Гумова суміш для бігової доріжки протектора і нешипована шина

 

Область техніки

Даний винахід відноситься до гумової суміші для бігової доріжки протектора і нешипованої шині (зимовій шині), виконаній з використанням цієї гумової суміші.

Рівень техніки

Для руху по засніженій і зледенілій дорозі транспортні засоби зазвичай постачають шини з шипами протиковзання або шинами з ланцюгами протиковзання. Проте це викликає екологічні проблеми, такі як забруднення навколишнього середовища утворюється пилом, і тому розробляють нешиповані шини для заміни шин з шипами протиковзання або шин з ланцюгами протиковзання для руху по засніженій і зледенілій дорозі. Нешиповані шини поліпшують, розробляючи їх складові матеріали і конструкції для руху по засніжених дорогах з більш грубою поверхнею, порівняно з поверхнею звичайних доріг. Наприклад, проведені дослідження по розробці гумової суміші, що містить диеновий каучук з чудовими низькотемпературними властивостями і містить велику кількість мягчителя з тим, щоб поліпшити ефект м'якшення.

У традиційних гумових сумішах для шин широко використовують протівостарітель і подібні добавки, щоб поліпшити стійкість до т�а основі амінів, такі як N-(1,3-диметилбутил)-N'-феніл-п-фенілендіамін (6ФФД) і N-феніл-N'-ізопропіл-п-фенілендіамін (ИФФД).

Збільшення твердості нешипованої шини, викликане старінням з плином часу (збільшення твердості при старінні), може значно знизити характеристики на обледенілій дорозі (характеристики гальмування на зледенілій дорозі). Для вирішення даної проблеми зазвичай збільшують кількість противостарителя або використовують мягчитель. Однак, збільшення кількості противостарителя викликає проблеми, наприклад, полягають у тому, що поверхня шини стає коричневою внаслідок потемніння поверхні (міграції противостарителя до поверхні), що призводить до погіршення зовнішнього вигляду шини. Крім того, використання мягчителя викликає зниження характеристик на зледенілій дорозі, в залежності від виду мягчителя, і таким чином, неможливо одночасно в достатній мірі поліпшити характеристики на обледенілій дорозі і характеристику уповільнення збільшення твердості при старінні.

Відповідно, існує потреба в гумовій суміші, яка дозволить покращити стійкість до теплового старіння для збільшення терміну експлуатації, без збільшення кількості протиЂилгептил)-N'-феніл-п-фенілендіамін як противостарителя і віск. Однак ця суміш може бути поліпшена щодо стійкості до теплового старіння.

Патентний документ 1: JP Н10-324779 А

Опис винаходу

Метою справжнього винаходу є вирішення вищезазначених проблем та забезпечення гумової суміші, яка дозволяє поліпшити стійкість до теплового старіння і, зокрема, уповільнити зміни властивостей (наприклад, зміна твердості) вулканізованої гумової суміші (підвищення твердості гуми при старінні), внаслідок тривалої експлуатації, і не містить при цьому підвищену кількість противостарителя, за допомогою чого продовжують термін експлуатації без погіршення характеристик на зледенілій дорозі, а також скоротити час вулканізації при підтримці хорошої стійкості до передчасної вулканізації, і підвищити ефективність зшивання; забезпечення нешипованої шини з біговою доріжкою протектора, виконаної з цієї суміші.

Було виявлено, що гумова суміш, що включає каучуковий компонент, що містить каучук на основі ізопрену, діоксид кремнію і з'єднання, представлене нижченаведеною формулою (I) і/або (II), покращує стійкість до теплового старіння і, зокрема, уповільнює збільшення твердості гуми при старінні. Одвности зшивання. За результатами попередніх досліджень було виявлено, що гумова суміш, що включає прискорювач вулканізації на основі тиурама, на додаток до вищевказаних трьох компонентів, дозволяє поліпшити стійкість до теплового старіння і, одночасно, вирішити зазначені вище нові проблеми.

Таким чином, даний винахід відноситься до гумової суміші для бігової доріжки протектора, що включає каучуковий компонент, що містить каучук на основі ізопрену; діоксид кремнію; з'єднання, представлене формулою (I) і/або (II), і прискорювач вулканізації на основі тиурама.

У формулах (I) і (II) R1і R2можуть бути однаковими або різними, і R1і R2кожен являє собою атом водню, алкільних груп, арильную групу або аралкильную групу, за умови, що R1і R2не є атомами водню одночасно.

Каучук на основі ізопрену переважно представляє собою щонайменше один з каучуків, вибраних з групи, що складається з ізопренового каучуку, натурального каучуку і модифікованого натурального каучуку.

З'єднання переважно представлено формулою (III).

<5°С.

Справжній винахід також відноситься до нешипованої шині, що включає бігову доріжку протектора, виконану з гумової суміші.

Гумова суміш по справжньому винаходу включає каучуковий компонент, що містить каучук на основі ізопрену, діоксид кремнію, з'єднання, представлене формулою (I) і/або (II), і прискорювач вулканізації на основі тиурама. Тому, даний винахід забезпечує поліпшення стійкості до теплового старіння без погіршення вихідних характеристик на зледенілій дорозі, зокрема, уповільнення зміни властивостей (наприклад, зміни твердості) вулканізованої гумової суміші (зокрема, збільшення твердості гуми при старінні), внаслідок тривалої експлуатації, і за допомогою цього, уповільнення погіршення характеристик на зледенілій дорозі з плином часу. Більш того, даний винахід забезпечує скорочення часу вулканізації при підтримці хорошої стійкості до передчасної вулканізації і поліпшення ефективності зшивання. Такий ефект уповільнення збільшення твердості при старінні по справжньому винаходу є більш значним, ніж у випадку сумішей на основі БСК, таких як суміші, що містять БСК і сажу. Крім того, таие коченню і опір абразивному зносу. Відповідно, можливо збільшити строк служби гумової суміші без збільшення кількості противостарителя, такого як 6ФФД, або зниження характеристик на зледенілій дорозі, і знизити час вулканізації при підтримці хорошої стійкості до передчасного старіння, і поліпшити ефективність зшивання. Тому гумова суміш по справжньому винаходу підходить для використання в біговій доріжці протектора нешипованої шини.

Найкращий варіант здійснення винаходу

Гумова суміш по справжньому винаходу включає каучуковий компонент, що містить каучук на основі ізопрену, діоксид кремнію, з'єднання, представлене формулою (I) і/або (II), і прискорювач вулканізації на основі тиурама. Гумова суміш, що включає каучуковий компонент, що містить каучук на основі ізопрену, діоксид кремнію, з'єднання, представлене формулою (I) і/або (II), забезпечує поліпшення стійкості до теплового старіння і уповільнення зміни властивостей (наприклад, зміни твердості) вулканізованої гумової суміші внаслідок тривалої експлуатації, зокрема, збільшення твердості гуми при старінні. Гумова суміш додатково включає прискорювач вулканізації на основі тиурама, доп� цьому винаході вирішують нові проблеми збільшення часу вулканізації і зниження ефективності зшивання, викликані зазначеними вище трьома компонентами (більш конкретно, покращують ефективність зшивання і скорочують час вулканізації при збереженні стійкості до передчасної вулканізації). Більше того, поліпшення ефективності зшивання за допомогою прискорювача вулканізації на основі тиурама забезпечує можливість зниження в гумовій суміші кількості сірки, яка не бере участь в ефективному зшиванні, за допомогою якого зв'язуються молекули гуми. Відповідно, можливо запобігти такі проблеми, як збільшення твердості при старінні, що викликається зміною такої невикористаної сірки в ході старіння.

