Конструктивні поліпшення дихального пристосування

 

Дане винахід відноситься до дихального пристосуванню і, зокрема, до конструктивних поліпшень, що стосуються доставки газів пацієнта.

У випадках, коли потрібно доставити газ пацієнта, зазвичай застосовуються ті чи інші види інтерфейсних пристроїв. Інтерфейсний пристрій може бути інвазивне, тобто проникає в дихальні шляхи пацієнта. Пристрої, пристосовані для цієї мети, включають в себе інтубаційні трубки, ларингеальні маски і інші надъязичние дихальні пристрої. В якості альтернативи, інтерфейсний пристрій може бути неінвазивне, тобто не проникає в дихальні шляхи пацієнта, приклади якого включають в себе респіраторні маски, носові порожнисті голки і назальні вкладиші. Також, прийнято приносити додатковий газ пацієнтові через інвазивні пристрої, що забезпечують повітропровід, які переважно використовуються для здійснення вільного дихання у пацієнта.

Інвазивні дихальні пристрої зазвичай мають прохідний канал для газів, який проходить від проксимального кінця зазначеного пристрою, який розташовується в порожнині рота або в носі пацієнта, до дистальному кінця зазначеного пристрою, який розташовується и приєднуватися своїм проксимальним кінцем до пристосування для доставки інгаляційних газів пацієнту і також, по можливості, видалення видихуваних газів з пацієнта. В якості альтернативи, дихальні пристрої можуть бути пристосовані для сполучення з атмосферою з їх проксимального кінця.

У випадку, коли необхідно доставити пацієнта терапевтичний газ, такий, як кисень, прийнято подавати вказаний терапевтичний газ з проксимального кінця пристрою або по головному прохідного каналу для газів, або через додатковий впуск. Недолік цієї конструкції полягає в тому, що гази всередині іншої частини пристрою, тобто між проксимальним і дистальним кінцями, будуть вдихати перш, ніж який-небудь терапевтичний газ. Концентрація терапевтичного газу, вдихуваного пацієнтом, таким чином, є відносно низькою.

Традиційна конструкція, що дозволяє пом'якшувати дану проблему, передбачає введення катетера всередину прохідного каналу для газів в описуваному пристрої, так що дистальний кінець катетера знаходиться в області дистального кінця пристрою, що забезпечує повітропровід. Потім катетер використовується для доставки терапевтичного газу пацієнту. Однак, таке рішення не є повністю задовільним, оскільки катетер частково перекриває �використання.

Інші спроби усунення зазначеної проблеми включають в себе конструкції, розкриваються у документах US 5036847 і US 6516801. Дані конструкції передбачають наявність трубок для газу всередині стінок пристрою, що забезпечує повітропровід, які з високою швидкістю подають струменя газу на дистальний кінець пристрою, що забезпечує повітропровід. Однак, дані конструкції набагато більш складні в порівнянні з традиційними інтерфейсними пристроями і пристроями, що забезпечують повітропровід, отже, дорогі для виробництва.

На додаток, конструкції, розкриваються у документах US 5036847 і US 6516801, застосовувалися для створення постійного позитивного тиску в дихальних шляхах (СРАР), наприклад, у впускному отворі для газу респіраторної маски. Зокрема, вихровий рух, утворене струменями газу високій швидкості, створює тиск в дихальних шляхах, яке може виключити необхідність додаткових клапанів. Однак, дані конструкції також набагато більш складні в порівнянні з традиційними інтерфейсними пристроями і пристроями, що забезпечують повітропровід, і, отже, дорогі для виробництва.

До теперішнього часу були розроблені дихатель�зменшують деякі або всі вищезазначені та/або інші недоліки, відносяться до відомого рівня техніки.

У відповідності з першим аспектом даного винаходу, пропонується дихальний пристрій для доставки газу пацієнту, причому, даний пристрій містить прохідний канал для газів, який має проксимальний і дистальний кінці, і додатковий впуск для газу в бічній стінці прохідного каналу для газів, в якому додатковий впуск для газу пристосоване направляти газ вздовж внутрішньої поверхні прохідного каналу для газів, так що газ слід, в більшості випадків, гвинтовий траєкторії в напрямку дистального кінця прохідного каналу для газів.

Відповідно з подальшим аспектом даного винаходу, пропонується спосіб доставки газу пацієнту, причому, даний спосіб містить наступні етапи:

(a) забезпечення дихального пристрою для доставки газу пацієнту, причому, даний пристрій містить прохідний канал для газів, який має проксимальний і дистальний кінці, і

(b) направлення газу уздовж внутрішньої поверхні прохідного каналу для газів, так що газ слід, в більшості випадків, гвинтовий траєкторії в напрямку дистального кінця прохідного каналу для газів.

Відповідно з подальшим асп�тройство містить прохідний канал для газів, який має проксимальний і дистальний кінці, і додатковий впуск для газу в бічній стінці прохідного каналу для газів, в якому додатковий впуск для газу пристосоване направляти газ у внеосевой ділянку проксимального кінця прохідного каналу для газів, під непрямим кутом до поздовжньої осі прохідного каналу для газів, тим самим, створюючи спіральний потік всередині прохідного каналу для газів в напрямку дистального кінця прохідного каналу для газів.

Дихальні пристрої і спосіб, згідно з цим винаходу, є ефективними, насамперед, тому, що було виявлено, що газ, який направляється уздовж внутрішньої поверхні пристрою так, що газ слід, в більшості випадків, гвинтовий траєкторії в напрямку дистального кінця прохідного каналу для газів, пройде більшу відстань уздовж прохідного каналу для газів перед тим, як змішатися з іншими газами всередині прохідного каналу для газів, порівняно з конструкціями відомого рівня техніки. Даний винахід, отже, дає можливість вводити газ з проксимального ділянки прохідного каналу для газів, при цьому газ змішується з іншими газами в прохідному каналі для газів, коли він доссобенно підходящим для використання з інвазивними дихальними пристроями. Зокрема, інвазивне дихальний пристрій може бути забезпечений додатковим впускним отвором для газу в області пристрою, яка розташовується зовні відносно тіла пацієнта під час використання, і додатковий впуск для газу може бути пристосоване направляти газ вздовж прохідного каналу для газів, що газ слід, в більшості випадків, гвинтовий траєкторії в напрямку дистального кінця прохідного каналу для газів і змішується з іншими газами всередині прохідного каналу для газів в області описуваного пристрою, яка розташовується усередині тіла пацієнта під час використання.

Отже, даний винахід є придатним для використання з інвазивними дихальними пристроями, пристосованими функціонувати в якості інтерфейсних пристроїв, тобто інтерфейсів між дихальним пристроєм і пацієнтом, такими як інтубаційні трубки, ларингеальні маски і надъязичние дихальні трубки. Справжній винахід також підходить для використання з інвазивними дихальними пристроями, які пристосовані, насамперед, для забезпечення вільного дихання у пацієнта, тобто з такими пристроями, забезпе�емого через додатковий впуск для газу, яка вдихається пацієнтом, таким чином, може бути збільшена, зокрема, так зване «мертве простір всередині дихального пристрою може бути скорочено. Крім того, дихальний пристрій, у відповідності з цим винаходом, не вимагає допоміжних пристроїв, таких як катетери, які необхідно вводити в прохідний канал для газів, а також не вимагає складних конфігурацій, наприклад, трубок для газу всередині стінок пристрою, що забезпечує повітропровід, як в конструкціях відомого рівня техніки.

Справжній винахід також підходить для використання з неінвазивними дихальними пристроями, в яких корисним є забезпечення змішування газів в області прохідного каналу для газів, яка віддалена від додаткового впуску для газу. Зокрема, газ, що подається через додатковий впуск для газу, може бути пристосований змішуватися з іншими газами всередині прохідного каналу для газів в області описуваного пристрою, в якій неможливо або небажано, передбачити впуск для газу. На додаток, як більш докладно описано нижче, даний винахід може застосовуватися в неинвазивном дихальному пристрої для того, щоб забе (СРАР). Прикладами неінвазивних дихальних пристроїв є респіраторні маски, носові порожнисті голки і назальні вкладиші.

Вважається, що поєднання рушійної сили газу, що подається через додатковий впуск для газу, і доцентрової сили, що прикладається внутрішньою поверхнею пристрою, що забезпечує повітропровід, служить для підтримки потоку газу в радіально зовнішньої області прохідного каналу для газів, до тих пір, поки рушійна сила газу не скоротиться в достатній мірі для того, щоб потік газу став вихровим в радіально внутрішньої області прохідного каналу для газів, тим самим, викликаючи змішування зазначеного газу з іншими газами в прохідному каналі для газів.

«Іншими газами в прохідному каналі для газів» зазвичай є гази, які подаються через проксимальний кінець прохідного каналу для газів або з дихального пристосування, до якого описується пристрій підключено, або з атмосфери, і гази, які видихаються пацієнтом. Вважається, що дані «інші гази» утворюють головний потік у внутрішній області прохідного каналу для газів, при тому, що газ, який подається через додатковий впуск для газу, що проходить в радіально зовнішньої області прохідного каналу д�, � зокрема, підходить для використання в кисневій терапії. Зокрема, додатковий впуск для газу може бути приєднано до джерела кисню, так що, при використанні, потік кисню проходить по гвинтовій траєкторії в напрямку дистального кінця прохідного каналу для газів. Кисень, таким чином, може змішуватися з іншими газами всередині прохідного каналу для газів в дистальній області зазначеного прохідного каналу для газів, тим самим, збільшуючи концентрацію кисню, що вдихається пацієнтом, у порівнянні з пристроями відомого рівня техніки.

Дихальний пристрій може бути пристосоване для приєднання до дихального контуру з проксимального кінця прохідного каналу для газів. В якості альтернативи, прохідний канал для газів може бути пристосований для сполучення з атмосферою з його проксимального кінця, як, наприклад, у разі пристрою, що забезпечує повітропровід. У даних варіантах здійснення, додатковий впуск для газу може бути закритий, коли дихальний пристрій підключено до дихального контуру, такого як анестезіологічний дихальний контур, або дихальний пристрій повідомляється з атмосферою з його проксимального кінця. �вказаного газу може бути приєднаний до додаткового впуску для газу і газ подано пацієнту, як описано вище. Наприклад, такі пристрої особливо підходять для післяопераційної кисневої терапії.

