для переливання крові, її продуктів, кровозамінників та інфузійних розчинів

Контейнер для крові та її компонентів

Винахід відноситься до медицини і може бути використане для заготівлі, обробки, транспортування, зберігання та переливання біологічних рідин

Пристрій для переливання парентеральних рідин

Винахід відноситься до медичної техніки і може бути використане в трансфузіології для переливання парентеральних рідин при наданні екстреної допомоги постраждалим на місці катастроф та при їх транспортуванні
Up!