Електрифікований інструмент

 

ПЕРЕХРЕСНІ ПОСИЛАННЯ НА СПОРІДНЕНІ ЗАЯВКИ

Ця міжнародна заявка претендує на пріоритет заявки на патент Японії № 2009-298292, поданої в Патентне бюро Японії 28 грудня 2009 року, зміст якої включено допомогою посилання.

ОБЛАСТЬ ТЕХНІКИ, ДО ЯКОЇ НАЛЕЖИТЬ ВИНАХІД

Даний винахід відноситься до електрифікованому інструменті.

РІВЕНЬ ТЕХНІКИ

Стандартний кущоріз включає в себе батарею, електричний двигун і фрезу (наприклад, ріжучу пластину, ріжучу головку з нейлоновим кордом і т. д.), причому він налаштований так, що фреза з'єднана з приводним валом електричного двигуна через механізм передавання приводного зусилля (тобто зубчаста передача, трансмісійний вал і т. д.).

У зазначеному кусторезе потрібне швидке припинення обертання електричного двигуна, а значить, фрези після того, як надійшла команда переривання електричного двигуна.

В якості способу припинення обертання фрези в Патентному документі 1 представленому нижче, використовується рекуперативного гальмування. При рекуперативному гальмуванні, коли відключають струм в обмотці електричного двигуна, і кінці цієї обмотки замикають накоротко, на роторі регулює теплову потуж�рв зупинити за допомогою рекуперативного гальмування.

ДОКУМЕНТИ, що ХАРАКТЕРИЗУЮТЬ ВІДОМИЙ РІВЕНЬ ТЕХНІКИ

ПАТЕНТНИЙ ДОКУМЕНТ

Патентний документ 1: опублікована неперевірена заявка на патент Японії № 08-66074.

СУТНІСТЬ ВИНАХОДУ

ПРОБЛЕМИ, які ВИРІШУЮТЬСЯ ВИНАХОДОМ

При швидкому припиненні обертання ротора електричного двигуна у вищеописаному кусторезе до механізму передавання приводного зусилля (а значить, до порожнистої трубки) прикладається віддача, викликана кінетичної енергією фрези. Вказана віддача може стати однією з причин погіршення зручності використання кущоріза.

Таким чином, метою винаходу є забезпечення електрифікованого інструменту, який здатний нівелювати погіршення зручності використання електрифікованого інструменту гальмування електричного двигуна.

ЗАСОБИ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ

Електрифікований інструмент по справжньому винаходу, створений для досягнення вищеописаною мети, включає в себе електричний двигун, пристрій визначення швидкості обертання, гальмівний пристрій і активуючий пристрій на основі швидкості обертання.

В електрифікованому інструменті електричний двигун створює приводний зусилля для обертання объекѾрость обертання електричного двигуна. Коли швидкість обертання, певна пристроєм для визначення швидкості обертання, стає рівною або меншою, ніж задана швидкість обертання, яку встановлюють довільним чином, після видачі команди зупинки для відключення подачі електричного струму в електричний двигун, активуюча пристрій на основі швидкості обертання активує гальмівний пристрій, і гальмівний пристрій здійснює управління гальмуванням для гальмування електричного двигуна.

Зокрема, в електрифікованому інструменті управління гальмуванням виконується після очікуваного зниження швидкості обертання електричного двигуна, тобто зниження кінетичної енергії об'єкта, що підлягає приведенню в рух, в процесі його обертання після видачі команди переривання.

Таким чином, в електрифікованому інструменті може бути зменшена віддача, після прикладання білої тканини до електрифікованому інструменту в результаті гальмування електричного двигуна, оскільки гальмування електричного двигуна виконується після того, як швидкість обертання електричного двигуна зменшиться до заданої швидкості обертання. Тобто відповідно до запропонованого електрифікованому інструменті м�те гальмування електричного двигуна.

Електрифікований інструмент згідно з цим винаходу також може включати в себе активуючий пристрій на основі часу, який активує гальмівний пристрій, коли минув час з моменту видачі команди зупинки до початку керування гальмуванням, тривалість якого встановлюється довільно.

У цьому випадку, якщо навіть швидкість обертання електричного двигуна буде більше, ніж задана швидкість обертання, управління гальмуванням може виконуватися після того, як минув встановлений довільним чином час з моменту видачі команди переривання.

Задане значення швидкості обертання може бути встановлено в залежності від режиму використання електрифікованого інструменту. У цьому випадку електрифікований інструмент по справжньому винаходу може включати в себе пристрій установки заданої швидкості, яке встановлює задану швидкість обертання.

Електрифікований інструмент по справжньому винаходу, крім того, може включати в себе пристрій обчислення інтенсивності зниження, яке послідовно обчислює інтенсивність зниження, що представляє собою інтенсивність зниження швидкості обертання електричного дв пристроєм для визначення швидкості обертання. У цьому випадку пристрій завдання заданої швидкості може бути конфігурований для установки заданої швидкості обертання на основі інтенсивності зниження швидкості, обчисленого пристроєм обчислення інтенсивності зниження швидкості. Пристрій установки заданої швидкості в якості заданого значення швидкості може встановлювати тим більше значення, чим більше згадана інтенсивність зниження швидкості.

Також електричний двигун може бути налаштований з можливістю обертання в прямому напрямку і в зворотному напрямку. У цьому випадку пристрій установки заданої швидкості переважно встановлює задану швидкість обертання окремо для обертання в прямому напрямку і окремо для обертання в зворотному напрямку. У разі використання пристрою установки заданої швидкості, настроєний, як було описано вище, задана швидкість обертання може встановлюватися довільним чином окремо для обертання в прямому напрямку і окремо для обертання в зворотному напрямку.

Час до початку керування гальмуванням може бути встановлено в залежності від режиму використання електрифікованого інструменту. У цьому випадку электрифициров�яке встановлює час до початку керування гальмуванням.

При використанні вищеописаною конфігурації електрифікованого інструменту час до початку керування гальмуванням може бути встановлено автоматично самим електрифікованим інструментом.

Крім того, електрифікований інструмент по справжньому винаходу може включати в себе пристрій обчислення інтенсивності зниження, яке послідовно обчислює інтенсивність зниження, що представляє собою інтенсивність зниження швидкості обертання електричного двигуна протягом окремого періоду часу, згідно з результатом визначення швидкості, отриманим з пристроєм для визначення швидкості обертання. У цьому випадку пристрій установки часу переважно конфігурований для установки часу до початку керування гальмуванням на основі інтенсивності зниження швидкості, обчисленого пристроєм обчислення інтенсивності зниження.

Згідно електрифікованому інструменті, сконфигурированному так, як було описано вище, можна встановити час до початку керування гальмуванням в залежності від інтенсивності зниження швидкості обертання електричного двигуна протягом окремого періоду часу.

Пристрій установки часу �ой відрізок, чим більше інтенсивність зниження.

Електрифікований інструмент по справжньому винаходу може включати в себе перемикач команди швидкості обертання для встановлення значення команди швидкості обертання електричного двигуна і пристрій для отримання значення команди, яка отримує значення команди, встановленого перемикачем команди швидкості обертання. У цьому випадку пристрій установки часу може встановити час до початку керування гальмуванням на основі швидкості обертання в момент відключення, яка являє собою швидкість обертання, при якій значення команди, отримане пристроєм отримання значення команди, виявляється в діапазоні зупинки, в якому вважається, що має місце команда на зупинку електричного двигуна.

Згідно сконфигурированному, як було описано вище, електрифікованому інструменту по справжньому винаходу час до початку керування гальмуванням можна встановити в залежності від режиму використання електрифікованого інструменту, коли виконується спроба припинення обертання електричного двигуна. У цьому випадку пристрій установки часу як часу до початку керування гальмуванням пре

При вищевказаної конфігурації пристрою установки часу можна почекати, поки не закінчиться тим більш довгий часовий відрізок, чим вище швидкість обертання в момент відключення, а потім виконати управління гальмуванням.

Електрифікований інструмент може включати в себе датчик, який безпосередньо визначає швидкість обертання в момент відключення, або може включати в себе пристрій оцінки, яке оцінює швидкість обертання у момент відключення на основі значення команди, отриманого пристроєм отримання значення команди.

При наявності пристрою оцінки воно переважно дає тим більшу оцінку значення швидкості обертання в момент відключення, чим більше значення команди перед заданим моментом часу, коли значення команди виявляється в діапазоні зупинки.

