Кожух чашки, запобігає попадання на неї м'яких тканин

 

Перехресне посилання на споріднені заявки

Дана заявка претендує на пріоритет за попередньою заявкою №61/056321, зареєстрованої 27 травня 2008, включеної в даний опис у якості посилання.

Область техніки

Заявляються пристрої відносяться в цілому до забезпечення поліпшення фіксації вертлужних чашок, зокрема, до запобігання контакту біоматеріалу (такого як м'які тканини і жирові відкладення) з оболонкою вертлюжної чашки під час її введення через розріз безпосередньо перед закріпленням.

Рівень техніки

При проведенні хірургічного втручання перед початком і під час закріплення вертлюжної чашки може статися забруднення її оболонки біоматеріалом, м'якими тканинами і жировими відкладеннями. При кожному введенні вертлюжної чашки у порожнину м'які тканини і біоматеріал можуть накопичуватися на частинах вертлюжної чашки і прилипати до них. Якщо зазначені матеріали збираються або прилипають до пористому зовнішньому покриттю чашки, це може зробити негативний вплив на зрощення чашки з кісткою і початкове "схоплювання" і "фіксацію". Якщо зазначені матеріали збираються на гладкій внутрішній поверхні чашки, це може негативним чином позначитися на по� зазвичай конструюються з жорсткими допусками, забезпечують тугу посадку, яка може бути порушена в результаті попадання біоматеріалу. Завдання цього винаходу полягає у створенні нового унікального пристрою та способи, що дозволяють зберегти пористість вертлюжної чашки при введенні її в порожнину.

У документі США US 2007/100464 A "Втулка ортопедичного імплантату і спосіб", правонаступником якого є Циммер (Zimmer), розкрито пристрій, що запобігає потраплянню сторонніх часток, для використання з модульними шийками і стегновими ніжками. Вказаний пристрій показано на фіг.1. При цьому в описі винаходу відповідно до зазначеного документа не розкрито використання з вертлужними чашками, і зображені в зазначеному документі кожухи не вказують на можливість передбачити засіб для проходу вертлюжної чашки, оскільки раскриваемое пристрій призначений для захисту розташованих близько до розрізу поверхонь.

З рівня техніки також відомі пристрої для захисту м'яких тканин, що розміщуються на поверхні або всередині розрізу. Ці пристрої поміщають на розріз або всередину розрізу перед введенням медичного інструменту. Такий пристрій захищає від пошкодження тільки закриті пристроєм м'які тк� використовуючи кілька аспектів заявляються пристроїв.

Відповідно до одного аспекту винаходу пропонується спосіб виготовлення кожуха для вертлюжної чашки, запобігає попаданню чужорідних частинок. Спосіб містить наступні етапи: виготовляють чашевидний кожух для вертлюжної чашки, є переважно одноразовим і частково гнучким, при цьому з виконанням на одній стороні зазначеного кожуха кошти для введення вертлюжної чашки. Засіб для введення вертлюжної чашки може бути виконано у вигляді відкритої сторони. На іншій стороні кожуха, протилежної зазначеної одній стороні, є засіб для проходження вертлюжної чашки, що являє собою, наприклад, щілина, проріз, отвір, віконце, клапан, гофровану втулку, звуження діаметру, перфорацію, послідовність перфорацій, перфорований малюнок, перфорований контур, перфоровані вікно та/або сполучення перерахованих варіантів. Засіб для проходження може бути виконано в формі, наприклад, зірки, кола, квадрати, сектори кола, або в будь-якій іншій формі.

Згідно іншого аспекту винаходу пропонується спосіб використання келихоподібний кожуха з кульшової чашкою. Спосіб містить наступні етапи: беруть чашевидний кожух для вертлюжної чашк�вухом у порожнину; за допомогою кожуха запобігають можливість контакту вертлюжної чашки з біоматеріалом, наприклад жировими і м'якими тканинами; забезпечують можливість виходу або проходу вертлюжної чашки крізь зазначений чашевидний кожух і приєднання зазначеної чашки до частини тіла, наприклад кульшової западини; видаляють чашевидний кожух з вертлюжної чашки і з порожнини;

утилізують зазначений чашевидний кожух. Під час введення в порожнину, що запобігає потраплянню сторонніх часток кожух виконує функцію захисного шару шорсткою оболонки вертлюжної чашки, виключаючи таким чином попадання біоматеріалу в пористу структуру, і зберігаючи пористість вертлюжної чашки.

