Колесо шасі

 

Винахід відноситься до галузі транспортного машинобудування, зокрема до колісних шасі крісел-колясок.

Відомо колесо шасі /див. авт. свід. №1750682 (кл. A61G 5/04) від 29.11.1988/, що містить диск-обід на валу і безліч грунтозацепов на периферії обода.

Недолік колеса-прототипу полягає в низьких експлуатаційних характеристик при русі по пухкому покриттю (пісок, торф, сніг тощо).

Для усунення зазначеного недоліку в колесі шасі, що містить обід на валу і безліч грунтозацепов на периферії обода, ободная частина колеса, що не є одним цілим з маточиною і асиметрична маточині, але обертається синхронно з маточиною, на якій змонтована пневмокамера атмосферного тиску, виконана у формі циліндричного барабана, має реборди, з наскрізними отворами по твірної під еластичні грунтозацепи, що формуються в отворах барабана з пневмокамери атмосферного тиску, привід обідний частини колеса виконано за допомогою трьох обертових роликів - для верхнього внутрішнього зачеплення з ребордою і двох нижніх, симетричних відносно верхнього, для зовнішнього зачеплення з ребордою.

На кресленні зображено колесо шасі, загальний вигляд збоку.

Пропоноване т� 2, з наскрізними отворами (не показано) з твірної барабана під еластичні грунтозацепи (не показано), що формуються в отворах барабана з пневмокамери 3 атмосферного тиску, змонтованої внутрішнім діаметром на маточині 4.

Ободная частина 1 колеса не є одним цілим з маточиною 4 і асиметрична маточині 4, але вращаема синхронно з маточиною 4. Привід обідний частини 1 колеса виконано за допомогою трьох обертових роликів - верхнього 5 для внутрішнього зачеплення з ребордою 2 і двох (6 і 7) нижніх, симетричних відносно верхнього 5, для зовнішнього зачеплення з ребордою 2.

Величина еластичних грунтозацепов в колесі шасі пропонованої конструкції при соосном розташуванні циліндричної обідний частини 1 відносно маточини 4 за інших рівних умов тим більше, чим вище надлишковий тиск газу або повітря в пневмокамере 3. Радіальний розмір еластичних грунтозацепов в колесі шасі пропонованої конструкції додатково збільшується поблизу плями контакту колеса з дорогою в потрібному напрямку за рахунок радіального переміщення за допомогою трьох (5, 6, 7) обертових роликів циліндричної обідний частини 1 відносно маточини 4, покращуючи прохідність засоби пересування по пухкому п�мо і узвозі сходовим маршем загального користування.

Таким чином, пропоноване технічне рішення, на думку заявника, є новим, має винахідницький рівень і є промислово придатним.

Колесо шасі, що містить обід на валу і безліч грунтозацепов на периферії обода, що відрізняється тим, що ободная частина колеса, що не є одним цілим з маточиною і асиметрична маточині, але обертається синхронно з маточиною, на якій змонтована пневмокамера атмосферного тиску, виконана у формі циліндричного барабана, має реборди, з наскрізними отворами по твірної під еластичні грунтозацепи, що формуються в отворах барабана з пневмокамери атмосферного тиску, привід обідний частини колеса виконано за допомогою трьох обертових роликів - для верхнього внутрішнього зачеплення з ребордою і двох нижніх, симетричних відносно верхнього, для зовнішнього зачеплення з ребордою. 

Схожі патенти:

Педальний привід

Винахід відноситься до пристроїв для приведення в дію транспортних засобів мускульною енергією людини. Привід має два ступені, перша з яких виконана з двох механізмів планетарного виконання, мають водила (2, 3) і жорстко з'єднаних з валом каретки (1), виготовлені кожен у вигляді диска і в сукупності з валом каретки (1) виконують роль маховика, з вільно встановленими на виступаючих кінцях сателітами (4, 5), які пов'язані передавальним відношенням, рівним одиниці, з сонячними зубчастими ланками (7, 8), встановленими концентрично до валу каретки з двох бічних сторін нерухомо до корпусу (9) транспортного засобу, а педалі (10, 11) встановлені на радіальних кінцях горизонтальних важелів (12, 13), завжди спрямовані вперед. Осьові кінці горизонтальних важелів (12, 13) мають жорстке з'єднання з сателітами (4, 5). Друга щабель виконана зубчастою передачею, колесо (16) якої нерухомо закріплено на ободі водила (2), а шестірня (17) встановлена на привідної осі (18) одного з виконавчих механізмів транспортного засобу. Винахід дозволяє збільшити тягову спроможність і підвищити коефіцієнт корисної дії привода. 1 іл.