Збільшення твердості гуми при старінні, згадуване тут, означає явище деградації, при якому вулканізованої гумова суміш стає твердішою, ніж у вихідному стані, після нагрівання вулканізованої гумової суміші в присутності кисню як розтлінного фактора. У цьому винаході таке старіння може бути ефективно сповільнено. Такий ефект уповільнення збільшення твердості при старінні повністю відрізняється від так званого термічного опору втоми (запобігання проколів і викришування) та стійкості до провисання при�ена, діоксид кремнію і з'єднання, представлене формулою (I) і/або (II).

Більше того, коли гумова суміш містить ці три компонента, ефект покращення стійкості до теплового старіння (зокрема, ефект уповільнення збільшення твердості при старінні) проявляється синергетичним чином. Ця гумова суміш проявляє більш значний ефект уповільнення збільшення твердості при старінні, наприклад, порівняно з гумовою сумішшю, що містить бутадіенстірольний каучук, діоксид кремнію і з'єднання, представлене формулою (I) і/або (II).

У цьому винаході як каучукового компонента використовують каучук на основі ізопрену. Хоча в цьому винаході використовують каучук зі структурою ізопрену, стійкість до теплового старіння (зокрема, ефект уповільнення збільшення твердості при старінні) поліпшується. Приклади каучуку на основі ізопрену включають ізопрена каучук (ІК), натуральний каучук (НК) і модифікований натуральний каучук. Приклади ПК містять депротеїнізований натуральний каучук (ДПНК) і високоочищений натуральний каучук (ВОНК), і приклади модифікованого натурального каучуку включають эпоксидированний натуральний каучук (ЭНК), гідрований натуральний ка�ності, такі як SIR20, RSS#3 і TSR20. Найбільш вагомими серед них є ПК і ІК, завдяки низькій вартості.

У цьому винаході кількість каучуку на основі ізопрену на 100 мас.% каучукового компонента становить 20 мас.% або більше, більш переважно, 30 мас.% або більше і, більш переважно, 40 мас.% або більше. Якщо ця кількість становить менш як 20 мас.%, ефект уповільнення збільшення твердості при старінні може проявлятися недостатньо. Кількість каучуку на основі ізопрену на 100 мас.% каучукового компонента переважно становить 80 мас.% або менше, та краще, 70 мас.% або менше. Якщо кількість перевершує 80 мас.%, можуть не бути забезпечені низькотемпературні властивості, необхідні для нешипованої шини.

Приклади каучуків, які можуть бути використані на додаток до каучуку на основі ізопрену, включають бутадієновий каучук (БК), бутадіенстірольний каучук (БСК), бутадієн-ізопрен-стирольний каучук (БІСК), етилен-пропілен-диеновий каучук (ЭПДК), хлоропреновий каучук (ХК) і бутадієн-акрилонитрильний каучук (БАК). Каучуки можна використовувати окремо або два чи більше видів каучуків можна використовувати в поєднанні. Найпоширенішим серед ніні обмежений особливим чином. Його приклади включають БК з високим вмістом цис-ланок, такі як BR1220 і BR1250H (кожен з яких випускає ZEON Corporation), BR130B і BR150B (кожен з яких випускає Ube Industries Ltd.) і синдиотактические містять кристали полибутадиеновие БК, такі як VCR412 і VCR617 (кожен з яких випускає Ube Industries Ltd.). БК з вмістом цис-ланок 90 мас.% або більше є найбільш переважними, оскільки вони забезпечують збереження низькотемпературних властивостей.

У цьому винаході кількість БК в 100 мас.% каучукового компонента переважно становить 10 мас.% або більше, більш переважно, 20 мас.% або більше, ще більш переважно, 30 мас.% або більше і, найбільш переважно, 50 мас.% або більше. Якщо ця кількість становить менш як 10 мас.%, характеристики на обледенілій дорозі, які необхідні для нешипованої шини, не можуть бути забезпечені в достатній мірі.

Кількість БК в 100 мас.% каучукового компонента переважно становить 90 мас.% або менше, більш переважно, 80 мас.% або менше і, ще більш переважно, 70 мас.% або менше. Якщо ця кількість перевищує 90 мас.%, технологічність гумової суміші може значно погіршитися.

Гумова суміш по теперішній�постановою (зокрема, ефект уповільнення збільшення твердості при старінні) і забезпечує опір абразивному зносу, економію палива та характеристики на обледенілій дорозі, які потрібні для нешипованої шини. Тип діоксиду кремнію не обмежений особливим чином. Його приклади включають сухий діоксид кремнію (кремнієвий ангідрид) і вологий діоксид кремнію (водна кремнієва кислота). Вологий діоксид кремнію є кращим, оскільки він містить більшу кількість силанольних груп. Діоксид кремнію можна використовувати окремо, або два чи більше типів можна використовувати в поєднанні.

Питома площа поверхні діоксиду кремнію, виміряна з адсорбції азоту (N2SA), переважно становить 50 м2/м або більше, більш переважно, 80 м2/м або більше та, ще більш переважно, 100 м2/м або більше. Якщо N2SA становить менше 50 м2/р, посилення гуми може знижуватися. N2SA діоксиду кремнію переважно становить 300 м2/г або менше, більш переважно, 250 м2/г або менше і, ще більш переважно, 200 м2/г або менше. Якщо N2SA складає понад 300 м2/г, в'язкість гумової суміші може збільшуватися і технологи�>A) визначають методом БЕТ (Брунауэра-Еммета-Тейлора) у відповідності зі стандартом ASTM D3037-81.

У гумовій суміші для бігової доріжки протектора по справжньому винаходу кількість діоксиду кремнію переважно становить 5 мас.ч. або більше, більш переважно, 10 мас.ч. або більше і, ще більш переважно, 15 мас.ч. або більше на 100 мас.ч. каучукового компонента. Якщо ця кількість становить менш як 5 мас.год., ефект уповільнення збільшення твердості при старінні та характеристики на обледенілій дорозі не можуть бути забезпечені в достатній мірі. Крім того, ефект придушення зниження швидкості вулканізації та ефективності зшивання, викликаний застосуванням діоксиду кремнію, може бути знижений. Кількість діоксиду кремнію переважно становить 80 мас.ч. або менше, більш переважно, 70 мас.ч. або менше, ще більш переважно, 60 мас.ч. або менше і, найбільш переважно, 50 мас.ч. або менше на 100 мас.ч. каучукового компонента. Якщо ця кількість становить понад 80 мас.год., технологічність і оброблюваність гумової суміші можуть погіршуватися.

Гумова суміш по справжньому винаходу переважно містить поліуретановий сполучний агент, спільно з діоксидом �нности в поєднанні з діоксидом кремнію. Приклади включають силановие зв'язувальні агенти сульфідного типу, такі як біс(3-триэтоксисилилпропил)тетрасульфид, біс(2-триэтоксисилилэтил)тетрасульфид, біс(4-триэтоксисилилбутил)тетрасульфид, біс(3-триметоксисилилпропил)тетрасульфид, біс(2-триметоксисилилэтил)тетрасульфид, біс(4-триметоксисилилбутил)тетрасульфид, біс(3-триэтоксисилилпропил)трисульфид, біс(2-триэтоксисилилэтил)трисульфид, біс(4-триэтоксисилилбутил)трисульфид, біс(3-триметоксисилилпропил)трисульфид, біс(2-триметоксисилилэтил)трисульфид, біс(4-триметоксисилилбутил)трисульфид, біс(3-триэтоксисилилпропил)дисульфід, біс(2-триэтоксисилилэтил)дисульфід, біс(4-триэтоксисилилбутил)дисульфід, біс(3-триметоксипропил)дисульфід, біс(2-триметоксисилилэтил)дисульфід, біс(4-триметоксисилилбутил)дисульфід, 3-триметоксисилилпропилбензотиазолил тетрасульфид і триэтоксисилилпропилбензотиазол тетрасульфид. Інші приклади включають силановие зв'язувальні агенти, які містять меркапто-групи, винильние групи, глицидокси-групи, нітрогрупи і хлор. Серед перелічених агентів переважними є біс(3-триэтоксисилилпропил)тетрасульфид і біс(3-триэтоксисилилпропил)дисульфід, з точки зору доброго посилюючого ефекту �ть окремо або два або більше агентів можна використовувати в поєднанні.

