Містять керамічний матеріал шоломи для захисту від володіють високою кінетичною енергією осколків і гвинтівкових куль

 

Область техніки

Даний винахід відноситься до захисних шоломів, які придатні для застосування для військових, поліцейських та інших цілей. Більш конкретно, шоломи забезпечують захист від володіють високою кінетичною енергією летять предметів, включаючи осколки, кулі ручної вогнепальної зброї та винтовочние кулі.

Рівень техніки

Захисні шоломи добре відомі. Такі шоломи застосовують для військових і невійськових цілей. Приклади останніх включають застосування поліцейських цілях, спортивних цілях та інших цілях, де безпека є важливим фактором. Захисні шоломи, які застосовуються для військових або поліцейських цілей, зокрема, повинні характеризуватися балістичної стійкістю.

Зазвичай шоломи сконструйовані для захисту від володіють низькою кінетичної енергією летять предметів, таких як кулі ручної вогнепальної зброї. В даний час найбільш поширені військові шоломи, наприклад, виконані з арамідних волокон, зазвичай у вигляді декількох шарів арамідних волокон з додаванням смолянистого матеріалу, такого як феноло-альдегідна смола. Типові шоломи, виконані з арамідних волокон, розкриті, наприклад, в документах US 4,199,388, US 4,778,638 і US 4,908,877. Однак д�ві кулі характеризуються значно більш високою кінетичною енергією. Шоломи, що забезпечують захист від гвинтівкових куль, повинні бути досить зручними для носіння. Приклади гвинтівкових куль, від яких необхідно забезпечити захист, включають NATO M80 ball, AK 47, АК 74, російська ЛПС, європейська SS 109 тощо.

У той час як застосовувані в даний час військові і поліцейські балістичні шоломи забезпечують захист від володіють низькою кінетичну енергію осколків і куль, таких як кулі ручної вогнепальної зброї, вони не забезпечують надійного захисту від володіють високою кінетичною енергією осколків і гвинтівкових куль. Приклади перших включають осколки від ручних гранат і летять осколки від інших вибухових пристроїв. Шоломи, спроектовані для захисту від летючих уламків (але не від гвинтівкових куль), розкриті, наприклад, що знаходиться на спільному розгляді заявки на видачу патенту №11/706, 719, поданої 15 лютого 2007 року.

У даній області техніки існує необхідність у створенні шоломів, які здатні забезпечити ефективний захист військовослужбовців та інших користувачів володіють високою кінетичною енергією осколків і гвинтівкових куль, тим самим значно збільшуючи їх безпеку при виникненні пов'язаних з ризиком�її винахід пов'язано з розробкою шоломів, які стійкі до впливу володіють високою кінетичною енергією осколків і гвинтівкових куль. Більш конкретно, було виявлено, що застосування керамічного матеріалу, наприклад, розташованого в шарі корпусу шолома і обов'язково в поєднанні з іншими шарами, такими як шар тканини, може допомогти в забезпеченні необхідного захисту. Переважно, шоломи, характеризуються необхідної ступенем захисту, можуть бути виготовлені з комерційно необхідними значеннями загальної товщини і маси.

Таким чином, варіанти здійснення цього винаходу відносяться до шоломів, які ефективно протистоять володіє високою кінетичною енергією осколків і куль або запобігають їх проникненню. Типові шоломи, містять корпус, який містить у напрямку зовні всередину (а) зовнішній шар, що містить керамічний матеріал, і (b) внутрішній підкладковий матеріал, що містить безліч волокнистих шарів. Відповідно до більш конкретних варіантів здійснення керамічний матеріал і підкладковий матеріал присутні в кількостях, відповідно, приблизно від 30% до приблизно 85% і приблизно від 10% до приблизно 50% від маси корпусу.

Згідно з іншим конкретним вающего зігнутій формі корпусу. Відповідно до альтернативного варіанту здійснення керамічний матеріал має форму множини пластин з керамічного матеріалу, відповідних зігнутій формі корпусу, наприклад, пластини можуть бути неплоскими і відповідати формі конкретних частин або областей, на які розділена поверхню корпусу шолома. У разі використання пластин з керамічного матеріалу, вони можуть бути механічно скріплені один з одним або, навпаки, пов'язані хімічно (наприклад, за допомогою сполучного речовини, такого як клей або цемент).

Як правило, волокнисті шари внутрішнього підкладкового матеріалу містять волокна з високою питомою міцністю в смоляний матриці. Згідно конкретних варіантів здійснення приблизно від 2 до приблизно 250 волокнистих шарів і часто від приблизно 5 до приблизно 150 волокнистих шарів можуть бути включені в підкладковий матеріал. Типові волокна з високою питомою міцністю волокнистих шарів включають поліолефінові волокна і арамідні волокна. Можуть бути застосовані поєднання різних типів волокон і тканин. Будь-який тип волокна з високою питомою міцністю може бути присутнім в мережі, яка присутня у формі текстильної, вя�ли. Термореактивні смоли містять епоксидні смоли, уретанові смоли, поліефірні смоли, смоли на основі складних вінілових ефірів і феноло-альдегідні смоли. Термопластичні смоли включають блоксополимери ізопрен-стирол-ізопрен і термопластичні поліуретани. Також можуть бути застосовані гібридні смоли, що містять щонайменше одну термореактивную смолу і щонайменше одну термопластичную смолу.

Згідно з іншим конкретних варіантів здійснення корпус шолома може містити додаткові шари, включаючи шар з амортизуючого та/або вологостійкого матеріалу, який може бути розташований зовні зовнішнього шару, наприклад, в якості зовнішнього шару, який ближче до зовнішньої поверхні корпусу шолома щодо зовнішнього шару, що містить керамічний матеріал. Цим додатковим матеріалом може бути, наприклад, пінопласт з закритими порами, такий як вініл-нітрил (наприклад, полівінілхлорид (ПВХ) з включенням нітрилу), або спінений поліетилен етиленвінілацетат. Один або кілька клейових прошарків, наприклад, перший і другий клейові шари, можуть бути розташовані, відповідно, між (i) шаром з амортизуючого матеріалу і зовнішнім шаром, що містить керамічний матеріал, а �антам здійснення корпус характеризується поверхневою щільністю від приблизно 0,5 фунтів/фут2(2,45 кг/м2) до приблизно 10 фунтів/фут2(48,9 кг/м2), зазвичай від приблизно 3 фунтів/фут2(14,7 кг/м2) до приблизно 8 фунтів/фут2(39,2 кг/м2) і часто від приблизно 3 фунтів/фут2(14,7 кг/м2) до приблизно 5 фунтів/фут2(24,5 кг/м2), а також стійкий до впливу гвинтівкової кулі, яка характеризується кінетичної енергією щонайменше приблизно 1600 Дж (1180 фунтів сили-фут), наприклад від приблизно 1600 Дж (1180 фунтів сили-фут) до приблизно 4000 Дж (2950 фунтів сили-фут).

Додаткові варіанти здійснення цього винаходу відносяться до способів формування описаних вище корпусів для шолома. Способи передбачають приміщення (наприклад, між протилежними сопрягающимися рухомою і нерухомою частинами прес-форми) зовнішнього шару, що містить керамічний матеріал, і внутрішнього підкладкового матеріалу, містить безліч волокнистих шарів у прес-форму. Звичайно, зовнішній шар розташований у прес-формі з двома сполучаються формами, таким чином, щоб він знаходився ближче до поверхні нерухомої частини щодо внутрішнього підкладкового матеріалу. В результаті цього, корпус шолома Ѐеннего підкладкового матеріалу, до зовнішньої поверхні корпусу шолома. Додатково, клейовий шар також може бути поміщений в прес-форму між зовнішнім шаром та внутрішнім підкладковим матеріалом. Способи додатково включають нагрівання і тиску додаток до зовнішнього шару, внутрішнього підкладкового матеріалу і клейовому шару (якщо його застосовують) для зв'язування керамічного матеріалу з внутрішнім підкладковим матеріалом і формування корпусу.

Таким чином, корпус може бути сформований за допомогою укладання волокнистих шарів внутрішнього підкладкового матеріалу на внутрішню поверхню зовнішнього шару, що містить керамічний матеріал (наприклад, у вигляді моноліту з керамічного матеріалу), і нагрівання та/або додатка тиску для скріплення або затвердіння підкладкового матеріалу і приклеювання до зовнішнього шару. Відповідні умови для скріплення або затвердіння можуть бути досягнуті в процесах формування в прес-формі з двома сполучаються формами або автоклавного формування. Відповідно до конкретної технології скріплення або затвердіння допомогою автоклава застосовують приміщення у вакуумний мішок пакету з зовнішнього шару і внутрішнього підкладкового матеріалу, необов'язково з клейовим або іншими з�риложения перевищує атмосферний зовнішнього тиску) також може бути застосовано для скріплення чи затвердіння. Будь-який тип процесів може бути доповнений застосуванням клейового шару, такого як цемент, між внутрішнім підкладковим матеріалом і зовнішнім шаром з тим, щоб пов'язати ці компоненти. Застосування клею, такого як контактний цемент, відсутність тиску, вакууму та/або нагрівання також може бути достатнім в деяких випадках.

Згідно з альтернативним варіантам здійснення застосовують поєднання технологій формування. Наприклад, внутрішній підкладковий матеріал може бути окремо сформований в прес-формі з двома сполучаються формами, а потім приклеєний до зовнішнього шару, що містить керамічний матеріал (наприклад, у вигляді володіє певною формою моноліту або цільного вироби з керамічного матеріалу), за допомогою клейового шару (наприклад, контактного цементу) з нагріванням і/або прикладанням тиску або без цього.

