Захищений документ, що містить структури із змінним оптичним ефектом

 

Даний винахід відноситься до області захисних елементів для цінних документів, таких як захищені документи або подібні документи.

Термін «захищений документ», використовуваний в описі винаходу, включає в себе будь-які документи, які використовуються для передачі грошей, такі як банкноти, чеки, банківські карти.

Термін «подібний документ» використовується для позначення будь-якого документа, випущеного державним органом, щоб засвідчувати ідентичність особистості, право на водіння транспортного засобу, наприклад такі, як індивідуальні посвідчення особи, паспорти, водійські посвідчення і т. д. Це термін також включає в себе будь-який документ, що використовується для встановлення автентичності цінного продукту, наприклад такого, як етикетка, після прикладання білої тканини до дорогих предметів одягу. Термін також включає в себе будь-який документ, який використовується для підтвердження сплати податку, наприклад такого, як наклейки про сплату податку.

В даний час існує сувора вимога для цінних документів, які включають в себе захисні елементи, щоб вони легко ідентифікувалися неозброєним оком, в той же час вони також повинні бути особливо складними для во�ність створення такого елемента, в цілому, визначається різними комбінаціями технологій друку, які важко відтворити за допомогою споживчого копіювально-розмножувального обладнання (сканери, лазерні принтери, кольорові струменеві принтери, тощо) та/або за допомогою стандартного друкованого устаткування.

В цілому, захисні елементи створюють оптичні ефекти, які складаються в оптичних анімація, таких як варьирующаяся контрастність, змінюються кольори, оптичні ілюзії і т. д.

Таким чином, у відповідній галузі техніки при сучасному стані справ і, зокрема, з документа WO 2006/133512, вже відомий захищений документ, який містить підкладку і захисний елемент, відповідний для зміни кольору при зміні кута спостереження. Захисний елемент формується в прозорій області на захищеному документі, і ця область підходить для зміни кольору при зміні функцією кута спостереження у відбитому світлі.

Тим не менше для недосвідченого спостерігача іноді буває важко однозначно стверджувати, що спостережувана анімація насправді відповідає тій, яка визначена для документа, і що вона є справжньою. Часто таку анімацію можна побачити лише в строго певному положенні, опреддокумента.

Тому існує потреба у нових засобах ідентифікації та/або засобах встановлення автентичності, які дозволяють, де це доречно, доповнити зовнішній вигляд документа і які можуть бути легко і однозначно перевірені на відповідність; в той же час їх повинно бути важко відтворювати, так щоб це гарантувало складність для їх фальсифікації.

Для цієї мети винахід забезпечує, зокрема, захищений документ, який характеризується тим, що документ містить підкладку і захисний елемент, який має першу і другу структури, що містяться в підкладці, при цьому підкладка додатково включає в себе область, яка є просвічує або навіть прозорою, всередині якої перша і друга структури проходять щонайменше частково, при цьому перша і друга структури підходять для створення всередині просвічує області відповідно, щонайменше, першого і другого квітів, коли документ оглядається в відбитому світлі, а також для взаємного обміну першого і другого квітів, коли документ оглядається в минаючому світлі. Таким чином, разом вони складають остаточне зображення, яке виробляє оптичний ефект інверсії кольору, який змінюється як функциѺтуру, проходить, принаймні частково, в прозорій сфері, і підходящу для фарбування, щонайменше, одним кольором під час спостереження у відбитому світлі, і практично зникаючу під час спостереження у світлі, що проходить в прозорій області.

З допомогою захищеного документа винаходу користувач не має труднощів у розумінні того, що спостережуваний оптичний ефект інверсії є очікуваним ефектом.

Остаточне зображення виробляє оптичний ефект, що є дуже інтуїтивним, оскільки він полягає в інверсії кольорів у двох оптичних конфігураціях спостереження, які дуже відрізняються один від одного і є легко идентифицируемими.

Таким чином, оскільки зміна в кольорі відбувається при переході від спостереження у відбитому світлі до спостереження в прохідному світлі, то користувач може швидко визначити, що повинен спостерігатися мінливий оптичний ефект.

