Система профілів для віконних і дверних конструкцій

 

Заявляється винахід відноситься до галузі будівництва та виробництва будівельних конструкцій, зокрема до систем металевих профілів для складання елементів закривання внутрішніх отворів будівель і споруд, і призначена для виготовлення вікон і дверей в приміщеннях з підвищеними вимогами до чистоти, головним чином, для установки в комплексах спеціальних і чистих приміщень виробничого, медичного та дослідного призначення.

У багатьох галузях промисловості і сферах діяльності людини пред'являються спеціальні вимоги до чистоти повітря в приміщеннях. У промисловості використовуються все більш складні і дорогі матеріали і технології. В цих умовах ціна помилки із-за невідповідності виробничого середовища і оснащення робочих місць при виробництві інноваційної продукції дуже висока. Необхідність у виробничих приміщеннях високих класів чистоти постала особливо гостро. Однією із складових вирішення цього питання є виконання в чистих приміщеннях компланарних і герметичних вікон і дверей, легко очищаються від забруднень і стійких до вологи.

Відомий профіль коробчатий (варіант 1), утворений верхнім і нижнім осно T-, та/або Г, і/або I-образні ребра, паралельно розташовані по довжині профілю, нижнє підставу профілю виконано з принаймні однією є його продовженням полицею, виконаної з виступами, утворюють паз для розміщення ущільнюючого елемента, при цьому верхня основа виконано зі сходинкою, всередині профілю на нижньому підставі виконаний виступ, а на одній з поздовжніх стінок - потовщення, крім того, з зовнішньої сторони цієї поздовжньої стінки виконаний виступ, утворює паз з виступом полиці нижнього підстави (патент на корисну модель UA №30806, МПК E06B 3/16, дата публікації 10.07.2003, «Профіль коробчатий (варіанти)»).

У даній конструкції T-і Г-образні ребра утворюють пази, службовці для анкерного кріплення коробки дверей в отворі і не призначені для установки в них скляних або глухих полотен дверей.

Відомий також дверний блок, прийнятий за прототип, що включає порожнисті металеві профілі однакової ширини з пазами і розміщеними в них проміжним профілем, профілями для кріплення скла і ущільненням притвору, при цьому порожнисті профілі виконані зі сходинкою, а проміжний профіль виконаний П-подібної форми з відігнутими кінцями, зафіксованими в пазах полого проѼ виступ, на якому розміщений ущільнювач (патент на корисну модель UA №8997, МПК E06B 3/16, дата публікації 16.01.1999, «Дверний блок»).

Недолік відомого пристрою полягає в тому, що при зазначеному розміщенні скла воно не лежить в одній площині з поверхнями порожнистих металевих профілів, тобто не забезпечується компланарность скляного полотна площині порожнистих металевих профілів. Скло закріплене за допомогою ущільнювачів, розміщених з обох сторін скла, на поверхні яких і в місцях стикування накопичуються забруднення, видалення яких трудомістко, крім того, скло розміщене в профілях з поглибленням, яке є місцем потенційного накопичення забруднень, що сприяє скупченню пилу і бруду на поверхнях дверного блоку, і тому дана конструкція не може бути застосована у спеціальних чистих приміщеннях.

Відома конструкція дверного блоку не забезпечує установку двох скляних або глухих полотен врівень з поверхнями порожнистих металевих профілів.

Завдання заявляється технічного рішення полягає в створенні системи профілів для віконних та дверних конструкцій, які забезпечують компланарность і герметичність вікон і дверей, легко Єилей для віконних та дверних конструкцій, містить коробчатий профіль, на одній зі стінок якого виконані Г-образні ребра, паралельно розташовані по довжині стінки, при цьому коробчатий профіль забезпечений сходинкою і полицею, виконаної з виступами, утворюють паз для розміщення ущільнюючого елемента, вона забезпечена П-образним профілем для компланарної вклейки скла, на вільних кінцях якої виконані засувки у вигляді виступів, звернених назовні, з можливістю взаємодії з Г-подібними ребрами, та/або П-образним профілем для компланарної вклейки глухих полотен, на вільних кінцях якої виконані засувки у вигляді виступів, звернених всередину, з можливістю взаємодії з Г-подібними ребрами, а також П-образним нижнім профілем, на вільних кінцях якої виконані розімкнуті трубки, звернені всередину профілю і утворюють пази для розміщення ущільнюючих елементів, при цьому на горизонтальній стороні П-образного нижнього профілю зовні розміщені два I-подібних ребра з можливістю взаємодії з Г-подібними ребрами.

Коробчатий профіль, з Г-подібними ребрами, призначений для збирання коробок і каркасів вікон і дверей.

Наявність П-образного профілю для кріплення скла в системі віконних і дт його фіксацію на каркасі вікна чи двері, що дає можливість вклейки двох стекол компланарних площини каркаса вікна чи двері, зводячи до мінімуму місця потенційного накопичення забруднень.

Наявність П-образного профілю для кріплення глухих полотен в системі віконних і дверних профілів завдяки взаємодії його засувок з Г-подібними ребрами коробчатого профілю забезпечує його фіксацію на каркасі вікна чи двері, що забезпечує можливість вклейки двох глухих полотен компланарних площини каркаса вікна або двері для зниження накопичення забруднень і простоти прибирання.

