Спосіб і установка для складання невулканизованних шин для коліс транспортних засобів

 

Даний винахід відноситься до виробничого процесу і способу складання невулканизованних шин для коліс транспортних засобів. Зокрема, даний винахід відноситься до процесу і способу складання невулканизованних шин допомогою використання елементарних напівфабрикатів.

Справжній винахід також відноситься до установки для збірки невулканизованних шин для коліс транспортних засобів, придатної для виконання згаданого процесу складання.

Цикли виготовлення шин передбачають, що після процесу складання, в якому різні компоненти самої шини виготовляють та/або збирають на одній або декількох складальних лініях, процес формування і вулканізації виконують на відповідній лінії вулканізації, виконаної з можливістю утворення структури шини в відповідності з заданими геометричними характеристиками і малюнком протектора.

Шина зазвичай містить каркасний конструктивний елемент з тороїдальної кільцеподібною формою, що включає в себе один або кілька шарів каркаса, зміцнених армуючими кордом, розташованими по суті радіальних площинах (радіальна площину включає в себе вісь обертання шини). Кінці кожного шару каркасуктивним елементом, відомим як осердя борта, утворюючим посилення бортів, тобто внутрішніх у радіальному напрямку-решт шини, призначенням яких є забезпечення можливості монтажу шини на відповідному монтажному ободі. Поверх зазначеного каркаса подібно короні розташована стрічка з еластомерного матеріалу, звана протекторним браслетом, в межах якого в кінці етапів формування і вулканізації утворюють рельєфний малюнок для контакту з грунтом. Підсилювальний конструктивний елемент, загальновідомий як брекерного конструктивного елемента, розташований між каркасом і протекторним браслетом. Такий конструктивний елемент у випадку шин для легкових автомобілів зазвичай містить, щонайменше, два накладені один на одного в радіальному напрямку стрічки з прогумованої тканини, виконаної з армуючими кордом, зазвичай виготовлені з металу, розташованими паралельно один одному в кожній стрічці і перехресними з кордом сусідній стрічки, переважно розташованими симетрично щодо екваторіальній площині шини. Брекерний конструктивний елемент переважно додатково містить у його місці, що знаходиться радіально зовні, щонайменше,оженних в напрямку уздовж окружності (під кутом, складовим нуль градусів).

На завершення, у шинах бескамерного типу є внутрішній в радіальному напрямку шар, званий герметизуючим шаром, який володіє властивостями непроникності для забезпечення повітронепроникності самої шини.

В цілях цього винаходу і в нижчеподаній формулі винаходу під терміном «еластомерний матеріал» розуміється композиція, що містить, принаймні, один еластомерний полімер і, щонайменше, один активний наповнювач/підсилювач. Подібна композиція переважно додатково містить добавки, такі як зшиваючі агенти та/або пластифікатори. Завдяки сшивающим агентам подібний матеріал може бути підданий зшивання за допомогою нагрівання для утворення кінцевого виготовленого виробу.

У даному контексті під терміном «невулканизованная шина» розуміється шина, отримана за допомогою процесу складання і ще не піддана вулканізації.

У цьому описі і в нижчеподаній формулі винаходу під «елементарними напівфабрикатами» розуміються безперервні подовжені елементи з еластомерного матеріалу, мають, щонайменше, один текстильний або металевий армуючий корд, забитий �нними допомогою розрізання безперервних подовжених елементів з заданими розміром. Як правило, подібні напівфабрикати укладають поруч один з одним при маятникових укладанні, особливо у разі лентообразной елементів, які, наприклад, сприяють утворенню шарів каркаса, брекерних стрічок і деяких типів підсилювачів. Подібна маятникова укладання пліч-о-пліч переважно відбувається на по суті циліндричної та/або по суті тороїдальної та/або по суті плоскій поверхні укладання.

У цьому описі під терміном «технологічна гнучкість» розуміється можливість використання для кожної шини елементарних напівфабрикатів, що відрізняються типом еластомерного матеріалу або типом текстильного корду або металевого армуючого корду.

Для цього винаходу і в нижчеподаній формулі винаходу під терміном «конструктивний компонент» шини розуміється будь-який засіб, пристосований для виконання деякої функції в шині, наприклад, вибраний з: герметизуючого шару, шару, розташованого під герметизуючим шаром, шару/шарів каркаса, подбрекерной вставки, брекерних стрічок, або перехрещуються, або розташованих під кутом, що становить нуль градусів, з'єднувального шару гумового покриття для протекторного браслета, протектметаллического або тільки еластомерного матеріалу, вставки, стійкою до абразивного зносу, вставок боковин.

Для цього винаходу і в нижчеподаній формулі винаходу термін «розмір» шини означає сукупність геометричних характеристик, які характеризують шину, тобто, щонайменше, таких як ширина протекторного браслета, висота боковини, установчий діаметр.

У цьому описі і в нижчеподаній формулі винаходу під терміном «тип» шини розуміється сукупність конструктивних ознак (наприклад, таких як одно - або двошарова конструкція, радіальна конструкція або конструкція з перехресними шарами каркаса, з брекерним конструктивним елементом або без брекерного конструктивного елемента, тип брекерного конструктивного елемента - з перехресними брекерами, з брекерами, розташованими з нахилом в нуль градусів, з перехресними брекерами і брекерами з нахилом в нуль градусів, тип протекторного браслета з одним або декількома шарами і т. д.) і технологічних ознак (наприклад, таких як «суміш» різних конструктивних компонентів, матеріалів, що утворюють текстильні або металеві армуючі корди, тип освіти армуючих кордів і так далі).

У документі ЄР 0�нутренним шаром, щонайменше, одним шаром каркаса, двома бічними частинами і двома бортами, що мають коронний конструктивний елемент з, щонайменше, однієї брекерной стрічкою і шаром протекторного браслета, при цьому, щонайменше, одна станція виготовлення каркасів та/або станція виготовлення брекерів передбачена з, щонайменше, двома з'єднувальними пристроями, управління якими може здійснюватися незалежно для з'єднання з матеріалами і які за своїм характером є ідентичними, і, щонайменше, одним подавальним пристроєм, призначеним для подачі ідентичних компонентів і взаємодіючим з кожним з'єднувальним пристроєм.

У публікації WO 01/32409 описана лінія складання шин, передбачена з робочими станціями, кожна з яких виконана з можливістю виготовлення і збірки, щонайменше, одного конструктивного компонента виготовляється шини, при цьому одночасно не підлягає обробці, щонайменше, одна серія шин, що включає, щонайменше, один перший і один другий типи шин, що відрізняються один від одного, і при цьому переміщення шин на лінію вулканізації здійснюється за допомогою механічних рук і відповідно зі швидкістю переміщення, рівній ск�лення шин для коліс транспортних засобів, включає наступні етапи: а) складання каркасного конструктивного елемента невулканізованої шини на першому формующем барабані; b) складання коронного конструктивного елемента невулканізованої шини на, щонайменше, одне другому формующем барабані; з) надання каркасному конструктивного елементу тороїдальної форми при складанні його з коронним конструктивним елементом на, щонайменше, однієї станції, призначеної для надання заданої форми виготовляється шині і складання виготовляється шини, при цьому станція складання і додання заданої форми синхронізована з лінією складання каркасного конструктивного елемента та лінією складання коронного конструктивного елемента, і при цьому кожен каркасний конструктивний елемент буде з'єднаний з відповідним першим формі барабаном, на якому він зібраний, до кінця етапу з) надання заданої форми виготовляється шині і складання виготовляється шини; d) формування в прес-формі і вулканізацію невулканізованої шини, якої додана задана форма.

У публікації US 2007/0175567 описано пристрій для складання шин, що містить систему переміщення, призначену для послідовного переміщення транспортерів вздовж траєкторії збірки, і мно для подачі компонентів невулканізованої шини на кожен транспортер, при цьому кожна станція містить: щонайменше, один рухомий транспортер, який має другі установчі конструктивні елементи, з'єднані з першими установочними конструктивними елементами, з можливістю завершення, засоби для подачі компонента невулканізованої шини, механізм подачі, призначений для розмотування компонента невулканізованої шини з рулону і подачі його в напрямку до транспортеру, розташованому на відповідній станції, і механізм різання, призначений для відрізки компонента невулканізованої шини, як тільки задана довжина буде отмотана.