Крім того, для користувача, що не існує небезпеки неправильно позиціонувати документ. Користувач, в основному, дивиться на захищений документ мимовільно, як у прохідному світлі, так і у відбитому світлі, зокрема тому, що присутність просвічує або прозрачноние кольору, включаючи білий, чорний і сірий.

У кращому варіанті здійснення винаходу елемент включає в себе третю структуру, яка не змінюється і оптично яка проходить, принаймні, частково всередині вікна. Це робить можливим підкреслювати оптичне зміна двох структур в порівнянні з третьою структурою, яка є оптично незмінною. Переважно, перша і друга структури проходять на територію третьої структури, щоб таким чином підкреслювати більш явно оптичне зміна першої та другої структур.

Документ винаходу може також включати в себе одну або більше з таких характеристик:

- перша і друга структури містяться відповідно в першій і другій лицьових поверхнях підкладки з відповідністю один одному таким чином, що вони разом формують остаточне зображення;

- підкладка включає в себе іншу область, яка, по суті, є непрозорою і в яку одна зі структур проходить щонайменше частково;

- перша і друга структури друкуються з використанням друкарської фарби, такий як переливається фарба, що має оптичний ефект інтерференції;

- типографська фарба включає в себе захист�які реагують на задану довжину хвилі, та/або термохромний частинки;

- третя структура виконана з допомогою друку на друкарській мідної формі, таким чином, формуючи приховане зображення;

- елемент включає в себе третю структуру, що проходить, принаймні, частково в прозору область, при цьому структура є підходящою для розфарбовування, щонайменше, з допомогою одного кольору при спостереженні у відбитому світлі і для освіти, по суті, зникає зображення при спостереженні в світлі, що проходить в прозорій області;

- третя структура виконана з допомогою друку, що використовує оптично змінювану друкарську фарбу;

- структури є суміжними чи дійсно дотичними;

- підкладка виконана з матеріалу, який, по суті, містить папір, виготовлений на основі натуральних та/або синтетичних волокон, пористу папір, та/або виконана у вигляді картки;

- документ вибирається з банкноти і паспорта;

- щонайменше, перша і друга структури містяться на першій поверхні, а третя структура міститься на другий поверхні, яка є протилежною першої поверхні, при цьому третя структура розташовується, щонайменше частково, таким чином, щоб�туються, щонайменше частково, третьої структурою, коли вона спостерігається з другої поверхні у відбитому світлі, і відкриваються за рахунок прозорості третьої структури, коли вона спостерігається у прохідному світлі з другої поверхні.

Інші характеристики і переваги винаходу проявляться у світлі подальшого опису, зробленого з посиланнями на супровідні креслення, в яких:

Фіг.1 і 2 є видами тієї ж самої поверхні захищеного документа в першому варіанті здійснення винаходу, показаного, відповідно, коли він оглядається у відбитому і прохідному світлі;

Фіг.3 є видом у розрізі документа, показаного на фіг.1, по лінії 3-3;

Фіг.4 і 5 є видами тієї ж самої поверхні захищеного документа у другому варіанті здійснення винаходу, показаного, відповідно, коли він оглядається у відбитому і прохідному світлі;

Фіг.6 і 7 видами, відповідно, першої та другої поверхонь захищеного документа в третьому варіанті здійснення винаходу, коли він оглядається, відповідно, в прохідному і відбитому світлі;

Фіг.8 є видом у розрізі документа, показаного на фіг.6, по лінії 8-8;

Фіг.9-11 є �ретения, показаного, відповідно, коли він оглядається у відбитому світлі під різними кутами нахилу документа;

Фіг.12-14 є видами тієї ж самої поверхні захищеного документа в шостому варіанті здійснення винаходу, який розглядаємо з різних точок огляду у відбитому і прохідному світлі.

Фіг.1-3 показують захищений документ у першому варіанті здійснення винаходу. Захищеному документу дається загальна посилальна позиція 10.

У цьому першому варіанті здійснення винаходу документ 10 є банкнотою. У цьому варіанті документ 10 міг би бути паспортом, водійським посвідченням чи іншим документом, який може бути необхідно зробити захищеним.

