Спосіб виробництва консервів для дитячого харчування "голубці рибні"

 

Винахід відноситься до технології виробництва консервів для харчування дітей старшого шкільного віку.

Відомий спосіб виробництва консервів для дитячого харчування "Голубці рибні", що передбачає підготовку рецептурних компонентів, різання і пасерування в рафінованій соняшниковій олії цибулі, варіння до двократного збільшення маси у водному розчині кухонної солі рису, змішування перерахованих компонентів з м'ясом рапани, фаршем з товстолобика, сухим концентрат сироваткового білка, сочевичним білковим изолятом, рафінованою соняшниковою олією і2-екстракт перцю чорного гіркого і шипшини коричної з отриманням фаршу, розібрати на листя, заморожування і дефростацию свіжої білокачанної капусти, формування фаршу в капустяне листя з отриманням голубців, їх фасування, герметизацію і стерилізацію (UA 2277805 С2, 2006).

Технічним результатом винаходу є отримання нових консервів з використанням нетрадиційної рослинної сировини.

Цей результат досягається тим, що в способі виробництва консервів для дитячого харчування "Голубці рибні", що передбачає підготовку рецептурних компонентів, різання і пасерування в раститев з м'ясом рапани, фаршем з товстолобика, сухим концентрат сироваткового білка, сочевичним білковим изолятом, рослинним маслом, сіллю і2-екстракт перцю чорного гіркого і шипшини коричної з отриманням фаршу, розібрати на листя, заморожування і дефростацию свіжої капусти, формування фаршу в капустяне листя з отриманням голубців, фасування голубців і питної води, герметизацію і стерилізацію, згідно винаходу використовують декоративну капусту, а компоненти використовують при наступному співвідношенні витрат, мас.ч.:

м'ясо рапани71,4
фарш з товстолобика217
рослинна олія4,4
рис30
декоративна капуста498
ріпчасту цибулю40-40,5
сухий концентрат сироваткового білка51
сочевичний білковий ізолят1�кстракт перцю чорного гіркого0,51
2-екстракт шипшини коричної2,55
водадо виходу цільового продукту 1000

Спосіб реалізується наступним чином.

Рецептурні компоненти готують за традиційною технологією.

Підготовлений цибулю нарізають і пасерують на рослинній олії.

Підготовлений рис варять до двократного збільшення маси.

Перераховані компоненти в рецептурному співвідношенні змішують з м'ясом рапани, фаршем з товстолобика, сухим концентрат сироваткового білка, сочевичним білковим изолятом, рослинним маслом, сіллю і2-екстракт перцю чорного гіркого і шипшини коричної з отриманням фаршу.

Підготовлену свіжу декоративну капусту розбирають на листки, заморожують і дефростируют.

Фарш формують у капустяне листя з отриманням голубців.

Голубці і питну воду розфасовують у рецептурному співвідношенні, герметизують і стерилізують з одержанням цільового продукту.

Витрати компонентів наведені з урахуванням норм відходів і втрат відповідних видів сировини. Наведений у вигляді інтервалу рас технології консерви за органолептичними властивостями і хімічним складом подібні з продуктом з найбільш близького аналогу.

Таким чином, пропонований спосіб дозволяє отримати нові консерви з використанням нетрадиційної рослинної сировини без зміни органолептичних властивостей цільового продукту, придатні за хімічним складом для харчування дітей старшого шкільного віку.

Спосіб виробництва консервів для дитячого харчування "Голубці рибні", що передбачає підготовку рецептурних компонентів, різання і пасерування в рослинному маслі цибулі, варіння до двократного збільшення маси рису, змішування перерахованих компонентів з м'ясом рапани, фаршем з товстолобика, сухим концентрат сироваткового білка, сочевичним білковим изолятом, рослинним маслом, сіллю і2-екстракт перцю чорного гіркого і шипшини коричної з отриманням фаршу, розібрати на листя, заморожування і дефростацию свіжої капусти, формування фаршу в капустяне листя з отриманням голубців, фасування голубців і питної води, герметизацію і стерилізацію, відрізняється тим, що використовують декоративну капусту, а компоненти використовують при наступному співвідношенні витрат, мас.ч.:

