Морська плавуча платформа

 

Винахід відноситься до засобів освоєння континентального шельфу і може бути застосоване для глибоководних платформ з натяжними опорами.

Відома морська плавуча видобувна платформа (патент US №5439321, 1993 р. [1]), що містить плавучий полупогружной модуль з обладнанням для видобування вуглеводнів, в робочому режимі пришвартований до невеликій платформі з гирлами свердловин, яка має натяжні зв'язку, закріплені на донних якорях, при цьому верхня палуба згаданої видобувної платформи постійно знаходиться над поверхнею води.

Недоліком конструкції зазначеної видобувної платформи є те, що вона не може використовуватися в льодових умовах, так як не захищена від впливу рухомого льодового поля.

Відома також морська плавуча експлуатаційна платформа (патент UA №2124455, 1995 р. [2]), що містить підводний водоизмещающий модуль, що підтримує надводний модуль допомогою жорстких опорних колон зі сполучними елементами, натяжні зв'язку, закріплені на донних якорях, причому опорні колони з єднальними елементами виконані отъемними від підводного модуля для можливості швидкого відходу платформи з небезпечного в льодовому щодо району та забезпечення повернення нЂаллоемкость і велике водотоннажність підводного модуля, а також складність конструкції і процесу постановки платформи на точку і зняття її з точки внаслідок необхідності баластування підводного модуля для підтримання натягу в зв'язках і утримання надводного модуля над поверхнею води.

Технічним результатом також відомого технічного рішення (патент UA №2519580 С2, 20.06.2014 [3]) є зменшення металоємності при підвищенні надійності стикування і розстикування модулів і спрощення процесу баластування платформи, який досягається в морській плавучій платформі, що містить підводний водоизмещающий модуль, що підтримує надводний модуль допомогою жорстких опорних колон зі сполучними елементами, натяжні зв'язку, закріплені на донних якорях, причому опорні колони з єднальними елементами виконані отъемними від підводного модуля для можливості швидкого відходу платформи з небезпечного в льодовому щодо району та забезпечення повернення на покинуте місце, що відрізняється тим, підводний модуль виконаний з окремих герметичних понтонів, сполучених між собою жорсткими зв'язками з можливістю обмежених взаємних переміщень, при цьому згадані опорні колони надводного модуля забезпечені механізмами з'єднання з ат у відомому технічному рішенні [3] досягається також тим, що згадані жорсткі зв'язки з'єднані між собою за допомогою проміжного компенсатора, а також тим, що згаданий проміжний компенсатор виконаний круглої форми і з еластичного матеріалу, згадані жорсткі зв'язки виконані вигнутими для збільшення їх податливості та полегшення взаємних переміщень понтонів, на верхніх палубах понтонів підводного модуля змонтовані уловлювачі, а в днище надводного модуля виконані поглиблення, адекватні за розмірами і формою згаданим вловителів; а також тим, що згадані механізми з'єднання водоизмещающих модулів виконані байонетними.

Однак істотним недоліком відомої морської плавучої платформи, як і аналогів, є те, що для догляду платформи з небезпечного в льодовому щодо району та забезпечення повернення на покинуте місце, необхідні засоби забезпечення (суду або гусеничні тягачі) з відповідним буксирним обладнанням, які повинні базуватися в безпосередній близькості від морської плавучої платформи, що практично не може бути забезпечено при наявності, наприклад, плаваючого льоду навколо морський плавучої платформи (гусеничні тягачі) або при несприятливих погодних умовах (суду).

Завданням за�тношении району та забезпечення повернення на покинуте місце.

Поставлена задача вирішується за рахунок того, що на морський плавучій платформі, що містить підводний водоизмещающий модуль, що підтримує надводний модуль допомогою жорстких опорних колон зі сполучними елементами, натяжні зв'язку, закріплені на донних якорях, причому опорні колони з єднальними елементами виконані отъемними від підводного модуля для можливості швидкого відходу платформи з небезпечного в льодовому щодо району та забезпечення повернення на покинуте місце, підводний модуль виконаний з окремих герметичних понтонів, сполучених між собою жорсткими зв'язками з можливістю обмежених взаємних переміщень, при цьому згадані опорні колони надводного модуля забезпечені механізмами з'єднання з понтонами підводного модуля для фіксації згаданих модулів між собою, на несучому корпусі надводного модуля по її периметру розміщено гнучке огородження для створення повітряної подушки, що має ресивер, встановлене на бортових кринолінах, прикріплених до корпусу, надводний модуль містить нагнітальний і движительний комплекси, що мають головні двигуни з приводами і авіаційні повітряні гвинти змінюваного кроку в насадках.

