Пристрій викиду газу з газотурбінного двигуна і газотурбінний двигун

 

Даний винахід відноситься до області зниження шуму газотурбінного двигуна.

Газотурбінний двигун для літального апарату, такого як літак або вертоліт, містить з передньої по потоку частини в напрямку течії газу в задню по потоку частина одну або декілька ступенів компресорів, камеру згоряння, одну або декілька ступенів турбін і пристрій викиду газів, таке як сопло.

Постійною проблемою у виробників двигунів є скорочення шуму, зокрема, для комфорту пасажирів та жителів областей, над якими літають літальні апарати. Зокрема, вертольоти переміщуються поблизу житлових областей, і шум, видаваний вихлопним соплом, являє собою важливу складову загального шуму, який вони виробляють. Зниження шуму, видаваного соплом, може бути досягнуто шляхом використання звукопоглинаючого покриття, що утворює внутрішню стінку сопла і, таким чином, зовнішній кожух для газового тракту. Таке покриття може містити, наприклад, перфорований металевий лист, що відкривається в один або кілька резонансних порожнин, при цьому кожна сукупність порожнини і одного або декількох отворів утворюють резонатор Гельмгольца. ПолосѾдками. Таке поглинаюче покриття або акустична обробка в основному дозволяють зменшити так звані середні звукові частоти,наприклад, укладені між 2 і 5 кГц. Оброблювані звукові частоти залежать, зокрема, від глибини резонансних порожнин, розмір яких виконується з урахуванням цього.

Крім цього газотурбінні двигуни виробляють шум різної частоти. У разі газотурбінного двигуна для вертольота пік шумів був відзначений у першій гамі частот (низькі частоти) приблизно 0,5 кГц і в другій гамі частот (середні частоти) приблизно 2 кГц. І якщо досить легко виконати розмір резонансних порожнин для поглинання звуків другої гами частот, то поглинання звуків першої гами частот є досить складним через обмеженість у розмірах, так як їх поглинання змушує використовувати занадто глибокі порожнини з урахуванням наявного в розпорядженні обсягу. Між тим, ці області з низькими частотами є джерелом неприємного шуму, зокрема, при зльоті вертольота. У документах US 2988302 і US 4244441 розкрито пристрій, що забезпечує зниження шуму в широкому спектрі шумових частот, однак дане зниження проводиться зовні центрального корпусу, обмеженого стінка� винаходу є створення сопла газотурбінного двигуна, забезпечує ефективне поглинання різних гам частот, зокрема, низьких і середніх частот. Зокрема, даний винахід може бути використано для поглинання шуму сопла газотурбінного двигуна вертольота. Однак заявник не вважає доцільним обмежувати обсяг прав этимприменением, і даний винахід, загалом, відноситься до пристрою викиду газу з газотурбінного двигуна.

Даний винахід, таким чином, відноситься до пристрою викиду газу з газотурбінного двигуна, що містить зовнішню стінку і внутрішню стінку, що утворюють між собою тракт проходження газу, причому внутрішня стінка утворює центральний корпус, що визначає внутрішню порожнину, а зовнішня стінка виконана перфорованою і повідомляється, щонайменше, з однієї зовнішньої резонансної порожниною з метою поглинання шуму першої гами звукових частот, містить також засіб встановлення повідомлення з текучого середовища між зовнішньою і внутрішньою порожнинами, що проходить через тракт проходження газу, при цьому внутрішня порожнина також утворює резонансну порожнину для поглинання шуму другий гами звукових частот. Пристрій відрізняється тим, що засіб встановлення повідомлення�про корпусу.

Завдяки цьому винаходу представляється можливим поглинання шумів двох гам звукових частот без збільшення обсягу однієї або декількох порожнин, розташованих із зовнішнього боку газового тракту. Таким чином, при рівних розмірах можна поглинути шуми, що не може бути здійснено в попередньому рівні техніки. І, нарешті, завдяки цьому винаходу зовнішня і внутрішня порожнини утворюють єдину резонансну порожнину, в якій обробляються кілька гам звукових частот.

