Гумова суміш для шин і пневматична шина

 

Область техніки

Даний винахід відноситься до гумової суміші для шини і пневматичній шині, отриманої з використанням цієї суміші.

Рівень техніки

Традиційно діоксид кремнію використовують як армуючий наповнювач, щоб поліпшити безпеку і економію палива шин. Оскільки використання лише діоксиду кремнію не забезпечує достатнього ефекту, в поєднанні з діоксидом кремнію використовують поліуретановий сполучний агент, що з'єднує діоксид кремнію з каучуковим компонентом.

Для ефективної взаємодії між силановим єднальним агентом і діоксидом кремнію, алкоксильную групу або подібну їй групу, пов'язану з атомом кремнію в силановом сполучному агента, необхідно гідролізувати для отримання силанольной групи. Однак, оскільки гідроліз алкоксильной групи, або подібної їй групі, не відбувається за короткий проміжок часу, на практиці, гідроліз алкоксильной групи чи подібної їй групі не відбувається в достатній мірі на стадії змішування гумової суміші. В результаті, швидкість реакції між силановим єднальним агентом і діоксидом кремнію знижується, погіршуючи оптимізацію властивостей діоксиду кремнію.

В якості способів вирішення кк�днаних з різними солями натрію, різними солями калію і борною кислотою. Однак, використання оксикислоти або итаконовой кислоти детально не вивчено.

Патентний документ 1: JP 2001-247718 А

Патентний документ 2: JP 2005-232295 А

Патентний документ 3: JP 2007-77322 А

Короткий опис винаходу

Метою справжнього винаходу є вирішення зазначеної вище проблеми для забезпечення гумової суміші для шини з підвищеною швидкістю взаємодії між силановим єднальним агентом і діоксидом кремнію для підвищення економії палива і опору абразивному зносу; також метою є створення пневматичної шини, що включає елемент шини будь-якого виду, отриманий з використанням гумової суміші шини.

Даний винахід відноситься до гумової суміші шини, що включає: діоксид кремнію; поліуретановий сполучний агент і щонайменше один компонент, обраний із групи, що складається з оксикислоти, итаконовой кислоти і їх солі.

Гумова суміш шини переважно включає сажу.

Оксикислота переважно є аліфатичної оксикислотами.

Оксикислота переважно є щонайменше кислотою, вибираної з групи, що складається з молочної кислоти, яблучної кислоти, винної киѻьно є яблочнокислим натрієм.

У гумовій суміші для шини оксикислота, итаконовая кислота і їх сіль, переважно мають середній розмір частинок не більше 300 мкм.

У гумової суміші шини, кількість непрореагировавшего силанового сполучного агента переважно становить не більше 15 мас.%.

Сілановий сполучний агент переважно представляє собою щонайменше агент, обраний із групи, що складається з силанового сполучного агента сульфідного типу, де поліуретановий сполучний агент представлений формулою (1):

у якій R1являє собою групу, представлену-O-(R5-O)m-R6, де R5в m фрагментах однакові або різні і кожен являє собою розгалужену або неразветвленную двухвалентную С1-С30 вуглеводневу групу, R6являє собою розгалужену або неразветвленную С1-C30 алкільних груп, розгалужену або неразветвленную С2-C30 алкенильную групу, С6-C30 арильную групу або С7-C30 аралкильную групу і m являє собою ціле число від 1 до 30; R2і R3однакові чи різні і кожна являє собою таку групу як R1, розгалужену або неразветвленную С1-С12 алкільних груп або групу, предстлкильную групу С1-C30, розгалужену або неразветвленную С2-C30 алкенильную групу, С6-C30 арильную групу або С7-C30 аралкильную групу; і R4являє собою розгалужену або неразветвленного сполучного агента, що включає з'єднують ланки А і В відповідно представлені формулою (2):

і формулою (3):

де х є цілим числом не менше 0; в є цілим числом не менше 1; R8являє собою водень, галоген, розгалужену або неразветвленную С1-C30 алкільних або алкіленовую групу, розгалужену або неразветвленную С2-C30 алкенильную або алкениленовую групу, розгалужену або неразветвленную С2-C30 алкинильную або алкиниленовую групу або групу, в якій кінець алкільного або алкенильной групи заміщений гідроксильної або карбоксильної групою; R9являє собою водень, розгалужену або неразветвленную С1-C30 алкіленовую або алкільних груп, розгалужену або неразветвленную С2-C30 алкениленовую або алкенильную групу або розгалужену або неразветвленную С2-C30 алкиниленовую або алкинильную групу; і R8і R9разом можуть утворювати кільцеву структуру.

У гумової суміші шини, кількість�сс.ч. діоксиду кремнію.

Гумова суміш шини переважно включає сіль амонію.

Сіль амонію переважно являє собою карбонат амонію або гідрокарбонат амонію.

Гумову суміш для шини переважно отримують способом, включає: першу основну стадію змішування каучукового компонента, діоксиду кремнію, силанового сполучного агента щонайменше одного компонента, яку вибирають із групи, що складається з оксикислоти, итаконовой кислоти та їх солі; другу основну стадію змішування суміші 1, отриманої на першій основній стадії змішування, стеаринової кислоти та оксиду цинку; і заключну стадію змішування суміші 2, отриманої на другої основної стадії змішування, вулканизирующего речовини і прискорювача вулканізації.

Сіль амонію переважно змішують з компонентами на першій основній стадії змішування.

Перша основна стадія змішування переважно включає змішування каучукового компонента, діоксиду кремнію, силанового сполучного агента щонайменше одного компонента, яку вибирають із групи, що складається з оксикислоти, итаконовой кислоти та їх солі, і потім додавання солі амонію і змішування.

Сіль амонію віддайте перевагу�ся до пневматичної шини, виконаної з використанням гумової суміші.

У відповідності з цим винаходом, оскільки гумова суміш для шини містить діоксид кремнію, поліуретановий сполучний агент і щонайменше один компонент, обраний із групи, що складається з оксикислоти, итаконовой кислоти та їх солі, швидкість взаємодії між силановим єднальним агентом і діоксидом кремнію підвищується, покращуючи економію палива і опір абразивному зносу. Також використання гумової суміші компонента шини будь-якого виду забезпечує пневматичну шину чудову по економії палива і опору абразивному зносу.

Втілення винаходу

Гумова суміш шини по справжньому винаходу містить діоксид кремнію, поліуретановий сполучний агент і щонайменше один компонент, обраний із групи, що складається з оксикислоти, итаконовой кислоти і їх солі.

Каучуковий компонент, який використовується в цьому винаході, практично не обмежений. Приклади каучуків у каучуковому компоненті включають диеновие каучуки такі як натуральний каучук (НК), эпоксидированний натуральний каучук (ЭНК), ізопрена каучук (ІК), бутадієновий каучук (БК), бутадієн-стирольний каучук (БСК), хлоропреновий каучук. Кожен з цих дієнових каучуків може бути використаний окремо або два або більше з них можуть бути використані в поєднанні. Зокрема, БСК, ПК, ЭНК, ІК і БК є переважними оскільки опір абразивному зносу, характеристики зчеплення на вологому дорожньому покритті і економія палива, реалізуються на високому рівні.

БСК практично не обмежений і може бути полимеризованним в емульсії бутадієн-стирольним каучуком (Е-БСК), полимеризованним в розчині бутадієн-стирольним каучуком (Р-БСК) або тому подібним.

У разі, коли гумова суміш по справжньому винаходу містить БСК, зміст БСК в 100 мас.% каучукового компонента переважно становить не менш як 50 мас.% і краще не менш як 60 мас.%. Якщо зміст БСК становить менш як 50 мас.%, характеристики зчеплення з вологим дорожнім покриттям можуть бути недостатніми. Зміст БСК в 100 мас.% каучукового компонента переважно становить не більше 90 мас.% і краще не більш як 70 мас.%. Якщо зміст БСК становить понад 90 мас.%, економія палива може знизитися.

Як ПК можуть бути використані каучуки, широко використовувані в шинній промисловості, такі як SIRучукового компонента переважно становить не менш як 20 мас.% і краще не менш як 30 мас.%. Якщо зміст БСК становить менш як 20 мас.%, міцність гуми може знизитися, викликаючи відшарування гуми. Зміст ПК в 100 мас.% каучукового компонента переважно становить не більш як 85 мас.%, більш переважно не більш як 70 мас.%, ще більш переважно не більш як 50 мас.% і, зокрема, переважно не більш як 40 мас.%. Якщо вміст ПК становить понад 85 мас.%, характеристики зчеплення з вологим дорожнім покриттям можуть знизитися.

БК практично не обмежений і приклади останнього включають БК з високим вмістом цис - ланок, такий як BR 1220, що поставляється ZEON Corporation, і BR130B і BR150B, обидва поставляються Ube Industries Ltd. і синдиотактический, що містить кристали, БК, такий як VCR412 і VCR617, обидва поставляються Ube Industries, Ltd.

У разі, коли гумова суміш справжнього винаходу містить БК, зміст БК в 100 мас.% каучукового компонента переважно становить не менш як 5 мас.% і краще не менш як 15 мас.%. Якщо зміст БСК становить менш як 5 мас.%, опір абразивному зносу може бути недостатнім. Зміст БК в 100 мас.% каучукового компонента переважно становить не більш як 40 мас.% і краще не більш як 30 мас.%. Якщо зміст БСК составляе�льзуют діоксид кремнію. Діоксид кремнію покращує характеристики зчеплення з вологим дорожнім покриттям і економію палива. Діоксид кремнію практично не обмежений і приклади останнього включають сухий діоксид кремнію (крем'яний ангідрид) і вологий діоксид кремнію (водна кремнієва кислота). Вологий діоксид кремнію є кращим, оскільки він містить велику кількість силанольних груп.

Питома площа (N2SA) поверхні діоксид кремнію по адсорбції азоту переважно становить не менше 40 м2/р, більш переважно не менше 50 м2/р, ще більш переважно не менше 100 м2/р і зокрема переважно не менше 150 м2/р. Якщо N2SA становить менше 40 м2/р опір абразивному зносу може бути недостатнім. N2SA діоксиду кремнію переважно становить не більше 220 м2/р і більш переважно 200 м2/р. Якщо N2SA становить понад 220 м2/р, такий діоксид кремнію може важко діспергироваться у каучуковому компоненті, що призводить до зниження діспергіруемие.

В даній роботі питому площу поверхні діоксид кремнію по адсорбції азоту вимірюють за методом BET у відповідності зі стандартом ASTM D3037-81.

Количесте більш переважно не менш як 20 мас.ч. і зокрема переважно не менше 30 мас.ч. на кожні 100 мас.ч. каучукового компонента. Якщо кількість діоксиду кремнію становить менш як 5 мас.год., міцність гуми і опір абразивному зносу можуть знизитися. Якщо кількість діоксиду кремнію становить не менш як 20 мас.год., оксикислота, итаконовая кислота і сіль їх можуть розчинятися у абсорбированной воді, що вивільняється з діоксиду кремнію в ході змішування, так що вони добре диспергуються. Кількість діоксиду кремнію переважно складає не більше 150 мас.ч. і більш переважно не більше 120 мас.ч. Якщо кількість діоксиду кремнію становить понад 150 мас.год., діоксид кремнію не може бути однорідно дисперговані, що призводить до зниження опору абразивному зносу.