Велосипед рейковий гоночний

Винахід відноситься до велосипеда з зворотно-поступально рухаються педалями

Велосипед

Велосипед // 2463194
Винахід відноситься до велосипеда з педальним приводом, що містить зворотно-поступально рухаються важелі

Комбіноване колесо

Винахід відноситься до комбінованих коліс транспортних засобів. У комбінованому колесі, що складається з двох рядів однакових малих коліс, закріплених у шаховому порядку на ободі, малі колеса виконані у вигляді змінних трубчастих пружних елементів, змонтованих в розрізних в периферійній частині циліндричних кільцях обода, внутрішній діаметр яких щонайменше в 1,5 рази менше зовнішнього діаметра трубчастих елементів, армованих при фінішній збірці коліс трубками, впроваджуваними в трубчасті елементи зсередини і мають пружність, співмірну з середньоарифметичної пружністю трубчастих елементів і циліндричних кілець. Технічний результат - спрощення технології виготовлення, монтажу та експлуатації комбінованого колеса у складі транспортного засобу. 1 іл.

Комбіноване колесо

Винахід відноситься до комбінованих коліс транспортних засобів, що використовуються переважно на слабонесущих грунтах. Комбіноване колесо складається з двох рядів малих коліс, розташованих у шаховому порядку на ободі. Малі колеса виконані з ребордами-шківами під нескінченні ремені, що охоплюють відповідний ряду блок шківів, змонтованих на ободі комбінованого колеса-диску співвісно останньому. Технічний результат - спрощення виготовлення, монтажу та експлуатації комбінованих коліс. 1 іл.

Комбіноване колесо

Винахід відноситься до комбінованих коліс транспортних засобів, що використовуються переважно за схемою шарикопідшипника. Комбіноване колесо складається з двох рядів малих коліс, розташованих у шаховому порядку на ободі. Малі колеса змонтовані на ободі-кільці, що має втулки для закріплення в них півосей малих коліс. Обід-кільце приводиться в обертання за допомогою цевочного зачеплення втулок обода-кільця з зубчастими колесами спряженого профілю, змонтованими на півосях внутрішніх коліс, катящихся внутрішнім ребром обода-кільця. Технічний результат - спрощення виготовлення, монтажу та експлуатації комбінованих коліс. 1 іл.

Пристрій колісного рушія амфібії

Колісний рушій амфібії включає ротор з лопатками і кожух з вхідним і вихідним отворами. Ротор виконаний всередині ведучого колеса, яке приєднане до кузова амфібії за допомогою підвіски. Спиці колеса, виконують роль (функцію) лопаток ротора, виконані у вигляді лопатей гребного гвинта. Кожух встановлений і закріплений на підвісці колеса в положенні, при якому його вхідний отвір, виконане з розміром, близьким розміром діаметру обода колеса, наближене до обода колеса з мінімально допустимим зазором, а направляючий канал вихідного отвору повернутий у бік кормового, кильватерного напрямки амфібії. Технічний результат - спрощення конструкції і підвищення експлуатаційної живучості колісної амфібії. 5 іл.

Комбіноване колесо

Винахід відноситься до комбінованих коліс транспортних засобів. Комбіноване колесо складається з двох рядів малих коліс, розташованих у шаховому порядку на ободі. Малі колеса виконані у вигляді конічних шківів, об'єднаних гусеницею упругоподатливого виконання. При цьому осі обертання шківів з двох рядів можуть лежати необов'язково на загальній колу. Технічний результат - спрощення виготовлення, монтажу та експлуатації комбінованих коліс. 1 з.п. ф-ли, 1 іл.

Рушій транспортного засобу

Винахід відноситься до конструкції засобів високої прохідності і може бути використане в транспортному машинобудуванні. Рушій транспортного засобу включає приводну маточину з встановленими на ній і пов'язаними між собою бічними і опорним ободами. Маточина виконана за типом планетарного ступеневої редуктора, де сателіти, об'єднані в збірку, яка складається з двох жорстких пластин, між якими затиснуті осі сателітів, служать приводом обода з внутрішніми шліцами, а сусідні складання з'єднані стяжними гвинтами, що проходять через зв'язки жорстких пластин окремих збірок, і закріплені на корпусі транспортного засобу. Передача крутного моменту від валу приводу до сателітів збірок забезпечується за допомогою співвісних сонячних шестерень окремих збірок. В результаті підвищується експлуатаційна надійність рушія транспортного засобу. 1 іл.

