Порційна капсула і спосіб приготування напою з допомогою порційній капсули

 

Рівень техніки

Дане винахід відноситься до порційній капсулі для приготування напою, що має корпус капсули з дном капсули і стороною заповнення, причому між дном капсули і стороною заповнення виконано порожній простір для розміщення порошкоподібного або рідкого субстрату напою, причому між субстратом напою і дном капсули розташований фільтруючий елемент.

Такі порційні капсули, загалом, відомі з рівня техніки. Наприклад, у публікаціях ЄР 1792850 В1, ЕР 1344722 А1 і US 2003/0172813 A1 розкрито родинні порційні капсули для приготування кави і кави «еспрессо».

Переважно такі порційні капсули для приготування напою мають форму усіченого конуса чи циліндра і виготовлені, наприклад, із сформованої способом глибокої витяжки синтетичної плівки або способом лиття під тиском. Зазвичай вони мають відкриту сторону заповнення з буртиком, до якого приєднується термозваркою або наклеюється покривна плівка, закрите дно кришки, причому між субстратом напою і дном капсули розташований спирається на дно капсули сітчастий фільтр частинок. Ці сітчасті фільтри виготовлені або з термопластичного синтетичного матеріалу способом літ�лодного видавлювання.

Для приготування кавового напою порційна капсула вставляється в заварочную камеру апарату для приготування кави. Переважно після або під час процесу закриття заварювальні камери капсула відкривається на її закритою донної стороні за допомогою розташованого в заварювальні камері пробійника, і після герметизації заварювальні камери закрита покривною плівкою сторона заповнення порційній камери проколюється допомогою проколюють коштів. Потім рідину для приготування, переважно гаряча вода, що подається під тиском у порційну камеру. Рідина для приготування протікає через субстрат напою і экстрагирует та/або розчиняє необхідні для приготування напою речовини з субстрату напою. Для приготування кави «еспрессо» для екстрагування ефірних олій на кавовий порошок впливає тиск заварювальні води до 20 бар. Крім того, це тиск впливає на розташоване між кавовим порошком і дном капсули і перед проткнутим дном капсули сітчастий фільтр.

Однак недоліком у сітчастих фільтрів, виготовлених способом лиття під тиском або способом глибокої витяжки або холодного видавлювання, є те, що для утримання часла кави неминуче утворюється певна кількість пилу, при занадто великих отворах сітчастого фільтра виникає проходження частинок кави або при дуже маленьких отворах, особливо при великому тиску, виникає закупорка сітчастих фільтрів. Крім того, для сприйняття тиску заварювальні води до 20 бар і для запобігання деформації сітчастих фільтрів внаслідок високого тиску заварювальні води (поряд з високою температурою заварювальні води) потрібні розташовані під сітчастими фільтрами, що впливають на дно капсули опорні елементи. Негативним чином ці опорні елементи вимагають додаткової витрати матеріалу, особливо у випадку з сітчастими фільтрами, виготовленими способом лиття під тиском, що призводить до збільшення виробничих витрат.

З рівня техніки відомі порційні капсули з сітчастими пристроями, які дозволяють уникнути цих недоліків. В US 2778739, ЕР 1710173 А1 і US 535765 розкрито порційні капсули з сітчастими пристроями, які складаються з ситодержателя з відносно великими наскрізними отворами, причому ці отвори закриті фільтруючим матеріалом. Недоліком цих пристроїв є те, що для виконання таких сітчастих пристроїв виникають додаткові витрати на матеріа�ующего матеріалу.

Як у сітчастих фільтрів з отворами (осередками) сита, так і у сітчастих фільтрів з додатковим фільтруючим матеріалом необхідно забезпечити, щоб минаючий через сітчастий фільтр готовий напій міг текти до вихідного отвору капсули, тобто між дном капсули і сітчастим фільтром повинно бути передбачено вільний простір для набрякання напою. Крім того, подібні сітчасті фільтри вимагають власної частки простору в порційній капсулі, що веде до збільшення об'єму капсули і, таким чином, неминуче до додаткової витрати матеріалу.

Тому завданням цього винаходу є створення порційній капсули з компонуванням фільтра, яка є економічнішою в порівнянні з рівнем техніки і в якій одночасно можна запобігти недоліки, згадані у зв'язку з рівнем техніки.

Ця задача вирішена з допомогою порційній капсули для приготування напою, що має корпус капсули з дном капсули і стороною заповнення, причому між дном капсули і стороною заповнення виконано порожній простір для розміщення порошкоподібного або рідкого субстрату напою, причому між субстратом напою і дном капсули розташований фільтруючий елемент, і заподія�ю з рівнем техніки порційна капсула згідно винаходу має перевагу в тому, що простий і економічний фільтр з нетканого матеріалу знаходить застосування в якості сітчастого фільтра. Таким чином, можна заощадити на витратному процесі лиття пластмас під тиском або способі глибокої витяжки або ж способі холодного видавлювання для виготовлення сітчастих фільтрів. Тим самим істотно знижуються виробничі витрати. Крім того, не потрібна опорна структура, так як нетканий матеріал спирається безпосередньо на дно капсули. У порівнянні з відомими з рівня техніки синтетичними фільтрами фільтр з нетканого матеріалу має перевагу в тому, що він має істотно більшу поверхню входження рідини. Крім того, стає можливим поперечний потік рідини (паралельно площині основної довжини площині фільтра), завдяки чому досягається краще перемішування і набрякання. Крім того, виявилося, що при використанні фільтра з нетканого матеріалу значно знижується або ж майже усувається небезпека закупорки сітчастого фільтра. Несподівано з'ясувалося, що фільтр з нетканого матеріалу стійкий до закупорки як при приготуванні напоїв з допомогою рідини для приготування, що знаходиться під порівняно низьким давлениемм тиском. Крім того, фільтр з нетканого матеріалу надійно постійно підтримується поперечний потік рідини і забезпечується набрякання надходить у фільтр з нетканого матеріалу рідини до випускного отвору. Незважаючи на це, утворюється так звана «пінка», тобто піна на напої, насамперед на каву «еспрессо». Порційна капсула в сенсі даного винаходу включає в себе переважно герметично непроникну порціонну капсулу. Це означає, що знаходяться в порційній капсулі перед процесом екстрагування напої або харчової порошок, наприклад кавовий порошок, суповий порошок або чай по суті ароматонепроницаемо закриті від навколишнього середовища. Але порційна капсула не повинна бути герметично непроникною, а може також перед її застосуванням перебувати в герметично непроникною упаковці, яка потім відкривається, наприклад, вручну.

Нетканий матеріал в сенсі винаходу є невпорядкованою, нетканій структурою з волокон, насамперед синтетичних волокон. Нетканий матеріал у змісті винаходи не містить переважно папір або бумагообразние речовини.

Згідно наступної форми здійснення даного винаходу передбачено, що нетго є нетканим матеріалом з неорієнтованим розташуванням волокон та/або нетканим матеріалом з орієнтованим розташуванням волокон. Переважно нетканий матеріал володіє розподілом мас (також званий граммажем або вагою, віднесеним до одиниці щільності) від 40 до 100 грам на квадратний метр, особливо переважно між 60 і 80 грам на квадратний метр, і найбільш переважно по суті 70 грам на квадратний метр. Переважно фільтруючий елемент або ж нетканий матеріал має товщину між 0,2 і 0,8 міліметрів, особливо переважно між 0,3 і 0,35 міліметрів, і найбільш переважно по суті 0,32 міліметра. Нетканий матеріал виконаний так, що повітропроникність нетканого матеріалу при тиску в 100 Паскалів становить величину переважно між 1000 і 3000 л/(м2с), особливо переважно між 1500 і 2500 л/(м2с), і найбільш переважно по суті 2000 л/(м2с). Несподівано і непередбачувано виявилося, що за допомогою подібних нетканих матеріалів можна досягати оптимальних результатів щодо ефективності екстрагування, перемішування і набрякання, а також стійкості до закупорки і, незважаючи на це, утворюється пінка».