Сілановий сполучний агент використовують у цьому винаході. Сілановий сполучний агент пов'язує каучук з діоксидом кремнію для поліпшення опору абразивному зносу. Сілановий сполучний агент, використовуваний у цьому винаході, практично не обмежений і приклади включають силановие зв'язувальні агенти сульфідного типу, такі як:

біс(3-триэтоксисилилпропил)тетрасульфид,

біс(2-триэтоксисилилэтил)тетрасульфид,

бі�лэтил)тетрасульфид,

біс(4-триметоксисилилбутил)тетрасульфид,

біс(3-триэтоксисилилпропил)трисульфид,

біс(2-триэтоксисилилэтил)трисульфид,

біс(4-триэтоксисилилбутил)трисульфид,

біс(3-триметоксисилилпропил)трисульфид,

біс(2-триметоксисилилэтил)трисульфид,

біс(4-триметоксисилилбутил)трисульфид,

біс(3-триэтоксисилилпропил)дисульфід,

біс(2-триэтоксисилилэтил)дисульфід,

біс(4-триэтоксисилилбутил)дисульфід,

біс(3-триметоксисилилпропил)дисульфід,

біс(2-триметоксисилилэтил)дисульфід,

біс(4-триметоксисилилбутил)дисульфід,

3-триметоксисилилпропил-N,N-диметилтиокарбамоил тетрасульфид,

3-триэтоксисилилпропил-N,N-диметилтиокарбамоил тетрасульфид,

2-триэтоксисилилэтил-N,N-диметилтиокарбамоил тетрасульфид,

2-триметоксисилилэтил-N,N-диметилтиокарбамоил тетрасульфид,

3-триметоксисилилпропил бензотиазолил тетрасульфид,

3-триэтоксисилилпропил бензотіазол тетрасульфид,

3-триэтоксисилилпропил метакрилат моносульфид і 3-триметоксисилилпропил метакрилат моносульфид;

силановие зв'язувальні агенти вінілового типу, такі як винилтриэтоксисилан і винилтриметоксисилан;

силановие зв'язувальні агенти аминового типу, такі як

3-ам�

3-(2-аминоэтил)аминопропилтриметоксисилан;

силановие зв'язувальні агенти глицидоксильного типу, такі як

y-глицидоксипропилтриэтоксисилан,

y-глицидоксипропилтриметоксисилан,

y-глицидоксипропилметилдиэтоксисилан і

y-глицидоксипропилметилдиметоксисилан;

силановие зв'язувальні агенти нітро типу, такі як 3-нитропропилтриметоксисилан і 3-нитропропилтриэтоксисилан;

силановие зв'язувальні агенти хлор-типу, такі як 3-хлорпропилтриметоксисилан, 3-хлорпропилтриэтоксисилан, 2-хлорэтилтриметоксисилан і 2-хлорэтилтриэтоксисилан;

силановие зв'язувальні агенти представлені наступною формулою (1); і силановие зв'язувальні агенти, що включають єднальна ланка А, представлений наступною формулою (2) і єднальна ланка, представлене наступною формулою (3). Серед них домінуючими є силановие зв'язувальні агенти сульфідного типу (більш переважно, біс(3-триэтоксисилилпропил)тетрасульфид і біс(3-триэтоксисилилпропил)дисульфід), силановие зв'язувальні агенти представлені формулою (1) і силановие зв'язувальні агенти, що включають єднальна ланка А, представлене формулою (2), і єднальна ланка, представлене формулою (3). Більш того, силановие �едставленное формулою (2) і єднальна ланка, представлене формулою (3) є більш кращими.

Сілановий сполучний агент, представлений формулою (1) приводить до меншого теплоутворення (кращої економії палива) і більш високої міцності гуми.

У формулі (1), R1являє собою групу, представлену-O-(R5-O)m-R6, (у якій R5в m фрагментах однакові або різні і кожен являє собою розгалужену або неразветвленную двухвалентную С1-C30 вуглеводневу групу, R6являє собою розгалужену або неразветвленную С1-C30 алкільних груп, розгалужену або неразветвленную С2-C30 алкенильную групу, С6-C30 арильную групу або С7-C30 аралкильную групу і m являє собою ціле число від 1 до 30)

R5однакові чи різні і кожен являє собою розгалужену або неразветвленную двухвалентную С1-C30 вуглеводневу групу (переважно С1-С15 і більш переважно С1-С3).

Приклади вуглеводневих груп включають розгалужені або нерозгалужені С1-C30 алкіленовую групи, розгалужені або нерозгалужені С2-C30 алкениленовие групи, розгалужені або нерозгалужені С2-C30 алкиниленовие групи і С6-C30 ариленовие груп�оксидом кремнію, що є перевагою з точки зору меншого теплоутворення (кращої економії палива).

Приклади розгалуженої або нерозгалужене С1-C30 (переважно С1-С15 і більш переважно С1-С3) алкиленовой групи R5включають метиленовим групу, етиленових групу, пропиленовую групу, бутиленовую групу, пентиленовую групу, гексиленовую групу, гептиленовую групу, октиленовую групу, нониленовую групу, дециленовую групу, ундециленовую групу, додециленовую групу, тридециленовую групу, тетрадециленовую групу, пентадециленовую групу, гексадециленовую групу, гептадециленовую групу і октадециленовую групу

Приклади розгалуженої або нерозгалужене С2-C30 (переважно С2-С15 і більш переважно С2-С3) алкениленовой групи R5включають виниленовую групу, 1-пропениленовую групу, 2-пропениленовую групу, 1-бутениленовую групу, 2-бутениленовую групу, 1-пентениленовую групу, 2-пентениленовую групу, 1-гексениленовую групу, 2-гексениленовую групу і 1-октениленовую групу.

Приклади розгалуженої або нерозгалужене С2-C30 (переважно С2-С15 і більш переважно С2-С3) алкиниленовой групи R5включають этиниленовую групу, пропиниленов�леновую групу, нониниленовую групу, дециниленовую групу, ундециниленовую групу і додециниленовую групу.

Приклади розгалуженої або нерозгалужене С6-C30 (переважно С6-С15) ариленовой групи R5включають фениленовую групу, толиленовую групу, ксилиленовую групу і нафтиленовую групу.

«m» представляє собою ціле число від 1 до 30 (переважно від 2 до 20, більш переважно від 3 до 7 і ще більш переважно від 5 до 6).

R6являє собою розгалужену або неразветвленную С1-C30 алкільних груп, розгалужену або неразветвленную С2-C30 алкенильную групу, С6-C30 арильную групу або С7-C30 аралкильную групу. Зокрема, R6переважно являє собою розгалужену або неразветвленную С1-C30 алкільних груп, внаслідок її високої реакційної здатності з діоксидом кремнію.

Приклади розгалуженої або нерозгалужене С1-C30 (переважно С3-С25 і більш переважно від С10 до С15) алкільного групи R6включають метильної групи, етільную групу, n-пропильную групу, изопропильную групу, n-бутильную групу, изобутильную групу, sec-бутильную групу, третбутильную групу, пентильную групу, гексильную групу, гептильную групу, 2-этилгексильную груп�ю групу, тетрадецильную групу, пентадецильную групу і октадецильную групу.

Приклади розгалуженої або нерозгалужене С2-C30 (переважно С3-С25 і більш переважно від С10 до С15) алкенильной групи R6включають винильную групу, 1-пропенильную групу, 2-пропенильную групу, 1-бутенильную групу, 2-бутенильную групу, 1-пентенильную групу, 2-пентенильную групу, 1-гексенильную групу, 2-гексенильную групу, 1-октенильную групу, деценильную групу, ундеценильную групу, додеценильную групу, тридеценильную групу, тетрадеценильную групу, пентадеценильную групу і октадеценильную групу.

Приклади розгалуженої або нерозгалужене С6-C30 (переважно С10-С20) арильному групи R6включають фенильную групу, толильную групу, ксилильную групу, нафтильную групу і бифенильную групу.

Приклади розгалуженої або нерозгалужене С7-C30 (переважно С10-С20) аралкильной групи R6включають бензильную групу і фенэтильную групу.

Конкретні приклади R1у формулі (1) включають: -O-(2Н4-O)511Н23, -O-(C2H4-O)5-C12H25, -O-(2Н4-O)513Н27-Про-(C2H4-O)5-C14H2Н4-O)413Н27, -O-(2Н4-O)613Н27і-O-(2Н4-O)713Н27. Зокрема, -O-(2Н4-O)511Н23, -O-(2Н4-O)513Н27, -O-(2Н4-O)5-C15H31і-O-(2Н4-O)613Н27є бажаними.

R2і R3однакові чи різні і кожна являє собою таку групу як R1(тобто групу представлену-Про-(R5-Про)m-R6), розгалужену або неразветвленную С1-С12 алкільних груп або групу представлену-O-R7(у якій R7являє собою атом водню, розгалужену або неразветвленную С1-C30 алкільних груп, розгалужену або неразветвленную С2-C30 алкенильную групу, розгалужену або неразветвленную С6-C30 арильную групу або С7-C30 аралкильную групу). Зокрема, з точки зору хімічної стабільності, така ж група як R1або група представлена-O-R7(у якій R7являє собою розгалужену або неразветвленную С1-C30 алкільних груп) є кращою.

Приклади розгалуженої або нерозгалужене С1-С12 алкільного групи тильную групу, изобутильную групу, sec-бутильную групу, третбутильную групу, пентильную групу, гексильную групу, гептильную групу, 2-этилгексильную групу, октильную групу і нонильную групу.

Приклади розгалуженої або нерозгалужене С1-C30 (переважно С1-С3) алкільного групи R7включають ті ж групи як приклади груп розгалуженої або нерозгалужене С1-C30 алкільного групи R6.

Приклади розгалуженої або нерозгалужене С2-C30 алкенильной групи R7включають ті ж групи як приклади груп розгалуженої або нерозгалужене С2-C30 алкенильной групи R6.

Приклади С6-C30 арильному групи R7включають ті ж групи як приклади груп розгалуженої або нерозгалужене С6-C30 арильному групи R6.

Приклади С7-C30 аралкильной групи R7включають ті ж групи як приклади груп розгалуженої або нерозгалужене С7-C30 аралкильной групи R6.

Конкретні приклади R2і R3у формулі (1) включають: -O-(2Н4-O)511Н23, -O-(C2H4-O)5-C12H25, -O-(2Н4-O)513Н27, -O-(C2H4-O)5-C14H29, -O-(2Н4-O)515Н31, -O-(2Н13Н27і-O-(2Н4-O)713Н27З2Н5-O-, СН3-O - і З3Н7-O-. Зокрема, -O-(2Н4-O)511Н23, -O-(2Н4-O)513Н27, -O-(2Н4-O)515Н31, -O-(2Н4-O)613Н27і З2Н5-O - є бажаними.

Приклади розгалуженої або нерозгалужене С1-C30 (переважно С1-С5) алкиленовой групи R4включають ті ж групи як приклади груп розгалуженої або нерозгалужене С1-C30 алкиленовой групи R5.

Приклади силанового сполучного агента, представленого формулою (1), включають Si363, що поставляється Evonik Degussa. Кожен з таких силанових сполучних агентів може бути використаний окремо або два або більше з них можуть бути використані в поєднанні.

Використання силанового сполучного агента, що включає єднальна ланка, представлене наступною формулою (3), і, якщо необхідно, єднальна ланка А, представлений наступною формулою (2), призводить до меншого теплоутворення (кращої економії палива) і більш високої міцності гуми.

Сілановий сполучний агент, що включає з'єднують з� 70 моль% від загального молярного кількості з'єднуючих ланок А і В.