Також один з об'єктів, що підлягають приведенню в рух, може бути вибраний з безлічі типів об'єктів, що підлягають приведенню в рух, і електрифікований інструмент може бути налаштований так, що об'єкт, що підлягає приведенню в рух, який вибирають з безлічі типів об'єктів, що підлягають приведенню в рух, є об'єктом, який можна приєднати до электрифицироваки, як часу до початку керування гальмуванням електрифікованого інструменту, часу до початку керування гальмуванням, відповідним об'єкту, який підлягає приведенню в рух, з максимальною інерційністю серед безлічі типів об'єктів, що підлягають приведенню в рух.

При наявності пристрою установки часу, настроєний, як було описано вище, можна так почати гальмування електричного двигуна, що буде забезпечено придушення віддачі, яка є результатом гальмування електричного двигуна, незалежно від того, який об'єкт з безлічі типів об'єктів, що підлягають приведенню в рух, приєднаний до електрифікованому інструменті.

Крім того, електричний двигун може бути налаштований з можливістю обертання в прямому напрямку і обертання в зворотному напрямку. У цьому випадку пристрій установки часу переважно конфігурований для установки часу до початку керування гальмуванням окремо для обертання в прямому напрямку і окремо для обертання в зворотному напрямку.

При наявності настроєний вищеописаним чином пристрою установки часу можна встановити оптимальний час до початку упраи.

Наприклад, коли електрифікований інструмент налаштований так, що його швидкість обертання в зворотному напрямку нижче, ніж швидкість обертання в прямому напрямку, переважно встановити час до початку управління гальмуванням для обертання в прямому напрямку більш коротким, ніж до початку управління гальмуванням для обертання в прямому напрямку.

Тобто, якщо навіть електричний двигун обертається в зворотному напрямку з максимальною швидкістю, кінетична енергія об'єкта, що приводиться в рух під час обертання, буде менше, ніж у випадку обертання електричного двигуна у прямому напрямку з максимальною швидкістю. Відповідно, можна виконати управління гальмуванням з більш відповідними часовими характеристиками, навіть в тому випадку, коли електричний двигун обертається в зворотному напрямку, шляхом установки часу до початку управління гальмуванням для обертання в зворотному напрямку меншим, ніж час до початку управління гальмуванням для обертання в прямому напрямку.

Крім того, електрифікований інструмент по справжньому винаходу може включати в себе механізм передавання приводного зусилля, який передає приводний зусилля �ому інструменту з конфігурацією можна зменшити ймовірність впливу на механізм передавання приводного зусилля несподівано великої кінетичної енергії. Таким чином, можна перешкодити накопиченню втоми в механізмі передавання приводного зусилля, що збільшить термін служби механізму передавання приводного зусилля.

КОРОТКИЙ ОПИС КРЕСЛЕНЬ

Фіг.1 - вигляд у перспективі, що показує зовнішній вигляд електрифікованого інструменту по першому варіанту;

фіг.2 - блок-схема, що показує електричну конфігурацію електрифікованого інструменту по першому варіанту;

фіг.3 - блок-схема основної програми, виконуваної мікрокомп'ютером у першому варіанті;

фіг.4 - блок-схема процесу приведення в рух електричного двигуна, виконуваного мікрокомп'ютером по першому варіанту;

фіг.5 - блок-схема, що показує кроки процесу приведення в рух електричного двигуна за другим варіант;

фіг.6А - блок-схема, що показує частину кроків процесу приведення в рух електричного двигуна по третьому варіанту;

фіг.6В - блок-схема, що показує інші кроки процесу приведення в рух електричного двигуна по третьому варіанту;

фіг.7 - блок-схема, що показує електричну конфігурацію електрифікованого інструменту по четвертому варіанту;

фіг.8 - блок-схема, що показує електричну ок в ток ВИНАХОДУ

Далі з посиланнями на креслення описуються варіанти цього винаходу.

Перший варіант

Загальна конфігурація електрифікованого інструменту

Як показано на фіг.1, електрифікований інструмент 1, який налаштований у вигляді так званого «кущоріза» для зрізання бур'янів і невеликих дерев, включає в себе трубку 2 вала, моторний блок 3 і фрезу 4.

Трубка 2 вала сформована у вигляді порожнистого стрижня. На одному кінці трубки 2 вала передбачений моторний блок 3, в той час як на іншому кінці трубки 2 вала передбачена фреза 4, яку можна приєднувати/від'єднувати до/від трубки валу. Далі кінець трубки 2 вала, на якому передбачено моторний блок 3, називається верхнім кінцем, а кінець, на якому передбачена фреза 4, називається нижнім кінцем.

Фреза 4 в цілому сформована фактично у формі диска. Зокрема, центральна частина фрези 4 виконана з матеріалу, жорсткість якого перевищує або дорівнює заздалегідь заданим значенням (наприклад, метал або надміцна синтетична смола), і сформована у вигляді диска або має столбчатую форму. На периферії фрези 4 є безліч ріжучих пластин (не показано). Це безліч пластин може представляти собою тонкии можуть представляти собою нитки синтетичного корду (так званий «нейлоновий корд»), сформовані із синтетичної смоли у формі струни.

У середній частині трубки 2 вала передбачена рукоятка 8. Рукоятка 8 включає в себе ручку 9 для правої руки, яку користувач електрифікованого інструменту 1 тримає правою рукою, і ручку 10 для лівої руки, яку користувач тримає лівою рукою. Ручка 9 для правої руки включає в себе перемикач 11 розблокування, курковий перемикач 12 і реверсивний селекторний перемикач 13 (див. фіг.2).

Моторний блок 3 включає в себе батарею 7 і електричний двигун 18.

Батарея 7 включає в себе перезаряжаемую вторинну батарею, таку як іонно-літієва вторинна батарея. Конфігурація батареї 7 передбачає можливість її приєднання до моторного блоку 3 і її від'єднання.

При подачі електричного струму від батареї 7 на обмотку електричного двигуна 18 ротор електричного двигуна 18, має приводний вал, що обертається.

В трубці 2 вала знаходиться вал 21, передає приводний зусилля (далі просто званий трансмісійним валом). Трансмісійний вал 21 з'єднаний з приводним валом електричного двигуна 18 на верхньому кінці трансмісійного вала 21, і з'єднаний з фрезою 4 на нижній кінець трансмісійного вала 21 че�е приводний зусилля електричного двигуна 18 передається на фрезу 4 через трансмісійний вал 21 і зубчасту передачу 6.

Електрична конфігурація електрифікованого інструменту

Як показано на фіг.2, електрифікований інструмент 1 включає в себе вищеописаний електричний двигун 18, бруківку схему 20, шість ключових схем 31-36 і схему 14 управління.

Електричний двигун 18 налаштований у вигляді широко відомого трифазного безщіткового двигуна постійного струму. Коли електричний струм послідовно подається на обмотки відповідних фаз U, V і W, ротор електричного двигуна 18 починає обертатися. Електричний двигун 18 в першому варіанті включає в себе блок 17 визначення положення для визначення кута повороту ротора. Блок 17 визначення положення включає в себе добре відомий елемент Холла.

Обмотки для відповідних фаз U, V і W електричного двигуна приєднані до батареї 7 через мостову схему 20.

Мостова схема 20 являє собою добре відому трифазну мостову схему, що включає в себе шість комутаційних пристроїв Q1-Q6. В мостовій схемі 20 пари послідовно з'єднаних комутаційних пристроїв Q1, Q4, пара послідовно з'єднаних комутаційних пристроїв Q2, Q5 і пара послідовно з'єднаних комутаційних пристроїв Q3, Q6 підступах д�відповідних фаз U, V і W електричного двигуна 18 приєднані відповідно до точці між комутаційними пристроями Q1 і Q4, якій точці між комутаційними пристроями Q2 і Q5 і до точки між комутаційними пристроями Q3 і Q6.

Зокрема, мостова схема 20 налаштована таким чином, що вона дає можливість приведення в обертання ротора електричного двигуна 18 в будь-якому напрямку: прямому або зворотному, шляхом відповідного управління включенням/виключенням комутаційних пристроїв Q1-Q6. Обертання в прямому напрямку означає обертання фрези 4 в напрямі, який забезпечує зрізання бур'янів і невеликих дерев. На противагу цьому, зворотний напрямок обертання означає напрямок обертання, протилежне прямим напрямком обертання, яке використовують при видаленні бур'янів або т. п., заплуталися у фрезі. У цьому зв'язку електрифікований інструмент 1 по першому варіанту налаштований таким чином, що швидкість обертання в зворотному напрямку нижче швидкості обертання в прямому напрямку.

