Спосіб підвіски гойдалки

 

Винахід відноситься до області немеханізованих атракціонів малих форм, а саме до конструкції підвіски гойдалок.

У загальному вигляді всі відомі гойдалки містять наступні основні елементи: несучі опори, поперечину, встановлюється на стійках, опори гойдання, що фіксуються на перекладині, підвіски, пов'язані з опорами гойдання, і сидіння, що закріплюють на підвісках.

Предметом розгляду в заявляється винахід є способи з'єднання підвісок з віссю гойдання і опорами гойдання.

Рівень техніки

Найбільш практичними і довговічними є гойдалки, у яких вісь хитання з'єднується з опорами гойдання, що закріплюються на перекладині через підшипники кочення.

Для забезпечення стійкості гойдалок технічними регламентами і, зокрема, ГОСТ Р 52167-2003 п. 5.4 обговорена обов'язкова трапециідальна підвіска гойдалок, форма і розміри якої визначаються в залежності від висоти гойдалок.

Особливо це важливо для гойдалок, як підвісок сидінь яких застосовуються гнучкі елементи.

Обов'язкове виконання вимог регламенту змушує виробників для різної висоти гойдалок встановлювати різне міжцентрова відстань між опорами гойдання.

Вх гойдалок це викликає певні технічні і технологічні труднощі, що неминуче тягне за собою подорожчання конструкції.

Крім того, в контексті розглянутої проблеми необхідно відзначити, що підвіски на гнучких елементах при зниженій можливості травмування від зіткнення з ними володіють рядом істотних недоліків, до яких відносяться:

- необхідність строгої і акуратною посадки по центру, т. к. перекоси в посадці спотворюють траєкторію гойдання, що викликає у дітей навіть переляк, тому самостійно користуватися такими гойдалками може лише дитина, яка володіє певними навичками;

- такі гойдалки дуже складно розгойдувати примусово зі сторони, так як навіть незначне несиметричне додаток зусилля до однієї з підвісок неминуче викликає обертальний момент сидіння.

Тому, незважаючи на жорсткі вимоги регламенту найбільше поширення на практиці все ж мають гойдалки на жорстких підвісках.

Відомими технічними рішеннями є конструкції гойдалок, виготовляються, зокрема, ВАТ «Армез» (http://www.armez.ru), ТОВ «Седин-техмашстрой» (http://www.sedin - http://the.ru), ЗАТ КСИЛ (http://www.ksil.ru).

Найбільш близьким технічним рішенням є гойдалки за патентом на корисну модель UA №43778, заявка №2004128616/20 і описані в ній джерел відомо, що є три принципові різновиди підвісок гойдалок через підшипникові опори на перекладині:

А) корпуси підшипників кочення закріплюються на перекладині, підшипники своїми кінцями вставляється жорстка вісь, на якій закріплюються підвіски;

Б) корпуси підшипників закріплюються на перекладині, кожна з підвісок з'єднується зі своїм корпусом і підшипником за допомогою пари вушок, які стягуються на внутрішній обоймі підшипника болтом;

В) на перекладині закріплюються дві пари вушок, до корпусів підшипників прикріплені підвіски, а підшипники з'єднуються з вушками з допомогою двох осей, вставлених у вушка і у внутрішні обойми підшипників. Найчастіше в якості осі використовується болт.

Найбільш стійкими, надійними і функціональними є підвіски за варіантом «А».

По-перше, незалежно від типу підвісок (жорсткі або гнучкі) вони забезпечують стійкість підвісок в площині хитання незалежно від ступеня зносу або перекосу будь-якого підшипника і навіть при заїданні будь-якого з них.

Жорстка центральна вісь вирівнює момент опору коченню і рівномірно розподіляє її на обидві підвіски.

Основним недоліком такої підвіски особливо з подвескамежду опорами, що не технологічно.