Як і в прототипі [3], заявляв�ами (понтонами) і підводний модуль, складається з понтонів з уловлювачами, сполучених жорсткими зв'язками через компенсатор. Підводний модуль забезпечений натяжними зв'язками, закріпленими на донних якорях. Днище надводного модуля має поглиблення для сполучення з уловлювачами.

У кожній з жорстких опорних колон надводного модуля встановлено байонетний механізм з'єднання з понтонами підводного модуля, що складається з гідроциліндра, з'єднувальної тяги, механізму повороту, механізму фіксації і хрестовини. Сполучна тяга розташована в направляючої труби, простір між тягою і напрямною трубою заповнений гумовим ущільнювачем.

У понтонах підводного модуля передбачені хрестоподібні порожнини для проходу хрестовини в нішу, а також хрестоподібні пази для фіксації хрестовини. Спочатку на точці базування морський плавучої платформи встановлюються на заданій глибині понтони, що закріплюються до донним якорів за допомогою вертикальних натяжних зв'язків.

Надводний модуль за допомогою системи позиціонування наводиться на понтони і, беручи баласт, починає занурюватися таким чином, щоб уловлювачі зайшли у заглиблення, виконані в понтонах надводного модуля. Точність посадки забезпечується компенсат�нах підводного модуля, і відповідними поглибленнями надводного модуля.

Після повного занурення надводного модуля на понтони потрібно виконати з'єднання модулів. Ця операція проводиться за допомогою байонетного механізму з'єднання, встановленого в кожній з опорних колон надводного модуля.

За рахунок висування штока гідроциліндра сполучна тяга з хрестовиною опускаються вниз, хрестовина заходить в хрестоподібну порожнину понтона і, пройшовши через цю порожнину, розташований в ніші. Далі за рахунок обертання механізму повороту хрестовина розвертається на кут 45°. Втягування штока гідроциліндра зворотним рухом піднімається хрестовина, яка входить в хрестоподібний паз, виконаний у внутрішній частині понтона. Після цього за допомогою клинового механізму фіксації фіксують сполучну тягу, тим самим жорстко з'єднуючись з корпусом надводного модуля. Потім за рахунок продування баластних цистерн надводний модуль, намагаючись спливти, за допомогою з'єднувальної тяги і хрестовини піднімає понтон, і за рахунок цього створюється необхідний натяг у вертикальних натяжних зв'язках. За рахунок натягнутого стану обмежуються вертикальні і горизонтальні переміщення платформи при дії волненияинхронно. Для забезпечення виконання операції по закріпленню застосовується система підводного відеоспостереження.

На відміну від прототипу [3], в запропонованому технічному рішенні, на несучому корпусі надводного модуля по її периметру розміщено гнучке огородження для створення повітряної подушки, що має ресивер, встановлене на бортових кринолінах, прикріплених до корпусу, надводний модуль містить нагнітальний і движительний комплекси, що мають головні двигуни з приводами і авіаційні повітряні гвинти змінюваного кроку в насадках.

Гнучке огородження для створення повітряної подушки може бути виконана з еластичної гуми або пластмаси і в не робочому стані знаходиться у вигляді рулону. Движительние комплекси розташовані на вантажній палубі надводного модуля в кормовій частині побортно і являють собою систему відцентрових нагнітачів повітря, розташованих на одній осі, і мають той же привід, що і движительние комплекси. Рульовий комплекс складається з вертикально розташованих за повітряними гвинтовими рушіями аеродинамічних рулів і встановлених побортно в носовій частині повітряних подруливающих пристроїв, викладених з ресивером гнучкого огородження. У приводах движительниѽцип роботи запропонованого пристрою полягає в наступному.