У разі коли молярне відношення з'єднуючої ланки А і з'єднуючої ланки У задовольняє зазначеним вище умовам, пригнічують збільшення в'язкості в ході обробки, порівняно з випадком полісульфідних силанов таких як біс-(3-триэтоксисилилпропил)тетрасульфид. Імовірно, причина цього полягає в тому, що в'язкість по Муні менше схильна до збільшення, оскільки сульфідна угруповання з'єднуючої ланки А являє собою C-S-C зв'язок, яка є термічно стабільною порівняно з тетрасульфидом або дисульфідом.

Більше того, у разі коли молярне відношення з'єднуючої ланки А і з'єднуючої ланки У задовольняє зазначеним вище умовам, пригнічують зниження часу подвулканизации, порівняно з випадком меркаптосиланов, таких як 3-меркаптопропилтриметоксисилан. Імовірно, причина цього полягає в тому, що подвулканизация не виникає швидко, оскільки єднальна ланка В менш схильні до реакції з полімером, оскільки- 17Н15групування з'єднуючої ланки А закриває-SH групу з'єднуючої ланки, хоча єднальна ланка має меркаптосилановую структуру.

У формуR8 являє собою водень, галоген, розгалужену або неразветвленную С1-C30 алкільних або алкіленовую групу, розгалужену або неразветвленную С2-C30 алкенильную або алкениленовую групу, розгалужену або неразветвленную С2-C30 алкинильную або алкиниленовую групу або групу, в якій кінець алкільного або алкенильной групи заміщений гідроксильної або карбоксильної групою; R9являє собою водень, розгалужену або неразветвленную С1-C30 алкіленовую або алкільних груп, розгалужену або неразветвленную С2-C30 алкениленовую або алкенильную групу або розгалужену або неразветвленную С2-C30 алкиниленовую або алкинильную групу; і R8і R9разом можуть утворювати кільцеву структуру.

Приклади галогену R8містять хлор, бром і фтор.

Приклади розгалужених і нерозгалужених С1-C30 (переважно С1-С12 і більш переважно С1-С5) алкільних груп R8і R9включають такі ж групи як приклади груп розгалужених і нерозгалужених С1-C30 алкільних груп R6.

Приклади розгалужених і нерозгалужених С1-C30 (переважно С1-С12) алкиленових груп R8і R9включають такі ж групи як приклади груп розгалужених і нерозгалужених С1-C30 алкиленових гру�up> і R9включають такі ж групи як приклади груп розгалужених і нерозгалужених С2-C30 алкенильних груп R6.

Приклади розгалужених і нерозгалужених С2-C30 (переважно С2-С12) алкениленових груп R8і R9включають такі ж групи як приклади груп розгалужених і нерозгалужених С2-C30 алкениленових груп R5.

Приклади розгалужених і нерозгалужених С2-C30 (переважно С2-С12) алкинильних груп R8і R9включають этинильную групу, пропинильную групу, бутинильную групу, пентинильную групу, гексинильную групу, гептинильную групу, октинильную групу, нонинильную групу, децинильную групу, ундецинильную групу і додецинильную групу.

Приклади розгалужених і нерозгалужених С2-C30 (переважно С2-С12) алкиниленових груп R8і R9включають такі ж групи як приклади груп розгалужених і нерозгалужених С2-C30 алкиниленових груп R5.

У силановом сполучному агента, що включає з'єднують ланки А і В, загальне число повторень (x+y) числа повторень (х) з'єднуючої ланки А і числа повторень (у) з'єднуючої ланки В переважно знаходиться в діапазоні від 3 до 300. Якщо загальне число повторень знаходиться в даному диап ланки Ст. Таким чином, зменшення часу подвулканизации може бути придушене, тоді як хороша реакційна здатність силанового сполучного агента з діоксидом кремнію і каучуковим компонентом зберігається.

Приклади силанового сполучного агента, що включає з'єднують ланки А і В, включають NTX-Z30, NTX-Z45, NTX-Z60 і NTX-Z100, всі поставляються Momentive. Кожен з них може бути використаний окремо, чи два або більше з них можуть бути використані в поєднанні.

Кількість силанового сполучного агента переважно становить не менше 0,1 мас.год., більш переважно не менш як 2 мас.год., ще більш переважно не менш як 4 мас.ч. і зокрема переважно не менш як 6 мас.ч. на кожні 100 мас.ч. діоксиду кремнію. Якщо кількість силанового сполучного агента становить менше 0,1 мас.год., ефект зниження опору коченню (поліпшення економії пального) буде отримано в недостатній мірі. Кількість силанового сполучного агента переважно становить не більше 20 мас.год., більш переважно не більше 15 мас.ч. і ще більш переважно не більш як 10 мас.ч. Якщо кількість силанового сполучного агента становить понад 20 мас.год., ефект зниження опору коченню (поліпшення економії гов силанового сполучного агента використовують у поєднанні, кількість відноситься до їх загальної кількості.

У цьому винаході, змішують щонайменше один компонет, обраний із групи, що складається з оксикислоти, итаконовой кислоти і їх солі. Це сприяє реакції гідролізу алкоксильной групи чи подібної їй, що міститься в силановом сполучному агента, так що реакція гідролізу алкоксильних груп або подібних їй груп протікає в достатній мірі (силанольние групи формуються в достатній мірі) на стадії змішування гумової суміші. В результаті, збільшують швидкість реакції між силановим єднальним агентом і діоксидом кремнію, покращуючи економію палива і опір абразивному зносу отриманої гумової суміші (пневматичної шини).

Серед оксикислот, итаконовой кислоти та їх солей, переважними є оксикислота і итаконовая кислота, оскільки кожна з них має низьку температуру плавлення і вони розчиняються і добре диспергуються в ході змішування гумової суміші. В даній роботі, не дивлячись на те, що солі оксикислот та/або итаконовой кислоти проявляють тенденцію до більш низької діспергіруемие порівняно з оксикислотами та итаконовой кислотою, вони володіють перевагою, що полягає в эфѻи оксикислот та/або итаконовой кислоти може бути поліпшена доведенням кількості діоксиду кремнію до не менш як 20 мас.ч. або зниженням середнього розміру частинок солі.

Оксикислота у цьому винаході відноситься до карбонової кислоти, яка містить гідроксильну групу (тобто з'єднанню, що містить функціональні гідроксильну групу і карбоксильную групу). Приклади оксикислоти включають: аліфатичні оксикислоти, такі як молочна кислота, яблучна кислота, винна кислота, лимонна кислота, цереброновая кислота, тартронова кислота, гидроксимасляная кислота, лейцинова кислота, гліколева кислота і пантоевая кислота; і ароматичні оксикислоти, такі як саліцилова кислота та бензиловая кислота. Зокрема, аліфатичні оксикислоти є переважними, оскільки вони нешкідливі для навколишнього середовища. Молочна кислота, яблучна кислота, винна кислота лимонна кислота є більш кращими. Більш того, яблучна кислота є ще більш кращою.

Приклади солей включають натрієві, калієві, кальцієві, літієві і цинкові солі оксикислот і итаконовой кислоти. Зокрема, солі натрію і солі калію є бажаними з точки зору реакційної здатності силанового сполучного агента з діоксидом кремнію. Більш того, солі натрію є домінуючими.

�км, більш переважно не більш 150 мкм і ще більш переважно не більше 120 мкм, оскільки вони повинні розчинятися і добре діспергироваться в ході змішування каучукового компонента. Нижня межа середнього розміру частинок практично не обмежений. При забезпеченні такої середнього розміру часток, навіть сіль оксикислот та/або итаконовой кислоти, яка має високу температуру плавлення, можна з успіхом диспергировать.

Середній розмір частинок оксикислоти, итаконовой кислоти та їх солі може бути визначений усередненням 100 розмірів частинок, виміряних на зображенні, отриманому за допомогою скануючого електронного мікроскопа.

На операції змішування компонентів гумової суміші оксикислоту, итаконовую кислоту і сіль їх переважно використовують у формі порошку. Це дозволяє ефективно і з низькою вартістю отримувати гумову суміш по винаходу.

Кількість оксикислоти, итаконовой кислоти та їх солі переважно становить не менше 0,3 мас.год., більш переважно не менше 0,5 мас.год., ще більш переважно не менш як 1 мас.ч. і зокрема переважно не менш як 2 мас.ч. на кожні 100 мас.ч. діоксиду кремнію. Якщо кількість становить менше 0,3 мас.год., ефект збільшення�го ступеня. Кількість переважно складає не більше 25 мас.год., більш переважно не більше 20 мас.год., ще більш переважно не більш як 10 мас.ч. і зокрема переважно не більш як 6 мас.ч. Якщо кількість становить понад 25 мас.год., кількість чужорідної домішки в гумовій суміші може збільшитися, що може збільшити опір коченню, тим самим знижуючи економію палива.

У разі коли оксикислоту, итаконовую кислоту і сіль їх використовують у поєднанні, вказане вище кількість відноситься до їх загальної кількості.

У відповідності з цим винаходом, переважно домішують сіль амонію. Використання солі амонію у поєднанні принаймні з одним компонентом, вибираемим з групи, що складається з оксикислоти, итаконовой кислоти та їх солі, також сприяє реакції гідролізу алкоксильной групи чи подібної їй, що міститься в силановом сполучному агента, так що реакція гідролізу алкоксильних груп, або подібних їй, протікає в достатній мірі (силанольние групи формують в достатній мірі) на стадії змішування гумової суміші. В результаті, також збільшують швидкість реакції між силановим єднальним агентом і діоксидом кремнію, покращуючи економію топ�ммония включають карбонат амонію, гідрокарбонат амонію тощо. Зокрема, карбонат амонію і гідрокарбонат амонію є переважними, оскільки вони також покращують ефекти цього винаходу.

Кількість солі амонію переважно становить не менш як 0,5 мас.ч. і краще не менш як 1 мас.ч. на кожні 100 мас.ч. діоксиду кремнію. Якщо кількість становить менше 0,5 мас.год., ефект збільшення швидкості реакції між силановим єднальним агентом і діоксидом кремнію може бути не одержано в достатній мірі. Кількість переважно складає не більше 20 мас.ч. і краще не більш як 10 мас.ч. Якщо кількість становить понад 20 мас.год., кількість чужорідної домішки в гумовій суміші може збільшитися, що може збільшити опір коченню, тим самим знижуючи економію палива.

Крім компонентів зазначених вище, гумова суміш справжнього винаходу може відповідним чином містити добавки, широко використовувані при отриманні гумових сумішей, такі як сажа, армуючі наповнювачі, такі як глина, оксид цинку, стеаринова кислота, різні атіоксіданти, та пом'якшувальні засоби такі як олія, віск, вулканизирующие речовини такі як сірка, і прискорювачі вулканиза� опір абразивному зносу. Сажа практично не обмежена і може бути використана сажа, широко використовується в шинній промисловості.

Питома площа (N2SA) поверхні сажі по адсорбції азоту переважно становить не менше 50 м2/р і ще більш переважно не менше 100 м2/р. Якщо N2SA становить менше 50 м2/р, менше ймовірність що достатня армування буде отримано. N2SA сажі переважно складає не більше 200 м2/р і більш переважно 150 м2/р. Якщо N2SA становить більше 200 м2/р, ймовірно, що економія палива буде знижена.

В даній роботі питому площу поверхні сажі по адсорбції азоту вимірюють методом відповідно до стандарту JIS K6217.

Кількість сажі переважно становить не менш як 3 мас.год., більш переважно не менш як 5 мас.ч. і ще більш переважно не менш як 15 мас.ч. на кожні 100 мас.ч. каучукового компонента. Якщо кількість сажі становить менш як 3 мас.год., сглаживающая здатність може бути знижена, так що достатня стійкість до атмосферного впливу не може бути отримана. Кількість сажі переважно становить не більше 100 мас.год., більш переважно не більш як 40 мас.ч. і ще більш� твердою. Більш того, ймовірно, що ефект поліпшення економії палива, викликаний діоксидом кремнію буде знижуватися.

