Диск для метання

 

Винахід відноситься до виробництва спортивного спорядження.

Відомий диск для метання, містить дві облямовані загальним ободом опуклі кришки, скріплені одна з одною з утворенням між ними порожнини [1]. Порожнина у відомому диску для метання заповнена повітрям.

Завданням винаходу є збільшення дальності кидка диска для метання.

Технічний результат рішення поставленої задачі досягається тим, що в диску для метання, містить дві окаймленниех загальним ободом опуклі кришки, скріплені одна з одною з утворенням між ними порожнини, порожнини розміщена щонайменше одна еластична оболонка, заповнена газом легше повітря. Оболонка має форму тора. Оболонка має форму трубки, згорнутої у спіраль. Оболонка має форму кулі.

На фіг.1 зображено загальний вигляд диска для метання; на фіг.2 зображений поперечний розріз диска для метання, в порожнині якого розміщена заповнена газом легше повітря еластична оболонка у формі тора; на фіг.3 - поперечний розріз диска, в порожнині якого розміщена оболонка у формі трубки, згорнутої у спіраль; на фіг.4 - поперечний розріз диска, в порожнині якого розміщені заповнені газом легше повітря оболонки, мають фо�я метання містить металевий обід 1, дві опуклі кришки 2 і 3 з отворами 4 в центрі, скріплені одна з одною за допомогою круглих пластин 5, втулки 6 і гвинтів 7, з утворенням між ними порожнини 8. Розміщена В порожнині щонайменше одна еластична оболонка 9, наприклад, у формі тора (фіг.2), заповнена газом легше повітря. Розміщена в порожнині оболонка може мати форму трубки, згорнутої у спіраль (фіг.3). Трубка може мати постійний або змінний переріз. Оболонка може мати форму кулі (фіг.4). Для виключення розльоту куль, заповнених газом легше повітря, вони можуть бути поміщені в великими комірками сітку (не показана), виготовлену з тонкої текстильної нитки.

Виготовлення диска для метання (фіг.1-4) включає наступні операції.

1. З пластмаси (склопластику, сплавів магнію або алюмінію, дерева) виготовляють (відливають, виточують) дві однакові кришки 2 і 3 з отворами 4 в центрі.

2. З газонепроникної еластичного матеріалу (гуми, пластмаси, фольги) виготовляють м'які/жорсткі тонкостінні оболонки 9. Оболонки заповнюють воднем, гелієм або сумішшю газів (метан, водень). Оболонки у формі куль упаковують в великими комірками сітку. Оболонки, заповнені газом легше повітря, укладають в полостсс повітря і газу легше повітря в обсязі порожнини. Втулку 6 і гвинти 7 виготовляють із пластмаси, сплавів алюмінію.

Такої конструкції диск для метання по зовнішньому вигляду і масі не відрізняється від традиційного.

В процесі кидка і польоту диска виникає створений його обертанням гіроскопічний ефект, посилений за рахунок збільшення маси обода і зменшення маси газу в порожнини диска.

Винахід збільшує дальність кидка диска для метання.

Джерело інформації:

1. US 5552780, 1996.

Диск для метання, містить дві облямовані загальним ободом опуклі кришки, скріплені одна з одною з утворенням між ними порожнини, відрізняється тим, що в порожнині розміщена щонайменше одна заповнена газом легше повітря еластична оболонка, має форму згорнутої у спіраль трубки змінного поперечного перерізу. 

Схожі патенти:

Більярдна куля

Винахід відноситься до виробництва спортивного спорядження. У більярдній кулі, що містить складається з частин тверде тіло у формі сфери, що має порожнину, в якій розміщена щонайменше одна рухома/фіксована деталь, щільність матеріалу якої перевищує щільність матеріалу тіла, деталь має форму двоопуклої лінзи, рухливо встановленої на нерухомої осі. У більярдній кулі, що містить складається з частин тверде тіло у формі сфери, що має порожнину, в якій розміщена щонайменше одна рухома деталь, щільність матеріалу якої перевищує щільність матеріалу тіла, рухома деталь грушоподібної/кулястої форми укладене в еластичну оболонку. У більярдній кулі, що містить складається з частин тверде тіло у формі сфери, що має порожнину, в якій розміщена щонайменше одна нерухома деталь, щільність матеріалу якої перевищує щільність матеріалу тіла, дві деталі кулястої форми встановлені нерухомо одна навпроти іншої. У більярдній кулі, що містить складається з частин тверде тіло у формі сфери, що має порожнину, в якій розміщена щонайменше одна нерухома деталь, щільність матеріалу якої перевищує щільність матеріалу тіла, устаной траєкторії з відхиленнями в різні сторони, включаючи зворотний рух. 4 н. п. ф-ли, 5 іл.

Диск для метання

Винахід відноситься до виробництва спортивного спорядження. У диску для метання, містить порожнину з частковим заповненням її дробом, кожна кільцеподібна виїмка розділений радіальними перегородками на однакові секції з утворенням декількох порожнин, заповнених однаковою масою дробу. Кульки дробу покриті шаром еластичного матеріалу. Винахід збільшує дальність кидка диска для метання. 1 з.п. ф-ли, 2 іл.

Більярдна куля

Винахід відноситься до виробництва спортивного спорядження. Більярдна куля містить тверде тіло у формі сфери, при цьому в тілі виконана виїмка для розміщення деталі, щільність матеріалу якої перевищує щільність матеріалу тіла. Технічним результатом винаходу є надання кулях криволінійної траєкторії руху при грі в більярд. 6 з.п. ф-ли, 6 варіантів, 12 іл.

Пристрій для тренування метальників

Винахід відноситься до спортивних тренажерів
Up!