Варіанти «Б» і «В» по суті ідентичні між собою - роздільне приєднання підвісок (кожна на своїй опорі гойдання).

Ці варіанти мають істотним недоліком в принципі.

Навіть найменша різниця опору коченню через перекосу або зносу підшипника в одній з опор підвіски впливає на стійкість сидіння на площині хитання. Особливо різко це відчувається в підвісках на гнучких елементах.

Частково компенсувати цей недолік можна тільки з застосуванням жорстких підвісок, жорстко пов'язаних з жорстким каркасним сидінням (http://cM.www.ksil.ru код виробу 4153).

Це призводить до збільшення металоємності і відповідно маси підвішуваних частин, що не безпечно.

Крім того, технологічність виготовлення таких гойдалок додатково посилюється і тим, що опори треба не тільки розносити в залежності від висоти, але і необхідно особливо ретельно їх центрувати.

Технічним рішенням завдання є створення такої підвіски гойдалок, при якій перераховані раніше недоліки відомих рішень були б усунені.

Зазначена мета в загальному вигляді досягається наступним чином:

На перекладині з постійним міжцентровою відстанню сооѰчания з'єднується проміжний елемент, на кінцях якого закріплюються незалежно від конструкції підвіски (жорсткі або гнучкі).

При цьому в залежності від висоти гойдалок змінюється тільки відстань між кінцями проміжного елемента.

А конфігурація проміжного елемента може дозволяти без перекосу підвісок розгойдувати гойдалки як горизонтальним, так і вертикальним зовнішнім додатком зусилля незалежно від того, які застосовуються підвіски - жорсткі або гнучкі.

Суть винаходу пояснюється наступними кресленнями.

Фіг. 1. На вигляді спереду показана підвіска сидінь із закріпленими на перекладині корпусами підшипників кочення із застосуванням спрощеного варіанту проміжного елемента і прямим кріпленням на осі гойдання.

Фіг. 2. На вигляді збоку показано поодинокі підвіски сидінь із закріпленими на перекладині корпусами підшипників кочення із застосуванням спрощеного варіанту проміжного елемента з прямим кріпленням на осі гойдання.

Фіг. 3. На вигляді спереду показана схема підвіски сидінь із закріпленими на перекладині корпусами підшипників кочення із застосуванням спрощеного варіанту проміжного елемента, пов'язаного умовно з віссю гойдання з допомогою жорстко закріплених на ньому двох пар вушок із застосуванням спрощеного варіанту проміжного елемента, пов'язаного умовно з віссю гойдання з допомогою жорстко закріплених на ньому двох корпусів підшипників кочення.

Фіг. 5. На вигляді спереду показаний проміжний елемент спеціальної форми, безпосередньо пов'язаний з віссю гойдання, з поодинокими гнучкими підвісками.

Фіг. 6. На вигляді збоку показаний проміжний елемент спеціальної форми, безпосередньо пов'язаний з віссю гойдання, з поодинокими гнучкими підвісками і схема програми горизонтального раскачивающего зусилля «Р».

Фіг. 7. На вигляді спереду показано варіантне виконання гнучкої трикутної підвіски сидінь підвищеної стійкості із застосуванням проміжного елемента спеціальної форми і схема програми горизонтального раскачивающего зусилля «Р».

Фіг. 8. На вигляді збоку схематично показано пристрій підвіски, забезпеченою звисаючим повідцем, що забезпечує розгойдування гойдалок вертикальним додатком зусилля «F».

Фіг. 9. На вигляді збоку схематично показано шарнірне з'єднання проміжного елемента з віссю гойдання, що забезпечує поворот сидіння на 180°.

Фіг. 10. На вигляді збоку показано варіантне виконання підвісок.

Фіг. 11. На вигляді зверху показано виконання швидкознімних підвісок.

Фіг. 12. На вигляді спереду покадующие позначення:

1. Поперечина.

2. Проміжне кріплення.

3. Корпус підшипника.

4. Підшипник.