Документ містить 10 підкладку 12, наприклад, виготовлену з матеріалу, який, по суті, містить пластик, папір або суміш пластику і паперу, однак винахід не обмежується яким-небудь специфічним матеріалом. Там, де це доречно, матеріал підкладки також може представляти собою багатошарову структуру, що містить безліч шарів, які сформовані разом.

Підкладка 12 також включає в себе просвічує область 14, яка, переважно, є прозорою і яка опредстью 16.

Присутність такого вікна 14 в захищеному документі 10 дає можливість, зокрема, включити до складу документа видимий наскрізь захисний елемент, тобто містить зображення, яке є видимим в світлі, що проходить, або навіть у відбитому світлі у вікні 14 з однієї або з іншої поверхонь документа 10.

У першому варіанті здійснення винаходу підкладка 12 виконана в прозорому пластиковому матеріалі. В якості прикладу можна навести пластиковий матеріал, який, по суті, містить полімер, що належить до сім'ї двухвісно-орієнтованих поліпропілені (ВОРР). Для того щоб отримати прозоре вікно 14, підкладка 12 може бути, наприклад, покрита шаром непрозорою білої фарби навколо розташування вікна 14, в той же час уникаючи покриття фарбою самого вікна.

В одному з варіантів підкладка 12 може бути виконана з матеріалу, який є, по суті, непрозорим, при цьому він може бути забезпечений отвором в місці розташування вікна. Перша смужка прозорого матеріалу потім розміщується на одну з поверхонь підкладки, щоб покривати отвір і таким чином формувати вікно. Наприклад, смужка може бути виконана з матеріалу, який, по суті, містить полиэ�мещенную на документ 10.

Документ 10 також включає в себе захисний елемент 20, міститься на підкладці 12. Якщо більш точно, то захисний елемент 20 має першу і другу структури 22А і 22В, що проходять, щонайменше частково, у вікно 14, і в цьому першому варіанті здійснення винаходу, показаному на фіг.1-3, структури 22А і 22В проходять цілком всередині вікна 14.

Ці перша і друга структури 22А і 22В підходять для створення всередині прозорої області 14 відповідно, щонайменше, першого і другого квітів, коли документ оглядається в відбитому світлі, а також для взаємної заміни цих першого і другого квітів, коли документ оглядається в прохідному світлі (фіг.1 і 2).

Таким чином, дві структури 22А і 22В разом створюють остаточне зображення, яке виробляє оптичний ефект колірної інверсії, яка змінюється як функція спостереження, тобто спостереження в минаючому світлі або відбитому світлі.

У першому варіанті здійснення винаходу, як можна побачити на фіг.3, дві структури 22А і 22В містяться на тій же самій поверхні F1 підкладки 12. Тим не менш, завдяки властивостям прозорості області 14 зображення може спостерігатися в прохідному і відбитому світлі з обох сторін, тобто з боку поверхонь F1 і F2 пя типографської фарби, має оптичний ефект інтерференції.

Таким чином, було відкрито, що переливається типографська фарба особливого складу, віддрукована на прозорій області підкладки, створює варіації у відтінку, коли змінюються умови спостереження у минаючому чи відбитому світлі.

Ця фарба, також відома як фарба з перламутровим ефектом, може включати в себе, наприклад, пігменти, які забезпечуються у вигляді маленьких прозорих пластівців, які відбивають світло. Ці маленькі пластівці надають фарбі глибину і глянець. Розмір пігментів дає можливість змінювати вирівнюючий або мерехтливий ефект типографської фарби. Таким чином, вирівнюючий ефект виходить з дрібнозернистими пігментами, а мерехтливий ефект виходить з великими пігментами. Пігменти, переважно, ґрунтуються на слюді, і вони готуються з допомогою подрібнених уламків слюди, мають шар металевих відкладень, наприклад таких, як шар оксиду титану або оксиду заліза. За таких обставин одержувані колір і оптичний ефект залежать, зокрема, від товщини шару. Пігменти дозволяють підняти колірну інтерференцію, яка виходить за рахунок відбиття падаючого світла, або напівпрозорими�ться переливається друкарською фарбою, отриманої з використанням цієї технології.