Оскільки дихальний пристрій, згідно даного винаходу, може застосовуватися для забезпечення вихровий області газу, такого як кисень, при відносно високій концентрації на дистальному ділянці прохідного каналу для газів, пристрій, що забезпечує повітропровід, також особливо корисно для використання при пасивному насиченні киснем. Зокрема, у випадку, коли пацієнт не дихає, джерело кисню може бути приєднаний до додаткового впуску для газу дихального пристрою, згідно даного винаходу, і кисень поданий пацієнту. Було виявлено, що вихровий потік кисню в дистальній області газу прохідного каналу для газів, як передбачає даний винахід, може сприяти газообміну між пристроєм, що забезпечує повітропровід, і легкими пацієнта більш ефективно, ніж проста броуновская газова дифузія. Це може бути особливо корисним під час реанімації.

Також, з'ясувалося, що в разі, коли до додаткового впуску для газу подається високошвидкісний потік газу, наприклад, кисню, вихровий потік, генерований п� та/або вдихання пацієнта і, отже, може створювати позитивний тиск в кінці видиху (PEEP) і/або постійне позитивний тиск у дихальних шляхах (СРАР). Це тиск РЕЕР/СРАР може бути відносно низьким, але може бути достатнім для того, щоб підтримувати легені пацієнта, щонайменше, частково наповненими, а також збільшувати ефективність газообміну. Фактично, даний винахід пропонує конструкцію для створення РЕЕР/СРАР, набагато більш просту і тому менш дорогу для виробництва, ніж конструкції відомого рівня техніки.

Було виявлено, що РЕЕР/СРАР може створюватися, коли швидкість потоку через додатковий впуск для газу досить висока, для заданого розміру вихідного отвору додаткового впуску для газу. Це означає, що конкретне дихальний пристрій може забезпечувати РЕЕР/СРАР, коли швидкість потоку через додатковий впуск для газу перевищує порогове значення. Зокрема, з'ясувалося, що у випадку, коли діаметр вихідного отвору дорівнює приблизно 0,8 мм, РЕЕР/СРАР може створюватися при швидкості потоку через додатковий впуск для газу, що дорівнює приблизно 15 літрів в хвилину або вище. Таким чином, якщо РЕЕР/СРАР не�льний впуск для газу, переважно, включає в себе проксимальний кінець, пристосований для приєднання до джерела газу, і дистальний кінець, сполучається з текучої середовищі з вихідним отвором в боковій стінці прохідного каналу для газів. Додатковий впуск для газу, переважно, пристосоване подавати газ на вихідний отвір так, щоб струмінь газу спрямовувалася на внутрішній поверхні прохідного каналу для газів. Площа вихідного отвору, переважно, менше площі проксимального кінця додаткового впуску для газу, так що додатковий впуск для газу збільшує швидкість потоку газу через вихідний отвір.

Додатковий впуск для газу, переважно, направляє газ у внеосевой ділянку прохідного каналу для газів, під непрямим кутом до поздовжньої осі прохідного каналу для газів, щоб створити спіральний потік всередині прохідного каналу для газів. Додатковий впуск для газу для газу, переважно, направляє газ в прохідний канал для газів під кутом до поздовжньої осі прохідного каналу для газів, який становить від 10 до 80, більш переважно, від 30 до 60, наприклад, приблизно, 45.

Додатковий впуск для газу, переважно, виступає з боково� ділянки прохідного каналу для газів, в якій сформовано додатковий впуск для газу. Додатковий впуск для газу, переважно, також виступає з прохідного каналу для газів під непрямим кутом до ділянки прохідного каналу для газів, в якому сформований додатковий впуск для газу, в напрямку проксимального кінця прохідного каналу для газів. Відповідно з подальшим аспектом даного винаходу, пропонується дихальний пристрій для доставки газу пацієнту, причому, даний пристрій містить прохідний канал для газів, який має проксимальний і дистальний кінці, і додатковий впуск для газу в бічній стінці прохідного каналу для газів, в якому додатковий впуск для газу виступає з бічної стінки прохідного каналу для газів в напрямку, паралельному, але зміщеного відносно осьової площини ділянки прохідного каналу для газів, у якої сформовано додатковий впуск для газу, і додатковий впуск для газу також виступає з прохідного каналу для газів під непрямим кутом до ділянки прохідного каналу для газів, в якому сформовано додатковий впуск для газу, в напрямку проксимального кінця прохідного каналу для газів.

Площа вихідного отвору, предпочт, �еличина діаметра вихідного отвору, переважно, знаходиться в межах від 0,2 до 3 мм, що більш переважно, в межах від 0,4 до 2 мм, і найбільш переважно, в межах від 0,6 до 1,2 мм Внутрішній діаметр прохідного каналу для газів зазвичай становить величину в межах від 10 до 25 мм, наприклад, приблизно, 15 мм

Розмір вихідного отвору, переважно, вибирається так, щоб отримати бажаний діапазон витрати спірального потоку всередині прохідного каналу для газів, який також визначається внутрішнім діаметром прохідного каналу для газів і швидкістю потоку газу через вихідний отвір. Зокрема, було виявлено, що вихідний отвір розміром від 0,6 до 1,2 мм виявляється придатним у разі, коли внутрішній діаметр прохідного каналу для газів дорівнює приблизно 15 мм, а швидкість потоку газу знаходиться в межах від 5 до 15 lm-1.

У разі, коли дихальний пристрій являє собою інвазивне інтерфейсний пристрій, таке як ларингеальна маска або интубационная трубка, дистальний кінець прохідного каналу для газів, переважно, пристосований перебувати в герметичному контакті з дихальними шляхами пацієнта, такими як вхід в гортань чи трахею.чає в себе ущільнюючий елемент на його дистальному кінці, який має зовнішню форму, легко деформирующуюся у форму, відповідну формі внутрішньої поверхні дихальних шляхів пацієнта в тому місці, де з ними буде контактувати ущільнюючий елемент. Наприклад, у разі, коли дихальне інтерфейсний пристрій являє собою інтубаційну трубку, зовнішня поверхня ущільнюючого елемента, переважно, має, по суті, округлу або еліптичну форму поперечного перерізу, до початку використання. Такий ущільнюючий елемент прийнято називати «манжетою».

Проксимальний кінець прохідного каналу для газів може бути просто пристосований повідомлятися з текучої середовищі з атмосферою, так щоб атмосферне повітря вдихался пацієнтом, а видихаемие пацієнтом гази відходили в атмосферу, в процесі використання. Однак, у випадку, коли дихальний пристрій є інтерфейсним пристроєм, проксимальний кінець прохідного каналу для газів пристосований для приєднання до дихального пристосування, такого як дихальний контур. Таким чином, у даних варіантах здійснення, дихальний пристрій, переважно, містить з'єднувальний елемент на проксимальному кінці прохідного каналу для газів. Найбільш віддайте перевагу�оединительний елемент і додатковий впуск для газу можуть бути виготовлені у вигляді єдиного компонента, наприклад, шляхом одиночного виробництва методом литтєвого пресування.

Прохідний канал для газів, переважно, має форму, відповідну для підтримки спірального потоку газу на необхідній відстані. Зокрема, прохідний канал для газів, переважно, має в цілому округле поперечний переріз і, переважно, має постійний поперечний переріз, щонайменше, вздовж того ділянки прохідного каналу для газів, в якому необхідно підтримувати спіральний потік газу від додаткового впуску для газу, під час використання. Внутрішня поверхня прохідного каналу для газів, переважно, є, по суті, гладкою. Однак, внутрішня поверхня прохідного каналу для газів може включати в себе структури, що сприяють вихровому потоку в дистальній області прохідного каналу для газів, у разі потреби, які можуть мати форму виступів та/або заглиблень на внутрішній поверхні.

У разі, коли дихальний пристрій є інвазивним, прохідний канал для газів даного дихального пристрою, переважно, є досить деформованим для того, щоб полегшувати його введення в дихальні шляхи пацієнта. Однак, в данн�ксимальном кінці прохідного каналу для газів, причому, додатковий впуск для газу виступає з його бічної стінки. З'єднувальний елемент, таким чином, може бути сформований з більш твердого матеріалу, ніж інша частина прохідного каналу для газів, з тим щоб сприяти приєднанню до дихального контуру і/або джерела газу.

Фактично, з'єднувальний елемент для дихального пристосування, який включає в себе додатковий впуск для газу, що виступає з бічної стінки, може поставлятися окремо для використання з традиційними дихальними пристроями.

Відповідно з подальшим аспектом даного винаходу, пропонується перехідний елемент для використання з дихальним пристроєм для доставки газу пацієнту, причому, перехідний елемент включає в себе прохідний канал для газів, пристосований приєднуватися до проксимального кінця прохідного каналу для газів дихального пристрою, і додатковий впуск для газу в бічній стінці прохідного каналу для газів перехідного елемента, в якому додатковий впуск для газу пристосоване направляти газ по внутрішній поверхні прохідного каналу для газів перехідного елемента та/або пристрою, що забезпечує повітропровід, так чтла для газів дихального пристрою.

Дихальний пристрій може належати до будь-якого типу дихальних пристроїв, описуваних вище стосовно попередніх аспектів даного винаходу. Вищезгаданий перехідний елемент, переважно, містить циліндричний з'єднувальний елемент, пристосований для зчеплення з проксимальним кінцем пристрою, що забезпечує повітропровід, і також, переважно, циліндричний з'єднувальний елемент, пристосований для приєднання до дихального пристрою. Прохідні канали для газів перехідного елемента і дихального пристрою, переважно, є співвісними, тобто суміщеними, і переважно, мають однакові форми і розміри поперечного перерізу. Зокрема, прохідний канал для газів дихального пристрою може містити поглиблення, пристосоване для вміщення циліндричного з'єднувального елемента перехідного елемента, так що внутрішня поверхня скомбінувати конструкції перехідного елемента і дихального пристрою є достатньо еластичною для того, щоб не надавати впливу на спіральний потік газу під час використання. В якості альтернативи, циліндричний з'єднувальний елемент перехідного елемента може елемента може містити поглиблення, пристосоване для вміщення циліндричного з'єднувального елемента дихального пристрою.

Перехідний елемент, переважно, формується як єдиний компонент, наприклад, шляхом одиночного виробництва методом литтєвого пресування.

Під «у більшості випадків, спіральної траєкторією» мається на увазі траєкторія, яка має кругову складову і в цілому осьову складову. Зокрема, кут зазначеної траєкторії відносно осі прохідного каналу для газів варіюється в залежності від потоку інших газів всередині прохідного каналу для газів, а також рушійної сили самого газового потоку, як ілюструється відносно конкретних варіантів його здійснення, що описуються нижче.