Колесо торообразное бесступичное

Винахід відноситься до торообразним бесступичним коліс транспортних засобів, переважно металевим. На периферійній частині ободного кільця колеса є грунтозацепи, які можуть бути виконані у вигляді замкнутої гофрованої стрічки на зовнішній утворює торообразного ободного кільця і/або у вигляді замкнутої циліндричної пружини. При цьому опорна і бічні поверхні торообразного ободного кільця можуть бути гуммировани до і/або заодно зі змонтованими грунтозацепами на торообразном ободном кільці і/або навколо нього. Технічний результат - поліпшення зчіпних властивостей торообразного бесступичного колеса при спрощення процесу монтажу грунтозацепов. 1 з.п. ф-ли. 2 іл.
Винахід відноситься до транспортного машинобудування, зокрема до конструкції привода ведучих коліс транспортних засобів, у тому числі крісел-колясок. Колесо транспортного засобу містить центральне колесо зовнішнього зачеплення і кінематично пов'язаний з ним за допомогою сателітів колесо-обід внутрішнього зачеплення. Пристрої зачеплення центрального колеса і колеса обода виконані у вигляді кільцевого ложемента з закріпленим в ньому зубчастим ременем конструктивно і технологічно виправданого типорозміру, а сателітами є шківи конструктивно і технологічно виправданого типорозміру. Використання пропонованого винаходу спрощує конструкцію і технологію виготовлення різного типорозміру коліс транспортного засобу, що експлуатується в тому числі на грунтах зі слабкою несучою здатністю.

Колесо для інвалідних крісел з діаметрально розкриваються сегментами ходової частини, що має силову основу у вигляді гофрованого диска з ободом

Колесо для інвалідних крісел виконано з діаметрально розкриваються сегментами ходової частини, що має силову основу у вигляді гофрованого диска з ободом. Ходова частина колеса складається з сегментів, що розкриваються за допомогою проведених спиць, закріплених одним своїм кінцем на диску невеликого діаметра, що знаходяться на осі запропонованого колеса збоку від нього, і виконує роль концентратора всіх таких спиць. Ходова частина являє собою окремі сегменти гумових монолітних шин, армованих шматками арматурних прутів, прикріплені одним кінцем до обода колеса, а інший кінець кожного такого сегмента прикріплений до вільного кінця кожної спиці, виконують роль привода механізму розкриття сегментів. Розкриття зазначених сегментів здійснюється за допомогою ручки-важеля, прокручивающей концентрує спиці диск, до якого, в свою чергу, вона прикріплена. Технічний результат - полегшення пересування інвалідного крісла по сходах. 3 іл.

Колесо

Колесо // 2529308
Винахід відноситься до транспортної техніки і може знайти застосування в транспортних засобах підвищеної маневреності. Колесо складається з обода у вигляді обертових роликів, осі обертання яких розташовані в одній площині на підшипниках і змонтовані за допомогою спиць на осі транспортного засобу. У кожній з двох площин розташування роликів змонтовані в шаховому порядку доповнюють один одного ролики на спицях, рівномірно ділять площину розташування відповідних роликів на сектори. Площина з додатковими роликами на осі транспортного засобу може змінювати відносну базу від нуля до технологічно виправданим величини із зміною або без зміни вихідної бази площин у обідний частини колеса. При цьому ролики можуть бути порожнистими вакуумована. Технічний результат - підвищення вантажопідйомності і стійкості транспортного засобу. 1 з.п. ф-ли, 1 іл.

Пристрій для самовитаскування транспортного засобу

Пристрій виконано у вигляді, принаймні, двох жорстких порожнистих призматичних конструкцій з поперечним перерізом у формі трикутника, з плоскими і/або рельєфними бічними поверхнями, з прямолінійними та/або криволінійними ребрами, кожна з яких розташована на відповідній стороні рушія транспортного засобу. Також пристрій має опорну бічну поверхню, сочлененную допомогою кінематичних зв'язків із зовнішньою поверхнею взаємодіє з грунтом елемента рушія, наполегливу бічну поверхню, що контактує при самовитаскивании з грунтом, виконану суцільною і/або перфорованої третю бічну поверхню, утворену розпірним елементом або елементами. При цьому довжина бічних ребер кожної призматичної конструкції порівнянна з шириною взаємодіють з грунтом відповідних елементів рушія. Технічний результат - зменшення габаритів і маси пристрою, зниження трудомісткості монтажу і демонтажу. 6 з.п. ф-ли, 12 іл.