Переважно нетканий матеріал розташований на дні капсули таким чином, що він прикладається до найбільшої площі. Особливо Предпочтител�арки. Далі переважно для поліпшення прилягання до дна нетканий матеріал натягується перед кріпленням до капсулі, перш за все до дна капсули.

При відкритті капсули допомогою перфорується кошти кращим є, якщо це засіб відсуває нетканий матеріал від дна капсули і при цьому натягує або додатково натягує. При цьому перфоруючого засіб може проникати в нетканий матеріал і/або проходити наскрізь. Переважно розмір нетканого матеріалу є більшим, ніж розмір дна капсули, до якого він прилягає, так що нетканий матеріал трохи виступає за край.

Відповідно до такого предмета або наступною формою здійснення даного винаходу фільтруючий елемент має повстяну структуру. Насамперед, при цьому мова йде про нетканому виробі, отриманим голкопробивним способом. Переважно фільтруючий елемент складається щонайменше з однієї повстяної структури і несучої структури, насамперед тканинної структури, причому особливо краща повстяна структура, щонайменше один частковий ділянку обсягу містить несучу структуру. Переважно повстяна структура простягається по всьому поперечному перерізу несучої струдинена з несучою структурою силовим та/або суцільним з'єднанням. Переважно фільтруючий елемент має дві або більше повстяних структур, які відокремлені один від одного несучої структурою. Товщина обох повстяних структур може бути однаковою або різною. Переважно звернена до порошку або чаю повстяна структура тонше, ніж звернена до дна капсули повстяна структура або навпаки. Переважно поверхню повстяної структури піддається обробці, наприклад термообробці для фіксації, наприклад, слабких волокон. Переважно має повстяну структуру фільтруючий елемент тільки вкладають в капсулу, насамперед на її дно. Але фільтруючий елемент може з'єднуватися з капсулою, насамперед з її дном, насамперед із суцільним з'єднанням. При перфоруванні перфоруючого засіб може проникати в цей фільтруючий елемент. Переважно в капсулі один на одному розташовані, при необхідності з'єднані один з одним, кілька фільтруючих елементів, які мають одну або кілька повстяних структур і несучу структуру.

Фільтруючий елемент з повстяною структурою має перевагу в тому, що на каву, кава «еспрессо» або подібному не утворюється пінка або що на ньому не утворюються бульбашки.

Несуча структур�заходів, за допомогою того, що забезпечується тканинна структура, що складається з поздовжніх і поперечних ниток. Для конструкції повсті, насамперед нетканого вироби, отриманої голкопробивним способом, вибирають переважно волокна з 0,8-7 дтекс. З'єднання окремих волокон один з одним в повсть та/або його закріплення в несучій структурі переважно відбувається за допомогою процесу иглопрокаливания. При цьому голки з зворотними гачками встромляються з великою швидкістю в наявний пакет волокон і знову витягуються. Завдяки гачкам волокна допомогою безлічі виникають петель сплітаються один з одним і з тканиною-підкладкою.

Несучий елемент, що має одну або більше повстяних структур, має переважно розподілом мас (також званих граммажем або вагою, віднесеним до одиниці щільності) між 100 і 800 грам на квадратний метр, особливо переважно між 200 і 650 грам на квадратний метр, і найбільш переважно по суті 150-250 грам на квадратний метр для приготування чаю і 600-700 грам на квадратний метр для приготування кави, кави «еспрессо» або подібного. Фільтруючий елемент або ж нетканий матеріал має переважно товщину між 0,8 і 3,3 міліметрів, про� чаю і 2,6-3,0 для приготування кави.

Відповідно до такого предмета або наступною формою здійснення даного винаходу передбачено, що фільтруючий елемент містить губчастий матеріал з відкритими порами і/або пінистий матеріал з відкритими порами. Несподівано і непередбачувано виявилося, що вищеназвані переваги порівняно з рівнем техніки, такі як, наприклад, менші виробничі витрати, стійкість до закупорки, поперечний потік рідини, а також краще перемішування і набрякання, можуть досягатися рівним чином з допомогою фільтруючого елемента, виконаного у вигляді губчатого матеріалу з відкритими порами і/або пінистого матеріалу з відкритими порами. Насамперед нетканий матеріал, губчастий матеріал з відкритими порами і пінистий матеріал з відкритими порами мають у кожному випадку мікропористість, що дозволяють здійснити поперечний потік рідини і, таким чином, забезпечують стійкість до закупорки. Губчастий матеріал містить, наприклад, поліуретанову піну з сітчастою структурою.

Переважно фільтруючий елемент, тобто, наприклад, нетканий матеріал, повсть, губчастий матеріал або пінистий матеріал, просто вставляється в корпус капсули і потім або вільно лежить на дні капсули, чи все ультразвукової зварюванням, до тих пір, поки корпус капсули не буде заповнений субстратом напою. Переважно корпус капсули виконаний у формі усіченого конуса або у формі циліндра і виготовлений, наприклад, з синтетичного матеріалу, природного матеріалу і/або здатні до біологічного розщеплення матеріалу з сформованої способом глибокої витяжки синтетичної плівки або способом лиття пластмас під тиском. Переважно корпус капсули має на стороні заповнення буртик, до якого приєднана термозваркою або приклеєна покривна плівка. Альтернативно допускається, що корпус клапана і кришка капсули з'єднані один з одним за допомогою механічного способу. Дно порційній капсули переважно закрито і переважно тільки в заварювальні камері перфорується з допомогою впливає зовні на дно порційній камери перфорується кошти для створення випускного отвору. Альтернативно також було б припустимо, що дно порційній капсули вже при виготовленні забезпечено випускним отвором, яке переважно закрито ущільнювальної плівкою. Потім ущільнювальна плівка може бути перфорована з допомогою перфорується кошти і вручну знята з дна капсули. Предпочтитесинтетической плівці, яка має щонайменше один бар'єрний шар, наприклад металевий шар, насамперед алюмінієвий шар. Переважно для можливості порівняно легкого відділення синтетичної плівки від дна капсули синтетична плівка на її зверненої до капсулі стороні має «відривний шар».

Переважно випускний отвір виконано такого розміру, що воно може безконтактно прийняти, при необхідності, наявне перфоруючого засіб. Особливо переважно випускний отвір має такий розмір, що на ньому при витіканні готового напою не виникає значущої втрати тиску, передусім, що це не призводить до значимого завихрению готового напою, що могло б призвести до введення газу в напій і, тим самим, до утворення піни.

Відповідно до такого предмета або наступною формою здійснення даного винаходу передбачено, що фільтруючий елемент виконаний еластичним і, щонайменше, в його крайовій області розташований і/або закріплений в області дна капсули. Якщо дно капсули проколене зовнішнім перфорирующим засобом, фільтруючий елемент при контакті з перфорирующим засобом може внаслідок його еластичності піддаватися або ж розтягуватися таким чином, що пеэлемент перфорується перфорирующим засобом, і утворить напій речовина вийде невідфільтрованним з порційній капсули. Фіксований зазор між фільтруючим елементом і дном капсули, як це відомо з рівня техніки, не є необхідним, так як це відстань автоматично досягається перфорирующим засобом. Таким чином, під фільтруючим елементом виникає збірник для пройшла крізь фільтруючий елемент утворює напій рідини.

Відповідно до такого предмета або наступною формою здійснення даного винаходу передбачено, що фільтруючий елемент натягується, наколюється та/або проколюється перфорирующим засобом.