Способи описаного в WO 01/32409 типу спрямовані на підвищення продуктивності процесів виготовлення шин, які збирають на тороїдальної формотворною опорі і в яких використовуються елементарні напівфабрикати, призначені для складання допомогою автоматизованих, стандартизованих операцій, що синхронізовані один з одним. Однак подібні методи не дозволяють забезпечити високу технологічну гнучкість. Дійсно, подібні способи придатні для виготовлення шин, які розрізняються обмеженими ознаками, такими як розміри, наявність або відсутність деяких конструкте витків гумово дротів, утворюють сердечники бортів в бортовий зоні, в більшій чи меншій мірі проходить шар брекера, розташований під кутом нуль градусів, наявність шару і нижнього шару в протекторном браслеті.

З іншого боку, способи такого типу, як проілюстровані в ЕР 0776756, є технологічно більш гнучкими, оскільки вони дозволяють отримати шини з напівфабрикатів, що мають властивості, що відрізняються один від одного, але вони обмежені з точки зору продуктивності, наприклад, при зміні типу шини, що підлягає виготовленню, і для реалізації даних способів потрібні установки великого розміру.

Способи, описані в WO 09/040594, аналогічні способам такого типу, як проілюстровані в ЕР 0776756, з точки зору продуктивності і є більш гнучкими у порівнянні зі способами такого типу, як описані в WO 01/32409, однак технологічна гнучкість подібних способів також обмежена. Дійсно, незважаючи на те, що подібні способи забезпечують можливість одночасного виготовлення шин різних розмірів та з різними конструктивними компонентами, вони вимагають вибору зібраних конструктивних компонентів, виходячи з обмеженого числа напівфабрикатів. Дійсно, як тільки в спосоь зупинено для зміни обраних напівфабрикатів, наслідком чого є виробничі дефекти.

Крім того, в установках для складання шини, в яких використовуються елементарні напівфабрикати проілюстрованого вище типу, керування потоками великої кількості матеріалів і напівфабрикатів викликає проблеми при синхронізації операцій виготовлення різних частин шини і, отже, проблеми при загальному управлінні промисловим підприємством, що має негативні наслідки з точки зору продуктивності.

Таким чином, для побудови високоякісних шин з дуже розрізняються технологічними вимогами, підвищення продуктивності процесів такого типу, як показані в WO 01/32409, підвищення гнучкості процесів такого типу, як показані в WO 09/040594, та уникнення виробничих установок з великими розмірами, якими важко керувати і які важко синхронізувати, подібних установок, проиллюстрированним в ЕР 0776756, необхідно мати складальні установки і процеси, які забезпечують можливість вибору елементарного напівфабрикату з різних елементарних напівфабрикатів під час використання напівфабрикату без переривання процесу складання.

При цьому, за допомогою використання процесу сборк безлічі робочих станцій, можна отримати велику різноманітність шин з високою технологічною гнучкістю при одночасному підтриманні високої продуктивності.

При використанні способу та установки для збірки, в якій, щонайменше, дві робочі станції, виконані з можливістю складання конструктивних компонентів шини, передбачені з безліччю пристроїв для подачі елементарних напівфабрикатів, при цьому елементарні напівфабрикати відрізняються один від одного і переважно розміщені у певному порядку і/або складовані заздалегідь, існує можливість складання шин, що відрізняються не тільки за розміром, а також за типом і, зокрема, за типом елементарних напівфабрикатів.

Зокрема, згідно з першим аспектом винаходу воно відноситься до способу складання різних типів невулканизованних шин для коліс транспортних засобів для кожного розміру шини, за допомогою використання елементарних напівфабрикатів, на складальної установки, що містить безліч робочих станцій, при цьому спосіб включає:

а) складання каркасного конструктивного елемента невулканізованої шини, при цьому каркасний конструктивний елемент містить щонайменше один шар каркаса і два кільцевих фіксуючих кінний конструктивний елемент містить, щонайменше, один брекерний конструктивний елемент і протекторний браслет;

з) забезпеченняна кожній з, щонайменше, двох робочих станцій, щонайменше, одного першого пристрою для подачі першого елементарного напівфабрикату і одного другого пристрою для подачі другого елементарного напівфабрикату, при цьому, щонайменше, один перший і один другої елементарні напівфабрикати відрізняються один від одного;

d) складання на кожній з, щонайменше, двох робочих станцій, щонайменше, однієї частини конструктивного компонента виготовляється шини, починаючи з, щонайменше, одного з першого і другого елементарних напівфабрикатів.

Оскільки зазначений спосіб сумісний з використанням різних елементарних напівфабрикатів для кожної виготовляється шини, він дозволяє усунути вищезазначені недоліки, пов'язані з низькою технологічною гнучкістю, при збереженні високої якості готового виробу і високої продуктивності.

Отже, спосіб у відповідності з цим винаходом є технологічно гнучким і ефективним.

При цьому, при використанні установки для складання невулканизованних шин, що містить, щонайменше, дві станції�х напівфабрикатів, вибраних з множини напівфабрикатів, що подаються на кожну з тих же станцій, існує можливість складання шин, значно відрізняються один від одного, з високою продуктивністю.

Зокрема, у відповідності з другим аспектом винаходу воно відноситься до установки для складання різних типів невулканизованних шин для коліс транспортних засобів для кожного розміру шини, за допомогою використання елементарних напівфабрикатів, що подаються на безліч робочих станцій, при цьому установка містить:

- щонайменше, одну першу і одну другу робочі станції, на кожну з яких подаються, щонайменше, один перший і один другої елементарні напівфабрикати, які відрізняються один від одного;

- щонайменше, одне перше пристрій для подачі першого елементарного напівфабрикату і одне друге пристрій для подачі другого елементарного напівфабрикату для кожної з робочих станцій, на які подаються, щонайменше, один перший і один другої елементарні напівфабрикати;

причому кожна з першої і другої робочих станцій виконана з можливістю складання, щонайменше, однієї частини конструктивного компонента виготовляється шини, починаючи з, щонайменше, одного элабочую станцію.

На завершення, за допомогою розробки способу, який передбачає подачу nkелементарних напівфабрикатів, що відрізняються один від одного, на кожну k-ю робочу станцію з m робочих станцій, на які подаються nkелементарних напівфабрикатів, при цьому k знаходиться в межах від 1 до m, існує можливість отримати n1∙n2∙n3...∙nm,k=1mnkрізних типів невулканизованних шин.

При завданні m і кожного значення nk, що перевищує два або рівного двом, існує можливість забезпечення високої технологічної гнучкості.

Зокрема, згідно з третім аспектом винаходу воно відноситься до способу складання різних типів невулканизованних шин для коліс транспортних засобів для кожного розміру шини, за допомогою використання елементарних напівфабрикатів, на складальної установки, що містить безліч робочих станцій, при цьому спосіб включає:

- подачу nkрізних елементарних напівфабрикатів на кожну k-ю робочу станцію з m робочих станцій, на які подаютдной частини конструктивного компонента виготовляється шини, починаючи з, щонайменше, одного елементарного напівфабрикату, вибраного з зазначених nkелементарних напівфабрикатів, що подаються на саму робочу станцію;

при цьому число зазначених різних типів невулканизованних шин для кожного розміру одно

k=1mnk,

при цьому m і кожне значення nkбільше або дорівнює 2. Коли nkі m змінюються і, зокрема, коли вони збільшуються, подібний спосіб забезпечує можливість складання дуже великого числа різних шин для кожного розміру, при цьому досягається більш висока технологічна гнучкість при тій же продуктивності установки.

Даний винахід відповідно до, щонайменше, одним з його вищевказаних аспектів може мати, щонайменше, один з нижченаведених бажаних ознак.

Відповідно до кращим варіантом здійснення процесу щодо винаходу збірка, щонайменше, однієї частини конструктивного компонента виготовляється шини з, щонайменше, одного із зазначених першого і другого елементарних полуф�ію з:

- накладення першої брекерной стрічки;

- накладення другий брекерной стрічки в місці, розташованому в радіальному напрямку зовні по відношенню до зазначеної першої брекерной стрічці;

- накладання, щонайменше, одного першого шару текстильних або металевих кордів, що розміщується в напрямку уздовж окружності в місці, розташованому в радіальному напрямку зовні по відношенню до брекерной стрічці, зовнішньої в радіальному напрямку, і накладеного, щонайменше, на частинах даної брекерной стрічки, зовнішніх в аксіальному напрямку;

- накладання першого шару каркаса;

- накладання другого шару каркаса в місці, розташованому в радіальному напрямку зовні по відношенню до першого шару каркаса.

Збірка коронного конструктивного елемента переважно включає:

- складання протекторного браслета допомогою намотування, щонайменше, одного безперервного подовженого елемента з еластомерного матеріалу на поверхні, зовнішній в радіальному напрямку по відношенню до формующему барабану, у вигляді сусідніх витків та/або витків, суміжні в радіальному напрямку.