м'ясо рапани71,4
4,4
рис30
декоративна капуста498
ріпчасту цибулю40-40,5
сухий концентрат сироваткового білка51
сочевичний білковий ізолят102
сіль12,4
2-екстракт перцю чорного гіркого0,51
2-екстракт шипшини коричної2,55
водадо виходу цільового продукту 1000 

Схожі патенти:
Спосіб характеризується тим, що сьомгу розморожують, порционируют, бланшують, миють, бланшують. Моркву нарізають, батат, ямс, миють і нарізають перець болгарський, розморожують журавлину, інспектують насіння амаранту. Компоненти укладають у банки, заливають маслом, закупорюють, стерилізують. Всі компоненти використовують у певних співвідношеннях по масі. Готові консерви охолоджують, сортують і упаковують. Винахід забезпечує отримання риборастительних консервів.

Спосіб одержання і складу біологічно активної добавки, що містить риб'ячий жир

Винахід відноситься до рибної та харчової промисловості, зокрема до біологічно активних добавок (БАД) на основі риб'ячого жиру. Спосіб одержання біологічно активної добавки, що містить риб'ячий жир, включає нагрівання останнього, який спочатку вводять антиоксиданти і біологічно активні речовини, до заданої температури 65-70°С, активне перемішування речовин і витримування при заданій температурі до отримання гомогенної маси. В якості біологічно активних речовин використовують тугоплавке масло рослинного походження і віск бджолиний натуральний. Потім отриману масу охолоджують при постійному перемішуванні до температури 35-40°С. Далі додатково вводять підсолоджувач, смакову добавку, ароматизатор при постійному перемішуванні до отримання готової гомогенної маси, яку потім охолоджують до отримання маси желеподібної консистенції. Отримана БАД містить риб'ячий жир, тугоплавке масло рослинного походження, віск бджолиний натуральний підсолоджувач, ароматизатор, смакову добавку і антиоксиданти при наступному співвідношенні компонентів у готовій продукції, мас.%: риб'ячий жир 60-80, тугоплавке масло рослинного походження 15-35, віск бджолиний нату�ня дозволяє знизити витрати на приготування готового продукту. Отримана БАД до їжі має оптимальне співвідношення компонентів для отримання продукту високої якості, що володіє приємним смаком і не має рибного запаху і смаку. 2 н. і 7 з.п. ф-ли, 1 табл.
Винахід відноситься до технології виробництва консервованих других обідніх страв. Готують рецептурні компоненти, ріжуть і пасерують у кулінарному жирі моркву, корінь петрушки і ріпчасту цибулю, ріжуть і бланшують картоплю і ріпу, шаткують і заморожують свіжу декоративну капусту, ріжуть сиг амурський, кабачки і зелень естрагону, протирають часник, пшеничне борошно пасерують. Змішують перераховані компоненти з томатною пастою, оцтовою кислотою, цукром, сіллю і СО2-екстракти, гвоздики, кориці, перцю чорного гіркого і лаврового листа. Фасують отриману суміш і рибний бульйон, герметизують і стерилізують. Спосіб дозволяє отримати нові консерви з використанням нетрадиційної рослинної сировини без зміни органолептичних властивостей цільового продукту.
Винахід відноситься до технології виробництва консервованих других обідніх страв. Готують рецептурні компоненти, ріжуть і пасерують на олії ріпчасту цибулю, варять, очищають і ріжуть курячі яйця, варять рис до двократного збільшення маси, куттеруют рибне філе. Перераховані компоненти змішують з частиною солі з отриманням фаршу. Свіжу декоративну капусту розбирають на листки, заморожують і дефростируют. Формують фарш в капустяне листя з отриманням голубців. Пасерують на рослинній олії пшеничне борошно, змішують її зі сметаною, рибним бульйоном, томатною пастою, що залишилася частиною солі, перцем чорним гірким і лавровим листом з отриманням соусу. Фасують голубці і соус, герметизують і стерилізують. Спосіб дозволяє отримати нові консерви з використанням нетрадиційної рослинної сировини без зміни органолептичних властивостей цільового продукту.
Винахід відноситься до харчової промисловості. Спосіб передбачає подрібнення філе риби, приготування суміші з додаванням смакоароматичних і харчових добавок, перемішування компонентів, формування і теплову обробку. Для приготування суміші використовують філе нежирних і жирних видів риб, яке солять і витримують при температурі від 0°C до 10°C протягом 6-12 год до середнього вмісту солі не менше 3%. В суміш вносять шінкованной на шматочки сирої мускул морського гребінця, який попередньо змішують з фаршем жирної риби, і подрібнений свинячий шпик. Всі компоненти використовують у певних співвідношеннях по масі. Винахід забезпечує сировину для приготування рибних ковбас. 3 табл., 6 пр.
Винахід відноситься до харчової промисловості і може бути використаний для приготування кулінарних рибних продуктів. Спосіб включає подрібнення молок, додавання вершків, яєць, ягід, цукру та соди харчової, перемішування і теплову обробку. Всі компоненти використовують у певному співвідношенні за масою. Отриману суміш збивають до збільшення обсягу не менше 140%, фасують у форми для запікання і запікають при 150°C протягом 20 хвилин з досягненням температури всередині виробу 72°C. Винахід забезпечує отримання харчового продукту на основі молок риб. 2 з.п. ф-ли, 6 табл., 7 пр.