Дихальний пристрій і перехідний елемент, описувані вище, переважно, виготовляються з пластикового матеріалу. Перехідний елемент, переважно, формується як єдиний компонент. Аналогічно, дихальний пристрій, переважно, містить з'єднувальний елемент, який сформовано як єдиний компонент. Дане дихальний пристрій може включати в себе інші компоненти, такі як компонент прохідного каналу для газів, який може бути виготовлений з д�и пацієнта.

Кращий варіант здійснення даного винаходу далі буде описуватися більш докладно, тільки в якості прикладу, з посиланням на додані креслення, на яких:

На Фіг. 1 зображено вигляд у поперечному перерізі першого варіанту здійснення інтубаційної трубки, згідно даного винаходу;

На Фіг. 2а зображений частковий вид у поперечному перерізі другого варіанту здійснення інтубаційної трубки, згідно даного винаходу, який включає в себе схематичне зображення потоку повітря всередині пристрою під час використання;

Фіг. 2b являє собою вид, аналогічний зображеному на Фіг. 2а, який включає в себе схематичне зображення потоку повітря всередині інтубаційної трубки під час вдихання;

Фіг. 2с являє собою вид, аналогічний зображеному на Фіг. 2а, який включає в себе схематичне зображення потоку повітря всередині інтубаційної трубки під час видихания;

На Фіг. 3 зображений схематичний вигляд трахеотомічній трубки, згідно з даними винаходом;

Фіг. 4а ілюструє вигляд у перспективі респіраторної маски, згідно з даними винаходом;

Фіг. 4b ілюструє вигляд збоку дихальної маски, а під час використання;

На Фіг. 5а зображений вигляд у перспективі орофарингеального воздуховода, згідно даного винаходу;

Фіг. 5b ілюструє вигляд спереду орофарингеального воздуховода, зображеного на Фіг. 5а;

На Фіг. 5с зображений вигляд у поперечному перерізі орофарингеального воздуховода, зображеного на Фіг. 5а;

На Фіг. 6а зображений вигляд у перспективі пристрої для насичення киснем, згідно даного винаходу;

На Фіг. 6b зображений вигляд у перспективі пристрої для насичення киснем, представленого на Фіг. 6а, яке приєднане до надъязичной дихальної трубки;

На Фіг. 6с зображений вигляд у поперечному перерізі пристрої для насичення киснем, представленого на Фіг. 6а, яке приєднане до надъязичной дихальної трубки, і до дихального мішка;

Фіг. 7 ілюструє вигляд у поперечному перерізі ларингеальной маски, згідно даного винаходу;

Фіг. 8 являє собою вид збоку надъязичного дихального пристрою, згідно даного винаходу;

Фіг. 9 ілюструє вигляд спереду надъязичного дихального пристрою, зображеного на Фіг. 8;

На Фіг. 10 зображений вигляд у поперечному перерізі надъязичного дихального пристрою вздовж лінії III-III на Фіг. 9;

На Фіг. включає в себе схематичне зображення потоку повітря всередині пристрою під час використання;

На Фіг. 12 схематично зображена орієнтація впуску для підведення кисню і прохідного каналу для газів для надъязичного дихального пристрою, представленого на Фіг. 8-11;

Фіг. 13 ілюструє вигляд у поперечному перерізі перехідного елемента, згідно даного винаходу.

На Фіг. 1 зображено перший варіант здійснення інтубаційної трубки, згідно даного винаходу, яка в цілому позначена позицією 10. Интубационная трубка 10 містить з'єднувальний елемент 20, дихальну трубку 30 і ущільнюючий елемент 40. Интубационная трубка 10 пристосована для введення в дихальні шляхи пацієнта через рот, так щоб з'єднувальний елемент 20 виступав з порожнини рота пацієнта, а ущільнюючий елемент 40 розміщувався в трахеї пацієнта.

Дихальна трубка 30 є, в більшості випадків, гнучкою трубкою, яка визначає прохідний канал для газів, по суті, постійного округлого поперечного перерізу, яка входить у контакт з з'єднувальним елементом 20 з її проксимального кінця. Ущільнюючий елемент 40 оточує ділянку дихальної трубки 30 поблизу її дистального кінця. Внутрішній і зовнішній діаметри дихальної трубки 30 вибираються у відповідності з розмірами пацієнта, то їсть�національний елемент 22, підходить для приєднання до традиційного дихального контуру, і співвісний елемент 26 зачеплення, який щільно поміщається всередину проксимального кінця дихальної трубки 30. З'єднувальний елемент 22 і елемент 26 зачеплення визначають прохідний канал для газів, по суті, постійного округлого поперечного перерізу. Виступаючий у напрямку назовні опорний фланець 24 передбачений з'єднувальним елементом між 22 і елементом 26 зачеплення, який впритул прилягає до кінця дихальної трубки 30.

Ущільнюючий елемент 40 має такі розмір і форму, які відповідають трахеї пацієнта. Під час використання, дистальний кінець дихальної трубки вводиться в ротову порожнину пацієнта і всередину трахеї. Ущільнюючий елемент 40 пристосований утворювати ефективне герметичне ущільнення в трахеї пацієнта.

З'єднувальний елемент 20 виготовляється з, по суті, жорсткого матеріалу, такого як поліпропілен. Дихальна трубка 30, однак, виготовляється інтегрально з матеріалу більш м'якого і деформується, з тим щоб знизити ризик травми для пацієнта, але все-таки досить жорсткого, щоб запобігти здавлювання дихальної трубки 30 під час використання.

Дополй трубки, яка виступає з з'єднувального елемента 20, та пристосоване для приєднання до джерела кисню. Зокрема, впуск 50 для підведення кисню виступає із стінки з'єднувального елемента 20, з положення, прилеглого до опорного фланця 24 і усунутого від центральної площини описуваного пристрою. Впуск 50 для підведення кисню проходить під кутом приблизно 45 до сполучного елементу 22 в напрямку проксимального кінця з'єднувального елемента 22.

Зсередини впуск 50 для підведення кисню утворює прохідний канал для газів, має, по суті, постійний поперечний переріз, але зменшується в діаметрі поблизу стінки з'єднувального елемента 22 і закінчується невеликим вихідним отвором 52. Зокрема, вихідний отвір 52 має діаметр приблизно 0,8 мм, який, як з'ясувалося, є ефективним для прохідного каналу для газів крізь пристрій діаметром приблизно 15 мм. Внутрішня частина впуску 50 для підведення кисню злегка звужена, що полегшує приєднання джерела кисню.

Впуск 50 для підведення кисню пристосоване направляти струмінь кисню через вихідний отвір 52 в прохідний канал для газів інтубаційної трубки 10. Струмінь кіс�лом приблизно 45 до основного напрямку потоку через прохідний канал для газів інтубаційної трубки 10, тим самим, змушуючи струмінь кисню слідувати по гвинтовій траєкторії вздовж прохідного каналу для газів в напрямку дистального кінця.

Орієнтація впуску 50 для підведення кисню й розмір вихідного отвору 52 змушують кисень надходити всередину прохідного каналу для газів пристрою 10 таким способом, який забезпечує суттєві переваги порівняно з відомим рівнем техніки. Зокрема, було виявлено, що кисень, що надходить через впуск 50 для підведення кисню, змішується з іншими газами в прохідному каналі для газів описуваного пристрою на більш віддаленій ділянці прохідного каналу для газів, а саме, ближче до дистальному кінця прохідного каналу для газів, ніж в конструкціях відомого рівня техніки.

В даний час вважається, що потік кисню в інтубаційної трубки 10, під час використання, протікає вздовж ліній, які схематично зображені на Фіг. 2а-2с, що стосується другого варіанту здійснення інтубаційної трубки, згідно з даними винаходом, і описується більш детально нижче.

Фіг. 2а-2с ілюструють ділянку проксимального кінця другого варіанту здійснення інтубаційної трубки, згідно з даними изобретепредполагается, виникає, коли кисень нагнітається через впуск 150 для підведення кисню під час використання.

Интубационная трубка 110, зображена на Фіг. 2а-2с, містить з'єднувальний елемент 122 з її проксимального кінця і дихальну трубку 130, яка проходить всередину трахеї пацієнта під час використання. З'єднувальний елемент 122 має таку ж форму, як і з'єднувальний елемент 20, описуваний вище стосовно Фіг. 1. Зокрема, згаданий з'єднувальний елемент включає в себе впуск 150 для підведення кисню. Впуск 150 для підведення кисню пристосоване впускати струмінь кисню всередину інтубаційної трубки 110, так що струмінь кисню надсилається внутрішньої поверхні інтубаційної трубки 110, яка в іншому є традиційною.

Фіг. 2а ілюструє схематичне зображення потоку кисню, що надходить через впуск 150 для підведення кисню всередину прохідного каналу для газів інтубаційної трубки 110, від входу у вигляді струменя 160, через вихідний отвір 152, до кінцевого вихідного отвору через з'єднувальний елемент 122 інтубаційної трубки 110. Зокрема, потік кисню, зображений на Фіг. 2а, є тим потоком, який передбачається, коли немає сумарного потоку дрода 160 направляється за допомогою впуску 150 для підведення кисню вздовж внутрішньої поверхні інтубаційної трубки 110, під кутом приблизно 45 до центральної осі прохідного каналу для газів. Струмінь кисню 160 спочатку має лінійну траєкторію, але внутрішня поверхня інтубаційної трубки 110 надає центростремительную силу, що змушує струмінь кисню 160 рухатися, в більшості випадків, гвинтовий траєкторії. Вважається, що поєднання рушійної сили кисню 160, подається через впуск 150 для підведення кисню, і доцентрової сили, прикладеної внутрішньою поверхнею інтубаційної трубки 110, служить для підтримки спірального потоку кисню в радіально зовнішньої області прохідного каналу для газів.

По мірі того, як струмінь кисню 160 рухається по прохідного каналу для газів інтубаційної трубки 110, вона поступово втрачає рушійну силу, поки її рушійна сила не перестає бути достатньою для підтримання спірального потоку кисню в радіально зовнішньої області прохідного каналу для газів. Потік кисню потім стає вихровим в радіально внутрішньої області прохідного каналу для газів, тим самим, викликаючи змішування кисню з іншими газами в прохідному каналі для газів на ділянці вихрового потоку 162. Кисень далі виходить з інтубаційної трубки 110, через дихательну�для газів, завдяки підвищеному тиску, створеному введенням кисню через впуск 150 для підведення кисню.

Фіг. 2b ілюструє схематичне зображення потоку кисню, що надходить через впуск 150 для підведення кисню всередину інтубаційної трубки 110, під час вдихання. Зокрема, потік інших інгаляційних газів у напрямку до пацієнта, через прохідний канал для газів інтубаційної трубки 110, зумовить не настільки швидку втрату киснем рушійної сили і тому підтримає спіральний потік кисню на більшій відстані вздовж прохідного каналу для газів. Таким чином, потік кисню не стане вихровим, поки не досягне більш близького до пацієнта ділянки під час вдихання.

