Корпус реактивного двигуна

 

Винахід відноситься до авіабудування, зокрема, до моделювання корпусів реактивних двигунів для літальних апаратів цивільного призначення, переважно літаків.

Відома традиційна конструкція корпусу реактивного двигуна, що містить прикріплену до держателя жорстку тонкостінну оболонку з усмоктувальним і реактивним соплами [1].

Завдання винаходу полягає в збільшенні підйомної сили крила літального апарату.

Технічний результат рішення поставленої задачі досягається тим, що в корпусі реактивного двигуна, що містить прикріплену до держателя жорстку тонкостінну оболонку з усмоктувальним і реактивним соплами, по обидві сторони оболонки на ділянці від стінки камери згоряння палива до вихідного отвору реактивного сопла зовні встановлені паралельно одне над іншим з нахилом по відношенню до центральної її осі тонкостінні ребра, створюють підйомну силу при переміщенні в повітряному середовищі. Ребра мають змінну ширину, збільшується в напрямку руху повітряного потоку.

На фіг. 1 зображений корпус реактивного двигуна з ребрами, встановлений під крилом літального апарату, загальний вигляд; на фіг. 2 - вид на корпус реактй над крилом літального апарату

Корпус реактивного двигуна (фіг. 1-3), встановлений під/над крилом 1 літального апарату (наприклад, літака), містить прикріплену до держателя 2 жорстку оболонку 3, утворену стінкою 4, усмоктувальний сопло 5 і реактивне сопло 6. На ділянці від камери згоряння палива (на фіг. 2 кордон камери умовно позначена пунктирною лінією) до вихідного отвору 7 реактивного сопла зовні виконані розташовані паралельно одне над іншим тонкостінні ребра 8. Ребра розташовані по обидві сторони оболонки з нахилом по відношенню до центральної її осі Υ. Кут нахилу α, утворений віссю Υ і розташованої уздовж ребра віссю X, становить 4-12°. Ребра мають змінну ширину, збільшується в напрямку руху повітряного потоку.

Еквівалентним технічним рішенням є розміщення корпусу реактивного двигуна з похило встановлених ребрами над фюзеляжем літального апарату.

Для зменшення аеродинамічного опору набігаючого повітряного потоку усі зовнішні поверхні корпусу реактивного двигуна (фіг. 1-3), встановленого під/над крилом 1 літального апарату, виконують обтічними, кути округляють.

З літакової сталі виготовляють порожнистий тримач 2, одні�чки 3. До оболонці приєднують всмоктувальний сопло 5 і реактивне сопло 6. На ділянці від стінки камери згоряння палива (пунктирна лінія на фіг. 2 і 3) до вихідного отвору 7 реактивного сопла зовні виконують (прикріплюють) тонкостінні ребра 8, так щоб кут α між осями X Υ і становив 4-12°, наприклад 8°. Ребра виконують змінної ширини, збільшується в напрямку руху повітряного потоку.

При дії повітряного потоку на корпус реактивного двигуна з похило встановленими на ньому ребрами створюється підйомна сила, що збільшує підйомну силу крила літального апарату.

Джерело інформації

1. Політехнічний словник. Гл. ред. В. І. Артоболевський - М: Радянська енциклопедія, 1976. - С. 10; 399.

1. Корпус реактивного двигуна, що містить прикріплену до держателя жорстку тонкостінну оболонку з усмоктувальним і реактивним соплами, відрізняється тим, що по обидві сторони оболонки на ділянці від стінки камери згоряння палива до вихідного отвору реактивного сопла зовні встановлені паралельно одне над іншим з нахилом по відношенню до центральної її осі тонкостінні ребра, створюють підйомну силу при переміщенні в повітряному середовищі.

2. Корпус реактивного двигателѾго потоку. 

Схожі патенти:

Нижній задній аеродинамічний обтічник пристрою кріплення двигуна літального апарату

Винахід відноситься до галузі авіації, більш конкретно, до нижнього заднього аеродинамічному обтекателю для пристрою кріплення двигуна

Несе крило літального апарату

Винахід відноситься до галузі авіації

Капот двигуна літального апарату

Винахід відноситься до авіабудування, а саме до конструкції капотів силових установок двигунів літака

Силова установка

Винахід відноситься до авиадвигателестроению, зокрема до силових установок літаків з двоконтурними турбореактивними двигунами, оснащеними агрегатами, розташованими в основному на коробках приводів

Літальний апарат (варіанти)

Винахід відноситься до галузі авіації, зокрема до конструкцій повітрязабірників надзвукових пасажирських літаків

Герметичне направляючий пристрій обертання

Винахід відноситься до напрямних пристроїв обертання, призначеним для установки між нерухомою і рухомою частинами обладнання, зокрема гондоли повітряного судна, яке зазнає сильних змін температури і тиску

Елемент конструкції літального апарату

Винахід відноситься до елемента конструкції, здатного витримувати підвищені температури, зокрема до заднього шпангоуту гондоли літального апарату

Гондола силової установки літального апарату

Винахід відноситься до галузі авіації, а саме до гондолам силових установок літальних апаратів

Мотодельталет

Винахід відноситься до літакобудування, переважно до конструкцій легких літальних апаратів, зокрема до мотодельталетам

Крило літального апарату

Винахід відноситься до авіаційної техніки, зокрема до противофлатерним пристроїв, що встановлюються на гондолах двигунів сучасних літальних апаратів
Up!