Для чутливої платформи з точки та її подальшого повернення і встановлення на точку гнучке огородження приводиться в робочий стан, тобто розмотується з рулону. Запускається нагнітальний комплекс, що забезпечує надходження повітря в гнучке огородження. При цьому здійснюється відстиковка надводного модуля від підводного модуля. Далі запускаються движительние комплекси і надводний комплекс своїм ходом слід в безпечний район і потім повертається на штатне місце.

Заявляється винахід дозволяє спростити процеси екстреного догляду платформи з точки її штатного базування та наступного повернення і встановлення на точку.

Джерела інформації

1. Патент US №5439321, 1993 р.

2. Патент UA №2124455, 1995 р.

3. Патент UA №2519580 С2, 20.06.2014.

Морська плавуча платформа, яка підводний водоизмещающий модуль, що підтримує надводний модуль допомогою жорстких опорних колон зі сполучними елементами, натяжні зв'язку, закріплені на донних якорях, причому опорні колони з єднальними елементами виконані отъемними від підводного модуля для можливості швидкого відходу платформи з небезпечного в льодовому щодо району та забезпечення повернення на покину�зями з можливістю обмежених взаємних переміщень, при цьому згадані опорні колони надводного модуля забезпечені механізмами з'єднання з понтонами підводного модуля для фіксації згаданих модулів між собою, відрізняється тим, що на несучому корпусі надводного модуля по її периметру розміщено гнучке огородження для створення повітряної подушки, що має ресивер, встановлене на бортових кринолінах, прикріплених до корпусу, надводний модуль містить нагнітальний і движительний комплекси, що мають головні двигуни з приводами і авіаційні повітряні гвинти змінюваного кроку в насадках. 

Схожі патенти:

Самопідйомна бурова установка з двома вежами для роботи в льодових умовах

Група винаходів відноситься до буровим самоподъемним установок і до способів буріння на мілководді з можливою наявністю льоду. Технічний результат полягає у збільшенні ефективності розвідки та продовження бурового сезону в місцях з можливим наявністю льоду. Самопідйомна бурова установка включає плавучий корпус з верхньою палубою; частина плавучого корпусу для згинання льоду, що тягнеться вниз від периметра палуби і звужується всередину; відображає лід край, що тягнеться вертикально вниз від нижнього периметра вищевказаної частини для згинання льоду для направлення льоду навколо вищевказаного плавучого корпусу, а не під ним; опори, розташовані всередині периметра вищевказаного плавучого корпусу; підйомний пристрій, пов'язане з кожною опорою; дві вишки, встановлені на палубі. Дві зазначені вежі розташовані з однієї горизонтальної сторони зазначеної палуби щодо першої осьової лінії палуби і на протилежних горизонтальних сторонах зазначеної палуби щодо другої осьової лінії палуби, перпендикулярній першої осьової лінії палуби, або на протилежних сторонах зазначеної палуби на однаковій відстані від центру палуби, при цьому зазначена перша осьова лін�ет: а) надання зазначеної самопідйомної установки; б) опускання вниз кожної опори для досягнення морського дна і підйому корпусу з води, якщо лід не загрожує установці; в) опускання плавучого корпусу у воду в противоледовой конфігурації таким чином, що форма для згинання льоду простягається вище і нижче поверхні моря для розколювання або відведення льоду, що наближається до установки, якщо лід загрожує установці; г) буріння з двох веж під час кроків б) та/або в). 2 н. і 12 з.п. ф-ли, 8 іл.

Морська гравітаційна платформа з заглибленим фундаментом

Винахід відноситься до галузі гідротехнічного будівництва і може бути застосована для створення та експлуатації морських гравітаційних платформ. Платформа містить корпус, фундаментну частину з донною плитою, обладнаної ребрами, заглубляемими в грунт підстави. При цьому фундамент в його нижній частині по всьому периметру з зовнішньої сторони забезпечений сошниками з глибиною занурення і відстанню між ними, що визначаються з наведеного виразу. Ширина сошника також виконується з математичного виразу. Технічний результат полягає в зниженні матеріалоємності при створенні морський гравітаційної платформи, зниження обсягу баласту для забезпечення задавлювання ребер у грунт підстави, підвищення стійкості і несучої здатності ґрунтової основи, підвищення надійності і зниження ризику втрати стійкості гравітаційної платформи в період експлуатації при дії комбінованого зовнішнього впливу навантажень. 3 з.п. ф-ли, 6 іл.