Навіть краще, якщо збірку протекторного браслета виконують за допомогою використання, п з особливо кращим варіантом здійснення збірку виготовляється шини виконують на, щонайменше одному формующем барабані.

Складання каркасного конструктивного елемента виготовляється шини переважно виконують на першому формующем на барабані, щонайменше, однієї лінії складання каркасних конструктивних елементів, і складання коронного конструктивного елемента виготовляється шини переважно виконують на, щонайменше, одне другому формующем на барабані, щонайменше, однієї лінії складання коронних конструктивних елементів.

Крім того, процес у відповідності з винаходом переважно включає:

е) надання тороїдальної форми каркасному конструктивного елементу при складанні його з коронним конструктивним елементом на, щонайменше, однієї робочої станції, призначеної для складання виготовляється шини та надання певної форми виготовляється шині.

Кожен каркасний конструктивний елемент переважно з'єднаний з відповідним першим формі барабаном, на якому він зібраний, до кінця надання певної форми виготовляється шині і складання виготовляється шини.

Спосіб згідно винаходу переважно передбачає розміщення зазначених, щонайменше, одного першого і одного другого элементарниядке.

Спосіб згідно винаходу переважно додатково передбачає переміщення зазначених, щонайменше, одного першого і одного другого елементарних напівфабрикатів у відповідні пристрої для тимчасового зберігання.

Відповідно до кращим варіантом здійснення процес також включає переміщення зазначених, щонайменше, одного першого і одного другого елементарних напівфабрикатів з пристроїв для тимчасового зберігання у відповідні подаючі пристрої відповідних робочих станцій.

Виготовляються шини переважно переміщуються з однієї робочої станції на наступну робочу станцію допомогою, щонайменше, однієї механічної руки.

Відповідно до кращим варіантом здійснення установка щодо винаходу містить, принаймні, один пристрій для тимчасового зберігання елементарних напівфабрикатів.

Число робочих станцій, на які подаються, щонайменше, один перший і один другої елементарні напівфабрикати, переважно дорівнює чотирьом.

Числорізних елементарних напівфабрикатів, що подаються на кожну із зазначених першої та другої робочих станцій, переважно одно двом.

Кожна рабос відповідними пристроями для подачі напівфабрикатів.

Відповідно до кращим варіантом здійснення складальна установка додатково містить лінію розміщення елементарних напівфабрикатів в певному порядку.

Щонайменше, одна із зазначених, щонайменше, одного першого і одного другого робочих станцій, на які подаються, щонайменше, один перший і один другої елементарні напівфабрикати, переважно містить одну з таких робочих станцій:

- робочу станцію для накладення першого брекерного елемента, передбачену з пристроями для накладання, щонайменше, однієї першої брекерной стрічки;

- робочу станцію для накладання другого брекерного елемента, передбачену з пристроями для накладення другий брекерной стрічки в місці, розташованому в радіальному напрямку зовні по відношенню до зазначеної першої брекерной стрічці;

- робочу станцію для накладення кордів, передбачену з пристроями для накладання, щонайменше, одного першого шару текстильних або металевих кордів, що розміщується в напрямку уздовж окружності на брекерной стрічці, зовнішньої в радіальному напрямку, і накладеного, щонайменше, на частинах даної брекерной стрічки, зовнішніх в аксіальному напрямку міру, одного першого шару каркаса.

Установка переважно додатково містить, щонайменше, один формується барабан, на якому здійснюється збірка шини.

Відповідно до кращим варіантом здійснення установка додатково містить:

- щонайменше, одну лінію складання каркасних конструктивних елементів на першому формующем барабані, при цьому каркасний конструктивний елемент містить щонайменше один шар каркаса і два кільцевих фіксуючих конструктивних елементів;

- щонайменше, одну лінію складання коронних конструктивних елементів на другому формующем барабані, при цьому коронний конструктивний елемент містить, щонайменше, один брекерний конструктивний елемент і протекторний браслет.

Також переважно передбачена, щонайменше, одна робоча станція, призначена для збирання виготовляється шини та надання певної форми виготовляється шині і виконана з можливістю надання певної форми вказаною каркасному конструктивного елементу при складанні його з коронним конструктивним елементом для отримання невулканізованої шини.

Встановлення згідно винаходу переважно містить, мень�тройством для накладення протекторного браслета і виконану з можливістю накладання безперервного подовженого елемента з еластомерного матеріалу за допомогою намотування його на поверхню, зовнішню в радіальному напрямку по відношенню до формующему барабану, у вигляді сусідніх витків та/або витків, суміжні в радіальному напрямку.

Робоча станція для складання протекторного браслета переважно містить, щонайменше, два пристрої для накладання, кожне з яких дозовано видає безперервний подовжений елемент з еластомерного матеріалу, який відрізняється від іншого елемента.

У відповідності з кращими варіантами здійснення винаходу установка додатково містить пристрої для переміщення виготовляється шини з однієї робочої станції на наступну робочу станцію.

Пристрої для переміщення переважно містять, щонайменше, одну механічну руку.

У відповідності з кращими варіантами здійснення способу винаходу число m робочих станцій, які подають зазначені nkелементарних напівфабрикатів, більше або дорівнює 3.

Більш переважно, коли m дорівнює 4.

Відповідно до кращим варіантом здійснення способу винаходу число nkелементарних напівфабрикатів, що подаються на k-ту станцію, дорівнює 2 на кожної k-ї робочої станції.

Переважно, якщо, принаймні, �ня способу винаходу кожен елементарний напівфабрикат, подається на k-ю робочу станцію, відрізняється від кожного елементарного напівфабрикату, що подається на іншу k-ю робочу станцію.

Кожен елементарний напівфабрикат, що подається на k-ю робочу станцію, переважно відрізняється від всіх інших елементарних напівфабрикатів, що подаються на інші робочі станції з m робочих станцій.

Спосіб згідно винаходу переважно додатково включає:

- складування елементарних напівфабрикатів, раніше розміщених у визначеному порядку, у відповідних пристроях для тимчасового зберігання елементарних напівфабрикатів.

І бажано також:

- переміщення елементарних напівфабрикатів, розміщених у певному порядку на лінії розміщення елементарних напівфабрикатів в певному порядку, відповідні пристрої для тимчасового зберігання.

У відповідності з кращими варіантами здійснення спосіб згідно винаходу додатково включає:

- переміщення зазначених nkелементарних напівфабрикатів з пристроїв для тимчасового зберігання у відповідні пристрої для подачі напівфабрикатів на відповідних k-х робочих станціях.

Збірка, щонайменше, однієї частини конѰ, обраного з зазначених nkелементарних напівфабрикатів, що подаються на k-ю робочу станцію, переважно включає:

- намотування, щонайменше, одного безперервного подовженого елемента з еластомерного матеріалу на поверхню, зовнішню в радіальному напрямку по відношенню до формующему барабану, у вигляді сусідніх витків та/або витків, суміжні в радіальному напрямку.

Більш переважно, якщо кількість безперервних подовжених елементів дорівнює двом і безперервні подовжені елементи виконані з різних еластомерних матеріалів.

Додаткові ознаки і переваги винаходу стануть більш очевидними з нижчеподаного опису деяких кращих прикладів складальних установок, процесів і способів згідно з винаходом, виконаного у вигляді опису примірного неограничивающего прикладу з посиланням на додані креслення, на яких:

фіг.1 - схематична компонування установки для складання невулканизованних шин для коліс транспортних засобів, на якій виконують спосіб і процес згідно з першим варіантом здійснення цього винаходу;

фіг.2 - схематична компонування установки для складання невулканизованних шин для колі�ествления цього винаходу.

Як показано на фіг.1, посилальна позиція 1 позначає в цілому установку для складання невулканизованних шин для коліс транспортних засобів.

У відповідності з першим кращим варіантом здійснення, показаним на фіг.1, установка 1 містить лінію 2 складання каркасних конструктивних елементів і лінію 3 складання коронних конструктивних елементів.

Лінія 2 складання каркасних конструктивних елементів містить безліч робочих станцій і, щонайменше, один перший формується барабан, на якому збирають каркасний конструктивний елемент; аналогічним чином, лінія 3 складання коронних конструктивних елементів містить безліч робочих станцій і, щонайменше, один формується другий барабан, на якому збирають коронний конструктивний елемент.

Каркасний конструктивний елемент шини, що підлягає збірці на подібній установці 1, що містять щонайменше один шар каркаса і два кільцевих фіксуючих конструктивних елемента, і коронний конструктивний елемент містить, щонайменше, один брекерний конструктивний елемент і протекторний браслет.