Кількість силанового сполучного агента переважно становить 1 мас.ч. або більше і, більш переважно, 2 мас.ч. або більше на 100 мас.ч. діоксиду кремнію. Якщо ця кількість становить менш як 1 мас.год., міцність на розрив значно знижується. Кількість силанового сполучного агента переважно становить 15 мас.ч. або менше і, більш переважно, 10 мас.ч. або менше на 100 мас.ч. діоксиду кремнію. Якщо ця кількість становить понад 15 мас.год., ефект, викликаний додаванням силанового сполучного агента, такий як збільшення міцності на розрив і зниження опору кочення, не виявляється.

У цьому винаході з'єднання, представлене формулою (I) і/або (II), і прискорювач вулканізації на основі тиурама використовують у поєднанні в якості прискорювача вулканізації. Гумова суміш, що містить каучук на основі ізопрену або каучук на основі ізопрену та БК в якості каучукового компонента, часто має низькі характеристики стійкості до теплового старіння і опору старінню і може зазнавати більш значні зміни властивостей, такі як зміна твердості, викликане тривалою експлуатацією (зокрема, збільшення твердості гуми при старінні);однак, з іншого боку, використання цього з'єднання призводить до збільшення часу вулканізації і зниження ефективності зшивання. Якщо гумова суміш додатково містить гуанидиновий прискорювач, зниження ефективності зшивання певною мірою пригнічується, але поліпшення цього ще недостатньо. Крім того, скорочується час передчасної вулканізації і може відбуватися підгорання гуми. Так як гумова суміш по справжньому винаходу містить певний прискорювач вулканізації, прискорювач вулканізації на основі тиурама, поряд з іншими компонентами, ефективність зшивання значно поліпшується при підтримці необхідної стійкості до передчасної вулканізації. Відповідно, час вулканізації знижують при підтримці підходящої стійкості до передчасної вулканізації невулканизированной гумової суміші. Крім того, опір коченню та опір абразивному зносу вулканізованої гумової суміші можуть бути поліпшені і додатково може бути покращено ефективність зшивання.

У формулах (I) і (II) R1і R2можуть бути однаковими або різними, і R1і R21і R2не є одночасно атомами водню (тобто сполуки, в яких обидва R1і R2, пов'язані з одним кільцем, є атомами водню, виключені).

Переважно R1і R2являють собою110алкільні групи, З610арильние групи, З710аралкильние групи. Приклади алкільних груп включають метильної групи, етільную групу, н-пропильную групу, изопропильную групу, н-бутильную групу, изобутильную групу, втор-бутильную групу, тре-бутильную групу, пентильную групу, гексильную групу, гептильную групу, 2-этилгексильную групу, октильную групу, нонильную групу і децильную групу.Приклади арильному групи включають фенильную групу, толильную групу, ксилильную групу, бифенильную групу, нафтильную групу, антрильную групу і фенантрильную групу. Приклади аралкильной групи включають бензильную групу і фенетильную групу. Вуглеводневі групи R1і R2можуть мати пряму ланцюг, розгалужену ланцюг або представляти собою циклічні групи. Найбільш вагомими серед алкільних груп, арильних груп і аралкильних груп є алкільні групи. Число атомів углерор>1є алкільного групою і R2є атомом водню. В даному випадку краще досягають ефекту уповільнення збільшення твердості гуми при старінні.

Конкретні приклади з'єднання, представленого формулою (I), включають: біс(4-метилбензотиазолил-2)-дисульфід, біс(4-этилбензотиазолил-2)-дисульфід, біс(5-метилбензотиазолил-2)-дисульфід, біс(5-этилбензотиазолил-2)-дисульфід, біс(6-метилбензотиазолил-2)-дисульфід, біс(6-этилбензотиазолил-2)-дисульфід, біс(4,5-диметилбензотиазолил-2)-дисульфід, біс(4,5-диэтилбензотиазолил-2)-дисульфід, біс(4-фенилбензотиазолил-2)-дисульфід, біс(5-фенилбензотиазолил-2)-дисульфід і біс(6-фенилбензотиазолил-2)-дисульфід. Конкретні приклади з'єднання, представленого формулою (II), включають: 2-меркапто-4-метилбензотиазол, 2-меркапто-4-этилбензотиазол, 2-меркапто-5-метилбензотиазол, 2-меркапто-6-этилбензотиазол, 2-меркапто-6-метилбензотиазол, 2-меркапто-6-этилбензотиазол, 2-меркапто-4,5-диметилбензотиазол, 2-меркапто-4,5-диэтилбензотиазол, 2-меркапто-4-фенилбензотиазол, 2-меркапто-5-фенилбензотиазол і 2-меркапто-6-фенилбензотиазол., Найбільш вагомими серед цих сполук є біс(4-метилбензотиазолил-2)-дисульфід, біс(5-метилбензотиазолил-2)-дисульфід, мерк�придатними для використання, чим з'єднання, представлені формулою (II). Зокрема з'єднання (4м-МБТС), представлене формулою (III), є особливо придатним серед вищезазначених сполук. При використанні цього з'єднання краще досягають ефекту уповільнення збільшення твердості гуми при старінні.

З'єднання, представлені формулою (I) і/або (II), можна використовувати окремо, або два чи більше видів з'єднань можна використовувати в поєднанні. Можна використовувати таке з'єднання у вигляді промислово виробленого продукту, наприклад, продукту, що випускається NOCIL Ltd.

Загальна кількість сполук, представлених формулою (I) і/або (II), переважно становить 0,1 мас.ч. або більше, більш переважно, 0,2 мас.ч. або більше і, більш переважно, 0,4 мас.ч. або більше на 100 мас.ч. каучукового компонента. Якщо загальна кількість становить менше 0,1 мас.год., ефект уповільнення збільшення твердості при старінні не проявляється в достатній мірі. Загальна кількість переважно складає 5,0 мас.ч. або менше, більш переважно, 3,0 мас.ч. або менше і, більш переважно, 2,0 мас.ч. або менше на 100 мас.ч. каучукового компонента. Якщо загальна кількість перевершує 5,0 м вулканізації на основі тиурама включають: тетраметилтиурамдисульфид (ТМТД), тетраэтилтиурамдисульфид, тетраметилтиураммоносульфид (ТМТМ), дипентаметилентиурамдисульфид, дипентаметилентиураммоносульфид, дипентаметилентиурамтетрасульфид, дипентаметилентиурамгексасульфид, тетрабутилтиурамдисульфид, пентаметилентиурамтетрасульфид і тетракис(2-этилгексил)тиурамдисульфид. Найбільш вагомими серед цих сполук є ТМТМ, тетраэтилтиурамдисульфид і тетрабутилтиурамдисульфид, з точки зору покращення ефективності зшивання, підтримки необхідної стійкості до передчасної вулканізації, зменшення часу вулканізації, і токсичність цих сполук нижче, ніж токсичність ТМТД та подібних сполук.

Кількість прискорювача вулканізації на основі тиурама переважно становить 0,1 мас.ч. або більше, більш переважно, 0,2 мас.ч. або більше і, ще більш переважно, 0,3 мас.ч. або більше на 100 мас.ч. каучукового компонента. Якщо ця кількість становить менше 0,1 мас.год., стійкість до передчасної вулканізації і ефективність зшивання можуть не поліпшуватися. Кількість прискорювача вулканізації на основі тиурама переважно становить 1 мас.ч. або менше, більш переважно, 0,8 мас.ч. або менше і, ще більш переважно, �улканизации на основі тиурама може мігрувати до поверхні, викликаючи вицвітання, час передчасної вулканізації може знижуватися і вартість може недоцільно зростати.