Переважно, щоб рукави були порожніми і відкривалися в зовнішню резонансну порожнину на рівні зовнішньої стінки і у внутрішню резонансну порожнину на рівні внутрішньої стінки.

Бажано також, щоб внутрішня стінка містила зі своєї внутрішньої сторони звукопоглинальне покриття. Бажано також, щоб перша гамма звукових частот відповідала середнім частотам, зосередженим близько 2 кГц, а друга гамма звукових частот відповідала низьким частотам, зосередженим близько 0,5 кГц.

Зазначимо, що зовнішні і внутрішні порожнини можуть по черзі поглинати одну і ту ж гаму звукових частот (поглинаються гами частот повністю або частково накладаються один наби внутрішня порожнина та/або зовнішня порожнина була/були розділена/розділені перегородками для регулювання частот, які вони поглинають. Інакше кажучи, порожнина або порожнини містять одну або кілька перегородок; обсяги, виконані між перегородками, можуть бути ідентичними або різними. Розміри цих обсягів вибрані в залежності від частот, до яких має привести звукова обробка, відомим фахівця в даній області техніки способом.

Бажано також, щоб у цьому випадку перегородки несли також конструктивну функцію.

Переважно, щоб пристрій викиду газу являло собою сопло викиду газу з газової турбіни двигуна.

Справжній винахід також відноситься до газотурбінному двигуну, що містить пристрій викиду газу, так як воно було описано раніше. Даний винахід буде більш зрозуміло з нижченаведеного опису кращого варіанту здійснення винаходу з посиланням на додані креслення, на яких:

фіг.1 являє схематичний вигляд у розрізі газотурбінного двигуна для вертольота з соплом, що мають форму кращий варіант втілення цього винаходу;

фіг.2 представляє схематичний вигляд в осьовому перерізі сопла двигуна згідно фіг.1;

фіг.3 представляє вигляд спереду з задньої по потоку боку сопла з�р 2 (відцентрового типу і з однією сходинкою), на який подається зовнішнє повітря по кільцевому повітряному вхідному каналу 3, кільцеву камеру 4 згоряння (яка тут показана з інверсним потоком), забезпечену інжекторами (не представлені), що дозволяють подавати в неї паливо для згоряння стисненого газу, що надходить з компресора 2. Згорілий газ приводить в дію турбіну 5 (одноступінчатого типу), пов'язану з компресором 2 валом 6, який жорстко з'єднує їх при обертанні, і другу турбіну 7, звану силовий (одноступінчатого типу), пов'язану з валом з зубчастою передачею, що дозволяє передавати механічну енергію від силової турбіни 7 до вихідного валу 9, пов'язаного, наприклад, з ротором, що вводить у дію лопаті вертольота.

На виході з силової турбіни 7 двигун містить пристрій викиду газу 10, типу сопла 10 викиду газу, завдання якого направляти вихлопної газ по тракту V проходження газів або по газовому тракту V від передньої частини по потоку до задньої частини по потоку. Сопло 10 (і, таким чином, його стінки 11 і 12) у цілому проходить по осі А. Якщо не вказано протилежне, поняття поздовжній, радіальний, поперечний, внутрішній або зовнішній використовуються далі в описі щодо цієї осі А.

Сопло 10 містить наруж�неї довга в поздовжньому напрямку, ніж зовнішня стінка 11, і, таким чином, відбувається навпроти передньої по потоку частини цієї останньої. Зовнішня стінка 11 утворює зовнішній кожух газового тракту V, тоді як внутрішня стінка 12 утворює внутрішній кожух газового тракту V (на відповідному передньому по потоку ділянці); інакше кажучи, газ проходить між внутрішньою стінкою 12 і зовнішньою стінкою 11. Іноді, говорячи про зовнішній стінці 11, мають на увазі дифузор.