Відповідно до такого предмета або наступною формою здійснення даного винаходу передбачено, що фільтруючий елемент розташований в підлогою просторі і лежить на стороні дна капсули, зверненої до сторони заповнення. Переважним чином значно скорочуються виробничі витрати, так як фільтруючий елемент всього лише вільно вставлений в порціонну капсулу. Переважно фіксація фільтруючого елемента відбувається за допомогою утворює напій речовини, яка при заповненні порційній капсули розташовується на фільтруючому елементі і, таким образ�го винаходу передбачено, що діаметр фільтруючого елемента більше, ніж діаметр дна капсули. Переважним чином, при заповненні порційній капсули субстратом напою фільтруючий елемент притискається до дна, причому виступає крайова область неминуче прилягає до бічної стінки порційній капсули і відстоїть у напрямку сторони заповнення або ж відігнута в напрямку боку заповнення. Це має перевагу в тому, що коли центральна область фільтруючого елемента піднімається від дна внаслідок механічного контакту з проникаючим зовні область дна перфорирующим засобом, крайова область сповзає в напрямку дна капсули, так що утворює напій речовина не протікає невідфільтрованним по краю фільтруючого елемента повз фільтруючого елемента у напрямку випускного отвору. Це робить можливим підведення фільтруючого елемента від дна капсули також при використанні нееластичного фільтруючого елемента, без заподіяння шкоди ефективності фільтра. У еластичного фільтрувального елемента підведення центральної області без нанесення шкоди ефективності фільтра за рахунок сповзає крайової області фільтруючого елемента позначається, щонайменше, благольтрующего елемента.

Відповідно до такого предмета або наступною формою здійснення даного винаходу передбачено, що фільтруючий елемент має крайову область, яка відстоїть по суті в напрямку боку заповнення та/або відігнута в напрямку боку заповнення. Таким чином, також можуть досягатися вищеописані переваги, внаслідок цього крайова область сповзає в напрямку дна капсули або ж в напрямку центральної області, як тільки фільтруючий елемент підводиться в центральній області.

Згідно наступної форми здійснення даного винаходу передбачено, що крайова область простягається, щонайменше частково, вздовж області бічної стінки корпусу капсули, причому область бічної стінки простягається між стороною заповнення та дном капсули. Переважним чином крайова область при заповненні порційній капсули притискається утворюючим напій речовиною назовні до області бічної стінки, за рахунок чого досягається покращене герметизуючі дію між областю бічної стінки і фільтруючим елементом. Насамперед при вищеописаному сповзання фільтруючого елемента запобігається безперешкодне змивання фільтруючого елемента заварочно�ент повністю або тільки частково перекриває дно капсули. Перш за все, є достатнім, якщо фільтруючий елемент розташований виключно в області перфорації або ж в області випускного отвору в дні капсули.

Згідно наступної форми здійснення даного винаходу передбачено, що фільтруючий елемент закріплений на дні капсули, причому фільтруючий елемент закріплений на дні капсули переважно за допомогою суцільного з'єднання, насамперед за допомогою з'єднання термозваркою. Тим самим кращим чином запобігає сповзанню фільтруючого елемента. Переважно це закріплення відбувається за допомогою ультразвукового зварювання.

Згідно наступної форми здійснення даного винаходу передбачено, що фільтруючий елемент в крайовій області дна капсули закріплений на дні капсули і/або що фільтруючий елемент в крайовій області фільтруючого елемента прикріплений до галузі бічної стінки. Тим самим кращим чином запобігає сповзанню фільтруючого елемента і збільшується герметизуючі дію між корпусом капсули і фільтруючим елементом, але при цьому одночасно робиться можливим підведення фільтруючого елемента в його центральній області. При цьому фільтруючий елемент дивись, що дно капсули має опуклість в протилежному боці заповнення напрямку. Переважним чином опуклість служить для прийому перфорується кошти, так що при встановленні перфорується кошти в дно капсули відбувається перфорування дна капсули в області опуклості, але потім перфоруючого засіб залишається в підлогою просторі опуклості. Тим самим запобігається перфорування фільтруючого елемента. Насамперед у цій формі здійснення винаходу не потрібно підведення фільтруючого елемента перфорирующим засобом. Тим не менш фільтруючий елемент може бути виконаний так, щоб підніматися з допомогою перфорується кошти, щоб у будь-якому випадку виключити помилкове перфорування.

Відповідно до такого предмета або наступною формою здійснення даного винаходу передбачено, що фільтруючий елемент виконаний так, що при перфоруванні дна капсули зовнішнім перфорирующим засобом, щонайменше, частково відбувається підведення фільтруючого елемента від дна капсули. Таким чином, за рахунок перфорується кошти запобігається перфорування фільтруючого елемента.

Згідно наступної форми здійснення даного изобретени� області дна капсули він продовжує лежати на дні капсули або прикріплений до дна капсули. Тим самим кращим чином запобігає сповзанню фільтруючого елемента і збільшується герметизуючі дію між корпусом капсули і фільтруючим елементом, але при цьому також одночасно робиться можливим підведення фільтруючого елемента в його центральній області. При цьому фільтруючий елемент переважно виконаний еластичним.

Відповідно до такого предмета або наступною формою здійснення даного винаходу передбачено, що фільтруючий елемент виконаний таким чином, що при перфорації дна капсули зовнішнім перфорирующим засобом фільтруючий елемент піднімається в його центральній області від дна капсули, і крайова область фільтруючого елемента, перш відстоїть у напрямку сторони заповнення, щонайменше частково, просувається в напрямку дна капсули. Таким чином, можуть бути досягнуті вищеописані переваги, внаслідок чого крайова область сповзає в напрямку дна капсули або ж в напрямку центральної області, як тільки фільтр з нетканого матеріалу підводиться в центральній області допомогою перфорується кошти, так що утворює напій речовина не протікає невідфільтрованним по краю фільтруючого элеления даного винаходу передбачено, що фільтруючий елемент має накопичувач матеріалу. Переважним чином накопичувач матеріалу робить можливим підведення фільтруючого елемента в його центральній області від дна капсули, хоча фільтруючий елемент в його центральній області жорстко (насамперед за допомогою суцільного з'єднання) з'єднаний з дном капсули і виконаний по суті нееластичним. Накопичувач матеріалу перш за все містить гофровану або складчасту область у фільтруючому елементі, який частково розгладжується, коли центральна область з допомогою перфорується кошти піднімається від дна капсула. Таким чином, забезпечується, що при перфорації дна капсули зовнішнім перфорирующим засобом фільтруючий елемент просувається з накопичувача матеріалу в напрямку центральної області, так що внаслідок підняття компенсується збільшується поверхню фільтруючого елемента з допомогою матеріалу з накопичувача.

Згідно наступної форми здійснення даного винаходу передбачено, що дно капсули має задане місце руйнування, яке передбачено для того, щоб розриватися внаслідок механічного контакту із зовнішнім перфорирующим засобом, причому задане місце зруйнований�ки дна капсули. Переважно дно капсули має зменшену товщину матеріалу вздовж ліній ослаблення та/або перфорировано уздовж ліній ослаблення. Переважним чином наявність заданого місця руйнування сприятливо впливає на перфорацію дна капсули. Крім того, це має перевагу в тому, що назад для штампування дна капсули можна використовувати менш гострий перфоруючого вістрі, так що завдяки використанню перфорується вістря значно зменшується небезпека пошкодження фільтруючого елемента при приподнимании. Перш за все, тепер назад для штампування дна капсули достатнім є тупе перфоруючого засіб.

Згідно з наступною формою здійснення дно капсули постійно має вихідний отвір, яке переважно герметизировано плівкою, причому плівка, особливо переважно має стяжний язичок для стягування плівки вручну. При цьому переважним чином не вимагається перфорація дна капсули допомогою зовнішнього перфорується кошти. Перед вкладанням порційній капсули в заварочную камеру, плівку просто стягують з дна капсули з допомогою стяжного язичка, і процес заварювання може починатися. Поєднання попередньо виготовленого і, тим самим, цього нетканого вироби, отриманої голкопробивним способом, пінистого або губчастого матеріалів має перевагу в тому, що утворює напій рідина витікає з вихідного отвору не під високим тиском і, таким чином, запобігає утворенню піни (пінка), насамперед при приготуванні американського кави або чаю.