Установка 1 містить безліч робочих станцій 4 для складання виготовляється шини та надання певної форми виготовляємо�ри збірці його разом з коронним конструктивним елементом для отримання невулканізованої шини.

У відповідності з цим винаходом установка 1 містить, щонайменше, одну першу і одну другу робочі станції, на кожну з яких подається, щонайменше, один перший і один другої елементарні напівфабрикати, які відрізняються один від одного.

Елементарні напівфабрикати можуть відрізнятися, наприклад, за типом еластомерного матеріалу; щільності, тобто числу кордів на одиницю ширини напівфабрикату в перерізі; типом кордів; текстильного матеріалу, металу, схемою (починаючи з елементарних волокон/ниток).

Подібні напівфабрикати подаються на відповідні робочі станції допомогою відповідних подаючих пристроїв 12.

Отже, установка 1 містить, щонайменше, одне перше пристрій 12 для подання зазначеного першого елементарного напівфабрикату і одне друге пристрій 12 для подання зазначеного другого елементарного напівфабрикату для кожної із, щонайменше, двох робочих станцій, на які подаються, щонайменше, один перший і один другої елементарні напівфабрикати.

Згідно з винаходом кожна з першої і другої робочих станцій виконана з можливістю складання, щонайменше, однієї частини конструктивного компонента виготовляється�го елементарних напівфабрикатів, подаються на саму робочу станцію.

Пристрої 12 для подачі елементарних напівфабрикатів переважно містять пристрої для дозованої видачі напівфабрикатів.

Установка 1 додатково містить пристрої 29 для тимчасового зберігання елементарних напівфабрикатів. Подібні пристрої 29 для тимчасового зберігання переважно містять рулони/котушки елементарних напівфабрикатів.

У першому варіанті здійснення, показаному на фіг.1, показано чотири робочі станції, на які два елементарних напівфабрикату подаються за допомогою відповідних подаючих пристроїв 12:

- робочу станцію 9 для накладення першого брекерного елемента, передбачену з пристроями для накладення щонайменше першої брекерной стрічки на вказаний другий формується барабан;

- робочу станцію 31 для накладання другого брекерного елемента, передбачену з пристроями для накладення другий брекерной стрічки в місці, розташованому в радіальному напрямку зовні по відношенню до зазначеної першої брекерной стрічці;

- робочу станцію 10 для накладення кордів, передбачену з пристроями для накладання, щонайменше, одного першого шару текстильних або металевих кордів, розм�ружной в радіальному напрямку, і накладеного, щонайменше, на частинах брекерной стрічки, зовнішніх в аксіальному напрямку;

- робочу станцію 8 для накладання шарів каркаса, передбачену з пристроями для накладання, щонайменше, одного першого шару каркаса на вказаний перший формується барабан.

Подібна фіг.1 також показує станцію 11 збірки протекторного браслета, передбачену з, щонайменше, двома пристроями 30 для накладення зазначеного протекторного браслета. Кожне з подібних пристроїв 30 для накладення виконано з можливістю укладання безперервного подовженого елемента з еластомерного матеріалу за допомогою намотування його на поверхню, зовнішню в радіальному напрямку по відношенню до другого формующему барабану, більш точно, на зовнішню в радіальному напрямку поверхню вже зібраного брекерного конструктивного елемента, у вигляді сусідніх витків та/або витків, суміжні в радіальному напрямку.

При розгляді фіг.2 видно, що установка 1' містить все, що описано раніше для першого варіанту здійснення, плюс додаткові елементи, які будуть описані в подальшому. На двох кресленнях однакові посилальні позиції відповідають одним і тим же елементів.

Установка 1' �в і робочу станцію 4 для складання і надання певної форми аналогічно установці 1, відноситься до першого варіанту здійснення.

Лінія 2' збірки каркасних конструктивних елементів містить безліч робочих станцій і, щонайменше, один перший формується барабан 6, на якому збирають каркасний конструктивний елемент; аналогічним чином, лінія 3' збірки коронних конструктивних елементів містить безліч робочих станцій і, щонайменше, один формується другий барабан 7, на якому збирають коронний конструктивний елемент.

Установка 1' містить лінію 28 розміщення в певному порядку елементарних напівфабрикатів, виконану з можливістю розміщення в певному порядку елементарних напівфабрикатів, які, в свою чергу, пристосовані для подачі їх на робочі станції допомогою подаючих пристроїв 12.

У відповідності з варіантом здійснення, показаним в якості прикладу на фіг.2, лінія 2' збірки каркасних конструктивних елементів, передбачена в установці 1', додатково містить:

- станцію 13для накладення армуючої тканини, передбачену з пристроями для накладання, щонайменше, однієї тканини для армування бортів формується на барабан;

- першу робочу станцію 14 для накладення стійкого до стирання елемента, пер розташованому в радіальному напрямку зовні по відношенню до вказаного формующему барабану;

- робочу станцію 15 для накладення герметизуючого шару, передбачену з пристроями для накладення герметизуючого шару в місці, розташованому в радіальному напрямку зовні по відношенню до формующему барабану;

- робочу станцію 16 для накладення шару, розміщеного під герметизуючим шаром, передбачену з пристроями для накладення шару, розміщеного під герметизуючим шаром, у місці, розташованому в радіальному напрямку зовні по відношенню до вказаного герметизирующему шару;

- робочу станцію 8 для накладання шарів каркаса, передбачену з пристроями для накладання, щонайменше, першого шару каркаса в місці, розташованому в радіальному напрямку зовні по відношенню до шару, розміщенній під герметизуючим шаром;

- станцію 17 для накладення перших проміжних елементів, передбачену з пристроями для накладення безлічі перших проміжних елементів поруч із, щонайменше, одним шаром каркаса;

- станцію 18 для накладення внутрішніх армуючих елементів, передбачену з пристроями для накладення безлічі внутрішніх армуючих елементів поряд з першими проміжними елементами;

- станцію 19 для накладення кільцевих фиксируьцевих фіксуючих конструктивних елементів на протилежних в аксіальному напрямку кінцях, щонайменше, одного шару каркаса;

- другу станцію 20 для накладення стійкого до стирання елемента, передбачену з пристроями для накладення щонайменше другий частини стійкого до стирання елемента;

- першу станцію 21 збірки боковин, передбачену з пристроями для накладення щонайменше першій частині боковин виготовляється шини.

Лінія 2' збірки каркасних конструктивних елементів, передбачена в установці 1', якщо потрібно, може містити наступні робочі станції, не показані на кресленнях:

- станцію для накладення самоуплотняющегося матеріалу, передбачену з пристроями для накладання шарів самоуплотняющегося матеріалу в місці, розташованому в радіальному напрямку зовні по відношенню до шару, розташованого під герметизуючим шаром;

- станцію для накладення зовнішніх підсилювальних елементів, передбачену з пристроями для накладення безлічі зовнішніх підсилювальних елементів поряд із зазначеним, щонайменше, одним шаром каркаса;

- станцію для накладання зовнішнього шару, передбачену з пристроями для накладання зовнішнього шару поряд із зазначеним, щонайменше, одним шаром каркаса.

Лінія 3' збірки коронних конструктив�усмотренную з пристроями для накладення подбрекерного шару формується на барабан;

- станцію 9 для накладення першого брекерного елемента, передбачену з пристроями для накладення щонайменше першої брекерной стрічки в місці, розташованому в радіальному напрямку зовні по відношенню до вказаного формующему барабану;

- станцію 23 для укладання друге проміжних елементів, передбачену з пристроями для укладання, щонайменше, одного другого проміжного елемента на першу брекерную стрічку;

- станцію 31 для накладання другого брекерного елемента, передбачену з пристроями для накладення другий брекерной стрічки в місці, розташованому в радіальному напрямку зовні по відношенню до вказаних другим проміжним елементів;

- станцію 24 для загинання брекерного елемента, передбачену з пристроями для загинання кінців першої брекерной стрічки на другу брекерную стрічку;

- робочу станцію 10 для накладення кордів, передбачену з пристроями для накладання, щонайменше, першого шару корду, що розміщується в напрямку уздовж окружності, тобто під кутом, що становить нуль градусів, на брекерной стрічці, зовнішньої в радіальному напрямку, і накладеного, щонайменше, на частинах даної брекерной стрічки, зовнішніх в аксіальному�ня, щонайменше, одного підшару в місці, розташованому в радіальному напрямку зовні по відношенню до шару корду;

- чотири робочі станції 11 для складання протекторних браслетів, кожна з яких передбачена з пристроями для накладання, щонайменше, одного протекторного браслета в місці, розташованому в радіальному напрямку зовні по відношенню до вказаного подслою;

- другу станцію 26 для складання боковин, передбачену з пристроями для збирання, щонайменше, другій частині боковин у місці, розташованому в аксіальному напрямку зовні по відношенню до протекторному браслету.

