Спосіб запобігання несанкціонованого використання обладнання транспортного засобу

 

Область техніки, до якої належить винахід

Винахід по суті відноситься до способу і пристрою, спрямованого на запобігання крадіжок обладнання транспортного засобу.

Рівень техніки

Безпека транспортного засобу є однією з основних причин занепокоєння власників транспортних засобів. За багато років для забезпечення захисту майна та для запобігання крадіжок були розроблені численні заходи безпеки, починаючи від охоронної сигналізації транспортного засобу до систем спостереження за транспортними засобами.

Найчастіше системи безпеки транспортних засобів починають видавати гучні звуки або подають сигнали при спробі злому або розкриття транспортного засобу. Ці сигнали діють як відлякуючого кошти і можуть попередити оточуючих людей про спробу скоєння крадіжки, а можуть налякати злодія, запобігши злочин. Такі системи також можуть допомогти знизити ставки страхування та сприятиме отриманню найбільш бажаних ставок.

Деякі системи безпеки, навіть попередити власника або охорону про спробу крадіжки. Однак у зв'язку з тим, що предупрежденной стороні може знадобитися какнекоторих випадках системи попередження крадіжок можуть навіть відстежувати місцезнаходження транспортного засобу. Це може допомогти при затриманні злодія і повернення транспортного засобу, якщо воно було викрадено. Однак у випадку крадіжки деталей транспортного засобу, наприклад стереосистеми, навігаційної системи, розважальної системи і т. д., пристрій стеження не зможе визначити їх місце розташування.

У разі крадіжки даного обладнання з транспортного засобу, вірогідність повернення дуже мала. Це буде можливим тільки, якщо буде спійманий злодій чи знайдено місце їх зберігання. Після продажу і установки в інший транспортний засіб виявити вкрадену апаратуру і повернути її стає майже неможливо. Таким чином, якщо злодій буде діяти досить швидко, то йому вдасться вкрасти деякі або всі цінні речі і втекти з місця злочину. Якщо сигналізація не є достатнім стримуючим фактором, то складно зробити що-небудь ще для запобігання крадіжки апаратури.

Розкриття винаходу

Завданням винаходу є запобігання крадіжок обладнання з транспортного засобу.

Технічним результатом винаходу є ефективне перешкоджання несанкціонованому використанню вкраденого обладнання в іншому транспортному засобі, що явлѼ представленому варіанті здійснення винаходу виконується комп'ютером спосіб включає в себе визначення того, була активована інформаційно-розважальна система. Представлений спосіб додатково включає в себе надання доступу до мережі транспортного засобу, що містить щонайменше унікальний ідентифікатор транспортного засобу.

В даному варіанті здійснення винаходу представлений спосіб додатково включає в себе порівняння унікального ідентифікатора транспортного засобу з збереженим ідентифікатором транспортного засобу. Показаний спосіб додатково включає в себе надання доступу до інформаційно-розважальної системи тільки в тому випадку, якщо унікальний ідентифікатор транспортного засобу збігається з збереженим ідентифікатором транспортного засобу.

У другому представленому варіанті здійснення винаходу використовують збережену на машиночитаемом носії програму, яка при виконанні видає процесора обчислювальної системи транспортного засобу команду на запуск способу, при якому визначають, чи активована інформаційно-розважальна система.

Представлений спосіб додатково включає в себе надання доступу до мережі транспортного засобу, що містить щонайменше уникальсохраненним ідентифікатором транспортного засобу. Крім того, представлений спосіб включає в себе надання доступу до інформаційно-розважальної системи тільки в тому випадку, якщо унікальний ідентифікатор транспортного засобу збігається з збереженим ідентифікатором транспортного засобу.

У третьому представленому варіанті здійснення винаходу система містить комп'ютерну систему транспортного засобу і щонайменше один модуль, реалізований у комп'ютерній системі транспортного засобу. У цьому варіанті здійснення винаходу модуль використовують для доступу до мережі транспортного засобу для того, щоб визначити, чи присутній унікальний ідентифікатор транспортного засобу. Модуль додатково виконаний з можливістю порівняння унікального ідентифікатора транспортного засобу з збереженим ідентифікатором транспортного засобу. Крім того, модуль виконаний з можливістю надання доступу до інформаційно-розважальної системи тільки в тому випадку, якщо унікальний ідентифікатор транспортного засобу збігається з збереженим ідентифікатором транспортного засобу.

У четвертому представленому варіанті здійснення винаходу виконується комп'ютером спосіб включаанной інформаційно-розважальної системи транспортного засобу. В даному варіанті спосіб включає в себе перевірку достовірності заявленої завантаження інформації. Представлений спосіб також включає в себе активування підтвердженої завантаження інформації для розблокування заблокованої інформаційно-розважальної системи транспортного засобу.

Крім того, в даному варіанті здійснення винаходу спосіб включає в себе видалення в результаті розблокування ідентифікаційного номера VIN транспортного засобу, пов'язаного з заблокованої інформаційно-розважальною системою транспортного засобу. Спосіб додатково включає в себе отримання нового ідентифікаційного номера транспортного засобу VIN для прив'язки до інформаційно-розважальної системи транспортного засобу, причому новий ідентифікаційний номер VIN транспортного засобу доступний на шині даних транспортного засобу, на якій встановлена інформаційно-розважальна система, і відповідний ідентифікаційним номером транспортного засобу VIN. Крім того, спосіб додатково включає в себе збереження нового ідентифікаційного номера транспортного засобу VIN в якості ідентифікаційного номера VIN транспортного засобу, який долже� системи транспортного засобу.

Короткий опис креслень

На Фіг.1 показаний варіант здійснення комп'ютерної системи транспортного засобу;

на Фіг.2 показаний варіант здійснення способу перевірки;

на Фіг.3 показаний варіант здійснення способу розблокування;

на Фіг.4 показаний варіант здійснення способу прив'язки ідентифікаційного номера транспортного засобу VIN, і

на Фіг.5 показаний варіант здійснення способу запису ідентифікаційного номера транспортного засобу VIN.

Здійснення винаходу

У цьому документі розкривається докладний опис варіантів здійснення цього винаходу; однак необхідно розуміти, що розкриті варіанти здійснення являють собою лише приклади здійснення винаходу, які можуть бути здійснені в різних альтернативних варіантах. Креслення не обов'язково виконані в масштабі; деякі деталі можуть бути збільшені або зменшені для того, щоб більш детально показати окремі компоненти. Тому окремі конструктивні та функціональні особливості, розкриті в цьому документі, не повинні розглядатися як обмежуючі, а лише як основа для представлення формули винаходу та/або для ознакор>

На Фіг.1 показаний приклад модульної топології комп'ютерної системи 1 транспортного засобу для транспортного засобу 31. Прикладом такої комп'ютерної системи 1 транспортного засобу є система SYNC компанії «THE FORD MOTOR COMPANY». Транспортний засіб з встановленою комп'ютерною системою 1 транспортного засобу може містити графічний зовнішній інтерфейс 4, розташований в транспортному засобі. Користувач також може взаємодіяти з цим інтерфейсом при його наявності, наприклад, за допомогою сенсорного екрану. В іншому представленому варіанті здійснення винаходу взаємодія здійснюється за допомогою натискання кнопок, голосового зв'язку і конструктивного синтезу мови.