Наступним предметом даного винаходу є спосіб виготовлення капсули згідно винаходу, який відрізняється тим, що фільтруючий елемент вирізається з смуги матеріалу і вкладається в капсулу. Переважно вирізаний фільтруючий елемент, щонайменше, певний ділянку шляху переміщається вирезающим ножем, насамперед порожнистим ножем. Переважно вирізаний фільтруючий елемент транспортується далі від хвилеводу-концентратора, використовуваного для ультразвукової термозварювання, та/або притискається до капсулі, насамперед її дну.

Наступним предметом даного винаходу є спосіб приготування напою з порційній капсули, причому на другому кроці способу дно капсули перфорується допомогою зовнішнього перфорується кошти, і причому на третьому кроці способу фільтруючий елемент, щонайменше частково, знаходиться на відстані від дна капсули. На ранці, що при цьому він знаходиться на відстані від перфорованого дна капсули. При цьому дно капсули перфорується в області центральної точки, в той час як в його крайовій області переважно продовжує лежати на дні капсули або залишається закріпленим на дні капсули. Таким чином, за допомогою підведення центральної області не виявляється шкідливого впливу на герметизуючі дію між корпусом капсули і фільтруючим елементом.

Згідно з наступною формою здійснення передбачено, що фільтруючий елемент при розташуванні центральної області на відстані від дна капсули, щонайменше, частково розтягується. Таким чином, робиться можливим суцільне кріплення крайової області фільтруючого елемента на дні капсули, причому фільтруючий елемент може підніматися в центральній області від дна капсули. Таким чином, переваги максимального герметизуючого дії з'єднуються з перевагами приподнимающегося фільтруючого елемента.

Згідно з наступною формою здійснення передбачено, що крайова область фільтруючого елемента, що відстоїть в напрямку дна капсули, зсувається під час третього кроку способу в напрямку дна капсули. Таким чином, преЂия, коли центральна область піднімається від дна капсули.

Згідно з наступною формою здійснення передбачено, що при розташуванні центральної області на відстані від дна капсули під час третього кроку способу матеріал фільтруючого елемента з накопичувача матеріалу зсувається в напрямку дна капсули, причому насамперед гофрована або складчаста область фільтруючого елемента, щонайменше, частково розгладжується. Таким чином, також робиться можливим кріплення за допомогою суцільного з'єднання крайової області фільтруючого елемента на дні капсули, причому фільтруючий елемент може підніматися в центральній області дна капсули. Переважно накопичувач матеріалу простягається навколо центральної області фільтруючого елемента.

Наступним предметом даного винаходу є застосування порційній капсули для приготування напою, переважно для приготування кавового, какао, чайного і/або молочного напою.

Здійснення, зроблені предметом даного винаходу, дійсні рівним чином для інших предметів і навпаки.

Приклади здійснення винаходу зображені на фігурах і більш докладно викладено в нижеследую�вительно для всіх предметів даного винаходу.

Фіг.1 показує поздовжній розріз через порціонну капсулу згідно з першою формою здійснення даного винаходу, яка пристосована для приготування кави «еспрессо».

Фіг.2 показує поздовжній розріз через лежачу в закритій заварювальні камері порціонну капсулу згідно з першою формою здійснення даного винаходу.

Фіг.3 показує поздовжній розріз через лежачу в закритій заварювальні камері порціонну капсулу згідно з другою формою здійснення даного винаходу.

Фіг.4А, 4Б показують схематичні види в розрізі порційній капсули згідно з третьою формою здійснення даного винаходу.

Фіг.5А, 5Б показують схематичні види в розрізі порційній капсули згідно з четвертою формою здійснення даного винаходу.

Фіг.6А, 6Б показують схематичні види в розрізі порційній капсули згідно п'ятій формі здійснення даного винаходу.

Фіг.7А, 7Б показують схематичні види в розрізі порційній капсули згідно шостий формою здійснення даного винаходу.

Фіг.8А, 8Б показують схематичні види зверху дна порційній капсули згідно сьомий формою здійснення даного винаходу.

Фіг.9 показує вид у розрізі порціону�дство, яке проникає в фільтруючий елемент.

Фіг.11 показує перфоруючого засіб, яке проникає в фільтруючий елемент.

Фіг.12А-показують різні форми здійснення фільтруючого елемента з повстю, насамперед з нетканим виробом, отриманим голкопробивним способом.

На різних фігурах однакові частини завжди забезпечені однаковими ссилочними позначеннями і тому, як правило, називаються або ж згадуються в кожному випадку тільки один раз.

На фіг.1 зображена перша форма здійснення порційній капсули 1 згідно винаходу. Порційна 1 капсула містить корпус 2 капсули у формі усіченого конуса з закритим дном 3 капсули і розташованим на його боці 4 заповнення буртиком 5, на який наварюється або наклеюється покривна плівка 6. Таким чином, між дном 3 капсули і покривною плівкою 6 виконано переважно повітро - і ароматонепроницаемое закрите порожній простір 100, яке заповнено порошкоподібною і гранульованою речовиною 101 для приготування напою. При цьому утворює напій речовина 101 містить, наприклад, кавовий, какао, чайний та/або молочний порошок (або ж гранулят). На внутрішній стороні 3а закритого дна 3 корпусу капсули, то�иала або губчастого чи пінистого матеріалу. Фільтруючий елемент 7 або лежить незакрепленно на внутрішній стороні 3а дна 3 капсули, або є нерухомим, тобто закріпленим, переважно за допомогою суцільного з'єднання, з внутрішньою стороною 3а дна 3 корпусу капсули. У другому варіанті фільтруючий елемент 7 закріплений за допомогою суцільного з'єднання тільки в крайовій області 3' дна капсули на день 3 капсули.

Переважно нетканий матеріал містить матеріал, виготовлений з поліефірних тонких волокон. Волокна термічно з'єднані між собою, особливо переважно за допомогою каландра, наприклад безліч екструдованих волокон розташовані один на одному і поруч один з одним і потім укріплені за допомогою нагрітих валків (плоске каландрування). Нетканий матеріал містить матеріал з неорієнтованим розташуванням волокон та/або нетканий матеріал з спрямованими волокнами.

Переважно нетканий матеріал містить розподіл мас (також зване граммажем або вагою, віднесеним до одиниці щільності) між 40 і 100 грам на квадратний метр, особливо переважно між 60 і 80 грам на квадратний метр, і найбільш переважно по суті 70 грам на квадратний метр. Фільтруючий елемент або ж нетканѸметров, і особливо переважно по суті 0,32 міліметра. Нетканий матеріал виконаний так, що повітропроникність нетканого матеріалу при тиску в 100 Паскалів переважно становить між 1000 і 3000 л/(м2с), особливо переважно між 1500 і 2500 л/(м2с), і найбільш переважно по суті 2000 л/(м2с). Крім того, нетканий матеріал виконаний таким чином, що максимальне зусилля розтягування у поздовжньому напрямку по суті становить 100 ньютонів на 5 сантиметрів і в поперечному напрямку по суті 67 ньютонів на 5 сантиметрів, причому розтягнення максимального зусилля розтягування в поздовжньому напрямку становить по суті 30 відсотків і в поперечному напрямку по суті 38 відсотків.