Установка опорних конструкцій заглибних

Винахід відноситься до будівництва, а саме до опорних конструкцій і встановлення подібних опорних конструкцій. Спосіб установки опорної конструкції на морському або річковому дні, в якому монтують опорну конструкцію, здатну тимчасово самостійно стояти, будучи досить важкої для того, щоб утримуватися на місці тертям на морському або річковому дні, перед виконанням операцій, необхідних для постійного закріплення опорної конструкції на морському або річковому дні та під час їх виконання. Зазначена конструкція включає в себе безліч місць анкерування, призначених для взаємодії з опорними пристроями, виконаними з можливістю регулювання їх становища та контактуючими з морським або річковим дном, при цьому кожен зазначений пристрій виконано з можливістю прийому і установки в заданому положенні анкерних коштів. Спосіб включає в себе наступні етапи, на яких здійснюють транспортування опорної конструкції та її занурення на морське або річкове дно допомогою інсталяційного судна. Включає в себе етапи, на яких встановлюють опорну конструкцію на заданий рівень і з заданою орієнтацією стосовно морського чи річкового дна за допомогою опоредств, за допомогою коштів, що спираються на опорну конструкцію для можливості маніпулювання анкерними засобами та їх зануренням. Технічний результат полягає в забезпеченні надійності конструкції, зниження матеріаломісткості і трудомісткості. 2 н. і 15 з.п. ф-ли, 10 іл.

Спосіб зведення ледостойкой платформи

Винахід відноситься до зведення в арктичних морях платформ острівного типу в умовах дрейфу айсбергів, зрушень смерзшихся крижаних полів. Спосіб включає заглиблення та встановлення підводної частини споруди в донні відкладення, нерухоме закріплення до неї полого щита, виконаного у вигляді кульового сегмента з перфорованою поверхнею. При монтажі щита верхню його частину розміщують над поверхнею крижаного покриву, а підстава занурюють у воду. В порожнині щита розміщують припливно-витяжні шахти і герметичні люки. Підводну частину платформи оснащують перехідними шлюзами і стикувальними вузлами. Від платформи до узбережжя прокладають тунель і в ньому розміщують дюкер, герметичні перебирання, додатково оснащують його перехідними шлюзами, стикувальними вузлами. Тунель використовують як постійно діючої транспортної зв'язку, а також причалу для підводних суден. Технічний результат полягає в підвищенні надійності експлуатації гідротехнічних споруд острівного типу в арктичних морях. 1 іл.

Спосіб інженерного захисту добувної платформи плавучого типу від льодових впливів в умовах арктичного шельфу

Винахід відноситься до будівництва гідротехнічних споруд і може бути застосована для створення огороджувальної конструкції, призначеної для захисту добувної платформи плавучого типу в льодових умовах арктичного шельфу. Спосіб включає установку по периметру платформи захисної конструкції. При цьому до установки платформи в проектне положення по периметру платформи з зазором встановлюють щонайменше один ряд опор з металевих паль круглого перерізу, заглиблених у нестійкі донні відкладення або у корінні породи. У палі монтують охолоджуючі пристрої і виробляють штучне заморожування води і ґрунту навколо паль, причому утворюються навколо паль монолітні циліндри - льдогрунтовие в підставі і льодові у воді, повинні замикатися з суміжними циліндрами, утворюючи суцільну ледогрунтовую в підставі і льодову у воді захисну протиударну і противофильтрационную стіну. Технічний результат полягає в підвищенні ефективності інженерного захисту платформ плавучого типу в умовах арктичного шельфу. 5 з.п. ф-ли, 3 іл.