Внутрішня стінка 12 сопла 10 утворює центральний корпус 12 сопла 10. Він представлений у вигляді стінки з симетрією обертання навколо осі А газотурбінного двигуна; центральний корпус 12 має форму усіченого конуса і закритий на його передньому по потоку кінцевій ділянці 12а і на його задньому по потоку кінцевій ділянці 12b (відповідними стінками, показаними на фіг.2). Фахівці в даній області техніки іноді називають центральний корпус сопла англійською назвою «plug», іноді його називають словом «конус», таккак центральний корпус часто має форму усіченого конуса. Далі, незалежно від внутрішньої стінки 12 або центрального корпусу 12 ці два поняття будуть змішані. Центральний корпус 12 визначає внутрішню порожнину, відповідну внутрішньому об'єму. Сопло 10 содержитнки 11 сопла 10 і розташовану, щонайменше, частково навпроти центрального корпусу 12. Ця зовнішня порожнину 13 обмежена передньою по потоку стінкою 13а, зовнішньої 13b і задній по потоку стінкою 13с. Зовнішня стінка 11 перфорована декількома отворами 14 (схематично представленими на фіг.1); ці отвори 14 виконують функцію встановлення повідомлення з текучої середовищі газового тракту V з резонансною порожниною 13 для поглинання шуму і, для цих цілей, відкриття з обох сторін внутрішньої стінки 12; вони розподілені, наприклад, за квадратної петлі, але можна застосувати будь-який тип розподілу. Зовнішня стінка 11 у даному випадку перфорована по всій своїй передній по потоку поверхні, відповідної зовнішньої порожнини 13. Зовнішня порожнину 13 і перфорована зовнішня стінка 11 утворюють звукопоглинальне покриття R типу четвертьволновика резонатора. Це покриття R утворює безпосередньо зовнішній кожух сопла.

Сопло 10 має також радіальні рукава 15, виконують функцію механічного утримання центрального корпусу 12; ці рукави 15 проходять між зовнішньою стінкою 11 і внутрішньої стінкою 12 і закріплені на кожній з цих стінок 11, 12, наприклад, паянням або заклепочних з'єднанням. В даному випадку ці радіальні рукава 15представл�але один одному, причому наступні рукава 15 відсунуті під кутом 90°. В цілому, переважно кількість рукавів 15 одно від 3 до 5, при цьому рукава переважно розподілені рівномірно під кутом. Крім функції механічного утримання центрального корпусу 12 рукава 15 виконані так, щоб встановлювати повідомлення текучого середовища між зовнішньою порожниною 13 і внутрішньою порожниною, щоб звук міг проходити від однієї порожнини до іншої, дозволяючи, таким чином, утворити з внутрішньої порожнини З резонансну порожнину для поглинання звуків, які проникають у неї.

Більш точно, рукави 15 виконані порожнистими і відкриваються зі своєї внутрішньої сторони у внутрішню порожнину С. Вони є повністю відкритими як з зовнішньої сторони 15а, так і з внутрішньої сторони 15b, тобто вони відкриті на своєму радіально зовнішньому кінцевій ділянці 15а і радіально внутрішньому кінцевій ділянці 15b по всьому своєму поперечному перерізу радіального розміру.

Згідно з іншою формою втілення, не представленої тут, рукави 15 відкриті тільки частково на зовнішньому кінцевій ділянці 15а та/або на внутрішньому кінцевій ділянці 15b; наприклад, рукав 15 може утримувати на рівні одного та/або іншого свого кінцевого ділянки, зовнішнього 15а або лости 13 та/або внутрішньої порожнини, але, тим не менш, дозволяє здійснювати повідомлення текучого середовища між рассматриваемимиобъемами. Це дозволяє, у разі необхідності, удосконалювати акустичну обробку резистивним шаром, створеним таким чином. Незалежно від форми втілення звук поширюється крізь перфорацію 14 зовнішньої стінки 11 від газового тракту V в зовнішню резонансну порожнину 13, як схематично показано стрілками 16. Розмір глибини зовнішньої порожнини 13 (як це пояснюється нижче) вибрано так, щоб було можливим поглинання першого діапазону звукових частот, а саме середнього діапазону приблизно від 2 до 2,5 кГц. Завдяки рукавах 15 встановлення повідомлення з текучого середовища між зовнішньою порожниною 13 і внутрішньою порожниною С звук поширюється від зовнішньої порожнини 13 у внутрішню порожнину, як схематично показано стрілками 17. Це дозволяє поглинути другий діапазон звукових частот у резонансній порожнині, утвореній З внутрішньою порожниною, в яку розповсюджується звук, що приходить з зовнішньої порожнини 13 через радіальний рукав 15. Переважно завдяки відносно великим обсягом, який може утворити центральний корпус для внутрішньої порожнини, ця остання може дозволити поглется без використання додаткового обсягу для сопла 10 щодо сопла попереднього рівня техніки, яке містило б центральний корпус і зовнішню порожнину, схожу на порожнину сопла 10; в дійсності, додатковий обсяг, що використовується для звукопоглинання, є обсягом центрального корпусу 12, який утворюється завдяки радіальним рукавах 15, за допомогою зовнішньої порожнини 13.