На фіг.2 зображена представлена на фіг.1 порційна капсула 1 згідно з першою формою здійснення даного винаходу, причому порційна 1 капсула на фіг.2 розташована в закритій заварювальні камері 8. Заварочная камера 8 складається з першого елемента 9 заварювальні камери і другого елемента 10 заварювальні камери, причому перший елемент 9 заварювальні камери для введення порційній капсули 1 передбачено рухомим щодо другого елемента 10 заварювальні камери або навпаки. М�варто по суті з запірного плунжера 12 з прокаливающими елементами 13а, 13b для відкриття покривної плівки 6 порційній капсули 1, каналу 14 подачі рідини для приготування напою і ущільнення 11. Другий елемент 10 заварювальні камери 10 складається по суті з конуса 15 заварювальні камери, частково навколишнього порціонну 1 капсулу з розташованим на дні конуса 15 заварювальні камери пробійником 16, який забезпечений стічні жолобками 17 і стоком 18 для напою. Для розміщення порційній капсули 1 заварочная камера 8 знаходиться в зображеному відкритому стані, в якому перший і другий елементи 9, 10 заварювальні камери розташовані на відстані один від одного для забезпечення підведення порційній капсули 1, і в зображеному закритому стані, в якому за допомогою порційній капсули 1 може здійснюватися процес приготування напою. У закритому стані заварочная камера 8 герметично закрита. При перекладі заварювальні камери 8 з відкритого стану в зображене закрите стан покривна плівка 6 проколюється прокаливающими елементами 13а, 13b, так що рідина для приготування, насамперед гаряча заварочная вода, через канал 14 подачі рідини для приготування напою під тиском потрапляє в порожній простір 100 порційній камери 1. Крім того, при закритті зто в порційній капсулі 1 створюється випускний отвір 107, через яке приготовлена утворює напій рідина може виходити з порційній капсули 1 в напрямку стоку 18 для напою. Для посилення відведення утворює напій рідини пробійник 16 має на його бічній поверхні стічні жолоби 17. На зображенні дно 3 знаходиться в заварювальні камері 9, 10 порційній капсули 1 проколюється пробійником 16 другого елемента заварювальні камери, але лежить над місцем проколу фільтруючий елемент 7 злегка підводиться проколює вістрям 19 пробійника 16, але не проколюється. Це насамперед досягається за допомогою того, що центральна область 7" не з'єднана з дном 3 капсули за допомогою суцільного з'єднання, а фільтруючий елемент 7 з'єднаний з дном 3 капсули за допомогою суцільного з'єднання тільки в крайовій області 3' дна 3 капсули, так що він внаслідок механічного контакту з вістрям пробійника 16 тільки піднімається від дна 3 капсули і, таким чином, залишається неперфорированним (тобто не перфорується пробійником 16). В крайовій області 3' дна 3 капсули або ж в крайовій області 7' фільтруючого елемента 7 дно 3 капсули і фільтруючий елемент 7 залишаються в контакті один з одним і насамперед з'єднані між собою за допомогою суцільного з'єднаних�капсули має в його центральній точці 106, в якій дно 3 капсули перфорується пробійником 16, факультативно задане місце 104 руйнування, так що для перфорації дна 3 капсули щодо тупого пробійника 16 і, таким чином, усувається небезпека того, що пробійником 16 помилково також буде перфоровано фільтруючий елемент 7.

На фіг.3 зображена порційна капсула 1 згідно з другою формою здійснення даного винаходу, причому друга форма здійснення по суті схожа з зображена на фіг.2 першою формою здійснення, і порційна 1 капсула також зображена в закритій заварювальні камері 8. На відміну від першої форми здійснення, дно 3 порційній капсули в області проколювання пробійника 16 має спрямовану проти поглиблення 20 в дні 3а заварювальні камери опуклість 21 (таким чином, опуклість 21 спрямована у протилежному боці 4 заповнення напрямку), в яку встромляється пробійник 16, не пробиваючи при цьому фільтруючий елемент 7. Таким чином, перш за все не потрібно підведення фільтруючого елемента 7 від дна 3 капсули. Для приготування напою після введення порційній капсули 1 в заварочную камеру 8 заварочная камера 8 закривається. Під час процесу закриття покривна плівка 6 порційній камери 1 перфорирута 9, 10 заварювальні камери (за допомогою ущільнення 11) заварочная вода подається через підведення 6 рідини. Таким же чином під час процесу закриття заварювальні камери пробійник 16 пробиває отвір у дні 3 порційній камери 1. Лежить над місцем проколу фільтруючий елемент узгоджений по його товщині і міцності на розрив з глибиною проникнення вістря 19 пробійника 16, так що фільтруючий елемент 7 не проколюється. Альтернативно фільтруючий елемент 7 лежить над опуклістю 21 дна 3 капсули, яка лежить в поглибленні дна 23 заварювального конуса, і пробійник 16 встромляється тільки в опуклість 21 дна 3 капсули і не досягає фільтруючого елемента 7. Потім рідина, яка при приготуванні кави є, наприклад, гарячою водою, що тече в капсулу 1. У капсулі ця рідина протікає через субстрат 101 напою і экстрагирует та/або розчиняє необхідні для приготування напою речовини з субстрату 101 напою. Протікання рідини в субстраті 101 напою показано посилальних позначенням 22. Після цього отриманий напій протікає через розташоване між субстратом 101 напою і дном 3 капсули фільтрувальний елемент 7, який запобігає потраплянню складових частин субстрату 101 напою у формі частинок в отриманих результатів полягає в тому� у приймальний посудину, наприклад чашку або чайник.

На фіг.4А і 4Б зображені схематичні види в розрізі порційній капсули 1 згідно з третьою формою здійснення даного винаходу, третя форма здійснення по суті схожа з першою формою здійснення, зображеної на фіг.1 і 2, причому фільтруючий елемент 7 виконаний еластичним. На фіг.4а порційна капсула 1 зображена у своєму вихідному положенні, у той час як на фіг.4Б вона зображена перфорованої перфорирующим засобом 16 (порційна капсула 1 знаходиться на фіг.4Б більш не зображеної заварювальні камері 8). Завдяки еластичною конструкції фільтрувального елемента 7, фільтруючий елемент 7 в його центральній області 7" при механічному контакті з перфорирующим засобом 16 розтягується в напрямку сторони 4 заповнення, без перфорірованія або розриву з боку перфорується кошти 16. В крайовій області дна 3' капсули фільтрувальний елемент 7' залишається жорстко з'єднаним або ж сполученим допомогою суцільного з'єднання з дном 3 капсули, так що утворює напій речовина 101 не потрапляє з порожнього простору 100 повз фільтруючого елемента 7 в напрямку випускного отвору 107, зробленого перфорирующим засобом 16.

На фіг.5А і 5Б зображені з�річем четверта форма здійснення по суті схожа з третьою формою здійснення, зображена на фіг.4А і 4Б. Але при цьому фільтруючий елемент 7 виконаний нееластичним і майже повністю підводиться перфорирующим засобом 16 від дна 3 капсули. Так як площа підстави фільтруючого елемента 7 майже не змінюється, крайові області 7' фільтруючого елемента зсуваються всередину, тобто в напрямку центральної точки 106 дна 3' капсули.

На фіг.6А і 6Б зображені схематичні види в розрізі порційній капсули 1 згідно п'ятій формі здійснення даного винаходу, причому п'ята форма здійснення по суті схожа з четвертою формою здійснення, зображеної на фіг.5А і 5Б. Фільтруючий елемент 7 насамперед виконаний гнучким і має площу основи, яка більше, ніж площа підстави дна 3 капсули. Це призводить до того, що крайова область 7' фільтруючого елемента 7' на зображеному на фіг.6А вихідному положенні порційній капсули 1 прилягає до нижньої частини області 102 бічної стінки корпусу 2 капсули, яка простягається від буртика 5 до дна 3 капсули. Коли дно 3 капсули перфорується перфорирующим засобом 16 і фільтруючий елемент 7 в його центральній області 7" підводиться перфорирующим засобом 16 від дна 3 капсули, крайова область 7' фільтруючого елемента продвигаестается покритої фільтруючим елементом 7, тим самим, утворює напій речовина 101 не потрапляє невідфільтрованним повз фільтруючого елемента 7 в напрямку стоку 18.