Спосіб регулювання сили тертя коліс транспортного засобу на камерах-шинах

Спосіб регулювання сили тертя транспортного засобу на камерах-шинах в обхваті ободом і протекторними ременями здійснюється за рахунок зміни деформації камери-шини і, щонайменше, одного проміжного бандажа і рівних або нерівних їх зміщень, за рахунок зміни сили натягу протекторних ременів, за рахунок прискорення обертання обода або прискорення центру тяжіння транспортного засобу, що збільшують притискне зусилля колеса з поверхнею. В процесі руху транспортного засобу за рахунок зміни тиску в камері-шині до накачаного стану або до спущеного стану колеса регулюється коефіцієнт тертя камери-шини або, щонайменше, одного проміжного бандажа з поверхнею. Технічний результат - зменшення пробуксовки коліс на різних поверхнях. 1 з.п. ф-ли, 2 іл.

Спосіб збільшення прохідності транспортного засобу та пристрій для його здійснення, шина колеса з ободом хвилеподібним

Винахід відноситься до галузі транспортного машинобудування, а саме до конструкцій колісних рушіїв підвищеної прохідності по бездоріжжю, наприклад грунтах, болотах і снігах тундри. Спосіб і пристрій включають замкнуту хвилеподібну оболонку, розташовану між колесом та дорогою, що має збільшену форму колеса і контактіруемие з ним за допомогою ваги транспортного засобу. При цьому відбувається збільшення площі контакту з дорогою і диференціювання питомого тиску на дорогу. Технічний результат - збільшення прохідності транспортного засобу. 3 н. п. ф-ли, 2 іл.

Колесо торообразное бесступичное

Винахід відноситься до торообразним бесступичним коліс транспортних засобів, переважно металевим. На периферійній частині ободного кільця колеса є грунтозацепи, які можуть бути виконані у вигляді замкнутої гофрованої стрічки на зовнішній утворює торообразного ободного кільця і/або у вигляді замкнутої циліндричної пружини. При цьому опорна і бічні поверхні торообразного ободного кільця можуть бути гуммировани до і/або заодно зі змонтованими грунтозацепами на торообразном ободном кільці і/або навколо нього. Технічний результат - поліпшення зчіпних властивостей торообразного бесступичного колеса при спрощення процесу монтажу грунтозацепов. 1 з.п. ф-ли. 2 іл.

Противопробуксовочное пристрій

зобретение відноситься до автомобільного транспорту, та призначений для тимчасового прикріплення до коліс. Грузозацепний елемент виконаний у вигляді синтетичного каната, на вільних кінцях якої жорстко закріплені металеві стрічки з перфорацією, сполучені між собою за допомогою пружини. Технічний результат - спрощення конструкції, зменшення габаритних розмірів і ваги грунтозацепних елементів і скорочення часу їх установки. 2 іл.

Спосіб оснащення поверхні гумових виробів, виконаної для контакту з поверхнею дороги, а також пристрій для здійснення цього способу

Винахід відноситься до способу і пристрою для оснащення поверхні профілю протектора пневматичних шин. Шип протиковзання виконаний з підставою шпильки протиковзання і голівкою шпильки протиковзання. Шип, має підставу, встановлюють і закріплюють шляхом приклеювання у виконаному в поверхні отворі для шипа. Спочатку в отвір для шипи протиковзання впорскують перший компонент двокомпонентного клеїть речовини. Після впорскування покритий другим компонентом двокомпонентного клеїть речовини шип вводять в отвір для шипа, так що другий компонент клеїть речовини в отворі для шипа входить в активний контакт з першим компонентом клеїть речовини і, отверждаясь, закріплює шляхом приклеювання шип протиковзання в отворі для шипа приклеювання. Винахід забезпечує підвищення надійності кріплення шипа в протекторі шини, а також знижує знос обладнання. 2 н. і 5 з.п. ф-ли, 9 іл.

Колесо рушія багато опорних дощувальних машин

Колесо рушія багато опорних дощувальних машин включає шину з ободом, маточину з боковим диском і віссю, приводний кільце зі змонтованими на ньому упорами, кріпильні елементи для з'єднання приводного кільця з маточиною, штовхач і противооткатний гальма, які взаємодіють з упорами. Нововведення винаходу в тому, що на приводному кільці встановлено радіальні напрямні, виконані з наскрізними отворами, розташованими по колах, на яких встановлені повзуни з упорами і наскрізними отворами з можливістю радіального переміщення і кріплення до напрямних болтовими з'єднаннями. Технічним результатом винаходу є підвищення ефективності роботи машини за рахунок швидкої і точної заміни одного типорозміру пневматичних шин на інший. 7 іл.
Up!