Спосіб конвертації двовісної колісної опори в одноосний

 

Винахід відноситься переважно до транспортного машинобудування.

Відомий спосіб конвертації двовісної колісної опори в одноосний /див. авт. свід. № 1456331 (кл. B62D 63/00) від 20.02.1987/, полягає в повороті однієї осі колісної щодо іншої навколо горизонтальної осі, що не збігається з осями колісної опори.

Недолік відомого способу конвертації полягає в його нетехнологічності, так як сдваивание коліс проводиться не в площині спільного горизонту для осей колісної опори, що вимагає підняття транспортного засобу при конвертуванні.

Для усунення зазначеного недоліку в способі конвертування двовісної колісної опори (див. креслення) в одноосний, що полягає в повороті однієї осі колісної щодо іншої навколо горизонтальної осі, що не збігається з осями колісної опори, горизонтальну вісь роблять спільної для обох колісних осей і рухомий з повзуном по направляючої в площині коліс, кожну з колісних осей кінематично пов'язують з горизонтальною віссю допомогою двуплечевого ланки з підкосом, кінематично пов'язаних з віссю направляючої для повзуна з горизонтальною віссю, причому підкіс і плечі ланки вибирають рівної довжини.

Україн�полягає в повороті однієї осі колісної 3 відносно іншої (4) навколо горизонтальної осі 5, не збігається з осями (3 і 4) колісної опори (1 і 2), полягає в тому, що горизонтальну вісь 5 роблять спільної для обох колісних осей (3 і 4) і рухомої з повзуном 6 по направляючої 7 в площині коліс (1 і 2), кожну з колісних осей (3 і 4) кінематично пов'язують з горизонтальною віссю 5 за допомогою двуплечевого ланки (8 осі 3 і 9 для осі 4) з підкосом (10 для ланки 8 і 11 для ланки 9), кінематично пов'язаних віссю 12 (окремо для кожного підкоси) з направляючою 7 для повзуна 6 з горизонтальною віссю 5. При цьому підкоси (10 і 11) і плечі ланок (8 і 9) вибирають рівної довжини.

Сдваивание колісних опор (1 і 2) пропонованим способом конвертації здійснюється в площині спільного горизонту для осей (3 і 4) колісних опор (1 і 2), що не вимагає підняття транспортного засобу при конвертуванні, спрощуючи технологічність останнього.

Транспортний засіб з незалежними бортовими колісними опорами, виконаними за пропонованою схемою, набуває додаткові маневреність і ефективність, так як близький до повороту (або розвороту) борт можна робити (не знижуючи швидкості) одноосним, залишаючи двохосьовим дальній борт колісної опори.

Пропоноване винаходом технічне рішення прийнято до апробації при випуу авторської розробки /див., наприклад, пат. № 2298304 (кл. А01В 49/00) від 04.04.2005/.

Таким чином, на думку заявника, пропоноване технічне рішення є новим, має винахідницький рівень і є промислово придатним.

Спосіб конвертації двовісної колісної опори в одноосний, що полягає в повороті однієї осі колісної щодо іншої навколо горизонтальної осі, що не збігається з осями колісної опори, відрізняється тим, що горизонтальну вісь роблять спільної для обох колісних осей і рухомий з повзуном по направляючої в площині коліс, кожну з колісних осей кінематично пов'язують з горизонтальною віссю допомогою двуплечевого ланки з підкосом, кінематично пов'язаних з віссю направляючої для повзуна з горизонтальною віссю, причому підкіс і плечі ланки вибирають рівної довжини. 

Схожі патенти:

Самосвальное шасі зі змінним кузовом для перевантаження зерна

Винахід відноситься до транспортних засобів зі змінним кузовом і застосовується при перевантаженні зерна від комбайна до кузова-накопичувачі. Самосвальное шасі зі змінним кузовом для перевантаження зерна включає самосвальное шасі (1) з платформою (2) і гідропідйомником (3), змінний кузов (4) з днищем, передня частина (5) якого горизонтальна, а задня (6) частину похила. Механізм нахилу кузова (4) забезпечений похилій рамою, жорстко закріпленої в задній частині (6) платформи під похилим днищем кузова (4). У верхній частині рами встановлені шарніри (8). В похилій рамі паралельно платформі розташовані поздовжні напрямні, в яких одним кінцем шарнірно встановлений штовхач, упирається іншим кінцем за допомогою шарнірів в нижню частину (6) похилого днища. Тягова ланцюг, що спрямовується блоком (13) рами шасі і блоком (14) платформи, з'єднана з шарніром штовхача і з опорою (16) гідропідйомника (3). Кузов (4) задньою частиною спирається на шарніри (8) нижче верхньої кромки схилу дна. На кордоні між частинами (5) і (6) кузова розташована поперечна перегородка, яка має нахил вперед. Верхні кромки бортів кузова піднято над бортами, що спираються на горизонтальне дно, і виконані на одному рівні з верхньою кможности. 1 з.п. ф-ли, 5 іл.