Спосіб установки винтоприсосного пальового якорі

Винахід відноситься до розробки підводних рідких і газоподібних покладів і може бути застосоване для фіксації добувного обладнання на морському дні допомогою якорів. Спосіб включає установку винтоприсосного пальового якоря шляхом вкручування циліндра в грунт до обмежувача, буріння свердловини через гирло, опускання колони в свердловину посилених обсадних труб, заливку внутрішньої порожнини колони бетоном. При цьому нижню обсадну трубу попередньо забезпечують поздовжніми пропилами. Перед заливкою бетону в колону обсадних труб на відстані від дна свердловини на 1,5-2,0 м опускають заряд і виробляють підрив заряду з освітою в зоні різання перевернутого султана і освітою в грунті каверни, при цьому бетоном також заповнюється каверна. Технічний результат полягає в підвищенні надійності утримання плавучих конструкцій стосовно морського дна при штормах, зіткненні з айсбергами і рухомими льодовими полями. 3 іл.

Морська плавуча платформа

Винахід відноситься до засобів освоєння континентального шельфу. Морська плавуча платформа містить підводний водоизмещающий модуль, що підтримує надводний модуль допомогою жорстких опорних колон зі сполучними елементами, натяжні зв'язку, закріплені на донних якорях. Опорні колони з єднальними елементами виконані отъемними від підводного модуля для можливості швидкого відходу платформи з небезпечного в льодовому щодо району та забезпечення повернення на покинуте місце. Підводний модуль виконаний з окремих герметичних понтонів, сполучених між собою жорсткими зв'язками з можливістю обмежених взаємних переміщень. Опорні колони надводного модуля забезпечені механізмами з'єднання з понтонами підводного модуля для фіксації модулів між собою. Підвищується надійність стикування і розстикування модулів, спрощується процес баластування. 5 з.п. ф-ли, 5 іл.

Опорна стійка-якір морської платформи

Винахід відноситься до будівництва в море платформ, на яких монтується бурове і нафтовидобувне обладнання. Опорна стійка-якір морської платформи містить пов'язані між собою верхню секцію з верхньою опорною площадкою, баластні цистерни-секції і нижню бурову секцію, в якій встановлено гідравлічний двигун, до валу ротора якого приєднаний бур, а до статора гідравлічного двигуна приєднані трубопровід подачі і патрубок зливу води. При цьому на морській платформі в рубці управління система наповнення-спорожнення баластних цистерн-секцій додатково містить компресор для стисненого повітря, вихід якого через послідовно з'єднані перші клапани та триходові перемикаючі клапани підключені до трубопроводів подачі стисненого повітря, гідравлічні насоси. Між баластними цистернами-секціями розташовані дистанційні опорні секції, верхня секція виконана у вигляді двох співвісних порожнистих циліндрів, розташованих відносно один одного коаксіально. Верхня опорна площадка допомогою жорстко пов'язаних з нею та морської платформою деталей шарніра має можливість повороту навколо загальної осі шарніра, а з нею і всієї опорної стійки якоря пр�ртное положення. Технічний результат полягає в розширенні функціональних можливостей опорної стійки-якоря і зменшення осьового навантаження. 2 іл.

Конструкція гравітаційного фундаменту

Розкрито варіанти реалізації конструкцій гравітаційного фундаменту, який містить першу і другу подовжені фундаментні секції, розділені відкритою областю і виконані із забезпеченням підтримання ваги у воді зазначеної конструкції і спираються на дно акваторії, і верхню секцію, розташовану над зазначеною відкритою областю і виконану з можливістю проходу щонайменше частково над поверхнею води для підтримування верхніх конструкцій. Деякі варіанти реалізації додатково містять першу і другу похилі секції, що з'єднують фундаментні секції з зазначеної верхньою секцією. 3 н. і 17 з.п. ф-ли, 8 іл.