5. Вісь хитання.

6. Захисний ковпачок.

7. Стопорне кільце.

8. Планка проміжного елемента.

9. Зв'язок.

10. Підвіска.

11. Сидіння.

12. Вушка.

13. Плечі.

14. Проміжний елемент.

15. Сидіння.

16. Гілку.

17. Важіль 17.

18. Повідець.

19. Ручка.

20. Втулка.

21. Палець.

22. Штифт.

23. Пружина.

24. Гніздо роз'єму.

25. Повзун.

26. Отвір.

27. Пружина засувки.

28. Засувка.

29. Вушка.

30. Проставка.

31. Опори гойдання.

32. Проміжний кронштейн.

33. Зв'язок.

а, б, в, г - позначення варіантів виконання;

Р - горизонтальне зусилля;

F - вертикальне зусилля.

На перекладині 1 Фіг. 1, Фіг. 2 безпосередньо або з допомогою проміжних кріплень 2 з постійним міжцентровою відстанню закріплюються корпусу 3 підшипників кочення 4.

Обладнана цапфами вісь хитання 5 входить у внутрішні обойми підшипників 4.

Після установки вісь 5 і підшипники 4 фіксуються через захисні ковпачки 6 стопорними кільцями 7.

Проміжний елемент, що складається з планки 8 і зв'язків 9, з допомогою зв'язків 9 кріпиться безпосередньо на осі 5.

На кінцях планки 8 �може бути прямолінійною - «а», або у вигляді П-подібної скоби - варіант «б».

В залежності від висоти гойдалок змінюється тільки відстань між кінцями планки 8 проміжного елемента.

З'єднання проміжного елемента з віссю гойдання може бути умовною.

Наприклад, на планці 8 проміжного елемента Фіг. 3 закріплюються дві пари вушок 12, які з'єднуються з підшипниками в корпусах 3, закріплених на перекладині 1 з допомогою проміжних кріплень 2.

Можливий варіант умовного з'єднання проміжного елемента, коли з допомогою проміжного елемента 2 на планці проміжного елемента 8 закріплюються корпуси підшипників 3.

При цьому на поперечній балці 1 Фіг. 4 закріплюються дві пари вушок 12, а з'єднання проміжного елемента з корпусами підшипників 3 здійснюється з допомогою проміжних кріплень 2.

Для здійснення розгойдування дитини, що сидить на гойдалці збоку, горизонтальним додатком зусиль до будь-якої з гілок підвіски проміжний елемент може бути виконаний спеціальної форми, наприклад, у вигляді трапеції 13 Фіг. 5, Фіг. 6.

До основи трапеції 13 кріпляться підвіски 10, а з віссю гойдання 5, як варіантне виконання, вона може кріпитися безпосередньо.

Супроводжує дитину, дорослі�омежуточного елемента 13 автоматично завдяки жорсткості проміжного елемента передає це зусилля і на іншу гілку підвіски.

Це виключає навіть можливість виникнення обертаючого моменту, спотворює площина гойдання, і гарантує стабільне положення сидіння в площині хитання.

Стійкість гнучких підвісок можна посилити шляхом підвіски сидіння на чотирьох гілках, що сходяться з боків центр гойдання.

Для цього проміжний елемент 14 може бути спеціальної форми Фіг. 7.

Сидіння 15 підвішується на чотирьох гнучких гілках 16 з боків, що сходяться в центр гойдання.

На деякій відстані від сидіння гнучкі гілки 16 з'єднуються з боків зі спеціальним проміжним елементом 14.

При такій схемі підвіски підвищується стійкість сидіння і одночасно забезпечується можливість розгойдування гойдалок горизонтальним додатком зусилля «Р» до проміжного елементу 7.

Розгойдування гойдалок горизонтальним додатком зусилля з фізичної точки зору не зовсім зручно з одного боку. А з іншого для підтримки амплітуди вже раскачанних гойдалок великого зусилля не потрібно.