У варіанті здійснення винаходу, представленому на Фіг.1, процесор 3 управляє щонайменше деякими етапами роботи комп'ютерної системи 1 транспортного засобу. Вбудований в транспортний засіб процесор 3 дозволяє здійснювати обробку команд і стандартних програм безпосередньо в самому транспортному засобі. Більш того, процесор з'єднаний з пристроєм 5 тимчасового зберігання і пристроєм 7 довгострокового зберігання. У представленому варіанті здійснення винаходу устройсѰнения - накопичувач на жорсткому диску (НЖД) або флеш-пам'ять.

Процесор також оснащений рядом різних пристроїв введення даних, що дозволяють користувачеві зв'язуватися з процесором. У представленому варіанті здійснення винаходу передбачені мікрофон 29, допоміжний пристрій 25 введення даних (на вході 33), USB пристрій 23, пристрій 24 GPS і BLUETOOTH пристрій 15. Також представлений комутатор 51 входів, який дозволяє користувачеві перемикатися між різними пристроями введення даних. Сигнали, що надходять на мікрофон і допоміжний роз'єм, перетворять з аналогової форми в цифрову перетворювачем 27 перед надходженням в процесор. Хоча це не показано, численні компоненти транспортного засобу і допоміжні компоненти, сполучені з комп'ютерною системою транспортного засобу, можуть використовувати мережу транспортного засобу (зокрема, таку як шина мережі локальних контролерів) для передачі даних в комп'ютерну систему транспортного засобу (або на її компоненти) і від неї.

Пристрої виводу даних системи можуть включати в себе, зокрема, дисплей 4, динамік 13 або висновок для стереосистеми. Динамік з'єднаний з підсилювачем 11 і отримує сигнал від процесора ство BLUETOOTH, таке як персональний навігаційний пристрій 54, або USB пристрій, таке як навігаційний пристрій 60 транспортного засобу, через двосторонні потоки 19 і 21 даних відповідно.

В одному варіанті здійснення цього винаходу система 1 використовує приймач 15 BLUETOOTH для з'єднання 17 з мобільним пристроєм 53 (МУ) користувача (наприклад, мобільним телефоном, смартфон, КПК або будь-яким іншим пристроєм, виконаним з можливістю встановлення бездротового віддаленого з'єднання). Мобільний пристрій в подальшому може бути використано для встановлення з'єднання 59 з мережею 61 за межами транспортного засобу 31, наприклад, за допомогою каналу 55 зв'язку з вишкою 57 стільникового зв'язку. В деяких варіантах здійснення винаходу роль вишки 57 може виконувати точка доступу WiFi.

Приклад з'єднання між мобільним пристроєм і прийомопередавачем BLUETOOTH представлений сигналом 14.

Команда встановлення з'єднання мобільного пристрою 53 і приймача 15 BLUETOOTH може бути подана кнопкою 52 або за допомогою аналогічного пристрою введення. У відповідності з цим на центральний процесор (ЦП) подають команду встановлення з'єднання вбудованого приемопере бути здійснений з допомогою, наприклад, передачі інформації на поточну частоту тарифного плану на частотах вище частот передачі мови або з допомогою двотональний сигналів (DTMF), пов'язаних з мобільним пристроєм 53. В альтернативному варіанті здійснення винаходу може бути встановлений вбудований модем 63 з антеною 18 для обміну даними між 16 ЦП 3 і мережею 61 на частотах вище частот передачі мови. В цьому випадку мобільний пристрій 53 може бути використане для встановлення з'єднання 59 з мережею 61 за межами транспортного засобу 31, наприклад, через з'єднання 55 з вишкою 57 стільникового зв'язку. В деяких варіантах здійснення винаходу модем 63 може встановлювати з'єднання 20 з вишкою 57 для встановлення з'єднання з мережею 61. Як неограничивающего прикладу роль модему 63 може виконувати мобільний USB-модем і з'єднання 20 може представляти собою стільникове з'єднання.

В одному представленому варіанті здійснення винаходу процесор забезпечений операційною системою, що включає в себе прикладний програмний інтерфейс для зв'язку з прикладним програмним забезпеченням модему. Прикладне програмне забезпечення модему може отримувати доступ до вбудованому модулю або прошивці приймача BLUETOOTH для осущеѵхнология Bluetooth являє собою підмножину протоколів IEEE 802 PAN (особиста мережа). Протоколи IEEE 802 LAN (локальна мережа) включають в себе WiFi і суттєво схожі функціонально з протоколами IEEE 802 PAN. І ті, і інші протоколи можуть бути використані для встановлення бездротового з'єднання в межах транспортного засобу. До інших засобів зв'язку, які можуть бути використані в цій області, відносяться оптична зв'язок у вільному просторі (наприклад, технологія інфрачервоної передачі даних по стандартів IrDA) і не стандартизовані споживчі протоколи інфрачервоного зв'язку.

В іншому варіанті здійснення винаходу мобільний пристрій 53 містить модем для обміну даними тональної частоти або швидкісного обміну даними. У варіанті здійснення винаходу, в якому обмін даними відбувається на частотах вище частот передачі мови, може бути використана техніка, відома як частотне мультиплексування, при якій користувач мобільного пристрою може використовувати пристрій для розмови прямо під час передачі даних. В інших випадках, коли користувач не використовує пристрій для передачі даних може бути використаний весь діапазон частот (наприклад, від 300 Гц до 3,4 кГц). Хоча частотне мультиплексування зазвичай використовують для �їх пір, для встановлення цифрового стільникового зв'язку його широко замінюють гібридними технологіями, що об'єднують множинний доступ з кодовим поділом каналів (CDMA), множинний доступ з тимчасовим поділом каналів (TDMA), множинний доступ з просторовим розділенням каналів (SDMA). Всі ці технології сумісні зі стандартами ITU IMT-2000 (3G) і забезпечують швидкість передачі даних до 2 Мбіт/с для нерухомих або йдуть користувачів та 385 Кбіт/с для користувачів в рухомому транспортному засобі. Стандарти 3G в даний час замінюють стандартами IMT-Advanced (4G), які забезпечують швидкість передачі даних 100 Мбіт/с для користувачів в транспортному засобі і 1 Гбіт/с для нерухомих користувачів. Якщо у користувача є можливість передачі інформації на поточну частоту тарифного плану мобільного пристрою, можливо, цей тарифний план забезпечує передачу даних в діапазоні широких частот і система зможе використовувати набагато більш широкий діапазон частот (збільшуючи швидкість передачі даних). В іншому варіанті здійснення винаходу мобільний пристрій 53 замінено пристроєм стільникового зв'язку (не показано), встановленому на транспортному засобі 31. Ще В одному варіанті осу� (LAN), виконане з можливістю встановлення з'єднання, зокрема, з мережею 802.11 g (наприклад, WiFi) або мережу WiMax.