Установка 1' додатково містить пристрою 12 для подачі елементарних напівфабрикатів.

Зокрема, на кожній з таких робочих станцій:

- на станції 9 для накладення першого брекерного елемента;

- на станції 31 для накладання другого брекерного елемента;

- на станції 10 для накладення кордів;

установка 1' передбачена з двома пристроями 12 для подачі двох відповідних різних елементарних напівфабрикатів, що подаються на кожну із зазначених станцій.

З іншого боку, на станції 8 для накладання шарів каркаса установка 1' містить три пристрої 12 для подачі трьох �каркаса.

Крім того, установка 1' містить пристрої 29 для тимчасового зберігання елементарних напівфабрикатів. Подібні пристрої 29 для тимчасового зберігання елементарних напівфабрикатів переважно містять рулони/котушки елементарних напівфабрикатів.

Установка 1' додатково містить пристрої для переміщення виготовляється шини з однієї робочої станції на наступну робочу станцію.

Зокрема, кожне з зазначених пристроїв для переміщення містить одну механічну руку 27.

Установка 1' також містить лінію 5 формування і вулканізації зібраної невулканізованої шини.

У відповідності з альтернативними варіантами здійснення, не показаними на кресленні, існує можливість передбачити дві або більш станції для накладання шарів каркаса, зокрема, станцію, виконану з можливістю накладення першого шару каркаса, і додаткові станції, виконані з можливістю накладення додаткових шарів каркаса.

Додаткові варіанти здійснення установки щодо винаходу, не показані на кресленнях, передбачають наявність однієї станції для накладання однієї або декількох брекерних стрічок.

З посиланням на складальну установку 1, проиллюстрированнуюобретением.

Каркасний конструктивний елемент невулканізованої шини збирають за допомогою використання елементарних напівфабрикатів, що подаються на робочі станції лінії 2 складання каркасних конструктивних елементів.

Каркасний конструктивний елемент виготовляється шини переміщуються з однієї робочої станції на наступну робочу станцію, переважно в напрямку, показаному стрілкою на фіг.1, до завершення складання одного і того ж каркасного конструктивного елемента.

Як тільки під час складання каркасного конструктивного елемента виготовляється шина буде переміщена на станцію 8 для накладання шарів каркасу, яка передбачена з двома пристроями 12 для подачі напівфабрикатів, виникне можливість вибору одного з двох напівфабрикатів, що подаються на неї, в залежності від технологічних вимог до шини, що підлягає виготовленню. Як тільки перший шар каркаса буде накладено допомогою використання вибраного напівфабрикату, виникне можливість накладання другого шару в місці, розташованому в радіальному напрямку зовні по відношенню до першого шару, за допомогою вибору знову одного з двох напівфабрикатів, що подаються на станцію 8 для накладання шарів каркаса, або пере�танции 8 для накладання шарів каркаса, на дану станцію надходить наступна виготовляється шина, для якої знову можна буде вибрати один з двох елементарних напівфабрикатів, що подаються на дану станцію, для накладення, щонайменше, першого шару каркаса для складання каркасного конструктивного елемента, аналогічного попереднім або відрізняється від попереднього.

Між тим коронний конструктивний елемент виготовляється шини збирають на лінії 3 складання коронних конструктивних елементів за допомогою використання елементарних напівфабрикатів, що подаються на робочі станції одній і тій же лінії 3 складання коронних конструктивних елементів.

Коронний конструктивний елемент виготовляється шини переміщуються з однієї робочої станції на наступну робочу станцію, переважно в напрямку, показаному стрілкою на фіг.1, до завершення збираннякоронного конструктивного елемента.

Як тільки під час складання коронного конструктивного елемента він буде переміщений на станцію 9 для накладення першого брекерного елемента, на станцію 31 для накладання другого брекерного елемента і на станцію 10 для накладення кордів, на кожній з подібних станцій буде можна вибрати один з двох елементарних напівфабрикатів, подавае�їй вибраних напівфабрикатів.

Коронні конструктивні елементи і каркасні конструктивні елементи, отримані таким чином, потім збирають на станції 4 складання і надання певної форми, на якій отримують різні типи зібраних шин.

З посиланням на складальну установку 1', проілюстровану на фіг.2, далі буде описано другий кращий варіант здійснення процесу складання шини згідно з винаходом.

Елементарні напівфабрикати розміщують в певному порядку на лінії 28 розміщення елементарних напівфабрикатів в певному порядку.

Подібні елементарні напівфабрикати переміщують у відповідні пристрої 29 для тимчасового зберігання, в яких вони залишаються до переміщення у відповідні подаючі пристрої 12.

Згідно з другим варіантом здійснення процес щодо винаходу передбачає розміщення в певному порядку трьох пристроїв 12 для подачі трьох відповідних елементарних напівфабрикатів, що відрізняються один від одного, при цьому дані пристрої 12 виконані з можливістю подачі на станцію 8 для накладання шарів каркаса. Остання виконана з можливістю накладення, щонайменше, одного першого шару каркаса виготовляється шини, починаючи �розглянуто розміщення в певному порядку двох пристроїв 12 для подачі відповідних різних елементарних напівфабрикатів, виконаних з можливістю подачі на кожну з наступних станцій: робочу станцію 9 для накладення першого брекерного елемента, робочу станцію 31 для накладання другого брекерного елемента і робочу станцію 10 для накладення кордів. Таким чином, існує можливість вибору, щонайменше, одного елементарного напівфабрикату з двох напівфабрикатів, що подаються на відповідні станції для кожної з наступних технологічних операцій:

- накладення першої брекерной стрічки;

- накладення другий брекерной стрічки в місці, розташованому в радіальному напрямку зовні по відношенню до зазначеної першої брекерной стрічці;

- накладання, щонайменше, одного першого шару текстильних або металевих кордів, що розміщується в напрямку уздовж окружності в місці, розташованому в радіальному напрямку зовні по відношенню до брекерной стрічці, зовнішньої в радіальному напрямку, і накладеного, щонайменше, на частинах брекерной стрічки, зовнішніх в аксіальному напрямку.

У кращому разі складання каркасного конструктивного елемента виготовляється шини виконують на першому формующем барабані 6 на одній лінії 2' збірки каркасних конструктивних елементів за допомогою слідів, �асположенном в радіальному напрямку зовні по відношенню до першого формующему барабану 6;

- накладання, щонайменше, однієї частини першої стійкого до стирання елемента в місці, розташованому в радіальному напрямку зовні по відношенню до першого формующему барабану 6;

- накладення герметизуючого шару в місці, розташованому в радіальному напрямку зовні по відношенню до формующему барабану;

- накладення шару, розміщеного під герметизуючим шаром, у місці, розташованому в радіальному напрямку зовні по відношенню до вказаного герметизирующему шару;

- накладання, щонайменше, одного першого шару каркаса в місці, розташованому в радіальному напрямку зовні по відношенню до шару, розташованого під герметизуючим шаром за допомогою використання, щонайменше, одного елементарного напівфабрикату, вибраного з трьох елементарних напівфабрикатів, що подаються на станцію 8 накладання шарів каркасу;

- накладення безлічі перших проміжних елементів поряд із зазначеним, щонайменше, одним шаром каркаса;

- накладення безлічі внутрішніх підсилювальних елементів поряд із зазначеними першими проміжними елементами;

- накладання, щонайменше�ци зазначеного, щонайменше, одного шару каркаса;

- накладення щонайменше другій частині елемента, стійкого до стирання;

- накладання, щонайменше, однієї першій частині боковин виготовляється шини.

У відповідності з альтернативними варіантами здійснення збирання каркасного конструктивного елемента також включає, щонайменше, одну з наступних технологічних операцій:

- накладення шару самоуплотняющегося матеріалу;

- накладення безлічі зовнішніх підсилювальних елементів поряд із зазначеним, щонайменше, одним шаром каркаса;

- накладення зовнішнього шару у зазначеного, щонайменше, одного шару каркаса.