Ключові схеми 31-36 сконфігуровані для правильного включення/виключення відповідних комутаційних пристроїв Q1-Q6 в мостовій схемі 20 згідно з сигналами возбуждени� широко відомий мікрокомп'ютер 14А, з центральним процесором (CPU), пам'яттю, засобами введення/виведення і т. д.

До схемою 14 управління приєднана схема стабілізації напруги (Reg) 15, причому схема 14 управління налаштована так, що вона приводиться в дію при заздалегідь визначеному керуючого напруги Vcc (наприклад, 5В постійного струму), що створюється шляхом зниження напруги постійного струму (наприклад, 36В постійного струму) батареї 7 з допомогою Reg 15.

До схемою 14 управління приєднані перемикач 11 розблокування, курковий перемикач 12 і реверсивний селекторний перемикач 13.

Перемикач 11 розблокування представляє собою комутатор, призначений для запобігання помилкового приведення в рух електричного двигуна 18 користувачем електрифікованого інструменту 1. Зокрема, коли перемикач 11 розблокування вимкнений, логічний рівень напруги сигналу (сигнал заборони приведення в рух), введеного в схему управління 14 від перемикача 11 розблокування, встановлюється на низькому рівні (тобто приведення в рух електричного двигуна 18 заборонено), в той час як, коли перемикач 11 розблокування включений, логічний рівень напруги сі� двигуна 18 дозволено).

Реверсивний селекторний перемикач 13 являє собою перемикач, за допомогою якого користувач електрифікованого інструменту 1 встановлює один з можливих напрямків обертання ротора електричного двигуна 18: в прямому напрямку або в зворотному напрямку. Коли реверсивний селекторний перемикач 13 вимкнений, логічний рівень напруги сигналу (сигнал обертання в прямому напрямку), що надходить на вхід схеми управління 14 від реверсивного селекторної перемикача 13, встановлюється на низькому рівні, в той час як при ввімкненому стані реверсивного селекторної перемикача 13 логічний рівень напруги сигналу обертання в прямому напрямку встановлюється на високому рівні.

Курковий перемикач 12, який містить контактний перемикач 12А і змінний резистор 12В, налаштований для видачі в схему управління 14 сигналу (операційний сигнал), що вказує, чи був натиснутий курковий перемикач 12, а також сигналу (значення Cv команди швидкості), напруга якого залежить від величини робочого ходу (ходу курка) куркового перемикача 12.

Також в пам'яті мікрокомп'ютера 14А зберігаються програми для різних процесів, виполняе�ня ключовими схемами 31-36 здійснюється так, що електричний струм, величина якого залежить від значення Cv команди швидкості, подається через обмотки для відповідних фаз U, V і W електричного двигуна 18, причому, коли задовольняється заздалегідь певний заданий умова, до ротора електричного двигуна 18 прикладається гальмівне зусилля.

У пам'яті мікрокомп'ютера 14А також зберігаються різні порогові значення Th, необхідні для визначення того, задовольняється задану умову.

Тобто схема 14 управління видає сигнал збудження на кожну з ключових схем 31-36, так що ротор електричного двигуна 18 обертається зі швидкістю, що залежить від значення Cv команди швидкості, одержуваної від куркового перемикача 12, коли обидва перемикачі: перемикач 11 розблокування і курковий перемикач 12 включені.

Процес у схемі управління

Далі описується процес, виконуваний схемою 14 управління (або більш точно, мікрокомп'ютером 14А).

Основна програма, показана на фіг.3, активується у першому варіанті при включенні перемикача 11 розблокування. Однак основна програма може активуватися при підключенні батареї 7 до електрифікованому інструменту 1, або при натисканні куркового перекл�визначення стану куркового перемикача і процес S102 приведення в рух електричного двигуна.

У процесі визначення стану куркового перемикача визначається значення Cv команди швидкості, введеної від куркового перемикача 12. Зокрема, значення опору змінного резистора 12В змінюється в залежності від робочого ходу куркового перемикача 12, встановленого користувачем, і в якості значення Cv команди швидкості визначається напруга, залежне від вказаного значення опору.

Потім, як показано на фіг.4, в процесі приведення в рух електричного двигуна визначається, менше значення Cv команди швидкості, визначене у процесі (S100) визначення стану куркового перемикача, заданого значення Thv, яке являє собою заздалегідь задане порогове значення (S110). Задане значення Thv являє собою точне значення Cv команди швидкості, на підставі якого можна вважати, що курковий перемикач 12 вимкнений. Відповідно, коли значення Cv команди швидкості знаходиться в діапазоні від 0 [B] до значення, меншого від заданого значення Thv (приклад діапазону зупинки у цьому винаході), мікрокомп'ютер 14А визначає, що була видана команда переривання електричного двигуна 18, і припиняє висновок сигналів збудження ннное значення Thv (S110: Немає), даний процес продовжується на кроці S120. Тобто цей процес триває на кроці S120, якщо можна вважати, що обидва перемикачі: перемикач 11 розблокування і курковий перемикач 12 включені.

На кроці S120 виконується раніше певний процес керування збудженням. Процес керування збудженням є добре відомим процесом виведення на ключові схеми 31-36 сигналів збудження, які ініціюють протікання електричного струму, що залежить від значення Cv команди швидкості, через обмотки для відповідних фаз U, V і W електричного двигуна 18. При виконанні процесу керування збудженням ротор електричного двигуна 18 обертається зі швидкістю (йдеться кількістю обертів в одиницю часу (наприклад, одна хвилина) у першому варіанті) у відповідності з ходом курка, тобто робочим ходом куркового перемикача 12. Після завершення операції на кроці S120 даний процес приведення до руху електричного двигуна завершується.

Якщо на кроці S110 визначено, що значення Cv команди швидкості менше заданого значення Thv, тобто курковий перемикач 12 вимкнений (S110: Так), даний процес переходить до кроку S130. На кроці S130 припиняється висновок сигналів збудження. В � кожної з обмоток для відповідних фаз U, V і W електричного двигуна 18. Відповідно, ротор електричного двигуна 18 продовжує обертатися за рахунок інерції після відключення електричного струму.

Потім на кроці S140 визначають, чи має сигнал обертання в прямому напрямку від реверсивного селекторної перемикача 13 високий рівень. Якщо визначено, що сигнал обертання в прямому напрямку має високий рівень (S140: Так), то тоді визначають, що ротор електричного двигуна 18 обертається в прямому напрямку, і цей процес переходить до кроку S150.

На кроці S150 отримують задану швидкість ThN, яка являє собою заздалегідь задане порогове значення. Задану швидкість ThNвстановлюють в якості швидкості обертання, за якої слід починати гальмування ротора електричного двигуна 18. У першому варіанті в якості заданої швидкості ThNобертання встановлюють швидкість обертання, при якій слід починати гальмування ротора, коли до електрифікованому інструменті 1 приєднана фреза, що має максимальну інерційність серед безлічі типів фрез, приєднуваних до електрифікованому інструменті 1. Також у першому варіанті в якості заданої швидкості ThNобертання встановлюють ве значення у разі, коли ротор електричного двигуна 18 обертається в зворотному напрямку. Задана швидкість ThNобертання, що відповідає обертанню в прямому напрямку, може мати таке ж значення, як задана швидкість ThNобертання, що відповідає обертанню в зворотному напрямку, або може мати інше значення, відмінне від заданої швидкості ThNобертання, що відповідає обертанню в зворотному напрямку.

Якщо на кроці S140 визначено, що сигнал обертання в прямому напрямку, що надійшов від реверсивного селекторної перемикача 13, має низький рівень (S140: Немає), визначають, що ротор електричного двигуна 18 обертається в зворотному напрямку. Потім цей процес переходить до кроку S160, на якому отримують задану швидкість ThNобертання, що відповідає обертанню в зворотному напрямку.

Далі на кроці S170 на основі вихідного сигналу блоку 17 визначення положення отримують швидкість N [об/хв] обертання ротора електричного двигуна 18 в даний момент часу.

Потім на кроці S180 визначають, менше або дорівнює швидкість обертання N, отримана на кроці S170, заданої швидкості ThNобертання, одержаної на кроці S10, або на кроці S160. Якщо визначено, що швидкість N вращени�аге S190 виконується певний раніше процес гальмування. Процес гальмування являє собою процес видачі сигналів збудження в ключові схеми 31-36, які включають всі комутаційні пристрої в групі комутаційних пристроїв Q1-Q3, утворюють бруківку схему 20, або в групі комутаційних пристроїв Q4-Q6, утворюють бруківку схему 20. При виконанні процесу гальмування обмотки для відповідних фаз U, V і W електричного двигуна 18 замикають накоротко. Тоді до ротора електричного двигуна 18, який обертається за рахунок інерції, прикладається гальмівне зусилля в результаті так званого «рекуперативного гальмування». Після завершення обробки на кроці S190 виконання цієї підпрограми закінчується.

