Спосіб усунення косметичних дефектів шкіри

 

Винахід відноситься до галузі медицини і може бути використане для відновлення шкірного покриву після деформацій, викликаних різними факторами (після опіків, після видалення татуювань і невдалого татуажу, рубцевих змін шкіри, у т. ч. післяопераційних, шкірних стрій).

При будь-якому порушенні цілісності шкірних покривів, як результат біологічного механізму з'єднання пошкоджених тканин, формується рубець, який по своїй суті є зв'язкою, що представлена сполучною тканиною. За даними літератури понад 25 млн. осіб у світі щорічно набувають рубці після травм і оперативних втручань. З них 4 млн. - після перенесених опіків, що супроводжуються вираженими естетичними та функціональними порушеннями (Перловська Ст. Ст., Стальмахович Ст. Н. Лікувальна тактика при рубцевих ураженнях шкіри у дітей. Сибірський медичний журнал (р. Іркутськ). 2012. Т. 114. № 7. С. 113-116).

Відомі методи усунення деформацій шкіри можна розділити на наступні групи:

1. Шкірна пластика (Турсунов Б. С., Элмурадов Р. К. Хірургічна реабілітація обпечених. Алергологія та імунологія. 2007. Т. 8. № 1. С. 288). Найбільш поширеним способом ліквідації рубцевого зміни шкіри явлае наявності контрактури, обумовленої рубцевою тканиною.

2. Консервативна терапія.

Крім хірургічних методів лікування деформацій шкіри існують різні ефективні терапевтичні методи: фізіотерапія, кріодеструкція, компресійні пов'язки, гормональна і ферментна терапія, буккі-терапія, NO-терапія, механовакуумная терапія, а також дермабразія і пілінг (Сергєєв Ю. Н., Асирового Р. В., Пушкарьова Н.В. Особливості планування консервативної терапії при усуненні патологічних рубців обличчя і шиї. Журнал наукових статей: Здоров'я і освіта в XXI столітті. 2009. Т. 11. № 1. С. 96-100).

Як найбільш близького аналога використаний спосіб, що полягає в комплексному впливі на область дефекту шкіри КВЧ-випромінювання мм-діапазону хвиль і масажем (UA 2237499, 10.10.2004). Основним недоліком відомого методу є використання КВЧ-випромінювача, що вимагає від персоналу, що виконує дію, високого рівня знань, т. к. помилковий розрахунок параметрів впливу, неврахування індивідуальних особливостей шкірного покриву може призвести до серйозних ускладнень.

Завданням цього винаходу стала розробка комплексного методу посттравматичного відновлення шкіри.

Пропонований спосіб забезпечивши�я трофіки даній області, прискорення репаративних процесів, підвищення активності імунної системи, поліпшення функціонального стану організму, за умови виключення ризику розвитку побічних ефектів і ускладнень лікування.

Розроблений комплекс включає використання наступних методик:

1. Детоксикація організму, глибоке фізіологічне очищення від ендоекологічних засмічень, "екологічної бруду" (Скарбників В. П., Чернявський Е. Ф. Курорт Белокуріха. Новосибірськ: Видавництво СО РАН, 2011) з використанням унікальних природних факторів та інноваційних технологій, корекція параметрів гомеостазу, функціональних порушень мікробіоценозу кишечнику за допомогою процедури «Кишковий лаваж».

Необхідне повноцінне очищення всіх систем організму забезпечує технологія кишкового лаважу, розроблена в НДІ СП ім. Н.В. Скліфосовського (Хальфін Р. А., Леонов Б. В., Машков О. А., Маткевич Ст. А., Рибкін Е. А. Метод детоксикації організму та корекції параметрів гомеостазу, функціональних порушень мікробіоценозу кишечнику за допомогою кишкового лаважу в поєднанні з програмами резонансно-акустичних коливань (ПРАК). Посібник для лікарів Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку РФ. Москва. 2005). Не� рівні холестерину і глюкози (розробка групи вчених і авторів: к. м. н. Маткевич Ст. А., д. м. н., Машков О. А., д. т. н. Леонов Б. В.). В процесі кишкового лаважу поліпшується робота системи жовчовиділення, кишечника, стан його мікробіоценозу. Включаються процеси відновлення захисних функцій, нормалізуються всі види обмінів: вуглеводного, жирового, білкового, мінерального, припиняється розвиток і усувається загроза хронічних хвороб. Підвищенню ефективності сприяє детоксикації поєднання кишкового лаважу з високоефективної інноваційної технології підводного гідродинамічного масажу з унікальною запатентованою насадкою (UA 141830, 24.02.2014).