На фіг.7А і 7Б зображені схематичні види в розрізі порційній капсули 1 згідно шостий формою здійснення даного винаходу. Шоста форма здійснення по суті схожа з четвертою формою здійснення, зображеної на фіг.5А та 5Б, причому фільтруючий елемент 7 має накопичувач 103 матеріалу. Накопичувач 103 матеріалу містить гофровану область 103', тобто область, в якій накопичується надмірна матеріал фільтруючого елемента 7. Коли центральна область 7" підводиться перфорирующим засобом 16 від дна 3 капсули, розтягуючі зусилля діють на накопичувач 103 матеріалу, за рахунок чого гофрована область 103', щонайменше, частково вирівнюється і, таким чином, є достатньо матеріалу для того, щоб центральна область 7" могла підніматися достатнім чином, і предотвращался розрив чи перфорування фільтруючого елемента 7.

На фіг.8А і 8Б зображений вид дна 3 капсули 1 згідно сьомий формою здійснення даного винаходу, сьома форма здійснення по суті схожа з першою формою здійснення, зображеної на фіг.1 і 2ое місце 104 руйнування, яке містить три лінії 105 ослаблення, які мають форму зірки і розташовані в радіальному напрямку навколо центральної точки 106 на дні 3 капсули. Уздовж ліній 105 ослаблення дно 3 капсули має зменшену товщину матеріалу і/або дно 3 капсули попередньо перфорировано для сприяння перфорації в заварювальні камері. Для того щоб аромат утворює напій речовини 101 також і при попередньо перфорованому дні капсули зберігався тривалий час, дно 3 капсули, щонайменше, в області заданого місця 104 запечатано переважно з допомогою перфорируемой або стягається вручну плівки 108. Плівка 108 наклеюється, наприклад, на зовнішню сторону дна 3 капсули і забезпечена стяжним язичком 109, який не приклеюється до дна 3 капсули і за який плівка 108 може бути вручну стягнута. Примірна форма здійснення з лініями 105 ослаблення у формі перфорацій на дні 3 капсули, а також з плівкою 108 зображена на фіг.8Б.

На фіг.9 зображено вигляд порційній капсули 1 згідно восьмий формою здійснення даного винаходу. Восьма форма здійснення по суті схожа з першою формою здійснення, зображеної на фіг.1, причому порційні капсули 1 восьмий форми осуществлениѻенкой 108. Тому порційна 1 капсула не має заданих місць руйнування. Плівка 108 має також стяжний язичок 109 для стягування плівки 108 вручну. Перфорація дна 3 капсули за допомогою зовнішнього перфорується кошти 16 не передбачена. Навпаки, за допомогою вкладання порційній капсули 1 в заварочную камеру 8 плівка 108 просто стягується з дна 3 капсули з допомогою стяжного язичка 109, і процес заварювання може початися безпосередньо і без перфорірованія дна 3 капсули.

Фіг.10 і 11 показують наступну форму здійснення даного винаходу. В даному випадку фільтруючий елемент 7 виконаний так, що перфоруючого засіб 16 при проникненні в розтягує капсулу, наколює (фіг.10) та/або проколює фільтруючий елемент, тобто фільтруючий елемент, щонайменше, ділянками з'єднаний за допомогою суцільного з'єднання, наприклад, з дном капсули, передбачений прилеглим до дна по можливості більшою поверхнею і/або натягнутим.

Фіг.12А-показують різні форми здійснення фільтруючого елемента 7 з повстяною структурою 7.1, насамперед структурою нетканого вироби, отриманої голкопробивним способом. Переважно цей фільтруючий елемент 7 має несучу структуру 7.2, напримернной до порошку кави або чаю розташована повстяна структура 7.1 і з'єднана з нею, наприклад, за допомогою голкопробивного способу, що зображена на фіг.12А.

Форма здійснення відповідно фіг.12Б має дві повстяні структури 7.1 і 7.3, які в кожному разі розташовані на несучій структурі та/або в несучій структурі. Обидві структури простягаються переважно по всьому перерізу, тобто в даному випадку по всій кругообразной поверхні фільтруючого елемента. Повстяні структури 7.1 і 7.3 можуть бути однакової або різної товщини. Переважно повстяна структура 7.1 виконана тонше, ніж шар 7.3 або навпаки. Несучий шар потім передбачений зміщеним відносно середини, щодо товщини фільтруючого елемента. Структури 7.1 і 7.3 можуть бути виготовлені з різних матеріалів або одного і того ж матеріалу(ів). Це стосується не лише речовин, з яких вони виготовлені, але також і діаметра ниток та/або довжини ниток, з яких виготовлені повстяні структури. Між обома структурами 7.1 і 7.3 передбачена несуча структура 7.2, в якій відсутня повстяна структура або мало повстяної структури і яка переважно допускає поперечні потоки.

На фіг.12В показана ще одна форма здійснення фільтруючого елемента з повстяною структурою. В даному сл�р, згідно фіг.12А і 12Б. Фільтруючі елементи 7 можуть тільки лежати один на одному або бути з'єднаними один з одним. Однак фільтруючі елементи 7 можуть також мати тільки повсть без несучої структури.

Всі фільтруючі елементи з повстяною структурою має перевагу в тому, що вони мають незначну втрату тиску або ж що зниження тиску вздовж фільтруючого елемента відбувається з незначним градієнтом. За допомогою цього може бути приготований, наприклад, кава без пінки, тобто піни, або чай без піни. Переважно фільтруючі елементи з повстяною структурою тільки вкладаються в капсулу. Переважно фільтруючий елемент з повстяною структурою має більший діаметр, ніж дно капсули, так що він в крайовій області притискається до стінки капсули.

Переважно фільтруючий елемент з повстяною структурою, насамперед повністю, виготовлений з полиэтиленгликольтерефталата.

СПИСОК ПОСИЛАЛЬНИХ ПОЗНАЧЕНЬ

19
1Порційна капсула
2Корпус капсулиrowspan="0">
3'Крайова область дна капсули
4Сторона заповнення
5Буртик
6Покривна плівка
7Фільтруючий елемент
7'Крайова область фільтруючого елемента
7"Центральна область фільтруючого елемента
7.1Повстяна структура, структура нетканого вироби, отриманої голкопробивним способом
7.2Несуча структура
7.3Повстяна структура, структура нетканогоЗаварочная камера
9Перший елемент заварювальні камери
10Другий елемент заварювальні камери
11Ущільнення
12Запірний плунжер
13аПроколює елемент
13bПроколює елемент
14Канал подачі рідини для приготування напою
15Конус заварювальні камери
16Пробійник
17Стічні жолоби
Прокаливающее вістрі
20Поглиблення
21Опуклість
22Потік рідини для приготування напою
23Дно маленький конуса
100Порожній простір
101Субстрат напою
102Область бічної стінки
103Накопичувач матеріалу
103'Гофрована або складчаста область
104Задане місце руйнування
106Центральна точка
107Випускний отвір
108Плівка
109Стяжний язичок

1. Порційна капсула (1) для приготування напою, що має корпус (2) капсули з дном (3) капсули стороною (4) заповнення, причому між дном (3) капсули стороною (4) заповнення виконано порожній простір (100) для розміщення порошкоподібного або рідкого субстрату (101) напою, а між субстратом (101) напою і дном (3) капсули розташований фільтруючий елемент (7), який є нетканим матеріалом, розташованим в області дна (3) капсули, що відрізняється тим, що нетканий матеріал передбачений на дні капсули з можливістю його натягу та/або проколювання проникаючим через дно капсули перфорирующим засобом.

2. Порційна капсула (1) п. 1, яка відрізняється тим, що нетканий матеріал містить нетканий матеріал, виготовлений з тонких поліефірних волокон, та/або що грам на квадратний метр, і особливо переважно по суті 70 грам на квадратний метр, і/або що нетканий матеріал має товщину між 0,20 і 0,8 міліметра переважно між і 0,39 0,25 міліметра, і особливо переважно по суті 0,32 міліметра, і/або що нетканий матеріал має повітропроникність при тиску в 100 Паскалів між 1000 і 3000 л/(м2с) переважно між 1500 і 2500 л/(м2с), і особливо переважно по суті 2000 л/(м2с).