Фіг. 2с ілюструє схематичне зображення потоку кисню, що надходить через впуск 150 для підведення кисню всередину інтубаційної трубки 110, під час видихания. Зокрема, потік видихуваних газів за напрямком від пацієнта, через прохідний канал для газів інтубаційної трубки 110, зумовить значно більш швидку втрату киснем рушійної сили. Тому потік кисню стане вихровим в радіально внутрішньої області прохідного каналу для газів, яка набагато ближче до проксимального кінця і�але, що у випадку, коли високошвидкісний потік кисню подається через впуск 150 для підведення кисню, вихровий потік, створюваний при змішуванні даного газу з іншими газами в прохідному каналі для газів, забезпечує несприйнятливість до видиханию пацієнта і, отже, може створювати позитивний тиск в кінці видиху (PEEP) і/або постійне позитивний тиск у дихальних шляхах (СРАР). Це тиск РЕЕР/СРАР може бути відносно низьким, але може бути достатнім для того, щоб підтримувати легені пацієнта, щонайменше, частково наповненими, а також збільшувати ефективність газообміну.

РЕЕР/СРАР створюється, коли швидкість потоку через впуск 150 для газу досить висока, для заданого розміру вихідного отвору 152. Це означає, що дана интубационная трубка 110 забезпечує РЕЕР/СРАР, коли швидкість потоку через впуск 150 для газу перевищує порогове значення. Зокрема, дана интубационная трубка 110 має діаметр вихідного отвору 152, рівний приблизно 0,8 мм, і було виявлено, що РЕЕР/СРАР створюється при швидкості потоку, що дорівнює приблизно 15 літрів в хвилину або вище. Таким чином, якщо РЕЕР/СРАР не потрібно, швидкість потоку може бути уменьшенвии з даними винаходом, яка в цілому позначена позицією 210. Дана трахеотомическая трубка 210 містить прохідний канал 230 для газів, має дугоподібну форму. Прохідний канал 230 для газів включає в себе з'єднувальний елемент 220 з одного кінця, пристосований приєднувати трахеотомічну трубку 210 до дихального контуру. Трахеотомическая трубка 210 також містить подовжений фланець 224, який розташований впритул до сполучного елементу 220. Фланець 224 включає в себе отвір 225 з кожного кінця для зчеплення з стрічкою 226, яка фіксує трахеотомічну трубку 210 до пацієнта.

З іншого кінця циліндричного прохідного каналу 230 для газів, надувна манжета 240 оточує ділянку прохідного каналу 230 для газів. Надувна манжета 240 має округле поперечний переріз і зовнішню поверхню, яка має, в більшості випадків, опуклою формою вздовж її поздовжньої осі. Надувна манжета 240 приєднується до ручного насосу 244 з допомогою з'єднувальної трубки 242.

Трахеотомическая трубка 210, в більшості випадків, використовується у якості надзвичайного заходу, коли пацієнт не здатний дихати. Тоді в трахеї пацієнта робиться розріз, в який вводиться дистальний кінець трахеотомічній трубки 210. Як т�я повітря всередину надувний манжети 240 для накачування її, щоб забезпечити надійне ущільнення між прохідним каналом 230 для газів і внутрішньої стінкою трахеї. Стрічка 22 6 може бути зав'язана навколо шиї пацієнта для стабілізації трубки 210.

На відміну від традиційної трахеотомічній трубки, трахеотомическая трубка 210 також містить впуск 250 для підведення кисню, який має конструкцію, аналогічну конструкцій впускних отворів 50, 150 інтубаційних трубок 10, 110, описуваних вище. Зокрема, впуск 250 для підведення кисню пристосоване направляти струмінь кисню в прохідний канал 230 для газів трахеотомічній трубки 210. Струмінь кисню направляється по колу уздовж внутрішньої поверхні з'єднувального елемента 220, але також і під кутом приблизно 45 до основного напрямку потоку через прохідний канал 230 для газів трахеотомічній трубки 210, тим самим, змушуючи струмінь кисню слідувати по гвинтовій траєкторії вздовж прохідного каналу 230 для газів в напрямку дистального кінця.

Конструкція впуску 250 для підведення кисню змушує кисень надходити всередину прохідного каналу 230 для газів трахеотомічній трубки 210 таким способом, який забезпечує суттєві переваги порівняно з відомим рівнем техникугими газами в прохідному каналі для газів трахеотомічній трубки 210 на більш віддаленій ділянці прохідного каналу 230 для газів, а саме, ближче до дистальному кінця прохідного каналу 230 для газів, ніж в конструкціях відомого рівня техніки.

Наприклад, Фіг. 3 включає в себе схематичне зображення потоку кисню, який, як передбачається, виникає, коли кисень нагнітається через впуск 250 для підведення кисню під час використання. Зокрема, Фіг. 3 ілюструє потоку кисню, який нагнітається через впуск 250 для підведення кисню в прохідний канал для газів трахеотомічній трубки 210, від входу у вигляді струменя 260 до кінцевого вихідного отвору через з'єднувальний елемент 220 трахеотомічній трубки 210.

На додаток, спіральний потік кисню стає вихровим на ділянці дистального кінця прохідного каналу 230 для газів трахеотомічній трубки 210, тим самим, викликаючи змішування кисню з іншими газами в прохідному каналі 230 для газів. З'ясувалося, що дане вихровий змішування кисню з іншими газами в прохідному каналі для газів може забезпечити позитивний тиск в кінці видиху (PEEP) і/або постійне позитивний тиск у дихальних шляхах (СРАР). Це тиск РЕЕР/СРАР може бути відносно низьким, але може бути достатнім для того, щоб зберігати легені пацієнта, за мегда швидкість потоку через впуск 250 для газу досить висока, для заданого розміру вихідного отвору. Це означає, що дана трахеотомическая трубка 210 забезпечує РЕЕР/СРАР, коли швидкість потоку через впуск 250 для газу перевищує порогове значення. Зокрема, дана трахеотомическая трубка 210 має діаметр вихідного отвору, рівний приблизно 0,8 мм, і було виявлено, що РЕЕР/СРАР створюється при швидкості потоку, що дорівнює приблизно 15 літрів в хвилину або вище. Таким чином, якщо РЕЕР/СРАР не потрібно, швидкість потоку може бути зменшена до приблизно 10 літрів у хвилину, наприклад.

Фіг. 4а та 4b ілюструють респіраторну маску, згідно з даними винаходом, яка в цілому позначена позицією 310. Респіраторна маска 310 містить корпус 312 маски, яким накриваються рот і ніс пацієнта і який визначає порожнину, з якої пацієнт вдихає. Корпус 312 маски виготовляється з відносно жорсткого пластикового матеріалу, такого як поліпропілен, але включає в себе більш пружний ущільнюючий елемент 314 по його периферії, який контактує з обличчям пацієнта при накладанні маски на обличчя. Прохідний канал 330 для газів розташовується поруч з центром корпусу 312 маски і виступає з нього. Прохідний канал 330 для газів включае� одного кінця прохідний канал 330 для газів повідомляється з текучої середовищі з внутрішньою частиною корпусу 312 маски. З іншого кінця прохідний канал 330 для газів пристосований приєднуватися до традиційного дихального контуру.

На відміну від традиційної респіраторної маски, прохідний канал 330 для газів також містить впуск 350 для підведення кисню, що має форму, в більшості випадків, циліндричної трубки, яка виступає із стінки прохідного каналу 330 для газів аналогічно тому, як впускні отвори 50, 150, 250 виступають зі стінок з'єднувальних елементів 20, 120, 220 інтубаційних трубок і трахеотомічній трубки, описуваних вище.

ВПУСК 350 для підведення кисню пристосоване направляти струмінь кисню через вихідний отвір 352 в прохідний канал 330 для газів. Струмінь кисню направляється по колу уздовж внутрішньої поверхні прохідного каналу 330 для газів, але також і під кутом приблизно 45 до основного напрямку потоку через прохідний канал 330 для газів, тим самим, змушуючи струмінь кисню слідувати по гвинтовій траєкторії вздовж прохідного каналу 330 для газів в напрямку дистального кінця.

Під час використання респіраторна маска 310 поміщається поверх носа і рота пацієнта. Фіг. 4b включає в себе схематичне зображення потоку кисню, який, як передбачається,�, �іг. 4b ілюструє потік кисню, який надходить через впуск 350 для підведення кисню в прохідний канал 330 для газів респіраторної маски 310, від входу у вигляді струменя 360 до кінцевого вихідного отвору через відкритий кінець прохідного каналу 330 для газів. Зокрема, при приєднанні джерела кисню до впуску 350 для підведення кисню, що утворюється струмінь газу, яка прямує, в більшості випадків, гвинтовий траєкторії (як описано вище стосовно інтубаційних трубок і трахеотомічній трубки, згідно з даними винаходом). Крім того, як описано вище, цей потік стає вихровим на ділянці дистального кінця прохідного каналу 330 для газів, тим самим, викликаючи змішування кисню з іншими газами в прохідному каналі 330 для газів.

З'ясувалося, що дане вихровий змішування кисню з іншими газами в прохідному каналі 330 для газів може забезпечити позитивний тиск в кінці видиху (PEEP) і/або постійне позитивний тиск у дихальних шляхах (СРАР). Це тиск РЕЕР/СРАР може бути відносно низьким, але може бути достатнім для того, щоб зберігати легені пацієнта, щонайменше, частково наповненими, а також збільшувати ефективність газо�про розмір вихідного отвору 352. Це означає, що дана респіраторна маска 310 забезпечує РЕЕР/СРАР, коли швидкість потоку через впуск 350 для газу перевищує порогове значення. Зокрема, дана респіраторна маска 310 має діаметр вихідного отвору 352, рівний приблизно 0,8 мм, і було виявлено, що РЕЕР/СРАР створюється при швидкості потоку, що дорівнює приблизно 15 літрів в хвилину або вище. Таким чином, якщо РЕЕР/СРАР не потрібно, швидкість потоку може бути зменшена до приблизно 10 літрів у хвилину, наприклад.