2. Метод гідродинамічного масажу на основі комплексного впливу - теплового, всмоктувального дії рідкої воронки і механічного впливу на шкіру, підшкірно-жирову клітковину, м'язи (наприклад, за допомогою насадки - UA 141830, 24.02.2014). Впливаючи (нетравматичне) на всю поверхню тіла, включаючи голову, шкіру обличчя, забезпечує прискорення клітинного метаболізму, підвищення опірності шкіри негативних впливів навколишнього середовища, відновлення її водно-ліпідного балансу, зміцнюючи першу лінію імунного захисту.

Використання при виконанні гідродинамічного масажу насадки, формує жидкуркуляции в шкірі і метаболізму в дермальних шарах, що призводить до фолликулостимулирующему ефекту;

- активацію діяльності залоз, отже, нормалізуються функції шкіри за рахунок поліпшення обмінних процесів.

Вплив на поверхню шкірного покриву, на якій розташовано безліч рефлексогенних зон, впливає на внутрішні органи, оптимізуючи їх роботу.

Таким чином, виконання гідродинамічного масажу дозволяє надавати неагресивна вплив на всі шари шкіри при досягненні максимального ефекту.

3. Звукотерапія (процедури по програмі резонансно-акустичних коливань (ПРАК), відновлювальна звукорезонансная терапія з використанням резонаторів (музичний самозвучний інструмент, виконаний у вигляді чаші і називається - співаючі чаші), що забезпечує нормалізацію функціонального стану організму.

Один з видів звукотерапії ПРАК - програми резонансно-акустичних коливань (ПРАК) - метод біорезонансного впливу на органи і системи, що забезпечують спрямоване дистанційне (безконтактне) і безмедикаментозне відновне вплив на організм пацієнта залежно від наявних у нього захворювань. Методика ПРАК затверджена Міністерством охорони здоров'я і з 2002 р., протокол №3; реєстраційне посвідчення N229/03031002/4633-02 від 26 грудня 2002 р.).

Програми резонансно-акустичних коливань (ПРАК) підібрані шляхом формування аудиорядов музики для музикотерапії (UA 2408397, 10.01.2011), відновлюють біопотенціал організму, вводять його в режим саморегуляції, що знімає напругу, страх, мотивовано формує відчуття емоційного благополуччя, вселяє впевненість в успіху лікування, відроджує гармонію його внутрішнього середовища та з навколишнім світом, сприяє омолодженню та активному довголіттю.

Ще одним методом звукотерапії, використовуваних нами в комплексі, є звукорезонансная терапія з використанням резонаторів (співаючі чаші). В основі терапевтичного впливу комплексу реалізований принцип, при якому з організмом пацієнта взаємодіють складові акустичні поля, що продукуються багатошаровим акустичним резонатором. В результаті такого впливу підвищується загальний тонус організму, усуваються деструктивні емоції, звички, програми і установки. Ця гармонізує практика дозволяє швидко розслабитися і звільнитися від блоків і затискачів, від метушні і хаосу думок, сприяє рівноважного стану роботи правого і л�амертон, дозволяє правильно налаштувати кожен орган, відновити його гармонійне функціонування, є необхідним «настроювачем», що підвищує ефективність кожної проведеної процедури (Хальфін Р. А., Леонов Б. В., Машков О. А., Рибкін Е. А. Відновлення психосоматичного стану людини методом впливу програмами резонансно-акустичних коливань (ПРАК). Посібник для лікарів Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку Російської Федерації. Москва. 2004).

Ефективність застосування розробленого комплексу при даних патологіях обумовлена наступним.

При будь-якому масажному впливі на шкіру збільшується кількість еритроцитів і клітин лейкоцитарного ряду, а також збільшується мікроциркуляція. Масажне вплив викликає розширення функціонуючих капілярів і розкриття резервних. У кожному квадратному міліметрі поперечного перерізу м'яза працює 31 капіляр, а після масажної дії їх кількість збільшується до 1400 (Дрібноход Ю. Ю., Косметологія, Ростов-на-Дону, 2008).

Значущий вплив масаж впливає і на циркуляцію лімфи. Зазвичай вона рухається зі швидкістю 4-5 мм в секунду, а в результаті масажу струм лімфи прискорюється. Більше того, крім логічну систему, покращуючи функції лимфососудов.

Масажну дію, активізує в тканинах синтез гістаміну і ацетилхоліну. Гістамін розширює просвіт і збільшує проникність капілярів. Ацетилхолін збільшує швидкість передачі збудження з рухових нервів на скелетні м'язи, в результаті чого в крові збільшується кількість гемоглобіну, еритроцитів і лейкоцитів.

Сукупний вплив локального розрідження і вібрації за рахунок струму води на різні тканини збільшує глибину ефективного впливу, посилює кровонаповнення тканин в місці дії.

Звучання музики під час гідромасажа дозволяє зробити тонізуючу або розслаблюючу дії на м'язи, судинну стінку, що, в свою чергу, надає диференційоване вплив на мікроциркуляцію, оптимізуючи роботу судинного апарату.

Проведення лаважу в процесі курсу впливу нормалізує мікробіоценоз кишечника, забезпечуючи тим самим поліпшення обмінних процесів в організмі.