3. Порційна капсула (1) п. 1, яка відрізняється тим, що фільтруючий елемент (7) виконаний еластичним і, щонайменше, в його крайовій області (7') розташований в області дна (3) капсули.

4. Порційна капсула (1) п. 1, яка відрізняється тим, що фільтруючий елемент (7) з'єднаний термозваркою з дном капсули, насамперед ультразвукової термозваркою і переважно натягнутий.

5. Порційна капсула (1) п. 1, яка відрізняється тим, що фільтруючий елемент (7) розташований в підлогою просторі (100) і лежить на зверненій до стороні (4) заповнення стороні дна (3) капсули.

6. Порційна капсула (1) п. 1, яка відрізняється тим, що діаметр фільтруючого елемента (7) більше, ніж діаметр дна (3) капсули.

7. Порційна капсула (1) п. 1, яка відрізняється тим, що фільтруючий елемент (7) має крайову�орони (4) заповнення.

8. Порційна капсула (1) п. 7, відрізняється тим, що крайова область (7'), щонайменше, частково простягається вздовж області (102) бічної стінки корпусу (2) капсули, причому область бічної стінки простягається між стороною (4) заповнення і дном (3) капсули.

9. Порційна капсула (1) п. 1, яка відрізняється тим, що фільтруючий елемент (7) повністю або тільки частково перекриває дно (3) капсули.

10. Порційна капсула (1) п. 1, яка відрізняється тим, що фільтруючий елемент (7) закріплений на дні (3) капсули, причому фільтруючий елемент (7) закріплений на дні (3) капсули переважно за допомогою суцільного з'єднання.

11. Порційна капсула (1) п. 1, яка відрізняється тим, що фільтруючий елемент (7) закріплений на дні (3) капсули в крайовій області (3') дна (3) капсули і/або що фільтруючий елемент (7) закріплений в області (102) бічної стінки в крайовій області (7') фільтруючого елемента (7).

12. Порційна капсула (1) п. 1, яка відрізняється тим, що дно (3) капсули має опуклість (21) в протилежному боці (4) заповнення напрямку (103).

13. Порційна капсула (1) п. 1, яка відрізняється тим, що дно (3) капсули виконано таким чином, що при перфорації дна (3) капсули зовнішнім перфорирующим засобом (16) фільтруючий елемен�т (7) виконаний так, що при перфорації дна (3) капсули зовнішнім перфорирующим елементом (16), щонайменше, частково відбувається підведення фільтруючого елемента (7) від дна (3) капсули.

15. Порційна капсула (1) п. 14, відрізняється тим, що фільтруючий елемент (7) піднімається від дна (3) капсули тільки в центральній області (7"), а в крайовій області (3') дна (3) капсули він продовжує лежати на дні (3) капсули або бути прикріпленим на дні (3) капсули.

16. Порційна капсула (1) п. 1, яка відрізняється тим, що фільтруючий елемент (7) виконаний так, що при перфорації дна (3) капсули зовнішнім перфорирующим елементом (16) фільтруючий елемент (7) піднімає в його центральній області (7") від дна (3) капсули, і, перш відстоїть у напрямку сторони (4) заповнення крайова область (7') фільтруючого елемента (7), щонайменше, частково просувається в напрямку дна (3) капсули.

17. Порційна капсула (1) п. 1, яка відрізняється тим, що фільтруючий елемент (7) має накопичувач (103) матеріалу.

18. Порційна капсула (1) п. 17, відрізняється тим, що фільтруючий елемент (7) має гофровану або складчасту область (103'), яка діє в якості накопичувача (103) матеріалу.

19. Порційна капсула (1) п. 17 або 18, відрізняється тим, чѼентом (16) фільтруючий елемент (7) піднімає в його центральній області (7") від дна (3) капсули, і матеріал фільтруючого елемента (7) з накопичувача (103) матеріалу просувається в напрямку центральної області (7").

20. Порційна капсула (1) п. 1, яка відрізняється тим, що фільтруючий елемент (7) таким чином виконаний і закріплений на дні капсули, що при перфорації дна (3) капсули зовнішнім перфорирующим засобом (16) фільтруючий елемент (7) наколюється їм.

21. Порційна капсула (1) п. 1, яка відрізняється тим, що дно (3) капсули має задане місце (104) руйнування, яке передбачено для того, щоб розриватися внаслідок механічного контакту із зовнішнім перфорирующим засобом (16).

22. Порційна капсула (1) п. 21, відрізняється тим, що задане місце (104) руйнування містить безліч розташованих зіркоподібно навколо центральної точки (106) дна (3) капсули ліній (105) ослаблення, причому дно (3) капсули має зменшену товщину матеріалу вздовж ліній (105) послаблення та/або перфорировано.

23. Порційна капсула (1) п. 1, яка відрізняється тим, що дно (3) капсули має випускний отвір (107), яке, переважно, герметизировано плівкою (108), причому плівка (108) особливо переважно має стяжний язичок (109) для стягування плівки вручну.

24. Спосіб приготування напою з допомогою порциоавливают порціонну капсулу (1), на другому кроці способу дно (3) капсули перфорують допомогою зовнішнього перфорується кошти (16), на третьому кроці способу фільтруючий елемент (7), щонайменше, частково відсувають від дна (3) капсули і на четвертому кроці способу через капсулу пропускають рідину.

25. Спосіб за п. 24, характеризується тим, що на третьому кроці способу фільтруючий елемент (7) відсувають від дна (3) капсули тільки в центральній області (7"), а в крайовій області (3') дна (3) капсули він продовжує лежати на дні (3) капсули або бути закріпленим на дні (3) капсули.

26. Спосіб за п. 24, характеризується тим, що фільтруючий елемент (7) при відсуванні його центральній області (7") від дна (3) капсули, щонайменше, частково розтягують.

27. Спосіб за п. 24, характеризується тим, що відстоїть у напрямку сторони (4) заповнення крайова область (7') фільтруючого елемента (7) при відсуванні центральної області (7") від дна (3) капсули під час третього кроку способу просувається в напрямку дна (3) капсули.

28. Спосіб за п. 24, характеризується тим, що при відсуванні центральної області (7") від дна (3) капсули під час третього кроку способу матеріал фільтруючого елемента (7) з накопичувача (103) матеріалу просувається в н� щонайменше, частково вирівнюється.

29. Спосіб по одному з пп. 24-28, що характеризується тим, що приготовляють кавовий, какао, чайний та/або молочний напій. 

Схожі патенти:

Капсула для сиропу

Винахід відноситься до капсулі для зберігання фіксованої кількості сиропу. Запропонована капсула містить призначений для зберігання фіксованої кількості сиропу корпус, виконаний з формою, що забезпечує його посадку на отвір пляшки з газованою водою. Капсула містить механізм для випуску сиропу в пляшку регульованим способом, при цьому капсула виконана з формою, що забезпечує випуск надлишкового газу в атмосферу. Описаний також спосіб випуску сиропу з капсули в пляшку з газованою водою. Запропонований спосіб включає розміщення капсули на ободі пляшки і вплив на капсулу спрямованої вниз силою і забезпечення можливості випуску надлишкових газів в атмосферу за допомогою зазначеної капсули. 2 н. і 20 з.п. ф-ли, 14 іл.