Приклади прискорювачів вулканізації, що використовуються у цьому винаході, включають

N-трет-бутил-2-бензотиазолилсульфенамид(ТББС),

N-циклогексил-2-бензотиазолилсульфенамид (ЦБС),

N,N'-дициклогексил-2-бензотиазолилсульфенамид (Д3),

меркаптобензотиазол (МБТ), дибензотиазолилдисульфид (МБТС) і дифенилгуанидин (ДФГ). Зокрема, ДФГ є кращим, оскільки сприяє отриманню хороших економії палива і опору абразивному зносу.

Кількість ДФГ переважно становить менше 0,2 мас.ч. і більш переважно не менше 0,4 мас.ч. на кожні 100 мас.ч. каучукового компонента. Якщо кількість ДФГ становить менше 0,2 мас.год., гумова суміш буде не достатньо вулканізованої малоймовірно, що будуть забезпечені необхідні властивості гуми. Кількість ДФГ переважно становить не більше 1,8 мас.ч. і більш переважно не більше 1,6 мас.ч. Якщо кількість ДФГ становить понад 1,8 мас.год., може виникнути подвулканизация гуми.

В якості способу отримання гумової суміші по справжньому винаходу, можуть бути використані відомі�нтов з допомогою змішувача, такого як змішувач відкритого типу і змішувач Бенбері, і потім вулканізацію отриманої суміші.

Оскільки результати цього винаходу можуть бути додатково покращені, гумову суміш по справжньому винаходу переважно отримують способом включає: першу стадію змішування основного каучукового компонента, діоксиду кремнію, силанового сполучного агента щонайменше одного компонента, яку вибирають із групи, що складається з оксикислоти, итаконовой кислоти та їх солі; другу основну стадію змішування суміші 1, отриманої на першій основній стадії змішування, стеаринової кислоти та оксиду цинку; і заключну стадію змішування суміші 2, отриманої на другої основної стадії змішування, вулканизирующего речовини і прискорювача вулканізації. У такому способі, можливо запобігти дію оксиду цинку і стеаринової кислоти, здатних знижувати ефект стимуляції реакції гідролізу силанового сполучного агента, викликаний оксикислотами, итаконовой кислотою та їх солями. Відповідно, швидкість реакції між діоксидом кремнію і силановим єднальним агентом зростає і кількість непрореагировавшего силанового сполучного агента може бути зменшено до 15 мжно виміряти способом зазначеним далі в прикладах.

Для додаткового збільшення швидкості реакції між силановим єднальним агентом і діоксидом кремнію, на першій основній стадії змішування або на другої основної стадії змішування переважно домішують сіль амонію. У разі коли сіль амонію домішують для додаткового поліпшення ефектів цього винаходу, переважно змішують каучуковий компонент, діоксид кремнію, поліуретановий сполучний агент і щонайменше один компонент, обраний із групи, що складається з оксикислоти, итаконовой кислоти та їх солі, потім додають сіль амонію і змішують. А саме, сіль амонію переважно додають і змішують посередині першої основної стадії змішування або на другої основної стадії змішування. У разі коли сіль амонію змішують на першій стадії змішування, сіль амонію більш переважно додають і змішують у другій половині першої основної стадії змішування.

У такому випадку, перша змішування каучукового компонента, діоксиду кремнію, силанового сполучного агента щонайменше одного компонента, яку вибирають із групи, що складається з оксикислоти, итаконовой кислоти та їх солі, сприяє реакції гідролізу алкоксильной групи або подібно�м агентом і діоксидом кремнію. Потім, додавання солі амонію і подальше змішування додатково сприяє реакції гідролізу алкоксильной групи чи подібної їй, що міститься в силановом сполучному агента, додатково збільшуючи швидкість реакції між силановим єднальним агентом і діоксидом кремнію. А саме, гумову суміш переважно отримують за допомогою подальшого способу 1 або 2.

(Спосіб 1)

(Перша основна стадія змішування)

Перша основна стадія змішування включає змішування, наприклад, за допомогою змішувача, каучукового компонента, діоксиду кремнію, силанового сполучного агента щонайменше одного компонента, яку вибирають із групи, що складається з оксикислоти, итаконовой кислоти та їх солі, і потім додавання солі амонію і змішування. На першій основній стадії змішування також можуть бути змішані масло, сажа і тому подібні речовини. З точки зору зниження навантаження на змішувач, масло переважно змішують на першій основній стадії змішування.

(Друга основна стадія змішування)

Друга основна стадія змішування включає змішування, наприклад, за допомогою змішувача, суміші, отриманої на першій основній стадії змішування, стеаринової кислоти та оксиду цинку. На сот�, �про тієї ж причини, що і змішують стеаринову кислоту і оксид цинку.

(Заключна стадія змішування)

Заключна стадія змішування включає змішування, наприклад, за допомогою змішувача, суміші 2, отриманої на другої основної стадії змішування, вулканизирующего речовини і прискорювача вулканізації.

(Стадія вулканізації)

Суміш (невулканізована гумову суміш), отриману на заключній стадії змішування вулканизируют при температурі від 140°С до 185°С протягом від 5 до 40 хв, щоб отримати вулканізовану гумову суміш.

(Спосіб 2)

(Перша основна стадія змішування)

Перша основна стадія змішування включає змішування, наприклад, за допомогою змішувача, каучукового компонента, діоксиду кремнію, силанового сполучного агента щонайменше одного компонента, яку вибирають із групи, що складається з оксикислоти, итаконовой кислоти і їх солі. На першій основній стадії змішування також можуть бути змішані масло, сажа і тому подібні речовини. З точки зору зниження навантаження на змішувач, масло переважно змішують на першій основній стадії змішування.

(Друга основна стадія змішування)

Друга основна стадія включає змішування смешиванЂи, оксиду цинку і солі амонію. На другий основний стадії змішування переважно змішують антиоксидант, віск і тому подібні речовини, з тієї ж причини, що і змішують стеаринову кислоту і оксид цинку.

(Заключна стадія змішування)

Заключна стадія змішування включає змішування, наприклад, за допомогою змішувача, суміші 2, отриманої на другої основної стадії змішування, вулканизирующего речовини і прискорювача вулканізації.

(Стадія вулканізації)

Суміш (невулканізована гумову суміш), отриману на заключній стадії змішування, вулканизируют при температурі від 140°С до 185°С протягом від 5 до 40 хв, щоб отримати вулканізовану гумову суміш.

У способах 1 і 2, температура змішування переважно становить від 130°С до 160°С на першій основній стадії змішування і від 130°С до 155°С на другої основної стадії змішування.

Якщо температура на кожній стадії нижче нижньої межі, оксикислота, итаконовая кислота і сіль їх можуть бути не досить расплавлени. З іншого боку, якщо температура змішування на кожній стадії становить вище верхньої межі, гумова суміш може розкладатися.

Температура змішування на заключній стадії з�йому винаходу може бути використана для різних елементів, таких як протектор (наприклад, бігова доріжка, підпротекторний шар), боковини, обтискні частини і внутрішні оболонки. Зокрема, гумова суміш може бути відповідним чином використана для протектора.

Пневматичну шину по справжньому винаходу отримують звичайним способом з використанням зазначеної вище гумової суміші. А саме, невулканізована гумову суміш, змішану з різними добавками відповідним чином екструдують і обробляють у формі елемента шини. Збірку здійснюють звичайним способом у верстаті для складання шин, так що отриманий елемент з'єднують з іншими елементами шини, отримуючи невулканізована шину. Потім невулканізована шину нагрівають і піддають дії тиску в вулканизаторе, щоб отримати шину.

Шину по справжньому винаходу відповідним чином застосовують, наприклад, як шину для легкових автомобілів, автобусів і для вантажівок.

ПРИКЛАДИ

Наступні приклади ілюструють даний винахід більш докладно. Однак, вони не є засобом обмеження області винаходу.

Далі перелічені хімічні речовини, використовувані в прикладах і порівняльних прикладах.

БСК (1): SBR Nipol NS210, поставляемийСК (N2SA: 114 м2/г), що поставляється Mitsubishi Chemical Corporation

Діоксид кремнію: ULTRASIL VN3 (N2SA: 175 м2/г), що поставляється Evonik Degussa

Сілановий сполучний агент 1; Si266

(біс(3-триэтоксисилилпропил)дисульфід), що поставляється Evonik Degussa

Сілановий сполучний агент 2: Si363 (поліуретановий сполучний агент, представлений наступною формулою (формула (1), у якій R1=-O-(2Н4-O)513Н27, R2=C2H5-O-R3=-O-(C2H4-O)5-C13H27і R1=- 3Н6-)), що поставляється Evonik Degussa

Сілановий сполучний агент 3: NXT-Z45 (сополімер з'єднуючих ланок А і В (єднальна ланка А: 55 моль%, єднальна ланка У: 45 моль%)), що поставляється Momentive

Сілановий сполучний агент 4: Si69

(біс(3-триэтоксисилилпропил)тетрасульфид), що поставляється Evonik Degussa

Стеаринова кислота: гранули стеаринової кислоти «Tsubaki», що поставляються NOF Corporation

Оксид цинку: оксид цинку №2, поставляється Mitsui Mining & Smelting Co., Ltd.

Ароматичне масло: Х140, що постачається Japan Energy Corporation

Віск: SUNNOC N, що поставляється Ouchi Shinko Chemical Industrial Co., Ltd.

Антиоксидант: NOCRAC 6C

(N-феніл-N'-(1,3-диметилбутил)-п-фенілендіамін), що поставляється Ouchi Shinko Chemical Industrial Co., Ltd.

Сер Ouchi Shinko Chemical Industrial Co., Ltd.

Прискорювач вулканізації (2): NOCCELER D, що поставляється Ouchi Shinko Chemical Industrial Co., Ltd.

Молочна кислота: ферментированная молочна кислота, що поставляється Fuso Chemical Industrial Co., Ltd.

Винна кислота: L-винна кислота, що поставляється Fuso Chemical Industrial Co., Ltd.

Итаконовая кислота: итаконовая кислота, що поставляється Fuso Chemical Industrial Co., Ltd.

Лимонна кислота: очищена лимонна кислота (ангідрид), що поставляється Fuso Chemical Industrial Co., Ltd.

Яблучна кислота: яблучна кислота Fuso (DL-яблучна кислота), що поставляється Fuso Chemical Industrial Co., Ltd.

Яблочнокислий натрій (1): яблочнокислий натрій (DL-яблочнокислий натрій1/2гідрат) (середній розмір частинок: 100 мкм), що поставляється Fuso Chemical Industrial Co., Ltd.

Яблочнокислий натрій (2): яблочнокислий натрій (DL-яблочнокислий натрій1/2гідрат) (середній розмір частинок: 400 мкм), що поставляється Fuso Chemical Industrial Co., Ltd.