Всі ці фактори в підсумку сприяють створенню ідеальних умов для покращення кровообігу, насичення шкіри киснем і живильними речовинами. Це обумовлює доцільність і навіть необхідність, проведення медич�p>

Спосіб здійснюється наступним чином.

Курс комплексного впливу проводиться щоденно протягом не менше 14 днів і включає:

1. Процедури загального гідродинамічного масажу (ОГДМ):

- процедури проводять 3 дні поспіль, потім день перерву. Тривалість процедури становить не менше 20 хвилин. Під час масажу, ретельно опрацьовують масажними рухами всю поверхню тіла клієнта, включаючи голову.

Для проведення процедури клієнта розміщують у ванні з водою. Встановлюють насадку душа на поверхню тіла людини. Причому насадка виконана таким чином, що вода подається за принципом водяний воронки.

Подають воду. Підтримуючи щільне прилягання насадки до поверхні, виконують масажні руху шляхом переміщення насадки по тілу.

В якості води для гідродинамічного масажу може бути використана водопровідна, радонова, питна або мінеральна вода, а також вода з добавками екстрактів лікувальних трав або розчином лікарських речовин. Оптимальним з точки зору досягнутих результатів є використання температури води 32-38°C.

Гідродинамічний масаж проводиться шляхом плавного всмоктування рідкої воронки і акуратного прасування ті рухи виробляються в напрямку відтоку крові і лімфи з периферії у відповідності з анатомічною будовою м'язів (т. е. від периферії до центру).

2. Процедури гідродинамічного масажу області деформації шкіри:

Протягом всього курсу впливу чинять вплив на область деформації шкіри за допомогою насадки гідродинамічного масажу.

Масаж області деформації шкіри виконують перед ОГДМ і процедурою кишкового лаважу.

Під час масажу спочатку обробляють всю область посттравматичної деформації шкіри, для чого за допомогою насадки виконують чергуються кругові і різноспрямовані рухи. Потім точково впливають на цю область, затримуючи в кожній точці насадку на 20-30 секунд і таким чином обробляють всю область.

3. Процедури кишкового лаважу:

- процедури проводять у ті дні, коли не виконується загальний гідродинамічний масаж.

4. Процедури психотерапії, що проводяться у вигляді музикотерапії:

- музикотерапію проводять на тлі ОГДМ, гідродинамічного масажу області деформації шкіри, кишкового лаважу. При цьому проведення ОГДМ супроводжують музикотерапією розслабляючого характеру, а кишковий лаваж і гідродинамічний масаж області деформації шкіри - тонізуючого характеру.

Музикотерапія може бути реалізована за допомогою застосування процедур за програмою рв у вигляді чаші, іменується як «співоча чаша». «Співаючі чаші» дозволяють «виконати» різного характеру музичні композиції. При проведенні описуваних процедур може бути використана запис звучання «співаючих чаш».

Для підтвердження результатів, що досягаються при використанні розробленого рішення була проведена оцінка зміни показників мікроциркуляції.

Групу дослідження склали 40 осіб, середній вік яких склав 40,04±5,18 років, порівнянних за віком і статтю. Всі досліджувані мали шкірні дефекти - стрії після зниження ваги, рубці після перенесених травм, рубці після невдалого татуажу, дефекти шкіри після видалення татуювань.

У даній групі були виділені дві підгрупи - 1-ша (18 осіб) - взяли курс механовакуумного впливу і раціональної психотерапії, спрямованої на зняття емоційної напруги (курс із 14 сеансів), 2-я (22 особи) - взяли курс розроблених нами процедур (курс із 14 сеансів) (табл. 1).

Таблиця 1
Динаміка показників мікроциркуляції в області дефект шкіри після курсу впливів за даними ЛДФ (М±m)
М баз.,5.20±0.116.28±0.11
6.65±0.10 ПЕ5.54±0.12**6.30±0.12**
Kv,7.79±0.618.16±0.64
11.43±0.51%9.95±0.72*11.67±0.61**
ТМ макс.,18.13±1.3219.27±1.29
23.11±1.19 ПЕ21.66+1.42*22.57+1.36*
РКК, термопроба,220.34±4.83220.18±3.30
248.61±13.01%230.13±5.20**254.85±4.55**

Примітка: в чисельнику - показники до курсу впливу, в знаменнику - після курсу; однієї (*) або двома (**) зірочками відзначена достовірність відмінностей за парного t-критерію для повторних вимірювань при p < 0.05 і p<0.001 відповідно.

Скорочення: ТМ макс. - рівень максимальної перфузії при термопробе, РКК - резервний капілярний канием заявляється розробки, мали достовірно кращу динаміку показників мікроциркуляції, ніж особи, які отримують курс інших процедур.

У цих підгруп пацієнтів була проведена оцінка якості життя (табл. 2).