Додаткові варіанти здійснення відносяться до сформовать корпусам шоломів, отриманих згідно з цим способам.

Ці та інші варіанти здійснення і аспекти цього винаходу, а також пов'язані з ними переваги, будуть очевидні з наступного детального розкриття цього винаходу.

Короткий опис креслень

На фіг.1 предстаизобретения.

Ознаки корпусу шолома, представленого на фіг.1, не обов'язково зображені в масштабі і повинні розумітися в якості ілюстрації цього винаходу та/або застосованих принципів. Інші шоломи у відповідності з цим винаходом будуть характеризуватися конфігураціями, визначеними від частини передбачуваним застосуванням і умовами, в яких їх будуть застосовувати.

Детальний опис винаходу

Як зазначено вище, даний винахід пов'язано з захищають від володіють високою кінетичною енергією осколків і куль шоломами, містять керамічний матеріал, який може спиратися на шар з армованих волокнами композитних матеріалів. Типові шоломи у відповідності з цим винаходом, таким чином, містять корпус шолома, який відноситься до закругленої частини шолома, що визначає внутрішній захищається обсяг (і під час застосування займаний головою користувача). Корпус містить зовнішній шар, тобто шар, розташований ближче, щодо внутрішнього підкладкового матеріалу, до зовнішньої поверхні корпусу шолома. У свою чергу, внутрішній підкладковий матеріал розташований ближче щодо зовнішнього шару до внутрішнього увігнутій поверхні корпусу шлемая до уваги напрямок руху володіють високою кінетичною енергією осколків або гвинтівкових куль до шолома (наприклад, від солдата супротивника), що містить керамічний матеріал зовнішній шар, за яким слід прокладочний матеріал, буде першим підданий впливу.

Без обмеження будь-якої теорією вважається, що ефективність шоломів у відповідності з цим винаходом є наслідком здатності керамічного матеріалу у зовнішньому шарі протистояти попадає летить предмету, такого як винтовочная куля, за допомогою його ослаблення, розколювання, деформації, розшаровування та/або перекидання (відхилення) або його руйнування та/або дестабілізації іншим чином. При цьому внутрішній підкладковий матеріал функціонує в якості опори для пошкодженого керамічного матеріалу (наприклад, за допомогою утримання його на місці), а також продовжує зупиняти летить предмет. Цей матеріал може краще служити для затримання і збору уламків від летить предмета і зламаного керамічного матеріалу, тим самим запобігаючи їх подальше проникнення.

Корпус шолома може містити додаткові шари, наприклад шар з амортизуючого, вологостійкого і/або вогнестійкого матеріалу може бути розташований зовні або ближче до зовнішньої поверхні корпусу шолома относители/або вогнестійкість, включають пінопласту з закритими порами, які можуть бути спіненим вініл-нітрилом (наприклад, полівінілхлоридом (ПВХ) з включенням нітрилу), спіненим поліетиленом чи спіненим этиленвинилацетатом (ЕВА). Шар з амортизуючого, вологостійкого і/або вогнестійкого матеріалу може бути найбільш віддаленим від центру або зовнішнім шаром корпусу (тобто шаром, який першим зустрінеться з кулею або іншими летять предметом). Один або кілька шарів можуть бути розташовані між шаром з амортизуючого, вологостійкого і/або вогнестійкого матеріалу і зовнішнім шаром. Альтернативно, додатковий(і) шар(и) може(можуть) бути розташований(и) зовні шару з амортизуючого, вологостійкого і/або вогнестійкого матеріалу. Такі додаткові шари можуть включати, наприклад, матеріали, що захищають керамічний матеріал від появи тріщин під час звичайного застосування або можливого застосування не за призначенням.

Клейові шари можуть бути включені між будь-якими описаними вище шарами для поліпшення сумісності/зв'язування суміжних шарів. Наприклад, клейовий шар може бути включений між зовнішнім шаром, що містить керамічний матеріал, і внутрішнім підкладковим матеріалом. В іншому випадку окремо илиртизирующего та/або вологостійкого матеріалу і зовнішнім шаром, містить керамічний матеріал. Передбачено застосування клейового шару між будь-якими суміжними парами описаних вище функціональних шарів, а також застосування декількох клейових прошарків. Відповідні клеї включають рідкі клеї, клеї у вигляді аерозолів або клеї у вигляді плівок, що містять епоксидні смоли, поліуретан, кремнійорганічні сполуки, акрилові смоли або поліаміди, а також такі спеціальні матеріали, як анаеробні клеї та цианоакрилати. Одно - і двокомпонентні системи кожного з клеїв зазначених типів є у продажу. Клеї можуть отверждаться при кімнатній температурі або під впливом тепла.

Відповідно до одного варіанту здійснення, керамічний матеріал зовнішнього шару може бути виконаний у формі монолітного або цілісного елемента, що характеризується формою, що збігається або по суті збігається з загальною формою корпусу. Однак, оскільки керамічний матеріал характеризується схильністю до розтріскування та розколюванню на окремі секції при попаданні осколка або кулі, моноліт з керамічного матеріалу не завжди є оптимальним, особливо для військовослужбовців або інших користувачів, для яких існує ризик отримання декількох влучень.

Таго або декількох влучень може бути краще обмежена або локалізоване допомогою застосування пластин або плиток з керамічного матеріалу (наприклад, двох або більше, зазвичай від 2 до приблизно 100 і часто від приблизно 5 до приблизно 50), відповідних у поєднанні загальної зігнутій формі корпусу шолома. Отже, пластини або плитки можуть збігатися або збігатися за формою різним окремих галузей або секторів загального корпусу шолома, причому деякі, або всі по суті всі (наприклад, зазвичай щонайменше приблизно 50% і часто щонайменше приблизно 80%) пластини або плитки характеризуються неплоскою формою, що дозволяє їм краще відповідати кривизні корпусу.

Деякі або всі ці пластини або плитки можуть фізично опиратися один в одного, наприклад, таким чином, щоб пластини були механічно з'єднані або з'єднані за допомогою клею (наприклад, рідкого клею) в декількох стикових з'єднаннях, наприклад, вздовж прямої лінії між краями пластин. В інших випадках пластини можуть бути механічно поєднані чи підігнані таким чином, щоб їх суміжні краю були розташовані з деяким перекриттям (наприклад, подібно до частин головоломки або за допомогою з'єднання внахлест, такого як шипове з'єднання або з'єднання типу «ластівчин хвіст»). Стикові з'єднання або інші типи з'єднань міг�їх як металеві дюбелі) або хімічно (наприклад, за допомогою клейкого сполучного речовини, такого як клей або цемент).

Підгонка відповідних країв пластин або плиток може, таким чином, забезпечити повне покриття всієї поверхні корпусу керамічним матеріалом таким же чином, як розкрито вище щодо застосування моноліту з керамічного матеріалу. Згідно з іншими варіантами здійснення, може бути необхідно тільки часткове покриття корпусу шолома, наприклад, в тих областях навколо верхівки шолома або нижній, по суті вертикально розташованої периферійної поверхні шолома (коли шолом надітий), які найімовірніше будуть схильні ударного впливу. Покриття лише деякої частини або частин корпусу шолома може згідно з деякими варіантами здійснення знизити загальну масу та/або вартість шолома без значного впливу на необхідні експлуатаційні якості для більшості випадків застосування. Зазвичай керамічний матеріал забезпечує покриття щонайменше приблизно 50% і часто щонайменше приблизно 80% поверхні корпусу шолома.

Пластини або плитки з керамічного матеріалу або в інших випадках моноліт з керамічного матеріалу, описані в цьому документі, отнму матеріалу, містить керамічний матеріал. Керамічний матеріал відноситься до вогнетривкими матеріалами, що включає неорганічні карбіди, нітриди, оксиди та бориди, причому типовими є оксид алюмінію, карбід бору, карбід кремнію, нітрид кремнію і диборид титану. З них часто застосовують оксид алюмінію, карбід бору, карбід кремнію. Ці матеріали можуть бути армовані (наприклад, за допомогою внутрішніх волокон) або можуть не містити арматуру. Тверді неволокнистие матеріали, що характеризуються здатністю ослаблення, розколювання, деформації, розшаровування та/або перекидання (відхилення) або руйнування та/або дестабілізації кулі або іншого летить предмета також є розглянутим керамічним матеріалом для цілей цього розкриття. Такі матеріали включають смоли з наповнювачем з керамічного матеріалу, смоли з наповнювачем з металевих гранул смоли з наповнювачем зі скляної дробу і подібні композитні матеріали. Пластини з керамічного матеріалу або моноліт з керамічного матеріалу можуть або може повністю або по суті повністю складатися з керамічного матеріалу. У більш загальному випадку, однак, пластини з керамічного матеріалу або моноліт з кераере приблизно 70% по масі і часто щонайменше приблизно 85% по масі керамічного матеріалу. Таким чином, пластини або моноліт можуть або може включати до складу волокнисті або неволокнистие матеріали, які не є керамічними матеріалами. Приклад композитного матеріалу з високим вмістом керамічного матеріалу, наприклад, розкритий в документі US 7,104,177.