На Фіг. 5 зображені три різних види ((а), (b) і (с)) орофарингеального воздуховода, згідно даного винаходу, який в цілому позначений позицією 410. Орофарингіальний повітропровід містить вигнутий прохідний канал 430 для газів, що має поперечний переріз, по суті, еліптичної форми, і периферичний фланець 422, сформований на проксимальному кінці. Прохідний канал 430 для газів є відкритим з його проксимального і дистального кінців, причому, дані кінці орієнтовані, в більшості випадків, перпендикулярно відносно один одного. На додаток, стінки ділянки проксимального кінця орофарингеального воздуховода 410 мають велику товщину, оскільки дана ділянка пристосований размдуховода, на ділянці проксимального кінця орофарингеального воздуховода 410 передбачений допоміжний прохідний канал 420 для газів. Зокрема, допоміжний прохідний канал 420 для газів має циліндричну форму і округле поперечний переріз, виступає з проксимального кінця орофарингеального воздуховода 410 одним кінцем і закінчується всередині ділянки проксимального кінця головного прохідного каналу 430 для газів орофарингеального воздуховода 410 з іншого кінця. Бічна стінка допоміжного прохідного каналу 420 для газів прикріплена до внутрішньої поверхні ділянки проксимального кінця головного прохідного каналу 430 для газів у верхній точці овальної форми, і допоміжний прохідний канал 420 для газів проходить паралельно головному прохідного каналу 430 для газів.

Допоміжний прохідний канал 420 для газів також містить впуск 450 для підведення кисню, що має форму, в більшості випадків, циліндричної трубки, яка виступає із стінки допоміжного прохідного каналу 420 для газів, аналогічно тому, як впускні отвори 50, 150, 250, 350 виступають із з'єднувальних елементів 20, 120, 220 або прохідного каналу 330 для газів в інтубаційних трубках 10, 110, трахеотомічній трубкевлять струмінь кисню крізь вихідний отвір 452 під допоміжний прохідний канал 420 для газів. Струмінь кисню направляється по колу уздовж внутрішньої поверхні допоміжного прохідного каналу 420 для газів, але також і під кутом приблизно 45 до основного напрямку потоку через допоміжний прохідний канал 420 для газів, тим самим, змушуючи струмінь кисню слідувати по гвинтовій траєкторії вздовж допоміжного прохідного каналу 420 для газів в напрямку кінця, розташованого всередині ділянки проксимального кінця головного прохідного каналу 430 для газів орофарингеального воздуховода 410.

Під час використання, орофарингіальний повітропровід 410 вводиться всередину порожнини рота пацієнта дистальним кінцем прохідного каналу 430 для газів. Орофарингіальний повітропровід 410 вводиться в перевернутому положенні так, щоб, при введенні на деяку відстань, прохідний канал 430 для газів вигинався у напрямку до верхньої поверхні верхніх дихальних шляхів пацієнта. Орофарингіальний повітропровід 410 потім повертається на 180 і далі вводиться в порожнину рота пацієнта, так що прохідний канал 430 для газів вигинається вниз у ротову частину глотки. Орофарингіальний повітропровід 410 розміщується так, щоб зуби пацієнта спиралися на зовнішню частину ділянки проксимального кінця пѿроскальзивание орофарингеального воздуховода 410 далі в дихальні шляхи пацієнта.

При приєднанні джерела кисню до впуску 450 для підведення кисню, що утворюється струмінь газу, яка прямує, в більшості випадків, гвинтовий траєкторії (як описано вище стосовно інтубаційних трубок, трахеотомічній трубки і респіраторної маски) уздовж допоміжного прохідного каналу 420 для газів. Цей потік стає вихровим на ділянці дистального кінця допоміжного прохідного каналу 420 для газів (на ділянці проксимального кінця головного прохідного каналу 430 для газів), тим самим, викликаючи змішування кисню з іншими газами у допоміжному прохідному каналі 420 для газів.

З'ясувалося, що дане вихровий змішування кисню з іншими газами у допоміжному прохідному каналі 420 для газів може забезпечити позитивний тиск в кінці видиху (PEEP) і/або постійне позитивний тиск у дихальних шляхах (СРАР). Це тиск РЕЕР/СРАР може бути відносно низьким, але може бути достатнім для того, щоб зберігати легені пацієнта, щонайменше, частково наповненими, а також збільшувати ефективність газообміну.

РЕЕР/СРАР створюється, коли швидкість потоку через впуск 450 для газу досить висока, для заданого розміру вихідного про�струму через впуск 450 для газу перевищує порогове значення. Зокрема, даний орофарингіальний повітропровід 410 має діаметр вихідного отвору 452, рівний приблизно 0,8 мм, і було виявлено, що РЕЕР/СРАР створюється при швидкості потоку, що дорівнює приблизно 15 літрів в хвилину або вище. Таким чином, якщо РЕЕР/СРАР не потрібно, швидкість потоку може бути зменшена до приблизно 10 літрів у хвилину, наприклад.

На Фіг. 6а-6с зображено пристрій для насичення киснем, згідно даного винаходу, яке в цілому позначено позицією 510. Як ілюструє Фіг. 6а, пристрій 510 для насичення киснем містить прохідний канал 530 для газів округлого поперечного перерізу. Проксимальний кінець прохідного каналу 530 для газів, позначений позицією 522, повідомляється з атмосферою. Дистальний кінець прохідного каналу 530 для газів має відкритий кінець і співвісний для обробки країв ділянку, пристосований зчіплювати впуск з пристроєм, що забезпечує повітропровід, таким як надъязичная дихальна трубка 570 (див. Фіг. 6b і 6c), так що прохідний канал 530 для газів пристрої 510 для насичення киснем герметично повідомляється з текучої середовищі з пристроєм, що забезпечує повітропровід. На додаток, як зображено на Фіг. 6с, дистальний кінець прохідного каналу 522 для гаапример, пластика або тканини, так щоб видихаемие пацієнтом гази змушували мішок 580 або стрічки матеріалу рухатися, таким чином, забезпечуючи світлову або звукову індикацію дихання пацієнта.

Пристрій 510 для насичення киснем також містить впуск 550 для підведення кисню, який має конструкцію, аналогічну конструкцій впускних отворів 50, 150, 250, 350, 450 дихальних пристроїв 10, 110, 210, 310, 410, описуваних вище. Зокрема, впуск 550 для підведення кисню пристосоване направляти струмінь кисню в прохідний канал 530 для газів пристрої 510 для насичення киснем. Струмінь кисню направляється по колу уздовж внутрішньої поверхні прохідного каналу 530 для газів, але також і під кутом приблизно 45 до основного напрямку потоку через прохідний канал 530 для газів пристрої 510 для насичення киснем, тим самим, змушуючи струмінь кисню слідувати по гвинтовій траєкторії вздовж прохідного каналу 530 для газів в напрямку дистального кінця. Більш того, струмінь кисню далі слід по гвинтовій траєкторії уздовж внутрішньої поверхні прохідного каналу для газів приєднаного пристрою, що забезпечує повітропровід, наприклад, надъязичной дихальної трубки 570, н� кисень надходити всередину прохідного каналу для газів приєднаного пристрою, забезпечує повітропровід, наприклад, надъязичной дихальної трубки 570, таким способом, який забезпечує суттєві переваги порівняно з відомим рівнем техніки. Зокрема, було виявлено, що кисень, що надходить через впуск 550 для підведення кисню, змішується з іншими газами в прохідному каналі для газів приєднаного пристрою, що забезпечує повітропровід, наприклад, надъязичной дихальної трубки 570, на більш віддаленій ділянці прохідного каналу для газів, а саме, ближче до дистальному кінця прохідного каналу для газів, ніж в конструкціях відомого рівня техніки.

На додаток, спіральний потік кисню стає вихровим на ділянці дистального кінця прохідного каналу для газів пристрою, що забезпечує повітропровід, наприклад, надъязичной дихальної трубки 570, тим самим, викликаючи змішування кисню з іншими газами в прохідному каналі для газів. З'ясувалося, що дане вихровий змішування кисню з іншими газами в прохідному каналі для газів може забезпечити позитивний тиск в кінці видиху (PEEP) і/або постійне позитивний тиск у дихальних шляхах (СРАР). Це тиск РЕЕР/СРАР може бути відносно низьким, але може бути достато�ефективність газообміну.

РЕЕР/СРАР створюється, коли швидкість потоку через впуск 550 для газу досить висока, для заданого розміру вихідного отвору. Це означає, що даний пристрій 510 для насичення киснем забезпечує РЕЕР/СРАР, коли швидкість потоку через впуск 550 для газу перевищує порогове значення. Зокрема, даний пристрій 510 для насичення киснем має діаметр вихідного отвору, рівний приблизно 0,8 мм, і було виявлено, що РЕЕР/СРАР створюється при швидкості потоку, що дорівнює приблизно 15 літрів в хвилину або вище. Таким чином, якщо РЕЕР/СРАР не потрібно, швидкість потоку може бути зменшена до приблизно 10 літрів у хвилину, наприклад.

Фіг. 7 ілюструє ларингеальную маску, згідно даного винаходу, яка в цілому позначена позицією 610. Дана ларингеальна маска 610 містить з'єднувальний елемент 620, прохідний канал 630 для газів і надувною манжетою 640. Ларингеальна маска 610 пристосована для введення в дихальні шляхи пацієнта через рот, так щоб з'єднувальний елемент 620 виступав з порожнини рота пацієнта, а надувна манжета 640 розміщувалася в області входу в гортань пацієнта.

Прохідний канал 630 для газів є, в більшості випадків, гнучкою трубкою, п�проксимального кінця і приєднується до надувний манжеті 640 з її дистального кінця допомогою розширюється сполучної мембрани 632.

Надувна манжета 640 з одного кінця прохідного каналу 630 для газів має, в більшості випадків, еліптичну форму і пристосована утворювати герметичне ущільнення на вході в гортань пацієнта під час використання. Надувна манжета 640 визначає область доступу для ларингеальной маски 610, так що вхід у гортань пацієнта повідомляється з текучої середовищі з прохідним каналом 630 для газів ларингеальной маски 610 через розширюється мембрану 632.

З'єднувальний елемент 620 на іншому кінці прохідного каналу 630 для газів має таку ж форму, як і з'єднувальний елемент 20 інтубаційної трубки 10, зображеної на Фіг. 1, яка описується вище, і має впуск 650 для підведення кисню аналогічної конструкції. Зокрема, впуск 650 для підведення кисню пристосоване направляти струмінь кисню через вихідний отвір 652 у прохідний канал 630 для газів. Струмінь кисню направляється по колу уздовж внутрішньої поверхні прохідного каналу 630 для газів, але також і під кутом приблизно 45 до основного напрямку потоку через прохідний канал 630 для газів, тим самим, змушуючи струмінь кисню слідувати по гвинтовій траєкторії вздовж прохідного каналу 630 для газів в напрямку дистального ла 630 для газів ларингеальной маски 610 таким способом, який забезпечує суттєві переваги порівняно з відомим рівнем техніки. Зокрема, було виявлено, що кисень, що надходить через впуск 650 для підведення кисню, змішується з іншими газами в прохідному каналі 630 для газів ларингеальной маски 610 на більш віддаленій ділянці прохідного каналу 630 для газів, а саме, ближче до дистальному кінця прохідного каналу 630 для газів, ніж в конструкціях відомого рівня техніки.

