Газоочисне пристрій і спосіб очищення газу

 

ОБЛАСТЬ ТЕХНІКИ, ДО ЯКОЇ НАЛЕЖИТЬ ВИНАХІД

Даний винахід стосується газоочисного обладнання для очищення основного потоку неочищеного газу з підприємства. Дане газоочисне пристрій містить вхідну магістраль; і безліч газоочисних камер, кожна з яких обладнана входом очисної камери. Вхідна магістраль ділить основний потік неочищеного газу, поточний через неї, на безліч окремих фракційних потоків неочищеного газу перед втеканием в згадані входи очисних камер. Цей винахід також стосується способу очищення основного потоку неочищеного газу.

РІВЕНЬ ТЕХНІКИ

Алюміній часто отримують за допомогою процесу електролізу, використовуючи одну або більше електролітичних чарунок отримання алюмінію. Такі електролітичні комірки зазвичай містять ванну для контакту вмісту ванни, містить фторовмісні мінерали поверх розплавленого алюмінію. Вміст ванни знаходиться в контакті з катодними електродними блоками і анодними електродними блоками. Оксид алюмінію подають з регулярними інтервалами в ванну через отвори в деяких місцях уздовж центру комірки і між рядами анодів.

Електролітична реакція, протекающ�ті небажані в атмосфері, включаючи фтороводород, діоксид сірки і подібні. Даний процес також генерує тонкодисперсную пил. Від небажаних газових компонентів і пилу необхідно позбавлятися сприятливим для довкілля чином; тому неочищений газ очищують газоочистном пристрої, переважно видаляючи будь-які небажані компоненти настільки ефективно, наскільки це можливо. Пил і газові компоненти, такі як фтороводород, можуть повертатися в осередку отримання алюмінію, де вони можуть сприяти виробничого процесу.

Типове газоочисне пристрій може містити скрубер сухої очистки і пиловий фільтр, наприклад тканинний фільтр, який може бути типу фільтруючого мішка. Аналіз таких систем показує, що в системах обробки відпрацьованого газу часто необхідні енергоємні вентилятори, щоб активно допомагати неочищений газ крізь дане газоочисне пристрій. Це відбувається тому, що дане газоочисне пристрій може створювати опір потоку в системі обробки відпрацьованого газу.

Інше розгляд сучасних газоочисних пристроїв показує, що вони можуть становити значні інвестиції можуть вимагати значного простра�ут вимагати охолодження відпрацьованого газу. Ця вимога може диктуватися, наприклад, температурною чутливістю якого-небудь устаткування нижче по потоку або температурної залежністю ефективності очищення газоочисного пристрою. У багатьох установках відходить газ охолоджують вище по потоку від газоочисного пристрою шляхом його розбавлення атмосферним повітрям навколишньої температури.

WO 2008/113496 пропонує в якості альтернативного рішення розбавлення повітрям з температурою навколишнього застосування теплообмінника, стійкого до утворення накипу, тобто утворення відкладення пилу та забруднення його внутрішніх поверхонь, що робить його особливо придатним для охолодження неочищеного газу.

Нарешті, газоочисне пристрій переважно повинне мати високу надійність або, альтернативно, повинні бути забезпечені дублюючі системи, так як може бути дуже дорого і/або важко зупиняти і повторно запускати процес електролітичного одержання алюмінію, який залежить від ефективної роботи відповідних газоочисних пристроїв.

СУТНІСТЬ ВИНАХОДУ

Згідно з описаним і зображеним тут аспектам, щонайменше, деякі з вищевказаних перешкод і недоліків преа для очищення основного потоку неочищеного газу з підприємства. Пропоноване газоочисне пристрій містить

безліч газоочисних камер, де кожна газоочисна камера обладнана входом очисної камери;

вхідні магістраль для поділу основного потоку неочищеного газу, поточного через неї, на безліч окремих фракційних потоків неочищеного газу до втікання в згадані входи очисних камер;

безліч теплообмінників, де кожен теплообмінник розташований нижче по потоку від вхідних магістралі для теплообміну з відповідним фракційним потоком неочищеного газу, що входять у відповідну очисну камеру.

Кожен теплообмінник викликає деякий опір потоку і тому викликає певний перепад тиску крізь нього. Перепад тиску через кожен теплообмінник діє так, щоб розподіляти основний потік неочищеного газу більш рівномірно між окремими очисними камерами. Крім того, перепад тиску через теплообмінники діє так, щоб частково компенсувати будь-які зміни перепаду тиску через окрему очисну камеру щодо інших очисних камер. Це дає більш стабільний і надійний спосіб газоочистки.

Відповідно до одного варіанту здійснення кожен з теплообміну� структуру, ремонтну платформу, освітлення і т. д. з даної очисної камерою.

Відповідно до одного варіанту здійснення кожен теплообмінник має вихід, виконаний з можливістю випуску неочищеного газу безпосередньо у відповідну очисну камеру. Тим самим, може бути отримано більш рівномірний просторовий розподіл перебігу кожного окремого фракційного потоку неочищеного газу у відповідні очисні камери, так як перепад тиску через кожен теплообмінник діє так, щоб вирівнювати профіль швидкості газу по всій вихідний площі теплообмінника.

Відповідно до одного варіанту здійснення кожний із згаданих теплообмінників містить камеру входу неочищеного газу для прийому фракційного потоку неочищеного газу і безліч взаємно паралельних труб охолодження неочищеного газу, які рознесені один від одного. Тим самим, може бути отримана низька ступінь освіти накипу і низька втрата енергії з-за опору теплообмінника потоку.

Відповідно до одного варіанту здійснення кожна труба охолодження неочищеного газу має вхідну воронку охолоджуючої труби для прискорення неочищеного газу в охолоджуючу трубу. Вхідні воронки можуть сн, �хідні воронки можуть забезпечувати більш рівномірний профіль швидкості неочищеного газу по перетину кожної труби.

Відповідно до одного варіанту здійснення труби охолодження неочищеного газу стоять вертикально; тим самим, менше мертве простір утворюється біля будь-якій горизонтальній поверхні, де може осідати пил.

Відповідно до одного варіанту здійснення кожна зі згаданих газоочисних камер містить скрубер сухої очистки, має згаданий відповідний теплообмінник, розташований біля входу неочищеного газу, розташованого в його нижній частині. Переваги організації теплообмінника біля входу кожної очисної камери є особливо цінними, коли очисні камери містять скрубери сухої очистки, так як скрубери сухої очистки можуть бути особливо чутливі до змін потоку газу через них. Індивідуальні теплообмінники можуть працювати так, щоб розподіляти газовий потік більш рівномірно і між індивідуальними скрубера сухої очистки та по входу кожного індивідуального скрубера сухої очистки. Крім того, теплообмінники можуть бути виконані з можливістю прискорення неочищеного газу в скрубери сухої очистки, тим самим покращуючи перемешива�едприятие містить безліч електролітичних чарунок для отримання алюмінію, використовують процес Hall-Hérout, і згаданий неочищений газ являє собою відходить газ, що генерується у згаданому процесі Hall-Hérout.

Відповідно до одного варіанту здійснення кожна зі згаданих очисних камер забезпечена вхідний заслінкою, яка розташована між відповідним теплообмінником і вхідний магістраллю. Ця вхідні заслінка може бути використана для ізоляції та індивідуального теплообмінника, наприклад, при обслуговуванні цього індивідуального теплообмінника і для ізоляції очисної камери, що відповідає цьому індивідуальним теплообміннику, наприклад, при очищенні фільтра.

Відповідно до одного варіанту здійснення дане газоочисне пристрій додатково містить вихідну магістраль для приєднання всіх очисних камер на випускній трубі.