Таблиця 2
підгрупа 1підгрупа 2
До лікуванняПісля лікуванняpДо лікуванняПісля лікуванняp
Якість життя за опитувальником SF 36:
Фізичний компонент здоров'я30.1639.7732.3952.34p<0.05
Психічний компонент здоров'я84.68p<0.01

Отримані дані дозволяють зробити висновок про те, що розроблений комплексний спосіб усунення косметичних дефектів шкіри дозволяє досягти якісно кращих ефектів у порівнянні з відомими методиками.

1. Спосіб лікування посттравматичних дефектів шкіри, що включає проведення наступного комплексного впливу: загальний гідродинамічний масаж (ОГДМ) і гідродинамічний масаж області деформації шкіри, що проводяться з допомогою насадки, виконаної з можливістю подачі води за принципом водяний воронки; кишковий лаваж; психотерапія:
- процедури ОГДМ проводять 3 дні поспіль, потім день перерва, під час масажу опрацьовують масажними рухами всю поверхню тіла, включаючи голову;
- процедури гідродинамічного масажу області деформації шкіри: під час масажу спочатку обробляють всю область деформації шкіри, для чого за допомогою насадки виконують чергуються кругові і різноспрямовані рухи, потім впливають на область деформації точково, затримуючи в кожній точці насадку на 20-30 секунд, обробляють таким чином всю область;
- процедури кишкового лаважу проводять у ті дні, коли не виконується ОГДМ;
- області деформації шкіри і кишкового лаважу, причому проведення ОГДМ супроводжують музикотерапією розслабляючого характеру, а кишковий лаваж і гідродинамічний масаж області деформації шкіри - тонізуючого характеру;
- при цьому курс комплексного впливу становить не менше 14 днів, курс починають з процедур гідродинамічного масажу.

2. Спосіб за п. 1, в якому тривалість процедури ОГДМ становить не менше 20 хв.

3. Спосіб за п. 1, в якому в якості води для виконання гідродинамічного масажу використовують водопровідну, радонову, питну та мінеральну воду.

4. Спосіб за п. 1, в якому в якості води для виконання гідродинамічного масажу використовують воду з додаванням екстрактів лікувальних трав або розчинів лікарських речовин.

5. Спосіб за п. 1, в якому найбільш прийнятною температурою води для проведення ОГДМ є 32-38°C.

6. Спосіб за п. 1, в якому музикотерапія реалізована за допомогою застосування процедур за програмою резонансно-акустичних коливань (ПРАК).

7. Спосіб за п. 1, в якому музикотерапія реалізована за допомогою застосування музичного самозвучащего інструменту, виконаного у вигляді чаші, що іменується як «співоча чаша». 

Схожі патенти:

Система напрямки і катетерна система

Група винаходів відноситься до медичної техніки, а саме до системи напрямку для направлення трубчастого об'єкта, а також до катетерної системі, що містить дану систему напрямку. Система напрямки містить два радіально протилежно розташованих приводних шківа для направлення трубчастого об'єкта, розташованого між приводними шківами. Кожен приводний шків має вісь обертання шківа і містить безліч роликів, розподілених навколо осі обертання шківа. Ролики розташовані з можливістю обертання. Кожен ролик має вісь обертання ролика і зовнішню приводну поверхню з увігнутим вигином в напрямку, відповідному осі обертання ролика. Вісь обертання ролика орієнтована похило відносно осі обертання шківа. Ролики кожного приводного шківа формують спільно напрямну периферію для трубчастого об'єкта. Катетерна система містить катетер і вищезгадану систему напрямку. При цьому катетер утворює трубчастий об'єкт. Група винаходів дозволяє безперервно обертати трубчастий об'єкт без небезпеки, що трубчастий об'єкт вийде з контакту з роликами. 2 н. і 11 з.п. ф-ли, 4 іл.
Винахід відноситься до медицини, а саме до травматології, ортопедії та анестезіології, і може бути використане при проведенні знеболювання при ендопротезуванні кульшового суглоба. Для цього перед операцією одноразово вводять внутрішньовенно дексаметазон у дозі 8 мг і кетопрофен у дозі 100 мг. Блокаду поперекового сплетення здійснюють в комбінації з парасакральной блокадою і проведенням периневральних катетерів з подальшим введенням через них низької концентрації місцевого анестетика 0,2% розчину ропивакаина в обсязі 20 мл За 30 хвилин до закінчення операції вводять парацетамол у дозі 1000 мг внутрішньовенно. Після закінчення операції через периневральний катетер поперекового сплетення здійснюють інфузію 0,2% розчину ропивакаина в об'ємі 300 мл зі швидкістю 6-8 мл/год протягом 4-5 днів. Кетопрофен у дозі 100 мг вводять внутрішньом'язово 2 рази на добу протягом 3 днів. Через периневральний катетер парасакрального сплетення вводять 0,2% розчин ропивакаина в обсязі 10 мл 2 рази з інтервалом 12 годин. Спосіб забезпечує адекватне знеболення у даної категорії пацієнтів за рахунок впливу на основні компоненти болю, а також забезпечує безперервність і тривалість знеболювання як воиндрома, забезпечує профілактику моторної блокади кінцівок, знижує частоту розвитку токсичних ускладнень. 1 пр.
Винахід відноситься до медицини, гепатопанкреатобилиарной і абдомінальної хірургії рентгенорадіології. Проводять введення рентгеноконтрастного препарату в кровоносне русло і мультиспиральную комп'ютерно-томографическую МСКТ-артеріографію з одномоментною поворотної мультиспіральному комп'ютерно-томографічної МСКТ-портографией. Одночасно виконують селективну катетеризацію чревного стовбура (НС) та верхнебрижеечной артерії (ВБА), першу порцію контрастного препарату вводять у ВБА в обсязі 25,0-35,0 мл зі швидкістю 1-2 мл/с під тиском 200 PSI. Через 13-17 з ЧС й ВБА вводять другу порцію контрастного препарату в обсязі 12,0-18,0 мл зі швидкістю 3-5 мл/с під тиском 200 PSI. Сканування здійснюють в одну фазу через 2-4 с після введення другої порції контрастного препарату, напрямок сканування - краніо-каудальное або каудо-краниальное, параметри сканування: товщина зрізу - 1,5 мм, швидкість обертання трубки - 0,5 с, 100-140 кв (кіловольт), 250-350 mA (міліампер). Веріфіціруют пухлинну інвазію судин станом контурів судинної стінки на отриманих зображеннях. Спосіб забезпечує достовірне визначення інвазії судин пухлиною на доопераційному етапі, з хорошою візуалізацією як�х судин, мінімізацією променевого навантаження на організм з максимальною інформативністю, розширення арсеналу засобів діагностики у хворих з пухлинами билиопанкреатодуоденальной зони (пухлини підшлункової залози, термінального відділу холедоха і великого сосочка дванадцятипалої кишки). 1 пр.