Каучуковий компонент по справжньому винаходу може містити інші прискорювачі вулканізації, на додаток до з'єднання, представленому формулою (I) і/або (II) і прискорювача вулканізації на основі тиурама. В даному випадку також досягають ефекту уповільнення збільшення твердості при старінні.

Приклади інших прискорювачів вулканізації включають N-трет-бутил-2-бензотиазолилсульфенамид (ТББС), N-циклогексил-2-бензотиазолилсульфенамид (ЦБС), N,N'-дициклогексил-2-бензотиазолилсульфенамид (ДЗ), меркаптобензотиазол (МБТ), бензотиазолилдисульфид (МБТС) і дифенилгуанидин (ДФГ). Наприклад, від 0,1 до 2,0 мас.ч. ДФГ може бути додано на 100 мас.ч. каучукового компонента.

Крім зазначених вище компонентів, гумова суміш може містити, при необхідності, інші компоненти, які зазвичай використовуються в гумовій промисловості. Приклади таких компонентів містять наповнювачі, такі як сажа, стеаринова кислота, оксид цинку, противостарители, віск, масло і вулканизирующие агенти, такі як сірка і сполуки сірки.

Приклади придатною для використання сажі включають, але не обме�ощадь поверхні сажі, виміряна з адсорбції азоту (N2SA), переважно складає 70 м2/м або більше та, більш переважно, 90 м2/м або більше. Якщо N2SA становить менше 70 м2/р, знижується посилення гуми. N2SA сажі переважно становить 300 м2/г або менше, більш переважно, 250 м2/г або менше і, ще більш переважно, 150 м2/г або менше. Якщо N2SA складає понад 300 м2/р, технологічність гумової суміші може погіршуватися.

Питому площу поверхні сажі, виміряну з адсорбції азоту визначають методом згідно стандарту JIS K6217.

Якщо гумова суміш для бігової доріжки протектора по справжньому винаходу містить сажу і діоксид кремнію, загальна кількість сажі та діоксиду кремнію переважно становить 40 мас.ч. або більше і, більш переважно, 60 мас.ч. або більше на 100 мас.ч. каучукового компонента. Якщо загальна кількість цих компонентів становить менш як 40 мас.год., ефект уповільнення збільшення твердості при старінні може бути не досягнутий в достатній мірі. Загальна кількість зазначених компонентів переважно становить 100 мас.ч. або менше і, більш переважно, 80 мас.ч. або менше на 100 мас.ч. каучуковнастоящем винаході протівостарітель на основі аміна може бути відповідним чином використаний в якості противостарителя, з точки зору чудових властивостей міцності на розрив. Гумова суміш по справжньому винаходу може забезпечити поліпшення стійкості до термічного старіння (зокрема, ефект уповільнення збільшення твердості при старінні) без збільшення кількості противостарителя на основі аміна. Приклади противостарителя на основі аміна включають похідні амінів, такі як похідні дифеніламіну та похідні п-фенилендиамина. Приклади похідних дифеніламіну включають п-(п-толуолсульфониламид)-дифеніламін та октилированний дифеніламіну. Приклади похідних п-фенилендиамина включають N-(1,3-диметилбутил)-N'-феніл-п-фенілендіамін (6ФФД) і N-феніл-N'-ізопропіл-п-фенілендіамін (ИФФД) та N,N'-ді-2-нафтил-п-фенілендіамін.

Кількість противостарителя на основі аміна переважно становить 1 мас.ч. або більше і, більш переважно, 1,5 мас.ч. або більше на 100 мас.ч. каучукового компонента. Якщо ця кількість становить менш як 1 мас.год., міцність на розрив не може поліпшуватися. Кількість противостарителя переважно становить 6 мас.ч. або менше і, більш переважно, 4 мас.ч. або менше на 100 мас.ч. каучукового компонента. Якщо ця кількість перевищує 6 мас.год., може виникати вицвета�ло, міститься в суміші, що покращує технологічність і міцність гумової суміші. Приклади масла включають технологічне масло, рослинна олія і їх суміші.

Приклади технологічного масла включають парафінове технологічне масло, ароматичне технологічне масло і нафтенові технологічне масло. Конкретні приклади парафінового технологічного масла включають PW-32, PW-90, PW-150 і PS-32, що випускаються Idemitsu Kosan Co., Ltd. Конкретні приклади ароматичного технологічного масла включають АС-12, АС-460, АН-16, АН-24 і АН-58, випускаються Idemitsu Kosan Co., Ltd. Приклади рослинного масла включають рицинова олія, бавовняне масло, лляна олія, рапсова олія, соєва олія, пальмова олія, кокосова олія, арахісова олія, каніфольне масло, хвойне масло, сосновий дьоготь, талловое масло, кукурудзяна олія, рисове масло, сафлорова олія, кунжутна олія, оливкова олія, соняшникова олія, кісточкове пальмова олія, масло камелії, масло жожоба, масло горіха макадамії і тунгове масло. Парафінове технологічне масло більш придатне для використання, внаслідок сприятливих низькотемпературних властивостей.

Якщо гумова суміш містить масло, кількість масла переважно становить 5 мас.ч. про становить менш як 5 мас.год., ефект поліпшення технологічності не проявляється в достатній мірі. Кількість масла переважно становить 60 мас.ч. або менше і, більш переважно, 50 мас.ч. або менше на 100 мас.ч. каучукового компонента. Якщо ця кількість перевищує 60 мас.год., технологічність гумової суміші погіршується.

У цьому винаході сірку можна відповідним чином використовувати в якості вулканизирующего агента. Приклади сірки включають порошок сірки, осаджену сірку, колоїдну сірку, нерозчинну сірку і високодисперсную сірку.

Кількість сірки переважно становить 1 мас.ч. або більше і, більш переважно, 1,5 мас.ч. або більше на 100 мас.ч. каучукового компонента. Якщо кількість сірки становить менш як 1 мас.год., її вулканізуючий ефект може бути невеликим. Кількість сірки переважно становить 6 мас.ч. або менше і, більш переважно, 4 мас.ч. або менше на 100 мас.ч. каучукового компонента. Якщо ця кількість перевищує 6 мас.год., ефект уповільнення збільшення твердості при старінні може проявлятися недостатньо.

Гумова суміш по справжньому винаходу може бути отримана традиційним способом. Більш конкретно, гумова суміш може бути отримана шляхом �відповідної вулканізації отриманої суміші.

Твердість при температурі 25°С (вулканізованої) гумової суміші по справжньому винаходу переважно становить 70 або менш, більш переважно, 60 або менше і, ще більш переважно, 55 або менше. Якщо твердість перевершує 70, характеристики на обледенілій дорозі значно погіршуються. Твердість при температурі 25°С переважно становить 42 або більше і, більш переважно, 46 або більше. Якщо твердість становить менше 42, блоки рисунка протектора нешипованої шини можуть бути схильні до значної деформації та характеристики на обледенілій дорозі для нешипованої шини погіршуються. Твердість при температурі 25°С може бути встановлена в зазначеному діапазоні шляхом поєднання регулювання і відносної кількості вищевказаних компонентів.

Твердість при температурі 25°С визначають за допомогою методу вимірювання, описаного в прикладі нижче.

Гумову суміш по справжньому винаходу використовують для бігової доріжки протектора нешипованої шини. Бігова доріжка протектора являє собою частину поверхні протектора з багатошаровою структурою. Протектор з двошаровою структурою складається з поверхневого шару (бігової доріжки протектора) і внутрішньо листів гумової суміші з отриманням заданої форми, або введенням гумової суміші в два або більше екструдерів для отримання листів, включають два або більше шарів на виході головок екструдерів.