Спосіб виробництва пастоподібних консервів з гідробіонтів

Спосіб включає приготування комбінованого фаршу на основі подрібненого рибного сировини і білкової пасти, введення інших рецептурних інгредієнтів, фасування в банки, стерилізацію та охолодження. Білкова паста містить молочко лососевих риб, рослинне масло, молочну сироватку і комплексний стабілізатор «Гелеон-179М» у співвідношенні 30:39:30:1 відповідно. В якості рибної сировини використовують шматки лососевих риб і/або нестандартні за розмірами, з механічними ушкодженнями, з дефектами розбирання шматки риби, при цьому рибний фарш і білкову пасту використовують у співвідношенні 30:70 відповідно. Винахід дозволяє розширити асортимент консервованих продуктів. 2 табл., 3 пр., 3 іл.
Винахід відноситься до біологічно активних добавок (БАД) до їжі і може бути використане в харчовій промисловості та медицині. Суха форма БАД до їжі на основі цист рачка роду Artemia включає цисти рачка Артемії в сухому подрібненому ультрадисперсном вигляді. Як цист рачка роду Artemia вона містить цисти з поновленим процесом метаболізму ембріонів після діапаузи, ультрадисперсних порошок з цист рачка Артемії отриманий подрібненням в механохимическом активаторі-млині. При цьому вміст біологічно активних речовин в 100 г продукту становить: йод - 4,1-4,3 мг; сума нуклеїнових кислот (ДНК і РНК) - 3,88-4,88 г; вітамін А - 0,33-0,41 мг; вітамін Д - 1,08-1,32 мкг; вітамін Е - 0,30-0,36 мг; білок - 38,9-47,5 г; жири - 2,45-3,1 г; вуглеводи - 17,97-21,97 г; хітин - 2,14-2,54 м; глюкозамін - 1,60-2,0 м; колаген - 332,7-406,5 мг. Винахід дозволяє отримати БАД до їжі, що містить більше збагачені і біологічно доступні корисні речовини. 1 з.п. ф-ли, 3 ін.
Спосіб одержання основи для поликомпонентного харчового продукту з мідій відноситься до способів переробки некондиційних за розміром мідій для отримання харчових продуктів лікувально-профілактичної дії, а також сировини, напівфабрикату для виробництва біологічно активних речовин. У способі збирають утворюється при бланшування мідій мідійний бульйон, а після подрібнення мідій та відділення м'яса від фрагментів стулки об'єднують м'ясо мідій з мидийним бульйоном. Спосіб має ряд переваг. З'являється можливість використання некондиційних за розміром мідій в харчових цілях. Основа для харчового продукту збагачена цінними біологічно активними речовинами. Використовуючи пропоновану основу можна виготовляти різні варіації дієтичних харчових продуктів.