Спосіб визначення всмоктуючої функції тонкої кишки

Винахід відноситься до медицини, медичної радіології і може бути застосовано для оцінки всмоктуючої функції тонкої кишки з використанням динамічної адсорбційної энтеросцинтиграфии з зондовим способом введення 99mTc-пертехнетата. Спосіб включає введення в тонку кишку через назоэнтеральний зонд 99mTc-пертехнетата з розрахунку 1,0-14 МБк/кг, розведеного до об'єму 20 мл фізіологічним розчином. Відразу після цього проводять динамічну сцинтиграфію з допомогою двухдетекторной ротаційної гамма-камери протягом 60 хв з установкою детектора гамма-камери над проекцією кишечника і печінки. За підсумками дослідження розраховують коефіцієнт всмоктування радіофармпрепарату (К), після чого сцинтиграфію продовжують в режимі «Все тіло», за підсумками якої визначають відсоток абсорбованого з просвіту кишки радіофармпрепарату (А). При показнику коефіцієнта всмоктування менш 3 і абсорбції менше 50% введеного радіофармпрепарату визначають порушення всмоктуючої здатності тонкої кишки. При цьому визначають за сцинтиграммі з найбільш чітким зображенням печінки, на якій в області печінки виділяють зону інтересу розміром 100 pxls і формують криву «активність-час». Розраховують як y1)/(t2-t1)×60, де До - коефіцієнт всмоктування, t1 і t2 - тимчасові інтервали в секундах, y1 - кількість імпульсів у часовому інтервалі t1, y2 - кількість імпульсів у часовому інтервалі t2. Для розрахунку А сцинтиграммі виділяють область, що включає все тіло пацієнта, і область з захопленням визуализирующихся петель тонкої кишки. Розрахунок проводять за формулою: А=(n(t)-n(к))/n(t)×100%, де n(t) - загальний рахунок імпульсів, зафіксований з області всього тіла; n(до) - загальний рахунок імпульсів, зафіксований з області тонкої кишки. Спосіб забезпечує високу інформативність дослідження за рахунок комплексного аналізу параметрів функції тонкої кишки у ранні терміни після операцій. 2 з.п. ф-ли, 3 іл., 1 пр.