В іншому варіанті можуть бути придатними інші друкарські фарби, здатні створювати зміна кольору як функцію спостереження у відбитому або прохідному світлі.

У цьому першому варіанті здійснення винаходу перша структура 22А друкується з використанням першої переливається типографської фарби, а друга структура 22В друкується з використанням другий переливається типографської фарби.

Наприклад, перша фарба є фарбою, представленої як 75U008P, що продається постачальником SICPA. Фарба цього постачальника виробляє бірюзовий колір у відбитому світлі і червоний колір у світлі, що проходить. Друга фарба є фарбою, представленої як 73U022P, також продається постачальником SICPA. Ця фарба виробляє червоний колір у відбитому світлі і бірюзовий колір в минаючому світлі.

Крім того, щоб збільшити захист документа 10 проти спроб фальсифікації за рахунок відтворення або копіювання, фарба може, наприклад, містити захисні індикаторні елементи, наприклад такі, як: флуоресцентні частинки, люмінесцентні частки, частки такого типу, які реагують на задану довжину хвилі, та/або термохромний частинки.

урах. Це слугує, зокрема, для того, щоб підкреслювати змінний оптичний ефект.

У другому варіанті здійснення винаходу, показаному на фіг.4 і 5, захисний елемент 20 додатково включає в себе третю структуру 22С, яка є оптично незмінною. При зміні умов спостереження ця третя структура не змінюється. Наприклад, третя структура 22С друкується за допомогою традиційної кольорової фарби, яка не представляє помітний оптичний ефект, наприклад фарби для офсетного друку, високої друку, фотогравюри, флексографічного друку, друку за допомогою шовкового трафарету, печатки з мідної форми, і подібних видів друку.

У третьому варіанті здійснення винаходу, показаному на фіг.6-8, перша і друга структури 22А і 22В містяться відповідно на першій і другій поверхнях F1 і F2 підкладки 12, при цьому вони відповідають один одному таким чином, щоб разом вони формували остаточне зображення. Це служить для того, щоб посилити захищеність цінного документа 10 за рахунок того, що будь-яка спроба фальсифікації для відтворення документа є виключно складною. Відтворення документа вимагає дуже великої точності збігу між двома�ится особливо добре видимої і може бути виявлена будь обізнаним спостерігачем.

Крім того, як показано на фіг.6, можна побачити, що перша структура 22А частково проходить назовні з прозорого вікна 14 в непрозору область 16. Таким чином, перша структура 22А містить першу зону R1, представляє цифру «0» у вікні 14, і другу зону R2, представляє значок «€» в непрозорій області 16.

При спостереженні поверхні F1 в прохідному світлі (фіг.6) зона R2 першої структури 22А в непрозорій області 16 виглядає таким чином, що вона має такий же колір, як і зона R1 тієї ж самої структури 22А, яка знаходиться в прозорому вікні 14, але з меншим контрастом (різниця в контрасті між двома зонами R1 і R2 представлена на фіг.6 за допомогою переривчастого контуру для слабкого контрасту і з допомогою безперервного контуру для сильного контрасту). При спостереженні у відбитому світлі з боку другої поверхні F2 (фіг.7) зона R2 першої структури 22А, займає непрозору область 16, не може переглядатися.

У четвертому варіанті здійснення винаходу, показаному на фіг.9-11, захисний елемент включає в себе третю структуру 22С, створює оптичний ефект, який змінюється як функція від кута нахилу документа. Крім того, третя структура 22С стає невидимою в прохідному свефской фарби, наприклад такий, як фарба, що подається як 75U009V OVI зелена/блакитна, або, фарба, що подається як 73U021V Sicpastar рожева/зелена, продається компанією SICPA.

У п'ятому варіанті здійснення винаходу, який не показаний на фігурах, захисний елемент також включає в себе третю структуру, яка друкується рельєфно, для того щоб формувати приховане зображення. Наприклад, третя структура може бути отримана за рахунок деформації підкладки за допомогою преса, який виробляє тиснений значок. У цьому варіанті, щонайменше, одна зі структур, тобто перша або друга, може бути виконана з допомогою друку з мідної форми, використовуючи друкарську фарбу для формування значка, який може відчуватися на дотик, таким чином, забезпечуючи додатковий ступінь захисту документа.