Різні конструктивні елементи сопла 10 виконані переважно металевими, наприклад, із сплаву на основі нікелю чи титану. Регулювання гам частот, оброблюваних в соплі 10, здійснюється, зокрема, на базі обсягу зовнішньої порожнини 13 і внутрішньої порожнини С.

Таким чином, узгодження по частоті звукопоглинального зовнішнього покриття R (інакше кажучи, визначення основних частот, які вона заглушає) здійснюється, зокрема, регулюванням обсягу зовнішньої порожнини 13 і, більш конкретно, регулюванням її радіальної глибини. Насправді, звукопоглинальне покриття R функціонує згідно з принципом роботи резонатора, званого «четвертьволновик», тобто резонатора, глибина якого дорівнює чверті довжини хвилі центральної частоти діапазону частот, які він виконує. Таким чином, коли більше хочуть заглушити підвищені частоти, то радіальна глибина порожнини 13 повинн�е значною. Залежно від заглушаемой частоти порожнину 13 також може бути розділена на кілька порожнин (розділові перегородки можуть бути поперечними або поздовжніми); в цьому випадку можна використовувати структуру сот; розділові перегородки можуть також виконувати функцію механічного утримання. Що стосується довжини L або поздовжнього розміру L порожнини 13, то вона впливає на ступінь або ефективність результуючого звукопоглинання.

Наприклад, щоб заглушити діапазон частот близько 2 кГц, можна передбачити одну порожнину 13 з радіальної глибиною, що дорівнює 4 см, при цьому зовнішня стінка 11 має пористість (співвідношення об'єднаної поверхні отворів 14 до загальної поверхні), переважно укладену між 5% і 10%, наприклад, рівну 8%. Також узгодження по частоті центрального корпусу 12 здійснюється шляхом регулювання його обсягу. Його форма, таким чином, адаптується до більш значних частот, ніж ті, які хочуть приглушити, зазвичай до гамі частот близько 0,3 або 0,5 кГц. Обсяг радіального рукава 15 також приймає участь у звукопоглощении і може бути врахований. Згідно описаної формою втілення конус має поздовжній розмір, укладений між 11 і 23 см, і радіус, укладений між 6 і 12ть 11 розділена/розділені, щонайменше, однією перегородкою для регулювання частот шумів, що вони поглинають. Ця перегородка або ці перегородки можуть також виконувати конструктивну функцію елемента/елементів жорсткості. Згідно неподаної тут формі втілення для ще більшого поліпшення поглинання звуку, здійснюваного за допомогою центрального корпусу 12, останній утримує з внутрішнього боку внутрішньої стінки 12 звукопоглинальне покриття. Це, зокрема, переважно тоді, коли потік газу не впливає безпосередньо на внутрішню порожнинуЗ,і можна використовувати для цього матеріали покриття, які зазвичай не використовуються для обробки зовнішньої стінки сопла, так як не витримують умов, при яких вони схильні до впливу газу.

Центральний корпус 12 був описаний щодо форми усіченого конуса. Зазначимо, що в залежності від двигуна і його аеродинамічних навантажень можна розглянути і інші форми з симетрією обертання (наприклад, циліндричну форму). Вона, може, і не є формою з симетрією обертання через зменшення шуму струменя газу або скорочення інфрачервоної сигнатури; центральний корпус може мати в цьому випадку поперечний переріз хвилеподібною, � корпусу в тому випадку, якщо воно може утворити резонансну порожнину, з'єднану з зовнішньої порожниною сопла за допомогою коштів, що проходять через газовий тракт V.