Спосіб знеболювання та профілактики запальних ускладнень після серединної стернотомии

Винахід відноситься до медицини, а саме до анестезіології та хірургії, і може бути використане при необхідності знеболювання та профілактики запальних ускладнень в післяопераційному періоді у пацієнтів, яким виконана серединна стернотомія. Для цього після проведення серединної стернотомии встановлюють перикардіальний і середостінний дренажі і вшивають грудину. Після ушивання грудини на довжину всієї її передній поверхні встановлюють катетер через контрапертуру шкіри, відступивши 1,0-2,0 см від нижнього краю рани. Проксимальний кінець катетера фіксують до підшкірно-жировій клітковині розсмоктується шовним матеріалом, а дистальну частину катетера з канюлею фіксують шляхом підшивання до шкіри нерозсмоктувальним шовним матеріалом. Через встановлений катетер кожні 6 годин вводять місцевий анестетик, а кожні 8 годин - антибіотик. Введення препаратів здійснюють протягом 3-5 діб. Спосіб забезпечує ефективне знеболювання з одночасним дренуванням передньої поверхні грудини і шкірної рани за рахунок введення в дану зону по катетеру анестетиків і антибіотиків, що додатково знижує кількість ексудативно-запальних ускладнень в післяопераційному пері
Винахід відноситься до галузі медицини, а саме до хірургії та ендоскопії, і може бути використане при проведенні эндосокпической ретроградної холангіопанкреатографії у пацієнтів з виконаної раніше холецистостомией. Для цього здійснюють введення ендоскопа в дванадцятипалу кишку. Потім проводять туге наповнення холедоха через холецистостому стерильним розчином, наприклад, 0.25% новокаїну. Далі катетерізіруют великий дуоденальний сосочок і проводять ендоскопічну папиллосфинктеротомию. Спосіб дозволяє забезпечити ефективне хірургічне лікування жовчно-кам'яної хвороби при одночасному зниженні ймовірності розвитку ускладнень, за рахунок забезпечення можливості швидкої ідентифікації і гарної візуалізації великого дуоденального сосочка. 1 пр.
Винахід відноситься до медицини, а саме до онкології, і може застосовуватися для лікування пухлин хребта. Для цього проводять транспедикулярну черезшкірну пункцію тіла хребця троакарной голкою. Після цього виконують веноспондилографию і визначають час появи контрастної речовини в тілах суміжних хребців. Потім у просвіт троакарной голки вводять катетер. Катетер і порт імплантують підшкірно з подальшим введенням через порт-систему цитостатиків инъектоматом. Швидкість і хвилинний об'єм введення цитостатиків розраховують за часом контрастування суміжних хребців при веноспондилографии. При цьому для грудного відділу обсяг цитостатиків не повинен перевищувати 2-2,5 см3 за час заповнення контрастом суміжних хребців, а в поперековому відділі - від 3 до 4,5 см3. Спосіб забезпечує ефективне лікування хворих з пухлинами хребта за рахунок введення протипухлинних хіміопрепаратів безпосередньо в тіло ураженого пухлиною або метастазом хребця, що дозволяє підвищити концентрацію хіміопрепаратів безпосередньо в пухлині і призводить до зменшення розмірів пухлини або до припинення її продовженого росту або рецидиву.1 пр.

Спосіб забору жовчі з холедоха

Винахід відноситься до медицини, а саме до дуоденоскопии, і може бути використане для забору жовчі з холедоха. Виконують дуоденоскопию ендоскопом з бічним розташуванням оглядового вікна. Візуалізують великий дуоденальний сосочок. Проводять його канюляцию тефлоновим катетером з робочим кінцем, мають отвір по центру. Торець робочого кінця катетера скошений під кутом 45°. По його боках діаметрально протилежно розташовані два отвори діаметром 0,2 див. Перше отвір розташований на відстані 0,4 см від торця. Друге - 0,8 см. За допомогою руху металевого підйомника катетер просувають в просвіт холедоха. До конектора катетера приєднують стерильний шприц, поршень шприца підтягують на себе, затягуючи жовч в катетер. Поршень шприца підтягують до позначки 8 мл, потім відпускають. Маніпуляцію повторюють до появи жовчі в шприці. Після візуалізації надходження жовчі в шприц, підтягують поршень до позначки в 5 мл Роблять паузу на 2 сек. Потім поршень відпускають. Під час аспірації жовчі катетер просувають по холедоху на 1-2 см вгору. Спосіб дозволяє швидко і ефективно виконати аспірацію жовчі з просвіту холедоха, отримати якісний матеріал без домішок кишкового содЕтрукции катетера і певної послідовності рухів поршня шприца. 4 іл., 1 пр.

Спосіб анестезіологічного посібника при оперативних втручаннях у пацієнтів з синдромом діабетичної стопи

Винахід відноситься до медицини, а саме до анестезіології та реаніматології, і може бути використано в якості анестезіологічного посібника при проведенні некректомія на нижньої кінцівки у пацієнтів з синдромом діабетичної стопи. Для цього здійснюють провідникову блокаду сідничного нерва місцевим анестетиком. При цьому блокаду проводять протягом 72 годин. Спосіб забезпечує скорочення термінів епітелізації рани і прискорення її загоєння за рахунок поліпшення кровообігу, обумовленого тривалим збереженням ефекту вазодилатації, у тому числі і після закінчення введениия анестетика у даної категорії хворих. 2 іл., 3 табл., 2 пр.