Нешипована шина по справжньому винаходу може бути отримана з допомогою традиційного способу з використанням гумової суміші. Більш конкретно, невулканізована гумову суміш екструдують і обробляють у формі бігової доріжки протектора і потім формують на верстаті для складання шини традиційним способом і збирають з іншими елементами шини для отримання невулканизированной шини. Дану невулканізована шину нагрівають і піддають впливу тиску в вулканизаторе для отримання нешипованої шини.

Нешипована шина по справжньому винаходу підходить для застосування на легкових автомобілях, вантажівках і автобусах.

ПРИКЛАДИ

Даний винахід більш конкретно описано на основі прикладів, і даний винахід не обмежена цими прикладами.

Далі перераховані відповідні хімічні реагенти, використовувані в прикладах і порівняльних прикладах.

ПК: RSS#3

БК: BR150B, що випускається Ube Industries, Ltd. (вміст цис-ланок: 97 мас.%, ML1+4(100°C): 40, в'язкість 5% розчину в толуолі при температурі 25°С: 48 сПз, M�ї Degussa AG (N2SA: 175 м2/г)

Сілановий сполучний агент: Si266 (біс(3-триэтоксисилилпропил)дисульфід), що випускається Degussa AG

Масло: PS-32, що випускається Idemitsu Kosan Co., Ltd.

Стеаринова кислота: Kiri, що випускається NOF Corporation

Оксид цинку: Zincoxide#2, що випускається Mitsui Mining&Smelting Co., Ltd.

Протівостарітель: NOCRAC 6C (N-(1,3-диметилбутил)-N'-феніл-п-фенілендіамін), що випускається Ouchi Shinko Chemical Industrial Co., Ltd.

Віск: OZOACE, що випускається Nippon Seiro Co., Ltd.

Сірка: порошок сірки, що випускається Tsurumi Chemical Industry Co., Ltd.

Прискорювач вулканізації ТББС: NOCCELER NS (N-трет-бутил-2-бензотиазолилисульфенамид), що випускається Ouchi Shinko Chemical Industrial Co., Ltd.

Прискорювач вулканізації 4м-МБТС: біс(4-метилбензотиазолил-2)-дисульфід (формула (III)), що випускається NOCIL Ltd.

Прискорювач вулканізації ТМТМ: NOCCELER TS (тетраметилтиурам моносульфид), що випускається Ouchi Shinko Chemical Industrial Co., Ltd.

Прискорювач вулканізації ДФГ: NOCCELER D (дифенилгуанидин), що випускається Ouchi Shinko Chemical Industrial Co., Ltd.

Приклади 1-5 і порівняльні приклади 1-3

У відповідності зі складом, представленим у таблиці 1, матеріали, за винятком сірки і прискорювачів вулканізації, змішували з допомогою змішувача Бенбері об'ємом 1,7 л при температурі 150°С протягом 5 хв для отримання вимешанной маси. Після цього сірку і ускорител�разом отримуючи невулканізована гумову суміш. Отриману невулканізована гумову суміш вулканизировали під тиском у формі товщиною 0,5 мм при температурі 170°С протягом 15 хв з отриманням вулканізованої гумової суміші.

Кожну з отриманих невулканизированних гумових сумішей формували у формі бігової доріжки протектора, збирали з іншими елементами шини та вулканизировали при температурі 170°С протягом 15 хв з отриманням нешипованої шини (розмір шини: 195/65R15).

Умови старіння

Отриману таким чином вулканізовану гумову суміш і випробувальні нешиповані шини піддавали термічному старіння в печі при температурі 80°С протягом 168 годин. Отримані суміші та шини використовували в якості зістарених зразків (піддані термічному старіння вулканізовані гумові суміші і піддані термічному старіння випробувальні нешиповані шини).

Отримані невулканизированние гумові суміші, вулканізовані гумові суміші, випробувальні нешиповані шини, піддані термічному старіння вулканізовані гумові суміші і піддані термічному старіння випробувальні нешиповані шини оцінювали, як описано нижче. Результати представлені в таблиці 1.

ИспитаІию при температурі вимірювань 170°С з допомогою осциллируючих приладу для визначення ступеня затвердіння (электроэластометр, випускається JSR) відповідно до стандарту JIS K6300 і потім отримували криву швидкості вулканізації, що відображає залежність часу від крутного моменту.

Мінімальний крутний момент на кривій швидкості вулканізації позначали як ML, максимальний крутний момент як МН і різниця (МН-ML) як зростання крутного моменту (ME). Величину зростання крутного моменту прикладу 1 приймали за 100 і результати кожного прикладу виражали у вигляді показника. Чим більша величина зростання крутного моменту, тим вище і краще ефективність зшивання.

Крім того, відзначали час T95(у хвилинах) (точка зростання крутного моменту на 95%), при якому крутний момент досягає значення ML+0.95 ME і яке показує оптимальний час вулканізації. Час T95приклад 1 приймали за 100 і результати кожного прикладу виражали у вигляді показника. Чим більше час вулканізації Т95, тим більше час вулканізації і нижча продуктивність.

Твердість при температурі 25°С

Твердість при температурі 25°З вулканізованої гумової суміші і підданої термічного старіння вулканізованої гумової суміші визначали за допомогою дюрометра типу А відповідно до стандарту JIS K6253 "Резина, вулканізованої або тер�ін (початковий стан) (розмір шини: 195/65R15) і комплект підданих термічному старіння нешипованих шин (розмір шини: 195/65R15) встановлювали на випробувальний передньопривідний автомобіль (2000 см3), що випускається в Японії. Вимірювали гальмівний шлях, який являє собою відстань, необхідну для зупинки автомобіля на зледенілій поверхні при температурі повітря від -6°С до -1°С, після блокування гальм при швидкості 30 км/год. Показник характеристик гальмування на зледенілій дорозі нешипованої шини в початковому стані прикладу 1 брали за 100, і характеристики гальмування на зледенілій дорозі висловлювали як показник за наведеним нижче рівнянню. Чим більше показник характеристик гальмування на зледенілій дорозі, тим кращі характеристики гальмування на зледенілій дорозі. Для обкатки поверхні випробувальних шин, здійснювали обкатку на дистанції 100 км перед випробуваннями.

(Показник характеристик гальмування на зледенілій дорозі)=(Гальмівний шлях в прикладі 1)/(Гальмівний шлях)×100

Опір коченню

Використовуючи прилад для випробування опору коченню, визначали опір коченню отриманої нешипованої шини при наступних умовах: обід 15x6JJ, внутрішній тиск 230 кПа, навантаження 3,43 кН і швидкість 80 км/ч. Опір коченню порівняльного прикладу 1 приймали за 100 і результати кожного прикладу виражали у вигляді показника. Чим більше показаѵшипованние шини (розмір шини: 195/65R15) встановлювали на випробувальний передньопривідний автомобіль (2000 см3), що випускається в Японії, і визначали втрати на стирання після пробігу на 30000 км. Втрати на стирання порівняльного прикладу 1 приймали за 100, і результати кожного прикладу виражали у вигляді показника. Чим більше показник, тим краще опір абразивному зносу.

Вицвітання

Отриману вулканізовану гумову суміш візуально оцінювали на освіту вицвітання.