Морська платформа гравітаційна

Винахід відноситься до галузі суднобудування, а саме до морським гравітаційним платформ, встановлюються переважно на мілководді і експлуатованим в льодових умовах. Платформа містить опорне підставу у вигляді розділеного на відсіки порожнистого корпусу, заповненого баластом, і верхнє наплавное споруда у вигляді водоизмещающего корпусу з технологічним і судновим обладнанням, вбудованого в контур замкнутого піднесення палуби опорного підстави з можливістю їх роз'єднання. Внутрішня межа замкнутого піднесення в плані эквидистантна обводам наплавного споруди з різницею в розмірах, що визначається співвідношенням: δ=δï+δã, де δ - різниця у відповідних розмірах замкнутого контуру піднесення опорного підстави і верхнього наплавного споруди, δï - максимальна сума технологічних відхилень відповідних розмірів обох корпусів від номінальних значень, δã - величина гарантованого зазору, необхідного для поєднання верхнього споруди з контуром опорного підстави платформи. Підвищується ефективність експлуатації платформи в льодових умовах. 1 з.п. ф-ли, 2 іл.

Морська гравітаційна платформа з заглибленим фундаментом

Винахід відноситься до галузі гідротехнічного будівництва і може бути застосована для створення та експлуатації морських гравітаційних платформ. Платформа містить корпус, фундаментну частину з донною плитою, обладнаної ребрами, заглубляемими в грунт підстави. При цьому фундамент в його нижній частині по всьому периметру з зовнішньої сторони забезпечений сошниками з глибиною занурення і відстанню між ними, що визначаються з наведеного виразу. Ширина сошника також виконується з математичного виразу. Технічний результат полягає в зниженні матеріалоємності при створенні морський гравітаційної платформи, зниження обсягу баласту для забезпечення задавлювання ребер у грунт підстави, підвищення стійкості і несучої здатності ґрунтової основи, підвищення надійності і зниження ризику втрати стійкості гравітаційної платформи в період експлуатації при дії комбінованого зовнішнього впливу навантажень. 3 з.п. ф-ли, 6 іл.

Пристосування для кріплення і полегшення натягу якірних тросів і ланцюгів плавучих платформ

Винахід відноситься до плавучих засобів, призначених для спеціальних цілей. Пристосування для кріплення і полегшення натягу якірних тросів і ланцюгів плавучих платформ містить кріпильний вузол, який виконаний у вигляді чотирьох пов'язаних між собою за допомогою центрального опорного елемента вушок і засоби підвісу якірних тросів і ланцюгів. Вушка розташовані навколо опорного елемента і призначені для з'єднання з вушками плавучих елементів. Плавучі елементи входять в склад плавучих платформ. Кошти підвісу взаємодіють з центральним опорним елементом, який виконаний у вигляді хрестовини з отвором в центрі або прямокутної рамки. Досягається зручність в експлуатації. 5 іл.

Збірно-розбірні плавзасіб

Винахід відноситься до галузі суднобудування, а саме створення та експлуатації збірно-розбірних плавучих засобів. Збірно-розбірні плавзасіб включає групу окремих плавучих модулів у формі паралелепіпеда, які пов'язані між собою розміщеними по кутах вузлами роз'ємного з'єднання. Вузли роз'ємного з'єднання мають фіксують замкові пристрої. Плавучі модулі уніфіковані по способів їх кріплення на універсальних транспортних засобах і за габаритами у відповідності з габаритами універсальних вантажних контейнерів. Плавзасіб може бути складена шляхом стикування плавучих модулів в поздовжньому, поперечному і вертикальному напрямку як горизонтальною, так і вертикальною орієнтацією модулів у просторі. Корпусу плавучих модулів виконані порожнистими або заповнені наповнювачем. В якості матеріалу корпусу плавучих модулів може бути використаний метал, залізобетон, склопластик або поліетилен, а в якості наповнювача пустотілих корпусів плавучих модулів може бути використаний пінобетон, піноскло, пінопласт або пенофлекс. Досягається спрощення транспортування, збирання та розбирання плавзасоби. 1 з.п. ф-ли, 4 іл.

Бурове судно з двома центрами бурильними

Група винаходів відноситься до області шельфового буріння. Бурове судно містить перший бурильний центр, що включає в себе сховище для зберігання перших водоотделительних колон, другий бурильний центр для буріння другої свердловини з того ж самого судна, що включає в себе сховище для зберігання друге водоотделительних колон. Другі водоотделительние колони мають менший діаметр, ніж перші водоотделительние колони. Судно містить два противовибросових превентора для другого бурильного центру. Спосіб буріння передбачає створення бурового судна з двома окремими та різними бурильними центрами, кожен з яких здатний виконувати буріння свердловини; забезпечення водоотделительних колон для кожного з бурильних центрів; діаметр водоотделительних колон для одного з бурильних центрів менше діаметра водоотделительних колон для другого з бурильних центрів; забезпечення двох противовибросових превенторов у відповідності з меншим діаметром водоотделительной колони допоміжного бурильного центру. Забезпечується буріння свердловини з одного судна з двох різних бурильних центрів, зокрема, в арктичних умовах. 2 н. і 17 з.п. ф-ли, 5 іл.