Згідно іншого аспекту цього винаходу запропонований комплект з вертлюжної чашки і кожуха, що містить вертлужную чашку і кожух, виконаний з можливістю приміщення в нього вертлюжної чашки. Кожух і вертлюжну чашка виконані з можливістю їх встановлення через хірургічний розріз до місця імплантації. Додатково кожух містить засоби проходу для проходження вертлюжної чашки крізь кожух при наближенні вертлюжної чашки безпосередньо до місця імплантації.

Згідно ще одного аспекту винаходу п�еобразний кожух для вертлюжної чашки і розміщену всередині зазначеного келихоподібний кожуха вертлужную чашку;

при цьому на чашоподібною кожусі є засіб для проходження через нього вертлюжної чашки; при цьому чашевидний кожух виконаний таким чином, що під час використання забезпечена можливість виходу або проходу вертлюжної чашки крізь зазначений чашевидний кожух з подальшим приєднанням до частини тіла; при цьому вказаний чашевидний кожух запобігає скупченню та/або утворення сторонніх часток на частинах вертлюжної чашки при приміщенні вертлюжної чашки всередину порожнини тіла.

Згідно іншого аспекту цього винаходу запропоновано спосіб імплантації вертлюжної чашки. Спосіб містить етап, на якому виготовляють кожух для вертлюжної чашки таким чином, що на одній з його сторін є засоби проходу для проходження вертлюжної чашки крізь кожух. На одному з етапів вертлужную чашку поміщають всередину кожуха з боку, розташованої навпроти боку, містить кошти проходу. На іншому етапі направляють кожух і чашку через хірургічний розріз таким чином, що кожух при цьому знаходиться перед чашкою. На наступному етапі видаляють кожух з чашки при наближенні вертлюжної чашки безпосередньо до місця імплантації.

Інші нюанси застосування настоящегоании і конкретних прикладах вказані певні варіанти здійснення винаходу, ці варіанти наводяться виключно в якості ілюстрацій і не можуть обмежувати обсяг правового захисту цього винаходу.

Короткий опис креслень

Креслення, які супроводжують опис і є його частиною, ілюструють варіанти здійснення цього винаходу і разом з письмовим описом дозволяють зрозуміти принципи, характеристики та відмінні особливості цього винаходу, при цьому:

на фіг.1a-1c показано відомі з рівня техніки кожухи для використання із стегновими ніжками і модульними шийками;

на фіг.1d показано недоліки відомих з рівня техніки способів;

на фіг.2 показаний один з варіантів здійснення;

на фіг.3 показаний інший варіант здійснення;

на фіг.4 показаний ще один з варіантів здійснення;

на фіг.5 показаний інший ще один з варіантів здійснення;

на фіг.6 показаний інший варіант здійснення;

на фіг.7 показаний ще один з варіантів здійснення;

на фіг.8 показаний інший ще один з варіантів здійснення;

на фіг.9 показаний інший варіант здійснення;

на фіг.10 показаний ще один з варіантів здійснення;

на фіг.11a-11c показаний спосіб упаковки одного з варіантів осуществленияиантов здійснення

Наступне опис щонайменше одного з кращих варіантів здійснення носить виключно ілюстративний характер і жодним чином не обмежує обсяг правової охорони цього винаходу, варіантів його застосування або використання.

У пропонованому пристрої, зокрема, забезпечена можливість здійснення поліпшеного способу введення вертлюжної чашки (тобто, оболонки чашки) в порожнину. В зазначеному способі використовується кожух, тимчасово охоплює вертлужную чашку під час введення її в порожнину. Кожух забезпечує захист чашки від біоматеріалу, є потенційною причиною погіршення надійності конічного з'єднання з вкладишем або початкового зчеплення шорсткої поверхні з кісткою.

Переважно, щоб кожух був стерильно упакований з кульшової чашкою. В комплект упаковки вертлюжної чашки кожух може бути включений в якості складової, або в окремій частині, при цьому він також може мати окремий номер деталі і використовуватися в якості одноразового інструменту. Додатково передбачено виконання кожуха у вигляді багаторазового інструменту з можливістю багаторазової стерилізації. Деякі частини кожуха повинні бути дост�дну з його сторін; при цьому інші частини кожуха можуть бути більш жорсткими для забезпечення міцності, сумісності і кращого раздвигания навколишніх м'яких тканин в радіальному від вертлюжної чашки напрямку. Кожухи можуть бути виготовлені таким чином, щоб була можливість універсального використання з безліччю вертлужних чашок, мають різні розміри.