А: вицвітання відсутній

В: невелике вицвітання

З: велика вицвітання

З таблиці 1 видно, що в прикладах, в яких гумова суміш містила каучук на основі ізопрену, діоксид кремнію, 4м-МБТС і ТМТМ в якості прискорювача вулканізації на основі тиурама, сповільнене збільшення твердості, що викликається термічним старінням, і погіршення характеристик на зледенілій дорозі, що викликається термічним старінням. Крім того, для кожного прикладу величина зростання крутного моменту не зменшувалася і час вулканізації Т95не збільшувалася значно. Навпаки, у порівняльному прикладі 2, в якому гумова суміш не містила 4м-МБТС, не сповільнювався збільшення твердості, що викликається термічним старінням, і погіршення характеристик на зледенілій дорозі, що викликається термічним старінням, величин�про більше, ніж у випадку прикладів щодо винаходу. У порівняльних прикладах 1 і 3, в яких гумова суміш містила каучук на основі ізопрену, діоксид кремнію, 4м-МБТС, але не містила ТМТМ, величина зростання крутного моменту була менше (ефективність зшивання була нижче) і час вулканізації Т95було більше, ніж час вулканізації у разі прикладів щодо винаходу.

Таблиця 1
Гумова суміш для бігової доріжки протектора
ПрикладиСр. приклади
Склад (мас.ч.)Процес 112345123
НК50505050
БК5050505050505050
Сажа303030305303030
Діоксид кремнію2020202070202020
Сілановий сполучний агент1,61,61,61,61,61,61,61,6
Масло20202020
Стеаринова кислота22222222
Оксид цинку33333333
Протівостарітель22222222
Віск22222222
Процес 2Сірка1,51,51,51,5
Прискорювач вулканізації ТББС------1,5-
Прискорювач вулканізації 4м-МБТС1,51,51,51,51,51,5-1,5
Прискорювач вулканізації ТМТМ0,50,51,00,20,5---
Прискорювач вулканізації ДФГ1,0-0,51,0-1,0Зростання крутного моменту1009910298102928186
Час вулканізації (Т95)10010497118105180150175
Твердість (25°С)4646464647464646
Твердість після старіння (25°С)4848484849485549
10010010098100100100
Характеристики на льоду (після старіння)10010210099961008097
Опір коченню99100981009610010299
Опір абразивному зносу99100979910410010599
ВицвітанняАААА

1. Гумова суміш для бігової доріжки протектора, що включає:
каучуковий компонент, що містить каучук на основі ізопрену;
діоксид кремнію;
з'єднання, представлене формулою (III):

і прискорювач вулканізації на основі тиурама.

2. Гумова суміш для бігової доріжки протектора по п. 1, в якій вказаний каучук на основі ізопрену являє собою щонайменше один з каучуків, вибраних з групи, що складається з ізопренового каучуку, натурального каучуку і модифікованого натурального каучуку.

3. Гумова суміш для бігової доріжки протектора по п. 1, що має твердість від 42 до 70 при температурі 25°С.

4. Нешипована шина, що включає бігову доріжку протектора, виконану з гумової суміші на 1 п.. 

Схожі патенти:

Застосування поверхнево модифікованого технічного вуглецю в еластомерів для зниження гістерезису гум і опору коченню шин і поліпшення зчеплення з дорогою у вологому стані

Винахід відноситься до рецептури гумової суміші з використанням поверхнево модифікованого технічного вуглецю і може бути використане у виробництві шин для пасажирських, вантажних і гоночних автомобілів. Композиція компаунда для шин складається з поверхнево модифікованого технічного вуглецю та функционализированного полімеру, що містить функціональні групи вздовж полімерного ланцюга. Функционализированний полімер включає розчинний бутадієн-стирольний каучук. Функціональні групи полімеру містять карбоксильні або гідроксильні функціональні групи. Винахід призводить до отримання гум з дуже низьким гістерезисом і опором коченню, поліпшеним зчепленням з вологою дорогою, відмінним опором стиранню. 6 н. і 15 з.п. ф-ли, 11 іл., 13 табл.

Вулканизуемая гумова суміш

Винахід відноситься до технології гумотехнічних виробів. Гумова суміш містить, мас.% : каучук СКІ-3 67,60-68,80, стеаринову кислоту 1,30-1,40, оксид цинку 3,30-3,50, сірку газову 1,50-1,60, сульфенамід Т 0,40-0,50, технічний вуглець N330 23,60-24,10, модифікатор N-алкіл-4-нітрозо-3-метил-5-(2-нафтил)-піразол 0,30-2,10. Алкіл являє собою метил,або пропіл або ізопропіл. Модифікатор отримують шляхом каталітичної поетапної конденсації функционализированного 1,3-дикетонів, аміна і кетону. Винахід дозволяє збільшити ступінь взаємодії полімер-наповнювач і поліпшити технічні характеристики вулканизатов. 2 табл.

Композиція на основі натурального каучуку і полиаминового з'єднання

Винахід відноситься до області гумотехнічних композицій, призначених для отримання напівфабрикату для шин. Посилена гумова композиція на основі щонайменше (a) еластомірної матриці, що містить негалогенированний натуральний каучук, (b) підсилюючого наповнювача, (c) особливого полиаминового з'єднання, присутнього в кількості від 0 до менш 7 ммоль на 100 г еластомеру. Винахід забезпечує поліпшення гістерезису властивостей гумової композиції. 6 н. і 9 з.п. ф-ли, 10 табл.

Гумова суміш, що містить блокований меркаптосилановий сполучний агент

Винахід відноситься до гумової композиції, яка не містить цинк або містить менше ніж 0,5 мас.ч. цинку, яку можна використовувати для виробництва шин. Гумова композиція містить один диеновий еластомер; яка зшивала одну систему на основі сірки; один неорганічний наповнювач в якості армуючого наповнювача; один блокований меркаптосилан загальної формули (HO)3-nRI n-Si-Z-S-C(=O)-A , де кожен з R1, які можуть бути однаковими або різними, являє собою моновалентну вуглеводневу групу, обрану з алкилов, лінійних або розгалужених, циклоалкилов або арилов, що містять від 1 до 18 атомів вуглецю; A являє собою водень або моновалентну вуглеводневу групу, обрану з алкилов, лінійних або розгалужених, циклоалкилов або арилов, що містять 1-18 атомів вуглецю; Z являє собою двухвалентную зв'язує групу, що включає 1-18 атомів вуглецю; n-ціле число, рівне 0, 1 або 2. Винахід дозволяє знизити токсичність композиції при збереженні стійкості до передчасної вулканізації. 4 н. і 17 з.п. ф-ли, 2 табл., 3 пр.

Модифікатор, спосіб отримання модифікованого полімеру спряженого дієна при використанні модифікатора і модифікований полімер спряженого дієна

Винахід відноситься до модификатору, способу отримання модифікованого полімеру і модифікованому полімеру спряженого дієна. Модифікатор для полімеру спряженого дієна отримують в результаті проведення для кремнійвміщуваних з'єднання, що має захищену первинну аміногрупу і дві гидролизуемие групи, повної конденсації. Спосіб отримання модифікованого полімеру на основі сполученого дієна включає стадію модифікування, стадію зняття захисту. Стадію захисту проводять після завершення модифікування, і використовується полімер на основі сполученого дієна переважно є таким, щоб 10% його полімерних ланцюгів мали б живими або псевдоживими властивостями. Модифікований полімер на основі сполученого дієна характеризується чудовими здатністю до малого тепловиділення і опором стиранню, що використовується в каучукової композиції для пневматичної шини.5 н. і 8 з.п. ф-ли, 4 табл., 23 пр.

Каучукова композиція і пневматична шина

Група винаходів відноситься до каучукової композиції і пневматичної шини з областю протектора, сформованої з використанням даної каучукової композиції. Каучукова композиція містить диеновий каучук, газову сажу і світлий наповнювач, а також маткову суміш, приготовлену за допомогою попереднього змішування недиенового каучуку і органічної перекису. При цьому загальний вміст газової сажі і світлого наповнювача становить від 20 до 70 вагових частин на 100 вагових частин дієнового каучуку, а зміст недиенового каучуку в маткової суміші становить від 3 до 30 вагових частин на 100 вагових частин дієнового каучуку. Виготовляється з використанням даної композиції шина зберігає зносостійкість і демонструє відмінні показники сили тертя на льоду. 2 н. і 8 з.п. ф-ли, 1 іл., 1 табл.