Пластівчасті аналоги рибних продуктів і способи приготування таких аналогів

Винахід відноситься до харчової промисловості. Спосіб приготування рибного аналога, який має пластівчастий зовнішній вигляд або структуру, що включає: створення однорідної суміші з одного або кількох білків в кількостях, достатніх для виробництва готового рибного аналога, що містить приблизно від 18 до 25% білка, одного або декількох жирів в кількостях, достатніх для виробництва готового рибного аналога, що містить приблизно від 3 до 9% жиру і води в кількостях, достатніх для виробництва готового рибного аналога, що містить приблизно від 60 до 85% вологи, емульгування суміші при підвищенні температури приблизно від 130 до 160°С і тиску приблизно від 60 до 100 фунт /кв. дюйм, і охолодження емульсії до температури приблизно від 15 до 40°С і зниження тиску до атмосферного тиску до отримання рибного аналога, який має пластівчастий зовнішній вигляд або текстуру. Рибний аналог, має пластівчастий зовнішній вигляд або текстуру, а також рибний аналог, має пластівчастий зовнішній вигляд або текстуру, додатково володіє зовнішнім виглядом риби з шкірою. Винахід дозволяє отримати продукт, що має реалістичний рибоподобний вигляд і текстуру. 3 н. і 27 з.п. ф-ли, 6 іл., 2 табл., 3 пр.
Винахід відноситься до технології виробництва консервів для харчування дітей віком від 1 року. Спосіб виробництва консервів «Суп-пюре з печінки» передбачає підготовку рецептурних компонентів, шатківницю і заморожування свіжої декоративної капусти, різання телячої печінки, моркви та картоплі, замочування рису і ячної крупи, змішування перерахованих компонентів з томатним соком і сіллю, розварювання отриманої суміші, протирання, фасування, герметизацію і стерилізацію. Спосіб дозволяє отримати нові консерви з використанням нетрадиційної рослинної сировини без зміни органолептичних властивостей цільового продукту.
Винахід відноситься до поживних добавок для недоношених немовлят. Набір компонентів, призначений для отримання харчування недоношеним немовлятам, адаптованого до їх вазі за вмістом білка та/або за калорійного змістом, включає основний поживний склад і білкову добавку, що містить щонайменше 50% від загального білка калорійного вмісту білкової добавки і щонайменше 50 вагу.% білка по сухому речовини білкової добавки. Причому набір додатково містить інструкції по додаванню, щонайменше, частини зазначеної білкової добавки до основного поживного складу. При цьому зазначені інструкції включають інструкції з додавання білкової добавки до основного складу живильного в такій кількості, що кількість білка, представлене в збагаченому живильному складі, є одним з обраних з групи, що складається з: від 14% до 16% від загального калорійного змісту для введення немовлят вагою менше 1000 р, від 12% до 14% від загального калорійного змісту для введення немовлят вагою від 1000 до 1800 м, і до 12% від загального калорійного змісту для введення немовлят вагою від 1800 до 2500 р. Зазначені інструкції включають інструкції з додавання білкової добавки до �енному немовляті, становить одне з вибраних з групи, що складається з: від 4,0 до 4,5 г білка на кг ваги дитини на добу для введення немовлят вагою менше 1000 г, від 3,5 до 4,0 г білка на кг ваги дитини на добу для введення немовлят вагою від 1000 до 1800 м і від 2,0 до 3,4 г білка на кг ваги дитини на добу для введення немовлят вагою від 1800 до 2500 р. Винахід дозволяє оптимізувати харчування недоношених немовлят з урахуванням їх ваги. 6 н. і 14 з.п. ф-ли, 1 табл., 4 пр.

Поживні продукти

Винахід відноситься до живильних продуктів «на один укус» і способів їх застосування. Запропонований продукт «на один укус» на вуглеводної основі, що включає ділянку густої маси, що містить джерело вуглеводів, що має співвідношення глюкогенних і фруктогенних вуглеводів між близько 1,5 і 2,5, з щонайменше 60% енергосодержаніе продукту, обеспечиваемими даними джерелом вуглеводів, і начинку, укладену в оболонку з ділянки густої маси, в якому міститься натрій у кількості близько від 200 мг до близько 400 мг натрію на 100 г продукту і в якому начинка знаходиться у формі, обраній із групи, що складається з порошку, пасти, пюре, желе, крему, рідини, напіврідкого стану та їх комбінацій. Винахід забезпечує поживний продукт «на один укус», що містить густу масу на білкової або вуглеводної основі, яка містить в собі напіврідку начинку. Напіврідка начинка може бути, наприклад, желе, джемом або пюре, містить фрукти, арахісове масло, шоколад і т. д. Поживні продукти можуть також включати покриття, що містять смачні і живильні компоненти, такі як шоколад, шматочки фруктів, хрусткі зернові компоненти, горіхи та інші подібні компоненти. Дані продукти «на один укули вуглеводами з регулюванням дозування. Дані поживні продукти «на один укус» також можуть бути спеціально призначені для людей в якості закуски, володіє відмінними смаковими і корисними для здоров'я властивостями. 2 н. і 12 з.п. ф-ли, 7 іл., 4 табл., 4 пр.