З метою забезпечення зручності і зниження стомлюваності супроводжуючого дорослого до проміжного елементу або не�дном кінці важеля 17 підвішується на гнучкому зв'язку звисаючий повідець 18 з ручкою 19.

Додатком невеликого вертикального зусилля «F» до повідця можна підтримувати гойдалки на заданій амплітуді, здійснюючи зручне фізіологічне рух рукою зверху вниз.

Початкова розгойдування гойдалок до заданої амплітуди можна здійснити горизонтальним додатком зусилля «Р» до проміжного елементу 13.

З метою забезпечення гарантій безпеки гойдалки громадського користування виконують жорстко забитими в грунт або закріпленими на міцному нерухомому підставі.

Гойдалки, обладнані сидіннями з орієнтованою посадкою і колисками, в цьому випадку володіють певним недоліком.

Дитина в несприятливих умовах може відчувати дискомфорт, наприклад, змушений сидіти обличчям проти вітру або сонця.

Щоб виключити цей недолік, вісь качання по центру між опорами гойдання монтується вертикальний пружний шарнір.

Вертикальний шарнір Фіг. 9 складається з втулки 20 з прорізаним наскрізним кутовим пазом зверху. Втулка 20 вварена посередині вісь хитання 5, під втулку 20 вертикально входить з можливістю повороту в будь-яку сторону палець 21, фіксується в кутовому пазу запресованим штифтом 22.

Знизу на пальці глухо закріплена планка 8 пр�лки 20.

Для зміни положення сидіння на протилежне досить натиснути знизу на планку 8, стиснути пружину, вивести штифт 22 з кутового паза тому у втулці 20, розгорнути планку 8 на 180°, відпустити до входження штифта 22 поглиблення паза втулки 20.

Користувачами гойдалок у громадських місцях є діти не тільки різних віків, але і різних можливостей, особливо діти-інваліди.

Несучі конструкції гойдалок, як показує практика, досить дорогий виріб і займає певну площу.

Для того щоб підвищити універсальність використання гойдалок за рахунок використання одних і тих же опор хитання, але з різними сидіннями аж до колиски, пропонується підвіски зробити швидкознімними.

Відомі рішення швидкого прямого закріплення гнучких підвісок на карабінах або петлях володіють тими ж недоліками, які описані раніше.

Необхідно, з одного боку, зробити підвіски швидкознімними, а з іншого-володіють властивостями проміжного елемента спеціальної форми.

Для цього Фіг. 10 і Фіг. 11 на кінцях планки 8 проміжного елемента монтуються гнізда роз'єму 24.

У гніздо входить укорочений кінець П-образного повзуна 25, має отвір 26. При совпадениилиненном кінці повзуна 25 з зовнішньої сторони гнізда 24 є вушка 29 додатково забезпечують жорсткість з'єднання повзуна з гніздом.

У нижній частині подовжений кінець повзуна 25 жорстко пов'язаний з проставкою 30, до якої кріпиться підвіска 10.

Таким чином, у замкнутому стані забезпечується бесшарнирное з'єднання планки 8 і проставки 30.

Це дозволяє розгойдувати гойдалки як горизонтальним додатком зусиль до проставки, так і вертикальним при наявності важеля з повідцем.

Технологічність виробництва гойдалок можна поліпшити, а виробництво безпосередніх вузлів гойдання з підвісками і сидіннями можна уніфікувати і зробити незалежним.

Для цього Фіг. 12 опори гойдання 31 (безпосередньо корпуси підшипників 3 або вушка для їх кріплення 12) закріплюють на проміжному кронштейні 32, який в свою чергу закріплюється на перекладині або безпосередньо (варіант «в»), або з допомогою спеціальних зв'язків 33 (варіант «г») при остаточній збірці гойдалок або при установці їх в місці постійної експлуатації.