Можливості використання кожуха, а також пов'язаних з ним способів, не обмежуються вертлужними чашками. Заявляемое пристрій доцільно також використовувати з вертлужними вкладишами, імплантатами типу "кейдж" і/або коштами нарощування, віддалену від розрізу поверхня яких необхідно провести крізь кожух.

На фіг.1a-1c показано відомі з рівня техніки кожухи, що застосовуються при протезуванні стегна. Кожух розташований на проксимальному кінці імплантату і використовується для захисту конічного з'єднання. Кожух виконаний таким чином, що відсутня можливість проходу крізь нього імплантату, і він може бути видалений з імплантату допомогою скочування. При цьому варіанти здійснення винаходу передбачають наявність входу, через який необхідно провести імплантат для належного розташування укаертлужних чашок 10 використовують позиціонує інструмент/импактор 12, вводиться в розріз 20 порожнини без будь-якого захисного кожуха. Чашку 10 проводять через розріз 20 крізь жирові і м'які тканини 22 до розміщення чашки 10 поверх підготовленої кульшової западини 24. При проходженні чашки 10 можливо зіткнення жирових і м'яких тканин 22 з пористою поверхнею імплантату, що приводить до того, що жирові і м'які тканини 30 прилипають до нерівним, пористим або шорстких поверхонь вертлюжної чашки 10, виготовленим таким чином спеціально для забезпечення кращого вростання в кістку і початкової фіксації. Як повне, так і часткове "замазування" нерівних, пористих або шорстких поверхонь біоматеріалом погіршує вростання в кістку і початкову фіксації вертлюжної чашки 10.

Фіг.2 ілюструє один з варіантів здійснення келихоподібний кожуха 30 для вертлюжної чашки 10. Кожух містить засоби для проходу вертлюжної чашки, що представляє собою одиночну щілину 32. Розміри щілини 32 такі, що при проходженні оболонки 10 чашки і кожуха 30 через розріз у тілі чашка 10 утримується всередині кожуха 30. При цьому забезпечена можливість проштовхування зазначеної чашки 10 крізь щілину 32 по досягненні чашкою 10 місця установки імплантату, яка реалізується за допомогою деформації Ѐтлужной чашки 10. Кожух містить засоби для проходу вертлюжної чашки, що представляють собою дві по суті взаємно перпендикулярних щілини 42. Хоча щілини є по суті взаємно перпендикулярними, можлива також інша їх взаємна орієнтація, забезпечує просвіт, достатній для проходження чашки 10 крізь кожух 40. Використання безлічі пересічних щілин дозволяє вибирати менші в порівнянні з одиночною щілиною поперечні або поздовжні розміри щілин.

На фіг.4 показаний інший варіант здійснення келихоподібний кожуха 50 для вертлюжної чашки 10. Зазначений кожух містить засоби для проходу вертлюжної чашки, що представляють собою щонайменше один отвір 52. Хоча отвір 52 має по суті овальну форму, для проходу оболонки чашки крізь кожух можливо використовувати отвір іншої форми, наприклад, кругле, квадратне або трикутне. Розміри отвори повинні бути менше розмірів оболонки чашки, але бути при цьому достатніми для забезпечення можливості проходження чашки крізь отвір. Малі розміри отвори дозволяють мінімізувати контакт між чашкою і м'якими тканинами і, таким чином, мінімізувати кількість біоматеріалу на пористій поверхні.

На фіг.5 �а для проходу вертлюжної чашки, представляють собою кількох радіально розходяться від центру до краю кола прорізів 62. Зазначені прорізи можуть являти собою просто наскрізні розрізи в кожусі 60. Кожух 60 такого типу переважно виконати з менш гнучкого матеріалу, так, щоб отримані між розрізами трикутні клини могли утримувати; контур нижньої частини кожуха 60 і більш надійно запобігати передчасному проходження чашки 10 крізь кожух 60.