Слід зазначити, що центральний корпус 12 може виконувати в деяких двигунах і, зокрема, в газотурбінних двигунах літаків іншу функцію, яка полягає у напрямку дегазованого потоку з двигуна. Насправді, в деяких двигунах передбачено, на задньому по потоку кінцевій ділянці, отвір для видалення газів, через яке виводяться різні текучі середовища, наприклад, масляний пар, деякі охолоджуючі гази і т. д. В цілому мова йде про маслосборнике. У цьому випадку або сопло для направлення дегазованого потоку проходить зсередини центрального корпусу до його кінцевого ділянки для відводу дегазованого потоку, або сопло не передбачено взагалі; центральний корпус забезпечує, завдяки своїй внутрішній поверхні, напрямок дегазованого потоку. Дегазація в основному здійснюється шляхом розрідження, тиск усередині сопла або центрального корпусу є нижче тиску всередині турбореактивного двигуна. Ця функція напрямки дегазованого потоку може поєднуватися з функцією резонансної єни на виході зовнішньої порожнини 13 для ще більшого поліпшення звукопоглинання.

Слід сказати, що можна передбачити в соплі ежектор (подаючий в сопло потік вторинного газу), причому наявність такого ежектора не суперечить справжньому винаходу.

У двигунах, де це необхідно, радіальні рукава 15 можуть також дозволяти проходження допоміжного обладнання, такого як кабелі або електрична арматура, трубопровідна система подачі текучого середовища і т. д.

Даний винахід представлено відносно прямолінійного сопла, що проходить по осі А. відповідно До неподаної формою втілення сопло може бути вигнутої форми, що може бути корисним при його застосуванні для вертольота; така форма втілення не суперечить справжньому винаходу.

1. Пристрій викиду газу з газотурбінного двигуна, що містить зовнішню стінку (11) і внутрішню стінку (12), що утворюють між собою тракт (V) проходження газу, причому внутрішня стінка (12) утворює центральний корпус (12), що визначає внутрішню порожнину (З), а зовнішня стінка (11) виконана перфорованою і повідомляється, щонайменше, з однієї зовнішньої резонансної порожниною (13) з можливістю поглинання шуму першої гами звукових частот, що містить також засіб (15) встановлення повідомлення пом внутрішня порожнина (С) також утворює резонансну порожнину для поглинання шуму другий гами звукових частот, відрізняється тим, що засіб (15) встановлення повідомлення з текучого середовища містить радіальні рукава (15), що виконують також функцію механічного утримання центрального корпусу (12).

2. Пристрій викиду газу п. 1, в якому рукава (15) є порожніми і відкриваються в зовнішню резонансну порожнину (13) на рівні зовнішньої стінки (11) і у внутрішню резонансну порожнину (З) на рівні внутрішньої стінки (12).

3. Пристрій викиду газу п. 1 або 2, в якому внутрішня стінка (12) містить зі своєї внутрішньої сторони звукопоглинальне покриття.

4. Пристрій викиду газу п. 1, в якому перша гамма звукових частот відповідає середнім частотам, зосередженим близько 2 кГц, а друга гамма звукових частот відповідає низьким частотам, зосередженим близько 0,5 кГц.

5. Пристрій викиду газу п. 1, в якому внутрішня порожнину (З) та/або зовнішня порожнину (13) містять, щонайменше, одну перегородку для регулювання частот шуму, що вони поглинають.

6. Пристрій викиду газу п. 5, в якому перегородка (7) несе також конструктивну функцію.

7. Пристрій викиду газу п. 1, яке є соплом викиду газу з газотурбінного двигуна.