Позашляховик

Винахід відноситься до області машинобудування і може використовуватися для перевезення вантажів або людей

Транспортний засіб зі змінним кузовом для перевезення легких сільськогосподарських вантажів

Винахід відноситься до транспорту, а саме до транспортних засобів, обладнаних механізмом з крюкової рамою для заміни змінних кузовів, пристосованих для перевезення легких сільськогосподарських вантажів, з пристроєм для ущільнення в процесі завантаження

Транспортний засіб зі змінним кузовом для перевезення насипних сільськогосподарських вантажів малої щільності

Винахід відноситься до транспорту, а саме до транспортних засобів зі змінними кузовами для перевезення сільськогосподарських вантажів малої щільності

Транспортний засіб високої прохідності

Винахід відноситься до галузі транспортного машинобудування

Віброрушій перетворення обертального руху в поступальний

Винахід відноситься до транспортних засобів, а саме до вибродвижителям їх пересування перетворення обертального руху в поступальний

Колісний транспортний засіб для інваліда на візку

Винахід відноситься до колісних транспортних засобів для поїздки інваліда, що перебуває в колясці

Багатофункціональна машина комунального призначення

Винахід відноситься до галузі комунального машинобудування, зокрема до багатофункціональним малогабаритним машинам для утримання територій загального користування в житлових міських масивах

Самохідне багатофункціональний транспортний засіб

Винахід відноситься до транспортного машинобудування, переважно до виробництва самохідних позашляхових транспортних засобів

Транспортний засіб

Винахід відноситься до транспортного засобу. Транспортний засіб містить раму, встановлені в ній на підшипниках два мотор-колеса, сідло, джойстик і стабілізуючий пристрій. На рамі закріплені в горизонтальній площині паралельно один одному три осі, на кожній крайній з яких встановлено по мотор-колеса. На середній осі, розташованої посередині між цими крайніми, встановлений двуплечий важіль, який утворює разом з двома кривошипами і шатуном механізм шарнірного паралелограма. На плечі двоплечого важеля встановлені шарнірно зубчасті колеса, утворюють зубчасту передачу з позитивним передавальним відношенням в зачепленні з зубчастим колесом, нерухомо закріплених на зазначеній середньої осі співвісно з середнім шарніром двоплечого важеля. Крайнє зубчасте колесо у зазначеній зубчастої передачі жорстко пов'язано з кривошипом, за умови, що в середній точці шатуна закріплено сідло. Досягається спрощення конструкції і зменшення ваги. 7 іл.

Самохідна робоча машина з електромеханічної трансмісією

Винахід відноситься до самохідним робочих машин, зокрема до тракторів, бульдозерів, навантажувачів і автогрейдерам. Машина містить двигун внутрішнього згоряння, сполучений з генератором, один або кілька тягових електродвигунів, бортові редуктори і електронні модулі, пристосовані для управління двигуном, генератором і електродвигунами. Генератор і електродвигуни можуть мати вбудовані маховики або маховики, прикріплені до їх роторам. Технічний результат полягає в підвищенні курсової стійкості самохідної робочої машини, а також підвищення її тягової потужності і зменшення габаритних розмірів. 16 з.п. ф-ли, 1 іл.

Спосіб підвищення прохідності рушія військової техніки і пристрій рушія військової техніки

Винаходу відносяться до способу і пристрою підвищення прохідності колісних рушіїв військового озброєння на слабких грунтових і заболочених підставах. Загальна опорна поверхня колісних рушіїв важкої військової техніки при переміщенні по слабких грунтових і заболочених підстав виконана опуклою в сфері з радіусом Rсф=Dсф/2=0,5 l /sinψ, де Dсф - діаметр сферичної поверхні, l - довжина опорної поверхні рушія, ψ - кут полуконтакта опорної поверхні рушія з підставою. Кут ψ=φ, де φ - кут внутрішнього тертя грунту, торфу підстави порушеної структури при максимальному по міцності на розтяг тиску p з т р . Г р а з т = 2 c ⋅ cos ϕ / ( 1 + sin 2 ϕ ) - для грунту, для торфу - p з т р . Т р а з т = 2 c ⋅ cos ϕ / ( 1 + sin ϕ ) , де с=сстр(2-tgφ/tgφстр), φ=arcsin[2sinφстр/(1+sin2φстр)]-φстр, φстр і сстр - кут внутрішнього тертя та питоме зчеплення зразка матеріалу підстави непорушеної структури. Колеса встановлюють з кожного борту рушія в два рада з подовжнім зсувом рядів на радіус колеса. Технічний результат - підвищення прохідності колісними рушіями важких транспортних засобів слабких ґрунтів та торф'яних боліт. 2 н. п. ф-ли, 2 іл.

Самохідне шасі чотириколісного транспортного засобу

Винахід відноситься до колісних транспортних засобів з розташуванням коліс по ромбічної схемою. Транспортний засіб складається з зчленованого корпусу (1), на якому встановлені колеса (2, 3, 4, 5) за ромбічної схемою. Для підвищення тягових властивостей переднє (2) і заднє (4) колеса додатково забезпечені приводами (15, 16). Корпус (1) виконаний зчленованим у вигляді двох напіврам (6, 7), сполучених горизонтальним шарніром (8). Два середніх колеса (3, 5) жорстко закріплені на різних полурамах і розташовані співвісно. Переднє і заднє колеса (2, 4) встановлені на поворотних горизонтальних важелях (17, 18), закріплених на кінцях напіврам (6, 7) з допомогою вертикальних шарнірів (9, 10). Переднє та/або заднє колеса виконані керованими і ведучими. Винахід спрямовано на підвищення прохідності, маневреності і зниження маси шасі. 3 з.п. ф-ли, 6 іл.

Шасі мобільного транспортного устаткування

Винахід відноситься до галузі транспорту, зокрема до ходової частини мобільного транспортного устаткування

Пристрій для транспортування (варіанти)

Винахід відноситься до балансуючим одноосним транспортним засобам

Транспортна система

Винахід відноситься до самохідним транспортним засобам і може бути використане при храмах і некрополях

Спосіб зниження негативного впливу колісних енергонасичених тракторів на ґрунт

Винахід відноситься до способів зниження негативного впливу колісних рушіїв енергонасичених тракторів типу "Кіровець" на грунт при сільськогосподарському виробництві
Up!