На фіг.6 показаний інший варіант здійснення келихоподібний кожуха 70 для вертлюжної чашки 10. Кожух 70 містить засоби для проходу вертлюжної чашки, що представляють собою наконечник 72 зменшеного діаметру. Можна виконати наконечник 72 виступаючим, при цьому розміри отвору також повинні бути менше розмірів чашки 10, так, щоб проходження чашки 10 крізь кожух 70 здійснювалося тільки при додатку деякого зусилля між кожухом 70 і чашкою 10.

На фіг.7 показаний інший варіант здійснення келихоподібний кожуха 80 для вертлюжної чашки 10. Кожух 80 містить засоби для проходу вертлюжної чашки, що представляють собою щонайменше один клапан 82. Клапан може містити сполучну частину зменшеної ширини для полегшення руху і проходу верт�ації, яка може бути розірваний після того, як вертлюжну чашка пройшла через порожнину і готова до контакту з кісткою. Можливо також виконати клапан 82 у вигляді розрізу в нижній частині кожуха 80 і виготовити його з гнучкого матеріалу, аналогічно кожуха 60 з фіг.5.

На фіг.8 показаний інший варіант здійснення келихоподібний кожуха 90 для вертлюжної чашки 10, містить щілину 92 для проходу чашки 10. Кожух містить щонайменше один ізвлекатель 94 для вилучення кожуха 90 з порожнини. Ізвлекатель 94 може бути виконаний у вигляді виступу, отвори, буртика або будь-якого іншого конструктивного елемента з можливістю зачеплення для зручного видалення кожуха 90 з порожнини. Ізвлекатель 94 може бути виконаний з можливістю його захоплення пальцями хірурга, або як частина приєднаного до импактору механізму, що дозволяє прибрати кожух 90 з пористої поверхні чашки 10.

На фіг.9 проілюстровано інший варіант здійснення келихоподібний кожуха 100 для вертлюжної чашки 10. Кожух 100 містить засоби для проходу вертлюжної чашки, виконані у вигляді перфорованого малюнка 102. Можливе виконання малюнка у вигляді зображеної комбінації секторів кола, або у вигляді простої лінії, або у вигляді комбінації, образующорми отворів, перфорація 102 дозволяє краще ізолювати пористу поверхню від м'яких тканин, однак при цьому може знадобитися більше зусилля для того, щоб проштовхнути чашку 10 крізь кожух 100. Крім того, в цьому випадку при проведенні відновної хірургічної може знадобитися підвищений візуальний контроль, що дозволяє переконатися в повному видаленні кожуха 100 (включаючи перфораційні перемички).

На фіг.10 проілюстрований інший варіант здійснення келихоподібний кожуха 110 для вертлюжної чашки 10. Кожух 110 містить засоби для проходу вертлюжної чашки, виконані у вигляді перфорованого контуру 112, причому форма контуру може бути будь-який, не обмежуючись тільки зображеним варіантом. Наприклад, перфоровану контур може бути виконаний у формі щонайменше одного трикутника, овалу, зірки, багатокутника або іншої багатосторонньої сложнопрофильной геометричної фігури.

При тому, що в описаних вище варіантах здійснення розкрито безліч різних форм виконання коштів проходу, можлива також комбінація цих варіантів в єдиній конфігурації. Наприклад, у варіанті, аналогічному наприклад з фіг.4, можна додатково передбачити щілину або проріз, проходить черЕпользуемого матеріалу, а також величини зусилля, необхідного для проштовхування чашки крізь кожух.

На фіг.11a-11c показаний спосіб упаковки одного з варіантів здійснення. Кожух 100 упакований з кульшової чашкою 10. Комплект упакований (наприклад, з використанням коробки або контейнера 120, як показано на фіг.11c), потім стерилізований традиційним способом. Перфорований малюнок 102 може відповідати будь-якого з розкритих у даному описі коштів проходу.

На фіг.12a-12e показаний спосіб використання одного з варіантів здійснення. Комплект упакований з кожуха 100 і вертлюжної чашки 10 витягують з контейнера 120 (фіг.12а). Інструмент 12 для введення вставляють в вертлужную чашку 10 (фіг.12b), потім за допомогою інструменту 12 вводять вертлужную чашку 10 через порожнину 20 (фіг.12c-12d) до підготовленої кульшовій западині 24, причому з забезпеченням того, що кожух 100 запобігає контакт вертлюжної чашки з "мажущим" біоматеріалом 22, який може застрявати у зовнішній пористій структурі вертлюжної чашки 10. У підстави порожнини вертлужную чашку 10 проводять або пропихають крізь кошти для проходу вертлюжної чашки (фіг.12d). При цьому клапани 130 на кожусі 100 відокремлюються один від одного, дозволяючи тим самим чашці пройти крізь кожух 10влекают з порожнини 20 і кожух 100 і 12 інструмент для введення.