Спосіб спінальної анестезії у вагітних з супутньою серцево-судинною патологією

Винахід відноситься до медицини, а саме до анестезіології, і може бути використане при проведенні спінальної анестезії у вагітних з супутньою серцево-судинною патологією. Для цього перед спінальної анестезією виконують катетеризацію епідурального простору на рівні L1-L2. Спинальну анестезію здійснюють на рівні L4-L5 шляхом введення 0,5% розчину бупівакаїну. При цьому бупівакаїн вводять в дозі 5-6 мг при зростанні вагітної до 165 см, 6-7 мг при зростанні від 165 до 175 див. Перед введенням місцевого анестетика в епідуральний простір вводять фізіологічний розчин. При цьому при внутрибрюшном тиску ≤16 см H2O вводять 15 мл фізіологічного розчину, при внутрибрюшном тиску 17-21 см H2O вводять 10 мл фізіологічного розчину, при внутрибрюшном тиску 22-28 см H2O - 5 мл. Спосіб забезпечує проведення ефективної спінальної анестезії з одночасним зниженням можливості виникнення гіпотонії за рахунок попереднього розширення епідурального простору у відповідності з рівнем внутрішньочеревного тиску. 1 табл., 1 іл., 2 пр.
Винахід відноситься до медицини, дерматокосметології. Спосіб включає проведення загальних гідродинамічного масажу (ОГДМ), кишкового лаважу, психотерапії. ОГДМ проводять 3 дні поспіль, потім день перерву. Масаж проводять за допомогою насадки, виконаної з можливістю подачі води за принципом водяний воронки. Під час масажу опрацьовують всю поверхню тіла, включаючи обличчя та волосяну поверхню голови. Процедури кишкового лаважу проводять у ті дні, коли не виконують ОГДМ. Процедури психотерапії проводять у вигляді музикотерапії. Музикотерапію проводять на тлі ОГДМ і кишкового лаважу. При цьому проведення ОГДМ супроводжують музикотерапією розслабляючого характеру, а кишковий лаваж - музикотерапією тонізуючого характеру. Курс починають з процедур ОГДМ, тривалість курсу 11-14 днів. Спосіб забезпечує оптимальний результат фізіологічного омолодження організму в умовах щадного впливу на організм. 2 пр., 4 табл.
Винахід відноситься до медицини, а саме до дерматокосметології. Спосіб включає проведення загальних гідродинамічного масажу (ОГДМ), гідродинамічного масажу волосяній поверхні голови, кишкового лаважу, психотерапії. ОГДМ і гідродинамічний масаж волосяній поверхні голови проводять за допомогою насадки, що забезпечує подачу води за принципом водяний воронки. Процедури ОГДМ проводять 3 дні поспіль, потім - день перерву. Під час масажу опрацьовують масажними рухами всю поверхню тіла, включаючи обличчя. Процедури гідродинамічного масажу волосяній поверхні голови, включаючи зони з порушеним зростанням волосся, виконують перед ОГДМ і процедурою кишкового лаважу. Під час масажу спочатку обробляють всю область волосяній поверхні голови, потім точково впливають на зони алопеції, затримуючи в цих зонах насадку на 5-10 секунд. За одну процедуру тривалість впливу на одну зону алопеції становить не менше 20 секунд. Масаж виконують перед ОГДМ і процедурою кишкового лаважу. Процедуру кишкового лаважу проводять у ті дні, коли не проводять ОГДМ. Психотерапію проводять у вигляді музикотерапії, що реалізується на тлі ОГДМ, гідродинамічного масажу волосяній поверхні�, � проведення гідродинамічного масажу волосяній поверхні голови і проведення кишкового лаважу - музикою тонізуючого характеру. Курс комплексного впливу проводять протягом не менше 18 днів, починаючи з процедур гідродинамічного масажу. Спосіб забезпечує відновлення волосяного покриву за рахунок поліпшення мікроциркуляції волосистої частини голови, поліпшення трофіки волосяних фолікулів, прискорення репаративних процесів, підвищення активності імунної системи. 1 табл., 2 пр., 7 з. п. ф-ли.