У шостому варіанті здійснення винаходу, показаному на фіг.12-14, 20 елемент включає в себе третю структуру 22С, що проходить, принаймні частково, в прозору область 14. Ця третя структура 22С застосовується для свого прояву, коли вона оглядається у відбитому світлі (фіг.12 і 13), при цьому вона практично зникає, коли вона оглядається в світлі, що проходить в прозорій області 14 (фіг.14).

Третя�е й, по суті, для зникнення, коли вона оглядається в світлі, що проходить в прозорій області 14, як показано на фіг.12 і 13, які показують поверхню F2, що містить третю структуру 22С, як видно у двох виразних конфігураціях для спостереження у відбитому світлі. Таким чином, коли поверхня F2 оглядається у відбитому світлі з першої точки огляду, як показано на фіг.12, третя структура 22С приймає перший колір, а коли поверхня F2 оглядається у відбитому світлі з другої точки огляду, як показано на фіг.13, третя структура 22С приймає другий колір.

Переважно, щонайменше, перша і друга структури 22А і 22В містяться на першій поверхні F1, в той час як третя структура 22С міститься на другий поверхні F2, яка протилежна першій поверхні F1. В таких обставинах третя структура 22С розташовується, щонайменше частково, щоб накладатися на кожну з перших двох структур, тобто на першу і другу структури 22А і 22В таким чином, що перша і друга структури 22А і 22В, щонайменше частково, ховаються за третьою структурою 22С, коли друга поверхню F2 оглядається у відбитому світлі, і відкриваються за рахунок прозорості третьої структури 22С,�ях для спостереження перша і друга структури 22А та 22 частково приховані за третьою структурою 22С. До третьої конфігурації для спостереження в прохідному світлі, як показано на фіг.14, дві структури 22А і 22В відкриваються, оскільки третя структура 22С в цьому випадку є прозорою.

В якості варіанту, третя структура 22С може приховувати першу і другу структури 22А і 22В повністю (фіг.12 і 13).

Головні аспекти винаходу в першому варіанті його здійснення описуються нижче.

По-перше, спостерігач розміщує підкладку 12 щодо джерела світла S, для того щоб оглядати підкладку 12 у відбитому світлі. В цьому випадку можна побачити два виразних кольорів, кожен з яких виробляється першої та другої структурами 22А і 22В, наприклад бірюзовий колір першою структурою 22А і червоний колір - другий структурою 22В.

Надалі спостерігач орієнтує підкладку 12 щодо джерела світла таким чином, щоб оглядати підкладку 12 в минаючому світлі. В прозорій області 14 зображення приймає інший зовнішній вигляд за рахунок зміни кольору дуже виразно. Таким чином, якщо більш точно, кольору структур 22А і 22В взаємно обмінюються. Перша структура 22А стає червоним, в той час як друга структура 22В стає бірюзовою. Ця зміна є безумовно идентифицируемим дм чином перетворюючи будь-яку невизначеність, що стосується автентичності документа. Крім того, можливо отримати зображення, які є особливо привабливими, і оптичні анімації, які є легко идентифицируемими, не вимагаючи попереднього знання цього окремого оптичного ефекту. Один тільки факт наявності двох безумовно виразних і легко ідентифікованих орієнтації для спостереження зміни кольору також дає можливість уникнути будь-якого неправильного позиціонування документа щодо джерела світла.

Природно, слід розуміти, що описані вище варіанти здійснення винаходу не мають якої-небудь обмежуючий характер і що вони можуть приймати будь-яку бажану модифікацію, таким чином, вони не виходять за межі обсягу винаходу.