В одному варіанті здійснення винаходу вхідні дані можуть бути передані через мобільний пристрій на частоті вище частот передачі речі або на поточну частоту тарифного плану через вбудований приймач BLUETOOTH у внутрішній процесор 3 транспортного засобу. У разі якщо дані носять тимчасовий характер, дані можуть бути збережені, наприклад, на накопичувачі на жорсткому диску (НЖД) або іншому носії 7 до тих пір, поки вони будуть необхідні.

До додатковим джерелам, які можуть взаємодіяти з транспортним засобом, ставляться персональний навігаційний пристрій 54 (ПНУ), що містить, наприклад, USB-з'єднання 56 та/або антену 58, навігаційний пристрій 60 транспортного засобу (НУТС), що містить USB-з'єднання 62 або інше з'єднання, вбудований GPS пристрій 24 або віддалена навігаційна система (не показана), з'єднана з мережею 61. USB протокол входить в клас мережевих протоколів послідовної передачі даних. IEEE 1394 (шина надшвидкої передачі даних firewire), протоколи послідовної передачі даних EIA (стандарту Асоціація електронної промисловості) і USB-IF (форум по впровадженню USB) складають основу стандартів послідовної передачі даних між пристроями. Більшість протоколів можуть бути реалізовані як для електричної, так і для оптичного зв'язку.

Більш того, ЦП може встановлювати з'єднання з безліччю інших допоміжних пристроїв 65. З'єднання з цими пристроями може бути встановлено через бездротове з'єднання 67 або дротове з'єднання 69. Допоміжний пристрій 65 може представляти собою зокрема персональні медіа-плеєри, бездротові медичні пристрої, портативні комп'ютери і інші подібні пристрої.

Також або в якості альтернативного варіанту здійснення винаходу ЦП може бути з'єднаний з встановленим у транспортному засобі бездротовим роутером 73, наприклад, з допомогою приймача 71 WiFi. Це дозволяє ЦП встановлювати з'єднання з віддаленими мережами в межах досяжності місцевого роутера 73.

Крім представлених у прикладі способів, виконуваних комп'ютерною системою транспортного засобу, в деяких варіантах здійснення винаходу дані способи можуть бути виконані комп'ютерною системою, з'єднаною з комп'ютерною системою транспортного засобу. Така система може містити, зокрема, бездротовий пристрій (зокрема, мобільний телефон) е пристрій. Разом ці системи можуть бути названі комп'ютерними системами, з'єднаними з транспортним засобом (VACS). В деяких варіантах здійснення винаходу окремі компоненти комп'ютерних систем, сполучених з транспортним засобом, можуть виконувати певні етапи здійснення способу, в залежності від конкретної реалізації системи. Як неограничивающего прикладу, якщо в рамках здійснення способу присутній етап відправки або отримання інформації від підключеного бездротового пристрою, то швидше за все це бездротовий пристрій не бере участь у виконанні способу, так як бездротовий пристрій не буде обмінюватися інформацією з самим собою. Фахівця в даній області техніки зрозуміло, коли недоцільно застосовувати конкретну комп'ютерну систему, з'єднану з транспортним засобом, що для реалізації даного рішення. У всіх рішеннях передбачається, що щонайменше комп'ютерна система транспортного засобу (СКВ), що знаходиться всередині самого транспортного засобу, виконана з можливістю здійснення наведених в якості прикладів способів.

У показаних в якості прикладу варіантах здійснення винаходу компонент транспортногтельная система транспортного засобу, містить щонайменше один модуль встановлений в ньому, виконаний з можливістю забезпечення безпеки модуля. Оскільки транспортні засоби мають унікальні ідентифікаційні номери, відомі як VIN, модуль може бути захищений ключами, що дозволяють системі функціонувати лише при встановленні в транспортному засобі, VIN якого модуль може розпізнати.

Таким чином, якщо модуль вкрадений, а потім встановлений в новий транспортний засіб, то він не буде розпізнавати інший VIN і заблокує інформаційно-розважальну систему. Це повинно стати стримуючим фактором крадіжки систем, так як вони зможуть працювати тільки в тих транспортних засобах, для яких вони призначені.

Звичайно, існує можливість того, що система може бути знята або відновлена з транспортного засобу, що не підлягає ремонту, і поміщена в новий транспортний засіб з дозволу власника системи. В такому випадку модуль може перевести систему в режим блокування. Коли система знаходиться в режимі блокування, авторизований постачальник послуг може повернути систему в нормальний режим, і підключити до нового транспортного засобу. Таким чином, система не відключається повністю при �рки. У цьому показаному варіанті здійснення винаходу в деякий момент часу після включення транспортного засобу, наприклад при вставці ключа запалювання, інформаційно-розважальна система приводиться в дію. Це може призвести до запуску модуля захисту (або аналогічного програмного забезпечення) (етап 201).

Після активації модуля він може спочатку перевірити, чи перебуває система в режимі блокування (етап 203). Може бути встановлений індикатор, який не можна змінити самостійно, підтверджує, що в минулий раз була включена блокування, в результаті чого модуль виявляє, що система знаходиться в стані блокування (етап 203). В цьому випадку для власника транспортного засобу на екрані буде відображена інформація (або вмикається звуковий сигнал) про те, що система в даний час заблокована і знаходиться в режимі вкрай обмеженої функціональності (етап 205). На екрані може бути відображена, зокрема, інформація про блокування другорядних функцій, відтворенні під час циклу включення-виключення запалювання повідомлення про те, що модуль не є справжнім і т. д.

Щонайменше в одному випадку функціональність обмежена виведенням повідомлення про бло� варіанті здійснення винаходу первинному власникові системи або нового уповноваженому власнику, може бути надана можливість розблокування системи шляхом введення пароля або шляхом завантаження в головну систему програмного забезпечення, що надається за запитом виробником. Від користувача, якому необхідна розблокування системи, може знадобитися надання тієї чи іншої форми перевірки, перш ніж йому буде надана можливість розблокування.

Якщо система не знаходиться в режимі блокування, модуль може отримати доступ до мережі транспортного засобу, зокрема такої як шина мережі локальних контролерів (CAN-шина) (етап 207). Інформація про транспортний засіб, зокрема ідентифікаційні номери VIN транспортного засобу, можуть бути отримані через шину мережі локальних контролерів (CAN-шину). Доступ до шини транспортного засобу може дати модулю можливість отримання ідентифікаційних номерів транспортного засобу VIN (етап 209).