Якщо на кроці S180 визначено, що швидкість обертання N перевищує задану швидкість ThNобертання, процес приведення в рух електричного двигуна завершується без виконання кроку S190.

Позитивні ефекти першого варіанта

Як було описано вище, в процесі приведення в рух електричного двигуна по першому варіанту процес гальмування виконують тоді, коли швидкість обертання N стає рівною або меншою, ніж задана швидкість ThNобертання, після припинення подачі електричного струму в о�вижение електричного двигуна за першим варіантом передбачено час очікування, поки кінетична енергія фрези 4, що обертається за рахунок інерції, зменшиться до величини, рівної або меншої заздалегідь певного значення, після чого виконується процес гальмування.

Зокрема, в процесі приведення в рух електричного двигуна по першому варіанту задана швидкість ThNобертання, порівнювана зі швидкістю обертання N, має значення, відповідне фрезі з максимальною інерційністю щодо приводного вала електричного двигуна 18 як центру обертання, серед різних типів фрез, приєднуваних до електрифікованому інструменті 1. Відповідно, незалежно від фрези, приєднаної до електрифікованому інструменту 1, процес гальмування може виконуватися після того, як кінетична енергія фрези під час обертання стане рівною або меншою заздалегідь певного значення.

В результаті, згідно електрифікованому інструменті 1 по першому варіанту гальмівне зусилля прикладається до ротору після зниження швидкості обертання N, внаслідок чого може бути зменшена віддача від електрифікованого інструменту 1 з-за гальмівного зусилля. Таким чином, можна нівелювати погіршення зручності використання електрифікованого інстр�нному інструменту 1, можна придушити вплив несподівано великої кінетичної енергії на трансмісійний вал або шестерні в зубчастої передачі 6. Отже, можна перешкодити накопиченню втоми в трансмісійному валі і шестернях, і тим самим продовжити термін служби трансмісійного вала і шестерень.

У першому варіанті прикладом об'єкта, що приводиться в рух у цьому винаході, є фреза 4, крок S170 в процесі приведення в рух електричного двигуна є прикладом функціонування пристрою визначення швидкості обертання в цьому винаході. Крок S190 є прикладом функціонування гальмівного пристрою в теперішньому варіанті, а крок S180 є прикладом функціонування пристрою активування на основі швидкості обертання згідно з цим винаходу.

Крім того, в першому варіанті кроки S150 і S160 є прикладами функціонування пристрою завдання заданої швидкості в цьому винаході, курковий перемикач 12 є прикладом перемикача команди швидкості обертання в цьому винаході, а крок S100 в основній програмі є прикладом функціонування пристрою отримання значення команди в цьому винаході.

Другий варіант

Таким чином, у другому варіанті буде в основному описаний процес приведення в рух електричного двигуна, який відрізняється від аналогічного процесу в електрифікованому інструменті 1 по першому варіанту, в той час як складових, що збігається з електрифікованим інструментом 1 по першому варіанту, присвоєні однакові посилальні позиції, і їхній опис буде опущено.

Процес приведення в рух електричного двигуна

Як показано на фіг.5, в процесі приведення в рух електричного двигуна за другим варіантом спочатку визначають, менше значення Cv команди швидкості, ніж задане значення Thv (S310). Якщо на кроці S310 визначено, що значення Cv команди швидкості більше або дорівнює заданому значенню Thv (S310: Немає), даний процес переходить до кроку S320. Зокрема, якщо можна вважати, що обидва перемикачі: перемикач 11 розблокування і курковий перемикач 12 включені, то даний процес переходить до кроку S320.

На кроці S320 виконується процес керування збудженням. Пр�анте. Після завершення процесу на кроці S320 цей процес приведення в рух електричного двигуна закінчується.

Якщо на кроці S310 визначено, що значення Cv команди швидкості менше заданого значення Thv (S310: Так), то визначають, що курковий перемикач 12 був вимкнений, і даний процес переходить до кроку S330. На кроці S330 припиняється висновок сигналів збудження. Зокрема, ключові схеми 31-36 вимикають всі комутаційні пристрої Q1-Q6, щоб тим самим вимкнути електричний струм в обмотках для відповідних фаз U, V і W електричного двигуна 18.

Далі на кроці S340 визначають, чи сигнал обертання в прямому напрямку, що надійшов від реверсивного селекторної перемикача 13, на високому рівні. Якщо визначено, що сигнал обертання в прямому напрямку має високий рівень (S340: Так), визначають, що ротор електричного двигуна 18 обертається в прямому напрямку, і цей процес переходить до кроку S350.

На кроці S350 отримують час BT до початку гальмування (як приклад часу до початку керування гальмуванням у цьому винаході), який являє собою заздалегідь заданий часовий відрізок. Часовий відрізок, заданий в якості часу BT до початку гальмування, прЂа, коли кінетична енергія фрези 4 стане меншою або рівною заздалегідь встановленого значення. Згадувана тут кінетична енергія фрези 4 базується на припущенні, що 4 фреза обертається з максимальною швидкістю електричного двигуна 18. В якості часу BT до початку гальмування у другому варіанті встановлюють часовий відрізок з моменту виключення куркового перемикача 12 до моменту, коли кінетична енергія фрези, що має максимальну інерційність, серед безлічі типів фрез, приєднуваних до електрифікованому інструменту 1, стає меншою або рівною заздалегідь встановленого значення.

У другому варіанті час BT до початку гальмування у разі, коли ротор електричного двигуна 18 обертається в прямому напрямку, і час BT до початку гальмування у разі, коли ротор обертається в зворотному напрямку, встановлюють окремо. Наприклад, час BT до початку гальмування при обертанні в зворотньому напрямку задають більш коротким, ніж час BT до початку гальмування при обертанні в прямому напрямку.

На кроці S350 за другим варіантом отримують час BT до початку гальмування при обертання в прямому напрямку.

З іншого боку, коли на кроці S340 визначають, що сиг�овень (S340: Немає), визначають, що ротор електричного двигуна 18 обертається в зворотному напрямку, і цей процес триває на кроці S360, де отримують час BT до початку гальмування для напрямку обертання в зворотному напрямку.

Далі на кроці S370 визначають, чи більше, що минув з моменту виключення куркового перемикача 12, ніж час BT до початку гальмування. Якщо визначено, що минув більше часу BT до початку гальмування (S370: Так), то цей процес переходить до кроку S380. Тобто, коли час BT до початку гальмування минув з моменту виключення куркового перемикача 12, справжній процес переходить до кроку S380.

На кроці S380 виконується раніше певний процес гальмування. Процес гальмування, виконуваний у другому варіанті, аналогічний процесу гальмування, описаного в першому варіанті. Після завершення процесу на кроці S380, цей процес приведення в рух електричного двигуна закінчується.

Якщо на кроці S370 визначено, що час BT до початку гальмування не минув, рахуючи з моменту виключення куркового перемикача 12 (S370: Немає), то процес приведення в рух електричного двигуна негайно завершується без виконання процесу гальмування на кроці S380.

По�орому варіанту, як було описано вище, процес гальмування виконується тоді, коли минув час BT до початку гальмування, починаючи з моменту виключення куркового перемикача 12.

Зокрема, час BT до початку гальмування у другому варіанті встановлюють у вигляді тимчасового відрізка, до необхідного моменту, коли кінетична енергія фрези 4 у процесі обертання стане менше або дорівнює заздалегідь встановленого значення.

Відповідно, в процесі приведення в рух електричного двигуна по другому варіанту також передбачено час очікування, поки кінетична енергія фрези 4, що обертається за рахунок інерції, зменшиться до величини, рівної або меншої заздалегідь певного значення, після чого виконується процес гальмування таким же чином, як у процесі приведення в рух електричного двигуна, описаного в першому варіанті.

В результаті в електрифікованому інструменті за другим варіантом можуть бути досягнуті такі ж позитивні ефекти, як в електрифікованому інструменті 1 по першому варіанту.

Електрифікований інструмент по другому варіанту налаштований так, що швидкість обертання в зворотному напрямку нижче, ніж швидкість обертання в прямому напрямку. Вагома енергія фрези буде менше, ніж у випадку, коли ротор обертається в прямому напрямку з максимальною швидкістю. Також у другому варіанті час BT до початку гальмування для обертання в зворотному напрямку задається більш коротким, ніж час BT до початку гальмування для обертання в прямому напрямку.