Гідрокарбонат амонію: гідрокарбонат амонію, що поставляється Nissei Corporation, Ltd

Приклади 1-100 і порівняльні приклади 1-5

(Перша основна стадія змішування)

Відповідно до складами, представленими в табл.1-4, змішували 70 мас.ч. БСК (1), 30 мас.ч. ПК, діоксид кремнію, 20 мас.ч. сажі, поліуретановий сполучний агент, ароматичне масло і оксикислоту або итаконовую кисл�р 1 і приклади 1-26), у суміш додавали 40 мас.ч. діоксиду кремнію і 8 мас..ч ароматичного масла. У відповідності з табл.2 (порівняльний приклад 2 і приклади 27-52) і табл.4 (порівняльні приклади 4 і 5 і приклади 79-100) в суміш додавали 80 мас.ч. діоксиду кремнію і 20 мас.ч. ароматичного масла. У відповідності з табл.3 (порівняльний приклад 3 і приклади 53-78), в суміш додавали 120 мас.ч. діоксиду кремнію і 35 мас..ч ароматичного масла. Кількість силанового сполучного агента становило 8 мас.ч. на кожні 100 мас.ч. діоксиду кремнію в кожному прикладі. Кожне кількість молочної кислоти, винної кислоти, итаконовой кислоти, лимонної кислоти і яблучної кислоти, представлене в табл.1-4 показує кількість (мас.год.) на кожні 100 мас.ч. діоксиду кремнію.

Як силанового сполучного агента в прикладах 1-78 і порівняльних прикладах 1-3 використовували поліуретановий сполучний агент 1, в прикладах 79-89 і порівняльному прикладі 4 використовували поліуретановий сполучний агент 2, а в прикладах 90-100 і порівняльному прикладі 5 використовували поліуретановий сполучний агент 3.

(Друга основна стадія змішування)

Потім, змішували суміш 1,2 мас.ч. стеаринової кислоти і 3 мас.ч. оксиду цинку з допомогою змішувача Бенбері об'ємом 1,7 л для отримання суміші 2.

(Зі (1) і 0,5 мас.ч. прискорювачі вулканізації (2) з допомогою змішувача відкритого типу для отримання невулканизированной гумової суміші.

(Стадія вулканізації)

Отриману невулканізована гумову суміш вулканизировали під тиском при температурі 170°С протягом 20 хв у формі з товщиною стінки 0,5 мм для отримання вулканізованої гумової суміші.

Приклади 101 і 102 і порівняльний приклад 6

(Перша основна стадія змішування)

Відповідно до складами, представленими в табл.5, змішували 70 мас.ч. БСК (1), 30 мас.ч. ПК, 80 мас.ч. діоксид кремнію, 20 мас.ч. сажі, поліуретановий сполучний агент 1, 20 мас.ч. ароматичного масла і оксикислоту з допомогою змішувача Бенбері об'ємом 1,7 л для отримання суміші 1.

Кількість силанового сполучного агента 1 складало 8 мас.ч. на кожні 100 мас.ч. діоксиду кремнію. Кількості лимонної кислоти, яблучної кислоти і гідрокарбонату амонію, представлені в табл.5 показує кількість речовини (мас.год.) на кожні 100 мас.ч. діоксиду кремнію.

(Друга основна стадія змішування)

Потім, змішували суміш 1, 2 мас.ч. стеаринової кислоти і 3 мас.ч. оксиду цинку з допомогою змішувача Бенбері об'ємом 1,7 л для отримання суміші 2.

(Заключна стадія змішування)

<рії (2) з допомогою змішувача відкритого типу для отримання невулканизированной гумової суміші.

(Стадія вулканізації)

Отриману невулканізована гумову суміш вулканизировали під тиском при температурі 170°С протягом 20 хв у формі з товщиною стінки 0,5 мм для отримання вулканізованої гумової суміші.

Приклади 103 і 104

(Перша основна стадія змішування)

Відповідно до складами, представленими в табл.5, змішували 70 мас.ч. БСК (1), 30 мас.ч. ПК, 80 мас.ч. діоксиду кремнію, 20 мас.ч. сажі, поліуретановий сполучний агент 1, 20 мас.ч. ароматичного масла і оксикислоту з допомогою змішувача Бенбері об'ємом 1,7 л і потім додавали гідрокарбонат амонію і змішували для отримання суміші 1.

Кількість силанового сполучного агента 1 складало 8 мас.ч. на кожні 100 мас.ч. діоксиду кремнію.

(Друга основна стадія змішування)

Потім, змішували суміш 1, 2 мас.ч. стеаринової кислоти і 3 мас.ч. оксиду цинку з допомогою змішувача Бенбері об'ємом 1,7 л для отримання суміші 2,

(Заключна стадія змішування)

Потім, змішували суміш 2, 1,5 мас.ч. сірки, 1 мас.ч. прискорювачі вулканізації (1) і 0,5 мас.ч. прискорювачі вулканізації (2) з допомогою змішувача відкритого типу для отримання невулканизированной гумової суміші.

(Стадія вулканізації)

Отриману невулканизированнки 0,5 мм для отримання вулканізованої гумової суміші.

Приклади 105 і 106

(Перша основна стадія змішування)

Відповідно до складами, представленими в табл.5, змішували 70 мас.ч. БСК(1), 30 мас.ч. ПК, 80 мас.ч. діоксид кремнію, 20 мас.ч. сажі, поліуретановий сполучний агент 1, 20 мас.ч. ароматичного масла і оксикислоту з допомогою змішувача Бенбері об'ємом 1,7 л для отримання суміші 1.

Кількість силанового сполучного агента 1 складало 8 мас.ч. на кожні 100 мас.ч. діоксиду кремнію.

(Друга основна стадія змішування)

Потім, змішували суміш 1, 2 мас.ч. стеаринової кислоти, 3 мас.ч. оксиду цинку і гідрокарбонат амонію з допомогою змішувача Бенбері об'ємом 1,7 л для отримання суміші 2.

(Заключна стадія змішування)

Потім, змішували суміш 2, 1,5 мас.ч. сірки, 1 мас.ч. прискорювачі вулканізації (1) і 0,5 мас.ч. прискорювачі вулканізації (2) з допомогою змішувача відкритого типу для отримання невулканизированной гумової суміші.

(Стадія вулканізації)

Отриману невулканізована гумову суміш вулканизировали під тиском при температурі 170°С протягом 20 хв у формі з товщиною стінки 0,5 мм для отримання вулканізованої гумової суміші.

Приклади 107-111

(Перша основна стадія змішування)

Відповідно до складами, пля Бенбері об'ємом 1,7 л при температурі 150°С протягом 3 хв. для отримання суміші 1.

(Друга основна стадія змішування)

Потім, змішували суміш 1 і хімічні речовини, які подані для стадії 2 в табл.6, з допомогою змішувача Бенбері об'ємом 1,7 л при температурі 140°С протягом 3 хв. для отримання суміші 2.

(Заключна стадія змішування)

Потім, змішували суміш 2 і хімічні речовини, які подані для стадії 3 в табл.6, з допомогою змішувача відкритого типу при температурі 80°С протягом 3 хв. для невулканизированной гумової суміші.

(Стадія вулканізації)

Отриману невулканізована гумову суміш вулканизировали під тиском при температурі 170°С протягом 15 хв у формі з товщиною стінки 0,5 мм для отримання вулканізованої гумової суміші.

Більш того, вулканізовану гумову суміш формували у вигляді протектора товщиною 10 мм і збирали з іншими елементами шини. Шину в зборі вулканизировали при температурі 170°С протягом 15 хв для отримання випробовуваної шини (розмір шини: 215/45ZR17).

Наступні оцінки здійснювали на отриманих невулканизированних гумових сумішах, вулканізованих гумових сумішах і випробовуваних шинах. В табл.1-6 представлено результати. Термін «н. о.» у таблиці означає «не визначено».�римерах в табл.6.

(Кількість непрореагировавшего силанового сполучного агента) Невулканізована гумову суміш дрібно рубали і екстрагували протягом 24 год з допомогою етанолу. Кількість непрореагировавшего силанового сполучного агента, витягнутого в екстракційна рідина, вимірювали за допомогою газової хроматографії. Ставлення (мас.%) непрореагировавшего силанового сполучного агента розраховували на основі кількості силанового сполучного агента входить в суміш. Чим менше величина відносини, тим менше кількість непрореагировавшего силанового сполучного агента в невулканизированной гумової суміші після стадії змішування. А саме, це означає, що чим більше кількість силанового сполучного агента вступило в реакцію в ході стадії змішування, тим краще.

(Показник абразивного зносу)

Обсяг втрат кожної вулканізованої гумової суміші вимірювали з використанням приладу для випробування на абразивне зношування фірми Lambourn при кімнатній температурі протягом часу випробування тривалістю 3 хв при наступних двох умов: з навантаженням 2,5 кгс і коефіцієнтом ковзання 40% і з навантаженням 1,5 кгс і коефіцієнтом ковзання 40%. Показник абразивного зносу кожного прикладу �міра 1, 2, 3, 4, 5 або 6 (порівняльного прикладу 1 для прикладів у табл.1, порівняльного прикладу 2 для прикладів у табл.2, порівняльного прикладу 3 для прикладів у табл.3, порівняльного прикладу 4 для прикладів 79-89 в табл.4, порівняльного прикладу 5 для прикладів 90-100 в табл.4 і порівняльного прикладу 6 для прикладів у табл.5) брали за 100. Чим краще показник абразивного зносу, тим краще опір абразивному зносу.

(Показник абразивного зносу)=(Загальна кількість обсягу втрат порівняльного прикладу 1, 2, 3, 4, 5 або 6)/(Загальна кількість обсягу втрат кожного прикладу)×100

Що стосується прикладів у табл.6, обсяг втрат кожної вулканізованої гумової суміші вимірювали при кімнатній температурі протягом часу випробування тривалістю 3 хв при наступних умовах: навантаження 1,0 кгс і коефіцієнт ковзання 30%. Показник абразивного зносу кожного прикладу розраховували з використанням наступного рівняння, коли показник абразивного зносу порівняльного прикладу 107 брали за 100.

(Показник абразивного зносу)=(Обсяг втрат порівняльного прикладу 107)/(Обсяг втрат кожного прикладу)×100

(Показник опору коченню)

Тангенс кута втрат tan5 кожної вулканізованої гумової суміші зм� при температурі 70°С, початкової деформації 10% і динамічної деформації 2%. Показник опору коченню кожного прикладу розраховували з використанням наступного рівняння, коли показник абразивного зносу порівняльного прикладу 1, 2, 3, 4, 5 або 6 або прикладу 107 (порівняльного прикладу 1 для прикладів у табл.1, порівняльного прикладу 2 для прикладів у табл.2, порівняльного прикладу 3 для прикладів у табл.3, порівняльного прикладу 4 для прикладів 79-89 в табл.4, порівняльного прикладу 5 для прикладів 90-100 в табл.4, порівняльного прикладу 6 для прикладів у табл.5 і прикладу 107 для прикладів у табл.6) брали за 100. Чим краще показник опору коченню, тим кращі характеристики опору коченню.

(Показник опору коченню)=(tanδ порівняльного прикладу 1, 2, 3, 4, 5 або 6, або прикладу 107)/(tanδ кожного прикладу)×100

(Показник руйнівного зусилля)

Відповідно до стандартному JIS K6251 «Rubber, vulcanized or thermoplastic - Determination of tensile-strain properties» здійснювали випробування на розрив з використанням гантелеобразного зразка №3, отриманого з листа товщиною 2 мм), вирізаного з протектора кожної випробовуваної шини, для визначення руйнівного зусилля (межа міцності на розрив (МПа) х подовження при розриві (%)). Результати для кожного� зусилля, тим краще властивості руйнування.

(Показник зчеплення)

Випробовувані шини встановлювали на всі чотири колеса транспортного засобу (domestic FF (об'єм двигуна 2000 см3), розмір обода 16×7,0 JJ/+20 мм/5H, внутрішній тиск шини: 240 кПа) і здійснювали реальні робочі випробування по випробувальному маршруту по вологому асфальтовому дорожньому покриттю. Стабільність водіння в ході руху оцінювалися водієм випробувачем. Результати кожного тесту представлені у вигляді чисельного показника на основі приклад 107 взятого за 100. Чим більше показник зчеплення, тим кращі характеристики зчеплення (стабільність водіння) на вологому дорожньому покритті.