При відсутності ідентифікаційного номера транспортного засобу VIN (етап 211) модуль може повторити спробу виявлення ідентифікаційного номера транспортного засобу VIN. Через системної помилки ідентифікаційний номер VIN транспортного засобу може бути недоступний (тимчасово або постійно), і виготовлювачу транспортранспортного засоби блокування системи або отримання доступу до системи. Може бути передбачена видача альтернативного повідомлення, наприклад повідомлення про помилку ідентифікаційного номера транспортного засобу VIN, для інформування користувача про те, що для усунення помилки ідентифікаційного номера транспортного засобу VIN слід звернутися до свого дилера. Щонайменше в одному випадку модуль може надавати доступ до системи обмежене число разів при виникненні помилки, перш ніж перевести систему в режим блокування. Це дозволить авторизованому користувачеві використовувати систему по дорозі до дилера для усунення проблеми.

В іншому випадку користувач може мати можливість введення тимчасового коду авторизації для конкретної системи. Такий код може бути отриманий, наприклад, у виробника або дилера. Тимчасовий код може забезпечити обмежене використання системи до переходу в режим блокування, даючи користувачеві час запланованого візиту до дилера. Крім того, у разі якщо тимчасовий код авторизації отриманий шляхом введення облікових даних користувача, користувач може бути впевнений, що злодієві не вдасться використовувати вкрадений код для авторизації використання системи. Для запобігання експлуатації такої системи введення времнаружение ідентифікаційного номера транспортного засобу VIN відбувається через мережу транспортного засобу (етап 211), то модуль може потім визначити, чи є виявлений ідентифікаційний номер VIN транспортного засобу правильним (етап 213). Щонайменше в одному випадку здійснюють прив'язку модуля/системи до ідентифікаційним номером транспортного засобу VIN після завершення виробництва транспортного засобу під час його виробництва. Може бути переважно здійснити прив'язку в кінці процесу, для того, щоб транспортний засіб гарантовано пройшло будь-яку перевірку контролю якості, однак процес прив'язки може за необхідності бути здійснений і раніше.

Після того як прив'язка модуля/системи до ідентифікаційним номером транспортного засобу VIN буде завершена, модуль/система зможе працювати тільки з транспортним засобом, що має той же ідентифікаційний номер VIN транспортного засобу, до якого він прив'язаний. Це запобігає можливість роботи крадених модулів в інших транспортних засобах. Модулі системи можуть також мати альтернативну опцію, коли вони працюють із вторинними ідентифікаційними номерами VIN транспортного засобу, наприклад з тестовими або іншими ідентифікаційними номерами VIN транспортного засобу, але розглянутий у теперішній VIN транспортного засобу.

Якщо ідентифікаційний номер VIN транспортного засобу є правильним, модуль надає водієві доступ до системи у звичайному порядку (етап 217). В іншому випадку модуль може перевести систему в режим блокування (етап 215). Як зазначалося раніше, вихід з режиму блокування щонайменше в одному варіанті здійснення винаходу може бути здійснено тільки за допомогою авторизованого постачальника послуг. Навіть якщо покупець випадково придбав крадене модуль, використовувати його буде заборонено, а візит до дилера для усунення проблеми призведе до повернення даного модуля господареві.

На Фіг.3 показаний варіант здійснення способу розблокування. У цьому показаному варіанті відбувається виявлення модулем того, що включений режим його блокування (етап 301) і що запущено виконання заборони доступу до системи одночасно з виведенням повідомлення про блокування (етап 303). Обмежена функціональність системи може також включати в себе доступ до списку регіональних авторизованих технічних спеціалістів по ремонту транспортних засобів, а також можливість встановити контакт або направити водія до одного з регіональних технічних спеціалістів по ремонту. Це може допомогти в ситуировать модуль/систему.

Після того, як водій дістався до місця проведення ремонту, наприклад авторизованого дилера або технічного спеціаліста, сервісний інструмент може бути підключений до транспортного засобу, наприклад, через ODB-порт або USB-порт. Щонайменше в одному випадку модуль підписаний електронним серійний номер (ESN), містить конкретний ідентифікаційний серійний номер модуля.

Технічний спеціаліст через підключений сервісний інструмент або іншу систему серверного рівня може запустити генерацію підписаного додатки розблокування, підписаного спеціально для його розпізнавання конкретних модулем, встановленим в обслуговуваному транспортному засобі. Іншими словами, додаток може бути використано тільки в конкретному транспортному засобі (в даному випадку) і не може бути використане для розблокування безлічі транспортних засобів, якщо його вкрадуть у дилера.

Система серверного рівня генерує підписана додаток розблокування і надає його технічного фахівця для установки в транспортному засобі. Модуль отримує від сервісного інструменту запит розблокування (етап 307) і перевіряє підпис додатки розблокування, який необхідний�занного з модулем, з електронним серійний номер (ESN), пов'язаним з додатком розблокування.

Якщо додаток розблокування було визначено як придатне для даного конкретного транспортного засобу, цього, імовірно, достатньо в даному випадку для визначення постачальника програми в якості авторизованого для розблокування модуля/системи. При необхідності може бути використаний інший протокол безпеки.

Додаток розблокування потім встановлюється/виконується модулем (етап 311), і модуль переходить в стан розблокування. Під час розблокування модуля прибирають прив'язку модуля до ідентифікаційним номером транспортного засобу VIN (етап 313), так що модуль відразу ж не блокує систему повторно після розблокування. Далі модуль, не маючи прив'язаного до нього ідентифікаційного номера транспортного засобу VIN, може бути повторно прив'язаним до ідентифікаційним номером транспортного засобу VIN, на якому він встановлений (етап 315).

На Фіг.4 показаний приклад здійснення способу прив'язки до ідентифікаційним номером транспортного засобу VIN. Це спосіб, який може бути виконаний кілька разів в процесі функціонування системи, зокрема після завершення произЂ.д.

Після включення живлення транспортного засобу модуль може бути активований (етап 401) і визначає, чи є ідентифікаційний номер VIN транспортного засобу і прив'язаний він до модулю в даний момент (етап 403). Якщо ідентифікаційний номер VIN транспортного засобу присутній, модуль може потім перейти на наступний етап авторизації (етап 203).

