Гіперболоїдних ролик приводу

 

Винахід відноситься до упругоподатливим роликовим приводам з реверсом виробів циліндричної або близьку до циліндричної форм.

Відомий гіперболоїдних ролик приводу /див., наприклад, авт. свід. №553 102 (кл. В27В 25/00) від 09.04.1975 і пат.№2 120 851 (кл. В27В 25/02, B65G 39/00) від 31.07.1996/, що містить з'єднаний упругоподатливими робочими елементами бічні диски ролика, встановлені на валу приводу.

Пристрій ролика-прототипу містить приводний вал, на якому жорстко закріплений один з дисків і на деякій відстані від нього посаджений другий диск з можливістю осьового переміщення вздовж і відносного повороту навколо валу. Для натягування пружно піддатливих робочих елементів (наприклад, канатів) між дисками на валу встановлена циліндрична пружина.

Ефективність відомих роликів в приводах з реверсом дуже низька.

Для підвищення ефективності упругоподатливого приводу з реверсом в гиперболоидном ролику приводу, що містить сполучені упругоподатливими робочими елементами бічні диски ролика, встановлені на валу привода, торцева частина валу приводу виконана порожнистої зі шліцами на внутрішній частині, в які одним кінцем входить торсіонний вал, несе на протилежному від тоим конусом на периферійній частині валу приводу.

Пропоноване винаходом технічне рішення спрощено ілюструється кресленням.

Пропонований винаходом гіперболоїдних ролик приводу містить сполучені упругоподатливими робочими елементами (не показано) бічні диски ролика, встановлені на валу 1 привода. Торцева частина валу 1 привода виконана порожнистої зі шліцами на внутрішній частині, в які одним кінцем входить торсіонний вал 2, несе на протилежному від торця кінці один з дисків (3), а другий диск 4 має ковзаючу по шлицевому конусу посадку для сполучення з шліцьовим конусом 5 на периферійній частині валу приводу 1.

На відміну від ролика-прототипу, де відносно рухливий диск не фіксується по відношенню до диска нерухомого, у запропонованому технічному рішенні фіксація диска 4, поверненого на технологічно виправдане кут α по відношенню до диска 3, здійснюється: а) зсувом по осьовій диска 4 відносно диска 3 (з розтягуванням пружно піддатливих робочих елементів); б) поворотом навколо осьової диска 4 по відношенню до диска 3; в) фіксацією диска 4 на шліцьовому конусі 5. Підсумком послідовного виконання етапів а), б) і в) буде гіперболоїдних ролик приводу з технологічно виправданим утворює з розтягнутих ѳо повороту дисків (4 і 3) змінювати на (-α), розширюючи функціональні можливості (в тому числі реверс) роликів приводу. Компенсувати різницю в діаметрах і динамічні биття виробів циліндричної або близьку до циліндричної форм у пропонованій конструкції ролика приводу покликаний (крім пружно піддатливих робочих елементів) торсіонний вал 2.

Збірку з ковзаючою по шлицевому конусу посадкою диска 4 для сполучення з шліцьовим конусом 5 можна виконати, наприклад, використовуючи технічне рішення за авт. свід. №1463981 (кл. F16D 1/10) від 11.08.1987.

Таким чином, на думку заявника, пропоноване технічне рішення є новим, має винахідницький рівень і є промислово придатним.

Гіперболоїдних ролик приводу, що містить сполучені упругоподатливими робочими елементами бічні диски ролика, встановлені на валу привода, який відрізняється тим, що торцева частина валу приводу виконана порожнистої зі шліцами на внутрішній частині, в які одним кінцем входить торсіонний вал, несе на протилежному від торця кінці один з дисків, а другий диск має ковзаючу по шлицевому конусу посадку для сполучення з шліцьовим конусом на периферійній частині валу приводу. 

Схожі патенти:

Електромагнітний ролик

Винахід відноситься до області прокатного виробництва, зокрема устаткування для транспортування і укладання листів в пакети в агрегатах поперечного різання смуг з феромагнітних сталей

Конвеєр з підвісною стрічкою

Винахід відноситься до конвейеростроению, а саме до конвеєрів з підвісною стрічкою

Роликова опора, зупинка зворотного ходу і ролики стрічкового конвеєра (варіанти)

Винахід відноситься до галузі транспортного машинобудування

Дисковий ролик стрічкового конвеєра

Винахід відноситься до конвеєрному транспорту, а саме до роликів стрічкових конвеєрів, виконаних з декількох елементів, наприклад захисних дисків, і змонтованих на одній осі

Роликоопора для стрічкового конвеєра

Винахід відноситься до конвеєрному транспорту, а точніше до підвісним роликоопорам стрічкових конвеєрів

Електромагнітний листоукладчик

Винахід відноситься до конвеєрному устаткування і може бути використане в електромагнітних роликах, що застосовуються для транспортування сталевих листів електромагнітними листоукладчиками

Роликоопора стрічкового конвеєра

Винахід відноситься до транспортної техніки

Захисне кільце для роликів

Винахід відноситься до конвеєрному транспорту, а саме до пристроїв для виключення зношування корпусу та налипання матеріалів на ролики стрічкових конвеєрів

Підвісна роликоопора стрічкового конвеєра

Винахід відноситься до конвейеростроению, а саме до стрічкових конвеєрів з поздовжніми канатними опорами, призначеним для транспортування кусковатих гірських порід
Up!