Згідно з іншим аспектам, зображеним тут, вищевказані перешкоди і недоліки попереднього рівня техніки долаються або пом'якшуються з допомогою способу очищення основного потоку неочищеного газу, що містить розподіл згаданого основного потоку неочищеного газу на безліч фракційних потоків неочищеного газу; і індивідуальне охолодження кожного із згаданих фракційних потоковлажденних фракційних потоків неочищеного газу, підлягає індивідуальної очищення.

Відповідно до одного варіанту здійснення даний спосіб містить індивідуальний випуск кожного із згаданих фракційних потоків неочищеного газу безпосередньо з виходу відповідного теплообмінника у відповідну очисну камеру.

Відповідно до одного варіанту здійснення кожний із згаданих фракційних потоків неочищеного газу охолоджують у теплообміннику, що містить камеру входу неочищеного газу для прийому фракційного потоку неочищеного газу і безліч взаємно паралельних труб охолодження неочищеного газу, які рознесені один від одного, де кожна труба охолодження неочищеного газу має вхідну воронку охолоджуючої труби для прискорення неочищеного газу в охолоджуючу трубу.

Відповідно до одного варіанту здійснення даний спосіб містить введення кожного із згаданого безлічі охолоджених фракційних потоків неочищеного газу в нижню частину скрубера сухого очищення.

Відповідно до одного варіанту здійснення згаданий основний потік неочищеного газу генерується способом Hall-Hérout отримання алюмінію.

Відповідно до одного варіанту здійснення даний спосіб містить індивідуальний контроль перебігу�РТЕЖЕЙ

Вищезазначені, а також додаткові об'єкти, ознаки та переваги будуть більш зрозумілі з допомогою подальшого ілюстративного і неограничивающего докладного опису типових варіантів здійснення з посиланням на додані креслення, де однакові елементи нумеруються однаково, де:

Фіг.1 являє собою схематичний вигляд зверху установки з отримання алюмінію;

Фіг.2 являє собою схематичне зображення газоочисного обладнання;

Фіг.3 являє собою схематичне зображення альтернативного варіанту здійснення газоочисного обладнання;

Фіг.4 представляє собою схематичний розріз газоочисної камери при вигляді збоку;

Фіг.5 являє собою схематичний вигляд у перспективі теплообмінника з віддаленими частинами.

ДЕТАЛЬНИЙ ОПИС ТИПОВИХ ВАРІАНТІВ ЗДІЙСНЕННЯ

Фіг.1 являє собою схематичне зображення підприємства 10 з отримання алюмінію, видимого зверху. Підприємство 10 з отримання алюмінію містить безліч цехів 12 електролітичних чарунок, кожен з яких містить безліч плавильних ванн або електролітичних чарунок 14. Електролітичні комірки 14 організовані в ряди ванн 16 таким чином, як добре извесчению алюмінію зазвичай може містити від 1 до 20 рядів ванн. І хоча на фіг.1 у кожному ряді ванн 16а-d зображено лише кілька електролітичних чарунок 14, один ряд ванн 16, який зазвичай розташований у власному цеху 12 електролітичних чарунок, зазвичай може містити від 50 до 200 електролітичних чарунок 14. Пунктирні лінії на фіг.1 показують, що кожен з лав ванн 16а-d може містити деяку кількість додаткових електролітичних чарунок 14 і що підприємство може містити додаткові ряди ванн.

Процес, що протікає в електролітичних осередках 14, може бути добре відомим процесом Hall-Hérout, в якому оксид алюмінію, який розчинений в розплаві фторовмісних мінералів, электролизуют з утворенням алюмінію. Отже, електролітичні комірки 14 функціонують як електролізні чарунки. Порошкоподібний оксид алюмінію подають в електролітичні комірки 14 допомогою системи 18 розподілу оксиду алюмінію.

Процес електролізу, що протікає у кожної електролітичній комірці 14, генерує велику кількість тепла, а також частинки пилу і гази, включаючи фтороводород, діоксид сірки і діоксид вуглецю, але не обмежуючись ними. В даному описі термін "неочищений газ" означає неочищений газ з промислового проц� організована так, щоб збирати і переносити неочищений газ з безлічі електролітичних чарунок 14 в газоочисне пристрій 22, яка очищає неочищений газ, так що він може безпечно випускатися в атмосферу через димову трубу 24. Часто свіжий оксид алюмінію використовують у газоочистном пристрої 22 для сухої очистки неочищеного газу; тому оксид алюмінію розподіляють у ванни 14 через газоочисне пристрій 22.

Зазвичай система 20 збору неочищеного газу організована так, щоб збирати неочищений газ з одного або двох рядів 16 ванн, і газоочисне пристрій 22 часто поєднано з парою дзеркально розташованих рядів ванн 16а, 16b згідно з добре відомої конфігурації "Н", що зображена на фіг.1. Однак навіть хоча ряди ванн 16а-d зображені на фіг.1 з'єднаними з одним газоочистним пристроєм 22, кожен ряд ванн 16а-d може бути з'єднаний з безліччю газоочисних пристроїв 22. Альтернативно, безліч рядів ванн 16а-d або навіть всі 10 підприємство з виробництва алюмінію можуть бути приєднані до одного єдиного централізованого газоочисному пристрою 22.

Для кожного ряду ванн 16а-d, що обслуговується системою 20 збору неочищеного газу, система 20 збору неочищеного газу містить трубопровід 26а, �оточно з'єднується з електролітичними осередками 14 відповідного ряду ванн 16а-b допомогою безлічі відвідних каналів 28. В якості прикладу, трубопровід 26а ряду ванн з'єднаний з текучої середовищі з кожної з електролітичних чарунок 14 низки ванн 16а через безліч відвідних каналів 28, кількість яких відповідає кількості електролітичних чарунок у рядку 14 ванн 16а. Два трубопроводу 26а, 26b ряду ванн сходяться в головний трубопровід 29 для перенесення основного потоку неочищеного газу в газоочисне пристрій 22.

Система 20 збору неочищеного газу працює при зниженому тиску, що створюється вентилятором 30 (фіг.3) у газоочистном пристрої 22. Тому система 20 збору неочищеного газу активно витягає неочищений газ з електролітичних чарунок 14 через відвідні канали 28, трубопроводи 26а-b ряду ванн і головний трубопровід 29 в газоочисне пристрій 22.

Фіг.2 зображує газоочисне пристрій 22, який обладнаний теплообмінником 140 описаного в WO 2008/113496 типу. Газоочисне пристрій 22 містить три окремих газоочисних камери 134а, 134b, 134с. Основний потік неочищеного газу, що надходить в очисний пристрій 122 в головному трубопроводі 29, ділиться на три фракційних потоку неочищеного газу у вхідній магістралі 132. Кожна газоочисна камера 134а-з обладнана входом 146а-з очисної камери для прийому �уповноважується газу індивідуально очищають у відповідній очисної камери 134.

Теплообмінник 140 приймає основний потік гарячого неочищеного газу з головного трубопроводу 29 і охолоджує неочищений газ перед тим, як той входить в очисні камери 134, так що гарячий газ не буде викликати пошкодження очисних камер 134. Вхідна заслінка 136 теплообмінника розташована в головному трубопроводі 29 вище по потоку від теплообмінника 140, і вихідна заслінка 138 теплообмінника розташована нижче по потоку від теплообмінника 140. Шляхом закриття вхідний і вихідний заслінок 136, 138 теплообмінника можна ізолювати теплообмінник 140 для обслуговування і ремонту. Коли теплообмінник 140 ізольований, неочищений газ може обходити теплообмінник 140 неизображенним способом (пунктир).