Таким чином, згідно електрифікованому інструменту за другим варіантом процес гальмування може бути виконаний з правильними тимчасовими характеристиками навіть у тому випадку, коли ротор обертається в зворотному напрямку.

Крім того, час BT до початку гальмування для випадку обертання в зворотному напрямку може збігатися або відрізнятися від часу BT до початку гальмування для обертання в прямому напрямку.

У другому варіанті крок S370 в процесі приведення в рух електричного двигуна є прикладом функціонування активуючого пристрої на основі часу в цьому винаході, а крок S350 і крок S360 є прикладом функціонування пристрою установки часу в цьому винаході.

Третій варіант

Далі описується третій варіант цього винаходу.

Електрифікований інструмент по третьому варіанту відрізняється від електрифікованого інструменту 1, описаного в п�ї 14 управління.

Таким чином, у третьому варіанті в основному буде описаний процес приведення в рух електричного двигуна, який відрізняється від аналогічного процесу в електрифікованому інструменті 1, описаному в першому і другому варіантах, причому аналогічним складових у електрифікованому інструменті 1, описаному в першому і другому варіантах, присвоєні відповідно однакові посилальні позиції, і далі вони не описуються.

Процес приведення в рух електричного двигуна

Як показано на фіг.6А-6В в процесі приведення в рух електричного двигуна по третьому варіанту спочатку визначають, менше значення Cv команди швидкості, ніж задане значення Thv (S510). Якщо на кроці S510 визначено, що значення Cv команди швидкості більше або дорівнює заданому значенню Thv (S510: Немає), то цей процес переходить до кроку S520. Зокрема, якщо можна вважати, що обидва перемикачі: перемикач 11 розблокування і курковий перемикач 12 включені, то цей процес переходить до кроку S520.

На кроці S520 отримують значення Cv команди швидкості, перед тим як значення Cv команди швидкості стає менше заданого значення Thv, тобто перед вимиканням куркового перемикача 12, �ія збудженням. Процес керування збудженням по третьому варіанту аналогічний процесу керування збудженням по першому і другому варіантах. Після завершення процесу на кроці S530 цей процес приведення в рух електричного двигуна припиняється.

Якщо на кроці S510 визначено, що значення Cv команди швидкості менше заданого значення Thv (S510: Так), визначають, що курковий перемикач 12 вимкнений, і цей процес переходить до кроку S540. На кроці S540 припиняється висновок сигналів збудження. Зокрема, ключові схеми 31-36 вимикають всі комутаційні пристрої Q1-Q6, щоб тим самим вимкнути електричний струм в обмотках для відповідних фаз U, V і W електричного двигуна 18.

Потім на кроці S550 отримують швидкість обертання N в поточний момент часу ротора електричного двигуна 18 на основі вихідного сигналу блоку 17 визначення положення.

Далі на кроці S560 визначають, чи минула перше встановлений час, що являє собою заздалегідь заданий часовий відрізок (наприклад, кілька десятків [мс]), з моменту першого визначення на кроці S510 того, що значення Cv команди швидкості менше заданого значення Thv. Якщо на кроці S560 визначено, що зазначене перше встановлений час� в тому, що цей перехід здійснюється негайно після виключення куркового перемикача 12.

На кроці S570 встановлюють час BT1 до початку гальмування на основі значення Cv команди швидкості безпосередньо перед вимкненням куркового перемикача 12 (далі це називається «значення Cvf команди у момент відключення»), яке було отримане на кроці S520.

Час BT1 до початку гальмування - це відрізок часу, необхідний з моменту виключення куркового перемикача 12 до моменту, коли кінетична енергія фрези 4 у процесі обертання стає меншою або рівною заздалегідь встановленого значення. На кроці S570, чим більше значення Cvf команди у момент відключення, тим довший часовий відрізок повинен бути встановлений. Значення Cvf команди у момент відключення - це значення Cv команди швидкості в заздалегідь заданий час (наприклад, за декілька [мс]) до моменту часу, коли перший раз на кроці S510 визначено, що значення Cv команди швидкості менше заданого значення Thv.

Зокрема, на кроці S570, чим вище швидкість обертання ротора відразу після вимкнення куркового перемикача 12, тим більше кінетична енергія фрези 4 під час обертання, а отже, в якості часу BT1 до початку гальмування встановлювали� першій швидкості N_new обертання, і цей процес переходить до кроку S590.

Якщо на кроці S560 визначено, що перше встановлений час минув, оскільки на кроці S510 визначено, що значення Cv команди швидкості менше заданого значення Thv, цей процес також переходить до кроку S590.

Потім на кроці S590 визначають, чи минула друге встановлений час, яка є наперед заданим тимчасовим відрізком (наприклад, кілька десятків [мс]), з тих пір, як цей процес перейшов до кроку S600 останній раз. Якщо визначено, що друге встановлений час минув (S590: Так), цей процес переходить до кроку S600.

На кроці S600 швидкість обертання N, яка була встановлена рівною першій швидкості N_new обертання з моменту виконання останнього кроку S600 до моменту переходу цього процесу до кроку S600 в даний момент часу, що розглядається як друга швидкість N_old обертання. Також на кроці S600 швидкість обертання N, отриманий на кроці S550, встановлюють рівною першій швидкості N_new обертання. Тобто, як тільки цей процес переходить до кроку S600, отримана раніше швидкість обертання N розглядається як друга швидкість N-old обертання, в той час як отримана пізніше швидкість обертання N розглядається як перша швидкість N_new обертання, кановленное на кроці S580, одно початкового значення першій швидкості N_new обертання.

Далі на кроці S610 обчислюють інтенсивність зниження швидкості, з якою зменшуються швидкість обертання з другої швидкості N_old обертання до першої швидкості N_new обертання протягом заздалегідь визначеного одиничного періоду часу.

На кроці S620 в якості заданої швидкості ThNобертання і часу BT2 до початку гальмування відповідно встановлюють задану швидкість обертання і час до початку гальмування, які відповідають інтенсивності зниження швидкості, обчисленої на кроці S610.

Заданою швидкістю обертання, що відповідає інтенсивності зниження швидкості, є швидкість обертання ротора, пов'язана з даною інтенсивністю зниження швидкості. Слід зауважити, що швидкість обертання, що відповідає інтенсивності зниження швидкості, яка являє собою швидкість обертання, при якій кінетична енергія фрези 4 у процесі обертання дорівнює або менше наперед встановленого значення, буде тим більше, чим більше інтенсивність зниження швидкості.

З цієї причини кінетична енергія фрези 4 у процесі обертання має слабку тенденцію до зменшення, а час, необхідний для того, щоб кінетична енергія швидкості.

Час до початку гальмування, яке відповідає інтенсивності зниження, являє собою часовий відрізок, що залежить від інтенсивності зниження швидкості. Слід зауважити, що відрізок часу, що залежить від інтенсивності зниження швидкості, який представляє собою відрізок часу, необхідний з моменту виключення куркового перемикача 12 до моменту, коли кінетична енергія фрези 4 у процесі обертання стане рівною або меншою заздалегідь встановленої величини, тим коротше, чим більше інтенсивність зниження.

Після установки на кроці S620 заданої швидкості ThNобертання і часу BT2 до початку гальмування, як було описано вище, цей процес переходить до кроку S630.

На кроці S630 визначають, менше час BT2 до початку гальмування, встановлене на кроці S620, часу BT1 до початку гальмування, встановленого на кроці S570. Якщо на кроці S630 визначено, що час BT2 до початку гальмування менше часу BT1 до початку гальмування (S630: Так), цей процес переходить до кроку S640. Якщо на кроці S630 визначено, що час BT2 до початку гальмування дорівнює або перевищує час BT1 до початку гальмування (S630: Немає), цей процес переходить до кроку S650. Якщо цей процес переходить до кроку S630 без ви�встановлюється. Отже, на кроці S630 визначають, що час BT2 до початку гальмування дорівнює або перевищує час BT1 до початку гальмування.

На кроці S640 в якості часу BT до початку гальмування встановлюють час BT2 до початку гальмування, яке підлягає використанню операції визначення на кроці S670, як описано нижче. Потім цей процес переходить до кроку S660. З іншого боку, на кроці S650 в якості часу BT до початку гальмування встановлюють час BT1 до початку гальмування, яке використовують в операції визначення на кроці S670. Потім цей процес переходить до кроку S660.

Якщо на кроці S590 визначено, що друге встановлений час не минув з моменту останнього переходу цього процесу до кроку S600, справжній процес переходить до кроку S630 без виконання операцій на кроках з S600 за S620.