На додаток, спіральний потік кисню стає вихровим на ділянці дистального кінця прохідного каналу 630 для газів ларингеальной маски 610, тим самим, викликаючи змішування кисню з іншими газами в прохідному каналі 630 для газів. З'ясувалося, що дане вихровий змішування кисню з іншими газами в прохідному каналі для газів може забезпечити позитивний тиск в кінці видиху (PEEP) і/або постійне позитивний тиск у дихальних шляхах (СРАР). Це тиск РЕЕР/СРАР може бути відносно низьким, але може бути достатнім для того, щоб зберігати легені пацієнта, щонайменше, частково наповненими, а також збільшувати ефективність газообміну.

РЕЕР/СРАР створюється, коли швидкість потоку через впуск 650 для газу достатньо висо� РЕЕР/СРАР, коли швидкість потоку через впуск 650 для газу перевищує порогове значення. Зокрема, дана ларингеальна маска 610 має діаметр вихідного отвору 652, рівний приблизно 0,8 мм, і було виявлено, що РЕЕР/СРАР створюється при швидкості потоку, що дорівнює приблизно 15 літрів в хвилину або вище. Таким чином, якщо РЕЕР/СРАР не потрібно, швидкість потоку може бути зменшена до приблизно 10 літрів у хвилину, наприклад.

Фіг. 8-10 ілюструють надъязичное дихальний пристрій, згідно даного винаходу, яке в цілому позначено позицією 710. Надъязичное дихальний пристрій 710 містить з'єднувальний елемент 720, дихальну трубку 730 і манжету 740. Надъязичное дихальний пристрій 710 пристосоване для введення в дихальні шляхи пацієнта через рот, так щоб з'єднувальний елемент 720 виступав з порожнини рота пацієнта, а манжета 740 розміщувалася в межах області входу в гортань пацієнта.

Дихальна трубка 730 є, в більшості випадків, гнучкою трубкою, яка визначає прохідний канал для газів, по суті, постійного округлого поперечного перерізу, яка зчіплюється з з'єднувальним елементом 720 з її проксимального кінця і становить єдине ціле з манжетойзмерами пацієнта, тобто дорослого або дитини, а також таким чином, щоб вміщати приєднані допоміжні пристрої, наприклад, інтубаційні трубки.

З'єднувальний елемент 720 включає в себе охоплюваний циліндричний з'єднувальний елемент 722, підходящий для приєднання до традиційного дихального контуру, і співвісний елемент 726 зачеплення, який щільно поміщається всередину проксимального кінця дихальної трубки 730. З'єднувальний елемент 722 і елемент 726 зачеплення визначають прохідний канал для газів, по суті, постійного округлого поперечного перерізу. Дихальна трубка 730 включає в себе кільцеподібний виріз на її внутрішній поверхні з проксимального кінця, пристосований вміщати елемент 726 зачеплення так, що між внутрішніми поверхнями з'єднувального елемента 722 та дихальної трубки 730 виходить плавний перехід. На додаток, виступаючий в напрямку назовні опорний фланець 724 передбачений між з'єднувальним елементом 722 та елементом 726 зачеплення, який впритул прилягає до кінця дихальної трубки 730.

Манжета 740 має такі розмір і форму, які відповідають області входу в гортань пацієнта, і пристосована герметично закривати вхід в го� бік манжети 740 та проходить навколо отвору 744 в манжеті 740. Ущільнюючий елемент 742 пристосований утворювати ефективне герметичне ущільнення навколо входу в гортань пацієнта під час використання, а також ущільнюючий елемент 742 містить надгортанний упор 746, розташований з проксимального кінця манжети 740. Зазначений надгортанний упор 746 має такі розмір і форму, щоб анатомічно розміщуватись впритул до надгортанника, для того щоб забезпечувати належне ущільнення входу в гортань пацієнта, а також з метою запобігання загинання надгортанника в напрямку входу в гортань під час використання, що може призвести до порушення прохідності дихальних шляхів.

Манжета 740 також включає в себе прохідний канал для газів, який проходить від дихальної трубки 730 на проксимальному кінці манжети 740 до отвору 744 на дистальному кінці манжети 740. Прохідні канали для газів з'єднувального елемента 720, дихальної трубки 730 і отвір 744 манжети 740, таким чином, дають можливість повідомлення з текучого середовища між з'єднувальним елементом 722 на одному кінці надъязичного дихального пристрою 710 і отвором 744 манжети 740 на іншому кінці надъязичного дихального пристрою 710.

З'єднувальний елемент 720 виготовляється з, сущесѱами без його пошкодження, під час використання. Дихальна трубка 730 і манжета 740, однак, виготовляються інтегрально з матеріалу більш м'якого і деформується, з тим щоб знизити ризик травми для пацієнта, але все-таки досить жорсткого, щоб запобігти здавлювання дихальної трубки 730 і манжети 740 під час використання. Зокрема, в даному варіанті здійснення, дихальна трубка 730 і манжета 740 виготовляються інтегрально з стирол-етилен-бутилен-стиролу (SEBS), що включає в себе масло безбарвного парафіну як пластифікуючої добавки. Ущільнюючий елемент 742 манжети 740 також виготовляється з SEBS, але має більш високий вміст пластифікуючої добавки, порівняно з рештою частиною манжети 740 і дихальної трубкою 730. Ущільнюючий елемент 742, отже, є більш деформованим, ніж інша частина манжети 740, з тим щоб поліпшити його ущільнюючі властивості.

Надъязичное дихальний пристрій 710, зображене на Фіг. 8-10, в цілому, відповідає за формою надъязичному дихального пристрою, яке описується в документі WO 2005/016427 А2. Однак, надъязичное дихальний пристрій 710, зображене на Фіг. 8-10, включає в себе впуск 750 для підведення кисню, як частина соединителконструкцию, аналогічну конструкцій впускних отворів 50, 150, 250, 350, 450, 550, 650, описуваних вище щодо інших дихальних пристроїв 10, 110, 210, 310, 410, 510, 610, які описуються конкретно.

Зокрема, впуск 750 для підведення кисню має форму, в більшості випадків, циліндричної трубки, яка виступає з з'єднувального елемента 720, та пристосоване для приєднання до джерела кисню. Зокрема, впуск 750 для підведення кисню виступає із стінки з'єднувального елемента 720, з положення, прилеглого до опорного фланця 724 і усунутого від центральної площини пристрою (позначеного позицією 712 на Фіг. 9). Впуск 750 для підведення кисню проходить під кутом приблизно 45 до сполучного елементу 722 в напрямку проксимального кінця з'єднувального елемента 722.

Зсередини впуск 750 для підведення кисню утворює прохідний канал для газів, має, по суті, постійний поперечний переріз, але зменшується в діаметрі поблизу стінки з'єднувального елемента 722 і закінчується невеликим вихідним отвором 752 (див. Фіг. 10-12). Зокрема, вихідний отвір 752 має діаметр приблизно 0,8 мм, який, як з'ясувалося, є ефективним для прохідного каналу для газів крізь уоблегчает приєднання джерела кисню.

Впуск 750 для підведення кисню пристосоване направляти струмінь кисню через вихідний отвір 752 прохідний канал для газів пристрої 710. Струмінь кисню направляється по колу уздовж внутрішньої поверхні з'єднувального елемента 720, як зображено на Фіг. 12, але також і під кутом приблизно 45 до основного напрямку потоку через прохідний канал для газів пристрої 710, тим самим, змушуючи струмінь кисню слідувати по гвинтовій траєкторії вздовж прохідного каналу для газів в напрямку дистального кінця.

Орієнтація впуску 750 для підведення кисню й розмір вихідного отвору 752 змушують кисень надходити всередину прохідного каналу для газів пристрої 710 таким способом, який забезпечує суттєві переваги порівняно з відомим рівнем техніки. Зокрема, було виявлено, що кисень, що надходить через впуск 750 для підведення кисню, змішується з іншими газами в прохідному каналі для газів описуваного пристрою на більш віддаленій ділянці прохідного каналу для газів, а саме, ближче до дистальному кінця прохідного каналу для газів, ніж в конструкціях відомого рівня техніки.

В даний час вважається, що під час використання пото�а Фіг. 11. Зокрема, на Фіг. 11 зображена схематична ілюстрація потоку кисню, що нагнітається через впуск 750 для підведення кисню всередину прохідного каналу для газів пристрої 710, від входу у вигляді струменя 760, через вихідний отвір 752, до кінцевого вихідного отвору через з'єднувальний елемент 722 пристрою 710. Зокрема, струмінь кисню 760 направляється за допомогою впуску 750 для підведення кисню вздовж внутрішньої поверхні пристрою 710, під кутом приблизно 45 до основного напрямку потоку через прохідний канал для газів. Струмінь кисню 760 спочатку має лінійну траєкторію, але внутрішня поверхня пристрою 710 надає центростремительную силу, що змушує струмінь кисню 760 рухатися, в більшості випадків, гвинтовий траєкторії. Вважається, що поєднання рушійної сили кисню 760, подається через впуск 750 для підведення кисню, і доцентрової сили, прикладеної внутрішньою поверхнею пристрою 710, служить для підтримки спірального потоку кисню в радіально зовнішньої області прохідного каналу для газів.

По мірі того, як струмінь кисню 760 рухається по прохідного каналу для газів пристрої 710, вона поступово втрачає рушійну силу, поки її движущсти прохідного каналу для газів. Потік кисню потім стає вихровим в радіально внутрішньої області прохідного каналу для газів, тим самим, викликаючи змішування кисню з іншими газами в прохідному каналі для газів. Дана область вихрового потоку 762 зображена на Фіг. 11 як проходить поблизу манжети 740 пристрою 710, поруч з отвором 744 і, отже, входом в гортань пацієнта.