Картридж і спосіб приготування напоїв

Пристрій відноситься до картриджа. Картридж містить один або більше інгредієнтів напою, причому зазначений картридж містить: впуск для введення водного середовища в картридж, випуск для напою, одержаного із зазначеного одного або більше інгредієнтів напою; і шлях потоку, що зв'язує впуск з випуском; причому картридж додатково містить фільтр (400), розташований на шляху потоку, при цьому фільтр містить безліч отворів, кожне з максимальною площею, на ближній по ходу потоку стороні фільтру; при цьому картридж додатково містить отвір, розташоване по ходу потоку після фільтра і виконане для створення, використання, струменя напою, причому максимальна площа кожного отвору на ближній по ходу потоку поверхні фільтру не більше, ніж в десять разів більше площі зазначеного отвори після фільтра. Діаметр отворів дозволяє пропускати довгасті агломеровані частинки, в результаті чого запобігає блокування отвори, при цьому струмінь молока насичується великою кількістю повітря, що позитивним чином впливає на якість кількість спіненого молока. 4 н. і 15 з.п. ф-ли, 5 іл.

Капсула з фільтром для приготування харчового продукту і спосіб приготування харчового продукту

Капсула для приготування харчового продукту у пристрої, пристосованому для подачі рідини в капсулу, що містить відсік з харчовими інгредієнтами, що змішуються подається з рідиною для приготування харчового продукту, і фільтр, призначений для видалення містяться в рідині забруднень. Фільтр виконаний у вигляді фільтруючого пристосування, що складається з фільтруючої мембрани і випускний стінки, на яку спирається фільтруюча мембрана. У випускний стінці є випускний отвір для рідини, що сполучається з зазначеним відсіком. Капсула містить корпус, що обмежує відсік, і посадочне місце під фільтр для розміщення в ньому фільтруючого пристосування, посадочне місце під фільтр розташоване по потоку перед відсіком. Винахід відноситься також до фільтруючому вузлі. Технічним результатом винаходу є запобігання деформації фільтра в результаті тиску подається в капсулу рідини. 2 н і 13 з.п. ф-ли, 20 іл.

Порційна капсула для приготування напою з капсулою порційній

Порційна капсула для приготування напою має корпус капсули з дном і стороною заповнення. Між дном капсули і стороною заповнення виконано порожній простір для розміщення порошкоподібного або рідкого субстрату напою. Між субстратом напою і дном капсули розташований фільтруючий елемент. Фільтруючий елемент містить має відкриті пори повсть і/або нетканий матеріал. Повсть та/або нетканий матеріал у зверненої до субстрату напою першої області має середній перший розмір пор, а зверненої до дна капсули другий області має середній другий розмір пір, причому перший розмір пор менше, ніж другий розмір пір. Група винаходів забезпечує приготування напою без пінки. 3 н. і 4 з.п. ф-ли, 4 іл.

Картридж для напою

Винахід відноситься до картриджа для напою, який використовується в системі видачі напою. Картридж містить корпус і розташований всередині корпусу контейнер для розміщення питного текучого речовини і приводиться елемента, приводний отвір, через яке приводить крутний момент передається приводиться елементу, і отвір випуску текучого середовища, через яке текуче речовина може бути видалено з картриджа. Отвір випуску текучого середовища і приводний отвір розміщені на одній і тій же стороні корпусу. Група винаходів забезпечує легку і надійну заміну картриджів в машині. 2 н. і 21 з.п. ф-ли, 5 іл.

Капсули для одержання настоїв, таких як кава еспрессо, або напоїв з водорозчинних продуктів і відповідні машини, що використовують такі капсули

Даний винахід відноситься до капсулі для одержання настоїв, таких як кава еспрессо, або напоїв з водорозчинних продуктів, що містить внутрішній канал вихідного потоку і виконаною з можливістю герметичного ущільнення допомогою ущільнюючого елемента, причому допомогою впорскування води під тиском в капсулу ущільнюючий елемент піднімається, стаючи відокремленим від верхньої частини внутрішнього каналу вихідного потоку, відкриваючи внутрішнє наскрізний отвір внутрішнього каналу вихідного потоку, так що настій або напій назовні проходять через внутрішнє наскрізний отвір. Крім того, даний винахід відноситься до машини для застосування капсули по справжньому винаходу, що містить розміщують кошти для розміщення щонайменше однієї капсули протягом фази розливу і упорскують кошти для впорскування води під тиском в капсулу через бічну стінку капсули з тим, щоб отримати настій або напій, що випливає з капсули через внутрішнє наскрізний отвір капсули. 2 н. і 28 з.п. ф-ли, 23 іл.

Порційна капсула і застосування порційній капсули

Пропонується порційна капсула для приготування напою, що має виконаний по суті у формі усіченого конуса чи циліндра основний елемент, який має порожній простір для розміщення сировини для приготування напоїв, і закриває порожній простір мембрану. При цьому стінний ділянку основного елементу має безліч канавок. Капсула забезпечує омивання сировини для напою по всьому об'єму капсули для підвищення ефективності екстрагування, володіє підвищеною механічною стабільністю, легко відокремлюється від стінки заварювальні камери. 2 н. і 23 з.п. ф-ли, 6 іл.

Капсула для приготування напоїв (варіанти)

Група винаходів відноситься до харчової промисловості. Капсула для приготування напоїв являє собою ссужающийся в напрямку до дна тонкостінний корпус у вигляді склянки, утворює порожнину для розміщення продукту в рідкій формі і має з боку відкритого торця відбортовку для прикріплення кришки з упругодеформируемого плівкового матеріалу. В порожнині корпуса розміщений пробійник у вигляді трубки, розділеного перегородками на порожнини, стінки, обмежує кожну з яких, виконано принаймні один отвір для повідомлення порожнин трубки з порожниною корпусу. На зверненому в бік дна кінці трубки виконано загострення, яке при натисканні на кришку пробиває дно корпусу для зливу в ємність розведеного водою вмісту через отвір в стінці трубки в нижній порожнині. Порожнина трубки на іншому її кінці призначена для введення води. Кінець трубки пробійника з боку кришки виконаний загостреним для прориву кришки при натисканні на корпус і наближення кришки до дна за рахунок деформації стінок і/або дна корпусу і для введення цього загостреного кінця в капсульну машину для подачі води через отвір в стінці трубки в порожнину корпусу. Винаходи забезпечивши�

Капсула для екстрагується матеріалу, спосіб її виготовлення і пристрій для заварювання кави

Порційна капсула призначена для використання в кавоварці. Капсула має стінки капсули, які оточують закриту порожнину, наповнену екстрагуються матеріалом. Забезпечена можливість проколювання стінок капсули перфорирующими елементами інжекторного або роздає пристрою в результаті закриття заварювальні камери кавоварки для введення екстрагуючу рідини під тиском і для виведення продукту екстракції, що виник після процесу заварювання всередині капсули. Під час процесу заварювання капсула перебуває під надлишковим тиском. При цьому капсула має форму куба або прямокутного паралелепіпеда за винятком кільцевих країв, які виступають в бічному напрямку не більше ніж на 1,5 мм. Винахід забезпечує можливість стиснення екстрагується матеріалу безпосередньо в капсулі, проколювання капсули для введення рідини одночасно з двох бічних сторін і компактно при розміщенні стопою. 3 н. і 13 з.п. ф-ли, 13 іл.

Фільтруючий проникний термоформованний контейнер для продуктів приготування напою, що містить кільце посилення

Фільтруючий контейнер для водорозчинних продуктів для приготування напоїв містить водонепроникний корпус з фільтруючого проникного термоформуемого матеріалу, виготовлений шляхом термоформування з плоскої плівки. Корпус утворює простір контейнера для прийому водорозчинного заварного продукту і має плоску закраїни, що проходить навколо отвору контейнера і кільце посилення з горизонтальною частиною, яка з'єднана з плоскою закраїною корпусу контейнера і утворює опору для неї. Горизонтальна частина має плоску верхню поверхню, яка формує додаткове кільце, плоска закраїна контейнера з'єднана з мембраною, яка закриває отвір контейнера. Кільце посилення містить вертикальну частину стінки, з'єднану з корпусом контейнера для надання додаткової жорсткості кільця посилення, яке підтримує мембрану по суті жорсткою. Група винаходів забезпечує полегшення проколювання кришки. 3 н. і 22 з.п. ф-ли, 16 іл.
Up!