Аналогічно, кожна очисна камера 134а-з обладнана вхідний заслінкою 142а-з очисної камери і вихідний заслінкою 144а-з очисної камери, які дозволяють індивідуально ізолювати кожну очисну камеру 134а-з для обслуговування і ремонту. Коли очисна камера 134а ізольована, неочищений газ може очищатися в інших очисних камерах 134b-с.

Вентилятор 130 розташований нижче по потоку від газоочисного пристрою 22, генеруючи негативний тиск в газоочистном пристрої 22, так що неочищений газ витягив�надана) нижче по потоку від вентилятора 130. Кожна з пилових секцій і компонентів, розташованих уздовж потоку газу з електролітичних чарунок 14 до вентилятора 130, викликає опір потоку газу, яке може бути виражене перепадом тиску. Перепад тиску відповідає втрати енергії, яку необхідно подавати, щоб забезпечувати достатню силу всмоктування у вентилятора 130.

Фіг.3 зображує альтернативний варіант здійснення газоочисного пристрою 22. Газоочисне пристрій 22 містить три окремих газоочисних камери 34а, 34b, 34с. Основний потік неочищеного газу, що надходить в очисний пристрій 22 в головному трубопроводі 29, ділиться на три фракційних потоку неочищеного газу у вхідній магістралі 32, і кожен з фракційних потоків неочищеного газу індивідуально очищають у відповідній очисної камері 34а-з для одержання трьох фракційних потоків очищеного газу. Кожна газоочисна камера 34а-з обладнана відповідним входом 46а-з очисної камери для прийому неочищеного газу з вхідній магістралі 32. Після очищення три фракційних потоку очищеного газу об'єднуються у вихідний магістралі 47, яка приєднана до відповідних виходів 48а-з кожної індивідуальної очисної камери 34а-с.

Навіть� пару рядів ванн 16а, 16b (фіг.1), зазвичай може містити від 2 до 60 очисних камер 34; тому в залежності від кількості очисних камер вхідні магістраль 32 може розділяти основний потік неочищеного газу на від 2 до 60 фракційних потоків неочищеного газу, по одному для кожної газоочисної камери 34а-с. Аналогічно, вихідна магістраль 47 може об'єднувати від 2 до 60 фракційних потоків очищеного газу в один потік очищеного газу. Одне газоочисне пристрій 22, містить від 2 до 60 газоочисних камер 34, може, таким чином, очищати неочищений газ, що генерується в від 50 до 1000 електролітичних чарунок 14.

Вентилятор 30 переважно розташований нижче по потоку від газоочисного пристрою 22, генеруючи негативний тиск в газоочистном пристрої 22, так що неочищений газ витягується з електролітичних чарунок 14 (фіг.1) через газоочисне пристрій 22 і вентилятор 30 в димову трубу 24 (фіг.1) нижче по потоку від вентилятора 30.

Кожен вхід 46а-з газоочисної камери забезпечений відповідним теплообмінником 40а, щоб охолоджувати відповідні фракційні потоки гарячого неочищеного газу. Кожен з теплообмінників 40а-з розташований нижче по потоку відносно напрямку течії відповідного фракційного по�слонками 42а-з теплообмінників, які розташовані у вхідній магістралі 32 вище по потоку від відповідних теплообмінників 40а-с. Три відповідні вихідні заслінки 44а-з очисних камер розташовані біля виходів 48а-з індивідуальних очисних камер. Тим самим, кожна з очисних камер 34а-з їх теплообмінники 40а-с можуть бути індивідуально ізольовані для обслуговування і ремонту шляхом закриття відповідних вхідних і вихідних заслінок 42а, 44а-с. Поки одна очисна камера 34а ізольована, газ може протікати через інші очисні камери 34b, тим самим забезпечуючи безперервну роботу газоочисного пристрою 22.

Кожен з теплообмінників 40а-с викликає опір потоку газу і, отже, відповідний перепад тиску. Отже, теплообмінники 40а, розташовані біля входу 46а-з кожної очисної камери, надають компенсаційна дія на відносні швидкості потоків індивідуальних фракційних газових потоків. Це можна легше зрозуміти, вважаючи що перепад тиску крізь індивідуальний теплообмінник 40а-с представляє мінімальний повний перепад тиску крізь весь об'єкт, що складається з теплообмінника 40а-з і його відповідної очисної камери 34а-с. В якості прикладу, якщо перепад�їх мішків 56, встановлених в очисної камері 34а, опір потоку теплообмінника 40а буде діяти так, щоб підтримувати тиск неочищеного газу на стороні вище по потоку від теплообмінників 40 а-з і тим самим гарантувати, що досить велика частина неочищеного газу буде протікати крізь очисні камери 34b, 34с, мають використані, частково забиті фільтрувальні мішки.

Теплообмінники 40а-с будуть працювати так, щоб більш рівномірно розподіляти потік неочищеного газу в очисні камери 34а-з також в інших умовах, при яких опір потоку з якихось причин може відрізнятися між індивідуальними очисними камерами 34а-с. В якості прикладу, такі умови можуть існувати, коли очистили фільтр, присутній в одній з індивідуальних очисних камер 34а-с. Здатність підтримувати достатній потік крізь всі очисні камери 34а-з має значення не тільки з точки зору розподілу навантаження; відсутність достатнього потоку крізь очисну камеру 34 може також мати важкі наслідки, як буде додатково пояснено нижче.

Навіть хоча кожен з індивідуальних теплообмінників 34а-с викликає перепад тиску на вході відповідної очистноЏ на фіг.2. Причина цього полягає в тому, що теплообмінник 140 вимагає окремі вхідний і вихідний трубопроводи і окремі вхідні/вихідні заслінки 136, 138. Розташування індивідуальних теплообмінників 40а-з у кожного входу 46а-з очисної камери робить ці компоненти непотрібними, що може знижувати перепад тиску теплообмінника більш ніж на 30%.

З посиланням на фіг.4 тепер буде докладно описана типова очисна камера 34а, яка може бути встановлена на місці будь-якої з очисних камер 34а, об'єднаних в очисний пристрій 22, описане вище. Очисна камера 34а функціонує згідно з принципом двостадійного протитечійного сухого поглинання, описаного більш докладно в US 5885539. У очисної камері газ очищається в першому реакторі 50 сухого поглинання з використанням вторинної виснаженого оксиду алюмінію в якості сорбенту і в другому реакторі 52 сухого поглинання з використанням первинного свіжого оксиду алюмінію в якості сорбенту.

Фракційний потік неочищеного газу подається через вхідні магістраль 32 і проходить крізь теплообмінник 40а, який розташований біля входу 46а очисної камери 34а, до того як він очищається в першому реакторі 50 і в другому реакторі 52.

Заповнені стрілки п�вають протягом газу. Нижче по потоку від другого реактора 52 первинний оксид алюмінію видаляється з газового потоку з використанням рукавного фільтра 54, який утворює верхню стінку другого реактора 52. Рукавний фільтр 54 містить безліч пилових мішечних фільтрів 56, на яких первинний оксид алюмінію утворює кірку, збільшуючи взаємодія між первинним оксидом алюмінію та очищується газом. Первинний оксид алюмінію подається у другий реактор 52 через вхід 58 первинного оксиду алюмінію. Оксид алюмінію, який частково виснажений і, таким чином, стає вторинним оксидом алюмінію, падає на дно другого реактора 52 і переноситься у перший реактор 50 з допомогою гвинтового конвеєра 60.

У першому реакторі 50 вторинний оксид алюмінію змішується з фракційним потоком неочищеного газу, що входить знизу в перший реактор 50 через вхід 46а очисної камери. Коли газ проходить з першого реактора 50 у другий реактор 52, вторинний оксид алюмінію видаляється з газу в циклоні 62. Вторинний оксид алюмінію, віддалений у циклоні 62, повертається на дно другого реактора 52 і рециркулює назад в перший реактор 50. Вихід 64 переповнювання дозволяє надмірного виснаженому оксидом алюмінію виходити з очисної камери 34а. Истоще�ужить в якості вихідного матеріалу для отримання алюмінію.