Спосіб отримання полімерів, що не містять воду і розчинники

Винахід відноситься до способу видалення летких сполук з текучого середовища, що містить, принаймні, один нелетких полімер, який представляє собою синтетичний каучук і, щонайменше, один летку сполуку, а також до пристрою, невластивому для здійснення зазначеного способу. Спосіб включає стадії а) обробки текучого середовища, щонайменше, в одному блоці концентратора, в якому текуче середовище нагрівають, після чого отриману концентровану текуче середовище подають у бак дегазації та повторно нагрівають на стадії б) у блоці повторного нагріву. Потім повторно нагріту текуче середовище подають на стадію), по меншій мірі, в один блок екструдера. Блок екструдера містить, щонайменше, секцію дегазації екструдера, з якої летючі з'єднання видаляють через вентиляційні порти і паропроводи, а також, щонайменше, секцію транспортування, секцію нагромадження і випускну секцію. При цьому забезпечується безперервний енергоефективний, екологічно і економічно прийнятний спосіб видалення летких сполук з отриманням полімерного продукту на основі синтетичного каучуку, по суті, не містить летких сполук. 3 н. і 8 з.п. ф-ли, 11 іл., 10 табл., 27 пр.

Каучукова композиція, що містить блокований меркаптосилан в якості зв'язуючого агента

Винахід відноситься до каучукової композиції з дієнових каучуків, не містить цинк або містить менше 0,5 мас.% цинку в розрахунку на еластомер і прийнятною для виготовлення пневматичних шин і протекторів шин. Каучукова композиція містить диеновий еластомер, яка зшивала систему на основі сірки, неорганічного наповнювача в якості активного наповнювача, блокованого меркаптосилана загальної формули (I): (R3O)R2R1-Si-Z-S-C(=O)-A, де R1 та R2, які є однаковими або различающимися, являють собою одновалентні вуглеводневі групи, вибрані з лінійних або розгалужених алкилов, циклоалкилов або арилов, що містять 1-18 атомів вуглецю; R3 являє собою одновалентную вуглеводневу групу, обрану з лінійних або розгалужених алкилов, що містять 1-4 атомів вуглецю; A являє собою водень або одновалентную вуглеводневу групу, обрану з лінійних або розгалужених алкилов, циклоалкилов або арилов, що містять 1-18 атомів вуглецю; Z являє собою двухвалентную зв'язує групу, яка містить 1-18 атомів вуглецю. Винахід дозволяє знизити токсичність каучукових композицій і шин з них при збереженні стійкості каучукових композицій до подвулканизации. 4 н.

Спосіб виготовлення формованих виробів, що містять полибутадиен

Винахід відноситься до способу отримання формованих виробів, що містять полибутадиен, і може бути використано в шинній промисловості в якості формованих смуг для бічних стінок або бігових доріжок шин. Змішують полибутадиен з вмістом цис-ізомеру більше 95% і полидисперсностью менше 2,5 з високодисперсної кремнієвою кислотою і/або сажею і з сшивающими реагентами - сірої або донорами сірки, додаткової технологічної добавкою і піддають екструзії при 40-75°С. Винахід дозволяє поліпшити переробку сумішей на основі полибутадиена і якість поверхні формованих виробів, що може знизити опір коченню, поліпшити еластичність по відскоку або знизити стирання. 2 н. і 3 з.п. ф-ли, 1 іл., 2 табл.

Застосування обложеного діоксиду кремнію, що містить алюміній, і 3-акрилоксипропилтриэтоксисилана в композиції одного або декількох изопренових еластомерів

Винахід відноситься до спільного застосування у композиції одного або декількох еластомерів, що містить ізопрена еластомер, обложеного діоксиду кремнію, що містить алюміній як неорганічного підсилюючого наповнювача і 3-акрилоксипропилтриэтоксисилана в якості агента зв'язування неорганічного наповнювача з еластомером. Вміст алюмінію в обложеному діоксиду кремнію перевищує 0,5% мас. Винахід дозволяє поліпшити зносостійкість, поліпшити показники гістерезису при збереженні високих реологічних, механічних і динамічних властивостей композиції. 5 н. і 19 з.п. ф-ли, 14 табл., 7 пр.

Спосіб виготовлення формованих виробів, що містять полибутадиен

Винахід відноситься до способу отримання формованих виробів, що містять полибутадиен, і може бути використано в шинній промисловості в якості формованих смуг для бічних стінок або бігових доріжок шин. Змішують полибутадиен з вмістом цис-ізомеру більше 95% і полидисперсностью менше 2,5 з високодисперсної кремнієвою кислотою і/або сажею і з сшивающими реагентами - сірої або донорами сірки, додаткової технологічної добавкою і піддають екструзії при 40-75°С. Винахід дозволяє поліпшити переробку сумішей на основі полибутадиена і якість поверхні формованих виробів, що може знизити опір коченню, поліпшити еластичність по відскоку або знизити стирання. 2 н. і 3 з.п. ф-ли, 1 іл., 2 табл.

Шини та протектори, виготовлені із смоли, одержаної полімеризацією фенольних, ароматичних і терпенових сполук

Винахід відноситься до композиції для протекторів шин, добавці для протекторів шин і способом приготування композиції для протекторів шин. Композиція включає каучуковий компонент, обраний із групи, що складається з синтетичного дієнового каучуку і природного каучуку, і олигомерную смолу, отриману з компонент а), що включає принаймні один мономер, який представляє собою терпен, обраний із групи, що складається з α-пінену, β-пінену, δ-3-карена, 3-карена, D-лімонену і дипентена, компонента b), що включає принаймні один мономер, обраний із групи, що складається з стиролу і α-метилстирола, і компонента з), що включає мономер, представляє собою фенол. Технічний результат - отримання добавок для виготовлення шин, що покращують їх властивості. 3 н. п. ф-ли, 6 табл.

Натуральний каучук та спосіб його одержання, гумова суміш і пневматична шина, виконана з використанням цієї суміші, модифікований і натуральний каучук та спосіб його отримання та гумова суміш для протектора або покриття корду каркаса, і пневматична шина, виконана з використанням цього матеріалу

Винахід відноситься до натурального каучуку, способу його одержання, гумової суміші і пневматичній шині, а також до модифікованому натуральному каучуку, способу його одержання, гумової суміші для протектора або покриття корду каркаса і пневматичної шини з використанням гумової суміші. Натуральний каучук одержують омилением латексу натурального каучуку лугом і неодноразової промиванням коагулировавшего каучуку з видаленням сполуки фосфору, відокремленого при омилении, промиванням. Отримують натуральний каучук з вмістом 200 частин на млн. або менше фосфору. Натуральний каучук з вмістом фосфору 200 частин на млн. або менш дозволяє поліпшити його оброблюваність, а гумові суміші і шини з його використанням мають низький нагрів і низький опір коченню, що забезпечує економію палива. 16 н. і 26 з.п. ф-ли , 12 табл., 67 пр.