Якщо прив'язка ідентифікаційного номера транспортного засобу VIN відсутня, модуль може визначити, чи перебуває система в стані, придатному для прив'язки до нового ідентифікаційним номером транспортного засобу VIN. Оскільки модуль може бути запущений кілька разів під час виробництва, в той час як комп'ютерна система транспортного засобу все ще доступна, може бути переважно визначення, перебуває система в режимі активації перед спробою прив'язки ідентифікаційного номера транспортного засобу VIN (етап 405). Це повинно допомогти уникнути випадкового прив'язку модуля/системи, які можуть бути переміщені в новий транспортний засіб, перш ніж покинути завод, а також має допомогти запобігти спробі підключити систему в стані, коли ідентифікаційний номер VIN транспортного засобу м�т далі виконувати перевірку, перейшла система в інформаційно-розважальний режим (етап 407). Це означає, що система працює в стандартному режимі кінцевого користувача і не знаходиться в тому чи іншому режимі діагностики або іншому режимі, в якому ціль може виявитися небажаним.

Якщо дотримані всі необхідні умови (які можуть включати умови, що не перераховані в цьому документі), модуль отримує доступ до шини транспортного засобу або іншого джерела інформації, з якого може бути отриманий ідентифікаційний номер VIN транспортного засобу (етап 409). Модуль може потім здійснювати пошук ідентифікаційного номера транспортного засобу VIN у вигляді електронних даних (етап 411).

Якщо ідентифікаційний номер VIN транспортного засобу не виявлено (етап 413), модуль може повторно здійснювати процедуру пошуку ідентифікаційного номера транспортного засобу VIN до тих пір, поки ідентифікаційний номер VIN транспортного засобу не буде доступний. Після знаходження ідентифікаційного номера транспортного засобу VIN може бути здійснена прив'язка модуля до ідентифікаційним номером транспортного засобу VIN і перехід модуля в експлуатаційний режим для використання тільки з еті транспортний засіб призведе до блокування системи до отримання модулем команди пошуку нового ідентифікаційного номера транспортного засобу VIN і розблокування модуля авторизованими особами.

На Фіг.5 показаний приклад здійснення способу запису ідентифікаційного номера транспортного засобу VIN. Щонайменше в одному з показаних прикладів ідентифікаційні номери VIN транспортного засобу, до яких прив'язаний модуль, записані в архів джерела для того, щоб в майбутньому отримати інформацію про прив'язаних ідентифікаційних номерів транспортного засобу VIN. Це сприяє веденню архіву з записами про те, яким транспортним засобам був прив'язаний даний модуль, а також подання інформації про будь-яких несанкціонованих разблокировках системи. Інформація з архіву може бути також використана для визначення, до якого транспортного засобу модуль повинен бути прив'язаний при поверненні вкраденого обладнання.

Щонайменше в одному варіанті здійснення винаходу, як максимум, зберігаються десять ідентифікаційних номерів транспортного засобу VIN, хоча ця кількість може бути змінено за бажанням виробника. Після виявлення нового ідентифікаційного номера транспортного засобу VIN для прив'язки (етап 413) може бути здійснена перевірка модулем існуючої історії для визначення, які ідентифікаційні номери VIN транспортного засобу рет в модулі і має можливість збереження після перезапису апаратного забезпечення, запобігаючи можливість очищення історії.

Якщо історія сповнена (етап 503), виконання способу може перейти на етап прив'язки до поточного ідентифікаційним номером транспортного засобу VIN (етап 415). Хоча новий ідентифікаційний номер VIN транспортного засобу може не бути записана у файл з історією, до нього може бути отриманий доступ через шлях до файлу, що зберігає дані про прив'язаний зараз ідентифікаційний номер VIN транспортного засобу. Крім того, при виконанні даного способу може бути виконана перевірка того, збережено чи ідентифікаційний номер VIN поточного транспортного засобу у списку історії (етап 505).

Якщо, наприклад, несправність модуля викликала блокування системи, то, можливо, немає підстав для того, щоб повторно зберігати ідентифікаційний номер VIN транспортного засобу після розблокування і повторної прив'язки. В теперішньому варіанті здійснення винаходу в процесі прив'язки будуть збережені тільки нові, не збережені ідентифікаційні номери VIN транспортного засобу.

Якщо у файлі з історією залишається вільний простір та ідентифікаційний номер VIN транспортного засобу ще не записаний у файл, модуль може зберегти идентификацио�е в одному випадку деякі компоненти модуля можуть бути збережені на накопичувачі інформації про параметри пристрою (DPS). DPS - спеціальна область флеш-пам'яті, в якій після перепрошивки зберігається образ модуля і відповідні значення. Це корисно для запобігання стирання модуля злочинцями за допомогою перепрошивки пристрою. Оскільки ідентифікаційний номер VIN транспортного засобу і стан блокування збережені в DPS, перезаписанний модуль буде використовувати ці змінні для визначення функціональних можливостей системи і запобігає неправильне використання системи.

У деяких випадках така система може бути включена в склад встановлюваних програм, але дезактивовано під час виробництва. Тільки якщо система буде активована після виробництва, вона буде функціонувати, в іншому випадку, відповідні модулі можуть залишатися вимкненими. Щонайменше в одному варіанті здійснення винаходу додаткові модулі апаратного забезпечення/програмного забезпечення транспортного засобу можуть бути відключені цією системою.

Описані вище варіанти здійснення винаходу не мають на меті охопити всі можливі способи реалізації винаходу. Цей опис має більше описовий, ніж обмежуючий характер, і очевидно, � того, ознаки різних варіантів винаходу можуть бути об'єднані в нові варіанти винаходу.

1. Спосіб запобігання несанкціонованого використання обладнання транспортного засобу, заснований на використанні програмного забезпечення, в якому:
визначають за допомогою комп'ютерної системи транспортного засобу, що інформаційно-розважальна система була включена;
отримують унікальний ідентифікаційний номер транспортного засобу від мережі транспортного засобу, пов'язаної з транспортним засобом, в якому встановлена інформаційно-розважальна система;
порівнюють унікальний ідентифікаційний номер транспортного засобу з збереженим ідентифікаційним номером транспортного засобу, раніше пов'язаним з інформаційно-розважальною системою;
надають доступ до інформаційно-розважальної системи тільки у випадку, якщо унікальний ідентифікаційний номер транспортного засобу збігається з збереженим ідентифікаційним номером транспортного засобу;
якщо унікальний ідентифікаційний номер транспортного засобу не збігається зі збереженим ідентифікаційним номером транспортного засобу, блокують використання инфиональность під час блокування, включаючи можливість надавати контакти і/або адреси, принаймні, одній особі, уповноваженій розблокувати інформаційно-розважальну систему.

2. Спосіб за п. 1, в якому унікальний ідентифікаційний номер транспортного засобу являє собою ідентифікаційний номер транспортного засобу.

3. Спосіб за п. 1, в якому блокування зберігають до тих пір, поки авторизоване особа не проведе процедуру розблокування. 