Таким чином, запропоновані технічні рішення дозволяють:

- підвищити технологічність виготовлення гойдалок;

- поліпшити комфортність їх використання на практиці;

- гарантувати безпеку при експлуатації.

1. Спосіб підвіски гойдалок, що включає опори гойдання, пов'язані з перекладиЃдобства користування, відрізняється тим, що незалежно від конструкції та висоти гойдалок відстань між центрами фіксуються на перекладині опор гойдання зберігається постійним, а підвіски сидінь закріплюються на кінцях пов'язаного з віссю гойдання проміжного елемента, при цьому в залежності від висоти гойдалок змінюється тільки відстань між його кінцями, а розгойдування гойдалок може здійснюватися додатком горизонтального зусилля до проміжного елементу.

2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що проміжний елемент з підвішеним на ньому сидінням пов'язаний з віссю гойдання через вертикальний шарнір, що забезпечує можливість фіксованого повороту сидіння на 180°.

3. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що підвіски сидінь виконані швидкознімними і фіксуються бесшарнирно на проміжному елементі за допомогою швидкороз'ємних пристроїв.

4. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що на проміжному елементі або безпосередньо на осі гойдання перпендикулярно осі гойдання однією стороною радіально до осі закріплений важіль зі звисаючим повідцем на інший, вертикальним додатком зусиль до якого здійснюється розгойдування гойдалок.

5. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що опори гойдання на постоянЕредственно за кронштейн або за допомогою додаткових зв'язків. 

Схожі патенти:

Антитравматические гойдалки

Антитравматические гойдалки відносяться до обладнання дитячих ігрових майданчиків, а саме - до підвісним гойдалок з підвищеною безпекою експлуатації. Гойдалки містять раму, що складається з двох опорних стійок, пов'язаних між собою у верхній частині поперечиною, і жорстке пасажирське сидіння з двома тягами, підвішений за допомогою шарнірів і поворотного вала 6 у середній частині поперечки. Сидіння гойдалок спереду і ззаду, крім верхньої половини передньої частини, закрито з утворенням зазорів в середній частині поперечки пластиковими пластинами у напружено-вигнутому стані з опуклістю назовні. Пластини затиснуті між головками гвинтів і гайками. Кожна пара гвинтів у різних пластинах, встановлених навпроти один одного, частково вкручені в протилежні кінці гвинтової циліндричної пружини, вставленої в трубку вільно і встановленої на бічній поверхні сидіння. Забезпечується підвищення безпеки. 2 іл.

Антитравматические гойдалки

Антитравматические гойдалки відносяться до обладнання дитячих ігрових майданчиків, зокрема до виготовлення підвісних гойдалок з підвищеною безпекою експлуатації. Гойдалки містять раму з підставою, механізм горизонтального розгойдування пасажирської платформи, підвішеною на ланцюгах на валу. Платформа забезпечена плоскої рамою, вільно вставленою в отвори в платформі, причому передній і задній краї рамки виступають за межі платформи. На ці краї вільно надіті враспор з торцями платформи пружні гофровані трубки, що мають можливість відносних переміщень уздовж рамки. Забезпечується підвищення безпеки. 1 з.п. ф-ли, 2 іл.

Безпечні гойдалки

Безпечні гойдалки із захисним кожухом циліндричної форми, встановленим співвісно з віссю гойдання тяг з сидінням з можливістю спільного з ними руху, що охоплює рухомі частини гойдалок зовні, забезпечений двома автономними підвісками, закріпленими на перекладині, і упорами, взаємодіючими з елементами сидіння, на зовнішній поверхні захисного кожуха закріплені легкі дугоподібні елементи посилення захисного кожуха, захисний кожух забезпечений двома автономними шарнірними підвісками, закріпленими на перекладині, і упорами, встановленими всередині кожуха і взаємодіючими двосторонньо з елементами сидіння, на перекладині встановлений копір, з фігурними пази різної глибини, зміщеними відносно один одного і зімкнутими двічі на певному розрахунковому вугіллі (не менш 5-10°), електродвигун, що забезпечує обертання барабана з пружною пластиною, на поперечках тяг гойдалок встановлений в направляючих отворах копирний палець, взаємодіє верхнім кінцем з пазами копіра, а нижнім кінцем - з пружною пластиною обертового барабана в момент руху сидіння «вперед-вниз» і максимального виступання копирного пальця, при цьому верхнє направляюче отверпаза до іншого. 8 іл.