Пластини або плитки, що містять керамічний матеріал, можуть характеризуватися плоскими або навпаки неплоскими (наприклад, викривленими) поверхнями, відповідними формі окремих галузей або секторів загального корпусу шолома. Зазвичай всі або деяка частина, наприклад, щонайменше 50% і часто щонайменше 85%, пластин або плиток з керамічного матеріалу характеризуються неплоскою формою, зокрема, вигнутою формою, відповідною або збігається з секцією корпусу шолома. Плоска форма (тобто загальна форма є такий, як якщо б неплоску форму гіпотетично плоско спресував у площині) пластин або плиток може бути прямокутною (наприклад, квадратної), круглої або овальної, багатокутної і т. д. Зазвичай, форми з прямими краями, такі як багатокутники (наприклад, квадрати або шестикутники), є бажаними з точки зору спрощення і легкості суміщення суміжних країв сусідніх плстин або ширини або товщини керамічного матеріалу згаданої вище монолітної форми знаходяться зазвичай в інтервалі від приблизно 2 мм (0,079 дюйма) до приблизно 12 мм (0,47 дюйма), зазвичай, приблизно 3 мм (0,12 дюйма) до приблизно 10 мм (0,39 дюйма) і часто від приблизно 4 мм (0,16 дюйма) до приблизно 6 мм (0,24 дюйма). Керамічний матеріал, як моноліт, так і безліч пластин, буде характеризуватися по суті рівномірною товщиною в цьому інтервалі. Однак у конкретних варіантах здійснення може виникнути необхідність забезпечення більшої ширини в найбільш критичних областях, таких як вертикально розташована периферійна поверхню шолома, як зазначено вище. Це може бути забезпечено шляхом збільшення ширини моноліту або пластини з керамічного матеріалу в цих галузях, або в інших випадках шляхом застосування пластин з керамічного матеріалу, які характеризуються великими, але постійними значеннями ширини в цих областях.

Таким чином, у відповідності з цим винаходом корпус шолома виконаний з шарів, що містять різні балістичні матеріали, включаючи зовнішній шар, що містить керамічний матеріал, і внутрішній підкладковий матеріал (або кілька матеріалів), що містить волокнисті шари. Внутрішній підкладковий матеріал розташований ближче до внутрішнього простору корпусу шолома щодо внеолокон або будь-який з безлічі поєднань матеріалів, описаних у цьому документі. Наприклад, можуть бути застосовані суміші тканих матеріалів, суміші нетканих матеріалів і поєднання тканих та нетканих матеріалів.

У контексті цього винаходу волокна є подовженим тілом, розмір по довжині якого набагато більше, ніж поперечні розміри по ширині і товщині. Відповідно, термін "волокно" включає мононитка, комплекс елементарних безперервних ниток, не пов'язаних між собою, стрічку, смужку, штапельне волокно та інші форми рубленого, різаного або переривчастого волокна, що характеризується симетричним або несиметричним поперечним перерізом. Термін "волокно" включає безліч будь-яких з вищезазначених волокон або їх поєднання. Пряжа є безперервною ниткою, що складається з безлічі елементарних волокон або ниток.

У даному контексті термін "волокна з високою питомою міцністю" означає волокна, які характеризуються значеннями питомої міцності, рівними або перевищують приблизно 7 м/д. Переважно, ці волокна характеризуються значеннями вихідного модуля пружності при розтягуванні, складовими щонайменше приблизно 150 г/д, і значеннями енергії розриву, складовими щонайменше приб�одуль пружності при розтягуванні", "модуль пружності при розтягуванні" і "модуль" означають модуль пружності, виміряний згідно з ASTM 2256 для пряжі і згідно з ASTM D638 для еластомеру або матричного матеріалу. Переважно, волокна з високою питомою міцністю характеризуються значеннями питомої міцності, рівними або перевищують приблизно 10 г/д, більш переважно рівними або перевищують приблизно 15 г/д, навіть більш переважно рівними або перевищують приблизно 20 г/д, і найбільш переважно рівними або перевищують приблизно 30 г/д. Для поліетиленових волокон з високою питомою міцністю переважні значення питомої міцності знаходяться в інтервалі від приблизно 20 до приблизно 55 г/д. Переважно, щонайменше приблизно 50% по масі і більш переважно щонайменше приблизно 75% по масі волокон у безлічі волокнистих шарів є волокнами з високою питомою міцністю. Найбільш переважно всі або по суті всі волокна в безлічі волокнистих шарів є волокнами з високою питомою міцністю.

Поперечні перерізу волокон, що застосовуються відповідно до цього винаходу, можуть значно варіюватися. Вони можуть характе�ричним або несиметричним многодельним поперечним перерізом, містить одну або кілька симетричних або несиметричних часток, що проходять з лінійною або поздовжньої осі елементарної нитки. Надзвичайно бажано, щоб волокна характеризувалися по суті круглим, плоским або довгастим поперечним перерізом, найбільш бажано, щоб волокна характеризувалися по суті круглим поперечним перерізом.

Пряжа волокон, таких як волокна з високою питомою міцністю, які використовують згідно з цим документом, може характеризуватися будь-яким підходящим значенням, таким як, наприклад, від приблизно 50 до приблизно 5000 деньє, більш переважно приблизно від 200 до приблизно 5000 деньє, ще більш переважно від приблизно 650 до приблизно 3000 деньє і найбільш переважно приблизно від 800 до 1500 деньє.

Волокна з високою питомою міцністю, такі як поліолефінові волокна або арамідні волокна, є типовими представниками волокон, що використовуються у волокнистих шарах внутрішнього підкладкового матеріалу. Поліолефінові волокна переважно є поліетиленовими волокнами з високою питомою міцністю і/або поліпропіленовими волокнами з високою �високою питомою міцністю, також відомі як поліетиленові волокна з витягнутою ланцюгом або волокна з високоориентированного високомолекулярного поліетилену. Поліолефінові і арамідні волокна, що застосовуються згідно з цим документом, є відомими і характеризуються прекрасними характеристиками щодо балістичної стійкості.

У документі US 4,457,985 в основному розкрито високомолекулярні поліетиленові і поліпропіленові волокна волокна, і опис цього патенту включено в даний опис допомогою посилання в обсязі, що не суперечить цьому документу. У разі поліетиленових волокон відповідними волокнами є волокна з среднемассовой молекулярною масою, яка становить щонайменше приблизно 150000, переважно щонайменше приблизно один мільйон і більше переважно від приблизно двох мільйонів до приблизно п'яти мільйонів. Такі високомолекулярні поліетиленові волокна можуть бути пряденими з розчину (див. документи US 4,137,394 і US 4,356,138) або елементарної ниткою, пряденой з розчину з утворенням гелевої структури (див. документи US 4,413,110, DE 3,004,699 і патент Великобританії №2051667), або поліетиленові волокна можуть бути отримані шляхом�териал переважно з лінійного поліетилену, який може включати незначні кількості розгалуження ланцюга або сомономеров, не перевищують приблизно 5 модифікуючих елементів на 100 атомів вуглецю основною ланцюга, і який може також включати домішані до нього не більш ніж приблизно 50 масових відсотків однієї або декількох полімерних добавок, таких як полімери алкенів з подвійним зв'язком в положенні 1, зокрема поліетилен низької щільності, поліпропілен або полібутилен, кополімери, що містять моноолефини в якості первинних мономерів, окислені поліолефіни, щеплені поліолефінові сополімери і полиоксиметилени, або низькомолекулярні добавки, такі як антиоксиданти, змащувальні засоби, екрануючі ультрафіолетове випромінювання кошти, барвники тощо, які традиційно включаються в склад.

Поліетиленові волокна з високою питомою міцністю є у продажу і продаються у вигляді волокна під товарним знаком SPECTRA®виробництва Honeywell International Inc., Моррістаун, Нью-Джерсі, США. Також можуть бути використані поліетиленові волокна з інших джерел.

В залежності від технології формування, ступеня витягування і температур, а також інших умов, різноманітні властивості могутельно 7 г/д, переважно щонайменше приблизно 15 г/д, більш переважно щонайменше приблизно 30 г/д, ще більш переважно щонайменше приблизно 35 г/д і найбільш переважно щонайменше приблизно 45 г/д. Аналогічно, вихідний модуль пружності при розтягу волокон, виміряний електронним динамометром системи Инсторна, становить переважно щонайменше приблизно 300 г/д, більш переважно щонайменше приблизно 500 г/д, ще більш переважно щонайменше приблизно 1000 г/д і найбільш переважно щонайменше приблизно 1800 м/д. Ці найвищі значення початкового модуля пружності при розтягуванні і питомої міцності зазвичай отримують тільки за допомогою процесів вирощування з розчину або гель-прядіння. Більшість з елементарних ниток характеризуються температурами плавлення вище температур плавлення полімеру, з якого вони були одержані. Таким чином, наприклад, поліетилен з високою молекулярною масою, яка становить приблизно 150000, приблизно один мільйон і приблизно два мільйони, зазвичай характеризуються температурами плавлення в масі, складовими 138°С (280°F). Елементарні нитки �ения, які вище приблизно від 7°З (13°F) приблизно до 13°c (23°F). Таким чином, невелике збільшення температури плавлення відображає кристаллографическое досконалість і вищу кристалічну орієнтацію елементарних ниток в порівнянні з блок-полімером.