Схожі патенти:
Винахід відноситься до обчислювальної техніки. Технічний результат полягає в підтвердженні факту надсилання документа або файлу з зазначенням дати та часу відправлення по електронній пошті. Спосіб електронного нотаріального засвідчення текстової інформації, в якому попередньо проводять реєстрацію контрагента в системі «електронний нотаріус», при відправленні інформації по електронній пошті в полі «копія» вказують адресу автоматичної системи «електронний нотаріус», за отримання копії відправленої інформації автоматична пошта поміщає її в особисті кабінети відправника і одержувача з зазначенням часу відправлення, відправника, адресата, якому направлена інформація, і всіх вкладень, складових інформацію, при цьому автоматична пошта додатково повідомляє адресатові про фіксації факту надсилання інформації та зберіганні завіреної копії відправленої інформації на сайті у вашому особистому кабінеті контрагента. 3 з.п. ф-ли.

Браузер складається з двох частин машиною обробки сценаріїв для захисту конфіденційності

Винахід відноситься до області обробки даних. Технічним результатом є забезпечення захисту конфіденційних даних користувача. Система обробки даних має браузер з засобом машини обробки сценаріїв для виконання сценарію. Засіб машини обробки сценаріїв здійснює відкриту машину обробки сценаріїв і приватну машину обробки сценаріїв. Браузер налаштований для виконання сценарію загальнодоступній машиною обробки сценаріїв, якщо сценарій не вимагає доступу до заздалегідь певного ресурсу в системі. Браузер налаштований для виконання сценарію приватною машиною обробки сценаріїв, якщо сценарій вимагає доступу до заздалегідь певного ресурсу. Тільки приватна машина обробки сценаріїв має інтерфейс для забезпечення можливості сценарієм здійснити доступ до заздалегідь певного ресурсу. Засіб машини обробки сценаріїв конфігурований для запобігання передачі даних приватною машиною обробки сценаріїв у відкриту машину обробки сценаріїв або сервер, зовнішній до системи обробки даних, якщо така передача інформації не була підтверджена. 2 н. і 3 з.п. ф-ли, 1 іл.

Спосіб і пристрій для безпечної передачі даних

Винахід відноситься до способу пам'яті даних для зберігання комп'ютерного програмного продукту і пристрою для безпечної передачі даних. Технічний результат полягає в підвищенні безпеки передачі даних. Пристрій містить блок (2) надання для надання сполук (DV) даних від різних початкових компонентів (SK) через, відповідно, щонайменше, один проміжний компонент (ZK) до загального цільового компоненту (ZK'), блок (3) об'єднання для об'єднання проміжних компонентів (ZK) в залежності від криптографічного захисту інформації (KI) в один проміжний компонент (ZK) через, щонайменше, одного обміну повідомленнями, причому обмін повідомленнями виконується згідно способу з спільно використовуваних ключем, способу http-Дайджест Автентифікації способом запиту-відповіді, ключового хеш-способу, хеш-функції, способу Діффі-Хеллмана і/або способу цифрового підпису та блок (4) передачі для передачі даних (D) від початкових компонентів (SK) через об'єднаний проміжний компонент (ZK) до цільового компоненту (ZK). 3 н. і 11 з.п. ф-ли, 12 іл.

Активація послуги з використанням алгоритмічно заданого ключа

Винахід відноситься до області активації послуг з використанням алгоритмічно заданих ключів. Технічний результат - запобігання порушення безпеки системи обробки даних. Спосіб підписки користувача на послугу містить: ідентифікацію в комп'ютері емітента користувача, який авторизований для підписки на послугу на основі визначених емітентом критеріїв; витяг допомогою комп'ютера емітента даних, асоційованих з користувачем, і спільно використовуваного елемента даних, який спільно використовується комп'ютером емітента та комп'ютером постачальника послуг; формування першого коду активації за допомогою комп'ютера емітента та відправку першого коду активації користувачеві; причому користувач надсилає перший код активації і дані, асоційовані з користувачем комп'ютера постачальника послуг; причому комп'ютер постачальника послуг формує другий код активації і авторизує користувача для підписки на послугу, якщо перший і другий коди активації однакові. 7 н. і 13 з.п. ф-ли, 9 іл.

Управління доступом користувача до мультимедійного контенту

Винахід відноситься до мультимедійного пристрою і системі для управління доступом користувача до мультимедійного контенту. Технічним результатом є управління доступом користувача до мультимедійного контенту, причому доступ дозволяється саме на обраному мультимедійному обладнанні. Запропоновано мультимедійний пристрій (100, 200) для управління доступом користувача до мультимедійного контенту, що містить: засіб виведення (102, 103, 202) ідентифікуючого коду для забезпечення ідентифікуючого коду користувачеві, причому ідентифікуючий код ідентифікує мультимедійний пристрій; генератор (104, 204) керуючого коду для генерації керуючого коду в залежності від згаданого ідентифікуючого коду і права доступу; засіб вводу (106, 107, 206) коду доступу для приймання коду доступу від користувача. Код доступу згенерований в залежності від ідентифікуючого коду і права доступу деяким пристроєм коду доступу, а контролер (108, 208) доступу забезпечує порівняння коду доступу з керуючим кодом і, коли код доступу збігається з керуючим кодом, що дозволяє доступ користувача до мультимедійного контенту у відповідності з правом доступу. 4 н. і 10 з.п. ф-ли, 6 іл.

Зв'язок між пристроями

Винахід відноситься до засобів надання можливості одного пристрою зв'язку одержувати доступ до даних, таким як набір мультимедійних об'єктів, доступних за допомогою іншого пристрою зв'язку. Технічний результат полягає в забезпеченні можливості отримувати доступ до набору мультимедійних об'єктів, доступних за допомогою другового пристрої зв'язку. Передають інформацію розпізнавального коду між першим пристроєм зв'язку, другим пристроєм зв'язку і сервером. Асоціюють, першим пристроєм зв'язку, розпізнавальний код або подання цього розпізнавального коду з набором мультимедійних об'єктів, доступних за допомогою першого пристрої зв'язку, при цьому набір мультимедійних об'єктів асоційований з правами доступу. Відправляють першим пристроєм зв'язку інформацію, що стосується згаданого набору мультимедійних об'єктів, сервера, при цьому інформація включає права доступу. Приймають сервером інформацію, що стосується згаданого набору мультимедійних об'єктів. Генерують сервером облікові дані, що стосуються згаданого набору мультимедійних об'єктів та прав доступу, пов'язаних з ними. Відправляють сервером облікові дані другого пристрою зв'язку. Приймають другим вус�мультимедійних об'єктів. 11 м. та 28 з.п. ф-ли, 9 іл.