Наявність П-образного нижнього профілю з двома ущільненнями забезпечує надійну герметичність вікон і дверей навіть у разі їх монтажу без порога, що розширює область застосування цих вікон і дверей для чистих приміщень.

Застосування I-образних ребер на горизонтальній стороні П-образного нижнього профілю дає надійне самоцентрирование щодо основного коробчатого профілю і забезпечує компланарность П-образного нижнього профілю каркаса вікна або двері. Розміщення ущільнень на П-образному нижньому профілі забезпечує герметичність чистих приміщень.

Зібрана конструкція, що містить коробку, каркас вікна або дверей, глухі полотна, �странства всередині будівлі, звести до мінімуму можливі накопичення забруднень, уникнути застійних зон та забезпечити простоту і легкість регулярного прибирання.

На профілях відсутні канавки, проточки, пази, виступи та інші елементи, що ускладнюють його обробку дезінфікуючими, деактивирующими, миючими та іншими розчинами.

Застосування заявляється системи профілів дозволяє створювати як дверні, так і віконні конструкції для чистих приміщень.

Наявність відмітних ознак у заявляє технічне рішення дозволяє зробити висновок про його відповідність умові патентоспроможності «новизна».

Суттєві ознаки винаходу, які спричиняють отримання зазначеного технічного результату, явним чином не випливають з рівня техніки, що дозволяє зробити висновок про відповідність винаходу умовам патентоздатності «винахідницький рівень».

Умова патентоспроможності «промислова придатність» підтверджено на прикладі конкретного здійснення.

Суть винаходу пояснюється кресленнями, де

на фіг.1 - загальні види варіантів дверей: одностулкові двері з комбінованим розміщенням в ній стекол і глухих полотен, одностулкові двері з розміщеними в ній стекламфиг.3 - П-подібний профіль для кріплення скла;

на фіг.4 - коробчатий і П-подібний профілі із закріпленими в них стеклами;

на фіг.5 - П-образний профіль для кріплення глухих полотен;

на фіг.6 - коробчатий і П-подібний профілі із закріпленими в них глухими полотнами;

на фіг.7 - П-подібний нижній профіль;

на фіг.8 - П-нижній подібний профіль з автоматичним пороговим ущільнювачем в піднятому положенні;

на фіг.9 - П-нижній подібний профіль з ущільненнями, контактуючими з підлогою;

на фіг.10 - П-нижній подібний профіль з автоматичним пороговим ущільнювачем, що контактують з підлогою.

Заявляемое пристрій системи профілів для віконних та дверних конструкцій може бути виконано як зі скляними полотнами, так і з глухими полотнами, або комбінованим, зі скляними і глухими полотнами одночасно (фіг.1).

Система профілів для віконних або дверних конструкцій містить основний металевий коробчатий профіль 1, на одній зі стінок якого виконані Г-образні ребра 2, паралельно розташовані по довжині стінки, при цьому два Г-подібних ребра 2 розташовані по краях стінки, їх горизонтальні полички звернені всередину профілю: 1, а два інших Р-подібних ребра 2 розташовані в �ї профіль 1 забезпечений також сходинкою 3, полицею 4, виконаної з виступами 5, утворюють паз для розміщення ущільнюючого елемента 6, і кутовим дугоподібним ребром 7.

Сходинка 3 застосовується для взаємодії з ущільнюючим елементом 6 відповідь коробчатого профілю 1 коробки дверей.

Основний коробчатий профіль 1 є універсальним, він використовується для складання коробки і каркаса двері, в тому числі для пасивної стулки двостулкової двері.

Конструкція коробчатого профілю 1 дозволяє його використання як штульпового профілю для двостулкових дверей. При виготовленні штульпа дугоподібне ребро 7 збігається зі сходинкою 3 коробчатого профілю 1. При цьому на пасивною стулці утворюються чотири канали всередину стулки, утворені дугоподібним ребром 7, (не показано). Ці канали легко заглушуються компаундним складом або заглушками.

Всі кути коробчатого профілю 1 заокруглені радіусом для полегшення очищення конструкції.

Система профілів для віконних та дверних конструкцій забезпечена, крім того, П-образним металевим профілем 8 для кріплення стекол 9, на вільних кінцях якої виконані засувки 10 у вигляді виступів, звернених назовні, та/або П-образним металевим профілем 11 для кріплення глухих полотен 12, Љелки 10 і 13 виконані з можливістю взаємодії з крайніми Г-подібними ребрами 2. На бічних стінках П-образного профілю 8 компланарних вклеєні скла 9, а на бічних стінках П-образного профілю 11 компланарних вклеєні глухі полотна 12.

Система дверних профілів забезпечена також П-образним нижнім профілем 14, на вільних кінцях якої виконані розімкнуті трубки 15 (фіг.7), звернені всередину профілю 14 утворюють пази для розміщення ущільнюючих елементів 16, що контактують з поверхнею підлоги 17 (фіг.9).