Сонячна фотоелектрична станція

Винахід відноситься до пристроїв перетворення сонячної енергії в електричну, зокрема до конструкцій сонячних енергетичних установок, які можуть використовуватися в побуті, наприклад, у садибах індивідуальних жилих будинків (котеджів, сільських житлових будинків), на садових ділянках, у парках, міських скверах, на зупинках транспорту (особливо за містом, де немає централізованого електропостачання) і т.д. Сонячна фотоелектрична станція складається з опорної конструкції з підвісними гойдалками і гнучким каркасом для установки тенту над гойдалкою з пристроєм для регулювання кута нахилу каркаса до горизонту, при цьому в якості тенту використана вигнута сонячна батарея, наближення за формою до фрагменту циліндричної поверхні, яка складається, принаймні, з одного одностороннього фотоелектричного модуля, зверненого опуклою поверхнею до сонця, при цьому на увігнутій поверхні встановлені світлодіоди і вона покрита світловідбиваючим матеріалом. У результаті використання винаходу зменшується матеріалоємність сонячної фотоелектричної станції, так як не потрібно окремої конструкції для розміщення сонячної батареї і світлодіодного светиль� світлодіодного світильника. 4 з.п.ф-ли, 5 іл.

Атракціон

Винахід відноситься до індустрії розваг, а саме до атракціонів-гойдалок. Атракціон містить опорні стійки, верхні частини яких пов'язані з центральною віссю, на якій з можливістю обертання навколо центральної осі встановлена центральна балка, противолежащие кінці центральної балки пов'язані з одного боку з дугоподібним коником, а з іншого боку - з противагою, на дугоподібному конику встановлена як мінімум одна кабіна для пасажирів, атракціон забезпечений як мінімум одним приводом, встановленим з можливістю взаємодії з коником, при цьому противагу виконаний у формі дугоподібного коника, привід встановлений з можливістю почергового взаємодії з кожним коником, зовнішні радіуси ковзанів є однаковими, привід атракціону виконаний реверсивним. Технічними результатами винаходу є розширення арсеналу технічних засобів атракціонів - гойдалок, зниження витрати енергії, поліпшення динаміки обертання за рахунок забезпечення рівномірності обертання, розширення функціональних можливостей. 14 з.п. ф-ли, 4 іл.

Гойдалки і їх варіанти

Винахід відноситься до сфери задоволення життєвих потреб людини, зокрема - до засобів масового розваги. Гойдалки, містять стійки, сполучені зверху поперечиною, на якій встановлені з можливістю хитання стрижні, з прикріпленим до них сидінням, а з однієї або з двох бічних сторін гойдалки, на її стрижнях, або на стійках, або на перекладині встановлений сектор ведучого зубчастого колеса, центр якого пов'язаний з центром гойдання стрижнів, а з його зубами введена в зачеплення шестерні, пов'язана з валом ротора електричного генератора, закріпленого на перекладині, або на стійках, або на стрижнях. Важливим є ефект отримання електричного струму при його відсутності на дачі або в інших умовах. 2 н. і 18 з.п. ф-ли, 11 іл.

Гойдалки (варіанти)

Винахід відноситься до індустрії розваг, а саме до гойдалок

Гойдалки

Гойдалки // 2395324
Винахід відноситься до індустрії розваг

Гойдалки

Гойдалки // 2336923
Винахід відноситься до індустрії розваг
Up!