На кроці S660 визначають, дорівнює чи менша за швидкість обертання N, отримана на кроці S550, ніж задана швидкість ThNобертання, встановлена на кроці S620. Якщо визначено, що швидкість обертання N перевищує задану швидкість ThNобертання (S660: Немає), то цей процес переходить до кроку S670. Якщо цей процес переходить до кроку S660 без виконання обробки на кроці S620, то на кроці S660 визначають, що швидкість N враще�ма з моменту виключення куркового перемикача 12 час BT до початку гальмування, встановлене на кроці S640 або S650. Якщо визначено, що це минулий час перевищує час BT до початку гальмування (S670: Так), то цей процес переходить до кроку S680. Тобто цей процес переходить до кроку S680, коли минув час BT до початку гальмування з моменту виключення куркового перемикача 12. Також, якщо на кроці S660 визначено, що швидкість обертання N дорівнює або менше заданої швидкості ThNобертання (S660: Так), то цей процес переходить до кроку S680.

На кроці S680 виконується процес гальмування. Процес гальмування, що виконується в третьому варіанті, аналогічний процесу гальмування, описаного в першому і другому варіантах. Після завершення обробки на кроці S680 цей процес приведення в рух електричного двигуна закінчується.

Коли на кроці S670 визначено, що час BT до початку гальмування ще не минув з моменту виключення куркового перемикача 12 (S670: Немає), цей процес приведення в рух електричного двигуна завершується без виконання на кроці S680 процесу гальмування.

Позитивні ефекти третього варіанту

Як було описано вище, в процесі приведення в рух електричного двигуна по третьому варіанту процес гальмування виполнягда швидкість обертання N стане рівною або меншою, чим задана швидкість ThNобертання.

Іншими словами, в процесі приведення в рух електричного двигуна по третьому варіанту процес гальмування виконується після очікування зниження кінетичної енергії фрези 4, що обертається за рахунок інерції, до величини, рівної або меншої встановленого значення.

Крім того, згідно електрифікованому інструменту по третьому варіанту також можна нівелювати несподівано великий вплив кінетичної енергії (механічна дія) на трансмісійний вал або шестерні в зубчастої передачі 6 таким же чином, як у електрифікованому інструменті по першому варіанту або другого варіанту.

Крім того, згідно електрифікованому інструменту по третьому варіанту, інтенсивність зниження швидкості, що використовується для встановлення часу BT до початку гальмування, і задану швидкість ThNобертання обчислюють кожен раз, коли закінчується друге встановлений час з моменту виключення куркового перемикача 12.

Отже, згідно електрифікованому інструменту по третьому варіанту процес гальмування може виконуватися з правильними тимчасовими характеристиками в залежності від навантаження.

Зокрема, в порможения виконується відразу після вимкнення куркового перемикача 12. Таким чином, згідно електрифікованому інструменту по третьому варіанту можна задавати час BT до початку гальмування в залежності від режиму використання електрифікованого інструменту при виконанні спроби припинення обертання ротора електричного двигуна 18.

У третьому варіанті крок S610 в процесі приведення в рух електричного двигуна є прикладом функціонування пристрою обчислення інтенсивності зниження швидкості в цьому винаході, крок S620 являє собою приклад функціонування пристрою установки заданої швидкості і пристрою установки часу в цьому винаході, а крок S570 являє приклад функціонування пристрою оцінки на цьому винаході.

Четвертий варіант

Далі описується четвертий варіант цього винаходу.

Електрифікований інструмент за четвертим варіантом має інший електричний двигун та іншу електричну конфігурацію для приведення в рух електричного двигуна у порівнянні з електрифікованим інструментом 1, описаним у варіантах з першого по третій.

Таким чином, в четвертому варіанті в основному описується електричний двигун і электричись в електрифікованому пристрої 1 за варіантами з першого по третій, причому конфігурацій і процесів, які збігаються з аналогічними конфігурацій і процесами в електрифікованому інструменті 1 у варіантах з першого по третій, присвоєні однакові посилальні позиції, і їх опис опущено.

Електрична конфігурація електрифікованого інструменту

На фіг.7 представлена блок-схема, яка розкриває електричну конфігурацію електрифікованого інструменту по четвертому варіанту. У прикладі, показаному на фіг.7, електрифікований інструмент 70 за четвертим варіантом включає в себе електричний двигун 76, сконфігурований у вигляді щіткового двигуна постійного струму.

На приводному валу електричного двигуна 76 забезпечений блок 75 визначення положення для визначення кута повороту приводного валу. Блок 75 визначення положення включає в себе добре відомий кодер (так званий «перетворювач кутового положення в код»), який виводить сигнал визначення кута повороту з зазначеного перетворювача в схему 14 управління.

Електричний двигун 76 приєднаний до батареї 7 через мостову схему 40. Мостова схема 40 являє собою широко відому схему H-моста, утворену чотирма комутаційними пристроїв� пристрій Q41 і комутаційне пристрій Q43, і обертається в зворотному напрямку, коли включені комутаційне пристрій Q42 і комутаційне пристрій Q44.

Процес гальмування

В процесі гальмування по четвертому варіанту сигнали збудження видаються ключові схеми 31-34, з тим, щоб включалася тільки одна група комутаційних пристроїв Q41 і Q42, які виконують функцію перемикачів верхнього плеча, і групу комутаційних пристроїв Q43 і Q44, які виконують функцію перемикачів нижнього плеча. Завдяки такому процесу гальмування відбувається коротке замикання між обома кінцями обмотки електричного двигуна 76. В результаті здійснюється так зване «рекуперативного гальмування», і до ротора електричного двигуна 76 прикладається гальмівне зусилля під час його обертання за рахунок інерції.

Позитивні ефекти четвертого варіанту

Як було описано вище, в електрифікованому інструменті 70 за четвертим варіантом в якості джерела енергії для обертання фрези 4 використовується щітковий двигун постійного струму, а в якості схеми збудження для приведення в рух щіткового двигуна постійного струму використовується схема H-мосту.

Також в тому випадку, коли електрифікований ського двигуна 76 після зниження кінетичної енергії обертається фрези 4 до значення, рівної або меншої встановленого значення, таким же чином, як у електрифікованому інструменті 1, описаному у варіантах з першого по третій.

Інші варіанти

Хоча вище був описаний ряд варіантів цього винаходу, що даний винахід не має зводитися до варіантів з першого по четвертий, а воно може бути реалізоване в різних формах у межах обсягу, не виходить за рамки істоти цього винаходу.

Наприклад, хоча встановлення заданої швидкості ThNобертання і часу BT до початку гальмування виконується незалежно від напрямку обертання ротора електричного двигуна 18 в процесі приведення в рух електричного двигуна за третім варіантом, встановлення заданої швидкості ThNобертання і часу BT до початку гальмування може виконуватися в залежності від напрямку обертання ротора електричного двигуна 18 також як в процесі приведення в рух електричного двигуна по третьому варіанту. Тобто можуть виконуватися кроки процесу, відповідні кроків S140-S160 в першому варіанті, або кроки процесу, відповідні кроків S340-S360 у другому варіанті.

В якості альтернативи, в той час як задану швидкість ThNобертання игателя 18 в процесі приведення в рух електричного двигуна по першому і другому варіантах, задану швидкість ThNобертання і час BT до початку гальмування не обов'язково змінювати в залежності від напрямку обертання ротора в процесі приведення в рух електричного двигуна по першому і другому варіантах. Тобто кроки S140-S160 в першому варіанті і кроки S340-S360 у другому варіанті можуть бути опущені.

У цьому випадку електричний двигун 76 може бути використаний в якості джерела енергії для обертання фрези 4, а в якості схеми збудження для приведення в рух електричного двигуна 76 в електрифікованому інструменті 1 можна використовувати схему збудження, показану на фіг.8.

Схема збудження, показана на фіг.8, включає в себе два комутаційних пристрою Q51 і Q52. Комутаційне пристрій Q52 включено послідовно в електричний ланцюг, що йде від батареї 7 до електричному двигуну 76, в той час як комутаційне пристрій Q51 підключено паралельно електричному двигуну 76. В комутаційному пристрої Q51 сток комутаційного пристрою Q51 з'єднаний з позитивним електродом батареї 7, в той час як витік комутаційного пристрою Q51 приєднаний між стоком комутаційного пристрою Q52 і висновком електричного двигуна 76.

То єк подається в обмотку електричного двигуна 76, забезпечуючи обертання ротора електричного двигуна 76.

Однак у той час, коли комутаційне пристрій Q52 вимикається, а комутаційне пристрій Q51 тільки включається, подача струму від батареї 7 в обмотку електричного двигуна 76 відсутня, і обидва кінці обмотки замкнені накоротко. В результаті здійснюється так зване «рекуперативного гальмування», і до ротора електричного двигуна 76 під час його обертання за рахунок інерції прикладається гальмівне зусилля.