Спосіб лікування дегенеративно-дистрофічних змін у шийно-грудному відділі хребта

Винахід відноситься до медицини, реабілітації хворих з дегенеративно-дистрофічними змінами шийно-грудного відділу хребта. Проводять комплекс дозованого фізичного навантаження у вигляді вправ і курс білкового харчування. Комплекс включає послідовні етапи: активно-пасивна розминки гімнастика (АПРГ), активна гімнастика на тренажері (АГТ), корекція м'язово-зв'язкового апарату (КМСА) шляхом міофасциальний корекції, спрямованої на нормалізацію тонусу м'язів, задіяних на етапі активної гімнастики, а також м'язів, не розроблених на попередніх етапах: ремінна, грудинно-ключично-соскоподібного, сходові, довгий м'яз голови, довгий м'яз шиї, передня і латеральна прямі м'язи голови, короткі м'язи задньої області шиї. При цьому АПРГ включає 5 вправ, охарактеризованих у формулі винаходу. АГТ проводять на тренажері кросовер, здійснюючи видих і втягування живота на обтяження, з тягою вантажу однією рукою з верхнього блока, однією рукою з нижнього блока, однією рукою з середнього блоку, а також вертикальною тягою, горизонтальною тягою з декомпресією, пуловерів лежачи, тягою до підборіддя, шраги зі зведенням. Дотримуються дробовий питний режим порціями ппутем прийому ізотоніка, а через годину після тренування приймають білкове харчування. Під час курсу лікування пацієнт приймає препарати хондроїтину сульфату кальцію. Спосіб забезпечує скорочення часу лікування, спрощення процедур, зниження ймовірності больових відчуттів. 4 з.п. ф-ли, 19 іл., 1 пр.

Виноградний екстракт, харчова добавка з нього і способи їх виготовлення

Винахід відноситься до полифенольному виноградного екстракту, складу для перорального введення, харчового продукту, напою, харчовій добавці, нутрицевтическому продукту, оздоровлюючий композиції та терапевтичного засобу, які включають зазначений виноградний екстракт. Виноградний екстракт по винаходу містить близько 5-15% мономерів, близько 5-20% димерів, близько 3-10% тримерів, близько 2-10% тетрамеров і близько 2-10% пентамеров по вазі. Виноградний екстракт знижує кров'яний тиск у пацієнтів з предгипертоническим станом, метаболічним синдромом. 8 н. і 19 з.п. ф-ли, 4 іл., 8 табл., 7 пр.
Винахід відноситься до способу більш рівномірного розподілу піку постпрандиального поглинання жирів і/або рівнів тригліцеридів у плазмі, пролонгування постпрандиального поглинання жирів і/або рівнів тригліцеридів у плазмі і розширення часу постпрандіальної біологічної доступності жиру і до способу зниження рівня тригліцеридів у плазмі натще і/або поліпшення профілю жирних кислот клітинних мембран у немовляти, шляхом введення композиції живильної суміші протягом, щонайменше, двох тижнів, при щоденній дозі, щонайменше, 80 мл Композиція живильної суміші містить компонент білків, компонент легко перетравлюваних вуглеводів і компонент ліпідів, зазначений компонент ліпідів забезпечує 10-50 мас.% рослинних ліпідів по відношенню до сухої маси композиції живильної суміші і містить 1,0-20 мас.% фосфоліпідів по відношенню до ліпідів в цілому. Компонент ліпідів містить ліпідні глобули з серцевиною, що містить зазначені рослинні ліпіди, з покриттям, що містить зазначені фосфоліпіди. Композиція призначена для вигодовування дитини віком в межах від 0 до 36 місяців. Винахід відноситься до способу зниження рівня тригліцеридів у плазмі льної суміші протягом, щонайменше, двох тижнів, при щоденній дозі, щонайменше, 80 мл 2 н і 13 з.п. ф-ли, 5 табл., 3 пр.
Винахід відноситься до технології переробки плодів. Спосіб виробництва харчового продукту технологічну обробку хурми в два етапи. На першому етапі хурму в індивідуальному порядку ріжуть гострим ножем у напрямку від кінчика до чашечки на 6-10 приблизно рівних часточок в залежності від її величини. Потім часточки, що залишилися прикріпленими своїм нижнім кінцем до чашечки, кілька розсовують з тим, щоб між ними утворилися вільні простору, і хурма прийняла форму розкритої квітки з незімкнутими пелюстками. Далі хурму сушать конвективним методом в одному ряду до кінцевої вологості 25%. На другому етапі сушену хурму очищають від легко відділяються неїстівних частин, подрібнюють у м'ясорубці, вносять 70%-ний інвертний цукровий сироп і гліцерин з розрахунку 10 кг сиропу і 2 кг гліцерину на 100 кг подрібненої хурми. Після чого ретельно перемішують і фасують в упаковку з полімерного або комбінованого матеріалу, яку запечатують без доступу повітря. Винахід дозволяє підвищити якість цільового продукту, а також отримати новий харчовий продукт, що володіє унікальним гармонійним поєднанням органолептичних властивостей родзинок і відповідного фруктового салату.