8. Газотурбінний двигун, утримуючі

 

Схожі патенти:

Перехідна частина камери згоряння

Винахід відноситься до енергетики. Перехідна частина камери згоряння виконана з можливістю напрямки газів згоряння в шлях потоку гарячого газу, що триває між трубчастої камерою згоряння і першою сходинкою турбіни в газовій турбіні. Перехідна частина камери згоряння містить канал, у якого бічна стінка триває в напрямку вниз по потоку за випуск, причому щонайменше частково охоплює перший резонаторний обсяг, і щонайменше одне продовження бічної стінки містить резонаторное отвір, яке виконано у вигляді горловини демпфера Гельмгольца. Також представлені трубчаста камера згоряння і газова турбіна, містять перехідну частину згідно винаходу. Крім того, представлені спосіб модернізації газової турбіни, а також спосіб бороскопической інспекції газової турбіни. Винахід дозволяє усунути термоакустическое взаємодія між камерами згоряння. 5 н. і 10 з.п. ф-ли, 8 іл.

Конструкція стінки з шумоізолюючими властивостями і газотурбінна установка, обладнана такий стінкою

Конструкція стінки з шумопоглинаючими ізолюючими властивостями для повітрозабірного колектора газотурбінної установки містить перший засіб для механічного кріплення зовнішнього листа, герметично розділяє простору з обох сторін стінки, а також другий засіб для кріплення шумоізолюючого матеріалу між просторами з обох сторін стінки. Перший засіб включає в себе кілька двотаврових балок, встановлених на одній загальній площині своїми ребрами перпендикулярно до цієї спільної площини, зовнішній лист, прикріплений до першого фланця двотаврових балок. Другий засіб містить шумопоглинаючий ізолюючий матеріал, яким заповнено простір між двотавровими балками. Шумопоглинаючий ізолюючий матеріал укладено у просторі між зовнішнім листом і перфорованими листами, прикріпленими до другого фланця двотаврових балок. Двотаврові балки і зовнішній лист виконані з вуглецевої сталі, а перфоровані листи виконані з нержавіючої сталі. Інший винахід групи відноситься до газотурбінної установки, що містить компресор, повітря в який надходить через повітрозабірний колектор, що включає зазначені вище стінки. Група изобретсти. 2 н. і 8 з.п. ф-ли, 6 іл.

Система форсунок і спосіб демпфування такої системи форсунок

Винахід відноситься до енергетики. Система форсунок, що включає, щонайменше, дві роздільні, розташовані поруч форсунки, кожна з яких включає, щонайменше, одну камеру згоряння і один головний торець, який включає, щонайменше, пристрій уприскування палива і пристрій внутрішнього повітряного змішування палива, причому кожна форсунка включає ковпачок з бокової і верхньої стороною, причому, щонайменше, верхня сторона ковпачка розташована в напрямку потоку перед головним торцем, за рахунок чого між верхньою стороною ковпачка і головним торцем утворюється форкамера форсунки, причому, щонайменше, дві форкамери форсунок включають акустичне з'єднання. Також представлена газова турбіна з системою форсунок згідно винаходу. Винахід дозволяє гасити термоакустіческой коливання або повністю запобігти їх виникненню. 2 н. і 5 з.п. ф-ли, 3 іл.

Обвіяна вихлопними газами конструкція і пов'язаний з нею складовою вузол, і спосіб виготовлення цього вузла

Складовою вузол для конструкцій, що обдуваються вихлопними газами реактивного двигуна, містить трубчастий елемент і гофровану перегородку. Гофрована перегородка розташована в трубчастому елементі, що складається з безлічі спрямованих у різні сторони вигинів, з'єднаних один з іншим, і проходить в поздовжньому напрямку трубчастого елемента. Трубчастий елемент і гофрована перегородка виконані з керамічної матричного композитного матеріалу. Стеночная складова структура для конструкцій, що обдуваються вихлопними газами реактивного двигуна, містить стеночний елемент і безліч згаданих вище складових вузлів, розташованих на стеночном елементі. Кожен складовою вузол розташований у подовжньому напрямку стеночного елемента і поряд з іншим складовим вузлом. При виготовленні складеного вузла для конструкцій, що обдуваються вихлопними газами реактивного двигуна, формують з керамічної матричного композитного матеріалу трубчастий елемент і гофровану перегородку, що складається з безлічі спрямованих у різні сторони вигинів, з'єднаних один з іншим. Отверждают гофровану перегородку і трубчастий елемент. Встановлюють гофровану перегородку всередину т�яп у подовжньому напрямку згаданого трубчастого елемента. Група винаходів дозволяє забезпечити можливість складеного вузла витримувати температуру вихлопних газів авіаційного двигуна без скорочення терміну його служби і збільшення ваги конструкції. 3 н. і 14 з.п. ф-ли, 9 іл.