Якщо потік неочищеного газу в перший реактор 50 зупиняється, можуть виникати умови, звані випаданням оксиду алюмінію. У разі випадання оксиду алюмінію оксид алюмінію, в іншому випадку підтримуваний киплячим в повітрі за допомогою спрямованого вгору потоку неочищеного газу через перший реактор 50, буде падати вниз і блокувати теплообмінник 40а або вхідні магістраль 32. У разі випадання оксиду алюмінію очисну камеру 34а необхідно виводити з експлуатації і може знадобитися відкривати очисну камеру 34а або вихідну магістраль 32 для видалення випав оксиду алюмінію. Тому здатність підтримувати протягом фракційного потоку неочищеного газу в кожну очисну камеру 34а-з (фіг.3) в різних робочих умовах може бути значимою. Звертаючись знову до фіг.3, наявність індивідуальних теплообмінників 40а-з у кожного входу 46а-з очисної камери забезпечує таку здатність, так як опір потоку, викликане кожним теплообмінником 40а, буде діяти так, щоб відносно рівномірно розподіляти неочищений газ, що входить у вхідну магістраль 32, індивідуальні очисні камери 34а-с.

Іншою перевагою використання теплообмінників 40а-з пор�ся, що швидкість потоку неочищеного газу в газоочисне пристрій 22 стає відносно незалежною від навколишньої температури. При розведенні неочищеного газу навколишнім повітрям число працюючих очисних камер 34а-с і швидкість потоку в кожну очисну камеру 34 необхідно регулювати на підставі навколишньої температури і погодних умов. Крім того, щоб отримати достатнє охолодження шляхом розбавлення неочищеного газу навколишнім повітрям, приблизно до 1 м3навколишнього повітря може вимагатися для охолодження кожного м3нерозбавленого неочищеного газу. Отже, застосування теплообмінника передбачає менші газоочисні пристрою порівняно з охолодженням шляхом розбавлення навколишнім повітрям.

Переважно теплообмінники 40а-с повинні охолоджувати неочищений газ нижче 135°С, щоб оберігати пилові мішечні фільтри 56 (фіг.4) від потенційно шкідливої, надлишкової температури. Ще більш переважно теплообмінники 40а-с повинні охолоджувати неочищений газ нижче 115°С, щоб отримувати ефективний процес очищення і низькі викиди фтороводень.

Звертаючись тепер до фіг.5, теплообмінник 40а з фіг.4 містить камеру входу 66 неочищеного газу Ѐуб 68 охолодження неочищеного газу, які рознесені один від одного. Охолоджуючі труби 68 знаходяться в корпусі 70 для охолоджуючої рідини, який утворює герметичний відсік навколо безлічі охолоджуючих труб 68, тим самим дозволяючи текучою охолоджуючої рідини, такої як вода, знаходиться в тепловому контакті з охолоджуючими трубами 68. Для ясності, теплообмінник 40а на фіг.5 зображений з віддаленими ділянками корпусу 70 для охолоджуючої рідини. І з тієї ж причини теплообмінник 40а зображений мають приблизно лише 40 охолоджуючих труб 68; однак типовий теплообмінник може містити до декількох тисяч труб, хоча може бути переважно приблизно від 250 до приблизно 800 охолоджуючих труб в індивідуальному теплообміннику 40а-с. В одному варіанті здійснення труби 68 можуть мати круглий перетин з внутрішнім діаметром приблизно від 3 см до приблизно 8 див. Типова довжина труби, яка буде врівноважувати ефективність теплообміну і доступне простору під типовим скрубер, а також відповідне опір потоку для отримання рівномірного розподілу неочищеного газу в індивідуальні очисні камери 34а-b, буде складати приблизно від 0,5 м до приблизно 3 м. Сталь є подходящимохлаждающей рідини у верхній частині бічної стінки 73 корпусу 70 для охолоджуючої рідини і виходять з теплообмінника 40а через вихід 74 охолоджуючої рідини, який забезпечений в нижній частині протилежної стінки 75 корпусу 70 для охолоджуючої рідини. Отже, охолоджуюча рідина тече вниз, тобто в протитоку до фракційного потоку неочищеного газу, який тече вгору на фіг.5.

Вхід 76 кожної охолоджуючої труби 68 приварений до вхідних пластині 78 охолоджуючих труб, яка утворює частина корпусу для охолоджуючої рідини. Вихід 80 кожної охолоджуючої труби 68 приварений до вихідний пластині 82 охолоджуючих труб, яка також утворює частину корпусу 70 для охолоджуючої рідини. Отвори вхідний і вихідний пластин 78, 82 охолоджуючих труб відповідають відповідним входів і виходів 76, 80 охолоджуючих труб 68, так що неочищений газ може проходити через охолоджуючі труби 68 з камери входу 66 неочищеного газу теплообмінника 40а на вхід 46а (фіг.4) першого реактора 50, який також утворює вхід 46а очисної камери 34а.

Безліч паралельних охолоджуючих труб 68 в теплообміннику 40а прискорюють неочищений газ у напрямку охолоджуючих труб 68, внаслідок чого він отримує відносно добре спрямоване, рівномірне напрям течії. Спрямованість і швидкість неочищеного газу призводять до відносно низького ступеня утворення накипу. Крім того, д�ргии. І шляхом цього розташування безлічі виходів 80 індивідуальних охолоджуючих труб, які разом утворюють сукупний вихід 84 теплообмінника, так що неочищений газ виходить з теплообмінника 40а прямо в перший реактор 50 газоочисного пристрою 34а, може бути отримано більш гарний розподіл течії газу через вхід 46а очисної камери (фіг.4). Це можна легше зрозуміти, вважаючи, що в одному великому трубопроводі, такому як вхідна магістраль 32, швидкість газу сильно змінюється з відстанню від стінки трубопроводу; це можна уявити як профіль швидкості по перерізу трубопроводу. Величина цього ефекту також залежить від форми перерізу трубопроводу, так що певні форми трубопроводу, по суті, призводять до більш сильних змін профілю швидкості газу. Отже, якщо вхідна магістраль 32 буде приєднуватися прямо до входу 46а (фіг.4) очисної камери, швидкість газу буде значно вище в центрі входу 46а, ніж біля стінок трубопроводу. Шляхом заміни приєднання виходу теплообмінника 84 прямо до входу 46а очисної камери 34а більш рівномірний профіль швидкості газу і, отже, більш рівномірний розподіл неочищеного газу може бути отримано на вході 46а очисної камер�а. Ефект вирівнювання профілю швидкості посилюється з допомогою дизайну, використовує безліч паралельних труб 68, яким може бути надано майже однаковий опір потоку, і використовує вхідну камеру 66 теплообмінника, яка вирівнює тиск неочищеного газу на вході 76 індивідуальних труб 68.

Крім того, шляхом випуску неочищеного газу з теплообмінника 40а прямо в очисну камеру 34а може бути отримано покращене перемішування між неочищеним газом і сухим сорбентом. Це відбувається з-за прискорення неочищеного газу в теплообміннику 40а.

В якості альтернативи застосування однакових труб 68 теплообмінник 40а може бути сконструйований з використанням труб 68, мають такі властивості, як довжина, форма або ширина труби, які змінюються як функція положення труби в теплообміннику 40а, щоб отримувати будь конкретний бажаний профіль потоку газу по виходу 84 теплообмінника.