Аналогічно, можуть бути застосовані високоорієнтивані високомолекулярні поліпропіленові волокна, середньомасова молекулярна маса яких становить щонайменше приблизно 200000, переважно щонайменше приблизно один мільйон і більше переважно щонайменше приблизно два мільйони. Такий поліпропілен з витягнутою ланцюгом може бути сформований порівняно точно орієнтовані елементарні нитки за допомогою технологій, розкритих у різних згаданих вище посиланнях, і особливо за допомогою технології, розкритої у документі US 4,413,110. Оскільки поліпропілен є набагато менш кристалічним матеріалом, ніж поліетилен, і містить бічні метилові групи, значення питомої міцності, властиві поліпропілену, є зазвичай значно нижчими, ніж відповідні значення для поліетилену. Відповідно, відповідна питома міцність становить переважно за � пружності при розтягуванні для поліпропілену становить переважно щонайменше приблизно 160 г/д і більш переважно щонайменше приблизно 200 г/д. Температура плавлення поліпропілену є в основному підвищеної на кілька градусів допомогою процесу орієнтації, в результаті чого поліпропіленова елементарна нитка переважно характеризується основний температурою плавлення щонайменше 168°С (334°F), більш переважно щонайменше 170°С (338°F). Надзвичайно бажані інтервали для згаданих вище параметрів можуть переважно забезпечити поліпшені робочі характеристики готового виробу. Застосування волокон, що характеризуються среднемассовой молекулярною масою щонайменше приблизно 200000 спільно з переважними інтервалами згаданих вище параметрів (модуль і питома міцність), можуть забезпечити переважно поліпшені робочі характеристики готового виробу.

У разі арамідних волокон, відповідні волокна, виконані з ароматичних поліамідів, розкриті в документі US 3,671,542, який включений в даний опис допомогою посилання в обсязі, що не суперечить цьому документу. Кращі арамідні волокна будуть характеризуватися питомою міцністю щонайменше приблизно 20 г/д, вихідним модулем пружності при розтягуванні щонайменше пр�арамідні волокна будуть характеризуватися питомою міцністю щонайменше приблизно 20 г/д і енергією на розрив щонайменше приблизно 20 Дж/р. Найбільш переважні арамідні волокна будуть характеризуватися питомою міцністю щонайменше приблизно 28 г/д, модулем щонайменше приблизно 1000 г/д і енергією на розрив щонайменше приблизно 30 Дж/р. Наприклад, елементарні нитки з полі(п-фенілен-терефталамида), які характеризуються помірно високими значеннями модулів і питомої міцності є особливо придатними для формування композитних матеріалів, що характеризуються балістичної стійкістю. Прикладами є Kevlar®29, Kevlar®129 і КМ2 від DuPont і волокна Twaron тип 1000 і 2000 від Teijin, розроблені в Кореї волокна Kolon-Heracron і кілька розроблених у Росії волокон, таких як Rusar, Artec, Armos і SVM, які характеризуються значеннями приблизно 1250 г/д, 32 г/д в якості значень вихідного модуля пружності при розтягуванні і питомої міцності, відповідно. Іншими прикладами є Kevlar®129 та КМ2, які доступні зі значеннями 400, 640 і 840 деньє від Du Pont, і Twaron®T2000 від Teijin, які характеризуються значенням 1000 деньє. У цьому винаході також можуть бути використані арамідні волокна, що випускаються іншими виробниками. Також можуть бути застосовані сополімери полі(п-фенілен-теения у цьому винаході придатні волокна з полі(м-фенілен-изофталамида), продаються Du Pont під товарним знаком Nomex®. У цьому винаході можуть бути застосовані арамідні волокна від різних постачальників.

Також можливо, щоб скловолокна або іншого волокна типу, які не є волокнами з високою питомою міцністю, складали більшу частину маси волокон, волокнистих шарах внутрішнього підкладкового матеріалу або по суті всю або всю масу цих волокон. Скловолокна включають волокна типів Е і S. Прикладами текстильних тканин зі скловолокна є тканини, позначені артикулами 1528, 3731, 3733, 7500, 7532, 7533, 7580, 7624, 7628 і 7645, які доступні від Hexcel, Андерсон, Південна Каліфорнія, США. Перевага застосування скловолокна (наприклад, за допомогою застосування препрегів з скловолокна), полягає в тому, що вартість шолома може бути знижена, оскільки вартість скловолокон становить лише частину від вартості інших типів тканин, таких як тканини з поліолефіну.

Незалежно від типу використовуваних волокон, мережа волокон, волокнистих шарах внутрішнього підкладкового матеріалу переважно виконана у формі текстильної, в'язаного або нетканій тканини (наприклад, шари односпрямованих волокон або волокна, збита з безладним розташованому, таким як гладке переплетення, переплетення рогожка, переплетення по діагоналі, сатинове переплетення, тривимірне переплетення для текстильних тканин і будь-які з них декількох модифікацій. Переважними є тканини з гладким переплетенням, а більш переважними є тканини з плоским переплетенням, що характеризуються однаковою основою і номером уточной пряжі.

В одному варіанті здійснення тканина переважно містить приблизно від 5,9 до приблизно 21,6 ниток на см (приблизно від 15 до приблизно 55 ниток основи на дюйм) як в напрямку основи, так і в напрямку утоку, і більш переважно від приблизно 6,7 до приблизно 17,7 ниток на см (приблизно від 17 до приблизно 45 ниток на дюйм). Пряжа переважно характеризується значенням деньє від приблизно 375 до приблизно 1300. Результатом є текстильна тканина, що важить переважно від приблизно 150 г/м2приблизно до 700 г/м2(від приблизно 5 унцій/ярд2до приблизно 19 унцій/ярд2) і більш переважно від приблизно 169,5 г/м2приблизно 373,0 г/м2(від приблизно 5 унцій/ярд2до приблизно рівні ч 952, 955 і 960. Інші приклади включають тканини, виконані переплетенням рогожка, такі як тканини SPECTRA®артикль 912. Прикладами арамідних тканин є тканини, під назвою тканина Kevlar®артиклі 704, 705, 706, 708, 710, 713, 720, 745, і 755 і тканина Twaron®артиклі 5704, 5716, і 5931. Згадані вище тканини доступні, наприклад, від Hexcel, Андерсон, Південна Кароліна, США. Фахівцям в даній області техніки очевидно, що переплетення тканин, розкриті в цьому документі, є зразковими і не призначені для обмеження обсягу цього винаходу.

Як зазначено вище, тканини можуть бути у формі в'язаної тканини. В'язані структури є конструкціями, складеними з'єднаними між собою петлями, при цьому відомі чотири основних типи структур: структура основязального полотна, структура рашелевого трикотажного полотна, сітчаста структура, орієнтована структура. Зважаючи характеру петлеподібною структури в'язані структури перших трьох категорій не обов'язково повністю використовують перевагу міцності волокна. В орієнтованих в'язаних структурах, проте, застосовують прямо покладену пряжу, що утримується на місці за допомогою в'язаних петель з тонким титром. Пряжа є повністю прямий бет бути орієнтована в напрямку по одній осі, по двох осях або по більшій кількості осей залежно від розроблених вимог. Переважно, щоб спеціальне в'язальне обладнання, що застосовується для укладання несучої навантаження пряжі, було таким, щоб не було наскрізного протикання пряжі.

Альтернативно, тканина з безлічі волокнистих шарів (наприклад, містить поліетиленові волокна з високою питомою міцністю) може бути у формі нетканій тканини, такий як шари односпрямованих волокон або волокна, збита з безладним розташуванням. У разі застосування односпрямованих волокон, переважно застосовують поперечне розташування волокон, при якому один шар волокон проходить в одному напрямку, а другий шар волокон проходить в напрямку під 90° від перших волокон. У разі, якщо окремі шари однонаправлені волокнами, наступні шари переважно повернені один щодо іншого, наприклад, під кутами 0°/90°, 0°/90/0°/90 або 0°/45°/90°/45°/0° або під іншими кутами. У разі якщо мережі волокон знаходяться у формі повсті, вони повинні бути иглопробивними войлоками. Повсть є нетканій мережею з волокон з безладним розташуванням, переважно принаймні одна з яких є щодо 0,64 см (0,25 дюйма) до приблизно 25 см (10 дюймів). Зазначені войлоки можуть бути виконані за допомогою декількох технологій, відомих з рівня техніки, таких як прочісування або гідравлічне холстоформование, аеродинамічний формування з розплаву і фильерное холстоформование. Мережа волокон скріплена механічно, наприклад, за допомогою голкопробивання, в'язально-прошивних машин, гидроперепутивания, пневмоперепутивания, технологією Спанбонд, технології Спанлейс або такого, хімічно, наприклад, за допомогою клею, або термічно допомогою точкового зв'язування волокон або додавання волокна з більш низькою температурою плавлення. Кращим способом скріплення є иглопробивание окремо або з подальшим застосуванням одного з інших способів. Кращим повстю є голкопробивний повсть. Також може бути застосований повсть, який за допомогою голкопробивний обробки включений в текстильну тканину.

Волокнисті шари містять волокна (наприклад, поліетиленові волокна з високою питомою міцністю або арамідні волокна з високою питомою міцністю), які укладені в смоляную матрицю. Смоляна матриця для шарів волокон може бути сформована з великої різноманітності еластомерних і д�атериали, застосовуються в цих матрицях, характеризуються вихідним модулем пружності при розтягуванні (модуль пружності), рівним або меншим приблизно 6000 фунтів на квадратний дюйм (41,4 МПа), виміряним за ASTM D638. Більш переважно, еластомер характеризуються вихідним модулем пружності при розтягуванні, рівним або меншим приблизно 2400 фунтів на квадратний дюйм (16,5 МПа). Найбільш переважно, еластомерний матеріал характеризується вихідним модулем пружності при розтягуванні, рівним або меншим приблизно 1200 фунтів на квадратний дюйм (8,23 МПа). Ці смолоподібні матеріали є зазвичай термопластичними за природою, проте також можуть бути застосовані термореактивні матеріали.

Смоляна матриця може бути обрана так, щоб характеризуватися високим модулем пружності при розтягуванні при затвердінні, таким як щонайменше приблизно 1×106фунтів на квадратний дюйм (6895 МПа), виміряним за ASTM D638. Приклади подібних матеріалів розкриті, наприклад, в документі US 6,642,159, опис якого спеціально включено в даний опис допомогою посилання в обсязі, що не суперечить цьому документу.