Підводний буровий комплекс

Винахід відноситься до освоєння підводних родовищ корисних копалин, переважно в арктичних умовах, і може бути застосоване для підводного буріння і закінчування свердловин незалежно від погодних умов і льодової обстановки на поверхні. Підводний буровий комплекс складається з підводного бурової установки, донної опорної плити, підводного судна постачання. Підводна бурова установка виконана у вигляді окремих модулів, наприклад бурового модуля, модуля житлового та управління, енергетичного модуля, модулів зберігання витратних матеріалів. Енергетичний модуль з'єднаний кабельними зв'язками з буровим модулем, житловим модулем і управління, модулями зберігання витратних матеріалів. Модуль житлової та управління з'єднаний сигнальними кабелями з буровим модулем, енергетичних модулем і модулями зберігання витратних матеріалів. Модулі зберігання витратних матеріалів з'єднані шлангами з буровим модулем. Технічний результат полягає в підвищенні ефективності роботи бурового обладнання в арктичних умовах. 2 з.п. ф-ли, 1 іл.

Модульне плавзасіб підвищеної функціональності

Винахід відноситься до суднобудуванню, зокрема до надлегких плавзасобів. Плавзасіб складається з універсальних модулів, двох сепараторів. Кожен модуль включає повітряний поплавок у вигляді порожньої пластикової пляшки, яка закупорена гвинтовий пробкою. Верхній і нижній сепаратори виконані у вигляді горизонтально розташованих пластин з водостійкого матеріалу з отворами для установки і закріплення поплавців. Досягається підвищення вантажопідйомності, функціональності, надійності конструкції і зручність при транспортуванні. 4 з.п. ф-ли, 6 іл.

Плавучий острів

Винахід відноситься до конструкцій плаваючих островів. Плавучий острів являє собою частково занурене у воду об'ємну конструкцію, виконану з плавучих засобів з позитивною плавучістю, які пов'язані між собою за допомогою гнучкої нерозтяжній зв'язку і пружною демпфуючої зв'язку. Плавучі засоби розташовані суміжно по відношенню один до одного і на відстані один від одного в горизонтальному напрямку і кожне з них являє собою об'ємну порожнисту конструкцію з бічними стінками, днищем і дахом, що є базовою поверхнею, располагаемой над рівнем води, для установки на ній об'єктів острівної інфраструктури. Кожне плавучий засіб виконано у вигляді порожнього герметичного блоку, має позитивну плавучість і форму правильного паралелепіпеда або призми з висотою менше довжини будь-якої із сторін підстави. Кожна стінка кожного плавучого засобу, розташована навпроти стінки суміжно розміщеного плавучого засобу, пов'язана з цією стінкою допомогою гнучкої нерозтяжній зв'язку і пружною демпфуючої зв'язку по всій довжині цієї стінки. Пружна втулка зв'язок виконана з можливістю демпфування принаймні по двох взаємно перпособность. 8 з.п. ф-ли, 3 іл.

Система транспортування текучого продукту і способи її здійснення

Група винаходів відноситься до системи транспортування текучого продукту між двома судами у відкритому морі. Система транспортування містить два трубчастих пристрої (2), які є незалежними один від одного і кожне з яких містить два сегмента (2а, 2b), шарнірно з'єднаних один з одним за допомогою першого зі своїх кінців. Другий кінець першого з двох сегментів підвішений з можливістю обертання до опорного важелю (1) за допомогою вузла (12) трьох подвійних обертових сполук. Другий кінець другого сегмента з'єднаний із сполучним засобом (6), встановленим у другому місцезнаходження. Система містить перший засіб (13, 15) для повороту кожного першого сегменту (2а) щодо опорного важеля з метою опускання його першого кінця з положення зберігання на ту ж сторону, що і опорний важіль, і друге засіб (33, 11) для приєднання другого кінця кожного другого сегмента до сполучного засобу (6) знизу сполучного засобу допомогою підтягування другого кінця кожного другого сегмента (2b) вгору з другого місця розташування до сполучного засобу. Поліпшуються умови експлуатації системи транспортування. 4 н. і 15 з.п. ф-ли, 16 іл.