У кращому разі складання коронного конструктивного елемента виготовляється шини виконують на другому формующем барабані на лінії 3' збірки коронних конструктивних елементів за допомогою наступних технологічних операцій:

- накладення подбрекерного шару в місці, розташованому в радіальному напрямку зовні по відношенню до другого формующему барабану 7;

- накладання, щонайменше, однієї першої брекерной стрічки в місці, розташованому в радіальному напрямку зовні по відношенню до другого формующему барабану 7, за допомогою использованиваемих на станцію 9 накладення першого брекерного елемента;

- укладання, щонайменше, другого проміжного елемента на першу брекерную стрічку;

- накладення другий брекерной стрічки в місці, розташованому в радіальному напрямку зовні по відношенню до зазначеної першої брекерной стрічці, за допомогою використання, щонайменше, одного елементарного напівфабрикату, вибраного з двох елементарних напівфабрикатів, що подаються на станцію 31 накладання другого брекерного елемента;

- загинання кінців першої брекерной стрічки на другу брекерную стрічку;

- накладання, щонайменше, одного першого шару металевих або текстильних кордів, що розміщується в напрямку уздовж окружності в місці, розташованому в радіальному напрямку зовні по відношенню до брекерной стрічці, зовнішньої в радіальному напрямку, за допомогою використання, щонайменше, одного елементарного напівфабрикату, вибраного з двох елементарних напівфабрикатів, що подаються на станцію 10 для накладення кордів;

- накладання, щонайменше, одного підшару на шар корду;

- накладання, щонайменше, одного протекторного браслета в місці, розташованому в радіальному напрямку зовні по відношенню до вказаного подслою;

- накладання, щонайменше, друга година�нному протекторному браслету.

У відповідності з подібним другим кращим варіантом здійснення процесу щодо винаходу протекторний браслет збирають за допомогою намотування двох безперервних подовжених елементів з еластомерного матеріалу, що відрізняються один від одного, принаймні за складом, на поверхні, зовнішній в радіальному напрямку по відношенню до другого формующему барабану 7, у вигляді сусідніх витків та/або витків, суміжні в радіальному напрямку.

Як тільки різні каркасні і коронні конструктивні елементи будуть зібрані, процес передбачає надання тороїдальної форми каркасним конструктивних елементів при зборці їх з відповідними коронними конструктивними елементами на одній робочій станції 4 для складання виготовляється шини та надання певної форми виготовляється шині.

Крім того, у відповідності з подібним варіантом здійснення кожен каркасний конструктивний елемент з'єднаний з відповідним першим формі барабаном 6, на якому його збирають, до кінця надання форми виготовляється шині і складання виготовляється шини.

Виготовляються шини переважно переміщуються з однієї робочої станції на наступну робочу станцію допомогою, за меньѺанизации і формування шини на відповідній лінії 5 формування і вулканізації.

З посиланням на фіг.1 і 2 далі буде описаний спосіб складання різних типів невулканизованних шин для коліс транспортних засобів, для кожного розміру шини, згідно з винаходом.

Спосіб згідно винаходу передбачає подачу nkрізних елементарних напівфабрикатів на кожну k-ю робочу станцію з m робочих станцій, які подають зазначені nkелементарних напівфабрикатів. Іншими словами, на кожну k-ту станцію з m робочих станцій, на яку подають безліч елементарних напівфабрикатів, подають змінне число nkрізних елементарних напівфабрикатів.

Таким чином, n1буде являти собою число напівфабрикатів, що подаються на першу робочу станцію; n2буде являти собою число напівфабрикатів, що подаються на другу робочу станцію, і так далі.

Спосіб далі передбачає складання на кожної k-ї робочої станції, щонайменше, однієї частини конструктивного компонента виготовляється шини, починаючи з, щонайменше, одного елементарного напівфабрикату, вибраного з зазначених nkелементарних напівфабрикатів, що подаються на саму робочу станцію.

У відповідності зі способом щодо винаходу число зазначених різних тип�/mo>k=1mnk,

при цьому m і кожне значення nkбільше або дорівнює 2.

Застосування подібного способу для показаних варіантів здійснення приводить до наступних результатів.

У першому варіанті здійснення кількість станцій, на які подається безліч напівфабрикатів, дорівнює 4, і число напівфабрикатів, що подаються на кожну з чотирьох станцій, дорівнює 2, тобто m=4 і n1= n2= n3= n4= 2.

Отже, за допомогою використання способу винаходу можна зібрати 2×2×2×2, тобто 16, різних типів шин для кожного розміру шини без переривання циклу виробництва.

У другому варіанті здійснення кількість станцій, на які подається безліч напівфабрикатів, дорівнює 4, і число напівфабрикатів, що подаються на першу із зазначених станцій, дорівнює 3, у той час як число напівфабрикатів, що подаються на інші другу, третю і четверту із зазначених чотирьох станцій, дорівнює 2, тобто m=4; n1= 3; n2= n3= n4= 2.

Отже, за допомогою використання способу винаходу можна зібрати 3×2×2×2, тобто 24, різні типи шин для кожного розміру шини Ѐедусмотренним на робочих станціях, виконаних з можливістю складання протекторного браслета, число різних типів шини, які можуть бути виготовлені для кожного розміру, може бути більше. Дійсно, наприклад, на робочій станції, виконаної з можливістю складання протекторного браслета і передбаченою з двома пристроями для подачі безперервних подовжених елементів, що відрізняються один від одного (використовуються для складання всього протекторного браслета), в першому прикладі, наведеному вище, можна отримати 16×2, тобто 32, типу різних шин, в другому прикладі - 24×2, тобто 48.

Отже, складальні установки 1 і 1', схематично показані на кресленнях, дозволяють отримати різні типи невулканизованних шин для кожного розміру шини. Само собою зрозуміло, число типів шин, які можуть бути зібрані за допомогою способу і процесу щодо винаходу, і, отже, гнучкість подібного способу і процесу додатково підвищується, якщо вважають, що вони також забезпечують можливість складання шин іншого розміру.

У межах обсягу представленого вище опису та в нижчеподаній формулі винаходу всі чисельні значення, вказують кількості, параметри, процентні відносини і так далі, завжди слід рассматривни чисельних значень включають в себе всі можливі комбінації максимальних і мінімальних чисельних значень і всі можливі проміжні діапазони, крім тих, які конкретно вказані в тексті.

1. Спосіб складання різних типів невулканизованних шин для коліс транспортних засобів для кожного розміру шини, за допомогою використання елементарних напівфабрикатів, на складальної установки, що містить безліч робочих станцій, при цьому спосіб включає:
a) складання каркасного конструктивного елемента невулканізованої шини, що містить щонайменше один шар каркаса і пару кільцевих фіксуючих конструктивних елементів;
b) складання коронного конструктивного елемента невулканізованої шини, що містить, принаймні, один брекерний конструктивний елемент і протекторний браслет;
c) забезпечення на кожній з, щонайменше, двох робочих станцій, щонайменше, одного першого пристрою (12) для подачі першого елементарного напівфабрикату і одного другого пристрою (12) для подачі другого елементарного напівфабрикату, при цьому, щонайменше, один перший і один другої елементарні напівфабрикати відрізняються один від одного;
d) складання на кожній з, щонайменше, двох робочих станцій, щонайменше, однієї частини конструктивного компонента виготовляється шини, починаючи з, щонайменше, одного з першого і другого еле�про компонента виготовляється шини з, щонайменше, одного з першого і другого елементарних напівфабрикатів на кожній з, щонайменше, двох робочих станцій включає, щонайменше, одне з:
накладення першої брекерной стрічки;
накладення другий брекерной стрічки в місці, розташованому в радіальному напрямку зовні по відношенню до першої брекерной стрічці;
накладання, щонайменше, одного першого шару текстильних або металевих кордів, що розміщується в напрямку уздовж окружності в місці, розташованому в радіальному напрямку зовні по відношенню до брекерной стрічці, зовнішньої в радіальному напрямку, і накладеного, щонайменше, на частинах даної брекерной стрічки, зовнішніх в аксіальному напрямку;
накладення першого шару каркаса;
накладання другого шару каркаса в місці, розташованому в радіальному напрямку зовні по відношенню до першого шару каркаса.

3. Спосіб за п. 1, при якому збірка коронного конструктивного елемента включає збирання протекторного браслета допомогою намотування, щонайменше, одного безперервного подовженого елемента з еластомерного матеріалу на поверхні, зовнішній в радіальному напрямку по відношенню до формующему барабану, у вигляді сусідніх витків та/або витків, з�редством використання, щонайменше, двох безперервних подовжених елементів з різних еластомерних матеріалів.

5. Спосіб за п. 1, при якому збірку виготовляється шини виконують на, щонайменше, одному формующем барабані.

6. Спосіб за п. 5, при якому:
складання каркасного конструктивного елемента виготовляється шини виконують на першому формующем барабані (6) на, щонайменше, однієї лінії (2') складання каркасних конструктивних елементів;
складання коронного конструктивного елемента виготовляється шини виконують на, щонайменше, одне другому формующем барабані (7) на, щонайменше, однієї лінії (3') складання коронних конструктивних елементів.