В деяких варіантах здійснення може виникнути необхідність зміни розмірів, форми, довжини і ширини щілин, прорізів, клапанів, виступів, а також інших елементів, для забезпечення можливості використання вертлужних чашок, оболонок, засобів нарощування, імплантатів типу "кейдж", а також інших аналогічних пристроїв різних форм і розмірів, а також для забезпечення зручності проходу вертлюжної чашки крізь кожух під час закріплення.

Кожух може бути одноразовим, гнучким, пофарбованим, незабарвленим, непрозорим, прозорим, світлопроникні, зі змазкою, без змащення, анатомічної форми, неанатомической форми, циліндричним, погодженим з імплантатом або чашоподібним, мати різні форми поперечного перерізу. Відкрита сторона кожуха може бути отбортована і виконана з можливістю розміщення на кісткових частинах вертлюжної губи або, для полегшення введення і вилучення, не мати бортика. Товщина покриття може бути різною. Кошти, яким кожух забезпечений для забезпечення можливості проходу чашки, може мати різну конфігурацію, як повинно бути зрозуміло фахівцям в даній області. Можливо нанести на кожух маркування, наприклад, стрілки, торгові знаки, інструкцією номер виробу, ідентифікуючий код, або аналогічну інформацію), або інші види маркування. Маркування може бути виготовлена в процесі формування або виконана з використанням чорнил або барвників. Можлива компонування кожухів з іншими інструментами з отриманням єдиного пристрою, а також оснащення кожухів засобами для більш ефективного вилучення з порожнини, такими як отвори, фіксатори, хвостовики, уступи або виступи для захоплення інструментом, або інші аналогічні елементи. У деяких випадках може бути краща компонування кожуха з напрямних інструментом для введення вкладиша з отриманням єдиного пристрою, такого як направляючий інструмент для введення, розкритий в одночасно знаходиться на розгляді заявки РСТ US 2008/055323 "Смарт-інструмент для введення вертлюжного вкладиша".

Хоча вище був описаний кожух з виготовленої особливим чином нижньою частиною, верхня його частина також може бути відкритою, а виготовленої подібним чином. Це дозволить забезпечити додатковий захист чашки від біоматеріалу, а також надати хірургу можливість переустановки кожуха і чашки допомогою виведення кожуха і чашки з розрізу. При цьому при упаковці чашки і поплантации, будуть проводити її крізь іншу сторону кожуха.

На підставі того, що у приблизні варіанти здійснення, описані вище з посиланням на супроводжують креслення, можливо вносити різні зміни, не відступаючи при цьому від обсягу цього винаходу, всі відомості, що містяться в попередньому описі та поясняемие супроводжуючими кресленнями, слід вважати виключно ілюстративними і не обмежують обсяг правової охорони винаходу. Таким чином, рамки і обсяг цього винаходу не можуть бути обмежені жодним із наведених вище примірних варіантів здійснення і визначаються тільки пунктами супроводжує формули та їх еквівалентами.

Варіанти здійснення дозволяють поліпшити початкову фіксацію в кістки за рахунок запобігання забруднення пористих чи шорстких поверхонь вертлюжної чашки під час її введення в порожнину. Варіанти здійснення також дозволяють зменшити ризик некоректної установки вкладиша завдяки запобігання потрапляння сторонніх часток і м'яких тканин на основну частину внутрішньої поверхні вертлюжної чашки. Крім того, завдяки тому, що всі частини сполучаються між вкладишем і оболонкою вертлюжної чашки защищенртлужного вкладиша щодо оболонки своєї вертлюжної чашки.

1. Комплект із вертлюжної чашки і кожуха, що містить:
кожух і вертлужную чашку, причому кожух виконаний з можливістю розміщення в ньому вертлюжної чашки і зазначені кожух і вертлюжну чашка виконані з можливістю спільного проходження через хірургічний розріз до місця імплантації, причому кожух додатково містить засоби проходу для проходження вертлюжної чашки крізь кожух при наближенні вертлюжної чашки безпосередньо до місця імплантації,
при цьому кожух виконаний з можливістю приміщення всередину нього вертлюжної чашки з боку, розташованої навпроти боку, містить кошти проходу, і кожух виконаний з можливістю видалення з чашки при підводі чашки безпосередньо до місця імплантації.