Співвідношення матеріалу смоляний матриці до волокну у волокнистих з�єльне включає приблизно від 0 відсотків (тобто без смоли) до приблизно 98 відсотків по масі, більш переважно від приблизно 5 до приблизно 95 відсотків по масі, більш переважно приблизно від 10 до приблизно 40 відсотків по масі і найбільш переважно приблизно від 15 до приблизно 25 відсотків по масі від загальної маси волокон і смоляний матриці внутрішнього підкладкового матеріалу. Зазначені вище процентні змісту засновані на скріплених тканинах.

У смоляний матриці може бути використано велику різноманітність смол, включаючи термопластичні смоли термореактивні смоли, змішані смоли і гібридні смоли. Наприклад, може бути застосований будь-який з наступних матеріалів: полибутадиен, полиизопрен, природний каучук, сополімери етилену і пропілену, потрійні сополімери етилену, пропілену та дієну, полісульфідні полімери, термопластичні поліуретани, поліуретанові еластомери, хлорсульфірованного поліетилену, поліхлоропрен, полівінілхлорид, пластифікований з допомогою диоктилфталата або інших пластифікаторів, добре відомих з рівня техніки, еластомери бутадієну і акрилонітрилу, полі(сополімер ізобутилена і ізопрену), поліакрилати, складні поліефіри прості поліефіри, фторэлактивних смол включають смоли, які розчиняються у розчиннику з насиченими зв'язками вуглець-вуглець, такому як метилетилкетон, ацетон, етанол, метанол, ізопропіловий спирт, циклогексан, этилацетон та їх поєднання. Термореактивні смоли являють собою вінілові складні ефіри, блоксополимери стиролу і бутадієну, диаллилфталат, феноло-альдегідні смоли, такі як фенолформальдегід, поливинилбутираль, смоли епоксидні, поліефірні смоли, поліуретанові смоли, а також їх суміші і т. п. Також включені ті смоли, які розкриті у згаданому вище документі US 6,642,159. Кращі термореактивні смоли містять епоксидні смоли, феноло-альдегідні смоли, смоли на основі складних вінілових ефірів, уретанові смоли і поліефірні смоли, а також їх суміші. Кращі термореактивні смоли для тканин з поліетиленових волокон включають щонайменше один складний вініловий ефір, диаллилфталат, і необов'язково каталізатор для затвердіння смоли складних вінілових ефірів.

Однією кращою групою смол є термопластичні поліуретанові смоли. Краща група еластомерних матеріалів для смоляний матриці включає блоксополимери дієнів зі спряженими подвійними зв'язками і виниларомати�мі подвійними зв'язками. Стирол, винилтолуол і тре-бутилстирол є переважними ароматичними мономерами зі спряженими подвійними зв'язками. Блоксополимери, що включають полиизопрен можуть бути гидрировани з отриманням термопластичних еластомерів, характеризуються насиченими вуглеводневими еластомірними сегментами. Полімери можуть бути простими триблоксополимерами типу R-(BA)x(x=3-150); де А являє собою блок з поливинилароматического мономеру, і являє собою блок з еластомеру на основі дієна зі спряженими подвійними зв'язками. Кращою смоляний матрицею є блоксополімер ізопрен-стирол-ізопрен, такий як блоксополімер ізопрен-стирол-ізопрен Kraton®D1107, доступний від Kraton Polymer LLC. Інший смоляний матрицею, придатної згідно з цим документом, є термопластичний поліуретан, такий як сополімерна суміш поліуретанових смол у воді.

Полімерний матеріал може бути складений з наповнювачами, такими як сажа, діоксид кремнію і т. д., і може бути розведений маслами і вулканізований сірої, перекисом, оксидом металу або системами радіаційного затвердіння з допомогою способів, добре відомих технологам в області отримання каучуку. Можуть також бути пѿитивают смоляний матрицею перед формуванням, таким чином, щоб сформувати попередньо просочені тканини. Загалом, волокнисті шари згідно з цим винаходу переважно сформовані за допомогою створення на початку мережі волокон (наприклад, починаючи з шару текстильної тканини) і потім покриття мережі композицією смоляний матриці. У даному контексті термін "покриття" використовують у широкому значенні для опису мережі волокон, де окремі волокна містять безперервний шар композиції матриці, навколишній волокна, або переривчастий шар композиції матриці на поверхні волокон. У першому випадку можна сказати, що волокна повністю укладені в композицію матриці. У цьому документі терміни "покриття" і "просочування" використовують як взаємозамінні. Хоча можливо нанести смоляную матрицю на не містять смоли волокнисті шари в прес-формі, це менш бажано, оскільки рівномірністю покриття смолою буде складно керувати.

Композиція смоляний матриці може бути нанесена на волокнисті шари будь-яким відповідним чином, наприклад, у вигляді розчину, дисперсії або: емульсії. Після цього покриту матрицею мережа волокон висушують. Розчин, дисперсія або емульсія смоли матриці може бути розпорошена на елементарні нитки. Аредством занурення або за допомогою пристрою для нанесення покриття валиком або подібного. Після покриття, покритий волокнистий шар можуть потім направити в піч для сушіння, в якій покритий шар мережі волокон або шари підданий впливу нагрівання, достатнього для випаровування води або іншої рідини в композиції матриці. Після цього покрита волокниста мережа може бути поміщена на несуче полотно, яке може бути папером або підкладкою з плівки чи тканини можуть спочатку бути поміщені на несуче полотно перед покриттям смоляний матрицею. Потім підкладка і смоляна матриця, що вміщає шар чи шари тканини, можуть бути згорнуті в безперервний рулон відомим способом.

Мережі волокон можуть бути створені за допомогою різноманітних способів. У випадку мережі з вирівняними в одному напрямку волокнами, пачки пряжі елементарних ниток з високою питомою міцністю можуть бути подані з котушковій рамки і проходити через направляючі і одну або кілька планок раскладочной машини надає паралельність гребінь перед покриттям матеріалом матриці. Надає паралельність гребінь вирівнює елементарні нитки в одній площині і по суті в одному напрямку.

Після покриття шарів тканини смоляний матрицею, шари переважно скріплюють відомим чином вікон в єдиний цілісний шар. Скріплення може відбутися в результаті висихання, охолодження, нагрівання, додатки тиску або їх поєднання.

Кількість волокнистих шарів внутрішнього підкладкового матеріалу може широко варіюватися залежно від необхідного типу шолома, необхідних характеристик, а також необхідної маси. Наприклад, кількість шарів може знаходиться в інтервалі від приблизно 2 до приблизно 250 шарів, більш переважно від приблизно 5 до приблизно 150 шарів і найбільш переважно приблизно від 10 до приблизно 100 шарів. Шари можуть характеризуватися будь підходящої товщиною. Наприклад, кожен шар з безлічі волокнистих шарів може характеризуватися товщиною приблизно від 25 мкм до близько 1016 мкм (від приблизно 1 міл до приблизно 40 міл), більш переважно від приблизно 76 мкм до 762 мкм (приблизно від 3 до приблизно 30 міл) і найбільш переважно від приблизно 127 мкм до 508 мкм (від приблизно 5 до приблизно 20 міл). Товщина кожного шару з безлічі волокнистих шарів може бути однаковою або може бути змінена.

Аналогічно, маса кожного шару з безлічі волокнистих шарів внутрішнього підкладкового м�ма перебувала в прийнятному інтервалі як для комфорту, так і для захисту користувача. Наприклад, маса кожного шару може знаходиться в інтервалі від приблизно 5 до приблизно 200 грам, більш переважно приблизно від 10 до приблизно 100 грам, і найбільш переважно приблизно від 20 до приблизно 75 грам. Аналогічно, поверхнева щільність кожного шару в безлічі волокнистих шарів може широко варіюватися, однак, зазвичай вибирають для отримання бажаної комбінації маси, комфорту і захисних властивостей. Наприклад, поверхнева щільність кожного шару бажано може знаходитися в інтервалі від приблизно 33,9 г/м2приблизно 3051 г/м2(приблизно від 1 унції/ярд2приблизно 90 унцій/ярд2), від приблизно 169,5 г/м2приблизно 2203,5 г/м2(від приблизно 5 унцій/ярд2приблизно 65 унцій/ярд2) і більш переважно від приблизно 169,5 г/м2приблизно 847,5 г/м2(від приблизно 5 унцій/ярд2до приблизно 25 унцій/ярд2). Товщини і поверхневі щільності кожного з волокнистих шарів внутрішнього підкладкового матеріалу можуть бути однаковими або різними.

Масове співвідношення внешнегоости. Зовнішній містить керамічний матеріал шар може бути присутнім у кількості приблизно від 20% до приблизно 90% по масі на підставі загальної маси корпусу шолома, більш переважно приблизно від 30% до приблизно 85% по масі і найбільш переважно від приблизно 45% до близько 70% по масі. Відповідно, зовнішній підкладковий матеріал може бути присутнім у кількості приблизно від 5% до приблизно 80% по масі на підставі загальної маси корпусу шолома, більш переважно від приблизно 10% до приблизно 50% по масі і найбільш переважно від приблизно 35% до приблизно 45% по масі.