Система і спосіб збереження стану емулятора і його подальшого відновлення

Винахід відноситься до антивірусним рішенням, а більш конкретно до способів збереження стану емулятора і його подальшого відновлення. Технічний результат полягає в скороченні часу на емуляцію файлу шляхом завантаження необхідних образів стану емулятора і обході антиэмуляционних прийомів при емуляції файлу. Отримують файл на емуляцію. Перевіряють, чи виконується емуляція в перший раз. Визначають спосіб стану емулятора, що включає, щонайменше, образ емуліруемой системи, який завантажується в емулятор для подальшої емуляції файлу. Виробляють емуляцію файлу. Створюють образи стану емулятора, при цьому кожен образ стану емулятора включає, щонайменше, образ емуліруемой системи. Перевіряють некоректне завершення емуляції файлу. Вибирають необхідний образ стану емулятора для продовження емуляції у випадку некоректного завершення емуляції файлу. Завантажують обраний образ стану емулятора для продовження емуляції файлу. 2 н. і 12 з.п. ф-ли, 6 іл.

Система моніторингу

Винахід відноситься до засобів моніторингу системного статусу даних. Технічний результат полягає в спрощенні доступу до несекретной інформації. Емулюють та/або використовують сервіс модифікованого присутності для отримання інформації про спостережуваних, що підлягають моніторингу з метою визначення системного статусу статусу модифікованого присутності в сервісі модифікованого присутності. Добувають, щонайменше з однієї бази даних, з допомогою вихідного значення щонайменше однієї динамічної спостережуваної, дані/інформацію про спостережуваних з метою визначення їх системного статусу для динамічної спостерігається. Поєднують зазначене вихідне значення з розподілом системного статусу для подання системного статусу зазначеної динамічної спостерігається. Звертаються до системного статусу для принаймні однієї динамічної спостерігається. Зчитують в якості вхідних даних порцію інформації щодо здоров'я приватної особи або іншу конфіденційну інформацію. Розпізнають поле індивідуальних даних щодо розподілу інформації для вказаного приватного особи на основі збору критеріїв. Записують в базу даних вказану порцію інформації онних зазначеного приватного особи. 6 н. і 7. з.п. ф-ли, 27 іл., 7 пр.
Винахід відноситься до обчислювальної техніки, а саме до систем ретрансляції даних друку, які управляють інформацією, щодо пристрою формування зображень. Технічним результатом є запобігання витоку інформації за рахунок налаштувань служби друку для кожної групи користувачів. Запропонована система ретрансляції даних друку, допускає обмін даними з системою служб друку, керованої виробником, який випускає специфікації для обміну даними з пристроєм формування зображень. Система включає в себе засіб визначення, яке визначає запити на реєстрацію пристрої формування зображення, яке використовується користувачами. Система містить засіб інструктування, яке за допомогою засобу визначення визначає, що друга обліковий запис та інформація не зареєстровані в асоціації один з одним. Далі, здійснюють інструктаж реєстрації другий облікового запису і інформації щодо функції друку в асоціації один з одним. 5 н. і 3 з.п. ф-ли, 24 іл.
Винахід відноситься до способу прихованої передачі конфіденційної інформації відкритими каналами зв'язку. Технічним результатом є підвищення скритності передачі конфіденційної інформації. Присвоюють флаговое значення «одиниця» при збігу частини бітів байта сигналу цифрового зображення і бітів сигналу повідомлення або флаговое значення «нуль» при розбіжності. Формують масив {F} для запам'ятовування прапорцевих значень, записують отримані флаговие значення в масив {F} після порівняння частині бітів байта сигналу цифрового зображення і бітів сигналу повідомлення. Зчитують флаговие значення масиву {F}. Формують маркерний пакет повідомлення, для чого записують в інформаційне поле пакету флаговие значення масиву {F}. Передають маркерний пакет і пакет з цифровим зображенням по різних каналах зв'язку. 3 іл.

Індивідуальна для водія конфігурація транспортного засобу

Система для керування моторним транспортним засобом (100) містить перший набір функцій транспортного засобу (V-CAP). Інтерфейс (101) користувача в транспортному засобі (100) приймає персональні дані (D-ID), що позначають ідентичність користувача транспортного засобу (100). Пристрій (105) зв'язку передає персональні дані (D-ID) та дані транспортного засобу (V-ID), що позначають ідентичність транспортного засобу (100), центральний модуль (120) обробки даних. Цей модуль (120) досліджує, чи є користувач, ідентичність якого позначена згаданими персональними даними (D-ID), авторизованим користувачем транспортного засобу (100). Якщо це так, опис (D-CERT) набору функцій транспортного засобу, для яких користувач є авторизованим, зіставляють з першим набором функцій транспортного коштів (V-CAP). Потім генерують повідомлення активації (MSG-A), яке після прийому в транспортному засобі (100) означає, що потрібно активувати виключно ті функції, для яких авторизований користувач і які включені в перший набір функцій транспортного засобу (V-CAP). Запропоновано також спосіб керування моторним транспортним засобом. Досягається забезпечення �2 іл.

Протиугінний блокіратор колеса

Винахід відноситься до протиугінним пристроїв для транспортних засобів, зокрема, для блокування колеса автомобіля. Протиугінний блокіратор колеса автомобіля має упор або наполеглива черевик з обмежувачем, взаємодіючим з внутрішньою бічною поверхнею колеса, а Г-подібний штир блокіратора вставляється в вентиляційний отвір диска колеса або між спицями, фіксується і замикається на відповідному ширині колеса місці на наполегливому черевику. Блокіратор підходить для переважної більшості штампованих і литих легкосплавних дисків. Для запобігання зняття колеса використовуються секретні болти. Забезпечується спрощення конструкції і процесу встановлення блокіратора на колесо. 2 іл.

Спосіб захисту автомобільної охоронної системи від несанкціонованого використання

Винахід відноситься до обладнання для запобігання несанкціонованого використання автомобіля. Спосіб захисту автомобільної охоронної системи від несанкціонованого використання, що включає приймальне пристрій, встановлений на автомобілі, і переносна передавальний пристрій користувача, при цьому з допомогою передавального пристрою створюють кодову посилку з використанням ключа шифрування і передають посилку в приймальний пристрій. В процесі перепрограмування системи, зокрема, в разі реальної або уявної несправності системи, обмін інформацією між носимим передавальним пристроєм і прийомним пристроєм здійснюється за допомогою каналу передачі інформації, не використовує радіосигнал. Знижується ризик перехоплення інформації. 4 з.п. ф-ли, 1 іл.