Кожна охолоджуюча труба 68 забезпечена вхідною воронкою 77 охолоджуючої труби, тобто розширеним входом охолоджуючої труби, яка приварена до нижньої боці вхідних пластини 78 охолоджуючих труб і поширюється у вхідну камеру 66. Вхідні воронки 77 прискорюють потік газу в охолоджуючі Ѳходних воронок 77 також вирівнює профіль швидкості газу поперек кожної індивідуальної труби 68, що, в свою чергу, призводить до ще більш рівномірному профілю швидкості потоку газу на вході 46а очисної камери. Хоча вхідні воронки 77, зображені на фіг.5, є конічними, воронки можуть мати різні форми, такі як дзвоновидні.

Повертаючись знову до особливого варіанту здійснення, показаному на фіг.4, вихід 84 теплообмінника (фіг.5) поширюється поперек всього перерізу входу 46а очисної камери і утворює дно першого реактора 50. Тим самим, у першому реакторі 50 практично немає мертвого простору, де може випадати і осідати оксид алюмінію, поки існує безперервний потік газу крізь теплообмінник 40а.

Теплообмінник 40а на фіг.4 приєднаний до сбрасивающему теплообміннику 86, який приймає гарячу охолоджуючу рідину з теплообмінника 40а, передає тепло навколишньому повітрю і повертає охолоджену охолоджуючу рідину в теплообмінник 40а. Альтернативно, тепло, передане охолоджуючої рідини в теплообміннику 40а, може бути використано в іншому місці, де може бути необхідно тепло, наприклад для нагріву будинків, опріснення морської води або подібного.

Внаслідок розташування індивідуальних теплообмінників 40а-з у кожного входу 46а-з очисної камери ка�уповноважується газу. Теплообмінники 40а-з тим самим можуть бути зроблені відносно невеликими, так що вони можуть полегшувати поділ опорних структур, ремонтних платформ, освітлення, інспекційних кришок і т. д. з очисними камерами 34а-с. Крім того, встановлення теплообмінників 40а-з нижче очисних камер 34а-с може економити опорну поверхню в місцях, де простір обмежений.

Хоча даний винахід описано з посиланням на різні типові варіанти здійснення, фахівцям в даній області техніки буде зрозуміло, що різні зміни можуть бути зроблені і еквіваленти можуть бути замінені на їх елементи без відхилення від обсягу даного винаходу. Крім того, можуть бути зроблені численні модифікації, щоб адаптувати конкретну ситуацію або матеріал до опису даного винаходу без відхилення від його властивого обсягу. Тому передбачається, що даний винахід не обмежується конкретними варіантами здійснення, описаними в якості кращих варіантів здійснення, розглянутих для виконання винаходу, але передбачається, що даний винахід буде включати в себе всі варіанти здійснення, що потрапляють в обсяг формули винаходу.

В якості прикладу, не є камери; гарний розподіл основного потоку неочищеного газу на фракційні потоки неочищеного газу може бути отримано незалежно від, наприклад, який-небудь системи каналів між індивідуальним теплообмінником 40а-з і відповідної очисної камерою 34а-с. Крім того, труби теплообмінника 40а-с можуть мати будь-яку орієнтацію, таку як вертикальна, горизонтальна і т. п. Фактично теплообмінники 40а-з не зобов'язані мати тип з пакетом труб; вони можуть бути будь-якого типу, відомого фахівцям в даній області техніки. Теплообмінники 40а-з не зобов'язані бути розташовані нижче відповідних газоочисних камер 34а; вони можуть бути розташовані в будь-якому місці нижче по потоку від вхідних магістралі 32 очисної камери. Немає необхідності в тому, що всі входи 46а-з забезпечуються відповідним теплообмінником 40а-с; в якості альтернативи, безліч входів 46а-b може бути забезпечено теплообмінниками 40а-b, а перепади тиску крізь інші очисні камери 34с можуть регулюватися будь-яким іншим чином, наприклад за допомогою заслінки 42с. Крім того, газоочисні камери не зобов'язані утримувати скрубер сухої очистки або рукавний фільтр. Очисник газоочисних камер може бути будь-якого типу, таке як скр� описані вище, не обмежуються очищенням неочищеного газу на підприємстві з отримання алюмінію; дане газоочисне пристрій і спосіб можуть бути використані також для очищення неочищеного газу, що виділяється іншими промисловими процесами.

1. Газоочисне пристрій для очищення основного потоку неочищеного газу з підприємства, причому дане газоочисне пристрій містить
безліч газоочисних камер (34a-c), причому кожна газоочисна камера (34a-c) обладнана входом (46a-c) очисної камери;
вхідні магістраль (32) для поділу згаданого основного потоку неочищеного газу, поточного через неї, на безліч окремих фракційних потоків неочищеного газу для втікання в згадані входи (46a-c) очисних камер;
безліч теплообмінників (40a-c), причому кожен теплообмінник (40a-c) розташований нижче по потоку від вхідних магістралі (32), для теплообміну з відповідним фракційним потоком неочищеного газу, що входять у відповідну очисну камеру (34a-c),
причому теплообмінники (40a-c) виконані з можливістю генерування перепаду тиску у фракційному потоці неочищеного газу, що проходить через них, надаючи вирівнюючий ефект на відносні швидкості індивідуальних фракционвхода (46a-c) відповідної очисної камери.

3. Газоочисне пристрій за п. 1, в якому кожен із згаданих теплообмінників (40a-c) має вихід (84), виконаний з можливістю випуску неочищеного газу безпосередньо у відповідну очисну камеру (34a-c).

4. Газоочисне пристрій за п. 1, в якому кожен із згаданих теплообмінників (40a-c) містить камеру (66) входу неочищеного газу для прийому фракційного потоку неочищеного газу і безліч взаємно паралельних труб (68) охолодження неочищеного газу, які рознесені один від одного.

5. Газоочисне пристрій за п. 4, в якому кожна труба (68) охолодження неочищеного газу має вхідну воронку (77) охолоджуючої труби для прискорення неочищеного газу в охолоджуючу трубу (68).

6. Газоочисне пристрій за п. 4, в якому труби (68) охолодження газу стоять вертикально.

7. Газоочисне пристрій за п. 1, в якому кожна зі згаданих газоочисних камер (34a-c) містить скрубер (50) сухої очистки, має згаданий відповідний теплообмінник (40a-c), розташований біля входу (46a-c) неочищеного газу, розташованого в його нижній частині.

8. Газоочисне пристрій за п. 1, в якому зазначене підприємство (10) містить безліч електролітичних чарунок (14) для одержання алюмінію, �помянутом процесі Hall-Hérout.

9. Газоочисне пристрій за п. 1, в якому кожна зі згаданих очисних камер (34a-c) забезпечена вхідний заслінкою (42a-c), яка розташована між відповідним теплообмінником (40a-c) і вхідний магістраллю (32).

10. Газоочисне пристрій за п. 1, додатково містить вихідну магістраль (47) для приєднання всіх очисних камер (34a-c) до випускної труби (24).

11. Спосіб очищення основного потоку неочищеного газу, при якому поділяють згаданий основний потік неочищеного газу на безліч фракційних потоків неочищеного газу;
індивідуально охолоджують кожен із згаданих фракційних потоків неочищеного газу з використанням безлічі відповідних теплообмінників (40a-c), щоб отримати безліч охолоджених фракційних потоків неочищеного газу, підлягають індивідуальної очищення,
причому теплообмінники (40a-c) генерують перепад тиску у фракційному потоці неочищеного газу, що проходить через них, надаючи вирівнюючий ефект на відносні швидкості індивідуальних фракційних потоків газу.