Спосіб реабілітації організму людини і пристрій для реалізації способу

Винахід відноситься до медицини і призначене для корекції функціонального стану людини у випадках порушення сну, обміну речовин, алкогольної, никотинной та наркотичної залежності. Впливають на людину звуком, причому зазначене вплив здійснюють одночасно праворуч і ліворуч від людини на його кожне вухо дев'ятьма парними частотами зі зміщенням частоти між парами в 3 Гц. Для цього з одного боку від людини на його ліве вухо впливають дев'ятьма частотами гармонійного ладу 174±0,5 Гц, 285±0,5 Гц, 396±0,5 Гц, 417±0,5 Гц, 528±0,5 Гц, 639±0,5 Гц, 741±0,5 Гц, 852±0,5 Гц і 963±0,5 Гц. З іншого протилежного боку на праве вухо людини впливають іншими дев'ятьма частотами зі зміщеними на 3 Гц щодо гармонійного ладу значеннями 177±0,5 Гц, 288±0,5 Гц, 399±0,5 Гц, 420±0,5 Гц, 531±0,5 Гц, 642±0,5 Гц, 744±0,5 Гц, 855±0,5 Гц і 966±0,5 Гц. Передбачено пристрій для реалізації способу, що містить звучать елементи, розташовані один проти одного на стійках. Спосіб дозволяє підвищити ефективність відновлення працездатності організму людини шляхом зняття психофізіологічного напруження, нейтралізації страхів і панічних станів, виведення його зі стану стресу або депресії або шляхом нейтралі�іі фізіологічних процесів в організмі за рахунок одночасного звукового впливу на кожне вухо. 2 н. і 1 з.п. ф-ли, 1 іл., 1 пр.
Винахід відноситься до медицини, а саме до дерматології, і може бути використане для комплексного лікування атопічного дерматиту шляхом впливу на нервово-рефлекторні механізми свербежу у хворих атопічним дерматитом. Для цього проводять курс комплексного впливу аудіо-,відео - та рефлексотерапії з неусвідомлюваної сугестією. Перед цим заздалегідь методом електрофорезу вводять 10 мг епіталамін, розведеного в 5 мл фізіологічного розчину. Введення здійснюють биназально з позитивного полюса в носові ходи пацієнта в кількості 10-15 процедур. При цьому другий електрод поміщають на потиличну область або шийно-грудний відділ хребта хворого. Комплексний вплив включає перегляд відео, прослуховування звуковий музичної інформації з введеної в неї сугестивної релаксуючою фабулою, яка повторюється з періодом в 1 хвилину, і вплив через електроди, розташовані на шкірних проекціях біологічно активних точок в області вогнищ ураження електричним струмом, спектральний склад якого сформовано цим же музичним сигналом з допомогою электромузикального масажера. При цьому здійснюють електростимуляцію рефлексогенних зон, распол60 хвилин, в домашніх умовах, в будь-який час доби, щодня, протягом 3-4 тижнів. Спосіб забезпечує ефективний вплив на механізми, які ліквідують або зменшують інтенсивність свербежу, з-за попередньої підготовки нейрорегулирующих структур центральної нервової системи пацієнта до наступного етапу терапії двохетапного комплексного впливу в запропонованому режимі. 3 пр.
Винахід відноситься до медицини, а саме до психотерапії, рефлексотерапії, фізіотерапії
Винахід відноситься до медицини, а саме до неврології та фізіотерапії, і може бути використане для відновного лікування осіб працездатного віку, які зазнали тривалого впливу стресу, з рефлекторними проявами остеохондрозу хребта у сполученні з дисфункцією вегетативної нервової системи
Винахід відноситься до медицини, неврології та реабілітації, до відновного лікування хворих в гострій стадії інсульту
Винахід відноситься до медицини, а саме - до психотерапії, фізіотерапії
Винахід відноситься до медицини, зокрема до фізіотерапії

Спосіб реабілітації дітей та підлітків з ожирінням

Винахід відноситься до медицини, а саме до педіатрії, фізіотерапії
Група винаходів включає переміщається масажер і спосіб здійснення масажу з його допомогою, відноситься до медицини, зокрема до масажу, і може бути використане для проведення лікувально-оздоровчого впливу на організм людини. Переміщається масажер містить масажне пристрій з приводом переміщення, кінематично пов'язаний з пристроєм його дискретної фіксації до тіла пацієнта і систему управління. Привід переміщення виконаний у вигляді активного трикутного модуля, сторони якого виконані у вигляді стрижнів, кінці яких шарнірно з'єднані в вершинах трикутного модуля. Стрижні забезпечені лінійними приводами з датчиками сили, відносного переміщення і відносної швидкості, а всі вершини трикутного модуля виконані з можливістю з'єднання через них подібних стрижнів з утворенням додаткових активних трикутних структур. Пристрій дискретної фіксації виконано у вигляді масажної вакуумної банки, встановленої в кожній з вершин трикутного модуля і герметично з'єднаної гнучким шлангом з відповідним каналом повітророзподільника системи вакуумування, забезпеченою датчиком тиску, повітророзподільником і вакуумним насосом, системи управління через шини даних аналого-цифрових перетворювачів підключені до виходів аналого-цифрових перетворювачів датчиків сили, датчиків відносного переміщення, датчиків відносної швидкості і датчиків тиску, а виходи системи управління через шини вихідних даних підключені відповідно до входів послідовно з'єднаних підсилювачів потужності і лінійних приводів, клапанів повітророзподільника і вакуумного насоса. Винаходи дозволяють автоматизувати процес баночного масажу, підвищити його ефективність та розширити функціональні можливості. 2 н. п. ф-ли, 5 іл.
Up!