У варіантах з першого по четвертий час активації процесу приведення в рух електричного двигуна може, наприклад, являти собою час, коли активована схема 14 управління, тобто час, коли електрична енергія подається в різні компоненти електрифікованого інструменту 1.

Крім того, хоча даний винахід застосоване до електрифікованому інструменті, сконфигурированному у вигляді кущоріза у варіантах з першого по четвертий, даний винахід можна використовувати для електрифікованого інструменту в іншому вигляді, наприклад, для шліфувальної машини.

ПОЯСНЕННЯ ДО ПОСИЛАЛЬНИХ ПОЗИЦІЯХ

1, 70 - електрифікований інструмент; 2 - трубка вала; 3 - моторний блок; 4 - фрез�ль розблокування; 12 - курковий перемикач; 13 - реверсивний селекторний перемикач; 14 - схема управління; 14А - мікрокомп'ютер; 17, 75 - блок визначення положення; 18, 76 - електричний двигун; 20, 40 - мостова схема; 31-36 - ключова схема; 77 - батарея; Q1-Q6, Q41-Q44, Q51, Q52 - комутаційне пристрій.

1. Електрифікований інструмент, що містить електричний двигун, який створює приводний зусилля для обертання об'єкта, що підлягає приведенню в рух, пристрій визначення швидкості обертання електричного двигуна, який визначає швидкість обертання електричного двигуна, гальмівний пристрій, що виконує управління гальмуванням для гальмування електричного двигуна, і активуючий пристрій, який активує гальмівний пристрій, коли швидкість обертання, певна пристроєм для визначення швидкості обертання, стає рівною або меншою заданої швидкості обертання, яку встановлюють після того, як видана команда зупинки для відключення джерела електричного струму від електричного двигуна.

2. Електрифікований інструмент п. 1, який містить додатковий активуючий пристрій, який активує гальмівний пристрій на основі часу, коли іс�а видачі команди переривання.

3. Електрифікований інструмент п. 1, який містить додатковий пристрій установки заданої швидкості обертання електричного двигуна.

4. Електрифікований інструмент п. 3, який містить пристрій обчислення інтенсивності зниження швидкості обертання електричного двигуна, яке послідовно обчислює інтенсивність зниження швидкості обертання електричного двигуна протягом окремого періоду часу відповідно з результатом, отриманим з пристроєм для визначення швидкості обертання, при цьому пристрій установки заданої швидкості обертання електричного двигуна встановлює задану швидкість обертання на основі зниження її інтенсивності, обчисленого пристроєм обчислення інтенсивності зниження швидкості обертання електричного двигуна.

5. Електрифікований інструмент п. 4, в якому пристрій установки заданої швидкості обертання електричного двигуна встановлює в якості заданої швидкості обертання тим більше значення, чим більше інтенсивність зниження швидкості обертання електричного двигуна.

6. Електрифікований інструмент п. 3, в якому електричний двигун виконаний з можливістю вращ� електричного двигуна встановлює задану швидкість обертання електричного двигуна окремо для обертання в прямому напрямку і окремо для обертання в зворотному напрямку.

7. Електрифікований інструмент п. 2, який містить пристрій установки часу, яке встановлює час до початку керування гальмуванням.

8. Електрифікований інструмент п. 7, який містить пристрій обчислення інтенсивності зниження швидкості обертання електричного двигуна, яке послідовно обчислює інтенсивність зниження швидкості обертання електричного двигуна протягом окремого періоду часу і у відповідності з результатом, отриманим з пристроєм для визначення швидкості обертання, при цьому пристрій установки часу встановлює час до початку керування гальмуванням на основі інтенсивності зниження швидкості обертання електричного двигуна, обчисленого пристроєм обчислення інтенсивності зниження.

9. Електрифікований інструмент п. 8, в якому пристрій установки часу встановлює в якості часу до початку керування гальмуванням тим більш короткий відрізок часу, чим більше інтенсивність зниження швидкості обертання електричного двигуна.

10. Електрифікований інструмент п. 7, який додатково містить перемикач команди швидкості обертання електричного двигуна для установки �ти обертання електричного двигуна, яке отримує значення команди швидкості обертання електричного двигуна, встановлене перемикачем команди швидкості обертання електричного двигуна, при цьому пристрій установки часу встановлює час до початку керування гальмуванням на основі швидкості обертання в момент відключення, яка являє швидкість обертання електричного двигуна, коли значення команди швидкості обертання електричного двигуна, отримане пристроєм отримання значення команди швидкості обертання електричного двигуна, виявляється в діапазоні команди зупинки на зупинку електричного двигуна.

11. Електрифікований інструмент п. 10, в якому пристрій установки часу встановлює в якості часу до початку керування гальмуванням електричного двигуна тим більш довгий часовий відрізок, чим більше швидкість обертання електричного двигуна у момент відключення електричного двигуна.

12. Електрифікований інструмент п. 10, в якому пристрій установки часу включає пристрій оцінки, що оцінюють швидкість обертання електричного двигуна у момент відключення на основі значення команди зупинки пристроєм отримання значення швидкості обертання електричного двигуна у момент його відключення, чим більше значення команди перед заданим моментом часу, коли значення команди швидкості обертання електричного двигуна виявляється в діапазоні команди переривання.

14. Електрифікований інструмент п. 7, в якому об'єкт, що підлягає приведенню в рух, обраний з безлічі типів об'єктів, що підлягають приведенню в рух, при цьому електрифікований інструмент виконаний з можливістю приєднання до нього одного з об'єктів, що підлягають приведенню в рух, при цьому пристрій установки часу як часу до початку керування гальмуванням електрифікованого інструменту встановлює час до початку керування гальмуванням, що відповідає об'єкту, який підлягає приведенню в рух, який має максимальну інерційність серед безлічі типів об'єктів, що підлягають приведенню в рух.

15. Електрифікований інструмент п. 7, в якому електричний двигун виконаний з можливістю обертання в прямому напрямку і у зворотному напрямку, при цьому пристрій установки часу встановлює час до початку керування гальмуванням окремо для обертання в прямому напрямку і окремо для обертання в зворотному напрямку.

16. Электрифицироет приводний зусилля електричного двигуна на об'єкт, підлягає приведенню в рух. 

Схожі патенти:

Ручна машина з приводним двигуном і передавальним механізмом

Винахід відноситься до ручним приводним машин. Ручна машина містить привідний двигун (10), насамперед приводний електродвигун, передавальний механізм (11) і еластомерний елемент (20, 21), приформованний до корпусу (2) з його внутрішньої сторони методом лиття під тиском. Між приводним двигуном (10) і передавальним механізмом (11) розташований передає рух конструктивний вузол, за допомогою якого привідний двигун (10) і передавальний механізм (11), щонайменше, частково розв'язані в напрямку поздовжньої осі двигуна та/або впоперек поздовжньої осі двигуна. До корпусу (2) двигуна з внутрішньої сторони приформовани методом лиття під тиском щонайменше два еластомерних елемента (20, 21), до яких прилягає двигун (10) та які утворюють еластомірні опори (20, 21) для установки приводного двигуна (10) в корпусі (2) двигуна. Технічний результат полягає в зменшенні вібрації ручної машини. 14 з.п. ф-ли, 8 іл.

Машина ручна

Винахід відноситься до ручних машин зворотно-поступальним рухом робочого органа. Ручна машина, насамперед лобзик пила, містить щонайменше один повзун і щонайменше одне направляючий пристрій. Повзун в робочому режимі наводиться в безперервне зворотно-поступальний рух у напрямку зворотно-поступального руху. Направляючий пристрій містить щонайменше один направляючий вузол, що забезпечує спрямоване рух повзуна в напрямку зворотно-поступального руху і встановлений з можливістю повороту навколо осі гойдання, і опорну конструкцію, призначену для установки повзуна з можливістю переміщення в напрямку зворотно-поступального руху. Опорна конструкція містить перший опорний вузол і додатковий опорний вузол. Спрямований рух повзуна вздовж проміжного вузла забезпечується за допомогою щонайменше першого опорного вузла. В результаті забезпечується зменшення монтажної висоти направляючого пристрою повзуна і самого повзуна і зменшення загального конструктивного об'єму або обсягу приводного механізму. 9 з.п. ф-ли, 15 іл.