7. Спосіб за п. 1, додатково включає:
е) надання тороїдальної форми каркасному конструктивного елементу при складанні його з коронним конструктивним елементом на, щонайменше, однієї робочої станції (4), призначеної для складання виготовляється шини та надання певної форми виготовляється шині.

8. Спосіб за п. 6, додатково включає:
е) надання тороїдальної форми каркасному конструктивного елементу при складанні його з коронним конструктивним елементом на, щонайменше, однієї робочої станції (4), призначеної для сбо�нструктивний елемент з'єднаний з відповідним першим формі барабаном (6), на якому він зібраний, до кінця надання певної форми виготовляється шині і складання виготовляється шини.

9. Спосіб за п. 1, додатково включає розміщення, щонайменше, одного першого і одного другого елементарних напівфабрикатів на лінії (28) розміщення елементарних напівфабрикатів в певному порядку.

10. Спосіб за п. 9, додатково включає переміщення, щонайменше, одного першого і одного другого елементарних напівфабрикатів у відповідні пристрої (29) для тимчасового зберігання.

11. Спосіб за п. 1, додатково включає переміщення, щонайменше, одного першого і одного другого елементарних напівфабрикатів з пристроїв (29) для тимчасового зберігання у відповідні подаючі пристрої (12) відповідних робочих станцій.

12. Спосіб за п. 1, при якому виготовляються шини переміщуються з однієї робочої станції на наступну робочу станцію допомогою, щонайменше, однієї механічної руки (27).

13. Спосіб за п. 1, при якому кожен із, щонайменше, одного першого і одного другого елементарних напівфабрикатів являє собою безперервний подовжений елемент з еластомерного матеріалу, що включає в себе, щонайменше, один текстильн�про заданого розміру безперервного подовженого елемента з еластомерного матеріалу, включає в себе, щонайменше, один текстильний або металевий армуючий корд.

14. Спосіб за п. 1, при якому, щонайменше, один перший і один другої елементарні напівфабрикати відрізняються один від одного типом еластомерного матеріалу, щільністю кордів і/або типом кордів.

15. Спосіб за п. 1, при якому етапі з) складання здійснюють за допомогою вибору, щонайменше, одного з першого і другого елементарних напівфабрикатів на основі типу виготовляється невулканизированной шини.

16. Спосіб за п. 1, при якому на етапі d) конструктивний елемент виготовляється шини складається з компонента, вибраного з групи, що складається з шару каркаса; брекерной стрічки, або перекрещивающейся, або розташованої під кутом, що становить нуль градусів; наповнювача борту; армуючої вставки, виготовленої з текстильного або металевого матеріалу.

17. Установка (1; 1') для складання різних типів невулканизованних шин для коліс транспортних засобів для кожного розміру шини, за допомогою використання елементарних напівфабрикатів, що подаються на безліч робочих станцій, при цьому установка містить:
щонайменше, одну першу і одну другу робочі станції, на кожну з яких пуга;
щонайменше, одне перше пристрій (12) для подачі першого елементарного напівфабрикату і одне друге пристрій (12) для подачі другого елементарного напівфабрикату для кожної з робочих станцій, на які подаються, щонайменше, один перший і один другої елементарні напівфабрикати;
причому кожна з першої і другої робочих станцій виконана з можливістю складання, щонайменше, однієї частини конструктивного компонента виготовляється шини, починаючи з, щонайменше, одного елементарного напівфабрикату, вибраного з першого і другого елементарних напівфабрикатів, що подаються в саму робочу станцію.

18. Установка по п. 17, що містить, принаймні, один пристрій (29) для тимчасового зберігання елементарних напівфабрикатів.

19. Установка по п. 17, в якій число робочих станцій, на які подаються, щонайменше, один перший і один другої елементарні напівфабрикати, дорівнює чотирьом.

20. Установка по п. 17, в якій число різних елементарних напівфабрикатів, що подаються на кожну з першої і другої робочих станцій, дорівнює двом.

21. Установка по п. 17, в якій кожна робоча станція, на яку подаються перші і другі елементарні напівфабрикати, передбачена з відповідн�розміщення елементарних напівфабрикатів в певному порядку.

23. Установка по п. 17, в якій, щонайменше, одна з, щонайменше, одного першого і одного другого робочих станцій, на які подаються, щонайменше, один перший і один другої елементарні напівфабрикати, містить одну з таких робочих станцій:
робочу станцію (9) для накладання першого брекерного елемента, передбачену з пристроями для накладання, щонайменше, однієї першої брекерной стрічки;
робочу станцію (31) для накладання другого брекерного елемента, передбачену з пристроями для накладення другий брекерной стрічки в місці, розташованому в радіальному напрямку зовні по відношенню до першої брекерной стрічці;
робочу станцію (10) для накладання кордів, передбачену з пристроями для накладання, щонайменше, одного першого шару текстильних або металевих кордів, що розміщується в напрямку уздовж окружності на брекерной стрічці, зовнішньої в радіальному напрямку, і накладеного, щонайменше, на частинах даної брекерной стрічки, зовнішніх в аксіальному напрямку;
робочу станцію (8) для накладання шарів каркаса, передбачену з пристроями для накладання, щонайменше, одного першого шару каркаса.

24. Установка по п. 17, додатково містить� додатково містить:
щонайменше, одну лінію (2; 2') складання каркасних конструктивних елементів на першому формующем барабані (6), при цьому каркасний конструктивний елемент містить щонайменше один шар каркаса і два кільцевих фіксуючих конструктивних елементів;
щонайменше, одну лінію (3; 3') складання коронних конструктивних елементів на другому формующем барабані (7), при цьому коронний конструктивний елемент містить, щонайменше, один брекерний конструктивний елемент і протекторний браслет.

26. Установка по п. 25, додатково містить:
щонайменше, одну робочу станцію (4; 4'), призначену для складання виготовляється шини та надання певної форми виготовляється шині і виконану з можливістю надання певної форми каркасному конструктивного елементу при складанні його з коронним конструктивним елементом для отримання невулканізованої шини.

27. Установка по п. 17, додатково містить, щонайменше, одну робочу станцію наступного типу:
щонайменше, одну робочу станцію (11) для складання протекторного браслета, передбачену з, щонайменше, одним пристроєм (30) для накладання протекторного браслета і виконану з можливістю накладення неп�в радіальному напрямку по відношенню до формующему барабану, у вигляді сусідніх витків та/або витків, суміжні в радіальному напрямку.

28. Установка по п. 27, в якій робоча станція (11) для складання протекторного браслета містить, щонайменше, два пристрої (30) для накладання, кожне з яких дозовано видає безперервний подовжений елемент з еластомерного матеріалу, який відрізняється від іншого елемента.

29. Установка по п. 17, додатково містить пристрої для переміщення виготовляється шини з однієї робочої станції на наступну робочу станцію.

30. Установка по п. 29, в якій пристрою для переміщення містять, щонайменше, одну механічну руку (27).

31. Спосіб складання різних типів невулканизованних шин для коліс транспортних засобів для кожного розміру шини, за допомогою використання елементарних напівфабрикатів, на складальної установці (1; 1'), містить безліч робочих станцій, при цьому спосіб включає:
подачу nkрізних елементарних напівфабрикатів на кожну k-ю робочу станцію з m робочих станцій із зазначеного безлічі робочих станцій, де k становить від 1 до m, причому на m робочих станцій подають nkелементарних напівфабрикатів;
складання кожної k-ї робочої станції з зазначених m робочих станцій, за мэлементарного напівфабрикату, обраного з nkелементарних напівфабрикатів, що подаються на саму робочу станцію;
при цьому число різних типів невулканизованних шин для кожного розміру одно
при цьому m і кожне значення nkбільше або дорівнює 2, a nkявляє собою кількість різних елементарних напівфабрикатів, що подаються на k-ю робочу станцію з зазначених m робочих станцій.

32. Спосіб за п. 31, при якому m більше або дорівнює 3.

33. Спосіб за п. 31, при якому m дорівнює 4.

34. Спосіб за п. 31, при якому nk2 на кожної k-ї робочої станції.

35. Спосіб за п. 31, при якому, щонайменше, одне число nkдля k-ї робочої станції більше або дорівнює 3.

36. Спосіб за п. 31, додатково включає: складування елементарних напівфабрикатів, раніше розміщених у визначеному порядку, у відповідних пристроях (29) для тимчасового зберігання елементарних напівфабрикатів.

37. Спосіб за п. 36, додатково включає: переміщення елементарних напівфабрикатів, розміщених у певному порядку на лінії (28) розміщення елементарних напівфабрикатів в певному порядку, відповідні пристрої (29) для тимчасового зберігання.