12. Спосіб за п. 11, при якому додатково індивідуально випускають кожен із згаданих фракційних потоків неочищеного газу безпосередньо з виходу (84) з�кожен із згаданих фракційних потоків неочищеного газу охолоджують у теплообміннику (40a-c), містить камеру (66) входу неочищеного газу для прийому фракційного потоку неочищеного газу і безліч взаємно паралельних труб (68) охолодження неочищеного газу, які рознесені один від одного, причому кожна труба охолодження неочищеного газу має вхідну воронку (77) охолоджуючої труби для прискорення неочищеного газу в охолоджуючу трубу (68).

14. Спосіб за п. 11, при якому додатково вводять кожен із згаданого безлічі охолоджених фракційних потоків неочищеного газу в нижню частину скрубера сухого очищення.

15. Спосіб за п. 11, при якому згаданий основний потік неочищеного газу генерують способом Hall-Hérout отримання алюмінію.

16. Спосіб за п. 11, при якому додатково індивідуально регулюють протягом кожного з фракційних потоків неочищеного газу у відповідні теплообмінники (40a-c). 

Схожі патенти:

Спосіб підготовки проб калийсодержащего електроліту алюмінієвого виробництва для аналізу складу і визначення криолитового відносини методом рфа

Винахід відноситься до отримання алюмінію електролізом глинозему в розплаві фтористих солей і може бути використане при технологічному контролі складу електроліту методом кількісного рентгенофазового аналізу (РФА) калийсодержащего електроліту з добавками кальцію або кальцію і магнію. Спосіб підготовки зразків для кількісного РФА полягає в тому, що відібрані з ванн закристалізовані проби піддаються процедурі допування з наступною термічною обробкою. Для цього наважку перемеленого зразка перемішують з наважкою фториду натрію для перекладу складу проби в область високого КО, наприклад, взятої у співвідношенні 1:2 до маси зразка. Суміш поміщають в піч, нагріту до потрібної температури 650-750°C і витримують у ній протягом 20-40 хвилин для розчинення фториду натрію в зразку і перекристалізації зразка з бажаним фазовим складом при подальшому охолодженні на повітрі. Далі допованих зразок поміщають в піч, нагріту до температури 420-450°C і витримують у ній протягом 15-30 хвилин. Після цього допованих зразок витягають з печі, охолоджують на повітрі і проводять аналіз складу будь-яким з методів кількісного РФА і, враховуючи кількість поза�ической обробкою дозволяє отримати зразки з рівноважним фазовим складом з відомими кристалічними фазами і з хорошою окристаллизацией фаз в пробі, що є необхідним при застосуванні методів кількісного РФА. 2 з.п. ф-ли, 3 іл., 2 табл.

Пристрій відводу газів з-під підошви самообжигающегося анода

Винахід відноситься до электролизерам для одержання алюмінію з верхнім підводом струму, зокрема до пристрою відведення газів з-під підошви самообжигающегося анода. У пристрої відведення газів з-під підошви самообжигающегося анода в систему організованого газоотсоса у вигляді труб, запечених в тіло анода за його поздовжньої або поперечної осей в один або кілька рядів, труби для відводу газів розташовані але всій висоті анода, при цьому в зоні рідкої анодної маси висота труб становить 0,25÷0,3 від загальної висоти труб, в зоні напівкоксу труби виконані перфорованими, і їх висота становить 0,5÷0,6 від загальної висоти труб, а в нижній частині в зоні сформованого анода труби забезпечені газопроводящими пробками, висота яких становить 0,2÷0,25 від загальної висоти труби. При цьому газопроводящие пробки виконані з подштиревой анодної маси з вмістом сполучної - кам'яновугільного пеку 35-40% мас. Забезпечується зменшення товщини газосодержащего шару електроліту, скорочення споживання електролізером електроенергії та збільшення виходу металу по струму. 1 з.п. ф-ли, 2 іл.

Спосіб випалу подини алюмінієвого електролізера з обпаленими анодами

Винахід відноситься до способу випалу подини алюмінієвого електролізера з обпаленими анодами. Спосіб включає нагрів подини, виконаної з катодних блоків з катодними блюмсами, електропровідним матеріалом, розміщення на ньому обпалених анодів, з'єднання анододержателей встановлених обпалених анодів з анодними шинами анодної ошинування електролізера, пропускання електричного струму через електропровідний матеріал і регулювання струмового навантаження обпалених анодів. Як електропровідного матеріалу використовують насипний графітовий матеріал з фракцією не більше 2 мм, розміщений у вигляді рядів усіченої піраміди розташованих в проекції ніпелів по всій довжині обпаленої анода, при цьому висоту кожного ряду встановлюють 10 мм до 100 мм в обернено пропорційній залежності від сили струму, що пропускається, становить від 500 кА до 100 кА, а з'єднання всіх анододержателей встановлених обпалених анодів з анодними шинами анодної ошинування електролізера здійснюють за допомогою гнучких елементів. Забезпечується підвищення терміну служби електролізера. 2 з.п. ф-ли, 1 іл.

Пристрій для збирання твердих відходів, наявних у электролизном розплаві і рідкому металі електролізної ванни, призначеної для виробництва алюмінію, за допомогою вискоблювання днища ванни

РЕФЕРАТ Винахід відноситься до пристрою для збирання твердих відходів і шламу з ванни електролізера для одержання алюмінію. Пристрій містить ківш для збору кірки, призначений для чищення анодних отворів, рухливу вертикальну стійку, що приводиться в рух першим приводом, раму, закріплену на рухомий вертикальній стійці, і шарнірний черпак, при цьому перший привід виконаний у вигляді гідроциліндра, питомого гідравлічним контуром, виконаним таким чином, що при приведенні в рух черпака допомогою другого приводу тиск масла в камері штока утримується, по суті, постійним, для утримування навантаження, що відповідає вазі пристрою для збору, зменшеною на задану величину, переважно, менше 1000 даН, зазвичай від 200 до 600 даН. Переважно, ділянка контуру, що живить камеру штока, забезпечений регулятором тиску. Розкрито також сервісний модуль і сервісне пристрій для електролізера для одержання алюмінію. Забезпечується можливість збору відходів, вискабливая днище ванни без пошкодження останнього. 4 н. і 7 з.п. ф-ли, 7 іл.

