Торговий автомат

 

Винахід відноситься до монетним автоматів для видачі окремих виробів і може бути використане для роздрібної реалізації журналів та аналогічних плоских виробів, наприклад проспектів, каталогів, газет і т. д.

Відомий торговий автомат (патент RU 1451748, 3.29.06.1987, оп. 15.01.1989), що включає корпус з зоною видачі вироби, пристроєм видачі з штовхачем, нерухомою опорою для стопи виробів, виконаної з можливістю здійснення контакту виробу з штовхачем, блоком розпізнавання монет.

Недоліком є складність конструкції, необхідність наявності енергоджерела.

Найбільш близьким аналогом, прийнятого за прототип, є торговий автомат (патент RU 483324, 3.04.04.1974, оп. 05.09.1975), що включає корпус з зоною видачі вироби, пристроєм видачі з штовхачем, нерухомою опорою для стопи виробів, виконаної з можливістю здійснення контакту виробу з штовхачем, блоком розпізнавання монет.

Недоліком є складність конструкції, необхідність наявності енергоджерела. Також недоліком є пошкодження виробу игольним механізмом видачі, що погіршує товарний вигляд.

Завданням, на вирішення якої спрямовано заявляється винахід, є спрощено вироби.

Технічним результатом є простота конструкції, підвищення надійності, зниження собівартості за рахунок зниження витрат на виробництво та експлуатацію, збільшення терміну експлуатації.

Для рішення поставленої задачі в торговельному автоматі, що включає корпус з зоною видачі вироби, пристроєм видачі з штовхачем, нерухомою опорою для стопи виробів, виконаної з можливістю здійснення контакту виробу з штовхачем, блоком розпізнавання монет, згідно винаходу пристрій видачі містить рукоятку, взаємопов'язану з штовхачем і блоком розпізнавання монет, яка виконана з можливістю перекладу між положенням, забезпечує в присутності монети в блоці розпізнавання монет переміщення рукоятки з штовхачем, і положенням, що забезпечують відсутність монети в блоці розпізнавання монет переміщення рукоятки відносно штовхача.

В якості виробів використовують журнали.

Винахід пояснюється кресленнями.

На фіг.1 зображений автомат.

На фіг.2 - те ж, фрагмент з пристроєм видачі.

Автомат призначений для реалізації переважно журнальної продукції. Автомат містить корпус 1, який включає зону вустройство видачі 5, нерухому підставку 6 для плоских виробів 3. В якості виробів 3 використовують переважно журнали. Пристрій видачі 5 включає рукоятку 7, штовхач 8, блок розпізнавання монет 9. Штовхач 8 і блок розпізнавання монет 9 жорстко з'єднані між собою. Рукоятка 7 взаємопов'язана з штовхачем 8 і блоком розпізнавання монет 9 з можливістю перекладу між положенням, забезпечує в присутності монети в отворі 10 блоку розпізнавання монет 9 переміщення рукоятки 7 з штовхачем 8, і положенням, що забезпечують відсутність монети в отворі 10 блоку розпізнавання монет 9 переміщення рукоятки 7 відносно штовхача 8. Нерухома підставка 6 для журналів 3 містить отвір 11 для здійснення контакту штовхача 8 з журналом 3, розташованим в стопці знизу. Верхня частина корпусу 1 містить панель 12 з прозорого матеріалу для огляду журнальної продукції і відкидні дверцята 13 з прозорого матеріалу для захисту зони видачі 2 від атмосферних опадів. Для обслуговування торговельного автомата корпус 1 забезпечений відкидними дверцятами 14 із замикаючим пристроєм для поповнення журнальної продукції і відкидними дверцятами 15 із замикаючим пристроєм для обслуговування скриньки накопичувача монет.

Автомат �При відсутності монети в блоці розпізнавання монет 9 рукоятка 7 знаходиться в стані холостого ходу з можливістю переміщення «на себе», «від себе». Покупець опускає монету через отвір 4 монетоприймача. При попаданні монети заданого гідності в отвір 10 блоку розпізнавання монет 9 перекривається вільний хід рукоятки 7. Покупець тягне «на себе» рукоятку 7, спільно з якою переміщається штовхач 8, виштовхуючи журнал 3 в щілину 16 зони видачі 2. При зворотному ході («від себе») рукоятки 7 штовхач 8 повертається у своє початкове положення, монета падає в ящик накопичувача монет, рукоятка 7 «расклинивается», переміщаючись незалежно від штовхача 8. При використанні покупцем монети незаданного гідності монета направляється в блок повернення.

Заявляється винахід дозволяє створити більш надійний автомат простотою конструкції з поліпшеними експлуатаційними характеристиками, підвищеним терміном служби і низькою собівартістю.

1. Автомат, що включає корпус з зоною видачі вироби, пристроєм видачі з штовхачем, нерухомою опорою для стопи виробів, виконаної з можливістю здійснення контакту видається вироби з штовхачем, монетоприймачем, що включає блок розпізнавання монет, відрізняється тим, що пристрій видачі містить рукоятку, взаємопов'язану з жестода між положенням, забезпечує в присутності монети в блоці розпізнавання монет переміщення рукоятки з штовхачем і блоком розпізнавання монет, і положенням, що забезпечують відсутність монети в блоці розпізнавання монет переміщення рукоятки відносно штовхача і блоку розпізнавання монет.

2. Торговий автомат з п. 1, який відрізняється тим, що в якості виробів використовують журнали. 

Up!