Пристрій для блокування рульової колонки

Група винаходів відноситься до варіантів виконання пристрої для блокування рульової колонки. Запропоновано допоміжний блокуючий механізм, замикаючий блокуючий елемент (6) у положенні блокування рульової колонки. У допоміжному блокувальному елементі його змінна пластина (91) зачіпляється з допоміжним зацепляющим ділянкою (95) блокуючого елемента (6), що знаходиться в положенні блокування кермової колонки, таким чином, щоб зачеплення між утримує елементом (21) і утримує/приймаючим ділянкою (93) роз'єднуються. Ближче до сторони заднього кінця блокуючого елемента (6) щодо допоміжного зацепляющего ділянки (95) обладнаний крихкий ділянку (74), допустиме навантаження на який менше, ніж навантаження, цей параметр ковзної пластиною (91). У разі коли навантаження заданого або більшого значення додається до блокуючого елементу (6), блокуючий елемент (6) розривається на крихкому ділянці (74). Забезпечується підвищений захист від викрадення. 3 н. і 8 з.п. ф-ли, 14 іл.

Термінал транспортного засобу

Винахід відноситься до області переходів, а саме до терміналів транспортних засобів. Термінал транспортного засобу включає в себе керуючий мікроконтролер, антену GPS/ГЛОНАСС, SIM-чіп, корпус. У корпусі розміщені резервне джерело живлення і друкована плата. На друкованій платі розміщені flash-пам'ять, трьохосьовий акселерометр, приймач GPS/ГЛОНАСС, модуль керування електроживленням, GSM-модуль з антеною, світлодіодні індикатори, модуль підключення інтерфейсних пристроїв, слот для установки SIM-карти оператора стільникового зв'язку, модуль зовнішнього електроживлення. Вихід антени GPS/ГЛОНАСС з'єднаний з входом приймача GPS/ГЛОНАСС. Керуючий мікроконтролер містить не менш 7 входів-виходів. SIM-чіп і слот для установки SIM-карти з'єднані з GSM-модулем. Модуль керування електроживленням з'єднаний з модулем зовнішнього електроживлення і резервного джерела електроживлення. Датчик прискорення виконаний з додатковою функцією визначення значень прискорень по трьох осях координат. В якості резервного джерела живлення термінал містить літій-полімерний акумулятор. Технічний результат полягає в підвищенні надійності отримання оперативної та достовірної моніторингової інформації з одно

Спосіб виявлення викрадених автомобілів за наявності подавлювача сигналів

Пункти контролю розміщують на автотрасах і оснащують приймачами для виявлення джерела перешкод сигналів GPS і GSM. При виявленні перешкод виробляють фото - або відеозйомку перебувають на автотрасі автомобілів і передають дані на віддалений сервер. Отримані на сервері дані з декількох пунктів контролю обробляються на предмет збігу номерних знаків автомобілів. Передають дані про зазначених номерах автомобілів і динаміку їх руху на пости дорожньо-патрульної служби, що знаходяться в найближчих зонах від останнього місця реєстрації радіоперешкод. Підвищується ефективність виявлення викрадених автомобілів. 2 іл.

Блокіратор рульового колеса

Винахід відноситься до пристроїв, що забезпечує блокування механічним способом рульового колеса транспортного засобу. Блокіратор рульового колеса складається з штанги, скоб, жорстко закріплених на ній, захоплення, встановлюваного на рульове колесо і замикається замковим механізмом. Замковий механізм виконаний окремим блоком з ключем. Захоплення виконаний у вигляді важелів з віссю. Скоби виконані у вигляді пластини з отворами в торцях і в підставі. В одну з торцевих отворів жорстко встановлена штанга, а в іншого ─ вісь, на якій закріплені важелі навпроти один одного з можливістю повороту навколо цієї осі на заданий кут. В отвір ж на підставі пластини встановлений замковий механізм. Забезпечується підвищення захисних властивостей і зменшення габаритів блокуючого пристрою рульового колеса. 5 іл.
Група винаходів відноситься до області інформаційних систем загального користування та інтелектуальних транспортних систем (ІТС). Інтелектуальну транспортну систему встановлюють у комплексі на автотранспортному засобі, повністю адаптують до його електричній системі, використовують безперервно в автоматичному і ручному режимі, спільно із засобами стільникового зв'язку, Інтернетом і навігаційними супутниковими системами, і здійснюють відео-спостереження і контроль над автотранспортним засобом на відстані за допомогою стільникового апарата, що підтримує технологію 3-G. Інтелектуальна транспортна система складається з наступних основних, взаємопов'язаних між собою конструктивних елементів: системи відео-спостереження, відео-реєстратора, сенсорного дисплея, процесорної плати з SIM-модулем, приймача, аварійного блоку, з модулем протиугінної системи, джерела безперебійного живлення, мультимедійного пристрою, вимірювача відстані, превентивної системи безпеки. Досягається забезпечення комплексного захисту автотранспортного засобу, водія, пасажирів, пішоходів і створення сприятливих умов дорожнього руху в цілому. 2 н. і 2 з.п. ф-ли.

Протиугінний пристрій для рульової колонки

Група винаходів відноситься до противоугонному пристрою для рульової колонки автотранспортного засобу і транспортного засобу з таким пристроєм. Пристрій містить засувку (7), виконану з можливістю поступального переміщення в противоугонном пристрої (1) і призначену для блокування обертання рульової колонки, замок, нерухомо з'єднаний з пристроєм проти викрадення (1) і виконаний з можливістю переміщення засувки (7), засоби блокування, виконані з можливістю переміщення у разі від'єднання замку від протиугінного пристрою (1) між неробочим положенням і робочим станом, у якому засоби блокування блокують поступальне переміщення зазначеної засувки (7). Протиугінний пристрій (1) додатково містить засоби утримання засобів блокування в їх робочому положенні для протидії зміні положення зазначених коштів блокування з їх робочого стану. Засоби утримання містять скобу і другі пружинні кошти, виконані з можливістю впливу на зазначену скобу в напрямку положення, в якому скоба утримує засоби блокування в робочому положенні. Забезпечується підвищення надійності пристрою. 2 н.

Високодостовірна захищена система контролю транспортних засобів з можливістю здійснення зворотного зв'язку з водієм в пункті контролю

Винахід відноситься до автоматизованих систем контролю потоку автотранспортних засобів на дорогах під час їх руху і призначена для автоматичної ідентифікації транспортних засобів та вироблення алгоритму дій щодо їх подальшої експлуатації, а також для інформування водія в реальному масштабі часу про всіх зауваженнях, що стосуються експлуатації транспортного засобу як учасника дорожнього руху. Система контролю транспортних засобів включає електронний пристрій, встановлений на транспортному засобі і володіє здатністю зберігання ідентифікаційного номера транспортного засобу та інформації, необхідної та достатньої для здійснення процедури взаємної аутентифікації вказаного пристрою та пристроїв пунктів контролю системи, які пов'язані єдиною телекомунікаційною мережею з розподіленою базою даних, в якій відбувається обробка отриманої інформації, Для посилення захисту від несанкціонованого доступу дані, що передаються по ефіру шифруються, а також проводяться додаткові перевірки достовірності одержаної інформації. Досягається створення надійної системи інформування водія транспортного засобу �
Up!