Таблиця 1
40 мас.ч. діоксиду кремнію і 8 мас.ч. ароматичного масла (з силановим єднальним агентом 1)
Ср.пр. 1Приклад 1Приклад 2Приклад 3Приклад 4Приклад 5Приклад 6Приклад 7Приклад 11
Кількість молочної кислоти-0,5151020------
Кількість винної кислоти------0,51251020
Кількість непрореаг. силанового сполучного агента (мас.%)17,37,52,5н. о.н. о.н. о.8,12,7н. о.н. о.н. о.102104107106102106107108104103102
Показник опору коченню100101105108105103107108106105105103
Приклад 12Приклад 13Приклад 14Приклад 15Приклад 16Приклад 17Приклад 18Приклад 19Приклад 20Приклад 21
Кількість і�ft">1020-----
Кількість лимонної кислоти-----0,5151020
Кількість непрореаг. силанового сполучного агента (мас.%)6,5н. о.н. о.н. о.н. о.6,5н. о.н. о.н. о.н. о.
Показник абразивного зносу101104108110110102107112106110109106107104107109107106
Приклад 22Приклад 23Приклад 24Приклад 25Приклад 26
Кількість яблучної кислоти0,5151020
Кількість непрореаг. силанового сполучного агента (мас.%)4,8н. о.н. о.н. о.н. о.
Показник абразивного зносу105115108105103
104105104

Таблиця 2
80 мас.ч. діоксиду кремнію і 20 мас.ч. ароматичного масла (з силановим єднальним агентом 1)
Ср.пр. 2Приклад 27Приклад 28Приклад 29Приклад 30Приклад 31Приклад 32Приклад 33Приклад 34Приклад 35Приклад 36Приклад 37
Кількість молочної кислоти-0,5151020------
Кількість винної кислоти--0,51251020
Кількість непрореаг. силанового сполучного агента (мас.%)19,38,22,8н. о.н. о.н. о.8,53,2н. о.н. о.н. о.н. о.
Показник абразивного зносу100103104106104101102103106106103101
Показник опору коченню10010110210>02103103102102
Приклад 38Приклад 39Приклад 40Приклад 41Приклад 42Приклад 43Приклад 44Приклад 45Приклад 46Приклад 47
Кількість итаконовои кислоти0,5151020-----
Кількість лимонної кислоти-----0,5157,20,9.н. о.н. о.н. о.7,41,2н. о.н. о.н. о.
Показник абразивного зносу102102104105102106108113110106
Показник опору коченню103100101103101104107109107106
Приклад 48Приклад 49Приклад 50Приклад 510,5151020
Кількість непрореаг. силанового сполучного агента (мас.%)5,51,2н. о.н. о.н. о.
Показник абразивного зносу106116110107103
Показник опору коченню101101102104103

Таблиця 3
120 мас.ч. діоксиду кремнію і 35 мас.ч. ароматичного масла (з силановим єднальним агентом 1)
Ср.пр. 3Приклад 53Приклад 54Приклад 55Приклад 59Приклад 60Приклад 61Приклад 62Приклад 63
Кількість молочної кислоти-0,5151020------
Кількість винної кислоти------0,51251020
Кількість непрореаг. силанового сполучного агента (мас.%)23,49,53,50,9.н. о.н. о.9,"1">н. о.н. о.
Показник абразивного зносу100106107111108106110114116111107107
Показник опору коченню100106108110109105110109107107106106
Приклад 64Приклад 65Приклад 66Приклад 67Приклад 68Приклад 69Приклад 70Приклад 71
Кількість итаконовой кислоти0,5151020-----
Кількість лимонної кислоти-----0,5151020
Кількість непрореаг. силанового сполучного агента (мас.%)8,71,5н. о.н. о.н. о.8,51,1.н. о.н. о.н. о.
Показник абразивного зносу107112118119116112
Показник опору коченню106113110109106110120117115113
Приклад 74Приклад 75Приклад 76Приклад 77Приклад 78
Кількість яблучної кислоти0,5151020
Кількість непрореаг. силанового сполучного агента (мас.%)6,91,6н. о.н. о.н. о.
Показник абразивного зносу111
Показник опору коченню105105105108107

<
Таблиця 4
80 мас.ч. діоксиду кремнію і 20 мас.ч. ароматичного масла (з силановим єднальним агентом 2)
Ср.пр. 4Приклад 79Приклад 80Приклад 81Приклад 82Приклад 83Приклад 84Приклад 85Приклад 86Приклад 87Приклад 88Приклад 89
Кількість лимонної кислоти-0,5151020--
Кількість яблучної кислоти------0,51251020
Показник абразивного зносу100108110115113107109118120118110104
Показник опору коченню100105108112108107103104105107106104
Ср.пр. 5Приклад 90Приклад 91Приклад 92Приклад 93Приклад 94Приклад 95Приклад 96Приклад 97Приклад 98Приклад 99Приклад 100
Кількість лимонної кислоти-0,5151020------
Кількість яблучної кислоти------0,512510110115112106104112117113108104102
Показник опору коченню100104107110108103108112117110108103

Таблиця 5
80 мас.ч. діоксиду кремнію і 20 мас.ч. ароматичного масла (з силановим єднальним агентом 1)
Порівняльний приклад 6Приклад 101Приклад 102Приклад 103Приклад 104Приклад 1051-1-1-
Кількість яблучної кислоти--1-1-1
Кількість бікарбонату амонію---2222
Момент додавання бікарбонату амонію---Середина першої основної стадії змішуванняСередина першої основної стадії змішуванняДруга основна стадія змішуванняДруга основна стадія змішування
Кількість непрореагировавшего силанового сполучного агента (мас.%)19,30,70,8
Показник абразивного зносу100108116113120124127
Показник опору коченню100107101109112108106

Таблиця 6
Приклад 107Приклад 108Приклад 109Приклад 110Приклад 111
Кількість (мас.ч)Стадія 1БСК (2)8080808080
БК20
Діоксид кремнію70702010070
Сажа1010601010
Сілановий сполучний агент5,65,61,685,6
Яблучна кислота2----
Яблочнокислий натрій (1)-2,10,63-
Яблочнокислий натрій (2)----2
Ароматичне масло10
Стадія 2Віск22222
Антиоксидант22222
Стеаринова кислота22222
Оксид цинку33333
Стадія 3Сірка1,51,51,51,51,5
Прискорювач вулканізації (1)1,51,51,51,51,5
Уск>td align="left">1,51,5
ОцінкиКількість непрор. силанового сполучного агента (мас.%)1010101015
Показник зчеплення100125110130113
Показник абразивного зносу100125125120100
Показник руйнівного зусилля10011511511595
Показник опору коченню100125110120113

, �ибираемий з групи, що складається з оксикислоти, итаконовой кислоти та їх солі, кількість непрореагировавшего сполучного агента становило всього менш як 10 мас.% і економія палива і опір абразивному зносу були чудовими. У прикладах 79-100, в яких використовували поліуретановий сполучний агент 2 або 3, економія палива і опір абразивному зносу були краще, ніж у прикладах 1-78, в яких використовували поліуретановий сполучний агент 1. У прикладах 103-106, в яких в суміш додавали сіль амонію, економія палива і опір абразивному зносу були краще, ніж у прикладах 101 і 102, у яких в яких в суміш не додавали сіль амонію. Більш того, як видно з табл.6, в прикладах 108-110, в яких в суміш додавали яблочнокислий натрій з середнім розміром частинок 100 мкм, економія палива і опір абразивному зносу були краще, ніж у прикладі 111, в яких в суміш додавали яблочнокислий натрій з середнім розміром частинок 400 мкм. Крім того, характеристики зчеплення і властивості руйнування були краще у прикладах 108-110.

1. Гумова суміш шини, одержана способом, включає:
стадію змішування каучукового компонента, діоксиду кремнію, силанового сполучного агента і, щонайменше, од�ота являє собою, щонайменше, одну, обрану з групи, що складається з молочної кислоти, яблучної кислоти, винної кислоти, лимонної кислоти, цереброновой кислоти, тартроновою кислоти, гидроксимасляной кислоти, лейциновой кислоти, гліколевої кислоти, пантоевой кислоти, саліцилової кислоти і бензилової кислоти,
причому оксикислота, итаконовая кислота і сіль їх мають кожна середній розмір частинок не більше 300 мкм, і
при цьому гумову суміш отримують шляхом поєднання від 5 до 150 мас.ч. діоксиду кремнію на кожні 100 мас.ч. каучукового компонента і поєднання від 0,1 до 20 мас.ч. силанового сполучного агента та від 0,3 до 25 мас.ч. оксикислоти, итаконовой кислоти та їх солі на кожні 100 мас.ч. діоксиду кремнію.

2. Гумова суміш шини по п. 1, додатково включає сажу.

3. Гумова суміш шини по п. 1, в якій оксикислота являє собою, щонайменше, одну кислоту, обирану з групи, що складається з молочної кислоти, яблучної кислоти, винної кислоти і лимонної кислоти.

4. Гумова суміш шини по п. 1, в якій оксикислота є яблучною кислотою.

5. Гумова суміш шини по п. 1, в якій сіль являє собою яблочнокислий натрій.

6. Гумова суміш шини по п. 1, в якій есь для шини з п. 1, в якій поліуретановий сполучний агент являє собою, по меншою мірою, агент, обраний із групи, що складається з силанового сполучного агента сульфідного типу, де поліуретановий сполучний агент, представлений формулою (1):
,
у якій R1являє собою групу, представлену-O-(R5-O)m-R6, де R5в m фрагментах - однакові чи різні і кожен являє собою розгалужену або неразветвленную двухвалентную С1-С30 вуглеводневу групу, R6являє собою розгалужену або неразветвленную С1-С30 алкільних груп, розгалужену або неразветвленную С2-С30 алкенильную групу, С6-С30 арильную групу або С7-С30 аралкильную групу і m являє собою ціле число від 1 до 30; R2і R3однакові чи різні і кожна являє собою таку групу як R1, розгалужену або неразветвленную С1-С12 алкільних груп або групу, представлену-O-R7, у якій R7являє собою атом водню, розгалужену або неразветвленную С1-С30 алкільних груп, розгалужену або неразветвленную С2-С30 алкенильную групу, С6-С30 арильную групу або С7-С30 аралкильную групу; і R4являє собою разветвлие ланки А і В, відповідно представлені формулою (2):

і формулою (3):
,
де x є цілим числом не менше 0; y є цілим числом не менше 1; R8являє собою водень, галоген, розгалужену або неразветвленную С1-С30 алкільних або алкіленовую групу, розгалужену або неразветвленную С2-С30 алкенильную або алкениленовую групу, розгалужену або неразветвленную С2-С30 алкинильную або алкиниленовую групу або групу, в якій кінець алкільного або алкенильной групи заміщений гідроксильної або карбоксильної групою; R9являє собою водень, розгалужену або неразветвленную С1-С30 алкіленовую або алкільних груп, розгалужену або неразветвленную С2-С30 алкениленовую або алкенильную групу або розгалужену або неразветвленную С2-С30 алкиниленовую або алкинильную групу; і R8і R9разом можуть утворювати кільцеву структуру.

8. Гумова суміш шини по п. 1, додатково включає сіль амонію.

9. Гумова суміш шини по п. 8, в якій сіль амонію являє собою карбонат амонію або гідрокарбонат амонію.