Поліпшення виливання алюмінію додатком цілеспрямованого електромагнітного поля

Винахід відноситься до системи і способу для виливання розплавленого алюмінію з електролізера для одержання алюмінію. Система містить контейнер, що має корпус, пристосований для поміщення в неї розплавленого алюмінію, і жолоб, має ділянку-підстава, з'єднаний з корпусом контейнера, ділянка-наконечник, дотичний з розплавом в електролізері, і канал, що з'єднує ділянка підстава з ділянкою-наконечником, для проходження розплаву в корпус контейнера, причому розплав в електролізері містить розплавлений алюміній і електроліт, і електричний джерело, з'єднаний з електролізером і виконаний з можливістю подачі допоміжного струму на жолоб для створення допоміжного електромагнітного поля щонайменше поблизу ділянки-наконечника жолоби, забезпечує за меншою мірою часткове збільшення потоку розплавленого алюмінію в жолоб при вступі допоміжного струму на жолоб, знаходиться у рідинному повідомленні з розплавом в електролізері. Розкрито також спосіб виливання алюмінію з електролізера. Забезпечується полегшення видалення розплаву з електролізера. 2 н і 13 з.п. ф-ли, 2 іл.
Винахід відноситься до композиції для матеріалу смачиваемого покриття катода алюмінієвого електролізера для виробництва алюмінію з кріоліт-глиноземних розплавів. У складі порошкової композиції для матеріалу смачиваемого покриття катода алюмінієвого електролізера, що містить функціональний компонент диборид титану, сполучна і інертний наповнювач, сполучна містить одночасно два види в'яжучих - неорганічне, а саме насичений кислий розчин трихлорида алюмінію, і органічне, а саме полімер з високим коксовим числом. Забезпечується поліпшення характеристик формування порошкової композиції, збільшення механічної міцності і електропровідності матеріалу, синтезованого з неї, поліпшення якості, службових властивостей кінцевого смачиваемого матеріалу катодного покриття, що сприяє збільшенню терміну служби і підвищенню техніко-економічних показників електролізера.
Винахід відноситься до способу захисту смачиваемого покриття на основі диборида титану катодних блоків алюмінієвого електролізера від окислення при випаленні і пуску. Спосіб включає нанесення на смачиваемое покриття захисного шару, зберігає захисні властивості в усьому інтервалі температур випалу електролізера з температурою плавлення вище максимальної температури випалу і яка розчиняється при взаємодії з кріоліт-глиноземним розплавом електроліту Na3AlF6·Al2O3. В якості захисного шару використовують шар на основі водного лужного розчину силікатів натрію Na2O(SiO2)n або калію K2O(SiO2) і термічно стійкого компонента або шар на основі водного лужного розчину силікатів натрію Na2O(SiO2)n або калію K2O(SiO2). Захисний шар застосовують у таких пропорціях від 30 до 100% (Na2O(SiO2)n або калію K2O(SiO2)) і від 30% до 70% термічно стійкого компонента. У водний лужний розчин додають в якості термічно стійкого компонента вуглецевий пил або глинозем Al2O3. Винахід забезпечує підвищення захисних властивостей смачиваемого покриття за рахунок підвищеної стійкості захисного шару в локальних ділянках перегріву подини при випалюванні алюмінієвого електролізера. 3 з.п. ф-ли, 1 табл.

Складовою напруговідвідний стрижень

Винахід відноситься до електролізера в серії електролізерів для отримання алюмінію і складеному токоотводящему катодному стрижня електролізера. Електролізер містить кожух і вогнетривку футеровку, утворюють робочу порожнину для розміщення високотемпературних розплавів кріоліту і алюмінію, електропровідний катод з безлічі катодних блоків, що утворюють основу робочої порожнини, анод, підвішений всередині електролізера і знаходиться в контакті з високотемпературними розплавами в робочій порожнині, напруговідвідний стрижень, поміщений усередині пазів, виконаних в катодному блоці катода, безпосередньо не контактує з розплавами в робочій порожнині, і розміщену зовні кожуха електричну ошиновку. Напруговідвідний стрижень містить електрично з'єднаний з шинування перший провідник, зовнішня поверхня якого електрично контактує з катодним блоком, і другий провідник з меншим електричним опором, ніж у першого провідника, механічно і хімічно пов'язаний з зовнішньою поверхнею першого провідника в каналі або в пазу, зробленому в зовнішній поверхні цього провідника, і утворює частину однієї зовнішньої поверхні першого провідника. Забезпе

Спосіб створення смачиваемого покриття вуглецевої подини алюмінієвого електролізера

Винахід відноситься до способу створення смачиваемого покриття вуглецевої подини алюмінієвого електролізера

Спосіб визначення концентрації глинозему в кріоліт-глиноземному розплаві

Винахід відноситься до способу визначення концентрації глинозему в кріоліт-глиноземному розплаві при електролітичному виробництві алюмінію

Вертикальний адсорбер кочетова

Винахід відноситься до обладнання для проведення адсорбційних процесів у системі газ (пара)-адсорбент. У вертикальному адсорбере, що містить циліндричний корпус з кришкою і днищем, в кришці змонтовані завантажувальний люк, штуцер для подачі вихідної суміші з розподільної сіткою, штуцер для відводу парів при десорбції і штуцер для запобіжного клапана, причому у місці стику кришки і корпусу передбачено кільце жорсткості, а в середній частині корпусу на опорному кільці встановлені балки з опорами, що підтримують колосникові ґрати, на яку покладений шар гравію, причому шар адсорбенту розташований між шаром гравію і сіткою, на якій розташовані вантажі для запобігання виносу адсорбенту при десорбції, а вивантаження відпрацьованого адсорбенту здійснюється через розвантажувальний люк, встановлений в корпусі, а в днище змонтований барботер і оглядовий люк зі штуцером для відведення конденсату і подачі води, барботер виконаний тороїдальної форми і закріплений на конічній поверхні днища допомогою розпірок, причому коефіцієнт перфорації тороїдальної поверхні барботера лежить в оптимальному інтервалі величин: К=0,5...0,9, а штуцер для відводу очищеного газу розташований на коничесиях складових апарат елементів: відношення висоти Н циліндричної частини корпусу до його діаметру D знаходиться в оптимальному співвідношенні величин: H/D=0,73...1,1; відношення висоти Н циліндричної частини корпусу до товщини S його стінки знаходиться в оптимальному співвідношенні величин: H/S=220...275; відношення висоти шару адсорбенту Н1 до висоті Н циліндричної частини корпуса знаходиться в оптимальному співвідношенні величин: Н1/Н=0,22...0,55; відношення висоти шару адсорбенту H1 до висоті Н2 шару гравію знаходиться в оптимальному співвідношенні величин: Н1/Н2=5,0...12,0, а адсорбент виконаний по формі у вигляді циліндричного кільця, на бічній поверхні якого оппозитно один одному прикріплені дві напівсферичні поверхні таким чином, що діаметральні площині півсфер збігаються відповідно з верхнім і нижнім підставами циліндричного кільця, а вершини напівсферичних поверхонь знаходяться на осі кільця і спрямовані назустріч один одному. Винахід дозволяє підвищити ступінь очищення газового потоку від цільового компонента і пилу. 3 з.п. ф-ли, 5 іл.
Винахід відноситься до одержання адсорбенту для видалення сірководню з газоподібних потоків. Запропонований адсорбент, що складається з суміші залізомарганцевих конкрецій, гамма-оксиду алюмінію та полівінілового спирту. В якості джерела гамма-оксиду алюмінію використовують гідроксид алюмінію, отриманий за алкоголятной технології, попередньо оброблений водним розчином кислоти. Винахід забезпечує отримання з доступної сировини адсорбенту у вигляді міцних гранул з високою адсорбційною ємністю. 2 н. п. ф-ли, 2 ін.