Даний винахід, таким чином, дає можливість передбачати впуск 750 для підведення кисню на проксимальному кінці надъязичного дихального пристрою 710, наприклад, з зовнішньої сторони щодо тіла пацієнта, тому що кисень, що надходить у надъязичное дихальний пристрій 710 змішується з іншими газами, вдихуваним пацієнтом, лише на дистальному кінці надъязичного дихального пристрою 710, наприклад, поблизу входу в гортань пацієнта. Даний винахід, отже, збільшує концентрацію кисню, що вдихається пацієнтом, порівняно з конструкціями, в яких кисень подається з проксимального кінця надъязичного дихального пристрою і змішується з іншими газами в прохідному каналі для газів вказаного пристрою на тому кінці.

Також було виявлено, що у разі, коли високошвидкісний потаза з іншими газами в прохідному каналі для газів, забезпечує несприйнятливість до видиханию пацієнта і, отже, може створювати позитивний тиск в кінці видиху (PEEP) і/або постійне позитивний тиск у дихальних шляхах (СРАР). Це тиск РЕЕР/СРАР може бути відносно низьким, але може бути достатнім для того, щоб підтримувати легені пацієнта, щонайменше, частково наповненими, а також збільшувати ефективність газообміну.

РЕЕР/СРАР створюється, коли швидкість потоку через впуск 750 для газу досить висока, для заданого розміру вихідного отвору 752. Це означає, що дане надъязичное дихальний пристрій 710 забезпечує РЕЕР/СРАР, коли швидкість потоку через впуск 750 для газу перевищує порогове значення. Зокрема, дане надъязичное дихальний пристрій 710 має діаметр вихідного отвору 752, рівний приблизно 0,8 мм, і було виявлено, що РЕЕР/СРАР створюється при швидкості потоку, що дорівнює приблизно 15 літрів в хвилину або вище. Таким чином, якщо РЕЕР/СРАР не потрібно, швидкість потоку може бути зменшена до приблизно 10 літрів у хвилину, наприклад.

На додаток, оскільки надъязичное дихальний пристрій 710 може застосовуватися для забезпечення вихровий області кисло� дихальний пристрій 710 також особливо корисно для використання при пасивному насиченні киснем. Зокрема, у випадку, коли пацієнт не дихає, джерело кисню може бути приєднаний до впуску 750 для газу надъязичного дихального пристрою 710, притому що з'єднувальний елемент 722 повідомляється з атмосферою. Було виявлено, що вихровий потік кисню в дистальній області прохідного каналу для газів, як дана конструкція передбачає надъязичного дихального пристрою 710, може сприяти газообміну між надъязичним дихальним пристроєм 710 і легкими пацієнта більш ефективно, ніж проста броуновская газова дифузія. Це може бути особливо корисним під час реанімації.

Нарешті, Фіг. 13 ілюструє перехідний елемент, згідно даного винаходу, який в цілому позначений позицією 810. Перехідний елемент 810 містить охоплюваний циліндричний з'єднувальний елемент 822 і охоплює циліндричний з'єднувальний елемент 826, які разом визначають прохідний канал для газів через перехідний елемент 810. На додаток, між з'єднувальними елементами 822 і 826 передбачений виступаючий в напрямку назовні опорний фланець 824.

Перехідний елемент 810 містить впуск 850 для підведення кисню, який ідентичний впускним отворів для підведення кисню дихвиступает впуск 850 для підведення кисню.

Перехідний елемент 810 пристосований з'єднуватися з традиційним дихальним пристроєм, таким як ларингеальна маска, і передбачає впуск 850 для підведення кисню, як описано вище стосовно дихальних пристроїв, згідно даного винаходу. Зокрема, охоплює циліндричний з'єднувальний елемент 826 пристосований вміщати відповідний охоплюваний з'єднувальний елемент традиційного дихального пристрою, так що струмінь кисню, що надходить через впуск 850 для підведення кисню, направляється по внутрішній поверхні прохідного каналу для газів дихального пристрою, яке в іншому є традиційним. Струмінь кисню далі слід уздовж внутрішньої поверхні прохідного каналу для газів приєднаного дихального пристрою таким же способом, як описано вище стосовно інших конкретних варіантів здійснення даного винаходу, в тому випадку, якщо внутрішня поверхня прохідного каналу для газів дихального пристрою є досить гладкою для підтримки спірального потоку.

Перехідний елемент 810 може, таким чином, приєднуватися до проксимального кінця традиційного дихального пристрою і забезпе�ки газу пацієнту, причому цей пристрій містить прохідний канал для газів, який має проксимальний і дистальний кінці, і додатковий впуск для газу в бічній стінці прохідного каналу для газів, в якому додатковий впуск для газу виконаний з можливістю направляти газ вздовж внутрішньої поверхні прохідного каналу для газів, так що газ слід, по суті, по гвинтовій траєкторії в напрямку дистального кінця прохідного каналу для газів, причому додатковий впуск для газу сконфігурований для направлення газу під внеосевой ділянку проксимального кінця прохідного каналу для газів, під непрямим кутом до поздовжньої осі прохідного каналу для газів, з метою створення спірального потоку всередині прохідного каналу для газів.

2. Дихальний пристрій за п. 1, в якому додатковий впуск для газу містить проксимальний кінець, пристосований для приєднання до джерела газу, і дистальний кінець, сполучається з текучої середовищі з вихідним отвором додаткового впуску в бічній стінці прохідного каналу для газів, причому додатковий впуск для газу пристосований для подачі газу до вихідного отвору так, що струмінь газу спрямована уздовж внутрішньої поверхні прохідного канал� прохідного каналу для газу, за допомогою додаткового впуску, змішується при використанні з іншими газами в прохідному каналі для газів.

4. Дихальний пристрій за п. 2, в якому площа вихідного отвору менше площі проксимального кінця додаткового впуску для газу.

5. Дихальний пристрій за п. 1, в якому додатковий впуск для газу виступає з бічної стінки прохідного каналу для газів в напрямку, паралельному, але зміщеного відносно осьової площини ділянки прохідного каналу для газів, у якої сформовано додатковий впуск для газу.

6. Дихальний пристрій за п. 1, в якому додаткове впуск для газу також виступає з прохідного каналу для газів під непрямим кутом до ділянки прохідного каналу для газів, в якому сформований додатковий впуск для газу, в напрямку проксимального кінця прохідного каналу для газів.

7. Дихальний пристрій за п. 1, в якому додатковий впуск для газу має вихідний отвір, площа якого значно менше внутрішньої площі поперечного перерізу прохідного каналу для газів.

8. Дихальний пристрій за п. 7, в якому величина діаметра вихідного отвору знаходиться в межах від 0,2 до 3 мм

9. Дихател�ереходний елемент для використання з дихальним пристроєм для доставки газу пацієнту, причому перехідний елемент містить прохідний канал для газів, пристосований приєднуватися до проксимального кінця прохідного каналу для газів дихального пристрою, і додатковий впуск для газу в бічній стінці прохідного каналу для газів перехідного елемента, в якому додатковий впуск для газу пристосований направляти газ по внутрішній поверхні прохідного каналу для газів перехідного елемента та/або дихального пристрою, так що газ слід, по суті, по гвинтовій траєкторії в напрямку дистального кінця прохідного каналу для газів дихального пристрою, причому додатковий впуск для газу також налаштований для направлення газу під внеосевой ділянку проксимального кінця прохідного каналу для газів, під непрямим кутом до поздовжньої осі прохідного каналу для газів, з метою створення спірального потоку всередині прохідного каналу для газів.

11. Перехідний елемент по п. 10, в якому додатковий впуск для газу містить проксимальний кінець, пристосований для приєднання до джерела газу, і дистальний кінець, сполучається з текучої середовищі з вихідним отвором додаткового впуску для газу в бічній стінці прохідного каналу для газів, причому �аправлена уздовж внутрішньої поверхні прохідного каналу для газу.

12. Перехідний елемент по п. 10 або 11, у якому газ, що направляється уздовж внутрішньої поверхні прохідного каналу для газу допомогою додаткового впуску, змішується при використанні з іншими газами в прохідному каналі для газів.

13. Перехідний елемент по п. 11, в якому площа вихідного отвору менше площі проксимального кінця додаткового впуску для газу.

14. Перехідний елемент по п. 10, в якому додатковий впуск для газу виступає з бічної стінки прохідного каналу для газів в напрямку, паралельному, але зміщеного відносно осьової площини ділянки прохідного каналу для газів, у якої сформовано додатковий впуск для газу.

15. Перехідний елемент по п. 10, в якому додатковий впуск для газу також виступає з прохідного каналу для газів під кутом до ділянки прохідного каналу для газів, в якому сформований додатковий впуск для газу, в напрямку проксимального кінця прохідного каналу для газів.

16. Перехідний елемент по п. 10, в якому додатковий впуск для газу має вихідний отвір, площа якого значно менше внутрішньої площі поперечного перерізу прохідного каналу для газів.

17. Перехідний елемент по п. 16,а пацієнту, причому цей спосіб містить наступні етапи:
(а) забезпечення дихального пристрою для доставки газу пацієнту, причому даний пристрій містить прохідний канал для газів, який має проксимальний і дистальний кінці, і
(b) направлення газу на внеосевой ділянку прохідного каналу для газу під непрямим кутом до поздовжньої осі прохідного каналу для газів, з метою створення спірального потоку всередині прохідного каналу для газів уздовж внутрішньої поверхні прохідного каналу для газів, так що газ слід, по суті, по гвинтовій траєкторії в напрямку дистального кінця прохідного каналу для газів.

19. Спосіб за п. 18, у якому газ подають з проксимального ділянки прохідного каналу для газів, і зазначений газ змішується з іншими газами в прохідному каналі для газів, коли він досягає дистальної ділянки прохідного каналу для газів.

20. Спосіб за п. 18, у якому газ подають з проксимального ділянки прохідного каналу для газів, який розташовується зовні щодо пацієнта, і зазначений газ змішують з іншими газами в прохідному каналі для газів, коли він досягає дистальної ділянки прохідного каналу для газів, який розташовується усередині пацієнта.

21. Спосіб �поки рушійна сила газу не скоротиться в достатній мірі для того, щоб потік газу став вихровим в радіально внутрішньої області прохідного каналу для газів, тим самим викликаючи змішування зазначеного газу з іншими газами в прохідному каналі для газів.

22. Спосіб за п. 18, у якому газ, який прямує уздовж внутрішньої поверхні прохідного каналу для газів, змішують з газами, які подають через проксимальний кінець прохідного каналу для газів або з дихального пристосування, до якого описується пристрій підключено, або з атмосфери, і газами, які видихаються пацієнтом.

23. Спосіб за п. 18, в якому газом, який прямує уздовж внутрішньої поверхні прохідного каналу для газів, так що зазначений газ слід, по суті, по гвинтовій траєкторії в напрямку дистального кінця прохідного каналу для газів, є кисень.