Гумова суміш і шина з її використанням

Винахід відноситься до гумової суміші і до шини, і до гумової суміші, придатної для застосування в якості деталі каркаса шини, особливо в якості гуми для бортового наповнювача шини і до шині, до якої застосовується вказана гумова суміш. Гумова суміш містить каучуковий компонент, вибраний з, щонайменше, одного з натурального каучуку й синтетичного каучуку, і композицію смоли, яка містить резорциновую смолу новолачние типу і фенольную смолу резольного типу, в кількості від 1 до 30 мас.ч. в розрахунку на 100 мас.ч. каучукового компонента. Зміст груп диметиленового ефіру в фенольної смоли резольного типу становить від 20 мол.% до 100 мол.%, щодо загального змісту зв'язують груп, отриманих з альдегідів, які пов'язують між собою ароматичні кільця, отримані з фенолу. Відсутність використання гексаметилентетраміну або гексаметоксиметилмеламина як отверждающего агента призводить до підвищення отверждающей здібності і термічної стабільності композиції смоли, причому гумова суміш має характеристики високої еластичності, великого подовження при розриві і низького тепловиділення. Крім того, шина, яка містить зазначену резинов�абл., 11 пр.

Шина, що містить шар-сховище антиоксиданту

Винахід відноситься до конструкції автомобільної пневматичній шині. Дві боковини шини з'єднуються в коронної зоні, що містить підсилювач коронної зони, який проходить в аксіальному напрямку між двома заданими в аксіальному напрямку кінцями й поверх якого розташований протектор. Є каркасний підсилювач, закріплений у двох бортах і проходить через боковини до коронної зоні, при цьому коронна зона включає в себе розташований у радіальному напрямку з внутрішньої сторони каркасного підсилювача, щонайменше, один шар-сховище, утворений з гумової суміші, що має високий вміст антиоксиданту. Причому, щонайменше, один шар-сховище має вміст антиоксиданту, що дорівнює чи перевищує 5 вагових частин на 100 вагових частин еластомеру, але не перевищує 10 вагових частин на 100 вагових частин еластомеру, при цьому, щонайменше, один шар-сховище додатково включає в себе поглинач кисню. Технічний результат - підвищення терміну служби шин. 8 з.п. ф-ли, 9 іл., 1 табл.

Гумова суміш для підсилюючого шару боковини або для боковини і шина

Винахід відноситься до гумової суміші для підсилюючого шару боковини або боковини самонесущей шини. Гумова суміш для армуючого шару боковини або боковини включає диеновий каучук, що містить від 10 до 80 мас.% бутадієну, і вуглецеве волокно на основі кам'яновугільної смоли. Винахід дозволяє отримати гумову суміш для підсилюючого шару боковини або для боковини, яка має задовільною теплопровідністю і низьким тепловиділенням, а також чудовою твердістю і зносостійкістю при експлуатації шини в спущеному стані, а також отримати пневматичну шину, таку як самонесуча шина, яка містить підсилюючий шар боковини або боковину, виконані з застосуванням гумової суміші. 3 н. і 5 з.п. ф-ли, 4 табл., 7 пр.

Гумова суміш для шин з поліпшеним вулканизующим агентом

Винахід відноситься до гумової суміші для виробництва пневматичних шин. Гумова суміш містить, щонайменше, один вулканизующийся диеновий каучук, 35-300 частин, щонайменше, одного активного наповнювача, вибраного з сажі, діоксиду кремнію, наповнювачів на основі кремнію і оксидів металів, від 0,1·10-3 до 42·10-3 молей на сто частин каучуку вулканізуют агента, який зшитий з функціональністю більше 4, і від 0,1 до 20 частин, щонайменше, одного прискорювача вулканізації. Вулканізуют агент має серосодержащую структуру, що включає вуглеводневу та/або гетероуглеводородную, та/або силоксановую групу, з функціональністю більше 4. Щонайменше, 10 частин активних наповнювачів становить сажа або діоксид кремнію, або їх поєднання. Суміш також містить 0-250 частин інших додаткових добавок. Зазначена гумова суміш має температуру склування Tg (E" макс.) згідно DIN 53 513, щонайменше, -80°С і не більше 0°С. Виготовлені з використанням зазначеної суміші шини мають твердість по Шору А згідно DIN 53 505 і ASTM D2240 не менше 40 ShA і не більше 95 ShA при заданому температурному діапазоні від -80°С до +80°С і заданому стисненні близько 10+0,2% за 10 Гц. 2 н. і 10 з.п. ф-ли, 2 іл., 6 табл.
Даний винахід відноситься до композиції редиспергируемого у воді полімерного порошку на основі, принаймні, одного синтетичного полімеру і, щонайменше, одного натурального латексу, яка використовується в композиціях будівельних матеріалів. Композиція даного полімерного порошку містить, щонайменше, один нерозчинний у воді синтетичний полімер, переважно приблизно аж до 90 мас.%, щонайменше, один модифікований натуральний латекс, переважно приблизно аж до 90 мас.%. Натуральний латекс отриманий змішуванням і взаємодією його у водній фазі з, щонайменше, одним радикальним ініціатором та/або окислювачем. Нерозчинний у воді синтетичний полімер, отриманий за допомогою емульсійної, суспензионной, микроэмульсионной та/або інверсної емульсійної полімеризації. Композиція також містить переважно приблизно від 0 до 50 мас.%, щонайменше, одного захисного колоїду, приблизно від 2 до 50 мас.%, щонайменше, одного наповнювача та/або агент, що запобігає злежуванню. Композиція також містить, необов'язково, додаткові добавки. Модифікований латекс, який згодом висушений, змішують з синтетичним полімером. Синициатора та/або окислювача. Синтетичний полімер додають та/або у формі редиспергируемого у воді полімерного порошку. Винахід дозволяє отримати редиспергуємі полімерні порошки з поліпшеною гідрофобністю і зменшеним водопоглинанням. 6 н. і 9 з.п. ф-ли, 4 табл., 15 пр.

Гумова суміш

Винахід відноситься до шинної промисловості і може бути використане для протектора літніх і всесезонних шин. Гумова суміш включає, мас.ч.: розчинний бутадієн-стирольний каучук з додаванням олії TDAE з низьким вмістом поліциклічних ароматичних вуглеводнів 90-100, каучук цис-бутадієновий лінійної структури з високим вмістом цис-ланок на неодимовом каталізаторі 10-20, натуральний каучук 5-8, сірку нерозчинну 2-3, вулканизующую групу 3-8, кремнекіслотний наповнювач з питомою поверхнею 165 м2/г 70-80, стабілізатор на основі мікрокристалічного воску 1-2, противостарители 3-5, технологічну добавку 1-3, сполучний агент - біс-[3-(триэтокси)-силилпропил]-тетрасульфид 10-15. Винахід забезпечує краще зчеплення на мокрій дорозі при більш низьких втратах на кочення та отримання паливно-економічних шин. 1 іл., 3 табл.
Винахід відноситься до редиспергируемому водорозчинній полімерному порошку на основі щонайменше одного модифікованого натурального латексу, а також до способу одержання і застосування його до композиції будівельного матеріалу, що містить його, і до гідрофобізації та/або надання гнучкості вулканізованої композиції. Модифікований натуральний латекс може бути отриманий шляхом змішування натурального латексу з принаймні одним радикальним ініціатором та/або окислювачем. Латекс може бути також отриманий шляхом змішування і взаємодії натурального латексу з принаймні одним мономером ненасиченого олефіну і з принаймні одним радикальним ініціатором. Полімерний порошок містить до близько 95 вага.% щонайменше одного натурального латексу, близько від 0 до 50 вагу.% щонайменше одного захисного колоїду, близько від 2 до 70 вагу.% щонайменше одного наповнювача та/або агента антиспекания, а також необов'язково додаткові добавки. Винахід дозволяє підвищити сипучість полімерного порошку, порошки не спікається протягом тривалого часів при підвищених температурах, композиції, що містять його, володіють підвищеною гідрофобністю та/або зменшеним вод�
Винахід відноситься до виробництва композиційного матеріалу на основі гідрованого бутадієн-нітрильного і акрилатного каучуків і може знайти застосування для виготовлення гумових пластин теплостійких, валів обрезиненних, гумових ущільнювальних деталей
Up!