Кільцевий адсорбер кочетова

Винахід откосится до обладнання для проведення адсорбційних процесів у системі газ (пара) - адсорбент. Кільцевий адсорбер містить циліндричний корпус з кришкою і днищем, виконаними еліптичної форми, причому в кришці змонтовані завантажувальний і каналізаційні люки, причому завантажувальний люк з'єднаний з бункером-компенсатором, розташованому в кришці, а штуцер для подачі вихідної суміші, сушильного та охолоджуючого повітря розташований в нижній частині корпусу, в якій закріплені опори для бази під зовнішній і внутрішній перфоровані циліндри., причому вивантаження відпрацьованого адсорбенту здійснюється через розвантажувальний люк, встановлений в нижній частині корпусу, який закріплений у, щонайменше, трьох настановчих лапах, а штуцер для відводу парів і конденсату при десорбції і для подачі води розташований у днищі, в якому закріплений штуцер для відводу очищеного газу і відпрацьованого повітря і для подачі водяної пари, причому він закріплений через колектор, що має два канали, причому в одному з яких розташована заслінка для процесу десорбції, з барботером. Барботер виконаний тороїдальної форми по всій висоті перфорованих циліндрів, а штуцер для запобіжного клапана устанЅ виконані два прорізи в напрямку, паралельному утворюючим циліндричної поверхні, та проріз в напрямку, перпендикулярному осі кільця, причому прорізи, змикаючись, утворюють П-подібну проріз, отримані в результаті пелюстки відігнуті в напрямку осі кільця, при цьому на пелюстках виконують отгиби у вигляді поличок в напрямку, перпендикулярному осі кільця, а аналогічні пелюстки виконані відстоять на кут 90° від попередніх, а циліндричні поверхні кілець, на бічній поверхні яких виконані два прорізи в напрямку, паралельному утворюючим цієї поверхні, і проріз в напрямку, перпендикулярному осі кільця, виконані перфорованими. Технічний результат - підвищення ступеня очищення газового потоку від цільового компонента за рахунок збільшення площі контакту адсорбенту з цільовим компонентом. 1 з.п .ф-ли, 7 іл.
Винахід відноситься до твердої неорганічної композиції для зниження вмісту діоксинів і фуранів, а також важких металів, зокрема металевої ртуті, присутніх в димових газах, способу отримання такої композиції та її застосування для зниження вмісту діоксинів і фуранів, а також важких металів, зокрема ртуті, присутніх в димових газах. Композиція містить тверде сорбуюче речовина, що представляє собою неорганічні з'єднання, переважно нефункционализированное. Зазначене неорганічне з'єднання обрано з числа філлосілікатов групи «палигорськіт-сепіоліт» за класифікацією Дана, причому зазначене неорганічне з'єднання допировано сіллю галогеніду і зберігає свою первісну кристалічну структуру і зазначена сіль галогеніду в перерахунку на суху речовину присутній в кількості від 0,5% до 20% по вазі щодо ваги композиції. При цьому зазначена сіль галогеніду являє собою галогенид лужного металу, галогенид лужноземельних металів або аналогічне з'єднання. Результатом є забезпечення спільного і ефективного зниження вмісту діоксинів і важких металів, зокрема в газоподібному сосение і впровадження якого прості і безпечні. 3 н. і 15 з.п. ф-ли, 2 табл., 9 пр.
Винахід відноситься до області екології в енергетиці. Спосіб очищення димових газів пиловугільних котлів теплових електростанцій від ртуті, що включає введення активованого вугілля в якості сорбенту, який відрізняється тим, що сорбент отримують з лужного деревного вугілля шляхом його обробки водяною парою за температури не менше 800°C з наступним подрібненням і відсівом на ситі з розміром вічка не більше 100 мкм, при цьому спосіб здійснюють в температурному інтервалі 110 - 120ºC з введенням сорбенту в димові гази безпосередньо перед золоулавливающими пристроями. Технічний результат - збільшення ступеня очищення димових газів від ртуті.

Нові тверді матеріали і спосіб видалення2з потоку газу

Винахід стосується способу і системи для видалення діоксиду вуглецю з технологічного газу, що утворюється під час згоряння палива, способу отримання сорбенту. Спосіб і система для видалення діоксиду вуглецю з технологічного газу, що утворюється під час згоряння палива, де згадана система містить, щонайменше, один поглотительний резервуар, через який може проходити технологічний газ, де згаданий поглотительний резервуар забезпечений сорбентом, який здатний оборотно вловлювати діоксид вуглецю з технологічного газу, що проходить через сорбент, де згаданий сорбент містить, щонайменше, один амін, щонайменше, один каталізатор активації діоксиду вуглецю і, щонайменше, один пористий матеріал, несе, щонайменше, один каталізатор і, щонайменше, один амін, де пористий матеріал знаходиться у вигляді шару сорбенту на підкладці, утворюючої, щонайменше, частина з, щонайменше, одного каналу, яка здатна приймати, принаймні, частина потоку технологічного газу. Технічний результат - підвищення ефективності видалення діоксиду вуглецю з технологічного газу, що утворюється під час згоряння палива. 4 н. і 18 з.п. ф-ли, 4

Термічно активоване вугілля, стійкий до самозаймання

Винахід стосується стійкого до самозаймання термічно активованого вугілля на целюлозній основі і процесу його виробництва, а також застосування такого вугілля для очищення димових газів від шкідливих речовин. Термічну стабільність термічно активованого вугілля на целюлозній основі підвищують шляхом впливу на нього галогеном та/або галогенсодержащим речовиною, що містить бром, хлор, фтор, йод, бромід амонію, інші містять азот солі галогенів або бромід кальцію. Причому цей термічно активоване вугілля містить приблизно від 5 до 20 вагу.% галогену по відношенню до повного вазі термічно активованого вугілля, зазнала впливу галогену та/або галогенсодержащего речовини. Такий оброблений вугілля на целюлозній основі придатний для використання в процесах зниження вмісту шкідливих речовин у димових газах, зокрема в димових газах, температура яких знаходиться в діапазоні приблизно від 100°С до 420°С. 3 н. і 2 з.п. ф-ли, 5 іл., 1 табл.
Винахід відноситься до області очищення газів від сірководню. Сорбент сірководню містить парафенілендіамін в кількості 1-10% від загальної маси сорбенту і твердий пористий носій. Запропонований сорбент володіє підвищеною активністю по відношенню до сірководню. 1 табл.

Спосіб очищення газів від діоксиду вуглецю

Винахід відноситься до очищення технологічних газів від діоксиду вуглецю. Спосіб очищення газів від діоксиду вуглецю, що включає контактування газів з адсорбентом на основі каоліну та продукту його модифікації, відрізняється тим, що продукт модифікації каоліну отримують при термічному розкладанні в повітряній атмосфері лляної вогнища при температурі 600-650ºC тривалістю 40-50 хвилин. Технічний результат полягає в підвищенні ступеня очищення газів від діоксиду вуглецю. 1 табл.

Вертикальний адсорбер кочетова

Винахід відноситься до обладнання для проведення адсорбційних процесів у системі газ (пара) - адсорбент. У вертикальному адсорбере, що містить циліндричний корпус з кришкою і днищем, в кришці змонтовані завантажувальний люк, штуцер для подачі вихідної суміші з розподільної сіткою, штуцер для відводу парів при десорбції і штуцер для запобіжного клапана, причому у місці стику кришки і корпусу передбачено кільце жорсткості, а в середній частині корпусу на опорному кільці встановлені балки з опорами, що підтримують колосникові ґрати, на яку покладений шар гравію, причому шар адсорбенту розташований між шаром гравію і сіткою, на якій розташовані вантажі для запобігання виносу адсорбенту при десорбції, а вивантаження відпрацьованого адсорбенту здійснюється через розвантажувальний люк, встановлений в корпусі, а в днище змонтований барботер і оглядовий люк зі штуцером для відведення конденсату і подачі води, барботер виконаний тороїдальної форми і закріплений на конічній поверхні днища допомогою розпірок, причому коефіцієнт перфорації тороїдальної поверхні барботера лежить в оптимальному інтервалі величин: К=0,5...0,9, а штуцер для відводу очищеного газу розташований на коничениях складових апарат елементів: відношення висоти H циліндричної частини корпусу до його діаметру D знаходиться в оптимальному співвідношенні величин: H/D=0,73...1,1; відношення висоти Н циліндричної частини корпусу до товщини S його стінки знаходиться в оптимальному співвідношенні величин: H/S=220...275; відношення висоти шару адсорбенту H1 до висоті Н циліндричної частини корпуса знаходиться в оптимальному співвідношенні величин: H1/H=0,22...0,55; відношення висоти шару адсорбенту до висоти H1 H2 шару гравію знаходиться в оптимальному співвідношенні величин: H1/H2=5,0...12,0, а адсорбент виконаний у формі кульок, а також суцільних або порожнистих циліндрів, зерен довільній поверхні, отримуваної в процесі його виготовлення, а також у вигляді коротких відрізків тонкостінних трубок або кілець однакового розміру по висоті і діаметру: 8, 12, 25 мм. Винахід дозволяє підвищити ступінь очищення газового потоку від цільового компонента і пилу. 6 іл.
Up!