2. Комплект п. 1, додатково містить з'єднаний з кожухом ізвлекатель, що дозволяє видаляти кожух з вертлюжної чашки.

3. Комплект п. 1 або 2, в якому кошти проходу містять перфоровану щілину.

4. Комплект п. 1 або 2, в якому форма кожуха по суті узгоджена з поверхнею чашки.

5. Комплект п. 1 або 2, в якому на кожусі є перший отвір, що дозволяє провести всередину кожуха импактор, при цьому навпроти першого отвору на кожротолкнуть чашку крізь кошти проходу.

6. Спосіб імплантації вертлюжної чашки, містить наступні етапи:
виготовляють кожух для вертлюжної чашки, містить на одній зі своїх сторін засоби проходу для проходження вертлюжної чашки крізь кожух;
поміщають вертлужную чашку всередину кожуха з боку, протилежній стороні, яка містить засоби проходу;
направляють кожух і чашку через хірургічний розріз таким чином, що кожух при цьому знаходиться перед чашкою;
видаляють кожух з чашки при підводі чашки безпосередньо до місця імплантації. 

Схожі патенти:

Протез для імплантації в канал клубової кістки

Група винаходів відноситься до ортопедії і травматології. Вертлужний протез для імплантації в канал клубової кістки і вертлужную западину клубової кістки містить стрижень, призначений для імплантації в канал клубової кістки, і вертлужний компонент, призначений для імплантації в вертлужную западину і кріплення до стрижня, додатково містить сполучну частину, що забезпечує регульоване приєднання вертлюжного компонента до стрижня з можливістю його орієнтації в безлічі напрямків до прикріплення цього компонента до стрижня, при цьому сполучна частина являє собою аугмент, призначений для розміщення між стрижнем і вертлужним компонентом, причому перша поверхню аугмента призначена для орієнтації аугмента щодо стрижня, а друга поверхню аугмента призначена для орієнтації вертлюжного компонента щодо стрижня, або позиціює частина в вертлужном компоненті, або в паз вертлужном компоненті, який має ряд положень, в яких фіксатор забезпечує кріплення вертлюжного компонента до стрижня. Спосіб імплантації вертлюжного протеза в вертлужную западину містить етапи: розширення каналу клубової до западині, прикріплення вертлюжного компонента до стрижня. Група винаходів дозволяє забезпечити протезування при зниженні кісткової маси, поліпшити можливості ревізійної хірургії. 2 н. і 15 з.п. ф-ли, 26 іл.

Вертлюжная западина зі стерильною граничної поверхнею

Винахід відноситься до штучної вертлюжной западині, яка призначена замінити природну вертлюжную западину стегна

Інструмент для вилучення з кісткової маси вертлюжного компонента ендопротеза кульшового суглоба при ревізійних операціях

Винахід відноситься до галузі медицини, а саме до ортопедії і травматології, і може бути використане при ревізійних операціях на кульшовому суглобі для вилучення з кісткової маси вертлюжного компонента ендопротеза кульшового суглоба
Винахід відноситься до галузі медицини, зокрема до травматології та ортопедії

Ендопротез кульшової западини і направитель для його встановлення

Винахід відноситься до галузі медицини, а саме до травматології-ортопедії, і використовується при операції ендопротезування кульшового суглоба

Ендопротез тіла безіменної кістки

Винахід відноситься до ортопедії і травматології, а саме до пристроїв для відшкодування кісткового дефіциту надацетабулярной області клубової кістки і внесуставной реконструкції даху кульшової западини при оперативному лікуванні дисплазії кульшового суглоба

Чаша вертлюжного компонента ендопротеза кульшового суглоба

Винахід відноситься до травматології та ортопедії

Ендопротез кульшової западини

Винахід відноситься до медичної техніки, а саме до травматології та ортопедії

Ендопротез кульшової западини

Винахід відноситься до галузі медицини, а саме до травматології-ортопедії

Чашка для вертлюжної западини

Винахід відноситься до галузі медицини, а саме до травматології та ортопедії, і може бути використано при відновленні функцій кульшового суглоба
Up!