Аналогічно, загальна поверхнева щільність корпусу може широко варіюватися залежно від конкретного передбачуваного застосування. Зазвичай, однак, поверхнева щільність корпусу становить менше приблизно 48,9 кг/м2(10 фунтів/фут2) і може бути в інтервалі від приблизно 14,7 кг/м2(3 фунти/фут2) до приблизно 48,9 кг/м2(10 фунтів/фут2). Переважно, загальна поверхнева щільність корпусів шоломів знаходиться в інтервалі від приблизно 14,7 кг/м2(3 фунти/фут2) до приблизно 24, відомі під абревіатурами PASGT (бронеодежда для особистого складу сухопутних військ), MICH (комплексний бойовий шолом), АСН (вдосконалений бойовий шолом), і ЕСН (посилений бойовий шолом). Кращі форми шоломів можуть змінюватись в залежності від країни. Наприклад, країни Європи, Азії, і Південної Америки прагнуть мати різні кращі форми. Переважно, такі середні шоломи характеризуються масою в інтервалі приблизно від 750 до 1500 грамів, і більш переважно приблизно від 800 до 1100 грам.

Для формування корпусів шоломів згідно з цим винаходу, керамічний матеріал (у вигляді моноліту або у вигляді безлічі частин або плиток) зовнішнього шару спільно з препрегами двох або більше типів волокнистих шарів внутрішнього підкладкового матеріалу укладають у прес-форму. Наприклад, після приміщення зовнішнього шару, що містить керамічний матеріал, в підходящу прес-форму, наступним кроком виконують приміщення в прес-форму в положення для формування внутрішнього підкладкового матеріалу необхідної кількості окремих волокнистих шарів внутрішнього підкладкового матеріалу (наприклад, що містять поліолефінові або арамідні волокна) в смоляний матриці. Прес-форма може бути будь-якого відповідного типу, нап�я сполучаються формами, при цьому спочатку зовнішній шар, що містить керамічний матеріал, поміщають стикаються з нерухомою частиною прес-форми з двома сполучаються формами, після чого розміщують волокнисті шари внутрішнього підкладкового матеріалу. Порядок розташування може бути зворотним в залежності від бажаних відносних положень компонентів корпусу шолома. Бажано, щоб смола смоляний матриці була обрана таким чином, щоб вона була липким при приміщенні в прес-форму. Це дозволяє окремим верствам ковзати один щодо одного для повного заповнення прес-форми і формування бажаної форми шолома. Немає необхідності застосовувати клей між окремими волокнистими шарами, оскільки смола чи смоли окремих шарів зазвичай забезпечують необхідне зв'язування між шарами. Однак окремий клейовий шар або кілька шарів при необхідності можуть бути застосовані.

Слід подбати про те, щоб повністю і рівномірно заповнити прес-форму і розташувати всі компоненти корпусу шолома належним чином. Це забезпечує рівномірні характеристики по всій площі корпусу шолома. У разі якщо об'єднаний обсяг компонентів перевищує обсяг прес-форми шолома, прес-форму нем�раніше обсягу прес-форми, незважаючи на те, що прес-форми можна буде закрити, матеріал не буде сформований із-за недостатнього тиску формування.

Як тільки у прес-форму належним чином завантажені необхідну кількість керамічного матеріалу, необхідну кількість і тип волокнистих шарів і смоляний матриці внутрішнього шару матеріалу, і інші необов'язкові компоненти, може бути вироблено формування корпусу шолома при необхідних умовах формування. Типова температура формування може знаходитися в інтервалі від приблизно 65°С (149°F) до приблизно 250°С (482°F), більш переважно від приблизно 90°С (194°F) до приблизно 330°С (626°F) і найбільш переважно від приблизно 120°С (248°F) до приблизно 320°С (608°F). Скріплювальний тиск формування може знаходитися в інтервалі, наприклад, від приблизно 10,2 метричних тонн до приблизно 1020 метричних тонн (приблизно від 10 тонн до 1000 тонн), переважно від приблизно 50,8 метричних тонн до приблизно 356 метричних тонн (від приблизно 50 тонн до приблизно 350 тонн) і найбільш переважно від приблизно 102 метричних тонн до приблизно 306 метричних тонн (від приблизительлизительно 60 хвилин, більш переважно приблизно від 10 до приблизно 35 хвилин і найбільш переважно приблизно від 15 до приблизно 25 хвилин.

При необхідних умовах формування відбувається скріплення смоли або смол, присутніх у волокнистих мережах, у разі термопластичних смол, і затвердіння в разі термореактивних смол. В результаті цього відбувається міцне зв'язування окремих верств і груп шарів з формуванням необхідної форми шолома у вигляді суцільного монолітного формованого вироби. Передбачається, що термореактивні смоли кожного набору тканин зв'язуються на своїх кордонах допомогою зшивання смол. У разі термопластичних смол шолом охолоджують нижче температури розм'якшення смоли і потім витягують з прес-форми. Під впливом нагрівання і тиску, термопластичні смоли затікають між шарами тканини, в результаті чого отримують цілісне монолітне формованное виріб. Під час охолодження підтримують формувальне тиск. Після цього відформоване виріб витягують з прес-форми і при необхідності виконують часткову підрізування вироби.

В альтернативному процесі формування пакет із зовнішнього шару, що містить керамічний матеріал, і волокнис�але в цьому документі, може бути поміщений в автоклав. Нагрівання та/або додаток тиску можуть супроводжувати автоклавного формування, при цьому типові температури знаходяться в інтервалах, розкритих вище щодо формування в прес-формі, а типові абсолютні тиску зазвичай знаходяться в інтервалі від приблизно 5 бар (73 фунтів на квадратний дюйм) до приблизно 30 бар (435 фунтів на квадратний дюйм). Підвищення тиску, наприклад за допомогою одного або декількох інертних газів, таких як гелій або водень, зазвичай забезпечує більш високі щільності. Додаткове зовнішнє підвищення тиску до однієї атмосфери може бути забезпечено за допомогою приміщення шарів у вакуумний мішок. При використанні цієї технології, зазвичай застосовують відкачують установку для регулювання розрідження всередині мішка, а також розділову матерію або покриття для запобігання зчеплення пакета з поверхнею інструменту. Застосування зовнішнього тиску, необов'язково в поєднанні з застосуванням вакуумного мішка, може забезпечити кілька корисних функцій, включаючи пластичність для зменшення нерівностей поверхні, видалення летких речовин, видалення замкненого між шарами повітря, стиснення шарів волокон для ефек� скріпленні і/або зниження вологості.

При типовому процесі автоклавного формування, таким чином, спочатку волокнисті шари підкладкового матеріалу розташовують усередині зовнішнього шару, що містить керамічний матеріал, який може бути у формі моноліту, що характеризується формою корпусу шолома. Акуратна збірка волокнистих шарів допоможе мінімізувати накладання шарів. Керамічний матеріал і підкладковий матеріал поміщають у вакуумний мішок і середовище, навколишнє пакет, частково або майже повністю відкачують. Коли всередині мішка створюється і зберігається достатній вакуум, мішок від'єднують від вакуумного насоса і переміщують в автоклав для описаних вище скріплення чи затвердіння. Аналогічні технології можуть бути застосовані у разі, якщо керамічний матеріал знаходиться у формі множини пластин або плиток, як описано в цьому документі, які пов'язані механічно і/або хімічно (наприклад, за допомогою клею).

Згідно з іншим способам виготовлення описаних у цьому документі корпусів шоломів, підвищена температура (наприклад, в печі) може окремо бути використана для зв'язування зовнішнього шару, що містить керамічний матеріал, з внутрішнім підкладковим матеріалом. Нагрівання піччю може побут�сфери. В іншому випадку, клей, такий як контактний цемент, із зовнішнім нагріванням або без нього, може забезпечити достатню зв'язування для формування корпусу шолома. Також можуть бути використані поєднання способів. Наприклад, згідно з типовим способом волокнисті шари підкладкового матеріалу можуть спочатку бути скріплені або отверждени в прес-формі з двома сполучаються формами, як описано вище. Потім зовнішня поверхня цього підкладкового матеріалу, характеризується тепер формою корпусу шолома, може бути покрита клейовим шаром, після чого слід складання внутрішнього підкладкового матеріалу з зовнішнім шаром, що містить керамічний матеріал. Пакет може бути поміщений в вакуумний мішок, як описано вище, перед застосуванням нагрівання в печі або застосування, як нагрівання, так і додаткового тиску в автоклаві, в результаті чого відбувається скріплення або затвердіння (наприклад, термореактивною смоляний матриці).

Тканини, що застосовуються в окремих волокнистих шарах внутрішнього підкладкового матеріалу, є зазвичай відносно тонкими, але дуже міцними. Кращі товщини окремих шарів складають приблизно від 25 мкм до близько 911 мкм (від приблизно рівні ч�зительно 5 до приблизно 28 міл) і найбільш переважно від приблизно 254 мкм до 584 мкм (приблизно від 10 до приблизно 23 міл).