1. Захищений документ (10), що містить підкладку (12) і захисний елемент (20), що включає першу і другу структури (22А, 22В), нанесені на підкладку (12), при цьому підкладка (12) включає в себе область (14), яка є просвічує або навіть прозорою, в межах якої, щонайменше, частково виконані перша і друга структури (22А, 22В), причому перша і друга структури (22А, 22В) виконані з можливістю подання в межах прозорою області (1�, а коли документ (10) оглядається в прохідному світлі - зазначені перший і другий кольори взаємно міняються місцями, так що разом вони створюють остаточне зображення, що представляє оптичний ефект колірної інверсії, який змінюється в залежності від умови спостереження, у минаючому чи відбитому світлі, при цьому елемент (20) включає в себе третю структуру (22С), виконану, щонайменше, частково прозорою області (14), яка забарвлюється щонайменше в один колір при спостереженні у відбитому світлі і, по суті, зникає в прозорій області (14) при спостереженні в минаючому світлі.

2. Документ (10) по 1 п., в якому третя структура (22С) виконана з можливістю зміни кольору в залежності від кута спостереження у відбитому світлі.

3. Документ (10) по 1 п., в якому, принаймні, перша і друга структури (22А, 22В) виконані на першій поверхні (F1), а третя структура (22С) виконана на другий поверхні (F2), протилежної першої поверхні (F1), при цьому третя структура (22С) розташована, щонайменше, частково з перекриттям першої та другої структур (22А, 22В) таким чином, що перша і друга структури (22А, 22В) ховаються, щонайменше, частково за третьою структурою (22С) пр22С) при спостереженні з боку другої поверхні (F2) у прохідному світлі.

4. Документ (10) по 1 п., в якому перша і друга структури (22А, 22В) виконані відповідно на першій і другій поверхнях (F1, F2) підкладки (12) у погодженні один з одним, так що разом вони утворюють остаточне зображення.

5. Документ (10) по 1 п., в якому підкладка (12) включає в себе іншу область (16), яка є, по суті, непрозорою і в якій, щонайменше, частково розташована одна з зазначених структур (22А, 22В).

6. Документ (10) по 1 п., в якому перша і друга структури (22А, 22В) надруковані з використанням фарби, такий як переливається фарба, що має інтерференційний оптичний ефект.

7. Документ (10) за п. 6, в якому фарба включає в себе індикатори захисного елемента, наприклад флуоресцентні частинки, люмінесцентні частки, частки, що реагують на задану довжину хвилі, та/або термохромний частинки.

8. Документ (10) по 1 п., в якому третя структура (22С) виконана шляхом глибокого друку з плоских мідних форм, так щоб формувати приховане зображення.

9. Документ (10) по 1 п., в якому третя структура (22С) виконана шляхом друку з використанням оптично-змінною фарби.

10. Документ (10) по 1 п., в якому зазначені структури (22А, 22В, 22С) розташовані ряд�, �який, по суті, являє собою папір на основі натуральних та/або синтетичних волокон, пористу папір і/або картку.

12. Документ п. 1, що характеризується тим, що є банкнотою і паспортом. 

Схожі патенти:

Спосіб отримання комбінованого чорно-білого та повнокольорового персонализационного зображення на багатошаровій структурі

Винахід відноситься до галузі захисту документів від підробки і стосується способу отримання зображення, що ідентифікує справжність носія інформації. При здійсненні способу пікселі зображення поділяють на субпиксельние області, кожна з яких являє собою дифракційну решітку, що відображає один з основних кольорів. Зображення формують шляхом часткового руйнування дифракційних решіток у субпіксельних областях. Руйнування решіток здійснюють методом лазерного гравірування за рахунок модуляції інтенсивності, тривалості і кількості лазерних імпульсів з застосуванням точного позиціонування лазерного променя по елементам піксельної матриці і спеціальним оптичним мітках. Технічний результат полягає в спрощенні способу і забезпечення можливості формування зображень в одному дифракционном шарі. 7 з.п. ф-ли, 1 іл.

Захисна мітка

Захисна мітка містить шар з прихованим поляризаційним зображенням і відображає шар, при цьому в шарі з прихованим поляризаційним зображенням виконані ізотропні та анізотропні області, де шар з прихованим поляризаційним зображенням володіє здатністю до фазової поляризації і являє собою чвертьхвильову пластинку. Досягнутий технічний результат - підвищення рівня захисту від підробки шляхом імітації і копіювання при забезпеченні доступного і надійного способу контролю справжності маркування виробів. 3 н. і 8 з.п. ф-ли, 3 іл.