При цьому на горизонтальній стороні П-образного нижнього профілю 14 зовні розміщені два I-подібних ребра 18, встановлених з можливістю взаємодії з крайніми Г-подібними ребрами 2 і забезпечують самоцентрирование нижнього профілю 14 щодо каркаса двері.

Крім того, на горизонтальній стороні П-образного нижнього профілю 14 всередині може бути закріплений автоматичний пороговий ущільнювач 19, який своєю нижньою поверхнею контактує з підлогою 17 (фіг.10) і змонтований разом з П-подібним нижнім профілем 14 на каркасі двері самонарізуючими гвинтами 20, розміщеними між двома центральними Г-подібними ребрами 2, що забезпечує необхідний рівень герметичності. На фіг.8 автоматичний пороговий ущільнювач 19 зображений в піднятому положенні.

У сЕмонтирован автоматичний пороговий ущільнювач 19.

Зібрана двері повністю компланарна. Скляні полотна 9 і глухі полотна 12 лежать в одній площині з коробкою і каркасом двері. Бічні стінки П-образного нижнього профілю 14 також розташовані в одній площині з коробкою і каркасом двері. Двері, зібрана з допомогою заявляється системи дверних профілів, утворює єдину площину з перегородками чистого приміщення і забезпечує рівень герметичності, необхідний для організації перепадів тиску всередині комплексу чистих приміщень.

Таким чином, заявляється система профілів для віконних та дверних конструкцій забезпечує створення вікон і дверей з єдиною площиною, зводячи до мінімуму місця потенційного накопичення забруднень, забезпечуючи необхідні компланарность і герметичність, дозволяючи уникнути накопичення забруднень, застійних зон і забезпечуючи простоту і легкість регулярного прибирання, стійкість до вологи, що створює умови для застосування таких вікон і дверей в комплексах спеціальних і чистих приміщень, наприклад, фармацевтичної, медичної, мікроелектронної промисловості і науково-дослідної сфери.

Система профілів для віконних та дверних конструкцій, що містить коробчатий профіль, на одній зі стінок забезпечений сходинкою і полицею, виконаної з виступами, утворюють паз для розміщення ущільнюючого елемента, що відрізняється тим, що вона забезпечена П-образним профілем для компланарної вклейки скла, на вільних кінцях якої виконані засувки у вигляді виступів, звернених назовні, з можливістю взаємодії з Г-подібними ребрами, та/або П-образним профілем для компланарної вклейки глухих полотен, на вільних кінцях якої виконані засувки у вигляді виступів, звернених всередину, з можливістю взаємодії з Г-подібними ребрами, а також П-образним нижнім профілем, на вільних кінцях якої виконані розімкнуті трубки, звернені всередину профілю і утворюють пази для розміщення ущільнюючих елементів, при цьому на горизонтальній стороні П-образного нижнього профілю зовні розміщені два I-подібних ребра з можливістю взаємодії з Г-подібними ребрами. 

Схожі патенти:

Двері

Двері // 2549321
Винахід відноситься до будівництва, а саме до елементів для закривання отворів в будівлях, зокрема до конструкцій дверей, що мають пустотілі рами. Винахід спрямовано на забезпечення збільшення жорсткості каркасу за рахунок підвищення надійності з'єднання між собою вертикально і горизонтально розташованих профілів і виконання однієї з стінок суцільний. Двері містить каркас, що складається зі скріплених між собою, наприклад, кріпильними елементами у вигляді саморізів під прямим кутом вертикально і горизонтально розташованих прямокутних алюмінієвих профілів з принаймні одним ребром жорсткості кожен, виконаних з однаковою висотою, при цьому звернені всередину двері стінки профілів виконані кожна з поздовжньою прорізом, і закріплене в поздовжніх прорізах полотно, наприклад, являє собою скло або фільонку. Кути по краях стінок, принаймні, мають поздовжні прорізи, виконані закругленими з зовнішнім радіусом (закругленими можуть бути кути і протилежних стінок), при цьому торці горизонтально розташованих алюмінієвих профілів виконані з внутрішніми радіусами, рівними зовнішнім радіусах, і пов'язані з місцем контакту зі стінками, що мають продо� алюмінієвих профілів мають виступи, вхідні в поздовжні прорізи вертикально розташованих алюмінієвих профілів, а стінки, звернені до периферії двері, принаймні, вертикально розташованих алюмінієвих профілів виконані суцільними. 3 з.п. ф-ли, 5 іл.

Армоване вікно

Винахід відноситься до будівництва, а саме до вікон, дверей з пластмасових профілів

Комплект профілів для складання елементів закривання внутрішніх та/або зовнішніх отворів будівель і споруд

Винахід відноситься до галузі будівництва та виробництва будівельних конструкцій і виробів і може знайти широке застосування при виготовленні комплектів профілів для вікон, дверей, а також може бути використано при спорудженні фасадних огорож, облицювання будівель і споруд, у тому числі вітрин, розділових перегородок приміщень тощо

Вікно

Вікно // 1406328
Винахід відноситься до конструкціях і може бути іса-А пользовано при влаштуванні вікон будівель

Вікно

Вікно // 966212
Up!