Інструмент ударної дії

Винахід відноситься до ударного інструменту. Інструмент містить електродвигун, поворотний вал, хитний елемент хитнувся в осьовому напрямку робочого інструменту за допомогою обертання поворотного вала, механізм приведення в дію інструменту і елемент зниження вібрації. Поворотний вал розташований паралельно осьовому напрямку робочого інструменту і приводиться в дію електродвигуном. Механізм приведення в дію інструменту з'єднаний з кінцевими областю хитного елемента у напрямку, поперечному осі поворотного вала. Елемент зниження вібрації розташований всередині корпусу інструменту на протилежній стороні прямолінійною робочої осі робочого інструменту від поворотного валу і з'єднаний з сполучною елементом між хитним елементом і механізмом приведення в дію інструменту. У результаті знижується вібрація, яка виникає в осьовому напрямку робочого інструменту. 6 з.п. ф-ли, 5 іл.

Приводний інструмент з живленням від акумуляторної батареї

Винахід відноситься до ручних інструментів з живленням від акумуляторної батареї. Приводний інструмент з живленням від акумуляторної батареї, що виконує операцію шляхом руху наконечника інструмента в аксіальному напрямку щодо наконечника інструмента, містить батарею, двигун, який приводиться в дію харчуванням, що надходять від батареї, механічне пристосування, яке містить механізм перетворення руху, ударний механізм і механізм передачі потужності. Механічне пристосування виконано з можливістю здійснення обертання наконечника інструмента допомогою енергії, переданої від двигуна. В корпусі інструмента розміщені двигун і механічне пристосування. Корпус має передній кінець для розміщення наконечника інструмента, при цьому весь двигун розташований так, щоб не перетинати центральну поздовжню вісь наконечника інструмента. Сумарна вага двигуна і батареї виконаний з вагою, меншою, ніж вага механічного пристосування. Механізм перетворення руху містить гойдається кільце і проміжний вал, розташований між двигуном і поздовжньою віссю наконечника інструмента. Технічний результат полягає в повишениот акумуляторної батареї ближче до робочої осі наконечника інструмента. 10 з.п. ф-ли, 1 іл.

Перемикач ручної машини

Винахід відноситься до перемикача ручної машини. Перемикач містить поворотний орган управління, має приводиться в обертання з'єднувальна ланка для з'єднання з перемикаючим елементом, і акумулятор енергії, інтегрований в поворотний орган управління. Акумулятор енергії містить пружину кручення, яка на 180° охоплює приводиться в обертання вал поворотного органу управління. З'єднувальна ланка містить ексцентриковий елемент. В результаті забезпечується можливість компактного вбудовування перемикача в конструкцію ручної машини. 2 н. і 7 з.п. ф-ли, 21 іл.

Пилесборное пристрій

Винахід відноситься до конструкції пилоуловлювального пристрої ручного приводного інстументов. Пилесборное пристрій, який використовується в приводному інструменті, що включає робочий елемент (145, 245), виконаний з можливістю переміщення в осьовому напрямку переднього кінцевого ділянки приводного інструмента для знімання та/або регулювання кута насадки інструменту, з'єднаної з переднім кінцевим ділянкою корпусу інструменту, містить пилозбірний елемент з пилесборним склянкою, прикріплений до переднього концевому ділянці корпусу інструменту. Пилозбірний елемент встановлений на зазначеній ділянці з можливістю оточення переднього кінцевого ділянки навколо його подовжньої осі. Пилозбірний елемент містить два отвори (169), виконані на ділянці прикріплення пилоуловлювального елемента до корпусу інструменту, зверненому до робочого елементу. Отвори (169) пилоуловлювального елемента виконані з можливістю приведення в дію пальцем користувача робочого елемента (145, 245) напроти один одного на обох сторонах центральної осьової лінії пилоуловлювального елемента. Технічний результат полягає в підвищенні зручності під час використання приводного інструмента. 2 н. і 9 з.п. ф-ли, 15 іл.

Електроінструмент

Винахід відноситься до електроінструментів. Електроінструмент містить приводний пристрій, замкнутий вміщає простір, канал, що забезпечує повідомлення вміщує простору з навколишнім простором, фільтрувальну камеру, розташовану в каналі, внутрішній прохід, розташований у каналі, для забезпечення повідомлення фільтрувальної камери з вміщує простором, зовнішній прохід, розташований у каналі, для забезпечення повідомлення фільтрувальної камери з навколишнім простором, фільтр і дросельний елемент. Замкнуте вміщає простір вміщує в себе приводний пристрій і в ньому вміщено мастило для змазування приводного пристрою. Фільтр розташований у фільтрувальної камери для вбирання мастильного матеріалу. Фільтр відстоїть від периферійного краю отвору зовнішнього проходу, який відкривається у фільтрувальну камеру, так що з боку краю отвору фільтрувальної камери утворено простір. Дросельний елемент розташований у зазначеному просторі для дроселювання потоку повітря, що надходить у зовнішній прохід через фільтр. Дросельний елемент містить пластинчастий елемент, який накладений поверх фільтра і дросселирует прохід междссельний прохід обмежений зовнішньої периферійної поверхнею пластинчастого елементу і периферійної стінкою, навколишнього зовнішню периферійну поверхню, і забезпечує повідомлення фільтра з зазначеним простором. В результаті запобігає витікання мастильного матеріалу і регулюється внутрішній тиск вміщує простору приводного пристрою. 2 з.п. ф-ли, 5 іл.

Курковий перемикач для електроінструменту

Курковий перемикач включає в себе корпус, що містить всередині перемикаючий механізм і має отвір з одного боку, кришку, призначену для розміщення всередині отвору корпусу для закриття отвору, і курок, розташований зовні корпусу і призначений для керування механізмом перемикача за допомогою ковзання штока. На внутрішній поверхні стінки сформовано поглиблення, обмежує частина корпусу з боку отвору. На зовнішній периферійної прикінцевій частині кришки сформований виступ. Контактний виступ виконаний таким чином, що він видається назовні з бічної поверхні виступу, так щоб він входив в зіткнення з відповідним контактним поглибленням. Сполучна канавка сформована з допомогою внутрішньої поверхні стінки отвору корпусу і виступу, і сполучна канавка заповнюється клеючим складом. Технічний результат - створення монтажній конструкції компонентів, яка забезпечує підвищення захищеності перемикача від проникнення пилу і вологи. 6 з.п. ф-ли, 14 іл.

Приводний інструмент

Винахід відноситься до ручним приводним інструментів. Приводний інструмент містить електродвигун для приведення в рух робочого органу, що регулює частоту обертання перемикач, переміщуваний через маніпулювання користувачем, регулювальний елемент для регулювання верхнього граничного стану при переміщенні регулює частоту обертання перемикача у верхнє граничне положення якої-небудь однієї з безлічі ступенів допомогою маніпулювання користувачем і блок управління для управління величиною електричного струму, що протікає до електродвигуна, за допомогою коефіцієнта заповнення ШІМ-сигналу виходячи з величини натискання регулює частоту обертання перемикача. Блок керування збільшує частоту обертання електродвигуна згідно із збільшенням натискання регулює частоту обертання перемикача. Встановлене задану кількість коефіцієнтів заповнення ШІМ-сигналу задається для кожної з безлічі ступенів, і ставлення заданого кількості коефіцієнтів заповнення ШІМ-сигналу до величини натискання регулює частоту обертання перемикача більше на першій ступені, де верхнє граничне положення являетсяней блок управління керує коефіцієнтом заповнення ШІМ-сигналу таким чином, що частота обертання збільшується, коли величина натискання регулює частоту обертання перемикача збільшується до верхнього граничного положення, і управляє коефіцієнтом заповнення ШІМ-сигналу, коли величина маніпулювання зменшується від верхнього граничного стану до заданого положення за допомогою гистерезисной характеристики, в якій частота обертання залишається постійною до тих пір, поки величина натискання регулює частоту обертання перемикача не досягне заданого положення. Технічний результат полягає в поліпшенні точності регулювання частоти обертання електродвигуна. 2 з.п. ф-ли, 13 іл.

Днище

Днище // 2539276
Винахід відноситься до конструктивних елементів ручних робочих інструментів з двигуном внутрішнього згоряння. Днище (100) для переносного ручного робочого пристрою з двигуном внутрішнього згоряння має по суті рівну поверхню з що йде по периметру зовнішньої кромкою (19) і одне або кілька отворів (14, 15), виконане/виконані для відводу летять іскор. Щонайменше одна крайка (15а) отвори (15) має виступаючий під гострим кутом (α) елемент (16), службовець відбійником. Технічний результат полягає в підвищенні захисту днища ручного інструменту від механічних та/або динамічних навантажень. 11 з.п. ф-ли, 3 іл.
Up!