Спосіб створення мікроструктури на підкладці

Винахід відноситься до способу виготовлення мікроструктури на підкладці, відрізняється наступними операціями: (А) виготовлення донорської плівки за рахунок утворення тисненої структури з піднесеннями і поглибленнями на першому плівковому матеріалі і нанесення переказного шару на тиснену структуру. (Б) виготовлення акцепторної плівки за рахунок нанесення клейового шару на другий плівковий матеріал. (В) каширування донорської плівки і акцепторної плівки за допомогою клейового шару, причому переказний шар на підвищеннях тисненої структури склеюється з клейовим шаром. (Г) переклад склеєних ділянок переказного шару на акцепторную плівку за рахунок відокремлення одна від одної донорської плівки і акцепторної плівки, в результаті чого в акцепторній плівці з переведених ділянок переказного шару утворюється перша мікроструктура, та/або донорської плівці утворюється доповнює першу мікроструктуру друга мікроструктура. Крім того, винахід відноситься до використання одержуваної згідно пропонованого способу підкладки з мікроструктурою в якості складової частини захисного елемента, а також захисного елемента з одержуваної згідно пропонованого способу підкладкою з мікроструктурою, і до захисту

Друкарський захисний елемент та спосіб його виготовлення

Розроблено друкарський захисний елемент, що містить щонайменше першу і другу надпечатки. Перша з них являє собою растр, утворений сіткою елементів растра, що мають форму знаків, несучих інформацію, а друга являє собою растр, що збігається з положенням з першої написом. При цьому комбінація першої та другої надпечаток має вигляд многотонового зображення, причому інформація, укладена в зазначених знаках, щонайменше частково прихована другий написом. Розроблено також спосіб виготовлення даного захисного елемента. 3 н. і 19 з.п. ф-ли, 12 іл.

Спосіб створення захисного кольорового зображення всередині листового матеріалу, видимого в минаючому світлі і відображеного на лицьовій і зворотній поверхнях цього матеріалу сукупністю співвісних вхідних отворів, і листовий матеріал для його реалізації

Спосіб включає утворення зображення всередині листового матеріалу, містить моношар прозорих мікрокульки, частково занурених у відбивний шар, нанесений на підкладку з пластику і містить твердий розчин флуоресцентних або люминофорних цветонесущих частинок. На моношар мікролінз послідовно наносять шар пластику і шар металевої фольги. Імпульсами лазерного випромінювання утворюють у заданих точках отвори в шарі фольги і розплавляють в межах лазерної плями шар пластику під фольгою, матеріал відбиває шару і пластик підкладки. Розплавляють стисненим лазерним променем микролинзи в межах зменшеного лазерної плями і сплавляють їх між собою, утворюють наскрізний отвір у підкладці пластику. Кластери з мікролінз з утвореними на них кристалами з вкрапленнями пофарбованих часток відбиває шару та сплавлені між собою микролинзи створюють точки захисного кольорового зображення, видимого в минаючому світлі і відображене на поверхнях листового матеріалу сукупністю співвісних отворів. Технічний результат - можливість легкого розпізнавання захисного ознаки, що забезпечує надійний захист виробів від підробки. 5 з.п. ф-ли, 9 іл.

Спосіб виготовлення мікролінз

Спосіб виготовлення мікролінз включає підготовку основи і її попереднє структурування, внаслідок якого з лицьової сторони основи утворюються піднесення, а з її зворотному боку, протилежного її лицьовій стороні, утворюються поглиблення, в основному відповідних підвищень. Основу піддають попередньому структурування шляхом тиснення методом глибокого друку і на основу з щонайменше однієї її сторони в зоні підвищень або поглиблень наносять просвічуючий полімер з утворенням мікролінз. Спосіб виготовлення забезпеченою микролинзами основи передбачає, що микролинзи жорстко з'єднують з основою, яка її забезпеченому микролинзами вигляді має дзеркально-симетричного виконання відносно площини симетрії, що збігається із середньою площиною двояковипуклих мікролінз і паралельною основі. Технічний результат - спрощення способу виготовлення мікролінз. 5 н. і 24 з.п. ф-ли, 14 іл.