38. Спосіб за п. 36, додатково увімкнути� у відповідні пристрої (12) для подачі напівфабрикатів на відповідних k-х робочих станціях.

39. Спосіб за п. 31, в якому збірка, щонайменше, однієї частини конструктивного компонента виготовляється шини, починаючи з, щонайменше, одного елементарного напівфабрикату, вибраного з nkелементарних напівфабрикатів, що подаються на k-ю робочу станцію, включає:
намотування, щонайменше, одного безперервного подовженого елемента з еластомерного матеріалу на поверхню, зовнішню в радіальному напрямку по відношенню до формующему барабану, у вигляді сусідніх витків та/або витків, суміжні в радіальному напрямку.

40. Спосіб за п. 39, при якому число безперервних подовжених елементів дорівнює двом і безперервні подовжені елементи виконані з різних еластомерних матеріалів.

41. Спосіб за п. 31, при якому кожен елементарний напівфабрикат, що подається на k-ю робочу станцію, відрізняється від кожного елементарного напівфабрикату, що подається на іншу k-ю робочу станцію.

42. Спосіб за п. 31, при якому кожен елементарний напівфабрикат, що подається на k-ю робочу станцію, відрізняється від всіх інших елементарних напівфабрикатів, що подаються на інші робочі станції з m робочих станцій. 

Схожі патенти:

Спосіб і пристрій для розмотування подовженого елемента, забезпеченого двома технічними тканинами, для складання шин для коліс транспортних засобів

Винахід відноситься до способу складання шин, встановлення для складання шин для коліс транспортних засобів, способу розмотування подовженого елемента для складання та пристрій для розмотування подовженого елемента. Згідно способу подають подовжений елемент, з першої технічної тканиною і другий технічної тканиною, до, щонайменше, однієї робочої станції, причому подовжений елемент намотаний на першу котушку. Збирають на, щонайменше, однієї робочої станції, щонайменше, одну частину шини з використанням подовженого елемента. При подачі розмотують подовжений елемент з першої котушки. Видаляють першу технічну тканину і другу технічну тканина з подовженого елемента. Збирають кожну з першої технічної тканини та другої технічної тканини на першій збирає деталі і на другий збирає деталі. Видалення і збір першої технічної тканини та другої технічної тканини відбувається під час розмотування подовженого елемента з першої котушки. Винахід забезпечує скорочення часу складання шини. 4 н. і 38 з.п. ф-ли, 6 іл.

Спосіб виготовлення пневматичних шин

Винахід відноситься до шинної промисловості і може бути використане при виготовленні пневматичних шин великогабаритних (КГШ) і сверхкрупногабаритних (СКГШ), кар'єрних і сільськогосподарських. Згідно способом виготовляють неповну заготівлю шини. Здійснюють подвулканизацию заготовки в несекторной прес-формі з екваторіальним роз'ємом з гладкою робочою поверхнею по короні і бічних стінок. На шиновосстановительном заводі, восстанавливающем КГШ і СКГШ, на зашерохованную поверхню модуля накладають відсутні шари боковини та подканавочного шару протекторної гуми шляхом прямого шприцювання гумових сумішей, які застосовувались при складанні модуля з використанням трьох екструдерів. Нанесені шари гумової суміші боковин призначені для формування їх малюнка під час остаточної вулканізації шини. Нанесений тонкий шар протекторної гумової суміші забезпечує міцне, надійне кріплення на короні модуля бігової частини шини. Протекторний гумову суміш, необхідну для формування бігової частини шини, наносять зазначеними двома екструдерами декількома шарами. Остаточну вулканізацію зібраної шини здійснюють формовим бездиафрагменним способо� Винахід забезпечує виготовлення шини підвищеної однорідності при мінімальних витратах, а також підвищення продуктивності виготовлення шин. 3 н. і 7 з.п. ф-ли, 10 іл.

Пристрій для формування безповітряного шини

Винахід відноситься до пристрою для формування ділянки шини. Пристрій містить формувальний прес і прес-форму. Перша і друга робочі плити функціонально поєднані з пресом для зміни їх положення відносно один одного для відкривання і закривання прес-форми, приєднаної до робочих плит. Друга робоча плита приєднана з можливістю повороту до пристрою. Перша частина прес-форми приєднана до першої робочої плиті формувального преса, і друга частина прес-форми приєднана до другої робочої плиті формувального преса. Перша частина прес-форми також містить кришку, приєднану з можливістю повороту до пристрою, і зовнішнє кільце, також приєднане з можливістю повороту до пристрою. Поворотна кришка і зовнішнє кільце розташовані концентрично один відносно одного з невеликим зазором між ними, який утворює щілину для заливки. Кришка приєднана з можливістю повороту окремо від зовнішнього кільця, а щілина для заливки доступна зовні пристрої при знаходженні прес-форми в закритому стані. Двигун, функціонально поєднаний з частиною прес-форми для забезпечення повороту частини прес-форми. Винахід забезпечує підвищення про�

Спосіб і установка для складання шин для коліс транспортних засобів

Запропоновані установка і способи складання шин для коліс транспортних засобів. Складальна установка містить безліч формуючих барабанів, на яких здійснюють збірку шин, і безліч пар опорних кілець, виконаних з можливістю з'єднання з, щонайменше, одним з безлічі формуючих барабанів з можливістю відділення. Спосіб включає: a') кероване маніпулювання, щонайменше, одним формі барабаном, не забезпеченим опорними кільцями; b') кероване маніпулювання, щонайменше, однією парою опорних кілець, від'єднаних від відповідного формующего барабана; c') кероване маніпулювання, щонайменше, одним формі барабаном, пов'язаних з парою опорних кілець. Кожну із зазначених операцій a'), b') і c') виконують незалежно і одночасно по відношенню до решти операціями a'), b') і c') під час усталеного режиму роботи складальної установки. Операція a') включає етап зняття зібраної невулканізованої шини, якій надана певна форма, з, щонайменше, одного формующего барабана і переміщення, щонайменше, одного формующего барабана без зібраної невулканізованої шини, якій надана певна форма, на робочу станцію присоедин�ації c') зазначений, щонайменше, один формується барабан, з'єднаний з парою опорних кілець, переміщають від робочої станції приєднання опорних кілець на склад тимчасового зберігання формуючих барабанів або застосовують для початку нового циклу складання у відповідності з технологічними вимогами. Винахід забезпечує підвищення продуктивності виробів. 3 н. і 33 з.п. ф-ли, 1 іл.

Гумова суміш для підсилюючого шару боковини або для боковини і шина

Винахід відноситься до гумової суміші для підсилюючого шару боковини або боковини самонесущей шини. Гумова суміш для армуючого шару боковини або боковини включає диеновий каучук, що містить від 10 до 80 мас.% бутадієну, і вуглецеве волокно на основі кам'яновугільної смоли. Винахід дозволяє отримати гумову суміш для підсилюючого шару боковини або для боковини, яка має задовільною теплопровідністю і низьким тепловиділенням, а також чудовою твердістю і зносостійкістю при експлуатації шини в спущеному стані, а також отримати пневматичну шину, таку як самонесуча шина, яка містить підсилюючий шар боковини або боковину, виконані з застосуванням гумової суміші. 3 н. і 5 з.п. ф-ли, 4 табл., 7 пр.

Спосіб управління обсягом вироби в прес-формі постійного обсягу

Винахід відноситься до способу управління обсягом міститься в прес-форму виробу. Згідно способу беруть прес-форму, знімний формувальний стрижень і шпиндельний вузол обертання стрижня, до якого знімний формувальний стрижень прикріплюють на етапі зважування. Шпиндельний вузол обертання стрижня включає в себе сайт плити, сприймає вимірювану п'єзоелектричними сенсорами навантаження, який використовується для зважування протектора шини або шини на етапі зважування. Укладають один або більше шарів виробів на знімний формувальний стрижень, щоб сформувати протектор шини або шину. Зважують протектор шини або шину і поміщають протектор шини або шину і знімний формувальний стрижень в прес-форму, якщо вага протектора шини або шини знаходиться в межах допустимих параметрів. Винахід забезпечує підвищення точності виготовлення шини. 12 з.п. ф-ли, 8 іл.

Покришка пневматичної шини та спосіб її виготовлення

Винахід відноситься до покришкам автомобільних пневматичних шин з екрануючим шаром з текстильного корду і способу їх виробництва

Спосіб і пристрій для складання шин для коліс транспортного засобу

Винахід відноситься до способу і пристрою для складання шин для коліс транспортного засобу

Спосіб виготовлення пневматичної шини

Винахід відноситься до способу виготовлення пневматичної шини
Up!