Лактоферин і нейрональное здоров'я та розвиток кишечника у немовлят

Даний винахід відноситься до області нейронального здоров'я, нейрональної захисту і нейронального розвитку і відноситься до застосування композиції, що містить лактоферин в концентрації щонайменше 0,1 г/100 ккал композиції, для лікування або запобігання розладів, пов'язаних з затримкою розвитку ентеральної нервової системи та/або порушеною ентеральної нервової системи. Композиція обрана з групи, що складається із харчових продуктів, продуктів для тварин, фармацевтичних композицій, поживних рецептур, нутрицевтиків, напоїв, біологічно активних добавок до їжі, дитячих поживних сумішей. Композиція додатково може містити джерело білка, джерело ліпідів і джерело вуглеводів. Застосовують композицію для введення матерям під час вагітності, матерів під час лактації, недоношеним чи доношеним новонародженим, немовлятам, дітям, які починають ходити, дітям або підліткам. 13 з.п. ф-ли, 1 пр., 4 іл.
Винахід відноситься до продуктів для посилення розвитку кишкової флори. Їстівний джерело жирів рослинного походження, отриманий ферментативним шляхом для сприяння розвитку сприятливого кишкової флори у індивіда, складається з тригліцеридів, у яких 15-55% всіх залишків жирних кислот складають залишки пальмітинової кислоти і частка залишків пальмітинової кислоти, що знаходяться в положенні sn-2 гліцеринового скелета, становить щонайменше 30% від сумарної кількості пальмітинової кислоти. Причому джерело тригліцеридів є активним інгредієнтом їстівного жиру. Зазначений джерело жирів впливає на імунну систему індивіда і підходить для суб'єкта, у якого ймовірно розвиток дисбалансу складу сприятливою кишкової флори. 19 з.п. ф-ли, 1 іл., 13 табл., 8 пр.
Винахід відноситься до харчової промисловості і може бути використаний для приготування продуктів харчування, біологічно активних добавок до їжі, десерту, спецій, соусів, напоїв, концентратів для приготування страв. Сипучий харчовий продукт містить композиційний порошкоподібний харчової гідрофільний сорбент, сорбированний ліпофільний розчин надкритичного вуглекислотного екстракту і допоміжні речовини при наступному співвідношенні компонентів, мас.%: розчин надкритичного вуглекислотного екстракту 0,001-20,0; допоміжні речовини 0,01-10,0; композиційний гідрофільний сорбент - до 100%. При цьому ліпофільний розчин надкритичного вуглекислотного екстракту являє собою екстракт із рослин та/або морепродуктів, та/або продуктів бджільництва, розчинений у харчовій органічної рідини. Органічна рідина являє собою речовина або комбінація речовин, вибраних з групи: тригліцериди жирних кислот, переважно каприлик/каприк тригліцерид, кунжутовое масло або етанол при наступному співвідношенні компонентів, мас.%: надкритичну вуглекислотний екстракт не більше 90,0%, органічна рідина до 100%. Винахід дозволяє отримати однорідний пр
Up!