База підводників

Винахід відноситься до суднобудуванню, зокрема до підприємств, призначеним для базування техогляду та переоснащення судів, а також для початкових операцій, пов'язаних з видобутком вуглеводнів. База підводного нафтовидобувного флоту включає адміністративно-побутовий комплекс, док, осмотрон, залізничну станцію, аеропорт з вертолітним майданчиком. Док виконаний з можливістю техогляду підводних апаратів, які видобувають нафту під дрейфуючими льодами, і є перевалочним пунктом при доставці нафти радіокерованими рейдерами в сітчастих контейнерах, які заповнюють полімерні ємності з нафтою на суховантажі для доставки контейнерів на нафтопереробні заводи. Дах дока обладнана снегосберегающими каністрами, з яких тала вода може бути використана для підняття рівня води в окремих відсіках дока і для вироблення електроенергії в гідротурбіни. Досягається організація бази підводного нафтовидобувного флоту для забезпечення техогляду судів, змін екіпажів, поповнення комплектуючих матеріалів і для служби перевалочного пункту при доставці нафти рейдерами на суховантажі. 8 іл.

Система баржі зі стабілізованою вертикальної хитанням для бескрановой встановлення верхньої будови на морському підставі

Винахід відноситься до плавучим баржам, використовуваним для встановлення верхньої будови для морських підстав, а більш конкретно до систем і способів стабілізації вертикальної хитавиці, спричиненої хвильовим дією на систему баржі під час встановлення верхньої будови. Одна або більше демпфуючих пластин можуть з'єднуватися в положенні нижче поверхні води з однієї або більше баржами для зміни періоду руху баржі щодо періоду хвильового руху для кращої стабілізації баржі і опору вертикальної хитавиці. Демпфуюча пластина може з'єднуватися між баржами або на кінці або на стороні баржі. Кожна баржа може містити демпфуючу пластину, і демпфіруючі пластини можуть з можливістю від'єднання з'єднуватися один з одним. Додатково, демпфуюча пластина може повертатися в напрямку вгору під час транспортування верхньої будови до місця установки для зменшення гідравлічного опору і потім повертатися в занурювальне положення під час встановлення верхньої будови. Технічний результат полягає в збільшенні ступеня опору вертикальної хитавиці системи баржі від хвильового руху при використанні системи для установки

Корпус судна туннельно-скегового типу

Винахід відноситься до галузі суднобудування і стосується конструювання корпусу судна туннельно-скегового типу. Корпус судна має надводний корпус і підводний корпус, має криволінійні борту нижче конструктивної ватерлінії, що сходяться до носа. Підводний корпус має дно з поздовжнім тунелем, виконаним з верхнім підковоподібним склепінням і вертикальними стінками, простирающимися вздовж всього корпусу судна нижче конструктивної ватерлінії і з утворюючими, рівнобіжними діаметральної площини судна. Профіль перерізу корпусу підводного за конструктивній ватерлінії має максимальну ширину в районі корми. У носовій і кормовій краях поздовжнього тунелю встановлені щонайменше по одному рухомому огорожі, кожне з можливістю повороту і кріплення щодо осі, що проходить в районі зіткнення верхнього підковоподібного склепіння та вертикальних стінок поздовжнього тунелю, а також перпендикулярно діаметральній площині судна. Кожне рухоме огорожа може перебувати в прибраному положенні і в робочому положенні, при якому рухомі огорожі спільно з вертикальними стінками утворюють замкнену область у поздовжньому тунелі. В надводному корпусТехнический результат полягає в поліпшенні експлуатаційних і мореплавних якостей судна. 2 з.п. ф-ли, 5 іл.
Up!