Як зазначено вище, описані в цьому документі корпусу шоломів є стійкими до впливу володіють високою кінетичною енергією осколків і куль, таких як винтовочние кулі, чи здатні запобігти їх проникнення. Такі осколки і кулі характеризуються дуже високими рівнями кінетичної енергії. Шоломи згідно з цим винаходу здатні запобігти проникненню осколків і куль, які характеризуються рівнями кінетичної енергії щонайменше приблизно 1600 Дж (1180 фунт сили-фут), більш переважно від приблизно 1600 (1180 фунт сили-фут) до приблизно 4000 Дж (2950 фунт сили-фут) і найбільш переважно від приблизно 1700 Дж (1250 фунт сили-фут) до приблизно 3000 Дж: (2200 фунт сили-фут). Відповідно, аспекти цього винаходу пов'язані з відкриттям того, що керамічний матеріал може бути застосований в шоломах для забезпечення зазначеного рівня стійкості до проникнення допомогою використання комерційно доцільних значень загальної товщини і маси шолома. Наприклад, ефективний захист може бути забезпечена для шоломів, містять виконаний у формі моноліту, так і у формі безлічі частин керамічний матеріал товщиною в інуса шолома складає переважно менш приблизно 18 мм (0,71 дюйма) (наприклад, в інтервалі від приблизно 6 мм (0,24 дюйма) до приблизно 18 мм (0,71 дюйма)), зазвичай менше приблизно 14 мм (0,55 дюйма) (наприклад, в інтервалі від приблизно 8 мм (0,31 дюйма) до приблизно 14 мм (0,55 дюйма)) і часто менш приблизно 12 мм (наприклад, в інтервалі від приблизно 10 мм (0,39 дюйма) до приблизно 12 мм (0,47 дюйма)). Загальна поверхнева щільність корпусу шолома складає переважно менш приблизно 8 фунтів/фут2(39,2 кг/м2(наприклад, в інтервалі від приблизно 3 фунтів/фут2(14,7 кг/м2) до приблизно 8 фунтів/фут2(39,2 кг/м2) як описано вище) і часто менш приблизно 5 фунтів/фут2(24,5 кг/м2(наприклад, в інтервалі від приблизно 3 фунтів/фут2(14,7 кг/м2) до приблизно 5 фунтів/фут2(24,5 кг/м2) як описано вище).

Нижче представлений список різних куль і їх рівнів кінетичної енергії, при цьому швидкості і значення кінетичної енергії виміряні у дульного зрізу ствола. Можна бачити, що винтовочние кулі характеризуються значно більш високими рівнями кінетичної енергії, ніж кулі ручної вогнепальної зброї, і, отже, їх важче зупинити при попаданні в шлемип="center" namest="c0" nameend="c3">кінетична енергія кульКуляМаса, гран (р)Швидкість, м/сЕнергія, Дж9 мм FMJ124 (м)373±10537357158(9,5 м)440±10958Магнум 44240(15 г)441±101510АК 47128(8 г)900±101960NATO (M80)(9,5 м)810±103000AK74(3,4 г)750±101700ЛПС179(11,6 г)804±103814

Конструкція шолома, що містить описаний в цьому документі корпус шолома, може бути адаптиро�аналами з тим, щоб забезпечити кріплення необхідної апаратури.

Типовий корпус шолома представлений на фіг.1. Як представлено в цьому варіанті здійснення, корпус шолома 100 містить шість матеріалів. Внутрішній і зовнішній шари 2, 12 можуть бути шарами амортизуючих матеріалів (наприклад, які містять пінопласт з закритими порами) або шарами матеріалів, що забезпечують інші захисні функції, такі як вологостійкість і/або вогнестійкість, окремо або в поєднанні з ударостійкістю. Зовнішній шар 8, що містить керамічний матеріал (наприклад, в якості моноліту або у формі безлічі невеликих пластин), розташований ближче до зовнішньої поверхні корпусу шолома, ніж внутрішній підкладковий матеріал 4, що містить безліч волокнистих шарів. Клейові шари 6, 10 представлено між внутрішнім підкладковим матеріалом 4 і зовнішнім шаром 8, а також між вказаними зовнішнім шаром 8 і зовнішнім шаром 12.

Всі аспекти цього винаходу пов'язані з стійкими до впливу володіють високою кінетичною енергією осколків і куль шоломами, містять зовнішній шар, що містить керамічний матеріал, і внутрішній підкладковий матеріал, що містить волокнисті шари. Фахівцям в даній області техніки, ознакомиви їх виробництва без виходу з обсягу цього розкриття. Отже, розкритий у цьому документі об'єкт є взірцем справжнього винаходу і пов'язаних з ним переваг та не призначений для обмеження обсягу цього винаходу, розкритого в прикладеній формулі винаходу.

Наведені нижче приклади представлені як зразки цього винаходу. Ці приклади не повинні розумітися як такі, що обмежують обсяг цього винаходу, і інші еквівалентні варіанти здійснення будуть очевидні з цього опису та доданою формули винаходу.

Приклад 1

Корпус шолома був сформований за допомогою використання прес-форми з двома сполучаються металевими формами, спроектованої для формування деталей складної форми шоломів АСН середнього розміру з товщиною стінки 7,87 мм (0,310 дюйма). Шари матеріалу Spectra Shield®II SR-3124 вирізали з рулонів шириною 1,6 метрів (63 дюйма). Був використана викрійка у вигляді «вертушки». Кожна квітка у вигляді «вертушки» виконана таким чином, щоб вона повністю покривала рухому частину прес-форми. Всього 28 шарів викрійок у вигляді «вертушки» були заздалегідь сформовані в бездонному відрі, і одночасно з цим почали нагрівання прес-форми. Як тільки температура прес-форми достсс-форми. Потім заздалегідь сформовані шари Spectra Shield®II SR-3124 помістили в прес-форму. При приміщенні в прес-форму подбали про те, щоб на заздалегідь сформованої формі не утворилися складки або зморшки. Манометрическое тиск в 190 тонн доклали на 20 хвилин. Після 20 хвилин, почали цикл охолодження. Протягом циклу охолодження підтримували тиск формування. Як тільки прес-форма охолола до приблизно 35°С (77°F), прес-форму відкрили і витягли сформований корпус.

Через 24 години після формування сформований шолом покрили клейовою плівкою і помістили всередину монолітного корпусу шолома АСН з керамічного матеріалу, що відповідає зовнішній формі сформованного корпусу шолома. Керамічний матеріал з клейовим шаром і заздалегідь сформовать корпусом шолома помістили в мішок автоклава, відкритий тільки з одного боку. Потім, відкриту сторону герметично закрили і створили вакуум усередині мішка за допомогою портативного вакуумного насоса. Як тільки вакуумний насос зупиниться, що свідчить про те, що створено повний вакуум, мішок помістили в автоклав. Двері автоклава закрили і формування тиск, що становить 10 бар (145 фунтів на квадратний дюйм), доклали до мішка. Відразу після ддерживали протягом 45 хвилин з тим, щоб відбулося повне затвердіння клею. Після 45 хвилин, почали цикл охолодження. Як тільки температура в автоклаві опустилася до 35°С (77°F), тиск скинули і відкрили двері автоклава. Витягли мішок, що містить шолом з керамічного матеріалу з підкладковим матеріалом. Шолом витягли і направили в балістичну лабораторію для витримки протягом щонайменше 24 годин перед випробуванням.

Протокол випробування:

Після закріплення шолома, що характеризується загальною товщиною приблизно 12 мм (0,47 дюймів), в затискному пристосуванні, що утримує шолом допомогою двох власників, провели випробування відповідно до MIL-STD-662F, використовуючи кулю М-855 NATO масою 62 гран. Чотири кулі були випущені в чотири рівні чверті шоломів, облицьованих керамічним матеріалом (передню, задню і дві бічні сторони). Швидкість куль змінювали для досягнення 2Х2 (дві кулі пробили і дві кулі пробили шолом). Балістичний межа V50 був досягнутий на швидкості 905 м/с (2968 футів в секунду) шоломом АСН, облицьованим керамічним матеріалом, масою 5,05 фунтів.

Приклад 2

Інший шолом з керамічного матеріалу був виготовлений способом, подібним способом, розкритого в прикладі 1, і випробуваний на предмет впливу кулі АК 47. Баллис�екологічним матеріалом, масою 5,36 фунтів.

1. Шолом, стійкий до впливу володіють високою кінетичною енергією осколків і куль, причому шолом містить округлий корпус, який містить верхівку і периферійну поверхню, які визначають внутрішній об'єм, при цьому зазначений закруглений корпус містить у напрямку зовні всередину:
(a) зовнішній шар, що містить керамічний матеріал, причому (i) керамічний матеріал має форму безперервного моноліту, відповідного зігнутій формі заокругленого корпусу; або (ii) керамічний матеріал виконаний у формі множини керамічних пластин, які відповідають зігнутій формі заокругленого корпусу, при цьому всі або деякі пластини з керамічного матеріалу характеризуються неплоскою формою;
(b) внутрішній підкладковий матеріал, що містить безліч волокнистих шарів, де волокнисті шари містять волокна з високою питомою міцністю необов'язково в смоляний матриці і де безліч волокнистих шарів скріплені в єдиний цілісний шар, причому (i) внутрішній підкладковий матеріал містить тканину, що має як напрямок основи, так і напрямок качка, при цьому зазначена тканина має від 5,9 до 21,6 ниток на см як в напрямку основи, так і в напрали більшою 35 г/д.

2. Шолом по п. 1, який відрізняється тим, що суміжні пластини з керамічного матеріалу механічно скріплені або хімічно пов'язані один з одним суміжними краями, причому суміжні пластини фізично впираються один в одного суміжними краями.

3. Шолом по п. 1, який відрізняється тим, що керамічний матеріал характеризується товщиною приблизно 2 мм (0,079 дюйма) до приблизно 12 мм (0,47 дюйма).

4. Шолом по п. 1, який відрізняється тим, що керамічний матеріал містить з'єднання, обраний із групи, що складається з армованого чи неармованого оксиду алюмінію, карбіду бору, карбіду кремнію, нітриду кремнію і диборида титану.

5. Шолом по п. 1, який відрізняється тим, що зовнішній шар і внутрішній підкладковий матеріал мають форму заокругленого корпусу шолома, що визначає внутрішній обсяг, зазначений безперервний моноліт складається з єдиного безперервного твердого керамічного елемента, який повністю покриває внутрішній підкладковий матеріал.

6. Шолом по п. 1, який відрізняється тим, що смоляна матриця характеризується високим модулем пружності при розтягуванні при затвердінні, таким як щонайменше приблизно 1×106фунтів на квадратний дюйм (6895 МПа), виміряним за ASTM D638.