10. Гумова суміш шини по кожному з пп.1-9, додатково включно�я суміш для шини з п. 10, одержувана способом, включає:
першу основну стадію змішування каучукового компонента, діоксиду кремнію, силанового сполучного агента і, щонайменше, одного компонента, яку вибирають із групи, що складається з оксикислоти, итаконовой кислоти та їх солі;
другу основну стадію змішування суміші 1, отриманої на першій основній стадії змішування, стеаринової кислоти та оксиду цинку;
заключну стадію змішування суміші 2, отриманої на другої основної стадії змішування, вулканизирующего речовини і прискорювача вулканізації.

12. Гумова суміш шини по п. 11, в якій сіль амонію змішують з компонентами на першій основній стадії змішування.

13. Гумова суміш шини по п. 12, в якій перша основна стадія змішування включає змішування каучукового компонента, діоксиду кремнію, силанового сполучного агента і, щонайменше, одного компонента, яку вибирають із групи, що складається з оксикислоти, итаконовой кислоти та їх солі, і потім додавання солі амонію і змішування.

14. Гумова суміш шини по п. 11, в якій сіль амонію змішують з компонентами на другої основної стадії змішування.

15. Пневматична шина, отримана з використанням гумової сме�

 

Схожі патенти:

Каучукова композиція, що містить смолу фенольную

Винахід відноситься до каучукової композиції, підходящою, зокрема, для застосування в шинах, на основі, принаймні, одного: дієнового еластомеру, підсилюючого наповнювача, сшивающей системи, фенольної смоли і полиальдегида, в якій частка фенольної смоли знаходиться між 2 і 15 phr і частка полиальдегида знаходиться між 1 і 20 phr. Використання полиальдегида дозволяє з вигодою замінити класичні донори метилену, уникаючи утворення формальдегіду при вулканізації каучукових композицій, і, таким чином, обмежити вплив цих сполук на навколишнє середовище. Крім того, ці полиальдегидние з'єднання не тільки дозволяють отримати каучукові композиції, що мають таку ж жорсткість при низькій деформації, як звичайні каучукові композиції, що використовують класичні донори метилену, але також значно поліпшити втомну міцність каучукових композицій і, отже, термін служби шин. 7 н. і 5 з.п. ф-ли, 2 табл.

Композиція технологічного масла

Винахід відноситься до композиції технологічного олії, яка містить від 50 до 99,9 вагу. % деасфальтизированного циліндрового мастила (DACO) і від 0,1 до 20 вагу. % базового масла процесу Фішера-Тропша, має кінематичну в'язкість при 100°С не вище 4,0 мм2/с. Технічним результатом заявленого винаходу є одержання композиції технологічного олії, має покращену здатність до переробки, низький вміст ароматичних сполук при збереженні температури спалаху на прийнятному рівні. Винахід відноситься до застосування базового масла процесу Фішера-Тропша, має кінематичну в'язкість при 100°С не вище 4,0 мм2/сек, до застосування композиції технологічного мастила в пневматичних шинах і до пневматичної шини, що містить зазначену композицію. 4 н. і 9 з.п. ф-ли, 2 табл., 3 пр.

Композиція на основі натурального каучуку і полиаминового з'єднання

Винахід відноситься до області гумотехнічних композицій, призначених для отримання напівфабрикату для шин. Посилена гумова композиція на основі щонайменше (a) еластомірної матриці, що містить негалогенированний натуральний каучук, (b) підсилюючого наповнювача, (c) особливого полиаминового з'єднання, присутнього в кількості від 0 до менш 7 ммоль на 100 г еластомеру. Винахід забезпечує поліпшення гістерезису властивостей гумової композиції. 6 н. і 9 з.п. ф-ли, 10 табл.

Суміші функціоналізованих дієнових каучуків з триметилолпропаном і жирною кислотою, спосіб їх одержання та їх застосування

Винахід відноситься до функционализированним диеновим каучукам з триметилолпропаном і жирною кислотою, до способу їх отримання та до їх застосування для отримання протекторів автомобільних шин. Вулканизирующаяся суміш каучуків містить диеновий каучук, функционализированний карбоксильними та/або гідроксильними групами та/або їх солями. Функционализированний диеновий каучук містить 40-100 мас.% 1,3-бутадієну і 1-60 мас.% стиролу. Зміст пов'язаних функціональних груп та/або їх солей становить 0,02-5,0 мас.% з розрахунку на 100 мас.% дієнового каучуку. Суміш має світлий наповнювач, триметилолпропан, жирну кислоту та інші добавки до каучукам. Винахід дозволяє отримувати автомобільні шини, що мають покращений комплекс властивостей - стійкість до заносу на мокрій дорозі, низький опір коченню і високу зносостійкість. 3 н. і 6 з.п. ф-ли, 3 табл.

Гумова суміш, що містить блокований меркаптосилановий сполучний агент

Винахід відноситься до гумової композиції, яка не містить цинк або містить менше ніж 0,5 мас.ч. цинку, яку можна використовувати для виробництва шин. Гумова композиція містить один диеновий еластомер; яка зшивала одну систему на основі сірки; один неорганічний наповнювач в якості армуючого наповнювача; один блокований меркаптосилан загальної формули (HO)3-nRI n-Si-Z-S-C(=O)-A , де кожен з R1, які можуть бути однаковими або різними, являє собою моновалентну вуглеводневу групу, обрану з алкилов, лінійних або розгалужених, циклоалкилов або арилов, що містять від 1 до 18 атомів вуглецю; A являє собою водень або моновалентну вуглеводневу групу, обрану з алкилов, лінійних або розгалужених, циклоалкилов або арилов, що містять 1-18 атомів вуглецю; Z являє собою двухвалентную зв'язує групу, що включає 1-18 атомів вуглецю; n-ціле число, рівне 0, 1 або 2. Винахід дозволяє знизити токсичність композиції при збереженні стійкості до передчасної вулканізації. 4 н. і 17 з.п. ф-ли, 2 табл., 3 пр.
Винахід відноситься до вулканизованному каучуку і способу його одержання. Спосіб отримання вулканізованого каучуку включає першу стадію замішування S-(3-аминопропил)тиосерной кислоти та/або її металевою солі, каучукового компонента, наповнювача і сірчаного компонента для отримання замішаного продукту, де сірчаний компонент являє собою порошкоподібну сірку, осаджену сірку, коллоидальную сірку, нерозчинну сірку або високодиспергированную сірку, і другу стадію проведення теплової обробки замішаного продукту, отриманого на першій стадії, де умови по температурі при тепловій обробці знаходяться в діапазоні від 120 до 180°C. Отриманий вулканизованний каучук є придатним для використання у виробництві покришок, володіють поліпшеними в'язкопружних властивостей. 2 н. п. ф-ли, 2 табл., 51 пр. .

Каучукова композиція, що містить блокований меркаптосилан в якості зв'язуючого агента

Винахід відноситься до каучукової композиції з дієнових каучуків, не містить цинк або містить менше 0,5 мас.% цинку в розрахунку на еластомер і прийнятною для виготовлення пневматичних шин і протекторів шин. Каучукова композиція містить диеновий еластомер, яка зшивала систему на основі сірки, неорганічного наповнювача в якості активного наповнювача, блокованого меркаптосилана загальної формули (I): (R3O)R2R1-Si-Z-S-C(=O)-A, де R1 та R2, які є однаковими або различающимися, являють собою одновалентні вуглеводневі групи, вибрані з лінійних або розгалужених алкилов, циклоалкилов або арилов, що містять 1-18 атомів вуглецю; R3 являє собою одновалентную вуглеводневу групу, обрану з лінійних або розгалужених алкилов, що містять 1-4 атомів вуглецю; A являє собою водень або одновалентную вуглеводневу групу, обрану з лінійних або розгалужених алкилов, циклоалкилов або арилов, що містять 1-18 атомів вуглецю; Z являє собою двухвалентную зв'язує групу, яка містить 1-18 атомів вуглецю. Винахід дозволяє знизити токсичність каучукових композицій і шин з них при збереженні стійкості каучукових композицій до подвулканизации. 4 н.

Гумова суміш і її застосування в пневматичній шині

Винахід відноситься до області гумотехнічних виробів і може бути використано для отримання пневматичних шин. Гумова суміш містить гумовий компонент і діоксид кремнію, що містить воду, в якій "ЦТАБ" (м2/г) в якості питомої поверхні при адсорбції цетилтриметиламонійброміду і "ІБ" в якості індексу мікропор у формі пляшечки для чорнила в діоксиду кремнію, що містить воду, задовольняють певній залежності, і "втрати ваги при прожарюванні" (мас.%) як втрати ваги, коли силікат-гідрат нагрівають при 750°C протягом 3 годин, і "втрати ваги при нагріванні" (мас.%) як втрати ваги, коли силікат-гідрат нагрівають при 105°C протягом 2 годин, задовольняють певній залежності. Винахід забезпечує гумову суміш, здатну досягати хороші властивості опору коченню і хорошу зносостійкість одночасно при нанесенні гумової суміші на складовий елемент, наприклад протектор шини. 3 н. і 5 з.п. ф-ли, 2 іл., 5 табл., 10 пр.

Сухі клеї

Сухі клеї // 2540300
Винахід відноситься до сухих клеїв, зокрема до ламінуючої плівки. Ламінуюча плівка для ламінування микроструктурной і наноструктурной поверхні містить еластичну поверхню з твердість по Шору А близько 60 або менше. При цьому еластична поверхня ламінуючої плівки утворює сухе клейове зчеплення при контакті з микроструктурной і наноструктурной поверхнею допомогою оборотного механічного зачеплення еластичній поверхні в мікропорах і нанопорах. Винахід дозволяє отримати миттєве зчеплення зі структурною поверхнею. 14 з.п. ф-ли, 27 іл., 4 табл., 15 пр.

Гумова суміш і шина з її використанням

Винахід відноситься до гумової суміші і до шини, і до гумової суміші, придатної для застосування в якості деталі каркаса шини, особливо в якості гуми для бортового наповнювача шини і до шині, до якої застосовується вказана гумова суміш. Гумова суміш містить каучуковий компонент, вибраний з, щонайменше, одного з натурального каучуку й синтетичного каучуку, і композицію смоли, яка містить резорциновую смолу новолачние типу і фенольную смолу резольного типу, в кількості від 1 до 30 мас.ч. в розрахунку на 100 мас.ч. каучукового компонента. Зміст груп диметиленового ефіру в фенольної смоли резольного типу становить від 20 мол.% до 100 мол.%, щодо загального змісту зв'язують груп, отриманих з альдегідів, які пов'язують між собою ароматичні кільця, отримані з фенолу. Відсутність використання гексаметилентетраміну або гексаметоксиметилмеламина як отверждающего агента призводить до підвищення отверждающей здібності і термічної стабільності композиції смоли, причому гумова суміш має характеристики високої еластичності, великого подовження при розриві і низького тепловиділення. Крім того, шина, яка містить зазначену резинов�абл., 11 пр.