Суміш з пігментних лусочок, орієнтована під дією магнітного поля і не орієнтована під дією магнітного поля, нанесена у вигляді покриття на підкладку

Суміш пігментних лусочок, нанесена у вигляді покриття на підкладку, що містить: перше безліч орієнтована під дією магнітного поля пігментних лусочок, які мають властивість змінювати колір з першого кольору на другий колір при першій зміні кута зору; і друге безліч пігментних лусочок, не орієнтована під дією магнітного поля, які мають властивість змінювати колір з зазначеного першого кольору на третій колір при другому зміні кута зору, відмінному від першого, при цьому перший, другий і третій кольору є трьома різними кольорами. Лусочки зазначених першого і другого безлічі нанесені на підкладку в сполучній речовині, образующем суміш лусочок, при цьому дані лусочки мають зазначений перший колір при погляді на підкладку під прямим кутом, причому які орієнтуються під дією магнітного поля лусочки орієнтовані по суті однаковим чином, відмінним від орієнтації лусочок, не орієнтована під дією магнітного поля, так що: нахил підкладки щодо першої осі призводить до зміни спостережуваного кольору з зазначеного першого кольору на вказаний другий колір, і нахил підкладки щодо другої осі, перпендикулярної першої осі, призводить до зміни кольору

Маркувальний елемент

Винахід відноситься до засобів, призначених для маркування товарів і конструкцій, спрямоване на підвищення захищеності маркувального елемента від підробки. Винахід може бути використаний виробниками товарів і конструкцій. Маркувальний елемент виконаний у вигляді тканої стрічки, утвореної переплетенням основних ниток з тонкої тугоплавкої дроту і уточних ниток двох видів: склониток білого кольору і вуглецевих ниток чорного кольору, що утворюють смуги з заданої комбінацією, яку зчитує сканером. Використання в тканої стрічки вогнестійких ниток дає перевагу надійності зберігання інформації в умовах дії вогню. 1 іл.

Багатошарове тіло захисного елементу для захисту цінних документів

Винахід відноситься до багатошарового тіла, що містить прозорий перший шар. У прозорому першому шарі безліч мікролінз, розміщених відповідно сітці мікролінз, надруковано в першій області. Крім того, багатошарове тіло містить другий шар, який розміщується під першим шаром і знаходиться у фіксованому положенні щодо першого шару і має безліч мікрозображень, розміщених відповідно сітці мікрозображень і в кожному випадку щонайменше з місцевим взаємним перекриттям з однієї з мікролінз з сітки мікролінз з метою генерування першого оптично змінюваного елементу інформації. Кроки сітки в сітці микроизображения і в сітці мікролінз в кожному випадку щонайменше в одному просторовому напрямку менше 300 мкм. При цьому другий шар має у першій області щонайменше одну першу зону, в якій передбачені микроизображения, і має щонайменше одну другу зону, в якій передбачені оптично активні поверхневі структури для формування третього оптично змінюваного елемента інформації, причому зазначений третій оптично змінний елемент інформації відрізняється від першого оптично змінюваного елементу інформації. 31 з.п. ф-ли, 14�

Захищений документ з голографічного плівкою і друкованої машиночитаній маркуванням

Захищений документ містить основу з нанесеним плівковим елементом. Плівковий елемент містить захисний ознака, такий як дифракційна структура, наприклад голограма. Для швидкого виявлення віддаленого плівкового елемента за допомогою звичайних детекторних пристроїв маркування, що перетинає плівковий елемент, друкується між нижньою поверхнею і підкладкою, при цьому маркування, щонайменше, частково перекривається з плівковим елементом. Причому щонайменше частина маркування надрукована на підкладці і для зазначеної частини маркування, надрукованій на підкладці, зчеплення маркування з підкладкою слабкіше, ніж зчеплення маркування з плівковим елементом. 3 н. і 12 з.п. ф-ли, 2 іл.
Up!