7. Шолом з підкладкового матеріалу, і керамічний матеріал і внутрішній підкладковий матеріал містяться в кількості, відповідно, від 30 до 85% по масі і від 10 до 50% по масі від загальної маси закругленого корпусу.

8. Шолом по п. 1, який відрізняється тим, що значення поверхневої щільності закругленого корпусу складає від 14,7 кг/м2(3 фунти/фут2) до 48,9 кг/м2(10 фунтів/фут2).

9. Шолом по п. 1, який відрізняється тим, що значення поверхневої щільності закругленого корпусу складає від 14,7 кг/м2(3 фунти/фут2) до 24,4 кг/м2(5 фунтів/фут2).

10. Шолом по п. 1, який відрізняється тим, що волокна з високою питомою міцністю складаються з поліолефінових волокон.

11. Шолом по п. 1, який відрізняється тим, що волокна з високою питомою міцністю включені в мережу у вигляді нетканій тканини, де зазначена неткана тканина містить безліч індивідуальних шарів односпрямованих волокон і в якій наступні шари повернені один щодо іншого під кутом.

12. Шолом по п. 1, який відрізняється тим, що закруглений корпус додатково містить шар амортизуючого матеріалу, розташований зовні зовнішнього шару, і являє собою пінопласт з закритими порами.

13. Шолом по п. 1, який відрізняється тим, що підкл�p>14. Шолом по п. 1, який відрізняється тим, що підкладковий матеріал містить від 10 до 100 накладання шарів волокон, які з'єднані між собою у єдиний цілісний шар.

15. Спосіб формування закругленого корпусу шолома, стійкого до впливу володіють високою кінетичною енергією осколків і куль, що містить верхівку і периферійну поверхню, які визначають внутрішній об'єм, що включає:
(a) приміщення в прес-форму зовнішнього шару, що містить керамічний матеріал, внутрішнього підкладкового матеріалу, містить безліч волокнистих шарів, і клейового шару, причому клейовий шар розташований між зовнішнім шаром та внутрішнім підкладковим матеріалом, при цьому керамічний матеріал виконаний у формі безперервного моноліту, відповідного зігнутій формі заокругленого корпусу, або керамічний матеріал виконаний у формі множини керамічних пластин, які відповідають зігнутій формі заокругленого корпусу, при цьому всі або деякі пластини з керамічного матеріалу мають неплоску форму;
(b) додаток нагрівання і тиску до зовнішнього шару, внутрішнього підкладкового матеріалу і клею, з тим щоб зв'язати керамічний матеріал з внутрішнім підкладковим матеріалом, скрепиѲолокнистие шари містять волокна з високою питомою міцністю, причому зазначені волокна з високою питомою міцністю розташовані необов'язково в смоляний матриці, і містять поліетиленові волокна з високою питомою міцністю, рівною або більшою 35 г/д; або (ii) волокнисті шари містять волокна з високою питомою міцністю необов'язково в смоляний матриці і внутрішній підкладковий матеріал включає тканину, що має як напрямок основи, так і напрямок качка, при цьому зазначена тканина має від 5,9 до 21,6 ниток на см як в напрямку основи, так і в напрямку качка.

16. Сформований закруглений корпус шолома, отриманий згідно способу за п. 15. 

Схожі патенти:

Бронешлем з регульованою системою головного кріплення

Винахід відноситься до галузі озброєння і екіпіровки, а також спортивної екіпіровки, до розробок засобів захисту і може бути використане для виготовлення захисних шоломів з подшлемниками. Бронешлем з регульованою системою головного кріплення включає бронекаску і підшоломник з демпферами та обручем, виконаним з двох симетрично розташованих фігурних стрічок, скріплених спереду елементами східчастого регулювання, забезпечених ззаду зубчастими рейками, виконаними для однієї стрічки на нижньому краї її овального вікна, для іншого - на верхній, що входять в зачеплення із зубчастим колесом механізму плавного регулювання, розташованого в корпусі, скріпленим з каскою, зубчасте колесо з'єднане з зовнішнім регулювальним маховиком скользяще-стопорящим приводом, розміщеним у склянці корпусу, привід виконаний з осі маховика, розташованого у втулці днища склянки, з фіксацією на кінці осі стопорящего сухаря, наприклад, лисками або шліцьовим з'єднанням, і закріпленням зубчастого колеса з можливістю обертання, причому втулка обтиснута металевою трубкою, виготовленої заодно зі склянкою, на яку з натягом надіта пружина кручення з радіально відігнутими назовні вусиками, при цьому зубчаторильями, і всі крила розташовані у кільцевій порожнині між стінкою склянки і пружиною з зазорами між плоскими радіального напрямку гранями крил, у цих зазорах розміщені вусики пружини, причому ділянки крайніх витків пружини перед отгибами розташовані під крилами зубчастого колеса, а самі крила вставлені в склянку по ковзній посадці і з зазором щодо зовнішньої поверхні пружини, і крім того, усик, розташований біля вільного кінця крил, загнутий до протилежного торця пружини. Технічним результатом винаходу є розробка бронешлема підвищеної надійності роботи. 7 з.п. ф-ли, 9 іл.

Спосіб оцінки захисних властивостей бронешлемов шляхом визначення ризику заброневой контузіонние травми голови

Винахід відноситься до галузі випробувань засобів індивідуального захисту людини, зокрема до способів оцінки захисних властивостей бронешлемов від впливу високошвидкісних вражаючих елементів - куль стрілецької зброї і осколків, що утворюються при вибухах осколково-фугасних боєприпасів. Також запропоноване технічне рішення може бути віднесено до спеціальної медичної техніки. Спосіб оцінки захисних властивостей бронешлемов шляхом визначення ризику заброневой контузіонние травми голови, полягає у впливі вражаючими елементами вогнепальної зброї на бронешлем, надітий на імітатор голови, виконаний у відповідності з антропометричними параметрами голови людини, і реєстрації наслідків впливу за допомогою вимірювання виникаючих деформацій імітатора. Спосіб відрізняється від відомих тим, що вимірюють величину пружної деформації підстави імітатора в напрямку, перпендикулярному площині підстави, кількісно оцінюють ризик нанесення заброневой контузіонние травми голови за індексом ризику Кр за графіком залежності Кр від максимальної пружної деформації S підстави імітатора, а знайдене кількісне значення Кр використовують як по�имую ступінь ризику, а при Кр рівному і більше 0,50 прогнозують високу ступінь ризику виникнення заброневой контузіонние черепно-мозкової травми, при цьому в якості матеріалу для основи імітатора голови використовують матеріал з модулем пружності від 0,2 до 0,5 ГПа. Запропонований спосіб дозволяє конкретно і кількісним чином характеризувати шкоди здоров'ю, пов'язаний з виникненням заброневой контузіонние травми при попаданні кулі або осколка в бронешлем. 2 з.п. ф-ли, 4 іл.

Одяг рятувальників, діючих в умовах летять і падаючих предметів руйнується об'єкта

Винахід відноситься до спорядження рятувальників у сфері надзвичайних ситуацій. Одяг рятувальників складається із захисної куртки, напівкомбінезона, жилета і шолома рятувальника. Захисна куртка виконана з захисною оболонкою з тканинної підкладки, яка з'єднана з захисними оболонками. У текстильній підкладці закріплені пружні каркасні стійки за допомогою фіксаторів на поясі. Захисні оболонки кріпляться на пружних каркасних стійках. Захисна оболонка виконана тришарової. Перший шар звернений у навколишнє оператора середовище і виконаний у вигляді пов'язаних між собою кілець з нержавіючої сталі. Третій шар звернений до тіла оператора і виконаний з перфорованого полімерного матеріалу. Другий шар розташований між першим і третім шарами і виконаний пружним з пружних сітчастих елементів. Щільність сітчастої структури пружних сітчастих елементів знаходиться в інтервалі величин 1,2 г/см3...2,0 г/см3, причому матеріал дроту пружних сітчастих елементів - сталь марки ЕІ-708, а діаметр її знаходиться в оптимальному інтервалі величин 0,09 мм...0,15 мм. Технічно досяжний результат - підвищення ефективності захисту рятувальника в умовах летять і падаючих предметів руйнується об'єкта. 5 іл.

Спосіб виготовлення бронепанели з полімерних композитів і бронепанель з полімерних композитів

Винахід відноситься до галузі озброєння, до розробок засобів захисту і може бути використане для виготовлення бронепанелей для захисту техніки і особового складу

Захисний комплект для голови

Винахід відноситься до засобів індивідуального захисту, а саме до захисних шоломів

Спосіб виготовлення бронешлема з полімерних композитів і бронешлем з полімерних композитів

Винахід відноситься до галузі озброєння і екіпіровки, до розробок засобів захисту і може бути використане для виготовлення бронешлемов шаруватих полімерних композиційних матеріалів

Захисний шолом

Винахід відноситься до засобів індивідуального захисту, що захищає голову людини від механічних впливів, куль, ударів, осколків, а також від впливу диму та отруйних речовин

Спосіб виготовлення бронешлема шаруватих полімерних композитів і бронешлем шаруватих полімерних композитів

Винахід відноситься до галузі озброєння і екіпіровки, до розробок засобів захисту, а саме до бронешлемам і способам їх виготовлення

Захисна каска

Винахід відноситься до техніки безпеки, зокрема до засобів захисту голови від ударів
Винахід відноситься до розробки засобів індивідуального захисту, а саме до захисних шоломів, здатним захистити голову людини від ударів та від ураження кулями та/або осколками
Up!