Конструкція з стільниковим заповнювачем для використання в несучої панелі гондоли турбореактивного двигуна

Винахід відноситься до конструкції зі стільниковим заповнювачем для використання в несучої панелі гондоли турбореактивного двигуна літака, є акустичною панеллю. Конструкція містить блок з стільниковим заповнювачем, виконаний з центральною частиною, що містить серединні стільникові осередку, та з двома боковими частинами, що містять кожна безліч з'єднувальних стільникових комірок. Частина з'єднувальних стільникових комірок має одну додаткову стінку для утворення з'єднання. Блок або блоки з'єднані між собою однією сполучної зоною, отриманої шляхом пробивання двох накладених один на одного додаткових стінок, якими забезпечені сполучні стільникові комірки, що належать різним бічних частинах. Досягається простота виготовлення зони з'єднання, надійність. 4 н. і 9 з.п. ф-ли, 7 іл.

Система теплозахисного екрана з елементами для входження гвинтів і спосіб монтажу елемента теплозахисного екрану

Система теплозахисного екрану з елементом для теплозахисного екрана має велику кількість суміжно розташованих на несучій структурі елементів теплозахисного екрану. Елемент теплозахисного екрану закріплений на несучій структурі за допомогою принаймні одного кріпильного гвинта в передбаченому в несучій структурі засобі для привинчивания. Засіб для привинчивания оснащене конусоподібним елементом для входження гвинта, який може бути встановлений або введений кріпильний гвинт. Також об'єктом винаходу є елемент для установки гвинта в системі теплозахисного екрана, який є складовою частиною системи теплозахисного екрану. Також заявлений спосіб монтажу системи теплозахисного екрану, описаного вище, за яким елемент теплозахисного екрану при вертикальному щодо несучої структури переміщенні в процесі монтажу встановлюється в своє, передбачене між сусідніми елементами теплозахисного екрану на несучій структурі, положення. Далі кріпильні гвинти встановлюються у відповідний конусоподібний елемент для входження гвинта і угвинчуються в передбачений в несучій структурі засіб для привинчивания. Також об'єктом винаходу є�яет спростити монтаж системи теплозахисного екрану на стінки камери згоряння. 4 н. і 11 з.п. ф-ли, 3 іл.

Звукопоглинаюча вихлопна труба для газотурбінного двигуна

Звукопоглинаюча вихлопна труба турбомашини містить перфоровану внутрішню оболонку, що утворить проточний канал вихлопної труби, суцільну зовнішню оболонку, сердечник і каркас. Внутрішня і зовнішня оболонки утворюють між собою простір, закритий на передньому і задньому кінцях. Сердечник розташований між внутрішньою та зовнішньою оболонками, на відстані від них, і містить шар, що розсіює звукову енергію, що складається з порожнистих кульок, які утримуються поруч один з одним. Каркас містить передній і задній ділянки, з'єднані поздовжніми елементами. Каркас підтримує сердечник і поділяє його на безліч осередків, заповнених порожнистими кульками, утримуваними між двома перфорованими структурами. Каркас прикріплений до зовнішньої оболонці і внутрішній оболонці, через, щонайменше, одного з переднього і заднього ділянок каркаса. Винахід дозволяє підвищити ефективність звукопоглинання вихлопної труби без збільшення маси її конструкції. 9 з.п. ф-ли, 8 іл.

Сполучна структура корпусу турбіни з корпусом підшипника і працює на відпрацьованих газах турбокомпресор

Винахід відноситься до сполучної структурі корпусу турбіни з корпусом підшипника працюючого на відпрацьованих газах турбокомпресора згідно з обмежувальної частини п.1 формули винаходу і працює на відпрацьованих газах турбокомпресора згідно з обмежувальної частини п.11 формули винаходу
Up!