Композиція для приготування полімерної матриці, що містить полидициклопентадиен для одержання композиційного матеріалу, композиційний матеріал на основі полидициклопентадиена та спосіб його одержання

Винахід відноситься до хімії високомолекулярних сполук, зокрема до композиційних матеріалів і технології їх отримання з використанням полидициклопентадиена. Композиція для приготування полімерної матриці містить, мас. %: полімерний модифікатор 0,5-20,0, радикальний ініціатор 0,1-4,0, полімерний стабілізатор 0,1-4,0, модифікуюча добавка 1,0-15,0, рутениевий каталізатор метатезисной полімеризації дициклопентадієну 0,001-0,02 і діциклопентадієн не менше 98% чистоти - інше. Композиційний матеріал на основі полидициклопентадиена містить вуглецевмісний неорганічний наповнювач, кремнійорганічний модифікатор і полімерну матрицю, зазначену вище, в заданому співвідношенні компонентів. Композиційний матеріал отримують приготуванням полімерної матриці шляхом змішування дициклопентадієну з полімерним стабілізатором і модифікатором, нагрівання отриманої суміші до температури 60-180°С і витримки суміші при даній температурі протягом 2-360 хв. Після охолодження зазначеної суміші до температури 0-50°C, змішування з радикальним ініціатором, модифікуючої добавкою і каталізатором і перемішування суміші отриману матрицю об'єднують з армуючим вуглецевмісних неорганічним �одят нагріванням у формі до температури 120-300°C з витримкою при цій температурі протягом 1-300 хв. Технічний результат від реалізації запропонованої групи винаходів полягає в поліпшенні характеристик композиційних матеріалів на основі полидициклопентадиена та армуючих вуглецевмісних матеріалів, що виражаються, зокрема, у збільшенні міцності і модуля пружності при згинанні та розтягуванні, і технологічності їх виробництва, заснованого на використанні термоактівіруемих карбенових комплексів рутенію. 3 н. і 3 з.п. ф-ли, 39 пр.

Гумова суміш, що містить блокований меркаптосилановий сполучний агент

Винахід відноситься до гумової композиції, яка не містить цинк або містить менше ніж 0,5 мас.ч. цинку, яку можна використовувати для виробництва шин. Гумова композиція містить один диеновий еластомер; яка зшивала одну систему на основі сірки; один неорганічний наповнювач в якості армуючого наповнювача; один блокований меркаптосилан загальної формули (HO)3-nRI n-Si-Z-S-C(=O)-A , де кожен з R1, які можуть бути однаковими або різними, являє собою моновалентну вуглеводневу групу, обрану з алкилов, лінійних або розгалужених, циклоалкилов або арилов, що містять від 1 до 18 атомів вуглецю; A являє собою водень або моновалентну вуглеводневу групу, обрану з алкилов, лінійних або розгалужених, циклоалкилов або арилов, що містять 1-18 атомів вуглецю; Z являє собою двухвалентную зв'язує групу, що включає 1-18 атомів вуглецю; n-ціле число, рівне 0, 1 або 2. Винахід дозволяє знизити токсичність композиції при збереженні стійкості до передчасної вулканізації. 4 н. і 17 з.п. ф-ли, 2 табл., 3 пр.

Каучукова композиція, що містить блокований меркаптосилан в якості зв'язуючого агента

Винахід відноситься до каучукової композиції з дієнових каучуків, не містить цинк або містить менше 0,5 мас.% цинку в розрахунку на еластомер і прийнятною для виготовлення пневматичних шин і протекторів шин. Каучукова композиція містить диеновий еластомер, яка зшивала систему на основі сірки, неорганічного наповнювача в якості активного наповнювача, блокованого меркаптосилана загальної формули (I): (R3O)R2R1-Si-Z-S-C(=O)-A, де R1 та R2, які є однаковими або различающимися, являють собою одновалентні вуглеводневі групи, вибрані з лінійних або розгалужених алкилов, циклоалкилов або арилов, що містять 1-18 атомів вуглецю; R3 являє собою одновалентную вуглеводневу групу, обрану з лінійних або розгалужених алкилов, що містять 1-4 атомів вуглецю; A являє собою водень або одновалентную вуглеводневу групу, обрану з лінійних або розгалужених алкилов, циклоалкилов або арилов, що містять 1-18 атомів вуглецю; Z являє собою двухвалентную зв'язує групу, яка містить 1-18 атомів вуглецю. Винахід дозволяє знизити токсичність каучукових композицій і шин з них при збереженні стійкості каучукових композицій до подвулканизации. 4 н.

Застосування обложеного діоксиду кремнію, що містить алюміній, і 3-акрилоксипропилтриэтоксисилана в композиції одного або декількох изопренових еластомерів

Винахід відноситься до спільного застосування у композиції одного або декількох еластомерів, що містить ізопрена еластомер, обложеного діоксиду кремнію, що містить алюміній як неорганічного підсилюючого наповнювача і 3-акрилоксипропилтриэтоксисилана в якості агента зв'язування неорганічного наповнювача з еластомером. Вміст алюмінію в обложеному діоксиду кремнію перевищує 0,5% мас. Винахід дозволяє поліпшити зносостійкість, поліпшити показники гістерезису при збереженні високих реологічних, механічних і динамічних властивостей композиції. 5 н. і 19 з.п. ф-ли, 14 табл., 7 пр.

Каучукова композиція, що включає кремнійорганічний сполучний агент

Винахід відноситься до диеновим каучуковим композиціям, посиленим неорганічним наповнювачем, які можна використовувати, зокрема, для виробництва шин або напівфабрикатів для шин, у тому числі протекторів. Основу композиції становлять щонайменше: один диеновий еластомер, одна сшивающая система на основі сірки, один неорганічний наповнювач у якості підсилюючого наповнювача, один сполучний агент, що має загальну формулу: (HO)3-nR1 nSi-Z-Sm-R2, в якій кожна з груп R1, які є однаковими або різними, являє собою одновалентную групу на вуглеводневій основі, обрану з алкільних груп, які є лінійними або розгалуженими, циклоалкильних або арильних груп, що містять від 1 до 18 атомів вуглецю; R2 являє собою одновалентную групу на вуглеводневій основі, обрану з алкільних груп, які є лінійними або розгалуженими, циклоалкильних або арильних груп, що містять від 1 до 30 атомів вуглецю; Z являє собою двухвалентную сполучну групу, що містить від 1 до 18 атомів вуглецю; n-ціле число, рівне 0, 1 або 2; m являє собою число, яке перевищує або дорівнює 2. Зазначені зв'язувальні агенти роблять під�отивление подвулканизации. 5 н. і 8 з.п. ф-ли, 4 табл.

Композиції, що містять полімери з тіольними кінцевими групами і сірковмісні этиленненасищенние силани, а також відповідні затверділі герметики

Винахід відноситься до композицій, які містять полімер, що має тиольние кінцеві групи, а також описуються відповідні продукти, такі як герметики, містять полімери, отримані з таких композицій, які можуть використовуватися для аерокосмічного призначення. Композиція містить простий политиоэфир, має тиольние кінцеві групи, сірковмісним этиленненасищенний сілан иполиен, що включає полівініловий простий ефір. Винахід відноситься до способу отримання отверждение композиції герметика, який включає осадження герметика на підкладку і вплив на неотвержденную композицію герметика актиничним випромінюванням. Винахід характеризується високою адгезією до підкладки літальних апаратів, таким як підкладки паливних баків. 3 н. і 25 з.п. ф-ли, 3 табл., 8 пр.

Антиадгезійні матеріали на основі фторсиліконової суміші

Винахід відноситься до антиадгезійним матеріалів, придатним для використання з силіконовими клеями. Запропоновано антиадгезионний склад для покриття, що складається з системи розчинників, що представляє собою етилацетат і гептан в пропорції 4:1; этиленненасищенного фторорганополисилоксанового полімеру, що включає від двох этиленненасищенних органічних груп; як мінімум одного нефторированного органополисилоксанового полімеру, має в середньому як мінімум дві этиленненасищенние органічні групи і містить масу вінілового еквівалента від 2000 до 5000 грамів; каталізатора гидросилилирования та як мінімум одного затверджувача, вибраного з фтороргановодородполисилоксана і органоводородполисилоксана. Запропоновані також отверждаются антиадгезионний склад, артиадгезионная підкладка і варіанти клейового вироби на їх основі. Технічний результат - запропоновані склади забезпечують стабільне, стійке плавне нанесення вологим поєднанні з відмінними експлуатаційними характеристиками одержуваних покриттів. 5 н. і 8 з.п. ф-ли, 2 іл., 25 табл.

Силансодержащие каучукові суміші з функционализированними, при необхідності, диеновими каучуками і микрогелями, спосіб їх одержання та їх застосування

Винахід відноситься до силансодержащим каучуковим сумішей з функционализированними диеновими каучуками і микрогелями, до способу їх отримання і їх застосування в автомобільних шинах. Каучукова суміш, що містить функционализированний гідроксильними, та/або карбоксильними групами, та/або їх солями каучук містить каучук з повторюваних ланок на основі 1,3-бутадієну і стиролу і сілан зазначеної формули. Каучукова суміш може містити стирол-бутадієновий гель з індексом набухання в толуолі 1-25 і розміром частинок від 5 до 1000 нм. Винахід дозволяє отримувати стійкі до мокрого ковзанню і володіють низьким опором коченню-опором при рулюванні протекторів автомобільних шин з високою стійкістю до стирання. 4 н. і 5 з.п. ф-ли, 4 табл.

Вогнестійка термопластичная композиція

Винахід відноситься до вогнестійким термопластичним композиціям, переважно термопластичним поліуретановим (TPU) композиціям, які використовуються там, де бажана висока вогнестійкість, наприклад для застосування в проводі і кабелі. Композиція включає: (a) щонайменше один термопластичний поліуретановий полімер, (b) принаймні, один інгібітор полум'я; і (c) полісілоксан, модифікований шляхом введення, переважно на кінець ланцюга, функціональних груп, таких, як вінілова, метакрилова та/або епоксидна. Причому полісілоксан присутній в кількості від 0,25 до 0,75 мас.% у розрахунку на повну масу композиції. Композицію застосовують в якості теплоізоляційного матеріалу для електричних провідників або в якості оболонки електричних провідників в конструкції проводу та кабелю. Отримана негорюча полімерна суміш не стікає краплями у разі вогню і має дуже високу вогнестійкість. 4 н. і 8 з.п. ф-ли, 1 табл., 1 пр.
Винахід відноситься до способу отримання асоційованого дієнового каучуку, придатного до використання в якості вихідного матеріалу для зшитого каучуку, який може використовуватися в бігових доріжках протектора. Спосіб отримання асоційованого дієнового каучуку включає: (a) стадію реакції першого алкоксисиланового сполуки, молекули якого міститься група, перетворюється в ониевий іон генератором онієвих іонів, і алкоксисилильная група, яка містить дві алкоксігруппи, з парним диеновим полімером, який містить активний кінцевий атома лужного металу або лужноземельних металів. Полімер одержаний полімеризацією парного з'єднання дієнового і ароматичного вінілового з'єднання, в результаті чого виходить модифікований пов'язаний диеновий полімер, який містить групу, превращаемую в ониевий іон, і алкоксисилильную групу, і (b) стадію змішування отриманого в результаті модифікованого спряженого дієнового полімеру з генератором онієвих іонів і другим алкоксисилановим з'єднанням, в молекулі якого міститься одна алкоксисилильная група і одна група, перетворюється в ониевий іон генератором онієвих іонів. Групи, превращае�ий. Винахід забезпечує низький показник втрат на гістерезис і ефективність використання палива в автомобільних шинах. 5н. і 2 з.п. ф-ли, 4 табл., 25 пр.
Винахід відноситься до добавкам, які призначені для застосування у і бітумі модифікованому полімером бітумі. Добавка отримана шляхом змішування один з одним: (a) сірки, (b) вулканізованого каучуку, наприклад відходів з вулканізованого каучуку; (c) жирної кислоти і (d) бітуму. Також розкрито застосування даної добавки для отримання, при дуже обмежених виділеннях газу, эластомерсодержащего бітумного продукту, який виявляється особливо підходящим для отримання матеріалу з бітумним покриттям з високими технологічними показниками, як, наприклад, асфальтобетон. 4 н. і 9 з.п. ф-ли, 1 табл., 2 пр.
Up!