24. Спосіб за п. 18, у якому газ подають пацієнту допомогою пасивного насичення киснем.

25. Спосіб за п. 18, у якому газ, який прямує уздовж внутрішньої поверхні прохідного каналу для газів, так що зазначений газ слід, по суті, по гвинтовій траєкторії в напрямку дистального кінця прохідного каналу для газів, що створює позитивний тиск у кінці видиху (PEEP) та/або посто

 

Схожі патенти:
Винахід відноситься до галузі медицини і може бути використане при інтубації трахеї з використанням трахеостомической трубки. Система для видалення приналежності з трахеостомической трубки містить чинний як кулачок механізм, виконаний з можливістю поздовжньо розділяти приналежність і трахеостомічну трубку у відповідь на поворот приналежності і трахеостомической трубки одна відносно іншої. Діючий як кулачок механізм являє собою вузол з двох частин, що складається з комплементарних кромок синусоїдальної форми. Належність і трахеостомічна трубка містять кожна одну з двох частин, що утворюють вузол. Винахід забезпечує щільне з'єднання між належністю і трахеостомической трубкою і при цьому просте і плавне розчепленню. 4 з.п. ф-ли, 15 іл.

Аспіраційна система, розташована нижче голосової щілини

Описана аспіраційна система, розташована нижче складок голосової щілини, з трахеальних трубкою (10), має вентиляційний отвір, просвіт (14) для надування манжети і аспіраційний просвіт (16), яка може сприяти зниженню частоти випадків вентилятор-асоційованої (або викликаної) пневмонії. Аспіраційний просвіт повідомляється з проміжком в трахеї вище манжети (22), де накопичуються виділення. Аспіраційний просвіт має клапан (36) на проксимальному кінці для приєднання до джерела вакууму. Клапан виконаний з можливістю переривання подачі вакууму на аспіраційний просвіт, щоб забезпечити введення промивної текучого середовища замість вакууму і автоматично повторно встановлювати приєднання до джерела вакууму при завершенні промивання. Промивна текуча середовище допомагає зберігати відкритий аспіраційний просвіт і може включати лікарські речовини та муколітичні засоби для поліпшення або сприяння загоєнню або для зміни властивостей слизової оболонки, щоб полегшити вилучення. Користувач може легко і багаторазово чергувати аспірацію і промивання текучого середовища через аспіраційний просвіт, тобто користувач може "дати імпульс" лінії для ослаблвать аспіраційний просвіт. 2 н. і 11 з.п. ф-ли, 15 іл.

Атравматический отсасивающий катетер

Винахід відноситься до медичної техніки, а саме до пиловідводним (аспіраційним) катетерам для аспірації слизу та інших текучих середовищ і виділень щонайменше з ділянки дихальних шляхів пацієнта, а саме трахеобронхиальних шляхів. Отсасивающий катетер містить корпус і безліч отворів. Корпус, в основному у формі трубки зі сформованою в ньому порожниною, що містить зовнішню поверхню, дистальний кінчик з отвором, сполучених з порожниною, проксимальний кінець, що має отвір, що сполучається з порожниною і виконане з можливістю приєднання до джерела розрідження. Безліч отворів розташовано близько дистального кінчика зазначеного корпусу. Отвори мають краю і площа. Відношення площі отворів до площі зовнішньої поверхні катетера між краями отворів становить від 28 до 42 відсотків. Ці отвори розділені поперечними елементами. Ці поперечні елементи відгинаються назовні при приведенні у контакт з об'єктом. У другому варіанті виконання відсмоктувального катетера дистальний кінчик має безліч розташованих з рівними проміжками отворів, позиціонуються близько дистального кінчика і розділених поперечними елементами, отгибающимися наруІентов менше, ніж аналогічний катетер, виготовлений з того ж матеріалу, але без отворів. У третьому варіанті виконання отсасивающий катетер виконаний з смугою, починається на відстані приблизно від 1 мм до 3 мм від дистального кінчика катетера і триваючої проксимально на відстань приблизно від 4 до 6 мм. Площа відкритих отворів становить приблизно від 28 до 42 відсотків площі цієї смуги. Технічний результат, що досягається цим винаходом, полягає в тому, що отвори стають менш сприйнятливими до закупорювання, що дозволяє досягти менш травматичної сили відсмоктування під час процедури, крім того, заподіюється менше травм, коли катетер зустрічається з перешкодою, таким як чутлива тканина. 3 н. і 11 з.п. ф-ли, 9 табл., 13 іл.

Вузол з портом для доступу до дихальних шляхів з блокуванням натискний кнопкою і спосіб його використання

Група винаходів відноситься до медицини. Вузол доступу до дихальних шляхів щодо першого варіанту містить дистальну пластину, проксимальну пластину і пускач, розташований суміжно щонайменше одній пластині. Пластина дистальна має порт пристосований для розміщення у функціональному повідомленні з штучними дихальними шляхами пацієнта. Проксимальна пластина включає перший порт і другий порт. Пластина дистальна розташована навпроти проксимальної пластини в конфігурації одна над іншою. Кожна пластина конфігурована для переміщення. Пускач взаємодіє із щонайменше однією пластиною, щоб дозволити переміщення щонайменше однієї пластини, коли пускач розташований у положенні, що дозволяє переміщення. Пускач взаємодіє з обома пластинами, щоб блокувати пластини у фіксованому положенні, коли пускач розташований в закритому положенні, щоб пластини були заблоковані в заданому положенні відносно один одного. Пускач містить блокуючий ділянку, який конфігурований для продовження щонайменше в один порт, коли пускач розташований у положенні, що дозволяє переміщення та вилучення з одного порту, до�здобуде дистальну пластину, проксимальну пластину і засіб, що дозволяє переміщення пластин і блокування пластин разом, щоб пластини можна було переміщати в безліч заданих положень і блокувати з можливістю вивільнення у кожному із заданих положень. Пластина дистальна має порт, пристосований для розміщення у функціональному повідомленні з штучними дихальними шляхами пацієнта. Проксимальна пластина містить перший порт і другий порт. Пластина дистальна розташована навпроти проксимальної пластини в конфігурації одна над іншою. Кожна пластина конфігурована для переміщення відносно один одного. Коли засіб розташоване у дозволяючому переміщення положенні, пластини можуть переміщатися, і коли порт дистальної пластини і перший порт проксимальної пластини переміщуються для суміщення, засіб розташоване в заблокованому заданому положенні, щоб порт дистальної пластини і перший порт проксимальної пластини були поєднані аксіально у першому відкритому положенні, щоб об'єкт міг переміщуватися через ці порти, причому другий порт проксимальної пластини розташований в закритому положенні. Засіб містить пускач, розташований суміжно та дистальної і проксимальної в положенні, дозволяє переміщення. Пускач взаємодіє з пластинами, щоб блокувати пластини у фіксованому положенні відносно один одного, коли пускач розташований в закритому положенні, щоб пластини були заблоковані в одному з безлічі заданих положень. Пускач містить блокуючий ділянку, який конфігурований для переміщення по меншій мірі в один порт, коли пускач розташований у положенні, що дозволяє переміщення та вилучення з одного порту, коли пускач розташований в закритому положенні. Винаходи забезпечують множинний доступ до дихальній системі интубированного пацієнта без шкоди для замкнутого характеру контуру системи і без втручання в потік вентилирующих газів до пацієнта. Винаходи забезпечують також доступ не шляхом обмеження до замкнутої дихальної системи через один або більше ділянок доступу для вентиляції легенів пацієнта газом або газами, для аспірації виділень з легенів, оксигенації легенів для усунення або зниження вмісту залишкового діоксиду азоту в них, візуального огляду вибраних частин дихальної системи пацієнта, відбору проб мокротиння і газів, щоб виміряти такі параметри, як скоростов, і(або) зрошення. 2 н. і 16 з.п. ф-ли, 27 іл.

Збірка клапана для дихальних систем

Група винаходів відноситься до медицини. Збірка адаптера, що включає в себе колектор і складання клапана. Збірка клапана включає посадочне місце і корпус клапана, має круглу основу і стінку. Стінка виступає від задньої сторони підстави так, щоб утворити куполоподібну форму, закінчується кінцем, на якому утворена щілину, при цьому стінка утворює протилежні герметизуючі краю щілини. Посадочне місце має верхню кільцеву поверхню і нижню кільцеву поверхню. Верхня поверхня зчіплюється з передньою стороною підстави, тоді як нижня поверхня зчіплюється з задньою стороною. Щонайменше, одна з верхньої і нижньої поверхонь утворює сектор з збільшеною висотою. Після остаточного складання корпус клапана розміщений поперек проходу колектора, причому щілину забезпечує вибірково відкривається шлях. Зусилля, що прикладається сектором з збільшеною висотою, згинає основу і зміщує герметизуючі краю зчеплення. Група винаходів дозволяє поліпшити оптимальність тривалої багаторазової герметизації клапана. 2 н.і 17 з.п. ф-ли, 10 іл.

Адаптер для відсмоктувального катетера закритого типу з промивним пристосуванням

Група винаходів відноситься до медицини. Дихальне пристосування містить складальний вузол адаптера, що включає порт для апарату штучної вентиляції легенів, дихальний порт для з'єднання з воздуховодом, порт доступу, що включає в себе канал, який визначає прохід, триває від відкритого вступного кінця, промивний порт, який виступає з каналу і відкритий басейн з можливістю повідомлення з текучого середовища в прохід на вихідному отворі промивного порту, і складальний вузол катетера, який включає сполучну пристосування, що включає втулку і трубку, яка триває від втулки до заднього кінця. Трубка визначає зовнішню поверхню, внутрішню поверхню, що утворить просвіт, кільцеву канавку на зовнішній поверхні, що прилягає до заднього кінця, безліч отворів, відкритих з можливістю повідомлення з текучого середовища в просвіт і до зовнішньої поверхні в області кільцевої канавки, катетер, зібраний з з'єднувальним пристроєм, при цьому катетер визначає дистальний кінець. Трубка виконана з можливістю введення в прохід по посадці ковзання. Розкрито спосіб з'єднання дихального пристрою з штучним воздуховодом пацієнта. Технічний результат полягає в об�

Пристрій для медичної допомоги пацієнту при невідкладному стані

Винахід відноситься до медичної техніки, а саме до засобів невідкладної допомоги пацієнту

Спосіб операційно-анестезіологічного забезпечення при вертикальній резекції гортані з приводу раку складеного відділу t2 стадії

Винахід відноситься до медицини, а саме до хірургії, оториноларингології та анестезіології, і може бути використане при лікуванні пацієнтів з раком складеного відділу Т2стадії
Up!